Об утверждении Регламентов государственных услуг в сфере автомобильного транспорта
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 10 апреля 2014 года № 245. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 мая 2014 года № 9430. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 671
Сноска. Утратил силу приказом приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 29.05.2015 № 671 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Регламент государственной услуги «Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств»;
2) Регламент государственной услуги «Выдача удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок и карточки допуска»;
3) Регламент государственной услуги «Включение в реестр операторов технического осмотра»;
4) Регламент государственной услуги «Выдача бланков свидетельств о прохождении обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним операторам технического осмотра»;
5) Регламент государственной услуги «Выдача разрешения на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан»;
6) Регламент государственной услуги «Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7».
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года № 815 «Об утверждении регламента государственной услуги «Выдача удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок и карточки допуска» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8145, опубликован 17 апреля 2013 года в газете «Казахстанская правда» № 134-135 (27408-27409), 17 апреля 2013 года в газете «Егемен Казахстан» № 108 (28047));
2) приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года № 817 «Об утверждении регламента государственной услуги «Выдача разрешений на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8138, опубликован 5 июня 2013 года в газете «Казахстанская правда» № 190-191 (27464-27465), 5 июня 2013 года в газете «Егемен Казахстан» № 141 (28080));

Автомобиль көлігі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2014 жылғы 10 сәуірдегі № 245 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 15 мамырда № 9430 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 29 мамырдағы № 671 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.05.2015 № 671 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) «Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) «Халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін және рұқсат карточкасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) «Техникалық байқау операторларының тiзiлiмiне енгізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) «Техникалық байқау операторларына механикалық көлік құралдарының және оларға тіркемелердің мiндеттi техникалық байқаудан өтуі туралы куәлік бланкілерін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) «Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекеттер аумағы арқылы жүріп өтуіне арналған рұқсаттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) «1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арналған арнайы рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Күші жойылды деп танылсын:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 26 қарашадағы № 815 «Халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін және рұқсат карточкасын беру» мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы» бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8145 болып тіркелген, 2013 жылғы 17 сәуірдегі № 134-135 (27408-27409) «Казахстанская правда» газетінде, 2013 жылғы 17 сәуірдегі № 108 (28047) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған);
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 26 қарашадағы № 817 «Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шетел мемлекеттері аумағы бойынша жүріп өтуіне рұқсаттар беру» мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы» бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8138 болып тіркелген, 2013 жылғы 5 маусымдағы № 190-191 (27464-27465) «Казахстанская правда» газетінде, 2013 жылғы 5 маусымдағы № 141 (28080) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған);

3) приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года № 816 «Об утверждении регламента государственной услуги «Включение в реестр операторов технического осмотра» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8137, опубликован 17 апреля 2013 года в газете «Казахстанская правда» № 134-135 (27408-27409), 17 апреля 2013 года в газете «Егемен Казахстан» № 108 (28047));
4) приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 27 ноября 2012 года № 828 «Об утверждении регламента государственной услуги «Выдача бланков свидетельств о прохождении обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним операторам технического осмотра» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8200, опубликован 12 июня 2013 года в газете «Казахстанская правда» № 198-199 (27472-27473), 12 июня 2013 года в газете «Егемен Казахстан» № 146 (28085)).
3. Комитету транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Асавбаев А.А.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, официальное опубликование в средствах массовой информации, в том числе на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и размещение его на интранет-портале государственных органов;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление копии на официальное опубликование в информационно-правовую систему «Әділет» республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан»;
4) представление в Юридический департамент Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан сведений о государственной регистрации и о направлении на опубликование в средствах массовой информации в течение 5 рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Бектурова А.Г.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Ж. Касымбек
Приложение 1
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 10 апреля 2014 года № 245
Регламент государственной услуги
«Выдача международного сертификата взвешивания
грузовых транспортных средств»
1. Общие положения

3) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 26 қарашадағы № 816 «Техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізу» мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы» бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8137 болып тіркелген, 2013 жылғы 17 сәуірдегі № 134-135 (27408-27409) «Казахстанская правда» газетінде, 2013 жылғы 17 сәуірдегі № 108 (28047) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған);
4) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 27 қарашадағы № 828 «Механикалық көлік құралдары мен олардың тіркемелерінің міндетті техникалық байқаудан өткені туралы куәліктердің бланкілерін техникалық байқау операторларына беру» мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы» бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8200 болып тіркелген, 2013 жылғы 12 маусымдағы № 198-199 (27472-27473) «Казахстанская правда» газетінде, 2013 жылғы 12 маусымдағы № 64 (28003) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көліктік бақылау комитеті (Ә.А. Асавбаев):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында, оның ішінде Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында ресми жариялануын және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы «Әділет» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға көшірмесін жіберуді;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін 5 жұмыс күні ішінде мемлекеттік тіркеу және бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауға жіберу туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі А.Ғ. Бектұровқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Ж. Қасымбек
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2014 жылғы 10 сәуірдегі
№ 245 бұйрығына
1-қосымша
«Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер

1. Государственная услуга «Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств» (далее – государственная услуга) оказывается на основании статьи 13 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года «Об автомобильном транспорте», а также согласно стандарту государственной услуги «Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств», утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2014 года № 265 «О вопросах оказания государственных услуг в сфере автомобильного транспорта», территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан на стационарных постах транспортного контроля по территории Республики Казахстан, расположенные на пути следования транспортного средства (далее – услугодатель).
2. Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется услугодателем.
3. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
4. Результат оказания государственной услуги – международный сертификата взвешивания грузовых транспортных средств (далее – сертификат взвешивания) в бумажном виде.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления в произвольной форме.
6. Процедуры (действия) процесса оказания государственной услуги сотрудником услугодателя:
в течение тридцати минут с момента обращения услугополучателя проводит регистрацию заявления и осуществляет взвешивание транспортного средства;
в течение пятнадцати минут оформляет и выдает сертификат взвешивания услугополучателю.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) при обращении к услугодателю:
1) регистрация заявления и взвешивание транспортного средства;
2) оформление и выдача сертификата взвешивания услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги

1. «Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрi – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) «Автомобиль көлігі туралы» 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы негізінде, сондай-ақ «Автомобиль көлігі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 наурыздағы № 265 қаулысымен бекітілген «Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдарымен Қазақстан Республикасының аумағы бойынша көлік құралдарының өту жолында орналасқан стационарлық посттарында көрсетіледі (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті өтініштер қабылдау және мемлекеттік көрсетілген қызметтің нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын қағаз түрінде беру (бұдан әрi – өлшеу сертификаты) болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің (қызметкерлердің) құрылымдық бөлімшелерінің
іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастау үшін негіз көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті туынды түрде өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің алуы болып табылады.
6. Көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсету процесінің рәсімдері (іс-қимылдары):
көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттардың түскен сәттен бастап отыз минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті өтінішті тіркеу журналында тіркеуді жүргізеді және көлік құралдарын өлшеу процессін жүзеге асырады;
он бес минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға өлшеу сертификатын рәсімдейді және береді.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдар) нәтижесі мынадай рәсімді (іс-қимылдар) орындауды бастау үшін негіз болады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініші мен өзге де құжаттарын тіркеу және көлік құралын өлшеу процесін жүзеге асырады;
2) көрсетілетін қызметті алушыға өлшеу сертификатын ресімдеу және беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау

8. В процессе оказания государственной услуги задействован сотрудник услугодателя структурного подразделения услугодателя.
9. Последовательность и длительность процедур (действий) сотрудника подразделения услугодателя при оказании государственной услуги:
в течение тридцати минут с момента обращения услугополучателя, проводит регистрацию заявления услугополучателя и осуществляет взвешивания транспортного средства;
в течение пятнадцати минут оформляет и выдает сертификат взвешивания услугополучателю.
10. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя приведено в блок-схеме взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя согласно приложению к настоящему регламенту государственной услуги «Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств».
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе
оказания государственной услуги
11. Государственная услуга через центры обслуживания населения и (или) иными услугодателями не оказывается.
Приложение
к регламенту государственной услуги
«Выдача международного
сертификата взвешивания грузовых
транспортных средств»
Описание последовательности процедур
(действий) между структурными подразделениями
(работниками) услугодателя
Приложение 2
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 10 апреля 2014 года № 245
Регламент государственной услуги
«Выдача удостоверения допуска к осуществлению международных
автомобильных перевозок и карточки допуска»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок и карточки допуска» (далее – государственная услуга) оказывается на основании статьи 13 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года «Об автомобильном транспорте», а также согласно стандарту государственной услуги «Выдача удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок и карточки допуска», утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2014 года № 265 «О вопросах оказания государственных услуг в сфере автомобильного транспорта» (далее – Стандарт), территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – услугодатель).

