Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам государственной службы
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 29 марта 2014 года № 04-2-4/56. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 мая 2014 года № 9406. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 8 июня 2015 года № 184
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 08.06.2015 № 184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации подпункта 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Регламент государственной услуги «Тестирование государственных служащих и кандидатов на занятие вакантной административной государственной должности» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Регламент государственной услуги «Зачисление в кадровый резерв административной государственной службы» согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Регламент государственной услуги «Прием на обучение в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан» согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Регламент государственной услуги «Обучение по профессиональным программам послевузовского образования в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан» согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Регламент государственной услуги «Обучение по программам переподготовки и повышения квалификации в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан» согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы согласно приложению 6 к настоящему приказу.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заведующего Отделом управления персоналом государственной службы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы Сарсенова Ж.Ш.
4. Отделу управления персоналом государственной службы в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа и его официальное опубликование.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель                               А. Байменов
Приложение 1
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
от 29 марта 2014 года № 04-2-4/56
Регламент государственной услуги
«Тестирование государственных служащих и кандидатов на занятие
вакантной административной государственной должности»

Мемлекеттік қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2014 жылғы 29 наурыздағы № 04-2-4/56 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 6 мамырда № 9406 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2015 жылғы 8 маусымдағы № 184 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 08.06.2015 № 184 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабы 2) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес «Мемлекеттiк қызметшiлерді және бос мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасуға үміткерлерді тестілеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес «Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң кадр резервiне қою» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына оқуға қабылдау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік бағдарламалары бойынша оқыту» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында қайта даярлау және біліктілікті арттыру бағдарламалары бойынша оқыту» мемлекеттік мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мемлекеттік істері агенттігі Мемлекеттік қызмет персоналын басқару бөлімінің меңгерушісі Ж.Ш. Сәрсеновке жүктелсін.
4. Мемлекеттік қызмет персоналын басқару бөлімі заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді және оны ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                          А. Байменов
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің
2014 жылғы 29 наурыздағы
№ 04-2-4/56 бұйрығына
1-қосымша
«Мемлекеттік қызметшілерді және бос мемлекеттік әкімшілік
лауазымдарға орналасуға үміткер азаматтарды тестiлеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Тестирование государственных служащих и кандидатов на занятие вакантной административной государственной должности» оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Тестирование государственных служащих и кандидатов на занятие вакантной административной государственной должности», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 марта 2014 года № 275, Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы и его территориальными подразделениями по областям, городам Астаны и Алматы (далее – услугодатель).
Прием заявлений осуществляется через веб-портал «электронного правительства», в том числе посредством обращения в центры обслуживания населения, а также услугодателю.
2. Форма оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) сертификат о прохождении тестирования;
2) справка о прохождении тестирования с результатами ниже пороговых значений.
Выдача результатов осуществляется на бумажном носителе.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действий) по оказанию государственнй услуги является подача заявления через веб-портал «электронного правительства» (далее – Портал), в том числе посредством обращения в центры обслуживания населения или услугодателю.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) подача заявления услугополучателем через Портал с указанием места, дня и времени тестирования исходя из наличия свободных мест (не более 5 минут).
В случае обращения услугополучателя в центр обслуживания населения или услугодателю, ответственное лицо центра обслуживания населения или услугодателя содействует услугополучателю в подаче заявления через Портал (не более 30 минут).
Принятие от услугополучателя заявления подтверждается распиской, формируемой в Портале, с указанием даты, времени и места тестирования;
2) допуск услугополучателя (после его прибытия в указанное в расписке место, день и время тестирования) к тестированию администратором тестирования по результатам сверки данных документа, удостоверяющего личность и содержащего индивидуальный идентификационный номер услугополучателя со списком лиц, подлежащих тестированию (не более 10 минут);
3) ознакомление услугополучателя с инструкцией по тестированию администратором тестирования (не более 10 минут);

1. Жалпы ережелер
1. «Мемлекеттік қызметшілерді және бос мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға үміткер азаматтарды тестiлеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 29 наурыздағы № 275 қаулысымен бекітілген «Мемлекеттік қызметшілерді және бос мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға үміткер азаматтарды тестiлеу» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты негізінде (бұдан әрі – Стандарт), Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі және оның облыстардағы, Астана, Алматы қалаларындағы аумақтық бөлімшелері көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Өтініштерді қабылдау «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық/қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) тестілеуден өткендігі туралы сертификат;
2) шекті мәннен төмен нәтижелермен тестілеуден өткендігі туралы анықтама. Нәтиже қағаз жүзінде беріледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл
тәртібін сипаттау
4. «Электрондық үкімет» веб-порталы (бұлан әрі - Портал) арқылы, оның ішінде xалыққа қызмет көрсету орталықтарына немесе көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну арқылы өтінішті тапсыру мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылдар) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) бар бос орындар негізінде тестілеудің өту орнын, күнін және уақытын көрсете отырып Портал арқылы өтінішті тапсыру (5 митуттан ұзақ емес).
Көрсетілетін қызметті алушы xалыққа қызмет көрсету орталықтарына немесе көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда, xалыққа қызмет көрсету орталығының немесе көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметшісі көрсетілетін қызметті алушыға Портал арқылы өтінішті беруге жәрдем береді (30 митуттан ұзақ емес).
Көрсетілетін қызметті алушыдан өтініштің қабылданғаны Порталда қалыптастырылатын тестілеу күні, уақыты және өту орны көрсетілген қолхатпен расталады.
2) көрсетілетін қызметті алушынының (ол қолхатта көрсетілген тестілеу өту орнына, күнінде және уақытында келгеннен кейін) паспорты немесе жеке куәлігінің мәліметтерін тестілеуге жататын адамдардың тізімімен салыстыру нәтижесінде тестілеу әкімшісімен көрсетілетін қызметті алушыны тестілеуге жіберу (10 митуттан ұзақ емес).
3) көрсетілетін қызметті алушыны тестілеу бойынша нұсқаулықпен тестілеу әкімшісінің таныстыруы (10 митуттан ұзақ емес).

4) прохождение услугополучателем тестирования (в зависимости от программы не более 2 часов 20 минут);
5) выдача услугополучателю результата тестирования администратором тестирования (с момента завершения тестирования не более 30 минут).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие работники услугодателя и его подведомственной организации:
1) работник услугодателя, являющийся администратором тестирования;
2) работник акционерного общества «Национальный центр по управлению персоналом государственной службы», являющийся оператором тестирования.
7. Последовательность процедур между структурными подразделениями:
1) допуск услугополучателя (после его прибытия в указанное в расписке место, день и время тестирования) к тестированию администратором тестирования по результатам сверки данных документа, удостоверяющего личность и содержащего индивидуальный идентификационный номер услугополучателя со списком лиц, подлежащих тестированию. Длительность выполнения составляет не более 10 минут;
2) ознакомление услугополучателя с инструкцией по тестированию администратором тестирования. Длительность выполнения составляет не более 10 минут;
3) администрирование процесса тестирования администратором тестирования и техническое сопровождение процесса тестирования оператором тестирования. Длительность выполнения в зависимости от программы тестирования составляет не более 2 часов 20 минут;
4) подписание результатов тестирования администратором и оператором тестирования. Заверение печатью результатов тестирования администратором тестирования. Длительность выполнения составляет не более 10 минут с момента завершения тестирования;
5) выдача услугополучателю результата тестирования администратором тестирования. Длительность выполнения составляет не более двадцати минут с момента завершения тестирования.
Схематическое описание последовательности процедур между структурными подразделениями представлено в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия и использования
информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
8. Подача заявления на тестирования осуществляется через Портал в разделе «Трудоустройство и занятость», далее «Запись на тестирование для государственных служащих».
9. Подача заявления на тестирование через Портал включает в себя следующие этапы:
1) регистрацию на Портале;
2) авторизацию на Портале;
3) подачу заявления на получение услуги;
4) просмотр состояния заявления;
5) получение расписки;
6) отмену заявления (при необходимости).
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (ИИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в случае неподлинности связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги в портале, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в портале и обработка запроса в портале;
7) условие 2 – проверка соответствия данных услугополучателя требуемым условиям;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в случае несоответствия требуемым условиям;
9) процесс 6 – получение услугополучателем результата услуги (расписка), сформированной порталом, с указанием даты, времени и места тестирования.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через Портал в виде диаграммы функционального взаимодействия при оказании электронной услуги через портал, в графической форме приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Тестирование государственных служащих
и кандидатов на занятие вакантной
административной государственной должности»
Схематическое описание последовательности процедур между
структурными подразделениями
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Тестирование государственных служащих
и кандидатов на занятие вакантной
административной государственной должности»
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
электронной услуги через портал (Запись на тестирование)
Условные обозначения:
Приложение 2
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
от 29 марта 2014 года № 04-2-4/56
Регламент
государственной услуги «Зачисление в кадровый резерв
административной государственной службы»

4) көрсетілетін қызметті алушының тестілеуден өтуі (тестілеу бағдарламасына байланысты 2 сағат 20 минуттан ұзақ емес).
5) көрсетілетін қызметті алушыға тестілеу нәтижесін әкімшімен беру (30 митуттан ұзақ емес).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің және оның ведомстволық бағынысты мекемесінің мына қызметкерлері қатысады:
1) тестілеу әкімшісі болып табылатын көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері;
2) тестілеу операторы болып табылатын «Мемлекеттік қызмет персоналын басқару ұлттық орталығы» акционерлік қоғамның қызметкері.
7. Құрылымыдық бөлімшелерінің өзара іс-қимылдарының дәйектілігі осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық
жүйелердің өзара іс-қимыл және пайдалану тәртібін сипаттау
8. Тестілеуге өтінішті тапсыру Портал арқылы, «жұмысқа орналастыру», «Мемлекеттік қызметкерлерге арналған тестілеуге жазылу» бөліктерінде жүзеге асырылады.
9. Портал арқылы тестілеуге өтінішті тапсыру келесі кезеңдерді қамтиді:
1) Порталда тіркелу;
2) Порталда авторлану;
3) қызметті алу үшін өтініш беру;
4) өтініштің қалып-күйін қарап шығу;
5) қолхатты алу;
6) өтінішті жою (қажет болған жағдайда).
10. Көрсетілетін қызметті алушының өтініші мен рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігі тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркеуді жүзеге асырады (порталға тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – қызметті алу үшін порталда көрсетілетін қызметті алушының паролін енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1-шарт – тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин (ЖСН) және пароль арқылы порталда тексеру;
4) 2-үдеріс – порталда көрсетілетін қызметті алушылар деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – көрсетілген қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті порталда таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды көрсетілетін қызметті алушының толтыруы (деректерді енгізу);
6) 4-үдеріс – порталда электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу және порталда сұрау салуды өңдеу;
7) 2-шарт – көрсетілетін қызметті алушының деректерін талап етілетін шарттарға сәйкестігін тексеру;
8) 5-үдеріс – талап етілетін шарттарға сәйкес еместігіне байланысты сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – тестілеудің күні, уақыты және орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған қызмет нәтижесін (қолхатты) алуы.
11. Көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібі мен көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсетуге Портал арқылы электрондық қызметті көрсетуде функционалдық өзара іс-қимылдың диаграммасы түрінде портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттама графикалық нысанда осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
«Мемлекеттік қызметшілерді және бос
мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға
орналасуға үміткер азаматтарды
тестiлеу» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 1-қосымша
Құрылымыдық бөлімшелерінің өзара іс-қимылдарының дәйектілігі
«Мемлекеттік қызметшілерді және бос
мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға
орналасуға үміткер азаматтарды
тестiлеу» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2-қосымша
Портал арқылы электрондық қызметті көрсетуде функционалдық
өзара іс-қимылдың диаграммасы (Тестілеуге жазылу)
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің
2014 жылғы 29 наурыздағы
№ 04-2-4/56 бұйрығына
2-қосымша
«Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң кадр резервiне қою»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Зачисление в кадровый резерв административной государственной службы» (далее – государственная услуга) оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Зачисление в кадровый резерв административной государственной службы», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 марта 2014 года № 275 (далее – Стандарт), Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы и его территориальными подразделениями по областям, городам Астаны и Алматы (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выписка из приказа о зачислении в кадровый резерв.
Выдача результатов осуществляется на бумажном носителе.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем документов от услугополучателя согласно пункту 9 Стандарта.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) регистрация в журнале учета сотрудником услугодателя о приеме документов; талон, выдаваемый получателю государственной услуги, с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего документы; при представлении по почте – отметка о принятии заявки в журнале учета (1 рабочий день);
2) проверка наличия необходимых документов для получения государственной услуги (2 рабочих дня);
3) зачисление в кадровый резерв административной государственной службы (3 рабочих дня);
4) выдача выписки из приказа о зачислении в кадровый резерв (1 рабочий день).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель Отдела управления персоналом государственной службы (далее – руководитель отдела);
3) сотрудник Отдела управления персоналом государственной службы (далее – сотрудник отдела).
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
для лиц, принявших участие в конкурсном отборе и рекомендованным конкурсной комиссией государственного органа для зачисления в кадровый резерв:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов, проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю отдела, при этом в правом нижнем углу документа проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера;

