Об утверждении Регламента реализации Программы "Производительность 2020"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 24 июня 2014 года № 235. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июля 2014 года № 9640. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 июля 2015 года № 789
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 23.07.2015 № 789 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации пункта 9 Программы «Производительность 2020», утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2011 года № 254, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Регламент реализации Программы «Производительность 2020».
2. Комитету промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (Касымбеков Б.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Рау А.П.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан – Министр
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан                             А. Исекешев
Утвержден
приказом Заместителя
Премьер-Министра Республики Казахстан –
Министра индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
от 24 июня 2014 года № 235
Регламент
реализации Программы «Производительность 2020»
1. Общие положения
1. Регламент реализации Программы «Производительность 2020» (далее – Регламент) разработан в целях реализации пункта 9 Программы «Производительность 2020», утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2011 года № 254 (далее – Программа) и устанавливает требования по предоставлению государственной поддержки субъектам предпринимательства.
Предоставление государственной поддержки субъектам предпринимательства в рамках Программы осуществляется по двум задачам.

"Өнімділік 2020" бағдарламасын іске асыру регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2014 жылғы 24 маусымдағы № 235 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2014 жылы 29 шілдеде № 9640 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 23 шілдедегі № 789 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 23.07.2015 № 789 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 14 наурыздағы № 254 қаулысымен бекітілген «Өнімділік 2020» бағдарламасының 9-тармағын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Өнімділік 2020» бағдарламасын іске асыру регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (Б.Ә. Қасымбеков) заңнамада белгіленген тәртіпте мынаны:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен соң күнтізбелік он күн ішінде бұқаралық ақпараттар құралдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруын;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен соң күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1)2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар бірінші вице-министрі А. Рауға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы индустрия
және жаңа технологиялар министрі                  Ә. Исекешев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Индустрия және жаңа
технологиялар министрінің
2014 жылғы 24 маусымдағы
№ 235 бұйрығымен
бекітілген
«Өнімділік 2020» бағдарламасын іске асыру регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Өнімділік 2020» бағдарламасын іске асыру регламенті Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 14 наурыздағы № 254 қаулысымен бекітілген «Өнімділік 2020» бағдарламасының (бұдан әрі - Бағдарлама) 9-тармағын іске асыру мақсатында әзірленді және кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік қолдауды ұсыну жөніндегі талаптарды белгілейді.
Бағдарлама шеңберінде кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік қолдауды ұсыну екі міндет бойынша жүзеге асырылады.

2. В настоящем Регламенте используются следующие термины и определения:
1) межведомственная комиссия – межведомственная комиссия по модернизации предприятий – консультативно-совещательный орган, создаваемый при администраторе Программы с участием представителей центральных государственных органов, общественных объединений, институтов развития и международных экспертов;
2) администратор Программы – Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан;
3) региональный представитель Программы – представитель, определяемый акиматом области, городов Астана и Алматы;
4) оператор Программы – акционерное общество «Казахстанский институт развития индустрии»;
5) оператор инструмента – юридическое лицо со 100-процентным участием государства в его уставном капитале, предоставляющее меры государственной поддержки;
6) инновационный грант – бюджетные средства, предоставляемые субъектам индустриально-инновационной деятельности на безвозмездной основе для реализации их индустриально-инновационных проектов в рамках приоритетных направлений предоставления инновационных грантов;
7) заявитель - субъект предпринимательства, подавший заявку на участие в Программе и заинтересованный в реализации инвестиционного проекта в рамках Программы;
8) участник – субъект предпринимательства, имеющий положительную экспертную оценку оператора Программы о соответствии критериям, предъявляемым к участникам в рамках первой задачи, или получивший инструмент(ы) в рамках сервисной поддержки;
9) комплексный план инвестиционного проекта – пакет необходимой экономической, технической, управленческой и иной документации;
10) экспертная оценка – оценка инвестиционного проекта на предмет соответствия заявителя критериям, предъявляемым к участникам Программы;
11) мониторинг реализации инвестиционных проектов участников Программы – проведение мер по отслеживанию хода реализации проекта оператором Программы и операторами инструментов;
12) консалтинговая компания – компания, вошедшая в перечень, утвержденный администратором Программы для разработки или экспертизы комплексного плана инвестиционного проекта;
13) тренинговая компания – юридическое лицо, осуществляющее проведение круглых столов, семинаров, обучающих тренингов в области управления предприятием;
14) консультант по нормированию труда – юридическое лицо, осуществляющее техническое нормирование труда на предприятии;
15) консультант по технической диагностике – юридическое или физическое лицо, осуществляющее техническую диагностику предприятия;
16) топ-менеджер – руководитель юридического лица или член его исполнительного органа или лицо, ответственное за организацию производства или отдельных его этапов (менеджер проекта, управляющий директор по производству и т.п.);

2. Осы Регламентте мынадай терминдер мен айқындамалар пайдаланылады:
1) ведомствоаралық комиссия – орталық мемлекеттік, жергілікті атқарушы органдардың, қоғамдық бірлестіктердің, даму институттары мен халықаралық сарапшылардың өкілдерінің қатысуымен Бағдарлама әкімшісінің жанынан құрылатын консультативтік-кеңесші орган;
2) Бағдарлама әкімшісі – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі;
3) Бағдарламаның өңірлік өкілі – облыс, Астана мен Алматы қалаларының әкімдігі айқындайтын өкіл;
4) Бағдарлама операторы – «Қазақстандық индустрияны дамыту институты» акционерлік қоғамы;
5) құрал операторы – мемлекеттің жарғылық капиталына 100 пайыз қатысатын, мемлекеттік қолдау шараларын ұсынатын заңды тұлға;
6) инновациялық грант - инновациялық гранттар берудің басым бағыттары шеңберінде индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің индустриялық-инновациялық жобаларын іске асыру үшін оларға өтеусіз негізде берілетін бюджет қаражаты;
7) өтінім беруші – Бағдарламаға қатысуға өтінім берген және Бағдарлама шеңберінде инвестициялық жобаның іске асырылуына қызығушылығы бар кәсіпкерлік субъектісі;
8) қатысушы – бірінші міндет шеңберінде қатысушыларға қойылатын өлшемдерге сәйкестігі туралы Бағдарлама операторының сараптамалық оң бағалауы бар немесе сервистік қолдау шеңберінде құралды(дарды) алған кәсіпкерлік субъектісі;
9) инвестициялық жобаның кешенді жоспары - қажетті экономикалық, техникалық, басқару және өзге де құжаттама пакеті;
10) сараптамалық бағалау – өтінім берушінің Бағдарламаның қатысушыларына қойылатын өлшемдерге сәйкестік мәніне инвестициялық бағалау;
11) Бағдарлама қатысушыларының инвестициялық жобаларының іске асырылуының мониторингі - Бағдарлама операторы мен құрал операторлары жобаларының іске асырылу барысын бақылау бойынша шаралар жүргізу;
12) консалтингті компания – инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу немесе сараптау үшін Бағдарлама әкімшісі бекіткен тізбеге енген компания;
13) тренингтік компания – кәсіпорынды басқару саласында дөңгелек үстелдер, семинарлар, оқыту тренингтерін өткізуді жүзеге асыратын заңды тұлға;
14) еңбекті нормалау жөніндегі консультант – кәсіпорында еңбекті техникалық нормалау жүйесін жүзеге асыратын заңды тұлға;
15) техникалық диагностика жөніндегі консультант – кәсіпорында техникалық диагностиканы жүзеге асыратын заңды немесе жеке тұлға;
16) топ-менеджер – заңды тұлғаның басшысы немесе оның атқарушы органының мүшесі немесе өндірісті немесе оның жекелеген кезеңдерін ұйымдастыруға жауапты тұлға (жоба менеджері, өндіріс жөніндегі басқарушы директор және т.б.);

17) рабочая группа – коллегиальный орган, создаваемый и постоянно действующий при операторе Программы по расмотрению инвестиционных проектов, уполномоченный на принятие решений по отбору и утверждению инвестиционных проектов для предоставления мер государственной поддержки, а также других вопросов, так или иначе связанных с исполнением Программы.
3. Для получения консультации по Программе заявитель обращается к региональному представителю Программы и/или оператору Программы. Прием пакета документов для участия в Программе осуществляется оператором Программы.
4. Меры государственной поддержки предоставляются заявителю, соответствующему критериям, предъявляемым к участнику Программы.
5. Участие в Программе и получение одной из мер государственной поддержки не ограничивает его возможности претендовать на получение других мер государственной поддержки Программы.
2. Предоставление инструментов государственной поддержки
субъектам предпринимательства в рамках первой задачи Программы
Параграф 1. Инструмент «оплата за разработку
или экспертизу комплексного плана инвестиционного проекта»
6. Заявитель направляет оператору Программы анкету субъекта предпринимательства и паспорт проекта по форме согласно приложениям 1 и 2 к настоящему Регламенту.
7. При соответствии заявителя приложениям 1 и 2 к Программе, заявитель заключает с оператором Программы Меморандум о сотрудничестве между АО «Казахстанский институт развития индустрии» и потенциальным участником Программы, по форме согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
8. Заявитель предоставляет оператору Программы заявку на участие в Программе в рамках первой задачи, по форме согласно приложению 4 к настоящему Регламенту с приложением следующего пакета документов:
1) слайд-презентация по проекту, составленная в произвольной форме;
2) комплексный план инвестиционного проекта, разработанный консалтинговой компанией или комплексный план инвестиционного проекта, разработанный услугополучателем самостоятельно с экспертной оценкой консалтинговой компании;
3) оригинал справки с банка (ов) с подписью и печатью, в котором (ых) обслуживается услугополучатель, об отсутствии просроченной задолженности по всем видам обязательств субъекта предпринимательства;
4) оригинал справки соответствующего налогового органа об отсутствии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям;
5) для акционерных обществ копия заключения аудитора, имеющего лицензию на осуществление аудиторской деятельности (приложить копию лицензии), за последний финансовый год (в случае если услугополучатель предоставляет пакет документов до 30 апреля текущего года, то может быть приложена копия заключения аудитора, за финансовый год, предшествующий последнему финансовому году);

17) жұмыс тобы – мемлекеттік қолдау шараларын сондай-ақ Бағдарламаны орындауға байланысты басқа мәселелерді ұсыну үшін инвестициялық жобаларды іріктеу және бекіту бойынша шешім қабылдауға уәкілетті, инвестициялық жобаларды қарастыру бойынша Бағдарлама операторының жанынан құрылған және тұрақты жұмыс істейтін алқалық орган.
3. Бағдарлама бойынша консультация алу үшін өтінім беруші Бағдарламаның өңірлік өкіліне және/немесе Бағдарлама операторына жүгінеді. Бағдарламаға қатысу үшін құжаттар пакетін қабылдауды Бағдарлама операторы жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік қолдау шаралары өтінім беруші Бағдарлама өлшемдеріне сәйкес келуі тиіс.
5. Бағдарламаға қатысу және мемлекеттік қолдау шараларының бірін алу оның бағдарламаны мемлекеттік қолдаудың басқа шараларын алуға ұмтылу мүмкіндігін шектейді.
2. Бағдарламаның бірінші міндеті шеңберінде кәсіпкерлік
субъектілеріне мемлекеттік қолдау құралдарын ұсыну
1-параграф. «Инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлегені
немесе сараптама жүргізгені үшін төлемдер» мемлекеттік
қолдау құралы
6. Өтінім беруші Бағдарлама операторына осы Регламентке 1 және
2-қосымшаларға сәйкес нысанда кәсіпкерлік субъектісінің сауалнамасы мен жобаның паспортын жібереді.
7. Өтінім беруші осы Регламентке 1 және 2-қосымшаларға сәйкес келсе, өтінім беруші Бағдарлама операторымен осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша «Қазақстандық индустрияны дамыту институты» АҚ мен Бағдарламаның әлеуетті қатысушысы арасындағы Ынтымақтастық туралы меморандумды жасасады.
8. Өтінім білдіруші, Бағдарлама операторына Бағдарламаға қатысу мен бірінші тапсырма аясында мемлекеттік қолдау шараларын алу өтінімін осы Регламенттің 4-қосымшасының үлгісіне сәйкес, төмендегі құжаттар жиынтығын ұсынады:
1) ерікті нысанда құрастырылған жоба бойынша слайд-таныстыру;
2) инвестициялық жобаның консалтингтік компаниямен әзірленген кешендік жоспары немесе инвестициялық жобаның өтініш берушінің өзімен әзірленген консалтингтік компанияның сараптамалық бағасы бар кешендік жоспары;
3) өтініш берушіге қызмет көрсететін банк(тер) тен кәсіпкерлік субъектісі міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша мерзімі өткен берешектің жоқтығы туралы қол қойылған және мөрі бар анықтама түпнұсқасы;
4) тиісті салық органынан салық берешегі мен міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдардың жоқтығы туралы анықтама түпнұсқасы;
5) акционерлік қоғамдар үшін соңғы қаржылық жылға (қызмет алушы құжаттар пакетін ағымдағы жылдың 30 сәуіріне дейін ұсынған жағдайда, соңғы қаржылық жыл алдындағы қаржылық жылға арналған аудитор қорытындысының көшірмесі қоса берілуі мүмкін) аудиторлық қызметті жүзеге асыру лицензиясы бар аудитор қорытындысының көшірмесі (лицензия көшірмесі қоса беріледі);

6) копии документов, подтверждающие правоспособность юридического лица (устав, свидетельство или справка о государственной регистрации (перерегистрации) заявителя в качестве юридического лица, статистическая карточка (при наличии), лицензия и (или) патент, свидетельство, сертификат, другие документы, подтверждающие право услугополучателя на производство, переработку, поставку и реализацию товаров (для новых проектов при наличии).
9. Заявка на рассмотрение инвестиционного проекта подписывается лицом, имеющим полномочия для подписания документов от имени заявителя. В случае подписания документов по доверенности, последняя прилагается к документам.
10. Комплексный план разрабатывается в соответствии с Методикой разработки комплексного плана инвестиционного проекта согласно приложению 5 к настоящему Регламенту.
В случае, если комплексный план инвестиционного проекта разрабатывает консалтинговая компания, заявитель:
самостоятельно определяет консалтинговую компанию из перечня, утвержденного администратором Программы;
заключает договор с консалтинговой компанией о разработке комплексного плана инвестиционного проекта;
производит оплату консалтинговой компании за оказанные услуги по разработке комплексного плана инвестиционного проекта.
В случае, если комплексный план инвестиционного проекта разрабатывается заявителем самостоятельно, заявитель:
самостоятельно определяет консалтинговую компанию из перечня, утвержденного администратором Программы;
заключает с консалтинговой компанией договор об экспертизе комплексного плана инвестиционного проекта;
производит оплату консалтинговой компании за оказанные услуги по экспертизе комплексного плана инвестиционного проекта.
11. Заявитель отвечает за полноту и достоверность всех исходных данных, а также за точность и обоснование всех расчетов, указанных в представленных документах.
12. При сдаче заявителем всех необходимых документов оператору Программы, подтверждением принятия заявки на бумажном носителе является отметка на его копии и регистрация в канцелярии.
13. Оператор Программы в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня регистрации пакета документов проводит его экспертную оценку, в том числе на соответствие комплексного плана инвестиционного проекта приложению 5 к настоящему Регламенту.
14. После проведения экспертной оценки пакета документов оператор Программы, направляет членам рабочей группы по рассмотрению инвестиционных проектов, заявителю и консалтинговой компании приглашение на заседание рабочей группы, в том числе комплексный план, за 3 (три) рабочих дня до проведения такого заседания.

6) заңды тұлғаның құқықтық қабілетін растайтын құжат көшірмелері (жарғы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік, Қазақстан Республикасы салық төлеушісінің куәлігі, статистикалық карточка (болған кезде), лицензия және (немесе) патент, куәлік, сертификат, диплом, өтініш берушінің тауарды өндіру, қайта өңдеу, жеткізу және сату құқығын растайтын басқа да құжаттар (болған кезде жаңа жобалар үшін);
9. Инвестициялық жобаны қарастыруға арналған өтінімге өтінім беруші атынан құжаттарға қол қою өкілеттігіне ие тұлға қол қояды. Құжаттарға сенімхат бойынша қол қойған жағдайда, соңғысы құжаттарға қоса беріледі.
10. Кешенді жоспар осы Регламентке 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу әдістемесіне сәйкес әзірленеді.
Егер инвестициялық жобаның кешенді жоспарын консалтингтік компания әзірлесе, өтінім беруші:
Бағдарлама әкімшісі бекіткен тізбеден консалтингтік компанияны дербес айқындайды;
консалтингтік компаниямен инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу туралы шарт жасайды;
консалтингтік компанияға инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу бойынша қызметті көрсеткені үшін төлем жүргізеді.
Егер инвестициялық жобаның кешенді жоспарын өтінім беруші дербес әзірлесе, өтінім беруші:
Бағдарлама әкімшісі бекіткен тізбеден консалтингтік компанияны дербес айқындайды;
консалтингтік компаниямен инвестициялық жобаның кешенді жоспарын сараптау туралы шарт жасайды;
консалтингтік компанияға инвестициялық жобаның кешенді жоспарын сараптау бойынша қызметті көрсеткені үшін төлем жүргізеді.
11. Өтінім беруші барлық шығыс деректердің толықтылығы мен дұрыстығы үшін, сондай-ақ ұсынылған құжаттарда көрсетілген барлық есептердің нақтылығы мен негіздемелігі үшін жауапты болады.
12. Өтінім беруші Бағдарлама операторына барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде өтінішті қағаз тасығышта қабылдауды растау оның көшірмесінде белгі қою және кеңседе тіркеу болып табылады.
13. Бағдарлама операторы құжаттар пакетін тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде Бағдарлама операторы оның сараптамалық бағалауын жүргізеді, оның ішінде осы Регламентке 5-қосымшаның инвестициялық жобаның кешенді жоспарына сәйкес жүргізеді.
14. Бағдарлама операторы құжаттар пакетінің сараптамалық бағалауын өткізгеннен кейін инвестициялық жобаларды қарау жөніндегі жұмыс тобының мүшелеріне, өтінім берушіге және консалтингтік компанияға жұмыс тобының отырысына шақыруды, оның ішінде кешенді жоспарды осындай отырыс өткізілгенге дейін 3 (үш) жұмыс күні жібереді.

15. На заседании рабочей группы рассматривается инвестиционный проект и принимается протокольное решение о включении данного проекта в Программу, либо отклонении и направлении его на доработку.
При направлении комплексного плана инвестиционного проекта на доработку экспертная оценка проводится повторно.
16. На основании проведенной экспертной оценки и решения рабочей группы в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня проведения заседания рабочей группы оператор Программы готовит заключение экспертной оценки пакета документов по форме согласно приложению 6 к настоящему Регламенту.
17. Оператор Программы в течение 1 (одного) рабочего дня после подготовки заключения экспертной оценки направляет копию заключения экспертной оценки администратору Программы, операторам инструментов и заявителю по одному экземпляру каждому.
18. При положительном решении о включении проекта в Программу, для получения возмещения расходов за разработку или экспертизу комплексного плана инвестиционного проекта, участник Программы предоставляет оператору Программы заявление на получение возмещения расходов за разработку или экспертизу комплексного плана инвестиционного проекта, по форме согласно приложению 7 к настоящему Регламенту с приложением следующего пакета документов:
1) оригинал или копию договора, заключенного между участником и консалтинговой компанией на разработку или экспертизу комплексного плана инвестиционного проекта;
2) оригинал или копию акта оказанных услуг по разработке или экспертизе комплексного плана инвестиционного проекта;
3) оригинал счет-фактуры на общую сумму услуг по разработке или экспертизе комплексного плана инвестиционного проекта;
4) оригинал платежного поручения на общую сумму услуг по разработке или экспертизе комплексного плана инвестиционного проекта.
19. На основании положительного заключения экспертной оценки Оператор Программы в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения пакета документов, подтверждающих расходы участника Программы по разработке или экспертизе комплексного плана инвестиционного проекта, направляет администратору Программы следующий пакет документов для перечисления денежных средств:
1) копия договора, заключенного между субъектом предпринимательства и консалтинговой компанией на оказание услуг по разработке или экспертизе комплексного плана инвестиционного проекта;
2) копия акта оказанных услуг по разработке или экспертизе комплексного плана инвестиционного проекта;
3) копия счет-фактуры на общую сумму услуг по разработке или экспертизе комплексного плана инвестиционного проекта;

15. Жұмыс тобының отырысында инвестициялық жоба қарастырылады және осы жобаны Бағдарламаға енгізу не оны қабылдаудан бас тарту немесе пысықтауға қайтару туралы хаттамалық шешім қабылданады.
Инвестициялық жобаның кешенді жоспарын пысықтауға жіберген кезде сараптамалық бағалау қайта жүргізіледі.
16. Жүргізілген сараптамалық бағалау және жұмыс тобының шешімі негізінде жұмыс тобы отырысы өткен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде Бағдарлама операторы осы Регламентке 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттар пакетінің сараптамалық бағалау қорытындысын дайындайды.
17. Бағдарлама операторы сараптамалық бағалаудың қорытындысы дайындағаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде сараптамалық бағалаудың қорытындысының көшірмесін Бағдарламаның әкімшісіне, құралдар операторына және өтінім берушіге бір данадан жібереді.
18. Жобаны Бағдарламаға қосу бойынша жағымды шешім болған жағдайда, инвестициялық жобаның кешенді жоспарының сараптамасын немесе әзірлеуге кеткен зиянды өтеу үшін, Бағдарламаға қатысушы Бағдарлама операторына инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу немесе сараптама жүргізу үшін шыққан шығандардың өтемін алуға өтінішті осы Регламенттің 7-қосымшасына сәйкес нысанда мынадай құжаттар жиынтығы салынған қосымшаны ұсынады:
1) қатысушы мен консалтингті компания арасында жасалған инвестициялық жобаның кешенді жоспарының сараптамасы немесе әзірлемесінің түпнұсқасы немесе шарттың көшірмесі;
2) инвестициялық жобаның кешенді жоспарының сараптамасы немесе әзірлемесі бойынша көрсетілген қызметтер актісінің түпнұсқасы немесе көшірмесі.
3) инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу немесе сараптау бойынша көрсетілетін қызметтің жалпы сомасына шот-фактураның түпнұсқасы;
4) инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу немесе сараптау бойынша көсретілетін қызметтің жалпы сомасына төлемдік тапсырыстың түпнұсқасы.
19. Сараптамалық бағалаудың оң қорытындысы негізінде Бағдарлама операторы инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу немесе сараптау бойынша Бағдарламаның қатысушысының шығыстарын растайтын құжаттар пакетін алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде Бағдарлама әкімшісіне ақша қаражатын аудару үшін мынадай құжаттар пакетін жібереді:
1) инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу немесе сараптау бойынша қызметтік көрсетуге кәсіпкерлік субъектісі мен консалтингтік компания арасында жасалған шарт көшірмесі;
2) инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу немесе сараптау бойынша көрсетілетін қызмет актісінің көшірмесі;
3) инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу немесе сараптау бойынша көрсетілетін қызметтің жалпы сомасына шот-фактураның көшірмесі;

4) копия платежного поручения на общую сумму услуг по разработке или экспертизе комплексного плана инвестиционного проекта.
20.Администратор Программы в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения заявления оператора Программы для перечисления денежных средств участнику Программы и пакета документов, подтверждающих расходы участника Программы на привлечение консалтинговой компании для разработки/экспертизы комплексного плана инвестиционного проекта, осуществляет перечисление денежных средств оператору Программы.
21. Оператор Программы в течение 6 (шести) рабочих дней со дня поступления денежных средств от администратора Программы осуществляет  оплату участнику Программы части затрат в размере 50%, но не более 7,5 миллионов (далее – млн.) тенге, понесенных при разработке или экспертизе комплексного плана инвестиционного проекта.
Параграф 2. Инструмент «предоставление
долгосрочного лизингового финансирования»
22. Оператором инструмента является АО «БРК – Лизинг» дочерняя организация АО «Банк развития Казахстана».
23. Оператор инструмента «предоставление долгосрочного лизингового финансирования» осуществляет деятельность по предоставлению меры государственной поддержки согласно установленными внутренними нормативными документами Оператора инструмента.
24. После получения положительного экспертного заключения Оператора Программы, Заявитель обращается Оператору инструмента для подачи заявки на долгосрочное лизинговое финансирование c предоставлением полного пакета документов в соответствии с условиями Оператора инструмента
25. Перечень документов для рассмотрения заявки на долгосрочное лизинговое финансирование определяется в соответствии с внутренними нормативными документами Оператора инструмента. Перечень необходимых документов размещается на интернет-ресурсе Оператора инструмента.
26. Оператор инструмента после предоставления полного пакета документов заявителем осуществляет экспертизу инвестиционного проекта в сроки, предусмотренные внутренними нормативными документами Оператора инструмента.
27. По мере утверждения повестки уполномоченного органа оператора инструмента, проект выносится на рассмотрение уполномоченных органов Оператора инструмента для принятия решения по проекту (утверждение финансирования, направление на доработку, отклонение проекта)
28. Оператор инструмента информирует оператора Программы и заявителя по принятому решению о предоставлении меры государственной поддержки в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня принятия такого решения.
29. При положительном решении, после заключения договора финансового лизинга между Оператор инструмента и участником Программы, Оператор инструмента заключает с Оператором Программы и участником Программы Соглашение о мониторинге инвестиционного проекта по форме согласно приложению 8 к настоящему Регламенту.

4) инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу немесе сараптау бойынша көрсетілетін қызметтің жалпы сомасына төлемдік тапсырыстың көшірмесі.
20. Бағдарлама әкімшісі Бағдарлама операторы Бағдарлама қатысушысына ақша қаражатын аудару үшін өтінішті және инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу/сараптау үшін консалтингтік компанияны тартуға Бағдарлама қатысушысының шығыстарын растайтын құжаттар пакетін алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде Бағдарлама операторына ақша қаражатын аударуды жүзеге асырады.
21. Бағдарлама операторы Бағдарлама әкімшісінен ақша қаражаты түскен күннен бастап 6 (алты) жұмыс күні ішінде инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу немесе сараптау кезінде жұмсалған шығыстардың бір бөлігін 50% мөлшерінде, бірақ 7,5 миллион (бұдан әрі – млн.) теңгеден астам емес мөлшерде Бағдарламаның қатысушысына төлеуді жүзеге асырады.
2-параграф. «Ұзақ мерзімді лизингтік қаржылындыруды ұсыну»
мемлекеттік қолдау құралы
22. Құралдың операторы «Қазақстанның Даму Банкі» акционерлік қоғамының еншілес ұйымы «ҚДБ-Лизинг» АҚ болып табылады.
23. «Ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыруды ұсыну» құралының операторы мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну жөніндегі қызметті Құрал операторының ішкі нормативтік құжаттарына сәйкес жүзеге асырады.
24. Бағдарлама операторының оң сараптамалық қорытындысын алғаннан кейін Өтініш беруші ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыруға өтінім беру үшін Құрал операторының талаптарына сәйкес құжаттардың толық топтамасын табыс ете отырып, Құрал операторына өтініш береді.
25. Ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыруға өтінімді қарауға арналған құжаттар тізбесі Құрал операторының ішкі нормативтік құжаттарына сәйкес айқындалады. Қажетті құжаттардың тізбесі Құрал операторының интернет-ресурсында орналастырылады.
26. Құралдың операторы өтініш беруші құжаттардың толық топтамасын табыс еткеннен кейін инвестициялық жобаның сараптамасын Құрал операторының ішкі нормативтік құжаттарында көзделген мерзімде жүзеге асырады.
27. Құрал операторы уәкілетті органының тәртібі бекітілуіне қарай жоба бойынша шешім қабылдау үшін (қаржыландыруды бекіту, пысықтауға жіберу, жобаны қабылдамау) жоба Құрал операторы уәкілеті органдарының қарауына шығарылады.
28. Құралдың операторы осындай шешім қабылданған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну туралы қабылданған шешім жөнінде Бағдарлама операторы мен өтініш берушіні хабардар етеді.
29. Оң шешім болған кезде Құрал операторы Бағдарлама операторымен және Бағдарлама қатысушысымен осы Регламентке 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Инвестициялық жобаның мониторингі туралы келісім жасасады.

30. Оператор Программы и оператор инструмента осуществляют мониторинг хода реализации инвестиционных проектов в течении всего срока реализации инвестиционного проекта в соответствии с разделом 5 «Мониторинг реализации Программы и инвестиционных проектов» настоящего Регламента.
Параграф 3. Инструмент «предоставление инновационных грантов»
31. Порядок предоставления инновационных грантов осуществляется в соответствии с Правилами предоставления инновационных грантов на повышение квалификации инженерно-технического персонала за рубежом, привлечение высококвалифицированных иностранных специалистов, привлечение консалтинговых, проектных и инжиниринговых организаций, на внедрение управленческих и производственных технологий, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстана от 9 августа 2012 года № 1035.
3. Предоставление инструментов государственной поддержки
субъектам предпринимательства в рамках второй задачи Программы
Параграф 1. Инструмент «предоставление инновационных грантов»
32. Порядок предоставления инновационных грантов осуществляется в соответствии с:
1) Правилами предоставления инновационных грантов на повышение квалификации инженерно-технического персонала за рубежом, привлечение высококвалифицированных иностранных специалистов, привлечение консалтинговых, проектных и инжиниринговых организаций, на внедрение управленческих и производственных технологий, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстана, от 9 августа 2012 года № 1035;
2) Правилами предоставления инновационных грантов на приобретение технологий, проведение промышленных исследований, поддержку деятельности по производству высокотехнологичной продукции на начальном этапе развития, патентование в зарубежных странах и (или) региональных патентных организациях, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстана, от 9 августа 2012 года № 1036;
3) Правилами предоставления инновационных грантов на коммерциализацию технологий, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстана от 9 августа 2012 года № 1037.
Параграф 2. Инструмент «оплата за обучение
топ-менеджеров предприятий по вопросам повышения
производительности труда и энергоэффективности»
33. Заявитель направляет оператору Программы паспорт инструмента «Оплата за обучение топ-менеджеров предприятий по вопросам повышения производительности труда и энергоэффективности» по форме согласно приложению 9 к настоящему Регламенту.
34. При соответствии заявителя приложениям 1 и 2 к Программе, заявитель заключает с оператором Программы Меморандум о сотрудничестве между АО «Казахстанский институт развития индустрии» и потенциальным участником Программы, по форме согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.

30. Бағдарлама операторы және Құрал операторы осы Регламенттің «Бағдарламаның және инвестициялық жобалардың іске асырылу мониторингі» деген 5-бөліміне сәйкес инвестициялық жобаның іске асырылуының бүкіл мерзімі ішінде инвестициялық жобалардың іске асырылу барысына мониторингті жүзеге асырады.
3-параграф. «Инновациялық гранттарды ұсыну» құралы
31. Инновациялық гранттарды ұсыну тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 9 тамыздағы № 1035 қаулысымен бекітілген Шет елде инженерлiк-техникалық персоналдың біліктілігін арттыруға, жоғары білікті шетелдік мамандарды тартуға, консалтингтік, жобалық және инжинирингтік ұйымдарды тартуға, басқарушылық және өндiрiстiк технологияларды енгiзуге инновациялық гранттар беру қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Бағдарламаның екінші міндеті шеңберінде кәсіпкерлік
субъектілеріне мемлекеттік қолдау құралдарын ұсыну
1-параграф. «Инновациялық гранттарды ұсыну» құралы
32. Инновациялық гранттарды ұсыну тәртібі мынадай нормативтік құқықтық актілерге сәйкес жүзеге асырылады:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 9 тамыздағы № 1035 қаулысымен бекітілген Шет елде инженерлiк-техникалық персоналдың біліктілігін арттыруға, жоғары білікті шетелдік мамандарды тартуға, консалтингтік, жобалық және инжинирингтік ұйымдарды тартуға, басқарушылық және өндiрiстiк технологияларды енгiзуге инновациялық гранттар беру қағидалары;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 9 тамыздағы № 1036 қаулысымен бекітілген Технологияларды сатып алуға, өнеркәсіптік зерттеулер жүргізуге, бастапқы даму кезеңінде жоғары технологиялық өнiм өндiру жөніндегі қызметті қолдауға, шет елдерде және (немесе) өңірлік патенттік ұйымдарда патенттеуге инновациялық гранттар беру қағидалары;
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 9 тамыздағы № 1036 қаулысымен бекітілген Технологияларды коммерцияландыруға арналған инновациялық гранттар беру қағидалары.
2-параграф. «Еңбек өнімділігін және энергия тиімділігін арттыру
мәселелері бойынша топ-менеджерлерді оқыту үшін ақы
төлеу» құралы
33. Өтінім беруші Бағдарлама операторына осы Регламентке 9-қосымшаға сәйкес нысанда «Еңбек өнімділігін және энергия тиімділігін арттыру мәселелері бойынша топ-менеджерлерді оқыту үшін ақы төлеу» құралының паспортын жібереді.
34. Өтінім беруші осы Регламентке 1 және 2-қосымшаларға сәйкес келсе, өтінім беруші Бағдарлама операторымен осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша «Қазақстандық индустрияны дамыту институты» АҚ мен Бағдарламаның әлеуетті қатысушысы арасындағы Ынтымақтастық туралы меморандумды жасасады.

35. Заявитель самостоятельно определяет тренинговую компанию из Перечня консалтинговых и тренинговых компаний, консультантов по технической диагностике и нормированию труда, утвержденного администратором Программы (далее - Перечень), для проведения обучения топ-менеджера(ов) предприятия и заключает договор.
36. Тренинговая компания проводит обучение топ-менеджера(ов) предприятий по вопросам повышения производительности труда и энергоэффективности, по итогам которого предоставляет заявителю сертификат о прохождении такого обучения.
37. Заявитель предоставляет оператору Программы сопроводительное письмо с указанием банковских реквизитов с приложением следующего пакета документов, подтверждающего его расходы по обучению топ-менеджера(ов) предприятия по вопросам повышения производительности труда и энергоэффективности:
1) копии документов, подтверждающих правоспособность юридического лица (устав, свидетельство или справка о государственной регистрации (перерегистрации) заявителя в качестве юридического лица, свидетельство налогоплательщика Республики Казахстан);
2) документальное подтверждение занимаемой должности и опыта работы топ-менеджера(ов), обучение которого(ых) планируется в рамках Программы, заверенное структурным подразделением, ответственным за управление персоналом предприятия;
3) копия сертификата о прохождении обучения, заверенная печатью заявителя и тренинговой компании;
4) оригинал договора, заключенного между заявителем и тренинговой компанией на оказание услуг по обучению топ-менеджера(ов) предприятия по вопросам повышения производительности труда и энергоэффективности;
5) оригинал акта оказанных услуг по обучению топ-менеджера(ов);
6) оригинал счет-фактуры на общую сумму услуг по обучению топ-менеджера(ов);
7) оригинал платежного поручения.
38. Оператор Программы в день получения пакета документов от заявителя производит их регистрацию в канцелярии, и в течение 3 (трех) рабочих дней проводит проверку на предмет полноты пакета документов.
39. Оператор Программы в течение 3 (трех) рабочих дней со дня проведения проверки пакета документов, направляет администратору Программы заявку на перечисление бюджетных средств по форме согласно приложению 10 к настоящему Регламенту с приложением копии пакета документов, представленного заявителем.
40. Администратор Программы в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня получения заявки на перечисление бюджетных средств, осуществляет перечисление денежных средств оператору Программы.
41. Оператор Программы в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня поступления денежных средств от администратора Программы осуществляет оплату заявителю части затрат в размере 60%, понесенных предприятием при обучении топ-менеджеров (без учета затрат на проезд и проживание), не более 1,5 млн. тенге на 1 (одного) топ-менеджера и не более 3 (трех) топ-менеджеров в год по одному предприятию.

35. Өтінім беруші кәсіпорынның топ-менеджерін(лерін) оқыту жүргізу үшін Бағдарлама әкімшісі бекіткен Техникалық диагностика және еңбекті нормалау бойынша консалтингтік және тренингтік компаниялар, консультанттар тізбесінен (бұдан әрі – Тізбе) тренингтік компанияны дербес айқындайды.
36. Тренингтік компания қорытындысы бойынша өтінім берушіге осындай оқудан өтуі туралы сертификатты ұсынатын, еңбек өнімділігі мен энергия тиімділігін арттыру мәселелері бойынша кәсіпорынның топ-менеджерін(лерін) оқытуды жүргізеді.
37. Өтінім беруші Бағдарлама операторына еңбек өнімділігін және энергия тиімділігін арттыру мәселелері бойынша кәсіпорын топ-менеджерін(лерді) оқыту бойынша оның шығыстарын растайтын мындай құжаттар пакетін қоса бере отырып, банктер реквизитін көрсете отырып, ілеспе хатты ұсынады:
1) заңды тұлғаның құқық қабілеттілігін растайтын құжаттардың көшірмелері (жарғы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік, Қазақстан Республикасының салық төлеушісінің куәлігі);
2) оларды оқыту кәсіпорын персоналын басқару үшін жауапты құрылымдық бөлімше куәландырған бағдарлама шеңберінде жоспарланатын, атқарылған лауазымды және топ-менеджердің(лердің) жұмыс тәжірибесін құжаттамалық растау;
3) өтінім берушінің және тренингтік компанияның мөрімен куәландырылған, оқудан өту туралы сертификаттың көшірмесі;
4) еңбек өнімділігін және энергия тиімділігін арттыру мәселелері бойынша кәсіпорын топ-менеджерін(лерді) оқыту бойынша көрсетілетін қызметке өтінім беруші мен тренингтік компания арасында жасалған шарттың түпнұсқасы;
5) топ-менеджерді(лерді) оқыту бойынша көрсетілетін қызмет актісінің түпнұсқасы;
6) топ-менеджерді(лерді) оқыту бойынша көрсетілтені қызметтің жалпы сомасына шот-фактураның түпнұсқасы;
7) төлем тапсырысының түпнұсқасы.
38. Бағдарлама операторы құжаттар пакетін Өтінім берушіден алған күні оларды кеңседе тіркейді, және 3 (үш) жұмыс күні ішінде құжаттар пакетін толықтық мәніне тексеру жүргізеді.
39. Бағдарлама операторы құжаттарын тексерген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде өтінім беруші ұсынған құжаттар пакетінің көшірмелерін қоса бере отырып, осы Регламентке 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджеттік қаражатты аударуға өтінімін Бағдарлама әкімшісіне жібереді.
40. Бағдарлама әкімшісі бюджеттік қаражатты аударуға өтінімді алған күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде Бағдарлама операторына ақша қаражатын аударуды жүзеге асырады.
41. Бағдарлама операторы Бағдарлама әкімшісінен ақша қаражаты түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде топ-менеджерлерді оқыту кезінде кәсіпорынның 60% мөлшерінде, бірақ 1 (бір) топ-менеджердің 1,5 млн. теңгеден астам емес және бір кәсіпорын бойынша жылына 3 (үш) топ-менеджерлерден көп емес тартқан шығыстардың бір бөлігін өтінім берушіге төлеуді жүзеге асырады.

Параграф 3. Инструмент «софинансирование
проведения технической диагностики предприятия»
42. Заявитель направляет оператору Программы паспорт инструмента «Софинансирование проведения технической диагностики предприятия» по форме согласно приложению 11 к настоящему Регламенту.
43. При соответствии заявителя приложениям 1 и 2 к Программе, заявитель заключает с оператором Программы Меморандум о сотрудничестве между АО «Казахстанский институт развития индустрии» и потенциальным участником Программы, по форме согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
44. Заявитель предоставляет оператору Программы следующий пакет документов:
1) копии документов, подтверждающих правоспособность юридического лица (устав, свидетельство или справка о государственной регистрации (перерегистрации) заявителя в качестве юридического лица, свидетельство налогоплательщика Республики Казахстан);
2) справка соответствующего налогового органа об отсутствии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям;
3) письмо Агентства Республики Казахстан по статистике, подтверждающее сегмент бизнеса (малый, средний и крупный).
45. Заявитель совместно с оператором Программы определяют консультанта по технической диагностике из Перечня.
46. Заявитель, консультант по технической диагностике и оператор Программы заключают договор на проведение технической диагностики предприятия в соответствии с приложением 12 к настоящему Регламенту.
47. Заявитель осуществляет авансовый платеж консультанту по технической диагностике в размере 20% от стоимости технической диагностики предприятия.
48. Консультант по технической диагностике осуществляет техническую диагностику предприятия согласно условиям и срокам, указанным в договоре на проведение технической диагностики предприятия.
49. По итогам проведенной технической диагностики предприятия, консультант по технической диагностике оформляет отчет по технической диагностике предприятия в соответствии с Требованиями к отчету по технической диагностике, согласно приложению 13 к настоящему Регламенту и представляет его заявителю и оператору Программы.
50. Оператор Программы в день получения отчета по технической диагностике предприятия, в течение 5 (пяти) рабочих дней проверяет на соответствие Требованиям к отчету по технической диагностике и договору на проведение технической диагностики предприятия.
51. Заявитель в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня подписания акта оказанных услуг предоставляет оператору Программы следующий пакет документов:

3-параграф. «Кәсіпорынның техникалық диагностикасын жүргізуді
бірлесіп қаржыландыру» құралы
42. Өтінім беруші Бағдарлама операторына осы Регламентке 9-қосымшаға сәйкес нысанда «Кәсіпорынның техникалық диагностикасын жүргізуді бірлесіп қаржыландыру» құралының паспортын жібереді.
43. Өтінім беруші осы Регламентке 1 және 2-қосымшаларға сәйкес келсе, өтінім беруші Бағдарлама операторымен осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша «Қазақстандық индустрияны дамыту институты» АҚ мен Бағдарламаның әлеуетті қатысушысы арасындағы Ынтымақтастық туралы меморандумды жасасады.
44. Өтінім беруші Бағдарлама операторына мындай құжаттар пакетін ұсынады:
1) заңды тұлғаның құқық қабілеттілігін растайтын құжаттардың көшірмелері (жарғы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік, Қазақстан Республикасының салық төлеушісінің куәлігі);
2) тиісті салық органынан салық берешегінің және міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқтығы туралы анықтама;
3) Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің бизнес (шағын, орта және ірі) сегментін растайтын хаты.
45. Өтінім беруші Бағдарлама операторымен бірлесіп, Тізбеден техникалық диагностика бойынша консультантты айқындайды.
46. Өтінім беруші, техникалық диагностика бойынша консультант және Бағдарлама операторы осы Регламентке 12-қосымшаға сәйкес кәсіпорында техникалық диагностика жүргізуге шарт жасасады.
47. Өтінім беруші техникалық диагностика бойынша консультантқа кәсіпорынның техникалық диагностикасы құнынан 20% мөлшерінде аванстық төлемді жүзеге асырады.
48. Техникалық диагностика бойынша консультант кәсіпорынның техникалық диагностикасы бойынша шартта көрсетілген талаптар мен мерзімдерге сәйкес кәсіпорынның техникалық диагностикасын жүзеге асырады.
49. Жүргізілген кәсіпорынның техникалық диагностикасы қорытындылары бойынша техникалық диагностика бойынша консультант осы Регламентке 13-қосымшаға сәйкес Техникалық диагностика бойынша есепке қойылатын талаптарға сәйкес кәсіпорынның техникалық диагностикасы бойынша есепті ресімдейді және оны өтінім беруші мен Бағдарлама операторына ұсынады.
50. Бағдарлама операторы кәсіпорынның техникалық диагностикасы бойынша есепті алған күні 5 (бес) жұмыс күні ішінде Техникалық диагностика бойынша есепке қойылатын талаптарға және Кәсіпорынның техникалық диагностикасын жүргізу бойынша шартқа сәйкес тексереді.
51. Өтінім беруші көрсетілген қызметтер актісіне қол қойылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде Бағдарлама операторына мынадай құжаттар пакетін ұсынады:

1) оригинал счет-фактуры на сумму в размере 20% от общей стоимости услуг по технической диагностике предприятия;
2) оригинал платежного поручения на сумму в размере 20% от общей стоимости услуг по технической диагностике предприятия.
52. Консультант по технической диагностике в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня подписания акта оказанных услуг предоставляет оператору Программы следующий пакет документов:
1) счет на оплату на сумму в размере 80% от общей стоимости услуг по технической диагностике предприятия, но не более 8 млн. тенге для малых и средних предприятий, не более 16 млн. тенге для крупных предприятий;
2) оригинал счет-фактуры на сумму в размере 80% от общей стоимости услуг по технической диагностике предприятия, но не более 8 млн. тенге для малых и средних предприятий, не более 16 млн. тенге для крупных предприятий.
53. В случае, если сумма в размере 80% от общей стоимости услуг по технической диагностике предприятия превышает 8 млн. тенге для малых и средних предприятий и 16 млн. тенге для крупных предприятий, то сумму разницы оплачивает заявитель.
54. Оператор Программы в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения пакета документов от заявителя и консультанта по технической диагностике, направляет администратору Программы заявку на перечисление бюджетных средств по форме согласно приложению 10 к настоящему Регламенту с приложением следующего пакета документов для перечисления денежных средств:
1) копия договора на проведение технической диагностики предприятия;
2) копия письма Агентства Республики Казахстан по статистике, подтверждающая сегмент бизнеса (малый, средний и крупный);
3) копия отчета по технической диагностике предприятия;
4) копия акта оказанных услуг;
5) копия счет-фактуры на сумму в размере 20% от общей стоимости услуг по технической диагностике предприятия;
6) копия платежного поручения на сумму в размере 20% от общей стоимости услуг по технической диагностике предприятия;
7) копия счета на оплату на сумму в размере 80% от общей стоимости услуг по технической диагностике предприятия;
8) копия счет-фактуры на сумму в размере 80% от общей стоимости услуг по технической диагностике предприятия.
55. Администратор Программы в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня получения пакета документов, осуществляет перечисление денежных средств оператору Программы.

1) кәсіпорынның техникалық диагностикасын жүргізу бойынша көрсетілетін қызметтің жалпы құнынан 20% мөлшердегі сомаға шот-фактураның түпнұсқасы;
2) кәсіпорынның техникалық диагностикасы бойынша көрсетілетін қызметтің жалпы құнынан 20% мөлшердегі сомаға төлемдік тапсырыстың түпнұсқасы.
52. Техникалық диагностика бойынша консультант көрсетілген қызметтер актісіне қол қойылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде Бағдарлама операторына мынадай құжаттар пакетін ұсынады:
1) кәсіпорынның техникалық диагностикасы бойынша көрсетілетін қызметтің жалпы құнынан 80% мөлшердегі, бірақ шағын және орта кәсіпорындар үшін 8 млн. теңгеден астам емес, ірі кәсіпорындар үшін 16 млн.теңгеден астам емес сомаға төлеміне шот;
2) кәсіпорынның техникалық диагностикасы бойынша көрсетілетін қызметтің жалпы құнынан 80% мөлшердегі, бірақ шағын және орта кәсіпорындар үшін 8 млн. теңгеден астам емес, ірі кәсіпорындар үшін 16 млн. теңгеден астам емес сомаға шот-фактураның түпнұсқасын.
53. Егер кәсіпорынның техникалық диагностикасы бойынша көрсетілетін қызметтің жалпы құнынан 80% мөлшердегі сома шағын және орта кәсіпорындар үшін 8 млн. теңгеден астам, ірі кәсіпорындар үшін 16 млн.теңгеден астам болса, онда сома айырмасын өтінім беруші төлейді.
54. Бағдарлама операторы техникалық диагностика бойынша кеңесшіден немесе өтінім берушіден құжаттар жинағын алған күннен бастап 3 (бес) жұмыс күні ішінде Бағдарлама әкімшілігіне ақша қаражатын аударуға арналған төмендегі құжаттар жиынтығы салынған қосымшаны осы Регламенттің 10-қосымшасының үлгісіне сәйкес бюджеттік қаражатты аударуға арналған өтінімді жібереді:
1) кәсіпорынның техникалық диагностикасын жүргізу бойынша шарттың көшірмесі;
2) Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің бизнес (шағын, орта және ірі) сегментін растайтын хаты;
3) кәсіпорынның техникалық диагностикасы бойынша есептің көшірмесі;
4) көрсетілетін қызмет актісінің көшірмесі;
5) кәсіпорынның техникалық диагностикасы бойынша көрсетілетін қызметтің жалпы құнынан 20% мөлшердегі сомасына шот-фактураның көшірмесі;
6) кәсіпорынның техникалық диагностикасы бойынша көрсетілетін қызметтің жалпы құнынан 80% мөлшердегі сомасына төлем тапсырысының көшірмесі;
7) кәсіпорынның техникалық диагностикасы бойынша көрсетілетін қызметтің жалпы құнынан 80% мөлшердегі сомасына төлемге шот көшірмесі;
8) кәсіпорынның техникалық диагностикасы бойынша көрсетілетін қызметтің жалпы құнынан 80% мөлшердегі сомасына шот-фактура көшірмесі.
55. Бағдарлама әкімшісі құжаттар пакетін алған күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде Бағдарлама операторына ақша қаражатын аударуды жүзеге асырады.