8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің қызметкері әрекет етеді.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің қызметкері рәсімдердің (іс-қимылдардың) дәйектілігі мен ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттардың түскен сәттен бастап отыз минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті өтінішті тіркеу журналында тіркеуді жүргізеді және көлік құралдарын өлшеу процессін жүзеге асырады;
он бес минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға өлшеу сертификатын ресімдейді және береді.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) дәйектілігінің сипаттамасы осы «Жүк көлік құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл блок-схемасында көрсетілген.
4.Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызметті берушілерімен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
11. Мемлекеттік қызмет халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерімен көрсетілмейді.
«Жүк көлік құралдарын өлшеудің
халықаралық сертификатын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың)
дәйектілігінің сипаттамасы
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрлігінің
2014 жылғы 10 cәуірдегі
№ 245 бұйрығына
2-қосымша
«Халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беру
куәлігін және рұқсат карточкасын беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін және рұқсат карточкасын беру» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) «Автомобиль көлігі туралы» 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы негізінде, сондай-ақ «Автомобиль көлігі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері туралы» 2014 жылғы 26 наурыздағы Қазақстан Республикасы Үкіметінің № 265 қаулысымен бекітілген «Халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін және рұқсат карточкасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

2. Прием заявлений на получение государственной услуги осуществляется через Республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН) и веб-портал «электронного правительства» (далее – Портал).
3. Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через ЦОН.
4. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5. Результат оказания государственной услуги – удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов (далее – удостоверение допуска) и карточки допуска на автотранспортное средство (далее – карточка допуска) в бумажном виде.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
6. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и перечня документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
7. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного часа после поступления документов услугополучателя, проводит их регистрацию и передает на рассмотрение руководителю услугодателя либо лицу его замещающему;
2) руководитель услугодателя либо лицо его замещающее в течение одного часа рассматривает документы, представленные услугополучателем и передает руководителю отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
3) руководитель отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя в течение одного часа рассматривает документы, представленные услугополучателем и передает специалисту отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
4) специалист отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя:
в течение двух рабочих дней рассматривает документы, представленные услугополучателем и проверяет на соответствие установленным требованиям;
оформляет удостоверение допуска и карточки допуска и направляет на подписание руководителю услугодателя либо его заместителю;
5) руководитель услугодателя либо лицо его замещающее в течение одного часа подписывает удостоверение допуска и карточки допуска и направляет сотруднику канцелярии услугодателя;

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтінішті қабылдау Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚКО) және «Электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру ХҚКО арқылы жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттiк қызметтiң нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігі (бұдан әрi – рұқсат беру куәлігі) және автокөлік құралына рұқсат карточкасы (бұдан әрi – рұқсат карточкасы) қағаз түрінде.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлердің) құрылымдық
бөлімшелерінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-қимыл
тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша ресімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың тізімін және өтінішті алуы болып табылады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдардың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің құжаттары түскен сәттен бастап бір сағат ішінде оның тіркеуін жүргізеді және басшысына немесе оның орынбасарына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын қарап, оларды көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысына жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысы бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын қарап, оларды көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманына жолдайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы:
екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын қарап, оларды белгіленген талаптардың сәйкестігіне тексереді;
рұқсат беру куәлігін және рұқсат карточкасын рәсімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға жолдайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары бір сағат ішінде рұқсат беру куәлігіне және рұқсат карточкасына қолын қойып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкеріне жібереді;

6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного часа направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН через курьера.
8. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация документов, представленных услугополучателем в канцелярии услугодателя и передача руководителю услугодателя либо лицу его замещающему;
2) передача руководителем услугодателя либо лицом его замещающим документов, представленных услугополучателем руководителю отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
3) передача руководителем отдела контроля на автомобильном транспорте документов, представленных услугополучателем специалисту отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
4) проверка документов, представленных услугополучателем, оформление удостоверения допуска и карточки допуска и передача для подписания руководителю услугодателя либо лицу его замещающему;
5) подписание руководителем услугодателя либо лицом его замещающим удостоверение допуска и карточки допуска и направление сотруднику канцелярии услугодателя;
6) передача результата оказания государственной услуги в ЦОН через курьера.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
9. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя либо лицо его замещающее;
3) руководитель отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
4) специалист отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя.
10. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного часа после поступления документов услугополучателя, проводит их регистрацию и передает на рассмотрение руководителю услугодателя либо лицу его замещающему;
2) руководитель услугодателя либо лицо его замещающее в течение одного часа рассматривает документы, представленные услугополучателем и передает руководителю отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;

6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің маманы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін бір сағат ішінде курьер арқылы ХҚКО-ға жолдайды.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылының) нәтижесі келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын тіркеу және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қарауға беру;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен немесе оның орынбасарымен көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысына қарауға беру;
3) көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысымен көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманына қарауға беру;
4) көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын тексеріс, рұқсат беру куәлігін және рұқсат карточкасының ресімдеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға беру;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен немесе оның орынбасарымен рұқсат беру куәлігіне және рұқсат карточкасына қол қою және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкеріне беру;
6) курьер арқылы ХҚКО-ға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жолдау.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлерінің)
құрылымдық бөлімшелерінің мемлекеттік қызмет көрсету
процесіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары;
3) көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті беруші автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері арасындағы ресімдердің (іс-қимылдардың) дәйектілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының құжаттары келіп түскен сәттен бастап бір сағат ішінде оны тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын қарап және оларды көрсетілетін қызметті беруші автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысына береді;

3) руководитель отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя в течение одного часа рассматривает документы, представленные услугополучателем и передает специалисту отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
4) специалист отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя:
в течение двух рабочих дней рассматривает документы, представленные услугополучателем и проверяет на соответствие установленным требованиям;
оформляет удостоверение допуска и карточки допуска и направляет на подписание руководителю услугодателя либо его заместителю;
5) руководитель услугодателя либо лицо его замещающее в течение одного часа подписывает удостоверение допуска и карточки допуска и направляет сотруднику канцелярии услугодателя;
6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного часа направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН через курьера.
11. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя приведено в блок-схеме взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги «Выдача удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок и карточки допуска» (далее – регламент).
4. Описание порядка взаимодействия с ЦОН, а также порядка
использования информационных систем в процессе
оказания государственной услуги
12. Описание порядка обращения в ЦОН, длительность обработки запроса услугополучателя:
работник ЦОН в течение 15 минут проводит регистрацию документов, представленных услугополучателем и направляет услугодателю в форме электронных копий документов посредством информационной системы, удостоверенных электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП).
13. Максимальное допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в ЦОН – 15 минут.
Максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя в ЦОН – 15 минут.
14. При сдаче документов в ЦОН, работник ЦОНа выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема документа;
2) наименование запрашиваемой государственной услуги;
3) названия и количества приложенных документов;
4) даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;

3) көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысы бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын қарап және оларды көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманына береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы:
екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын қарап, оларды белгіленген талаптардың сәйкестігіне тексереді;
рұқсат беру куәлігін және рұқсат карточкасын рәсімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға жолдайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары бір сағат ішінде рұқсат беру куәлігін және рұқсат карточкасына қолын қойып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкеріне жібереді;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері бір сағат ішінде курьер арқылы ХҚКО-ға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жолдайды.
11. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы (іс-қимылдардың) дәйектілігін сипаттау осы «Халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін және рұқсат карточкасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне (бұдан әрі - регламент) 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл блок-схемасында көрсетілген.
4. ХҚКО мен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік
қызмет көрсету процесіндегі ақпараттық жүйелерді пайдалану
тәртібін сипаттау
12. ХҚКО жүгінудің тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін өңдеу ұзақтығы:
ХҚКО қызметкері 15 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға ХҚКО қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған ақпараттық жүйе арқылы электрондық құжат нысанындағы құжаттардың көшірмесін жолдайды;
13. Құжаттардың топтамасын ХҚКО тапсыру үшін кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут.
ХҚКО көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут.
14. ХҚКО-ға құжаттарды тапсырған кезде ХҚКО-ның қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды көрсету арқылы оларды қабылдағаны туралы қолхат береді:
1) құжаттың нөмірі және қабылданған күнін;
2) сұрау салынған мемлекеттiк көрсетілетін қызметтiң атауын;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауларын;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) және құжаттарды беру орны;

5) фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
6) фамилии, имени, отчества (при его наличии) – для физических лиц или наименование – для юридических лиц, контактных данных услугополучателя.
15. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через ЦОН, его длительность:
1) после поступления исполненных документов в течение 15 минут осуществляет прием результата оказания государственной услуги при помощи Сканера штрихкода;
2) после обращения услугополучателя в течение 15 минут выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю.
16. Сведения о документе, удостоверяющим личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, содержащиеся в государственных информационных системах сотрудник ЦОНа получает из соответствующих государственных информационных систем посредством информационной системы мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
17. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ЦОН, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
18. В ЦОН прием документов осуществляется в операционном зале в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством Портала.
19. Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю либо его представителю осуществляется работником ЦОНа на основании расписки о приеме документов, в указанный в ней срок, при личном посещении под роспись и по предъявлению документа, удостоверяющего личность, доверенности на получение товароматериальных ценностей установленной формы и платежного документа, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз Портала (для представителя услугополучателя).
20. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через Портал:
1) подача электронного запроса посредством Портала с приложением электронных копий документов (в формате «pdf»), удостоверенных ЭЦП услугополучателя (далее – электронный запрос услугополучателя);
2) после поступления электронного запроса услугополучателя последовательность процедур (действий) услугодателя при оказании государственных услуг через Портал осуществляется согласно пункту 7 настоящего регламента.
При подаче электронного запроса посредством Портала в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

5) құжаттарды қабылдаған жауапты тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының жеке тұлғалар үшін - тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) немесе заңды тұлғалар үшін - атауы, байланыс деректері.
15. Мемлекеттік қызметті ХҚКО арқылы нәтижесін алу процесінің сипаты, оның ұзақтығы:
1) орындалған құжаттар түскен сәттен бастап 15 минут ішінде Сканер штрихкод арқылы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қабылдауы жүзеге асырылады;
2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінгеннен кейін 15 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі беріледі.
16. Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді ХҚКО қызметкері мемлекеттік органдардың уәкілетті тұлғаларының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің ақпараттық мониторинг жүргізу жүйесі арқылы алады.
17. ХҚКО арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламент 2-қосымшада келтірілген.
18. ХҚКО құжаттарды қабылдау операциялық залда жедел қызмет көрсетусіз «электрондық» кезек тәртібінде жүзеге асырылады, Портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады.
19. Көрсетілетін қызметті алушыға немесе оның өкіліне мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру белгіленген нысанда тауарлы материалдық құндылықтарды алуға жеке өзі келіп қол қоюымен және сенімхаттағы тұлғаны куәландыратын құжатты және Порталдың төлем шлюзі арқылы төлеуін қоспағанда, төлем құжатын ұсынған кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру туралы хабарламаны алғаннан кейін ондағы көрсетілген мерзімінде құжаттарды қабылдау туралы қолхаттың негізінде жүзеге асырылады.
20. Портал арқылы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібін және рәсімдерінің (іс-қимылдарының) кезеңділігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат («pdf» нысанында) көшірмелерін қоса беруімен Портал арқылы электрондық сұрау салу (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрау салуы);
2) көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрау салуы түскеннен кейін Портал арқылы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдер (іс-қимылы) кезеңділігі осы регламенттің 7-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
Портал арқылы электрондық сұрау салу кезінде көрсетілетін қызметті алушының жеке «кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсету арқылы мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.

21. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через Портал, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача удостоверения допуска к
осуществлению международных
автомобильных перевозок
и карточки допуска»
Описание последовательности процедур
(действий) между структурными подразделениями
(работниками) услугодателя
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача удостоверения допуска к
осуществлению международных
автомобильных перевозок
и карточки допуска»
Диаграмма функционального
взаимодействия при оказании
государственной услуги через ЦОН
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Выдача удостоверения допуска к
осуществлению международных
автомобильных перевозок
и карточки допуска»
Диаграмма функционального
взаимодействия при оказании государственной
услуги через Портал
Условные обозначения:
Приложение 3
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 10 апреля 2014 года № 245
Регламент государственной услуги
«Включение в реестр операторов технического осмотра»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Включение в реестр операторов технического осмотра» (далее – государственная услуга) оказывается на основании статьи 18-1 Закона Республики Казахстан от 15 июля 1996 года «О безопасности дорожного движения», а также согласно стандарту государственной услуги «Включение в реестр операторов технического осмотра», утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2014 года № 265 «О вопросах оказания государственных услуг в сфере автомобильного транспорта» (далее – Стандарт), территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Прием заявлений на получение государственной услуги осуществляется через Республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН) и веб-портал «электронного правительства» (далее – Портал).
3. Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через ЦОН или Портал.
4. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
Результат оказания государственной услуги – включение в реестр операторов технического осмотра либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги (далее – мотивированный отказ)в бумажном и (или) электронном виде.

21. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламентке 3-қосымшада келтірілген.
«Халықаралық автомобиль
тасымалдарын жүзеге асыруға
рұқсат беру куәлігін және
рұқсат карточкасын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) арасындағы (іс-қимылдардың) дәйектілігін
сипаттау
«Халықаралық автомобиль
тасымалдарын жүзеге асыруға
рұқсат беру куәлігін және
рұқсат карточкасын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
ХҚКО арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер:
«Халықаралық автомобиль
тасымалдарын жүзеге асыруға
рұқсат беру куәлігін және
рұқсат карточкасын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
3-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер:
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2014 жылғы 10 сәуірдегі
№ 245 бұйрығына
3-қосымша
«Техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізу» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) «Жол жүрісі қауіпсіздігі туралы Қазақстан Республикасы 1996 жылдың 15 шілдедегі» Заңының 18-1-бабының негізінде, сондай-ақ «Автомобиль көлігі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 наурыздағы № 265 қаулысымен бекітілген «Техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізу» мемлекеттік қызметі стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрілігі Көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдарымен жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтінішті қабылдау Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚКО) және «Электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижелері ХҚКО және Портал арқылы жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету түрлері: электронды түрде (жартылай автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижесі - техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізу немесе мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді электронды және (немесе) қағаз жүзінде жауапты беру болып саналады.

2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и перечня документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
7. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного часа после поступления документов услугополучателя, проводит их регистрацию и передает на рассмотрение руководителю услугодателя либо лицу его замещающему;
2) руководитель услугодателя либо лицо его замещающее в течение одного часа рассматривает документы, представленные услугополучателем и передает руководителю отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
3) руководитель отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя в течение одного часа рассматривает документы, представленные услугополучателем и передает специалисту отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
4) специалист отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя:
в течение трех рабочих дней рассматривает документы, представленные услугополучателем и проверяет на соответствие установленным требованиям;
оформляет уведомление о включении в реестр операторов технического осмотра (далее – уведомление) либо мотивированный отказ и направляет на подписание руководителю услугодателя либо лицу его замещающему;
5) руководитель услугодателя либо лицо его замещающее в течение одного часа подписывает уведомление либо мотивированный отказ и направляет сотруднику канцелярии услугодателя;
6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного часа направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН через курьера.
8. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация документов, представленных услугополучателем в канцелярии услугодателя и передача руководителю услугодателя либо лицу его замещающему;
2) передача руководителем услугодателя либо лицом его замещающим документов, представленных услугополучателем руководителю отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;

2. Көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлердің) құрылымдық
бөлімшелерінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылдарды) бастау үшін негіз көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың тізімін және өтінішті алуы болып табылады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылының) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің құжаттары түскен сәттен бастап бір сағат ішінде оның тіркеуін жүргізеді және басшысына немесе оның орынбасарына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын қарап, оларды көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысына жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысы бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын қарап, оларды көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманына жолдайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы:
үш жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын қарап, оларды белгіленген талаптардың сәйкестігіне тексереді;
Техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізу туралы хабарламаны (бұдан әрі – Хабарлама)немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға жолдайды;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысы немесе оның орынбасары бір сағат ішінде хабарламаға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қолын қойып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкеріне жібереді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің маманы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін бір сағат ішінде курьер арқылы ХҚКО-ға жолдайды.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылының) нәтижесі келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын тіркеу және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қарауға беру;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен немесе оның орынбасарымен көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысына қарауға беру;

3) передача руководителем отдела контроля на автомобильном транспорте документов, представленных услугополучателем специалисту отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
4) проверка документов, представленных услугополучателем, оформление уведомления либо мотивированного отказа и передача на подписание руководителю услугодателя либо лицу его замещающему;
5) подписание руководителем услугодателя либо лицом его замещающим уведомление либо мотивированный отказ и направление сотруднику канцелярии услугодателя;
6) передача результата оказания государственной услуги в ЦОН через курьера.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
9. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя либо лицо его замещающее;
3) руководитель отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
4) специалист отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя.
10. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного часа после поступления документов услугополучателя, проводит их регистрацию и передает на рассмотрение руководителю услугодателя либо лицу его замещающему;
2) руководитель услугодателя либо лицо его замещающее в течение одного часа рассматривает документы, представленные услугополучателем и передает руководителю отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
3) руководитель отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя в течение одного часа рассматривает документы, представленные услугополучателем и передает специалисту отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
4) специалист отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя:
в течение трех рабочих дней рассматривает документы, представленные услугополучателем и проверяет на соответствие установленным требованиям;
оформляет уведомление либо мотивированный отказ и направляет на подписание руководителю услугодателя либо лицу его замещающему;

3) көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысымен көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманына қарауға беру;
4) көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын тексеріс, хабарламаны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты рәсімдеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға беру;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен немесе оның орынбасарымен хабарламаға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкеріне беру;
6) курьер арқылы ХҚКО-ға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жолдау.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлерінің) тартылған:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті беруші мекеменің басшысы немесе оның орынбасары;
3) көрсетілетін қызметті беруші мекеменің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері арасындағы ресімдердің (іс-қимылдардың) дәйектілігін сипаттау:
1)  көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының құжаттары келіп түскен сәттен бастап бір сағат ішінде оны тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын қарап және оларды көрсетілетін қызметті беруші автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысына береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысы бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын қарап және оларды көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманына береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы:
үш жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын қарап, оларды белгіленген талаптардың сәйкестігіне тексереді;
хабарламаны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға жолдайды;

5) руководитель услугодателя либо лицо его замещающее в течение одного часа подписывает уведомление либо мотивированный отказ и направляет сотруднику канцелярии услугодателя;
6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного часа направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН через курьера.
11. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя приведено
в блок-схеме взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги «Включение в реестр операторов технического осмотра» (далее – регламент).
4. Описание порядка взаимодействия с ЦОН, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
12. Описание порядка обращения в ЦОН, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) работник ЦОН в течение 15 минут проводит регистрацию документов, представленных услугополучателем и направляет услугодателю;
2) работник накопительного отдела ЦОН в течение 15 минут с момента обращения услугополучателя выдает уведомление;
13. Максимальное допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в ЦОН – 15 минут.
Максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя в ЦОН – 15 минут.
14. При сдаче документов в ЦОН, работник ЦОНа выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема документа;
2) наименование запрашиваемой государственной услуги;
3) названия и количества приложенных документов;
4) даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
6) фамилии, имени, отчества (при его наличии) – для физических лиц или наименование – для юридических лиц, контактных данных услугополучателя.
15. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через ЦОН, его длительность:
1) после поступления исполненных документов в течение 15 минут осуществляет прием результата оказания государственной услуги при помощи Сканера штрихкода;
2) после обращения услугополучателя в течение 15 минут выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю.
16. Сведения о документе, удостоверяющим личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, содержащиеся в государственных информационных системах сотрудник ЦОНа получает из соответствующих государственных информационных систем посредством информационной системы мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных электронной цифровой подписью уполномоченных лиц государственных органов.

5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары бір сағат ішінде хабарламаны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қолын қойып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкеріне жібереді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері бір сағат ішінде курьер арқылы ХҚКО-ға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жолдайды.
11. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы (іс-қимылдардың) дәйектілігін сипаттау осы «Техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне (бұдан әрі - регламент) 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл блок-схемасында көрсетілген.
4. ХҚКО мен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік
қызмет көрсету процесіндегі ақпараттық жүйелерді пайдалану
тәртібін сипаттау
12. ХҚКО жүгінудің тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін өңдеу ұзақтығы:
1) ХҚКО қызметкері 15 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының ұсынылған құжаттарын тіркейді және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды;
2) ХҚКО жинақтаушы бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушы жүгінген сәттен бастап 15 минут ішінде хабарламаны береді.
13. Құжаттардың топтамасын ХҚКО тапсыру үшін кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут.
ХҚО көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут.
14. ХҚКО-ға құжаттарды тапсырған кезде ХҚКО-ның қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды көрсету арқылы оларды қабылдағаны туралы қолхат береді:
1) құжаттың нөмірі және қабылданған күнін;
2) сұрау салынған мемлекеттiк көрсетілетін қызметтiң атауын;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауларын;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) және құжаттарды беру орны;
5) құжаттарды қабылдаған жауапты тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының жеке тұлғалар үшін - тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) немесе заңды тұлғалар үшін - атауы, байланыс деректері.
15. Мемлекеттік қызметті ХҚКО арқылы нәтижесін алу процесінің сипаты, оның ұзақтығы:
1) орындалған құжаттар түскен сәттен бастап 15 минут ішінде Сканер штрихкод арқылы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қабылдауы жүзеге асырылады;
2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінгеннен кейін 15 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі беріледі.
16. Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді ХҚКО қызметкері мемлекеттік органдардың уәкілетті тұлғаларының электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің ақпараттық мониторинг жүргізу жүйесі арқылы алады.

17. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ЦОН, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
18. В ЦОН прием документов осуществляется в операционном зале в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством Портала.
19. Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю либо его представителю осуществляется работником ЦОНа на основании расписки о приеме документов, в указанный в ней срок после получения уведомления о выдаче результата оказания государственной услуги, при личном посещении и по предъявлению документа, удостоверяющего личность, доверенности на получение товароматериальных ценностей установленной формы.
20. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через Портал:
1) подача электронного запроса посредством Портала с приложением электронных копий документов (в формате «pdf»), удостоверенных ЭЦП услугополучателя (далее – электронный запрос услугополучателя);
2) после поступления электронного запроса услугополучателя последовательность процедур (действий) услугодателя при оказании государственных услуг через Портал осуществляется согласно пункту 7 настоящего регламента.
При подаче электронного запроса посредством Портала в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
21. Результат оказания государственной услуги направляется услугодателем в «личный кабинет» услугополучателя на Портале в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
22. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через Портал, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Включение в реестр операторов
технического осмотра»
Описание последовательности процедур
(действий) между структурными подразделениями
(работниками) услугодателя
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Включение в реестр операторов
технического осмотра»
Диаграмма функционального
взаимодействия при оказании
государственной услуги через ЦОН
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Включение в реестр операторов
технического осмотра»
Диаграмма функционального
взаимодействия при оказании
государственной услуги через Портал
Условные обозначения:
Приложение 4
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 10 апреля 2014 года № 245
Регламент государственной услуги
«Выдача бланков свидетельств о прохождении обязательного
технического осмотра механических транспортных средств и
прицепов к ним операторам технического осмотра»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача бланков свидетельств о прохождении обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним операторам технического осмотра» (далее – государственная услуга) оказывается на основании подпункта 7) статьи 7-1 Закона Республики Казахстан от 15 июля 1996 года «О безопасности дорожного движения», стандарта государственной услуги «Выдача бланков свидетельств о прохождении обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним операторам технического осмотра», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2014 года № 265 «О вопросах оказания государственных услуг в сфере автомобильного транспорта» (далее – Стандарт), территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – услугодатель).

17. ХҚО арқылы ақпараттық жүйелердің қызметтік өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
18. ХҚО құжаттарды қабылдау операциялық залда жедел қызмет көрсетусіз «электрондық» кезек тәртібінде жүзеге асырылады, «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы электрондық кезекті броньдауға болады.
19. Көрсетілетін қызметті алушыға немесе оның өкіліне мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру белгіленген нысанда тауарлы материалдық құндылықтарды алуға жеке өзі келіп қол қоюымен және сенімхаттағы тұлғаны куәландыратын құжатты ұсынған кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру туралы хабарламаны алғаннан кейін ондағы көрсетілген мерзімінде құжаттарды қабылдау туралы қолхаттың негізінде жүзеге асырылады.
20. Портал арқылы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібін және рәсімдерінің (іс-қимылдарының) кезеңділігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат («pdf» нысанында) көшірмелерін қоса беруімен Портал арқылы электрондық сұрау салу (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрау салуы);
2) көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрау салуы түскеннен кейін Портал арқылы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдер (іс-қимылы) кезеңділігі осы регламенттің 7-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
Портал арқылы электрондық сұрау салу кезінде көрсетілетін қызметті алушының жеке «кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсету арқылы мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.
21. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының жолданады.
22. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламентке 3-қосымшада келтірілген.
«Техникалық байқау операторларының
тізіліміне енгізу» мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) арасындағы (іс-қимылдардың) дәйектілігін
сипаттау
«Техникалық байқау операторларының
тізіліміне енгізу» электронды
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
ХҚО арқылы электронды қызмет көрсетуде функционалды әрекеттесу
диаграммасы
Шартты белгілер:
«Техникалық байқау
операторларының тізіліміне
енгізу» электронды мемлекеттік
қызмет регламентіне
3-қосымша
Портал арқылы электронды қызмет көрсетуде функционалды
әрекеттесу диаграммасы
Шартты белгілер:
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2014 жылғы 10 сәуірдегі
№ 245 бұйрығына
4-қосымша
«Техникалық байқау операторларына механикалық көлік
құралдарының және оларға тіркемелердің мiндеттi техникалық
байқаудан өтуі туралы куәлік бланкілерін беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Техникалық байқау операторларына механикалық көлік құралдарының және оларға тіркемелердің мiндеттi техникалық байқаудан өтуі туралы куәлік бланкілерін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) «Жол жүрісі қауіпсіздігі туралы» 1996 жылдың шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 7-1-бабының 7) тармақшасы негізінде, сондай-ақ «Автомобиль көлігі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 наурыздағы № 265 қаулысымен бекітілген «Техникалық байқау операторларына механикалық көлік құралдарының және оларға тіркемелердің мiндеттi техникалық байқаудан өтуі туралы куәлік бланкілерін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрілігі Көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

2. Прием заявлений на получение государственной услуги осуществляется через Республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН) и веб-портал «электронного правительства» (далее – Портал).
3. Выдача результатов государственной услуги производится через ЦОН.
4. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5. Результат оказания государственной услуги – бланки свидетельств о прохождении обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним (далее – бланки свидетельств).
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
6. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления установленного образца (далее – заявление услугополучателя), указанного в пункте 9 Стандарта.
7. Содержание каждой процедуры (действий), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного часа со дня поступления заявления услугополучателя, проводит его регистрацию и передает на рассмотрение руководителю услугодателя либо лицу его замещающему;
2) руководитель услугодателя либо лицо его замещающее в течение одного часа рассматривает заявления услугополучателя и передает руководителю отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
3) руководитель отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя в течение одного часа рассматривает заявления услугополучателя и передает специалисту отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
4) специалист отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя:
в течение одного рабочего дня рассматривает заявления услугополучателя и проверяет на соответствие установленным требованиям;
оформляет уведомление о выдаче результата оказания государственной услуги для оплаты платежа за услуги реализации бланочной продукции (далее – уведомление) и направляет на подписание руководителю услугодателя либо лицу его замещающему;
в течение одного часа с момента поступления платежного документа об уплате за услуги реализации бланочной продукции (далее – платежный документ) оформляет бланки свидетельств и направляет в канцелярию услугодателя;

2. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті өтінішті көрсетілетін қызметті алушыдан қабылдау Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚКО) және «Электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру ХҚКО арқылы жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету түрлері: электронды түрде (жартылай автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – механикалық көлік құралдарының және оларға тіркемелердің міндетті техникалық байқаудан өтуі туралы куәлік бланкілері (бұдан әрі – куәлік бланкілері).
2. Көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлердің) құрылымдық
бөлімшелерінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-қимыл
тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылдарды) бастау үшін негіз көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9-тармағында көрсетілген өтінішті (бұдан әрі – өтініш)алуы болып табылады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің рәсімі (әрекеттері):
1) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініш түскен кезде:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері ХҚКО-нан көрсетілетін қызметті алушының қызмет көрсету үшін қажетті өтінішті келіп түскен сәттен бастап бір сағат ішінде кіріс құжаттары журналына тіркеп, оны қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қарау үшін береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініштің бір сағат ішінде қарап, көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысына береді;
3) көрсетілетін қызмет берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті өтінішін бір сағат ішінде қарап, көрсетілетін қызмет берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманына тапсырады;
4) көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы:
бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған өтінішті қарап, белгіленген талаптардың сәйкестігіне тексереді;
бланк өнімін іске асыру төлемді төлеу үшін мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру туралы хабарламаны ресімдейді және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қол қою үшін жолдайды;

5) руководитель услугодателя либо лицо его замещающее в течение одного часа с момента поступления уведомления, подписывает уведомление и направляет сотруднику канцелярии услугодателя;
6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного часа с момента поступления исполненных документов, направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН через курьера;
8. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления услугополучателя и передача руководителю услугодателя либо лицу его замещающему;
2) передача руководителем услугодателя либо лицом его замещающим заявления услугополучателя руководителю отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
3) передача руководителем отдела контроля на автомобильном транспорте заявления услугополучателя специалисту отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
4) проверка заявления услугополучателя, оформление уведомления и передача на подписание руководителю услугодателя либо лицу его замещающему;
5) подписание руководителем услугодателя либо лицом его замещающим уведомления и направление сотруднику канцелярии услугодателя;
6) передача уведомления в ЦОН через курьера;
7) прием платежного документа;
8) оформление бланков свидетельств и направление сотруднику канцеляриии услугодателя;
9) передача результата оказания государственной услуги в ЦОН через курьера.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
9. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя либо лицо его замещающее;
3) руководитель отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
4) специалист отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя.
10. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного часа со дня поступления заявления услугополучателя, проводит его регистрацию и передает на рассмотрение руководителю услугодателя либо лицу его замещающему;

5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары бір сағат ішінде хабарламаға қол қойып, оны көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкеріне жібереді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің маманы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін бір сағат ішінде курьер арқылы ХҚКО-ға жолдайды.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылының) нәтижесі келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған қажетті өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қарауға беру;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен немесе оның орынбасарымен көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған қажетті өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысына қарауға беру;;
3) көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысымен көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған қажетті өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманына қарауға беру;
4) көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған қажетті өтінішті тексеріс, хабарламаны рәсімдеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға беру;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен немесе оның орынбасарымен хабарламаға қол қою және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкеріне беру;
6) курьер арқылы ХҚКО-ға хабарламаны жолдау;
7) төлем құжатын қабылдау;
8) куәлік бланкілерін рәсімдеу және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкеріне жолдау;
9) курьер арқылы ХҚКО-ға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жолдау.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлерінің)
құрылымдық бөлімшелерінің мемлекеттік қызмет көрсету
процесіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) тартылған:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті беруші мекеменің басшысы немесе оның орынбасары;
3) көрсетілетін қызметті беруші мекеменің автокөлік құралын бақылау бөлімінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрекеттердің жалғасуы және ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері, қызмет алушының қызмет көрсету үшін қажетті өтініші ХҚО-нан келіп түскен кезден бастап, бір сағат ішінде кіріс құжаттары журналына тіркеп, оларды қызмет көрсетуші басшысына немесе оның орынбасарына қарап шығу үшін тапсырады;

2) руководитель услугодателя либо лицо его замещающее в течение одного часа рассматривает заявления услугополучателя и передает руководителю отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
3) руководитель отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя в течение одного часа рассматривает заявления услугополучателя и передает специалисту отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
4) специалист отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя:
в течение одного рабочего дня рассматривает заявления услугополучателя и проверяет на соответствие установленным требованиям;
оформляет уведомление о выдаче результата оказания государственной услуги для оплаты платежа за услуги реализации бланочной продукции (далее – уведомление) и направляет на подписание руководителю услугодателя либо лицу его замещающему;
в течение одного часа с момента поступления платежного документа об уплате за услуги реализации бланочной продукции (далее – платежный документ) оформляет бланки свидетельств и направляет в канцелярию услугодателя;
5) руководитель услугодателя либо лицо его замещающее в течение одного часа с момента поступления уведомления, подписывает уведомление и направляет в канцелярию услугодателя;
6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного часа с момента поступления исполненных документов, направляет уведомление или результат оказания государственной услуги в ЦОН через курьера;
11. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя приведено в блок-схеме взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги «Выдача бланков свидетельств о прохождении обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним операторам технического осмотра» (далее – регламент).
4. Описание порядка взаимодействия с ЦОН, а также порядка
использования информационных систем в процессе
оказания государственной услуги
12. Описание порядка обращения в ЦОН, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) работник ЦОН в течение 15 минут проводит регистрацию заявления услугополучателя и направляет услугодателю;
2) работник накопительного отдела ЦОН в течение 15 минут с момента обращения услугополучателя выдает уведомление;
3) работник ЦОН после обращения услугополучателя в течение 15 минут направляет платежный документ услугодателю;

2) көрсетілетін қызметті беруші мекеме басшысы немесе оның орынбасары көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтінішін бір сағат ішінде қарап, көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысына тапсырады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті өтінішін бір сағат ішінде қарап, көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманына тапсырады;
4) көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы:
бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын қарайды және оларды белгіленген талаптардың сәйкестігіне тексереді;
бланк өнімін іске асыру көрсетілген қызметке төлемді төлеу үшін мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру туралы хабарламаны (бұдан әрі – хабарлама )рәсімдейді және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға жолдайды;
төлем түбіртек келіп түскен кезден бастап, бір сағат ішінде куәліктердің бланкілерін рәсімдейді және оны көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкеріне жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары бір сағат ішінде хабарламаға қолын қойып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері жібереді;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері бір сағат ішінде курьер арқылы ХҚКО-ға хабарламан немесе мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жолдайды.
11. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы (іс-қимылдардың) дәйектілігін сипаттау осы «Техникалық байқау операторларына механикалық көлік құралдарының және оларға тіркемелердің мiндеттi техникалық байқаудан өтуі туралы куәлік бланкілерін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне (бұдан әрі - регламент) 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл блок-схемасында көрсетілген.
4. ХҚО өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет
көрсету процесінде ақпараттық жүйені қолдану тәртібін сипаттау
12. ХҚКО жүгінудің тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін өңдеу ұзақтығы:
ХҚКО қызметкері 15 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті өзге де құжаттарын тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға ХҚКО қызметкерінің ЭЦҚ-сымен куәландырылған ақпараттық жүйе арқылы электрондық құжат нысанындағы құжаттардың көшірмесін жолдайды.

13. Максимальное допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в ЦОН – 15 минут.
Максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя в ЦОН – 15 минут.
14. При сдаче документов в ЦОН, работник ЦОНа выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема документа;
2) наименование запрашиваемой государственной услуги;
3) названия и количества приложенных документов;
4) даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
6) фамилии, имени, отчества (при его наличии) – для физических лиц или наименование – для юридических лиц, контактных данных услугополучателя.
15. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через ЦОН, его длительность:
работник накопительного отдела ЦОН:
1) после поступления исполненных документов в течение 15 минут осуществляет прием результата оказания государственной услуги при помощи Сканера штрихкода;
2) с момента обращения услугополучателя в течение 15 минут выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю.
16. Сведения о документе, удостоверяющим личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, содержащиеся в государственных информационных системах сотрудник ЦОНа получает из соответствующих государственных информационных систем посредством информационной системы мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
17. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ЦОН, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
18. В ЦОН прием документов осуществляется в операционном зале в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством Портала
19. Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю либо его представителю осуществляется работником ЦОНа на основании расписки о приеме документов, в указанный в ней срок, при личном посещении под роспись и по предъявлению документа, удостоверяющего личность, доверенности на получение товароматериальных ценностей установленной формы и платежного документа, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз Портала (для представителя услугополучателя).
20. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через Портал:

13. Құжаттардың топтамасын ХҚКО тапсыру үшін кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут.
ХҚО көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут.
14. Мемлекеттік қызмет алу үшін қызмет алушы тарапынан (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) ХҚКО-на ұсынылатын қажетті құжаттар тізімі:
1) белгіленген үлгідегі өтініш;
2) бланк өнімдерін жүзеге асыру қызметіне төлем жүргізілгені туралы түбіртек.
15. ХҚКО құжаттарды тапсырған кезде ХҚКО қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға мыналарды көрсете отырып, тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді:
1) сұрау салуды қабылдау нөмірі мен күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамының не ХҚКО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (жеке тұлғалар үшін) немесе атауы (заңды тұлғалар үшін), байланыс деректері.
16. Мемлекеттік қызметті ХҚКО арқылы алу процесінің сипаты, оның ұзақтығы:
1) ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушы жүгінген сәттен бастап 15 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметтің нәтижесін береді;
2) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қол қоюымен куәландырылады.
17. Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді ХҚКО қызметкері мемлекеттік органдардың уәкілетті тұлғаларының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің ақпараттық мониторинг жүргізу жүйесі арқылы алады.
18. ХҚКО арқылы ақпараттық жүйелердің қызметтік өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
19. ХҚКО құжаттарды қабылдау операциялық залда жедел қызмет көрсетусіз «электрондық» кезек тәртібінде жүзеге асырылады, «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы электрондық кезекті броньдауға болады.
20. «Электрондық үкімет» веб-порталы арқылы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібін және рәсімдерінің (әрекеттерінің) кезеңділігін сипаттау:

1) подача электронного запроса посредством Портала с приложением электронных копий документов (в формате «pdf»), удостоверенных ЭЦП услугополучателя;
2) после поступления электронного запроса услугополучателя последовательность процедур (действий) услугодателя при оказании государственных услуг через Портал осуществляется согласно пункту 7 настоящего регламента.
При подаче электронного запроса посредством портала в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
21. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через Портал, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача бланков свидетельств о
прохождении обязательного технического
осмотра механических транспортных
средств и прицепов к ним
операторам технического осмотра»
Описание последовательности процедур
(действий) между структурными подразделениями
(работниками) услугодателя
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача бланков свидетельств о
прохождении обязательного технического
осмотра механических транспортных
средств и прицепов к ним
операторам технического осмотра»
Диаграмма функционального
взаимодействия при оказании
государственной услуги через ЦОН
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Выдача бланков свидетельств о
прохождении обязательного технического
осмотра механических транспортных
средств и прицепов к ним
операторам технического осмотра»
Диаграмма функционального
взаимодействия при оказании
государственной услуги через Портал
Условные обозначения:
Приложение 5
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 10 апреля 2014 года № 245
Регламент государственной услуги
«Выдача разрешения на проезд по территории иностранного
государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии
с международными договорами, ратифицированными
Республикой Казахстан»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача разрешения на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан» (далее – государственная услуга) оказывается в соответствии с подпунктом 15) статьи 19-7 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года «Об автомобильном транспорте», а также согласно стандарту государственной услуги «Выдача разрешения на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан», утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2014 года № 265 «О вопросах оказания государственных услуг в сфере автомобильного транспорта» (далее – Стандарт):

1) портал арқылы электрондық сұрау салу кезінде көрсетілетін қызметті алушының жеке «кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсету арқылы мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.
2) Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының жолданады.
21. Портал арқылы ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламентке 3-қосымшада келтірілген.
«Техникалық байқау операторларына
механикалық көлік құралдарының және
олардың тіркемелерінің
міндетті техникалық байқаудан өткені туралы
куәлік бланкілерін беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) арасындағы (іс-қимылдардың) дәйектілігін
сипаттау
«Техникалық байқау операторларына
механикалық көлік құралдарының және
оларға тіркемелердің
міндетті техникалық байқаудан өтуі туралы
куәлік бланкілерін беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
ХҚО арқылы электронды қызмет көрсетуде функционалды
өзара әрекеттесу диаграммасы
Шартты белгілер:
«Техникалық байқау операторларына
механикалық көлік құралдарының және
оларға тіркемелердің
міндетті техникалық байқаудан өтуі туралы
куәлік бланкілерін беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Портал арқылы электронды қызмет көрсетуде функционалды өзара
әрекеттесу диаграммасы
Шартты белгілер:
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2014 жылғы 10 сәуірдегі
№ 245 бұйрығына
5-қосымша
«Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға
сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет
мемлекеттер аумағы арқылы жүріп өтуіне арналған рұқсат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекеттер аумағы арқылы жүріп өтуіне арналған рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) «Автомобиль көлігі туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі Заңы 19-7-бабының 15) тармақшасына сәйкес, сондай-ақ «Автомобиль көлігі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 наурыздағы № 265 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекеттің аумағы бойынша жүріп өтуге рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес:

1) территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан при выдаче иностранных разрешений на нерегулярные перевозки пассажиров и багажа, иностранных разрешений на перевозку грузов;
2) Комитетом транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан при выдаче иностранных разрешений на регулярные перевозки пассажиров и багажа сроком действия на один календарный год (далее – услугодатель).
2. Прием заявлений на получение государственной услуги осуществляется через Республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН)и веб-портал «электронного правительства» (далее – Портал).
3. Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется через ЦОН.
4. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5. Результат оказания государственной услуги:
1) иностранные разрешения на нерегулярные перевозки пассажиров и багажа и на перевозки грузов в бумажном виде;
2) иностранные разрешения на регулярные перевозки пассажиров и багажа отечественным перевозчикам в бумажном виде.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
6. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и перечня документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
7. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного часа после поступления документов услугополучателя, проводит их регистрацию и передает на рассмотрение руководителю услугодателя либо лицу его замещающему;
2) руководитель услугодателя либо лицо его замещающее в течение одного часа рассматривает документы, представленные услугополучателем и передает руководителю структурного подразделения услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя в течение одного часа рассматривает документы, представленные услугополучателем и передает специалисту структурного подразделения услугодателя;

1) жолаушыларды және багажды тұрақты емес тасымалдауға шетелдік рұқсаттарды, жүктерді тасымалдауға шетелдік рұқсаттарды беру кезінде Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдарымен;
2) жолаушыларды және багажды тұрақты тасымалдауға күнтізбелік бір жыл қолдану мерзімімен тасымалдауға шетелдік рұқсаттарды беру кезінде Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көліктік бақылау комитетімен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтінішті қабылдау Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны арқылы (бұдан әрі – ХҚКО) және «Электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
3. Көрсетілетін қызметті алушы, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру ХҚКО арқылы жүзеге асырылады.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесi:
1) жолаушылар мен багажды тұрақты емес тасымалдауға және жүктердi тасымалдауға шетелдік рұқсаттары қағаз түрінде;
2) отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға және жүктердi тасымалдауға шетелдік рұқсаттар қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимылдары тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылдарды) бастау үшін негіз көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың тізімін және өтінішті алуы болып табылады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылының) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің құжаттары түскен сәттен бастап бір сағат ішінде оның тіркеуін жүргізеді және басшысына немесе оның орынбасарына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын қарап, оларды көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысына жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын қарап, оларды көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің маманына жолдайды;

4) специалист структурного подразделения услугодателя:
в течение двух рабочих дней рассматривает документы, представленные услугополучателем и проверяет на соответствие установленным требованиям;
оформляет уведомление о выдаче результата оказания государственной услуги с указанием суммы сбора за проезд отечественных автотранспортных средств по территории Республики Казахстан (далее – уведомление) и направляет его в ЦОН посредством информационной системы;
в течение одного рабочего дня после поступления платежного документа, подтверждающего уплату суммы сбора за проезд (далее – платежный документ), оформляет бланки иностранных разрешений и направляет на подписание руководителю услугодателя либо лицо его замещающее;
5) руководитель услугодателя либо лицо его замещающее в течение одного часа подписывает бланки иностранных разрешений и направляет сотруднику канцелярии услугодателя;
6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного часа направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН через курьера;
8. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация документов, представленных услугополучателем в канцелярии услугодателя и передача руководителю услугодателя либо лицу его замещающему;
2) передача руководителем услугодателя либо лицом его замещающим документов, представленных услугополучателем руководителю отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
3) передача руководителем отдела контроля на автомобильном транспорте документов, представленных услугополучателем специалисту отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
4) проверка документов, представленных услугополучателем, оформление уведомления и передача на подписание руководителю услугодателя либо лицу его замещающему;
5) подписание руководителем услугодателя либо лицом его замещающим уведомления и направление сотруднику канцелярии услугодателя;
6) передача уведомления в ЦОН через курьера;
7) прием платежного документа;
8) оформление бланков иностранных разрешений и направление сотруднику канцеляриии услугодателя;
9) передача результата оказания государственной услуги в ЦОН через курьера.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги

4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің маманы:
екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын қарап, оларды белгіленген талаптардың сәйкестігіне тексереді;
Қазақстан Республикасы аумағы бойынша отандық автокөлік құралдарының жүріп өтуіне алым сомасын көрсетуімен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру туралы хабарламаны (бұдан әрі – хабарлама) рәсімдейді және ақпараттық жүйесі арқылы оны ХҚКО-ға жолдайды;
жүріп өтуіне алым сомасын төлеуін растайтын төлем құжатын (бұдан әрі – төлем құжаты) түскен сәттен бастап бір жұмыс күн ішінде шетел рұқсат бланкілерін рәсімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға жолдайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары бір сағат ішінде шетел рұқсат бланкілеріне қолын қойып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкеріне жібереді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің маманы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін бір сағат ішінде курьер арқылы ХҚКО-ға жолдайды.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша ресімнің (іс-қимылының) нәтижесі келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын тіркеу және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қарауға беру;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен немесе оның орынбасарымен көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысына қарауға беру;
3) көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысымен көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманына қарауға беру;
4) көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын тексеріс, хабарламаны рәсімдеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға беру;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен немесе оның орынбасарымен хабарламаға қол қою және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкеріне беру;
6) курьер арқылы ХҚКО-ға хабарламаны жолдау;
7) төлем құжатын қабылдау;
8) шетел рұқсат бланкілерін ресімдеу және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкеріне жолдау;
9) курьер арқылы ХҚКО-ға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жолдау.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимылдары тәртібін сипаттау

9. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя либо лицо его замещающее;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя;
4) специалист структурного подразделения услугодателя.
10. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного часа после поступления документов услугополучателя, проводит их регистрацию и передает на рассмотрение руководителю услугодателя либо лицу его замещающему;
2) руководитель услугодателя либо лицо его замещающее в течение одного часа рассматривает документы, представленные услугополучателем и передает руководителю структурного подразделения услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя в течение одного часа рассматривает документы, представленные услугополучателем и передает специалисту структурного подразделения услугодателя;
4) специалист структурного подразделения услугодателя:
в течение двух рабочих дней рассматривает документы, представленные услугополучателем и проверяет на соответствие установленным требованиям;
оформляет уведомление о выдаче результата оказания государственной услуги с указанием суммы сбора за проезд отечественных автотранспортных средств по территории Республики Казахстан (далее – уведомление) и направляет его в ЦОН посредством информационной системы;
в течение одного рабочего после поступления платежного документа, подтверждающего уплату суммы сбора за проезд (далее – платежный документ), оформляет бланки иностранных разрешений и направляет на подписание руководителю услугодателя либо лицо его замещающее;
5) руководитель услугодателя либо лицо его замещающее в течение одного часа подписывает бланки иностранных разрешений и направляет сотруднику канцелярии услугодателя;
6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного часа направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН через курьера;
11. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя приведены в блок-схеме взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги «Выдача разрешения на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан» (далее – регламент).

9. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің маманы.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері арасындағы ресімдердің (іс-қимылдардың) дәйектілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының құжаттары келіп түскен сәттен бастап бір сағат ішінде оны тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын қарап және оларды көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің басшысына береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын қарап және оларды көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің маманына береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің маманы:
екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын қарайды және оларды белгіленген талаптардың сәйкестігіне тексереді;
Қазақстан Республикасы аумағы бойынша отандық автокөлік құралдарының жүріп өтуіне алым сомасын көрсетуімен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру туралы хабарламаны (бұдан әрі – хабарлама) рәсімдейді және ақпараттық жүйесі арқылы оны ХҚКО-ға жолдайды;
жүріп өтуіне алым сомасын төлеуін растайтын төлем құжатын (бұдан әрі – төлем құжаты) түскен сәттен бастап бір жұмыс күн ішінде шетел рұқсат бланкілерін рәсімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға жолдайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары бір сағат ішінде шетел рұқсат бланкілеріне қолын қойып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері жібереді;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері бір сағат ішінде курьер арқылы ХҚКО-ға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жолдайды.
11. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) дәйектілігінің сипаттамасы осы «Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекеттің аумағы бойынша жүріп өтуге рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне (бұдан әрі - регламент) 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл блок-схемасында көрсетілген.

опасного груза классов 1, 6 и 7»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7» (далее – государственная услуга) оказывается на основании статьи 12 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года «Об автомобильном транспорте», а также согласно стандарту государственной услуги «Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7», утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2014 года № 265 «О вопросах оказания государственных услуг в сфере автомобильного транспорта» (далее – Стандарт) территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2. Прием заявлений на получение государственной услуги осуществляется:
1) для отечественного услугополучателя через:
Республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);
веб-портал «электронного правительства» (далее – Портал);
2) для иностранного услугополучателя через услугодателя.
3. Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется:
1) для отечественного услугополучателя через ЦОН;
2) для иностранного услугополучателя через услугодателя.
4. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5. Результат оказания государственной услуги является – специальное разрешение на осуществление перевозки опасных грузов классов 1, 6 и 7 автотранспортным средством в бумажном виде (далее – специальное разрешение).
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в
процессе оказания государственной услуги
6. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и перечня документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
7. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного часа после поступления документов услугополучателя, проводит их регистрацию и передает на рассмотрение руководителю услугодателя либо лицу его замещающему;

«1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арналған
арнайы рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арналған арнайы рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) «Автомобиль көлігі туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі Заңының 12-бабы негізінде, сондай-ақ «Автомобиль көлігі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 наурыздағы № 265 қаулысымен бекітілген «1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арналған арнайы рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көлiктiк бақылау комитетiнiң аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтінішті қабылдау:
1) отандық көрсетілетін қызметті алушы үшін:
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚКО);
«Электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы;
2) шетелдік көрсетілетін қызметті алушы үшін көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) отандық көрсетілетін қызметті алушы үшін ХҚКО арқылы;
2) шетелдік көрсетілетін қызметті алушы үшін көрсетілетін қызмет беруші арқылы жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - автокөлік құралымен 1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арналған арнайы рұқсат (бұдан әрі – арнайы рұқсат) беру болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл
тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастау үшін негіз көрсетілетін қызметті алушыдан Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың тізімін және өтінішті алуы болып табылады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылының) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының құжаттары түскен сәттен бастап бір сағат ішінде оның тіркеуін жүргізеді және басшысына немесе оның орынбасарына қарауға береді;

2) руководитель услугодателя либо лицо его замещающее в течение одного часа рассматривает документы, представленные услугополучателем и передает руководителю отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
3) руководитель отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя в течение одного часа рассматривает документы, представленные услугополучателем и передает специалисту отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
4) специалист отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя:
в течение семи рабочих дней рассматривает документы, представленные услугополучателем и проверяет на соответствие установленным требованиям;
оформляет специальное разрешение и направляет на подписание руководителю услугодателя либо его заместителю;
5) руководитель услугодателя либо лицо его замещающее в течение одного часа подписывает специальное разрешение и направляет сотруднику канцелярии услугодателя;
6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного часа направляет в ЦОН через курьера либо в течение 10 минут выдает иностранному услугополучателю.
8. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация документов, представленных услугополучателем в канцелярии услугодателя и передача их руководителю услугодателя либо лицу его замещающему;
2) передача руководителем услугодателя либо лицом его замещающим документов, представленных услугополучателем руководителю отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
3) передача руководителем отдела контроля на автомобильном транспорте документов, представленных услугополучателем специалисту отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
4) проверка документов, представленных услугополучателем, оформление специального разрешения и передача для подписания руководителю услугодателя либо лицу его замещающему;
5) подписание руководителем услугодателя либо лицом его замещающим специального разрешения и направление сотруднику канцелярии услугодателя;
6) передача результата оказания государственной услуги в ЦОН через курьера либо его выдача иностранному услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в
процессе оказания государственной услуги

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын қарап, оларды көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысына жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысы бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын қарап, оларды көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманына жолдайды;        4) көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы:
жеті жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын қарап, оларды белгіленген талаптардың сәйкестігіне тексереді;
арнайы рұқсатты рәсімдейді және көрсетілетін қызметті беруші басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары бір сағат ішінде арнайы рұқсатқа қолын қойып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкеріне жібереді;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы арнайы рұқсатты бір сағат ішінде оны курьер арқылы ХҚКО-ға жолдайды немесе 10 минут ішінде шетелдік көрсетілетін қызметті алушыға береді;
8. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылының) нәтижесі келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болады:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын тіркеу және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қарауға беру;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен немесе оның орынбасарымен көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысына қарауға беру;
3) көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысымен көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманына қарауға беру;
4) көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын тексеріс, арнайы рұқсатты ресімдеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға беру;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен немесе оның орынбасарымен арнайы рұқсатына қол қою және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкеріне беру;
6) курьер арқылы ХҚКО-ға мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін жолдау немесе оны шетелдік көрсетілетін қызметті алушыға беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау

9. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя либо лицо его замещающее;
3) руководитель отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
4) специалист отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя.
10. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного часа после поступления документов, представленных услугополучателем, проводит их регистрацию и передает на рассмотрение руководителю услугодателя либо лицу его замещающему;
2) руководитель услугодателя либо лицо его замещающее в течение одного часа рассматривает документы, представленные услугополучателем и передает руководителю отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
3) руководитель отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя в течение одного часа рассматривает документы, представленные услугополучателем и передает специалисту отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
4) специалист отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя:
в течение семи рабочих дней рассматривает документы, представленные услугополучателем и проверяет на соответствие установленным требованиям;
оформляет специальное разрешение и направляет на подписание руководителю услугодателя либо его заместителю;
5) руководитель услугодателя либо лицо его замещающее в течение одного часа подписывает специальное разрешение и направляет сотруднику канцелярии услугодателя;
6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного часа направляет в ЦОН через курьера либо в течение 10 минут выдает иностранному услугополучателю.
11. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя приведены в блок-схемах взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги «Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7» (далее – регламент).
4. Описание порядка взаимодействия с ЦОН, а также
порядка использования информационных систем в
процессе оказания государственной услуги

9. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары;
3) көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері арасындағы ресімдердің (іс-қимылдардың) дәйектілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушының құжаттары келіп түскен сәттен бастап бір сағат ішінде оны тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын қарап және оларды көрсетілетін қызметті беруші автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысына береді;
3) көрсетілетін қызметті беруші автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысы бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын қарап және оларды көрсетілетін қызметті беруші автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманына береді;
4) көрсетілетін қызметті беруші автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы:
жеті жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын қарайды және оларды белгіленген талаптардың сәйкестігіне тексереді;
арнай рұқсатты ресімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары бір сағат ішінде арнайы рұқсатқа қолын қойып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері жібереді;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері бір сағат ішінде курьер арқылы ХҚКО-ға жолдайды немесе 10 минут ішінде шетелдік көрсетілетін қызметті алушыға береді.
11. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) дәйектілігінің сипаттамасы осы «1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арналған арнайы рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне (бұдан әрі - регламент) 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл блок-схемасында көрсетілген.
4. ХҚКО өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті
көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін
сипаттау

12. Описание порядка обращения в ЦОН, длительность обработки запроса отечественного услугополучателя:
работник ЦОН в течение 15 минут проводит регистрацию документов, представленных услугополучателем и направляет услугодателю в форме электронных копий документов посредством информационной системы, удостоверенных электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) работника ЦОН;
13. Максимальное допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в ЦОН – 15 минут.
Максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя в ЦОН – 15 минут.
14. При сдаче документов в ЦОН, работник ЦОНа выдает отечественному услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема документа;
2) наименование запрашиваемой государственной услуги;
3) названия и количества приложенных документов;
4) даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
6) фамилии, имени, отчества (при его наличии) – для физических лиц или наименование – для юридических лиц, контактных данных услугополучателя.
15. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через ЦОН, его длительность:
1) после поступления исполненных документов в течение 15 минут осуществляет прием результата оказания государственной услуги при помощи Сканера штрихкода;
2) после обращения услугополучателя в течение 15 минут выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю.
16. Сведения о документе, удостоверяющим личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, содержащиеся в государственных информационных системах сотрудник ЦОНа получает из соответствующих государственных информационных систем посредством информационной системы мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
17. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ЦОН, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
18. В ЦОН прием документов осуществляется в операционном зале в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством Портала.
19. Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю либо его представителю, осуществляется на основании расписки о приеме документов, в указанный в ней срок после получения уведомления о выдаче результата оказания государственной услуги, при личном посещении и по предъявлению документа, удостоверяющего личность, доверенности на получение товароматериальных ценностей установленной формы.

12. ХҚКО-ға жүгінудің тәртібін сипаттау, отандық көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы:
ХҚКО-ның қызметкері 15 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға ХҚКО-ның қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған ақпараттық жүйе арқылы электрондық құжат нысанындағы құжаттардың көшірмесін жолдайды;
13. Құжаттардың топтамасын ХҚКО тапсыру үшін кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут.
ХҚКО көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут.
14. ХҚКО-ға құжаттарды тапсырған кезде ХҚКО-ның қызметкері отандық көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды көрсету арқылы оларды қабылдағаны туралы қолхат береді:
1) құжаттың нөмірі және қабылданған күнін;
2) сұрау салынған мемлекеттiк көрсетілетін қызметтiң атауын;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауларын;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) және құжаттарды беру орны;
5) құжаттарды қабылдаған жауапты тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының жеке тұлғалар үшін - тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) немесе заңды тұлғалар үшін - атауы, байланыс деректері.
15. Мемлекеттік қызметті ХҚКО арқылы нәтижесін алу процесінің сипаты, оның ұзақтығы:
1) орындалған құжаттар түскен сәттен бастап 15 минут ішінде Сканер штрихкод арқылы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қабылдауы жүзеге асырылады;
2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінгеннен кейін 15 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі беріледі.
16. Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді ХҚКО қызметкері мемлекеттік органдардың уәкілетті тұлғаларының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің ақпараттық мониторинг жүргізу жүйесі арқылы алады.
17. ХҚКО арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламентке 2-қосымшада келтірілген.
18. ХҚКО құжаттарды қабылдау операциялық залда жедел қызмет көрсетусіз «электрондық» кезек тәртібінде жүзеге асырылады, Портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады.
19. Көрсетілетін қызметті алушыға немесе оның өкіліне мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру белгіленген нысанда тауарлы материалдық құндылықтарды алуға жеке өзі келуі және сенімхаттағы тұлғаны куәландыратын құжатты ұсынған кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру туралы хабарламаны алғаннан кейін ондағы көрсетілген мерзімінде құжаттарды қабылдау туралы қолхаттың негізінде жүзеге асырылады.