Об утверждении Правил оплаты за оказанные медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 17 февраля 2014 года № 97. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 апреля 2014 года № 9294. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 июля 2015 года № 627
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения и социального развития РК от 28.07.2015 № 627 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п.7
В соответствии с пунктами 3 и 15 Правил возмещения затрат организациям здравоохранения за счет бюджетных средств, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2009 года № 2030 и пунктом 70 Правил выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 октября 2012 года № 1358, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оплаты за оказанные медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – Правила).
2. Местным органам государственного управления здравоохранением областей, городов Астана и Алматы при осуществлении оплаты за оказанные медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи руководствоваться Правилами.
3. Республиканскому государственному предприятию на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр электронного здравоохранения» Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Нугуманов Т.К.) обеспечить на постоянной основе информационно-техническое сопровождение информационных систем «Амбулаторно-поликлиническая помощь», «Сельское здравоохранение», «Электронный регистр стационарных больных», «Система управления качеством медицинских услуг», «Дополнительный компонент подушевого норматива», портала «Регистр прикрепленного населения».
4. Комитету оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Ермекбаев К.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
5. Департаменту юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Асаинова Д.Е.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после его государственной регистрации.

Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген медициналық қызметтер үшін ақы төлеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2014 жылғы 17 ақпандағы № 97 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2014 жылы 4 сәуірде № 9294 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің м.а. 2015 жылғы 28 шілдедегі № 627 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің м.а. 28.07.2015 № 627 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 7 желтоқсандағы № 2030 қаулысымен бекітілген Денсаулық сақтау ұйымдарының шығындарын бюджет қаражатының есебінен өтеу ережесінің 3 және 15-тармақтарына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 25 қазандағы № 1358 қаулысымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларының 70-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген медициналық қызметтер үшін ақы төлеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) бекітілсін.
2. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген медициналық қызметтер үшін ақы төлеуді жүзеге асыру кезінде Қағидаларды басшылыққа алсын.
3. «Республикалық электрондық денсаулық сақтау орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (Т.К. Нығыманов) тұрақты негізде «Амбулаториялық-емханалық көмек», «Ауылдық денсаулық сақтау саласы», «Стационарлық науқастардың электрондық тіркелімі», «Медициналық қызметтердің сапасын бақару жүйесі», «Жан басына шаққандағы нормативтің қосымша компоненті», «Тіркелген халық тіркелімі» порталының ақпараттық жүйелерін ақпараттық-техникалық сүйемелдеуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық қызметке ақы төлеу комитеті (Қ.Қ. Ермекбаев):
1) заңнамамен белгілеген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаменті (Д.Е. Асайынова) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

6. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Токежанова Б.Т.
7. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2014 года.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан                       С. Каирбекова
Утверждены
приказом Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 17 февраля 2014 года № 97
Правила
оплаты за оказанные медицинские услуги в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1. Общие положения
1. Настоящие Правила оплаты за оказанные медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – Правила) определяют порядок оплаты услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее - ГОБМП) населению по комплексному подушевому нормативу субъектам здравоохранения, указанным в настоящих Правилах (далее – субъекты здравоохранения).
2. Настоящие Правила распространяются на следующих участников процесса:
1) субъекты здравоохранения городского значения, оказывающие первичную медико-санитарную помощь, предоставляющие комплекс амбулаторно-поликлинических услуг ГОБМП прикрепленному населению, зарегистрированному в портале «Регистр прикрепленного населения» (далее – субъект ПМСП);
2) субъекты здравоохранения районного значения и села, предоставляющие комплекс услуг ГОБМП по определяемому управлением здравоохранения областей, города республиканского значения и столицы перечню форм медицинской помощи, сельскому населению, зарегистрированному в портале «Регистр прикрепленного населения» (далее – субъект села);
3) управления здравоохранения областей, города республиканского значения и столицы (далее – УЗ), осуществляющие выбор поставщика услуг по оказанию ГОБМП и оплату оказываемой медицинской помощи ГОБМП;
4) Комитет контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – ККМФД) и его территориальные подразделения (далее – ТД ККМФД), осуществляющие государственный контроль в сфере оказания медицинских услуг;
5) Комитет оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – КОМУ) и его территориальные подразделения (далее – ТД КОМУ), осуществляющие координацию и мониторинг за внедрением и использованием целевого текущего трансферта (далее – ЦТТ) на оказание услуг ГОБМП субъектами здравоохранения и на оплату стимулирующего компонента комплексного подушевого норматива (далее – СКПН );

6. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Б.Т. Төкежановқа жүктелсін.
7. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі                  С.Қайырбекова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2014 жылғы 17 ақпандағы
№ 97 бұйрығына
қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген медициналық қызметтер үшін ақы төлеу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген медициналық қызметтер үшін ақы төлеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің (бұдан әрі – ТМККК) қызметтері үшін осы Қағидаларда көрсетілген денсаулық сақтау субъектілеріне (бұдан әрі – денсаулық сақтау субъектілері) кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша ақы төлеу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидалар үдерістің мынадай қатысушыларына қолданылады:
1) «Бекітілген халық тіркелімі» порталында тіркелген бекітілген халыққа медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін, ТМККК-ның амбулаториялық-емханалық қызметтерінің кешенін ұсынатын қалалық маңызы бар денсаулық сақтау субъектілері (бұдан әрі – МСАК субъектісі);
2) «Бекітілген халық тіркелімі» порталында тіркелген ауыл халқына облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау басқармасы айқындайтын медициналық көмек нысандарының тізбесі бойынша ТМККК қызметтерінің кешенін ұсынатын аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері (бұдан әрі – ауыл субъектісі);
3) ТМККК көрсету бойынша қызметтер берушіні таңдауды және ТМККК-ның көрсетілетін медициналық көмегіне ақы төлеуді жүзеге асыратын облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау басқармалары (бұдан әрі – ДСБ);
4) Медициналық қызметтер көрсету саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті (бұдан әрі – МФҚБК) мен оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – МФҚБК АД);
5) Денсаулық сақтау субъектілерінің ТМККК қызметтерін көрсетуіне және жан басына шаққандағы нормативтің ынталандырушы компонентіне (бұдан әрі – ЖБНЫК) ақы төлеуге нысаналы ағымдағы трансфертті (бұдан әрі – НАТ) енгізу мен пайдалануды үйлестіруді және мониторингілеуді жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық қызметке ақы төлеу комитеті (бұдан әрі – МҚАК) және оның аумақтық департаменттері (бұдан әрі – МҚАК АД);

6) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр электронного здравоохранения» Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – РЦЭЗ), осуществляющее информационно-техническое сопровождение информационных систем (далее – ИС) «Амбулаторно-поликлинической помощи» (далее – ИС «АПП»), «Сельское здравоохранение», «Электронный регистр стационарных больных» (далее – ЭРСБ), «Система управления качеством медицинских услуг» (далее – СУКМУ), «Дополнительный компонент подушевого норматива» (далее – ДКПН), портал «Регистр прикрепленного населения» (далее – РПН) и организационно-методическую работу с субъектами здравоохранения;
7) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр развития здравоохранения» Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – РЦРЗ), осуществляющее мониторинг, анализ результатов деятельности субъектов здравоохранения по оказанию ГОБМП и оценку медико-экономической эффективности внедрения метода оплаты ГОБМП по комплексному подушевому нормативу;
8) акционерное общество «КазМедТех» (далее – КазМедТех), основным предметом деятельности которой согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 1238 «О создании акционерного общества «КазМедТех» являются организация и проведение закупок медицинской техники для дальнейшей передачи субъектам здравоохранения на условиях финансового лизинга.
3. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) субъект села – субъекты здравоохранения, которые входят в следующие административно-территориальные единицы: город районного значения, село, поселок, сельский округ, район;
2) администратор бюджетной программы (далее – администратор) – управления здравоохранения областей, города республиканского значения и столицы;
3) отчетный период – период времени, равный одному календарному месяцу (с первого по последнее числа месяца);
4) субподрядчик – субъект здравоохранения, с которым субъектом здравоохранения заключен договор субподряда для исполнения части обязательств по договору ГОБМП в соответствии с Правилами выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 октября 2012 года № 1358 (далее – Правила выбора поставщика), а также гражданским законодательством Республики Казахстан;
5) комиссия по оплате услуг – постоянно действующий коллегиальный орган, создаваемый УЗ из числа сотрудников соответствующего региона УЗ, ТД ККМФД, ТД КОМУ, филиала РЦЭЗ для осуществления оплаты за оказанный ГОБМП;

6) «Амбулаториялық-емханалық көмек» (бұдан әрі – «АЕК» АЖ), «Ауылдық денсаулық сақтау саласы» ақпараттық жүйелерін (бұдан әрі – АЖ), «Стационарлық науқастардың электрондық тіркелімі» (бұдан әрі – СНЭТ), «Медициналық қызметтердің сапасын басқару жүйесі» (бұдан әрі - МҚСБЖ), «Жан басына шаққандағы нормативтің қосымша компоненті» (бұдан әрі – ЖБНҚК), «Бекітілген халық тіркелімі» (бұдан әрі – БХТ) порталын ақпараттық-техникалық сүйемелдеуді және денсаулық сақтау субъектілерімен ұйымдастыру-әдістемелік жұмысты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің «Республикалық электрондық денсаулық сақтау орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – РЭДО);
7) ТМККК көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілері қызметінің нәтижесін мониторингілеуді, талдауды және кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша ТМККК-ға ақы төлеу әдісін енгізудің медициналық-экономикалық тиімділігін бағалауды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің «Денсаулық сақтауды дамыту республикалық орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ДДРО);
8) «ҚазМедТех» акционерлік қоғамын құру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 23 қарашадағы № 1238 қаулысына сәйкес қызметінің негізгі пәні қаржы лизингі шарттарында денсаулық сақтау субъектілеріне одан әрі тапсыру үшін медициналық техниканы сатып алуды ұйымдастыру мен жүргізу болып табылатын «ҚазМедТех» акционерлік қоғамы (бұдан әрі – ҚазМедТех).
3. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) ауыл субъектісі – мынадай әкімшілік-аумақтық бірліктерге кіретін денсаулық сақтау субъектілері: аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ, аудан;
2) бюджеттік бағдарламаның әкімшісі (бұдан әрі – әкімші) – облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау басқармалары;
3) есепті кезең –күнтізбелік бір айға (айдың бірінші күнінен бастап соңғы күніне дейін);
4) қосалқы мердігер – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 25 қазандағы № 1358 қаулысымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларына (бұдан әрі - Қызметтер берушіні таңдау қағидалары), сондай-ақ Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес ТМККК шарты бойынша міндеттемелердің бір бөлігін орындау үшін денсаулық сақтау субъектісі қосалқы мердігерлік шартты жасасқан денсаулық сақтау субъектісі;
5) қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссия – көрсетілген ТМККК үшін ақы төлеуді жүзеге асыру үшін ДСБ-ның тиісінше өңірінің, МФҚБК АД-ның, МҚАК АД-ның, РЭДО филиалы қызметкерлерінің ішінен ДСБ құратын тұрақты әрекет ететін алқалық орган;

6) платежные документы – счет-реестр, протокол исполнения договора и акт выполненных работ (услуг).
2. Порядок оплаты за оказанные медицинские услуги
в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
4. Оплата за оказание услуг ГОБМП осуществляется УЗ на основании заключенного договора ГОБМП с учетом реализации гражданами Республики Казахстан и оралманами права свободного выбора субъекта здравоохранения, оказывающего ГОБМП, и результатов контроля качества и объема оказанной медицинской помощи в пределах средств, предусмотренных планами финансирования бюджетных программ (подпрограмм) по обязательствам и платежам администратора (далее – оплата услуг ГОБМП).
5. Контроль качества и объема оказанной медицинской помощи осуществляется с целью оценки соответствия оказываемых медицинских услуг стандартам, нормативным правовым актам Республики Казахстан в области здравоохранения государственными органами, осуществляющими контроль качества и объема оказанной медицинской помощи в рамках ГОБМП в лице (далее – государственные органы):
ТД ККМФД, осуществляющего контроль качества в рамках государственного контроля в сфере оказания медицинских услуг, при необходимости с привлечением независимых экспертов, и мониторинг индикаторов процесса деятельности ПМСП, влияющих на значения индикаторов конечного результата;
ТД КОМУ, осуществляющего контроль объема медицинской помощи в рамках ГОБМП, оказанной населению субъектами села, в рамках координации и мониторинга за внедрением и использованием ЦТТ;
УЗ, осуществляющего в рамках договоров ГОБМП оценку соответствия оказания медицинской помощи в рамках ГОБМП установленным стандартам, нормативным правовым актам Республики Казахстан в области здравоохранения.
6. Оплата услуг ГОБМП осуществляется по тарифам, утвержденным администратором (далее - тариф услуги ГОБМП):
для субъектов ПМСП - по комплексному подушевому нормативу АПП;
для субъектов села - по комплексному подушевому нормативу на сельское население.
7. Субъекты здравоохранения обеспечивают полный комплекс медицинских услуг ГОБМП населению в соответствии со стандартами в области здравоохранения в пределах сумм договора ГОБМП и договора субподряда.
8. Комплексный подушевой норматив АПП и комплексный подушевой норматив на сельское население определяется в расчете на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в РПН, в месяц в соответствии с Методикой формирования тарифов и планирования затрат на медицинские услуги, оказываемые в рамках ГОБМП, утвержденной приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года № 801 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 30 ноября 2009 года под № 5946) (далее – Методика) и по перечню услуг, затраты по которым учитываются при оплате за оказанный комплекс амбулаторно-поликлинических услуг ГОБМП субъектами ПМСП и субъектами села по комплексному подушевому нормативу согласно приложению 1 к настоящим Правилам.

6) төлем құжаттары – шот-тізілім, шартты орындау хаттамасы мен орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісі.
2. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген медициналық қызметтер үшін ақы төлеу тәртібі
4. ДСБ әкімшінің міндеттемелері мен төлемдері бойынша бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру жоспарлары көздеген қаражаттың шегінде Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандардың денсаулық сақтау субъектісін еркін таңдау құқығын іске асыруды және көрсетілген медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижесін есепке ала отырып жасалған ТМККК шартының негізінде ТМККК қызметтерін көрсеткені үшін ақы төлеуді (бұдан әрі – ТМККК қызметтеріне ақы төлеу) жүзеге асырады.
5. Көрсетілген медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылауды Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласындағы стандарттарға, нормативтік құқықтық актілерге көрсетілетін медициналық қызметтердің сәйкестігін бағалау мақсатында ТМККК шеңберінде көрсетілген медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылауды жүзеге асыратын мемлекеттік органдардың (бұдан әрі – мемлекеттік органдар) атынан:
қажет болған жағдайда тәуелсіз сарапшыларды қатыстырумен медициналық қызметтер көрсету саласындағы мемлекеттік бақылау шеңберінде сапаны бақылауды және түпкілікті нәтиже индикаторларының мәніне әсер ететін МСАК қызметі үдерісінің индикаторларын мониторингілеуді жүзеге асыратын МФҚБК АД;
НАТ-ты енгізу мен пайдалануды үйлестіру мен мониторингілеу шеңберінде ауыл субъектілерінің халыққа ТМККК шеңберінде көрсететін медициналық көмектің көлемін бақылауды жүзеге асыратын МҚАК АД;
ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсетудің Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласындағы стандарттарға, нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігін бағалауды ТМККК шарттарының шеңберінде жүзеге асыратын ДСБ жүзеге асырады.
6. ТМККК қызметтеріне ақы төлеу әкімші бекіткен тарифтер (бұдан әрі – ТМККК қызметінің тарифі) бойынша мыналар:
МСАК субъектілері үшін – АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативі бойынша;
ауылдың субъектілері үшін – ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша жүзеге асырылады.
7. Денсаулық сақтау субъектілері ТМККК шарты мен қосалқы мердігерлік шарттың сомалары шегінде денсаулық сақтау саласындағы стандарттарға сәйкес халыққа ТМККК медициналық қызметтерінің толық кешенін қамтамасыз етеді.
8. АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативі мен ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 801 бұйрығымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге кететін шығындарды жоспарлау мен тарифті құру әдістемесіне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылғы 30 қарашадағы № 5946 тіркелген) (бұдан әрі – Әдістеме) сәйкес және осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес шығындары МСАК субъектілері мен ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсеткен ТМККК амбулаториялық-емханалық қызметтері үшін кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша ақы төлеу кезінде есепке алынатын қызметтер тізбесі бойынша айына БХТ порталында тіркелген бекітілген бір адамға есептегенде айқындалады.

9. Комплексный подушевой норматив АПП и комплексный подушевой норматив на сельское население не включает расходы на выплату лизинговых платежей на условиях финансового лизинга субъектам здравоохранения в организационно-правовой форме государственного предприятия, акционерных обществ и хозяйственных товариществ, сто процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежит государству.
10. Оплата лизинговых платежей за оказанные медицинские услуги в рамках ГОБМП осуществляется УЗ при условии их оказания с использованием медицинской техники, приобретенной по договору финансового лизинга, заключенному субъектом ПМСП или субъектом села с КазМедТех в пределах сумм ежемесячного размера лизингового платежа, согласованного с уполномоченным органом.
11. Оплата услуг ГОБМП субъектам ПМСП и субъектам села осуществляется УЗ на основании сформированных в автоматизированном режиме в ИС (ИС «АПП», «Сельское здравоохранение», ДКПН) платежных документов, определенных настоящими Правилами.
12. Формирование данных в ИС осуществляют ответственные лица, определенные приказом первого руководителя государственного органа и субъекта здравоохранения (далее – ответственные лица по ИС).
13. По результатам ввода данных в ИС данные становятся доступными для ежедневного мониторинга, анализа и оценки для принятия управленческих решений УЗ, КОМУ и ТД КОМУ, ККМФД и ТД ККМФД, РЦРЗ, РЦЭЗ и его филиалов, КазМедТех, научно-исследовательским организациям.
14. РЦРЗ, РЦЭЗ и его филиалы на основании данных ИС для УЗ, КОМУ и ТД КОМУ, ККМФД и ТД ККМФД в рамках заключенного договора обеспечивают формирование аналитических таблиц, составление аналитических отчетов или информации и их предоставление.
15. По запросу государственных органов медицинских карт пациентов, подлежащих контролю качества и объема медицинской помощи в рамках ГОБМП, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам субъекты здравоохранения представляют медицинские карты пациентов, подлежащие контролю качества и объема медицинской помощи в рамках ГОБМП, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, иные документы и их копии в срок до трех рабочих дней со дня поступления запроса.
Экспертиза медицинских карт проводится в течение пяти рабочих дней со дня их предоставления.
16. Субъекты здравоохранения ежедекадно направляют в ТД ККМФД медицинские карты по случаям с летальным исходом, подлежащие контролю качества и объема медицинской помощи в рамках ГОБМП по форме согласно  приложению 4 к настоящим Правилам с приложением патологоанатомического заключения.

9. АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативі мен ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив мемлекеттік кәсіпорынның, жүз пайызы мемлекетке тиесілі (жарғы капиталындағы қатысу үлесімен) акционерлік қоғамдардың және шаруашылық серіктестердің ұйымдық-құқықтық нысанындағы денсаулық сақтау субъектілеріне қаржы лизингі шарттарында лизингілік төлемдерді төлеуге арналған шығыстарды қамтымайды.
10. ТМККК шеңберінде көрсетілген медициналық қызметтер үшін лизингілік төлемдерге ақы төлеуді ДСБ оларды уәкілетті органмен келісілген лизингілік төлемнің ай сайынғы мөлшерінің сомалары шегінде МСАК субъектісі немесе ауылдың субъектісі ҚазМедТех-пен жасаған қаржы лизингі шарты бойынша сатып алынған медициналық техниканы пайдаланумен көрсетілуі шартымен жүзеге асырылады.
11. МСАК субъектілеріне және ауылдың субъектілеріне ТМККК қызметтері үшін ақы төлеу АЖ-да («АЕК» АЖ, «Ауылдық денсаулық сақтау», ЖБНҚК) автоматтандырылған режімде қалыптастырылған, осы Қағидалармен айқындалған төлем құжаттарының негізінде ДСБ жүзеге асырады.
12. Ақпараттық жүйелерде деректерді қалыптастыруды мемлекеттік органның және денсаулық сақтау субъектісінің бірінші басшысының бұйрығымен айқындалған жауапты адамдар (бұдан әрі – АЖ бойынша жауапты адамдар) жүзеге асырады.
13. АЖ-ға деректерді енгізу нәтижесі бойынша деректер ДСБ-ға, МҚАК мен МҚАК АД-ға, МФҚБК мен МФҚБК АД-ға, ДДРО-ға, РЭДО мен оның филиалдарына, ҚазМедТех-ке, ғылыми-зерттеу ұйымдарына басқармалық шешімдерді қабылдауы үшін күн сайынғы мониторингілеу, талдау және бағалау үшін қолжетімді болады.
14. ДДРО, РЭДО және оның филиалдары АЖ-ның негізінде ДСБ, МҚАК мен МҚАК АД, МФҚБК мен МФҚБК АД үшін жасалған шарт шеңберінде талдамалы кестелерді қалыптастыруды, талдамалы есептерді немесе ақпаратты құруды және оларды ұсынуды қамтамасыз етеді.
15. ТМККК шеңберінде медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылауға тиісті пациенттердің медициналық карталарын Мемлекеттік органдардың сұратуы бойынша осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша денсаулық сақтау субъектілері сұрату келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күніне дейін ТМККК шеңберінде медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылауға тиісті пациенттердің медициналық карталарын, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзге құжаттарды және олардың көшірмелерін ұсынады.
Медициналық карталарды сараптау оларды ұсынған күннен бастап бес жұмыс күнінің ішінде жүргізіледі.
16. Денсаулық сақтау субъектілері онкүндік сайын осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша МФҚБК АД-ға патологиялық-анатомиялық қорытындыны қоса бере отырып ТМККК шеңберінде медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылауға тиісті өлім жағдайлары бойынша медициналық карталарды жібереді.