56. Оператор Программы в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня поступления денежных средств от администратора Программы осуществляет софинансирование проведения технической диагностики предприятий путем перечисления денежных средств консультанту по технической диагностике в размере 80 %, но не более 8 млн. тенге для малых и средних предприятий, не более 16 млн. тенге для крупных предприятий.
Параграф 4. Инструмент «возмещение затрат
за техническое нормирование труда»
57. Заявитель направляет оператору Программы паспорт инструмента «Возмещение затрат за техническое нормирование труда» по форме согласно приложению 14 к настоящему Регламенту.
58. При соответствии заявителя приложениям 1 и 2 к Программе, заявитель заключает с оператором Программы Меморандум о сотрудничестве между АО «Казахстанский институт развития индустрии» и потенциальным участником Программы, по форме согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
59. Заявитель самостоятельно определяет консультанта по нормированию труда из Перечня для технического нормирования труда.
60. Заявитель заключает с консультантом по нормированию труда договор по техническому нормированию труда, согласно приложению 15 к настоящему Регламенту.
61. Консультант по нормированию труда осуществляет внедрение системы технического нормирования труда согласно условиям и срокам, указанным в договоре по техническому нормированию труда.
62. По итогам внедрения системы технического нормирования труда консультант по нормированию труда подготавливает отчет по техническому нормированию труда согласно приложению 16 к настоящему Регламенту и предоставляет его заявителю.
63. Заявитель предоставляет оператору Программы сопроводительное письмо с указанием банковских реквизитов и с приложением следующего пакета документов:
1) копии документов, подтверждающих правоспособность юридического лица (устав, свидетельство или справка о государственной регистрации (перерегистрации) заявителя в качестве юридического лица, свидетельство налогоплательщика Республики Казахстан);
2) оригинал договора по техническому нормированию труда;
3) отчет по техническому нормированию труда, заверенный печатью заявителя и консультанта по нормированию труда;
4) оригинал акта оказанных услуг;
5) оригинал счет-фактуры на общую сумму услуг;
6) оригинал платежного поручения.
64. Оператор Программы в день получения пакета документов от заявителя производит их регистрацию в канцелярии, и в течение 3 (трех) рабочих дней проводит проверку на предмет полноты пакета документов.
65. Оператор Программы в течение 3 (трех) рабочих дней со дня проведения проверки пакета документов, направляет администратору Программы заявку на перечисление бюджетных средств по форме согласно приложению 10 к настоящему Регламенту с приложением копий документов, указанных в подпунктах 2)-6) пункта 58 настоящего Регламента.
66. Администратор Программы в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня получения заявки на перечисление бюджетных средств, осуществляет перечисление денежных средств оператору Программы.
67. Оператор Программы в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня поступления денежных средств от администратора Программы осуществляет оплату заявителю части затрат в размере 50%, но не более 5 млн. тенге для субъектов крупного предпринимательства и не более 2 млн. тенге для субъектов малого и среднего предпринимательства, понесенных при внедрении системы технического нормирования труда.
Параграф 5. Инструмент «возмещение части затрат
по сертификации продукции и систем менеджмента качества в
соответствии с международными стандартами (API, ASTM, GMP, EN)»
68. Порядок предоставления инструмента осуществляется в соответствии с Правилами возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутреннем рынке, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 июля 2012 года № 922.
4. Деятельность консалтинговых и тренинговых
компаний, консультантов по технической диагностике
и нормированию труда
69. Перечень формируется оператором Программы на основе представленных заявок компаний и консультантов с подтверждающими документами о соответствии предъявляемым критериям. Консалтинговая компания, тренинговая компания, консультант по технической диагностике и консультант по нормированию труда, претендующие на включение в перечень, представляют оператору Программы заявки по формам согласно приложениям 17181920 соответственно к настоящему Регламенту.
70. Оператор Программы в течение 30 календарных дней рассматривает заявки и в случае соответствия предъявляемым критериям формирует перечень консалтинговых и тренинговых компаний, консультантов по технической диагностике и нормированию труда.

56. Бағдарлама операторы Бағдарлама әкімшісіне ақша қаражаты аударылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде техникалық диагностика бойынша консультантқа 80% мөлшердегі, бірақ шағын және орта кәсіпорындар үшін 8 млн. теңгеден астам емес, ірі кәсіпорындар үшін 16 млн.теңгеден астам емес ақша қаражатын аудару жолымен қоса қаржыландыруды жүзеге асырады.
4-параграф. «Еңбекті техникалық нормалау үшін
шығындарды өтеу» құралы
57. Өтінім беруші Бағдарлама операторына осы Регламентке 9-қосымшаға сәйкес нысанда «Еңбекті техникалық нормалау үшін шығындарды өтеу» құралының паспортын жібереді.
58. Өтінім беруші осы Регламентке 1 және 2-қосымшаларға сәйкес келсе, өтінім беруші Бағдарлама операторымен осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша «Қазақстандық индустрияны дамыту институты» АҚ мен Бағдарламаның әлеуетті қатысушысы арасындағы Ынтымақтастық туралы меморандумды жасасады.
59. Өтінім беруші техникалық еңбекті нормалауға арналған Тізбеден еңбекті нормалау бойынша консультантты дербес айқындайды.
60. Өтінім беруші осы Регламентке 15-қосымшаға сәйкес еңбекті нормалау бойынша консультантпен еңбекті техникалық нормалау бойынша шартты жасасады.
61. Еңбекті нормалау бойынша консультант еңбекті техникалық нормалау бойынша шартта көрсетілген талаптар мен мерзімдерге сәйкес еңбекті техникалық нормалау жүйесін енгізуді жүзеге асырады.
62. Еңбекті техникалық нормалау жүйесін енгізу қорытындылары бойынша еңбекті нормалау бойынша консультант осы Регламентке 16-қосымшаға сәйкес еңбекті техникалық нормалау бойынша есепті дайындайды және оны өтінім берушіге ұсынады.
63. Өтініш беруші Бағдарлама операторына мындай құжаттар пакетін қосы бере отырып және банктік деректемелерін көрсете отырып, ілеспе хатты ұсынады:
1) заңды тұлғаның құқық қабілеттілігін растайтын құжаттардың көшірмелері (жарғы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік, Қазақстан Республикасының салық төлеушісінің куәлігі);
2) еңбекті техникалық нормалау бойынша шарттың түпнұсқасы;
3) өтінім берушінің және еңбекті нормалау бойынша консультанттың еңбекті техникалық нормалау бойынша мөрімен куәландырылған, еңбекті техникалық нормалау бойынша есеп;
4) көрсетілетін қызметтер актісінің түпнұсқасы;
5) көрсетілетін қызметтың жалпы сомасына шот-фактураның түпнұсқасы;
6) төлемдік тапсырыстың түпнұсқасы.
5-параграф. «Халықаралық стандарттарға (API, ASTM, GMP, EN)
сәйкес өнімді сертификаттау мен сапа менеджменті жүйелері
бойынша шығындардың бір бөлігін өтеу» құралы
68. Құралды ұсыну тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 9 шілдедегі № 922 қаулысымен бекітілген Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта жылжыту бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
4. Техникалық диагностикалау және еңбекті нормалау бойынша
консалтингтік және тренингтік компаниялардың,
консультанттардың қызметі
69. Тізбені ұсынылатын өлшемдерге сәйкестігі туралы құжаттарды растай отырып, компаниялар мен консультанттар ұсынған өтініштер негізінде Бағдарлама операторы қалыптастырады. Тізбеге енуге үміткер техникалық диагностикалау және еңбекті нормалау бойынша консалтингтік және тренингтік компаниялар, консультанттар Бағдарлама операторына тиісінше осы Регламентке 17181920-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтінімді ұсынады.
70. Бағдарлама операторы күнтізбелік 30 күн ішінде өтініштерді қарайды және ұсынылатын өлшемдерге сәйкес келген жағдайда консалтингтік және тренингтік компаниялар, техникалық диагностикалау және еңбекті нормалау бойынша консультанттардың тізбесін қалыптастырады.

71. Сформированный на основе заявок оператором Программы перечень направляется для рассмотрения на заседании Межведомственной комиссии и дальнейшего его утверждения администратором Программы.
72. Оператор Программы выносит на заседание Межведомственной комиссии предложения об исключении недобросовестных компаний и консультантов из перечня в следующих случаях:
1) для консалтинговых компаний:
направление комплексного плана инвестиционного проекта на доработку более двух раз согласно письменного замечания оператора Программы или протокольного замечания рабочей группы;
наличия письменной претензии заявителя о недобросовестном исполнении консалтинговой компании своих обязательств по разработке или экспертизе комплексного плана.
2) для тренинговых компаний:
наличия письменной претензии заявителя о недобросовестном исполнении тренинговой компанией своих обязательств по обучению топ-менеджеров предприятий по вопросам повышения производительности труда и энергоэффективности;
3) для консультантов по технической диагностике:
направление отчета по технической диагностике предприятия на доработку более двух раз согласно письменного замечания оператора Программы;
наличия письменной претензии заявителя о недобросовестном исполнении консультантом по технической диагностике своих обязательств по технической диагностике предприятия.
4) для консультантов по нормированию труда:
наличия письменной претензии заявителя о недобросовестном исполнении консультантами по нормированию труда своих обязательств по внедрению системы технического нормирования труда.
73. Оператор Программы письменно уведомляет компанию/консультанта об исключении в течении 3 (трех) рабочих дней со дня принятия решения.
Параграф 1. Деятельность консалтинговых компаний
74. Консалтинговая компания разрабатывает или осуществляет экспертизу комплексного плана инвестиционного проекта.
75. Консалтинговая компания должна специализироваться в сфере разработки бизнес-планов и технико-экономического обоснования (далее – ТЭО) по проектам в обрабатывающей промышленности.
76. При разработке или экспертизе комплексного плана, консалтинговая компания обеспечивает:
1) выезд на место реализации проекта для оперативной диагностики предприятия и сбора необходимой документации;
2) возможность включения всех инструментов Программ в комплексный план инвестиционного проекта, помимо планируемых заявителем инструментов;
3) презентацию комплексного плана инвестиционного проекта при рассмотрении на заседании рабочей группы;
4) сопровождение инвестиционного проекта до получения мер государственной поддержки.

71. Бағдарлама операторы өтінімдер негізінде қалыптастырған тізбе Ведомствоаралық комиссияның отырысына қарастыру және оны одан әрі Бағдарлама операторына бекіту үшін жіберіледі.
72. Бағдарлама операторы Ведомствоаралық комиссияның отырысына мынадай жағдайларда тізбеден жосықсыз компаниялар мен консультанттарды алып тастау туралы ұсынысты салады:
1) консалтингтік копаниялар үшін:
Бағдарлама операторының жазбаша ескертуіне немесе жұмыс тобының хаттамалық ескертуіне сәйкес екі реттен астам түзетуге Инвестициялық жобаның кешенді жоспарын жіберу;
өтінім берушінің консалтингтік компанияның кешенді жоспарды әзірлеу немесе сараптау бойынша өз міндеттемелерін адал орындамауы туралы жазбаша арызының болуы.
2) тренингтік копаниялар үшін:
өтінім берушінің тренингтік компанияның еңбек өнімділігін және энергия тиімділігін арттыру мәселелері бойынша топ-менеджерлерді оқыту бойынша өз міндеттемелерін адал орындамауы туралы жазбаша арызының болуы;
3) техникалық диагностика бойынша консультанттар үшін:
Бағдарлама операторының жазбаша ескертуіне сәйкес екі реттен астам түзетуге мекеменің техникалық диагностикасы бойынша есебін жіберу;
өтінім берушінің техникалық диагностика бойынша консультанттың кәсіпорынды техникалық диагностикалау бойынша өз міндеттемелерін адал орындамауы туралы жазбаша арызының болуы.
4) еңбекті нормалау бойынша консультанттар үшін:
өтінім берушінің еңбекті технологиялық нормалау бойынша консультанттың еңбекті техникалық нормалау жүйесін енгізу бойынша өз міндеттемелерін адал орындамауы туралы жазбаша арызының болуы.
73. Бағдарламаның операторы компанияны/кеңесшіні тізілімнен алып тастау туралы шешім қабылданған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жазбаша түрде хабарландырады.
1-параграф. Консалтингтік компаниялардың қызметі
74. Консалтингтік компания инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлейді немесе сараптаманы жүзеге асырады.
75. Консалтингтік компания өндіруші өнеркәсіптегі жобалар бойынша бизнес жоспарлар мен техникалық-экономикалық негіздемені (бұдан әрі – ТЭН) әзірлеу саласында мамандандырылуы тиіс.
76. Кешенді жоспарды әзірлеу немесе сараптау кезінде консалтингтік компания:
1) кәсіпорынды жедел диагностикалау және қажетті құжаттамаларды жинау үшін жобаны іске асыру орнына баруды;
2) өтінім беруші жоспарлайтын құралдардан басқа, Бағдарламаның барлық құралдарын инвестициялық жобаның кешенді жоспарына енгізу мүмкіндігін;
3) жұмыс тобының қарауы кезінде инвестициялық жобаның кешенді жоспарын таныстыруды;
4) инвестициялық жобаны мемлекеттік қолдау шараларын алғанға дейін сүйемелдеуді қамтамасыз етеді.

77. Консалтинговая компания в рамках Программы:
1) проводит информационно-консультационную работу с субъектами предпринимательства на местах по разъяснению возможностей участия в Программе;
2) самостоятельно определяет методы проведения консультационных услуг;
3) запрашивает у заявителей документы необходимые для оказания услуг по разработке или экспертизе комплексного плана инвестиционного проекта;
4) консолидирует опыт по вошедшим в Программу инвестиционным проектам и выносит на рассмотрение оператора Программы предложения по совершенствованию Программы.
Параграф 2. Деятельность тренинговых компаний
78. Тренинговая компания обучает топ-менеджера(ов) предприятия по вопросам повышения производительности труда и энергоэффективности.
79. При проведении обучения топ-менеджера(ов) предприятия по вопросам повышения производительности труда и энергоэффективности, тренинговая компания обеспечивает обучаемых учебно-методическими материалами.
80. Тренинговая компания в рамках Программы:
1) проводит информационно-консультационную работу с субъектами предпринимательства на местах по разъяснению возможностей участия в Программе;
2) запрашивает у заявителей документы, необходимые для оказания услуг по обучению топ-менеджеров предприятия по вопросам повышения производительности труда и энергоэффективности.
Параграф 3. Деятельность консультантов
по технической диагностике
81. Консультант по технической диагностике осуществляет проведение технической диагностики предприятия в соответствии с условиями договора по проведению технической диагностики предприятия.
82. Консультант по технической диагностике в рамках Программы:
1)проводит информационно-консультационную работу с субъектами предпринимательства на местах по разъяснению возможностей участия в Программе.
2) запрашивает у заявителей документы, необходимые для проведения технической диагностики предприятия.
Параграф 4. Деятельность консультантов
по нормированию труда
83. Консультант по нормированию труда осуществляет внедрение системы технического нормирования труда на предприятии в соответствии с условиями договора по техническому нормированию труда.
84. Консультант по нормированию труда в рамках Программы:
1) проводит информационно-консультационную работу с субъектами предпринимательства на местах по разъяснению возможностей участия в Программе;
2) запрашивает у заявителей документы, необходимые для оказания услуг по техническому нормированию труда.
5. Мониторинг реализации Программы и инструментов
85. Мониторинг реализации Программы (далее – мониторинг) проводится оператором Программы на основании информации, представленной участниками первой задачи Программы и операторами инструментов.

77. Консалтингтік компания Бағдарлама шеңберінде:
1) Бағдарламаға қатысу мүмкіндіктерін түсіндіру бойынша орындарда кәсіпкерлік субъектілерімен ақпараттық-консультациялық жұмысты жүргізеді;
2) консультациялық қызметтерді жүргізу әдістемесін дербес айқындайды;
3) өтінім берушіден инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу немесе сараптау бойынша қызметтерді көрсету үшін қажетті құжаттарды сұратады;
4) Бағдарламаға енген инвестициялық жобалар бойынша тәжірибені нығайтады және Бағдарлама операторының қарауына Бағдарламаны жетілдіру бойынша ұсыныстарды шығарады.
2-параграф. Тренингтік компаниялардың қызметі
78. Тренингтік компания кәсіпорын топ-менеджерін(лерін) еңбек өнімділігі мен энергия тиімділікті арттыру мәселелері бойынша оқытады.
79. Кәсіпорын топ-менеджерін(лерін) еңбек өнімділігі мен энергия тиімділікті арттыру мәселелері бойынша оқыту кезінде тренингтік компания оқытушыларды оқыту-әдістемелік құралдармен қамтамасыз етеді.
80. Тренингтік компания Бағдарлама шеңберінде:
1) Бағдарламаға қатысу мүмкіндіктерін түсіндіру бойынша орындарда кәсіпкерлік субъектілерімен ақпараттық-консультациялық жұмысты жүргізеді;
2) өтінім берушіден кәсіпорын топ-менеджерін(лерін) еңбек өнімділігі мен энергия тиімділікті арттыру мәселелері бойынша қызметтерді көрсету үшін қажетті құжаттарды сұратады.
3-параграф. Техникалық диагностикалау бойынша
консультанттардың қызметі
81. Техникалық диагностикалау бойынша консультант кәсіпорынды техникалық диагностикалауды жүргізу бойынша шартта көрсетілген талаптарына сәйкес кәсіпорынды техникалық диагностикалауды жүргізуді жүзеге асырады.
82. Техникалық диагностикалау бойынша консультант Бағдарлама шеңберінде:
1) Бағдарламаға қатысу мүмкіндіктерін түсіндіру бойынша орындарда кәсіпкерлік субъектілерімен ақпараттық-консультациялық жұмысты жүргізеді;
2) өтінім берушіден кәсіпорында техникалық диагностиканы жүргізу үшін қажетті құжаттарды сұратады.
4-параграф. Еңбекті нормалау бойынша консультанттардың қызметі
83. Еңбекті нормалау бойынша консультант еңбекті техникалық нормалау боынша шарттың талаптарына сәйкес кәсіпорында еңбекті техникалық нормалау жүйесін енгізуді жүзеге асырады.
84. Еңбекті нормалау бойынша консультант Бағдарлама шеңберінде:
1) Бағдарламаға қатысу мүмкіндіктерін түсіндіру бойынша орындарда кәсіпкерлік субъектілерімен ақпараттық-консультациялық жұмысты жүргізеді.
2) өтінім берушіден кәсіпорында техникалық диагностиканы жүргізу үшін қажетті құжаттарды сұратады.
5. Бағдарламаның және құралдарды іске асырудың мониторингі
85. Бағдарламаның іске асырылу мониторингін (бұдан әрі – мониторинг) Бағдарлама операторы Бағдарламаның бірінші міндеттеріне қатысушылар мен құрал операторлары ұсынатын ақпарат негізінде жүргізеді.

86. Мониторинг включает в себя:
1) своевременное выявление проблем в реализации Программы;
2) подготовку и принятие оперативных системных мер по повышению эффективности реализации Программы;
3) свод информации об инвестиционных проектах, получивших положительное заключение оператором Программы и подготовку отчета о результатах мониторинга реализации инвестиционных проектов;
4) анализ достигнутых результатов реализации инвестиционных проектов.
87. В рамках мониторинга ежеквартально:
1) Оператор инструмента «предоставление долгосрочного лизингового финансирования» не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом (либо ежеквартально), представляет оператору Программы отчет оператора инструмента о ходе предоставления инструмента государственной поддержки «долгосрочное лизинговое финансирование» в рамках Программы, по форме согласно приложению 21 к настоящему Регламенту;
2) оператор инструмента «предоставление инновационных грантов» не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляет оператору Программы отчет оператора инструмента о ходе предоставления инструмента государственной поддержки «предоставление инновационных грантов» в рамках Программы, по форме согласно приложению 22 к настоящему Регламенту;
3) оператор инструмента «возмещение части затрат по сертификации продукции и систем менеджмента качества в соответствии с международными стандартами (API, ASTM, GMP, EN)» не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляет оператору Программы отчет оператора инструмента о ходе предоставления инструмента государственной поддержки «возмещение части затрат по сертификации продукции и систем менеджмента качества в соответствии с международными стандартами (API, ASTM, GMP, EN)» в рамках Программы, по форме согласно приложению 23 к настоящему Регламенту;
4) оператор Программы не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляет администратору Программы результаты мониторинга реализации Программы и инструментов по формам согласно приложений 24 и 25 к настоящему Регламенту.
88. Для осуществления мониторинга операторы инструментов запрашивают у участников Программы необходимые документы и информации.
Приложение 1
к Регламенту реализации Программы
«Производительность 2020»
форма
Анкета
субъекта предпринимательства
_____________________________________________________________________
(полное наименование предприятия)
_____________________________________________________________________
Юридический адрес: __________________________________________________
(индекс, область, район, населенный пункт, улица)
Первый руководитель (фамилия, имя, отчество, должность, почтовый
адрес и номер рабочего телефона): ___________________________________
Год образования: ____________________________________________________
Отрасль: ____________________________________________________________
Основной вид деятельности (с указанием кода общего классификатора
экономической деятельности): ________________________________________
Номенклатура выпускаемой продукции (с указанием кода товарной
номенклатуры внешнеэкономической деятельности Таможенного союза) ____
_____________________________________________________________________
Численность работников предприятия: _________________________________
Установленная мощность предприятия:__________________________________
Загруженность мощностей (%): ________________________________________
Износ производственного оборудования (%):____________________________
Текущая производительность труда (тысяч тенге/человек и
тысяч/долларов США/человек): ________________________________________
Текущее энергопотребление (киловатт-час/тенге): ____________________
Является (-лся) ли проект участником государственных и/или отраслевых
Программ (если да, то укажите в каких): _____________________________
Какой инструмент государственной поддержки планируется использовать в
рамках Программы (необходимое отметьте )
оплата за разработку или экспертизу комплексного плана
инвестиционного проекта;
предоставление долгосрочного лизингового финансирования;
предоставления инновационных грантов на:
повышение квалификации инженерно-технического персонала за
рубежом;
привлечение высококвалифицированных и иностранных
специалистов;
привлечение консалтинговых, проектных и инжиниринговых
организаций;
на внедрение управленческих и производственных технологий.
Контактное лицо, заполнившее анкету (фамилия, имя, отчество,
должность, телефон, е-mail): ________________________________________
Дата заполнения анкеты ____________
Подпись _______________
Приложение 2
к Регламенту реализации Программы
«Производительность 2020»
форма
Паспорт проекта

86. Мониторинг өзіне мыналарды қамтиды:
1) Бағдарламаны іске асыруда проблемаларды уақтылы анықтау;
2) Бағдарламаны іске асыру тиімділігін арттыру бойынша жедел жүйелік шараларды дайындау және қабылдау;
3) Бағдарлама операторы оң қорытынды алған инвестициялық жобалар туралы ақпаратты жинау және инвестициялық жобалардың іске асырылу мониторингінің нәтижелері туралы есепті дайындау;
4) инвестициялық жобаларды іске асыруда қол жеткізілген нәтижелерді талдау.
87. Мониторинг шеңберінде тоқсан сайын:
1) «ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыруды ұсыну» құралының операторы келесі есептік кезеңнен кейінгі айдың 15 күнінен кешіктірмей Бағдарлама операторына осы Регламентке 21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, Бағдарлама шеңберінде «ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыру» мемлекеттік қолдау құралдарын ұсыну барысы туралы құрал операторының есебін ұсынады;
2) «инвестициялық гранттарды беру» құрал операторы келесі есептік кезеңнен кейінгі айдың 15 күнінен кешіктірмей Бағдарлама операторына осы Регламентке 22-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, Бағдарлама шеңберінде «инвестициялық гранттарды беру» мемлекеттік қолдау құралдарын ұсыну барысы туралы құрал операторының есебін ұсынады;
3) «халықаралық стандарттарға (API, ASTM, GMP, EN) сәйкес өнімді сертификаттау мен сапа менеджменті жүйелері бойынша шығындардың бір бөлігін өтеу» құрал операторы келесі есептік кезеңнен кейінгі айдың 15 күнінен кешіктірмей Бағдарлама операторына осы Регламентке 23-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, Бағдарлама шеңберінде «халықаралық стандарттарға (API, ASTM, GMP, EN) сәйкес өнімді сертификаттау мен сапа менеджменті жүйелері бойынша шығындардың бір бөлігін өтеу» мемлекеттік қолдау құралдарын ұсыну барысы туралы құрал операторының есебін ұсынады;
4) Бағдарлама операторы есептік айдан кейінгі айдың 25 күнінен кешіктірмей Бағдарлама әкімшісіне Бағдарлама операторы Бағдарламаның және құралдардын іске асырлуы мониторингі нәтижелерін осы Регламентке  24және 25-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.
88. Мониторингті жүзеге асыру үшін құралдар операторы Бағдарлама қатысушысынан қажетті құжаттар мен ақпаратты сұратады.
«Өнімділік 2020» бағдарламасын
іске асыру регламентіне
1-қосымша
нысан
Кәсіпкерлік субъектісінің
сауалнамасы
_____________________________________________________________________
(кәсіпорынның толық атауы)
_____________________________________________________________________
Заңды мекенжайы: ____________________________________________________
(индекс, облыс, аудан, елді мекен, көше)
Бірінші басшы (т.а.ә.а., лауазымы, почталық мекенжайы және жұмыс
телефонының нөмірі): ________________________________________________
Құрылған жылы: ______________________________________________________
Сала:________________________________________________________________
Қызметтің негізгі түрі (экономикалық қызмет жіктегішінің коды
көрсетілген):
_____________________________________________________________________
Шығарылатын өнімнің номенклатурасы (Кеден одағының сыртқы
экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының коды көрсетілген):
_____________________________________________________________________
Кәсіпорын қызметкерлерінің саны: ____________________________________
Кәсіпорынның белгіленген қуаты: _____________________________________
Қуаттардың жүктелімі (%): ___________________________________________
Өндірістік жабдықтың тозуы (%): _____________________________________
Ағымдағы еңбек өнімділігі (мың теңге/адам және мың/АҚШ доллары/адам):
_____________________________________________________________________
Ағымдағы энергияны тұтыну (килловатт-сағат/теңге) ___________________
Жоба мемлекеттік және/немесе салалық Бағдарламалардың қатысушы болып
табылады ма (егер болса, онда қандайда болатынын көрсетіңіз):
_____________________________________________________________________
Мемлекеттік қолдаудың қандай құралын Бағдарлама шеңберінде пайдалану
жоспарланып отыр (қажеттісін белгілеңіз ):
инвестициялық жобаны4 кешенді жоспарын әзірлегені немесе
сараптағаны үшін төлем;
ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыру беру;
инновациялық гранттар беру:
шетелде инженерлік-техникалық персоналдың біліктілігін арттыру;
біліктілігі жоғары және шетел мамандарды тарту;
консалгтингтік, жобалау және инжинирингтік ұйымдарды тарту;
басқарушылық және өндірістік технологияларды енгізу.
Сауалнаманы толтырған байланыс жасаушы тұлға (тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы, телефоны, е-mail): __________________________
Сауалнаманы толтырған күні ______________________
Қолы __________________
«Өнімділік 2020» бағдарламасын
іске асыру регламентіне
2-қосымша
нысан
Жобаның паспорты