1. Жалпы ережелер
1. «Мемлекеттік әкімшілік қызметтің кадр резервіне қою» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 29 наурыздағы № 275 қаулысымен бекітілген «Мемлекеттік әкімшілік қызметтің кадр резервіне қою» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты негізінде (бұдан әрі – Стандарт), Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі және оның облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық бөлімшелері көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: кадр резервіне алу туралы бұйрықтан үзінді көшірме. Нәтиже қағаз жүзінде беріледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарын алуы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерінің құжаттарды қабылдау туралы есепке алу журналына тіркеуі; мемлекеттік қызметті алушыға күні мен уақыты, құжатты қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып берілген талон; почта арқылы ұсынған кезде – есепке алу журналындағы өтінімді қабылдау туралы белгі қою (1 жұмыс күн);
2) мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттардың болуын тексеру (2 жұмыс күн);
3) мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң кадр резервiне қою (3 жұмыс күн);
4) кадр резервіне қою туралы бұйрықтан үзінді жазбаны беру (1 жұмыс күн).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) Мемлекеттік қызмет персоналын басқару бөлімінің басшысы
(бұдан әрі – бөлім басшысы);
3) Мемлекеттік қызмет персоналын басқару бөлімінің қызметкері
(бұдан әрі – бөлім қызметкері).
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
конкурстық iрiктеуге қатысқан және конкурстық комиссиямен кадр резервiне қою үшін ұсынылған адамдарға:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттар түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде алынған құжаттарды тіркеуден өткізеді және бөлім басшысына қарауға жібереді, бұл ретте, құжаттың оң жақ төменгі бұрышына түскен күні мен кіріс нөмірі көрсетілген мемлекеттік тілдегі тіркеу мөртаңбасы қойылады;

2) руководитель отдела в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов, рассматривает их и отписывает сотруднику отдела;
3) сотрудник отдела в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня поступления документов, рассматривает их на соответствие предъявляемым требованиям, готовит проект приказа о зачислении в кадровый резерв административной государственной службы корпуса «Б», подписывает и выдает выписку из данного приказа услугополучателю;
для лиц, завершивших обучение по программам послевузовского образования на основании государственного заказа, в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или закончившим зарубежные высшие учебные заведения по приоритетным специальностям, направленных государственными органами на работу в международные организации или другие государства, а также зачисленных в кадровый резерв корпуса «А»:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов, проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю услугодателя, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера;
2) руководитель Отдела в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов, рассматривает заявление услугополучателя и отписывает сотруднику отдела;
3) сотрудник отдела в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов, рассматривает заявление услугополучателя на соответствие предъявляемым требованиям, готовит проект приказа о зачислении в кадровый резерв административной государственной службы корпуса «Б», подписывает и выдает выписку из данного приказа услугополучателю;
для лиц, принявших участие в отборе в кадровый резерв корпуса «А»:
1) с момента окончания приема документов сотрудник услугодателя в течение 10 (десяти) рабочих дней рассматривает документы кандидатов на соответствие специальным квалификационным требованиям к должностям корпуса «А», требованиям пункта 4 статьи 10 и пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе»;
2) по итогам рассмотрения документов услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней принимают решение о допуске кандидатов к участию в тестировании;
3) услугополучатели проходят тестирование в течение 1 (одного) месяца на основании графика, составляемого услугодателем. График тестирования публикуется на интернет-ресурсе услугодателя не позднее 5 (пяти) рабочих дней до дня начала проведения тестирования;

2) бөлім басшысы құжаттар түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде оларды қарайды және бөлім қызметкеріне нұсқаумен жіберед;
3) бөлім қызметкері құжаттар топтамасын түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қойылатын талаптарға сәйкестігін қарайды және «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметтің кадр резервіне қою туралы бұйрықтың жобасын әзерлеп, қол қойдыртып көрсетілетін қызметті алушыға аталған бұйрықтан үзінді жазбаны береді;
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттiк тапсырыс негiзiнде жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша оқуды аяқтаған немесе басым мамандықтар бойынша шетелдiң жоғары оқу орындарын аяқтаған, мемлекеттiк органдар халықаралық ұйымдарға немесе басқа мемлекеттерге жұмысқа жiберген, сондай-ақ «А» корпусының кадр резервіне алынған адамдарға:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттар түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде алынған құжаттарды тіркеуден өткізеді және бөлім басшысына қарауға жібереді, бұл ретте, құжаттың оң жақ төменгі бұрышына түскен күні мен кіріс нөмірі көрсетілген мемлекеттік тілдегі тіркеу мөртаңбасы қойылады;
2) бөлім басшысы құжаттар түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде оларды қарайды және бөлім қызметкеріне нұсқаумен жіберед;
3) бөлім қызметкері құжаттар топтамасын түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде қойылатын талаптарға сәйкестігін қарайды және «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметтің кадр резервіне қою туралы бұйрықтың жобасын әзерлеп, қол қойдыртып көрсетілетін қызметті алушыға аталған бұйрықтан үзінді жазбаны береді;
«А» корпусының кадр резервіне іріктеуге қатысқан адамдарға:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде үміткерлердің құжаттарын «А» корпусының лауазымдарына қойылатын арнайы біліктілік талаптарына, «Мемлекеттік қызмет туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 4-тармағының және 13-бабы 1-тармағының талаптарына сәйкестігін қарайды;
2) көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды қарау қорытындылары бойынша 5 (бес) жұмыс күні ішінде үміткерлерді тестілеуге қатысуға жіберу туралы шешім қабылдайды;
3) көрсетілетін қызметті алушылар тестілеуден көрсетілетін қызметті беруші жасаған кесте негізінде бір ай ішінде өтеді. Тестілеу кестесі көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында тестілеу өткізудің басталу күніне дейінгі бес жұмыс күнінен кешіктірілмей жарияланады;

4) Национальная комиссия по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан (далее – Национальная комиссия) определяет перечень иных сведений, необходимых для принятия решения о допуске услугополучателей, получивших положительные результаты тестирования, к собеседованию. Услугодатель на основании данного перечня направляет письменный запрос в соответствующие государственные органы, которые представляют сведения в течение сроков, установленных Национальной комиссией. Услугодатель, если иное не будет определено Национальной комиссией, в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня получения сведений от государственных органов направляет список услугополучателей, получивших положительные результаты тестирования, в рабочий орган Национальной комиссии.
8. Схематическое описание последовательности процедур между структурными подразделениями представлено в приложении к настоящему регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной услуги
«Зачисление в кадровый резерв
административной государственной
службы»
Схематическое описание последовательности процедур между
структурными подразделениями
Для лиц, принявших участие в конкурсном отборе и рекомендованным
конкурсной комиссией государственного органа
для зачисления в кадровый резерв
Для лиц, завершивших обучение по программам послевузовского
образования на основании государственного заказа, в организациях
образования при Президенте Республики Казахстан или закончившим
зарубежные высшие учебные заведения по приоритетным
специальностям, направленных государственными органами на работу в
международные организации или другие государства, а также
зачисленных в кадровый резерв корпуса «А»
Для лиц, принявших участие в отборе в кадровый резерв корпуса «А»
Приложение 3
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
от 29 марта 2014 года № 04-2-4/56
Регламент
государственной услуги «Прием на обучение в Академию
государственного управления при Президенте
Республики Казахстан»
2. Общие положения
1. Государственная услуга «Прием на обучение в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан» (далее – государственная услуга) оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Прием на обучение в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 марта 2014 года № 275 (далее – Стандарт), РГКП «Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан» (далее – услугодатель).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.

4) Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссия (бұдан әрі – Ұлттық комиссия) тестілеуден оң нәтиже алған үміткерлерді әңгімелесуге жіберу туралы шешім қабылдауға қажетті өзге де мәліметтер тізбесін айқындайды. Көрсетілетін қызметті беруші аталған тізбе негізінде тиісті мемлекеттік органдарға жазбаша сұрату жолдайды, олар Ұлттық комиссия белгілеген мерзімдер ішінде мәліметтер ұсынады. Көрсетілетін қызметті беруші, егер Ұлттық комиссия өзгеше белгілемесе, мемлекеттік органдардан мәліметтерді алған күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде Ұлттық комиссияның жұмыс органына тестілеуден оң нәтижелер алған үміткерлердің тізімін жолдайды.
8. Құрылымыдық бөлімшелерінің өзара іс-қимылдарының дәйектілігі осы регламентке қосымшада көрсетілген.
«Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң
кадр резервiне қою» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне қосымша
Құрылымыдық бөлімшелерінің өзара іс-қимылдарының дәйектілігі Конкурстық iрiктеуге қатысқан және конкурстық комиссиямен кадр
резервiне қою үшін ұсынылған адамдарға
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы білім беру ұйымдарында
мемлекеттiк тапсырыс негiзiнде жоғары оқу орнынан кейінгі білім
бағдарламалары бойынша оқуды аяқтаған немесе басым мамандықтар
бойынша шетелдiң жоғары оқу орындарын аяқтаған, мемлекеттiк органдар
халықаралық ұйымдарға немесе басқа мемлекеттерге жұмысқа жiберген,
сондай-ақ «А» корпусының кадр резервіне алынған адамдарға
«А» корпусының кадр резервіне іріктеуге қатысқан адамдарға
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің
2014 жылғы 29 наурыздағы
№ 04-2-4/56 бұйрығына
3-қосымша
«Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы
Мемлекеттік басқару академиясына оқуға қабылдау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына оқуға қабылдау» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 29 наурыздағы № 275 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына оқуға қабылдау» мемлекеттiк қызметтер көрсету стандарты негізінде (бұдан әрі – Стандарт), «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы» РМҚК көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз жүзінде.

