О распределении стипендий, учрежденных Президентом Республики Казахстан по высшим учебным заведениям на 2014 год
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 мая 2014 года № 156. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июня 2014 года № 9528
В целях реализации пункта 4 постановления Президента Республики Казахстан от 5 марта 1993 года № 1134 «Об учреждении стипендии Президента Республики Казахстан» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемое распределение стипендий, учрежденных Президентом Республики Казахстан, по высшим учебным заведениям на 2014 год.
2. Ректорам высших учебных заведений назначить стипендии, учрежденные Президентом Республики Казахстан, студентам и магистрантам на основании решений ученых советов высших учебных заведений.
3. Департаменту высшего, послевузовского образования и международного сотрудничества:

Қазақстан Республикасының Президенті белгілеген стипендияларды 2014 жылы жоғары оқу орындары арасында бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 16 мамырдағы № 156 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 20 маусымда № 9528 тіркелді
«Қазақстан Республикасы Президентiнiң стипендиясын тағайындау туралы» Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1993 жылғы 5 наурыздағы № 1134 қаулысының 4-тармағын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Президенті тағайындаған стипендияларды 2014 жылы жоғары оқу орындары бойынша бөлу бекітілсін.
2. Жоғары оқу орындарының ректорлары Қазақстан Республикасының Президенті тағайындаған стипендияларды студенттер мен магистранттарға жоғары оқу орындарының ғылыми кеңестерінің шешімдері негізінде тағайындасын.
3. Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білім және халықаралық қатынастар департаменті:

1) обеспечить в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после прохождения государственной регистрации опубликовать настоящий приказ в средствах массовой информации;
3) довести настоящий приказ до сведения высших учебных заведений.
4. Департаменту экономики и финансов (Нургожаева Т.А.) осуществить выплату указанных стипендий с 1 января 2014 года в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.

1) осы бұйрықтың белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін осы бұйрықты бұқаралық ақпарат құралдарында жарияласын;
3) осы бұйрықты жоғары оқу орындарының назарына жеткізсін.
4. Экономика және қаржы департаменті (Т.А. Нұрғожаева) көрсетілген стипендияларды тиісті қаржы жылына республикалық бюджетте қарастырылған қаражаттар шегінде 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап төлеуді жүзеге асырсын.

5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра Балыкбаева Т.О.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Саринжипов
Утверждено
приказом министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 16 мая 2014 года № 156
Распределение стипендий, учрежденных Президентом
Республики Казахстан, по высшим учебным заведениям на 2014 год
Наименование высших учебных заведений
Стипендии
cтудентам
магистрантам
1
Назарбаев Университет
6
2
Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева

5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау вице-министр Т.О. Балықбаевқа жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    А.Сәрінжіпов
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2014 жылғы 16 мамырдағы № 156
бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының Президенті тағайындаған стипендияларды 2014 жылы жоғары оқу орындары арасында бөлу
Жоғары оқу орындарының атауы
Студенттерге стипендиалар
Магистранттарға стипенди
1
Назарбаев Университеті
6
2
Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті