Об утверждении регламентов государственных услуг в области бухгалтерского учета и аудита
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 16 мая 2014 года № 227. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 июня 2014 года № 9536. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 2 июля 2015 года № 394
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 02.07.2015 № 394 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 2013 года «О государственных услугах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Регламент государственной услуги «Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной организации бухгалтеров» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Регламент государственной услуги «Выдача свидетельства об аккредитации организации по профессиональной сертификации бухгалтеров» согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Регламент государственной услуги «Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной аудиторской организации» согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Регламент государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление аудиторской деятельности» согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 апреля 2012 года № 213 «Об утверждении регламентов государственных услуг» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7670, опубликован в газете «Казахстанская Правда» от 23 января 2013 года № 24-25 (27298-27299)).
2) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 ноября 2012 года № 514 «Об утверждении Регламента государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление аудиторской деятельности» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8190).
3. Комитету финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Бейсембаев М.Т.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование в установленном законодательством порядке.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер – Министра
Республики Казахстан - Министр
финансов Республики Казахстан              Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 мая 2014 года № 227
Регламент государственной услуги
«Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной
организации бухгалтеров»

Бухгалтерлік есеп пен аудит саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 16 мамырдағы № 227 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 26 маусымда № 9536 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 2 шілдедегі № 394 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 02.07.2015 № 394 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 16-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес «Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау ұйымын аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес «Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі ұйымды аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
3) Осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес «Кәсіби аудиторлық ұйымды аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
4) Осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес «Аудиторлық қызметпен айналысуға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Күші жойылды деп танылсын:
1) «Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 16 сәуірдегі № 213 бұйрығы (Нормативті құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7670 болып тіркелген, 2013 жылғы 23 қаңтарда «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланды);
2) «Аудиторлық қызметпен айналысуға лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 27 қарашадағы № 514 бұйрығы (Нормативті құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8190 болып тіркелген).
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау комитеті (М.Т. Бейсембаев) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және заңнамада белгіленген тәртіппен ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің Орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі                             Б.Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 16 мамырдағы
№ 227 бұйрығына 1-қосымша
«Бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлік беру»
мемлекеттік қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной организации бухгалтеров» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан (далее - услугодатель), а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz, веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz.
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача свидетельства об аккредитации профессиональной организации бухгалтеров (далее – свидетельство), переоформление свидетельства либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является представление документов, указанных в пункте 9 Стандарта государственной услуги «Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной организации бухгалтеров», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1448 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области бухгалтерского учета и аудита и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан» (далее – Стандарт).
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов, указанных в пункте 9 Стандарта, представленных услугополучателем с присвоением регистрационного номера в Единой системе электронного документооборота (далее – ЕСЭДО), передача руководству для распределения – не более двадцати минут;
2) распределение документов, указанных в пункте 9 Стандарта ответственному структурному подразделению – один рабочий день;
3) рассмотрение документов, указанных в пункте 9 Стандарта – двадцать два рабочих дня;
4) подготовка и согласование с юридической службой услугодателя заключения о соответствии документов, указанных в пункте 9 Стандарта требованиям законодательства Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности (далее – заключение) и приказа о выдаче свидетельства или переоформлении свидетельства (далее – приказ), а также их утверждение и регистрация, либо подготовка мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги – один рабочий день;
5) выдача свидетельства либо мотивированного ответа об отказе в оказываемой государственной услуги – двадцать минут.

1. Жалпы ережелер
1. «Бухгалтерлерді кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржылық бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді, сондай-ақ www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы, www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық және (немесе) қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлік (бұдан әрі - куәлік), куәлікті қайта ресімдеу немесе мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы уәжделген жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық
бөлімшелердің көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлердің)
әрекеттері тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет «Бухгалтерлік есеп пен аудит саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң күшi жойылды деп тану туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1448 қаулысымен бекітілген «Бухгалтерлерді кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсыну мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (әрекеттерді) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (әрекеттер) мазмұны:
1) электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесінде (бұдан әрі - ЭҚАБЖ) тіркеу нөмірін бере отырып, көрсетілетін қызметті алушы ұсынатын Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау, басшылыққа бөлу үшін беру – жиырма минуттан кем емес;
2) жауапты құрылымдық бөлімшеге көрсетілетін қызметті алушы ұсынған Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды бөлу – бір жұмыс күні;
3) Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қарау – жиырма екі жұмыс күні;
4) Қазақстан Республикасының Бухгалтерлік есеп және қаржылық есепшілік туралы заңнама талаптарына Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың сәйкес келуі туралы қорытындыны (бұдан әрі - қорытынды) және куәлікті беру немесе куәлікті қайта ресімдеу туралы бұйрықты (бұдан әрі - бұйрық) көрсетілетін қызметті берушінің заң қызметімен келісуі және дайындауы, сондай-ақ оларды бекіту мен тіркеу не мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты дайындауы – бір жұмыс күні;
5) куәлікті не бас тартуы туралы уәжделген жауапты беру – жиырма минут.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) председатель услугодателя;
2) заместитель председателя услугодателя;
3) руководитель Управления контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности услугодателя;
4) руководитель Управления юридической службы услугодателя;
5) работник(и) Управления контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности услугодателя;
6) работник(и) Управления юридической службы услугодателя;
7) работник(и) Управления внутреннего администрирования и работы с персоналом услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками):
1) представленные к услугодателю документы, указанные в пункте 9 Стандарта принимаются Управлением внутреннего администрирования и работы с персоналом услугодателя и ставятся на контроль с присвоением регистрационного номера ЕСЭДО;
2) зарегистрированные, оформленные надлежащим образом документы передаются руководству услугодателя для распределения в последующем исполнителю в течение одного рабочего дня;
3) документы рассматриваются исполнителем и подготавливаются заключение и приказ, либо мотивированный ответ об отказе в течение двадцати трех рабочих дней;
4) заключение и приказ согласовывается с юридической службой услугодателя и утверждается руководителем услугодателя. Управлением внутреннего администрирования и работы с персоналом услугодателя регистрируется приказ. На основании приказа исполнителем подготавливается свидетельство, подписывается руководителем услугодателя и выдается услугополучателю. Мотивированный ответ об отказе, регистрируется Управлением внутреннего администрирования и работы с персоналом услугодателя и направляется по почте в адрес услугополучателя, в течение одного рабочего дня.
Блок-схема получения государственной услуги при обращении к услугодателю описано в приложении 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка использования информационных систем в
процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателей при оказании государственной услуги через веб-портал «электронного правительства» и веб-портал «Е-лицензирование»:

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық
бөлімшелердің көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлердің)
өзара іс-әрекеттері тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің төрағасы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің төрағасы орынбасары;
3) көрсетілетін қызметті берушінің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасының басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің Заң қызметі басқармасының басшысы;
5) көрсетілетін қызметті берушінің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасының қызметкер(лер)і;
6) көрсетілетін қызметті берушінің Заң қызметі басқармасының қызметкер(лер)і;
7) көрсетілетін қызметті берушінің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасының қызметкер(лер)і.
7. Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) өзара іс-әрекеттер тәртібінің жүйелілігін сипаттау:
1) Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар көрсетілетін қызметті берушінің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы қабылдайды және ЭҚАБЖ тіркеу нөмірін береді;
2) тиісті түрде тіркелген, ресімделген құжаттар көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бір жұмыс күні ішінде кейіннен орындай отырып бөлу үшін беріледі;
3) құжаттар қарастырады және қорытынды мен бұйрық жобасы немесе мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы уәжделген жауап дайындайды;
4) қорытынды мен бұйрық көрсетілетін қызметті берушінің заң қызметімен келісіледі және көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен бекітіледі. Көрсетілетін қызметті берушінің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы бұйрықты тіркейді. Орындаушы бұйрық негізінде куәлікті дайындайды, көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қол қояды және көрсетілетін қызметті алушыға беріледі. Уәжделген бас тарту жауабын көрсетілетін қызметті берушінің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы тіркейді және бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметте алушының мекенжайына почта арқылы жіберіледі;
Мемлекеттік қызметті алу блок - схемасы қызмет берушіге жүгіну кезінде Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызметті www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы арқылы көрсеткен кездегі көрсетілетін қызметті беруші және қызмет алушының өзара іс-әрекеттер тәртібін сипаттау:

1) услугополучатель регистрируется на портале «электронного правительства» или на портале «Е-лицензирование» и направляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта, удостоверенные электронной цифровой подписью услугополучателя (далее – ЭЦП);
2) сотрудник Управления внутреннего администрирования и работы с персоналом услугодателя регистрирует поступивший в электронной форме запрос и направляет его руководителю Управления контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности услугодателя. Руководитель Управления контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности услугодателя назначает задачу на исполнение работнику Управления контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности не более одного рабочего дня;
3) исполнитель рассматривает документы, представленные услугополучателем и готовит заключение и проект приказа в бумажной форме, которые согласуются с руководителем Управления контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности и юридической службой услугодателя и утверждаются руководителями услугодателя не более двадцати трех рабочих дней;
4) исполнитель выносит «проект решения» о выдаче свидетельства, либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги, которые согласовываются руководителем Управления контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности услугодателя и заместителем председателя услугодателя;
5) в случае выдачи свидетельства «проект решения» направляется председателю услугодателя для согласования и подписания ЭЦП;
6) после подписания «проекта решения» свидетельство, либо мотивированный ответ об отказе автоматически направляется в «личный кабинет» услугополучателя не более одного рабочего дня.
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через веб-портал «электронного правительства» или веб-портал «Е-лицензирование» описано в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги «Выдача свидетельства
об аккредитации профессиональной
организации бухгалтеров»
Блок - схема получения государственной услуги
при обращении к услугодателю
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги «Выдача свидетельства
об аккредитации профессиональной
организации бухгалтеров»
Диаграмма функционального взаимодействия
при оказании государственной услуги
через веб-портал «электронного правительства» или
веб-портал «Е-лицензирование»
Приложение 2
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 мая 2014 года № 227
Регламент государственной услуги
«Выдача свидетельства об аккредитации организации по
профессиональной сертификации бухгалтеров»

1) Көрсетілетін қызметті алушы «электрондық үкімет» порталында немесе «Е-лицензиялау» порталында тіркеледі және ЭЦҚ қол қою арқылы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды жібереді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасының қызметкері келіп түскен құжаттарды тіркейді және оны көрсетілетін қызметті берушінің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасының басшысына жібереді. Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасының басшысы орындаушыға міндетті белгілейді - бір жұмыс күн ішінде;
3) орындаушы құжаттарды қарастырады және қағаз нысанында көрсетілетін қызметті берушінің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау және заң қызметі басқармаларының басшысымен келісілетін қорытынды мен бұйрық жобасын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшыларымен бекітіледі – жиырма үш жұмыс күн ішінде;
4) орындаушы куәлікті беру туралы «шешім жобасын» не көрсетілетін қызметті берушінің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасының басшысымен және көрсетілетін қызметті берушінің төраға орынбасарымен келісілетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы уәжделген жауапты шығарады;
5) куәлік берілген жағдайда «шешім жобасы» көрсетілетін қызметті берушінің төрағасына келісу мен ЭЦҚ қол қою үшін жіберіледі;
6) куәліктің «шешім жобасына» қол қойылғаннан кейін не бас тарту туралы уәжделген жауап көрсетілген қызметті алушының «жеке кабинетіне» автоматты түрде жіберіледі бір жұмыс күн аралығында.
Мемлекеттік қызметті алу диаграммасы «электронды үкімет» веб-порталы және «Е-лицензиялау» веб-порталы арқылы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
«Бухгалтерлерді кәсіби ұйымын
аккредиттеу туралы куәлік беру»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті алу блок - схемасы қызмет берушіге жүгіну
кезінде
«Бухгалтерлерді кәсіби ұйымын
аккредиттеу туралы куәлік беру»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызметті алу диаграммасы «электронды үкімет»
веб-порталы және «Е-лицензиялау» веб-порталы арқылы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 16 мамырдағы
№ бұйрығына 2-қосымша
«Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі ұйымын
аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача свидетельства об аккредитации организации по профессиональной сертификации бухгалтеров» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан (далее - услугодатель), а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz, веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача свидетельства об аккредитации организации по профессиональной сертификации бухгалтеров (далее – свидетельство), переоформление свидетельства, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является представление документов, указанных в пункте 9 Стандарта государственной услуги «Выдача свидетельства об аккредитации организации по профессиональной сертификации бухгалтеров» утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1448 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области бухгалтерского учета и аудита и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан» (далее – Стандарт).
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов, указанных в пункте 9 Стандарта, представленных услугополучателем с присвоением регистрационного номера в Единой системе электронного документооборота (далее – ЕСЭДО), передача руководству для распределения – двадцать минут;
2) распределение заявления и документов, представленных услугополучателем ответственному структурному подразделению – один рабочий день;
3) направление документов, указанных в подпункте 3 пункте 9 Стандарта в аккредитованные профессиональные организации бухгалтеров, с которыми заключено соглашение о взаимодействии для их дальнейшего рассмотрения – в течение двух рабочих дней;
4) рассмотрение аккредитованными профессиональными организациями бухгалтеров документов, указанных в подпункте 3 пункте 9 Стандарта – десять календарных дней.
5) рассмотрение документов, указанных в пункте 9 Стандарта и результатов рассмотрения документов, указанных в подпункте 3 пункте 9 Стандарта аккредитованными профессиональными организациями бухгалтеров – двадцать два рабочих дня;

1. Жалпы ережелер
1. «Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөнiндегi ұйымды аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржылық бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді, сондай-ақ www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы, www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық және (немесе) қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлік (бұдан әрі - куәлік), куәлікті қайта ресімдеу немесе мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы уәжделген жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық
бөлімшелердің көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлердің)
әрекеттері тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет «Бухгалтерлік есеп пен аудит саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң күшi жойылды деп тану туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1448 қаулысымен бекітілген «Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөнiндегi ұйымды аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсыну мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (әрекеттерді) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (әрекеттер) мазмұны:
1) Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесінде (бұдан әрі - ЭҚАБЖ) тіркеу нөмірін бере отырып, көрсетілетін қызметті алушы ұсынатын Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау, басшылыққа бөлу үшін беру – жиырма минуттан кем емес;
2) жауапты құрылымдық бөлімшеге көрсетілетін қызметті алушы ұсынған Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды бөлу – бір жұмыс күні;
3) өзара іс-қимыл және оларды одан әрі қарау туралы келісім жасалған бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдарына Стандарттың 9-тармағының 3-тармақшасында көрсетілген құжаттарды жіберу – он күнтізбелік күн;
4) бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдарының Стандарттың 9-тармағының 3-тармақшасында көрсетілген құжаттарды қарау нәтижелері мен Стандарттың 9-тармағындағы құжаттарды қарау – жиырма екі жұмыс күні;
5) Қазақстан Республикасының Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнама талаптарына қызмет көрсетуді алушының сәйкес келуі туралы қорытындыны және куәлікті беру немесе куәлікті қайта ресімдеу туралы бұйрықты (бұдан әрі - бұйрық) көрсетілетін қызметті берушінің заң қызметімен келісуі және дайындауы, сондай-ақ оларды бекіту мен тіркеу не мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты дайындауы – бір жұмыс күні;

6) подготовка и согласование с юридической службой услугодателя заключения о соответствии документов, указанных в пункте 9 Стандарта требованиям законодательства Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности (далее – заключение) и приказа о выдаче свидетельства или переоформлении свидетельства (далее – приказ), а также их утверждение и регистрация, либо подготовка мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги – один рабочий день;
7) выдача свидетельства либо мотивированного ответа об отказе в оказываемой государственной услуги – двадцать минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) председатель услугодателя;
2) заместитель председателя услугодателя;
3) руководитель Управления контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности услугодателя;
4) руководитель Управления юридической службы услугодателя;
5) руководитель(и) профессиональных организаций бухгалтеров;
6) работник(и) Управления контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности услугодателя;
7) работник(и) Управления юридической службы услугодателя;
8) работник(и) профессиональных организаций бухгалтеров;
9) работник(и) Управления внутреннего администрирования и работы с персоналом услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками):
1) представленные к услугодателю документы, указанные в пункте 9 Стандарта принимаются Управлением внутреннего администрирования и работы с персоналом и ставятся на контроль с присвоением регистрационного номера ЕСЭДО;
2) зарегистрированные, оформленные надлежащим образом документы передаются руководству услугодателя для распределения в последующем исполнителю в течение одного рабочего дня;
3) исполнителем документы, указанные в подпункте 3 пункте 9 Стандарта направляются в аккредитованные профессиональные организации бухгалтеров, с которыми заключено соглашение для их дальнейшего рассмотрения и представления результатов рассмотрения в течение десяти календарных дней;
4) документы и представленные аккредитованными профессиональными организациями бухгалтеров результаты рассмотрения направленных документов рассматриваются исполнителем и подготавливаются заключение и приказ, либо мотивированный ответ об отказе в течение двадцати трех рабочих дней;

6) куәлікті не бас тартуы туралы уәжделген жауапты беру – жиырма минут.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық
бөлімшелердің көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлердің)
өзара іс-әрекеттері тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің төрағасы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің төрағасы орынбасары;
3) көрсетілетін қызметті берушінің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасының басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің Заң қызметі басқармасының басшысы;
5) бухгалтерлердің кәсіби ұйымдарының басшы(лары)сы;
6) көрсетілетін қызметті берушінің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасының қызметкер(лер)і;
7) көрсетілетін қызметті берушінің Заң қызметі басқармасының қызметкер(лер)і;
8) бухгалтерлердің кәсіби ұйымдарының қызметкер(лер)і;
9) көрсетілетін қызметті берушінің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасының қызметкер(лер)і.
7. Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) өзара іс-әрекеттер тәртібінің жүйелілігін сипаттау:
1) Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар көрсетілетін қызметті берушінің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы қабылдайды және ЭҚАБЖ тіркеу нөмірін береді.
2) тиісті түрде тіркелген, ресімделген құжаттар көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бір жұмыс күні ішінде кейіннен орындай отырып бөлу үшін беріледі;
3) орындаушы Стандарттың 9-тармағының 3-тармақшасында көрсетілген құжаттарды олардың одан әрі қарастырылуы мен он күнтізбелік күн ішінде қарау нәтижелерін ұсыну үшін келісім жасалған бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдарына жібереді;
4) бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдарына ұсынылған өтініш, құжаттар мен жіберілген құжаттарды қарау нәтижелерін орындаушы қарайды және қорытынды мен бұйрық не жиырма жұмыс күні ішінде бас тарту туралы уәжделген жауап дайындайды;

5) заключение и приказ согласовывается с юридической службой услугодателя и утверждается руководителем услугодателя. Управлением внутреннего администрирования и работы с персоналом услугодателя регистрируется приказ. На основании приказа исполнителем подготавливается свидетельство, подписывается руководителем услугодателя и выдается услугополучателю. Мотивированный ответ об отказе, регистрируется Управлением внутреннего администрирования и работы с персоналом услугодателя и направляется по почте в адрес услугополучателя, в течение одного рабочего дня.
Блок - схема получения государственной услуги при обращении к услугодателю описано в приложении 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка использования информационных систем в
процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателей при оказании государственной услуги через веб-портал «электронного правительства» и веб-портал «Е-лицензирование»:
1) услугополучатель регистрируется на портале «электронного правительства» или на портале «Е-лицензирование» и направляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта, удостоверенные электронной цифровой подписью услугополучателя (далее – ЭЦП);
2) сотрудник Управления внутреннего администрирования и работы с персоналом услугодателя регистрирует поступивший в электронном форме запрос и направляет его руководителю Управления контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности услугодателя. Руководитель Управления контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности услугодателя назначает задачу на исполнение работнику Управления контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности не более одного рабочего дня;
3) исполнитель направляет документы, указанные в подпункте 3 пункте 9 Стандарта в аккредитованные профессиональные организации бухгалтеров, с которыми заключено соглашение о взаимодействии для их дальнейшего рассмотрения и представления результатов рассмотрения;
4) исполнитель рассматривает документы, представленные услугополучателем и результаты рассмотрений документов, представленные аккредитованными профессиональными организациями бухгалтеров, а также готовит заключение и проект приказа в бумажной форме, которые согласуются с руководителем Управления контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности и юридической службой услугодателя и утверждаются руководителями услугодателя не более двадцати трех рабочих дней;

5) қорытынды мен бұйрық көрсетілетін қызметті берушінің заң қызметімен келісіледі және көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен бекітіледі. Көрсетілетін қызметті берушінің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы бұйрықты тіркейді. Орындаушы бұйрық негізінде куәлікті дайындайды, көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қол қояды және көрсетілетін қызметті алушыға беріледі. Уәжделген бас тарту жауабын көрсетілетін қызметті берушінің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы тіркейді және бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметте алушының мекенжайына почта арқылы жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті алу блок - схемасы қызмет берушіге жүгіну кезінде Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызметті www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы арқылы көрсеткен кездегі көрсетілетін қызметті беруші және қызмет алушының өзара іс-әрекеттер тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы «электрондық үкімет» порталында немесе «Е-лицензиялау» порталында тіркеледі және ЭЦҚ қол қою арқылы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды жібереді.
2) көрсетілетін қызметті берушінің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасының қызметкері келіп түскен құжаттарды тіркейді және оны көрсетілетін қызметті берушінің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасының басшысына жібереді. Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасы орындау үшін Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасының басшысы орындаушыға міндетті белгілейді;
3) орындаушы Стандарттың 9-тармағының 3-тармақшасында көрсетілген құжаттарды олардың одан әрі қарастырылуы мен ұсынылуы үшін келісім жасалған бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдарына жібереді.
4) орындаушы құжаттарды және бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдарына ұсынылған құжаттардың қарау нәтижелерін қарастырады, сонымен бірге Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау және заң қызметі басқармаларының басшысымен келісілетін қорытынды мен бұйрық жобасын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшыларымен бекітіледі - жиырма үш жұмыс күн ішінде;

5) исполнитель выносит «проект решения» о выдаче свидетельства, либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги, которые согласовываются руководителем Управления контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности услугодателя и заместителем председателя услугодателя;
6) в случае выдачи свидетельства «проект решения» направляется председателю услугодателя для согласования и подписания ЭЦП;
7) после подписания «проекта решения» свидетельство, либо мотивированный ответ об отказе автоматически направляется в «личный кабинет» услугополучателя не более одного рабочего дня;
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через веб-портал «электронного правительства» или веб-портал «Е-лицензирование» описано в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги «Выдача свидетельства
об аккредитации организации по
профессиональной сертификации
бухгалтеров»
Блок - схема получения государственной услуги
при обращении к услугодателю
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги «Выдача свидетельства
об аккредитации организации по
профессиональной сертификации
бухгалтеров»
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги
через веб-портал «электронного правительства» или
веб-портал «Е-лицензирование»
Приложение 3
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 мая 2014 года № 227
Регламент государственной услуги
«Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной
аудиторской организации»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной аудиторской организации» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан (далее - услугодатель), а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz, веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz.
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача свидетельства об аккредитации профессиональной организации бухгалтеров (далее – свидетельство), переоформление свидетельства либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является представление документов, указанных в пункте 9 Стандарта государственной услуги «Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной аудиторской организации», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1448 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области бухгалтерского учета и аудита и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан» (далее – Стандарт).

5) орындаушы куәлікті беру туралы «шешім жобасын» не көрсетілетін қызметті берушінің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасының басшысымен және көрсетілетін қызметті берушінің төраға орынбасарымен келісілетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы уәжделген жауапты шығарады;
6) куәлік берілген жағдайда «шешім жобасы» көрсетілетін қызметті берушінің төрағасына келісу мен ЭЦҚ қол қою үшін жіберіледі;
7) куәліктің «шешім жобасына» қол қойылғаннан кейін не бас тарту туралы уәжделген жауап көрсетілген қызметті алушының «жеке кабинетіне» автоматты түрде жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті алу диаграммасы «электронды үкімет» веб-порталы және «Е-лицензиялау» веб-порталы арқылы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
«Бухгалтерлерді кәсіби
сертификаттау
жөніндегі ұйымын аккредиттеу
туралы куәлік беру»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті алу блок - схемасы
қызмет берушіге жүгіну кезінде
«Бухгалтерлерді кәсіби
сертификаттау
жөніндегі ұйымын аккредиттеу
туралы куәлік беру»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызметті алу диаграммасы
«электронды үкімет» веб-порталы және «Е-лицензиялау»
веб-порталы арқылы
Қазақстан Республикасы
Прмьер-Министрінің
Орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 16 мамырдағы
№ 227 бұйрығына 3-қосымша
«Кәсіби аудиторлық ұйымды аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Кәсіби аудиторлық ұйымды аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржылық бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді, сондай-ақ www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы, www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлік (бұдан әрі - куәлік), куәлікті қайта ресімдеу немесе мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы уәжделген жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелердің көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлердің) әрекеттері тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет «Бухгалтерлік есеп пен аудит саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң күшi жойылды деп тану туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1448 қаулысымен бекітілген «Кәсіби аудиторлық ұйымды аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсыну мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (әрекеттерді) бастау үшін негіз болып табылады.

5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов, указанных в пункте 9 Стандарта, представленных услугополучателем с присвоением регистрационного номера в Единой системе электронного документооборота (далее – ЕСЭДО), передача руководству для распределения – не более двадцати минут;
2) распределение документов, указанных в пункте 9 Стандарта ответственному структурному подразделению – один рабочий день;
3) рассмотрение документов, указанных в пункте 9 Стандарта – три рабочих дня;
4) подготовка и согласование с юридической службой услугодателя заключения о соответствии документов, указанных в пункте 9 Стандарта требованиям законодательства Республики Казахстан об аудиторской деятельности (далее – заключение) и приказа о выдаче свидетельства или переоформлении свидетельства (далее – приказ), а также их утверждение и регистрация, либо подготовка мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги – не более одного рабочего дня;
5) выдача свидетельства либо мотивированного ответа об отказе в оказываемой государственной услуги – не более двадцати минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) председатель услугодателя;
2) заместитель председателя услугодателя;
3) руководитель Управления контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности услугодателя;
4) руководитель Управления юридической службы услугодателя;
5) работник(и) Управления контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности услугодателя;
6) работник(и) Управления юридической службы услугодателя;
7) работник(и) Управления внутреннего администрирования и работы с персоналом услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками):
1) представленные к услугодателю документы, указанные в пункте 9 Стандарта принимаются Управлением внутреннего администрирования и работы с персоналом услугодателя и ставятся на контроль с присвоением регистрационного номера в ЕСЭДО;
2) зарегистрированные, оформленные надлежащим образом документы передается руководству услугодателя для распределения в последующем исполнителю в течение одного рабочего дня;

5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (әрекеттер) мазмұны:
1) электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесінде (бұдан әрі - ЭҚАБЖ) тіркеу нөмірін бере отырып, көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарын қабылдау, басшылыққа бөлу үшін беру – 20 минуттан көп емес;
2) жауапты құрылымдық бөлімшеге Стандарттың 9-тармағындағы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар мен өтініштерді бөлу – 1 жұмыс күні;
3) Стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттарды қарау – 3 жұмыс күні;
4) Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың Қазақстан Республикасының аудиорлық қызмет туралы заңнама талаптарына сәйкес келуі туралы қорытындыны (бұдан әрі - қорытынды) және куәлікті беру немесе куәлікті қайта ресімдеу туралы бұйрықты (бұдан әрі - бұйрық) көрсетілетін қызметті берушінің заң қызметімен келісуі және дайындауы, сондай-ақ оларды бекіту мен тіркеу не мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты дайындауы – 1 жұмыс күнінен көп емес;
5) куәлікті не бас тартуы туралы уәжделген жауапты беру – 20 минут көп емес.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелердің көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлердің) өзара іс-әрекеттері тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің төрағасы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің төрағасы орынбасары;
3) көрсетілетін қызметті берушінің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасының басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің Заң қызметі басқармасының басшысы;
5) көрсетілетін қызметті берушінің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасының қызметкер(лер)і;
6) көрсетілетін қызметті берушінің Заң қызметі басқармасының қызметкер(лер)і;
7) көрсетілетін қызметті берушінің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасының қызметкер(лер)і.
6. 7. Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) өзара іс-әрекеттер тәртібінің жүйелілігін сипаттау:
1) Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы қабылдайды және ЭҚАБЖ тіркеу нөмірін бере отырып, бақылауға алады;
2) тиісті түрде тіркелген, ресімделген өтініш пен мәліметтер нысаны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бір жұмыс күні ішінде кейіннен орындай отырып бөлу үшін беріледі;

3) документы рассматриваются исполнителем и подготавливаются заключение и приказ, либо мотивированный ответ об отказе в течение трех рабочих дней;
4) заключение и приказ согласовывается с юридической службой услугодателя и утверждается руководителем услугодателя. Управлением внутреннего администрирования и работы с персоналом услугодателя регистрируется приказ. На основании приказа исполнителем подготавливается свидетельство, подписывается руководителем услугодателя и выдается услугополучателю. Мотивированный ответ об отказе, регистрируется Управлением внутреннего администрирования и работы с персоналом услугодателя и направляется по почте в адрес услугополучателя, в течение одного рабочего дня;
Блок - схема получения государственной услуги при обращении к услугодателю описано в приложении 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка использования информационных систем в
процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателей при оказании государственной услуги через веб-портал «электронного правительства» и веб-портал «Е-лицензирование»:
1) услугополучатель регистрируется на портале «электронного правительства» или на портале «Е-лицензирование» и направляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта, удостоверенные электронной цифровой подписью услугополучателя (далее – ЭЦП);
2) сотрудник Управления внутреннего администрирования и работы с персоналом услугодателя регистрирует поступивший в электронной форме запрос и направляет его руководителю Управления контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности услугодателя. Руководитель Управления контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности услугодателя назначает задачу на исполнение работнику Управления контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности не более одного рабочего дня;
3) исполнитель рассматривает документы, представленные услугополучателем и готовит заключение и проект приказа в бумажной форме, которые согласуются с руководителем Управления контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности и юридической службой услугодателя и утверждаются руководителями услугодателя не более трех рабочих дней;
4) исполнитель выносит «проект решения» о выдаче свидетельства, либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги, которые согласовываются руководителем Управления контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности услугодателя и заместителем председателя услугодателя;

3) құжаттарды орындаушы қарайды және қорытынды мен бұйрық немесе бас тарту туралы уәжделген жауапты үш жұмыс күні ішінде дайындайды;
4) қорытынды мен бұйрық көрсетілетін қызметті берушінің заң қызметімен келісіледі және көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен бекітіледі. Көрсетілетін қызметті берушінің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы бұйрықты тіркейді. Орындаушы бұйрық негізінде куәлікті дайындайды, көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қол қояды және көрсетілетін қызметті алушыға беріледі. Уәжделген бас тарту жауабын көрсетілетін қызметті берушінің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы тіркейді және бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметте алушының мекенжайына почта арқылы жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті алу блок - схемасы қызмет берушіге жүгіну кезінде Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызметті www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы арқылы көрсеткен кездегі көрсетілетін қызметті беруші және қызмет алушының өзара іс-әрекеттер тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы «электронды үкімет» порталында немесе «Е-лицензиялау» порталында тіркеледі және көрсетілетін қызметті алушының электронды цифрлық қолтаңбасымен (ЭЦҚ) куәландырылған Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды жібереді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасының қызметкері электрондық құжат нысанында келіп түскен сұрау салуды тіркейді және оны көрсетілетін қызметті берушінің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасының басшысына жібереді. Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасының басшысы орындаушыға міндетті 1 күннен артық емес мерзімде белгілейді;
3) орындаушы көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарын қарастырады және Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау және заң қызметі басқармаларының басшысымен келісілетін қорытынды мен бұйрық жобасын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшыларымен үш күннен артық емес мерзімде бекітіледі;
4) орындаушы куәлікті беру туралы «шешім жобасын» не көрсетілетін қызметті берушінің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасының басшысымен және көрсетілетін қызметті берушінің төраға орынбасарымен келісілетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы уәжделген жауапты шығарады;

5) в случае выдачи свидетельства «проект решения» направляется председателю услугодателя для согласования и подписания ЭЦП;
6) после подписания «проекта решения» свидетельство, либо мотивированный ответ об отказе автоматически направляется в «личный кабинет» услугополучателя не более одного рабочего дня.
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через веб-портал «электронного правительства» или веб-портал «Е-лицензирование» описано в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги «Выдача свидетельства об
аккредитации профессиональной
аудиторской организации»
Блок - схема получения государственной услуги
при обращении к услугодателю
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги «Выдача свидетельства об
аккредитации профессиональной
аудиторской организации»
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги
через веб-портал «электронного правительства» или
веб-портал «Е-лицензирование»
Приложение 4
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 мая 2014 года № 227
Регламент государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление и выдача дубликатов
лицензий на осуществление аудиторской деятельности»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление аудиторской деятельности» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан (далее - услугодатель), через Центры обслуживания населения (далее – центр), а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz, веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача лицензии на осуществление аудиторской деятельности (далее – лицензия), переоформление лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является представление документов, указанных в пункте 9 постановления Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1552 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление аудиторской деятельности и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан», (далее – Стандарт).

5) куәлік берілген жағдайда «шешім жобасы» көрсетілетін қызметті берушінің төрағасына келісу мен ЭЦҚ қол қою үшін жіберіледі;
6) куәліктің «шешім жобасына» қол қойылғаннан кейін не бас тарту туралы уәжделген жауап көрсетілген қызметті алушының «жеке кабинетіне» автоматты түрде жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті алу диаграммасы «электронды үкімет» веб-порталы және «Е-лицензиялау» веб-порталы арқылы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
«Кәсіби аудиторлық ұйымын
аккредиттеу туралы куәлік беру»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті алу блок - схемасы
қызмет берушіге жүгіну кезінде
«Кәсіби аудиторлық ұйымын
аккредиттеу туралы куәлік беру»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызметті алу диаграммасы
«электронды үкімет» веб-порталы және «Е-лицензиялау»
веб-порталы арқылы
Қазақстан Республикасы
Прмьер-Министрінің
Орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 16 мамырдағы
№ 227 бұйрығына 4-қосымша
«Аудиторлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру,
қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Аудиторлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржылық бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді, сондай-ақ «Халыққа қызмет көрсету орталығы» (бұдан әрі - Орталық), www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы, www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық түрде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі аудиторлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру (бұдан әрі - лицензия), лицензияны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру немесе көрсетілетін мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы уәжделген жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелердің көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлердің) әрекеттері тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет «Аудиторлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1552 қаулысының (бұдан әрі - Стандарт) 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсыну мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (әрекеттерді) бастау үшін негіз болып табылады.

5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов, указанных в пункте 9 Стандарта, представленных услугополучателем с присвоением регистрационного номера в Единой системе электронного документооборота (далее – ЕСЭДО), передача руководству для распределения – не более двадцати минут;
2) распределение документов, указанных в пункте 9 Стандарта ответственному структурному подразделению – один рабочий день;
3) направление письменного запроса и получение ответа от Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан о сведениях в отношении услугополучателя, касательно вступивших в законную силу решений суда, запрещающих ему заниматься аудиторской деятельностью и получать лицензию, для получения лицензии – в течение 10 рабочих дней, для переоформления лицензии – восемь рабочих дней;
4) рассмотрение документов, представленных услугополучателем и ответа Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, для получения лицензии - тринадцать рабочих дней, для переоформления лицензии – девять рабочих дней, для выдачи дубликата лицензии – один рабочий день;
5) подготовка и согласование с юридической службой услугодателя заключения о соответствии документов, указанных в пункте 9 Стандарта требованиям законодательств Республики Казахстан об аудиторской деятельности (далее – заключение) и приказа о выдаче лицензии, переоформлении или выдачи дубликата лицензии (далее – приказ), а также их утверждение и регистрация, либо подготовка мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги – для получения лицензии и переоформления - в течение одного рабочего дня;
6) выдача лицензии, переоформленной лицензии или выдача дубликата лицензии либо мотивированного ответа об отказе врказываемой государственной услуги – в течение двадцати минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в прцессе оказания государственной услуги:
1) председатель услугодателя;
2) заместитель председателя услугодателя;
3) руководитель Управления контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности услугодателя;
4) руководитель Управления юридической службы услугодателя;
5) руководитель Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;

5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (әрекеттер) мазмұны:
1) электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесінде (бұдан әрі - ЭҚАБЖ) тіркеу нөмірін бере отырып, көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарын қабылдау, басшылыққа бөлу үшін беру – 20 минуттан көп емес;
2) жауапты құрылымдық бөлімшеге Стандарттың 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды бөлу – 1 жұмыс күні;
3) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетіне өтініш берушіге қатысты аудиторлық қызметпен айналысуға және лицензия алуға тыйым салынған заңды күшіне енген сот шешімі бар-жоқтығы туралы сұрау жіберіп он жұмыс күн ішінде, лицензияны қайта ресімдеу үшін сұрауға жауапты сегіз күн ішінде алады;
4) мемлекеттік қызметті алушы ұсынғын құжаттар мен Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінен алынған жауабын орындаушы қарайды және қорытынды мен бұйрық немесе бас тарту туралы уәжделген жауапты он үш жұмыс күні, лицензияны қайта ресімдеу үшін тоғыз жұмыс күні ішінде, лицензияның телнұсқасы үшін бір жұмыс күні ішінде дайындайды;
5) Қазақстан Республикасының Аудиторлық қызмет туралы заңнама талаптарына қызмет көрсетуді алушының сәйкес келуі туралы қорытындыны (бұдан әрі - қорытынды) және лицензияны беру немесе ицензияны қайта ресімдеу туралы бұйрықты (бұдан әрі - бұйрық) көрсетілетін қызметті берушінің заң қызметімен келісуі және дайындауы, сондай-ақ оларды бекіту мен тіркеу не мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты дайындауы – 1 жұмыс күні;
6) лицензияны немесе бас тартуы туралы уәжделген жауапты беру – жиырма минут ішінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелердің көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлердің) өзара іс-әрекеттері тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің төрағасы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің төрағасы орынбасары;
3) көрсетілетін қызметті берушінің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасының басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің Заң қызметі басқармасының басшысы;
5) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеттің басшысы;

6) работник(и) Управления контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности услугодателя;
7) работник(и) Управления юридической службы услугодателя;
8) работник(и) Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
9) работник(и) Управления внутреннего администрирования и работы с персоналом услугодателя;
10) работник центра.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками):
1) представленные к услугодателю документы, указанные в пункте 9 Стандарта принимаются Управлением внутреннего администрирования и работы с персоналом услугодателя и ставятся на контроль с присвоением регистрационного номера в ЕСЭДО и передаются руководству услугодателя для распределения в последующем исполнителю в течение одного рабочего дня;
2) исполнитель направляет письменный запрос и получает ответ от Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан о сведениях в отношении услугополучателя, касательно вступивших в законную силу решений суда, запрещающих ему заниматься аудиторской деятельностью и получать лицензию в течение десяти рабочих дней;
3) документы, указанные в пункте 9 Стандарта и представленный ответ Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан рассматриваются исполнителем и подготавливаются заключение и приказ, либо мотивированный ответ об отказе в течение тринадцати рабочих дней;
4) заключение и проект приказа согласовываются с юридической службой услугодателя и утверждается руководителями услугодателя. Управлением внутреннего администрирования и работы с персоналом услугодателя регистрируется приказ, либо мотивированный ответ об отказе. На основании приказа на портале формируется лицензия в электронном виде и подписывается ЭЦП руководителя услугодателя в течение одного рабочего дня.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения, а также использования информационных систем в
процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателей при оказании государственной услуги при обращении в центр и через веб-портал «электронного правительства», а также веб-портал «Е-лицензирование»:
1) услугополучатель подает заявление в центр для получения государственной услуги. Работник центра проводит регистрацию заявления и на портале выбирает государственную услугу;

6) көрсетілетін қызметті берушінің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасының қызметкер(лер)і;
7) көрсетілетін қызметті берушінің Заң қызметі басқармасының қызметкер(лер)і;
8) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеттің қызметкер(лер)і;
9) көрсетілетін қызметті берушінің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасының қызметкер(лер)і;
10) орталық қызметкер(лер)і.
7. Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) өзара іс-әрекеттер тәртібінің жүйелілігін сипаттау:
1) Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы қабылдайды және ЭҚАБЖ тіркеу нөмірін бере отырып, бақылауға алады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бір жұмыс күні ішінде кейіннен орындай отырып бөлу үшін беріледі;
2) орындаушы Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетіне өтініш берушіге қатысты аудиторлық қызметпен айналысуға және лицензия алуға тыйым салынған заңды күшіне енген сот шешімі бар-жоқтығы туралы сурау жіберіп он жұмыс күн ішінде сурауға жауап алады;
3) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды және Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің жауабын қарастырып, қорытынды мен бұйрық көрсетілетін қызметті берушінің заң қызметімен келісіледі және көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен бекітіледі;
4) көрсетілетін қызметті берушінің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы бұйрықты тіркейді. Орындаушы бұйрық негізінде куәлікті дайындайды, көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қол қояды және көрсетілетін қызметті алушыға беріледі. Уәжделген бас тарту жауабын көрсетілетін қызметті берушінің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы тіркейді және бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметте алушының мекенжайына почта арқылы жіберіледі.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызметті www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы және Орталық арқылы көрсеткен кездегі көрсетілетін қызметті беруші және қызмет алушының өзара іс-әрекеттер тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін орталыққа өтініш ұсынады. Орталық қызметкері керек мемлекеттік қызметті порталда таңдап өтінішті тіркейді.

2) для получения государственной услуги работник центра направляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта услугодателю и подписывает ЭЦП;
3) представленные документы ставятся на контроль Управлением внутреннего администрирования и работы с персоналом услугодателя с присвоением регистрационного номера в ЕСЭДО и передаются руководству услугодателя для распределения в последующем исполнителю в течение одного рабочего дня;
4) исполнитель направляет письменный запрос и получает ответ от Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан о сведениях в отношении услугополучателя, касательно вступивших в законную силу решений суда, запрещающих ему заниматься аудиторской деятельностью и получать лицензию в течение десяти рабочих дней;
5) документы, указанные в пункте 9 Стандарта и представленный ответ Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан рассматриваются исполнителем и подготавливаются заключение и приказ, либо мотивированный ответ об отказе в течение тринадцати рабочих дней;
6) заключение и приказ согласовываются с юридической службой услугодателя и утверждается руководителями услугодателя в бумажном виде. Управлением внутреннего администрирования и работы с персоналом услугодателя регистрируется приказ, либо мотивированный ответ об отказе;
7) исполнитель выносит на портале «проект решения» о выдаче лицензии, переоформлении, выдачи дубликатов лицензии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, который согласовывается руководителем Управления контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности услугодателя и заместителем председателя услугодателя;
8) в случае выдачи лицензии, переоформлении, выдачи дубликатов лицензии «проект решения» на портале направляется председателю услугодателя для согласования и подписания ЭЦП; После подписания «проекта решения» лицензия, либо мотивированный ответ об отказе автоматически направляется в центр;
9) работник центра выдает услугополучателю лицензию, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
Блок - схема получения государственной услуги при обращении в Центр обслуживания населения описано в приложении 1 к настоящему Регламенту.
1) услугополучатель на портале выбирает государственную услугу.
2) для получения государственной услуги услугополучатель направляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта и подписывает ЭЦП услугополучателя.

2) Орталық қызметкері Стандарттың 9-тармақшасында көрсетілген құжаттарды тіркейді және өзінің ЭЦҚ-сын қояды.
3) көрсетілетін қызметті берушінің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасының қызметкері электрондық құжат нысанында келіп түскен сұрау салуды ЭҚАБЖ-да тіркейді және оны көрсетілетін қызметті берушінің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасының басшысына одан әрі орындаушыға бір жұмыс күні ішінде жібереді;
4) орындаушы Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетіне өтініш берушіге қатысты аудиторлық қызметпен айналысуға және лицензия алуға тыйым салынған заңды күшіне енген сот шешімі бар-жоқтығы туралы сурау жіберіп он жұмыс күн ішінде сурауға жауап алады;
5) өтініш пен мәліметтер нысанын және Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінен алынған жауабын орындаушы қарайды және қорытынды мен бұйрық немесе бас тарту туралы уәжделген жауапты он үш жұмыс күні ішінде дайындайды;
6) орындаушы қағаз нысанында көрсетілетін қызметті берушінің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау және заң қызметі басқармаларының басшысымен келісілетін қорытынды мен бұйрық жобасын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшыларымен бекітіледі;
7) орындаушы лицензияны беру туралы «шешім жобасын» не көрсетілетін қызметті берушінің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасының басшысымен және көрсетілетін қызметті берушінің төраға орынбасарымен келісілетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы уәжделген жауапты шығарады;
8) лицензия берілген жағдайда «шешім жобасы» көрсетілетін қызметті берушінің төрағасына келісу мен ЭЦҚ қол қою үшін жіберіледі;
9) лицензияның «шешім жобасына» қол қойылғаннан кейін немесе бас тарту туралы уәжделген жауап автоматты түрде орталыққа жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті алу блок - схемасы Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы алу Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
1) мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызметті таңдайды;
2) мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 9-тармақшасында көрсетілген құжаттарды тіркейді және ЭЦҚ қол қояды;

3) представленные документы ставятся на контроль Управлением внутреннего администрирования и работы с персоналом услугодателя с присвоением регистрационного номера в ЕСЭДО и передаются руководству услугодателя для распределения в последующем исполнителю в течение одного рабочего дня.
4) исполнитель направляет письменный запрос и получает ответ от Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан о сведениях в отношении услугополучателя, касательно вступивших в законную силу решений суда, запрещающих ему заниматься аудиторской деятельностью и получать лицензию в течение десяти рабочих дней.
5) документы, указанные в пункте 9 Стандарта и представленный ответ Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан рассматриваются исполнителем и подготавливаются заключение и приказ, либо мотивированный ответ об отказе в течение тринадцати рабочих дней.
6) заключение и приказ согласовываются с юридической службой услугодателя и утверждается руководителями услугодателя в бумажном виде. Управлением внутреннего администрирования и работы с персоналом услугодателя регистрируется приказ, либо мотивированный ответ об отказе.
7) исполнитель выносит на портале «проект решения» о выдаче лицензии, переоформлении, выдачи дубликатов лицензии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, который согласовывается руководителем Управления контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности услугодателя и заместителем председателя услугодателя.
8) в случае выдачи лицензии, переоформлении, выдачи дубликатов лицензии «проект решения» на портале направляется председателю услугодателя для согласования и подписания ЭЦП.
9) после подписания «проекта решения» лицензия, либо мотивированный ответ об отказе автоматически направляется в «личный кабинет» услугополучателя.
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через веб-портал «электронного правительства» или веб-портал «Е-лицензирование» описано в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
осуществление аудиторской
деятельности»
Блок - схема получения государственной услуги
При обращении в центр обслуживания населения
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
осуществление аудиторской
деятельности»
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги
через веб-портал «электронного правительства» или
веб-портал «Е-лицензирование»

3) көрсетілетін қызметті берушінің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасының қызметкері электрондық құжат нысанында келіп түскен сұрау салуды ЭҚАБЖ-да тіркейді және оны көрсетілетін қызметті берушінің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасының басшысына одан әрі орындаушыға бір жұмыс күні ішінде жібереді;
4) орындаушы Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетіне өтініш берушіге қатысты аудиторлық қызметпен айналысуға және лицензия алуға тыйым салынған заңды күшіне енген сот шешімі бар-жоқтығы туралы сурау жіберіп он жұмыс күн ішінде сурауға жауап алады;
5) құжаттарды және Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінен алынған жауабын орындаушы қарайды және қорытынды мен бұйрық немесе бас тарту туралы уәжделген жауапты он үш жұмыс күні ішінде дайындайды;
6) орындаушы қағаз нысанында көрсетілетін қызметті берушінің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау және заң қызметі басқармаларының басшысымен келісілетін қорытынды мен бұйрық жобасын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшыларымен бекітіледі;
7) орындаушы лицензияны беру туралы «шешім жобасын» не көрсетілетін қызметті берушінің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасының басшысымен және көрсетілетін қызметті берушінің төраға орынбасарымен келісілетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы уәжделген жауапты шығарады;
8) лицензия берілген жағдайда «шешім жобасы» көрсетілетін қызметті берушінің төрағасына келісу мен ЭЦҚ қол қою үшін жіберіледі;
9) лицензияның «шешім жобасына» қол қойылғаннан кейін немесе бас тарту туралы уәжделген жауап көрсетілген қызметті алушының «жеке кабинетіне» автоматты түрде жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті алу диаграммасы «электронды үкімет» веб-порталы және «Е-лицензиялау» веб-порталы арқылы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
«Аудиторлық қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру, қайта ресiмдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы мемлекеттік
қызметті алу блок -схемасы
«Аудиторлық қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру, қайта ресiмдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 2-қосымша
«Электронды үкімет» веб-порталы және «Е-лицензиялау»
веб-порталы арқылы мемлекеттік қызметті алу диаграммасы