Об утверждении Правил проведения конкурса на вакантную должность частного судебного исполнителя
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 7 марта 2014 года № 99. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 марта 2014 года № 9257. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 125
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 27.02.2015  № 125 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 11) статьи 167 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года «Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения конкурса на вакантную должность частного судебного исполнителя.
2. Признать утратившим силу следующие нормативные правовые акты Министерства юстиции Республики Казахстан:
1) приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 3 ноября 2010 года № 305 «Об утверждении Правил проведения конкурса на замещение вакантной должности частного судебного исполнителя» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6627, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 25 ноября 2010 года, № 320 (26381));
2) приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 11 марта 2011 года № 102 «О внесении изменения и дополнений в приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 3 ноября 2010 года № 305 «Об утверждении Правил проведения конкурса на замещение вакантной должности частного судебного исполнителя» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6879, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 27 апреля 2011 года, № 140 (26561), Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан от 25 марта 2011 года, № 5).
3. Комитету по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан (Ешмагамбетов Ж.Б.):
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа;
2) после государственной регистрации настоящего приказа обеспечить его официальное опубликование в информационно-правовой системе «Әділет».
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан Ешмагамбетова Ж.Б.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра юстиции
Республики Казахстан                       З. Баймолдина
Утверждены
приказом и.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
от 7 марта 2014 года № 99
Правила
проведения конкурса на вакантную должность частного
судебного исполнителя

Жеке сот орындаушысының бос лауазымына конкурс өткізу қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2014 жылғы 7 наурыздағы № 99 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 20 наурызда № 9257 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 125 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 27.02.2015 № 125 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 2 сәуірдегі Заңының 167-бабының 11) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жеке сот орындаушысының бос лауазымына конкурс өткізу қағидасы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің келесі нормативтік кұқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын:
1) «Жеке сот орындаушысы бос лауазымына конкурс өткізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2010 жылғы 3 қарашадағы № 305 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6627 болып тіркелген, 2010 жылғы 30 қарашадағы № 506-512 (26355) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған);
2) «Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. «Жеке сот орындаушысы бос лауазымына конкурс өткізу ережесін бекіту туралы» 2010 жылғы 3 қарашадағы № 305 бұйрығына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2011 жылғы 11 наурыздағы № 102 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6879 болып тіркелген, 2011 жылғы 5 мамырдағы № 184-185 (26587) «Егемен Қазақстан» газетінде, 2011 жылғы 25 наурыздағы № 5 Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында жарияланған);
3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот актілерін орындау комитеті (Ж.Б. Ешмағамбетов):
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Сот актілерін орындау комитетінің төрағасы Ж.Б. Ешмағамбетовке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
міндетін атқарушы                                 З. Баймолдина
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі міндетін атқарушының
2014 жылғы 7 наурыздағы
№ 99 бұйрығымен бекітілген
Жеке сот орындаушысының бос лауазымына конкурс өткізу қағидасы

1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения конкурса на вакантную должность частного судебного исполнителя (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 11) статьи 167 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года «Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей» (далее – Закон).
2. Конкурсный отбор на вакантную должность частного судебного исполнителя (далее – конкурс) осуществляется из числа лиц, имеющих лицензию частного судебного исполнителя.
3. Конкурс проводится квалификационной комиссией (далее – комиссия) не реже одного раза в квартал.
4. В допуске к участию в конкурсе отказывается по основаниям, предусмотренным пунктом 2 статьи 140 Закона.
5. Объявление о проведении конкурса публикуется на интернет-ресурсе www.adilet.gov.kz на казахском и русском языках.
В объявлении указываются следующие сведения:
местонахождение, почтовый адрес и номера контактных телефонов уполномоченного органа;
основные требования к кандидату, предъявляемые в соответствии с  квалификационными требованиями для осуществления деятельности частных судебных исполнителей, утвержденными Постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 239;
порядок и сроки приема документов;
место проведения конкурса;
перечень документов, представляемых на рассмотрение комиссии.
6. Уполномоченный орган в течение тридцати календарных дней со дня опубликования объявления принимает заявления кандидатов по форме, согласно приложению к настоящим Правилам.
К заявлению прилагаются медицинские справки с наркологических и психиатрических организаций, выданные не ранее чем за месяц до их представления в комиссию.
Возможно представление кандидатом дополнительной информации, касающейся образования, опыта работы, профессионального уровня и репутации кандидата (копии документов о повышении квалификации, присвоении ученых степеней и званий, характеристики, рекомендации, научные публикации и тому подобное).
7. Прием документов заканчивается в день окончания срока, установленного в объявлении о конкурсе.
8. Список кандидатов, допущенных к участию в конкурсе, с указанием места, даты и времени проведения собеседования, не позднее, чем за пять рабочих дней до проведения конкурса размещается на интернет-ресурсе www.adilet.gov.kz.
9. Кандидаты, не допущенные к участию в конкурсе, в срок указанный в пункте 8 настоящих Правил, уведомляются уполномоченным органом путем направления кандидату мотивированного письма со ссылкой на нормы законодательства, послужившие основанием для принятия решения о его не допуске к участию в конкурсе.

1. Жалпы ережелер
1. Жеке сот орындаушысының бос лауазымына конкурс өткізу қағидасы (бұдан әрі - Қағида) «Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 2 сәуірдегі Заңының (бұдан әрі - Заң) 167-бабының 11) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Жеке сот орындаушысының бос лауазымына конкурстық іріктеу (бұдан әрі - конкурс) жеке сот орындаушысының лицензиясы бар адамдардың қатарынан жүзеге асырылады.
3. Конкурсты біліктілік комиссиясы (бұдан әрі - комиссия) тоқсанына кемінде бір рет өткізеді.
4. Конкурсқа қатысуға жіберуден Заңның 140-бабының 2-тармағында көзделген негіздер бойынша бас тартылады.
5. Конкурсты өткізу туралы хабарландыру www.adilet.gov.kz интернет-ресурсында қазақ және орыс тілдерінде жарияланады.
Хабарландыруда мынадай мәліметтер:
уәкілетті органның орналасқан жері, пошталық мекенжайы және байланыс телефондары;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 239 қаулысымен бекітілген жеке сот орындаушыларының қызметін жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес кандидатқа қойылатын негізгі талаптар;
құжаттарды қабылдау тәртібі мен мерзімдері;
конкурстың өткізілетін орны;
комиссияның қарауына ұсынылатын құжаттардың тізбесі көрсетіледі.
6. Уәкілетті орган хабарландыру жарияланған күннен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде осы Қағиданың қосымшасына сәйкес нысан бойынша кандидаттардың өтініштерін қабылдайды.
Өтінішке комиссияға ұсынғанға дейін бір айдан кем болмайтын мерзімде наркологиялық және психиатриялық ұйымдардан берілген медициналық анықтамаларды қоса беріледі.
Кандидат біліміне, жұмыс тәжірибесіне, кәсіби деңгейі мен беделіне қатысты қосымша ақпаратты (біліктілігін арттыру, ғылыми дәрежелер мен атақтар беру туралы құжаттардың көшірмелері, мінездемелер, ұсынымдар, ғылыми жарияланымдар және тағы басқалар) бере алады.
7. Құжаттарды қабылдау конкурс туралы хабарландыруда белгіленген мерзім аяқталған күні аяқталады.
8. Конкурсқа қатысуға жіберілген кандидаттардың тізімі, конкурс өткізілгенге дейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей, өткізу орны мен әңгімелесу күні мен уақытын белгілеумен www.adilet.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылады.
9. Конкурсқа қатысуға жіберілмеген кандидаттарға осы Қағиданың 8-тармағында көрсетілген мерзімде уәкілетті орган оны конкурсқа қатысуға жібермеу туралы шешімді қабылдау үшін негіз болған заңнама нормаларына сілтеме жасаумен оған дәлелді хат жолдау арқылы хабарлайды.

