Об утверждении Правил проведения торгов по реализации арестованного имущества в форме электронного аукциона
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 марта 2014 года № 125. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 апреля 2014 года № 9290. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 100
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 20.02.2015 № 100 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 74 Закона Республики Казахстан «Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей» и подпунктом 3) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан «Об органах юстиции», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения торгов по реализации арестованного имущества в форме электронного аукциона.
2. Комитету по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в официальных средствах массовой информации в установленном законодательством порядке;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя Комитета по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Б. Имашев
Утверждены
приказом Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 марта 2014 г. № 125
Правила
проведения торгов по реализации арестованного имущества в форме
электронного аукциона
1. Правила проведения торгов по реализации арестованного имущества в форме электронного аукциона (далее – Правила) устанавливают порядок реализации арестованного имущества в форме электронного аукциона.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) аффилированное лицо юридического лица - любое физическое или юридическое лицо, за исключением государственных органов, осуществляющих контрольные и надзорные функции в рамках предоставленных им полномочий, имеющие возможность определять решения и (или) оказывать влияние на принимаемые данным юридическим лицом решения, в том числе в силу сделки, совершенной в письменной форме;
2) гарантийный взнос - денежная сумма, вносимая на контрольный счет наличности территориального органа либо на текущий счет частного судебного исполнителя лицами, желающими принять участие в аукционе по продаже арестованного имущества;

"Электрондық аукцион нысанында тыйым салынған мүлікті сату бойынша сауда-саттықтарды өткізу ережесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 27 наурыздағы № 125 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 1 сәуірде № 9290 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 100 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 20.02.2015 № 100 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 74-бабы 1-тармағына және «Әділет органдары туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса ұсынылған Электрондық аукцион нысанында тыйым салынған мүлікті сату бойынша сауда-саттықтарды өткізу ережесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот актілерін орындау комитеті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және кейін заңнамада белгіленген тәртіппен ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот актілерін орындау комитетінің төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                               Б. Имашев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 27 наурыздағы
№ 125 бұйрығымен бекітілді
Электрондық аукцион нысанында тыйым салынған мүлікті
сату бойынша сауда-саттықтарды өткізу қағидалары
1. Жалпы ереже
1. Электрондық аукцион нысанында тыйым салынған мүлікті сату бойынша сауда-саттықтарды өткізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) тыйым салынған мүлікті электрондық аукцион нысанында сату тәртібін белгілейді.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) заңды тұлғаның аффилирленген тұлғасы – өздеріне берілген өкілеттіктер шеңберінде бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыратын мемлекеттік органдарды қоспағанда, шешімдерді айқындауға және (немесе) осы заңды тұлға қабылдайтын шешімдерге, оның ішінде жазбаша нысанда жасалған мәмілеге орай ықпал етуге мүмкіншілігі бар кез келген жеке немесе заңды тұлға;
2) кепілдік жарна – тыйым салынған мүлікті сату жөніндегі аукционға қатысуға ниет білдірген тұлғалар аумақтық органның бақылаудағы қолма-қол ақша шотына, сонымен қатар жеке сот орындаушысының ағымдағы шотына енгізетін ақшалай сома;

3) минимальная цена лота - цена, ниже которой лот не может быть продан;
4) надлежащее уведомление - письменное уведомление, под личную роспись должника или его представителя, заказным письмом с уведомлением о его вручении, телефонограммой, телеграммой, коротким текстовым сообщением по абонентскому номеру сотовой связи или по электронному адресу, а также с использованием иных средств связи, обеспечивающих фиксирование извещения или вызова;
5) организатор - специализированная торговая организация, осуществляющая деятельность по проведению электронного аукциона, с которой территориальный орган либо частный судебный исполнитель заключили договор на его проведение;
6) победитель – участник аукциона, предложивший наиболее высокую цену за предмет аукциона;
7) покупатель - лицо, заключившее с продавцом договор купли-продажи и внесшее покупную стоимость имущества;
8) продавец – судебный исполнитель;
9) предмет аукциона (торга) - выставляемое на аукцион любое движимое и недвижимое имущество должников, арестованное судебным исполнителем в рамках исполнительного производства, подлежащее государственной регистрации и (или) стоимость которого превышает тысячу месячных расчетных показателей, кроме имущества, изъятого по закону из оборота;
10) лот - комплекс предметов (или один предмет) в качестве единого неделимого предмета аукциона;
11) покупная стоимость имущества - сумма, за которую согласно протоколу аукциона победитель изъявил желание приобрести имущество;
12) стартовая цена - стоимость лота, с которой начинается аукцион по реализации арестованного имущества;
13) территориальный орган - Департамент по исполнению судебных актов области, городов Астана, Алматы Комитета по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан;
14) уполномоченный орган - Комитет по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан;
15) шаг изменения цены - размер повышения или понижения цены реализуемого имущества.
16) оператор единой электронной торговой площадки (оператор) – юридическое лицо, являющееся законным правообладателем, либо арендатором размещенной в сети Интернет информационной системы общего пользования, с использованием которой лица, участвуют в электронных аукционах арестованного имущества посредством информационного обмена;
17) идентификационный код (идентификатор) – набор электронных цифровых символов, присваиваемых электронной торговой площадкой участникам электронных аукционов для их идентификации;
18) участник электронного аукциона – физическое или юридическое лицо, изъявившее желание участвовать в аукционе, получившее решение организатора аукциона о принятии и включении заявки в реестр участников электронного аукциона с присвоением идентификационного кода;

3) лоттың ең төмен бағасы – лот одан төмен сатылуы мүмкін емес баға;
4) тиісінше хабардар ету – борышкердің немесе оның өкілінің жеке қол қоюымен жазбаша, берілгендігі туралы хабарламасы бар тапсырысхатпен, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі бойынша қысқаша мәтіндік хабарламасы бар телефонограммамен, телеграммамен, электрондық мекенжай бойынша, сондай-ақ хабарландырудың тіркелуін қамтамасыз ететін өзге де байланыс құралдарын пайдаланып хабардар ету;
5) ұйымдастырушы – аумақтық орган немесе жеке сот орындаушысы келісім жасасқан электрондық аукционды өткізуді жүзеге асыратын мамандандырылған сауда ұйымы;
6) жеңімпаз – аукциондағы затқа ең жоғары баға ұсынған аукционның қатысушысы;
7) сатып алушы – сатушымен сатып алу-сату шартын жасасқан және мүлікті сатып алу құнын төлеген тұлға;
8) сатушы – сот орындаушысы;
9) аукцион (сауда-саттық) заты – сауда-саттыққа қойылатын, борышкерлердің атқарушылық іс жүргізу шеңберінде сот орындаушысы тыйым салған, мемлекеттік тіркеуге жататын және (немесе) құны мың айлық есептік көрсеткіштен асатын мүліктен басқа, заң бойынша айналымнан алынған кез келген жылжымалы және жылжымайтын мүлік;
10) лот – аукционның бірыңғай бөлінбейтін заты ретіндегі заттар кешені (немесе бір зат);
11) мүлікті сатып алу құны – жеңімпаз аукцион хаттамасына сәйкес соған мүлікті сатып алуға ниет білдірген сома;
12) бастапқы баға – тыйым салынған мүлікті сату бойынша аукцион басталатын лоттың бағасы;
13) аумақтық орган - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот актілерін орындау комитеті Астана, Алматы қалаларының, облыстардың Сот актілерін орындау департаменті;
14) уәкілетті орган – Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Сот актілерін орындау комитеті;
15) бағаның өзгерту қадамы – сатылатын мүліктің бағасын өсіру немесе төмендету мөлшері;
16) электрондық сауда-саттық алаңының операторы (оператор) – Ортақ пайдаланудың ақпараттық жүйесі интернет желісінде жарияланғанның заңды құқықтық иесі болып табылатын заңды тұлға, оны пайдалану арқылы тұлғалар тыйым салынған мүліктің электрондық аукциондарына ақпараттық алмасу арқылы қатысады;
17) сәйкестендіру коды (сәйкестендіргіш) - электрондық сауда алаңы электрондық аукционның әлеуетті қатысушыларына оларды сәйкестендіру үшін беретін электронды цифрлық нышандар жиынтығы;
18) электрондық аукцион қатысушысы - электрондық аукционға қатысуға ниет білдірген, сәйкестендіру коды беріле отырып, электрондық аукцион қатысушыларының тізіліміне өтінімінің қабылданғаны және енгізілгені туралы аукцион ұйымдастырушысының шешімін алған жеке немесе заңды тұлға;

19) электронный документ – документ, в котором информация предоставлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
20) технический сбой электронной торговой площадки – технические неполадки электронной торговой площадки, исключающие возможность участия в процедуре электронного аукциона хотя бы одного участника и/или исключающие техническую возможность выполнять обслуживание проведения электронного аукциона работникам оператора электронной площадки;
21) электронная цифровая подпись (ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
3. Подготовка к проведению электронного аукциона включает следующие вопросы:
1) определение перечня, местонахождения арестованного имущества выставляемого на аукцион;
2) определение метода проведения аукциона;
3) определение стартовой цены каждого лота;
4) установление даты и времени проведения электронного аукциона;
5) подготовка текста оповещения в средствах массовой информации и списка имущества на интернет-ресурсе уполномоченного органа о предстоящем аукционе;
6) уведомление сторон исполнительного производства, залогодержателя (при наличии) о дате и времени проведения аукциона.
4. Оповещение о предстоящем электронном аукционе публикуется на казахском и русском языках в периодических печатных изданиях, распространяемых на всей территории Республики Казахстан, имеющих право публиковать официальные сообщения, не позднее, чем за десять календарных дней до проведения аукциона.
5. При реализации имущества должника на аукционе государственный судебный исполнитель публикует список имущества на интернет-ресурсе территориального органа, а частный судебный исполнитель – на интернет-ресурсе региональной коллегии частных судебных исполнителей.
6. Оповещение о предстоящем аукционе содержит следующие сведения:
1) заголовок о проведении электронного аукциона;
2) наименование должника, чье имущество реализуется;
3) номера телефонов, адреса и электронный адрес интернет-ресурса организатора аукциона, территориального органа либо региональной коллегии частных судебных исполнителей для получения дополнительной информации;
4) дату и время проведения электронного аукциона;
5) время и сроки приема заявок на участие в аукционе;
6) интернет-ресурс единой электронной торговой площадки (далее – ЕЭТП) и уполномоченного органа.
7) размер гарантийного взноса для участия в аукционе и реквизиты текущего контрольного счета наличности территориального органа или текущего счета частного судебного исполнителя, на который он должен быть перечислен;

19) электрондық құжат - өзіндегі ақпарат электронды-цифрлық нысанда ұсынылған және электронды цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
20) электрондық сауда алаңының техникалық істен шығуы - тым болмағанда бір қатысушының электрондық аукцион рәсіміне қатысуының техникалық мүмкіндігін жоққа шығаратын және/немесе электрондық аукцион алаңы операторының қызметкерлеріне электрондық аукцион өткізуге қызмет көрсетуді орындаудың техникалық мүмкіндігін жоққа шығаратын электрондық сауда алаңының жұмысқа қабілеттілігінің бұзылуы;
21) электронды цифрлық қолтаңба (ЭЦҚ) - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар терімі.
3. Сауда-саттық жүргізуге дайындық мына мәселелерді қамтиды:
1) аукционға қойылатын тыйым салынған мүліктің тізбесін, тұрған жерін айқындау;
2) аукционды өткізу әдісін айқындау;
3) аукционның әрбір лотының бастапқы құнын айқындау;
4) аукцион өтетін күн мен уақытын белгілеу;
5) бұқаралық ақпарат құралдарында алдағы аукцион туралы хабарландыру мәтінін және уәкілетті органның интернет-ресурсына мүлік тізімін дайындау;
6) атқарушылық іс жүргізу тараптарын, кепіл ұстаушыны аукционды өткізу күні мен уақыты туралы хабардар ету.
4. Өткізілгелі жатқан электрондық аукцион туралы хабарландыру аукцион өткiзiлгенге дейін кемінде он күнтізбелік күн бұрын Қазақстан Республикасының барлық аумағында таратылатын ресми хабарламаларды жариялау құқығы бар мерзімді баспа басылымдарында қазақ және орыс тілдерінде жарияланады.
5. Борышкердің мүлкін электрондық аукционда сату кезінде мемлекеттік сот орындаушысы мүлік тізімін аумақтық органның интернет-ресурсында, ал жеке сот орындаушысы жеке сот орындаушыларының өңірлік алқасының интернет-ресурсында жариялайды.
6. Аукцион өткізу туралы хабарландыру мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) электрондық аукцион өткізу туралы тақырып;
2) мүлкі сатылатын борышкердің атауы;
3) қосымша ақпарат алу үшін аукцион ұйымдастырушысының, аумақтық органның немесе жеке сот орындаушыларының өңірлік алқасының телефондар нөмірлері, мекенжайлары мен интернет-ресурсының электрондық мекенжайы;
4) электрондық аукцион өтетін күні мен уақыты;
5) аукционға қатысу үшін өтінімдерді қабылдау уақыты мен мерзімі;
6) бірыңғай электрондық сауда-саттық алаңының және уәкілетті органның интернет ресурсы;
7) аукционға қатысу үшін кепілдік жарна мөлшері және аумақтық органның кепілақы аударылуы тиіс ағымдағы бақылаудағы қолма-қол ақша шотының немесе жеке сот орындаушысының ағымдағы шотының деректемелері;