1. Полное наименование предприятия.
2. Руководитель предприятия (фамилия, имя, отчество,
должность).
3. Руководитель проекта (фамилия, имя, отчество, должность).
4. Описание текущего производства.
5. Установленная мощность предприятия.
6. Текущая загруженность мощностей (%).
7. Текущий износ производственного оборудования (%).
8. Текущая производительность труда (тысяч тенге/человек и
тысяч/долларов США/человек).
9. Текущее энергопотребление/энергоемкость производства
(киловатт-час /тенге).
10. Наименование проекта. Краткое описание проекта и его целей,
включающее в себя новизну, уникальность, конкурентные преимущества,
прочее. Краткая характеристика продукта, основные
технико-экономические показатели.
11. Место реализации проекта.
12. Общая стоимость проекта, тысяч тенге. Доля собственных
средств от общей суммы проекта, %. Основные соинвесторы проекта и
объемы их участия.
13. Срок реализации проекта (месяц).
14. Рынок сбыта продукции.
15. Ожидаемое увеличение производительности (тысяч
тенге/человек и тысяч/долларов США/человек) труда и
энергоэффективности (киловатт-час/тенге).
_____________________________          ________________________
(должность лица, имеющего             подпись/фамилия/
полномочия для подписания
документов от имени заявителя)
(печать)
Приложение 3
к Регламенту реализации Программы
«Производительность 2020»
форма
Меморандум
о сотрудничестве между
АО «Казахстанский институт развития индустрии»
и потенциальным участником Программы «Производительность 2020»
_____________________________________________________
(наименование предприятия, отрасль, область)
г. Астана                                    «___»______________ года
АО «Казахстанский институт развития индустрии», именуемое в
дальнейшем «Оператор Программы», в лице __________________________,
и ________________________________, именуемое в дальнейшем
«Потенциальный участник Программы», в лице _________________________,
именуемые в дальнейшем «Стороны»,
в целях повышения эффективности Программы «Производительность
2020», утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан
от 14 марта 2011 года № 254 (далее – Программа),
а также выражая стремление к сотрудничеству и совместной
концентрации усилий в содействии реализации Программы,
заключили настоящий Меморандум о нижеследующем.
1. Области сотрудничества
1. В рамках настоящего Меморандума Стороны выразили согласие
сотрудничать по следующим направлениям:
формирование комплексного плана инвестиционного
проекта, реализуемого в рамках Программы;
поиск возможных направлений модернизаций, направленных на
повышение эффективности реализации Программы;
совместный анализ барьеров, в том числе институционального,
структурного и экономического характера, препятствующих эффективному
развитию и модернизации предприятия;
взаимная организационная и информационная поддержка в рамках
реализации мероприятий настоящего Меморандума.

1. Кәсіпорынның толық атауы.
2. Кәсіпорын басшысы (тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы).
3. Жобаның басшысы (тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы).
4. Ағымдағы өндірістің сипаттамасы.
5. Кәсіпорынның белгіленген қуаты.
6. Қуаттардың ағымдағы жүктелгендігі (%).
7. Өндірістік жабдықтың ағымдағы тозуы (%).
8. Ағымдағы еңбек өнімділігі (мың теңге/адам және мың/АҚШ доллары/адам).
9. Ағымдағы энергияны тұтыну/өндірістің энергия қажеттілігі (киловатт-сағатт/теңге).
10. Жобаның атауы. Жобаның және жаңашылдықты, бірегейлікті, бәсекелестік артықшылықтарды, өзгелерін қамтитын оның мақсаттарының қысқаша сипаттамасы. Өнімнің қысқаша сипаттамасы, негізгі техникалық-экономикалық көрсеткіштер.
11. Жобаны іске асыру орны.
12. Жобаның жалпы құны, мың теңге. Жобаның жалпы сомасының меншікті қаражаттарының үлесі, %. Жобаның негізгі бірлескен инвесторлары және олардың қатысу көлемдері.
13. Жобаны іске асыру мерзімі (ай).
14. Өнімді өткізу нарығы.
15. Еңбек өнімділігінің күтілетін ұлғайтуы (мың теңге/адам және мың/АҚШ доллары/адам) және мың/АҚШ доллары/адам) энергия тиімділігі (киловатт-сағат/теңге).
____________________________________
(өтінім беруші атынан құжаттарға қол
қою уәкілеттігіне ие тұлға
лауазымы/)
(мөр)
_______________________
қолы/тегі/
«Өнімділік 2020» бағдарламасын
іске асыру регламентіне
3-қосымша
нысан
«Қазақстандық индустрияны дамыту институты» АҚ мен «Өнімділік
2020» бағдарламасының әлеуетті қатысушысы арасындағы
ынтымақтастық туралы меморандум
_____________________________________________________
(кәсіпорынның атауы, саласы, аясы)
Астана қ. _______                            жылғы «___»_________
«Қазақстандық индустрияны дамыту институты» АҚ, бұдан әрі
«Бағдарлама Операторы» деп аталатын, ________________________________
тұлғасында, және _________________________________________, бұдан әрі
«Бағдарламаның әлеуетті қатысушысы» деп аталатын _________________________________ тұлғасында, одан әрі «Тараптар» деп
аталып,
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 14 наурыздағы
№ 254 қаулысымен бекітілген «Өнімділік 2020» бағдарламасының (бұдан
әрі - Бағдарлама) тиімділігін арттыру мақсатында,
сондай-ақ Бағдарламаны іске асыруға жердемдесуде
ынтымақтастыққа және бірлескен шоғырландыруға ұмтылысын білдіре
отырып,
осы Төмендегілер туралы меморандумды жасасты.
1. Ынтымақтастық саласы
1. Осы Меморандум шеңберінде Тараптар мына бағыттар бойынша ынтымақтасуға келісім білдірді:
Бағдарлама шеңберінде іске асырылатын инвестициялық жобаның кешенді жоспарын қалыптастыру;
Бағдарламаны іске асыру тиімділігін арттыруға бағытталған жаңғыртудың мүмкін бағыттарын іздеу;
кедергілерді бірлесіп талдау, оның ішінде кәсіпорынның тиімді дамуы мен жаңғыруына кедергі болатын, институционалдық, құрылымдық және экономикалық сипаты;
осы Меморандумның іс-шараларын іске асыру шеңберінде өзара ұйымдастырушылық және ақпараттық қолдау.

2. В целях реализации настоящего Меморандума Стороны
соглашаются о нижеследующем:
1) Оператор Программы:
консультирует по условиям участия в Программе и механизму ее
реализации;
консультирует при разработке комплексного плана инвестиционного
проекта;
оказывает помощь при выборе консалтинговой компании,
привлекаемой для разработки или экспертизы комплексного плана
инвестиционного проекта;
осуществляет иные мероприятия по достижению цели настоящего
Меморандума.
2) Потенциальный участник Программы:
предоставляет необходимую информацию по предприятию в рамках
планируемого к реализации инвестиционного проекта;
планирует мероприятия по модернизации предприятия с целью
определения стратегических направлений развития производства;
осуществляет иные мероприятия по достижению цели настоящего
Меморандума.
3. Области сотрудничества могут быть изменены или дополнены по
взаимному письменному согласию Сторон.
2. Инструменты сотрудничества
4. Инструментами сотрудничества определены:
организация взаимных консультаций;
обмен информацией и документами профессионального характера;
участие в конференциях, семинарах, тренингах, круглых столах
и др.
3. Условия сотрудничества
5. Стороны обеспечат благоприятные условия для реализации
сотрудничества.
6. Стороны пришли к согласию, что в течение срока действия
настоящего Меморандума, предоставляемая Сторонами друг другу
информация будет считаться конфиденциальной и не подлежит передаче
третьим лицам.
7. Настоящий Меморандум не затрагивает права и обязательства
Сторон, вытекающих из других договоров, участниками которых они
являются.
8. Ни одна из Сторон не вправе передавать свои права по
настоящему Меморандуму третьей стороне без согласия другой Стороны.
4. Разрешение споров
9. Спорные вопросы, связанные с применением или толкованием
настоящего Меморандума, разрешаются путем переговоров между
Сторонами.
10. Для осуществления контроля сотрудничества по настоящему
Меморандуму Сторонами будут проводиться консультации.
5. Заключительные положения
11. Настоящий Меморандум заключается сроком на 1 (один) год и
вступает в силу со дня его подписания Сторонами.
12. Настоящий Меморандум автоматически продлевается на
последующий период длительностью в 1 (один) год, в случае, если одна
из сторон не уведомит другую сторону не менее чем за 1 (один) месяц
до истечения соответствующего срока о своем намерении прекратить
действие настоящего Меморандума.
13. Настоящий Меморандум составлен в двух экземплярах, на
русском языке по одному экземпляру, имеющих одинаковую юридическую
силу для каждой из Сторон.
От Потенциального участника Программы
___________________________
(адрес, контактный телефон)
______________________
(должность)
___________________ /________/
(подпись)
«___» ___________________ года
(печать)
От Оператора Программы

2. Осы Меморандумды іске асыру мақсатында Тараптар мына төмендегілер туралы келіседі:
1) Бағдарлама Операторы:
Бағдарламаға қатысу шарттары мен оның іске асырылу тетігі бойынша консультация береді;
инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу кезінде консультация береді;
инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу немесе сараптау үшін тартымды консалтингтік компанияны таңдау кезінде көмек көрсету;
осы Меморандумның мақсаттарына қол жеткізу жөніндегі өзге де іс-шараларды жүзеге асырады.
2) Бағдарламаның әлеуетті қатысушысы:
іске асыруға жоспарланған инвестициялық жоба шеңберінде кәсіпорын бойынша қажетті ақпаратты ұсынады;
өндірісті дамытудың стратегиялық бағыттарын айқындау мақсатында кәсіпорынды жаңғырту жөніндегі іс-шараларды жоспарлайды;
осы Меморандумның мақсаттарына қол жеткізу жөніндегі өзге де іс-шараларды жүзеге асырады.
3. Ынтымақтастық саласында Тараптардың өзара жазбаша келісімі бойынша өзгертілуі және толықтырылуы мүмкін.
2. Ынтымақтастық құралдары
4. Ынтымақтастық құралдары мыналарды айқындады:
өзара консультацияларды ұйымдастыруды;
кәсіби сипаттағы ақпаратпен және құжаттармен алмасуды;
конференцияларға, семинарларға, тренингтерге, дөңгелек үстелдерге және басқаларға қатысуды.
3. Ынтымақтастық шарттары
5. Тараптар ынтымақтастықты іске асыру үшін қолайлы жағдайларды қамтамасыз етеді.
6. Тараптар осы Меморандумның қолданысы мерзімі ішінде Тараптар бір-біріне ұсынатын ақпарат құпия деп саналатындығына және үшінші тұлғаларға беруге жататындығына келісті.
7. Осы Меморандум қатысушысы Тараптар болып табылатын, басқа шарттардан туындаған олардың құқықтары мен міндеттерін қозғамайды.
8. Тараптардың бірі де осы Меморандум бойынша өз құқығын басқа Тараптың келісімінсіз үшінші тарапқа ұсынуға құқылы емес.
4. Дауларды шешу
9. Осы Меморандумды қолданумен немесе түсіндірумен байланысты даулы мәселелер Тараптар арасында келіссөздер жолымен шешіледі.
10. Осы Меморандум бойынша ынтымақтастықты бақылауды жүзеге асыру үшін Тараптар консультациялар жүргізетін болады.
5. Қорытынды ережелер
11. Осы Меморандум 1 (бір) жыл мерзімге жасалады және Тараптар оған қол қойған күні күшіне енеді.
12. Осы Меморандум, егер тараптардың бірі өзінің осы Меморандум қолданысын тоқтату ниеті туралы тиісті мерзім өткенге дейін кемінде 1 (бір) ай ішінде басқа тарапқа хабарламаса, ұзақтығы 1 (бір) жылға кейінгі кезеңге автоматты түрде ұзартылады.
13. Осы Меморандум Тараптардың әрқайсысына бір-бір данадан, бірдей заңды күші бар қазақ тілінде екі данада жасалған.
Бағдарламаның Әлеуетті
қатысушысынан
________________________________
(мекен-жайы, байланыс телефоны)
________________________________
(лауазымы)
___________________ /________/
(қолы)
________жылғы «___» ___________
(мөр)
Бағдарлама Операторынан

010000, г. Астана, ул. Сыганак, д.25,
БЦ «Ансар», 13 этаж,
тел: 8 (7172) 72-94-02,
факс: 72-94-13/11
__________________/__________/
(подпись)
«___» ___________________ года
(печать)
Приложение 4
к Регламенту реализации Программы
«Производительность 2020»
форма
Заявка
на участие в Программе «Производительность 2020»
и получение мер государственной поддержки
в рамках первой задачи
_____________________________________________________________________
(наименование организации)
Прошу принять заявку с пакетом необходимых документов для
участия в Программе «Производительность 2020»:
1) анкета;
2) паспорт проекта;
3) слайд-презентация по проекту;
4) комплексный план инвестиционного проекта;
5) оригинал справки с банка(ов) с подписью и печатью, в
котором(ых) обслуживается субъект предпринимательства, об отсутствии
просроченной задолженности по всем видам обязательств субъекта
предпринимательства;
6) оригинал справки соответствующего налогового органа об
отсутствии налоговой задолженности и задолженности по обязательным
пенсионным взносам и социальным отчислениям;
7) копия заключения аудитора за последний финансовый год (для
акционерных обществ);
8) копии правоустанавливающих документов;
9) заключение государственной экологической экспертизы на
предварительную оценку воздействия на окружающую среду (при получении
инструмента «долгосрочное лизинговое финансирование»).
Наименование проекта: _________________________________________
Содержание, обоснование сроков и стоимости проекта приведено в
прилагаемых документах. Достоверность представленной информации
гарантируем.
Приложение на ___ листах:
_______________________________________         ____________________
(должность лица, имеющего полномочия            подпись/фамилия/
подписания документов от имени
заявителя)
(печать)
Приложение 5
к Регламенту реализации Программы
«Производительность 2020»
Методика
разработки комплексного плана инвестиционного проекта
1. В настоящей Методике используются следующие основные понятия:
1) модернизация предприятия – непрерывный и динамичный процесс повышения производительности используемой техники и технологии, а также усовершенствование системы управления предприятием, которые приводят к качественному обновлению объекта финансово-экономических показателей и производственных результатов;
2) комплексный план инвестиционного проекта – пакет необходимой экономической, технической, управленческой и иной документации;
3) производительность труда – экономический показатель, рассчитываемый в соответствии с Методикой расчета производительности труда, утвержденной приказом исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 18 июля 2011 года № 199.

010000, Астана қ., Сығанақ к., 25-үй,
«Аңсар» БО, 13-қабат, тел: 8 (7172) 72-94-02, факс: 72-94-13/11
__________________ /__________/
(қолы)
________жылғы «___» __________
(мөр)
«Өнімділік 2020» бағдарламасын
іске асыру регламентіне
4-қосымша
нысан
«Өнімділік 2020» Бағдарламасына қатысуға және бірінші міндет
шеңберінде мемлекеттік қолдау шараларын алуға арналған
өтінім
____________________________________________________________________
(ұйымның атауы)
«Өнімділік 2020» бағдарламысына қатысу үшін қажетті құжаттар пакеті бар осы өтінімді қабылдауыңызды сұраймын:
1) сауалнама;
2) жоба паспорты;
3) жоба бойынша слайд-таныстыру;
4) инвестициялық жобаның кешенді жоспары;
5) кәсіпкерлік субъектісіне қызмет көрсетілетін банк(тер)ден
қолы қойылған және мөрі басылған, кәсіпкерлік субъектісінің
міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша мерзімі кешіктірілген
қарыздарының жоқтығы туралы анықтаманың түпнұсқасы;
6) тиісті салық органының салықтың берешектерінің және міндетті
зейнетақылық жарналар мен әлеуметтік аударымдар бойынша
берешектерінің жоқтығы туралы анықтамасының түпнұсқасы;
7) аудитордың соңғы қаржылық жылға қорытындысының көшірмесі
(акционерлік қоғамдар үшін);
8) құқық белгілейтін құжаттардың көшірмелері;
9( қоршаған ортаға ықпал етуді алдын ала бағалаудың мемлекеттік
экологиялық сараптамалық қорытындысы («ұзақ мерзімді лизингтік
қаржыландыру» құралын алу кезінде).
Жобаның атауы: ________________________________________________
Жобаның мазмұны, мерзімдердің негіздемесі және құны қоса
берілген құжаттарда келтірілген. Ұсынылған ақпараттың дұрыстығына
кепілдік береміз.
__________________________________________
(өтінім беруші атынан құжаттарға қол қою
өкілеттігіне ие тұлғаның лауазымы)
(мөр)
__________________
қолы/тегі/
«Өнімділік 2020» бағдарламасын
іске асыру регламентіне
5-қосымша
Инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу
әдістемесі
1. Осы Меморандумда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) кәсіпорынды жаңғырту –пайдаланылатын техника мен технологияның өнімділігін арттырудың, сондай-ақ объектінің қаржылық-экономикалық көрсеткіштерінің және өндіру нәтижелерінің сапалы жаңаруына әкелетін кәсіпорынды басқару жүйесін жетілдірудің үздіксіз және серпінді процесі;
2) инвестициялық жобаның кешенді жоспары – қажетті экономикалық, техникалық, басқарушылық және өзге құжаттамалар пакеті.
3) еңбек өнімділігі – Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2011 жылғы 18 шілдедегі № 199 бұйрығымен бекітілген, Еңбек өнімділігін есептеудің әдістемесіне сәйкес есептелетін экономикалық көрсеткіш;

2. Комплексный план инвестиционного проекта предусматривает достижение следующих показателей:
1) финансовая окупаемость инвестиционного проекта;
2) повышение производительности труда в два раза, но не менее чем в полтора раза от среднего отраслевого уровня по проектам модернизации действующих предприятий или в три раза от среднего отраслевого уровня по новым инвестиционным проектам;
3) конкурентоспособность продукции (востребованной на внутреннем и внешних рынках продукции).
3. При разработке комплексного плана инвестиционного проекта заявитель принимает на себя всю ответственность за полноту и достоверность представленных исходных данных и расчетов. Для всех исходных данных и расчетных величин указываются источники их получения. Преднамеренное искажение заявителем предоставляемых данных является основанием для прекращения экспертизы и отклонения проекта.
4. Комплексный план инвестиционного проекта представляется Заявителем на бумажном и электронном носителях: текстовые документы в файлах Word-формата, таблицы с расчетами в файлах Excel-формата.
5. Комплексный план инвестиционного проекта пронумеровывается, переплетается, прошивается, скрепляется бумажной пломбой, на которой делается запись о количестве прошитых и пронумерованных листов, а также подписывается первым руководителем Заявителя с оттиском печати. Подпись и оттиск печати наносятся частично на бумажную пломбу, частично на лист документа. В случае разработки комплексного плана инвестиционного проекта консалтинговой компанией комплексный план инвестиционного проекта подписывается руководителем консалтинговой компании с оттиском печати на титульном листе комплексного плана. Заявитель представляет вместе с оригиналом комплексного плана инвестиционного проекта его копию, заверенную подписью первого руководителя и оттиском печати Заявителя.
6. Комплексный план инвестиционного проекта оформляется по форме согласно приложению к настоящей Методике.
Приложение
к Методике разработки комплексного
плана инвестиционного проекта
форма
Комплексный план инвестиционного проекта
1. Общие сведения
1) Сведения о заявителе:
наименование юридического лица, организационно-правовая
форма, отраслевая принадлежность, должность и фамилия, имя,
отчество руководителя;
юридический и фактический адрес, телефон, факс, e-mail;
номер и дата государственной регистрации предприятия.
2) Анализ текущего состояния заявителя:
деятельность предприятия, его производственная
структура, продукция (работы, услуги), производимые предприятием;
динамика развития производства основных видов продукции
за последние 3 (три) года: действующие мощности по
производству продукции, производство продукции в натуральном и
стоимостном выражении;
основные потребители выпускаемой продукции;
доля продукции, реализуемая на внутреннем и внешнем рынках.

2. Инвестициялық жобаның кешенді жоспары мынадай көрсеткіштерге қол жеткізуді көздейді:
1)  инвестициялық жобаның қаржылық өзін-өзі ақтауы;
2) еңбек өнімділігін екі есе, бірақ жұмыс істеп тұрған кәсіпорындарды жаңғырту жобалары бойынша салалық деңгейден кемінде жарты есеге немесе жаңа инвестициялық жобалар бойынша орташа салалық деңгейден үш есеге артуы;
3) өнімнің бәсекеге қабілеттілігі (өнімнің ішкі және сыртқы нарықтардағы сұранысы).
3. Инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу кезінде өтінім беруші өзіне ұсынылған шығыс деректер мен есептеулердің толықтылығы мен дұрыстығына толық жауапкершілікті алады. Барлық шығыс деректер мен есептеу көлемдері үшін оларды алу көздері көрсетіледі. Өтінім беруші ұсынған қасақана бұрмаланған деректер сараптаманы тоқтату және жобаны бас тарту үшін негіздеме болып табылады.
4. Инвестициялық жобаның кешенді жоспарын Өтінім беруші қағаз және электрондық тасығышта: мәтінді құжаттар Word-форматындағы файлдарда, есептері бар кестелер Excel-форматтындағы файлда ұсынылады.
5. Инвестициялық жобаның кешенді жоспары нөмірленеді, мұқабасы түптеледі, тігіледі, қағаз пломбамен бекітіледі, онда тігілген және нөмірленген парақтар саны туралы жазба жазылады, сондай-ақ мөртаңбасы бар өтінім берушінің бірінші басшысы қол қояды. Қол мен мөртаңбасы қағаз пломбаға ішінара, құжат парағына ішінара басылып жазылады. Консалтингтік компания инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеген жағдайда, инвестициялық жобаның кешенді жоспары кешенді жоспардың титулдық парағына мөртаңбасы бар консалтингтік компания басшысының қолы қойылады. Өтінім беруші инвестициялық жобаның кешенді жоспарының түпнұсқасымен бірге бірінші басшының қолымен және өтінім берушінің мөртаңбасымен куәландырылған оның көшірмесін ұсынады.
6. Инвестициялық жобаның кешенді жоспары осы Әдістемеге қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
Инвестициялық жобаның кешенді
жоспарын әзірлеу әдістемесіне
қосымша
нысан
Инвестициялық жобаның кешенді жоспары 1. Жалпы мәлімет
1) Өтінім беруші туралы мәлімет:
заңды тұлғаның атауы, ұйымдық-құқықтық нысаны, салалық тиесілігі, басшының лауазымы және тегі, аты, әкесінің аты;
заңды және нақты мекенжайы, телефоны, факс,e-mail;
кәсіпорынды мемлекеттік тіркеу номірі мен күні.
2) Өтініш берушінің ағымдағы жағдайын талдау:
кәсіпорын қызметі, оның өндірістік құрылымы, кәсіпорын өндіретін өнім (жұмыстар, көрсетілетін қызметтер);
соңғы 3 (үш) жылда өнімдердің негізгі түрлерін өндіруді дамыту серпіні: өнім өндіру бойынша қолданыстағы қуаттылық, өнімдерді заттай және құндық көріністе өндіру;
өндірілетін өнімдерді негізгі тұтынушылар;
ішкі және сыртқы нарықта сатылатын өнімдердің үлесі.