3. Результат оказания государственной услуги: выписка из приказа о зачислении в число обучающихся по программам послевузовского образования (магистратура, докторантура) Академии (далее – выписка).
Выдача результатов осуществляется на бумажном носителе.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем документов от услугополучателя согласно пункту 9 Стандарта.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) выдача талона о приеме документов для участия в вступительных конкурсных экзаменах (30 минут);
2) успешная сдача вступительных конкурсных экзаменов (ежегодно с 1 по 20 августа);
3) участие в конкурсе (ежегодно с 20 августа);
4) зачисление в число обучающихся (ежегодно до 31 августа).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) приемная комиссия;
2) ответственный секретарь;
3) технический секретарь;
4) предметная комиссия;
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) технический секретарь в течение 30 (тридцати) минут принимает пакет документов;
2) сдача вступительных экзаменов осуществляется в период, установленном Типовыми правилами приема на обучение в организации образования, реализующие профессиональные учебные программы послевузовского образования, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 109;
3) работа аппелляционной комиссии (в случае подачи апелляционного заявления) со следующего дня после завершения вступительного экзамена;
4) работа приемной комиссии осуществляется ежегодно до 25 августа;
5) зачисление в число обучающихся Академии осуществляется ежегодно до 31 августа;
6) получение удостоверения обучающегося и зачетной книжки.
8. Схематическое описание последовательности процедур между структурными подразделениями представлено в приложении к настоящему регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной услуги
«Прием на обучение в Академию
государственного управления при
Президенте Республики Казахстан»
Схематическое описание последовательности процедур между
структурными подразделениями
Приложение 4
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
от 29 марта 2014 года № 04-2-4/56
Регламент
оказания государственной услуги
«Обучение по профессиональным программам послевузовского
образования в Академии государственного управления
при Президенте Республики Казахстан»

3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: Академияның жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары (магистратура, докторантура) бойынша білім алушылардың қатарына қабылдау туралы бұйрықтан үзінді көшірме (бұдан әрі – үзінді) Нәтиже қағаз жүзінде беріледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарын алуы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) конкурстық қабылдау емтихандарына қатысу үшін құжаттарды қабылдау туралы талондарды беру (30 минут);
2) конкурстық қабылдау емтихандарын сәтті тапсыру (жыл сайын 1 тамыздан 20 тамызға дейін);
3) конкурсқа қатысу (жыл сайын 20 тамыздан бастап);
4) білім алушылар қатарына қабылдау (жыл сайын 31 тамызға дейін).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) қабылдау комиссиясы;
2) жауапты хатшы;
3) техникалық хатшы
4) пәндік комиссия.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) техникалық хатшының құжаттар пакетін қабылдауы – 30 минут;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 109 қаулысымен бекітілген Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың Үлгі қағидаларымен белгіленген мерзімде қабылдау емтихандарын тапсыру;
3) қабылдау емтиханы аяқталғаннан кейін келесі күннен кейін апелляциялық комиссия жұмысы (апелляциялық өтініш берген жағдайда);
4) қабылдау комиссиясының жұмысы жыл сайын 25 тамызға дейін;
5) Академияның білім алушылардың қатарына қабылдауы жыл сайын 31 тамызға дейін жүзеге асырады;
6) білім алушының куәлігін және сынақ кітапшасын алу.
8. Құрылымыдық бөлімшелерінің өзара іс-қимылдарының дәйектілігі осы регламентке қосымшада көрсетілген.
«Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы Мемлекеттік
басқару академиясына оқуға қабылдау»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне қосымша
Құрылымыдық бөлімшелерінің өзара іс-қимылдарының дәйектілігі
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің
2014 жылғы 29 наурыздағы
№ 04-2-4/56 бұйрығына
4-қосымша
«Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы
Мемлекеттік басқару академиясында жоғары оқу орнынан кейінгі
білім берудің кәсіптік бағдарламалары бойынша оқыту»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Обучение по профессиональным программам послевузовского образования в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан» (далее – государственная услуга) оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Обучение по профессиональным программам послевузовского образования в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 марта 2014 года № 275 (далее – Стандарт), РГКП «Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан» (далее – услугодатель).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) диплом, а также приложение (транскрипт) к нему, подтверждающий полное освоение профессиональной образовательной программы послевузовского образования услугодателя;
2) справка, выдаваемая услугополучателю, не завершившему обучение по профессиональным программам послевузовского образования.
Выдача результатов осуществляется на бумажном носителе.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем документов от услугополучателя согласно пункту 9 Стандарта.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) зачисление в число обучающихся Академии (ежегодно конец августа);
2) удовлетворительные учебные достижения по всем дисциплинам учебного плана за весь период обучения (1 или 2 года в зависимости от программы обучения);
3) удовлетворительные учебные достижения при прохождении производственной практики/стажировки за рубежом (в зависимости от программы обучения);
4) успешное завершение написания диссертации и решение выпускающей кафедры о рекомендации к защите (выписка из протокола заседания кафедры) (в зависимости от программы обучения);
5) получение положительного отзыва научного руководителя (в зависимости от программы обучения);
6) наличие определенного количества публикаций по теме диссертации в научных изданиях или выступлений на международных или республиканских научных конференциях;
7) наличие одной внешней рецензии;
8) успешная сдача комплексного экзамена;
9) успешная защита диссертации.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги

1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік бағдарламалары бойынша оқыту» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 29 наурыздағы № 275 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік бағдарламалары бойынша оқыту» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты негізінде (бұдан әрі – Стандарт), «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы» РМҚК көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің кәсіптік білім бағдарламасының толық меңгергенін растайтын дипломы, сондай-ақ оған қосымша (транскрипт);
2) жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің кәсіптік бағдарламаларын аяқтамаған көрсетілетін қызметті алушыға берілетін анықтама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарын алуы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) Академияның білім алушыларының қатарына қабылдауы (жыл сайын тамыздың аяғында);
2) оқу жоспарының барлық пәндері бойынша оқу кезеңі ішіндегі қанағаттанарлық оқу жетістіктері (1 немесе 2 жыл оқу бағдарламаға байланысты);
3) өндірістік практикадан/шетелдегі тағылымдамадан өту кезіндегі қанағаттанарлық оқу жетістіктері (оқу бағдарламаға байланысты);
4) диссертация жазуды табысты аяқтау және бітіруші кафедраның қорғауға ұсыну туралы шешімі (кафедра мәжілісінің хаттамасынан үзінді) (оқу бағдарламаға байланысты);
5) ғылыми жетекшіден оң пікір алу (оқу бағдарламаға байланысты);
6) диссертация тақырыбы бойынша ғылыми басылымдардағы жарияланымдардың немесе халықаралық не республикалық ғылыми конференцияларда баяндамалар жасаудың белгілі бір санының болуы;
7) бір сырттай рецензияның болуы;
8) кешенді емтиханды сәтті тапсыру;
9) диссертацияны сәтті тапсыру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау

6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) Центр академических программ;
2) Институт управления, Институт правосудия, Институт дипломатии, Национальная школа государственной политики;
3) кафедры;
4) Служба международного сотрудничества и связей с общественностью;
5) Центр информационных технологий;
6) Финансово-экономическая служба;
7) библиотека.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) Государственная услуга оказывается в соответствии с:
документами учебного процесса, разработанными Центром академических программ и утверждаемых решением Ученого совета Академии;
учебным планом, академическим календарем специальности, расписанием занятий, рубежного контроля, экзаменационной сессии, итоговой аттестации;
сдаче комплексного государственного экзамена и защиты диссертации;
2) Центр академических программ осуществляет:
планирование и организацию учебного процесса, направленной на получение обучающимися степени магистра/доктора по выбранной специальности с высоким качеством знаний, умений и навыков;
контролирует выполнение учебных планов и программ по специальностям в течение всего периода обучения;
ведет контроль и осуществяет оценку деятельности преподавателей: обеспечивает структурные подразделения и обучающихся необходимыми нормативными документами учебного процесса и бланками;
3) Институты Академии, осуществляют подготовку магистрантов по специальностям и реализацию образовательных программ магистратуры и докторантуры и функциями которых осуществляющих, являются:
осуществление подготовки магистрантов по соответствующей специальности;
организация и координация деятельности кафедр по вопросам подготовки магистрантов;
организация учебного и воспитательного процесса по специальности магистратуры и докторантуры для получения новых или дополнительных специальных знаний, умений, навыков, необходимых при выполнении профессиональных обязанностей.
Деятельность Институтов регламентируется соответствующими Положениями;
4) Кафедры проводят занятия и предлагают обучающимся пакет учебно-методических материалов:
силлабусы;
каталог элективных дисциплин;
материалы самоконтроля по каждой дисциплине, тренировочные тесты, контрольные задания, экзаменационные вопросы по каждой дисциплине;
программы производственной практики.
Деятельность кафедр регламентируется соответствующим Положением;
5) Центр информационных технологий контролирует автоматизированную информационную систему «Platonus», которая позволяет осуществлять электронную регистрацию заявок на обучение по дисциплинам; получать информацию об учебных достижениях в течение всего периода обучения, расписании занятий, экзаменов, итоговой аттестации, пакет учебно-методических материалов, составлять свою образовательную траекторию на весь период обучения;

6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) Академиялық бағдарламалар орталығы;
2) Басқару институты, Сот төрелігі институты, Дипломатия институты, Мемлекеттік саясаттың ұлттық мектебі;
3) Кафедралар;
4) Халықаралық ынтымақтастық және жұртшылықпен байланыс қызметі;
5) Ақпараттық технологиялар орталығы;
6) Қаржы-экономикалық қызметі;
7) Кітапхана.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) Мемлекеттік қызмет Академиялық бағдарламалар орталығы әзірлейтін және Академияның Ғылыми кеңесінің шешімімен бекітілетін оқу процесінің мынадай құжаттарына сәйкес көрсетіледі: оқуға қабылдау туралы, оқу жоспарлары, мамандықтардың академиялық күнтізбесі, сабақ кестесі, аралық бақылау, емтихан сессиясы, қорытынды аттестация: кешенді мемлекеттік емтихан тапсыру және диссертация қорғау.
2) Академиялық бағдарламалар орталығы білім алушылардың таңдалған мамандық бойынша жоғары сапалы білім, білік-дағдылармен қоса магистр/доктор дәрежесін алуына бағытталған оқу процесін жоспарлауды және ұйымдастыруды жүзеге асырады; барлық оқу кезеңі ішінде мамандықтар бойынша оқу жоспарлары мен бағдарламаларының орындалуын бақылайды; оқытушылардың қызметіне бақылау жүргізеді және бағалайды; құрылымдық бөлімшелер мен білім алушыларды оқу процесіне қажетті нормативтік құжаттармен және бланкілермен қамтамасыз етеді.
3) Академия институттары магистранттарды мамандықтар бойынша даярлауды жүзеге асырады және магистратура мен докторантураның білім беру бағдарламаларын іске асырады, олардың функциясы мынадай:
тиісті мамандық бойынша магистранттарды даярлауды жүзеге асыру;
магистранттарды даярлау мәселелері бойынша кафедралардың қызметін ұйымдастыру және үйлестіру;
кәсіби міндеттерін орындау кезінде қажетті жаңа немесе қосымша арнайы білім, білік-дағдылар алу үшін магистратура мен докторантура мамандықтары бойынша оқу және тәрбие процесстерін ұйымдастыру.
Институттардың қызметі тиісті Ережелермен реттеледі.
4) Кафедралар сабақтар өткізеді және білім алушыларға оқу-әдістемелік материалдар пакетін ұсынады:
силлабустар;
элективті пәндер каталогы;
әрбір пән бойынша өзін-өзі бақылау материалдары, машықтану тесттері, бақылау тапсырмалары, әр пән бойынша емтихан сұрақтары;
өндірістік практика бағдарламалары.
5) Ақпараттық технологиялар орталығы «Platonus» автоматтандырылған ақпараттық жүйесін бақылайды. Аталған жүйе мамандықтар бойынша оқуға өтінімдерді электронды түрде тіркеуді жүзеге асыруға; оқудың барлық кезеңі ішінде оқу жетістіктері, сабақ кестесі, емтихандар, оқу-әдістемелік материалдар пакеті туралы ақпараттарды алуға мүмкіндік береді және өзінің білім беру траекториясын оқудың барлық кезеңіне құрады.

6) Служба международного сотрудничества и связей с общественностью осуществляет организационные вопросы по стажировке за рубежом, которая является составной частью учебного процесса и проходит в учебных заведениях зарубежных стран и международных организациях;
7) Финансово-экономическая служба:
ведет полный и достоверный учет средств, поступивших за обучение и за прочие предоставленные услуги; соблюдает сроки начисления и выдачи стипендии;
погашения задолженностей по налогам и прочим платежам в бюджет и внебюджетные фонды;
ведет контроль за своевременностью и полнотой исполнения условий договоров с поставщиками услуг;
8) Библиотека является структурным подразделением Академии, обеспечивающим образовательную, научно-исследовательскую, методическую и творческую деятельность преподавательского состава, магистрантов, докторантов и обеспечивает информационно-методическими ресурсами, учебно-методическими материалами, научными и методическими разработками кафедр в течение всего учебного процесса.
8. Схематическое описание последовательности процедур между структурными подразделениями представлено в приложении к настоящему регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной
услуги «Обучение по
профессиональным программам
послевузовского образования
в Академии государственного
управления при Президенте
Республики Казахстан»
Схематическое описание последовательности процедур между
структурными подразделениями
Приложение 5
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
от 29 марта 2014 года № 04-2-4/56
Регламент государственной услуги
«Обучение по программам переподготовки и повышения квалификации
в Академии государственного управления при Президенте
Республики Казахстан и Региональных центрах повышения
квалификации государственных служащих»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Обучение по программам переподготовки и повышения квалификации в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан и Региональных центрах повышения квалификации государственных служащих» (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги «Обучение по программам переподготовки и повышения квалификации в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан и Региональных центрах повышения квалификации государственных служащих», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 марта 2014 года № 275 (далее – Стандарт), РГКП «Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан» и Региональные центры повышения квалификации государственных служащих (далее – услугодатель).

6) Халықаралық ынтымақтастық және жұртшылықпен байланыс қызметі оқу процесінің құрамдас бөлігі саналатын және шетелдегі оқу мекемелері мен халықаралық ұйымдарда өтетін шетелдегі тағылымдама бойынша ұйымдастыру мәселелерін жүзеге асырады.
7) Қаржы-экономикалық қызметі оқу үшін және өзге де ұсынылған қызметтер үшін түскен қаражаттарды толық әрі сенімді есепке алуды жүргізеді; стипендия аудару және беру мерзімдері сақталады; бюджетке және бюджеттен тыс қорларға салықтар мен өзге де төлемдер бойынша қарыздарды өтеу; қызметтерді жеткізушілермен жасалған шарттардың талаптарын уақытылы және толық орындалуына бақылау жүргізу.
8) Кітапхана Академияның оқытушылар құрамының, магистранттар мен докторанттардың білім, ғылыми-зерттеу, әдістемелік және шығармашылық қызметтерін қамтамасыз ететін құрылымдық бөлімшесі болып табылады және барлық оқу процесі ішінде кафедраларды ақпараттық-әдістемелік ресурстармен, оқу-әдістемелік материалдармен, ғылыми және әдістемелік әзірлемелермен қамтамасыз етеді.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің
(іс-қимылдарының), өзара әрекеттерінің реттілігін көрсететін мәтіндік кестелік сипаттама осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет Регламентінің қосымшасында келтірілген.
«Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы
Мемлекеттік басқару академиясында
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім берудің кәсіптік бағдарламалары
бойынша оқыту» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне қосымша
Құрылымыдық бөлімшелерінің өзара іс-қимылдарының дәйектілігі
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің
2014 жылғы 29 наурыздағы
№ 04-2-4/56 бұйрығына
5-қосымша
«Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік
басқару академиясында қайта даярлау және біліктілікті арттыру
бағдарламалары бойынша оқыту» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында қайта даярлау және біліктілікті арттыру бағдарламалары бойынша оқыту» мемлекеттік көрсетілетін қызметін
(бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2014 жылғы 29 наурыздағы № 275 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында қайта даярлау және біліктілікті арттыру бағдарламалары бойынша оқыту» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты негізінде (бұдан әрі – Стандарт), «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы» РМҚК мемлекеттік қызметшілерді біліктілігін арттырудың өңірлік орталықтары көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) документ, подтверждающий завершение переподготовки;
2) документ, подтверждающий завершение повышения квалификации.
Выдача результатов осуществляется на бумажном носителе.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем документов от услугополучателя согласно пункту 9 Стандарта.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием сотрудником канцелярии услугодателя необходимых документов на обучение и дальнейшая передача лицу, ответственному за организацию обучения государственных служащих (1 рабочий день);
2) формирование лицом, ответственным за организацию обучения государственных служащих, группы слушателей и составление проекта приказа на их зачисление (1 рабочий день);
3) подписание должностным лицом услугодателя приказа на зачисление услугополучателя в списки слушателей (1 рабочий день);
4) прохождение услугополучателем обучения по утвержденным программам (в соответствии с программой обучения);
5) сдача услугополучателем итогового контроля знаний (в соответствии с программой обучения);
6) подписание должностным лицом услугодателя приказа на выдачу документа об оказании государственной услуги услугополучателю (1 рабочий день).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) канцелярия услугодателя;
2) институт дополнительного образования государственных служащих и методист по обучению;
3) профессорско-преподавательский состав Академии/Центров.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) получение письма с пакетом документов от услугополучателя и передача документа в Институт дополнительного образования государственных служащих/методисту по обучению. 1 рабочий день;
2) формирование списка слушателей и подготовка проекта приказа на зачисление в состав слушателей семинара/курса. 3 рабочих дня;
3) подписание приказа на зачисление в состав слушателей семинара/курса. 1 рабочий день;
4) организация и проведение обучения. В соответствии с программой обучения;
5) сдача итогового контроля знаний. В соответствии с программой обучения;

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) қайта даярлауды аяқтағанын растайтын құжат;
2) біліктілікті арттыруды аяқтағанын растайтын құжат.
2. Мемлекеттік қызметтті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарын алуы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі қызметкерінің қажетті құжаттарды қабылдауы және оны мемлекеттік қызметшілерді оқытуды ұйымдастыруға жауапты қызметкерге беруі;
2) мемлекеттік қызметшілерді оқытуды ұйымдастыруға жауапты қызметкердің тындаушылардың тобын құруы және оларды тындаушылар қатарына қабылдау туралы бұйрық жобасын әзірлеуі;
3) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының тындаушылар қатарына қабылдау туралы бұйрыққа қол қоюы;
4) көрсетілетін қызметті алушыны бекітілген бағдарламалар бойынша оқытуы;
5) көрсетілетін қызметті алушының қорытынды емтиханды тапсыруы;
6) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсеткені туралы құжатты беруге қатысты бұйрыққа қол қоюы.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) мемлекеттік қызметшілерді қосымша оқыту институты және оқыту бойынша методисті;
3) көрсетілетін қызметті берушінің профессорлық/оқытушылық құрамы.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) қажетті құжаттарды қабылдау және оны мемлекеттік қызметшілердің оқытуды ұйымдастыруға жауапты қызметкерге беру. 1 жұмыс күн;
2) тындаушылардың тобын құру және оларды тындаушылар қатарына қабылдау туралы бұйрық жобасын әзірлеу. 3 жұмыс күн;
3) тындаушылар қатарына қабылдау туралы бұйрыққа қол қою. 1 жұмыс күн;
4) оқытуды ұйымдастыру және оны өткізу. Оқыту бағдарламасына сәйкес;
5) қорытынды емтиханды тапсыру. Оқыту бағдарламасына сәйкес;

6) подписание приказа на выдачу документа об окончании обучения. 1 рабочий день.
8. Схематическое описание последовательности процедур между структурными подразделениями представлено в приложении к настоящему регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной услуги
«Обучение по программам переподготовки и
повышения квалификации в Академии
государственного управления при
Президенте Республики Казахстан и
Региональных центрах повышения
квалификации государственных
служащих»
Схематическое описание последовательности процедур между
структурными подразделениями
Приложение 6
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
от 29 марта 2014 года № 04-2-4/56
Некоторые приказы Агентства Республики Казахстан по делам
государственной службы, признанные утратившими силу
1. приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 27 декабря 2012 года № 02-01-02/179 «Об утверждении регламента государственной услуги «Тестирование», зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8252, опубликованный в «Казахстанская правда» от 4 сентября 2013 года № 265 (27539);
2. приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 27 декабря 2012 года № 02-01-02/180 «Об утверждении регламента государственной услуги «Зачисление в кадровый резерв административной государственной службы», зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8251, опубликованный в «Казахстанская правда» от 4 сентября 2013 года № 265 (27539);
3. приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 27 декабря 2012 года № 02-01-02/181 «Об утверждении регламента государственной услуги «Прием на обучение в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан», зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8250, опубликованный в «Казахстанская правда» от 4 сентября 2013 года № 265 (27539);
4. приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 27 декабря 2012 года № 02-01-02/182 «Об утверждении регламента государственной услуги «Обучение по профессиональным программам послевузовского образования в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан», зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8249, опубликованный в «Казахстанская правда» от 4 сентября 2013 года № 265 (27539);
5. приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 27 декабря 2012 года № 02-01-02/183 «Об утверждении регламента государственной услуги «Обучение по программам переподготовки и повышения квалификации в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан», зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8248, опубликованный в «Казахстанская правда» от 4 сентября 2013 года № 265 (27539);

6) оқытуды бітіргені туралы құжатты беруге қатысты бұйрыққа қол қою. 1 жұмыс күн.
1. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара әрекеттерінің реттілігін көрсететін мәтіндік кестелік сипаттама осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет Регламентінің қосымшасында келтірілген.
«Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы
Мемлекеттік басқару академиясында
қайта даярлау және біліктілікті
арттыру бағдарламалары бойынша оқыту»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Құрылымыдық бөлімшелерінің өзара іс-қимылдарының дәйектілігі
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің
2014 жылғы 29 наурыздағы
№ 04-2-4/56 бұйрығына
6-қосымша
Күші жойылды деп танылған Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
қызмет істері агенттігінің кейбір бұйрықтары
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 02-01-02/179 «Тестілеу» Мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы» бұйрығы, Нормативтiк құқықтық актiлерiнiң мемлекеттiк тіркеу реестрiнде № 8252 тіркелді,
2013 жылғы 4 қыркүйектегі № 203 (28142) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған;
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 02-01-02/180 «Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң кадр резервiне қою» Мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы» бұйрығы, Нормативтiк құқықтық актiлерiнiң мемлекеттiк тіркеу реестрiнде № 8251 тіркелді, 2013 жылғы 4 қыркүйектегі № 203 (28142) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған;
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 02-01-02/181 «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына оқуға қабылдау» Мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы» бұйрығы, Нормативтiк құқықтық актiлерiнiң мемлекеттiк тіркеу реестрiнде № 8250 тіркелді, 2013 жылғы 4 қыркүйектегі № 203 (28142) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған;
4. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 02-01-02/182 «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік бағдарламалары бойынша оқыту» Мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы» бұйрығы, Нормативтiк құқықтық актiлерiнiң мемлекеттiк тіркеу реестрiнде № 8249 тіркелді, 2013 жылғы 4 қыркүйектегі № 203 (28142) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған;
5. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 02-01-02/183 «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында қайта даярлау және біліктілікті арттыру бағдарламалары бойынша оқыту» Мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы» бұйрығы, Нормативтiк құқықтық актiлерiнiң мемлекеттiк тіркеу реестрiнде № 8248 тіркелді, 2013 жылғы 4 қыркүйектегі № 203 (28142) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған;

6. приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 27 декабря 2012 года № 02-01-02/184 «Об утверждении регламента государственной услуги «Согласование образовательных программ переподготовки и повышения квалификации государственных служащих», зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8247, опубликованный в «Казахстанская правда» от 4 сентября 2013 года № 265 (27539).

6. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 02-01-02/184 «Мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау және біліктілігін арттырудың білім беру бағдарламаларын келісу» мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы» бұйрығы, Нормативтiк құқықтық актiлерiнiң мемлекеттiк тіркеу реестрiнде № 8247 тіркелді, 2013 жылғы 4 қыркүйектегі № 203 (28142) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған.