О внесении изменения в совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2013 года № 06-7/2 и и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 10 января 2013 года № 22 "Об утверждении Методики оценки качества оказания государственных услуг"
Совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 18 февраля 2014 года № 04-2-4/33 и Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 149. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 февраля 2014 года № 9182. Утратил силу совместным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 27 ноября 2014 года № 38 и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 ноября 2014 года № 181
Сноска. Утратил силу совместным приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 27.11.2014 № 38 и Министра по инвестициям и развитию РК от 25.11.2014  № 181.
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2013 года № 06-7/2 и и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 10 января 2013 года № 22 «Об утверждении Методики оценки качества оказания государственных услуг» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8260), следующее изменение:
Методику оценки качества оказания государственных услуг, утвержденную указанным совместным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему совместному приказу.
2. Отделу Инспекции и контроля Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы (Жапаков К.А.), Департаменту государственной политики в области информационных технологий Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Елеусизова К.Б.):
1) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование в средствах массовой информации;
2) довести настоящий приказ до сведения центральных государственных и местных исполнительных органов;
3) обеспечить размещение настоящего приказа на интернет-ресурсах Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и на Интранет-портале государственных органов.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы Ахметжанова С.К., вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Сарсенова С.С.

"Мемлекеттiк қызметтер көрсетудің сапасын бағалау әдiстемесiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2013 жылғы 9 қаңтардағы № 06-7/2 және Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрі м.а. 2013 жылғы 10 қаңтардағы № 22 бірлескен бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2014 жылғы 18 ақпандағы № 04-2-4/33 және Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 149 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 24 ақпанда № 9182 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2014 жылғы 27 қарашадағы № 38 және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 25 қарашадағы № 181 Бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 27.11.2014 № 38 және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 25.11.2014 № 181 Бірлескен бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. «Мемлекеттiк қызметтер көрсету сапасын бағалау әдiстемесiн бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2013 жылғы 9 қаңтардағы № 06-7/2 және Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрі м.а. 2013 жылғы 10 қаңтардағы № 22 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 8260 тіркелген) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттiк қызметтер көрсету сапасын бағалау әдiстемесi осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Инспекция және бақылау бөлімі (Қ.А. Жапақов), Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік саясат департаменті (Қ.Б. Елеусізова):
1) осы бұйрықты заңнамамен белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуін және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар назарына жеткізсін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің және Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурстарына және Мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының орынбасары С.Қ. Ахметжановқа, Қазақстан Республикасының көлік және коммуникация вице-министрі С.С. Сәрсеновке жүктелсін.

4. Настоящий совместный приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Агентства
Республики Казахстан по делам государственной службы
________________ Байменов А.М.
Министр
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
_______________ Жумагалиев А.К.
Приложение
к совместному приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан по
делам государственной службы
от 18 февраля 2014 года № 04-2-4/33
и Министра транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 24 февраля 2014 года № 149
Утверждена
совместным приказом
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 9 января 2013 года № 06-7/2
и исполняющего обязанности
Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 10 января 2013 года № 22
Методика оценки качества
оказания государственных услуг 1. Общие положения
1. Настоящая Методика оценки качества оказания государственных услуг (далее – Методика) разработана в целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 954 «О системе ежегодной оценки деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы» (далее – Система).
2. Методика определяет эффективность мер по обеспечению государственными органами физических и юридических лиц доступными и качественными государственными услугами, в том числе в электронном формате.
3. Оценка качества оказания государственных услуг проводится по государственным услугам, указанным в Реестре государственных услуг, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 2013 года № 983 «Об утверждении реестра государственных услуг» (далее – Реестр).
4. Оценка качества оказания государственных услуг осуществляется по результатам анализа информации государственных органов, представляемой в Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы (далее – Агентство) и Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство).
В ходе оценки дополнительно могут быть проведены социологические опросы услугополучателей.
5. Оценка качества оказания государственных услуг основывается на принципах:
1) законности;
2) объективности;
3) беспристрастности;
4) соблюдения конфиденциальности;
5) прозрачности;
6) всесторонности;
7) достоверности.
6. Источниками информации для проведения оценки качества оказания государственных услуг являются:

4. Осы бірлескен бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының           Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері           көлік және коммуникация
агенттігінің Төрағасы               Министрі
____________ А.М. Байменов          ___________ А.Қ. Жұмағалиев
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі Төрағасының
2014 жылғы 18 ақпандағы
№ 04-2-4/33 және
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация
Министрінің
2014 жылғы 24 ақпандағы
№ 149 бірлескен бұйрығына
қосымша
«Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі Төрағасының
2013 жылғы 9 қаңтардағы
№ 06-7/2 және
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
Министрі мінтетін ақарушысының
2013 жылғы 10 қаңтардағы № 22
бірлескен бұйрығымен бекітілген
Мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау
әдiстемесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау әдiстемесi (бұдан әрі – Әдістеме) «Орталық мемлекеттік органдар мен облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 954 Жарлығын (бұдан әрі – Жүйе) жүзеге асыру мақсатында әзірленді.
2. Әдістеме мемлекеттік органдармен жеке және заңды тұлғаларға қолайлы және сапалы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді, соның ішінде электрондық форматта көрсету шараларының тиімділігін анықтауға арналған.
3. Мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қыркүйектегі № 983 қаулысымен бекітілетін Мемлекеттік қызметтердің тізілімінде көрсетілген (бұдан әрі – Тізілім) мемлекеттік қызметтер бойынша жүргізіледі.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау мемлекеттік органдармен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігіне (бұдан әрі – Агенттік) және Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігіне (бұдан әрі – Министрлік) жолданатын ақпаратқа талдау жасау арқылы жүргізіледі.
Бағалау барысында көрсетілетін қызметті алушылардан қосымша әлеуметтік сауалнама жүргізілуі мүмкін.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау:
1) заңдылық;
2) объективтілік;
3) турашылдық;
4) құпиялықты сақтау;
5) анықтылық;
6) жан-жақтылық;
7) ашықтық қағидаттарына негізделеді.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына бағалауды жүргізу үшін келесі ақпарат көздері:

1) статистические данные государственных органов;
2) результаты проверок, проведенных в оцениваемых государственных органах;
3) результаты опросов услугополучателей;
4) сведения неправительственных организаций (общественных объединений).
2. Проведение оценки качества
оказания государственных услуг
7. Оценка качества оказания государственных услуг осуществляется по следующим критериям:
1) Процессные критерии:
количество новых государственных услуг, включенных в Реестр;
утверждение стандартов государственных услуг;
утверждение регламентов государственных услуг;
степень оптимизации и автоматизации государственных услуг;
эффективность внутреннего контроля государственного органа за качеством оказываемых государственных услуг;
2) Результативные критерии:
соблюдение сроков оказания государственных услуг;
доля пользователей государственных услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией) через портал «электронного правительства» и центры обслуживания населения.
8. По каждому критерию определяются показатели, в соответствии с которыми выставляются баллы.
Критерии и показатели для оценки качества оказания государственных услуг, предоставляемых центральными государственными и местными исполнительными органами, имеют весовые значения, согласно приложениям 1 и 2 к настоящей Методике.
9. Оценка качества оказания государственных услуг по критериям «количество новых государственных услуг, включенных в Реестр», «утверждение стандартов государственных услуг», «утверждение регламентов государственных услуг», «эффективность внутреннего контроля государственного органа за качеством оказываемых государственных услуг», «соблюдение сроков оказания государственных услуг», предоставляемых центральными государственными и местными исполнительными органами, осуществляется Агентством.
Оценка качества оказания государственных услуг по критериям «степень оптимизации и автоматизации государственных услуг» и «доля пользователей государственных услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией) через портал «электронного правительства» и центры обслуживания населения», предоставляемых центральными государственными и местными исполнительными органами, осуществляется Министерством.
Оценка качества оказания государственных услуг, предоставляемых Агентством, осуществляется Администрацией Президента Республики Казахстан.
Оценка качества оказания государственных услуг по критериям «степень оптимизации и автоматизации государственных услуг», «доля пользователей государственных услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией) через портал «электронного правительства» и центры обслуживания населения», предоставляемых Министерством, осуществляется Канцелярией Премьер-Министра Республики Казахстан.
Оценке качества оказания подлежат услуги, предоставляемые центральными государственными органами, их ведомствами, территориальными подразделениями, территориальными подразделениями ведомств, подведомственными организациями и их территориальными подразделениями, а также местными исполнительными органами, включая областные, районные, городские и сельские исполнительные органы.

1) мемлекеттік органдардың статистикалық мәліметтері;
2) бағаланатын мемлекеттік органдарда мемлекеттік органдармен жүргізілген тексерулердің нәтижелері;
3) көрсетілетін қызметті алушылардан жүргізілген сауалнама нәтижелері;
4) үкіметік емес ұйымдардың (қоғамдық бірлестіктердің) мәліметтері болады.
2. Мемлекеттік қызметтердің сапасына бағалауды жүргізу
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау мынадай өлшемдер бойынша жүргізіледі:
1) Үдерісті өлшемдер:
Тізілімге енгізілген жаңа мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің саны;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің оңтайландыру және автоматтандыру деңгейі;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына мемлекеттік органның ішкі бақылауының тиімділігі;
2) Нәтижелі өлшемдер:
мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мерзімдерінің сақталуы;
мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі.
8. Әр өлшем бойынша көрсеткіштер анықталып, оларға сәйкес тиісті баллдар қойылады.
Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау үшін өлшемдер мен көрсеткіштердің маңыздық үлесі осы Әдістеменің 1 - және 2-қосымшаларында көрсетілген.
9. Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдармен «Тізілімге енгізілген жаңа мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің саны», «мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту», «мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту», «мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына мемлекеттік органның ішкі бақылауының тиімділігі», «мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мерзімдерінің сақталуы» өлшемдері бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау Агенттікпен жүргізіледі.
Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдармен «мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің оңтайландыру және автоматтандыру деңгейі», «мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі» өлшемдері бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау Министрлікпен жүргізіледі.
Агенттікпен көрсетілетін мемлекеттiк қызметтер көрсетудің сапасын бағалау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен жүргізіледі.
Министрлікпен «мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің оңтайландыру және автоматтандыру деңгейі», «мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі» өлшемдері бойынша мемлекеттiк қызметтер көрсетудің сапасын бағалау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесімен жүргізіледі.
Бағалауға орталық мемлекеттік органдардармен, олардың ведомстволарымен, аумақтық бөлімшелерімен, ведомстволарының аумақтық бөлімшелерімен, ведомстволық бағынысты ұйымдар мен олардың аумақтық бөлімшелерімен, сондай-ақ жергілікті атқарушы органдармен, соның ішінде облыс, аудан және қала мен ауылдық атқарушы органдармен көрсетілетін қызметтер жатады.

10. Для проведения оценки качества оказания государственных услуг в Агентстве создается рабочая группа (далее – Рабочая группа). Состав Рабочей группы утверждается приказом Агентства.
В состав Рабочей группы включаются представители Агентства и Министерства.
Рабочая группа проводит анализ сведений, полученных из различных источников, на предмет их достоверности, путем сопоставления представленных государственными органами данных и данных, полученных по результатам проведенных другими государственными органами проверок.
11. Оценка качества оказания государственных услуг осуществляется ежегодно по итогам отчетного (календарного) года.
12. Заключение о результатах оценки качества оказания государственных услуг, предоставляемых центральными государственными и местными исполнительными органами, готовится по форме согласно приложениям 3 и 4 к настоящей Методике.
Заключения о результатах оценки качества оказания государственных услуг по критериям «степень оптимизации и автоматизации государственных услуг», «доля пользователей государственных услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией) через портал «электронного правительства» и центры обслуживания населения», предоставляемых центральными государственными и местными исполнительными органами предоставляются Министерством в Агентство по форме согласно приложению 5 к настоящей Методике.
Заключения о результатах оценки качества оказания государственных услуг, оказываемых Министерством, по критериям «степень оптимизации и автоматизации государственных услуг», «доля пользователей государственных услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией) через портал «электронного правительства» и центры обслуживания населения» предоставляются Канцелярией Премьер-Министра Республики Казахстан в Агентство.
Заключения о результатах оценки качества оказания государственных услуг предоставляются Агентством в Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
Заключения о результатах оценки качества оказания государственных услуг, оказываемых Агентством, предоставляются Администрацией Президента Республики Казахстан в Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
13. Информация для проведения оценки качества оказания государственных услуг представляется на бумажных и электронных носителях в Агентство и Министерство согласно Графику проведения оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы (далее – График), аппаратом центрального государственного органа (по услугам, оказываемым центральным государственным органом, его ведомствами, территориальными подразделениями центрального государственного органа и его ведомств и подведомственными организациями), аппаратами акимов областей, городов Астаны и Алматы (по услугам, оказываемым областными, районными, городскими и сельскими исполнительными органами).
Информация для проведения оценки качества оказания государственных услуг Агентства, представляется Агентством на бумажных и электронных носителях согласно Графику в Администрацию Президента Республики Казахстан.
Информация для проведения оценки качества оказания государственных услуг, оказываемых Министерством по критериям «степень оптимизации и автоматизации государственных услуг» и «доля пользователей государственных услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией) через портал «электронного правительства» и центры обслуживания населения» представляется Министерством на бумажных и электронных носителях согласно Графику в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.

10. Мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау үшін Агенттікте жұмыс тобы (бұдан әрі – Жұмыс тобы) құрылады. Жұмыс тобының құрамы Агенттіктің бұйрығымен бекітіледі.
Жұмыс тобының құрамына Агенттіктің және Министрліктің өкілдері кіреді.
Жұмыс тобы мемлекеттік органдармен ұсынылған мәліметтер мен мемлекеттік органдар жүргізген тексерулер нәтижесінде алынған ақпараттарды салыстыру арқылы әр-түрлі көздерден алынған мәліметтердің шынайылығына талдау жүргізеді.
11. Мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау есеп (күнтізбелік) жылдың қорытындысы бойынша жыл сайын жүргізіледі.
12. Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау нәтижелері жөніндегі қорытынды осы Әдістеменің 3- және 4-қосымшаларындағы нысанға сәйкес әзірленеді.
Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдармен «мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің оңтайландыру және автоматтандыру деңгейі», «мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі» өлшемдері бойынша көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасын бағалау нәтижелері жөніндегі қорытындылар осы Әдістеменің 5-қосымшасындағы нысанға сәйкес әзірленеді және Министрлікпен Агенттікке ұсынылады.
Министрлікпен «мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің оңтайландыру және автоматтандыру деңгейі», «мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі» өлшемдері бойынша көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасын бағалау нәтижелері жөніндегі қорытындылар Агенттікке Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесімен ұсынылады.
Агенттікпен көрсетілетін мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау нәтижелері туралы қорытындылар Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігіне ұсынылады.
Мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау нәтижелері туралы қорытындылар Агенттікпен Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігіне ұсынылады.
13. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау үшін ақпарат Агенттікке және Министрлікке Орталық мемлекеттiк органдар мен облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы органдары қызметiнiң тиiмдiлiгiне бағалау жүргізу кестесіне (бұдан әрі – Кесте) сәйкес орталық мемлекеттік органдың аппаратарымен (орталық мемлекеттік органмен, оның ведомстволарымен, аумақтық бөлімшелерімен және ведомстволық бағынысты ұйымдармен көрсететін қызметтер бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалалары әкімдері аппараттарымен (облыс, аудан және қала мен ауылдық атқарушы органдармен көрсетілетін қызметтер бойынша) қағаз және электрондық нұсқаларда ұсынылады.
Агенттікпен көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасын бағалау үшін ақпарат Агенттікпен Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне Кестеге сәйкес қағаз және электрондық нұсқаларда ұсынылады.
Министрлікпен «мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің оңтайландыру және автоматтандыру деңгейі», «мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі» өлшемдері бойынша көрсетілетін мемлекеттiк қызметтердің сапасын бағалау үшін ақпарат Министрлікпен Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне Кестеге сәйкес қағаз және электрондық нұсқаларда ұсынылады.

3. Оценка эффективности Параграф 1. Оценка по критерию
«Количество новых государственных услуг,
включенных в Реестр»
14. Оценка по критерию «количество новых государственных услуг, включенных в Реестр» проводится на основе представляемой Министерством экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан ежегодно до 15 февраля в Агентство информации по включению центральными государственными органами новых государственных услуг в Реестр в отчетном периоде в разрезе государственных услуг и государственных органов.
В предоставляемой информации указываются сведения о проведенной работе центральных государственных органов по включению новых видов государственных услуг в Реестр.
В случае наличия видов государственных услуг, вновь включенных в Реестр, государственному органу присваивается 10 баллов (К1).
Параграф 2. Оценка по критерию
«Утверждение стандартов государственных услуг»
15. Оценка по критерию «утверждение стандартов государственных услуг» проводится на основании информации, предоставляемой ежегодно до 18 февраля Министерством юстиции Республики Казахстан в разрезе государственных услуг и государственных органов.
В предоставляемой информации указываются сведения об утвержденных стандартах государственных услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией), в том числе для государственных услуг, оказываемых местными исполнительными органами, а также о причинах не утверждения стандартов.
16. Государственные органы, обеспечивающие разработку стандартов для государственных услуг, оказываемых местными исполнительными органами, определяются в соответствии с Реестром.
При оценке учитываются стандарты, разрабатываемые для государственных услуг, включенных в Реестр (на конец отчетного периода).
При этом, при оценке учитывается проведенная работа оцениваемого государственного органа по стандартизации государственных услуг, включенных в Реестр до 30 сентября 2013 года.
17. В случае нарушений сроков по стандартизации государственной услуги, предусмотренных законодательством в сфере оказания государственных услуг, из общей оценки государственного органа по данному критерию вычитаются штрафные баллы.
За нарушение сроков по стандартизации государственных услуг предусматривается вычитание 0,2 штрафных балла за каждый зафиксированный факт. Сумма вычитаемых штрафных баллов за нарушение сроков по стандартизации государственных услуг не должна превышать 3 баллов.
18. Оценка рассчитывается по следующей формуле:
К2 – оценка центрального государственного органа по данному критерию;
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (по данному критерию коэффициент равен 15);
а – количество утвержденных стандартов для государственных услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией), в том числе для государственных услуг, оказываемых местными исполнительными органами;
c – общее количество видов государственных услуг, для которых государственный орган в соответствии с Реестром должен разработать стандарты государственных услуг, в том числе для услуг, оказываемых местными исполнительными органами (по состоянию на конец отчетного периода).

3. Тиімділікті бағалау
Параграф 1. «Тізілімге енгізілген жаңа мемлекеттік көрсетілетін
қызметтердің саны» өлшемі бойынша бағалау
14. «Тізілімге енгізілген жаңа мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің саны» өлшемі бойынша бағалау Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігімен Агенттікке жыл сайын 15 ақпанға дейін мемлекеттік органдар мен мемлекеттік қызметтердің кесінінде орталық мемлекеттік органдармен есептік кезеңде Тізілімге жаңа мемлекеттік көрсетілетін қызметтер түрлерін қосу жөніндегі ақпараты негізінде жүргізіледі.
Ақпаратта Тізілімде жаңа мемлекеттік қызметтердің түрлерін енгізу бойынша атқарылған жұмыстар жөнінде көрсетіледі.
Тізілімге енгізілген мемлекеттік қызметтердің жаңа түрлері болған жағдайда мемлекеттік органға 10 балл беріледі (К1)
Параграф 2. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын
бекіту» өлшемі бойынша бағалау
15. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту» өлшемі бойынша бағалау Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде Агенттікке жыл сайын 18 ақпанға дейін мемлекеттік органдар және мемлекеттік қызметтер кесінінде ұсынылатын ақпараттың негізінде жүргізіледі.
Ұсынылатын ақпаратта мемлекеттік органмен (ведомствалық бағынысты мекемемен) көрсетілетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын, соның ішінде жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша стандарттарды бекіту жөнінде мәлімет, сондай-ақ стандарттардың бекітілмеу себептері көрсетіледі.
16. Жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын әзірлейтін мемлекеттік органдар Тізілімге сәйкес анықталады.
Бағалауда (бағалау күніне) Тізілімге енгізілген мемлекеттік қызметтер үшін әзірленетін стандарттар есептеледі.
Соған қоса, бағалау кезінде бағаланатын мемлекеттік органның Тізілімге 2013 жылғы 30 қыркүйекке дейін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді стандарттау бойынша жұмысы есептеледі.
17. Мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнамамен белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді стандарттау мерзімдері бұзылған жағдайда аталған өлшем бойынша мемлекеттік органның жалпы бағасынан айыппұл баллдары шегеріледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді стандарттау мерзімдерін бұзғаны үшін әр анықтап белгіленген дерек бойынша 0,2 айыппұл бал шегерілу көзделеді. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді стандарттау мерзімдерін бұзғаны үшін айыппұл бал шегеру сомасы 3 баллдан көп бола алмайды.
18. Бағалау келесі формула бойынша есептеледі:
К2 - осы өлшем бойынша орталық мемлекеттік органның бағасы;
k – алынған нәтижелерді үлестік маңызына жеткізу үшін коэффициент (осы көрсеткіш бойынша коэффициент 15-ке тең);
а – мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекеме), соның ішінде жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша бекітілген стандарттардың саны;
c – Тізілімге сәйкес мемлекеттік органмен, соның ішінде жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер үшін әзірленетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарының жалпы саны (есептік кезеңнің соңындағы жағдай бойынша).

Параграф 3. Оценка по критерию
«Утверждение регламентов государственных услуг»
19. Оценка по критерию «утверждение регламентов государственных услуг» проводится на основе информации, предоставляемой ежегодно до 18 марта Министерством юстиции Республики Казахстан по утверждению центральными государственными и местными исполнительными органами регламентов государственных услуг в разрезе государственных услуг и государственных органов.
В информации указываются сведения об утвержденных государственными органами регламентов государственных услуг, а также причинах не утверждения регламентов.
20. Оценка рассчитывается по следующей формуле:
1) по центральным государственным органам:
2) по местным исполнительным органам:
K3 – оценка центрального государственного органа по данному критерию;
M1 – оценка местного исполнительного органа по данному критерию;
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (по данному критерию по центральным государственным органам коэффициент равен 10);
m – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (по данному критерию по местным исполнительным органам коэффициент равен 25);
а – количество утвержденных государственным органом регламентов государственных услуг в соответствии с законодательством о государственных услугах;
b – количество видов государственных услуг, для которых государственный орган должен разработать регламенты государственных услуг в соответствии с законодательством о государственных услугах.
При оценке по данному показателю учитывается проведенная работа оцениваемых государственных органов по утверждению регламентов государственных услуг, стандарты которых утверждены в соответствии с пунктом 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах».
21. В случае нарушений сроков по утверждению регламента государственной услуги, предусмотренных законодательством в сфере оказания государственных услуг, из общей оценки государственного органа по данному критерию вычитаются штрафные баллы.
За нарушение сроков по утверждению регламентов государственных услуг предусматривается вычитание 0,3 штрафных балла за каждый зафиксированный факт. Сумма вычитаемых штрафных баллов за нарушение сроков по регламентации государственных услуг не должна превышать 5 баллов.
Параграф 4. Оценка по критерию
«Степень оптимизации и автоматизации
государственных услуг»
22. Оценка по критерию «степень оптимизации и автоматизации государственных услуг» проводится только в центральных государственных органах. Оценка проводится на основе анализа утвержденных стандартов государственных услуг, указанных в Реестре государственных услуг.

Параграф 3. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін
бекіту» өлшемі бойынша бағалау
19. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту» өлшемі бойынша бағалау Қазақстан Республикасының Әділет министрлігімен Агенттікке жыл сайын 18 наурызға дейін мемлекеттік органдар және мемлекеттік қызметтер кесінінде орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдармен мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту жөніндегі ұсынылатын ақпараттың негізінде жүргізіледі.
Ақпаратта мемлекеттік органмен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер регламенттерінің бекітілуі жөнінде мәлімет, сондай-ақ регламенттердің бекітілмеу себептері көрсетіледі.
20. Бағалау келесі формула бойнша есептеледі:
1) орталық мемлекеттік органдар бойынша:
2) жергілікті атқарушы органдар бойынша:
K3 – аталған өлшем бойынша орталық мемлекеттік органның бағасы;
M1 – аталған өлшем бойынша жергілікті атқарушы органның бағасы;
k – алынған нәтижелерді үлестік маңызына жеткізу үшін коэффициент (осы көрсеткіш бойынша орталық мемлекеттік органдардың коэффициенті 10-ға тең);
m – алынған нәтижелерді үлестік маңызына жеткізу үшін коэффициент (осы көрсеткіш бойынша жергілікті атқарушы органдардың коэффициенті 25-ке тең);
а – мемлекеттік органмен мемлекеттік қызметтер туралы заңнамаға сәйкес бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерінің саны;
b – мемлекеттік органмен мемлекеттік қызметтер туралы заңнамаға сәйкес мемлекетік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін әзірлеуге міндетті мемлекетік көрсетілетін қызметтер түрлерінің саны.
Аталған өлшем бойынша бағалау кезінде «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Заңның 13-бабы 1-тармағына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту бойынша бағаланатын мемлекеттік органның атқарылған жұмысы есептеледі.
21. Мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнамамен белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту мерзімдері бұзылған жағдайда аталған өлшем бойынша мемлекеттік органның жалпы бағасынан айыппұл баллдары шегеріледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту мерзімдерін бұзғаны үшін әр анықтап белгіленген дерек бойынша 0,3 айыппұл бал шегерілу көзделеді. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді регламенттеу мерзімдерін бұзғаны үшін айыппұл бал шегеру сомасы 5 баллдан көп бола алмайды.
Параграф 4. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің оңтайландыру
және автоматтандыру деңгейі» өлшемі бойынша бағалау
22. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің оңтайландыру және автоматтандыру деңгейі» өлшемі бойынша бағалау тек ғана орталық мемлекеттік органдарда жүргізіледі. Бағалау Тізілімде көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің бекітілген стандарттарын талдау негізінде жүргізіледі.

23. Оценка рассчитывается по следующей формуле:
К4 – оценка центрального государственного органа по данному критерию;
a – итоговый балл, присваиваемый государственной услуге;
z – общее количество видов государственных услуг, оказываемых государственным органом в соответствии с Реестром;
W – доля измененных в отчетном периоде стандартов по государственным услугам;
m – количество измененных стандартов (стандарты по государственным услугам, оказываемым государственным органом (подведомственной организацией), в том числе для государственных услуг, оказываемых местными исполнительными органами, в которых сокращены сроки оказания услуг и/или количество необходимых документов, истребуемых от услугополучателей) в отчетном периоде;
n – общее количество стандартов.
Расчет итогового балла, присваиваемого государственной услуге, производится по следующей формуле:
x – количество документов, запрашиваемых государственным органом для оказания государственной услуги, которые получены из межведомственных/ведомственных информационных систем;
y – количество документов, запрашиваемых государственным органом для оказания государственной услуги, которые могут быть получены из межведомственных/ведомственных информационных систем;
b – балл, присваиваемый государственной услуге согласно приложению 6 к настоящей Методике;
d – добавочный коэффициент в соответствии со сроком оказания государственной услуги.
Если на момент проведения оценки стандарт оказания государственной услуги не утвержден, итоговый балл, присваиваемый государственной услуге, равен 0.
В случае предоставления в отчетном периоде заключения Министерства о нецелесообразности или невозможности сокращения сроков оказания по всем услугам и/или количества необходимых документов, истребуемых от услугополучателей, доля измененных в отчетном периоде стандартов по государственным услугам равняется 1.
В случае если центральный государственный орган предоставил в отчетном периоде решение Межведомственной Комиссии о невозможности оказания государственной услуги в центрах обслуживания населения, работающих по принципу «одного окна», государственная услуга учитывается как оказываемая через центры обслуживания населения и ей присваивается соответствующий балл.
Если в отчетном периоде центральным государственным органом проведена работа по включению государственной услуги в Перечень, то к баллу, присваиваемому государственной услуге по порядку оказания государственной услуги согласно приложению 6 к настоящей Методике, присваиваются дополнительные 3 балла.
В случае если государственная услуга оказывается традиционным способом только в государственном органе, но в ходе ее оказания имеются документы, которые получены из межведомственных /ведомственных информационных систем, то расчет итогового балла, присваиваемого государственной услуге, производится путем умножения балла, присваиваемого государственной услуге по порядку оказания государственной услуги согласно приложению 6 к настоящей Методике (b) на добавочный коэффициент в соответствии со сроком оказания государственной услуги (d).
Добавочный коэффициент присваивается в зависимости от сроков оказания государственной услуги, указанных в стандарте:

23. Бағалау келесі формула бойынша есептеледі:
К4 – аталған өлшем бойынша орталық мемлекеттік органның бағасы;
a – мемлекеттік қызметке қойылатын қорытынды баға;
z – Тізілімге сәйкес мемлекеттік органмен көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің жалпы саны;
W – мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша есептік кезеңде өзгертілген стандарттардың үлесі;
m – есептік кезеңде өзгертілген стандарттардың саны (мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен), соның ішінде жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер бойынша көрсету мерзімдері және/немесе көрсетілетін қызметтер алушылардан сұратылатын құжаттар саны азайтылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттар).
n – стандарттардың жалпы саны.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын қорытынды бағаны санау келесі формула бойынша жүргізіледі:
егер у = 0, онда a = b * d
x – мемлекеттік қызметті көрсету үшін мемлекеттік органмен ведомствоаралық/ведомстволық ақпараттық жүйелерден сұратылатын құжаттардың саны;
у – мемлекеттік қызметті көрсету үшін мемлекеттік органмен ведомствоаралық/ведомстволық ақпараттық жүйелерден алыналатын құжаттардың саны;
b – осы Әдістеменің 6-қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын бал;
d – мемлекеттік көрсетілетін қызметтің көрсету мерзіміне сәйкес қойылатын қосымша коэффициент.
Егер бағалау кезінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің стандарты бекітілмеген жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын қорытынды балл 0 тең.
Министрліктің есептік кезеңде мемлекеттік көрсетілетін қызмет мерзімін қысқарту және/немесе көрсетілетін қызметтер алушыларынан сұратылатын құжаттардың санын азайту орынысыздығы немесе мүмкінсіздігі жөніндегі қорытындысын ұсынған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша есептік кезеңде өзгертілген стандарттардың үлесі 1 тең болады.
Егер, орталық мемлекеттік есептік кезеңде орган «бір терезе» принципі бойынша жұмыс істейтін халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсету мүмкінсіздігі жөнінде Ведомствоарылық комиссияның шешімін ұсынған жағдайда, мемлекеттік орган халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетіледі деп саналады және оған тиісті балл қойылады.
Егер, есептік кезеңде орталық мемлекеттік органмен Тізімге мемлекеттік қызметтерді қосу бойынша жұмыс жүргізілген жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметке мемлекеттік қызметтің көрсету тәртібі негізінде осы Әдістеменің 6-қосымшасына сәйкес қойылатын баллға қосымша 3 балл қойылады.
Егер, мемлекеттік көрсетілетін қызмет дәстүрлі әдіспен тек ғана мемлекеттік органда көрсетілсе, алайда оны көрсету барысында ведомствоаралық/ведомстволық ақпараттық жүйелерден алынатын құжаттар болған жағдайда, мемлекеттік көсетілетін қызметке қойылатын қорытынды баллды санау мемлекеттік қызметтің көрсету тәртібі негізінде осы Әдістеменің 6-қосымшасына сәйкес қойылатын баллды (b) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің көрсету мерзіміне сәйкес қойылатын қосымша коэффициентке (d) көбейту арқылы анықталады.
Қосымша коэффициент стандарттарда көрсетілген мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімдеріне сәйкес қойылады:

если срок оказания государственной услуги составляет менее и равен 5 рабочим дням, то добавочный коэффициент (d) равен 1;
если срок оказания государственной услуги составляет свыше 5 рабочих дней, то добавочный коэффициент (d) равен 0,8.
Параграф 5. Оценка по критерию «Эффективность
внутреннего контроля за качеством
оказываемых государственных услуг»
24. Оценка по критерию «эффективность внутреннего контроля государственного органа за качеством оказываемых государственных услуг» проводится на основе информации по принятым мерам государственных органов по профилактике нарушений требований стандартов и регламентов государственных услуг, предоставляемой государственными органами в Агентство в рамках контроля за качеством государственных услуг.
25. Оценка рассчитывается по следующей формуле:
1) по центральным государственным органам:
2) по местным исполнительным органам:
К5 – оценка центрального государственного органа по данному критерию;
М2 – оценка местного исполнительного органа по данному критерию;
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (по данному критерию по центральным государственным органам коэффициент равен 10);
m – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (по данному критерию по местным исполнительным органам коэффициент равен 25);
a – количество принятых мер государственным органом по профилактике нарушений требований стандартов и регламентов государственных услуг (дисциплинарного характера по отношению к сотрудникам, в функциональные обязанности которых входят вопросы оказания государственных услуг, по результатам нарушения стандартов и регламентов государственных услуг);
b – общее количество нарушений стандартов и регламентов государственных услуг.
Под нарушениями стандартов и регламентов государственных услуг понимаются обоснованные жалобы услугополучателей на качество оказания государственных услуг и нарушения установленных сроков оказания государственных услуг.
В случае привлечения сотрудника, в функциональные обязанности которого входят вопросы оказания государственных услуг, к дисциплинарной ответственности за неоднократные нарушения стандартов и регламентов государственных услуг, оцениваемый государственный орган представляет подтверждающие документы и материалы.
Параграф 6. Оценка по критерию
«Соблюдение сроков оказания государственных услуг»
26. Оценка по критерию «соблюдение сроков оказания государственных услуг» проводится на основе представляемой центральными государственными и местными исполнительными органами информации по соблюдению сроков оказания государственных услуг по форме согласно приложению 7 к настоящей Методике.
В информации указываются сведения об оказанных государственных услугах и фактах нарушений установленных сроков, в том числе по услугам, оказанным через центры обслуживания населения и в государственном органе (подведомственной организации).

егер мемлекеттік көрсетлетін қызметте көрсету мерзімі 5 жұмыс күні немесе одан аз болса, қосымша коэффициент (d) 1 тең;
егер мемлекеттік көрсетлетін қызметте көрсету мерзімі 5 жұмыс күнінен көп болса, қосымша коэффициент (d) 0,8 тең.
Параграф 5. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына
мемлекеттік органның ішкі бақылауының тиімділігі» өлшемі
бойынша бағалау
24. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына мемлекеттік органның ішкі бақылауының тиімділігі» көрсеткіші бойынша бағалау мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мен регламенттерін бұзуды алдын алу шаралары бойынша жүргізілген шаралар жөніндегі мемлекеттік органдармен Агенттікке мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына бақылау жүргізу шеңберінде мемлекеттік органдармен ұсынылатын ақпарат негізінде жүргізіледі.
25. Бағалау келесі формула бойынша жүргізіледі:
1) орталық мемлекеттік органдар бойынша:
2) жергілікті атқарушы органдар бойынша:
К5 – аталған өлшем бойынша орталық мемлекеттік органның бағасы;
М2 – аталған өлшем бойынша жергілікті атқарушы органның бағасы;
k – алынған нәтижелерді үлестік маңызына жеткізу үшін коэффициент (осы көрсеткіш бойынша орталық мемлекеттік органдардың коэффициенті 6-ға тең);
m – алынған нәтижелерді үлестік маңызына жеткізу үшін коэффициент (осы көрсеткіш бойынша жергілікті атқарушы органдардың коэффициенті 15-ке тең);
a – мемлекеттік органмен мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мен регламенттерін бұзуды алдын алу шаралары бойынша жүргізілген шаралардың (мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мен регламенттерін бұзғаны үшін мемлекеттік қызметтер көрсету мәселесі функционалдық міндеттеріне кіретін қызметкерлерге қатысты қабылданған тәртіптік сипаттағы шараладың) саны;
b – мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мен регламенттері бұзуларының жалпы саны.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мен регламенттерін бұзылуы деп көрсетілетін қызметтер алушаларының мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына дәлелденген шағымдары мен мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мерзімдерін бұзулар түсініледі.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселесі функционалдық міндеттеріне кіретін қызметкер мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мен регламенттерін бірнеше рет бұзғаны үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылған жағдайда, бағаланатын мемлекеттік орган тиісті дәлелдейтін құжаттар мен материалдарды ұсынады.
Параграф 6. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету
мерзімдерінің сақталуы» өлшемі бойынша бағалау
26. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мерзімдерінің сақталуы» өлшемі осы Әдістеменің 7-қосымшасындағы нысанға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету мерзімдерінің сақталуы жөнінде орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдармен ұсынылған ақпараттарының негізінде жүргізіледі.
Ақпаратта көрсетілген мемлекеттік қызметтер және белгіленген көрсету мерзімдерінің бұзу деректері туралы, соның ішінде халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы, мемлекеттік органда (ведомстволық бағынысты мекемеде) көрсетілген қызметтер туралы мәліметтер көрсетіледі.

27. Агентством в целях объективной оценки по данному критерию запрашивается информация из Министерства с Информационной системы мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги (далее – ИИС «ЦОН») о количестве нарушений сроков оказания государственных услуг.
Министерство проверяет сведения из государственной базы данных «Е-лицензирование» (далее – ГБД «Е-лицензирование») и веб-портала «электронного правительства».
При выявленных расхождениях по данному критерию между предоставленными данными центральных государственных и местных исполнительных органов и полученной информации из ИИС «ЦОН», ГБД «Е-лицензирование» и веб-портала «электронного правительства» в первую очередь учитываются сведения из ИИС «ЦОН», ГБД «Е-лицензирование» и веб-портала «электронного правительства» о допущенных нарушениях сроков оказания государственных услуг.
28. В случае сбоя информационной системы по техническим причинам, подтвержденного соответствующим документом, государственные услуги, оказанные в этот период, не учитываются при расчете данного критерия.
29. Оценка рассчитывается по следующей формуле:
1) по центральным государственным органам:
K6 = P1 + P2
2) по местным исполнительным органам:
M3 = P1 + P2
К6 – оценка центрального государственного по данному критерию;
М3 – оценка местного исполнительного органа по данному критерию;
Р1, Р2 – составляющие оценки центрального государственного /местного исполнительного органа по данному критерию;
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (по данному показателю по центральным государственным органам коэффициент равен 15);
m – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (по данному показателю по местным исполнительным органам коэффициент равен 30);
a – количество государственных услуг, оказанных государственным органом (подведомственной организацией) через центры обслуживания населения с нарушением установленных сроков;
b – общее количество государственных услуг, оказанных государственным органом (подведомственной организацией) через центры обслуживания населения;
c – количество государственных услуг, оказанных в государственном органе (подведомственной организации) с нарушением установленных сроков;
d – общее количество государственных услуг, оказанных в государственном органе (подведомственной организации);
10000 – коэффициент для определения среднего значения нарушений сроков на 10 000 оказанных услуг.
e – количество заявлений, зарегистрированные не в день поступления заявлений в бумажном виде за отчетный период;
f – оцениваемое количество заявлений;

27. Агенттікпен аталған өлшем бойынша әділетті бағалау мақсатында Министрліктің Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесінен (бұдан әрі – «ХҚКО» ЫАЖ) мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің көрсету мерзімдерін бұзу деректернің саны сұратылады.
Министерлік «е-лицензиялау» мемлекеттік дерекқоры» ақпараттық жүйесіндегі (бұдан әрі – «Е-лицензиялау» МД АЖ) және «электрондық үкімет» веб-порталындағы мәліметтерді тексереді.
Аталған өлшем бойынша орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдармен ұсынылған ақпарат пен «ХҚКО» ЫАЖ-нен, «Е-лицензиялау» МД АЖ және «электрондық үкімет» веб-порталынан алынған ақпарат арасында айырмашылық анықталған жағдайда, бастапқы «ХҚКО» ЫАЖ-нен, «Е-лицензиялау» МД АЖ және «электрондық үкімет» веб-порталынан мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің көрсету мерзімдерін бұзу туралы ақпарат қолданылады.
28. Тиісті құжатпен расталған техникалық жағдайларға байланысты ақпараттың жүйе жұмыс істемеу кезінде көрсетілген мемлекеттік қызметтер аталған өлшемді санау кезінде есептелмейді.
29. Бағалау келесі формула бойынша есептеледі:
1) орталық мемлекеттік органдар бойынша:
К6 = Р1 + Р2
Р1=, егер
, егер
, егер
, егер
, егер
2) жергілікті атқарушы органдар бойынша:
Р1=, егер
, егер
, егер
, егер
, егер
К6 – осы өлшем бойынша орталық мемлекеттік органның бағасы;
М3 – осы өлшем бойынша жергілікті атқарушы органның бағасы;
Р1, Р2 – аталған өлшем бойынша орталық мемлекеттік / жергілікті атқарушы орган бағасының құрамасы;
k – алынған нәтижелерді үлестік маңызына жеткізу үшін коэффициент (осы өлшем бойынша орталық мемлекеттік органдардың коэффициенті 10-ға тең);
m – алынған нәтижелерді үлестік маңызына жеткізу үшін коэффициент (осы өлшем бойынша жергілікті атқарушы органдардың коэффициенті 20-ға тең);
a – халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) белгіленген мерзімі бұзылып көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің саны;
b – халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің жалпы саны;
c – мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) белгіленген мерзімі бұзылып көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің саны;
d – мемлекеттік органда (ведомстволық бағынысты мекемеде) көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің жалпы саны;
10 000 – көрсетілген 10 000 қызметке шағымдардың орта мәнін анықтау үшін коэффициент;
e – есептік кезеңде қағаз нұсқасында келіп түскен өтініштерді берілген күні тіркелмеген өтініштердің саны;
f – бағаланатын өтініштердің саны;

x – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (по центральным государственным органам коэффициент равен (-4), по местным исполнительным органам равен (-10)).
s – количество заявлений, зарегистрированные не в день подачи заявлений с портала «электронного лицензирования» за отчетный период;
l – общее количество заявлений, поступивших с портала «электронного лицензирования» за отчетный период;
i – количество несвоевременно оказанных электронных государственных услуг посредством портала «электронного правительства»;
q – количество электронных заявок, оставшихся не обработанными (имеющих статус «без ответа»);
n – общее количество оказанных электронных государственных услуг посредством портала «электронного правительства».
Если полученный результат по показателю составил значение со знаком минус, государственному органу по данному показателю ставится оценка 0.
30. По критерию «соблюдение сроков оказания государственных услуг» оценивается регистрация заявлений в ГБД «Е-лицензирование», поступивших в бумажном виде, ответственными сотрудниками государственного органа, являющегося лицензиаром, в день поступления заявления. По данному показателю оценке подлежат случайно выбранные 25 заявлений из журнала регистрации, поступившие в бумажном виде за отчетный период с момента ввода в эксплуатацию ГБД «Е-лицензирование» в государственном органе, по каждому виду лицензии (далее – количество оцениваемых заявлений). В случае если в государственный орган поступило менее 25 заявлений на лицензирование за отчетный период, то оцениваются все заявления. При отсутствии журнала регистрации рассматривается любой документ учета заявлений на лицензирование, поступивших в бумажном виде, либо сведения из Единой системы электронного документооборота.
Параграф 7. Оценка по критерию «Доля пользователей
государственных услуг, оказываемых государственным органом
(подведомственной организацией) через портал «электронного
правительства» и центры обслуживания населения»
31. Оценка по критерию «доля пользователей государственных услуг, оказываемых через портал «электронного правительства» и центры обслуживания населения» проводится по показателям «доля пользователей государственных услуг, оказываемых через портал «электронного правительства» и «доля пользователей государственных услуг, оказываемых через центры обслуживания населения».
32. Оценка проводится на основе представляемой центральными государственными и местными исполнительными органами информации по количеству обращений за государственными услугами, оказываемыми через портал «электронного правительства» и центры обслуживания населения по форме согласно приложению 8 к настоящей Методике.

x – алынған нәтижелерді таразылы мағынаға келтіруге арналған коэффициент (орталық мемлекеттік органдар бойынша коэффициент(-4-ке) тең, жергілікті атқарушы органдар бойынша (-10-ға ) тең);
s – есептік кезеңде «электрондық лицензиялау» порталынан келіп түскен өтініштерді берілген күні тіркелмеген өтініштердің саны;
l – есептік кезеңде «электрондық лицензиялау» порталынан келіп түскен өтініштердің жалпы саны;
i – «электрондық үкімет» порталы арқылы мерзімі бұзылып көрсетілетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің саны;
q – өңделмеген («жауабы жоқ» статусы бар) электрондық өтініштердің саны;
n – «электрондық үкімет» порталы арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің жалпы саны.
Егер осы көрсеткіш бойынша алынған нәтиже теріс мағынасын қабылдаған жағдайда, мемлекеттік органға аталған көрсеткіш бойынша 0 бағасы қойылады.
30. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мерзімдерінің сақталуы» көрсеткіші бойынша «электрондық лицензиялау» порталынан келіп түскен «Е-лицензиялау» МД АЖ лицензиар болып табылатын мемлекеттік органның жауапты адамдарымен қағаз нұсқаулықтағы өтініштердің келіп түскен күні өтініштердің тіркелуі бағаланады. Мемлекеттік органға өтініштер жұмыс емес күндері немесе жұмыс күні аяқталғаннан кейін келіп түскен жағдайда өтініштердің тіркеу күні болып келесі бірінші жұмыс күні саналады. Аталған көрсеткіш бойынша бағалауға есептік кезеңде қағаз нұсқасында келіп түскен әр лицензия түрі бойынша тіркеу журналынан кездейсоқ алынған 25 өтініштер (бұдан әрі – бағаланатын өтініштердің саны) жатады. Егер мемлекеттік органға есеп кезеңінде лицензиялауға 25 өтініштен аз түскен жағдайда барлық өтініштер бағаланады. Егер мемлекеттік органда тіркеу журналы болмаған жағдайда қағаз нұсқасында лицензиялауға келіп түскен өтініштерді тіркейтін әрбір журнал немесе Электрондық құжат айналымының біріңғай жүйесіндегі мәліметтер қаралады.
Параграф 7. «Мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты
мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету
орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі»
өлшемі бойынша бағалау
31. «Мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі» өлшемі бойынша бағалау «электрондық үкімет» порталы арқылы көрсетілетін қызметтер алушыларының үлесі» және «халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметтер алушыларының үлесі» көрсеткіштері бойынша жүргізіледі.
32. Бағалау осы Әдістеменің 8-қосымшасындағы нысанға сәйкес «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге өтініштердің саны жөнінде орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдармен ұсынылған ақпараттарының негізінде жүргізіледі.

33. Оценка рассчитывается по следующей формуле:
1) по центральным государственным органам:
K7 = P1 + P2
2) по местным исполнительным органам:
M4 = P1 + P2
K7 – оценка центрального государственного органа по данному критерию;
M4 – оценка местного исполнительного органа по данному критерию;
Р1 – значение показателя «доля пользователей государственных услуг, оказываемых через портал «электронного правительства»;
Р2 – значение показателя «доля пользователей государственных услуг, оказываемых через центры обслуживания населения».
34. Оценка по показателю «доля пользователей государственных услуг, оказываемых через портал «электронного правительства» рассчитывается по следующей формуле:
1) по центральным государственным органам:
2) по местным исполнительным органам:
P1 – оценка центрального государственного/местного исполнительного органа по данному показателю;
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (по данному критерию по центральным государственным органам коэффициент равен 5);
m – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (по данному критерию по местным исполнительным органам коэффициент равен 10);
a – количество электронных обращений за государственными услугами, оказываемыми через портал «электронного правительства»;
b – количество обращений в бумажной форме за государственными услугами, оказываемыми через портал «электронного правительства».
В случае если оказание государственной услуги в электронном виде технически реализовано в отчетном периоде, однако стандарт государственной услуги утвержден только в 4 квартале отчетного периода, то при расчете значения данного критерия статистика обращений по данной государственной услуге не учитывается.
В случае если государственная услуга переведена в электронный формат и реализована в пилотном режиме, то при расчете значения по данному критерию, статистика обращений по данной государственной услуге не учитывается.
35. Оценка по показателю «доля пользователей государственных услуг, оказываемых через центры обслуживания населения» рассчитывается по следующей формуле:
1) по центральным государственным органам:
2) по местным исполнительным органам:
P2 – оценка центрального государственного/ местного исполнительного органа по данному критерию;
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (по данному критерию по центральным государственным органам коэффициент равен 5);
m – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (по данному критерию по местным исполнительным органам коэффициент равен 10);
a – количество обращений за государственными услугами, оказываемыми на альтернативной основе в центрах обслуживания населения;
b – количество обращений в бумажной форме за государственными услугами, оказываемыми на альтернативной основе поступивших в непосредственно оцениваемый государственный орган.
Министерство проверяет представленную государственными органами информацию путем анализа предоставляемых ими электронных услуг.

33. Бағалау келесі формула бойынша есептеледі:
1) орталық мемлекеттік органдар бойынша:
2) жергілікті атқарушы органдар бойынша:
К7 – аталған өлшем бойынша орталық мемлекеттік органның бағасы;
M4 – аталған өлшем бойынша жергілікті атқарушы органның бағасы;
Р1 – «электрондық үкімет» порталы арқылы көрсетілетін қызметтер алушыларының үлесі» көрсеткішінің мағынасы;
Р2 – «халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметтер алушыларының үлесі» көрсеткішінің мағынасы.
34. «Электрондық үкімет» порталы арқылы көрсетілетін қызметтер алушыларының үлесі» көрсеткіші бойынша бағалау келесі формула бойынша есептеледі:
1) орталық мемлекеттік органдар бойынша:
2) жергілікті атақарушы органдар бойынша:
P1 – аталған көрсеткіш бойынша орталық мемлекеттік/жергілікті атқарушы органның бағасы;
k – алынған нәтижелерді үлестік маңызына жеткізу үшін коэффициент (осы өлшем бойынша орталық мемлекеттік органдардың коэффициенті 5-ке тең);
m – алынған нәтижелерді үлестік маңызына жеткізу үшін коэффициент (осы өлшем бойынша жергілікті атқарушы органдардың коэффициенті 10-ға тең);
a – «электрондық үкімет» портал арқылы көрсетілетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге берілген электрондық өтініштердің саны;
b – «электрондық үкімет» портал арқылы көрсетілетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге берілген қағаз нұсқасындағы өтініштердің саны.
Мемлекеттік қызметті электрондық түрде көрсету техникалық түрде есептік кезеңде жүргізілсе, алайда мемлекеттік қызметтің стандарты есептік кезеңнің 4-тоқсанында бекітілген жағдайда аталған көрсеткішті сану кезінде аталған мемлекеттік қызмет бойынша келіп түскен өтініштердің статистикасы саналмайды.
Мемлекеттік қызмет электрондық форматқа аустырылып және пилоттық тәртіпте жүрзілген жағдайда аталған көрсеткішті сану кезінде аталған мемлекеттік қызмет бойынша келіп түскен өтініштердің статистикасы саналмайды.
35. «Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметтер алушыларының үлесі» көрсеткіші бойынша бағалау келесі формула бойынша есептеледі:
1) орталық мемлекеттік органдар бойынша:
2) жергілікті атақарушы органдар бойынша:
P2 – аталған көрсеткіш бойынша орталық мемлекеттік/жергілікті атқарушы органның бағасы;
k – алынған нәтижелерді үлестік маңызына жеткізу үшін коэффициент (осы өлшем бойынша орталық мемлекеттік органдардың коэффициенті 5-ке тең);
m – алынған нәтижелерді үлестік маңызына жеткізу үшін коэффициент (осы өлшем бойынша жергілікті атқарушы органдардың коэффициенті 10-ға тең);
a – баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді алу үшін өтініштердің саны;
b – тікелей бағаланатын мемлекеттік органға баламалы негізде көрсетілетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді алу үшін қағаз нұсқасында келіп түскен өтініштердің саны.
Министрлік мемлекеттік органдармен ұсынылған ақпаратты олармен көрсетілетін электрондық қызметтердің сараптау арқылы тексереді.

4. Итоговая оценка государственных органов
по оказанию государственных услуг
36. Итоговая оценка государственных органов определяется путем сложения полученных результатов расчетов по всем критериям и умножением полученного значения на поправочный коэффициент:
1) по центральным государственным органам:
О1 = (К1 + К2 + К3 + К4 + К5 + К6 + К7)*PС
2) по местным исполнительным органам:
О2= (М1 + М2 + М3 + М4)*PM
О1 – итоговая оценка центрального государственного органа по оказанию государственных услуг;
О2 – итоговая оценка местного исполнительного органа по оказанию государственных услуг;
К – критерии оценки центрального государственного органа;
М – критерии оценки местного исполнительного органа;
PС – поправочный коэффициент для центральных государственных органов;
PM – поправочный коэффициент для местных исполнительных органов.
37. В случае если значение полученной итоговой оценки эффективности превысит 100, итоговая оценка принимается равной 100 баллам.
38. Поправочный коэффициент – показатель, рассчитываемый с целью корректировки итоговой оценки государственного органа, имеющего повышенную нагрузку по оказанию государственных услуг в сравнении с другими оцениваемыми государственными органами.
39. Поправочный коэффициент определяется на основании уровня загруженности оцениваемого государственного органа, измеряемого показателем «индекса нагрузки».
40. Для государственных органов, индекс нагрузки которых равен или превышает средний уровень, поправочный коэффициент принимает значения в интервале от 1,01 до 1,10 (с равномерным шагом) – равномерно распределяется между данными государственными органами от наименее загруженных к наиболее. Максимальная величина поправочного коэффициента, применяемая к государственному органу с наибольшим индексом нагрузки, составляет 1,10.
41. Для государственных органов, индекс нагрузки которых ниже среднего уровня, поправочный коэффициент принимается равным 1.
42. Средний уровень нагрузки определяется отдельно для центральных государственных и местных исполнительных органов и рассчитывается как среднее арифметическое индексов нагрузки оцениваемых центральных государственных органов/местных исполнительных органов.
43. Поправочный коэффициент рассчитывается отдельно для каждого оцениваемого государственного органа. Определение максимального и минимального значений поправочных коэффициентов государственных органов производится отдельно для центральных государственных и местных исполнительных органов.
44. Индекс нагрузки – составной показатель, определяющий уровень нагрузки на государственный орган по оказанию государственных услуг.
Индекс нагрузки для центральных государственных органов рассчитывается на основании следующих показателей:
количество оказанных оцениваемым центральным государственным органом государственных услуг в отчетном периоде;
количество видов государственных услуг, оказываемых оцениваемым центральным государственным органом в соответствии с Реестром.
Индекс нагрузки для местных исполнительных органов рассчитывается на основании следующих показателей:
количество оказанных оцениваемым местным исполнительным органом государственных услуг на душу населения в отчетном периоде, который рассчитывается путем деления общего количества оказанных оцениваемым местным исполнительным органом услуг в отчетном периоде на среднегодовую численность населения области, города республиканского значения, столицы. Среднегодовая численность населения является официальным показателем, публикуемым на веб-сайте Агентства Республики Казахстан по статистике по итогам прошедшего года;
количество видов государственных услуг, оказываемых оцениваемым местным исполнительным органом в соответствии с Реестром.

4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету бойынша
мемлекеттік органдардың қорытынды бағасы
36. Мемлекеттік органдардың қорытынды бағасы барлық өлшемдер бойынша есептеуден алынған қорытындыларды қосу және алынған нәтижені оңалту коэффициентіне көбейту арқылы анықталады:
1) орталық мемлекеттік органдар бойынша:
О1 = (К1 + К2 + К3 + К4 + К5 + К6 + К7) * РС
2) жергілікті атқарушы органдар бойынша
О2 = (М1 + М2 + М3 + М4) * РM
О1 – орталық мемлекеттік органның мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету бойынша қорытынды бағасы;
О2 – жергілікті атқарушы органның мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету бойынша қорытынды бағасы;
К – орталық мемлекеттік органның бағалау өлшемдері;
М – жергілікті атқарушы органның бағалау өлшемдері;
РС – орталық мемлекеттік органдар үшін оңалту коэффициенті;
PM – жергілікті атқарушы органдар үшін оңалту коэффициенті.
37. Тиімділіктің қорытынды бағасының мағынасы 100-ден асқан жағдайда, қорытынды баға 100 балға тең болып саналады.
38. Оңалту коэффициенті – басқа бағаланантын мемлекеттік органдармен салыстырғанда мемлекеттік қызметтер көрсету бойынша жоғарлатылған жүктемесі бар мемлекеттік органның қорытынды бағасынын түзету мақсатында саналатын көрсеткіш.
39. Оңалту коэффициенті «жүктеме индексі» көрсеткішімен өлшенетін ағаланатын мемлекеттік органның жүктеулі деңгейі негізінде анықталады.
40. Жүктеме индексі орташа деңгейге тең немесе одан жоғары мемлекеттік органдар үшін оңалту коэффициенті (бірқалыпты қадаммен)
1,01-ден 1,10-ге деінгі аралықтағы мағыналарды қабылдайды - аталған мемлекеттік органдар ең жүктеуліден аз жүктеуліге бірқалыпты үлестіріледі. Ең жоғары жүктеме индексі бар мемлекеттік органға қолданылатын оңалту коэффициентінің мағынасы 1,10 құрайды.
41. Жүктеме индексі орташа дәрежеден төмен мемлекеттік органдар үшін оңалту коэффициенті 1-ге тең болып қабылданады.
42. Орташа жүктеме индексі орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар үшін жеке анықталады және бағаланатын орталық мемлекеттік органдардың/жергілікті атқарушы органдардың жүктеме индекстерінің орташа арифметикалық мағынасы болып саналады.
43. Оңалту коэффициенті әр бағаланатын мемлекеттік орган үшін жеке саналады. Мемлекеттік органдардың оңалту коэффициентерінің ең жоғарғы және төмен мағыналарының анықтауы орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар үшін жеке жүргізіледі.
44. Жүктеме индексі – мемлекеттік қызметтер көрсету бойынша мемлекеттік органға жүктеме деңгейін анықтайтын құрама көрсеткіш.
Орталық мемлекеттік органдар үшін жүктеме индексі келесі көрсеткіштердің негізінде есептеледі:
есептік кезеңде бағаланатын мемлекеттік органмен көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны;
Тізілімге сәйкес бағаланатын мемлекеттік органмен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлерінің саны.
Жергілікті атқарушы орган үшін жүктеме индексі келесі көрсеткіштердің негізінде есептеледі:
бағаланатын жергілікті атқарушы органмен көрсетілген қызметтердің жалпы санын облыс, республикалық маңызы бар қала, астана халқының орта жылдық санына бөлу арқылы есептелетін есептік кезеңде жан басына шаққанда бағаланатын жергілікті атқарушы органмен көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны. Халықтың орта жылдық саны өткен жылдың қорытындысы бойынша Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің веб-сайтында жарияланатын ресми көрсеткіш болып саналады.
Тізілімге сәйкес бағаланатын жергілікті атқарушы органмен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлерінің саны.

45. Расчет индекса нагрузки осуществляется путем перемножения показателей, указанных в пункте 44 настоящей Методики, приведенных в сопоставимый вид методом линейного масштабирования.
46. Расчет индекса нагрузки для отдельного центрального государственного органа осуществляется по следующей формуле:
SKi = bi * ci
SKi - индекс нагрузки отдельного центрального государственного органа (i);
bi - показатель количества оказанных оцениваемым центральным государственным органом (i) государственных услуг в отчетном периоде, приведенный в сопоставимый вид;
ci – показатель количества видов государственных услуг, оказываемых оцениваемым центральным государственным органом (i) в соответствии с Реестром, приведенный в сопоставимый вид.
Расчет индекса нагрузки для отдельного местного исполнительного органа осуществляется по следующей формуле:
SMm= dm * fm
SMm - индекс нагрузки отдельного местного исполнительного органа (m);
dm – показатель количества оказанных оцениваемым местным исполнительным органом (m) государственных услуг на душу населения в отчетном периоде, приведенный в сопоставимый вид;
fm – показатель количества видов государственных услуг, оказываемых оцениваемым местным исполнительным органом (m) в соответствии с Реестром, приведенный в сопоставимый вид.
47. Расчет показателя количества оказанных оцениваемым центральным государственным органом государственных услуг в отчетном периоде, приведенный в сопоставимый вид, рассчитывается по следующей формуле:
bi = (Ri – Rmin) / (Rmax – Rmin)
Ri - показатель количества оказанных оцениваемым центральным государственным органом (i) государственных услуг в отчетном периоде;
Rmin - минимальное значение показателя количества оказанных всеми оцениваемыми центральными государственными органами государственных услуг в отчетном периоде;
Rmax - максимальное значение показателя количества оказанных всеми оцениваемыми центральными государственными органами государственных услуг в отчетном периоде;
Расчет показателя количества оказанных оцениваемым местным исполнительным органом государственных услуг на душу населения в отчетном периоде, приведенный в сопоставимый вид, рассчитывается по следующей формуле:
dm = (Nm – Nmin) / (Nmax – Nmin)
Nm - показатель количества оказанных оцениваемым местным исполнительным органом (m) государственных услуг на душу населения в отчетном периоде;
Nmin - минимальное значение показателя количества оказанных всеми оцениваемыми местными исполнительными органами государственных услуг на душу населения в отчетном периоде;
Nmax - максимальное значение показателя количества оказанных всеми оцениваемыми местными исполнительными органами государственных услуг на душу населения в отчетном периоде.

45. Жүктеме индексін есептеу Осы Әдістеменің 44-тармағында көрсетілген көрсеткіштерді көбейту және ұзындық көлемі әдісімен салыстырмалы түрге келтіру арқылы жүргізіледі.
46. Жеке орталық мемлекеттік орган үшін жүктеме индексін санау келесі формула бойынша есептеледі:
SKi = bi * ci
SKi – жеке мемлекеттік органның жүктеме индексі (i);
bi – бағаланатын орталық мемлекеттік органмен (i) есептік кезеңде көрсетілген мемлекеттік қызметтер санының салыстырмалы түрге келтірілген көрсеткіші;
ci – Тізілімге сәйкес бағаланатын орталық мемлекеттік органмен (i) көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлері санының салыстырмалы түрге келтірілген көрсеткіші.
Жеке жергілікті атқарушы орган үшін жүктеме индексін санау келесі формула бойынша есептеледі:
SMm= dm * fm
SMm – жеке мемлекеттік органның жүктеме индексі (m);
dm – бағаланатын жергілікті атқарушы органмен (m) есептік кезеңде жан басына шаққанда көрсетілген мемлекеттік қызметтер санының салыстырмалы түрге келтірілген көрсеткіші;
fm – Тізілімге сәйкес бағаланатын жергілікті атқарушы органмен (m) көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлері санының салыстырмалы түрге келтірілген көрсеткіші.
47. Бағаланатын орталық мемлекеттік органмен есептік кезеңде көрсетілген мемлекеттік қызметтер санының салыстырмалы түрге келтірілген көрсеткішін санау келесі формула бойынша есептеледі:
bi = (Ri – Rmin) / (Rmax – Rmin)
Ri – есептік кезеңде бағаланатын орталық мемлекеттік органмен (i) көрсетілгем мемлекеттік қызметтер санының көрсеткіші;
Rmin – есептік кезеңде барлық бағаланатын орталық мемлекеттік органдармен көрсетілген мемлекеттік қызметтер саны көрсеткішінің ең төмен мағынасы;
Rmax – есептік кезеңде барлық бағаланатын орталық мемлекеттік органдармен көрсетілген мемлекеттік қызметтер саны көрсеткішінің ең жоғарғы мағынасы.
Бағаланатын жергілікті атқарушы органмен есептік кезеңде жан басына шаққанда көрсетілген мемлекеттік қызметтер санының салыстырмалы түрге келтірілген көрсеткішін санау келесі формула бойынша есептеледі:
dm = (Nm – Nmin) / (Nmax – Nmin)
Nm – есептік кезеңде бағаланатын жергілікті атқарушы органмен (m) жан басына шаққанда көрсетілгем мемлекеттік қызметтер санының көрсеткіші;
Nmin – есептік кезеңде барлық бағаланатын жергілікті атқарушы органдармен жан басына шаққанда көрсетілген мемлекеттік қызметтер саны көрсеткішінің ең төмен мағынасы;
Nmax – есептік кезеңде барлық бағаланатын жергілікті атқарушы органдармен жан басына шаққанда көрсетілген мемлекеттік қызметтер саны көрсеткішінің ең жоғарғы мағынасы.

48. Расчет показателя количества видов государственных услуг, оказываемых оцениваемым центральным государственным органом в соответствии с Реестром, приведенный в сопоставимый вид, рассчитывается по следующей формуле:
ci = (Ti - Tmin) / (Tmax - Tmin)
Ti - показатель количества видов государственных услуг, оказываемых оцениваемым центральным государственным органом (i) в соответствии с Реестром;
Tmin - минимальное значение показателя количества видов государственных услуг, оказываемых всеми оцениваемыми центральными государственными органами в соответствии с Реестром;
Tmax - максимальное значение показателя количества видов государственных услуг, оказываемых всеми оцениваемыми центральными государственными органами в соответствии с Реестром.
Расчет показателя количества видов государственных услуг, оказываемых оцениваемым местным исполнительным органом в соответствии с Реестром, приведенный в сопоставимый вид, рассчитывается по следующей формуле:
fm = (Lm - Lmin) / (Lmax - Lmin)
Lm - показатель количества видов государственных услуг, оказываемых оцениваемым местным исполнительным органом (m) в соответствии с Реестром;
Lmin - минимальное значение показателя количества видов государственных услуг, оказываемых всеми оцениваемыми местными исполнительными органами в соответствии с Реестром;
Lmax - максимальное значение показателя количества видов государственных услуг, оказываемых всеми оцениваемыми местными исполнительными органами в соответствии с Реестром.
49. В соответствии с полученным результатом оценки определяется степень эффективности деятельности государственного органа. Высокая степень эффективности государственного органа соответствует показателю оценки от 90 до 100 баллов, средняя степень – от 70 до 89,99 баллов, низкая степень – от 50 до 69,99 баллов. Неэффективной признается деятельность государственного органа, набравшего по результатам оценки менее 49,99 баллов.
50. Заключение о результатах оценки качества оказания государственных услуг содержит:
наименование оцениваемого государственного органа;
таблицу оценок по всем критериям;
анализ эффективности деятельности государственного органа по критериям;
выводы и рекомендации.
5. Ответственность оцениваемых государственных органов
за представление ненадлежащей отчетной информации
51. Оцениваемый государственный орган представляет в Агентство и Министерство полную и достоверную отчетную информацию согласно приложениям 7 и 8 к настоящей Методике в сроки, установленные Графиком.
52. В случае представления несвоевременной, неполной или недостоверной отчетной информации, из итоговой оценки государственного органа по данному направлению вычитаются штрафные баллы.

48. Тізілімге сәйкес бағаланатын орталық мемлекеттік органмен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлері санының салыстырмалы түрге келтірілген көрсеткішін санау келесі формула бойынша есептеледі:
ci = (Ti - Tmin) / (Tmax - Tmin)
Ti – Тізілімге сәйкес бағаланатын орталық мемлекеттік органмен (i) көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлері санының көрсеткіші;
Tmin – Тізілімге сәйкес барлық бағаланатын орталық мемлекеттік органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлерінің саны көрсеткішінің ең төмен мағынасы;
Tmax – Тізілімге сәйкес барлық бағаланатын орталық мемлекеттік органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлерінің саны көрсеткішінің ең жоғары мағынасы.
Тізілімге сәйкес бағаланатын жергілікті атқарушы органмен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлері санының салыстырмалы түрге келтірілген көрсеткішін санау келесі формула бойынша есептеледі:
fm = (Lm - Lmin) / (Lmax - Lmin)
Lm – Тізілімге сәйкес бағаланатын жергілікті атқарушы органмен (m) көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлері санының көрсеткіші;
Lmin – Тізілімге сәйкес барлық бағаланатын жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлерінің саны көрсеткішінің ең төмен мағынасы;
max – Тізілімге сәйкес барлық бағаланатын жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер түрлерінің саны көрсеткішінің ең жоғары мағынасы.
49. Алынған бағаның нәтижелеріне сәйкес мемлекеттік органның қызметі тиімділігінің деңгейі анықталады. Мемлекеттік орган тиімділігінің жоғарғы деңгейі 100-ден 90 баллға, орташа деңгей – 70-тен 89,99-ға дейін, төмен деңгей – 50-ден 69,99-ға дейінгі бағаның көрсеткішіне сәйкес келеді. Тиімсіз деп бағалау қорытындылары бойынша 49,99 баллдан аз алған мемлекеттік органның қызметі болып табылады.
50. Мемлекеттiк қызметтер көрсетудің сапасын бағалау нәтижелері туралы қорытындысында:
бағаланатын мемлекеттік органның атауы;
барлық өлшемдер бойынша бағалардың кестесі;
өлшемдер бойынша мемлекеттік органның қызметі тиімділігінің талдауы;
қорытындылар мен ұсыныстар болады.
5. Тиісті емес есептік ақпарат ұсынғаны үшін бағаланатын
мемлекеттік органдардың жауапкершілігі
51. Бағаланатын мемлекеттік орган толық және дұрыс есептік ақпаратты осы Әдістеменің 7- және 8-қосымшаларына сәйкес, Кестемен белгіленген мерзімдерде Агенттікке және Министрлікке ұсынады.
52. Толық немесе дұрыс есептік ақпарат уақтылы ұсынылмаған жағдайда, мемлекеттік органның осы бағыт бойынша қорытынды бағасынан айыппұл балдары шегеріледі.

53. Несвоевременной признается отчетная информация, представленная в Агентство или Министерство позже срока, предусмотренного Графиком.
За представление государственным органом несвоевременной отчетной информации предусматривается вычитание 1,5 штрафных балла.
54. Неполной признается отчетная информация, в которой не заполнены или отсутствуют элементы (приложения, разделы, главы, таблицы, значения показателей и другие), предусмотренные установленными требованиями к структуре отчетной информации согласно приложениям к Методике.
55. За представление государственным органом неполной отчетной информации предусматривается вычитание 2 штрафных баллов из итоговой оценки государственного органа.
56. Недостоверной признается отчетная информация, в ходе перепроверки которой выявлены несоответствующие действительности факты.
57. Указанные недостоверные факты должны быть зафиксированы в акте сверки по итогам перепроверки данных, содержащихся в отчетной информации по форме согласно приложению 9 к настоящей Методике, составляемом по итогам перепроверки данных, содержащихся в отчетной информации оцениваемых государственных органов.
58. За представление государственным органом недостоверной отчетной информации предусматривается вычитание 0,2 штрафных балла за каждый зафиксированный факт. Сумма вычитаемых из итоговой оценки государственного органа за представление недостоверной информации штрафных баллов не должна превышать 5 баллов.
59. Информация по выявленным фактам отражается в разделе «Выводы и рекомендации» заключения о результатах оценки эффективности деятельности государственного органа.
6. Перепроверка данных, содержащихся
в отчетной информации оцениваемых государственных
органов
60. Перепроверка достоверности данных, содержащихся в отчетной информации оцениваемых государственных органов (далее – перепроверка) осуществляется Агентством и Министерством в соответствии с пунктом 51 Системы.
61. Перепроверка осуществляется непосредственно в оцениваемом государственном органе путем анализа подтверждающих документов (ведомственные отчеты, протокола, письма, результаты проверок других государственных органов и другое), а также просмотра информационных систем.
62. Сроки проведения перепроверки определяются Графиком.
7. Порядок обжалования результатов оценки
63. Порядок обжалования результатов оценки осуществляется в соответствии с главой 6 Системы.
64. Со дня получения заключения о результатах оценки качества оказания государственных услуг оцениваемый государственный орган в случае несогласия с результатами оценки в течение пяти рабочих дней направляет в Агентство и Министерство возражения с подтверждающими документами.
В случае отсутствия возражений к результатам оценки оцениваемый государственный орган в течение пяти рабочих дней со дня получения заключения представляет в Агентство соответствующее уведомление. По истечении установленного срока возражения оцениваемых государственных органов не принимаются.

53. Агенттікке немесе Министрлікке Кестемен белгіленген мерзімнен кейін ұсынылған есептік ақпарат уақтылы ұсынылмаған деп танылады.
Уақтылы ұсынылмаған есептік ақпаратты ұсынған мемлекеттік органнан 1,5 айыппұл бал шегерілу көзделеді.
54. Әдістеменің қосымшаларына сәйкес толтырылмаған немесе есептік мәліметтердің құрамына қойылған талаптармен көзделген элементтер (қосымшалар, тараулар, бөлімдер, кестелер, көрсеткіш мәндері және басқалары) болмаған ақпарат толық емес болып табылады.
55. Толық емес есептік ақпаратты ұсынған мемлекеттік органның қорытынды бағасынан 2 айыппұл бал шегерілу көзделеді.
56. Қайта тексеру барысында шындыққа сәйкес келмейтін деректер анықталған жағдайда есептік ақпарат анық емес деп танылады.
57. Аталған анық емес деректер бағаланатын мемлекеттік органдардың есептік ақпараттарындағы мәліметтерді қайта тексеру нәтижесі бойынша жасалатын осы Әдістеменің 9-қосымшасындағы нұсқаға сәйкес есептік ақпаратта мазмұндалған мәліметтерді қайта қарау қорытындысы бойынша салыстырып тексеру актісінде анықтап белгіленуі тиіс.
58. Анық емес есептік ақпаратты ұсынған мемлекеттік органнан әр анықтап белгіленген дерек үшін 0,2 айыппұл бал шегерілу көзделеді. Анық емес есептік ақпаратты ұсынғаны мемлекеттік органның қорытынды бағасынан үшін айыппұл бал шегеру сомасы 5 балдан көп бола алмайды.
59. Анықталған деректер бойынша ақпарат мемлекеттік орган қызметінің тиімділігін бағалау нәтижелері туралы қорытындысының «Қорытындылар мен ұсыныстар» тарауында көрсетіледі.
6. Бағаланатын мемлекеттік органдардың есептік ақпараттарындағы
мәліметтерді қайта тексеру
60. Бағаланатын мемлекеттік органдардың есептік ақпараттарындағы мәліметтердің нақтылығына қайта тексеру (бұдан әрі– Қайта тексеру) Агенттік және Министрлікпен Жүйенің 51-тармағына сәйкес жүргізіледі.
61. Есептік ақпараттары қайта тексеруге жататын мемлекеттік органдар мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi уәкiлеттi органмен бекітілген Тәуекелдерді басқару жүйесі негізінде қайта тексеруге жататын мемлекеттік органдарды анықтау әдістемесіне сәйкес анықталады.
62. Қайта тексеру тікелей бағаланатын мемлекеттік органда растайтын құжаттарға (ведомстволық есептер, хаттамалар, хаттар, басқа мемлекеттік органдардың тексеру нәтижелері және т.б.) талдау, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді қарау арқылы жүргізіледі.
63. Қайта тексеруді жүргізудің мерзімдері Кестемен белгіленеді.
7. Бағалау қорытындыларына шағымдану тәртібі
64. Бағалау нәтижелеріне шағымдану тәртібі Жүйенің 6-тарауына сәйкес жүргізіледі.

65. Для рассмотрения возражений в Агентстве формируется Специальная комиссия, в состав которой входят сотрудники Агентства и Министерства, не участвовавшие в оценке государственных органов, представивших возражения. Количество и состав специальной комиссии определяется Агентством самостоятельно, но не менее 5 человек.
66. В течение пяти рабочих дней со дня получения возражений от оцениваемых государственных органов с подтверждающими документами, Агентством и Министерством формируются и вносятся на рассмотрение специальной комиссии Таблицы разногласий по результатам оценки (далее – Таблица разногласий) по форме согласно приложению 10 к настоящей Методике.
67. Специальная комиссия проводит заседания по рассмотрению возражений и определению объективности результатов оценки, на которые приглашаются представители оцениваемых государственных органов, подавших возражения, заинтересованных отраслевых центральных государственных органов, а также сотрудники, участвовавшие в оценке государственных органов.
68. По результатам заседаний Специальной комиссии Таблицы разногласий дорабатываются, подписываются председателем Специальной комиссии и доводятся до сведения оцениваемого государственного органа.
69. В течение пятнадцати календарных дней со дня получения возражений от оцениваемых государственных органов Агентство направляет в рабочий орган Экспертной комиссии и оцениваемые государственные органы, обоснованные заключения о принятии либо непринятии возражений. В случае принятия возражений, скорректированные заключения о результатах оценки эффективности деятельности государственных органов одновременно направляются в оцениваемые государственные органы, представивших возражения.
70. Заключения Агентства о принятии либо непринятии возражений являются окончательными и обжалованию не подлежат.
71. Министерством в Агентство ежегодно до 15 февраля предоставляется информация по критерию «соблюдение сроков оказания государственных услуг» из ИИС «ЦОН» в разрезе государственных услуг и государственных органов.

65. Мемлекеттiк қызметтер көрсетудің сапасын бағалау нәтижелері жөнінде қорытынды алған күннен бастап бағалау нәтижелерімен келіспеген жағдайда бағаланатын мемлекеттік орган бес жұмыс күн ішінде Агенттікке және Министрлікке дәлелді құжаттармен бірге қарсылықтарын жолдайды.
Бағалау қорытындыларына қарсылықтар болмаған жағдайда бағаланатын мемлекеттік орган мемлекеттiк қызметтер көрсетудің сапасын бағалау нәтижелері жөнінде қорытынды алған күннен бастап бес жұмыс күн ішінде Агенттікке тиісті хабарлама жолдайды. Белгіленген мерзімнен кейін бағаланатын мемлекеттік органдардың жолданған қарсылықтары қабылданбайды.
66. Қарсылықтарды қарау үшін Агенттікте шағымдарды ұсынған мемлекеттік органдардың бағалауына қатысқан қызметкерлер кіре алмайтын Агенттік пен Министрліктің қызметкерлері құрамында Арнайы комиссия құрылады. Арнайы комиссияның саны мен құрамы Агенттікпен өздігімен анықталады, алайда 5 адамнан кем болмауы тиіс.
67. Бағаланатын мемлекеттік органдардан тиісті дәлелдейтін құжаттары қоса қарсылықтар түскен күннен бастап бес жұмыс күн ішінде Агенттікпен осы Әдістеменің 10-қосымшасындағы нысанға сәйкес Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау нәтижелері бойынша қайшылықтар кестесі (бұдан әрі – Қайшылықтар кестесі) әзірленеді және Арнайы комиссияның қарауына енгізіледі.
68. Арнайы комиссия қарсылықтарды қарау және бағалау нәтижелерінің әділеттілігін анықтау бойынша қарсылықтарды ұсынған бағаланатын мемлекеттік органдардың, мүдделі салалық орталық мемлекеттік органдардың өкілдері, сондай-ақ мемлекеттік органның бағалауында қатысқан қызметкерлері шақырылған отырыстарды өткізеді.
69. Арнайы комиссия отырыстарының нәтижелері бойынша Қайшылықтар кестелері қайта әзірленеді, Арнайы комиссия төрағасымен қол қойылады және бағаланатын мемлекеттік органның назарына жеткізіледі.
70. Бағаланатын мемлекеттік органдардан қарсылықтар келіп түскен күннен бастап он бес күнтүзбелік күн ішінде Агенттік Сараптамалық комиссияның жұмыс органына және бағаланатын мемлекеттік органдарға қарсылықтарды қабылдау немесе қабылдамау жөніндегі дәлелденген қорытындыларды жолдайды. Қарсылықтарды қабылданған жағдайда қайта пысықталған мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау жөніндегі қорытындылар қарсылықтарды ұсыныған бағаланатын мемлекеттік органдарға біржолда жолданады.
71. Агенттіктің қарсылықтарды қабылдау немесе қабылдамау жөніндегі қорытындылар тұжырымды болып табылады және шағымдануға жатпайды.
72. Министрлікпен Агенттікке жыл сайын 15 ақпанға дейін «ХҚКО» ЫАЖ-нен «мемлекеттік қызметтер көрсету мерзімдерінің сақталуы» өлшемі бойынша ақпарат ұсынылады.

8. Реорганизация или упразднение оцениваемого
государственного органа
72. В случае реорганизации или упразднения оцениваемого государственного органа в первом полугодии оцениваемого года оценка данного государственного органа осуществляется в рамках оценки государственного органа-правопреемника и учитывается при расчете итогового балла оценки государственного органа-правопреемника.
73. В случае реорганизации или упразднения оцениваемого государственного органа во втором полугодии оцениваемого года оценка его деятельности не осуществляется, а результаты анализа деятельности данного государственного органа учитываются при разработке рекомендаций и предложений, данных по итогам оценки государственному органу-правопреемнику.
74. Оценка деятельности государственного органа, реорганизованного или упраздненного во втором полугодии года, следующего за отчетным, не включается в итоговый балл государственного органа-правопреемника.

8. Бағаланатын мемлекеттік органды қайта құру немесе тарату
73. Есептік кезеңнен кейінгі бірінші жартыжылдықта бағаланатын мемлекеттік орган қайта құрылған немесе таратылған жағдайда аталған мемлекеттік органды бағалау құқықтық мирасқор-мемлекеттік органның бағалау шеңберінде жүргізіледі және құқықтық мирасқор-мемлекеттік органның қорытынды бағасында есептеледі.
74. Есептік кезеңнен кейінгі екінші жартыжылдықта бағаланатын мемлекеттік орган қайта құрылған немесе таратылған жағдайда аталған мемлекеттік орган бағаланбайды және аталған мемлекеттік орган қызметінің талдауы бағалаудың қорытындылары бойынша құқықтық мирасқор-мемлекеттік органға берілетін қорытындылар мен ұсыныстарды әзірлеу барысында есептеледі.

75. При реорганизации или упразднении оцениваемого государственного органа в период с начала года, следующего за оцениваемым периодом, до установленных графиком оценки сроков представления государственными органами отчетных данных оценка данного государственного органа осуществляется с учетом результатов за оцениваемый период.
Результаты оценки по переданным функциям и полномочиям передаются в качестве рекомендаций в государственный орган-правопреемник.
Приложение 1
к Методике оценки
качества оказания
государственных услуг
Критерии и показатели
для оценки качества оказания государственных услуг,
предоставляемых центральными государственными органами
п\п
Наименование критерия/показателя
Весовое
значение
Процессные критерии
1
Количество новых государственных услуг, включенных в Реестр
10
2
Утверждение стандартов государственных услуг
15
3
Утверждение регламентов государственных услуг
10
4
Степень оптимизации и автоматизации государственных услуг
30
5
Эффективность внутреннего контроля государственного органа за качеством оказываемых государственных услуг
10
Результативные критерии
6
Соблюдение сроков оказания государственных услуг
15
7
Доля пользователей государственных услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией) через портал «электронного правительства» и центры обслуживания населения
10
7.1
Доля пользователей государственных услуг, оказываемых через портал «электронного правительства»
5
7.2
Доля пользователей государственных услуг, оказываемых через центры обслуживания населения
5
Приложение 2
к Методике оценки
качества оказания
государственных услуг
Критерии и показатели
для оценки качества оказания государственных услуг,
предоставляемых местными исполнительными органами
п\п
Наименование критерия/показателя
Весовое
значение
Процессные критерии
1
Утверждение регламентов государственных услуг
25
2
Эффективность внутреннего контроля государственного органа за качеством оказываемых государственных услуг
25
Результативные критерии
3
Соблюдение сроков оказания государственных услуг
30
4
Доля пользователей государственных услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией) через портал «электронного правительства» и центры обслуживания населения
20
4.1
Доля пользователей государственных услуг, оказываемых через портал «электронного правительства»
10
4.2
Доля пользователей государственных услуг, оказываемых через центры обслуживания населения
10
Приложение 3
к Методике оценки
качества оказания
государственных услуг
Форма
Заключение о результатах оценки
качества оказания государственных услуг
____________________________________________________________
(наименование центрального государственного органа)
_________________
(отчетный период)
Критерии оценки
Оценка
Процессные критерии
1
Количество новых государственных услуг, включенных в Реестр
2
Утверждение стандартов государственных услуг
3
Утверждение регламентов государственных услуг
4
Степень оптимизации и автоматизации государственных услуг
5
Эффективность внутреннего контроля государственного органа за качеством оказываемых государственных услуг
Результативные критерии
6
Соблюдение сроков оказания государственных услуг
7
Доля пользователей государственных услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией) через портал «электронного правительства» и центры обслуживания населения
Общая оценка по критериям
Поправочный коэффициент
Вычет штрафных баллов
Итоговая оценка с учетом поправочного коэффициента и вычета штрафных баллов
Анализ эффективности деятельности центрального государственного
органа по критериям оценки:

75. Есептік кезеңнен кейінгі екінші жартыжылдықта қайта құрылған немесе таратылған мемлекеттік орган қызметінің бағалауы құқықтық мирасқор-мемлекеттік органның қорытынды бағасына кірмейді.
76. Бағаланатын мемлекеттік орган бағаланатын кезеңнен кейінгі жылдың басынан бастап, мемлекеттік органдардың есепті деректерді беру мерзімдері бағалау кестесінде белгіленгенге дейінгі кезеңде қайта ұйымдастырылған немесе таратылған кезде аталған мемлекеттік органды бағалау бағаланатын кезеңдегі нәтижелер ескеріле отырып жүзеге асырылады.
Берілген функциялар мен өкілеттіктер бойынша бағалау нәтижелері құқықтық мирасқор - мемлекеттік органға ұсынымдар ретінде беріледі.
Мемлекеттік қызметтер
көрсетудің сапасын
бағалау әдістемесіне
1-қосымша
Орталық мемлекеттік органдармен көрсетілетін мемлекеттік
көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау үшін өлшемдері мен
көрсеткіштері
№ т/т
Өлшемдер / көрсеткіштер атауы
Үлестік мәні
Үдерісті өлшемдер
1
Тізілімге енгізілген жаңа мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің саны
10
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту
15
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту
10
4
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің оңтайландыру және автоматтандыру деңгейі
30
5
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына мемлекеттік органның ішкі бақылауының тиімділігі
10
Нәтижелі өлшемдер
6
Мемлекеттік қызметтер көрсету мерзімдерінің сақталуы
15
7
Мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі
10
7.1
«Электрондық үкімет» порталы арқылы көрсетілетін қызметтер алушыларының үлесі
5
7.2
Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметтер алушыларының үлесі
5
БАРЛЫҒЫ
100
Мемлекеттік қызметтер
көрсетудің сапасын
бағалау әдістемесіне
2-қосымша
Жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік
көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау үшін көрсеткіштер
мен өлшемдер
№ т/т
Өлшемдер / көрсеткіштер атауы
Үлестік мәні
Үдерісті өлшемдер
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту
25
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына мемлекеттік органның ішкі бақылауының тиімділігі
25
Нәтижелі өлшемдер
3
Мемлекеттік қызметтер көрсету мерзімдерінің сақталуы
30
4
Мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі
20
4.1
«Электрондық үкімет» порталы арқылы көрсетілетін қызметтер алушыларының үлесі
10
4.2
Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметтер алушыларының үлесі
10
БАРЛЫҒЫ
100
Мемлекеттік қызметтер
көрсетудің сапасын
бағалау әдістемесіне
3-қосымша
Нысан
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау
нәтижелері туралы қорытынды
_____________________________________________________________________
(орталық мемлекеттік органның атауы)
______________________
(есеп кезеңі)
Бағалау өлшемдері
Баға
Үдерісті өлшемдер
1
Тізілімге енгізілген жаңа мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің саны
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту
4
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің оңтайландыру және автоматтандыру деңгейі
5
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына мемлекеттік органның ішкі бақылауының тиімділігі
Нәтижелі өлшемдер
6
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мерзімдерінің сақталуы
7
Мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі
Өлшемдер бойынша жалпы баға
Оңалту коэффициенті
Айыппұл баллдары
Оңалту коэффициентін және шегерілген айыппұл баллдарын есептегендегі қорытынды баға
Орталық мемлекеттік органның қызметінің бағалау өлшемдері бойынша тиімділігін талдау:

1. По критерию «количество новых государственных услуг,
включенных в Реестр»:
2. По критерию «утверждение стандартов государственных услуг»:
3. По критерию «утверждение регламентов государственных услуг»:
4. По критерию «степень оптимизации и автоматизации
государственных услуг»:
5. По критерию «эффективность внутреннего контроля
государственного органа за качеством оказываемых государственных
услуг»:
6. По критерию «соблюдение сроков оказания государственных
услуг»:
7. По критерию «доля пользователей государственных услуг,
оказываемых государственным органом (подведомственной организацией)
через портал «электронного правительства» и центры обслуживания
населения»:
Выводы и рекомендации:
Заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
__________
(подпись)
_____________________
(расшифровка подписи)
Руководитель структурного подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы ответственного за оценку и контроль качества оказания государственных услуг
__________
(подпись)
_____________________
(расшифровка подписи)
«__»_________20___г.
Приложение 4
к Методике оценки
качества оказания
государственных услуг
Форма
Заключение о результатах оценки
качества оказания государственных услуг
______________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа)
_________________
(отчетный период)
Критерии оценки
Оценка
Процессные критерии
1
Утверждение регламентов государственных услуг
2
Эффективность внутреннего контроля государственного органа за качеством оказываемых государственных услуг
Результативные критерии
3
Соблюдение сроков оказания государственных услуг
4
Доля пользователей государственных услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией) через портал «электронного правительства» и центры обслуживания населения;
Общая оценка по критериям
Поправочный коэффициент
Вычет штрафных баллов
Итоговая оценка с учетом поправочного коэффициента и вычета штрафных баллов
Анализ эффективности деятельности центрального государственного
органа по критериям оценки:
1. По критерию «утверждение регламентов государственных услуг»:
2. По критерию «эффективность внутреннего контроля
государственного органа за качеством оказываемых государственных
услуг»:
3. По критерию «соблюдение сроков оказания государственных
услуг»:
4. По критерию «доля пользователей государственных услуг,
оказываемых государственным органом (подведомственной организацией)
через портал «электронного правительства» и центры обслуживания
населения»:
Выводы и рекомендации:
Заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
__________
(подпись)
_____________________
(расшифровка подписи)
Руководитель структурного подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы ответственного за оценку и контроль качества оказания государственных услуг
__________
(подпись)
_____________________
(расшифровка подписи)
«__»_________20___г.
Приложение 5
к Методике оценки
качества оказания
государственных услуг
Форма
Заключение о результатах оценки качества
оказания государственных услуг в электронном формате
по критериям: «степень оптимизации и автоматизации
государственных услуг», «доля пользователей государственных
услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной
организацией) через портал «электронного правительства» и
центры обслуживания населения» и показателям
«своевременность регистрации заявлений, поступивших с
портала «электронного правительства», «своевременность
регистрации заявлений на лицензирование, поступивших в
бумажном виде» и «своевременность оказания электронных
государственных услуг посредством портала
«электронного правительства»
__________________________________________________________
(наименование центрального государственного /
местного исполнительного органа)
_________________
(отчетный период)
Критерии/показатели оценки
Оценка
1
Степень оптимизации и автоматизации государственных услуг
2
Доля пользователей государственных услуг, оказываемых государственным органом (подведомственной организацией) через портал «электронного правительства» и центры обслуживания населения
3
Своевременность регистрации заявлений, поступивших с портала «электронного правительства»
4
Своевременность регистрации заявлений на лицензирование, поступивших в бумажном виде
5
Своевременность оказания электронных государственных услуг посредством портала «электронного правительства»
Общая оценка
Анализ эффективности деятельности центрального государственного /
местного исполнительного органа по показателям оценки:

1. «Тізілімге енгізілген жаңа мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің саны» өлшемі бойынша:
2. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту» өлшемі бойынша:
3. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту» өлшемі бойынша:
4. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің оңтайландыру және автоматтандыру деңгейі» өлшемі бойынша:
5. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына мемлекеттік органның ішкі бақылауының тиімділігі» өлшемі бойынша:
6. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мерзімдерінің сақталуы» өлшемі бойынша:
7. «Мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі» өлшемі бойынша:
Қорытындылар мен ұсыныстар:
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі Төрағасының
орынбасары                ____________ ________________________
(қолы)    (қолдың мағынасын ашу)
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігінің мемлекеттік
көрсетілетін қызметтердің
сапасын бағалауға және
бақылауға жауапты
құрылымдық бөлімшенің
басшысы                   ____________ ________________________
(қолы)    (қолдың мағынасын ашу)
«____» ______________ 20 ___ ж
Мемлекеттік қызметтер
көрсетудің сапасын
бағалау әдістемесіне
4-қосымша
Нысан
Мемлекеттік қызметттерді көрсетудің сапасын бағалау нәтижелері
туралы қорытынды
_____________________________________________________________________
(жергілікті атқарушы органның атауы)
_____________________
(есеп кезеңі)
Бағалау өлшемдері
Баға
Үдерісті өлшемдер
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына мемлекеттік органның ішкі бақылауының тиімділігі
Нәтижелі өлшемдер
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мерзімдерінің сақталуы
4
Мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі
Өлшемдер бойынша жалпы баға
Оңалту коэффициенті
Айыппұл баллдары
Оңалту коэффициентін және шегерілген айыппұл баллдарын есептегендегі қорытынды баға
Жергілікті атқарушы органның қызметінің бағалау өлшемдері бойынша тиімділігін талдау:
1. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту» өлшемі бойынша:
2. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына мемлекеттік органның ішкі бақылауының тиімділігі» өлшемі бойынша:
3. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мерзімдерінің сақталуы» өлшемі бойынша:
4. «Мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі» өлшемі бойынша:
Қорытындылар мен ұсыныстар:
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі Төрағасының
орынбасары                ____________ ________________________
(қолы)    (қолдың мағынасын ашу)
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігінің мемлекеттік
көрсетілетін қызметтердің
сапасын бағалауға және
бақылауға жауапты
құрылымдық бөлімшенің
басшысы                   ____________ ________________________
(қолы)    (қолдың мағынасын ашу)
«____» ______________ 20___ж
Мемлекеттік қызметтер
көрсетудің сапасын
бағалау әдістемесіне
5-қосымша
Нысан
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің оңтайландыру және автоматтандыру деңгейі», «мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі» өлшемдері және «электрондық үкімет» порталынан келіп түскен арыздарды уақытылы тіркеу», «лицензиялауға қағаз нұсқасында келіп түскен арыздарды уақытылы тіркеу» және «электрондық үкімет» порталы арқылы электрондық қызметтерді уақытылы көрсету» көрсеткіштері бойынша
Мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасын бағалау нәтижелері
туралы қорытынды
_____________________________________________________________________
(орталық мемлекеттік/жергілікті атқарушы органның атауы)
_____________________
(есеп беру кезеңі)
Бағалау өлшемдері
Баға
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің оңтайландыру және автоматтандыру деңгейі
2
Мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі
3
«Электрондық үкімет» порталынан келіп түскен арыздарды уақытылы тіркеу
4
«Лицензиялауға қағаз нұсқасында келіп түскен арыздарды уақытылы тіркеу
5
«Электрондық үкімет» порталы арқылы электрондық қызметтерді уақытылы көрсету
Жалпы баға:
Бағалаудың көрсеткіштері бойынша орталық мемлекеттік/жергілікті атқарушы орган қызметінің тиімділігін талдау:

1. По критерию «Степень оптимизации и автоматизации государственных услуг»:
2. По критерию «Доля пользователей государственных услуг,
оказываемых государственным органом (подведомственной организацией)
через портал «электронного правительства» и центры обслуживания
населения»:
3. По показателю «Своевременность регистрации заявлений,
поступивших с портала «электронного правительства»:
4. По показателю «Своевременность регистрации заявлений на
лицензирование, поступивших в бумажном виде»:
5. По показателю «Своевременность оказания электронных
государственных услуг посредством портала «электронного
правительства»:
Выводы и рекомендации:
Вице-министр транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
__________
(подпись)
_____________________
(расшифровка подписи)
Председатель Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
__________
(подпись)
_____________________
(расшифровка подписи)
«__»_________20___г.
Приложение 6
к Методике оценки
качества оказания
государственных услуг
Порядок оказания государственных услуг
Способ оказания государственной услуги
Балл
1.
Электронная государственная услуга, оказываемая через портал «электронного правительства», а также через центры обслуживания населения
30
2.
Электронная государственная услуга, оказываемая только через портал «электронного правительства» (не оказываемая через центры обслуживания населения)
25
3.
Государственная услуга, оказываемая традиционным способом только через центры обслуживания населения
20
4.
Государственная услуга, оказываемая традиционным способом на альтернативной основе (в государственном органе и через центры обслуживания населения)
10
5.
Государственная услуга, оказываемая традиционным способом, только в государственном органе
0
Приложение 7
к Методике оценки
качества оказания
государственных услуг
Форма
Информация по соблюдению
сроков оказания государственных услуг
_____________________________________________________
(наименование центрального государственного /
местного исполнительного органа)
_________________
(отчетный период)
п/п
Наименование государственной услуги
(все услуги, указанные в Реестре государственных услуг, оказываемые государственным органом и его подведомственными организациями)
Количество государственных услуг, оказанных государственным органом (подведомственной организацией) через центры обслуживания населения с нарушением установленных сроков
Общее количество государственных услуг, оказанных государственным органом (подведомственной организацией) через центры облуживания населения
Количество государственных услуг, оказанных в государственном органе (подведомственной организации) с нарушением установленных сроков
Общее количество государственных услуг, оказанных в государственном органе (подведомственной организации)
1
2
3
4
5
6
ВСЕГО:

1. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің оңтайландыру және автоматтандыру деңгейі» өлшемі бойынша:
2. «Мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) «электрондық үкімет» және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметті алушылардың үлесі» өлшемі бойынша:
3. «Электрондық үкімет» порталынан келіп түскен арыздарды уақытылы тіркеу» көрсеткіші бойынша:
4. «Лицензиялауға қағаз нұсқасында келіп түскен арыздарды уақытылы тіркеу» көрсеткіші бойынша:
5. «Электрондық үкімет» порталы арқылы электрондық қызметтерді уақытылы көрсету» көрсеткіші бойынша:
Қорытынды мен ұсыныстар:
Қазақстан Республикасының
көлік және коммуникация
вице-министрі             ____________ ________________________
(қолы)    (қолдың мағынасын ашу)
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация
министрілігі Мемлекеттік
қызметтерді автоматтандыруды
бақылау және халыққа қызмет
көрсету орталықтарының
қызметін үйлестіру
комитетінің төрағасы      ____________ ________________________
(қолы)    (қолдың мағынасын ашу)
«____» ______________ 20___ж
Мемлекеттік қызметтер
көрсетудің сапасын
бағалау әдістемесіне
6-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің көрсету тәртібі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтеі көрсету тәсілі
Балл
1
«Электрондық үкімет» порталы, халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін электрондық мемлекеттік қызмет
30
2
«Электрондық үкімет» порталы арқылы көрсетілетін, алайда халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілмейтін электрондық мемлекеттік қызмет
25
3
Дәстүрлі әдіспен тек ғана халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызмет
20
4
Дәстүрлі әдіспен балама негізінде (мемлекеттік органда және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы ) көрсетілетін мемлекеттік қызмет
10
5
Дәстүрлі әдіспен тек ғана мемлекеттік органда көрсетілетін мемлекеттік қызмет
0
Мемлекеттік қызметтер
көрсетудің сапасын
бағалау әдістемесіне
7-қосымша
Нысан
Мемлекеттік қызметтер көрсетудің мерзімдерін сақтау бойынша
ақпарат
_____________________________________________________________________
(орталық мемлекеттік/жергілікті атқарушы органның атауы)
__________________
(есеп кезеңі)
№ п/п
Мемлекеттік қызметтің атауы
(Мемлекеттік қызметтер тізілімінде көрсетілген орталық мемлекеттік органмен және оның ведомстволық бағынысты мекемелерімен көрсетілетін барлық қызметтер)
Мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтер мерзімдерінің бұзылу саны
Мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілген қызметтердің жалпы саны
Мемлекеттік органмен (ведомстволық бағынысты мекемемен) мемлекеттік қызметтер көрсету мерзімдердің бұзылу саны
Мемлекеттік органда (ведомстволық бағынысты мекемеде) көрсетілген қызметтердің жалпы саны
1
2
3
4
5
6
БАРЛЫҒЫ:

1. Сведения о нарушениях сроков оказания государственных услуг
(причины нарушений сроков оказания услуг, проблемные вопросы по
срокам оказания услуг, принимаемые меры, итоги рассмотрений фактов
нарушений и др.):
2. Дополнительные сведения:
Руководитель государственного органа
__________
(подпись)
_____________________
(расшифровка подписи)
Руководитель структурного подразделения государственного органа ответственного за развитие государственных услуг
__________
(подпись)
_____________________
(расшифровка подписи)
«__»_________20___г.
Приложение 8
к Методике оценки
качества оказания
государственных услуг
Форма
Информация по количеству обращений
в государственный орган за государственными
услугами, оказываемыми через портал «электронного
правительства» и ЦОН
п/п
Наименование государственной услуги, оказываемой через портал «электронного правительства» и центры обслуживания населения, или оказываемой традиционным способом на альтернативной основе (в центре обслуживания населения и государственном органе)
Общее количество обращений в бумажной форме, поступивших в государственный орган
1
2
3
Приложение 9
к Методике оценки
качества оказания
государственных услуг
Форма
АКТ СВЕРКИ
по итогам перепроверки данных, содержащихся
в отчетной информации
____________________________________________________
(наименование центрального государственного органа/
местного исполнительного органа)
_________________
(отчетный период)
Наименование
Вычитаемые
баллы
1
Несвоевременное представление отчетной информации
2
Представление неполной информации
3
Представление недостоверной информации
ВСЕГО:
1. Согласно Графику оценки срок представления государственным
органом отчетной информации: «____» ____________ 201___ года.
Фактическая дата представления отчетной информации:
«____» ____________ 201___ года.
Вычет составляет: ______ балла.
2. Представлена неполная информация, в том числе отсутствуют
следующие элементы (приложения, разделы, таблицы, значения
показателей и др.), предусмотренные установленными требованиями к
структуре отчетной информации:
1) ____________________________________________________________
2) ____________________________________________________________
...
Вычет составляет: ______ балла.
3. Представлена недостоверная информация. В ходе перепроверки
выявлены следующие несоответствия действительности фактов:
1) ____________________________________________________________
2) ____________________________________________________________
Вычет составляет: ______ балла.
ИТОГОВЫЙ ВЫЧЕТ: ______ балла.
Представитель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, должность
_______
(дата)
__________
(подпись)
_____________
(расшифровка
подписи)
Представитель оцениваемого государственного органа, должность
_______
(дата)
__________
(подпись)
_____________
(расшифровка
подписи)
Приложение 10
к Методике оценки
качества оказания
государственных услуг
Форма
Таблица разногласий по результатам оценки
_______________________________________________________
(наименование центрального государственного органа)
_________________
(отчетный период)
Заключение
Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
Рекомендация
Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
Возражение
оцениваемого государственного органа
Решение
по итогам обжалования
Примечание
1
2
3
Общий балл с учетом итогов обжалования составил ___.
Председатель комиссии
__________
(подпись)
_____________________
(расшифровка подписи)
С итогами обжалования ознакомлен:
__________
(подпись)
_____________________
(расшифровка подписи)
Представитель оцениваемого государственного органа
«__»_________20___г.

1. Мемлекеттік қызметтер көрсету мерзімдерін бұзылуы туралы мәліметтер (қызметтерді көрсетудің мерзімінің бұзылуы себептері, қызметтер көрсету мерзімдері бойынша өзекті мәселелер, қолданылған шаралар, бұзу фактілерін қарау қорытындылары)
2. Қосымша мәліметтер:
Мемлекеттік органның
басшысы                   ____________ ________________________
(қолы)    (қолдың мағынасын ашу)
Мемлекеттік қызметтерді
дамытуға жауапты мемлекеттік
органның тиісті құрылымдық
бөлімшесінің басшысы      ____________ ________________________
(қолы)    (қолдың мағынасын ашу)
«____» ______________ 20___ж
Мемлекеттік қызметтер
көрсетудің сапасын
бағалау әдістемесіне
8-қосымша
Нысан
«Электрондық үкімет» порталы және халыққа қызмет көрсету
орталықтары арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге
мемлекеттік органға келіп түскен өтініштердің саны туралы
ақпарат
№ т/т
«Электрондық үкімет» порталы және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы, немесе дәстүрлі әдіспен балама негізінде (халыққа қызмет көрсету орталықтары және мемлекеттік органда) көрсетілетін мемлекеттік қызметтің атауы
Мемлекеттік органға қағаз нұсқасында келіп түскен өтініштердің жалпы саны
1
2
3
Мемлекеттік қызметтер
көрсетудің сапасын
бағалау әдістемесіне
9-қосымша
Нысан
Есептік ақпаратта мазмұндалған мәліметтерді қайта қарау қорытындысы бойынша
САЛЫСТЫРУ АКТІСІ
_____________________________________________________________________
(орталық мемлекеттік/жергілікті атқарушы органның атауы)
__________________
(есеп кезеңі)
Атауы
Алынып тасталатын балдар
1
Есептік ақпаратты уақытында ұсынбауы
2
Толық емес ақпаратты ұсынуы
3
Сенімде емес ақпаратты ұсынуы
БАРЛЫҒЫ:
1. Бағалау кестесіне сәйкес мемлекеттік органмен есептік ақпаратты ұсыну мерзімі: 201 __ жылдың «___»__________.
Есептік ақпаратты ұсынудың шынындағы мерзімі: 201__жылдың «___»_____________.
Алынып тастау: ______ баллды құрады.
2. Толық емес ақпарат ұсынылған, соның ішінде есептік ақпараттың құрылымына белгіленген талаптарымен қарастырылған келесі элементтердің жоқтығы (қосымшалар, бөлімдер, кестелер, көрсеткіштер белгілері және т.б.)
1) ___________________________________________________________
2) ___________________________________________________________
....
Алынып тастау: ______ баллды құрады.
3. Сенімсіз ақпарат ұсынылған. Қайта қарау барысында келесі деректердің шындығына сәйкессіздіктері анықталды:
1) ___________________________________________________________
2) ___________________________________________________________
....
Алынып тастау: ______ баллды құрады.
ҚОРЫТЫНДЫ АЛЫП ТАСТАУ: ______ баллды құрады.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігінің өкілі    __________ ________ _____________________
(мерзімі)   (қолы) (қолдың мағынасын ашу)
Бағаланушы мемлекеттік
органның өкілі        __________ ________ _____________________
(мерзімі)   (қолы) (қолдың мағынасын ашу)
Мемлекеттік қызметтер
көрсетудің сапасын
бағалау әдістемесіне
10-қосымша
Нысан
Бағалау нәтижелері бойынша келіспеушілік кестесі
_____________________________________________________________________
(орталық мемлекеттік органның атауы)
__________________
(есеп кезеңі)
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің қорытындысы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің ұсынысы
Бағаланушы мемлекеттік органның қарсылық білдіруі
Шағымдану қорытындысы бойынша шешім
Ескертпе
1
2
3
Шағымдану қорытындысын ескергендегі орташа бал ___________ құрады.
Комиссия Төрағасы         ____________ ________________________
(қолы)    (қолдың мағынасын ашу
Шағымдану қорытындысымен
таныстым:                 ____________ ________________________
(қолы)    (қолдың мағынасын ашу
Бағаланушы мемлекеттік
органның төрағасы
«____» ______________ 20___г.