Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере использования атомной энергии
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 25 апреля 2014 года № 133. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 мая 2014 года № 9475. Утратил силу приказом и.о. Министра энергетики Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 378
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра энергетики РК от 28.05.2015 № 378 (водится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Регламент государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по выполнению работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Регламент государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по обращению с ядерными материалами» согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Регламент государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по обращению с радиоактивными веществами, приборами и установками, содержащими радиоактивные вещества» согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Регламент государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по обращению с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение» согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Регламент государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по предоставлению услуг в области использования атомной энергии» согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Регламент государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по обращению с радиоактивными отходами» согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Регламент государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по транспортировке, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан» согласно приложению 7 к настоящему приказу;

Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2014 жылғы 25 сәуірдегі № 133 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 29 мамырда № 9475 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің м.а. 2015 жылғы 28 мамырдағы № 378 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Энергетика министрінің м.а. 28.05.2015 № 378 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңы 10-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес «Атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес «Ядролық материалдармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес «Радиоактивті заттармен, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес «Иондаушы сәуле шығаруды генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес «Атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес «Радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес «Ядролық материалдарды, радиоактивтi заттарды, иондаушы сәуле шығарудың радиоизотопты көздерiн, радиоактивтi қалдықтарды транзиттiк тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегiнде тасымалдау жөнiндегi қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;

8) Регламент государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности на территориях бывших испытательных ядерных полигонов и других территориях, загрязненных в результате проведенных ядерных испытаний» согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) Регламент государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по физической защите ядерных установок и ядерных материалов» согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) Регламент государственной услуги «Выдача лицензии,   переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по специальной подготовке персонала, ответственного за обеспечение ядерной и радиационной безопасности» согласно приложению 10 к настоящему приказу.
2. Комитету по атомной энергии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (Шарипов М.Б.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан;
4) в течение 10 рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Джаксалиева Б.М.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан – Министр
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан                       А. Исекешев
Приложение 1
к приказу Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министра индустрии
и новых технологий Республики Казахстан
от 25 апреля 2014 года № 133
Регламент государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на осуществление деятельности по выполнению
работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов
использования атомной энергии»

8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес «Ядролық сынақтар жүргізу салдарынан ластанған бұрынғы ядролық сынақ полигондарының аумақтарындағы және басқа да аумақтардағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес «Ядролық қондырғылар мен ядролық материалдарды физикалық қорғау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес «Ядролық және радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге жауапты персоналды арнайы даярлау жөнiндегi қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Атом энергиясы комитеті (М.Б. Шәріпов) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден кейін күнтізбелік он күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарына және «Әділет» ақпараттық-құқық жүйесіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден кейін 10 жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар вице-министрі Б.М. Жақсалиевке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының Индустрия
және жаңа технологиялар министрі           Ә.Исекешев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасы Индустрия
және жаңа технологиялар министрінің
2014 жылғы 25 сәуірдегі № 133 бұйрығына
1-қосымша
«Атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по выполнению работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии» оказывается Комитетом по атомной энергии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги - электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на вид деятельности по выполнению работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача документов согласно пункту 9 Стандарта оказания государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по выполнению работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2014 года № 162 (далее – Стандарт).
Порядок действий структурных подразделений (работников) при оказании государственной услуги, процедуры (действия) и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур (действий) в разрезе каждого структурного подразделения:
процедура 1 - документы подаются в канцелярию услугодателя либо через портал, регистрируются с присвоением регистрационного номера и даты, после чего передаются первому руководителю услугодателя либо его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 часа;
процедура 2 - руководитель услугодателя либо его заместитель передает документы руководителю управления лицензирования и аттестации. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 часа;
процедура 3 - управление лицензирования и аттестации осуществляет первичную проверку документов и передает их с приложением заключения в управление анализа и инспектирования либо управление контроля материалов и международных гарантий, либо управление ядерной физической безопасности либо оставляет у себя. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 6 рабочих дней;
условие 1 - управление лицензирования и аттестации в течение 2 рабочих дней в случае установления факта неполноты представленных документов дает письменный отказ в дальнейшем рассмотрении документов на получение услуги;
процедура 4 - управление лицензирования и аттестации либо управление анализа и инспектирования, либо управление контроля материалов и международных гарантий либо управление ядерной физической безопасности и режима осуществляет анализ соответствия услугополучателя квалификационным требованиям, после чего передает документы с приложением заключения в управление лицензирования и аттестации. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 17 рабочих дней;
процедура 5 - управление лицензирования и аттестации готовит заключительное решение об оказании государственной услуги. Решение согласовывается руководителями всех управлений и передается на подписание руководителю Комитета или его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 рабочих дня;
условие 2 - при соответствии услугополучателя квалификационным требованиям управление лицензирования и аттестации готовит решение о выдаче, переоформлении лицензии и (или) приложения на осуществление деятельности по выполнению работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии. Решение согласовывается руководителями всех управлений и передается на подписание руководителю услугодателя или его заместителю;
в случае несоответствия услугополучателя квалификационным требованиям управление лицензирования и аттестации направляет мотивированный ответ об отказе в выдаче, переоформлении лицензии и (или) приложения на осуществление деятельности по выполнению работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии согласно пункту 10 Стандарта;
процедура 6 - управление лицензирования и аттестации после получения заключительного решения об оказании государственной услуги оформляет лицензию. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 рабочих дня.
В случае обращения услугополучателя с заявлением на выдачу дубликата или на получение лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе лицензия и (или) приложение к лицензии распечатываются и заверяются печатью и подписью руководителя услугодателя. Далее лицензия и (или) приложение к лицензии направляются услугополучателю посредством почтовой связи либо передаются нарочно в течение 1 рабочего дня после подписания.
Процедуры 3, 4 и 5 не осуществляются по услугам выдачи дубликата или получения лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе.

1. Жалпы ережелер
1. «Атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызметін Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Атом энергиясы комитеті (бұдан әрі – қызмет беруші), оның ішінде «электрондық үкімет» www.egov.kz немесе «Е-лицензиялау» веб-порталы: www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны - электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындау жөніндегі қызмет түріне лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасы және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдерді (іс-әрекеттер) бастауға негіз Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 ақпандағы № 162 қаулысымен бекітілген «Атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензиялардың телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағына сәйкес құжаттарды беру болып табылады.
Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі іс-қимылдар тәртібі, рәсімдер (іс-әрекеттер) және оларды орындаудың бірізділігі, оның ішінде әрбір құрылымдық бөлімше бөлігінде барлық рәсімдерден (әрекет) өту кезеңдері:
1-рәсім - өтініш қызмет берушінің кеңсесіне беріледі немесе портал арқылы тіркеу нөмірі мен күні беріліп тіркеледі, одан кейін қызмет берушінің бірінші басшысына немесе оның орынбасарына беріледі. Аталған рәсімді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 4 сағат;
2-рәсім - қызмет берушінің басшысы немесе оның орынбасары өтінішті лицензиялау және аттестаттау басқармасының басшысына береді. Аталған рәсімді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 4 сағат;
3-рәсім - лицензиялау және аттестаттау басқармасы құжаттарға алғашқы тексеруді жүзеге асырады және оларды қорытындыны қоса бере отырып, талдау және инспекциялау басқармасына немесе материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасына, не ядролық физикалық қауіпсіздік басқармасына береді немесе өзінде қалдырады. Аталған рәсімді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 6 жұмыс күні;
1-шарт - лицензиялау және аттестаттау басқармасы, ұсынылған құжаттардың толық болмау фактілері анықталған жағдайда, 2 жұмыс күні ішінде қызметті алуға арналған өтінішті одан әрі қараудан жазбаша бас тартуға береді;
4-рәсім - лицензиялау және аттестаттау басқармасы немесе талдау және инспекциялау басқармасы немесе материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасы немесе ядролық физикалық қауіпсіздік және режим басқармасы көрсетілетін қызмет алушының біліктілік талаптарына сәйкестігіне талдауды жүзеге асырады, одан соң құжаттарды лицензиялау және аттестаттау басқармасына қорытындыға қоса береді. Аталған рәсімдерді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 17 жұмыс күні;
5-рәсім - лицензиялау және аттестаттау басқармасы мемлекеттік қызмет көрсету туралы қорытынды шешім дайындайды. Шешім барлық басқармалардың басшыларымен келісіледі және Комитет басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға беріледі. Аталған рәсімдерді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 4 жұмыс күні;
2-шарт – көрсетілетін қызмет алушы біліктілік талаптарына сәйкес келген жағдайда, лицензиялау және аттестаттау басқармасы атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу және (немесе) қосымшаларын беру туралы шешімді дайындайды. Шешім барлық басқармалардың басшыларымен келісіледі және қызмет берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға беріледі;
көрсетілетін қызмет алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда лицензиялау және аттестаттау басқармасы стандарттың 10-тармағына сәйкес атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындау жөніндегі қызмет түріне лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы дәлелді жауап береді;
6-рәсім: лицензиялау және аттестаттау басқармасы мемлекеттік қызмет көрсету туралы қорытынды шешімді алғаннан кейін лицензияны ресімдейді. Аталған рәсімдерді жүзеге асыру үшін арналған ең жоғары шекті уақыт – 2 жұмыс күні.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта беру үшін көрсетілетін қызметті алушы жүгінген жағдайда, лицензия және (немесе) лицензияға қосымша басылып шығарылады және мөрмен әрі көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен куәландырылады. Одан әрі лицензия және (немесе) лицензияға қосымша пошта байланысы арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі немесе қол қойылғаннан кейін 1 жұмыс күні ішінде қолма-қол беріледі.
3, 4, және 5-рәсімдер қағаз тасығышта телнұсқаларды беруге немесе лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу қызметтері бойынша жүргізілмейді.

3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
5. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя и (или) его заместитель;
3) управление лицензирования и аттестации;
4) управление анализа и инспектирования;
5) управление контроля материалов и международных гарантий;
6) управление ядерной физической безопасности и режима;
7) структурное подразделение, осуществляющее анализ.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действий) и блок-схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) отражены в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
7. Описание последовательности процедур (действий) услугодателя:
процедура 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процедура авторизации) в информационной системе «Государственная база данных «Е-лицензирование» (далее – ИС ГБД ЕЛ) для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка в ИС ГБД ЕЛ подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
процедура 2 – формирование ИС ГБД ЕЛ сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
процедура 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
процедура 4 – направление запроса через шлюз электронного правительства в государственную базу данных «Юридические лица» (далее - ГБД ЮЛ) или государственную базу данных «Физические лица» (далее - ГБД ФЛ) о данных услугополучателя;
условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ/ГБД ФЛ;
процедура 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ЮЛ/ГБД ФЛ;
процедура 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме;
процедура 7 – регистрация запроса в ИС ГБД ЕЛ и обработка услуги в ИС ГБД ЕЛ;
процедура 8 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя условиям выдачи/переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, а также предъявляемым квалификационным требованиям;
процедура 9 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги, сформированной ИС ГБД ЕЛ.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне мынадай құрылымдық бөлімшелер қатысады:
1) көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы және (немесе) оның орынбасары;
3) лицензиялау және аттестаттау басқармасы;
4) талдау және инспекциялау басқармасы;
5) материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасы;
6) ядролық физикалық қауіпсіздік және режим басқармасы;
7) талдауды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімше.
6. Келесі рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі және құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) жүйелілігі сипаттамасының блок-схемасы осы регламентке 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
7. Көрсетілетін қызмет берушінің рәсімдері (іс-әрекеттері) бірізділігінің сипаттамасы:
1-рәсiм – мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің логині мен паролiн «Е-лицензиялау» мемлекеттiк дерекқоры» ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі - ЕЛ МДҚ АЖ) енгiзуi;
1-шарт – көрсетілетін қызметті берушінiң тiркелген қызметкерi туралы деректердiң дұрыстығын ЕЛ МДҚ АЖ-да логин және пароль арқылы тексеру;
2-рәсiм – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерiнiң деректерiнде бұзушылықтардың бар болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны ЕЛ МДҚ АЖ-да жасау;
3-рәсiм – осы регламентте көрсетiлген қызметтi көрсетiлетін қызметті беруші қызметкерiнiң таңдауы, қызмет көрсету үшiн сұрау нысанын экранға шығару және көрсетiлетін қызметті беруші қызметкерiнiң көрсетiлетін қызметті алушы деректерiн енгiзу;
4-рәсiм – электрондық үкiметтiң шлюзі арқылы көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұрауды «Заңды тұлғалар» мемлекеттiк дерекқорына (бұдан әрі - ЗТ МДҚ) немесе «Жеке тұлғалар» мемлекеттiк дерекқорына (бұдан әрі - ЖТ МДҚ) жiберу;
2-шарт – көрсетiлетін қызметті алушы деректерiнiң ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да бар болуын тексеру;
5-рәсiм – көрсетiлетін қызметті алушы деректерiнiң ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да болмауына байланысты деректердi алудың мүмкiн еместiгi туралы хабарламаны жасау;
6-рәсiм – құжаттардың қағаз нысанда болуы туралы белгiсi бөлiгiнде сұрау нысанын толтыру;
7-рәсiм – сұрауды ЕЛ МДҚ АЖ-да тiркеу және ЕЛ МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметтi өңдеу;
8-рәсiм – көрсетiлетін қызметті берушімен көрсетiлетін қызметті алушының лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру/қайта ресiмдеу үшiн шарттарына, сондай-ақ қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкестiгiн тексеру;
9-рәсiм – ЕЛ МДҚ АЖ-да жасалған, көрсетiлетін қызметті алушының мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесiн алуы.

8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя:
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
процедура 1 – ввод услугополучателем пароля (процедура авторизации) на портале для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер) и пароль;
процедура 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процедура 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
процедура 4 – оплата услуги посредством платежного шлюза электронного правительства, а затем эта информация поступает в ИС ГБД ЕЛ;
условие 2 – проверка в ИС ГБД ЕЛ факта оплаты за оказание государственной услуги;
процедура 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД ЕЛ;
процедура 6 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса;
процедура 7 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
процедура 8 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД ЕЛ и обработка запроса в ИС ГБД ЕЛ;
процедура 9 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя условиям выдачи/переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, а также предъявляемым квалификационным требованиям;
процедура 10 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги, сформированного ИС ГБД ЕЛ.
Функциональное взаимодействие информационных систем при оказании государственной услуги через услугодателя и услугополучателя приведено в приложении 3 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
осуществление деятельности по
выполнению работ, связанных
с этапами жизненного цикла объектов
использования атомной энергии»
Результат процедуры (действия) по
оказанию государственной услуги, который
служит основанием для начала выполнения
следующей процедуры (действий)
№ действия
1
2
3
4
5
6
Наименование структурного подразделения
Канцелярия услугодателя
Руководитель (заместитель) услугодателя
Управление лицензирования и аттестации
Управление лицензирования и аттестации, управление анализа и инспектирования, управление контроля материалов и международных гарантий, управление ядерной физической безопасности и режима
Управление лицензирования и аттестации
Управление лицензирования и аттестации
Наименование процедуры (действия)
Регистрация заявления
Прием заявления
Первичная проверка представленных документов на полноту и проверка представленных документов на соответствие законодательству.
Рассмотрение представленных документов на соответствие квалификационным требованиям.
Подготовка решения о выдаче или отказе в выдаче, переоформлении, лицензии и (или) приложения на осуществление деятельности по выполнению работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии
Оформление лицензии, приложения, дубликата лицензии (или) приложения на осуществление деятельности по выполнению работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Регистрационный номер и дата
Резолюция руководителя (заместителя) услугодателя с последующей передачей заявления в управление лицензирования и аттестации
Заключение о первичной проверке материалов, запись в Листе контроля материалов заявления.
При установке факта неполноты и несоответствия представленных материалов законодательству мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении.
Заключение о соответствии документов квалификационным требованиям
Решение о выдаче либо отказе в выдаче лицензии, переоформление, выдаче дубликата лицензии и (или) приложения на осуществление деятельности по выполнению работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии
Лицензия, дубликат лицензии и (или) приложения на осуществление деятельности по выполнению работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
Сроки исполнения
4 часа
4 часа
От 2 до 6 рабочих дней
17 рабочих дней
4 рабочих дня
2 рабочих дня
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
осуществление деятельности по
выполнению работ, связанных
с этапами жизненного цикла объектов
использования атомной энергии»
Блок-схема описания последовательности
процедур (действий) между структурными
подразделениями (работниками)
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
осуществление деятельности по
выполнению работ, связанных
с этапами жизненного цикла объектов
использования атомной энергии»
Функциональное взаимодействие информационных
систем при оказании государственной услуги
через услугодателя и услугополучателя Функциональное взаимодействие информационных
систем при оказании государственной
услуги через услугодателя
Условные обозначения
Функциональное взаимодействие информационных систем при
оказании государственной услуги через услугополучателя
Приложение 2
к приказу Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министра индустрии
и новых технологий Республики Казахстан
от 25 апреля 2014 года № 133
Регламент государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на осуществление деятельности по обращению
с ядерными материалами»

8. көрсетілетін қызметтi алушының жүгіну және рәсімдерінің (іс-әрекеттерінің) бірізділілігі тәртібінің сипаттамасы:
көрсетілетін қызметті алушы порталда ЭЦҚ-сы көрсетілген қызметті алушының компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің тіркеу куәлігінің көмегімен тіркеуді жүзеге асырады (порталға тіркелмеген көрсетілген қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
1-рәсiм – мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi алу үшiн порталда көрсетiлетін қызметті алушы паролін енгiзу (авторизациялау процесi);
1-шарт – порталда тiркелген көрсетiлетін қызметті алушы туралы деректердiң дұрыстығын логин (жеке сәйкестендiру нөмiрi/бизнес-сәйкестендiру нөмiрi) және пароль арқылы тексеру;
2-рәсiм – көрсетiлетін қызметті алушы деректерiнде бұзушылықтардың болуына байланысты порталмен авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны жасау;
3-рәсiм – көрсетiлетін қызметті алушы осы регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызмет көрсету және нысанның құрылымы мен форматтық талаптарын ескеріп, сұрау нысанына электронды түрде қажеттi құжаттарды қоса беріп, оны көрсетiлетін қызметті алушының толтыруы (деректерді енгізу) үшiн экранға сұрау нысанын шығару;
4-рәсiм – қызметтi электрондық үкiметтiң төлем шлюзі арқылы төлеу, одан кейiн бұл ақпарат ЕЛ МДҚ АЖ-ға келіп түседi;
2-шарт – мемлекеттік қызметті көрсеткенi үшiн төлем фактiсiн ЕЛ МДҚ АЖ-да тексеру;
5-рәсiм – ЕЛ МДҚ АЖ-да қызметті көрсету үшiн төлемнiң болмауына байланысты сұратылған мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны жасау;
6-рәсiм – сұрауды куәландыру (қол қою) үшiн көрсетiлетін қызметті алушының электрондық цифрық қолтанбаның (бұдан әрі – ЭЦҚ) тiркеу куәлiгiн таңдауы;
7-рәсiм – көрсетiлетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұраудың толтырылған (енгiзiлген деректер) нысанын куәландыру (қол қою);
8-рәсiм – ЕЛ МДҚ АЖ-да электронды құжатты (көрсетiлетін қызметті алушының сұрауын) тiркеу және ЕЛ МДҚ АЖ-да сұрауды өңдеу;
9-рәсiм – көрсетiлетін қызметті берушімен көрсетiлетін қызметті алушының лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру/қайта ресiмдеу үшiн шарттарына, сондай-ақ қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкестiгiн тексеру;
10-рәсiм – ЕЛ МДҚ АЖ-да құрылған көрсетiлетін қызметті алушының мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесiн алуы.
Көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшада келтірілген.
«Атом энергиясын пайдалану
объектілерінің тіршілік циклінің
кезеңдеріне байланысты
жұмыстарды орындау жөніндегі
қызметті жүзеге асыруға лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензиялардың
телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мынадай рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі
Іс-қимыл №
1
2
3
4
5
6
Құрылымдық бөлімшенің атауы
Қызмет берушінің кеңсесі
Қызмет берушінің басшысы (орынбасары)
Лицензиялау және аттестаттау басқармасы
Лицензиялау және аттестаттау басқармасы, талдау және инспекциялау басқармасы,материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасы,
ядролық физикалық қауіпсіздік және режим басқармасы
Лицензиялау және аттестаттау басқармасы
Лицензиялау және аттестаттау басқармасы
Рәсімдердің (іс-қимылдың) атауы
Өтініштерді тіркеу
Өтініштерді қабылдау
Ұсынылған құжаттардың толықтығын алғашқы тексеру және ұсынылған құжаттардың заңнамаға сәйкестігін тексеру.
Ұсынылған құжаттардың біліктілік талаптарына сәйкестігін қарау.
Атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын және (немесе) қосымшаларын беру немесе беруден бас тарту туралы шешім дайындау
Атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия, қосымшалар, лицензияның (немесе) қосымшалардың телнұсқаларын ресімдеу немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Тіркеу нөмірі мен күні
Кейіннен өтінішті лицензиялау және аттестаттау басқармасына бере отырып, қызмет берушінің басшысының (орынбасарының) қарары
Материалдарды алғашқы тексеру туралы қорытынды, Өтініш материалдарын бақылау парағына жазу. Ұсынылған материалдардың толық болмауы және заңнамаға сәйкессіздігі фактісін анықтау кезіндегі одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап.
Құжаттардың біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы қорытынды
Атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын және (немесе) қосымшаларын беру немесе беруден бас тарту туралы шешім
Атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия, лицензияның телнұсқалары және (немесе) қосымшалар немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындалу мерзімі
4 сағат
4 сағат
2-ден 6 жұмыс күніне дейін
17 жұмыс күні
4 жұмыс күні
2 жұмыс күні
«Атом энергиясын пайдалану
объектілерінің тіршілік циклінің
кезеңдеріне байланысты
жұмыстарды орындау жөніндегі
қызметті жүзеге асыруға лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) жүйелілігі сипаттамасының блок-схемасы
«Атом энергиясын пайдалану
объектілерінің тіршілік циклінің
кезеңдеріне байланысты
жұмыстарды орындау жөніндегі
қызметті жүзеге асыруға лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы
Көрсетілетін қызметті алушы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия
және жаңа технологиялар министрінің
2014 жылғы 25 сәуірдегі № 133 бұйрығына
2-қосымша
«Ядролық материалдармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по обращению с ядерными материалами» оказывается Комитетом по атомной энергии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги - электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на вид деятельности по обращению с ядерными материалами либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача документов согласно пункту 9 Стандарта оказания государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по обращению с ядерными материалами», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2014 года № 162 (далее – Стандарт).
Порядок действий структурных подразделений (работников) при оказании государственной услуги, процедуры (действия) и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур (действий) в разрезе каждого структурного подразделения:
процедура 1 - документы подаются в канцелярию услугодателя либо через портал, регистрируются с присвоением регистрационного номера и даты, после чего передаются первому руководителю услугодателя либо его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 часа;
процедура 2 - руководитель услугодателя либо его заместитель передает документы руководителю управления лицензирования и аттестации. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 часа;
процедура 3 - управление лицензирования и аттестации осуществляет первичную проверку документов и передает их с приложением заключения в управление анализа и инспектирования либо управление контроля материалов и международных гарантий, либо управление ядерной физической безопасности либо оставляет у себя. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 6 рабочих дней;
условие 1 - управление лицензирования и аттестации в течение 2 рабочих дней в случае установления факта неполноты представленных документов дает письменный отказ в дальнейшем рассмотрении документов на получение услуги;
процедура 4 - управление лицензирования и аттестации либо управление анализа и инспектирования, либо управление контроля материалов и международных гарантий либо управление ядерной физической безопасности и режима осуществляет анализ соответствия услугополучателя квалификационным требованиям, после чего передает документы с приложением заключения в управление лицензирования и аттестации. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 17 рабочих дней;
процедура 5 - управление лицензирования и аттестации готовит заключительное решение об оказании государственной услуги. Решение согласовывается руководителями всех управлений и передается на подписание руководителю Комитета или его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 рабочих дня;
условие 2 - при соответствии услугополучателя квалификационным требованиям управление лицензирования и аттестации готовит решение о выдаче, переоформлении лицензии и (или) приложения на осуществление деятельности по обращению с ядерными материалами. Решение согласовывается руководителями всех управлений и передается на подписание руководителю услугодателя или его заместителю;
в случае несоответствия услугополучателя квалификационным требованиям управление лицензирования и аттестации направляет мотивированный ответ об отказе в выдаче, переоформлении лицензии и (или) приложения на осуществление деятельности по обращению с ядерными материалами согласно пункту 10 Стандарта;
процедура 6 - управление лицензирования и аттестации после получения заключительного решения об оказании государственной услуги оформляет лицензию. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 рабочих дня.
В случае обращения услугополучателя с заявлением на выдачу дубликата или на получение лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе лицензия и (или) приложение к лицензии распечатываются и заверяются печатью и подписью руководителя услугодателя. Далее лицензия и (или) приложение к лицензии направляются услугополучателю посредством почтовой связи либо передаются нарочно в течение 1 рабочего дня после подписания.
Процедуры 3, 4 и 5 не осуществляются по услугам выдачи дубликата или получения лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе.

1. Жалпы ережелер
1. «Ядролық материалдармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызметін Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Атом энергиясы комитеті (бұдан әрі – қызмет беруші), оның ішінде «электрондық үкімет» www.egov.kz немесе «Е-лицензиялау» веб-порталы: www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны - электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – ядролық материалдармен жұмыс істеу жөніндегі қызмет түріне лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасы және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдерді (іс-әрекеттер) бастауға негіз Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 ақпандағы № 162 қаулысымен бекітілген «Ядролық материалдармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағына сәйкес құжаттарды беру болып табылады.
Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі іс-қимылдар тәртібі, рәсімдер (іс-әрекеттер) және оларды орындаудың бірізділігі, оның ішінде әрбір құрылымдық бөлімше бөлігінде барлық рәсімдерден (әрекет) өту кезеңдері:
1-рәсім - өтініш қызмет берушінің кеңсесіне беріледі немесе портал арқылы тіркеу нөмірі мен күні беріліп тіркеледі, одан кейін қызмет берушінің бірінші басшысына немесе оның орынбасарына беріледі. Аталған рәсімді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 4 сағат;
2-рәсім - қызмет берушінің басшысы немесе оның орынбасары өтінішті лицензиялау және аттестаттау басқармасының басшысына береді. Аталған рәсімді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 4 сағат;
3-рәсім - лицензиялау және аттестаттау басқармасы құжаттарға алғашқы тексеруді жүзеге асырады және оларды қорытындыны қоса бере отырып, талдау және инспекциялау басқармасына немесе материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасына, не ядролық физикалық қауіпсіздік басқармасына береді немесе өзінде қалдырады. Аталған рәсімді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 6 жұмыс күні;
1-шарт - лицензиялау және аттестаттау басқармасы, ұсынылған құжаттардың толық болмау фактілері анықталған жағдайда, 2 жұмыс күні ішінде қызметті алуға арналған өтінішті одан әрі қараудан жазбаша бас тартуға береді;
4-рәсім - лицензиялау және аттестаттау басқармасы немесе талдау және инспекциялау басқармасы немесе материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасы немесе ядролық физикалық қауіпсіздік және режим басқармасы көрсетілетін қызмет алушының біліктілік талаптарына сәйкестігіне талдауды жүзеге асырады, одан соң құжаттарды лицензиялау және аттестаттау басқармасына қорытындыға қоса береді. Аталған рәсімдерді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 17 жұмыс күні;
5-рәсім - лицензиялау және аттестаттау басқармасы мемлекеттік қызмет көрсету туралы қорытынды шешім дайындайды. Шешім барлық басқармалардың басшыларымен келісіледі және Комитет басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға беріледі. Аталған рәсімдерді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 4 жұмыс күні;
2-шарт – көрсетілетін қызмет алушы біліктілік талаптарына сәйкес келген жағдайда, лицензиялау және аттестаттау басқармасы ядролық материалдармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу және (немесе) қосымшаларын беру туралы шешімді дайындайды. Шешім барлық басқармалардың басшыларымен келісіледі және қызмет берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға беріледі;
көрсетілетін қызмет алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда лицензиялау және аттестаттау басқармасы стандарттың 10-тармағына сәйкес ядролық материалдармен жұмыс істеу жөніндегі қызмет түріне лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы дәлелді жауап береді;
6-рәсім: лицензиялау және аттестаттау басқармасы мемлекеттік қызмет көрсету туралы қорытынды шешімді алғаннан кейін лицензияны ресімдейді. Аталған рәсімдерді жүзеге асыру үшін арналған ең жоғары шекті уақыт – 2 жұмыс күні.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта беру үшін көрсетілетін қызметті алушы жүгінген жағдайда, лицензия және (немесе) лицензияға қосымша басылып шығарылады және мөрмен әрі көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен куәландырылады. Одан әрі лицензия және (немесе) лицензияға қосымша пошта байланысы арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі немесе қол қойылғаннан кейін 1 жұмыс күні ішінде қолма-қол беріледі.
3, 4, және 5-рәсімдер қағаз тасығышта телнұсқаларды беруге немесе лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу қызметтері бойынша жүргізілмейді.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по обращению с радиоактивными веществами, приборами и установками, содержащими радиоактивные вещества» оказывается Комитетом по атомной энергии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги - электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на вид деятельности по обращению с радиоактивными веществами, приборами и установками, содержащими радиоактивные вещества либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача документов согласно пункту 9 Стандарта оказания государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по обращению с радиоактивными веществами, приборами и установками, содержащими радиоактивные вещества», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2014 года № 162 (далее – Стандарт).
Порядок действий структурных подразделений (работников) при оказании государственной услуги, процедуры (действия) и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур (действий) в разрезе каждого структурного подразделения:
процедура 1 - документы подаются в канцелярию услугодателя либо через портал, регистрируются с присвоением регистрационного номера и даты, после чего передаются первому руководителю услугодателя либо его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 часа;
процедура 2 - руководитель услугодателя либо его заместитель передает документы руководителю управления лицензирования и аттестации. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 часа;
процедура 3 - управление лицензирования и аттестации осуществляет первичную проверку документов и передает их с приложением заключения в управление анализа и инспектирования либо управление контроля материалов и международных гарантий, либо управление ядерной физической безопасности либо оставляет у себя. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 6 рабочих дней;
условие 1 - управление лицензирования и аттестации в течение 2 рабочих дней в случае установления факта неполноты представленных документов дает письменный отказ в дальнейшем рассмотрении документов на получение услуги;
процедура 4 - управление лицензирования и аттестации либо управление анализа и инспектирования, либо управление контроля материалов и международных гарантий либо управление ядерной физической безопасности и режима осуществляет анализ соответствия услугополучателя квалификационным требованиям, после чего передает документы с приложением заключения в управление лицензирования и аттестации. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 17 рабочих дней;
процедура 5 - управление лицензирования и аттестации готовит заключительное решение об оказании государственной услуги. Решение согласовывается руководителями всех управлений и передается на подписание руководителю Комитета или его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 рабочих дня;
условие 2 - при соответствии услугополучателя квалификационным требованиям управление лицензирования и аттестации готовит решение о выдаче, переоформлении лицензии и (или) приложения на осуществление деятельности по обращению с радиоактивными веществами, приборами и установками, содержащими радиоактивные вещества. Решение согласовывается руководителями всех управлений и передается на подписание руководителю услугодателя или его заместителю;
в случае несоответствия услугополучателя квалификационным требованиям управление лицензирования и аттестации направляет мотивированный ответ об отказе в выдаче, переоформлении лицензии и (или) приложения на осуществление деятельности по обращению с радиоактивными веществами, приборами и установками, содержащими радиоактивные вещества согласно пункту 10 Стандарта;
процедура 6 - управление лицензирования и аттестации после получения заключительного решения об оказании государственной услуги оформляет лицензию. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 рабочих дня.
В случае обращения услугополучателя с заявлением на выдачу дубликата или на получение лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе лицензия и (или) приложение к лицензии распечатываются и заверяются печатью и подписью руководителя услугодателя. Далее лицензия и (или) приложение к лицензии направляются услугополучателю посредством почтовой связи либо передаются нарочно в течение 1 рабочего дня после подписания.
Процедуры 3, 4 и 5 не осуществляются по услугам выдачи дубликата или получения лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе.

1. Жалпы ережелер
1. «Радиоактивті заттармен, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызметін Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Атом энергиясы комитеті (бұдан әрі – қызмет беруші), оның ішінде «электрондық үкімет» www.egov.kz немесе «Е-лицензиялау» веб-порталы: www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны - электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – радиоактивті заттармен, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызмет түріне лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасы және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдерді (іс-әрекеттер) бастауға негіз Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 ақпандағы № 162 қаулысымен бекітілген «Радиоактивті заттармен, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағына сәйкес құжаттарды беру болып табылады.
Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі іс-қимылдар тәртібі, рәсімдер (іс-әрекеттер) және оларды орындаудың бірізділігі, оның ішінде әрбір құрылымдық бөлімше бөлігінде барлық рәсімдерден (әрекет) өту кезеңдері:
1-рәсім - өтініш қызмет берушінің кеңсесіне беріледі немесе портал арқылы тіркеу нөмірі мен күні беріліп тіркеледі, одан кейін қызмет берушінің бірінші басшысына немесе оның орынбасарына беріледі. Аталған рәсімді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 4 сағат;
2-рәсім - қызмет берушінің басшысы немесе оның орынбасары өтінішті лицензиялау және аттестаттау басқармасының басшысына береді. Аталған рәсімді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 4 сағат;
3-рәсім - лицензиялау және аттестаттау басқармасы құжаттарға алғашқы тексеруді жүзеге асырады және оларды қорытындыны қоса бере отырып, талдау және инспекциялау басқармасына немесе материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасына, не ядролық физикалық қауіпсіздік басқармасына береді немесе өзінде қалдырады. Аталған рәсімді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 6 жұмыс күні;
1-шарт - лицензиялау және аттестаттау басқармасы, ұсынылған құжаттардың толық болмау фактілері анықталған жағдайда, 2 жұмыс күні ішінде қызметті алуға арналған өтінішті одан әрі қараудан жазбаша бас тартуға береді;
4-рәсім - лицензиялау және аттестаттау басқармасы немесе талдау және инспекциялау басқармасы немесе материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасы немесе ядролық физикалық қауіпсіздік және режим басқармасы көрсетілетін қызмет алушының біліктілік талаптарына сәйкестігіне талдауды жүзеге асырады, одан соң құжаттарды лицензиялау және аттестаттау басқармасына қорытындыға қоса береді. Аталған рәсімдерді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 17 жұмыс күні;
5-рәсім - лицензиялау және аттестаттау басқармасы мемлекеттік қызмет көрсету туралы қорытынды шешім дайындайды. Шешім барлық басқармалардың басшыларымен келісіледі және Комитет басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға беріледі. Аталған рәсімдерді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 4 жұмыс күні;
2-шарт – көрсетілетін қызмет алушы біліктілік талаптарына сәйкес келген жағдайда, лицензиялау және аттестаттау басқармасы радиоактивті заттармен, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу және (немесе) қосымшаларын беру туралы шешімді дайындайды. Шешім барлық басқармалардың басшыларымен келісіледі және қызмет берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға беріледі;
көрсетілетін қызмет алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда лицензиялау және аттестаттау басқармасы стандарттың 10-тармағына сәйкес радиоактивті заттармен, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызмет түріне лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы дәлелді жауап береді;
6-рәсім: лицензиялау және аттестаттау басқармасы мемлекеттік қызмет көрсету туралы қорытынды шешімді алғаннан кейін лицензияны ресімдейді. Аталған рәсімдерді жүзеге асыру үшін арналған ең жоғары шекті уақыт – 2 жұмыс күні.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта беру үшін көрсетілетін қызметті алушы жүгінген жағдайда, лицензия және (немесе) лицензияға қосымша басылып шығарылады және мөрмен әрі көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен куәландырылады. Одан әрі лицензия және (немесе) лицензияға қосымша пошта байланысы арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі немесе қол қойылғаннан кейін 1 жұмыс күні ішінде қолма-қол беріледі.
3, 4, және 5-рәсімдер қағаз тасығышта телнұсқаларды беруге немесе лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу қызметтері бойынша жүргізілмейді.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по обращению с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение» оказывается Комитетом по атомной энергии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги - электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на вид деятельности по обращению с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача документов согласно пункту 9 Стандарта оказания государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по обращению с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2014 года № 162 (далее – Стандарт).
Порядок действий структурных подразделений (работников) при оказании государственной услуги, процедуры (действия) и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур (действий) в разрезе каждого структурного подразделения:
процедура 1 - документы подаются в канцелярию услугодателя либо через портал, регистрируются с присвоением регистрационного номера и даты, после чего передаются первому руководителю услугодателя либо его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 часа;
процедура 2 - руководитель услугодателя либо его заместитель передает документы руководителю управления лицензирования и аттестации. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 часа;
процедура 3 - управление лицензирования и аттестации осуществляет первичную проверку документов и передает их с приложением заключения в управление анализа и инспектирования либо управление контроля материалов и международных гарантий, либо управление ядерной физической безопасности либо оставляет у себя. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 6 рабочих дней;
условие 1 - управление лицензирования и аттестации в течение 2 рабочих дней в случае установления факта неполноты представленных документов дает письменный отказ в дальнейшем рассмотрении документов на получение услуги;
процедура 4 - управление лицензирования и аттестации либо управление анализа и инспектирования, либо управление контроля материалов и международных гарантий либо управление ядерной физической безопасности и режима осуществляет анализ соответствия услугополучателя квалификационным требованиям, после чего передает документы с приложением заключения в управление лицензирования и аттестации. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 17 рабочих дней;
процедура 5 - управление лицензирования и аттестации готовит заключительное решение об оказании государственной услуги. Решение согласовывается руководителями всех управлений и передается на подписание руководителю Комитета или его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 рабочих дня;
условие 2 - при соответствии услугополучателя квалификационным требованиям управление лицензирования и аттестации готовит решение о выдаче, переоформлении лицензии и (или) приложения на осуществление деятельности по обращению с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение. Решение согласовывается руководителями всех управлений и передается на подписание руководителю услугодателя или его заместителю;
в случае несоответствия услугополучателя квалификационным требованиям управление лицензирования и аттестации направляет мотивированный ответ об отказе в выдаче, переоформлении лицензии и (или) приложения на осуществление деятельности по обращению с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение согласно пункту 10 Стандарта;
процедура 6 - управление лицензирования и аттестации после получения заключительного решения об оказании государственной услуги оформляет лицензию. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 рабочих дня.
В случае обращения услугополучателя с заявлением на выдачу дубликата или на получение лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе лицензия и (или) приложение к лицензии распечатываются и заверяются печатью и подписью руководителя услугодателя. Далее лицензия и (или) приложение к лицензии направляются услугополучателю посредством почтовой связи либо передаются нарочно в течение 1 рабочего дня после подписания.
Процедуры 3, 4 и 5 не осуществляются по услугам выдачи дубликата или получения лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе.

1. Жалпы ережелер
1. «Иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызметін Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Атом энергиясы комитеті (бұдан әрі – қызмет беруші), оның ішінде «электрондық үкімет» www.egov.kz немесе «Е-лицензиялау» веб-порталы: www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны - электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызмет түріне лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасы және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдерді (іс-әрекеттер) бастауға негіз Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 ақпандағы № 162 қаулысымен бекітілген «Иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағына сәйкес құжаттарды беру болып табылады.
Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі іс-қимылдар тәртібі, рәсімдер (іс-әрекеттер) және оларды орындаудың бірізділігі, оның ішінде әрбір құрылымдық бөлімше бөлігінде барлық рәсімдерден (әрекет) өту кезеңдері:
1-рәсім - өтініш қызмет берушінің кеңсесіне беріледі немесе портал арқылы тіркеу нөмірі мен күні беріліп тіркеледі, одан кейін қызмет берушінің бірінші басшысына немесе оның орынбасарына беріледі.
Аталған рәсімді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 4 сағат;
2-рәсім - қызмет берушінің басшысы немесе оның орынбасары өтінішті лицензиялау және аттестаттау басқармасының басшысына береді. Аталған рәсімді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 4 сағат;
3-рәсім - лицензиялау және аттестаттау басқармасы құжаттарға алғашқы тексеруді жүзеге асырады және оларды қорытындыны қоса бере отырып, талдау және инспекциялау басқармасына немесе материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасына, не ядролық физикалық қауіпсіздік басқармасына береді немесе өзінде қалдырады. Аталған рәсімді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 6 жұмыс күні;
1-шарт - лицензиялау және аттестаттау басқармасы, ұсынылған құжаттардың толық болмау фактілері анықталған жағдайда, 2 жұмыс күні ішінде қызметті алуға арналған өтінішті одан әрі қараудан жазбаша бас тартуға береді;
4-рәсім - лицензиялау және аттестаттау басқармасы немесе талдау және инспекциялау басқармасы немесе материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасы немесе ядролық физикалық қауіпсіздік және режим басқармасы көрсетілетін қызмет алушының біліктілік талаптарына сәйкестігіне талдауды жүзеге асырады, одан соң құжаттарды лицензиялау және аттестаттау басқармасына қорытындыға қоса береді. Аталған рәсімдерді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 17 жұмыс күні;
5-рәсім - лицензиялау және аттестаттау басқармасы мемлекеттік қызмет көрсету туралы қорытынды шешім дайындайды. Шешім барлық басқармалардың басшыларымен келісіледі және Комитет басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға беріледі. Аталған рәсімдерді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 4 жұмыс күні;
2-шарт – көрсетілетін қызмет алушы біліктілік талаптарына сәйкес келген жағдайда, лицензиялау және аттестаттау басқармасы иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу және (немесе) қосымшаларын беру туралы шешімді дайындайды. Шешім барлық басқармалардың басшыларымен келісіледі және қызмет берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға беріледі;
көрсетілетін қызмет алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда лицензиялау және аттестаттау басқармасы стандарттың 10-тармағына сәйкес иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызмет түріне лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы дәлелді жауап береді;
6-рәсім: лицензиялау және аттестаттау басқармасы мемлекеттік қызмет көрсету туралы қорытынды шешімді алғаннан кейін лицензияны ресімдейді. Аталған рәсімдерді жүзеге асыру үшін арналған ең жоғары шекті уақыт – 2 жұмыс күні.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта беру үшін көрсетілетін қызметті алушы жүгінген жағдайда, лицензия және (немесе) лицензияға қосымша басылып шығарылады және мөрмен әрі көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен куәландырылады. Одан әрі лицензия және (немесе) лицензияға қосымша пошта байланысы арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі немесе қол қойылғаннан кейін 1 жұмыс күні ішінде қолма-қол беріледі.
3, 4, және 5-рәсімдер қағаз тасығышта телнұсқаларды беруге немесе лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу қызметтері бойынша жүргізілмейді.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по предоставлению услуг в области использования атомной энергии» оказывается Комитетом по атомной энергии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги - электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на вид деятельности по предоставлению услуг в области использования атомной энергии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача документов согласно пункту 9 Стандарта оказания государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по предоставлению услуг в области использования атомной энергии», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2014 года № 162 (далее – Стандарт).
Порядок действий структурных подразделений (работников) при оказании государственной услуги, процедуры (действия) и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур (действий) в разрезе каждого структурного подразделения:
процедура 1 - документы подаются в канцелярию услугодателя либо через портал, регистрируются с присвоением регистрационного номера и даты, после чего передаются первому руководителю услугодателя либо его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 часа;
процедура 2 - руководитель услугодателя либо его заместитель передает документы руководителю управления лицензирования и аттестации. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 часа;
процедура 3 - управление лицензирования и аттестации осуществляет первичную проверку документов и передает их с приложением заключения в управление анализа и инспектирования либо управление контроля материалов и международных гарантий, либо управление ядерной физической безопасности либо оставляет у себя. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 6 рабочих дней;
условие 1 - управление лицензирования и аттестации в течение 2 рабочих дней в случае установления факта неполноты представленных документов дает письменный отказ в дальнейшем рассмотрении документов на получение услуги;
процедура 4 - управление лицензирования и аттестации либо управление анализа и инспектирования, либо управление контроля материалов и международных гарантий либо управление ядерной физической безопасности и режима осуществляет анализ соответствия услугополучателя квалификационным требованиям, после чего передает документы с приложением заключения в управление лицензирования и аттестации. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 17 рабочих дней;
процедура 5 - управление лицензирования и аттестации готовит заключительное решение об оказании государственной услуги. Решение согласовывается руководителями всех управлений и передается на подписание руководителю Комитета или его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 рабочих дня;
условие 2 - при соответствии услугополучателя квалификационным требованиям управление лицензирования и аттестации готовит решение о выдаче, переоформлении лицензии и (или) приложения на осуществление деятельности по предоставлению услуг в области использования атомной энергии. Решение согласовывается руководителями всех управлений и передается на подписание руководителю услугодателя или его заместителю;
в случае несоответствия услугополучателя квалификационным требованиям управление лицензирования и аттестации направляет мотивированный ответ об отказе в выдаче, переоформлении лицензии и (или) приложения на осуществление деятельности по предоставлению услуг в области использования атомной энергии согласно пункту 10 Стандарта;
процедура 6 - управление лицензирования и аттестации после получения заключительного решения об оказании государственной услуги оформляет лицензию. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 рабочих дня.
В случае обращения услугополучателя с заявлением на выдачу дубликата или на получение лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе лицензия и (или) приложение к лицензии распечатываются и заверяются печатью и подписью руководителя услугодателя. Далее лицензия и (или) приложение к лицензии направляются услугополучателю посредством почтовой связи либо передаются нарочно в течение 1 рабочего дня после подписания.
Процедуры 3, 4 и 5 не осуществляются по услугам выдачи дубликата или получения лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе.

1. Жалпы ережелер
1. «Атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызметін Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Атом энергиясы комитеті (бұдан әрі – қызмет беруші), оның ішінде «электрондық үкімет» www.egov.kz немесе «Е-лицензиялау» веб-порталы: www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны - электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету жөніндегі қызмет түріне лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасы және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдерді (іс-әрекеттер) бастауға негіз Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 ақпандағы № 162 қаулысымен бекітілген «Атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағына сәйкес құжаттарды беру болып табылады.
Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі іс-қимылдар тәртібі, рәсімдер (іс-әрекеттер) және оларды орындаудың бірізділігі, оның ішінде әрбір құрылымдық бөлімше бөлігінде барлық рәсімдерден (әрекет) өту кезеңдері:
1-рәсім - өтініш қызмет берушінің кеңсесіне беріледі немесе портал арқылы тіркеу нөмірі мен күні беріліп тіркеледі, одан кейін қызмет берушінің бірінші басшысына немесе оның орынбасарына беріледі. Аталған рәсімді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 4 сағат;
2-рәсім - қызмет берушінің басшысы немесе оның орынбасары өтінішті лицензиялау және аттестаттау басқармасының басшысына береді. Аталған рәсімді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 4 сағат;
3-рәсім - лицензиялау және аттестаттау басқармасы құжаттарға алғашқы тексеруді жүзеге асырады және оларды қорытындыны қоса бере отырып, талдау және инспекциялау басқармасына немесе материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасына, не ядролық физикалық қауіпсіздік басқармасына береді немесе өзінде қалдырады. Аталған рәсімді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 6 жұмыс күні;
1-шарт - лицензиялау және аттестаттау басқармасы, ұсынылған құжаттардың толық болмау фактілері анықталған жағдайда, 2 жұмыс күні ішінде қызметті алуға арналған өтінішті одан әрі қараудан жазбаша бас тартуға береді;
4-рәсім - лицензиялау және аттестаттау басқармасы немесе талдау және инспекциялау басқармасы немесе материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасы немесе ядролық физикалық қауіпсіздік және режим басқармасы көрсетілетін қызмет алушының біліктілік талаптарына сәйкестігіне талдауды жүзеге асырады, одан соң құжаттарды лицензиялау және аттестаттау басқармасына қорытындыға қоса береді. Аталған рәсімдерді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 17 жұмыс күні;
5-рәсім - лицензиялау және аттестаттау басқармасы мемлекеттік қызмет көрсету туралы қорытынды шешім дайындайды. Шешім барлық басқармалардың басшыларымен келісіледі және Комитет басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға беріледі. Аталған рәсімдерді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 4 жұмыс күні;
2-шарт – көрсетілетін қызмет алушы біліктілік талаптарына сәйкес келген жағдайда, лицензиялау және аттестаттау басқармасы атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу және (немесе) қосымшаларын беру туралы шешімді дайындайды. Шешім барлық басқармалардың басшыларымен келісіледі және қызмет берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға беріледі;
көрсетілетін қызмет алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда лицензиялау және аттестаттау басқармасы стандарттың 10-тармағына сәйкес атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету жөніндегі қызмет түріне лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы дәлелді жауап береді;
6-рәсім: лицензиялау және аттестаттау басқармасы мемлекеттік қызмет көрсету туралы қорытынды шешімді алғаннан кейін лицензияны ресімдейді. Аталған рәсімдерді жүзеге асыру үшін арналған ең жоғары шекті уақыт – 2 жұмыс күні.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта беру үшін көрсетілетін қызметті алушы жүгінген жағдайда, лицензия және (немесе) лицензияға қосымша басылып шығарылады және мөрмен әрі көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен куәландырылады. Одан әрі лицензия және (немесе) лицензияға қосымша пошта байланысы арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі немесе қол қойылғаннан кейін 1 жұмыс күні ішінде қолма-қол беріледі.
3, 4, және 5-рәсімдер қағаз тасығышта телнұсқаларды беруге немесе лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу қызметтері бойынша жүргізілмейді.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по обращению с радиоактивными отходами» оказывается Комитетом по атомной энергии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги - электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на вид деятельности по обращению с радиоактивными отходами либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача документов согласно пункту 9 Стандарта оказания государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по обращению с радиоактивными отходами», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2014 года № 162 (далее – Стандарт).
Порядок действий структурных подразделений (работников) при оказании государственной услуги, процедуры (действия) и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур (действий) в разрезе каждого структурного подразделения:
процедура 1 - документы подаются в канцелярию услугодателя либо через портал, регистрируются с присвоением регистрационного номера и даты, после чего передаются первому руководителю услугодателя либо его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 часа;
процедура 2 - руководитель услугодателя либо его заместитель передает документы руководителю управления лицензирования и аттестации. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 часа;
процедура 3 - управление лицензирования и аттестации осуществляет первичную проверку документов и передает их с приложением заключения в управление анализа и инспектирования либо управление контроля материалов и международных гарантий, либо управление ядерной физической безопасности либо оставляет у себя. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 6 рабочих дней;
условие 1 - управление лицензирования и аттестации в течение 2 рабочих дней в случае установления факта неполноты представленных документов дает письменный отказ в дальнейшем рассмотрении документов на получение услуги;
процедура 4 - управление лицензирования и аттестации либо управление анализа и инспектирования, либо управление контроля материалов и международных гарантий либо управление ядерной физической безопасности и режима осуществляет анализ соответствия услугополучателя квалификационным требованиям, после чего передает документы с приложением заключения в управление лицензирования и аттестации. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 17 рабочих дней;
процедура 5 - управление лицензирования и аттестации готовит заключительное решение об оказании государственной услуги. Решение согласовывается руководителями всех управлений и передается на подписание руководителю Комитета или его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 рабочих дня;
условие 2 - при соответствии услугополучателя квалификационным требованиям управление лицензирования и аттестации готовит решение о выдаче, переоформлении лицензии и (или) приложения на осуществление деятельности по обращению с радиоактивными отходами. Решение согласовывается руководителями всех управлений и передается на подписание руководителю услугодателя или его заместителю;
в случае несоответствия услугополучателя квалификационным требованиям управление лицензирования и аттестации направляет мотивированный ответ об отказе в выдаче, переоформлении лицензии и (или) приложения на осуществление деятельности по обращению с радиоактивными отходами согласно пункту 10 Стандарта;
процедура 6 - управление лицензирования и аттестации после получения заключительного решения об оказании государственной услуги оформляет лицензию. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 рабочих дня.
В случае обращения услугополучателя с заявлением на выдачу дубликата или на получение лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе лицензия и (или) приложение к лицензии распечатываются и заверяются печатью и подписью руководителя услугодателя. Далее лицензия и (или) приложение к лицензии направляются услугополучателю посредством почтовой связи либо передаются нарочно в течение 1 рабочего дня после подписания.
Процедуры 3, 4 и 5 не осуществляются по услугам выдачи дубликата или получения лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе.

1. Жалпы ережелер
1. «Радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызметін Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Атом энергиясы комитеті (бұдан әрі – қызмет беруші), оның ішінде «электрондық үкімет» www.egov.kz немесе «Е-лицензиялау» веб-порталы: www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны - электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу жөніндегі қызмет түріне лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасы және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдерді (іс-әрекеттер) бастауға негіз Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 ақпандағы № 162 қаулысымен бекітілген «Радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағына сәйкес құжаттарды беру болып табылады.
Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі іс-қимылдар тәртібі, рәсімдер (іс-әрекеттер) және оларды орындаудың бірізділігі, оның ішінде әрбір құрылымдық бөлімше бөлігінде барлық рәсімдерден (әрекет) өту кезеңдері:
1-рәсім - өтініш қызмет берушінің кеңсесіне беріледі немесе портал арқылы тіркеу нөмірі мен күні беріліп тіркеледі, одан кейін қызмет берушінің бірінші басшысына немесе оның орынбасарына беріледі. Аталған рәсімді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 4 сағат;
2-рәсім - қызмет берушінің басшысы немесе оның орынбасары өтінішті лицензиялау және аттестаттау басқармасының басшысына береді. Аталған рәсімді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 4 сағат;
3-рәсім - лицензиялау және аттестаттау басқармасы құжаттарға алғашқы тексеруді жүзеге асырады және оларды қорытындыны қоса бере отырып, талдау және инспекциялау басқармасына немесе материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасына, не ядролық физикалық қауіпсіздік басқармасына береді немесе өзінде қалдырады. Аталған рәсімді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 6 жұмыс күні;
1-шарт - лицензиялау және аттестаттау басқармасы, ұсынылған құжаттардың толық болмау фактілері анықталған жағдайда, 2 жұмыс күні ішінде қызметті алуға арналған өтінішті одан әрі қараудан жазбаша бас тартуға береді;
4-рәсім - лицензиялау және аттестаттау басқармасы немесе талдау және инспекциялау басқармасы немесе материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасы немесе ядролық физикалық қауіпсіздік және режим басқармасы көрсетілетін қызмет алушының біліктілік талаптарына сәйкестігіне талдауды жүзеге асырады, одан соң құжаттарды лицензиялау және аттестаттау басқармасына қорытындыға қоса береді. Аталған рәсімдерді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 17 жұмыс күні;
5-рәсім - лицензиялау және аттестаттау басқармасы мемлекеттік қызмет көрсету туралы қорытынды шешім дайындайды. Шешім барлық басқармалардың басшыларымен келісіледі және Комитет басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға беріледі. Аталған рәсімдерді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 4 жұмыс күні;
2-шарт – көрсетілетін қызмет алушы біліктілік талаптарына сәйкес келген жағдайда, лицензиялау және аттестаттау басқармасы радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу және (немесе) қосымшаларын беру туралы шешімді дайындайды. Шешім барлық басқармалардың басшыларымен келісіледі және қызмет берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға беріледі;
көрсетілетін қызмет алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда лицензиялау және аттестаттау басқармасы стандарттың 10-тармағына сәйкес радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу жөніндегі қызмет түріне лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы дәлелді жауап береді;
6-рәсім: лицензиялау және аттестаттау басқармасы мемлекеттік қызмет көрсету туралы қорытынды шешімді алғаннан кейін лицензияны ресімдейді. Аталған рәсімдерді жүзеге асыру үшін арналған ең жоғары шекті уақыт – 2 жұмыс күні.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта беру үшін көрсетілетін қызметті алушы жүгінген жағдайда, лицензия және (немесе) лицензияға қосымша басылып шығарылады және мөрмен әрі көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен куәландырылады. Одан әрі лицензия және (немесе) лицензияға қосымша пошта байланысы арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі немесе қол қойылғаннан кейін 1 жұмыс күні ішінде қолма-қол беріледі.
3, 4, және 5-рәсімдер қағаз тасығышта телнұсқаларды беруге немесе лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу қызметтері бойынша жүргізілмейді.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по транспортировке, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан» оказывается Комитетом по атомной энергии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги - электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на вид деятельности по транспортировке, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача документов согласно пункту 9 Стандарта оказания государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по транспортировке, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2014 года № 162 (далее – Стандарт).
Порядок действий структурных подразделений (работников) при оказании государственной услуги, процедуры (действия) и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур (действий) в разрезе каждого структурного подразделения:
процедура 1 - документы подаются в канцелярию услугодателя либо через портал, регистрируются с присвоением регистрационного номера и даты, после чего передаются первому руководителю услугодателя либо его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 часа;
процедура 2 - руководитель услугодателя либо его заместитель передает документы руководителю управления лицензирования и аттестации. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 часа;
процедура 3 - управление лицензирования и аттестации осуществляет первичную проверку документов и передает их с приложением заключения в управление анализа и инспектирования либо управление контроля материалов и международных гарантий, либо управление ядерной физической безопасности либо оставляет у себя. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 6 рабочих дней;
условие 1 - управление лицензирования и аттестации в течение 2 рабочих дней в случае установления факта неполноты представленных документов дает письменный отказ в дальнейшем рассмотрении документов на получение услуги;
процедура 4 - управление лицензирования и аттестации либо управление анализа и инспектирования, либо управление контроля материалов и международных гарантий либо управление ядерной физической безопасности и режима осуществляет анализ соответствия услугополучателя квалификационным требованиям, после чего передает документы с приложением заключения в управление лицензирования и аттестации. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 17 рабочих дней;
процедура 5 - управление лицензирования и аттестации готовит заключительное решение об оказании государственной услуги. Решение согласовывается руководителями всех управлений и передается на подписание руководителю Комитета или его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 рабочих дня;
условие 2 - при соответствии услугополучателя квалификационным требованиям управление лицензирования и аттестации готовит решение о выдаче, переоформлении лицензии и (или) приложения на осуществление деятельности по транспортировке, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан. Решение согласовывается руководителями всех управлений и передается на подписание руководителю услугодателя или его заместителю;
в случае несоответствия услугополучателя квалификационным требованиям управление лицензирования и аттестации направляет мотивированный ответ об отказе в выдаче, переоформлении лицензии и (или) приложения на осуществление деятельности по транспортировке, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан согласно пункту 10 Стандарта;
процедура 6 - управление лицензирования и аттестации после получения заключительного решения об оказании государственной услуги оформляет лицензию. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 рабочих дня.
В случае обращения услугополучателя с заявлением на выдачу дубликата или на получение лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе лицензия и (или) приложение к лицензии распечатываются и заверяются печатью и подписью руководителя услугодателя. Далее лицензия и (или) приложение к лицензии направляются услугополучателю посредством почтовой связи либо передаются нарочно в течение 1 рабочего дня после подписания.
Процедуры 3, 4 и 5 не осуществляются по услугам выдачи дубликата или получения лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе.

1. Жалпы ережелер
1. «Ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәулененудің радиоизотоптық көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызметін Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Атом энергиясы комитеті (бұдан әрі – қызмет беруші), оның ішінде «электрондық үкімет» www.egov.kz немесе «Е-лицензиялау» веб-порталы: www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны - электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәулененудің радиоизотоптық көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдау жөніндегі қызмет түріне лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасы және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдерді (іс-әрекеттер) бастауға негіз Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 ақпандағы № 162 қаулысымен бекітілген «Ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәулененудің радиоизотоптық көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағына сәйкес құжаттарды беру болып табылады.
Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі іс-қимылдар тәртібі, рәсімдер (іс-әрекеттер) және оларды орындаудың бірізділігі, оның ішінде әрбір құрылымдық бөлімше бөлігінде барлық рәсімдерден (әрекет) өту кезеңдері:
1-рәсім - өтініш қызмет берушінің кеңсесіне беріледі немесе портал арқылы тіркеу нөмірі мен күні беріліп тіркеледі, одан кейін қызмет берушінің бірінші басшысына немесе оның орынбасарына беріледі. Аталған рәсімді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 4 сағат;
2-рәсім - қызмет берушінің басшысы немесе оның орынбасары өтінішті лицензиялау және аттестаттау басқармасының басшысына береді. Аталған рәсімді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 4 сағат;
3-рәсім - лицензиялау және аттестаттау басқармасы құжаттарға алғашқы тексеруді жүзеге асырады және оларды қорытындыны қоса бере отырып, талдау және инспекциялау басқармасына немесе материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасына, не ядролық физикалық қауіпсіздік басқармасына береді немесе өзінде қалдырады. Аталған рәсімді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 6 жұмыс күні;
1-шарт - лицензиялау және аттестаттау басқармасы, ұсынылған құжаттардың толық болмау фактілері анықталған жағдайда, 2 жұмыс күні ішінде қызметті алуға арналған өтінішті одан әрі қараудан жазбаша бас тартуға береді;
4-рәсім - лицензиялау және аттестаттау басқармасы немесе талдау және инспекциялау басқармасы немесе материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасы немесе ядролық физикалық қауіпсіздік және режим басқармасы көрсетілетін қызмет алушының біліктілік талаптарына сәйкестігіне талдауды жүзеге асырады, одан соң құжаттарды лицензиялау және аттестаттау басқармасына қорытындыға қоса береді. Аталған рәсімдерді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 17 жұмыс күні;
5-рәсім - лицензиялау және аттестаттау басқармасы мемлекеттік қызмет көрсету туралы қорытынды шешім дайындайды. Шешім барлық басқармалардың басшыларымен келісіледі және Комитет басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға беріледі. Аталған рәсімдерді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 4 жұмыс күні;
2-шарт – көрсетілетін қызмет алушы біліктілік талаптарына сәйкес келген жағдайда, лицензиялау және аттестаттау басқармасы ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәулененудің радиоизотоптық көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу және (немесе) қосымшаларын беру туралы шешімді дайындайды. Шешім барлық басқармалардың басшыларымен келісіледі және қызмет берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға беріледі;
көрсетілетін қызмет алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда лицензиялау және аттестаттау басқармасы стандарттың 10-тармағына сәйкес ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәулененудің радиоизотоптық көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдау жөніндегі қызмет түріне лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы дәлелді жауап береді;
6-рәсім: лицензиялау және аттестаттау басқармасы мемлекеттік қызмет көрсету туралы қорытынды шешімді алғаннан кейін лицензияны ресімдейді. Аталған рәсімдерді жүзеге асыру үшін арналған ең жоғары шекті уақыт – 2 жұмыс күні.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта беру үшін көрсетілетін қызметті алушы жүгінген жағдайда, лицензия және (немесе) лицензияға қосымша басылып шығарылады және мөрмен әрі көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен куәландырылады. Одан әрі лицензия және (немесе) лицензияға қосымша пошта байланысы арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі немесе қол қойылғаннан кейін 1 жұмыс күні ішінде қолма-қол беріледі.
3, 4, және 5-рәсімдер қағаз тасығышта телнұсқаларды беруге немесе лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу қызметтері бойынша жүргізілмейді.

8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя:
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
процедура 1 – ввод услугополучателем пароля (процедура авторизации) на портале для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер) и пароль;
процедура 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процедура 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
процедура 4 – оплата услуги посредством платежного шлюза электронного правительства, а затем эта информация поступает в ИС ГБД ЕЛ;
условие 2 – проверка в ИС ГБД ЕЛ факта оплаты за оказание государственной услуги;
процедура 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД ЕЛ;
процедура 6 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса;
процедура 7 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
процедура 8 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД ЕЛ и обработка запроса в ИС ГБД ЕЛ;
процедура 9 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя условиям выдачи/переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, а также предъявляемым квалификационным требованиям;
процедура 10 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги, сформированного ИС ГБД ЕЛ.
Функциональное взаимодействие информационных систем при оказании государственной услуги через услугодателя и услугополучателя приведено в приложении 3 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
Регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на осуществление деятельности по
транспортировке, включая транзитную,
ядерных материалов, радиоактивных
веществ, радиоизотопных источников
ионизирующего излучения, радиоактивных
отходов в пределах территории
Республики Казахстан»
Результат процедуры (действия) по
оказанию государственной услуги,
который служит основанием для начала
выполнения следующей процедуры (действий)
№ действия
1
2
3
4
5
6
Наименование структурного подразделения
Канцелярия услугодателя
Руководитель (заместитель) услугодателя
Управление лицензирования и аттестации
Управление лицензирования и аттестации, управление анализа и инспектирования, управление контроля материалов и международных гарантий, управление ядерной физической безопасности и режима
Управление лицензирования и аттестации
Управление лицензирования и аттестации
Наименование процедуры (действия)
Регистрация заявления
Прием заявления
Первичная проверка представленных документов на полноту и проверка представленных документов на соответствие законодательству.
Рассмотрение представленных документов на соответствие квалификационным требованиям.
Подготовка решения о выдаче или отказе в выдаче, переоформлении, лицензии и (или) приложения на осуществление деятельности по транспортировке, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан
Оформление лицензии, приложения, дубликата лицензии (или) приложения на осуществление деятельности по транспортировке, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Регистрационный номер и дата
Резолюция руководителя (заместителя) услугодателя с последующей передачей заявления в управление лицензирования и аттестации
Заключение о первичной проверке материалов, запись в Листе контроля материалов заявления.
При установке факта неполноты и несоответствия представленных материалов законодательству мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении.
Заключение о соответствии документов квалификационным требованиям
Решение о выдаче либо отказе в выдаче лицензии, переоформление, выдаче дубликата лицензии и (или) приложения на осуществление деятельности по транспортировке, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан
Лицензия, дубликат лицензии и (или) приложения на осуществление деятельности по транспортировке, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
Сроки исполнения
4 часа
4 часа
От 2 до 6 рабочих дней
17 рабочих дней
4 рабочих дня
2 рабочих дня
Приложение 2
Регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на осуществление деятельности по
транспортировке, включая транзитную,
ядерных материалов, радиоактивных
веществ, радиоизотопных источников
ионизирующего излучения, радиоактивных
отходов в пределах территории
Республики Казахстан»
Блок-схема описания последовательности процедур (действий)
между структурными подразделениями (работниками)
Приложение 3
Регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на осуществление деятельности по
транспортировке, включая транзитную,
ядерных материалов, радиоактивных
веществ, радиоизотопных источников
ионизирующего излучения, радиоактивных
отходов в пределах территории
Республики Казахстан»
Функциональное взаимодействие информационных систем при
оказании государственной услуги через услугодателя
и услугополучателя
Функциональное взаимодействие информационных систем при
оказании государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения
Функциональное взаимодействие информационных систем при
оказании государственной услуги через услугополучателя
Приложение 8
к приказу Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министра индустрии
и новых технологий Республики Казахстан
от 25 апреля 2014 года № 133
Регламент государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
осуществление деятельности на территориях бывших испытательных
ядерных полигонов и других территориях, загрязненных в
результате проведенных ядерных испытаний»