7. Предметом сделок на электронных аукционах могут быть следующие имущества:
1) имущество, подлежащее государственной регистрации (недвижимое имущество, автотранспортное средство);
2) предметы, имеющие историческую или художественную ценность;
3) иное имущество, стоимость которого превышает 1000 месячных расчетных показателей.
8. Заявки на проведение электронных аукционов принимаются организатором от судебного исполнителя.
9. Организатор обеспечивает беспрепятственный доступ к информации об имуществе, выставленном на электронный аукцион и информации, регламентирующей деятельность ЕЭТП.
10. Организатор осуществляет прием и регистрацию заявок участников электронных аукционов на интернет-ресурсе ЕЭТП со дня публикации оповещения о предстоящем электронном аукционе и завершается за сутки до начала аукциона. Заявки, поступившие по истечении срока их приема и регистрации, указанного в оповещении о проведении электронного аукциона, не рассматриваются.
11. При возникновении в ходе электронного аукциона технического сбоя ЕЭЦП, оператор фиксирует факт наличия технического сбоя ЕЭТП и уведомляет об этом всех участников.
12. В случае факта технического сбоя ЕЭТП, препятствующего проведению электронного аукциона или процедуре проведения электронного аукциона, оператором переносится электронный аукцион на один из последующих трех рабочих дней после дня исправления технического сбоя с обязательным предварительным уведомлением участников о дате и времени продолжения данного электронного аукциона.
13. Если участник аукциона не может войти на электронную торговую площадку ввиду отсутствия выхода в интернет либо по другим, не зависящим от оператора причинам, то аукцион может состояться без его участия, если на ЕЭТП в онлайн режиме участвуют не менее двух участников.
14. К участию в торгах по одному и тому же лоту не допускаются лица, состоящие в близких родственных отношениях друг с другом, а также юридические лица вместе с их аффилированными лицами. Организатором перед началом торгов у всех участников отбирается электронная подписка об отсутствии таких связей.
15. Лица, желающие принять участие в электронном аукционе, для регистрации в качестве участника на интернет-ресурсе оператора заполняют заявку на участие в электронном аукционе в форме электронного документа с использованием электронной цифровой подписи, выданной Национальным удостоверяющим центром в Центрах обслуживания населения согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением электронных копий следующих документов:
1) для физических лиц:
паспорта/удостоверения личности;
платежного документа с отметкой банка, подтверждающего перечисление участником электронного аукциона гарантийного взноса;

7. Электрондық аукциондарда мәміле жасасу заттары мыналар болуы мүмкін:
1) мемлекеттік тіркеуге жататын мүлік (жылжымайтын мүлік, автокөлік құралы);
2) тарихи немесе шығармашылық құны бар заттар;
3) құны 1000 АЕК аспайтын өзге мүлік.
8. Электрондық аукциондарды өткізу үшін өтінімдерді ұйымдастырушы сот орындаушысынан қабылдайды.
9. Ұйымдастырушы электрондық аукционға шығарылған мүлік туралы ақпаратқа БЭСА қызметін регламенттейтін ақпаратқа кедергісіз қол жеткізуді қамтамасыз етеді.
10. Ұйымдастырушы электрондық аукциондар қатысушыларының өтінімдерін БЭСА интернет-ресурсында қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады. Электрондық аукцион өткізу туралы хабарландыруда көрсетілген қабылдау және тіркеу мерзімі өткеннен кейін түскен өтінімдер қаралмайды.
11. Электрондық аукцион барысында электрондық аукционға қатысуға кедергі келтіретін БЭСА техникалық істен шығу туындаған кезде оператор БЭСА техникалық істен шығуы фактісін тіркейді және ол жөнінде барлық қатысушыларға хабарлайды.
12. Бірыңғай электрондық сауда-саттық алаңының операторы тарапынан электрондық аукцион өткізуге немесе электрондық аукцион өткізу рәсіміне кедергі келтіретін БЭСА техникалық істен шығу фактісі болған жағдайда оператор қатысушыларды осы электрондық аукционның жалғасатын күні мен уақыты туралы алдын ала міндетті түрде электрондық хабардар ете отырып, техникалық істен шығуды түзеткен күннен кейін келесі үш жұмыс күнінің біріне электрондық аукционды ауыстырады.
13. Аукционға қатысушы интернетке шығу мүмкіндігінің болмауына және операторға байланысы жоқ өзге себептерге байланысты электрондық сауда алаңына кіре алмаса, БЭСА онлайн режимінде екіден кем емес қатысушы болса, онда оның қатысуысыз өтеді.
14. Бірдей лот бойынша сауда-саттықтарға қатысу үшін бір-бірімен жақын туыстық қатынастардағы тұлғалар, сондай-ақ аффилирленген тұлғаларымен заңды тұлғалар жіберілмейді. Ұйымдастырушы сауда-саттықтар басталмас бұрын барлық қатысушылардан осындай байланыстарының жоқтығы туралы электрондық тілхат алады.
15. Электрондық аукционға қатысу үшін ниет білдірген тұлғалар оператордың интернет-ресурсында қатысушы ретінде тіркелуі үшін электрондық құжат нысанында осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес Халыққа қызмет көрсету орталығында Ұлттық куәландыру орталығы берген электрондық цифрлық қолтаңбаны пайдалана отырып, электрондық аукционға қатысу өтінімін мынадай құжаттардың электрондық көшірмелерін қоса ұсынып,оператордың және уәкілетті органның интернет-ресурсында көрсетілген мекенжай бойынша жібереді:
1) жеке тұлғалар үшін:
төлқұжат/жеке куәлік;
Қазақстан Республикасының жеке сәйкестендіру нөмірі бар құжат;
электрондық аукционға қатысушының кепілдік жарна сомасын аударуын растайтын банктің белгісі бар төлем құжаты;

2) для юридических лиц:
справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
платежного документа с отметкой банка, подтверждающего перечисление участником электронного аукциона гарантийного взноса.
Требование настоящего пункта о приложении платежного документа, подтверждающего перечисление участником электронного аукциона гарантийного взноса не распространяется на участника аукциона являющего взыскателем по исполнительному производству, по которому производится реализация имущества.
16. Гарантийный взнос для участия в электронном аукционе устанавливается в размере пяти процентов от стартовой цены лота и вносится на контрольный счет наличности территориального органа либо текущий счет частного судебного исполнителя.
17. Участники электронного аукциона:
1) получают дополнительные сведения об имуществе, путем обращения к организатору по указанным в оповещении реквизитам;
2) предварительно осматривают реализуемое на аукционе имущество;
3) отзывают свою заявку уведомлением об отзыве заявки на участие в электронном аукционе по форме согласно приложению 2 к настоящим правилам не позднее, чем за двадцать четыре часа до начала электронного аукциона.
18. Все действия, выполненные на ЕЭТП посредством идентификатора и ЭЦП, считаются произведенными от имени участника электронного аукциона.
19. Организатор рассматривает поступившие заявки на участие в электронном аукционе и принимает решение о принятии либо об отказе в принятии заявки в течение следующего рабочего дня, но не позднее двадцати четырех часов до начала аукциона. Решение о принятии и включении заявки в реестр участников электронных аукционов отражается в личном кабинете участника и дает право допуска участника к электронному аукциону.
Решение об отказе в принятии заявки отражается в личном кабинете участника. Участник представляет заявку на участие в аукционе и документы повторно после устранения замечаний, но не позднее двадцати четырех часов до начала аукциона.
20. Основанием для отказа в принятии заявки является нарушение сроков подачи заявки установленных пунктом 10 настоящих Правил, установленной формы заявки, а также не предоставление документов и сведений, указанных в пункте 15 настоящих Правил.
21. Для участия в электронных аукционах пользователь электронной торговой площадки должен выполнить процедуру регистрации в качестве потенциального участника. Пользователь – физическое лицо может участвовать в аукционе от своего имени или от имени юридического лица. Источником персональных данных пользователя при регистрации является его ЭЦП. После регистрации пользователю ЭТП присваивается идентификационный код, который является логином для входа в личный кабинет и используется ЭТП вместо имени пользователя. Пароль для входа в личный кабинет задается участником самостоятельно.

2) заңды тұлғалар үшін:
заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені туралы анықтама;
Қазақстан Республикасының бизнес сәйкестендіру нөмірі бар құжат;
электрондық аукционға қатысушының кепілдікті жарнаны аударғанын растайтын банктің белгісі бар төлем құжаты.
Осы тармақтың электрондық аукционға қатысушының кепілдік жарнаны аударғанын растайтын төлем құжатын ұсыну туралы талабы мүлкін сату бойынша атқарушылық құжаттың өндіріп алушысы болып табылатын аукцион қатысушысына қатысты емес.
16. Электрондық аукционға қатысу үшін кепілдік жарна лоттың бастапқы бағасының бес пайызы мөлшерінде белгіленеді және аумақтық органның қолма-қол ақшаны бақылау шотына немесе жеке сот орындаушысының ағымдағы шотына енгізіледі.
17. Электрондық аукционға қатысушылар:
1) хабарландыруда көрсетілген деректемелер бойынша ұйымдастырушымен байланысу арқылы мүлік жөнінде қосымша мәліметтер алады;
2) аукционда сатылатын мүлікті алдын ала қарайды;
3) электрондық аукцион басталғанға дейін жиырма төрт сағаттан кешіктірмей электрондық аукционға қатысудан өтінімін қайтарып алғандығы туралы хабарлап, осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өзінің өтінімін қайтарып алады.
18. Сәйкестендіргіш және ЭЦҚ арқылы БЭСА-да орындалған барлық іс-әрекеттер электрондық аукционға қатысушының атынан жүргізілген деп есептеледі.
19. Ұйымдастырушы түскен электрондық аукционға қатысуға арналған өтінімдерді қарастырады және келесі жұмыс күні ішінде, электрондық аукцион басталғанға дейін жиырма төрт сағаттан кешіктірмей аукционға қатысушылардың тізіліміне өтінімді қабылдау не қабылдаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды. Электрондық аукционға қатысушылардың тізіліміне өтінімнің қабылданғаны және енгізілгені туралы шешім қатысушының жеке кабинетінде көрсетіледі және қатысушының электрондық аукционға жіберілу құқығын береді.
Өтінімнің қабылданбағаны туралы шешім қатысушының жеке кабинетінде көрсетіледі. Қатысушы ескертулерді жойғаннан кейін аукционға қатысу өтінімін және құжаттарды аукцион басталғанға дейін жиырма төрт сағаттан кешіктірмей қайта бере алады.
20. Өтінімді берудің белгіленген нысанын және мерзімін бұзу, сондай-ақ осы Қағидаларда белгіленген құжаттар мен ақпаратты бермеу өтінімді қабылдаудан бас тарту үшін негіздер болып табылады.
21. Электрондық аукциондарға қатысу үшін электрондық сауда-саттық алаңының пайдаланушысы әлеуетті қатысушы ретінде тіркеу рәсімін орындауы тиіс. Пайдаланушы – жеке тұлға, өз атынан немесе заңды тұлға атынан аукционға қатыса алады. Тіркеу кезінде пайдаланушының жеке деректерінің көзі ЭЦҚ болып табылады. Тіркеуден кейін пайдаланушыға БЭСА сәйкестендіру коды беріледі, ол жеке кабинетке кірудің логины болып табылады және БЭСА пайдаланушының атының орнына қолданады. Жеке кабинетке кіру үшін парольді қатысушы өзі береді.

22. Реестр участников электронных аукционов ведется оператором в электронном формате и содержит следующие сведения:
1) список принятых заявок на лот с указанием фамилии, имени, отчества (при наличии) либо наименование участников;
2) список отозванных заявок на лот с указанием фамилии, имени, отчества (при наличии) либо наименование участников;
3) список фамилий, имен, отчеств (при наличии) либо наименования участников, которым было отказано в допуске к участию на лот в электронном аукционе, с указанием оснований отказа.
В реестре участников электронных аукционов также указываются следующие сведения: идентификационный код участника электронного аукциона, наименование и номер лота, на который подана заявка, дата и время приема заявок.
23. Организатор принимает меры по обеспечению сохранности заявок и прилагаемых к ним документов, а также их конфиденциальности.
Участники аукциона при регистрации и допуске к участию на аукцион по лоту могут видеть других участников только по идентификационному коду.
24. Электронные аукционы проводятся только на ЕЭТП в период пятидневной рабочей недели, за исключением выходных и праздничных дней.
Электронные аукционы начинаются в 10:00 часов времени Астаны и продолжаются без обеденного перерыва до конечного результата.
25. Если на момент начала электронного аукциона по лоту зарегистрировались менее двух участников – электронный аукцион признается не состоявшимся, о чем оформляется протокол об итогах электронного аукциона в электронной форме, подписываемый судебным исполнителем и оператором электронной торговой площадки по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
26. В день проведения электронного аукциона, участники входят на ЕЭТП, используя средства идентификации. Электронный аукцион начинается в объявленное организатором время.
27. При проведении первого аукциона шаг повышения стартовой цены определяется следующим образом:
при стоимости имущества от тысячи до трех тысяч месячных расчетных показателей – пять процентов;
при стоимости имущества от трех тысяч до шести тысяч месячных расчетных показателей – четыре процента;
при стоимости имущества от шести тысяч до двенадцати тысяч месячных расчетных показателей – три процента;
от двенадцати тысяч до восемнадцати тысяч месячных расчетных показателей – два процента и свыше восемнадцати тысяч месячных расчетных показателей – один процент.
При проведении повторного аукциона единый шаг понижения стоимости составляет три процента от его первоначальной стоимости.
28. Независимо от метода электронного аукциона аукцион начинается с указанной в постановлении о передаче имущества должника на реализацию оценочной стоимости имущества.

22. Электрондық аукцион қатысушыларының тізілімін оператор электрондық форматта жүргізеді және мынадай ақпаратты қамтиды:
1) қатысушылардың атын, әкесінің атын(болған кезде),тегін не атауын көрсете отырып, лоттың қабылданған өтінімдерінің тізімі;
2) қатысушылардың атын әкесінің атын (болған кезде),тегін не атауын көрсете отырып, лоттың кері қайтарып алынған өтінімдерінің тізімі;
3) бас тарту негіздерін көрсете отырып, электрондық аукционда лотқа қатысуға жіберуден бас тартылған қатысушылардың атының, әкесінің атының (болған кезде), тегінің тізімі.
Электрондық аукционға қатысушылардың тізілімінде, сондай-ақ мынадай мәліметтер көрсетілуі тиіс: электрондық аукцион қатысушысының сәйкестендіру нөмірі, өтінім берілген лоттың атауы мен нөмірі, өтінімдерді қабылдау күні мен уақыты.
23. Ұйымдастырушы өтінімдер мен оларға қоса берілетін құжаттардың сақталуын, сондай-ақ олардың құпиялығын қамтамасыз ету жөнінде шаралар қабылдайды.
Аукцион қатысушылары лот бойынша аукционға қатысу үшін тіркелген және қабылданған кезде басқа қатысушалырды сәйкестендіру коды арқылы ғана көре алады.
24. Электрондық аукцион тек БЭСА-да демалыс және мереке күндерін қоспағанда, бес күндік жұмыс аптасы кезеңінде өтеді.
Электрондық аукцион Астана қаласының уақытымен сағат 10:00-ден бастап түскі үзіліссіз соңғы қорытындыға дейін жалғасады.
25. Электрондық аукцион басталған сәтке дейін лот бойынша екіден кем қатысушы тіркелсе электрондық аукцион өтпеді деп танылады, ол туралы сот орындаушысы және электрондық сауда-саттық алаңының операторы қол қоятын осы Қағиданың 3-қосымшасына сәйкес нысандағы хаттама ресімделеді.
26. Электрондық аукционды өткізу күні қатысушылар сәйкестендіру құралын пайдалана отырып, БЭСА-ға кіруі тиіс. Электрондық аукцион ұйымдастырушы жариялаған уақытта басталады.
27. Бірінші аукционды өткізген кезде жоғарғы баға ұсынымын мына жолмен анықтайды:
мүлік бағасы мыңнан үш мыңға дейінгі айлық есептік көрсеткішті құраған кезде – бес пайыз;
мүлік бағасы үш мыңнан алты мыңға дейінгі айлық есептік көрсеткішті құраған кезде – төрт пайыз;
мүлік бағасы алты мыңнан жиырма мыңға дейінгі айлық есептік көрсеткішті құраған кезде – үш пайыз;
мүлік бағасы он екі мыңнан он сегіз мыңға дейінгі айлық есептік көрсеткішті құраған кезде – екі пайыз және отыз миллион теңгеден жоғары болған жағдайда – бір пайыз.
Қайталама аукционды өткізген кезде оның бастапқы бағасынан бірыңғай төмендеу қадамы үш пайызды құрау қажет.
28. Электрондық аукционның әдісіне қарамастан, аукцион борышкердің мүлкін сатуға беру туралы қаулыда көрсетілген мүліктің бағалау құнынан басталады.

29. Электронный аукцион методом на повышение стоимости имущества осуществляется в следующем порядке:
1) если в течение пяти минут с начала электронного аукциона на странице ЕЭТП ни один из участников не подтвердит свое желание приобрести лот, по цене на один шаг выше стартовой электронный аукцион признается не состоявшимся, о чем оформляется протокол об итогах электронного аукциона, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, подписываемый организатором электронного аукциона и судебным исполнителем;
2) если в течение пяти минут с начала электронного аукциона на странице ЕЭТП один участник подтвердит свое желание приобрести лот по цене выше стартовой цены на один шаг, то на ЕЭТП отображается идентификатор указанного участника и цена лота увеличивается с установленным шагом;
3) если в течение пяти минут после увеличения цены на установленный шаг другой участник, за исключением участника подтвердившего свое желание приобрести имущество последним подтвердит свое желание приобрести лот по цене, установившейся на момент подтверждения, то стартовая цена лота продолжает увеличиваться с установленным шагом;
4) при очередном увеличении цены имущества на шаг, если никто из участников, за исключением участника подтвердившего свое желание приобрести имущество последним в течение пяти минут не подтвердит свое желание приобрести лот, то победителем аукциона признается участник, подтвердивший свое желание приобрести имущество последним;
5) электронный аукцион по лоту методом на повышение стоимости имущества идет до максимально предложенной цены одним из участников;
6) если покупатель имущества не внес покупную стоимость в течение пяти рабочих дней со дня проведения аукциона, следующий участник аукциона в течение трех рабочих дней после истечения срока для внесения покупной стоимости имущества победителя аукциона извещается организатором о возможности подать заявление, о приобретении им имущества по объявленной им на аукционе цене. Соответствующее заявление подается организатору в течение пяти календарных дней со дня получения извещения. Покупная цена вносится вторым участником аукциона в течение пяти рабочих дней после получения извещения организатора.
30. Электронный аукцион объявляется не состоявшимся в случаях:
1) если оператором допущено на участие в электронном аукционе менее двух участников;
2) если никто из участников не сделает надбавку к первоначальной цене имущества;
3) если покупатель в течение пяти рабочих дней со дня проведения аукциона не внес полную покупную стоимость арестованного имущества, а второй участник аукциона, предложивший наибольшую покупную цену, не использовал возможность приобретения выставленного на торги имущества;

29. Мүліктің құнын көбейту әдісімен электрондық аукцион мына тәртіпте жүзеге асырылады:
1) егер электрондық аукцион басталғаннан кейін бес минут ішінде БЭСА бетінде қатысушылардың бірде бірі бастапқыдан бір қадамға жоғары баға бойынша лотты сатып алуға өзінің ниетін растамаса, электрондық аукцион өтпеді деп танылады, ол туралы Электрондық аукцион ұйымдастырушысы қол қоятын хаттама ресімделеді;
2) егер электрондық аукцион басталғаннан бес минут ішінде БЭСА бетінде бір қатысушы бастапқы бағадан бір қадамға жоғары баға бойынша лотты сатып алуға өзінің ниетін растаса, онда аталған қатысушының идентификаторы БЭСА көрсетіледі және лоттың бағасы белгіленген қадаммен көбейеді;
3) егер белгіленген қадамға баға көбейгеннен кейін бес минуттың ішінде бастапқы баға бойынша лотты сатып алуға өзінің ниетін растаған қатысушыдан басқа қатысушы расталған сәтке белгіленген баға бойынша лот сатып алуға өзінің ниетін растаса, онда лоттың бастапқы бағасы белгіленген қадаммен көбеюін жалғастырады;
4) мүліктің бағасын кезекті қадамға көбейткеннен кейін бес минуттың ішінде соңғы болып мүлікті сатып алуға өзінің ниетін растаған қатысушыдан басқа қатысушылардың бірде біреуі лотты сатып алуға өзінің ниетін білдірмесе, онда соңғы болып мүлікті сатып алуға өзінің ниетін растаған қатысушы жеңімпаз деп танылады;
5) мүліктің құнын көбейту әдісімен лот бойынша электрондық аукцион аукцион қатысушылардың біреуі ең жоғары баға ұсынғанға дейін жүреді;
6) аукцион өткен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде мүлікті сатып алушы сатып алу құнын бермесе, аукцион жеңімпазынан кейін жоғары бағаны ұсынған аукционның келесі қатысушысына ұйымдастырушы аукционда ұсынған бағасына мүлікті сатып алу туралы өтініш беру мүмкіндігі жөнінде хабарлайды. Тиісті өтініш хабарлама алынғаннан кейін күнтізбелік бес күн ішінде ұйымдастырушыға беріледі. Сатып алу құнын аукционның екінші қатысушысы ұйымдастырушының хабарламасын алғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде береді.
30. Электрондық аукцион мынадай жағдайда өтпеді деп жарияланады:
1) егер оператор электрондық аукциоға екiден кем қатысушының қатысуына жол берсе;
2) егер қатысушылардың ешқайсысы мүлiктiң бастапқы бағасына үстеме жасамаса;
3) егер сатып алушы тыйым салынған мүліктің толық сатып алу құнын аукцион өткен күннен бастап бес күн ішінде енгізбесе, ал аукционның ең жоғарғы сатып алу бағасын ұсынған екінші қатысушысы өзінің сауда-саттыққа шығарылған мүлкін сатып алу мүмкіндігін пайдаланбаса;

4) если второй участник торга в случаях, предусмотренных пунктом 38 настоящих Правил, не внес объявленную им покупную цену в течение пяти рабочих дней.
О признании электронного аукциона не состоявшимся, государственный судебный исполнитель выносит соответствующее постановление, по форме согласно приложению 26 к приказу Министра юстиции Республики Казахстан от 19 апреля 2013 года № 127 «Об утверждении Типовых форм постановлений государственных судебных исполнителей» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8429) (далее – приказ № 127), частный судебный исполнитель выносит соответствующее постановление, по форме согласно приложению 26 к приказу Министра юстиции Республики Казахстан от 20 января 2011 года № 18 «Об утверждении Типовых форм постановлений частных судебных исполнителей» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6755) (далее – приказ № 18), которое публикуется на ЕЭТП.
31. При объявлении первого электронного аукциона несостоявшимся взыскателю предоставляется право, оставить имущество за собой по стартовой стоимости, о чем выносится соответствующее постановление.
32. Если по исполнительным производствам, по которым в качестве взыскателей выступают двое и более взыскателей одной очереди, арестованное имущество выставляется на электронные аукционы для последующего удовлетворения требований всех взыскателей путем распределения денежных средств, вырученных от реализации имущества пропорционально причитающейся каждому взыскателю сумме. По данным исполнительным производствам на всех стадиях реализации предложение взыскателям о принятии имущества в натуре не производится.
33. При предоставлении взыскателю права принять в собственность имущество ему письменно разъясняется, что не предоставление взыскателем ответа в течение пятнадцати календарных дней означает отказ от принятия имущества в собственность.
34. При передаче взыскателю имущества взыскатель из стоимости принимаемого имущества должника возмещает сумму расходов по совершению исполнительных действий и сумму оплаты деятельности частному судебному исполнителю, соразмерно переданной стоимости имущества. Данная сумма в последующем подлежит взысканию с должника
35. В случае признания электронного аукциона не состоявшимся и отказа взыскателя оставить за собой имущество судебный исполнитель с соблюдением правил, установленных Законом, и настоящими правилами назначает повторный аукцион, а взыскателю предоставляется право участвовать в повторном аукционе.

4) сауда-саттыққа екінші қатысушысы осы Қағидалардың 38-тармағында көзделген жағдайларда өзі жариялаған сатып алу бағасын он жұмыс күндік мерзімде енгізбесе.
Мемлекеттік сот орындаушысы «Мемлекеттік сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысанын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 19 сәуірдегі № 127 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8429 тіркелген) (бұдан әрі - № 127 бұйрық) 26-қосымшасына сәйкес нысанда, жеке сот орындаушысы «Жеке сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысанын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2011 жылғы 20 қаңтардағы № 18 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6755 тіркелген) (бұдан әрі - № 18 бұйрық) 26-қосымшасына сәйкес нысанда электрондық аукционды өтпеді деп тану туралы тиісті қаулы шығарады, ол БЭСА жарияланады.
31. Алғашқы сауда-саттық өтпеді деп жарияланған жағдайда өндіріп алушыға бастапқы құны бойынша мүлікті өзіне қалдыру құқығы беріледі, ол туралы тиісті қаулы шығарылады.
32. Өндіріп алушылар ретінде екі және одан көп бір кезекті өндіріп алушылар әрекет ететін атқарушылық іс жүргізу бойынша тыйым салынған мүлік әрбір өндіріп алушыға бара-бар тиесілі сомада мүлікті сатудан алынған ақшалай қаражатты бөлу жолымен барлық өндіріп алушылардың талаптарын қанағаттандыру үшін электрондық аукциондарға қойылады. Осы атқарушылық іс жүргізулер бойынша сатудың барлық сатысында өндіріп алушыларға мүлікті заттай қабылдап алу туралы ұсыныс жасалмайды.
33. Өндіріп алушыға мүлікті меншігіне қабылдау құқығы берілген жағдайда оған он бес жұмыс күні ішінде жауап берілмесе, мүлікті меншікке қабылдаудан бас тартатындығын білдіретіндігі жөнінде жазбаша түсіндіріледі.
34. Өндіріп алушыға мүлікті берген кезде өндіріп алушы борышкердің мүлкінің құнынан атқарушылық әрекеттерді жасау бойынша шығындардың және жеке сот орындаушысы қызметінің төлемінің берілген мүлік құнымен мөлшерлес сомасын өтейді. Аталған сома кейін борышкерден өндіріліп алынады.
35. Электрондық аукцион өтпеді деп танылған және өндіріп алушының мүлікті өзіне қалдырудан бас тартқан жағдайда сот орындаушысы Заңмен және осы Қағидалармен белгіленген тәртіпті сақтай отырып, қайталама аукцион белгілейді, ал өндіріп алушыға қайталама аукционға қатысу құқығы беріледі.

36. Электронный аукцион методом на понижение стоимости имущества осуществляется в следующем порядке:
1) если в течение пяти минут с начала аукциона ни один из участников не подтвердит свое желание приобрести лот в электронном аукционе, то стартовая цена лота уменьшается на шаг, установленный пунктом 27 настоящих правил;
2) если в течение пяти минут после уменьшения цены ни один из участников не подтвердил желание приобрести лот, то последняя объявленная цена лота уменьшается с установленным шагом;
3) если в течение пяти минут только один участник подтвердит свое желание приобрести лот по цене, установившейся на момент подтверждения, то он признается победителем, а электронный аукцион признается состоявшимся.
37. По итогам электронного аукциона оформляется протокол об итогах электронного аукциона по форме согласно приложению 3 к настоящим правилам, который подписывается посредством ЭЦП победителем электронного аукциона, судебным исполнителем и оператором единой электронной торговой площадки в течение шестидесяти минут после завершения аукциона. Протокол об итогах состоявшегося электронного аукциона является основанием для заключения договора купли-продажи, в том числе для победителя аукциона не подписавшего протокол об итогах электронного аукциона.
38. По результатам аукциона после оплаты стоимости приобретенного имущества заключается договор купли-продажи между судебным исполнителем и покупателем имущества на аукционе.
Указанный договор является основанием для регистрации покупателем права собственности (перехода права собственности) на полученное им имущество в государственных органах.
39. Гарантийный взнос победителя электронного аукциона зачисляется в счет покупной стоимости лота. Гарантийные взносы, внесенные остальными участниками аукциона, в том числе отозвавшими заявки об участии в электронном аукционе подлежит возвращению в течение пяти рабочих дней после завершения аукциона.
40. При объявлении несостоявшимся повторного электронного аукциона взыскателю в письменной форме предлагается оставить имущество должника за собой по цене, сниженной на двадцать процентов от первоначальной стоимости (оценки). О признании повторного аукциона несостоявшимся судебный исполнитель выносит соответствующее постановление, по форме согласно приложению 26 к приказу № 127 либо к приказу № 18.

36. Мүліктің құнын төмендету әдісімен электрондық аукцион мына тәртіпте жүзеге асырылады:
1) егер аукцион басталғаннан бес минуттың ішінде қатысушылардың бірде біреуі электрондық аукционда лот сатып алуға өзінің ниетін растамаса, онда лоттың бастапқы бағасы осы Қағидалардың 27-тармағымен белгіленген қадамға азайтылады;
2) егер баға азайтылғаннан кейін бес минуттың ішінде қатысушылардың бірде біреуі лотты сатып алуға өзінің ниетін растамаса, онда лоттың соңғы жарияланған бағасы белгіленген қадаммен төмендейді;
3) егер бес минуттың ішінде бір қатысушы ғана растау сәтіне белгіленген баға бойынша лотты сатып алуға ниетін растаса, онда ол жеңімпаз деп танылады, ал электрондық аукцион өтті деп танылады.
37. Электрондық аукционның қорытындысы бойынша осы Қағиданың 3-қосымшасына сәйкес нысанда электрондық аукцион қорытындысы туралы хаттама ресімделеді, оған аукцион аяқталғаннан кейін алпыс минут ішінде ЭЦҚ арқылы электрондық аукционның жеңімпазы, сот орындаушысы және электрондық сауда-саттық алаңының операторы қол қояды. Өткен электрондық аукционның қорытындысы туралы хаттама сатып алу-сату шартын жасасу үшін, оның ішінде электрондық аукционның қорытындысы туралы хаттамаға қол қоймаған аукцион жеңімпазы үшін негіз болып табылады.
38. Аукцион қорытындысы бойынша сатып алынған мүліктің құны төленгеннен кейін сот орындаушысы мен аукционда мүлікті сатып алушының арасында сатып алу-сату шарты жасалады.
Көрсетілген шарт сатып алушының мемлекеттік органдардан мүлікті алу үшін меншік құқығын тіркеуге негіз болып табылады.
Мүлікті сатып алушы бес жұмыс күні ішінде сатып алу бағасын енгізбесе, сауда-саттықты ұйымдастырушы немесе жеке сот орындаушысы аукционның келесі қатысушысына үш жұмыс күні ішінде мүлікті өзінің сауда-саттық жариялаған бағасы бойынша сатып алуға арыз беру мүмкіндігі туралы хабарлайды. Тиісті арыз ұйымдастырушыға хабарламаны алған күнінен бастап күнтізбелік бес күн ішінде беріледі. Аукционның екінші қатысушысы ұйымдастырушының хабарламасын алғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде сатып алу бағасын енгізеді.
39. Электрондық аукцион жеңімпазының кепілдік жарна лотты сатып алу бағасының шотына есепке алынады. Қалған қатысушылардың, сондай-ақ электрондық аукционға қатысу туралы өтінімдерін қайтарып алған қатысушылардың енгізген кепілдік жарналар аукцион өткізілгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде қайтарылуға жатады.
40. Қайталама сауда-саттық өтпеді деп жарияланғанда өндіріп алушыға жазбаша нысанда бастапқы құнынан (бағасынан) жиырма пайызға төмендетілген бағамен борышкердің мүлкін өзіне қалдыру ұсынылады. Сот орындаушысы № 127 немесе № 18 бұйрықтың 26-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қайталама сауда-саттықты өтпеді деп тану туралы тиісті қаулы шығарады.

41. В случае письменного отказа взыскателя от оставления за собой имущества должника по последней объявленной цене либо не предоставления ответа в течение пятнадцати календарных дней, судебный исполнитель при отсутствии иного имущества у должника принимает меры по его переоценке и дальнейшей реализации.
Приложение 1
к Правилам проведения торгов по
реализации арестованного
имущества в форме электронного
аукциона, утвержденного приказом
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 марта 2014 г.
Форма
ЗАЯВКА
на участие в электронном аукционе
1. ____________________________________________________________
(для юридического лица - полное наименование, юридический адрес,
банковские реквизиты; для физического лица - Ф.И.О., адрес
проживания) (далее - участник), ознакомившись с оповещением о
проведении электронного аукциона по продаже:
п/п
лота
Наименование лота
электронного аукциона
Дата проведения
электронного аукциона
Реквизиты платежного
документа о перечислении
гарантийного взноса
1
2
3
4
5
ознакомившись с Правилами проведения торгов по реализации
арестованного имущества в форме электронного аукциона, утвержденные
приказом Министра юстиции Республики Казахстан от «____» ______ 2014
года (далее - Правила), просит принять настоящую заявку на участие в
электронном аукционе, проводимом организатором аукциона «__»
____________ года в ____ час. ___ мин. на интернет-ресурсе _________.
2. Подавая настоящую заявку на участие в электронном аукционе,
участник соглашается с условиями проведения электронного аукциона,
содержащиеся в Правилах.
3. В случае признания участника победителем электронного
аукциона, согласен (-на):
подписать протокол об итогах электронного аукциона;
заключить Договор купли-продажи имущества, в срок,
установленный Правилами;
оплатить покупную стоимость лота, в порядке и сроки,
установленные Правилами.
4. Участник осведомлен о том, что выставленное на электронный
аукцион имущество продается на основании заявки государственного либо
частного судебного исполнителя о выставлении на торги арестованного
имущества и согласен с тем, что организатор аукциона не несет
ответственности за ущерб, который может быть причинен участнику
отменой электронного аукциона или снятием с электронного аукциона
имущества (лота) либо его части судебными исполнителями по
основаниям, предусмотренным действующим законодательством Республики
Казахстан.
5. Банковские реквизиты участника для возврата задатка:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Приложение:
1. Электронная (сканированная) копия справки о государственной
регистрации (перерегистрации) юридического лица или копия паспорта
либо удостоверения личности (физического лица) участника.