17. После проведения контроля качества и объема ТД ККМФД, ТД КОМУ и УЗ ежедекадно возвращают субъектам здравоохранения медицинские карты по описи.
18. ТД ККМФД представляет в УЗ результаты плановых и внеплановых проверок, проведенных в рамках государственного контроля в сфере оказания медицинских услуг, включая экспертизу эффективности работы медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга, в срок не позднее трех рабочих дней со дня окончания экспертизы.
19. Проведение мониторинга за обеспечением эффективного использования ресурсов, выделенных на стимулирование работников ПМСП за достижение индикаторов конечного результата деятельности субъектов здравоохранения, оказывающих ПМСП (далее – индикаторы конечного результата), осуществляется участниками процесса при выполнении ими следующих функций:
1) КОМУ и ТД КОМУ:
оценка формирования в ДКПН расчетов значений индикаторов и сумм СКПН согласно Методике;
мониторинг за своевременным перечислением сумм СКПН управлением здравоохранения субъектам ПМСП и субъектам села;
мониторинг за своевременной выплатой сумм СКПН субъектами ПМСП и субъектами села их работникам;
мониторинг и оценка распределения сумм СКПН работникам ПМСП по итогам достигнутых индикаторов конечного результата за отчетный период в соответствии с Правилами оплаты труда медицинских работников в зависимости от объема, качества оказываемой медицинской помощи и отраслевой системы поощрения, утвержденными приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 10 ноября 2009 года № 689 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5876) (далее - приказ МЗ РК № 689) на основании данных в ДКПН, в том числе с выходом в субъект ПМСП и субъект села;
2) ККМФД и ТД ККМФД:
мониторинг индикаторов процесса деятельности субъекта ПМСП и субъект села, влияющих на значения индикаторов конечного результата, на основании данных в ДКПН в соответствии с приказом МЗ РК № 689.
3) УЗ:
реализация системы СКПН на уровне региона;
координация деятельности участников процесса на уровне региона;
контроль за целевым использованием средств СКПН субъектами ПМСП и субъектами села;
мониторинг и контроль за полным распределением в ДКПН случаев, влияющих на значения индикаторов конечного результата деятельности субъектов ПМСП и субъектов села и случаев, представленных ККМФД;
мониторинг и контроль за размещением в ДКПН данных по индикаторам процесса деятельности субъектов ПМСП и субъектов села в разрезе каждого участка;
перечисление сумм СКПН субъектам ПМСП и субъектам села по итогам оценки достигнутых индикаторов конечного результата за отчетный период на основании решения комиссии по оплате услуг;
мониторинг и контроль за распределением сумм СКПН работникам ПМСП субъектов ПМСП и субъектов села в соответствии с приказом МЗ РК № 689, в том числе с выходом в субъект ПМСП и субъект села;
участие в разработке и внесении предложений по совершенствованию системы СКПН;
рассмотрение обращений граждан, субъектов ПМСП и субъектов села по вопросам СКПН;

17. Сапа мен көлемді бақылауды өткізгеннен кейін МФҚБК АД, МҚАК АД және ДСБ онкүндік сайын денсаулық сақтау субъектілеріне тізімдеме бойынша медициналық карталарды қайтарады.
18. МФҚБК АД ДСБ-ға қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техника жұмысы тиіміділігінің сараптамасын қоса, медициналық қызметтерді көрсету саласындағы мемлекеттік бақылау шеңберінде өткізілген жоспарлы және жоспардан тыс тексерістердің нәтижесін сараптаманы аяқтаған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынады.
19. МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілері қызметінің түпкілікті нәтиже индикаторларына (бұдан әрі – түпкілікті нәтиже индикаторлары) қол жеткізгені үшін МСАК қызметкерлерін ынталандыруға бөлінген ресурстарды тиімді пайдалануды қамтамасыз етудің мониторингін жүргізу үдеріске қатысушылардың мынадай функцияларды орындаған жағдайда жүзеге асырылады:
1) МҚАК мен МҚАК АД:
Әдістемеге сәйкес ЖБНҚК-да индикаторлар мен ЖБНЫК сомалары мәндерінің есеп айырысуларын қалыптастыруды бағалау;
денсаулық сақтау басқармасының МСАК субъектілері мен ауыл субъектілеріне ЖБНЫК сомаларын уақтылы аударуын мониторингілеу;
МСАК субъектілері мен ауыл субъектілерінің өз қызметкерлеріне ЖБНЫК сомаларын уақтылы төлеуін мониторингілеу;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 10 қарашадағы № 689 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылғы 24 қарашадағы № 5876 тіркелген) (бұдан әрі – ҚР ДСМ-нің № 689 бұйрығы) бекітілген Көрсетілетін медициналық көмектің көлеміне, сапасына қарай медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеу және салалық көтермелеу жүйесі қағидасына сәйкес ЖБНҚК деректерінің негізінде есепті кезең үшін қол жеткізілген түпкі нәтижеле индикаторларының қорытындысы бойынша МСАК қызметкерлеріне ЖБНЫК сомаларын бөлуді, оның ішінде МСАК субъектісі мен ауылдың субъектісіне шығу арқылы мониторингілеу мен бағалау;
2) МФҚБК мен МФҚБК АД:
ҚР ДСМ-нің № 689 бұйрығына сәйкес ЖБНҚК-дағы деректердің негізінде түпкілікті нәтиже индикаторларының мәндеріне әсер ететін МСАК субъектісі мен ауыл субъектісі қызметі үдерісінің индикаторларын мониторингілеу;
3) ДСБ:
өңір деңгейінде ЖБНЫК жүйесін іске асыру;
өңір деңгейінде үдеріске қатысушылардың қызметін үйлестіру;
МСАК субъектілері мен ауыл субъектілерінің ЖБНЫК қаражатын нысаналы пайдалануын бақылау;
МСАК субъектілері мен ауыл субъектілері қызметінің түпкілікті нәтиже индикаторларының мәндеріне әсер ететін жағдайларды және МФҚБК-ға ұсынылған жағдайларды ЖБНҚК-да толығымен бөлуді мониторингілеу мен бақылау;
әрбір учаскенің бөлінісінде МСАК субъектілері мен ауыл субъектілері қызметі үдерісінің индикаторлары бойынша деректерді ЖБНҚК-да орналастыруды мониторингілеу мен бақылау;
қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссияның шешімі негізінде есепті кезең үшін қызметтің қол жеткізілген түпкілікті нәтиже индикаторларын бағалау қорытындысы бойынша МСАК субъектілері мен ауылдың субъектілеріне ЖБНЫК сомаларын аудару;
ҚР ДСМ-нің № 689 бұйрығына сәйкес, оның ішінде МСАК субъектісі мен ауылдың субъектісіне шығумен МСАК субъектілері мен ауыл субъектілерінің МСАК қызметкерлеріне ЖБНЫК сомаларын бөлуді мониторингілеу мен бақылау;
ЖБНЫК жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу мен енгізуге қатысу;
ЖБНЫК мәселелері бойынша азаматтардың, МСАК субъектілері мен ауыл субъектілерінің өтініштерін қарау;

4) субъекты ПМСП и субъекты села:
повышение качества оказания ПМСП;
принятие управленческих решений по совершенствованию системы непрерывного повышения качества оказания ПМСП;
утверждение индикаторов процесса деятельности субъекта ПМСП, влияющих на значения индикаторов конечного результата;
обеспечение своевременной выплатой сумм СКПН работникам ПМСП в соответствии с приказом МЗ РК № 689.
Порядок оплаты за оказанные медицинские услуги населению
амбулаторно-поликлинической помощи субъектами здравоохранения
городского значения в рамках гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи по комплексному подушевому нормативу
20. Оплата за оказание АПП в рамках ГОБМП субъектам ПМСП осуществляется по комплексному подушевому нормативу АПП за счет средств республиканского бюджета в виде ЦТТ и средств местного бюджета, в случае их дополнительного выделения по решению местного представительного органа.
21. Комплексный подушевой норматив АПП субъекта ПМСП предусматривает расходы в рамках заключенного договора ГОБМП на:
1) обеспечение комплекса амбулаторно-поликлинических услуг ГОБМП прикрепленному населению в формах ПМСП и КДП по следующим видам медицинской помощи: доврачебная, квалифицированная, специализированнаямедико-социальная в пределах средств, предусмотренных по гарантированному компоненту комплексного подушевого норматива АПП;
2) стимулирование работников ПМСП за достигнутые индикаторы конечного результата деятельности субъектов ПМСП, утвержденные уполномоченным органом, в пределах средств, предусмотренных по СКПН, в порядке определенном приказом МЗ РК № 689 (далее - стимулирование работников ПМСП).
22. Объем финансирования субъектам ПМСП по комплексному подушевому нормативу АПП на текущий финансовый год определяется путем умножения комплексного подушевого норматива АПП на численность прикрепленного населения, зарегистрированного в РПН, и на количество месяцев в текущем финансовом году, в течение которого будут оказаны услуги ГОБМП.
Объем финансирования субъекта ПМСП по комплексному подушевому нормативу АПП за отчетный период не зависит от объема оказанных услуг.
23. Субъект ПМСП в срок не позднее 10 числа месяца следующего за отчетным периодом, передает в УЗ сформированный в ИС «АПП» счет-реестр субъекта ПМСП, подписанный первым руководителем или с использованием электронной цифровой подписи.
24. УЗ на основании подписанного субъектом ПМСП счет-реестра, результатов плановых и внеплановых проверок ТД ККМФД (при их наличии), результатов достижения субъектом ПМСП индикаторов конечного результата, рассчитанных в автоматизированном режиме в ДКПН, формирует в ИС «АПП» протокол исполнения договора ПМСП, который рассматривается и подписывается комиссией по оплате услуг.

4) МСАК субъектілері мен ауылдың субъектілері;
МСАК көрсетудің сапасын жоғарылату;
МСАК көрсетудің сапасын үздіксіз жоғарылату жүйесін жетілдіру бойынша басқармашылық шешімдерді қабылдау;
түпкілікті нәтиже индикаторларына әсер ететін МСАК субъектісінің қызметі үдерісінің индикаторларын бекіту;
ҚР ДСМ-нің № 689 бұйрығына сәйкес МСАК қызметкерлеріне ЖБНЫК сомаларын уақтылы төлеуді қамтамасыз ету.
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде
қалалық маңызы бар денсаулық сақтау субъектілерінің халыққа
көрсеткен амбулаториялық-емханалық көмектің медициналық
қызметтері үшін кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша
ақы төлеу тәртібі
20. МСАК субъектілеріне ТМККК шеңберінде АЕК көрсеткені үшін ақы төлеу НАТ түріндегі республикалық бюджет қаражатының есебінен және жергілікті өкілдік органның шешімі бойынша қосымша бөлінген жергілікті бюджет қаражатының есебінен АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативі бойынша жүзеге асырылады.
21. МСАК субъектісінің АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативі жасалған ТМККК шартының негізінде:
1) АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативінің кепілдік берілген компоненті бойынша көзделген қаражат шегінде медициналық көмектің мынадай: дәрігерге дейінгі, білікті, мамандандырылған, медициналық-әлеуметтік түрлері бойынша МСАК пен КДК нысандарында бекітілген халыққа ТМККК-ның амбулаториялық-емханалық қызметтері кешенін қамтамасыз етуге;
2) ҚР ДСМ-нің № 689 бұйрығымен айқындалған тәртіппен ЖБНЫК бойынша көзделген қаражаттың шегінде уәкілетті орган бекіткен МСАК субъектілері қызметінің қол жеткізілген түпкілікті нәтиже индикаторлары үшін МСАК қызметкерлерін ынталандыруға (бұдан әрі – МСАК қызметкерлерін ынталандыру) арналған шығыстарды көздейді.
22. Ағымдағы қаржы жылына АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативі бойынша МСАК субъектілеріне берілетін қаржыландыру көлемі АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативін БХТ-да тіркелген бекітілген халық санына және ТМККК қызметтері көрсетілетін ағымдағы қаржы жылындағы айлардың санына көбейту жолымен айқындалады.
Есепті кезеңде МСАК субъектісін АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативі бойынша қаржыландыру көрсетілген қызметтердің көлеміне қарамайды.
23. МСАК субъектісі есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың оныншы күннен кешіктірмей ДСБ-ға «АЕК» АЖ-да қалыптастырылған, бірінші басшы қол қойған немесе электрондық цифрлық қолтаңбаны пайдаланумен қол қойылған МСАК субъектісінің шот-тізілімін береді.
24. ДСБ МСАК субъектісі қол қойған шот-тізілімнің, МФҚБК АД-ның жоспарлы және жоспардан тыс тексерістерінің (болған жағдайда), ЖБНҚК-да автоматтандырылған режімде есептелген түпкілікті нәтиже индикаторларына МСАК субъектісінің қол жеткізуінің нәтижелері негізінде «АЕК» АЖ-да қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссия қарайтын және қол қоятын МСАК шартын орындау хаттамасын қалыптастырады.

25. УЗ на основании протокола исполнения договора ПМСП в ИС «АПП» формирует акт выполненных работ (услуг) ПМСП в двух экземплярах, который подписывается обеими сторонами или с использованием электронной цифровой подписи, один экземпляр которого передается субъекту ПМСП.
26. Оплата по подписанным актам выполненных работ (услуг) ПМСП осуществляется УЗ не позднее пятнадцати календарных дней после отчетного периода (декабрь – до 25 числа) с учетом удержания части ранее выплаченного аванса в объеме и сроки, предусмотренные в договоре ГОБМП, путем перечисления денежных средств на расчетный счет субъекта ПМСП.
27. Формирование платежных документов осуществляется на основании ИС при выполнении ответственными лицами по ИС следующих функций:
В ИС «АПП»:
1) УЗ в модуле «Платежная система»:
вводит и подтверждает договоры ГОБМП, заключенные с субъектами ПМСП;
формирует следующие платежные документы на отчетный период:
протокол исполнения договора на оказание ГОБМП субъектом ПМСП по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее – протокол исполнения договора ПМСП);
акт выполненных работ (услуг), оказанных в рамках ГОБМП субъектом ПМСП по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам (далее – акт выполненных работ (услуг) ПМСП);
2) КазМедТех вводит и подтверждает договоры на использование медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга, заключенные с субъектами ПМСП;
3) РЦЭЗ вводит и подтверждает данные по субподрядчикам и оказываемым ими консультативно-диагностические услуги (далее - КДУ) на основании электронного реестра, сформированного в соответствии с Правилами выбора поставщика;
4) субъект ПМСП:
ежедневно в модуле «Регистратура» вводит сведения по графику приема и расписание врачей, записи на прием к врачу, активы и вызова на дом, распределение поступивших направлений;
ежедневно осуществляет персонифицированную регистрацию оказанных амбулаторно-поликлинических услуг населению специалистами ПМСП и КДП на основе следующих форм первичной медицинской документации, утвержденных приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 октября 2010 года № 907 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6697) (далее - Приказ № 907): медицинской карты амбулаторного пациента (форма № 025/у), карты амбулаторного пациента (форма №025-5/у и форма 025-9/у), карты амбулаторного пациента для профилактического медицинского осмотра (скрининга) (форма 025-8у), статистической карты профилактического медицинского осмотра (скрининга) ребенка (форма 025-07у);

25. ДСБ МСАК шартын орындау хаттамасының негізінде «АЕК» АЖ-да екі данада екі тарап қол қоятын немесе электрондық цифрлық қолтаңбаны пайдаланумен қол қойылатын, бір данасы МСАК субъектісіне берілетін МСАК-тың орындалған (жұмыстарының) қызметтерінің актісін қалыптастырады.
26. МСАК-тың орындалған жұмыстарының (қызметтерінің) қол қойылған актілері бойынша ақы төлеуді ДСБ есепті кезеңнен кейін күнтізбелік он бес күннен кешіктірмей (желтоқсан – 25-күнге дейін) ТМККК шартында көзделген көлем мен мерзімде бұрын төленген аванстың бір бөлігін ұстап қалуды есепке ала отырып, МСАК субъектісінің есеп айырысу шотына ақшалай қаражатты аудару жолымен жүзеге асырады.
27. Төлем құжаттарын қалыптастыру АЖ-ның негізінде АЖ бойынша жауапты адамдар мынадай функцияларды орындаған жағдайда жүзеге асырылады:
«АЕК» АЖ-да:
1) ДСБ «Төлем жүйесі» модулінде:
МСАК субъектілерімен жасалған ТМККК шарттарын енгізеді және растайды;
есепті кезеңге мынадай төлем құжаттарын қалыптастырады:
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша МСАК субъектісінің ТМККК көрсетуіне арналған шартты орындау хаттамасы (бұдан әрі – МСАК шартын орындау хаттамасы);
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша МСАК субъектісі ТМККК шеңберінде көрсеткен орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісі (бұдан әрі – орындалған МСАК жұмыстарының (қызметтерінің) актісі);
2) ҚазМедТех МСАК субъектілерімен жасалған қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдалануға арналған шарттарды енгізеді және растайды;
3) РЭДО Қызметтер берушіні таңдау қағидаларына сәйкес қалыптастырылған электрондық тізілімнің негізінде қосалқы мердігерлер мен олар көрсететін консультациялық – диагностикалық қызметтері (бұдан әрі - КДҚ) бойынша деректерді енгізеді және растайды;
4) МСАК субъектісі:
күн сайын «Тіркеу бөлімі» модулінде дәрігерлердің қабылдау графигі мен кестесі, дәрігерге қабылдауға жазбалар, активтер мен үйге шақырулар, келіп түскен жолдамаларды бөлу бойынша мәліметтерді енгізеді;
күн сайын МСАК пен КДК мамандары халыққа көрсеткен амбулаториялық-емханалық қызметтерін дербестелген тіркеуді Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қазандағы № 907 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 тіркелген) (бұдан әрі - № 907 бұйрық) бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманың мынадай нысандары негізінде жүзеге асырады: амбулаториялық пациенттің медициналық картасы (№ 025/е нысаны), амбулаториялық пациенттің картасы (№ 025-5/е нысаны және 025-9/е нысаны), профилактикалық медициналық тексеру (скрининг) үшін амбулаториялық пациенттің картасы (025-8е нысаны), баланы профилактикалық медициналық тексерудің (скринингтің) статистикалық картасы (025-07е нысаны);

ежедневно в модуле «Банк направлений» вводит внутренние и внешние направления на КДУ по форме 001-4/у, утвержденной Приказом № 907;
в модуле «Платежная система»:
вводит и подтверждает заключенные договора субподряда не позднее трех рабочих дней со дня его заключения;
вводит данные по количеству КДУ, оказанных на медицинской технике, приобретенной на условиях финансового лизинга, в лист использования медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
формирует за отчетный период счет-реестр за оказание АПП в рамках ГОБМП прикрепленному населению субъекта ПМСП по форме согласно  приложению 8 к настоящим Правилам (далее – счет-реестр субъекта ПМСП),
формирует платежные документы по субподрядчику на отчетный период:
протокол исполнения договора субподряда на оказание КДУ в рамках ГОБМП прикрепленному населению субъекта ПМСП по форме согласно  приложению 9 к настоящим Правилам (далее – протокол исполнения договора субподряда);
акт выполненных работ (услуг), оказанных КДУ в рамках ГОБМП по договору субподряда прикрепленному населению субъекта ПМСП по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам (далее - акт выполненных работ (услуг) субподряда);
вводит данные за отчетный период на основании первичной финансовой документации в срок до 30 числа месяца, следующего за отчетным периодом (за декабрь – до 25 декабря) и по результатам ввода формирует отчеты по следующим формам согласно приложению 11 к настоящим Правилам:
структура доходов при оказании АПП субъектом ПМСП;
структура расходов при оказании АПП субъектом ПМСП;
информация по дифференцированной оплате труда работников;
информация по повышению квалификации и переподготовке кадров.
В СУКМУ
ТД ККМФД по субъектам ПМСП:
вводит данные по обращениям физических лиц (жалоб) среди прикрепленного населения на деятельность ПМСП с указанием их обоснованности в разрезе субъектов ПМСП, в срок не позднее трех рабочих дней после отчетного периода;
формирует за отчетный период по результатам ввода данных отчет по случаям обоснованных обращений физических лиц (жалоб) на деятельность субъектов здравоохранения, оказывающих ПМСП, по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам для предоставления на комиссию по оплате услуг в срок не позднее четырех рабочих дней после отчетного периода;
В ДКПН:

күн сайын «Жолдамалар банкі» модулінде КДҚ-ға арналған ішкі және сыртқы жолдамаларды № 907 бұйрықпен бекітілген 001-4/е нысаны бойынша енгізеді;
«Төлем жүйесі» модулінде:
жасалған қосалқы мердігерлік шарттарды оны жасаған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей енгізеді және растайды;
осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдалану парағына қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техникада көрсетілген КДҚ-ның саны бойынша деректерді енгізеді;
осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті кезең үшін ТМККК шеңберінде МСАК субъектісінің бекітілген халқына АЕК көрсеткені үшін шот-тізілімді (бұдан әрі – МСАК субъектісінің шот-тізілімі) қалыптастырады;
есепті кезеңге қосалқы мердігер бойынша мынадай төлем құжаттарын қалыптастырады:
осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ТМККК шеңберінде МСАК субъектісінің бекітілген халқына КДҚ көрсетуге арналған қосалқы мердігерлік шартты орындау хаттамасы (бұдан әрі – қосалқы мердігерлік шартты орындау хаттамасы);
осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ТМККК шеңберінде МСАК субъектісінің бекітілген халқына қосалқы мердігерлік шарт бойынша көрсетілген КДҚ-ның орындалған жұмыстарының (қызметтерінің) актісі (бұдан әрі – қосалқы мердігерліктің орындалған жұмыстарының (қызметтерінің) актісі);
есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 30-күніне дейін (желтоқсан үшін – 25 желтоқсанға дейін) бастапқы медициналық құжаттаманың негізінде есепті кезең үшін деректерді енгізеді және енгізудің нәтижесі бойынша осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес мынадай нысандар бойынша есептерді қалыптастырады:
МСАК субъектісінің АЕК көрсетуі кезіндегі кірістердің құрылымы;
МСАК субъектісінің АЕК көрсетуі кезіндегі шығыстардың құрылымы;
қызметкерлерге сараланған еңбекақы төлеу бойынша ақпарат;
кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау бойынша ақпарат;
МҚСБЖ-да МФҚБК АД МСАК субъектілері бойынша:
есепті кезеңнен кейінгі үш жұмыс күнінен кешіктірмей МСАК субъектілерінің бөлінісінде негізділігін көрсетумен МСАК қызметіне бекітілген халықтың арасындағы жеке тұлғалардың өтініштері (шағымдары) бойынша деректер енгізеді;
есепті кезеңнен кейінгі төрт жұмыс күнінен кешіктірмей қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссияға ұсыну үшін осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті кезең үшін деректерді енгізу нәтижелері бойынша МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің қызметіне жеке тұлғалардың негізделген өтініштері (шағымдары) жағдайлары бойынша есеп қалыпастырады;
ЖБНҚК-да:

1) КОМУ:
вводит и подтверждает данные по утвержденным плановым годовым суммам СКПН и численности населения на текущий финансовый год по каждому региону на основании Соглашения о результатах по целевым трансфертам на текущий финансовый год, заключенного между Министром здравоохранения Республики Казахстан и Акимом области, городов республиканского значения и столицы (далее – Соглашение);
подтверждает распределение УЗ годовой суммы СКПН на основании Соглашения;
подтверждает установление целевого значения по каждому индикатору конечного результата УЗ на основании Соглашения;
2) УЗ:
вводит и подтверждает данные по индикаторам конечного результата для установления их целевого значения на уровне региона на основании Соглашения;
вводит и подтверждает данные по месячному распределению годовой суммы СКПН на уровне региона, на основании Соглашения;
вносит до закрытия отчетного периода коррективы по отнесению спорных случаев, влияющих на значение индикаторов конечного результата (за исключением случаев материнской и детской смертности, жалоб), к конкретным субъектам ПМСП на основании протокольного решения комиссии по оплате услуг;
проводит до закрытия отчетного периода предварительный автоматизированный расчет значений индикаторов конечного результата и сумм СКПН в течение отчетного периода по региону в разрезе субъектов ПМСП, после чего любые изменения внесенных данных невозможны;
подтверждает закрытие отчетного периода в срок не позднее 10 числа месяца следующего за отчетным периодом, после чего запрещаются любые изменения внесенных данных. Если в РПН имеются нераспределенные случаи по организациям прикрепления и участкам прикрепления, то закрытие периода невозможно;
формирует итоги оценки достигнутых конечных результатов деятельности в разрезе субъектов ПМСП для вынесения на рассмотрение и утверждение комиссией по оплате услуг;
3) ККМФД и ТД ККМФД:
регистрирует за отчетный период по всем случаям материнской и детской (от 7 дней до 5 лет) смертности, за исключением несчастных случаев, в срок не позднее трех рабочих дней после отчетного периода:
сведения о предотвратимости случаев на уровне ПМСП и их участии в расчете суммы СКПН по результатам государственного контроля в сфере оказания медицинских услуг;
сведения о случаях, не участвующих в расчете суммы СКПН в отчетном периоде в связи с незавершенным государственным контролем в сфере оказания медицинских услуг;
формирует по результатам ввода данных за отчетный период для предоставления на комиссию по оплате услуг в срок не позднее четырех рабочих дней после отчетного периода следующие отчеты:
по случаям материнской смертности на уровне ПМСП по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам;
по случаям детской смертности (от 7 дней до 5 лет) на уровне ПМСП по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам;
2) РЦЭЗ:
ежедневно обеспечивает корректную выгрузку данных в автоматизированном режиме из баз данных ИС РПН, СУКМУ, ЭРОБ по случаям оказания медицинской помощи, влияющих на значения индикаторов конечного результата, по каждому субъекту ПМСП и в разрезе его территориальных участков;

1) МҚАК:
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі мен Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың әкімі арасында жасалған ағымдағы қаржы Келісімнің негізінде әр өңір бойынша ағымдағы қаржы жылына берілетін нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісімге (бұдан әрі – Келісім) сәйкес бекітілген ЖБНЫК-ның жоспарлы жылдық сомалары мен халықтың саны бойынша деректерді енгізеді және растайды;
Келісім негізінде ЖБНЫК-ның жылдық сомасын ДСБ-ның бөлгенін растайды;
Келісімнің негізінде ДСБ-ның түпкілікті нәтиженің әр индикаторы бойынша нысаналы мәнді белгілеуін растайды;
2) ДСБ:
Келісімнің негізінде өңір деңгейінде нысаналы мәндерін белгілеу үшін түпкілікті нәтиженің индикаторлары бойынша деректерді енгізеді және растайды;
Келісімнің негізінде өңірдің деңгейінде ЖБНЫК-ның жылдық сомасын айлық бөлу бойынша деректерді енгізеді және растайды;
есепті кезеңнің жабылуына дейін қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссияның хаттамалық шешімінің негізінде түпкілікті нәтиже индикаторларының мәніне әсер ететін даулы жағдайларды (ана және бала өлімі жағдайларын, шағымдарды қоспағанда) нақты МСАК субъектілеріне жатқызу бойынша түзетулерді енгізеді;
есепті кезеңнің жабылуына дейін МСАК субъектілерінің бөлінісінде өңір бойынша есепті кезең ішінде түпкілікті нәтиже индикаторлары мен ЖБНЫК сомалары мәндерінің алдын ала автоматтандырылған есеп айырысуларын өткізеді, бұдан кейін енгізілген деректерді кез келген өзгерту мүмкін емес;
есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 10-күнінен кешіктірмей есепті кезеңнің жабылуын растайды, бұдан кейін енгізілген деректерді кез келген өзгертуге тыйым салынады. Егер БХТ-да бекіту ұйымдары мен бекіту учаскелері бойынша бөлінбеген жағдайлар болса, онда кезеңді жабу мүмкін емес;
қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссияның қарауы мен бекітуіне енгізу үшін МСАК субъектілерінің бөлінісінде қызметтің қол жеткізілген түпкілікті нәтижелерін бағалау қорытындысын қалыптастырады;
3) МФҚБК мен МФҚБК АД:
есепті кезеңнен кейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей жазатайым уақиғаларды қоспағанда, есепті кезең үшін барлық ана мен бала (7 күннен 5 жасқа дейінгі) өлімі жағдайлары бойынша:
- медициналық қызметтерді ұсыну саласындағы мемлекеттік бақылаудың нәтижесі бойынша МСАК деңгейінде жағдайлардың алдын алушылығы мен ЖБНЫК сомасын есептеуге олардың қатысуы туралы мәліметтерді;
- медициналық қызметтерді ұсыну саласындағы аяқталмаған мемлекеттік бақылауға байланысты есепті кезеңде ЖБНЫК сомасын есептеуге қатыспайтын жағдайлар туралы мәліметтерді тіркейді.
есепті кезеңнен кейін төрт жұмыс күнінен кешіктірмей қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссияға ұсынуға есепті кезең үшін деректерді енгізу бойынша мынадай:
осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша МСАК деңгейіндегі ана өлімі жағдайлары бойынша;
осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша МСАК деңгейіндегі бала өлімі жағдайлары бойынша есептерді қалыптастырады;
4) РЭДО:
күн сайын әрбір МСАК субъектісі бойынша және оның аумақтық учаскелерінің бөлінісінде түпкілікті нәтиже индикаторларының мәндеріне әсер ететін медициналық көмек көрсету жағдайлары бойынша БХТ, МҚСБЖ, ОНЭТ АЖ-ның дерекқорларынан автоматтандырылған режімде деректерді нақты жүктеуді қамтамасыз етеді;

ежемесячно обеспечивает корректную выгрузку данных в автоматизированном режиме в случае реализации сервиса взаимодействия или в ручном режиме при отсутствии данного сервиса из базы данных «Национальный регистр больных туберкулезом» или «Электронный регистр диспансерных больных» за период с 25 числа предыдущего месяца по 25 число текущего отчетного месяца не позднее 3 числа месяца, следующего за отчетным периодом;
формирует отчет по корректности и достоверности загрузки данных из информационных систем для расчета значений индикаторов конечного результата и сумм СКПН по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам для предоставления на комиссию по оплате услуг в срок не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным;
4) субъект ПМСП:
в срок не позднее одного рабочего дня, следующего после дня закрытия отчетного периода, УЗ вводит данные о суммах расходов, планируемых для направления на повышение квалификации работников ПМСП в размере не менее 5% от общей суммы СКПН, полученной по результатам расчетов за отчетный период;
подтверждает закрытие отчетного периода в срок не позднее трех рабочих дней после дня закрытия отчетного периода УЗ, после чего любые изменения внесенных данных невозможны, и осуществляет автоматизированный расчет значений индикаторов конечного результата и сумм СКПН работникам ПМСП в разрезе территориальных участков;
в случае отсутствия информации об участке прикрепления по конкретному случаю, влияющему на значение индикаторов конечного результата, вводит данные в РПН;
вводит сводные данные за отчетный месяц по результатам распределения сумм СКПН по стимулированию работников ПМСП в соответствии с приказом № 689 и формирует отчет по распределению сумм СКПН работникам субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико-санитарную помощь, в срок до 25 числа месяца следующего за отчетным периодом по форме согласно приложению 16 к настоящим Правилам;
Порядок оплаты за оказание медицинской помощи населению
субъектами села в рамках ГОБМП по комплексному подушевому
нормативу на сельское население
28. Оплата за оказание медицинской помощи населению в рамках ГОБМП субъектам села осуществляется по комплексному подушевому нормативу на сельское население за счет средств республиканского бюджета в виде ЦТТ и средств местного бюджета.
29. Комплексный подушевой норматив на сельское население субъекта села предусматривает расходы в рамках заключенного договора ГОБМП на:

ай сайын есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 3-күнінен кешіктірмей өткен айдың 25-күнінен бастап ағымдағы есепті айдың 25-күніне дейінгі кезең үшін өзара іс-қимыл сервисін іске асырған жағдайда автоматтандырылған режімде немесе осы сервис жоқ кезде қол режімінде «Туберкулезбен ауыратындардың ұлттық тіркелімі» немесе «Диспансерлік науқастардың электрондық тіркелімі» дерекқорынан деректерді нақты жүктеуді қамтамасыз етеді;
есепті айдан кейінгі келесі айдың 5-күнінен кешіктірмей қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссияға ұсыну үшін осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша түпкілікті нәтиже индикаторлары мен ЖБНЫК сомалары мәндерінің есеп айырысуы үшін ақпараттық жүйелерден деректерді жүктеудің нақтылығы мен дұрыстығы бойынша есеп қалыптастырады;
5) МСАК субъектісі:
ДСБ есепті кезеңді жапқан күнінен кейінгі келесі бір жұмыс күнінен кешіктірмей есепті кезең үшін есеп айырысулардың нәтижесі бойынша алынған ЖБНЫК-ның жалпы сомасынан 5%-дан кем емес мөлшерде МСАК қызметкерлерін біліктілігін арттыруға жіберу үшін жоспарланып отырған шығыстардың сомалары туралы деректерді енгізеді;
ДСБ есепті кезең жабылған күннен кейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей есепті кезеңнің жабылуын растайды, бұдан кейін енгізілген деректерді кез келген өзгерту мүмкін емес және аумақтық учаскелердің бөлінісінде МСАК қызметкерлеріне түпклікті нәтиженің индикаторлары мен ЖБНЫК сомаларының мәндерін автоманттандырылған есептеуді жүзеге асырады;
түпкілікті нәтиже индикаторларының мәніне әсер ететін нақты жағдай бойынша бекіту учаскесі туралы ақпарат болмаған жағдайда БХТ-ға деректерді енгізеді;
есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 25-күніне дейін осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша № 689 бұйрығына сәйкес МСАК қызметкерлерін ынталандыру бойынша ЖБНЫК сомаларын бөлу нәтижесі бойынша есепті ай үшін жиынтық деректерді енгізеді және медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісінің қызметкерлеріне ЖБНЫК сомаларын бөлу бойынша есеп қалыптастырады;
ТМККК шеңберінде ауылдың субъектілерінің халыққа медициналық
көмек көрсеткені үшін ауыл халқына арналған кешенді жан басына
шаққандағы норматив бойынша ақы төлеу тәртібі
28. Халыққа ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсеткені үшін ауылдың субъектілеріне ақы төлеу НАТ түріндегі республикалық бюджет қаражаты мен жергілікті бюджет қаражатының есебінен ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша жүзеге асырылады.
29. Ауыл субъектісінің ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативі жасалған ТМККК шартының шеңберінде:

1) обеспечение комплекса услуг ГОБМП сельскому населению по видам медицинской помощи: доврачебная, квалифицированная, специализированнаямедико-социальная, которые оказываются в следующих формах: ПМСП, КДП, скорой медицинской помощи, стационарозамещающей и стационарной медицинской помощи, в пределах средств, предусмотренных по гарантированному компоненту комплексного подушевого норматива на сельское население;
2) стимулирование работников ПМСП.
30. Размер комплексного подушевого норматива на сельское население определяется по формам медицинской помощи (ПМСП, КДП, скорая медицинская помощьстационарозамещающая помощьстационарная помощь), утверждаемым УЗ.
31. Расчет комплексного подушевого норматива на сельское население осуществляется:
субъектам села, оказывающим ПМСП, по численности прикрепленного населения, зарегистрированного в РПН;
субъектам села, не оказывающим ПМСП, по численности прикрепленного населения, зарегистрированного в РПН по данному району.
32. Объем финансирования субъектам села по комплексному подушевому нормативу на сельское население на текущий финансовый год определяется путем умножения комплексного подушевого норматива на сельское население на численность населения согласно пункту 31 и на количество месяцев в текущем финансовом году, в течение которого будут оказаны услуги ГОБМП;
Объем финансирования субъекта села по комплексному подушевому нормативу на сельское население за отчетный период не зависит от объема оказанных услуг.
33. По субъекту села контроль качества и объема стационарной и стационарозамещающей помощи проводится в соответствии с перечнем случаев, подлежащих снятию и не подлежащих оплате, в том числе частично, по результатам контроля качества и объема оказанной стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи согласно приложению 17 к настоящим Правилам (далее - Перечень) на основе:
1) экспертизы случаев по результатам автоматизированной выборки из ЭРСБ;
2) экспертизы пролеченных случаев, подлежащих оплате, с выборкой методом случайного отбора или целевых групп;
3) экспертизы первичной медицинской документации (далее – медицинская карта), предназначенной для записи данных о состоянии здоровья отдельных лиц, отражающих характер, объем и качество оказанной медицинской помощи путем запроса медицинской карты или при выходе в субъект здравоохранения;
34. РЦЭЗ ежедневно в СУКМУ проводит оценку случаев осложнений, возникших в результате лечения субъектом села на основании автоматизированной выборки.

1) ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген компоненті бойынша көзделген қаражаттың шегінде медициналық көмектің мынадай: МСАК, КДҚ, жедел медициналық көмек, стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек нысандарында көрсетілетін дәрігерге дейінгі, білікті, мамандандырылған, медициналық-әлеуметтік түрлері бойынша ауыл халқына ТМККК қызметтерінің кешенін қамтамасыз етуге;
2) МСАК қызметкерлерін ынталандыруға арналған шығыстарды көздейді.
30. Ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативтің мөлшері ДСБ бекітетін медициналық көмектің нысандары (МСАК, КДК, жедел медициналық көмек, стационарды алмастыратын көмек, стационарлық көмек) бойынша айқындалады.
31. Ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативтің есеп айырысуы:
МСАК көрсететін ауылдың субъектілеріне БХТ-да бекітілген халықтың саны бойынша;
МСАК көрсетпейтін ауылдың субъектілеріне осы өңір бойынша БХТ-да бекітілген халықтың саны бойынша жүзеге асырылады.
32. Ағымдағы қаржы жылына ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша ауылдың субъектілеріне берілетін қаржыландыру көлемі 31-тармаққа сәйкес ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативті халық санына және ТМККК қызметтері көрсетілетін ағымдағы қаржы жылындағы айлардың санына көбейту жолымен айқындалады.
Есепті кезеңде ауылдың субъектісін ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша қаржыландыру көрсетілген қызметтер көлемінен тәуелсіз.
33. Ауылдың субъектісі бойынша стационарлық және стационарды алмастыратын көмектің сапасы мен көлемін бақылау осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес көрсетілген стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижесі бойынша шешіп алынуы тиіс және ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын жағдайлардың тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе) сәйкес:
1) СНЭТ-тен автоматтандырылған сұрыптау нәтижесі бойынша жағдайларды сараптау;
2) кездейсоқ таңдау әдісімен немесе нысаналы топтарды сұрыптаумен ақы төленуі тиіс емделіп шығу жағдайларын сараптау;
3) медициналық картаны сұрату жолымен немесе денсаулық сақтау субъектісіне шығу кезінде көрсетілген медициналық көмектің сипатын, көлемі мен сапасын көрсететін, жекелеген адамдар денсаулығының жай-күйі туралы деректердің жазбасы үшін арналған бастапқы медициналық құжаттаманы (бұдан әрі – медициналық карта) сараптау негізінде жүргізіледі.
34. РЭДО күн сайын МҚСБЖ-да автоматтандырылған сұрыптаудың негізінде ауыл субъектісінің емдеуі нәтижесінде туындаған асқыну жағдайларын бағалауды жүргізеді.

35. ТД ККМФД по итогам оценки РЦЭЗ, контроля качества и объема формирует в СУКМУ перечень случаев госпитализации с осложнениями за отчетный период, прошедших контроль качества после оценки РЦЭЗ, за исключением случаев с летальными исходами, по форме согласно приложению 18 к настоящим Правилам.
36. ТД ККМФД на основании листа экспертной оценки качества медицинской помощи на уровне стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи по форме согласно приложению 19 к настоящим Правилам формирует в СУКМУ перечень случаев с летальным исходом по результатам контроля качества за отчетный и предыдущие периоды по форме согласно приложению 20 к настоящим Правилам.
37. ТД ККМФД формирует перечень случаев по результатам контроля качества и объема услуг ГОБМП при оказании стационарной и стационарозамещающей помощи субъектами села по форме согласно приложению 21 к настоящим Правилам (далее – Перечень ТД ККМФД).
38. ТД КОМУ:
формирует перечень случаев по результатам контроля объема услуг ГОБМП при оказании стационарной и стационарозамещающей помощи субъектами села по форме согласно приложению 22 к настоящим Правилам (далее – Перечень ТД КОМУ);
формирует Сводный перечень на основании данных Перечня ТД ККМФД и Перечня ТД КОМУ.
39. ТД КОМУ представляет в УЗ Сводный перечень, заверенный подписями первых руководителей ТД КОМУ и ТД ККМФД и скрепленный печатями, в срок не позднее пяти рабочих дней после отчетного периода.
40. РЦЭЗ формирует аналитические таблицы к Сводному перечню и представляет в УЗ ежемесячно в срок не позднее пяти рабочих дней после отчетного периода.
41. Субъект села в срок не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, передает в УЗ сформированный в ИС «Сельское здравоохранение» счет-реестр субъекта села, подписанный первым руководителем или с использованием электронной цифровой подписи.
42. УЗ на основании подписанного субъектом села счет-реестра, результатов плановых и внеплановых проверок ТД ККМФД (при их наличии), Сводного перечня и результатов достижения субъектом села индикаторов конечного результата, рассчитанных в автоматизированном режиме в ДКПН, формирует в ИС «Сельское здравоохранение» протокол исполнения договора ГОБМП субъектом села, который рассматривается и подписывается комиссией по оплате услуг.
43. УЗ на основании протокола исполнения договора субъекта села в ИС «Сельское здравоохранение» формирует акт выполненных работ (услуг) оказанных в рамках ГОБМП субъектом села в двух экземплярах, который подписывается обеими сторонами или с использованием электронной цифровой подписи, один экземпляр которого передается субъекту села.

35. МФҚБК АД РЭДО-ның бағалауы, сапа мен көлемді бақылау қорытындысы бойынша МҚСБЖ-да осы Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өлім жағдайларын қоспағанда, есепті кезең үшін РЭДО-ның бағалауынан кейін сапасы бақылаудан өткен асқынулары бар емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесін қалыптастырады.
36. МФҚБК АД осы Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек деңгейіндегі медициналық көмектің сапасын сараптамалық бағалау парағының негізінде МҚСБЖ-да осы Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті және өткен кезеңдер үшін сапаны бақылау нәтижесі бойынша өлім жағдайларының тізбесін қалыптастырады.
37. МФҚБК АД осы Қағидаларға 21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсетуі кезіндегі ТМККК қызметтерінің сапасы мен көлемін бақылау нәтижесі бойынша жағдайлардың тізбесін (бұдан әрі – МФҚБК АД тізбесі) қалыптастырады.
38. МҚАК АД:
осы Қағидаларға 22-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл субъектілері стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсетуі кезіндегі ТМККК қызметтерінің көлемін бақылау нәтижесі бойынша жағдайлардың тізбесін қалыптастырады (бұдан әрі – МҚАК АД тізбесі);
МФҚБК АД тізбесі мен МҚАК АД тізбесі деректерінің негізінде Жиынтық тізбені қалыптастырады.
39. МҚАК АД ДСБ-ға есепті кезеңнен кейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей МҚАК АД мен МФҚБК АД-ның бірінші басшыларының қол қоюымен куәландырылған және мөрлерімен бекітілген Жиынтық тізбені ұсынады.
40. РЭДО Жиынтық тізбеге талдамалы кестелерді қалыптастырады және ДСБ-ға ай сайын есепті кезеңнен кейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынады.
41. Ауылдың субъектісі есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 10-күнінен кешіктірмей ДСБ-ға «Ауылдық денсаулық сақтау» АЖ-да қалыптастырылған, бірінші басшы қол қойған немесе электрондық цифрлық қолтаңбаны пайдаланумен қол қойылған ауыл субъектісінің шот-тізілімін жібереді.
42. ДСБ «Ауылдық денсаулық сақтау» АЖ-да ауыл субъектісі қол қойған шот-тізілімінің, МФҚБК АД-ның жоспарлы және жоспардан тыс тексерістерінің нәтижелері (болған жағдайда), Жиынтық тізбенің және ЖБНҚК-да автоматтандырылған режімде есептелген түпкілікті нәтиже индикаторларына ауыл субъектісінің қол жеткізу нәтижелері негізінде қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссия қарайтын және қол қоятын ауыл субъектісінің ТМККК шартын орындау хаттамасын қалыптастырады.
43. ДСБ «Ауылдық денсаулық сақтау» АЖ-да ауыл субъектісінің шартын орындау хаттамасының негізінде екі данада екі тарап қол қоятын немесе электрондық цифрлық қолтаңбаны пайдаланумен қол қойылатын, бір данасы ауылдың субъектісіне берілетін ауыл субъектісінің ТМККК шеңберінде көрсетілген орындалған жұмыстарының (қызметтерінің) актісін қалыптастырады.

44. Оплата по подписанным актам выполненных работ (услуг) субъекта села осуществляется УЗ не позднее пятнадцати календарных дней после отчетного периода (декабрь – до 25 числа) с учетом удержания части ранее выплаченного аванса в объеме и сроки, предусмотренные в договоре ГОБМП, путем перечисления денежных средств на расчетный счет субъекта села.
45. Формирование платежных документов и Сводного перечня осуществляется на основании ИС при выполнении ответственными лицами по ИС следующих функций:
В ИС «Сельское здравоохранение»:
1) УЗ:
вводит и подтверждает договоры ГОБМП, заключенные с субъектами села;
формирует следующие платежные документы на отчетный период:
протокол исполнения договора ГОБМП субъектом села по форме согласно приложению 23 к настоящим Правилам;
акт выполненных работ (услуг) оказанных в рамках ГОБМП субъектом села по форме согласно приложению 24 к настоящим Правилам;
2) КазМедТех вводит и подтверждает договоры на использование медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга, заключенные с субъектами села;
3) субъект села:
вводит и подтверждает заключенные договора субподряда не позднее трех рабочих дней со дня его заключения;
ежемесячно вводит сводные данные по оказанию скорой медицинской помощи на основании форм первичной медицинской документации, утвержденных приказом МЗ РК № 907;
формирует за отчетный период счет-реестр за оказание медицинской помощи прикрепленному населению в рамках ГОБМП субъектом села по форме согласно приложению 25 к настоящим Правилам (далее – счет-реестр субъекта села);
вводит данные за отчетный период на основании первичной финансовой документации в срок до 30 числа месяца, следующего за отчетным периодом (за декабрь – до 25 декабря) и по результатам ввода формирует отчеты по следующим формам согласно приложению 26 к настоящим Правилам:
структуру доходов при оказании медицинской помощи субъектами села;
структуру расходов при оказании медицинской помощи субъектом села;
информацию по дифференцированной оплате труда работников;
информацию по повышению квалификации и переподготовке кадров;
формирует платежные документы по субподрядчику на отчетный период:
протокол исполнения договора субподряда на оказание КДУ в рамках ГОБМП прикрепленному населению субъекта ПМСП по форме согласно  приложению 9 к настоящим Правилам;
акт выполненных работ (услуг), оказанных КДУ в рамках ГОБМП по договору субподряда прикрепленному населению субъекта ПМСП по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам;
вводит данные по количеству КДУ, оказанных на медицинской технике, приобретенной на условиях финансового лизинга, в лист использования медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
В СУКМУ:

44. Ауыл субъектісінің орындалған (жұмыстарының) қызметтерінің қол қойылған актілері бойынша ақы төлеуді ДСБ есепті кезеңнен кейін күнтізбелік он бес күннен кешіктірмей (желтоқсан – 25-күнге дейін) ТМККК шартында көзделген көлем мен мерзімде бұрын төленген аванстың бір бөлігін ұстап қалуды есепке ала отырып, ауыл субъектілерінің есеп айырысу шотына ақшалай қаражатты аудару жолымен жүзеге асырады.
45. Төлем құжаттары мен Жиынтық тізбені қалыптастыру АЖ-ның негізінде АЖ-ның жауапты адамдарының мынадай функцияларды орындауы кезінде жүзеге асырылады:
«Ауылдық денсаулық сақтау» АЖ-да:
1) ДСБ:
ауылдың субъектілерімен жасалған ТМККК шарттарын енгізеді және растайды;
есепті кезеңге мынадай төлем құжаттарын қалыптастырады:
осы Қағидаларға 23-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл субъектісінің ТМККК шартын орындау хаттамасы
осы Қағидаларға 24-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл субъектілері ТМККК шеңберінде көрсеткен орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісі;
2) ҚазМедТех ауыл субъектілерімен жасалған қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдалануға арналған шарттарды енгізеді және растайды;
3) ауылдың субъектісі:
жасалған қосалқы мердігерлік шарттарды оны жасаған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей енгізеді және растайды;
ай сайын ҚР ДСМ-нің № 907 бұйрығымен бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманың нысандары негізінде жедел медициналық көмек көрсету бойынша жиынтық деректерді енгізеді;
осы Қағидаларға 25-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті кезең үшін ауыл субъектісінің бекітілген халыққа ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімді (бұдан әрі – ауыл субъектісінің шот-тізілімі) қалыптастырады;
есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 30-күніне дейін (желтоқсан үшін – 25 желтоқсанға дейін) бастапқы қаржы құжаттамасы негізінде есепті кезең үшін деректерді енгізеді және енгізу нәтижесі бойынша осы Қағидаларға 26-қосымшаға сәйкес мынадай нысандар бойынша есептерді қалыптастырады:
ауыл субъектілерінің медициналық көрсетуі кезіндегі кірістердің құрылымы;
ауыл субъектілерінің медициналық көрсетуі кезіндегі шығыстардың құрылымы;
қызметкерлерге сараланған еңбекақы төлеу бойынша ақпарат;
кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау бойынша ақпарат;
есепті кезеңге қосалқы мердігер бойынша мынадай төлем құжаттарын қалыптастырады:
осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша МСАК субъектісінің бекітілген халқына ТМККК шеңберінде КДҚ көрсетуге арналған қосалқы мердігерлік шартты орындау хаттамасы;
осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша МСАК субъектісінің бекітілген халқына қосалқы мердігерлік шарт бойынша ТМККК шеңберінде көрсетілген КДҚ-ның орындалған жұмыстарының (қызметтерінің) актісі;
осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдалану парағына қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техникада көрсетілген КДҚ-ның саны бойынша деректерді енгізеді.
МҚСБЖ-да:

1) РЦРЗ формирует по субъектам села перечень случаев госпитализации, подлежащих контролю качества после оценки РЦРЗ;
2) ТД ККМФД по субъектам села:
прикрепляет экспертное заключение по случаям с летальным исходом стационарных больных;
вводит результаты плановых и внеплановых проверок контроля качества стационарной и стационарозамещающей помощи;
вводит данные по обращениям физических лиц (жалоб) среди прикрепленного населения на деятельность ПМСП с указанием их обоснованности в разрезе субъектов ПМСП и субъектов села, в срок не позднее трех рабочих дней после отчетного периода;
формирует за отчетный период по результатам ввода данных отчет по случаям обоснованных обращений физических лиц (жалоб) на деятельность субъекта здравоохранения, оказывающих ПМСП, по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам для предоставления на комиссию по оплате услуг в срок не позднее четырех рабочих дней после отчетного периода;
3) ТД КОМУ по субъектам села формирует сводный перечень случаев по результатам контроля качества и объема медицинских услуг ГОБМП за отчетный период по форме согласно приложению 27 к настоящим Правилам (далее – Сводный перечень) для предоставления на комиссию по оплате услуг в срок не позднее пяти рабочих дней после отчетного периода.
В ЭРСБ субъект села:
ежедневно вводит и подтверждает данные, в том числе выписного эпикриза, не позднее дня следующего за днем выбытия пациента из стационара, на основе следующих форм первичной медицинской документации, утвержденных приказом № 907: медицинская карта стационарного больного (форма 003/у), карта больного дневного стационара (поликлиники, больницы) (форма 003-3/у), истории родов (форма 096/у), истории развития новорожденного (форма 097/у) (далее – медицинские карты). Данные после подтверждения не подлежат корректировке, за исключением случаев ввода в ЭРСБ результатов гистологических и патоморфологических исследований;
формирует по результатам ввода данных из медицинских карт  статистическую карту выбывшего из стационара (формы 066/у, 066-1/у, 066-2/у, 066-3/у, 066-4/у) и выписку из медицинской карты (амбулаторного, стационарного) больного (форма - 027/у).
В ИС «АПП» субъект села:
ежедневно в модуле «Регистратура» вводит сведения по графику приема и расписание врачей, записи на прием к врачу, активы и вызова на дом, распределение поступивших направлений;

1) ДДРО ауылдың субъектілері бойынша ДДРО-ның бағалауынан кейін сапасы бақылануға тиісті емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесін қалыптастырады;
2) МФҚБК АД ауылдың субъектілері бойынша:
стационарлық науқастардың қайтыс болу жағдайлары бойынша сараптамалық қорытындыны бекітеді;
стационарлық және стационарды алмастыратын көмектің сапасын бақылауды жоспарлы және жоспардан тыс тексерулердің нәтижесін енгізеді;
есепті кезеңнен кейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей МСАК субъектілері мен ауылдың субъектілері бөлінісінде негізділігін көрсетумен бекітілген халық арасында МСАК қызметіне арналған жеке тұлғалардың өтініштері (шағымдары) бойынша деректерді енгізеді;
есепті кезеңнен кейін төрт жұмыс күнінен кешіктірмей қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссияға ұсыну үшін осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті кезең үшін МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің қызметіне жеке тұлғалардың негізделген өтініштері (шағымдары) жағдайлары бойынша есеп қалыптастырады;
3) МҚАК АД ауылдың субъектілері бойынша есепті кезеңнен кейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссияға ұсыну үшін осы Қағидаларға 27-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті кезең үшін ТМККК медициналық қызметтерінің сапасы мен көлемін бақылау нәтижесі бойынша жағдайлардың жиынтық тізбесін (бұдан әрі – Жиынтық тізбе) қалыптастырады.
СНЭТ-те ауылдың субъектісі:
күн сайын деректерді, оның ішінде ауруханадан шығару эпикризінің деректерін, пациент стационардан шыққан күннен кейінгі келесі күннен кешіктірмей № 907 бұйрықпен бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманың мынадай нысандары негізінде енгізеді және растайды: стационарлық науқастың медициналық картасы (003/е нысаны), күндізгі стационар (емхана, аурухана) науқасының (003-3/е), босану тарихының (096/е нысаны), жаңа туған нәрестенің даму тарихының (097/е нысаны) картасы (бұдан әрі – медициналық карталар). СНЭТ-ке гистологиялық және патоморфологиялық зерттеулердің нәтижелерін енгізу жағдайларын қоспағанда, деректер расталғаннан кейін түзетуге жатпайды;
медициналық карталардан деректерді енгізу нәтижесі бойынша стационардан емделіп шыққан адамның статистикалық картасы (066/е, 066-1/е, 066-2/е, 066-3/е, 066-4/е,) мен (амбулаториялық, стационарлық) науқастың медициналық картасынан үзінді көшірмені (027/е нысаны) қалыптастырады.
Ауыл субъектісі «АЕК» АЖ-да:
күн сайын «Тіркеу бөлімі» модулінде дәрігерлердің қабылдау графигі мен кестесін, дәрігерге қабылдауға жазбалар, активтер мен үйге шақырулар, келіп түскен жолдамаларды бөлу бойынша мәліметтерді енгізеді;

ежедневно осуществляет персонифицированную регистрацию оказанных амбулаторно-поликлинических услуг населению специалистами ПМСП и КДП на основе следующих форм первичной медицинской документации, утвержденных приказом № 907: медицинской карты амбулаторного пациента (форма № 025/у), карты амбулаторного пациента (форма №025-5/у и форма 025-9/у), карты амбулаторного пациента для профилактического медицинского осмотра (скрининга) (форма 025-8у), статистической карты профилактического медицинского осмотра (скрининга) ребенка (форма 025-07у);
ежедневно в модуле «Банк направлений» вводит внутренние и внешние направления на КДУ по форме 001-4/у, утвержденной приказом № 907;
В ДКПН аналогично пункту 27 настоящих Правил.
Порядок оплаты за оказанные медицинские услуги в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
на основе договора субподряда
46. Субъект ПМСП и субъект села с целью обеспечения доступности, комплексности и качества медицинской помощи населению в рамках ГОБМП с учетом реализации их права на свободный выбор субъекта здравоохранения на отсутствующие услуги ГОБМП привлекают по согласованию с УЗ субподрядчика и заключают с ним договора субподряда в пределах сумм договора ГОБМП.
47. Субподрядчик и оказываемые им КДУ подлежат обязательному включению в электронный реестр субподрядчиков (далее – электронный реестр) в порядке, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 октября 2012 года № 1358 «Об утверждении Правил выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат».
48. Субъект ПМСП и субъект села оплату за оказанные КДУ в рамках ГОБМП субподрядчику осуществляют по стоимости в соответствии с тарификатором.
49. Субподрядчик вправе по медицинским показаниям оказать КДУ в рамках ГОБМП, не включенные в договор субподряда, населению в пределах выданного специалистом субъекта ПМСП или субъекта села направления и предъявить их на оплату.
Субъект ПМСП и субъект села осуществляют оплату за данные услуги с заключением дополнительного соглашения к договору субподряда.
50. Субъект села оплату по договору субподряда с другим субъектом села за оказание специализированной медицинской помощи в форме стационарной и (или) стационарозамещающей медицинской помощи в рамках ГОБМП в данном регионе осуществляет по тарифам за один пролеченный случай стационарной и стационарозамещающей помощи, которые утверждаются администратором бюджетных программ в лице Министерства здравоохранения Республики Казахстан или по комплексному подушевому нормативу на сельское население, размер которого устанавливается по согласованию с УЗ.

күн сайын МСАК пен КДК мамандары халыққа көрсеткен амбулаториялық-емханалық қызметтерін дербестелген тіркеуді № 907 бұйрықпен бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманың мынадай нысандары негізінде жүзеге асырады: амбулаториялық пациенттің медициналық картасы (№ 025/е нысаны), амбулаториялық пациенттің картасы (№ 025-5/е нысаны және 025-9/е нысаны), профилактикалық медициналық тексеру (скрининг) үшін амбулаториялық пациенттің картасы (025-8е нысаны), баланы профилактикалық медициналық тексерудің (скринингтің) статистикалық картасы (025-07е нысаны);
күн сайын «Жолдамалар банкі» модулінде КДҚ-ға арналған ішкі және сыртқы жолдамаларды № 907 бұйрықпен бекітілген 001-4/е нысаны бойынша енгізеді;
ЖБНҚК-да осы Қағидалардың 27-тармағына ұқсас.
Қосалқы мердігерлік шарттың негізінде тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген
медициналық қызметтер үшін ақы төлеу тәртібі
46. МСАК субъектісі мен ауылдың субъектісі ТМККК-ның жоқ қызметтері үшін денсаулық сақтау субъектісін еркін таңдау құқығын іске асыруды есепке ала отырып, халыққа ТМККК шеңберіндегі медициналық көмектің қолжетімділігін, толықтығын және сапасын қамтамасыз ету мақсатында ДСБ-мен келісім бойынша қосалқы мердігерді қатыстырады және онымен ТМККК шартының сомасы шегінде қосалқы мердігерлік шарт жасасады.
47. Қосалқы мердігер және ол көрсететін қызметтер «Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 25 қазандағы № 1358 қаулысымен бекітілген тәртіппен қосалқы мердігерлердің электрондық тізіліміне (бұдан әрі – электрондық тізілім) міндетті түрде қосылуы тиіс.
48. МСАК субъектісі мен ауылдың субъектісі ТМККК шеңберінде көрсетілген КДҚ үшін қосалқы мердігерге ақы төлеуді тарификаторға сәйкес жүзеге асырады.
49. Қосалқы мердігер медициналық айғақтар бойынша МСАК субъектісінің немесе ауыл субъектісінің маманы берген жолдаманың шегінде қосалқы мердігерлік шартқа қосылмаған ТМККК шеңберінде КДҚ-ны көрсетуге және оларды ақы төлеу үшін ұсынуға құқылы.
МСАК субъектісі мен ауыл субъектісі қосалқы мердігерлік шартқа қосымша келісім жасаумен осы қызметтер үшін ақы төлеуді жүзеге асырады.
50. Ауылдың субъектісі осы өңірде ТМККК шеңберінде стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын мамандандырылған медициналық көмек көрсеткені үшін басқа субъектпен қосалқы мердігерлік шарт бойынша ақы төлеуді Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің атынан бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бекітетін стационарлық және стационарды алмастыратын көмектің бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтер бойынша немесе мөлшері ДСБ-мен келісім бойынша белгіленетін ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша жүзеге асырады.

51. Субъект села оплату по договору субподряда с другим субъектом села за оказание комплекса медицинских услуг в рамках ГОБМП в данном регионе осуществляет по комплексному подушевому нормативу на сельское население, размер которого устанавливается по согласованию с УЗ в зависимости от определенного перечня форм медицинской помощи.
52. Субъект села не осуществляет взаиморасчеты субъектам здравоохранения городского, областного и республиканского значения за оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи в рамках ГОБМП сельским жителям, затраты которым возмещаются за счет средств республиканского бюджета.
53. Субподрядчик в срок не позднее пяти календарных дней после отчетного периода передает субъекту ПМСП и (или) субъекту села счет-реестр субподрядчика, подписанный первым руководителем или с использованием электронной цифровой подписи.
54. Субъект ПМСП или субъект села при возникновении спорных случаев по оплате услуг, оказанных субподрядчиками, в рамках договора субподряда создает согласительную комиссию из компетентных представителей субъекта ПМСП или субъекта села и субподрядчика.
55. Решение, принятое на заседании согласительной комиссии, оформляется протоколом исполнения договора субподряда, который подписывается членами согласительной комиссии с приложением к нему персонифицированного реестра оказанных медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по договору субподряда, подлежащих снятию и не подлежащих оплате, в том числе частично (далее – персонифицированный реестр) или с использованием электронной цифровой подписи, один экземпляр передается субподрядчику.
Персонифицированный реестр подписывается первыми руководителями обеих сторон или с использованием электронной цифровой подписи, один экземпляр передается субподрядчику.
56. Субъект ПМСП или субъект села на основании протокола исполнения договора субподряда формирует в двух экземплярах акт выполненных работ (услуг) по договору субподряда, который подписывается первыми руководителями обеих сторон или с использованием электронной цифровой подписи, один экземпляр передается субподрядчику.
57. Субъект ПМСП или субъект села оплату по подписанным актам выполненных работ (услуг) по договору субподряда осуществляет не позднее двадцати календарных дней после отчетного периода, с учетом удержания части ранее выплаченного аванса в объеме и сроки, предусмотренные в договоре субподряда, путем перечисления денежных средств на расчетный счет субподрядчика.

51. Ауылдың субъектісі осы өңірде ТМККК шеңберінде медициналық қызметтердің кешенін көрсеткені үшін ақы төлеуді басқа субъектпен қосалқы мердігерлік шарт бойынша мөлшері медициналық көмек нысандарының айқындалған тізбесіне байланысты ДСБ-мен келісім бойынша белгіленетін ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша жүзеге асырады.
52. Ауылдың субъектісі ауыл тұрғындарына ТМККК шеңберінде шығындары республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсеткені үшін қалалық, облыстық және республикалық маңызы бар денсаулық сақтау субъектілеріне есеп айырысуларды жүзеге асырмайды.
53. Қосалқы мердігер есепті кезеңнен кейін күнтізбелік бес күннен кешіктірмей МСАК субъектісіне және (немесе) ауылдың субъектісіне бірінші басшы қол қойған немесе электрондық цифрлық қолтаңбаны пайдаланумен қол қойылған қосалқы мердігердің шот-тізілімін береді.
54. МСАК субъектісі немесе ауылдың субъектісі қосалқы мердігерлік шарт шеңберінде қосалқы мердігерлер көрсеткен қызметтерге ақы төлеу бойынша даулы жағдайлар туындаған кезде МСАК субъектісінің немесе ауыл субъектісінің және қосалқы мердігердің құзыретті өкілдерінен келісімді комиссия құрады.
55. Келісімді комиссияның отырысында қабылданған шешім шешіліп алынуы тиіс және ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын қосалқы мердігерлік шарт бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген медициналық қызметтердің дербестелген тізілімін (бұдан әрі – дербестелген КДҚ тізілімі) қоса бере отырып немесе электрондық цифрлық қолтаңбаны пайдаланумен келісімді комиссияның мүшелері қол қоятын қосалқы мердігерлік шартын орындау хаттамасымен ресімделеді, бір нұсқасы қосалқы мердігерге беріледі.
Дербестелген тізіліміне екі тараптың бірінші басшыларымен немесе электрондық цифрлық қолтаңбаны пайдаланумен қол қойылады, бір данасы қосалқы мердігерге беріледі.
56. МСАК субъектісі немесе ауылдың субъектісі қосалқы мердігерлік шартты орындау хаттамасының негізінде екі данада екі тараптың бірінші басшылары қол қоятын немесе электрондық цифрлық қолтаңбаны пайдаланумен қол қойылатын, бір данасы қосалқы мердігерге берілетін қосалқы мердігерлік шарт бойынша орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісін қалыптастырады.
57. МСАК субъектісі немесе ауылдың субъектісі қосалқы мердігерлік шарт бойынша орындалған жұмыстардың (қызметтердің) қол қойылған актілері бойынша ақы төлеуді есепті кезеңнен кейін күнтізбелік жиырма күннен кешіктірмей қосалқы мердігерлік шартта көзделген көлем мен мерзімде бұрын төленген аванстың бір бөлігін ұстап қалуды есепке ала отырып, қосалқы мердігердің есеп айырысу шотына ақшалай қаражатты аудару жолымен жүзеге асырады.