8. көрсетілетін қызметтi алушының жүгіну және рәсімдерінің (іс-әрекеттерінің) бірізділілігі тәртібінің сипаттамасы:
көрсетілетін қызметті алушы порталда ЭЦҚ-сы көрсетілген қызметті алушының компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің тіркеу куәлігінің көмегімен тіркеуді жүзеге асырады (порталға тіркелмеген көрсетілген қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
1-рәсiм – мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi алу үшiн порталда көрсетiлетін қызметті алушы паролін енгiзу (авторизациялау процесi);
1-шарт – порталда тiркелген көрсетiлетін қызметті алушы туралы деректердiң дұрыстығын логин (жеке сәйкестендiру нөмiрi/бизнес-сәйкестендiру нөмiрi) және пароль арқылы тексеру;
2-рәсiм – көрсетiлетін қызметті алушы деректерiнде бұзушылықтардың болуына байланысты порталмен авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны жасау;
3-рәсiм – көрсетiлетін қызметті алушы осы регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызмет көрсету және нысанның құрылымы мен форматтық талаптарын ескеріп, сұрау нысанына электронды түрде қажеттi құжаттарды қоса беріп, оны көрсетiлетін қызметті алушының толтыруы (деректерді енгізу) үшiн экранға сұрау нысанын шығару;
4-рәсiм – қызметтi электрондық үкiметтiң төлем шлюзі арқылы төлеу, одан кейiн бұл ақпарат ЕЛ МДҚ АЖ-ға келіп түседi;
2-шарт – мемлекеттік қызметті көрсеткенi үшiн төлем фактiсiн ЕЛ МДҚ АЖ-да тексеру;
5-рәсiм – ЕЛ МДҚ АЖ-да қызметті көрсету үшiн төлемнiң болмауына байланысты сұратылған мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны жасау;
6-рәсiм – сұрауды куәландыру (қол қою) үшiн көрсетiлетін қызметті алушының электрондық цифрық қолтанбаның (бұдан әрі – ЭЦҚ) тiркеу куәлiгiн таңдауы;
7-рәсiм – көрсетiлетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұраудың толтырылған (енгiзiлген деректер) нысанын куәландыру (қол қою);
8-рәсiм – ЕЛ МДҚ АЖ-да электронды құжатты (көрсетiлетін қызметті алушының сұрауын) тiркеу және ЕЛ МДҚ АЖ-да сұрауды өңдеу;
9-рәсiм – көрсетiлетін қызметті берушімен көрсетiлетін қызметті алушының лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру/қайта ресiмдеу үшiн шарттарына, сондай-ақ қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкестiгiн тексеру;
10-рәсiм – ЕЛ МДҚ АЖ-да құрылған көрсетiлетін қызметті алушының мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесiн алуы.
Көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшада келтірілген.
«Ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды,
иондаушы сәулененудің радиоизотоптық көздерін,
радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды
қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының
шегінде тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мынадай рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі
Іс-қимыл №
1
2
3
4
5
6
Құрылымдық бөлімшенің атауы
Қызмет берушінің кеңсесі
Қызмет берушінің басшысы (орынбасары)
Лицензиялау және аттестаттау басқармасы
Лицензиялау және аттестаттау басқармасы, талдау және инспекциялау басқармасы, материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасы, ядролық физикалық қауіпсіздік және режим басқармасы
Лицензиялау және аттестаттау басқармасы
Лицензиялау және аттестаттау басқармасы
Рәсімдердің (іс-қимылдың) атауы
Өтініштерді тіркеу
Өтініштерді қабылдау
Ұсынылған құжаттардың толықтығын алғашқы тексеру және ұсынылған құжаттардың заңнамаға сәйкестігін тексеру.
Ұсынылған құжаттардың біліктілік талаптарына сәйкестігін қарау.
Ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәулененудің радиоизотоптық көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын және (немесе) қосымшаларын беру немесе беруден бас тарту туралы шешім дайындау
Ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәулененудің радиоизотоптық көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия, қосымшалар, лицензияның (немесе) қосымшалардың телнұсқаларын ресімдеу немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Тіркеу нөмірі мен күні
Кейіннен өтінішті лицензиялау және аттестаттау басқармасына бере отырып, қызмет берушінің басшысының (орынбасарының) қарары
Материалдарды алғашқы тексеру туралы қорытынды, Өтініш материалдарын бақылау парағына жазу. Ұсынылған материалдардың толық болмауы және заңнамаға сәйкессіздігі фактісін анықтау кезіндегі одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап.
Құжаттардың біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы қорытынды
Ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәулененудің радиоизотоптық көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын және (немесе) қосымшаларын беру немесе беруден бас тарту туралы шешім
Ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәулененудің радиоизотоптық көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия, лицензияның телнұсқалары және (немесе) қосымшалар немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындалу мерзімі
4 сағат
4 сағат
2-ден 6 жұмыс күніне дейін
17 жұмыс күні
4 жұмыс күні
2 жұмыс күні
«Ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды,
иондаушы сәулененудің радиоизотоптық көздерін,
радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды
қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының
шегінде тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) жүйелілігі сипаттамасының блок-схемасы
«Ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды,
иондаушы сәулененудің радиоизотоптық көздерін,
радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды
қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының
шегінде тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы
Көрсетілетін қызметті алушы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия
және жаңа технологиялар министрінің
2014 жылғы 25 сәуірдегі № 133 бұйрығына
8-қосымша
«Ядролық сынақтар жүргізу салдарынан ластанған бұрынғы
ядролық сынақ полигондарының аумақтарындағы және басқа да
аумақтардағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности на территориях бывших испытательных ядерных полигонов и других территориях, загрязненных в результате проведенных ядерных испытаний» оказывается Комитетом по атомной энергии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги - электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на осуществление деятельности на территориях бывших испытательных ядерных полигонов и других территориях, загрязненных в результате проведенных ядерных испытаний либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача документов согласно пункту 9 Стандарта оказания государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности на территориях бывших испытательных ядерных полигонов и других территориях, загрязненных в результате проведенных ядерных испытаний», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2014 года № 162 (далее – Стандарт).
Порядок действий структурных подразделений (работников) при оказании государственной услуги, процедуры (действия) и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур (действий) в разрезе каждого структурного подразделения:
процедура 1 - документы подаются в канцелярию услугодателя либо через портал, регистрируются с присвоением регистрационного номера и даты, после чего передаются первому руководителю услугодателя либо его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 часа;
процедура 2 - руководитель услугодателя либо его заместитель передает документы руководителю управления лицензирования и аттестации. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 часа;
процедура 3 - управление лицензирования и аттестации осуществляет первичную проверку документов и передает их с приложением заключения в управление анализа и инспектирования либо управление контроля материалов и международных гарантий, либо управление ядерной физической безопасности либо оставляет у себя. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 6 рабочих дней;
условие 1 - управление лицензирования и аттестации в течение 2 рабочих дней в случае установления факта неполноты представленных документов дает письменный отказ в дальнейшем рассмотрении документов на получение услуги;
процедура 4 - управление лицензирования и аттестации либо управление анализа и инспектирования, либо управление контроля материалов и международных гарантий либо управление ядерной физической безопасности и режима осуществляет анализ соответствия услугополучателя квалификационным требованиям, после чего передает документы с приложением заключения в управление лицензирования и аттестации. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 17 рабочих дней;
процедура 5 - управление лицензирования и аттестации готовит       заключительное решение об оказании государственной услуги. Решение согласовывается руководителями всех управлений и передается на подписание руководителю Комитета или его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 рабочих дня;
условие 2 - при соответствии услугополучателя квалификационным требованиям управление лицензирования и аттестации готовит решение о выдаче, переоформлении лицензии и (или) приложения на осуществление деятельности на территориях бывших испытательных ядерных полигонов и других территориях, загрязненных в результате проведенных ядерных испытаний. Решение согласовывается руководителями всех управлений и передается на подписание руководителю услугодателя или его заместителю;
в случае несоответствия услугополучателя квалификационным требованиям управление лицензирования и аттестации направляет мотивированный ответ об отказе в выдаче, переоформлении лицензии и (или) приложения на осуществление деятельности на территориях бывших испытательных ядерных полигонов и других территориях, загрязненных в результате проведенных ядерных испытаний согласно пункту 10 Стандарта;
процедура 6 - управление лицензирования и аттестации после получения заключительного решения об оказании государственной услуги оформляет лицензию. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 рабочих дня.
В случае обращения услугополучателя с заявлением на выдачу дубликата или на получение лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе лицензия и (или) приложение к лицензии распечатываются и заверяются печатью и подписью руководителя услугодателя. Далее лицензия и (или) приложение к лицензии направляются услугополучателю посредством почтовой связи либо передаются нарочно в течение 1 рабочего дня после подписания.
Процедуры 3, 4 и 5 не осуществляются по услугам выдачи дубликата или получения лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе.

1. Жалпы ережелер
1. «Ядролық сынақтар жүргізу салдарынан ластанған бұрынғы ядролық сынақ полигондарының аумақтарындағы және басқа да аумақтардағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызметін Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Атом энергиясы комитеті (бұдан әрі – қызмет беруші), оның ішінде «электрондық үкімет» www.egov.kz немесе «Е-лицензиялау» веб-порталы: www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны - электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – ядролық сынақтар жүргізу салдарынан ластанған бұрынғы ядролық сынақ полигондарының аумақтарындағы және басқа да аумақтардағы жөніндегі қызмет түріне лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасы және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдерді (іс-әрекеттер) бастауға негіз Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 ақпандағы № 162 қаулысымен бекітілген «Ядролық сынақтар жүргізу салдарынан ластанған бұрынғы ядролық сынақ полигондарының аумақтарындағы және басқа да аумақтардағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағына сәйкес құжаттарды беру болып табылады.
Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі іс-қимылдар тәртібі, рәсімдер (іс-әрекеттер) және оларды орындаудың бірізділігі, оның ішінде әрбір құрылымдық бөлімше бөлігінде барлық рәсімдерден (әрекет) өту кезеңдері:
1-рәсім - өтініш қызмет берушінің кеңсесіне беріледі немесе портал арқылы тіркеу нөмірі мен күні беріліп тіркеледі, одан кейін қызмет берушінің бірінші басшысына немесе оның орынбасарына беріледі. Аталған рәсімді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 4 сағат;
2-рәсім - қызмет берушінің басшысы немесе оның орынбасары өтінішті лицензиялау және аттестаттау басқармасының басшысына береді. Аталған рәсімді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 4 сағат;
3-рәсім - лицензиялау және аттестаттау басқармасы құжаттарға алғашқы тексеруді жүзеге асырады және оларды қорытындыны қоса бере отырып, талдау және инспекциялау басқармасына немесе материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасына, не ядролық физикалық қауіпсіздік басқармасына береді немесе өзінде қалдырады. Аталған рәсімді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 6 жұмыс күні;
1-шарт - лицензиялау және аттестаттау басқармасы, ұсынылған құжаттардың толық болмау фактілері анықталған жағдайда, 2 жұмыс күні ішінде қызметті алуға арналған өтінішті одан әрі қараудан жазбаша бас тартуға береді;
4-рәсім - лицензиялау және аттестаттау басқармасы немесе талдау және инспекциялау басқармасы немесе материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасы немесе ядролық физикалық қауіпсіздік және режим басқармасы көрсетілетін қызмет алушының біліктілік талаптарына сәйкестігіне талдауды жүзеге асырады, одан соң құжаттарды лицензиялау және аттестаттау басқармасына қорытындыға қоса береді. Аталған рәсімдерді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 17 жұмыс күні;
5-рәсім - лицензиялау және аттестаттау басқармасы мемлекеттік қызмет көрсету туралы қорытынды шешім дайындайды. Шешім барлық басқармалардың басшыларымен келісіледі және Комитет басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға беріледі. Аталған рәсімдерді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 4 жұмыс күні;
2-шарт – көрсетілетін қызмет алушы біліктілік талаптарына сәйкес келген жағдайда, лицензиялау және аттестаттау басқармасы ядролық сынақтар жүргізу салдарынан ластанған бұрынғы ядролық сынақ полигондарының аумақтарындағы және басқа да аумақтардағы жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу және (немесе) қосымшаларын беру туралы шешімді дайындайды. Шешім барлық басқармалардың басшыларымен келісіледі және қызмет берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға беріледі;
көрсетілетін қызмет алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда лицензиялау және аттестаттау басқармасы стандарттың 10-тармағына сәйкес ядролық сынақтар жүргізу салдарынан ластанған бұрынғы ядролық сынақ полигондарының аумақтарындағы және басқа да аумақтардағы жөніндегі қызмет түріне лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы дәлелді жауап береді;
6-рәсім: лицензиялау және аттестаттау басқармасы мемлекеттік қызмет көрсету туралы қорытынды шешімді алғаннан кейін лицензияны ресімдейді. Аталған рәсімдерді жүзеге асыру үшін арналған ең жоғары шекті уақыт – 2 жұмыс күні.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта беру үшін көрсетілетін қызметті алушы жүгінген жағдайда, лицензия және (немесе) лицензияға қосымша басылып шығарылады және мөрмен әрі көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен куәландырылады. Одан әрі лицензия және (немесе) лицензияға қосымша пошта байланысы арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі немесе қол қойылғаннан кейін 1 жұмыс күні ішінде қолма-қол беріледі.
3, 4, және 5-рәсімдер қағаз тасығышта телнұсқаларды беруге немесе лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу қызметтері бойынша жүргізілмейді.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по физической защите ядерных установок и ядерных материалов» оказывается Комитетом по атомной энергии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги - электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на осуществление деятельности по физической защите ядерных установок и ядерных материалов либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача документов согласно пункту 9 Стандарта оказания государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по физической защите ядерных установок и ядерных материалов», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2014 года № 162 (далее – Стандарт).
Порядок действий структурных подразделений (работников) при оказании государственной услуги, процедуры (действия) и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур (действий) в разрезе каждого структурного подразделения:
процедура 1 - документы подаются в канцелярию услугодателя либо через портал, регистрируются с присвоением регистрационного номера и даты, после чего передаются первому руководителю услугодателя либо его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 часа;
процедура 2 - руководитель услугодателя либо его заместитель передает документы руководителю управления лицензирования и аттестации. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 часа;
процедура 3 - управление лицензирования и аттестации осуществляет первичную проверку документов и передает их с приложением заключения в управление анализа и инспектирования либо управление контроля материалов и международных гарантий, либо управление ядерной физической безопасности либо оставляет у себя. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 6 рабочих дней;
условие 1 - управление лицензирования и аттестации в течение 2 рабочих дней в случае установления факта неполноты представленных документов дает письменный отказ в дальнейшем рассмотрении документов на получение услуги;
процедура 4 - управление лицензирования и аттестации либо управление анализа и инспектирования, либо управление контроля материалов и международных гарантий либо управление ядерной физической безопасности и режима осуществляет анализ соответствия услугополучателя квалификационным требованиям, после чего передает документы с приложением заключения в управление лицензирования и аттестации. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 17 рабочих дней;
процедура 5 - управление лицензирования и аттестации готовит заключительное решение об оказании государственной услуги. Решение согласовывается руководителями всех управлений и передается на подписание руководителю Комитета или его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 рабочих дня;
условие 2 - при соответствии услугополучателя квалификационным требованиям управление лицензирования и аттестации готовит решение о выдаче, переоформлении лицензии и (или) приложения на осуществление деятельности по физической защите ядерных установок и ядерных материалов. Решение согласовывается руководителями всех управлений и передается на подписание руководителю услугодателя или его заместителю;
в случае несоответствия услугополучателя квалификационным требованиям управление лицензирования и аттестации направляет мотивированный ответ об отказе в выдаче, переоформлении лицензии и (или) приложения на осуществление деятельности по физической защите ядерных установок и ядерных материалов согласно пункту 10 Стандарта;
процедура 6 - управление лицензирования и аттестации после получения заключительного решения об оказании государственной услуги оформляет лицензию. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 рабочих дня.
В случае обращения услугополучателя с заявлением на выдачу дубликата или на получение лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе лицензия и (или) приложение к лицензии распечатываются и заверяются печатью и подписью руководителя услугодателя. Далее лицензия и (или) приложение к лицензии направляются услугополучателю посредством почтовой связи либо передаются нарочно в течение 1 рабочего дня после подписания.
Процедуры 3, 4 и 5 не осуществляются по услугам выдачи дубликата или получения лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе.

1. Жалпы ережелер
1. «Ядролық қондырғылар мен ядролық материалдарды физикалық қорғау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызметін Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Атом энергиясы комитеті (бұдан әрі – қызмет беруші), оның ішінде «электрондық үкімет» www.egov.kz немесе «Е-лицензиялау» веб-порталы: www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны - электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – ядролық қондырғылар мен ядролық материалдарды физикалық қорғау жөніндегі қызмет түріне лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасы және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдерді (іс-әрекеттер) бастауға негіз Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 ақпандағы № 162 қаулысымен бекітілген «Ядролық қондырғылар мен ядролық материалдарды физикалық қорғау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағына сәйкес құжаттарды беру болып табылады.
Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі іс-қимылдар тәртібі, рәсімдер (іс-әрекеттер) және оларды орындаудың бірізділігі, оның ішінде әрбір құрылымдық бөлімше бөлігінде барлық рәсімдерден (әрекет) өту кезеңдері:
1-рәсім - өтініш қызмет берушінің кеңсесіне беріледі немесе портал арқылы тіркеу нөмірі мен күні беріліп тіркеледі, одан кейін қызмет берушінің бірінші басшысына немесе оның орынбасарына беріледі. Аталған рәсімді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 4 сағат;
2-рәсім - қызмет берушінің басшысы немесе оның орынбасары өтінішті лицензиялау және аттестаттау басқармасының басшысына береді. Аталған рәсімді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 4 сағат;
3-рәсім - лицензиялау және аттестаттау басқармасы құжаттарға алғашқы тексеруді жүзеге асырады және оларды қорытындыны қоса бере отырып, талдау және инспекциялау басқармасына немесе материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасына, не ядролық физикалық қауіпсіздік басқармасына береді немесе өзінде қалдырады. Аталған рәсімді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 6 жұмыс күні;
1-шарт - лицензиялау және аттестаттау басқармасы, ұсынылған құжаттардың толық болмау фактілері анықталған жағдайда, 2 жұмыс күні ішінде қызметті алуға арналған өтінішті одан әрі қараудан жазбаша бас тартуға береді;
4-рәсім - лицензиялау және аттестаттау басқармасы немесе талдау және инспекциялау басқармасы немесе материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасы немесе ядролық физикалық қауіпсіздік және режим басқармасы көрсетілетін қызмет алушының біліктілік талаптарына сәйкестігіне талдауды жүзеге асырады, одан соң құжаттарды лицензиялау және аттестаттау басқармасына қорытындыға қоса береді. Аталған рәсімдерді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 17 жұмыс күні;
5-рәсім - лицензиялау және аттестаттау басқармасы мемлекеттік қызмет көрсету туралы қорытынды шешім дайындайды. Шешім барлық басқармалардың басшыларымен келісіледі және Комитет басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға беріледі. Аталған рәсімдерді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 4 жұмыс күні;
2-шарт – көрсетілетін қызмет алушы біліктілік талаптарына сәйкес келген жағдайда, лицензиялау және аттестаттау басқармасы ядролық қондырғылар мен ядролық материалдарды физикалық қорғау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу және (немесе) қосымшаларын беру туралы шешімді дайындайды. Шешім барлық басқармалардың басшыларымен келісіледі және қызмет берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға беріледі;
көрсетілетін қызмет алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда лицензиялау және аттестаттау басқармасы стандарттың 6-тармағына сәйкес ядролық қондырғылар мен ядролық материалдарды физикалық қорғау жөніндегі қызмет түріне лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы дәлелді жауап береді;
6-рәсім: лицензиялау және аттестаттау басқармасы мемлекеттік қызмет көрсету туралы қорытынды шешімді алғаннан кейін лицензияны ресімдейді. Аталған рәсімдерді жүзеге асыру үшін арналған ең жоғары шекті уақыт – 2 жұмыс күні.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта беру үшін көрсетілетін қызметті алушы жүгінген жағдайда, лицензия және (немесе) лицензияға қосымша басылып шығарылады және мөрмен әрі көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен куәландырылады. Одан әрі лицензия және (немесе) лицензияға қосымша пошта байланысы арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі немесе қол қойылғаннан кейін 1 жұмыс күні ішінде қолма-қол беріледі.
3, 4, және 5-рәсімдер қағаз тасығышта телнұсқаларды беруге немесе лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу қызметтері бойынша жүргізілмейді.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по специальной подготовке персонала, ответственного за обеспечение ядерной и радиационной безопасности» оказывается Комитетом по атомной энергии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги - электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на осуществление деятельности по специальной подготовке персонала, ответственного за обеспечение ядерной и радиационной безопасности либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача документов согласно пункту 9 Стандарта оказания государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по специальной подготовке персонала, ответственного за обеспечение ядерной и радиационной безопасности», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2014 года № 162 (далее – Стандарт).
Порядок действий структурных подразделений (работников) при оказании государственной услуги, процедуры (действия) и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур (действий) в разрезе каждого структурного подразделения:
процедура 1 - документы подаются в канцелярию услугодателя либо через портал, регистрируются с присвоением регистрационного номера и даты, после чего передаются первому руководителю услугодателя либо его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 часа;
процедура 2 - руководитель услугодателя либо его заместитель передает документы руководителю управления лицензирования и аттестации. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 часа;
процедура 3 - управление лицензирования и аттестации осуществляет первичную проверку документов и передает их с приложением заключения в управление анализа и инспектирования либо управление контроля материалов и международных гарантий, либо управление ядерной физической безопасности либо оставляет у себя. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 6 рабочих дней;
условие 1 - управление лицензирования и аттестации в течение 2 рабочих дней в случае установления факта неполноты представленных документов дает письменный отказ в дальнейшем рассмотрении документов на получение услуги;
процедура 4 - управление лицензирования и аттестации либо управление анализа и инспектирования, либо управление контроля материалов и международных гарантий либо управление ядерной физической безопасности и режима осуществляет анализ соответствия услугополучателя квалификационным требованиям, после чего передает документы с приложением заключения в управление лицензирования и аттестации. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 17 рабочих дней;
процедура 5 - управление лицензирования и аттестации готовит заключительное решение об оказании государственной услуги. Решение согласовывается руководителями всех управлений и передается на подписание руководителю Комитета или его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 рабочих дня;
условие 2 - при соответствии услугополучателя квалификационным требованиям управление лицензирования и аттестации готовит решение о выдаче, переоформлении лицензии и (или) приложения на осуществление деятельности по специальной подготовке персонала, ответственного за обеспечение ядерной и радиационной безопасности. Решение согласовывается руководителями всех управлений и передается на подписание руководителю услугодателя или его заместителю;
в случае несоответствия услугополучателя квалификационным требованиям управление лицензирования и аттестации направляет мотивированный ответ об отказе в выдаче, переоформлении лицензии и (или) приложения на осуществление деятельности по специальной подготовке персонала, ответственного за обеспечение ядерной и радиационной безопасности согласно пункту 10 Стандарта;
процедура 6 - управление лицензирования и аттестации после получения заключительного решения об оказании государственной услуги оформляет лицензию. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 рабочих дня.
В случае обращения услугополучателя с заявлением на выдачу дубликата или на получение лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе лицензия и (или) приложение к лицензии распечатываются и заверяются печатью и подписью руководителя услугодателя. Далее лицензия и (или) приложение к лицензии направляются услугополучателю посредством почтовой связи либо передаются нарочно в течение 1 рабочего дня после подписания.
Процедуры 3, 4 и 5 не осуществляются по услугам выдачи дубликата или получения лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе.

1. Жалпы ережелер
1. «Ядролық және радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге жауапты персоналды арнайы даярлау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызметін Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Атом энергиясы комитеті (бұдан әрі – қызмет беруші), оның ішінде «электрондық үкімет» www.egov.kz немесе «Е-лицензиялау» веб-порталы: www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны - электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – ядролық және радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге жауапты персоналды арнайы даярлау жөніндегі қызмет түріне лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасы және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдерді (іс-әрекеттер) бастауға негіз Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 ақпандағы № 162 қаулысымен бекітілген ««Ядролық және радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге жауапты персоналды арнайы даярлау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағына сәйкес құжаттарды беру болып табылады.
Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі іс-қимылдар тәртібі, рәсімдер (іс-әрекеттер) және оларды орындаудың бірізділігі, оның ішінде әрбір құрылымдық бөлімше бөлігінде барлық рәсімдерден (әрекет) өту кезеңдері:
1-рәсім - өтініш қызмет берушінің кеңсесіне беріледі немесе портал арқылы тіркеу нөмірі мен күні беріліп тіркеледі, одан кейін қызмет берушінің бірінші басшысына немесе оның орынбасарына беріледі. Аталған рәсімді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 4 сағат;
2-рәсім - қызмет берушінің басшысы немесе оның орынбасары өтінішті лицензиялау және аттестаттау басқармасының басшысына береді. Аталған рәсімді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 4 сағат;
3-рәсім - лицензиялау және аттестаттау басқармасы құжаттарға алғашқы тексеруді жүзеге асырады және оларды қорытындыны қоса бере отырып, талдау және инспекциялау басқармасына немесе материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасына, не ядролық физикалық қауіпсіздік басқармасына береді немесе өзінде қалдырады. Аталған рәсімді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 6 жұмыс күні;
1-шарт - лицензиялау және аттестаттау басқармасы, ұсынылған құжаттардың толық болмау фактілері анықталған жағдайда, 2 жұмыс күні ішінде қызметті алуға арналған өтінішті одан әрі қараудан жазбаша бас тартуға береді;
4-рәсім - лицензиялау және аттестаттау басқармасы немесе талдау және инспекциялау басқармасы немесе материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасы немесе ядролық физикалық қауіпсіздік және режим басқармасы көрсетілетін қызмет алушының біліктілік талаптарына сәйкестігіне талдауды жүзеге асырады, одан соң құжаттарды лицензиялау және аттестаттау басқармасына қорытындыға қоса береді. Аталған рәсімдерді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 17 жұмыс күні;
5-рәсім - лицензиялау және аттестаттау басқармасы мемлекеттік қызмет көрсету туралы қорытынды шешім дайындайды. Шешім барлық басқармалардың басшыларымен келісіледі және Комитет басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға беріледі. Аталған рәсімдерді жүзеге асыру үшін ең жоғары шекті уақыт – 4 жұмыс күні;
2-шарт – көрсетілетін қызмет алушы біліктілік талаптарына сәйкес келген жағдайда, лицензиялау және аттестаттау басқармасы ядролық және радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге жауапты персоналды арнайы даярлау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу және (немесе) қосымшаларын беру туралы шешімді дайындайды. Шешім барлық басқармалардың басшыларымен келісіледі және қызмет берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға беріледі;
көрсетілетін қызмет алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда лицензиялау және аттестаттау басқармасы стандарттың 10-тармағына сәйкес ядролық және радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге жауапты персоналды арнайы даярлау жөніндегі қызмет түріне лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы дәлелді жауап береді;
6-рәсім: лицензиялау және аттестаттау басқармасы мемлекеттік қызмет көрсету туралы қорытынды шешімді алғаннан кейін лицензияны ресімдейді. Аталған рәсімдерді жүзеге асыру үшін арналған ең жоғары шекті уақыт – 2 жұмыс күні.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта беру үшін көрсетілетін қызметті алушы жүгінген жағдайда, лицензия және (немесе) лицензияға қосымша басылып шығарылады және мөрмен әрі көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен куәландырылады. Одан әрі лицензия және (немесе) лицензияға қосымша пошта байланысы арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі немесе қол қойылғаннан кейін 1 жұмыс күні ішінде қолма-қол беріледі.
3, 4, және 5-рәсімдер қағаз тасығышта телнұсқаларды беруге немесе лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу қызметтері бойынша жүргізілмейді.