Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 4 марта 2014 года № 72. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 марта 2014 года № 9230. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 мая 2015 года № 176.
Сноска. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта РК от 14.05.2015 № 176 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Выдача свидетельства об аккредитации республиканских общественных объединений по видам спорта" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги "Выплата пожизненного ежемесячного материального обеспечения заслуженным спортсменам и тренерам" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги "Присвоение спортивных званий и категорий: почетное звание "Заслуженный тренер Республики Казахстан", почетное звание "Заслуженный мастер спорта Республики Казахстан", мастер спорта Республики Казахстан международного класса, мастер спорта Республики Казахстан, тренер высшего и среднего уровня квалификации высшей категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации высшей категории, методист высшего и среднего уровня квалификации высшей категории, национальный судья по спорту высшей категории, национальный судья по спорту" согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 27 сентября 2012 года № 285 "Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры" (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 октября 2012 года № 7999, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 14.08.2013 г. № 251 (27525); "Егемен Қазақстан" 14.08.2013 ж. № 189 (28128).
3. Департаменту стратегического развития (Камзебаева Д.У.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке представление настоящего приказа на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование в средствах массовой информации настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі көрсететін мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 2014 жылғы 4 наурыздағы № 72 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 15 наурызда № 9230 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 14 мамырдағы № 176 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 14.05.2015 № 176 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН :
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Спорт түрлері бойынша республикалық қоғамдық бiрлестiктерді аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) «Еңбек сіңірген спортшылар мен жаттықтырушыларға өмiр бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) «Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген жаттықтырушысы» құрметтi атағы, «Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген спорт шеберi» құрметтi атағы, Қазақстан Республикасының халықаралық дәрежедегi спорт шеберi, Қазақстан Республикасының спорт шеберi, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi жоғары санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi жоғары санатты әдiскер, жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi, ұлттық спорт төрешiсі спорттық атақтары мен санаттарын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының «Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі көрсететін мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы» 2012 жылғы 27 қыркүйектегі № 285 бұйрығының (2012 жылғы 12 қазанда Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде № 7999 болып тіркелген, 2013 ж. 14.08. № 251 (27525) «Казахстанская правда» газетінде; 2013 ж. 14.08. № 189 (28128) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Стратегиялық даму департаменті (Д. Қамзебаева):
1) заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуге ұсынуды;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды;

3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан по делам
спорта и физической культуры
Т. Есентаев
Приложение 1
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам спорта и физической культуры
от 4 марта 2014 года № 72
Регламент государственной услуги
"Выдача свидетельства об аккредитации республиканских
общественных объединений по видам спорта"
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача свидетельства об аккредитации республиканских общественных объединений по видам спорта", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 118 (далее – стандарт).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан (далее – ЦОН).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является – свидетельство об аккредитации сроком на 4 года.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры по оказанию государственной услуги является наличие заявления юридического лица (далее – услугополучателя) о предоставлении государственной услуги либо его представителя по доверенности с приложением необходимых документов для получения государственной услуги, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) фиксирование запроса на получение государственной услуги уполномоченным сотрудником структурного подразделения услугодателя в информационной системе ЦОН (далее – ИС ЦОН).
2) регистрация сотрудником канцелярии услугодателя заявления услугополучателя и направление на рассмотрение директору департамента физической культуры в день поступления пакета документов услугополучателя на бумажном носитете;

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігінің ресми интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Спорт және дене шынықтыру
істері агенттігінің төрағасы                        Т. Есентаев
Қазақстан Республикасы
Спорт және дене шынықтыру
істері агенттігі төрағасының
2014 жылғы 4 наурыздағы
№ 72 бұйрығына
1-қосымша
«Спорт түрлері бойынша республикалық қоғамдық
бiрлестiктерді аккредиттеу туралы куәлік беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Үкіметтінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 118 қаулысымен бекітілген «Спорт түрлері бойынша республикалық қоғамдық бiрлестiктерді аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес (бұдан әрі – стандарт) Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – 4 жыл мерзiмге аккредиттеу туралы куәлік болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Стандарттың 9-тармағында көзделген мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттарды ұсына отырып заңды тұлғаның (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) не сенімхат бойынша оның өкілінің мемлекеттік көрсету қызметін ұсыну туралы өтініші мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкерінің ХҚО ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ХҚО АЖ) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған сұрауды тіркеуі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркеуі және қағаз түрінде көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасы келген күні дене шынықтыру департаментінің директорына қарау үшін жіберуі;

3) рассмотрение в течение 30 минут директором департамента физической культуры заявления и приложенных к нему документов на соответствие требованиям и направление их ответственному исполнителю управления развития массового спорта;
4) осуществление в течение одного календарного дня ответственным исполнителем управления развития массового спорта подготовки и формирования пакета документов услугополучателя к заседанию Комиссии по аккредитации (далее – Комиссия);
5) рассмотрение Комиссией документов приложенных к заявлению услугополучателя и утверждение протокола заседания Комиссии по итогам рассмотрения заявления услугополучателя в течение одного календарного дня;
6) по результатам заседания Комиссии подготовка, подписание и регистрация приказа об аккредитации в течение одного календарного дня;
7) осуществление в течение одного календарного дня ответственным исполнителем услугодателя заполнения свидетельства об аккредитации и направление результата оказания государственной услуги в канцелярию, для последующей отправки в ЦОН.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированный запрос с входящим номером;
2) полнота представленных документов;
3) решение по результатам рассмотрения документов Комиссией по аккредитации;
4) подписание руководителем услугодателя решения по аккредитации;
5) направление результата оказания государственной услуги на бумажном носителе.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя, в процессе оказания государственной
услуги
7. Структурные подразделения и работники услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) директор департамента физической культуры;
3) ответственный исполнитель управления развития массового спорта;
4) Комиссия по аккредитации;
5) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности действий с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения, а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в ЦОН и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя, схема функционального взаимодействия с ЦОН прилагается согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
1) для получения услуги услугополучатель обращается в ЦОН по месту регистрации.
Прием в ЦОНе осуществляется в порядке "электронной очереди" без ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно "бронирование" электронной очереди посредством портала.
Подтверждением принятия заявления является опись, копия которой вручается услугополучателю с отметкой о дате приема документов указанным органом и датой планируемой выдачи результата.

3) 30 минут ішінде дене шынықтыру департаменті директорының өтінішті және оған қоса берілген құжаттардың талаптарға сәйкестігіне қарауы және бұқаралық спортты дамыту басқармасының жауапты орындаушысына жіберуі;
4) күнтізбелік бір күн ішінде бұқаралық спортты дамыту басқармасының жауапты орындаушысының Аккредиттеу жөніндегі комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) отырысына көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қалыптастыруы және дайындауы;
5) күнтізбелік бір күн ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішіне қоса берілген құжаттарды Комиссияның қарауы және көрсетілетін қызметті алушының өтінішті қарау қорытындысы бойынша Комиссияның хаттамасын бекітуі;
6) Комиссия отырысының қорытындысы бойынша күнтізбелік екі күн ішінде аккредиттеу туралы бұйрықты дайындауы, қол қоюы және тіркеуі;
7) күнтізбелік бір күн ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының аккредиттеу туралы куәлікті толтыруы және мемлекеттік қызмет нәтижесін ХҚО-ға жіберуі үшін кеңсеге жолдауы.
6. Мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген сауал;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығы;
3) Аккредиттеу бойынша комиссияның қарау нәтижелері бойынша шешімі;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының аккредиттеу бойынша шешімге қол қоюы;
5) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін қағаз тасығышта жіберу.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері және қызметкерлері:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) дене шынықтыру департаментінің директоры;
3) бұқаралық спортты дамыту басқармасының жауапты орындаушысы;
4) Аккредиттеу жөніндегі комиссия;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір іс-қимылдың орындау мерзімі көрсетілген іс-қимылдар реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету
орталығымен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық
жүйені пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. ХҚО-ға және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге өтініш беру тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұрауын өңдеу ұзақтығы, ХҚО-мен функционалдық өзара iс-қимылдың схемасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы тіркелген жері бойынша ХҚО-ға өтініш береді;
ХҚО-да қабылдау «электрондық кезек» тәртібімен жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша портал арқылы электрондық кезекті «броньдауға» болады.
Өтініштің қабылданғанын растау тізілімдеме тіркеу болып табылады, оның көшірмесі аталған органның құжатты қабылдаған күні және нәтижені берудің жоспарланған күні туралы белгісін қоя отырып, көрсетілетін қызметті алушыға беріледі;

2) длительность обработки запроса услугополучателя в ЦОНе – 15 минут.
График работы ЦОНа указан в пункте 8 стандарта.
Государственная услуга оказывается в сроки, указанные в пункте 4 стандарта.
10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через ЦОН, его длительность:
1) для получения результата оказания государственной услуги услугополучатель с описью документов которая была ему вручена при подаче заявления обращается в ЦОН;
2) длительность выдачи результата оказания государственной услуги – 15 минут.
11. Пошаговые действия и решения через ЦОН:
1) услугополучатель подает заявление в ЦОН;
2) сотрудник ЦОНа осуществляет идентификацию личности услугополучателя либо его представителя по доверенности и проверяет полноту пакета документов, согласно перечню документов, предусмотренному стандартом государственной услуги, проводит регистрацию заявления.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов сотрудник ЦОНа отказывает в приеме заявления.
3) инспектор накопительного отдела ЦОН передает документы услугодателю по почте, либо курьерской службой;
4) услугодатель проводит процедуру рассмотрения, оформления и направляет результат оказания государственной услуги через канцелярию услугодателя в ЦОН по почте, либо курьерской службой, при этом фиксирует в ИС ЦОН.
5) ЦОН выдает услугополучателю свидетельство об аккредитации.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача свидетельства об аккредитации
республиканских общественных
объединений по видам спорта"
Описание последовательности действий с указанием срока
выполнения каждого действия
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выдача свидетельства об аккредитации
республиканских общественных
объединений по видам спорта"
Схема функционального взаимодействия с ЦОН
Приложение 2
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам спорта и физической культуры
от 4 марта 2014 года № 72
Регламент государственной услуги
"Выплата пожизненного ежемесячного материального обеспечения
заслуженным спортсменам и тренерам"
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Выплата пожизненного ежемесячного материального обеспечения заслуженным спортсменам и тренерам", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 118 (далее – стандарт).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан (далее – ЦОН).

2) ХҚО-да көрсетілетін қызметті алушының сұрауын өңдеу ұзақтығы – 15 минут.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін ХҚО арқылы алу процесінің сипаттамасы, оның ұзақтығы:
1) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алу үшін көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген кезде өзіне берілген құжаттардың тізілімдемесімен ХҚО-ға өтініш жасайды;
2) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алудың ұзақтығы – 15 минут.
11. ХҚО арқылы қадамдық әрекет және шешiмi:
1) көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға өтініш береді;
2) ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының жеке басын немесе сенімхаты бойынша оның өкілінің жеке басын сәйкестендіреді және мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген құжаттар тізіміне сәйкес құжаттар топтамасының толық болуын тексереді, өтінішті тіркеуді жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады;
3) ХҚО-ның жинақтау бөлімінің инспекторы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды пошта, не курьерлік қызмет арқылы жібереді;
4) көрсетілетін қызметті беруші қарау, рәсімдеу процедурасын жүргізеді және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін қағаз түрінде поштамен не курьерлік қызмет арқылы ХҚО АЖ-де тіркей отырып, ХҚО-ға жібереді.
5) ХҚО көрсетілетін қызметті алушыға аккредиттеу туралы куәлікті береді.
«Спорт түрлері бойынша
республикалық қоғамдық
бiрлестiктерді аккредиттеу
туралы куәлік беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір іс-қимылды орындау мерзімі көрсетілген
іс-қимылдардың реттілігін сипаттау
«Спорт түрлері бойынша
республикалық қоғамдық
бiрлестiктерді аккредиттеу
туралы куәлік беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
ХҚО функционалдық өзара iс-қимылдың схемасы
Қазақстан Республикасы
Спорт және дене шынықтыру
істері агенттігі төрағасының
2014 жылғы 4 наурыздағы
№ 72 бұйрығына
2-қосымша
«Еңбек сіңірген спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы
ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Үкіметтінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 118 қаулысымен бекітілген «Еңбек сіңірген спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес (бұдан әрі – стандарт) Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтырының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является – выплата пожизненного ежемесячного материального обеспечения заслуженным спортсменам и тренерам.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры по оказанию государственной услуги является наличие заявления физического лица (далее – услугополучатель) о предоставлении государственной услуги либо его представителя по доверенности с приложением необходимых документов для получения государственной услуги, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) фиксирование запроса на получение государственной услуги уполномоченным сотрудником структурного подразделения услугодателя в информационной системе ЦОН (далее – ИС ЦОН).
2) регистрация в канцелярии услугодателя заявления услугополучателя и направление на рассмотрение руководителю услугодателя в день поступления пакета документов услугополучателя на бумажном носитете;
3) рассмотрение заявления услугополучателя в течение 30 минут руководителем услугодателя и направление его директору департамента спорта высших достижений и спортивного резерва;
4) рассмотрение заявления услугополучателя в течение 30 минут директором департамента спорта высших достижений и спортивного резерва и направление его начальнику руководителю спортивного резерва и методического обеспечения;
5) рассмотрение в течение 30 минут руководителем управления спортивного резерва и методического обеспечения заявления услугополучателя на соответствие требованиям и направление его ответственному исполнителю управления спортивного резерва и методического обеспечения;
6) осуществление в течение шести календарных дней ответственным исполнителем управления спортивного резерва и методического обеспечения подготовки и формирования пакета документов услугополучателя к заседанию Комиссии по присвоению пожизненного ежемесячного материального обеспечения заслуженным спортсменам и тренерам (далее – Комиссия);
7) рассмотрение в течение одного календарного дня Комиссией документов приложенных к заявлению услугополучателя, утверждение протокола заседания Комиссии по итогам рассмотрения заявления услугополучателя;
8) проведение ответственным исполнителем в течение одного календарного дня процедуры подписания и регистрации приказа о присвоении пожизненного ежемесячного материального обеспечения заслуженным спортсменам и тренерам руководителем услугодателя и направление результата оказания государственной в канцелярию для последующей отправки в ЦОН.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – еңбек сіңірген спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Стандарттың 9-тармағында көзделген мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттарды ұсына отырып жеке тұлғаның (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) не сенімхат бойынша оның өкілінің мемлекеттік көрсету қызметін ұсыну туралы өтініші мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкерінің ХҚО ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ХҚО АЖ) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған сұрауды тіркеуі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркеуі және қағаз түрінде келген күні көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарау үшін жіберуі;
3) 30 минут ішінде көрсетілетін қызметті беруші басшысының өтінішті қарауы және оны жоғары жетістіктер спорты және спорт резерві департаментінің директорына жіберуі;
4) 30 минут ішінде жоғары жетістіктер спорты және спорт резерві департаменті директорының өтінішті қарауы және оны спорт резерві және әдістемелік қамтамасыз ету басқармасының басшысына жіберуі;
5) 30 минут ішінде спорт резерві және әдістемелік қамтамасыз ету басқарма басшысының өтінішті және оған қоса берілген құжаттардың талаптарға сәйкестігіне қарауы және спорт резерві және әдістемелік қамтамасыз ету басқармасының жауапты орындаушысына жіберуі;
6) күнтізбелік алты күн ішінде спорт резерві және әдістемелік қамтамасыз ету басқармасының жауапты орындаушысының Еңбек сіңірген спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу бойынша комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) отырысына көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қалыптастыруы және дайындауы;
7) күнтізбелік бір күн ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішіне қоса берілген құжаттарды Комиссияның қарауы және көрсетілетін қызметті алушының өтінішті қарау қорытындысы бойынша Комиссияның хаттамасын бекітуі;
8) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы күнтізбелік бір күн ішінде еңбек сіңірген спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу туралы бұйрыққа көрсетілетін қызметті беруші басшысымен қол қоюы және оны тіркеуі процедурасын жүргізуі және мемлекеттік қызмет нәтижесін ХҚО-ға жіберуі үшін кеңсеге жолдауы.

2) длительность выдачи результата оказания государственной услуги – 15 минут.
11. Пошаговые действия и решения через ЦОН:
1) услугополучатель подает заявление в ЦОН;
2) сотрудник ЦОНа осуществляет идентификацию личности услугополучателя либо его представителя по доверенности, проверяет полноту пакета документов, согласно перечню документов, предусмотренному стандартом государственной услуги, проводит регистрацию заявления.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов сотрудник ЦОНа отказывает в приеме заявления.
3) инспектор накопительного отдела ЦОН передает документы услугодателю по почте, либо курьерской службой;
4) услугодатель проводит процедуру рассмотрения, оформления, заполнения и направления результата оказания государственной услуги в ЦОН по почте, либо курьерской службой, при этом фиксирует в ИС ЦОН.
5) ЦОН осуществляет выдачу результата оказания государственной услуги услугополучателю.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выплата пожизненного ежемесячного
материального обеспечения
заслуженным спортсменам и тренерам"
Описание последовательности действий с указанием срока
выполнения каждого действия
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выплата пожизненного ежемесячного
материального обеспечения
заслуженным спортсменам и тренерам"
Схема функционального взаимодействия с ЦОН
Приложение 3
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам спорта и физической культуры
от 4 марта 2014 года № 72
Регламент государственной услуги
"Присвоение спортивных званий и категорий: почетное звание
"Заслуженный тренер Республики Казахстан", почетное звание
"Заслуженный мастер спорта Республики Казахстан", мастер спорта
Республики Казахстан международного класса, мастер спорта
Республики Казахстан, тренер высшего и среднего уровня
квалификации высшей категории, инструктор-спортсмен высшего
уровня квалификации высшей категории, методист высшего и
среднего уровня квалификации высшей категории, национальный
судья по спорту высшей категории, национальный судья по спорту"
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Присвоение спортивных званий и категорий: почетное звание "Заслуженный тренер Республики Казахстан", почетное звание "Заслуженный мастер спорта Республики Казахстан", мастер спорта Республики Казахстан международного класса, мастер спорта Республики Казахстан, тренер высшего и среднего уровня квалификации высшей категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации высшей категории, методист высшего и среднего уровня квалификации высшей категории, национальный судья по спорту высшей категории, национальный судья по спорту", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 118 (далее – стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан (далее – ЦОН).

2) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алудың ұзақтығы – 15 минут.
11. ХҚО арқылы қадамдық әрекет және шешiмi:
1) көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға өтініш береді;
2) ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының жеке басын немесе сенімхат бойынша оның өкілінің жеке басын сәйкестендіреді және мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген құжаттар тізіміне сәйкес құжаттар топтамасының толық болуын тексереді, өтінішті тіркеуді жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады;
3) ХҚО-ның жинақтау бөлімінің инспекторы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды пошта, не курьерлік қызмет арқылы жібереді;
4) көрсетілетін қызметті беруші қарау, рәсімдеу процедурасын жүргізеді және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін қағаз түрінде поштамен не курьерлік қызмет арқылы ХҚО АЖ-де тіркей отырып, ХҚО-ға жібереді.
5) ХҚО көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет нәтижесін береді.
«Еңбек сіңірген спортшылар
мен жаттықтырушыларға өмір бойы
ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды
төлеу» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір іс-қимылды орындау мерзімі көрсетілген іс-қимылдардың
реттілігін сипаттау
«Еңбек сіңірген спортшылар
мен жаттықтырушыларға өмір бойы
ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды
төлеу» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
ХҚО функционалдық өзара iс-қимылдың схемасы
Қазақстан Республикасы
Спорт және дене шынықтыру
істері агенттігі төрағасының
2014 жылғы 4 наурыздағы
№ 72 бұйрығына
3-қосымша
«Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген жаттықтырушысы»
құрметтi атағы, «Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген спорт
шеберi» құрметтi атағы, Қазақстан Республикасының халықаралық
дәрежедегi спорт шеберi, Қазақстан Республикасының спорт
шеберi, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi жоғары санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
жоғары санатты әдiскер, жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi,
ұлттық спорт төрешiсi спорттық атақтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Үкіметтінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 118 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген жаттықтырушысы» құрметтi атағы, «Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген спорт шеберi» құрметтi атағы, Қазақстан Республикасының халықаралық дәрежедегi спорт шеберi, Қазақстан Республикасының спорт шеберi, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi жоғары санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi жоғары санатты әдiскер, жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi, ұлттық спорт төрешiсi спорттық атақтары мен санаттарын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес (бұдан әрі – стандарт) Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтырының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является – удостоверение о присвоении почетного и (или) спортивного звания, удостоверение о присвоении категории тренерам, методистам, инструкторам-спортсменам, удостоверение о присвоении судейской категории по спорту или копия приказа о присвоении почетного и (или) спортивного звания и категорий.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры по оказанию государственной услуги является наличие заявления физического лица (далее – услугополучателя) о предоставлении государственной услуги либо его представителя по доверенности с приложением необходимых документов для получения государственной услуги, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) фиксирование запроса на получение государственной услуги уполномоченным сотрудником структурного подразделения услугодателя в информационной системе ЦОН (далее – ИС ЦОН).
2) регистрация сотрудником канцелярии услугодателя заявления услугополучателя и направление на рассмотрение директору департамента физической культуры в день поступления пакета документов услугополучателя на бумажном носитете;
3) рассмотрение в течение 30 минут директором департамента физической культуры заявления и приложенных к нему документов на соответствие требованиям и направление их ответственному исполнителю;
4) осуществление в течение десяти календарных дней ответственным исполнителем подготовки и формирования пакета документов услугополучателя к заседанию Республиканской комиссии по присвоению спортивных званий и категорий (далее – Комиссия);
5) рассмотрение Комиссией документов приложенных к заявлению услугополучателя и утверждение протокола заседания Комиссии по итогам рассмотрения заявления услугополучателя в течение одного календарного дня;
6) по результатам заседания Комиссии подготовка, подписание и регистрация приказа о присвоении спортивного звания и категорий в течение двух календарных дней;
7) осуществление в течение пяти календарных дней ответственным исполнителем услугодателя посредством типографии изготовления удостоверения о присвоении почетного и (или) спортивного звания, удостоверение о присвоении категории тренерам, методистам, инструкторам-спортсменам, удостоверение о присвоении судейской категории по спорту;

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – құрметті және (немесе) спорттық атақ беру туралы куәлік, жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушы-спортшыларға санаттар беру туралы куәлік, спорттан төреші санатын беру туралы куәлік немесе құрметті және (немесе) спорттық атақ, санаттар беру туралы бұйрықтың көшірмесі болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Стандарттың 9-тармағында көзделген мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттарды ұсына отырып жеке тұлғаның (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) не сенімхат бойынша оның өкілінің мемлекеттік көрсету қызметін ұсыну туралы өтініші мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкерінің ХҚО ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ХҚО АЖ) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған сұрауды тіркеуі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркеуі және қағаз түрінде көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасы келген күні дене шынықтыру департаментінің директорына қарау үшін жіберуі;
3) 30 минут ішінде дене шынықтыру департаменті директорының өтінішті және оған қоса берілген құжаттардың талаптарға сәйкестігін қарауы және жауапты орындаушыға жіберуі;
4) күнтізбелік он күн ішінде жауапты орындаушының спорттық атақтарды және санаттарды беру жөніндегі комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) отырысына көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қалыптастыруы және дайындауы;
5) күнтізбелік бір күн ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішіне қоса берілген құжаттарды Комиссияның қарауы және көрсетілетін қызметті алушының өтінішті қарау қорытындысы бойынша Комиссияның хатаммасын бекітуі;
6) Комиссия отырысының қорытындысы бойынша күнтізбелік үш күн ішінде спорттық атақтарды және санаттарды беру туралы бұйрықты дайындау, қол қою және тіркеу;
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысымен күнтізбелік бес күн ішінде баспахана арқылы құрметті және (немесе) спорттық атақ беру туралы куәлікті, жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушы-спортшыларға санаттар беру туралы куәлікті, спорттан төреші санатын беру туралы куәлікті дайындауы;

2) длительность выдачи результата оказания государственной услуги – 15 минут.
11. Пошаговые действия и решения через ЦОН:
1) услугополучатель подает заявление в ЦОН;
2) сотрудник ЦОНа осуществляет идентификацию личности услугополучателя либо его представителя по доверенности и проверяет полноту пакета документов, согласно перечню документов, предусмотренному стандартом государственной услуги, проводит регистрацию заявления.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов сотрудник ЦОНа отказывает в приеме заявления.
3) инспектор накопительного отдела ЦОН передает документы услугодателю по почте, либо курьерской службой;
4) услугодатель проводит процедуру рассмотрения, оформления, присвоения спортивных званий, категорий и направляет результат оказания через канцелярию услугодателя в ЦОН по почте, либо курьерской службой, при этом фиксирует в ИС ЦОН.
5) ЦОН выдает услугополучателю удостоверение о присвоении почетного и (или) спортивного звания, удостоверение о присвоении категории тренерам, методистам, инструкторам-спортсменам, удостоверение о присвоении судейской категории по спорту или копию приказа о присвоении почетного и (или) спортивного звания и категорий.
Приложение 1
к Регламенту электронной государственной
услуги "Присвоение спортивных званий и
категорий: почетное звание "Заслуженный
тренер Республики Казахстан", почетное
звание "Заслуженный мастер спорта
Республики Казахстан", мастер спорта
Республики Казахстан международного
класса, мастер спорта Республики
Казахстан, тренер высшего и среднего
уровня квалификации высшей категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня
квалификации высшей категории,
методист высшего и среднего уровня
квалификации высшей категории,
национальный судья по спорту
высшей категории, национальный
судья по спорту"
Описание последовательности действий с указанием срока
выполнения каждого действия
Приложение 2
к Регламенту электронной государственной
услуги "Присвоение спортивных званий и
категорий: почетное звание "Заслуженный
тренер Республики Казахстан", почетное
звание "Заслуженный мастер спорта
Республики Казахстан", мастер спорта
Республики Казахстан международного
класса, мастер спорта Республики
Казахстан, тренер высшего и среднего
уровня квалификации высшей категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня
квалификации высшей категории,
методист высшего и среднего уровня
квалификации высшей категории,
национальный судья по спорту
высшей категории, национальный
судья по спорту"
Схема функционального взаимодействия с ЦОН

2) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алудың ұзақтығы – 15 минут.
11. ХҚО арқылы қадамдық әрекет және шешiмi:
1) көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға өтінішін береді;
2) ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының жеке басын не оның өкілінің сенімхаты бойынша жеке басын сәйкестендіреді және мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген құжаттар тізіміне сәйкес құжаттар топтамасының толық болуын тексереді, өтінішті тіркеуді жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері өтініш қабылдаудан бас тартады;
3) ХҚО-ның жинақтау бөлімінің инспекторы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды пошта, не курьерлік қызмет арқылы жібереді;
4) көрсетілетін қызметті беруші қарау, рәсімдеу процедурасын жүргізеді және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін қағаз түрінде поштамен не курьерлік қызмет арқылы ХҚО АЖ-де тіркей отырып, ХҚО-ға жібереді.
5) ХҚО көрсетілетін қызметті алушыға құрметті және (немесе) спорттық атақ беру туралы куәлік, жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушы-спортшыларға санаттар беру туралы куәлік, спорттан төреші санатын беру туралы куәлік немесе құрметті және (немесе) спорттық атақ, санаттар беру туралы бұйрықтың көшірмесін береді.
«Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген
жаттықтырушысы» құрметтi атағы, «Қазақстан
Республикасының еңбек сiңiрген спорт шеберi»
құрметтi атағы, Қазақстан Республикасының
халықаралық дәрежедегi спорт шеберi,
Қазақстан Республикасының спорт шеберi,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
жоғары санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi жоғары санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және
орта деңгейдегi жоғары санатты әдiскер,
жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi,
ұлттық спорт төрешiсi спорттық атақтары
мен санаттарын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір іс-қимылды орындау мерзімі көрсетілген іс-қимылдардың
реттілігін сипаттау
«Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген
жаттықтырушысы» құрметтi атағы, «Қазақстан
Республикасының еңбек сiңiрген спорт шеберi»
құрметтi атағы, Қазақстан Республикасының
халықаралық дәрежедегi спорт шеберi,
Қазақстан Республикасының спорт шеберi,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
жоғары санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi жоғары санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және
орта деңгейдегi жоғары санатты әдiскер,
жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi,
ұлттық спорт төрешiсi спорттық атақтары
мен санаттарын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
ХҚО функционалдық өзара іс-қимылдың схемасы