58. Формирование платежных документов субподрядчика при оказании КДУ осуществляется на основании ИС АПП при выполнении ответственными лицами по ИС субподрядчика следующих функций:
ежедневно в модуле «Регистратура» вводит сведения по графику приема и расписание врачей, записи на прием к врачу, активы и вызова на дом, распределение поступивших направлений;
ежедневно в модуле «Банк направлений» вводит внутренние и внешние направления на КДУ по форме 001-4/у, утвержденной приказом № 907;
ежедневно осуществляет персонифицированную регистрацию оказанных КДУ населению, обратившемуся по направлению специалистов субъектов ПМСП и субъектов села, или в экстренном состоянии, на основе следующих форм первичной медицинской документации, утвержденных приказом № 907: карты амбулаторного пациента (форма № 025/у), статистической карты амбулаторного пациента для консультативно-диагностических центров (поликлиник) (форма №025-9/у);
в модуле «Платежная система»:
формирует за отчетный период счет-реестр за оказание медицинских услуг в рамках ГОБМП на основании договора субподряда по форме согласно приложению 28 к настоящим Правилам (далее – счет-реестр субподрядчика);
формирует по результатам ввода данных за отчетный период персонифицированный реестр по договору субподряда по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
вводит данные за отчетный период на основании первичной финансовой документации в срок до 30 числа месяца, следующего за отчетным периодом (за декабрь – до 25 декабря) и по результатам ввода формирует отчеты по следующим формам, согласно приложению 29 к настоящим Правилам:
структура доходов при оказании медицинских услуг субподрядчиком;
структура расходов при оказании медицинских услуг субподрядчиком;
информация по дифференцированной оплате труда работников;
информация по повышению квалификации и переподготовке кадров.
59. Формирование платежных документов субподрядчика, являющегося субъектом села, при оказании стационарной и (или) стационарозамещающей медицинской помощи в рамках ГОБМП или комплекса медицинских услуг в рамках ГОБМП в данном регионе осуществляется в ручном режиме.
Данный субподрядчик вводит данные за отчетный период на основании первичной финансовой документации в срок до 30 числа месяца, следующего за отчетным периодом (за декабрь – до 25 декабря) и по результатам ввода формирует отчеты по следующим формам, согласно  приложению 29 к настоящим Правилам.
Приложение 1
к Правилам оплаты
за оказанные медицинские
услуги в рамках гарантированного
объема бесплатной
медицинской помощи
Перечень услуг,
затраты по которым учитываются при оплате за оказанный комплекс
амбулаторно-поликлинических услуг ГОБМП субъектами
здравоохранения городского значения и субъектами
здравоохранения районного значения и села по комплексному
подушевому нормативу

58. АЕК көрсету кезде қосалқы мердігердің Төлем құжаттарын қалыптастыру АЖ-ның негізінде АЖ-ның жауапты адамдары мынадай функцияларды орындауы кезінде жүзеге асырылады:
күн сайын «Тіркеу бөлімі» модулінде дәрігерлердің қабылдау графигі мен кестесін, дәрігерге қабылдауға жазбалар, активтер мен үйге шақырулар, келіп түскен жолдамаларды бөлу бойынша мәліметтерді енгізеді;
күн сайын «Жолдамалар банкі» модулінде КДҚ-ға арналған ішкі және сыртқы жолдамаларды № 907 бұйрықпен бекітілген 001-4/е нысаны бойынша енгізеді;
күн сайын МСАК субъектісі мен ауыл субъектісі мамандарының жолдамасы бойынша жүгінген халыққа көрсетілген КДҚ-ны дербестелген тіркеуді № 907 бұйрықпен бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманың мынадай нысандары негізінде жүзеге асырады: амбулаториялық пациенттің картасы (№ 025/е нысаны), консультациялық-диагностикалық орталығы үшін амбулаториялық пациенттің статистикалық картасы (025-9/е нысаны);
«Төлем жүйесі» модулінде:
осы Қағидаларға 28-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қосалқы мердігерлік шарт негізінде есепті кезең үшін ТМККК шеңберінде медициналық қызметтерді көрсеткені үшін шот-тізілімді қалыптастырады (бұдан әрі – қосалқы мердігердің шот-тізілімі);
есепті кезең үшін деректерді енгізу нәтижесі бойынша осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қосалқы мердігерлік шарт бойынша дербестелген тізілімін қалыптастырады;
есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 30-күніне дейін (желтоқсан үшін – 25 желтоқсанға дейін) бастапқы қаржы құжаттамасының негізінде есепті кезең үшін деректерді енгізеді және енгізу нәтижесі бойынша осы Қағидаларға 29-қосымшаға сәйкес мынадай нысандар бойынша есептерді қалыптастырады:
қосалқы мердігермен медициналық қызметтерді көрсету кезіндегі кірістердің құрылымы;
қосалқы мердігермен медициналық қызметтерді көрсету кезіндегі шығыстардың құрылымы;
қызметкерлерге сараланған еңбекақы төлеу бойынша ақпарат;
кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау бойынша ақпарат.
59. Ауыл субъектісі болып табылатын қосалқы мердігердің төлем құжаттарын қалыптастыру осы өңірде ТМККК шеңберінде стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын медициналық көмек немесе ТМККК шеңберінде медициналық қызметтердің кешенін көрсетуі кезінде қол режіміде жүзеге асырылады.
Осы қосалқы мердігер есепті кезеңге деректерді есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 30-күніне дейін (желтоқсан үшін – 25-желтоқсанға дейін) бастапқы қаржы құжаттамасының негізінде енгізеді және енгізу нәтижесі бойынша осы Қағидаларға 29-қосымшаға сәйкес мынадай нысандар бойынша есептер қалыптастырады.
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде көрсетілген
медициналық қызметтер үшін ақы төлеу
қағидаларына
1-қосымша
Шығындары аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау
субъектілеріне көрсеткен ТМККК амбулаториялық-емханалық
қызметтерінің кешені үшін кешенді жан басына шаққандағы
норматив бойынша ақы төлеу кезінде есепке алынатын қызметтердің
тізбесі

1. Комплексный подушевой норматив АПП и комплексный подушевой норматив на сельское население включают услуги:
на проведение профилактических медицинских осмотров целевых групп населения, направленных на раннее выявление и предупреждение:
заболеваний у детей до 18 лет;
основных болезней системы кровообращения (артериальная гипертония, ишемическая болезнь сердца),
сахарного диабета среди мужчин и женщин;
предопухолевых, злокачественных новообразований молочной железы среди женщин;
глаукомы среди мужчин и женщин.
2. Комплексный подушевой норматив АПП и комплексный подушевой норматив на сельское население не включают консультативно-диагностические услуги (далее – КДУ), по которым возмещение осуществляется:
1) за счет средств местного бюджета, включая консультативно-диагностические услуги:
участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним, оказываемые в специализированных организациях здравоохранения;
гражданам Республики Казахстан призывного возраста в период прохождения призывной комиссии;
в кожно-венерологических (отделениях при многопрофильных больницах), психоневрологических, наркологических, противотуберкулезных и врачебно-физкультурных диспансерах;
в центрах по формированию здорового образа жизни;
2) за счет средств республиканского бюджета в рамках целевых текущих трансфертов:
на оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках ГОБМП;
на проведение скрининговых исследований:
выявление гепатитов «В» и «С» среди целевых групп детей и взрослых;
выявление рака шейки матки среди женщин;
выявление колоректального рака двухэтапным методом среди взрослого населения;
выявление рака простаты среди мужского населения Актюбинской, Атырауской, Восточно-Казахстанской, Западно-Казахстанской,
Карагандинской, Костанайской, Кызылординской, Павлодарской, Северо-Казахстанской областей, городов Астаны и Алматы;
выявление раков пищевода и желудка среди населения Актюбинской, Атырауской, Восточно-Казахстанской, Западно-Казахстанской, Карагандинской, Костанайской, Кызылординской, Павлодарской, Северо-Казахстанской областей, городов Астаны и Алматы;
выявление рака печени среди населения Актюбинской, Атырауской, Восточно-Казахстанской, Западно-Казахстанской, Карагандинской, Костанайской, Кызылординской, Павлодарской, Северо-Казахстанской областей, городов Астаны и Алматы;
на оказание амбулаторно-поликлинической помощи прикрепленному населению в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и на оказание медицинской помощи субъектами здравоохранения районного значения и села в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи в части КДУ:
на оказание ортодонтической помощи детям с врожденной патологией челюстно-лицевой области с использованием аппарата для устранения зубочелюстных аномалий (ортодонтическая пластинка);
в травматологических пунктах;
передвижным медицинским комплексом;

1. АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативі мен ауыл халқына арнылған кешенді жан басына шаққандағы норматив:
мыналарды:
- 18 жасқа дейінгі балалардағы ауруларды;
- қанайналымы жүйесінің негізгі ауруларын (артериалды гипертония, ишемиялық жүрек ауруы);
- ер адамдар мен әйелдер арасындағы қант диабетін;
- әйелдер арасындағы сүт безінің ісік алды, қатерлі ісіктерін;
- ер адамдар мен әйелдер арасындағы глаукоманы ерте анықтау мен алдын алуға бағытталған халықтың нысаналы топтарын профилактикалық медициналық тексеруді өткізуге арналған қызметтерді қамтиды.
2. АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативі мен ауыл халқына арнылған кешенді жан басына шаққандағы нормативке мыналардың:
1) консультациялық-диагностикалық қызметтерді қоса, жергілікті бюджет қаражатының есебінен:
- мамандандырылған денсаулық сақтау ұйымдарында көрсетілетін Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне және оларға теңестірілген адамдарға;
- әскерге шақыру комиссиясынан өту кезеңінде әскерге алынатын жастағы Қазақстан Республикасының азаматтарына;
- тері-венерологиялық (көп бейінді ауруханаларға қарасты бөлімдер), психоневрологиялық, наркологиялық, туберкулезге қарсы күресу және дәрігерлік-физкультуралық диспансерлерде;
салауатты өмір салтын қалыптастыру бойынша орталықтарда;
2) НАТ түрінде республикалық бюджет қаражатының есебінен мыналарға:
- онкологиялық науқастарға ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсетуге;
- мынадай скринингтік зерттеулер өткізуге:
балалар мен ересек адамдардың нысаналы топтары арасында «В» және «С» гепатиттерін анықтау;
әйелдер арасында жатыр мойын шығының ісігін анықтау;
ересек халық арасында екі кезеңді әдіспен колоректалды ісікті анықтау;
Ақтөбе, Атырау, Шығыс Қазақстан, Батыс Қазақстан, Қарағанды, Қостанай, Қызылорда, Павлодар, Солтүстік Қазақстан облыстарының, Астана мен Алматы қалаларының ер адамдары арасында қуық асты без ісігін анықтау;
Ақтөбе, Атырау, Шығыс Қазақстан, Батыс Қазақстан, Қарағанды, Қостанай, Қызылорда, Павлодар, Солтүстік Қазақстан облыстарының, Астана мен Алматы қалаларының халқы арасында өңеш пен асқазан ісіктерін анықтау;
Ақтөбе, Атырау, Шығыс Қазақстан, Батыс Қазақстан, Қарағанды, Қостанай, Қызылорда, Павлодар, Солтүстік Қазақстан облыстарының, Астана мен Алматы қалаларының халқы арасында бүйрек ісігін анықтау;
бекітілген халыққа ТМККК шеңберінде АЕК көрсетуге және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілерінің ТМККК шеңберінде мыналарға КДҚ бөлігінде медициналық көмек көрсетуіне:
- жақ-бет саласында туа біткен патологиясы бар балаларға тіс-жақ аномалияларын жоюға арналған аппаратты (ортодонтиялық пластинка) пайдаланумен ортодонтиялық көмек көрсетуге;
- травмотологиялық пункттерде;
- жылжымалы медициналық кешендерге;

0-12 месяцев
12 месяцев - 4 года
5-9 лет
10-14 лет
15-19 лет
20-29 лет
30-39 лет
40-49 лет
50-59 лет
60-69 лет
70 и старше
Итого:
Подтверждаем, что
1) количеству прикрепленного населения за отчетный период соответствует:
по свободному выбору: количеству заявлений граждан и копии документов, удостоверяющих их личность;
по территориальному распределению: (указать приказ управления здравоохранения);
2) количеству открепленного населения соответствует:
по смерти: количеству справок о смерти /перинатальной смерти
по выезду за пределы страны: количеству заявлений граждан и копии документов, удостоверяющих их личность
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
_______________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика): ____________________________ /________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (для счета-реестра на бумажном носителе)
«___» ________ 20 ___ года
Проверено:
Руководитель РЦЭЗ _______________________/_______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Место печати (для счета-реестра на бумажном носителе)
«___» _________20 ___ года
Примечание:
*данные таблицы представляются в качестве информации о динамике численности и структуре прикрепленного населения по данным портала «Регистр прикрепленного населения» и не влияют на оплату за отчетный период.
Таблица 2
к счет-реестру за оказание
амбулаторно-поликлинической помощи
в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
прикрепленному населению субъекта,
оказывающего первичную
медико-санитарную помощь
Форма
Сумма на стимулирование работников за достигнутые индикаторы
конечного результата деятельности субъекта здравоохранения,
оказывающего первичную медико-санитарную помощь
период: с «___» _______ 20 ___ года по «___» _______ 20 ___ года
п/п
Наименование
Плановый показатель
Предъявлено к оплате (фактический показатель*)
1
Численность прикрепленного населения, человек
2
Количество среднего медицинского персонала на одну врачебную должность, в т.ч.
на терапевтическом участке
на педиатрическом участке
на участке семейного врача/ВОП
3
Обеспеченность социальными работниками на 10 000 человек прикрепленного населения
4
Обеспеченность психологами на 10 000 человек прикрепленного населения
5
Коэффициент медицинской организации
п/п
Индикаторы оценки деятельности
Плановый показатель**
Предъявлено к оплате***
Целевой показатель
Количество баллов
Сумма, тенге
Фактический показатель
Количество баллов
% достижения целевого показателя
Сумма, тенге
Итого
х
х
1
Материнская смертность, предотвратимая на уровне ПМСП
2

0-12 ай
12 ай - 4 жас
5-9 жас
10-14 жас
15-19 жас
20-29 жас
30-39 жас
40-49 жас
50-59 жас
60-69 жас
70 жас және 70-тен асқан
Жиыны:
Мынаны растаймыз:
1)есепті кезеңде бекітілген халықтың санына мыналар сәйкес келеді: еркін таңдау бойынша: азаматтардың өтініштерінің және олардың жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелерінің санына; аумақтық бөлу бойынша: (денсаулық сақтау басқармасының бұйрығын көрсету;)
2) тіркеуден шығарылған халықтың санына сәйкес келеді: қайтыс болу бойынша: қайтыс болу/перинаталдық өлім туралы анықтамалардың санына; елдің шекарасынан шығу бойынша: азаматтардың өтініштерінің және олардың жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелерінің санына.
Денсаулық сақтау субъектісінің
(қызметтер берушінің) басшысы: __________________/_______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағыштағы шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің
(қызметтер берушінің) бас бухгалтері:__________________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағыштағы шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (қағаз тасымалдағыштағы шот-тізілім үшін) 20__жылғы «__»________
Тексерілді:
РЭДО басшысы ______________/_____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
Мөрдің орны (қағаз тасымалдағыштағы шот-тізілім үшін) 20__жылғы «__»________
Ескертпе:
*осы қосымша есепті кезең үшін «Бекітілген халық тіркелімі» порталының деректері бойынша бекітілген халық санының динамикасы мен құрылымы туралы ақпарат ретінде ұсынылады және есепті кезеңге ақы төлеу кезінде қолданылмайды.
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек
көрсететін субъектінің бекітілген халқына
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек
көрсеткені үшін шот-тізілімге
2-кесте
нысан
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық
сақтау субъектісі қызметінің қол жеткізіліген түпкілікті нәтиже
индикаторлары үшін қызметкерлерін ынталандыруға арналған сома
20___жылғы «__» ______ бастап 20__жылғы «__» _______ дейінгі кезең
р/с №
Атауы
Жоспарлы көрсеткіш
Ақы төлеуге ұсынылды (Нақты көрсеткіш*)
1
Бекітілген халықтың саны, адам
2
Бір дәрігер лауазымына шаққандағы орта медицина персоналының саны,оның ішінде
терапиялық учаскеде
педиатриялықучаскеде
отбасы дәрігерінің/ЖПД учаскесінде
3
Бекітілген халықтың 10 000 адамына шаққанда әлеуметтік қызметкерлермен қамтамасыздығы
4
Бекітілген халықтың 10 000 адамына шаққанда психологтармен қамтамасыздығы
5
Медициналық ұйымның коэффициенті
Қызметті бағалау индикаторлары
Жоспарлы көрсеткіш**
Ақы төлеуге ұсынылды***
Нысаналы көрсеткіш
Балдардың саны
Сома, теңге
Нақты көрсеткіш
Балдардың саны
Нысаналы көрсеткішке жету %
Сома, теңге
Жиыны
1
МСАК деңгейінде алдын алуға болатын ана өлімі
2

Детская смертность от 7 дней до 5 лет, предотвратимая на уровне ПМСП
3
Своевременно диагностированный туберкулез легких
4
Впервые выявленные случаи злокачественного новообразования визуальной локализаций 1-2 стадии
5
Уровень госпитализации больных с осложнениями заболеваний сердечнососудистой системы (инфаркт миокарда, инсульт)
6
Обоснованные жалобы
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика): _______________________/___________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика): ____________________________ /____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (для счета-реестра на бумажном носителе)
«_____» _________ 20 ___ года
Примечание:
*расчет фактического показателя приведен на основании данных портала «Регистр прикрепленного населения»
**значение целевого показателя установлено в соответствии с Соглашением о результатах по целевым трансфертам на текущий финансовый год, заключенным между Министром здравоохранения Республики Казахстан и Акимом области, городов республиканского значения и столицы и соответствует данным портала «ДКПН»;
количество баллов указано в максимальном значении в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года № 801 «Об утверждении Методики формирования тарифов и планирования затрат на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи»;
сумма распределена по индикаторам конечного результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего ПМСП, на основании данных по заключенному договору на оказание ГОБМП.
*** данные соответствуют данным портала «ДКПН» после закрытия отчетного периода в портале «ДКПН» управлением здравоохранения областей, города республиканского значения и столицы.
Таблица 3
к счет-реестру за оказание
амбулаторно-поликлинической помощи
в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
прикрепленному населению субъекта,
оказывающего первичную
медико-санитарную помощь
Форма
Реестр оказанных услуг первичной медико-санитарной помощи*
Период: с «___» _______ 20 ___ года по «___» _______ 20 ___ год
п/п
Полный код услуги
Наименование услуги
Стоимость услуги, тенге
Количество услуг
Сумма, тенге**
А
1
2
3
4
5
1
Всего:
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
_____________________________/____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика): ____________________________ /____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (для счета-реестра на бумажном носителе)
«_____» _________ 20 ___ года
Примечание:
* данные формируются на основании введенных данных в ИС «АПП»;
** сумма не влияет на оплату за отчетный период.
Таблица 4
к счет-реестру за оказание
амбулаторно-поликлинической помощи
в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
прикрепленному населению субъекта,
оказывающего первичную
медико-санитарную помощь
Форма
Реестр консультативно-диагностических услуг, оказанных без
привлечения субподрядчика*
период: с «___» _______ 20 ___ года по «___» _______ 20 ___ года
№ п/п
Полный код услуги
Наименование услуги
Стоимость услуги, тенге
Количество услуг
Сумма, тенге**
А
1
2
3
4
5
1
Всего:
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика): _____________________________/______________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________ /______________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (для счета-реестра на бумажном носителе)
«_____» _________ 20 ___ года
Примечание:
* данные формируются на основании введенных данных в ИС «АПП»;
** сумма не влияет на оплату за отчетный период.
Таблица 5
к счет-реестру за оказание
амбулаторно-поликлинической помощи
в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
прикрепленному населению субъекта,
оказывающего первичную
медико-санитарную помощь
Форма
Реестр консультативно-диагностических услуг оказанных с
привлечением субподрядчика*
период: с «___» _______ 20 ___ года по «___» _______ 20 ___ года
№ п/п
Полный код услуги
Наименование услуги
Стоимость услуги, тенге
Количество услуг
Сумма, тенге**
А
1
2
3
4
5
Наименование субподрядчика ______________________________
(по договору субподряда от _________ № ___)
в том числе:

МСАК деңгейінде алдын алуға болатын 7 күннен бастап 5 жасқа дейінгі бала өлімі
3
Уақтылы диагностикаланған өкпе туберкулезі
4
1-2 кезеңдік көзге көрінетін алғаш анықталған қатерлі ісік жағдайлары
5
Асқынған жүрек-тамыр жүйесінің аурулары бар (миокард инфарктісі, инсульт) науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі
6
Негізделген шағымдар
Денсаулық сақтау субъектісінің
(қызметтер берушінің) басшысы:    ________________/_______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағыштағы шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің
(қызметтер берушінің) бас бухгалтері:__________________/__________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағыштағы шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (қағаз тасымалдағыштағы шот-тізілім үшін) 20__жылғы «__»________
Ескертпе:
*нақты көрсеткішті есептеу «Бекітілген халық тіркелімі» порталының деректері негізінде келтірілген
**нысаналы көрсеткіштің мәні Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі мен Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың әкімі арасында жасалған ағымдағы қаржы жылына берілетін нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісімге сәйкес белгіленген және «ЖБНҚК» порталының деректеріне сәйкес келеді;
балдардың саны «Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтерді жасау мен шығындарды жоспарлау әдістемесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 801 бұйрығына сәйкес максимал мәнде көрсетілген;
ЖБНЫК сомасы жасалған ТМККК көрсетуге арналған шарт бойынша деректердің негізінде МСАК субъектісі қызметінің түпкілікті нәтиже индикаторлары бойынша бөлінген.
***деректер облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау басқармасы «ЖБНҚК» порталында есепті кезеңді жапқаннан кейін «ЖБНҚК» порталының деректеріне сәйкес келеді.
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек
көрсететін субъектінің бекітілген халқына
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек
көрсеткені үшін шот-тізілімге
3-кесте
нысан
Медициналық-санитариялық алғашқы көмектің көрсетілген
қызметтерінің тізілімі*
20__жылғы «__» ______ бастап 20__жылғы «__»______дейінгі кезең
р/с №
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Қызметтің құны, теңге
Қызметтердің саны
Сома, теңге**
А
1
2
3
4
5
1
Барлығы:
Денсаулық сақтау субъектісінің
(қызметтер берушінің) басшысы:  _______________________/_____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағыштағы шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің
(қызметтер берушінің) бас бухгалтері:_________________/_____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағыштағы шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (қағаз тасымалдағыштағы шот-тізілім үшін) 20__жылғы «__»_________
Ескертпе:
* деректер «АЕК» АЖ-ға енгізілген деректердің негізінде қалыптастырылады;
** сома есепті кезеңге ақы төлеуге әсер етпейді.
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек
көрсететін субъектінің бекітілген халқына
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде амбулаториялық-емханалық
көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге
4-кесте
нысан
Қосалқы мердігерді қатыстырмай көрсетілген
консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізілімі*
20__жылғы «__»______бастап 20__жылғы «__»_______дейінгі кезең
р/с №
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Қызметтің құны, теңге
Қызметтердің саны
Сома, теңге**
А
1
2
3
4
5
1
2
Барлығы:
Денсаулық сақтау субъектісінің
(қызметтер берушінің) басшысы:  _______________________/_____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағыштағы шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің
(қызметтер берушінің) бас бухгалтері:_________________/_____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағыштағы шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (қағаз тасымалдағыштағы шот-тізілім үшін) 20__жылғы «__»_________
Ескертпе:
* деректер «АЕК» АЖ-ға енгізілген деректердің негізінде қалыптастырылады;
** сома есепті кезеңге ақы төлеуге әсер етпейді.
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек
көрсететін субъектінің бекітілген халқына
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде амбулаториялық-емханалық
көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге
5-кесте
нысан
Қосалқы мердігерді қатыстырып көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізілімі*
20__жылғы «___» ______ бастап 20__жылғы «__» _______ дейінгі кезең
р/с №
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Қызметтің құны, теңге
Қызметтердің саны
Сома, теңге**
А
1
2
3
4
5
Қосалқы мердігердің атауы_______( _________№___ қосалқы мердігерлік шарт бойынша)
оның ішінде:

Отчет по случаям детской смертности (от 7 дней до 5 лет) на
уровне первичной медико-санитарной помощи
по области / городу республиканского значения _________________
период с «___» _________ 20 ___ года по «___» _________ 20 ___ года
№ п/п
Данные субъекта здравоохранения, оказывающего ПМСП
Данные физического лица, прикрепленного к субъекту здравоохранения, оказывающему ПМСП
Дата регистрации смерти (чч.мм.гг.)
Сведения о предотвратимости смерти
Участие в расчете суммы СКПН (да/ нет)
Наименование субъекта
Наименование участка
Ф.И.О. и должность врача
ИНН
Ф.И.О.
Дата рождения (чч.мм.гг.)
Адрес проживания
Место "Д" наблюдения
Место смерти
Диагноз по МКБ 10 (с указанием причины смерти)
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
1
Всего случаев детской смертности за отчетный период: _________
случаев, из них:
предотвратимые на уровне ПМСП (участвуют в расчете суммы СКПН):
_________ случаев;
не предотвратимые на уровне ПМСП (не участвуют в расчете суммы
СКПН): _________ случаев;
экспертиза не завершена: (не участвуют в расчете суммы СКПН):
_________ случаев
Руководитель ТД ККМФД МЗ РК _______________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)/подпись)
Место печати (для отчета на бумажном носителе) «__» _______ 20 _ года
Примечание:
*указываются сведения о предотвратимости смерти по каждому случаю: предотвратимая, непредотвратимая или экспертиза не завершена
Приложение 15
к Правилам оплаты
за оказанные медицинские
услуги в рамках гарантированного
объема бесплатной
медицинской помощи
Форма
Отчет по корректности и достоверности загрузки данных из
информационных систем для расчета значений индикаторов и сумм
стимулирующего компонента комплексного подушевого норматива *
по области / городу республиканского значения _________________
п/п
Наименование индикатора
Источник данных
Период загруженных данных
Дата загрузки данных
Качество загрузки
Примечание
А
1
2
3
4
5
6
Руководитель филиала РЦЭЗ _______________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)/подпись)
Место печати (для отчета на бумажном носителе) «__» _______ 20 _ года
Примечание:
* корректность и полнота загрузки данных из информационных систем для расчета значений индикаторов и сумм стимулирующего компонента комплексного подушевого норматива в соответствии с Методикой формирования тарифов и планирования затрат на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, утвержденной приказом МЗ РК от 26.11.2009 г № 801.
Приложение 16
к Правилам оплаты
за оказанные медицинские
услуги в рамках гарантированного
объема бесплатной
медицинской помощи
Форма
Отчет по распределению сумм стимулирующего компонента
комплексного подушевого норматива
работникам субъекта здравоохранения, оказывающего
первичную медико-санитарную помощь
период: с «___» _______ 20 ___ года по «___» _______ 20 ___ года
по Договору № ____ от «___» _________ 20 ___ года
Наименование субъекта здравоохранения: ___________________________
Население (по РПН), человек: ________________________________________
Уровень достижения результата, %: ___________________
Плановая сумма СКПН, тенге:__________________________
(СКПН на 1 жителя в месяц, тенге: ___________________)
Фактическая сумма СКПН, тенге:_______________________
(СКПН на 1 жителя в месяц, тенге: ___________________)
Дополнительно из фонда за результат 80% и более, тенге: _____________
Потери за не достижение результата (до 80%), тенге: _________________
Направлено на повышение квалификации, тенге: ________________________
доля от общей суммы СКПН, %: __________
Направлено на налоги и другие обязательные платежи в бюджет, тенге:
_______________ доля от общей суммы СКПН, %: ________
Сумма СКПН для распределения работникам, тенге: _____________________
Наименование специальностей
ВСЕГО
Отделение ВОП
Терапевтическое отделение
Педиатрическое отделение
Количество работников
Сумма СКПН, тыс. тенге
Средняя сумма выплат СКПН
на 1 работника, тенге
Количество работников
Сумма СКПН, тыс. тенге
Средняя сумма выплат СКПН на 1 работника, тенге
Количество работников
Сумма СКПН, тыс. тенге
Средняя сумма выплат СКПН на 1 работника, тенге
Количество работников
Сумма СКПН, тыс. тенге
Средняя сумма выплат СКПН на 1 работника, тенге
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
Итого по работникам участковой службы
Врачи
СМР
Социальные работники
Психологи
Акушеры
2
Итого по работникам вне участка
Первый руководитель самостоятельного Центра семейного здоровья или врачебной амбулатории
Заведующий отделением
Старшая медицинская сестра
Врачи отделения профилактической и социально-психологической помощи ЦСЗ
СМР отделения профилактической и социально-психологической помощи ЦСЗ
Руководитель субъекта
здравоохранения (поставщика): _______________________/_______________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)/подпись)
(для отчета на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта
здравоохранения (поставщика): __________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)/подпись)
(для отчета на бумажном носителе)
Место печати (для отчета на бумажном носителе) «__» _______ 20 _ года
Приложение 17
к Правилам оплаты
за оказанные медицинские
услуги в рамках гарантированного
объема бесплатной
медицинской помощи
Перечень случаев, подлежащих снятию и не подлежащих
оплате, в том числе частично, по результатам контроля качества
и объема оказанной стационарной и стационарозамещающей
медицинской помощи
№ п/п
№ кода
Наименование
Единица измерения
Сумма к снятию от стоимости гарантированного компонента утвержденного комплексного подушевого норматива сельскому населению на 1 жителя в месяц (КПН)
субъекты здравоохранения с прикрепленным населением
субъекты здравоохранения без прикрепленного населения
1
2
3
4
5
6
1
1.1
Случаи госпитализации без медицинских показаний
1 пролеченный случай
8-ми кратный размер КПН
15-ти кратный размер КПН
2
1.2
Случаи некорректного ввода данных пациента в Регистр
1 пролеченный случай
3-х кратный размер КПН
5-ти кратный размер КПН
3
1.4
Случаи повторного незапланированного поступления (за календарный месяц по поводу одного и того же заболевания)
1 пролеченный случай
8-ми кратный размер КПН
15-ти кратный размер КПН
4
1.5
Не подтвержденные случаи оказания медицинской помощи в рамках ГОБМП
1 пролеченный случай
20-ти кратный размер КПН
40 кратный
размер КПН
5
2.1.
Обоснованные жалобы на качество оказанных медицинских услуг
6

Медициналық-санитариялық алғашқы көмек деңгейіндегі балалар (7 күннен 5 жасқа дейін) өлімі жағдайлары бойынша есеп
облыс/республикалық маңызы бар қала бойынша__________________________
20___жылғы «__» _________ бастап 20___жылғы «__»______дейінгі кезең
р/с №
МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісінің деректері
МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісіне тіркелген жеке адамның деректері
Қайтыс болу күнін тіркеу күні (кк.аа.жж.) Т.А.Ә.
Өлімнің алдын алушылық туралы мәліметтер*
ЖШНЫК сомасын есептеуге қатысу (ия/жоқ) Ұйымның атауы
Ұйымның атауы
Учаскенің атауы
Дәрігердің Т.А.Ә. және лауазымы
ЖСН
Т.А.Ә.
Туған күні((кк.аа.жж.)
Тұрғылықты мекен-жайы
«Д» байқау орны
Қайтыс болу орны
ЖСН
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
1
Есепті кезең үшін бала өлімі жағдайларының барлығы:______жағдай, оның ішінде:
МСАК деңгейінде алдын алуға болатын (ЖШНЫК сомасын есептеуге қатысады): _________ жағдай;
МСАК деңгейінде алды алынбайтын (ЖШНЫК сомасын есептеуге қатыспайды): _________ жағдай;
сараптама аяқталмаған: (ЖШНЫК сомасын есептеуге қатыспайды): _________ жағдай
ҚР ДСМ МФҚБК АД басшысы
Мөрдің орны (қағаз тасымалдағыштағы есеп үшін) 20__жылғы «__»______
Ескертпе:
*әр жағдай бойынша өлімнің алдын алушылық туралы мәліметтер көрсетіледі: алды алынатын, алды алынбайтын немесе сараптама аяқталмаған
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде көрсетілген
медициналық қызметтер үшін ақы төлеу
қағидаларына
15-қосымша
Нысан
Индикаторлар мен жан басына шаққандағы нормативтің
ынталандырушы компоненті сомаларының мәндерін есептеу үшін
ақпараттық жүйелерден деректерді жүктеудің нақтылығы мен
дұрыстығы бойынша есеп*
облыс/республикалық маңызы бар қала бойынша________________
р/с №
Индикатордың атауы
Деректер көзі
Жүктелген деректердің кезеңі
Деректерді жүктеу күні
Жүктеудің сапасы
Ескертпе
А
1
2
3
4
5
6
РЭДО филиалының басшысы       ________________ /__________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
Мөрдің орны (қағаз тасымалдағыштағы есеп үшін) 20_жылғы «__»________
Ескертпе:
* ҚР ДСМ-нің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 801 бұйрығымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге шығындарды жоспарлау мен тарифтерді құру әдістемесіне сәйкес индикаторлар мен жан басына шаққандағы норматвитің ынталандырушы компоненті сомаларының мәндерін есептеу үшін ақпараттық жүйелерден деректерді жүктеудің нақтылығы мен толықтығы.
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде көрсетілген
медициналық қызметтер үшін ақы төлеу
қағидаларына
16-қосымша
Нысан
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық
сақтау субъектісінің қызметкерлеріне жан басына шаққандағы
нормативтің ынталандырушы компонентінің сомаларын бөлу бойынша
есеп
20__жылғы «__»______бастап 20___жылғы «__»_________дейінгі кезең
20___жылғы «__»_________№_______шарт бойынша
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы: ____________________
Халық (ТХТ бойынша), адам: ___________________
Нәтижеге қол жеткізу деңгейі, %: _____________
ЖБНЫК-ның жоспарлы сомасы, теңге:_____________
ЖБНЫК-ның нақты сомасы, теңге:_______________Айына 1 тұрғынға шаққандағы ЖБНЫК, теңге ________________
80% және одан да көп нәтиже үшін қордан қосымша, теңге:___________
Нәтижеге қол жеткізбегені үшін шығасылар (80%-ға дейін), теңге:__________________
Біліктілікті арттыруға жіберілді, теңге:________________ЖБНЫК жалпы сомасынан үлесі, %:________
Салықтар мен бюджетке берілетін басқа міндетті төлемдерге жіберілді, теңге:________ _________ ЖБНЫК жалпы сомасынан үлесі, %:_
Қызметкерлерге бөлу үшін ЖБНЫК сомасы, теңге:____________________
Мамандардың атауы
БАРЛЫҒЫ
ЖПД бөлімі
Терапия бөлімі
Педиатрия бөлімі
Қызметкерлердің саны
ЖБНЫК сомасы, мың теңге
1 қызметкерге шаққанда ЖБНЫК төлемақыларының орта сомасы, теңге
Қызметкерлердің саны
ЖБНЫК сомасы, мың теңге
1 қызметкерге шаққанда ЖБНЫК төлемақыларының орта сомасы, теңге
Қызметкерлердің саны
ЖБНЫК сомасы, мың теңге
1 қызметкерге шаққанда ЖБНЫК төлемақыларының орта сомасы, теңге
Қызметкерлердің саны
ЖБНЫК сомасы, мың теңге
1 қызметкерге шаққанда ЖБНЫК төлемақыларының орта сомасы, теңге
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
Учаскелік қызмет бойынша жиыны
Дәрігерлер
ОМҚ
Әлеуметтік қызметкерлер
Психологтар
Акушерлер
2
Учаскеден тыс қызмет бойынша жиыны
Дербес Отбасы денсаулығы орталығының немесе дәрігерлік амбулаторияның бірінші басшысы
Бөлім меңгерушісі
Аға мейіргер
ОДО-ның профилактикалық және әлеуметтік-психологиялық бөлімінің дәрігерлері
ОДО-ның профилактикалық және әлеуметтік-психологиялық бөлімінің ОМҚ
Денсаулық сақтау субъектісінің
(қызметтер берушінің) басшысы: ___________________/________________
(Тегі, ат, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағыштағы есеп үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің
(қызметтер берушінің) бас бухгалтері:_________________/____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағыштағы есеп үшін)
Мөрдің орны (қағаз тасымалдағыштағы есеп үшін) 20__жылғы «__»______
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде көрсетілген
медициналық қызметтер үшін ақы төлеу
қағидаларына
17-қосымша
Көрсетілген стационарлық және стационарды алмастыратын
медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижесі
бойынша шешіліп алынуы тиіс және ақы төлеуге, оның ішінде
ішінара ақы төлеуге жатпайтын жағдайлардың тізбесі
р/с №
Кодтың №
Атауы
Өлшем бірлігі
Айына 1 тұрғынға шаққанда ауыл халқына кешенді жан басына шаққандағы нормативтің (КЖШН) кепілдік берілген компонентінің құнынан шешіп алу үшін сома
бекітілген халқы бар денсаулық сақтау субъектілері
бекітілген халқы жоқ денсаулық сақтау субъектілері
1
2
3
4
5
6
1
1.1
Медициналық түсініктемелерсіз емдеуге жатқызу жағдайлары
1 емделіп шығу жағдайы
КЖШН-ның 8 реттік өлшемі
КЖШН-ның 15 реттік өлшемі
2
1.2
Пациенттің деректерін Тіркелімге дұрыс енгізбеу жағдайлары
1 емделіп шығу жағдайы
КЖШН-ның 3 реттік өлшемі
КЖШН-ның 5 реттік өлшемі
3
1.4
Қайта жоспарланбаған келіп түсу жағдайлары (күнтізбелік айда бір аурудың себебі бойынша)
1 емделіп шығу жағдайы
КЖШН-ның 8 реттік өлшемі
КЖШН-ның 15 реттік өлшемі
4
1.5
ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсетудің расталмаған жағдайлары
1 емделіп шығу жағдайы
КЖШН-ның 20 реттік өлшемі
КЖШН-ның 40 реттік өлшемі
5
2.1.
Көрсетілген медициналық қызметтердің сапасына негізделген шағымдар
6

2.4.1
Случаи необоснованного отклонения лечебных мероприятий от стандартов в области здравоохранения
1 пролеченный случай
15-ти кратный размер КПН
30-ти кратный размер КПН
14
2.4.2
Случаи необоснованного отклонения диагностических мероприятий от стандартов в области здравоохранения
1 пролеченный случай
15-ти кратный размер КПН
30-ти кратный размер КПН
Приложение 18
к Правилам оплаты
за оказанные медицинские
услуги в рамках гарантированного
объема бесплатной
медицинской помощи
Форма
Перечень случаев госпитализации с осложнениями за отчетный
период, прошедших контроль качества
после оценки РЦЭЗ, за исключением случаев с летальными исходами
период с «___» _____ 20 ___ года по «___» _____ 20 ___ года
Свод по _____________________________________________________________
(наименование области)
_____________________________________________________________________
(наименование субъекта здравоохранения районного значения и села)
_____________________________________________________________________
форма медицинской помощи (стационарная, стационарозамещающая)
п/п
ИИН
№ медицинской карты
Дата госпитализации
Дата выписки
Основной заключительный диагноз
Основная операция
Код по Перечню*
Количество случаев
Сумма к снятию
Код МКБ-10
Наименование
Код
Наименование
2.4
Маркировка эксперта РЦРЗ
Маркировка эксперта ТД КМФД
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Случаи круглосуточного стационара
Итого по круглосуточному стационару
Случаи дневного стационара и стационара на дому
Итого по дневному стационару и стационару на дому
ВСЕГО
Примечание:
* - при обнаружении случая, не подлежащего к оплате, в том числе частично столбцы 10-11 маркируется знаком «+», в строке «итого» граф 10-11 указываются сумма случаев с «+».
В сводном перечне (приложение 16 к настоящим Правилам) указываются случаи, подтвержденные экспертом ТД ККМФД.
Руководитель ТД ККМФД   _______________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)/подпись)
Должностное лицо ТД ККМФД ________________________ /_________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)/подпись)
Место печати (для отчета на бумажном носителе) «__» _______ 20 _ года
Приложение 19
к Правилам оплаты
за оказанные медицинские
услуги в рамках гарантированного
объема бесплатной
медицинской помощи
Форма
Лист экспертной оценки качества медицинской помощи
на уровне стационарной и стационарозамещающей медицинской
помощи
1. Государственный орган, осуществляющий проверку ___________________
2. Наименование субъекта здравоохранения ____________________________
(месторасположение, номера лицензий на медицинскую деятельность и
приложений, Ф.И.О. руководителя субъекта здравоохранения,
регистрационный номер налогоплательщика)

2.4.1
Емдеу іс-шараларының денсаулық сақтау саласындағы стандарттардан негізделмеген ауытқу жағдайлары
1 емделіп шығу жағдайы
КЖШН-ның 15 реттік өлшемі
КЖШН-ның 30 реттік өлшемі
14
2.4.2
Емдеу іс-шараларының денсаулық сақтау саласындағы стандарттардан негізделмеген ауытқу жағдайлары
1 емделіп шығу жағдайы
КЖШН-ның 15 реттік өлшемі
КЖШН-ның 30 реттік өлшемі
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде көрсетілген
медициналық қызметтер үшін ақы төлеу
қағидаларына
18-қосымша
Нысан
Есепті кезең үшін өлім жағдайларын қоспағанда, ДДРО-ның
бағалауынан кейін сапасы бақылаудан өткен асқынуы бар емдеуге
жатқызу жағдайларының тізбесі
20___жылғы «__»_____20___жылғы «__»_____дейінгі кезең
_________________________________________________________________
(облыстың атауы)
_________________________________________________________________
(аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектісінің атауы)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Медициналық көмектің нысаны (стационарлық, стационарды алмастыратын)
р/с
ЖСН
Медициналық картаның №
Емдеуге жатқызу күні
Жазылып шыққан күні
Негізгі қорытынды диагноз
Негізгі операция
Тізбе бойынша код*
Жағдайлардың саны
Шешіп алу үшін сома
АХЖ-10 коды
Атауы
Коды
Атауы
2.4
ДДРО сарапшысының белгілеуі
МФҚБК АД сарапшысының белгілеуі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Тәуліктік стационар жағдайлары
Тәуліктік стационар бойынша жиыны
Күндізгі стациоанр мен үйдегі стационар жағдайлары
Күндізгі стационар мен үйдегі стационар бойынша жиыны
ЖИЫНЫ
Ескертпе:
* - ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын жағдай табылған кезде 10-11-бағандары «+» белгісімен белгіленеді, 10-11-графалардың «жиыны» қатарында «+» бар жағдайлардың сомасы көрсетіледі. Жиынтық тізбеде (осы Қағидаларға 16-қосымша) МФҚБК АД сарапшысы растаған жағдайлар көрсетіледі.
МФҚБК АД басшысы    __________________________ /____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
МФҚБК АД-ның лауазымды тұлғасы ____________________/____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
Мөрдің орны (қағаз тасымалдағыштағы есеп үшін) 20___жылғы «_»______
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде көрсетілген
медициналық қызметтер үшін ақы төлеу
қағидаларына
19-қосымша
Нысан
Стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек
деңгейінде медициналық көмек сапасын сараптамалық бағалау
парағы
1. Тексерісті жүзеге асыратын мемлекеттік орган ___________________
2. Денсаулық сақтау субъектісінің атауы ___________________________
(орналасқан жері, медициналық қызметке арналған лицензиялардың және қосымшалардың нөмірлері, денсаулық сақтау субъектісі басшысының Т.А.Ә., салық төлеушінің тіркеу нөмірі)

3. Источник финансирования
4. Дата начала и окончания проверки _________________________________
5. Проверяемый период _______________________________________________
6. Предмет проверки _________________________________________________
(выявление дефектов оказания медицинских услуг, в том числе
выполнение договорных обязательств по оказанию ГОБМП и др.)
I. Экспертная оценка качества медицинской помощи на
уровне стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи:
1. Ф.И.О. больного.
2. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) гражданина РК.
3. Дата рождения, возраст (полных лет).
4. Национальность.
5. Место жительства.
6. Диагноз направившей организации.
7. Диагноз заключительный клинический (основной, сопутствующий, осложнения).
8. Дефекты госпитализации (описание):
1) необоснованный отказ в госпитализации;
2) непрофильная госпитализация;
3) необоснованная госпитализация;
4) оказание стационарозамещающей помощи без показаний;
5) повторное незапланированное поступление (за календарный месяц по поводу одного и того же заболевания);
6) иные.
7. Привлечение медикаментов и денежных средств пациента при оказании медицинской помощи, входящей в ГОБМП (описание).
9. Описание жалоб (не полные, не соответствуют диагнозу и т.д.).
10. Описание анамнеза (не указан, неполный, не соответствуют диагнозу, не раскрыты полностью и т.д.).
11. Ошибки в диагнозе (несоответствие МКБ 10) (описание):
1) диагноз не полный:
- не указаны основной, сопутствующий диагнозы и осложнения,
- случаи расхождения клинического и морфологического диагноза,
- иные;
2) диагноз не установлен.
12. Кратковременное пребывание больного в стационаре (менее 3 суток) (описание).
13. Недостатки обследования/диагностики (неполное, несвоевременное, недооценена тяжесть состояния и др. – не соответствие стандартам в области здравоохранения) (описание):
1) недоучет анамнестических и клинических данных;
2) неполное лабораторное обследование:
- отсутствие в динамике общих клинических анализов (общий анализ крови, общий анализ мочи, кал на яйца гельминтов и др.),
- отсутствие биохимических анализов (печеночные пробы, холестерин, триглицериды, коагулограмма, фибриноген, протромбиновый индекс, время свертываемости крови и длительность кровотечения и др.),
- иные;
3) неполное функциональное обследование:
- отсутствие методов лучевой диагностики (рентгенологическое исследование, ультразвуковая диагностика, компьютерная томография, магнитно-резонансная томография и др.),
- эндоскопические виды исследования,
- иные;
4) назначение обследований без показаний;

3. Қаржыландыру көзі
4. Тексерістің басталған және аяқталған күні ______________________
5. Тексерілетін кезең _____________________________________________
6. Тексеріс пәні ____________________________________ (медициналық қызметтер көрсетудің ақауларын анықтау, оның ішінде ТМККК көрсету бойынша шарттық міндеттемелерді орындау және т.б.)
І. Стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек деңгейінде медициналық көмек сапасын сараптамалық бағалау:
1. Науқастың Т.А.Ә.
2. ҚР азаматының жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН).
3. Туған күні, жасы (толық жасы)
4. Ұлты.
5. Тұратын жері.
6. Жіберген ұйымның диагнозы.
7. Қорытынды клиникалық диагноз (негізгі, ілеспе, асқынулар)
8. Емдеуге жатықзудың ақаулары (сипаттамасы):
1) емдеуге жатқызудан негізделмеген бас тарту;
2) бейінді емес емдеуге жатқызу;
3) түсініктемелерсіз стационарлық көмек көрсету;
4) қайта жоспарланбаған келіп түсу (күнтізбелік ай үшін бір ауру себебі бойынша);
5) өзгелер.
7. ТМККК-ға кіретін медициналық көмек көрсету кезінде дәрі-дәрмек пен пациенттің ақшалай қаражатын тарту (сипаттамасы)
8. Шағымдардың сипаттамасы (толық емес, диагнозға сәйкес келмейді және т.б.)
9. Анамнезді сипаттау (көрсетілмеген, толық емес, диагнозға сәйкес келмейді, толығымен ашылмаған және т.б.)
10. Диагноздағы қателер (АХЖ-10 сәйкес келмеуі) (сипаттамасы):
1) диагноз толық емес:
- негізгі, ілеспелі диагноз бен асқынулар көрсетілмеген,
- клиникалық және морфологиялық диагноздардың қарама-қайшы болу жағдайлары,
- өзгелер;
2) диагноз белгіленбеген.
11. Науқастың стационарда қысқа мерзімді болуы (3 күннен аспайды) (сипаттамасы).
12. Тексеріп-қараудың/диагностикалаудың кемшіліктері (толық емес, уақытылы емесе, жай-күй ауырлығы тиісінше бағаланбаған және т.б. – денсаулық сақтау саласындағы стандарттарға сәйкес келему) сипаттамасы):
1) анамнестиялық және клиникалық деректерді кем есептеу;
2) толық емес зертханалық тексеріп-қарау:
- жалпы клиниклық талдаудың динамикасында жоқ болу (жалпы қан анализі, жалпы зәр анализі, гельминт жұмыртқаларына нәжіс және т.б.),
- биохимиялық талдаудың жоқтығы (бауыр сынымасы, холестерин, триглицеридтер, коагулограмма, фибриноген, протромбиндік индекс, қанның ұйысу уақыты және қансыраудың ұзақтығы және т.б.),
- өзгелер;
3) толық емес функционалдық тексеріп-қарау:
- сәулелік диагностикалау әдістерінің жоқтығы (рентгенологиялықзерттеу, ультрадыбыстық диагностика, компьютерлік томография, магниттік-резонанстық томография және т.б.),
- зерттеудің эндоскопиялықтүрлері,
- өзгелер;
4) түсініктемелерсіз тексеріп-қарауды тағайындау;

5) недоучет или переоценка результатов лабораторных и инструментальных данных;
6) недостаточная консультативная помощь высококвалифицированных специалистов;
7) недоучет или переоценка заключений консультантов:
- консультация проведена вовремя, но мнение консультантов не учтено при постановке правильного диагноза, что частично повлияло на исход заболевания,
- консультация проведены вовремя, мнение консультантов учтено при определении правильного диагноза, но не выполнены рекомендации консультанта по лечению, что частично повлияло на исход заболевания,
- консультация не проведена, что привело к ошибочной трактовке симптомов и синдромов, которые отрицательно повлияли на исход заболевания,
- иные;
8) консилиум врачей по показаниям (проведен в полном объеме и своевременно или не проведен);
9) не обследован.
14. Неадекватная терапия (описание):
1) не соответствует утвержденным протоколам диагностики и лечения;
2) некорректное (необоснованное) назначение медикаментозных препаратов, в том числе полипрагмазия,
3) иные.
15. Оказание помощи без участия профильных специалистов (по показаний) (описание).
16. Отсутствие динамического наблюдения.
17. Недостатки в проведении оперативного вмешательства (описание):
1) запоздалое оперативное вмешательство,
2) неадекватный объем и метод оперативного вмешательства,
3) технические дефекты при операции,
4) операции без должных показаний,
5) неадекватная анестезия,
6) отсутствие профилактики возможных осложнений,
7) отсутствие трансфузионных средств
8) иные.
18. Результате лечения:
1) летальный исход (не предотвратим/предотвратим на уровне стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи) – заполняются факторы:
- своевременная госпитализация пациента,
- социальное благополучие,
- более ранняя диагностика патологического состояния,
- назначение дополнительных методов исследования,
- правильная трактовка данных клинических и лабораторных исследований, заключений консультантов,
- своевременное адекватное лечение, в том числе оперативное,
- квалификация специалистов,
- иные;
2) исход «ухудшение» (вследствие необоснованного отклонения лечебных и/или диагностических мероприятий от стандартов в области здравоохранения);
3) исход «без перемен» (вследствие необоснованного отклонения лечебных и/или диагностических мероприятий от стандартов в области здравоохранения);
4) случаи осложнений, возникших в результате лечения (вследствие необоснованного отклонения лечебных и/или диагностических мероприятий от стандартов в области здравоохранения);
5) иные.
19. Наличие рекомендаций (отсутствуют, не полные).
20. Несоблюдение кодекса чести медицинскими и фармацевтическими работниками (согласно статье 184 Кодекса РК «О здоровье народа и системе здравоохранения») (описание).
II. Нарушения со стороны пациента:

5) зертханалық және құралдық деректердің нәтижесін кем есептеу немесе асыра бағалау:
- консультация уақытында жүргізілді, бірақ дұрыс диагноз қою кезінде консультанттардың пікірі ескерілмеді, бұл аурудың нәтижесіне ішінара әсер етті,
- консультация уақытында жүргізілді, дұрыс диагнозды айқындау кезінде консультанттардың пікірі ескерілді, бірақ емдеу бойынша консультанттың ұсыныстары орындалмады, бұл аурудың нәтижесіне ішінара әсер етті,
- консультация жүргізілмеді, бұл аурудың нәтижесіне жағымсыз әсер еткен симптомдар мен синдромдарды қате пайымдауға әкелді,
- өзгелер;
8) түсініктемелер бойынша дәрігерлердің консилиумы (толық көлемде және уақтылы өткізілді немесе өткізілмеді);
9) тексірліп-қаралмады.
13. Сәйкес емес терапия (сипаттамасы):
1) диагностикалау мен емдеудің бекітілген хаттамаларына сәйкес келмейді;
2) дәрі-дәрмек препараттарын қате (негізделмеген) тағайындау, оның ішінде полипрагмазия,
3өзгелер.
14. Бейінді мамандардың қатысуысыз көмек көрсету (түсініктемелер бойынша) (сипаттамасы).
15.Динамикалық байқаудың жоқтығы.
16. Опрециялық араласуды өткізудегі кемшіліктер (сипаттамасы):
1) кешіккен операциялық араласу,
2) операциялық араласудың сәйкес емес көлемі мен әдісі,
3) операция кезіндегі техникалық ақаулар,
4) тиісінше түсініктемелерсіз операциялар,
5) сәйкес емес анестезия,
6) мүмкін асқынулардың профилактикасының жоқтығы,
7) трансфузиялық заттардың жоқтығы
8) өзгелер.
17. Емдеу нәтижелері:
1) өлім жағдайы (стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек деңгейінде алды алынбайды/алдын алуға болады) –факторлар толтырылады:
- пациентті уақтылы емдеуге жатқызу,
- әлеуметтік әл-ауқат,
- патологиялық жай-күйді ерте диагностикалау,
- зерттеудің қосымша әдістерін тағайындау,
- клиникалық және зертханалық зерттеулердің деректерін, консультанттардың қорытындыларын дұрыс пайымдау,
- уақтылы сәйкес емдеу, оның ішінде операциялық,
- мамандардың біліктілігі,
- өзгелер;
2) «нашарлау» нәтижесі (емдеу және/немесе диагностикалық іс-шаралардың денсаулық сақтау саласындағы стандарттардан негізсіз ауытқуы);
3) «өзгеріссіз» нәтижесі (емдеу және/немесе диагностикалық іс-шаралардың денсаулық сақтау саласындағы стандарттардан негізсіз ауытқуы);
4) емдеу нәтижесінде туындаған асқыну жағдайлары (емдеу және/немесе диагностикалық іс-шаралардың денсаулық сақтау саласындағы стандарттардан негізсіз ауытқуы);
5) өзгелер.
18. Ұсыныстардың болуы (жоқ, толық емес).
19. Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлердің ар-намыс кодексін сақтамауы («Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» ҚР Кодексінің 184-бабына сәйкес) (сипаттамасы).
II. Пациенттің тарапынан болатын бұзушылықтар:

1. Нет замечаний.
2. Позднее обращение за медицинской помощью.
3. Нерегулярное наблюдение у врача.
4. Невыполнение или нерегулярное выполнение рекомендаций врача.
5. Отказ от предложенного лечения.
6. Самостоятельное лечение.
7. Отказ от госпитализации.
8. Самовольный уход из стационара.
9. Иное.
III. Выводы:
Указать основные выводы по выявленным дефектам оказания медицинской помощи.
В случаях летального исхода указать предотвратимость на каждом уровне оказания медицинской помощи.
В случаях, если внеплановая проверка проведена на основании жалобы на качество оказанных медицинских услуг, необходимо указать обоснованность жалобы (обоснованная/частично/необоснованная) и дать пояснения по каждому доводу заявителя.
Председатель:   _____________________________/_______________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Члены комиссии:    _____________________________/____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
_____________________________/____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Независимый (профильный) эксперт _________________/__________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)/подпись)
«____» ___________ 20 ___ года
Приложение 20
к Правилам оплаты
за оказанные медицинские
услуги в рамках гарантированного
объема бесплатной
медицинской помощи
Форма
Перечень случаев с летальным исходом по результатам
контроля качества за отчетный и предыдущие периоды

1. Ескертулер жоқ.
2. Медициналық көмекке кеш жүгіну.
3. Дәрігерге тұрақты байқалмау.
4. Дәрігердің ұсынымдарын орындамау немесе тұрақсыз орындау.
5. Ұсынылған емдеуден бас тарту.
6. Өз бетінше емделу.
7. Емдеуге жатқызудан бас тарту.
8. Стационардан өз еркімен кету.
9. Өзгесі.
IІІ. Қорытындылар:
Медициналық көмек көрсетудің анықталған ақаулары бойынша негізгі қорытындылар көрсетілсін.
Өлім жағдайында медициналық көмек көрсетудің әр деңгейінде алдын алушылықты көрсету.
Егер жоспардан тыс тексеріс көрсетілген медициналық қызметтердің сапасына арналған шағымдар негізінде өткізілген болса, шағымның негізділігін (негізді/ішінара/негізделмеген) көрсету және өтініш берушінің әр дәлелі бойынша түсініктеме беру қажет.
Төраға: _________________________/________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағыштағы хаттама үшін)
Комиссияның мүшелері:__________________/______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағыштағы хаттама үшін)                                                __________________/______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағыштағы хаттама үшін)
Тәуелсіз (бейінді) сарапшы________________________/______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
20___жылғы «___» _________
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде көрсетілген
медициналық қызметтер үшін ақы төлеу
қағидаларына
20-қосымша
Нысан
Есепті және өткен кезеңдер үшін сапаны бақылау нәтижесі бойынша
өлім жағдайларының тізбесі

период с «___» _________ 20 ___ года по «___» __________ 20 __ года и
предыдущие периоды
№ п/п
Наименование субъекта здравоохранения
Ф.И.О. больного
ИИН
Дата поступления
Дата смерти
№ медицинской карты
Диагноз
(код МКБ-10)
Количество случаев*
Подтвержден**
Не подтвержден**
Сумма к снятию
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
2
Всего за отчетный период
х
х
х
х
х
Всего за предыдущие периоды
х
х
х
х
х
ИТОГО
за отчетный и предыдущие периоды
х
х
х
х
х
Руководитель ТД ККМФД _________________________ /____________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)/подпись)
(для отчета на бумажном носителе)
Место печати (для отчета на бумажном носителе) «___» _____ 20 __ года
Примечание:
*В графе 9 «количество случаев» каждый случай обозначается цифрой «1», в строке всего указывается сумма всех случаев,
**Графы 10 и 11 отмечаются в соответствии с заключением эксперта знаком «+», в строке «всего» граф 10 и 11 указываются суммы случаев с «+».
Приложение 21
к Правилам оплаты
за оказанные медицинские
услуги в рамках гарантированного
объема бесплатной
медицинской помощи
Форма
Перечень
случаев по результатам контроля качества и объема услуг
ГОБМП  при оказании стационарной и стационарозамещающей помощи
субъектами здравоохранения районного значения и села
№ ________ от «______» ______________________ 20 _____ года
период с «___» _____ 20 ___ года по «___» _____ 20 ___ года
_____________________________________________________________________
(наименование субъекта здравоохранения районного значения и села)
Код по Перечню
Наименование случая
Подлежит снятию и не подлежит оплате, в том числе частично
Количество случаев
Сумма, тенге
1
2
3
4
I. Перечень случаев госпитализации с осложнениями за отчетный период, прошедших контроль качества и объема после оценки РЦРЗ, за исключением случаев с летальными исходами
всего дефектов, из них по видам нарушений:
2.4
Случаи осложнений, возникших в результате лечения
х
х

20__жылғы «__»_____________бастап 20__жылғы «__» ___________________
дейінгі кезең және өткен кезеңдер.
р/с №
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы
Науқастың Т.А.Ә.
ЖСН
Келіп түскен күні*
Қайтыс болған күні*
медициналық картаның №
Диагноз (АХЖ-10 коды0)
Жағдайлардың саны*
Расталған**
Расталмаған**
Шешіп алу үшін сома
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
2
Есепті кезең үшін барлығы
х
х
х
х
х
Өткен кезеңдер үшін барлығы
х
х
х
х
х
Есепті және өткен кезеңдер үшін ЖИЫНЫ
х
х
х
х
х
*жағдайлардың саны» деген 9-графада әр жағдай «1» санымен белгіленеді, барлығы қатарында барлық жағдайлардың сомасы көрсетіледі,
**10 және 11-графалары сарапшының қорытындысына сәйкес «+» белгісімен белгіленеді, 10 және 11-графаларының «барлығы» қатарында «+» бар жағдайлардың сомасы көрсетіледі.
МФҚБК АД басшысы  _________________________/___________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы
(қағаз тасымалдағыштағы шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (қағаз тасымалдағыштағы есеп үшін) 20__жылғы «__» _____
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде көрсетілген
медициналық қызметтер үшін ақы төлеу
қағидаларына
21-қосымша
Нысан
Аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері
стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсетуі
кезіндегі ТМККК қызметтерінің сапасы мен көлемін бақылау
нәтижесі бойынша жағдайлардың тізбесі
20___жылғы «__»_________________№_______
20___жылғы «__»_____бастап 20___жылғы «__» _____ дейінгі кезең
_________________________________________________________________
(аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектісінің атауы)
Тізбе бойынша коды
Жағдайдың атауы
Шешіпалуға тиісіті және ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайды
Жағдайлардың саны
Сома, теңге
1
2
3
4
I. Есепті кезеңге өлім жағдайларын қоспағанда, ДДРО-ның бағалауынан кейін сапасы мен көлемі бақылаудан өткен асқынулары бар емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі
ақаулардың барлығы, оның ішінде бұзушылықтардың түрлері бойынша:
2.4
Емдеу нәтижесінде туындаған асқыну жағдайлары
х
х

2.4.1
Случаи необоснованного отклонения лечебных мероприятий от стандартов в области здравоохранения
2.4.2
Случаи необоснованного отклонения диагностических мероприятий от стандартов в области здравоохранения
II. Перечень летальных случаев за отчетный период и предыдущий период, прошедшие контроль
всего дефектов, из них по видам нарушений:
2.3
Случаи летальных исходов (предотвратимых)
III. Перечень случаев за отчетный и предыдущие периоды, выявленных ТД ККМФД по результатам плановых и внеплановых проверок и подлежащих частичной оплате и не подлежащих оплате
за отчетный период
за прошедший период
всего дефектов, из них по видам нарушений:
1.1
Случаи госпитализации без медицинских показаний
1.2.
Случаи некорректного ввода данных пациента в регистр
1.4
Случаи повторного незапланированного поступления (за календарный месяц по поводу одного и того же заболевания)
1.5
Неподтвержденные случаи оказания медицинской помощи в рамках ГОБМП
2.1
Обоснованные жалобы на качество оказанных медицинских услуг
х
х
2.1.1
Случаи необоснованного отклонения лечебных мероприятий от стандартов в области здравоохранения

2.4.1
Емдеу іс-шараларының денсаулық сақтау саласындағы стандарттардан негізделмеген ауытқу жағдайлары
2.4.2
Диагностикалық іс-шаралардың денсаулық сақтау саласындағы стандарттардан негізделмеген ауытқу жағдайлары
II. Есепті кезең және өткен кезең үшін бақылаудан өткен өлім жағдайларының тізбесі
ақаулардың барлығы, оның ішінде бұзушылықтардың түрлері бойынша:
2.3
Өлім жағдайлары (алдын алуға болатын)
III. Есепті және өткен кезеңдерге жоспарлы және жоспардан тыс тексерістердің нәтижесі бойынша МФҚБК АД анықтаған және ішінара ақы төлеуге тиісті және ақы төлеуге жатпайтын жағдайлардың тізбесі
есепті кезеңге
өткен кезеңге
ақаулардың барлығы, оның ішінде бұзушылықтардың түрлері бойынша:
1.1
Медициналық дәйектерсіз емдеуге жатқызу жағдайлары
1.2.
Пациенттің деректерін тіркелімге дұрыс енгізбеу жағдайлары
1.4
Қайта жоспарланбаған келіп түсу жағдайлары (күнтізбелік айда бір аурудың себебі бойынша)
1.5
ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсетудің расталмаған жағдайлары
2.1
Көрсетілген медициналық қызметтердің сапасына негізделген шағымдар
х
х
2.1.1
Емдеу іс-шараларының денсаулық сақтау саласындағы стандарттардан негізделмеген ауытқу жағдайлары

2.1.2
Случаи необоснованного отклонения диагностических мероприятий от стандартов в области здравоохранения
2.1.3
Привлечение медикаментов и денежных средств пациента при оказании медицинской помощи, входящей в ГОБМП
2.1.4
Нарушение этики медицинскими работниками
2.2
Привлечение медикаментов и денежных средств пациента при оказании медицинской помощи, входящей в ГОБМП
2.3
Случаи летальных исходов (предотвратимых)
2.4
Случаи осложнений, возникших в результате лечения
х
х

2.1.2
Диагностикалық іс-шаралардың денсаулық сақтау саласындағы стандарттардан негізделмеген ауытқу жағдайлары
2.1.3
ТМККК-ға кіретін медициналық көмек көрсету кезінде дәрі-дәрмек пен пациенттің ақшалай қаражатын тарту
2.1.4
Медициналық қызметкерлердің этиканы бұзуы
2.2
ТМККК-ға кіретін медициналық көмек көрсету кезінде дәрі-дәрмек пен пациенттің ақшалай қаражатын тарту
2.3
Өлім жағдайлары
(алды алынатын)
2.4
Емдеу нәтижесінде туындаған асқыну жағдайлары
х
х

0-12 месяцев
12 месяцев - 4 года
5-9 лет
10-14 лет
15-19 лет
20-29 лет
30-39 лет
40-49 лет
50-59 лет
60-69 лет
70 и старше
Итого:
Подтверждаем, что
1) количеству прикрепленного населения за отчетный период соответствует:
по свободному выбору: количеству заявлений граждан и копии документов, удостоверяющих их личность;
по территориальному распределению: (указать приказ управления здравоохранения);
2) количеству открепленного населения соответствует:
по смерти: количеству справок о смерти /перинатальной смерти
по выезду за пределы страны: количеству заявлений граждан и копии документов, удостоверяющих их личность
Руководитель субъекта        _______________________/________________
здравоохранения (поставщика):        (Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта
здравоохранения (поставщика): _______________________/_______________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати
(для счета-реестра на бумажном носителе)    «__» _________ 20 __ года
Проверено:
Руководитель РЦЭЗ ______________________________/____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Место печати
(для счета-реестра на бумажном носителе)     «__» ________ 20 __ года
Примечание:
*данная таблица представляется субъектами села, оказывающими ПМСП, в качестве информации о динамике численности и структуре прикрепленного населения по данным портала «Регистр прикрепленного населения» и не влияют на оплату за отчетный период.
Таблица 2
к счет-реестру за оказание
медицинской помощи прикрепленному
населению в рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской
помощи субъектом здравоохранения
районного значения и села
Форма
Сумма на стимулирование работников за достигнутые
индикаторы конечного результата деятельности субъекта
здравоохранения, оказывающего ПМСП
период: с «___» _______ 20 ___ года по «___» _______ 20 ___ года
№ п/п
Наименование
Плановый показатель
Фактический показатель*
1
Численность прикрепленного населения, человек
2
Количество среднего медицинского персонала на одну врачебную должность, в т.ч.
на терапевтическом участке
на педиатрическом участке
на участке семейного врача/ВОП
3
Обеспеченность социальными работниками на 10 000 человек прикрепленного населения
4
Обеспеченность психологами на 10 000 человек прикрепленного населения
5
Коэффициент медицинской организации
п/п
Индикаторы оценки деятельности
Плановый показатель
Предъявлено к оплате
Целевой показатель
Количество баллов
Сумма, тенге
Фактический показатель
Количество баллов
% достижения целевого показателя
Сумма, тенге
Итого
1
Материнская смертность, предотвратимая на уровне ПМСП
2

0-12 ай
12 ай - 4 жас
5-9 жас
10-14 жас
15-19 жас
20-29 жас
30-39 жас
40-49 жас
50-59 жас
60-69 жас
70 жас және 70-тен асқан
Жиыны:
1)есепті кезеңде бекітілген халықтың санына мыналар сәйкес келеді:
еркін таңдау бойынша: азаматтардың өтініштерінің және олардың жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелерінің санына; аумақтық бөлу бойынша: (денсаулық сақтау басқармасының бұйрығын көрсету;)
2) тіркеуден шығарылған халықтың санына сәйкес келеді:
қайтыс болу бойынша: қайтыс болу/перинаталдық өлім туралы анықтамалардың санына;
елдің шекарасынан шығу бойынша: азаматтардың өтініштерінің және олардың жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелерінің санына.
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы:
_______________________/_____________________
(Тегі, ат, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағыштағы шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:____________________________ /________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағыштағы шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (қағаз тасымалдағыштағы шот-тізілім үшін) 20__жылғы «_»_____
Тексерілді:   РЭДО басшысы_________________/_____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
Мөрдің орны (қағаз тасымалдағыштағы шот-тізілім үшін) 20__жылғы «_»_________
Ескертпе:
*осы кестені МСАК көрсететін ауылдың субъектілері көрсететін есепті кезең үшін «Бекітілген халық тіркелімі» порталының деректері бойынша тіркелген халық санының динамикасы мен құрылымы туралы ақпарат ретінде ұсынады және ол есепті кезеңге ақы төлеуге әсер етпейді.
Аудандық маңызы бар және ауылдың
денсаулық сақтау субъектісінің бекітілген
халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде көрсеткен
медициналық көмегі үшін шот-тізілімге
2-кесте
нысан
МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің қол жеткізілген түпкілікті нәтиже индикаторлары үшін қызметкерлерін ынталандыруға арналған сома
20__жылғы «__» _______ бастап 20__жылғы «__» _______ дейінгі кезең
р/с №
Атауы
Жоспарлы көрсеткіш
Нақты көрсеткіш*
1
Бекітілген халықтың саны, адам
2
Бір дәрігер лауазымына шаққандағы орта медицина персоналының саны,оның ішінде
терапиялық учаскеде
педиатриялық учаскеде
отбасы дәрігерінің/ЖПД учаскесінде
3
Бекітілген халықтың 10 000 адамына шаққанда әлеуметтік қызметкерлермен қамтамасыздығы
4
Бекітілген халықтың 10 000 адамына шаққанда психологтармен қамтамасыздығы
5
Медициналық ұйымның коэффициенті
Қызметті бағалау индикаторлары
Жоспарлы көрсеткіш**
Ақы төлеуге ұсынылды***
Нысаналы көрсеткіш
Ұпайлардың саны
Сома, теңге
Нақты көрсеткіш
Ұпайлардың саны
Нысаналы көрсеткішке жету %
Сома, теңге
Жиыны
1
МСАК деңгейінде алдын алуға болатын ана өлімі
2

2.4.1
Случаи необоснованного отклонения лечебных мероприятий от стандартов в области здравоохранения
2.4.2
Случаи необоснованного отклонения диагностических мероприятий от стандартов в области здравоохранения
IV. Перечень случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль объема подлежащих частичной оплате и не подлежащих оплате ТД КОМУ
всего дефектов, из них по видам нарушений:
1.1
Случаи госпитализации без медицинских показаний
1.2.
Случаи некорректного ввода данных пациента в регистр
1.4
Случаи повторного незапланированного поступления (за календарный месяц по поводу одного и того же заболевания)
1.5
Неподтвержденные случаи оказания медицинской помощи в рамках ГОБМП
ВСЕГО
ИТОГО по результатам контроля всеми участниками
Руководитель ТД КОМУ
_________________________/_______________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)/подпись)
(для сводного перечня на бумажном
носителе)
Место печати (для сводного перечня на бумажном носителе)
«_____» _________ 20 ___ года
Руководитель ТД ККМФД
_________________________/_______________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)/подпись)
(для сводного перечня на бумажном
носителе)
Место печати (для сводного перечня на бумажном носителе)
Примечание: * данные формируются на основании данных ИС «СУКМУ»
Приложение 28
к Правилам оплаты
за оказанные медицинские
услуги в рамках гарантированного
объема бесплатной
медицинской помощи
Форма
СЧЕТ-РЕЕСТР
за оказание медицинских услуг
в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
на основании договора субподряда
№ _______ от «___» _________ 20 ___ года
период с «___» _________ 20 ___ года по «___» _________ 20 ___ года
по Договору субподряда № ____ от «___» _________ 20 ___ года
Наименование субподрядчика: _______________________________________
Наименование субъекта здравоохранения (поставщика): ____________
при оказании консультативно-диагностических услуг:
п/п
Полный код услуги
Наименование услуги
Стоимость услуги, тенге
Предъявлено к оплате
Количество услуг
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
Итого за услуги по договору субподряда
по направлениям специалистов ПМСП, итого
по экстренным показаниям, итого
по медицинским показаниям по направлениям профильных специалистов субподрядчика (дополнительные услуги), итого
Итого за услуги, не включенные в договор субподряда
по направлениям специалистов ПМСП, итого
по экстренным показаниям, итого
по медицинским показаниям по направлениям профильных специалистов субподрядчика (дополнительные услуги), итого
ВСЕГО
при оказании специализированной медицинской помощи в форме стационарной и (или) стационарозамещающей медицинской помощи, оплата по которым осуществляется по клинико-затратным группам:*
п/п
Наименование
Предъявлено к оплате
Количество
пролеченных случаев
Сумма, тенге
7
8
9
10
1
Всего по специализированной медицинской помощи, в том числе:
1.1
- стационарная медицинская помощь
1.2
- стационарозамещающая медицинская помощь
при оказании комплекса медицинских услуг:
п/п
Наименование
Предъявлено к оплате
Численность населения
Комплексный подушевой норматив
сумма, тенге
1
Всего на оказание комплекса медицинских услуг, в том числе по формам:
_________ (указать)
Руководитель субподрядчика    _______________________/_______________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субподрядчика   ___________________/_______________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати
(для счета-реестра на бумажном носителе)    «__» _________ 20 __ года
Примечание:
* данные в таблице заполняются на основании данных, введенных в ИС «ЭРСБ».
К данному счет-реестру прилагается следующее приложение:
персонифицированный реестр выписанных больных, которым оказана стационарная и стационарозамещающая помощь по форме согласно таблице 7 к счет-реестру за оказание медицинской помощи прикрепленному населению в рамках ГОБМП субъектом села.
Приложение 29
к Правилам оплаты
за оказанные медицинские
услуги в рамках гарантированного
объема бесплатной
медицинской помощи
Форма
Структура доходов
при оказании медицинских услуг субподрядчиком
период с «___» _______ 20 ___ года по «___» _______ 20 ___ года
_____________________________________________________________________
(наименование субподрядчика)
№ п/п
Наименование услуги
Источники дохода, тыс.тенге
ВСЕГО
в том числе бюджетные средства
за счет средств РБ в виде ЦТТ*
за счет средств местного бюджета
А
Б
1
2
3
1
Доход за отчетный период, всего
в том числе:
1.1.
Оказание медицинских услуг в рамках ГОБМП
1.2.
Оказание медицинских услуг в рамках ГОБМП по договору субподряда
в т.ч. на стимулирование работников за достигнутые индикаторы конечного результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего ПМСП**
1.3.
Проведение скрининговых исследований целевым группам населения
… другие услуги (указать)
Руководитель субподрядчика    _______________________/_______________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субподрядчика   ___________________/_______________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати
(для счета-реестра на бумажном носителе)    «__» _________ 20 __ года
Примечание:
*ЦТТ – целевой текущий трансферт;
** ПМСП - первичная медико-санитарная помощь.
Структура расходов
при оказании медицинских услуг субподрядчиком
тыс.тенге
№ п/п
Наименование расходов
Расходы в месяц, тыс.тенге
Всего
за счет бюджетных средств
А
В
1
2
I
Дебиторская задолженность на начало периода, в т.ч.
по субъектам здравоохранения, оказывающим ПМСП (поставщик)
II
Дебиторская задолженность на конец периода, в т.ч.
по субъектам здравоохранения, оказывающим ПМСП (поставщик)
III
Остаток средств на расчетном счету
IV
Всего доход
V
Всего расход
1
Заработная плата
1.1
Оплата труда
в т.ч.
Врачебный персонал, фармацевты (с высшим образованием) и провизоры
Средний медицинский и фармацевтический персонал
Младший медицинский персонал
Прочий персонал
1.2
Дополнительные денежные выплаты (премии и диф. оплата, единовременное пособие к отпуску, мат. помощь)
Врачебный персонал, фармацевты (с высшим образованием) и провизоры
Средний медицинский и фармацевтический персонал
Младший медицинский персонал
Прочий персонал
в.т.ч. дифференцированная оплата
Врачебный персонал, фармацевты (с высшим образованием) и провизоры
Средний медицинский и фармацевтический персонал
Младший медицинский персонал
Прочий персонал
из них стимулирование работников за достигнутые индикаторы конечного результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего ПМСП
Врачебный персонал
Средний медицинский персонал
Прочий персонал (социальные работники и психологи)
1.3
Компенсационные выплаты
2.
Налоги и другие обязательства в бюджет
2.1
Социальный налог
2.2
Социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования
2.3
Взносы на обязательное страхование
3.
Приобретение товаров
3.1
Приобретение медикаментов и прочих средств медицинского назначения
3.2
Приобретение прочих товаров
в т.ч. мягкого инвентаря
4.
Коммунальные и прочие услуги
4.1
Оплата коммунальных услуг, всего
в том числе:
за горячую, холодную воду, канализацию
за газ, электроэнергию
за теплоэнергию
4.2
Оплата услуг связи
4.3
Прочие услуги и работы, всего
в т.ч.
на повышение квалификации и переподготовку кадров
на оплата услуг по договору субподряда
расходы на текущий ремонт
за аренду
5.
Другие текущие затраты
5.1
Командировки и служебные разъезды внутри страны
в т.ч. на повышение квалификации и переподготовку кадров субъекта здравоохранения
5.2
Командировки и служебные разъезды за пределы страны
в.т.ч. на повышение квалификации и переподготовку кадров субъекта здравоохранения
другие налоги и обязательные платежи в бюджет
5.3
Прочие текущие затраты
6.
Лизинговые платежи
VI
Приобретение основных средств
в т.ч. оборудования стоимостью до 5 млн. тенге
Руководитель субподрядчика    _______________________/_______________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субподрядчика   ___________________/_______________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати
(для счета-реестра на бумажном носителе)    «__» _________ 20 __ года
Информация по дифференцированной оплате труда работников
по договору № _____ от «___» _________ 20 ___ года
Период с «___» _______ 20 ___ года по «___» ________ 20 ___ года
_____________________________________________________________________
(наименование субподрядчика)
п/п
Наименование
Фактическая численность работников (человек)
Дополнительные денежные выплаты, тыс. тенге
всего
в том числе получившие дифференцированную оплату
всего
в т.ч. на дифференцированную оплату труда
А
1
2
3
4
5
ВСЕГО, в том числе:
1
Врачебный персонал, фармацевты (с высшим образованием) и провизоры
в том числе: врачебный персонал ПМСП
2
Средний медицинский и фармацевтический персонал
в том числе: средний медицинский персонал ПМСП
3
Младший медицинский персонал
4
Прочий персонал
Руководитель субподрядчика    _______________________/_______________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субподрядчика   ___________________/_______________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати
(для счета-реестра на бумажном носителе)    «__» _________ 20 __ года
Информация по повышению квалификации и переподготовке кадров
по договору № _____ от «___» _________ 20 ___ года
период с «___» _______ 20 ___ года по «___» ________ 20 ___ года
_____________________________________________________________________
(наименование субподрядчика)
№ п/п
Наименование
Всего, человек
в том числе
Сумма ( тыс.тенге)
Врачей
Фармацевтов
(с высшим образованием), провизоров
Средних медицинских работников
Средних фармацевтических работников
Специалистов с немедицинским образованием (человек)
человек
тыс. тенге
человек
тыс. тенге
человек
тыс. тенге
человек
тыс. тенге
человек
тыс. тенге
Всего
В том числе командировочные расходы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1.
Всего специалистов, из них:
1.1
повысили квалификацию
1.2
прошли переподготовку
ИТОГО
Руководитель субподрядчика    _______________________/_______________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субподрядчика   ___________________/_______________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати
(для счета-реестра на бумажном носителе)    «__» _________ 20 __ года

2.4.1
Емдеу іс-шараларының денсаулық сақтау саласындағы стандарттардан негізделмеген ауытқу жағдайлары
2.4.2
Диагностикалық іс-шаралардың денсаулық сақтау саласындағы стандарттардан негізделмеген ауытқу жағдайлары
IY. Есепті кезең үшін көлемі МҚАК АД бақылауынан өткен, ішінара ақы төлеуге тиісті және ақы төлеуге жатпайтын емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі
ақаулардың барлығы, оның ішінде бұзушылықтардың түрлері бойынша:
1.1
Медициналық дәйектерсіз емдеуге жатқызу жағдайлары
1.2.
Пациенттің деректерін тіркелімге дұрыс енгізбеу жағдайлары
1.4
Қайта жоспарланбаған келіп түсу жағдайлары (күнтізбелік айда бір аурудың себебі бойынша)
1.5
ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсетудің расталмаған жағдайлары
БАРЛЫҒЫ
Барлық қатысушылардың бақылау нәтижесі бойынша ЖИЫНЫ
МҚАК АД басшысы                МФҚБК АД басышысы
________________________________/ _________________/____________
_________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған  (Тегі, аты, әкесінің аты (болған
жағдайда)/қолы)                    жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағыштағы жиынтық    (қағаз тасымалдағыштағы
тізбе үшін)                         жиынтық тізбе үшін)
Мөрдің орны (қағаз тасымалдағыштағы жиынтық тізбе үшін)
Мөрдің орны (қағаз тасымалдағыштағы жиынтық тізбе үшін)
20___жылғы «___»_________
Ескертпе: * деректер «МҚСБЖ» АЖ деректерінің негізінде қалыптастырылады
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде көрсетілген
медициналық қызметтер үшін ақы төлеу
қағидаларына 28-қосымша
Нысан
Қосалқы мердігерлік шарт негізінде медициналық-санитариялық
алғашқы көмек көрсететін субъектінің бекітілген халқына тегін
медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде
консультациялық-диагностикалық қызметтер көрсеткені үшін
ШОТ-ТІЗІЛІМ
20____жылғы «__» ______________________№ ________
20___жылғы «__»_____бастап 20___жылғы «__»_____дейінгі кезең__________________________________________________________
(аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектісінің атауы)
20 ___ жылғы «___» _______№ _____қосалқы мердігерлік шарт бойынша
Қосалқы мердігердің атауы: ____________________
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) атауы:_________
консультациялық-диагностикалық қызметтер көрсету кезінде:
р/с №
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Қызметтің құны, теңге
Ақы төлеуге ұсынылды
Қызметтердің саны
Сома, теңге
1
2
3
4
5
6
Қосалқы мердігерлік шарт бойынша қызметтер үшін жиыны
МСАК мамандарының жолдамалары бойынша, жиыны
шұғыл дәйектер бойынша, жиыны
қосалқы мердігердің бейінді мамандарының жолдамалары бойынша медициналық дәйектер бойынша (қосымша қызметтер), жиыны
Қосалқы мердігерлік шартқа қосылмаған қызметтер үшін жиыны
МСАК мамандарының жолдамалары бойынша, жиыны
шұғыл дәйектер бойынша, жиыны
қосалқы мердігердің бейінді мамандарының жолдамалары бойынша медициналық дәйектер бойынша (қосымша қызметтер), жиыны
БАРЛЫҒЫ
ақы төлеу клиникалық-шығын топтары бойынша жүзеге асырылатын стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын медициналық көмек нысанындағы мамандандырылған медициналық көмек көрсету кезінде: *
р/с №
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылды
Емделіп шығу жағдайларының саны
Сома, теңге
1
2
3
4
1
Мамандандырылған медициналық көмек бойынша барлығы,
оның ішінде:
1.1
- стационарлық медициналық көмек
1.2
- стационарды алмастыратын медициналық көмек
медициналық қызметтер кешенін көрсету кезінде:
р/с№
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылды
Халықтың саны
Кешенді жан басына шаққандағы норматив
сома, теңге
1
Медициналық қызметтер кешенін, оның ішінде: _________ (көрсету) нысандары бойынша көрсетуге барлығы
Қосалқы мердігердің басшысы ______________________/_________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағыштағы шот-тізілім үшін)
Қосалқы мердігердің бас бухгалтері _________________/_______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағыштағы шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (қағаз тасымалдағыштағы шот-тізілім үшін) 20__жылғы «__»________
Ескертпе:
* деректер «МҚСБЖ» АЖ деректерінің негізінде қалыптастырылады.
Осы шот-тізілімге келесі қосымша қосылып беріледі:
ауылдың субъектісі ТМККК шеңберінде бекітілген халыққа медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 7-кестеге сәйкес нысан бойынша стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсетілген жазылып шыққан науқастардың дербестелген тізілімі.
Тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде көрсетілген
медициналық қызметтер үшін ақы төлеу
қағидаларына 29-қосымша
Нысан
Қосалқы мердігердің медициналық қызметтер көрсетуі кезіндегі
кірістердің құрылымы
20___жылғы «__» ______ бастап 20___жылғы «__» ______ дейінгі кезең
___________________________________________________________________
(қосалқы мердігердің атауы)
р/с№
Қызметтің атауы
Кіріс көздері, мың теңге
БАРЛЫҒЫ
Оның ішінде бюджет қаражаты
НАТ* түріндегі РБ қаражатының еебінен
жергілікті бюджет қаражатының есебінен
А
Б
1
2
3
1
Есепті кезеңдегі кіріс, барлығы
оның ішінде:
1.1
ТМККК шеңберінде медициналық қызметтерді көрсету
1.2
Қосалқы мердігерлік шарт бойынша ТМККК шеңберінде медициналық қызметтерді көрсету
оның ішінде МСАК** көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің қол жеткізілген түпкілікті нәтиже индикаторлары үшін қызметкерлерді ынталандыруға
1.3
Халықтың нысаналы топтарына скринингтік зерттеулер жүргізу
… басқа қызметтер (көрсету)
Қосалқы мердігердің    _______________________ /___________________
басшысы              (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағыштағы есеп үшін)
Қосалқы мердігердің бас
бухгалтері             ______________________/___________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағыштағы есеп үшін)
Мөрдің орны
(қағаз тасымалдағыштағы есеп үшін) 20__жылғы «__»_________
Ескертпе:
*НАТ – нысаналы ағымдағы трансферт;
** МСАК – медициналық-санитариялық алғашқы көмек.
Қосалқы мердігердің медициналық қызметтер көрсетуі кезіндегі
шығыстардың құрылымы
мың теңге
р/с№
Шығыстардың атауы
Айына шығыстар, мың тенге
Барлығы
бюджет қаражатының есебінен
А
В
4
5
I
Кезеңнің басындағы дебиторлық берешек, оның ішінде
МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілері бойынша (қызметтер беруші)
II
Кезеңнің соңындағы дебиторлық берешек,
оның ішінде
МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілері бойынша (қызметтер беруші)
III
Есеп айырысу шотындағы қаражаттың қалдығы
IV
Кірістің барлығы
V
Шығыстың барлығы
1
Жалақы
1.1
Еңбекақы төлеу
оның ішінде
Дәрігерлік персонал, фармацевтер (жоғары білімі бар) мен провизорлар провизоры
Орта медицина және фармацевтика персоналы
Кіші медицина персоналы
Басқа персонал
1.2
Қосымша ақшалай төлемдер (сыйақылар мен сараланған ақы төлеу, демалысқа бірыңғай жәрдемақы, материалдық көмек)
Дәрігерлік персонал, фармацевтер (жоғары білімі бар) мен провизорлар провизоры
Орта медицина және фармацевтика персоналы
Кіші медицина персоналы
Басқа персонал
с.і. сараланған ақы
Дәрігерлік персонал, фармацевтер (жоғары білімі бар) мен провизорлар провизоры
Орта медицина және фармацевтика персоналы
Кіші медицина персоналы
Басқа персонал
оның ішінде МСАК** көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің қол жеткізілген түпкілікті нәтиже индикаторлары үшін қызметкерлерді ынталандыруға
Дәрігерлік персонал
Орта медицина персоналы
Басқа персонал (әлеуметтік қызметкерлер мен психологтар)
1.3
Өтемақылық төлемдер
2.
Салық пен бюджетке берілетін басқа міндеттемелер
2.1
Әлеуметтік салық
2.2
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар
2.3
Міндетті сақтандыруға арналған жарналар
3.
Тауарларды сатып алу
3.1
Дәрі-дәрмектерді және басқа медициналық мақсаттағы заттарды сатып алу
3.2
Басқау тауарларды сатып алу
оның ішінде жұмсақ мүкәммалды сатып алу
4.
Коммуналдық және басқа қызметтер
4.1
Коммуналдық қызметтерге ақы төлеу, барлығы
оның ішінде:
ыстық, суық су, кәріз үшін
газ, электр қуаты үшін
жылу энергиясы үшін
4.2
байланыс қызметтеріне ақы төлеу
4.3
Басқа қызметтер мен істер, барлығы
оның ішінде біліктілікті арттыру мен кадрларды қайта даярлауға
қосалқы мердігерлік шарт бойынша қызметтерге ақы төлеуге
ағымдағы жөндеуге арналған шығыстар
жалдама үшін
5.
Басқа ағымдағы шығындар
5.1
Ел ішіндегі іссапарлар мен қызметтік сапарлар
оның ішінде денсаулық сақтау субъектілері кадрларының біліктілігін арттыру мен қайта даярлауға
5.2
Ел шегінен тыс іссапарлар мен қызметтік сапарлар
оның ішінде денсаулық сақтау субъектілері кадрларының біліктілігін арттыру мен қайта даярлауға
басқа салықтар мен бюджетке міндетті төлемдер
5.3
Басқа ағымдағы шығындар
6.
Лизингілік төлемдер
VI
Негізгі құралдарды сатып алу
оның ішінде 5 млн. дейінгі құнымен жабдықты сатып алу
Қосалқы мердігердің    _______________________ /___________________
басшысы              (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағыштағы есеп үшін)
Қосалқы мердігердің бас
бухгалтері             ______________________/___________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағыштағы есеп үшін)
Мөрдің орны
(қағаз тасымалдағыштағы есеп үшін) 20__жылғы «__»_________
Қызметкерлерге сараланған еңбекақы төлеу бойынша ақпарат
20___жылғы «__»________№_____шарт бойынша
20___жылғы «__»_______бастап 20___жылғы «__»______дейінгі кезең
__________________________________________________________________
(қосалқы мердігердің атауы)
р/с №
Атауы
Қызметкерлердің нақты саны (адам)
Қосымша ақшалай төлемдер, мың теңге
барлығы
оның ішінде сараланған ақы алғандар
барлығы
оның ішінде сараланған еңбекақы төлеуге
А
Б
1
2
4
5
БАРЛЫҒЫ, оның ішінде:
1
Дәрігерлік персонал, фармацевтер (жоғары білімі бар) мен провизорлар
оның ішінде: МСАК дәрігерлік персоналы
2
Орта медицина және фармацевтика персоналы
оның ішінде: МСАК орта медицина персоналы
3
Кіші медицина персоналы
4
Басқа персонал
Қосалқы мердігердің    _______________________ /___________________
басшысы              (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағыштағы есеп үшін)
Қосалқы мердігердің бас
бухгалтері             ______________________/___________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағыштағы есеп үшін)
Мөрдің орны
(қағаз тасымалдағыштағы есеп үшін) 20__жылғы «__»_________
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
туралы ақпарат
20___жылғы «__»________№_____шарт бойынша
20___жылғы «__»_______бастап 20___жылғы «__»______дейінгі кезең
__________________________________________________________________
(қосалқы мердігердің атауы)
р/с №
Атауы
Барлығы, адам
оның ішінде
Сома (мың теңге)
Дәрігерлер
Фармацевттер (жоғары білімі бар), провизорлар
Орта медицина қызметкерлері
Орта фармацевтика қызметкерлері
Медициналық емес білімі бар мамандар (адам)
адам
мың теңге
адам
мың теңге
адам
мың теңге
адам
мың теңге
адам
мың теңге
Барлығы
Оның ішінде іссапарлық шығыстар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1.
Мамандардың барлығы, оның ішінде:
1.1
біліктілікті арттырды
1.2
қайта даярлаудан өтті
ЖИЫНЫ
Қосалқы мердігердің    _______________________ /___________________
басшысы              (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағыштағы есеп үшін)
Қосалқы мердігердің бас
бухгалтері             ______________________/___________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағыштағы есеп үшін)
Мөрдің орны
(қағаз тасымалдағыштағы есеп үшін) 20__жылғы «__»_________