Об установлении доли исполнительных документов, находящихся на исполнении у частных судебных исполнителей, по социально значимым категориям дел
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 17 марта 2014 года № 109. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 марта 2014 года № 9250. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 26 ноября 2015 года № 593
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 26.11.2015 № 593 (вводится в действие с 01.01.2016).
В соответствии с пунктом 2 статьи 138 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года «Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Установить долю исполнительных документов, находящихся на исполнении у частных судебных исполнителей, по социально значимым категориям дел (взыскание алиментов, заработной платы и других взысканий) согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан (Ешмагамбетов Ж.Б.):
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа;
2) после государственной регистрации настоящего приказа обеспечить его официальное опубликование в информационно-правовой системе «Әділет».
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан Ешмагамбетова Ж.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Б. Имашев
Приложение
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 17 марта 2014 года № 109
Доля исполнительных документов, находящихся на исполнении у
частных судебных исполнителей, по социально значимым категориям
дел (взыскание алиментов, заработной платы и других взысканий)
Доля исполнительных документов, находящихся на исполнении у частных судебных исполнителей, по социально значимым категориям дел (взыскание алиментов, заработной платы и других взысканий) устанавливается на следующий отчетный период в зависимости от взысканной суммы по исполнительным производствам в отчетном периоде, в следующем порядке:
Где, взысканная сумма до 25 000 000 тенге, не менее 10 исполнительных документов по социально значимым категориям дел;
Свыше 25 000 000 до 50 000 000 тенге, не менее 20 исполнительных документов;
Свыше 50 000 000 до 100 000 000 тенге, не менее 40 исполнительных документов;
Свыше 100 000 000 до 200 000 000 тенге, не менее 80 исполнительных документов;

Жеке сот орындаушыларының орындаудағы әлеуметтік маңызды істер санаттары бойынша атқарушылық құжаттардың үлесін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 17 наурыздағы № 109 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 20 наурызда № 9250 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2015 жылғы 26 қарашадағы № 593 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Әділет министрінің м.а. 26.11.2015 № 593 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 2 сәуірдегі Заңының 138-бабының 2-тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жеке сот орындаушыларының
орындаудағы әлеуметтік маңызды істер санаттары (алименттерді,
еңбекақыны өндіріп алу және басқа өндіріп алулар) бойынша атқарушылық
құжаттардың үлесі белгіленсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот актілерін
орындау комитеті (Ж.Б. Ешмағамбетов):
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркеуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның "Әділет"
ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігі Сот актілерін орындау комитетінің төрағасы
Ж.Б. Ешмағамбетовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Б. Имашев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 17 наурыздағы
№ 109 бұйрығына қосымша
Жеке сот орындаушыларының орындаудағы әлеуметтік маңызды істер
санаттары (алименттерді, еңбекақыны өндіріп алу және басқа
өндіріп алулар) бойынша атқарушылық құжаттардың үлесі
Жеке сот орындаушыларының орындаудағы әлеуметтік маңызды істер санаттары (алименттерді, еңбекақыны өндіріп aлу және басқа өндіріп алулар) бойынша атқарушылық құжаттардың үлесі есептік кезеңінде атқарушылық өндіріс бойынша өндіріп алынатын сомаға байланысты келесі есептік кезеңінде мына тәртіпте белгіленеді:
Өндіріп алу сомасы 25 000 000 теңгеге дейін болса, 10-нан кем емес әлеуметтік маңызды атқарушылық құжаттар;
25 000 000 жоғары 50 000 000 дейін 20 атқарушылық құжаттан кем емес;
50 000 000 жоғары 100 000 000 дейін 40 атқарушылық құжаттан кем емес;
100 000 000 жоғары 200 000 000 дейін 80 атқарушылық құжаттан кем емес;

Свыше 200 000 000 до 400 000 000 тенге, не менее 160 исполнительных документов;
Свыше 400 000 000 до 600 000 000 тенге, не менее 240 исполнительных документов;
Свыше 600 000 000 до 800 000 000 тенге, не менее 300 исполнительных документов;
Свыше 1000 000 000 тенге, не менее 400 исполнительных документов.
Примечание:
«Отчетным периодом» является календарный квартал.
Взысканная сумма по исполнительным производствам в отчетном периоде рассчитывается согласно данных ежеквартальных отчетов «О работе по исполнению судебных актов» частного судебного исполнителя с нарастающим итогом с учетом данных предыдущего отчетного периода.
По истечении отчетного года расчет доли исполнительных документов в следующем году производится без учета перешедших остатком с прошлого года исполнительных документов по социально значимым категориям дел.

200 000 000 жоғары 400 000 000 дейін 160 атқарушылық құжаттан кем емес;
400 000 000 жоғары 600 000 000 дейін 240 атқарушылық құжаттан кем емес;
600 000 000 жоғары 800 000 000 дейін 300 атқарушылық құжаттан кем емес;
1000 000 000 жоғары 400 атқарушылық құжаттан кем емес.
Ескерту:
"Есептік кезең" күнтізбелік тоқсан болып табылады.
Есептік кезеңде атқарушылық іс жүргізулер бойынша өндірілген сомалар алдындағы есептік кезең деректерінің есебімен, өспелі қорытындымен жеке сот орындаушысының "Сот актілерін орындау бойынша жұмыс туралы" тоқсан сайынғы есептер деректеріне сәйкес есептеледі.
Есептік жыл еткен соң атқарушылық құжаттардың есептік үлесі келесі жылы әлеуметтік маңызды істер санаттары бойынша атқарушылық құжаттардың өткен жылдан ауысқан қалдықтардың есебісіз жүргізіледі.