3) Организационная структура и анализ кадрового
состава предприятия:
описание организационной структуры;
информация о количественном и качественном составе
работников подразделений предприятия и сведения об управленческом
персонале, в том числе данные по: занимаемой должности, образованию,
квалификации, возрасту, стаж работы;
информация о проводимой работе по повышению
квалификации персонала;
организационная схема управления проектом (основные
участники, схема их взаимодействия);
штатное расписание в соответствии с проектом;
управленческий опыт;
опыт реализации аналогичных проектов.
4) Актуальность проекта:
необходимость и целесообразность выполнения проекта;
обоснование рентабельности и экономической
целесообразности проекта.
5) Цель проекта.
2. Соответствие инвестиционного проекта критериям Программы:
1) приложениям 1 и 2 к Программе (приводится пояснение);
2) оценке ожидаемой производительности труда (приводятся
расчеты и сопоставления значения показателя
планируемой производительности труда с текущим и/или со
средне отраслевым уровнем в соответствующих отраслях экономики по
данным национальной статистики);
3) оценке ожидаемой энергоэффективности производства
(приводится расчет и сопоставление текущего энергопотребления
с планируемым, а также энергопотребление на производство
единицы продукции);
3. Финансовое состояние предприятия:
указывается информация о финансовом состоянии
предприятия, текущей ликвидности, обеспеченности собственными
средствами, кредиторской задолженности (за последние 3 (три) года для
действующих предприятий, а для новых за фактически отработанное
время);
отсутствие убытков в течение последних 3 (трех) лет;
для акционерных обществ, приложение копии заключения
аудитора, имеющего лицензию на осуществление аудиторской деятельности
(приложить копию лицензии), (в случае если Заявитель
предоставляет комплексный план инвестиционного проекта до 30 апреля
текущего года, то прилагается копия заключения аудитора, имеющего
лицензию на осуществление аудиторской деятельности, за финансовый
год, предшествующий последнему финансовому году).
4. Обоснование направлений модернизации предприятия
1) Обоснование необходимости модернизации производственной
технологии:
анализ используемой технологии (информация о текущем состоянии
применяемых технологий производства);
сравнительный анализ преимуществ и недостатков существующих
способов производства продукции;
описание внедряемой технологии, обоснование ее выбора и
сравнение с альтернативными вариантами, информация о стоимости,
инновационность;
ожидаемые результаты (финансовые, социальные, экологические).

3) Кәсіпорынның ұйымдық құрылымы және кадрлық құрамын талдау:
ұйымдық құрылымның сипаттамасы;
кәсіпорын бөлімшелері қызметкерлерінің саны мен сапалық құрамы туралы ақпарат және басқарушылық персоналы туралы мәлімет, оның ішінде: атқаратын лауазымы, білімі, біліктілігі, жасы, жұмыс өтілі бойынша деректер;
персоналдың біліктілігін арттыру бойынша жүргізілген жұмыс туралы ақпарат;
жобаны басқарудың ұйымдық схемасы (негізгі қатысушылар, олардың өзара іс-қимыл схемасы);
жобамен сәйкес келетін штат кестесі;
басқарушылық тәжірибесі;
ұқсас жобаларды іске асыру тәжірибесі.
4) Жобаның өзектілігі:
жобаны орындау қажеттілігі және орындылығы;
жобаның рентабельділігі мен экономикалық орындылығының негіздемесі.
5) Жобаның мақсаты.
2. Инвестициялық жобаның кешенді жоспарының
Бағдарлама өлшемдеріне сәйкестігі
1) 1 және 2-қосымшаларына (түсіндіру жүргізіледі).
2) Күтілетін еңбек өнімділігін бағалау (ұлттық статистиканың деректері бойынша экономиканың тиісті салаларындағы ағымдағы ж/немесе орта салалық деңгейі бар жоспарланатын еңбек өнімділігі көрсеткішінің мәнін салыстыру және есебі жүргізіледі).
3) Өндірістің күтілетін энергия тиімділігін бағалау (ағымдағы энергия тұтынуды жоспарланатын энергия тұтынумен салыстыру, сондай-ақ өнім бірліктерінің өндірісіне энергия тұтыну және есебі жүргізіледі).
3. Кәсіпорынның қаржылық жағдайы:
кәсіпорынның қаржылық жағдайы, ағымдағы өтімділігі, меншікті қаражатпен қамтамасыз етілуі, кредиторлық берешектері (жұмыс істеп тұрған кәсіпорындар үшін соңғы 3 (үш) жылда, ал жаңадан құрылған кәсіпорындар үшін іс жүзінде істеген уақытында) туралы ақпарат көрсетіледі;
соңғы 3 (үш) жыл ішінде шығындардың болмауы;
акционерлік қоғамдар үшін, аудиторлық қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар аудитордың қорытындысының көшірмесі қоса беріледі (лицензияның көшірмесін қоса берілсін), (егер Өтінім беруші инвестициялық жобаның кешенді жоспарын ағымдағы жылғы 30 сәуірге дейін ұсынған жағдайда, онда қаржылық жылға, соңғы қаржылық жылдың алдыңғы жылына аудиторлық қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар аудитордың қорытындысының көшірмесі қоса беріледі).
4. Кәсіпорынды жаңғырту бағыттарының негіздемесі
1) өндірістік технологияларды жаңғырту қажеттілігінің негіздемесі:
пайдаланылатын технологияларды талдау (өндірістің пайдаланылатын технологияларының ағымдағы жағдайы туралы ақпарат);
өнімдерді өндірудің қолданыстағы тәсілдерінің артықшылықтары мен жетіспеушіліктерін салыстырмалы талдау;
енгізілетін технологиялардың сипаттамасы, оны таңдау негіздемесі және баламалы нұсқалармен салыстыру, құны туралы ақпарат, инновациялылығы;
күтілетін нәтижелер (қаржылық, әлеуметтік, экологиялық).

2) Обоснование необходимости модернизации технологического
оборудования:
описание существующего технологического оборудования
(информация о текущем состоянии оборудования, уровень износа, уровень
проектной и фактической загрузки), информация возможности
приобретения дополнительного оборудования для производственных
комплексов/ технологических участков;
обоснование выбора технологического оборудования и отклонения
альтернативных вариантов (сравнительный анализ преимуществ и
недостатков выбранного оборудования, перечень, стоимость и основные
технические характеристики);
сведения о предполагаемых поставщиках (контактные данные
поставщиков с приложением заключенных/подготовленных соглашениях с
поставщиками);
информация о необходимом объеме потребления ресурсов
(электрическая и тепловая энергия, вода), а также изменения в
потреблении указанных ресурсов в результате внедрения
технологического оборудования;
3) Система управления качеством продукции на предприятии:
качественные характеристики выпускаемой продукции и меры по его
непрерывному улучшению, а также факторы, влияющие на качество
продукции (сырье, применяемые технологии производства);
информация о соответствии предполагаемой к выпуску продукции
международным стандартам качества.
4) Производственная площадка и инфраструктура:
место размещения проекта, описание и расположение;
инфраструктура производственной площадки
(электроснабжение, водоснабжение, теплоснабжение, газоснабжение,
канализация, транспортное обеспечение);
данные по потребностям в новых производственных площадях и иной
инфраструктуре.
5) Научно-инновационная поддержка проекта:
имеющийся научно-инновационный потенциал предприятия
(кадры, научная деятельность, механизмы и инструменты стимулирования
разработки и внедрения инноваций);
необходимость эффективного научно-инновационного обеспечения
проекта, заключающегося в привлечении кадров, в обосновании научной
поддержки, механизмов стимулирования инноваций.
5. Маркетинговый план или стратегия
1) Анализ существующей маркетинговой системы предприятия:
структура, штат, цели и задачи маркетинго-сбытового
подразделения предприятия;
информация об управлении сбытом продукции на предприятии
(система сбыта - оптовые торговые сети, розничные торговые сети,
прямые продажи, плотность сбыта, определение торговых запасов,
планирование транспорта);
информация об управлении продвижением продукции на предприятии
(разработка рекламных и PR мероприятий, мероприятий по стимулированию
продаж, политика в отношении торговой марки).
2) Исследование рынка продукции:
оценка существующего спроса и предложения на рынке (основные
производители и потребители, объемы производства и потребления, доли
рынка, соотношения цена/качество);
оценка динамики производства, импорта, экспорта продукции за
последние 5 лет;
ожидаемые изменения спроса, предложения и уровня конкуренции со
стороны существующих потенциальных местных производителей;
ожидаемые изменения уровня цен на выпускаемую продукцию в
результате модернизации;
местонахождение перспективных рынков реализации продукции;
существующие и ожидаемые таможенные, налоговые и другие барьеры
по выходу продукции на рынки сбыта.
3) Исследование рынка сырья, материалов и иных факторов
производства:
характеристика сырьевых и иных факторов производства (данные по
поставщикам, отдаленность от производственной площадки);
доступность сырья, материалов и иных факторов производства;
программа снабжения в натуральном и денежном выражении (на
каждый год реализации проекта).

2) Технологиялық жабдықтарды жаңғырту қажеттілігінің негіздемесі:
қолданыстағы технологиялық жабдықтардың сипаттамасы (жабдықтың ағымдағы жағдайы туралы ақпарат, тозу деңгейі, жобалық және нақты жүктеу деңгейі), өндірістік кешендер/технологиялық учаскелер үшін қосымша жабдықтарды сатып алу мүмкіндігі туралы ақпарат;
технологиялық жабдықтарды таңдау негіздемесі және баламалы нұсқалардан бас тарту (таңдап алынған жабдықтардың артықшылықтары мен жетіспеушіліктерін салыстырмалы талдауы, тізбесі, құны және негізгі техникалық сипаттамасы);
болжанатын жеткізушілер туралы мәлімет (жеткізушілермен жасалған/дайындалған келісімдерді қоса бере отырып, жеткізушілердің байланыс деректері);
ресурстарды қажетті мөлшерде тұтыну (электр және жылу энергиясы, су), сондай-ақ технологиялық жабдықтарды енгізу нәтижесінде көрсетілген ресурстарды тұтынудағы өзгерістер туралы ақпарат;
3) Кәсіпорында өнімдердің сапасын басқару жүйесі:
шығарылатын өнімдердің сапалық сипаттамасы және оны үздіксіз жақсарту шаралары, сондай-ақ өнімдердің сапасына ықпал ететін факторлар (шикізат, өндірістің қолданылатын технологиялары);
шығаруға болжанатын өнімдердің халықаралық сапа стандарттарына сәйкестігі туралы ақпарат.
4) Өндірістік алаң және инфрақұрылым:
жобаны орналастыру орны, сипаттамасы және орналасуы;
өндірістік алаңның инфрақұрылымы (электрмен қамту, сумен қамту, жылумен қамту, кәріз, көліктік қамтамасыз ету);
жаңа өндіріс алаңдарындағы қажеттіліктер және өзге де инфрақұрылым бойынша деректер.
5) Жобаны ғылыми-инновациялық қолдау:
кәсіпорынның қолда бар ғылыми-инновациялық әлеуеті (кадрлар, ғылыми қызметі, инновацияларды әзірлеуді және енгізуді ынталандырудың тетіктері мен құралдары);
кадрларды тартуда, ғылыми қолдау негіздемелерінде, инновацияларды ынталандыру тетіктерінде жасалатын жобаны тиімді ғылыми-инновациялық қамтамасыз ету қажеттілігі.
5. Маркетингтік немесе стратегиялық жоспар
1) Кәсіпорынның қолданыстағы маркетингтік жүйесін талдау:
кәсіпорынның маркетингтік-өткізу бөлімшесінің инфрақұрылымы, штаты, мақсаттары мен міндеттері;
кәсіпорындағы өнімдерді өткізуді басқару туралы ақпарат (өткізу-көтерме сауда желілерінің жүйесі, бөлшек сауда жүйелері, тікелей сатылымдар, өткізу тығыздығы, сауда қорларын айқындау, көлікті жоспарлау);
кәсіпорындағы өнімдерді жылжытуды басқару туралы ақпарат (жарнамалық және PR іс-шараларды әзірлеу, сатуды ынталандыру бойынша іс-шаралар, сауда маркасына қатысты саясат).
3) Өнім нарығын зерттеу:
нарықтағы бар сұранысты және ұсынысты бағалау (негізгі өндірушілер мен тұтынушылар, өндіріс және тұтыну көлемі, нарық үлесі, баға/сапа арақатынасы);
соңғы 5 жылдағы өндіріс серпінін, өнімдердің импортын, экспортын бағалау;
бар әлеуетті жергілікті өндірушілер тарапынан күтілетін сұранысты, ұсынысты және бәсекелестік деңгейін өзгерту;
жаңғырту нәтижесінде шығарылатын өнімге күтілетін баға деңгейін өзгерту;
өнімдерді өткізудің перспективалық нарықтарының орналасқан жері;
өткізу нарығына өнімдерді шығару бойынша қолданыстағы және күтілетін кедендік, салықтық және басқа да тосқауылдар.
3) Өндірістің шикізат, материалдар нарығын және өзге де факторларын зерттеу:
өндірістің шикізаттық және өзге де факторларының сипаттамасы (жеткізушілер бойынша деректер, өндірістік алаңнан алшақтығы);
өндірістің шикізат, материалдар және өзге де факторларының қол жетімділігі;
заттай және ақшалай көріністегі жарақтау бағдарламасы (жобаны іске асырудың әрбір жылына арналған).

4) Маркетинговая стратегия:
обоснованность прогнозируемого объема сбыта;
план производства продукции исходя из прогнозируемого уровня
использования производственных мощностей по годам;
номенклатура производимой продукции;
ценообразование на продукцию;
экспорт продукции, доля экспорта продукции от общего объема
экспорта;
внутреннее потребление продукции.
5) Контрактная проработанность проекта:
обеспеченность проекта контрактами на закупку сырья, материалов
и комплектующих (характеристика, перечень поставщиков, суммы, цены,
объемы, условия и сроки поставки, оплаты);
обеспеченность проекта контрактами на сбыт продукции (перечень
поставщиков суммы, цены, объемы, условия, сроки поставки и оплаты.
6. Финансовый план
1) Объем, структура и источники финансирования проекта:
объем средств, необходимых для реализации проекта по каждому
году реализации проекта;
запрашиваемые условия финансирования;
смета инвестиционных затрат по проекту (оборудование,
технология, транспортировка, расходы, связанные с таможенным
оформлением, сертификацией и хранением) в местной валюте по каждому
году реализации проекта;
структура и источники финансирования проекта (заемные и
собственные средства, средства операторов инструментов).
2) План расходов:
детальный прогноз деятельности заявителя в результате
модернизации с выделением расходов по проекту по годам, в натуральном
и стоимостном выражении;
калькуляция себестоимости единицы продукции в результате
модернизации в стоимостном выражении, в том числе указать нормы
расхода сырья, материалов и комплектующих в натуральном выражении.
3) План доходов (план продаж от всей деятельности с выделением
продаж от проекта по годам в натуральном и стоимостном выражении).
4) Финансовые обязательства:
перечень имеющихся у заявителя финансовых обязательств, в том
числе возвратная финансовая помощь, кредиты, облигации, гарантии
банков второго уровня (указать кредитора, номер договора, дату начала
освоения, сумму и срок займа, остаток ссудной задолженности, годовую
ставку вознаграждения, периодичность платежей, наличие просрочек);
указываются графики погашения имеющейся задолженности по
основному долгу и вознаграждению, планируемых займов и сводный график
погашения задолженности.
5) Потоки денежных средств (прогноз поступлений и выбытий
денежных средств от операционной, инвестиционной и финансовой
деятельности предприятия (по годам с учетом ожидаемых задержек по
оплате, как со стороны потребителей, так и в пользу поставщиков,
привести потоки денежных средств).

4) Маркетингтік стратегия:
өткізудің болжамды көлемінің негізділігі;
жылдар бойынша өндірістік қуаттарды пайдаланудың болжамды деңгейіне сүйене отырып өнім өндіру жоспары;
өндірілетін өнімдердің номенклатурасы;
өнімге баға белгілеу;
өнімдердің экспорты, жалпы экспорт көлемінен өнім экспортының үлесі;
өнімдерді ішкі тұтыну;.
5) Жобаның келісімшарттық пысықталуы:
жобаның шикізатты, материалдарды және жиынтықтауыштарды сатып алуға арналған келісімшарттармен қамтамасыз етілуі (сипаттама, жеткізушілердің тізбесі, сомасы, бағасы, көлемі, жеткізу шарты мен мерзімі, төлемі);
жобаның өнімдерді өткізуге арналған келісімшарттармен қамтамасыз етілуі (жеткізушілердің тізбесі, сомасы, бағасы, көлемі, жеткізу мерзімі және төлемі).
6. Қаржылық жоспар
Жобаның көлемі, құрылымы және қаржыландыру көздері:
Жобаны іске асырудың әрбір жылы бойынша жобаны іске асыру үшін қажетті қаражат көлемі;
қаржыландырудың сұратылатын шарттары;
жобаны іске асырудың әрбір жылы бойынша жергілікті валютада жоба бойынша инвестициялық шығындардың сметасы (жабдық, технология, тасымалдау, кедендік ресімдеумен, сертификаттаумен және сақтаумен байланысты шығыстар);
жобаның құрылымы және қаржыландыру көздері (қарыз және меншікті қаражаты, құралдар операторының қаражаты).
Шығыс жоспары:
жылдар бойынша, заттай және құндық көріністегі жоба бойынша шығыстарды бөле отырып, жаңғырту нәтижесіндегі өтінім берушінің қызметін егжей-тегжейлі болжау;
Құндық көріністе жаңғырту нәтижесіндегі өнім бірліктерінің өзіндік құнының калькуляциясы, оның ішінде заттай көріністегі шикізат, материалдар мен жиынтықтауыштар шығыстарының нормалары көрсетіледі.
3) Кірістер жоспары (жылдар бойынша, заттай және құндық көріністегі жобадан сатуды бөле отырып, барлық қызметтен болатын сату жоспары).
4) Қаржылық міндеттеме:
өтінім берушіде бар қаржылық міндеттемелердің тізбесі, оның ішінде қайтарымды қаржылық көмек, кредиттер, облигациялар, екінші деңгейлі банктердің кепілдемелері (кредиторды, шарт нөмірін, игеру басталған күнді, қарыз сомасы мен мерзімін, несиелік берешектің қалдығын, сыйақының жылдық ставкасын, төлемдердің мерзімділігін, мерзімінің өтуін көрсету);
негізгі қарыз және сыйақы, жоспарланатын қарыздар мен берешектерді өтеудің жиынтық кестесі бойынша берешектері бар өтеу кестесі көрсетіледі.
5) Ақшалай қаражат ағындары (кәсіпорынның операциялық, инвестициялық және қаржылық қызметінен ақшалай қаражаттың түсуін және кетуін болжау (тұтынушылар тарапынан да, сонымен қатар жеткізушілердің пайдасына да төлем бойынша күтілетін кешіктірулерді есепке ала отырып, жылдар бойынша).

6) Анализ эффективности проекта (приводится расчет финансового
цикла, чистой приведенной стоимости (NPV), внутренней нормы
доходности (IRR), срока окупаемости проекта, анализ чувствительности
проекта к снижению доходов, увеличению затрат, сопоставление
экономических затрат и выгод).
7. Оценка рисков
1) SWOT-анализ проекта (сильные и слабые стороны, угрозы и
возможности).
2) Оценка возможных рисков по проекту (выявление и первичный
анализ рисков, вероятность возникновения рисков по всем возможным
формам их проявления):
экономические риски (коммерческие и финансовые риски
неокупаемости проекта, невыполнения обязательств по погашению займа,
риск перепроизводства или невозможности сбыта продукции, риск роста
конкуренции);
технические и технологические риски (риск несоответствия
выбранной технологии производства, комплекта оборудования,
необеспеченности материалами в соответствии с потребностями проекта,
риск своевременного ввода в эксплуатацию, приводится краткая
информация);
мероприятия по снижению рисков.
8. Экологический раздел
1) Влияние проекта на состояние окружающей среды и план
мероприятий по уменьшению вредного воздействия:
описание технических и организационных мероприятий,
направленных на определение уровней предполагаемого неблагоприятного
воздействия на окружающую среду;
заключение государственной экологической экспертизы на
предварительную оценку воздействия на окружающую среду
(предварительная оценка воздействия на окружающую среду);
график реализации природоохранных мероприятий, связанных с
ограничением негативного воздействия на окружающую среду.
2) Соответствие технологии проекта международным стандартам и
нормативам по воздействию на окружающую среду.
9. План–график реализации проекта (по месяцам).
Приложение 6
к Регламенту реализации Программы
«Производительность 2020»
Форма
Заключение
экспертной оценки пакета документов
1. Общие сведения о заявителе:
контактные данные заявителя;
основная и вспомогательная деятельность (код по общему
классификатору экономической деятельности);
номенклатура продукции.
2. Общие сведения о проекте:
актуальность проекта (необходимость модернизации,
обоснованность целевых индикаторов Программы);
цель и задачи реализации проекта;
место реализации проекта (область, город, район);
стоимость проекта и источники финансирования (собственные,
заемные средства, средства операторов инструментов).
3. Соответствие проекта критериям Программы:
соответствие Приложениям 1 и 2 к Программе;
финансовая устойчивость предприятия;
производительность труда по проекту (сравнение значения
показателя планируемой производительности труда с текущим и
среднеотраслевым уровнем);
энергоэффективность проекта (сравнение значения показателя
планируемого энергопотребления с текущим уровнем);
конкурентоспособность продукции (востребованной на внутреннем и
внешних рынках продукции).

6) Жобаның тиімділігін (қаржылық циклдің, таза келтірілген құнының (NPV) есебі, табыстылықтың ішкі нормалары (IRR), жобаның өтімділік мерзімі, табыстарды төмендетуге, шығындарды ұлғайтуға жобаның сезімталдығын талдау, экономикалық шығын мен пайданы салыстыру).
7. Тәуекелдерді бағалау
1) Жобаны SWOT-талдау (әлді және әлсіз жақтары, қатерлер мен мүмкіндіктері).
2) Жоба бойынша мүмкін болатын тәуекелдерді бағалау (тәуекелдерді анықтау және бастапқы талдау, олардың көріністерінің барлық мүмкін болатын нысандары бойынша тәуекелдердің туындау ықтималдылығы):
экономикалық тәуекелдер (жобаның өтімді еместігінің коммерциялық және қаржылық тәуекелдері, қарызды өтеу бойынша міндеттемелердің орындалмауы, өнімдерді асыра өндіру немесе өткізудің мүмкін еместігі тәуекелдері);
техникалық және технологиялық тәуекелдер (өндірістің таңдап алынған технологияларының, жабдық жиынтығының сәйкес келмеуі, жобаның қажеттіліктеріне сәйкес материалдармен қамтамасыз етілмеу тәуекелдері, пайдалануға уақытылы беру тәуекелі, қысқаша ақпарат келтіріледі);
тәуекелдерді төмендету бойынша іс-шаралар.
8. Экологиялық бөлім
1) Жобаның қоршаған орта жағдайына ықпал етуі және зиянды әсерлерді азайту жөніндегі іс-шаралар жоспары:
қоршаған ортаға болжанатын қолайсыз әсерлердің деңгейін айқындауға бағытталған техникалық және ұйымдастырушылық іс-шаралардың сиапттамасы;
қоршаған ортаға әсер етуді алдын ала бағалауға арналған мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысы (қоршаған ортаға әсер етуді алдын ала бағалау);
қоршаған ортаға жағымсыз әсер етуді шектеумен байланысты табиғатты қорғау іс-шараларын іске асыру кестесі.
2) Жоба технологияларының қоршаған ортаға әсері бойынша халықаралық стандарттар мен нормативтердің сәйкестігі.
9. Жобаны іске асырудың жоспар-кестесі (айлар бойынша).
«Өнімділік 2020» бағдарламасын
іске асыру регламентіне
6-қосымша
Нысан
Құжаттар топтамасын сараптамалық бағалау қорытындысы
1. Өтінім беруші туралы жалпы мәлімет:
өтінім берушінің байланыс деректері;
негізгі және қосымша қызмет (экономикалық қызметтің жалпы жіктеуішінің коды);
өнім номенклатурасы.
2. Жоба туралы жалпы мәлімет:
жобаның өзектілігі (жаңғырту қажеттілігі, Бағдарламаның нысаналы индикаторларының негізділігі);
жобаны іске асырудың мақсаты мен міндеті;
жобаны іске асыру орны (облыс, қала, аудан);
жобаның құны және қаржыландыру көздері (меншікті, қарыз қаражаты, құрал операторларының қаражаты).
3. Жобаның Бағдарлама өлшемдеріне сәйкестігі:
Бағдарламаға 1 және 2-қосымшаларға сәйкестігі;
кәсіпорынның қаржылық тұрақтылығы;
жоба бойынша еңбек өнімділігі (жоспарланатын еңбек өнімділігі көрсеткішінің мәнін ағымдағы және орта салалық деңгеймен салыстыру);
жобаның энергия тиімділігі (жоспарланатын энергия тұтыну көрсеткішінің мәнін ағымдағы деңгеймен салыстыру);
өнімнің бәсекеге қабілеттілігі (ішкі және сыртқы нарықтардағы сұранысқа ие өнімдер).

4. Основные выводы и рекомендации по проекту:
ожидаемые результаты от реализации проекта;
рекомендации по реализации проекта.
Приложение 7
к Регламенту реализации Программы
«Производительность 2020»
форма
АО «Казахстанский институт развития индустрии»
от ___________________________________________
(полное наименование услугополуполучателя
государственной услуги)
Адрес ___________________________________
(индекс, город, район, область,
улица, № дома, телефон)
Реквизиты услугополучателя__________________________
(№ справки (при наличии свидетельства) о государственной
регистрации юридического лица/индивидуального предпринимателя,
бизнес-идентификационный номер, индивидуальный
идентификационный номер)
Заявление
на получение возмещения расходов за разработку
или экспертизу комплексного плана инвестиционного проекта
Прошу перечислить денежные средства за разработку (экспертизу)
комплексного плана инвестиционного проекта.
Приложение: на ___ листах.
оригинал или нотариально засвидетельствованная копия договора
заключенного между заявителем и консалтинговой компанией на
разработку или экспертизу комплексного плана инвестиционного проекта
(______ листов);
оригинал или нотариально засвидетельствованная копия акта
оказанных услуг по разработке или экспертизе комплексного плана
инвестиционного проекта (_____ листов);
оригинал счет-фактуры на общую сумму услуг по разработке или
экспертизе комплексного плана инвестиционного проекта (____ листов);
оригинал платежного поручения на общую сумму услуг по
разработке или экспертизе комплексного плана инвестиционного проекта
(_____ листов).
Руководитель ______________________________
(подпись)      (фамилия, имя, отчество)
печать
Приложение 8
к Регламенту реализации Программы
«Производительность 2020»
форма
Соглашение о мониторинге инвестиционного проекта
____________                                 «___»___________ 201__г.
(город)
АО «Казахстанский институт развития индустрии», именуемое в
дальнейшем «оператор Программы», в лице ____________________________,
действующего на основании __________________________________________,
с одной стороны, ___________________________________________________,
(полное наименование оператора инструмента)
именуемый в дальнейшем «оператор инструмента», в лице _______________
(должность, фамилия, имя, отчество)
действующего на основании __________________________________________,
со второй стороны, и ______________________________________________,
(полное наименование участника Программы)
именуемый в дальнейшем «участник», в лице _________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество руководителя)
действующего на основании __________________________________________,
с третьей стороны, совместно именуемые «Стороны», а каждый в
отдельности «Сторона», заключили настоящее Соглашение по реализации
инвестиционных проектов (далее - Соглашение) о нижеследующем:

4. Жоба бойынша негізгі қорытындылар мен ұсынымдар:
жобаны іске асырудан күтілетін нәтижелер;
жобаны іске асыру бойынша ұсынымдар.
«Өнімділік 2020» бағдарламасын
іске асыру регламентіне
7-қосымша
нысан
«Қазақстандық индустрия дамыту институты» АҚ
___________________________________________
(мемлекеттік қызметті алушының толық атауы)
мекенжайы __________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше,үйдің
№, телефоны)
Қызметті алушының деректемелері ______________________
(заңды ұлғаны/жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу
туралы анықтаманың (бар болған жағдайда куәліктің)
№, бизнес-сәйкестендіру нөмірі,
жеке сәйкестендіру нөмірі)
Инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеуге немесе
сараптамасына жұмсалған шығыстарды өтеуге арналған
өтінім
Инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеуге (сараптауға) ақшалай қаражат аударуды сұраймын.
Қосымша: ___ парақ.
инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеуге немесе сараптамасына арналған өтінім беруші мен консалтингтік компания арасында жасалған шарттың түпнұсқасы немесе куәландырылған көшірмесі (__парақ);
инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу немесе сараптамасы бойынша көрсетілген қызмет актісінің түпнұсқасы немесе куәландырылған көшірмесі (__парақ);
инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу немесе сараптамасы бойынша қызметтердің жалпы сомасына шот-фактураның түпнұсқасы (__парақ);
инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу немесе сараптамасы бойынша қызметтердің жалпы сомасына төлемдік тапсырманың түпнұсқасы (__парақ).
Басшы _____________________________________
(қолы) (аты, әкесінің аты, фамилиясы)
мөр
«Өнімділік 2020» бағдарламасын
іске асыру регламентіне
8-қосымша
нысан
Инвестициялық жобаның мониторингі туралы
келісім
____________                                   201__ж. «___»_________
(қала)
Бұдан әрі «Бағдарлама операторы» деп аталатын, _______________
негізінде әрекет ететін _______________ тұлғасында «Қазақстандық
индустрия дамыту институты» АҚ-ы, бір тараптан, бұдан әрі «құралоператоры» деп аталатын _____________________ негізінде әрекет
ететін, ___________________________________________________________,
(құрал операторының толық атауы)
___________________________________________________________________
(лауазымы, аты, әкесінің аты, фамилиясы) тұлғасында екінші тараптан
және бұдан әрі «қатысушы» деп аталып
_______________________________________________________ тұлғасында
(Бағдарлама қатысушының толық атауы)
____________________________________ негізінде әрекет ететін _______
(басшысының лауазымы, аты, әкесінің аты, фамилиясы)
үшінші тараптан, бірлесіп «Тараптар» деп аталатын, ал әрбіреуі жеке
«Тарап» деп аталатындар, мына төмендегілер туралы инвестициялық
жобаларды іске асыру бойынша осы Келісімді (бұдан әрі - Келісім)
жасасты:

1. Предмет Соглашения
1.1. Участник обязуется реализовать инвестиционный проект
«__________________________________________________________________»
(наименование инвестиционного проекта)
(далее - инвестиционный проект) и достичь целевых индикаторов
Программы (увеличение производительности труда, сокращение
энергопотребления, увеличения загрузки мощностей), оператор
инструмента - предоставлять государственную меру поддержки участнику
в виде инструмента «долгосрочное лизинговое финансирования», а
оператор Программы - проводить мониторинг реализации проекта в рамках
Программы «Производительность 2020», утвержденной постановлением
Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2011 года № 254 (далее
- Программа).
2. Обязательства Сторон
2.1. Оператор Программы обязуется:
2.1.1. Информировать оператора инструмента и участника обо всех
изменениях, связанных с реализацией Программы, способных оказать
существенное влияние на исполнение Соглашения.
2.1.2. Проводить мониторинг реализации инвестиционного проекта
в течение всего срока его реализации.
2.1.3. Выносить результаты мониторинга инвестиционных проектов
на рассмотрение Межведомственной комиссии по модернизации предприятий
при Министерстве индустрии и новых технологий Республики Казахстан.
2.2. Оператор инструмента обязуется:
2.2.1. Проводить мониторинг реализации инвестиционного проекта
в течение всего срока его реализации.
2.2.2. Предоставлять на ежеквартальной основе оператору
Программы не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным
периодом, отчет оператора инструмента о ходе предоставления
инструмента государственной поддержки «предоставление долгосрочного
лизингового финансирования» в рамках Программы, по форме согласно
приложению 21 к настоящему Регламенту, а также направлять отчет
участников Программы.
2.3. Участник обязуется:
2.3.1. На ежеквартальной основе не позднее 5 числа месяца,
следующего за отчетным периодом, представлять оператору Программы
и/или оператору инструмента отчет участника первой задачи Программы о
ходе реализации инвестиционного проекта по форме согласно приложению
к настоящему Соглашению.
2.3.2. Предоставить оператору Программы и/или оператору
инструмента дополнительную информацию о ходе реализации
инвестиционного проекта в срок не более 5 (пять) рабочих дней со дня
получения от него соответствующего запроса.
2.3.3. В результате реализации инвестиционного проекта достичь
следующих плановых показателей комплексного плана инвестиционного
проекта:
п/п
Индикаторы
Ед. изм.
Текущие показатели
Плановые показатели
1
Увеличение производительности труда
тысяч тенге/человека
тысяч долларов США/человека
2
Сокращение энергопотребления на единицу продукции
киловатт-час/тенге
3
Средняя загрузка мощностей
%
4
Объем выпуска продукции
в денежном выражении
в натуральном выражении
и другие при наличии (определяются по каждому инвестиционному проекту индивидуально согласно заключению экспертной оценки оператора Программы)

1. Келісім мәні
1.1. Қатысушы «______________________________________________»
(инвестициялық жобаның атауы)
инвестициялық жобаны (бұдан әрі – инвестициялық жоба) іске
асыруға және Бағдарламаның мақсатты индикаторларына қол жеткізуге
(еңбек өнімділігін ұлғайту, энергия тұтынуды қысқарту, қуаттарды
жүктеуді ұлғайту), ал құрал операторы «ұзақ мерзімді лизингтік
қаржыландыру» құралы (дар) түрінде қатысушыға мемлекеттік қолдау
шарасын (шараларын) ұсынуға, ал Бағдарлама операторы Қазақстан
Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 14 наурыздағы № 254 қаулысымен
бекітілген «Өнімділік 2020» бағдарламасы (бұдан әрі - Бағдарлама)
шеңберінде жобаны іске асыру мониторингін жүргізуге міндеттенеді.
2. Тараптардың міндеттемелері
2.1. Бағдарлама Операторы:
2.1.1. Құрал операторын және қатысушыны Келісімді орындауға
елеулі әсер етуге қабілетті Бағдарламаны іске асырумен байланысты,
барлық өзгерістер туралы хабардар етуге;
2.1.2. Инвестициялық жобаны іске асырудың барлық мерзімі ішінде
оның іске асыру мониторингін жүргізуге;
2.1.3. Инвестициялық жобалар мониторингінің нәтижелерін
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
жанындағы Кәсіпорындарды жаңғырту жөніндегі ведомствоаралық комиссия
қарауына шығаруға міндеттенеді.
2.2. Құрал операторы:
2.2.1. Инвестициялық жобаны іске асыру мониторингін оны іске
асырудың барлық мерзімі ішінде жүргізуге;
2.2.2. Тоқсан сайынғы негізде есептік кезеңнен кейінгі айдың 15
күнінен кешіктірмей Бағдарлама операторына осы Регламенттің
21-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Бағдарлама шеңберінде «ұзақ
мерзімді лизингтік қаржыландыру ұсыну» мемлекеттік қолдау құралдарын
ұсыну барысы туралы құрал операторының есебін ұсынуға, сондай-ақ
Бағдарламаға қатысушылардың есептерін жіберуге міндеттенеді.
2.3. Қатысушы:
2.3.1. Осы Келісімнің қосымшасына сәйкес нысан бойынша
инвестициялық жобаны іске асыру барысы туралы Бағдарламаның
бірінші міндетінің қатысушысының есебін тоқсан сайынғы негізде
есептік кезеңнен кейінгі айдың 5 күнінен кешіктірмей Бағдарлама
операторына және/немесе құрал операторына ұсынуға;
2.3.2. Бағдарлама операторына және/немесе құрал операторына
одан тиісті сұрауды алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен
аспайтын мерзімде инвестициялық жобаны іске асыру барысы туралы
қосымша ақпаратты беруге;
2.3.3. Инвестициялық жобаны іске асыру нәтижесінде
инвестициялық жобаның кешенді жоспарының мынадай жоспарлы
көрсеткіштеріне қол жеткізу:
Р/с №
Индикаторлар
Өлшем бірлігі
Ағымдағы көрсеткіштер
Жоспарлы көрсеткіштер
1
Еңбек өнімділігін ұлғайту
мың теңге/адам
мың АҚШ доллары/адам
2
Энергия тұтынуды өнім бірлігіне қысқарту
киловатт-сағат/теңге
3
Қуаттылықтардың орташа жүктелімі
%
4
Өнім шығару көлемі
ақшалай көріністе
заттай көріністе
және болған жағдайда басқалары (Бағдарлама операторының сараптау бағасының қорытындысына сәйкес әрбір инвестициялық жоба бойынша жеке айқындалады)

3. Права Сторон
3.1. Оператор Программы вправе запрашивать от оператора
инструмента и участника дополнительную информацию о ходе реализации
инвестиционного проекта.
3.2. Оператор инструмента вправе запрашивать информацию от
оператора Программы о ходе реализации Программы и участника о ходе
реализации инвестиционного проекта
3.3. Участник имеет право при наличии положительных заключений
экспертной оценки оператора Программы и оператора инструмента
получить государственную(ые) меру(ы) поддержки, предусмотренную(ые)
пунктом 1 Соглашения, в порядке и на условиях, установленных
Программой.
4. Ответственность Сторон
4.1. Участник несет ответственность за:
полноту, своевременность и достоверность предоставленной
информации;
достижение показателей реализации инвестиционного проекта,
указанных в подпункте 2.3.3. пункта 2 Соглашения;
4.2. Оператор инструмента несет ответственность за:
полноту, своевременность и достоверность предоставленной
информации;
за своевременное предоставление мер государственной поддержки.
4.3. Оператор Программы несет ответственность за полноту,
своевременность и достоверность предоставленной информации.
5. Конфиденциальность
5.1. Информация, касающаяся условий Соглашения, банковская
тайна, а также финансовая, коммерческая и иная информация, полученная
Сторонами в ходе заключения и исполнения Соглашения, является
конфиденциальной и не подлежит разглашению третьим лицам, за
исключением случаев, предусмотренных действующим законодательством
Республики Казахстан.
5.2. Стороны принимают все необходимые меры, в том числе
правового характера для сохранения конфиденциальности Соглашения.
Должностным лицам и работникам Сторон запрещается разглашение либо
передача третьим лицам сведений, полученных в ходе реализации
Соглашения.
5.3. В случае разглашения либо распространения любой из Сторон
конфиденциальной информации в нарушение требований Соглашения,
виновная Сторона несет ответственность, предусмотренную
законодательством Республики Казахстан, с возмещением возможных
убытков, понесенных другой Стороной вследствие разглашения такой
информации.
6. Форс-мажор
6.1. Стороны освобождаются от ответственности за частичное или
полное невыполнение обязательств по Соглашению, если это неисполнение
явилось следствием непредвиденных обстоятельств непреодолимой силы,
возникших после заключения настоящего Соглашения, в результате таких
событий чрезвычайного характера, которые Стороны не могли предвидеть
и предотвратить разумными мерами. К обстоятельствам непреодолимой
силы относятся события, на которые Стороны не могут оказать влияние,
за возникновение которых они не могут нести ответственности и которые
непосредственно повлияли на выполнение обязательств по Соглашению.

3. Тараптардың құқықтары
3.1. Бағдарлама операторы құрал операторынан және қатысушыдан инвестициялық жобаны іске асыру барысы туралы қосымша ақпаратты сұрауға құқылы.
3.2. Құрал операторы Бағдарлама операторынан Бағдарламаны іске асыру барысы туралы және қатысушыдан инвестициялық жобаны іске асыру барысы туралы ақпаратты сұрауға құқылы.
3.3. Бағдарлама операторының және құрал операторының сараптамалық бағалауының оң қорытындысы бар болған кезде қатысушы Келісімнің 1-тармағымен көзделген, Бағдарламамен бекітілген тәртіпте және шарттарда мемлекеттік қолдау шарасын (ларын) алуға құқылы.
4. Тараптардың жауапкершілігі
4.1. Қатысушы:
берілген ақпараттың толықтығы, уақыттылығы мен дұрыстығына;
Келісімнің 2-тармағының 2.3.3-тармақшасында көрсетілген инвестициялық жобаны іске асыру көрсеткіштеріне қол жеткізуге жауапкершілікте болады.
4.2. Құрал операторы:
берілген ақпараттың толықтығы, уақыттылығы мен дұрыстығына;
мемлекеттік қолдау шараларын уақытылы көрсетілуіне жауапкершілікте болады.
4.3. Бағдарлама операторы берілген ақпараттың толықтығы, уақтылығы мен дұрыстығына жауапкершілікте болады.
5. Құпиялылық
5.1. Келісім талаптарына қатысты ақпарат, банктік құпия, сондай-ақ Келісімді жасау және орындау барысында Тараптар алған қаржылық, коммерциялық және өзге де ақпарат құпия болып табылады және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген жағдайларды қоспағанда, үшінші тұлғаларға жариялауға жатпайды.
5.2.Тараптар Келісімнің құпиялығын сақтау үшін барлық қажетті, оның ішінде құқықтық сипаттағы шараларды қабылдайды. Тараптардың лауазымды тұлғалары мен қызметкерлеріне Келісімді іске асыру барысында алынған мәліметтерді жариялауға немесе үшінші тұлғаларға беруге тыйым салынады.
5.3. Тараптардың кез келгені Келісімнің талаптарын бұзуда, құпия ақпаратты жариялау немесе тарату жағдайында кінәлі Тарап осындай ақпаратты жариялау салдарынан басқа Тарап шеккен ықтимал шығындарды өтей отырып, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жауапкершілікті тартады.
6. Форс-мажор
6.1. Тараптар Келісім бойынша міндеттемелерін жартылай немесе толық орындамағаны үшін, егер осы орындамаулар осы Келісімді жасағаннан кейін еңсерілмейтін күштің күтпеген жағдайларының салдарлары болса, Тараптар болжай алмаған немесе тиісті шаралармен алдын ала алмаған осындай төтенше сипаттағы оқиғалар нәтижелерінде орындалмаса, жауапкершіліктен босатылады. Еңсерілмейтін күш жағдайларына Тараптар әсер ете алмайтын, оның туындауына олар жауапкершілік арта алмайтын оқиғалар және Келісім бойынша міндеттемелерді орындауға тікелей әсер еткен жағдайлар жатады.

7. Заключительные положения
7.1. Соглашение вступает в силу со дня подписания и действует
до конца срока договора финансового лизинга или о
предоставлении инструмента(ов), заключенных между оператором
инструмента и участником.
7.2. Все изменения и дополнения, вносимые в Соглашение,
действительны при их оформлении в письменном виде и подписании
уполномоченными лицами всех Сторон, которые в дальнейшем являются
неотъемлемой частью Соглашения.
7.3. Стороны незамедлительно извещают друг друга в случае
изменения реквизитов (юридических адресов, номера счета).
7.4. Соглашение составлено на государственном и русском языках
в трех экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному
для каждой Стороны.
8. Юридические адреса и реквизиты Сторон
Подписи Сторон:
Оператор программы:
АО «Казахстанский
институт развития
индустрии»
Оператор инструмента:
АО «БРК-Лизинг»
Участник:
_________________
Приложение
к Соглашению о мониторинге
инвестиционного проекта
форма
Отчет участника первой задачи
Программы «Производительность 2020»
_______________________________________________
(наименование предприятия)
о ходе реализации инвестиционного проекта
«____________________________________________»
по состоянию на ____________
1. Информация по достижению целевых индикаторов Программы
п/п
Наименование целевого индикатора/меры государственной поддержки
Ед.изм.
План
(данные указанные в комплексном плане)
Факт
Примечание
1
Загрузка мощностей
%
2
Энергоэффективность
киловатт-час/тенге
указать за счет каких мероприятий увеличилась энергоэффективность
3
Производительность труда
тысяч долларов США/человека
указать за счет каких мероприятий увеличилось производительность труда
4
Объем производства продукции
в натуральном и денежном выражении
5
Количество рабочих мест
человек
6
Дата ввода объекта в эксплуатацию
число/месяц/год
в случае отклонения от графика реализации проекта указать причину
Меры государственной поддержки:
7
Оплата за разработку/экспертизу комплексного плана инвестиционного проекта
тысяч тенге
указать дату получения возмещения; наименовании организации предоставлявшая услуги; описать цель; результат проведенного мероприятия.
8
Предоставление долгосрочного лизингового финансирования
тысяч тенге
привести наименование поставщика и номенклатуру поставленного оборудования.
9
Инновационный грант по направлениям:
на повышение квалификации инженерно-технического персонала за рубежом
тысяч тенге
указать дату получения возмещения; привести информацию о стране, наименовании организации, проводящее повышение квалификации персонала, количество и фамилия, имя, отчество персонала; описать цель обучения; результат проведенного мероприятия.
на привлечение высококвалифицированных иностранных специалистов
тысяч тенге
указать дату получения возмещения; привести количество привлекаемого(ых) специалиста(ов), фамилия, имя, отчество и гражданство иностранного(ых) специалиста(ов); описать цель привлечения иностранного(ых) специалиста(ов), результат проведенного мероприятия.
на привлечение консалтинговых, проектных и инжиниринговых организаций
тысяч тенге
указать дату получения возмещения; привести информацию о стране; наименование организации, оказывающее консалтинговые, проектные и инжиниринговые услуги; описать цель привлечения услуг, результат проведенного мероприятия.
на внедрение управленческих и производственных технологий
тысяч тенге
указать дату получения возмещения; привести информацию о стране, наименовании организации внедряющая управление производственным предприятием; указать цель внедрения, результат проведенного мероприятия.

7. Қорытынды ереже
7.1. Келісім қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және қаржы лизингі немесе құрал операторы мен қатысушы арасында жасалған құрал(дар)ды беру туралы шарт мерзімінің соңына дейін қолданылады.
7.2. Келісімге енгізілетін барлық өзгерістер мен толықтырулар оларды жазбаша ресімдеген және келешекте Келісімнің ажырамас бөлігі болып табылатын барлық Тараптардың уәкілетті тұлғалары қол қойған жағдайда жарамды болады.
7.3. Тараптар деректемелерін (заңды мекенжайлары, шот нөмірлері және т.б.) өзгерткен жағдайда бір біріне дереу хабардар етеді.
7.4. Келісім Тараптардың әрқайсысына бір-бір данадан бірдей заңды күші бар үш данадағы мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалған.
8. Тараптардың заңды мекенжайлары мен деректемелері.
Тараптар қолдары:
Бағдарлама операторы:
«Қазақстандық
индустрияны дамыту институты» АҚ
Құрал операторы
«ҚДБ-Лизинг» АҚ
Қатысушы:
______________
Инвестициялық жобаны
мониторингі туралы
келісімге қосымша
нысан
______________ жағдайы бойынша
«____________________» инвестициялық жобасын іске асыру барысы туралы
_______________________________________________
(кәсіпорын атауы)
«Өнімділік 2020» бағдарламасының бірінші міндетіне
қатысушының есебі
1. Бағдарламаның нысаналы индикаторларына қол жеткізу бойнша ақпарат
Р/с №
Нысаналы индикатордың/мемлекеттік қолдау шараларының атауы
Өлшем бірлігі
Жоспар (кешенді жоспарда көрсетілген мәліметтер)
Факт
Ескертпе
1
Қуаттардың жүктелімі
%
2
Энергия тиімділігі
киловатт-сағ/теңге
қандай іс-шаралардың есебінен энергия-тиімділігінің ұлғайғанын көрсету
3
Еңбек өнімділігі
Мың АҚШ доллары/адам
қандай іс-шаралардың есебінен еңбек өнімділігінің ұлғайғанын көрсету
4
Өнімді өндіру көлемі
заттай және ақшалай сипатта
5
Жұмыс орындарының саны
адам
6
Объектіні пайдалануға беру күні
Күні/айы/жылы
іске асыру кестесінен ауытқыған жағдайда себебін көрсету
Мемлекеттік қолдау шаралары:
7
Инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу/сараптамадан өткізу үшін төлем
мың теңге
өтемді алу күнін көрсету; қызметті ұсынған ұйымның атауы; мақсатын сипаттау; жүргізілген іс-шараның нәтижесі
8
Ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыруды беру
мың теңге
жеткізушінің атауын және жеткізілген жабдықтың номенклатурасын келтіру
9
Бағыттар бойынша инновациялық грант:
Шетелде инженерлік-техникалық персоналдың біліктілігін арттыруға
мың теңге
өтемді алу күнін көрсету; ел, персоналдың біліктілігін арттыруды жүргізетін ұйымның атауы, персоналдың саны және Т.А.Ә. туралы ақпаратты келтіру, оқыту мақсатын сипатту; өткізілген іс-шараның нәтижесі.
жоғары білікті шетелдік мамандарды тартуға
мың теңге
өтемді алу күнін көрсету; тартылатын маманның (мамандардың) санын, тартылатын маманның (мамандардың) Т.А.Ә. және азаматтығын келтіру, шетелдік маманды (мамандарды) тарту мақсатын сипаттау; өткізілген іс-шараның нәтижесі.
консалгтингтік, жобалық және инжинирингтік ұйымдарды тартуға
мың теңге
өтемді алу күнін көрсету; ел, консалгтингтік, жобалау және инженерлік қызметтерді жүргізетін ұйымның атауы туралы ақпаратты келтіру, қызметтерді тарту мақсатын сипаттау; өткізілген іс-шараның нәтижесі.
басқарушылық және өндірістік технологияларды енгізуге
мың теңге
өтемді алу күнін көрсету; ел, өндірістік кәсіпорынды басқаруды енгізетін ұйымның атауы туралы ақпаратты келтіру, енгізу мақсатын көрсету; өткізілген іс-шараның нәтижесі.

2. Реализация мероприятий календарного графика проекта:
- описать мероприятия реализованные согласно календарному
графику приведенного в комплексном плане инвестиционного проекта, по
срокам (в случае отклонения от графика указать причины).
3. Предложения по усовершенствованию Программы
- в случае отказа в предоставления мер государственной
поддержки в рамках Программы оператором инструмента, указать причину;
- указать альтернативные источники финансирования;
- описать проблемы, при получении мер государственной поддержки
в рамках Программы;
- описать проблемы, возникшие при модернизации производства;
- какие меры государственной поддержки необходимы для
эффективной модернизации предприятий;
- предложения по усовершенствованию Программы.
Руководитель предприятия: _____________________ /Ф.И.О./
(подпись)
(печать)
Приложение 9
к Регламенту реализации Программы
«Производительность 2020»
Форма
Паспорт
инструмента «Оплата за обучение топ-менеджеров
предприятий по вопросам повышения производительности
труда и энергоэффективности»
1. Полное наименование предприятия.
2. Юридический и фактический адрес (индекс, область, район,
населенный пункт, улица).
3. Руководитель предприятия (фамилия, имя, отчество,
должность).
4. Отрасль.
Основной вид деятельности (с указанием кода по общему
классификатору экономической деятельности).
5. Номенклатура выпускаемой продукции (с указанием товарной
номенклатуры внешнеэкономической деятельности Таможенного союза).
6. Численность работников предприятия.
7. Установленная мощность предприятия (в натуральном и денежном
выражении).
8. Загруженность мощностей (%).
9. Текущая производительность труда (тысяч тенге/человек и
тысяч/долларов США/человек).
10. Текущее энергопотребление/энергоемкость производства
(киловатт-час/тенге).
11. Ф.И.О. топ-менеджера(ов) предприятия планирующего(их)
обучение по вопросам повышения производительности труда и
энергоэффективности.
12. Срок реализации инструмента (дата начала и окончания).
Контактное лицо, заполнившее анкету (фамилия, имя, отчество,
должность, телефон, е-mail): ________________________________________
_____________________________________________________________________
______________________________                   ____________________
(должность лица, имеющего                        подпись/фамилия/
полномочия для подписания
документов от имени заявителя)
печать
Приложение 10
к Регламенту реализации Программы
«Производительность 2020»
Форма
Заявка на перечисление бюджетных средств
АО «Казахстанский институт развития индустрии» в рамках
Программы «Производительность 2020» направляет заявку на перечисление
средств из республиканского бюджета для оплаты _____________________
(наименование заявителя)
части затрат понесенных при ___________________________________, а
также соответствующие документы расходы заявителя.
Приложения:
1.
2.
Руководитель___________________
(фамилия, имя, отчество)
Приложение 11
к Регламенту реализации Программы
«Производительность 2020»
Форма
Паспорт
инструмента «Софинансирование проведения технической
диагностики предприятия»

2. Жобаның күнтізбелік кестесінің іс-шараларын іске асыру:
- Инвестициялық жобаның кешенді жоспарында келтірілген күнтізбелік кестеге сәйкес мерзімдер бойынша (кестеден ауытқыған жағдайда себебін көрсету) іске асырылған іс-шараларды сипаттау.
3. Бағдарламаны жетілдіру жөніндегі ұсыныстар
- Бағдарлама шеңберінде құрал операторы мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуден бас тартқан жағдайда себебін көрсету;
- қаржыландырудың балама көздерін көрсету;
- Бағдарлама шеңберінде мемлекеттік қолдау шараларын алу кезінде проблемаларды сипаттау;
- өндірісті жаңғырту кезінде туындаған проблемаларды сипаттау;
- кәсіпорындарды тиімді жаңғырту үшін мемлекеттік қолдаудың қандай шаралары қажет;
- Бағдарламаны жетілдіру жөніндегі ұсыныстар.
Кәсіпорын басшысы: _____________________ /Т.А.Ә./
(қолы)
(мөр)
«Өнімділік 2020» бағдарламасын
іске асыру регламентіне
9-қосымша
нысан
«Еңбек өнімділігін және энергия тиімділігін арттыру мәселелері
бойынша кәсіпорындардың топ-менеджерлерін оқыту бойынша
төлемдері» құралының төлқұжаты
1. Кәсіпорынның толық атауы.
2. Заңды және нақты мекенжайы (индекс, облыс, аудан, елдімекен, көше).
3. Кәсіпорын басшысы (аты, әкесінің аты, фамилиясы, лауазымы).
4. Сала.
5. Қызметтің негізгі түрі (экономикалық қызметтің жалпы жіктеуішінің коды көрсету).
6. Шығарылатын өнімдердің номенклатурасы (Кеден одағының сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасын кодын көрсету).
7. Кәсіпорын қызметкерлерінің саны.
8. Кәсіпорынның белгіленген қуаты (заттай және ақшалай көріністе).
9. Қуаттардың жүктелгендігі (%).
10. Ағымдағы еңбек өнімділігі (мың теңге/адам және мың АҚШ доллары/адам).
11. Ағымдағы энергия тұтыну/өндірістің энергия сыйымдылығы (киловатт-сағат/теңге).
12. Еңбек өнімділігін және энергия тиімділігін арттыру мәселелері бойынша оқыту жоспарланатын кәсіпорынның топ-менеджерлерінің А.Т.Ә.
13. Құралды іске асыру мерзімі (басталу және аяқталу күні).
Сауалнаманы толтырған байланыс тұлғасы (аты, әкесінің аты, фамилиясы, лауазымы, телефоны, е-mail):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
______________________________              ____________________
(өтінім беруші атынан                    қолы/фамилиясы/
құжаттарға қол қою үшін
уәкілеттігіне ие тұлғаның лауазымы)
мөр
«Өнімділік 2020» бағдарламасын
іске асыру регламентіне
10-қосымша
нысан
Бюджеттік қаражатты аударуға арналған өтінім
«Қазақстандық индустрия дамыту институты» АҚ «Өнімділік 2020» бағдарламасы шеңберінде _______________________________
(өтінім берушінің атауы)
___________________________________ кезінде жұмсалған шығындарының
бір бөлігін төлеу үшін республикалық бюджеттен қаражат аударуға
арналған өтінімді, сондай-ақ өтінім берушінің тиісті құжаттарын
жібереді.
Қосымша:
1.
2.
Басшы _____________________________
(фамилиясы, аты, әкесінің аты)
«Өнімділік 2020» бағдарламасын
іске асыру регламентіне
11-қосымша
нысан
«Кәсіпорынның техникалық диагностикасын жүргізуді бірлесіп
қаржыландыру» құралының төлқұжаты

1. Полное наименование предприятия.
2. Месторасположение предприятия (адрес, контакты).
3. Руководитель предприятия (фамилия, имя, отчество,
должность).
4. Основной вид деятельности (с указанием кода общего
классификатора экономической деятельности).
5. Номенклатура выпускаемой продукции (с указанием кода
товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Таможенного
союза).
6. Описание текущего производства.
7. Установленная мощность предприятия (в натуральном и денежном
выражении).
8. Текущая загруженность мощностей (%).
9. Текущий износ производственного оборудования (%).
10. Рынок сбыта продукции.
11. Текущая производительность труда (тысяч тенге/человек и
тысяч/долларов США/человек).
12. Текущее энергопотребление/ энергоемкость производства
(киловатт-час/тенге).
13. Цель и задачи технической диагностики;
14. Конечный результат технической диагностики;
15. Предполагаемый срок реализации инструмента (дата начала и
окончания).
Контактное лицо, заполнившее анкету (фамилия, имя, отчество,
должность, телефон, е-mail): ________________________________________
_____________________________________________________________________
______________________________                  ____________________
(должность лица, имеющего                       подпись/фамилия/
полномочия для подписания
документов от имени заявителя)
печать
Приложение 12
к Регламенту реализации Программы
«Производительность 2020»
Форма
Договор
на проведение технической диагностики предприятия
____________                                «___»___________ 201__г.
(город)
_______________________________________, именуемый в дальнейшем
(полное наименование заявителя проекта)
«Заказчик», в лице ________________________________, действующего(ей)
(должность, фамилия, имя, отчество руководителя)
на основании ____________________________________ с одной стороны,
и _____________________________________, именуемый в дальнейшем
(полное наименование консультанта)
«Исполнитель», в лице ________________________________, действующего
(должность, фамилия, имя отчество руководителя)
на основании, ___________________________________, со второй стороны,
АО «Казахстанский институт развития индустрии», именуемое в
дальнейшем «оператор Программы», в лице
__________________________________________________, действующего(ей)
(должность, фамилия, имя, отчество руководителя)
на основании _________________________________, с третьей стороны,
далее совместно именуемые «Стороны», а по отдельности «Сторона»
или как указано выше,
на основании Гражданского кодекса Республики Казахстан, а также

1. Кәсіпорынның толық атауы.
2. Кәсіпорынның орналасқан жері (мекенжайы, байланыстары).
3. Кәсіпорын басшысы (аты, әкесінің аты, фамилиясы, лауазымы).
4. Қызметтің негізгі түрі (экономикалық қызметтің жалпы жіктеуішінің кодын көрсете отырып).
5. Шығарылатын өнімдердің номенклатурасы (Кеден одағының сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасын кодын көрсету).
6. Ағымдағы өндірістің сипаттамасы.
7. Кәсіпорынның белгіленген қуаты (заттай және ақшалай көріністе).
8. Қуаттардың ағымдағы жүктелгендігі (%).
9. Өндірістік жабдықтың ағымдағы тозуы (%).
10. Өнімдерді өткізу нарығы.
11. Ағымдағы еңбек өнімділігі (мың теңге/адам және мың АҚШ доллары/адам).
12. Ағымдағы энергия тұтыну/өндірістің энергия сыйымдылығы (киловатт-сағат/теңге).
13. Технологиялық диагностиканың мақсаты мен міндеті;
14. Технологиялық диагностиканың түпкілікті нәтижесі;
15. Құралды іске асырудың болжамды мерзімі (басталу және аяқталу күні).
Сауалнаманы толтырған байланыс тұлғасы (аты, әкесінің аты, фамилиясы, лауазымы, телефоны, е-mail):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
______________________________         ____________________
(өтінім беруші атынан                   қолы/фамилиясы/
құжаттарға қол қою үшін
уәкілеттігіне ие тұлғаның лауазымы)
мөр
«Өнімділік 2020» бағдарламасын
іске асыру регламентіне
12-қосымша
нысан
Кәсіпорынның техникалық диагностикасын жүргізу
шарты
____________                                 201__ж. «___»___________
(қала)
___________________________ бұдан әрі «Тапсырыс беруші» деп аталатын,
(жобаның өтініш берушісінің толық атауы)
__________________ негізінде әрекет ететін ______________ тұлғасында,
(лауазымы, аты, әкесінің аты, фамилиясы)
бір тараптан, ___________________ бұдан әрі «Орындаушы» деп аталатын,
(консультанттың толық атауы)
_________________ негізінде әрекет ететін _______________ тұлғасында,
(лауазымы, аты, әкесінің аты, фамилиясы)
екінші тараптан және бұдан әрі «құрал операторы» деп
аталатын, ______________ негізінде әрекет ететін ____________________
(басшысының лауазымы, аты, әкесінің аты, фамилиясы)
тұлғасында «Қазақстандық индустрия дамыту институты» АҚ-ы, үшінші
тараптан,
бұдан әрі бірлесіп «Тараптар» деп аталатын, ал жеке «Тарап»
немесе жоғарыда көрсетілгендей аталатындар, Қазақстан Республикасының
Азаматтық кодексінің, сондай-ақ «Өнімділік 2020» бағдарламасын бекіту

постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2011
года № 254 «Об утверждении Программы «Производительность 2020»,
заключили настоящий Договор по проведению технической
диагностики (далее - Договор) о нижеследующем:
1. Понятия и толкования
В данном Договоре ниже перечисленные понятия имеют следующее
толкование:
1.1. администратор Программы – Министерство индустрии и новых
технологий Республики Казахстан;
1.2. оператор Программы – акционерное общество «Казахстанский
институт развития индустрии»;
1.3. заявитель - субъект предпринимательства, подавший заявку
на получение инструмента сервисной поддержки «софинансирование
проведения технической диагностики предприятия» в рамках Программы;
1.4. консультант по технической диагностике – юридическое или
физическое лицо, осуществляющее техническую диагностику предприятия.
2. Предмет Договора
2.1. Заказчик и оператор Программы принимают и оплачивают
услуги по проведению технической диагностики (далее – Услуги), а
Исполнитель выполняет Услуги в порядке и на условиях, оговоренных
настоящим Договором.
2.2. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них,
образуют Договор и считаются его неотъемлемой частью, а именно:
1) настоящий Договор;
2) техническая спецификация Услуг (составляется согласно
требованиям Заказчика);
2.3. Срок оказания Услуги выполняется в два этапа, техническая
диагностика в течение ______ рабочих дней, после получения авансового
платежа; вторая часть – подготовка отчета по технической диагностики
в течение ________ рабочих дней, по итогам проведения технической
диагностики.
3. Общая сумма Договора
3.1. Общая сумма Договора составляет _____________ (сумма
прописью) тенге, с учетом всех расходов, связанных с оказанием Услуг,
а также с учетом всех налогов и сборов, предусмотренных
законодательством Республики Казахстан.
3.2. Заказчик перечисляет авансовый платеж Исполнителю в
размере 20 (двадцати) процентов от общей суммы Договора, указанной в
пункте 2.1. Договора, что составляет ____________ (сумма прописью)
тенге, не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня вступления в силу
Договора на расчетный счет Исполнителя, указанный в настоящем
Договоре.
3.3. Акт оказанных услуг подписывается первыми руководителями
или уполномоченными ими в установленном законодательством Республики
Казахстан порядке лицами, и скрепляется печатями Сторон.
3.4. На основании подписанного уполномоченными представителями
Сторон акта оказанных услуг, счета на оплату и счет-фактуры,
оператор Программы перечисляет Исполнителю 80 (восемдесят) процентов
от общей суммы Договора в размере _______________ (сумма прописью)
тенге, ноне более 8 (восьми) миллионов тенге (для малых и средних
предприятий), не более 16 (шестнадцати) миллионов тенге (для крупных
предприятий), в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня поступления
денежных средств от администратора Программы.

туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 14 наурыздағы
№ 254 қаулысының негізінде, мына төмендегілер туралы Осы Техникалық
диагностиканы жүргізу бойынша шартты (бұдан әрі - Шарт) жасасты:
1. Ұғымдар мен түсініктемелер
Аталған Шартта төменде келтірілген ұғымдарға мынадай түсініктеме беріледі:
1.1. Бағдарламаның әкімшісі – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі;
1.2. Бағдарламаның операторы – «Қазақстандық индустрия дамыту институты» акционерлік қоғамы;
1.3. өтінім беруші – Бағдарлама шеңберінде «кәсіпорынның техникалық диагностикасын жүргізуді бірлесіп қаржыландыру» сервистік қолдау құралын алуға арналған өтінімді беруші кәсіпкерлік субъектісі;
1.4. техникалық диагностика бойынша консультант – кәсіпорынның техникалық диагностикасын жүзеге асыратын заңды немесе жеке тұлға.
2. Шарттың мәні
2.1. Тапсырыс беруші мен Бағдарлама операторы техникалық диагностиканы жүргізу бойынша қызметтерді (бұдан әрі - Қызметтер) қабылдайды және төлейді, ал Орындаушы осы Шартта айтылған тәртіпте және талаптарда Қызметтерді орындайды.
2.2. Төменде келтірілген құжаттар мен оларда айтылған талаптар Шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып табылады, атап айтқанда:
1) осы Шарт;
2) Қызметтердің техникалық ерекшелігі (Тапсырыс берушінің талаптарына сәйкес жасалады);
2.3. Қызметтерді көрсету мерзімі екі кезеңде, техникалық диагностика аванстық төлемді алғаннан кейін ______ жұмыс күні ішінде; екінші бөлігі – техникалық диагностика бойынша есепті дайындау техникалық диагностиканы жүргізу қорытындылары бойынша ________ жұмыс күні ішінде орындалады.
3. Шарттың жалпы сомасы
3.1. Шарттың жалпы сомасы Қызметтерді көрсетумен байланысты барлық шығыстарды есепке ала отырып, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген барлық салықтар мен алымдарды есепке ала отырып, _____________ (сомасы жазумен жазылады) теңгені құрайды.
3.2. Тапсырыс беруші Орындаушыға Шарттың 2.1-тармағында көрсетілген Шарттың жалпы сомасының 20 (жиырма) пайыз мөлшерінде аванстық төлемді осы Шартта көрсетілген Орындаушының есептік шотына Шарт күшіне енген күнінен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей аударады, бұл _____________ (сомасы жазумен жазылады) теңгені құрайды.
3.3. Көрсетілген қызметтердің актісіне бірінші басшылар немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген олармен уәкілетті тұлғалары қол қояды және Тараптардың мөрлерімен бекітіледі.
3.4. Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қойған көрсетілген қызметтердің актісі, төлем шоты және шот-фактура негізінде Бағдарлама операторы Орындаушыға Шарттың жалпы сомасынан 80 (сексен) пайыз мөлшерінде __________ (сомасы жазумен жазылады) теңгені, бірақ Бағдарлама әкімшісінен ақшалай қаражат түскен күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде 8 (сегіз) миллионнан аспайтын теңгені (шағын және орта кәсіпорындар үшін), 16 (он алты) миллионнан аспайтын теңгені (ірі кәсіпорындар үшін) аударады.

3.5. В случае если сумма в размере 80 (восьмидесяти) процентов
от общей стоимости услуг по технической диагностике предприятия
превышает 8 миллионов тенге для малых и средних предприятий и 16
миллионов тенге для крупных предприятий, то сумму разницы оплачивает
заявитель.
3.6. Если действия Сторон ведут к уменьшению или увеличению
стоимости Услуг по Договору, то цена Договора соответствующим образом
корректируется, а в Договор вносятся соответствующие поправки, путем
подписания Сторонами дополнительного соглашения к настоящему Договору
в порядке, предусмотренном главой 10 настоящего Договора.
4. Обязательства Сторон
4.1. Заказчик обязуется:
4.1.1. осуществить перечисление авансового платежа Исполнителю
согласно пункту 3.2.
4.1.2. предоставить оператору Программы в течение 5 (пяти)
рабочих дней со дня подписания акта оказанных услуг следующий пакет
документов:
1) оригинал счет-фактуры на сумму в размере 20 (двадцати)
процентов от общей стоимости услуг по технической диагностике
предприятия;
2) оригинал платежного поручения на сумму в размере 20
(двадцати) процентов от общей стоимости услуг по технической
диагностике предприятия.
4.2. Исполнитель обязуется:
4.2.1. осуществить техническую диагностику предприятия согласно
условиям и срокам, указанным в настоящем Договоре.
4.2.2. выехать на место размещения предприятия для проведения
технической диагностики;
4.2.3. провести исследование и анализ технологических
процессов, продукции, производственных мощностей и оборудования,
сырья, экономических, энергетических и экологических показателей,
инновационного и кадрового потенциалов, обеспеченность
нормативно-правовой базой и перспектив развития;
4.2.4. провести оценку эффективности и перспективности
деятельности и готовит выводы и рекомендации.
4.2.5. оказать услугу с привлечением высококвалифицированных
специалистов по профилю.
4.2.6. подготовить и оформить отчет по технической диагностике
в соответствии с Требованиями к отчету по технической диагностике,
согласно приложению 13 к Регламенту реализации Программы.
4.2.7. предоставить на подписание Сторонами акт оказанных услуг
в 3 (трех) экземплярах.
4.2.8. предоставить оператору Программы в течение 5 (пяти)
рабочих дней со дня подписания акта оказанных услуг следующий пакет
документов:
1) счет на оплату на сумму в размере 80 (восьмидесяти)
процентов от общей стоимости услуг по технической диагностике
предприятия, но не более 8 миллионов тенге для малых и средних
предприятий, не более 16 миллионов тенге для крупных предприятий;

3.5. Егер кәсіпорынның техникалық диагностикасы бойынша қызметтердің жалпы сомасынан 80 (сексен) пайыз мөлшеріндегі сома шағын және орта кәсіпорындар үшін 8 миллион теңгеден және ірі кәсіпорындар үшін 16 миллион теңгеден асқан жағдайда, онда соманың айырмасы өтінім беруші төлейді.
3.6. Тараптардың іс-қимылы Шарт бойынша Қызметтер құнының азаюына немесе ұлғаюына алып келсе, онда Шарттың бағасы тиісті түрде түзетіледі, ал Шартқа осы Шарттың 10-тарауында көзделген тәртіпте осы Шартқа қосымша келісімге Тараптардың қол қоюы арқылы тиісті түзетулер енгізіледі.
4. Тараптардың міндеттемелері
4.1. Тапсырыс беруші:
4.1.1. аванстық төлемді Орындаушыға 3.2-тармаққа сәйкес аударуды жүзеге асыруға.
4.1.2. Бағдарлама операторына көрсетілген қызметтер актісіне қол қойылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде мынадай құжаттар топтамасын ұсынуға міндеттенеді:
1) кәсіпорынның техникалық диагностикасы бойынша қызметтің жалпы сомасынан 20 (жиырма) пайыз мөлшеріндегі сомаға шот-фактураның түпнұсқасы;
2) кәсіпорынның техникалық диагностикасы бойынша қызметтің жалпы сомасынан 20 (жиырма) пайыз мөлшеріндегі сомаға төлем тапсырмасының түпнұсқасы.
4.2. Орындаушы:
4.2.1. кәсіпорынның техникалық диагностикасын осы Шартта көрсетілген талаптарға және мерзімдерге сәйкес жүзеге асыруға.
4.2.2. техникалық диагностиканы жүргізу үшін кәсіпорынның орналасқан жеріне баруға;
4.2.3. технологиялық процестерге, өнімдерге, өндірістік қуаттарға және жабдықтарға, шикізатқа, экономикалық, энергетикалық және экологиялық көрсеткіштерге, инновациялық және кадрлық әлеуметтерге, нормативтік-құқықтық базамен қамтамасыз етілуіне және даму перспективаларына зерттеу және талдау жүргізуге;
4.2.4. қызметтің тиімділігіне және перспективалылығына бағалау жүргізуге және қорытындылар мен ұсынымдар дайындауға.
4.2.5. бейіні бойынша жоғары білікті мамандарды тарта отырып, қызмет көрсетуге.
4.2.6. Бағдарламаны іске асыру регламентінің 13-қосымшасына сәйкес техникалық диагностика бойынша есепке қойылатын талаптарға сай техникалық диагностика бойынша есеп дайындауға және ресімдеуге.
4.2.7. Тараптар көрсетілген қызмет актісін 3 (үш) данада қол қоюға ұсынуға.
4.2.8. Бағдарлама операторына көрсетілген қызметтер актісіне қол қойылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде мынадай құжаттар топтамасын ұсынуға міндеттенеді:
1) кәсіпорынның техникалық диагностикасы бойынша қызметтің жалпы сомасынан 80 (сексен) пайыз мөлшеріндегі сомаға, бірақ шағын және орта кәсіпорындар үшін 8 миллионнан аспайтын теңгеге, ірі кәсіпорындар үшін 16 миллионнан аспайтын теңгеге төлем шоты;

2) оригинал счет-фактуры на сумму в размере 80 (восьмидесяти)
процентов от общей стоимости услуг по технической диагностике
предприятия, но не более 8 миллионов тенге для малых и средних
предприятий, не более 16 миллионов тенге для крупных предприятий.
4.2.9. в случае наличия замечаний со стороны Заказчика и
оператора Программы относительно качества оказанных услуг исправить
выявленные недостатки в срок не более 5 (пяти) рабочих дней с момента
получения письменного уведомления от Заказчика и оператора Программы.
4.3. Оператор Программы обязуется:
4.3.1. информировать Заказчика и Исполнителя Услуг обо всех
изменениях, связанных с реализацией Программы, способных оказать
существенное влияние на исполнение Договора.
4.3.2.в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня предоставления
отчета по технической диагностике проверить на соответствие
Требованиям к отчету по технической диагностике и настоящему
договору.
4.3.2. направить в течение 3 (трех) рабочих дней со дня
получения пакета документов, указанных в пунктах 4.1.2. и 4.2.5.
настоящего Договора, администратору Программы заявку на перечисление
бюджетных средств с копией пакета документов
4.3.3. перечислить денежные средства Исполнителю согласно пункту 3.4.
5. Ответственность сторон
5.1. К настоящему Договору и отношениям Сторон, вытекающих из
него, применяются Законы Республики Казахстан.
5.2. За неисполнение или ненадлежащее исполнение своих
обязательств по настоящему Договору, виновная Сторона возмещает все
убытки и расходы, возникшие, в связи с этим нарушением и
самостоятельно несет ответственность, в соответствии с действующим
законодательством Республики Казахстан.
5.3 За нарушение срока оказания Услуг по вине Исполнителя,
Заказчик вправе требовать уплаты пени в размере 0,1 (ноль целых одной
десятой) процента от стоимости услуг, оказанных с нарушением срока за
каждый день просрочки, но не более 10 (десяти) процентов от цены
договора, о чем Исполнителю будет направлено соответствующее
письменное уведомление.
6. Форс-мажорные обстоятельства
6.1. Стороны не несут ответственность за неисполнение и/или
ненадлежащее исполнение условий Договора, если оно явилось
результатом форс-мажорных обстоятельств.
6.2. Для целей настоящей статьи «форс-мажор» означает событие,
препятствующее исполнению условий Договора, неподвластное контролю
Сторон, не связанное с их просчетом или небрежностью, и имеющее
непредвиденный характер.
6.3. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Стороны
должны незамедлительно направить друг другу письменное уведомление о
возникновении таких обстоятельств, с указанием их характера, причин
возникновения и предполагаемой продолжительности. Если от Заказчика
не поступает иных письменных инструкций, Поставщик продолжает
выполнять свои обязательства по Договору, насколько это
целесообразно, и ведет поиск альтернативных способов выполнения
Договора, не зависящих от форс-мажорных обстоятельств.