10. Конкурс проводится в форме собеседования. Основными критериями отбора кандидатов являются высокий уровень знаний законодательства, в частности об исполнительном производстве, морально-нравственные качества, опыт работы по юридической специальности. Результаты собеседования с кандидатами оформляются протоколом.
11. Документы лиц, не прошедших конкурсный отбор, возвращаются лицам их представившим, в течение пятнадцати календарных дней со дня проведения конкурса почтовой связью или нарочно под личную роспись данного лица или его представителя.
12. Решение комиссии о прохождении кандидатом конкурса является основанием для принятия его в члены региональной коллегии соответствующего исполнительного округа и его учетной регистрации в территориальном органе уполномоченного органа.
13. Кандидату, не прошедшему конкурс не имеется препятствий к повторному участию в последующих конкурсах.
14. Назначенным на должность частного судебного исполнителя лицам, не имеется препятствий для участия в конкурсе на вакантную должность частного судебного исполнителя в другом исполнительном округе на общих основаниях.
Приложение
к Правилам проведения конкурса
на вакантную должность
частного судебного исполнителя
Форма
Председателю квалификационной комиссии
______________________________________
от____________________________________
проживающ (-ей, его)___________________
Контактный телефон____________________
Заявление
Прошу допустить меня к участию в конкурсе на вакантную
должность частного судебного исполнителя в __________________________
(указывается административно-территориальная единица
исполнительного округа, в которой имеется вакансия)
С основными требованиями Правил проведения конкурса на
вакантную должность частного судебного исполнителя ознакомлен (-а),
согласен (-а) и обязуюсь их выполнять. Настоящим подтверждаю свою
полную ответственность за подлинность представленных мною сведений.
Прилагаемые документы: ______________________________________
____________________________________________________________________.
____________     ____________
(Подпись)         (Ф.И.О.)
«____»_______________ 20__ г.

10. Конкурс әңгімелесу нысанында өткізіледі. Заңнаманы, атап айтқанда атқарушылық іс жүргізу туралы заңнаманы жоғары деңгейде білу, моральдық-адамгершілік қасиеттер, заң мамандығы бойынша жұмыс тәжірибесі кандидаттарды іріктеудің негізгі критерийлері болып табылады. Кандидаттармен әңгімелесу нәтижелері хаттамамен ресімделеді.
11. Конкурстық іріктеуден өтпеген адамдардың құжаттары оларды берген адамдарға конкурс өткізілген күннен бастап күнтізбелік он бес күн ішінде пошталық байланыспен немесе аталған адамның немесе оның өкілінің жеке қол қоюымен қолма-қол қайтарылады.
12. Комиссияның кандидаттың конкурстан өткендігі туралы шешімі оны тиісті атқару округының өңірлік алқасы мүшелігіне қабылдау және уәкілетті органның аумақтық органында есептік тіркеу үшін негіз болып табылады.
13. Конкурстан өтпеген кандидатқа келесі конкурстарға қайта қатысуына кедергі болмайды.
14. Жеке сот орындаушысы лауазымына тағайындалған адамдардың басқа атқару округында жалпыға бірдей негіздерде жеке сот орындаушысы бос лауазымына конкурсқа қатысуына кедергі болмайды.
Жеке сот орындаушысының бос
лауазымына конкурс өткізу
қағидасына қосымша
Нысан
Біліктілік комиссиясының төрағасына
__________________________________
__________________________ тұратын
Байланыс телефоны _______________
Өтініш
Мені ________________________________ жеке сот орындаушысының бос (бос орын бар атқару округының әкімшілік-аумақтық бірлігі көрсетіледі) лауазымына конкурсқа қатысуға жіберуіңізді өтінемін.
Жеке сот орындаушысының бос лауазымына конкурс өткізу қағидасының негізгі талаптарымен таныстым, оларды орындауға келісім беремін және міндеттенемін. Осымен өзім берген мәліметтердің түпнұсқалығына толық жауапкершілігімді растаймын.
Қоса берілетін құжаттар: ______________________________________
_____________________________________________________________________
____________ ____________
(Қолы)       (Т.А.Ә.)
"____"_______________ 20__ ж.