41. Өндіріп алушы борышкердің мүлкін соңғы жарияланған бағамен өзіне қалдырудан жазбаша бас тартса немесе он бес жұмыс күні ішінде жауап бермесе, сот орындаушысы борышкердің өзге мүлкі болмаса оны қайта бағалау және одан әрі сату шараларын қабылдайды.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 27 наурыздағы
№ 125 бұйрығымен бекітілген
Электрондық аукцион нысанында
тыйым салынған мүлікті
сату бойынша сауда-саттықтарды
өткізу қағидаларына 1-қосымша
Нысан
Электрондық аукционға қатысу
ӨТІНІМІ
1. ____________________________________________________________
(заңды тұлға үшін - толық атауы, мекенжайы, банк деректемелері;
жеке тұлға үшін – аты, әкесінің аты, тегі тұрғылықты мекенжайы)
(бұдан әрі - қатысушы):
р/с
лот
Электрондық аукцион лотының атауы
Электрондық аукцион өткізілетін күн
Кепілдік берілген жарнаның аударылғаны туралы төлем құжатының деректемелері
сату бойынша электрондық аукцион өткізу туралы хабарландырумен таныса отырып, Электрондық аукцион нысанында тыйым салынған мүлікті сату бойынша сауда-саттықтарды өткізу қағидаларымен (бұдан әрі - Қағидалар) таныса отырып, _______ жылғы «_____» _________ _____ сағат _____ минутта _______________ интернет ресурсында өткізетін электрондық аукционға қатысуға осы өтінімді қабылдауды сұрайды.
2. Электрондық аукционға қатысуға осы өтінімді бере отырып, қатысушы Қағидаларда қамтылған электрондық аукцион өткізу талаптарымен келіседі.
3. Қатысушыны электрондық аукцион жеңімпазы деп таныған жағдайда:
электрондық аукцион қорытындылары туралы хаттамаға қол қоюға;
Қағидаларда белгіленген мерзімде Мүлікті сатып алу-сату шартын жасасуға;
Қағидаларда белгіленген тәртіппен және мерзімде лоттың сатып алу құнын төлеуге келіседі.
4. Қатысушы электрондық аукционға шығарылған мүлік мемлекеттік не жеке сот орындаушысының тыйым салынған мүлікті сауда-саттыққа қойылу туралы өтінімі негізінде сатылатындығы туралы хабардар және аукционды ұйымдастырушы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік органның электрондық аукционды болдырмауынан немесе электрондық аукционнан мүлікті (лотты) не оның бір бөлігін алып тастауынан қатысушыға келтірілуі мүмкін нұқсан үшін жауапты болмайтынымен келіседі.
5. Кепілдік жарнаны қайтару үшін қатысушының банк деректемелері:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қосымшалар: 1. Заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың электрондық )сканерленген) көшірмесі немесе қатысушы (жеке тұлға) паспортының не жеке куәлігінің көшірмесі.

2. Электронная (сканированная) копия платежного документа с
отметкой банка, подтверждающего перечисление участником суммы задатка
на банковские реквизиты, указанные в оповещении о проведении торгов.
Дата _______________________
ЭЦП участника ______________
Приложение 2
к Правилам проведения торгов по
реализации арестованного
имущества в форме электронного
аукциона, утвержденного приказом
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 марта 2014 г.
Форма
Уведомление
об отзыве заявки на участие в электронном аукционе
Настоящим _______________________________________________ (для
юридического лица - полное наименование, юридический адрес,
банковские реквизиты; для физического лица - Ф.И.О., адрес
проживания), отзывает свою заявку на участие в электронном аукционе
по лоту _____, назначенного на ________ (дата проведения электронного
аукциона).
Дата __________________
ЭЦП участника _________
Приложение 3
к Правилам проведения торгов по
реализации арестованного
имущества в форме электронного
аукциона, утвержденного приказом
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 марта 2014 г.
Форма
Протокол
об итогах электронного аукциона
__________________                           "__" ________ 20 __ года
(место проведения)                           "__" ч. "__" м.
Лот № ________________________________________________ (краткое
описание имущества), принадлежащий должнику
____________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) а место жительства, либо
наименование и место расположения должника)
выставленный на торги судебным исполнителем
____________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) судебного исполнителя)
на основании исполнительного документа _____________ о _____________,
(содержание требований
исполнительного документа)
арестованный на основании постановления судебного исполнителя от
«___» _________ г. находящийся по адресу: _________ продан по цене
____________ (_____) тенге.
Результаты проведения аукциона: ______________________________.
Победителем электронного аукциона признан: ____________________
_____________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, для физического лица -
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
адрес ________________________________________, ИИН/БИН __________.*
Размер гарантийного взноса, внесенный победителем: ________ (_______)
тенге.*
Победитель электронного аукциона, не внесший на контрольный
счет наличности уполномоченного органа или органа уполномоченного
управлять коммунальной собственностью в течение пяти рабочих дней со
дня проведения электронного аукциона покупную стоимость лота,
лишается права дальнейшего участия в электронном аукционе по данному
лоту.*
Победитель электронного аукциона _________ (ЭЦП)*
Организатор электронного аукциона __________ (ЭЦП)
Судебный исполнитель __________ (ЭЦП)
* указанные абзацы отражаются при выявлении победителя аукциона

2. Қатысушының кепілдік жарна сомасын сауда-саттықты өткізу туралы хабарландыруда көрсетілген банк деректемелеріне аударғанын растайтын банктің белгісі бар төлем құжатының электрондық (сканерленген) көшірмесі.
Күні ______________
Қатысушының ЭЦҚ __________________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 27 наурыздағы
№ 125 бұйрығымен бекітілген
Электрондық аукцион нысанында
тыйым салынған мүлікті
сату бойынша сауда-саттықтарды
өткізу қағидаларына 2-қосымша
Нысан
Электрондық аукционға қатысу өтінімін қайтарып алу туралы
Хабарлама
________________________________________________________ (заңды тұлға
үшін - толық атауы, мекенжайы, банк деректемелері; жеке тұлға үшін –
аты, әкесінің аты, тегі тұрғылықты мекенжайы) _______________________
(электрондық аукционды өткізу күні) белгіленген _______ лот бойынша
электрондық аукционға қатысу өтінімін қайтарып алады.
Күні ______________
Қатысушының ЭЦҚ ___________________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 27 наурыздағы
№ 125 бұйрығымен бекітілген
Электрондық аукцион нысанында
тыйым салынған мүлікті
сату бойынша сауда-саттықтарды
өткізу қағидаларына 3-қосымша
Нысан
Электрондық аукцион қорытындысы туралы хаттама
____________________                        20__ жыл «___» __________
(өту орны)                                 «___» сағат «___» минут
Сот орындаушысының ___ жылғы «___» __________ қаулысы негізінде
тыйым салынған, ______________________________________________ туралы
(атқарушылық құжат талабының мазмұны)
атқарушылық құжат негізінде _________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі)
сот орындаушысы сауда-саттыққа шығарған, ____________________________
(борышкердің аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі, тұрғылықты
жері немесе орналасқан орны атауы)
борышкерге тиесілі, ____________________ мекенжайы бойынша орналасқан
№ ____________________________________________ лот (_________) бағаға
(мүліктің қысқаша сипаттамасы) сатылды.
Жүргізілген аукцион қорытындысы:_______________________________
Электрондық аукционның жеңімпазы болып танылды:________________
____________________________________________________________________,
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлға үшін – аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), тегі)
мекенжайы __________________________________, ЖСН/БСН______________.*
Жеңімпаз енгізген кепілді жарнаның мөлшері: _________________________
(__________) теңге.*
Электрондық аукцион өткізілген күннен бастап бес жұмыс күні
ішінде уәкілетті органның және коммуналдық меншікті басқаруға
уәкілетті органның қолма-қол бақылау шотына лоттың сатып алу құнын
енгізбеген электрондық аукцион жеңімпазы осы лот бойынша электрондық
аукционға одан әрі қатысу құқығынан айырылады.*
Электрондық аукцион жеңімпазы __________________________ (ЭЦҚ)*
Электрондық аукцион ұйымдастырушысы _____________________ (ЭЦҚ)
Сот орындаушысы _________________________________________ (ЭЦҚ)
*белгіленген абзацтар аукцион жеңімпазын анықтау кезінде көрсетіледі.