Об утверждении регламента государственной услуги "Представление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 27 января 2014 года № 14. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 февраля 2014 года № 9175. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 359
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 27.04.2015 № 359 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан «О государственных услугах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Представление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации».
2. Департаменту классификаций и информационных технологий совместно с Юридическим департаментом Агентства Республики Казахстан по статистике в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направить на официальное опубликование в средства массовой информации настоящий приказ в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) обеспечить обязательную публикацию настоящего приказа на Интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по статистике.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Агентства Республики Казахстан по статистике.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Председатель                               А. Смаилов
Утвержден
приказом Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 27 января 2014 года № 14
Регламент государственной услуги
«Представление статистической информации,
не предусмотренной графиком распространения
официальной статистической информации»
1. Общие положения
1 Государственная услуга оказывается Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения «Информационно-вычислительный центр Агентства Республики Казахстан по статистике» (далее – услугодатель) и его филиалами по областям и городам Астана и Алматы (далее – филиалы услугодателя) на основании стандарта государственной услуги «Представление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1484 (далее - стандарт).
2 Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3 Результат оказания государственной услуги: статистическая информация, не предусмотренная графиком распространения официальной статистической информации на бумажном носителе.
По требованию услугополучателя предоставляется возможность получения электронной версии результата оказания государственной услуги.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4 Основанием для начала процедуры по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем документов, указанных в пункте 10 стандарта.
5 Этапы оказания государственной услуги:
Процедура первая:
Для получения государственной услуги услугополучатель направляет предварительно запрос (с указанием наименования статистического показателя, территориальной разрезности и периода) на бумажном носителе либо в электронном формате (отсканированный запрос), который рассматривается услугодателем и (или) филиалами услугодателя для определения наличия запрашиваемой статистической информации в течении одного рабочего дня, по итогам которого услугополучателю направляется подтверждение о наличии либо отсутствии запрашиваемой статистической информации.
При получении подтверждения о наличии запрашиваемой статистической информации услугополучатель заполняет типовой договор, размещенный на Интернет-ресурсе услугодателя www.statbase.kz, и предоставляет услугодателю и (или) в филиалы услугодателя соответствующей области по адресам, указанным на Интернет-ресурсах Агентства Республики Казахстан по статистике (далее – Агентство) www.stat.gov.kz и услугодателя www.statbase.kz, документы, указанные в пункте 10 стандарта.
Работник канцелярии услугодателя (или) лицо, ответственное за ведение канцелярии в филиале услугодателя в течение 20 минут осуществляет прием документов, необходимых для заключения договора.
Документы, указанные в пункте 10 стандарта и заполненный типовой договор передаются в отдел правового обеспечения и кадровой работы услугодателя и (или) лицу, ответственному за заключение договора в филиале услугодателя.
Работник отдела правового обеспечения и кадровой работы услугодателя и (или) лицо, ответственное за заключение договора в филиале услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней рассматривает проект договора и принятые документы на полноту и правомерность и согласовывает проект договора со следующими работниками услугодателя или в филиале услугодателя:
с работником, ответственным за ведение бухгалтерского учета;
с работником, ответственным за представление статистической информации услугодателя;
заместителем директора услугодателя (в филиале – при его наличии).

"Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2014 жылғы 27 қаңтардағы № 14 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 27 ақпанда № 9175 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 359 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 27.04.2015 № 359 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты ұсыну» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Жіктелімдер және ақпараттық технологиялар департаменті Заң департаментімен бірге заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күнін ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауға жолдасын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Интернет-ресурсында міндетті жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің жауапты хатшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2014 жылғы 27 қаңтардағы
№ 14 бұйрығымен
бекітілген
«Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген
статистикалық ақпаратты ұсыну» мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті «Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігінің Ақпараттық-есептеу орталығы» шаруашылық жүргізу
құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) мен оның облыстар және Астана мен Алматы қалалары бойынша филиалдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті берушінің филиалдары) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1484 қаулысымен бекітілген «Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты ұсыну» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) негізінде көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген қағаз тасығыштағы статистикалық ақпарат.
Көрсетілетін қызметті алушының талабы бойынша мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің электронды нұсқасын алу мүмкіндігі ұсынылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша үдерісті бастау үшін негіздеме көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 10-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсыну болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
Бірінші рәсім:
Шарт жасасу негізінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы алдын ала сұрау салуды (статистикалық көрсеткіштің атауын, аумақтық бөліністі және кезеңді көрсете отырып) қағаз тасығышта не электрондық форматта (сканерленген сұрау салу) жібереді, оны сұратылып отырған статистикалық ақпараттың болуын не болмауын айқындау үшін көрсетілетін қызметті беруші және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің филиалдары бір жұмыс күні ішінде қарайды, оның қорытындысы бойынша көрсетілетін қызметті алушыға сұратылып отырған статистикалық ақпараттың болуы не болмауы туралы растау жолданады.
Сұратылып отырған статистикалық ақпараттың болуы туралы растауды алған кезде көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің www.statbase.kz Интернет-ресурсында орналасқан үлгі шартты толтырады және стандарттың 10-тармағында көрсетілген құжаттарды Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) www.stat.gov.kz және көрсетілетін қызметті берушінің www.statbase.kz Интернет-ресурстарында көрсетілген мекенжайлар бойынша тиісті облыстағы көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) филиалдарына ұсынады.
Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің филиалындағы кеңсені жүргізуге жауапты тұлға 20 минут ішінде шартты жасасу үшін стандарттың қажет құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады.
Стандарттың 10-тармағында көрсетілген құжаттар және толтырылған үлгі шарт көрсетілетін қызметті берушінің құқықтық қамтамасыз ету және кадрлық жұмыс бөліміне және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің филиалындағы шартты жасасуға жауапты тұлғаға беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің құқықтық қамтамасыз ету және кадрлық жұмыс бөлімінің қызметкері және (немесе) көрсетілетін қызметті беруші филиалындағы шартты жасасуға жауапты тұлға 2 (екі) жұмыс күні ішінде шарттың жобасын және қабылданған құжаттардың толымдылығын және заңдылығын қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің келесі қызметкерлерімен немесе қызметті берушінің филиалында шарттың жобасын келіседі:
бухгалтерлік есепті жүргізуге жауапты қызметкермен;
көрсетілетін қызметті берушінің статистикалық ақпаратты ұсынуға жауапты қызметкерімен;
көрсетілетін қызметті беруші директорының орынбасары (филиалда - бар болса).

Договор подписывается в 2 (двух) экземплярах директором или лицом, исполняющим его обязанности в течение 1 (одного) рабочего дня, заверяется гербовой печатью и регистрируется в реестре договоров в течение 20 (двадцати) минут и предоставляется услугополучателю в течение 1 (одного) рабочего дня.
Работник, ответственный за представление статистической информации услугодателя и (или) в филиале услугодателя формирует и представляет услугополучателю статистическую информацию согласно условиям заключенного договора.
Работник, ответственный за ведение бухгалтерского учета в течение 30 (тридцати) минут предоставляет услугополучателю счет-фактуру и акт оказанных услуг на подписание.
Процедура вторая:
Для получения государственной услуги на основании разового заявления услугополучатель направляет предварительно запрос (с указанием наименования статистического показателя, территориальной разрезности и периода) на бумажном носителе либо в электронном формате (отсканированный запрос), который рассматривается услугодателем и (или) филиалами услугодателя для определения наличия запрашиваемой статистической информации в течении одного рабочего дня, по итогам которого услугополучателю направляется подтверждение о наличии либо отсутствии запрашиваемой статистической информации.
При получении подтверждения о наличии запрашиваемой статистической информации государственной услуги услугополучатель предоставляет услугодателю и (или) в филиалы услугодателя соответствующей области по адресам, указанным на интернет-ресурсах Агентства www.stat.gov.kz и услугодателя www.statbase.kz документы, указанные в пункте 10 стандарта
Документы, указанные в пункте 10 стандарта регистрируются в журнале входящей корреспонденции работником канцелярии услугодателя и (или) лицом, ответственным за канцелярию в филиале услугодателя в течение 20 (двадцати) минут и направляется директору или лицу, исполняющему его обязанности для наложения резолюции.
Документы, указанные в пункте 10 стандарта с резолюцией директора или лица, исполняющего его обязанности направляются в течение 1 (одного) рабочего дня в отдел, ответственный за представление статистической информации услугодателя и (или) в филиале услугодателя.
Работник, ответственный за представление статистической информации услугодателя и (или) в филиале услугодателя формирует необходимую статистическую информацию и готовит ответ на поступившее заявление от услугополучателя в течение 14 (четырнадцати) календарных дней.
Подготовленный ответ регистрируется в журнале исходящей корреспонденции работником канцелярии услугодателя и (или) лицом, ответственным за канцелярию в филиале услугодателя в течение 20 (двадцати) минут и направляется услугополучателю посредством:
в явочном порядке – с подписью представителя услугополучателя на исходящем письме;
электронной почты - с последующим получением электронного письма от услугополучателя о получении.
Работник, ответственный за ведение бухгалтерского учета в течение 30 (тридцати) минут предоставляет услугополучателю счет-фактуру и акт оказанных услуг на подписание.
6 Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
при получении государственной услуги на основании заключения договора:
документы, указанные в пункте 10 стандарта и заполненный договор;
согласованный проект договора;
подписанный, зарегистрированный в реестре договоров и заверенный печатью договор в 2 (двух) экземплярах;
сформированная статистическая информация;
счет-фактура и акт оказанных услуг.
при получении государственной услуги на основании разового заявления:
заявление и документы, указанные в пункте 10 стандарта;
сформированная статистическая информация;
счет-фактура и акт оказанных услуг.

Шартқа көрсетілетін қызметті берушінің директоры немесе оның міндетін атқарушы тұлға 1 (бір) жұмыс күні ішінде 2 (екі) данада қол қояды, 20 (жиырма) минут ішінде елтаңбалық мөрмен бекітіледі және шарттардың тізілімінде тіркеледі және 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің филиалындағы және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің статистикалық ақпаратын ұсынуға жауапты қызметкер жасалған шарттың талаптарына сәйкес статистикалық ақпаратты көрсетілетін қызметті алушыға ұсынады.
Бухгалтерлік есепті жүргізуге жауапты қызметкер 30 (отыз) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға шот-фактураны көрсетілген қызмет актісін қол қоюға ұсынады.
Екінші рәсім:
Біржолғы өтініш негізінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы алдын ала сұрау салуды (статистикалық көрсеткіштің атауын, аумақтық бөліністі және кезеңді көрсете отырып) қағаз тасығышта не электрондық форматта (сканерленген сұрау салу) жібереді, оны сұратылып отырған статистикалық ақпараттың болуын не болмауын айқындау үшін көрсетілетін қызметті беруші және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің филиалдары бір жұмыс күні ішінде қарайды, оның қорытындысы бойынша көрсетілетін қызметті алушыға сұратылып отырған статистикалық ақпараттың болуы не болмауы туралы растау жолданады.
Сұратылып отырған статистикалық ақпараттың болуы туралы растауды алған кезде көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 10-тармағында көрсетілген құжаттарды Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) www.stat.gov.kz және көрсетілетін қызметті берушінің www.statbase.kz Интернет-ресурстарында көрсетілген мекенжайлар бойынша тиісті облыстағы филиалдарына және (немесе) көрсетілетін қызметті берушіге ұсынады.
Стандарттың 10-тармағында көрсетілген құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің филиалындағы кеңсені жүргізуге жауапты тұлға 20 (жиырма) минут ішінде кіріс хат-хабарлар журналында тіркейді және бұрыштама қою үшін көрсетілген қызметті берушінің директорына немесе оның міндетін атқарушы тұлғаға жіберіледі.
Директордың немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның бұрыштамасы бар, стандарттың 10-тармағында көрсетілген құжаттар 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілген қызметті берушінің филиалындағы және (немесе) қызмет берушінің статистикалық ақпараттың ұсынуға жауапты бөлімге жіберіледі;
Көрсетілетін қызметті берушінің филиалындағы және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің статистикалық ақпаратты ұсынуға жауапты қызметкері қажет статистикалық ақпаратты қалыптастырады және 14 (он төрт күнтізбелік) күннің ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішіне жауап дайындайды.
Дайындалған жауапты көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі қызметкері және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің филиалындағы кеңсеге жауапты тұлға 20 (жиырма) минут ішінде шығыс хат-хабарлар журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға мыналар арқылы жолдайды:
өзінің келуі арқылы - шығыс хатта көрсетілетін қызметті алушы өкілінің қолымен;
электрондық почта - көрсетілетін қызметті алушыдан алғаны туралы электронды хатты кейіннен алумен.
Бухгалтерлік есепті жүргізуге жауапты қызметкер 30 (отыз) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға шот-фактураны және көрсетілген қызмет актісін қол қоюға ұсынады.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдар) нәтижесі келесі рәсімнің (іс-қимылдар) орындалуын бастау үшін негіз болады:
Шарт жасасу негізінде мемлекеттік көрсетілген қызметті алу кезінде:
стандарттың 10-тармағында көрсетілетін құжаттар және толтырылған шарт;
шарттың келісілген жобасы;
қол қойылған, шарттардың тізілімінде тіркелген және мөрмен бекітілген шарт 2 (екі) данада;
қалыптастырылған статистикалық ақпарат;
шот-фактура және көрсетілген қызмет актісі.
біржолғы өтініш негізінде мемлекеттік қызметті алу кезінде:
стандарттың 10-тармағында көрсетілген құжаттар және өтініш;
қалыптастырылған статистикалық ақпарат;
шот-фактура және көрсетілген қызмет актісі.

3. Описание порядка взаймодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
7 Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
директор либо лицо, исполняющее его обязанности;
работник, ответственный за ведение бухгалтерского учета;
работник, ответственный за представление статистической информации услугодателя и (или) в филиале услугодателя;
работник отдела правового обеспечения и кадровой работы и (или) лицо, ответственное за заключение договора в филиале услугодателя;
работник канцелярии услугодателя и (или) лицо, ответственное за ведение канцелярии в филиалах услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту государственной услуги.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Председателя Агентства РК по статистике от 30.06.2014 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
4. Описание порядка взаимодействия с центром
обслуживания населения и (или) с иными услугодателями,
а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
9 Государственная услуга «Представление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации» не автоматизированная и не оказывается через центр обслуживания населения и веб-портал «электронного правительства».
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Представление статистической информации,
не предусмотренной графиком распространения
официальной статистической информации"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Представление статистической информации, не предусмотренной
графиком распространения официальной
статистической информации»
Сноска. Приложение в редакции приказа Председателя Агентства РК по статистике от 30.06.2014 № 109 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
1. Получение государственной услуги на основании заключения договора
2. Получение государственной услуге на основании разового
заявления на бумажном носителе или в электронном формате
- начало или завершение оказания государственной услуги;
- наименование процедуры (действия) услугополучателя и (или) структурно-функциональная единица;
- переход к следующей процедуре (действию)

3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
7. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің, (қызметкерлерінің) тізбесі:
директор немесе оның міндетін атқарушы тұлға;
бухгалтерлік есепті жүргізуге жауапты қызметкер;
көрсетілетін қызметті берушінің филиалындағы және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің статистикалық ақпаратты ұсынуға жауапты қызметкері;
көрсетілетін қызметті берушінің филиалында шарт жасасуға жауапты тұлға және (немесе) құқықтық қамтамасыз ету және кадрлық жұмыс бөлімінің қызметкері;
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің филиалдарында кеңсені жүргізуге жауапты тұлға.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) жүйелілігінің сипаттамасы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес - үдерістерінің анықтамалығында көрсетілген.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 30.06.2014 № 109 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Халыққа қызмет көрсету орталығы және (немесе) өзге де
көрсетілген қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. «Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты ұсыну» мемлекеттік қызметі «Электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы көрсетілмейді және автоматтандырылмаған.
«Ресми статистикалық ақпаратты тарату
кестесінде көзделмеген статистикалық
ақпаратты ұсыну» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
қосымша
«Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты ұсыну» мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 30.06.2014 № 109 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Шарт жасасу негізінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті біржолғы өтініштің негізінде қағаз тасығышта немесе электрондық форматта алу