2) кәсіпорынның техникалық диагностикасы бойынша қызметтің жалпы сомасынан 80 (сексен) пайыз мөлшеріндегі сомаға, бірақ шағын және орта кәсіпорындар үшін 8 миллионнан аспайтын теңгеге, ірі кәсіпорындар үшін 16 миллионнан аспайтын теңгеге шот-фактураның түпнұсқасы.
4.2.9. Тапсырыс беруші мен Бағдарлама операторы тарапынан көрсетілген қызметтердің сапасына қатысты ескертулер болған жағдайда Тапсырыс беруші мен Бағдарлама операторынан жазбаша хабарлама алған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде анықталған кемшіліктерді дұрыстауға міндеттенеді.
4.3. Бағдарлама операторы:
4.3.1. Тапсырыс беруші мен көрсетілетін қызметтерді Орындаушыны Шартты орындауға айтарлықтай ықпал етуге қабілетті Бағдарламаны іске асыруға байланысты барлық өзгерістер туралы хабардар етуге.
4.3.2. техникалық диагностика бойынша есепті ұсынған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде техникалық диагностика бойынша есепке қойылатын талаптарға және осы шартқа сәйкестігін тексеруге.
4.3.2. осы Шарттың 4.1.2 және 4.2.5-тармақтарында көрсетілген құжаттар топтамасын алған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде Бағдарлама әкімшісіне құжаттар топтамасының көшірмелері бар бюджеттік қаражатты аударуға арналған өтінімді жіберуге
4.3.3. ақшалай қаражатты Орындаушыға 3.4-тармаққа сәйкес аударуға міндеттенеді.
5. Тараптардың міндеттемелері
5.1. Осы Шартқа және одан туындайтын Тараптардың қатынастарына Қазақстан Республикасының Заңы қолданылады.
5.2. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін кінәлі Тарап осы бұзушылықпен байланысты барлық шығындар мен шығыстарды өтейді және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес дербес жауапты болады.
5.3 Орындаушының кінәсінен Қызметтерді көрсету мерзімінің бұзылғаны үшін Тапсырыс беруші мерзімі өткен әрбір күн үшін көрсетілген қызметтердің құнынан 0,1 (нөл бүтін оннан бір) пайыз мөлшерінде, бірақ шарт бағасынан 10 (он) пайыздан аспайтын өсімпұл төлеуді талап етуге құқылы, ол туралы Орындаушыға тиісті жазбаша хабарлама жіберілетін болады.
6. Форс-мажорлық міндеттемелер
6.1. Тараптар Шарт талаптарын орындамағаны және/немесе тиісінше орындамағаны үшін, егер ол форс-мажорлық міндеттемелердің нәтижесі болып табылса, жауапты болмайды.
6.2. Осы баптың мақсаттары үшін «форс-мажор» Шарт талаптарының орындалуына кедергі келтіретін, оларды жаңылыс есептеумен немесе ұқыпсыздықпен байланысты емес және күтпеген сипатқа ие Тараптардың бақылауына бағынбайтын оқиғаны білдіреді.
6.3. Форс-мажорлық міндеттемелер туындаған кезде Тараптар олардың сипаттамасын, туындау себептерін және болжанатын ұзақтылығын көрсете отырып, осындай міндеттемелердің туындауы туралы жазбаша хатты дереу бір біріне жіберуі тиіс. Егер Тапсырыс берушіден өзге де жазбаша нұсқаулар түспесе, Жеткізуші Шарт бойынша өз міндеттемелерін ол қаншалықты орынды болғанша орындауды жалғастырады және Шартты орындаудың форс-мажорлық міндеттемелерге байланысты емес баламалы тәсілдерін іздестіруді жүргізеді.

7. Решение спорных вопросов
7.1. Заказчик и Поставщик должны прилагать все усилия к тому,
чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или
споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.
7.2. Если в результате переговоров Заказчик и Поставщик не
могут разрешить спор в течение 45 (сорока пяти) календарных дней с
даты, когда одной из Сторон стало известно о наличии спора, любая из
Сторон имеет право передать спор на рассмотрение суда Республики
Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Уведомление
8.1. Любое уведомление, которое одна Сторона направляет другой
Стороне в соответствии с Договором, высылается в виде письма,
телеграммы или факса с последующим предоставлением оригинала.
8.2. Уведомление вступает в силу с момента вручения или в
указанный в нем день вступления в силу (если указано в уведомлении),
в зависимости от того, какая из этих дат наступит позднее.
9. Срок действия Договора
9.1. Настоящий Договор вступает в силу с момента его подписания
и действует до полного исполнения Сторонами своих обязательств.
10. Прочие условия
10.1. Любые изменения и дополнения к Договору действительны
лишь при условии, если они совершены в письменной форме, подписаны
уполномоченными на то представителями Сторон и скреплены их
печатями.
10.2. В случае возникновения разногласий по техническим
характеристикам оказанных Услуг, Стороны руководствуются Технической
спецификацией Услуг.
10.3. В части, неурегулированной Договором, Стороны
руководствуются законодательством Республики Казахстан.
10.4. Договор составлен в двух экземплярах, на государственном
и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному
экземпляру для каждой из Сторон. В случае возникновения разночтений
между текстами настоящего Договора на государственном и русском
языках, Стороны будут обращаться к тексту настоящего Договора на
русском языке.
11. Юридические адреса и реквизиты Сторон
Заказчик:
________________________________________
(полное наименование заявителя проекта)
________________________________________
(контактные данные, банковские реквизиты)
_____________________/ ___________________
(роспись)        (фамилия, имя, отчество)
Место печати
Исполнитель:
________________________________________
(полное наименование исполнителя)
________________________________________
(контактные данные, банковские реквизиты)
_____________________/ ___________________
(роспись) (фамилия, имя, отчество)
Место печати
Оператор Программы:
АО «Казахстанский институт развития индустрии»

7. Даулы мәселелерді шешу
7.1. Тапсырыс беруші мен Жеткізуші тікелей келіссөздер процесінде Шарт бойынша олардың арасында немесе онымен байланысты туындаған барлық келіспеушіліктерді немесе дауларды шешу үшін бар күш-жігерін жұмсауы тиіс.
7.2. Егер келіссөздер нәтижесінде Тапсырыс беруші мен Жеткізуші Тараптардың біреуінде даудың бар екендігі туралы мәлім болған күннен бастап күнтізбелік 45 (қырық бес) күн ішінде дауды шеше алмаса, кез келген Тарап дауды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы сотының қарауына жіберуге құқылы.
8. Хабарлама
8.1. Шартқа сәйкес бір Тарап басқа Тарапқа жіберетін кез келген хабарлама кейіннен түпнұсқаны ұсына отырып, хат, телеграмма немесе факс түрінде жіберіледі.
8.2. Хабарлама тапсырған сәттен бастап немесе онда көрсетілген күшіне енетін күннен бастап (егер ол хабарламада көрсетілген болса) осы күндердің қайсысы кеш болатынына байланысты күшіне енеді.
9. Шарттың қолданылу мерзімі
9.1. Осы Шарт оған қол қойған сәттен бастап күшіне енеді және Тараптар өз міндеттемелерін толық орындағанға дейін әрекет етеді.
10. Өзге де талаптар
10.1. Шартқа қандай да бір өзгерістер мен толықтырулар, егер олар жазбаша нысанда жасалған, Тараптардың оған уәкілетті өкілдері қол қойған және олардың мөрлерімен бекітілген жағдайда ғана жарамды.
10.2. Көрсетілген Қызметтердің техникалық сипаттамалары бойынша келіспеушіліктер туындаған жағдайда, Тараптар Қызметтердің техникалық ерекшелігін басшылыққа алады.
10.3. Шартпен реттелмеген бөлігінде, Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасын басшылыққа алады.
10.4. Шарт бірдей заңды күші бар екі данада мемлекеттік және орыс тілдерінде Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бір данадан жасалған. Осы Шарттың мемлекеттік және орыс тілдеріндегі мәтіндері арасында әртүрлі оқылуы туындаған жағдайда, Тараптар осы Шарттың орыс тіліндегі мәтініне жүгінеді.
11. Тараптардың заңды мекенжайы және деректемелері
Тапсырыс беруші:
____________________________________________________
(жобаның өтінім берушісінің толық атауы)
____________________________________________________
(байланыс деректері, банктік деректемелері)
_____________________/ ______________________________
(қолы)            (аты, әкесінің аты, фамилиясы)
Мөр орны
Орындаушы:
________________________________________
(орындаушының толық атауы)
___________________________________________
(байланыс деректері, банктік деректемелері)
_____________________/ _____________________________
(қолы)            (аты, әкесінің аты, фамилиясы)
Мөр орны
Бағдарлама операторы:
«Қазақстандық индустрия дамыту институты»

010000, г. Астана, ул. Сыганак, д.25, 3 этаж
тел/факс: + 7 (7172) 79-64-60
БИН 100640016414
ИИК KZ089261501155415000
в АО «КАЗКОММЕРЦБАНК»
БИК KZKOKZKX
Код 16
Председатель Правления
______________________/_________________________/
(роспись)            (фамилия, имя, отчество)
Место печати
Приложение 13
к Регламенту реализации Программы
«Производительность 2020»
Требования
к отчету по технической диагностике
1. Настоящие Требования к отчету по технической диагностики (далее – Требования) разработаны в целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2011 года № 254 «Об утверждении Программы «Производительность – 2020» (далее – Программа) и предназначены для подготовки отчета по технической диагностике промышленного предприятия.
2. Цель технической диагностики промышленного предприятия – оценка текущего состояния предприятия, его технологического потенциала, возможности модернизации производств и перспектив инновационного развития.
3. При подготовке отчету по технической диагностики консультант по технической диагностике принимает на себя всю ответственность за полноту и достоверность представленных исходных данных и расчетов. Для всех исходных данных и расчетных величин указываются источники их получения.
4. Отчет по технической диагностики представляется консультантом по технической диагностике на бумажном и электронном носителях: текстовые документы в файлах Word-формата, таблицы с расчетами в файлах Excel-формата.
5. Отчет по технической диагностики пронумеровывается, переплетается, прошивается, скрепляется бумажной пломбой, на которой делается запись о количестве прошитых и пронумерованных листов, а также подписывается консультантом по технической диагностике с оттиском печати. Подпись и оттиск печати должны быть нанесены частично на бумажную пломбу, частично на лист документа.
Общая структура отчета по технической диагностики
1. Общие сведения:
1) Сведения о диагностируемом предприятии:
наименование юридического лица, организационно-правовая форма, отраслевая принадлежность, должность и фамилия, имя, отчество руководителя;
юридический и фактический адрес, телефон, факс, e-mail;
номер и дата государственной регистрации предприятия.
деятельность предприятия, его производственная структура, продукция (работы, услуги) производимая предприятием;
динамика развития производства основных видов продукции за последние 3 (три) года: действующие мощности по производству продукции, производство продукции в натуральном и стоимостном выражении;
основные потребители выпускаемой продукции.

010000, Астана қ., Сығанақ к., 25 үй, 3 қабат
тел/факс: + 7 (7172) 79-64-60
БСН 100640016414
ЖСК KZ089261501155415000
«КАЗКОММЕРЦБАНК» АҚ
БСК KZKOKZKX
Код 16
Басқарма төрағасы
_____________________/ _____________________________
(қолы)            (аты, әкесінің аты, фамилиясы)
Мөр орны
«Өнімділік 2020» бағдарламасын
іске асыру регламентіне
13-қосымша
Техникалық диагностика бойынша есепке қойылатын талаптар
1. Осы техникалық диагностика бойынша есепке қойылатын талаптар (бұдан әрі – Талаптар) «Өнімділік – 2020» бағдарламасын бекіту туралы» (бұдан әрі – Бағдарлама) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 14 наурыздағы № 254 қаулысын іске асыру мақсатында әзірленген және өнеркәсіптік кәсіпорынның техникалық диагностикасы бойынша есеп дайындауға арналған.
2. Өнеркәсіптік кәсіпорынның техникалық диагностикасының мақсаты – кәсіпорынның ағымдағы жағдайын, оның технологиялық күш-қуатын, өндірісті жаңғырту мүмкіндіктерін және инновациялық даму перспективаларын бағалау.
3. Техникалық диагностика бойынша есепті дайындау кезінде техникалық диагностика жөніндегі консультант ұсынылған бастапқы деректер мен есептердің толықтығы мен дұрыстығы үшін барлық жауапкершілікті өзіне алады. Барлық бастапқы деректер мен есептік көлемдер үшін оларды алу көздері көрсетіледі.
4. Техникалық диагностика бойынша есепті техникалық диагностика жөніндегі консультант қағаз және электрондық тасығыштарда: мәтіндік құжаттарды Word-формат файлдарында, есептері бар кестелерді Excel-формат файлдарында ұсынады.
5. Техникалық диагностика бойынша есеп нөмірленеді, түптеледі, тігіледі, қағаз пломбамен бекітіледі, оған тігілген және нөмірленген парақтардың саны туралы жазба жазылады, сонай-ақ техникалық диагностика жөніндегі консультант қолы мен мөртаңбасын қояды. Қолы мен мөртаңбасы жартылай қағаз пломбаға, жартылай құжат парағына қойылуы тиіс.
Техникалық диагностика бойынша есептің жалпы құрылымы
1. Жалпы мәліметтер:
1) Диагностика жүргізілетін кәсіпорын туралы мәліметтер:
заңды тұлғаның атауы, ұйымдық-құқықтық нысаны, салалық тиістілігі, басшының лауазымы және тегі, аты, әкесінің аты;
заңды және нақты мекенжайы, телефон, факс, e-mail;
кәсіпорынның мемлекеттік тіркеу нөмірі мен күні.
кәсіпорынның қызметі, оның өндірістік құрылымы, кәсіпорын өндіретін өнім (жұмыстар, қызметтер);
соңғы 3 (үш) жыл ішіндегі негізгі өнім түрлері өндірісінің даму серпіні: өнімді өндіру бойынша қолданыстағы қуат, өнімнің заттай және құндық сипаттағы өндірісі;
шығарылатын өнімнің негізгі тұтынушылары.

2) Сведения о консультанте по технической диагностике:
наименование юридического лица, организационно-правовая форма, должность и фамилия, имя, отчество руководителя;
юридический и фактический адрес, телефон, факс, e-mail;
номер и дата государственной регистрации консультанта.
информация о составе привлеченных технологических аудиторов и технических экспертов (фамилия, имя, отчество, образование, квалификация, стаж работы).
3) основание для проведения технической диагностики предприятия
номер и дата договора о проведение технической диагностики предприятия;
основные цели, срок проведения технической диагностики предприятия.
2. Аналитическая часть содержит:
описание задач и критериев технической диагностики предприятия, включая итоги технической диагностики предприятия;
подробный список документированных данных технической диагностики предприятия с указанием источника их получения;
анализ конструктивно-технологических особенностей выпускаемой, осваиваемой и планируемой к выпуску продукции;
описание технологического оборудования и технологических процессов;
выявленные проблемные вопросы в области технической диагностики предприятия, (администрирование: стратегия - планирование – организация – ресурсное обеспечение; производство: сырьевая база – производительность – материальные потоки/продукция – схема технологического процесса – энергоемкость, энергоэффективность, экологичность и гибкость производства – автоматизация – техобслуживание – безопасность; инновационная деятельность: научно-исследовательские и опытно-конструкторские разработки – рационализаторство – модернизация – внедрение новых технологий; контроль качества: организация – стандарты – процедуры контроля качества; управление кадровыми ресурсами: возможности – наличие ресурсов – непрерывное обучение/ тренинги; маркетинг и продажи: план маркетинга – стратегия маркетинга – доля рынка – конкуренты – точки распределения – использование информационных технологий для продаж; нормативная база предприятия);
обоснованные заключения и выводы по оценке соответствия производственно-технологической базы диагностируемого предприятия критериям технической диагностики предприятия;
описание использованных методов и методик проведения технической диагностики предприятия.
3. Заключительная часть
Содержит обоснованные рекомендации, соответствующие целям и задачам технической диагностики предприятия:
предложения по совершенствованию существующих технологических процессов и внедрению в производство прогрессивных технологий, в том числе для производства перспективной высокотехнологичной и конкурентоспособной продукции;
рекомендации по перспективному технологическому оборудованию, обеспечивающие достижение заданного уровня эффективности создания (модернизации) производственно-технологической базы и реализацию программ деятельности аудируемого предприятия, включая типы и основные технические характеристики технологического оборудования, преимущества и недостатки альтернативных решений;
обоснование целесообразной организационно-технологической структуры аудируемого предприятия;
предложения по совершенствованию лабораторно-испытательного оборудования и контрольно-проверочной аппаратуры, которые необходимы для реализации производственных программ проверяемой компании, с указанием функциональных и технических характеристик;
предложения по разработке технологической документации в соответствии с требованиями нормативной правовой базы, национальных и отраслевых стандартов;
сведения о расчетной численности и профессионально-квалификационном составе работников с распределением по группам производственных процессов;
перечень и сроки выполнения работ по оптимизации и оснащению технической базы, решению проблемных вопросов, включая виды и объемы работ, которые могут быть выполнены силами аудируемого предприятия и сторонних организаций (проведение проектных работ, поставка технологического оборудования и программно-технических средств, выполнение и сопровождение проектов по внедрению новых технологических процессов и оборудования, разработка учебных программ и обучение сотрудников новым технологическим процессам и использованию оборудования);
другие рекомендации технологического характера, обусловленные техническим заданием на проведение технической диагностики предприятия.
Приложение 14
к Регламенту реализации Программы
«Производительность 2020»
Форма
Паспорт
инструмента «Возмещение затрат за техническое
нормирование труда»

2) Техникалық диагностика жөніндегі консультант туралы мәліметтер:
заңды тұлғаның атауы, ұйымдық-құқықтық нысаны, басшының лауазымы және тегі, аты, әкесінің аты;
заңды және нақты мекенжайы, телефон, факс, e-mail;
консультанттың мемлекеттік тіркеу нөмірі мен күні.
тартылған технологиялық аудиторлар мен техникалық сарапшылардың құрамы туралы ақпарат (тегі, аты, әкесінің аты, білімі, біліктілігі, еңбек өтілі).
3) кәсіпорынның техникалық диагностикасын жүргізу үшін негіздеме
кәсіпорынның техникалық диагностикасын жүргізу туралы шарттың нөмірі мен күні;
кәсіпорынның техникалық диагностикасын жүргізудің негізгі мақсаттары, мерзімі.
2. Талдау бөлімі:
кәсіпорынның техникалық диагностикасының қорытындыларын қоса алғанда, кәсіпорынның техникалық диагностикасының міндеттері мен өлшемдерінің сипаттамасын;
кәсіпорынның техникалық диагностикасының құжаттандырылған деректерінің алынған дереккөздері көрсетілген толық тізімін;
шығарылатын, игерілетін және шығарылуы жоспарланатын өнімнің құрылымдық-технологиялық ерекшеліктерінің талдауын;
технологиялық жабдық пен технологиялық процестердің сипаттамасын;
кәсіпорынның техникалық диагностикасы саласындағы анықталған проблемалы мәселелерді (әкімшілдендіру: стратегия - жоспарлау – ұйымдастыру – ресурстық қамтамасыз ету; өндіріс: шикізат базасы – өнімділік – материалдық ағымдар/өнім – технологиялық процес сызбасы – энергия сыйымдылығы, энергия тиімділігі, өндірістің экологиялылығы және икемділігі – автоматтандыру – техникалық қызмет көрсету – қауіпсіздік; инновациялық қызмет: ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-құрылымдық әзірлемелер – өнертапқыштық – жаңғырту – жаңа технологияларды енгізу; сапаны бақылау: ұйымдастыру – стандарттар – сапаны бақылау рәсімдері; кадрлық ресурстарды басқару: мүмкіндіктер – ресурстардың болуы – үздіксіз оқыту/тренингтер; маркетинг және сату: маркетинг жоспары – маркетинг стратегиясы – нарық үлесі – бәсекелестер – үлестіру нүктелері – сату үшін ақпараттық технологияларды пайдалану; кәсіпорынның нормативтік базасы);
диагностикаланатын кәсіпорынның өндірістік-технологиялық базасының кәсіпорынның техникалық диагностикасының өлшемдеріне сәйкестігін бағалау жөніндегі негізделген қорытындылар мен тұжырымдарды;
кәсіпорынның техникалық диагностикасын жүргізудің пайдаланылған әдістері мен әдістемелерінің сипаттамасын қамтиды.
3. Қорытынды бөлім:
Кәсіпорынның техникалық диагностикасының мақсаттары мен міндеттеріне сәйкес келетін негізделген ұсынымдарды;
қолданыстағы технологиялық процестерді жетілдіру және өндіріске, оның ішінде перспективалық жоғары технологиялық және бәсекеге қабілетті өнім өндіру үшін прогрессивті технологияларды енгізу жөніндегі ұсыныстарды;
технологиялық жабдықтың түрлері мен негізгі техникалық сипаттамаларын, балама шешімдердің артықшылықтары мен кемшіліктерін қоса алғанда, аудит жүргізілетін кәсіпорын қызметінің бағдарламаларын іске асыруды және өндірістік-технологиялық база құру (жаңғырту) тиімділігінің қойылған деңгейіне қол жеткізуді қамтамасыз ететін болашақ технологиялық жабдық жөніндегі ұсынымдарды;
аудит жүргізілетін кәсіпорынның орынды ұйымдық-технологиялық құрылымының негіздемесін;
тексерілетін компанияның өндірістік бағдарламаларын іске асыру үшін қажетті, функционалдық және техникалық сипаттамалары көрсетілген зертханалық-сынақ жабдығын және бақылау-тексеру аппаратурасын жетілдіру жөніндегі ұсыныстарды;
нормативтік құқықтық базаның, ұлттық және салалық стандарттардың талаптарына сәйкес технологиялық құжаттама әзірлеу жөніндегі ұсыныстарды;
өндірістік процесс топтарына бөлінген жұмысшылардың есептік саны мен кәсіптік-біліктілік құрамы туралы мәліметтерді;
аудит жүргізілетін кәсіпорынның және басқа ұйымдардың күшімен орындалуы мүмкін жұмыстардың түрлері мен көлемдерін қоса алғанда, техникалық базаны оңтайландыру және жарақтандыру, проблемалы мәселелерді шешу жөніндегі жұмыстардың тізбесі мен орындау мерзімін (жобалық жұмыстарды жүргізу, технологиялық жабдық пен бағдарламалық-техникалық құралдарды жеткізу, жаңа технологиялық процестер мен жабдықты енгізу жөніндегі жобаларды орындау және сүйемелдеу, оқу бағдарламаларын әзірлеу және қызметкерлерді жаңа технологиялық процестерге және жабдықты пайдалануға оқыту);
кәсіпорынның техникалық диагностикасын жүргізуге арналған техникалық тапсырмамен түсіндірілетін технологиялық сипаттағы басқа да ұсынымдарды қамтиды.
«Өнімділік 2020» бағдарламасын
іске асыру регламентіне
14-қосымша
нысан
«Еңбекті техникалық нормалау бойынша шығындарды өтеу»
құралының төлқұжаты

1. Полное наименование предприятия.
2. Месторасположение предприятия (адрес, контакты).
3. Руководитель предприятия (фамилия, имя, отчество
должность).
4. Основной вид деятельности (с указанием кода общего
классификатора экономической деятельности)
5. Номенклатура выпускаемой продукции (с указанием кода
товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Таможенного
союза).
6. Описание текущего/планируемого производства.
7. Установленная/планируемая мощность предприятия (в
натуральном и денежном выражении).
8. Текущая/планируемая загруженность мощностей (%).
9. Текущий износ производственного оборудования (%).
10. Рынок сбыта продукции.
11. Текущая/планируемая производительность труда (тысяч
тенге/человек и тысяч/долларов США/человек).
12. Текущее/планируемое энергопотребление/ энергоемкость
производства (киловатт-час/тенге).
13. Предполагаемый срок реализации инструмента (дата начала и
окончания).
Контактное лицо, заполнившее анкету (фамилия, имя, отчество,
должность, телефон, е-mail): ________________________________________
_____________________________________________________________________
______________________________                   ____________________
(должность лица, имеющего                        подпись/фамилия/
полномочия для подписания
документов от имени заявителя)
печать
Приложение 15
к Регламенту реализации Программы
«Производительность 2020»
Договор по техническому нормированию труда
г. Астана                                        «____» ______ 201_г.
____________________________________________________________________,
(наименование предприятия)
в лице директора __________________________, действующей на основании
(фамилия, имя, отчество)
____________, именуемое в дальнейшем «Заказчик», с одной стороны, и
____________________________________________________________________,
(наименование консультанта по проведению технического
нормирования труда)
в лице директора _________________________, действующей на основании
(фапмилия, имя, отчество)
_______________, именуемый в дальнейшем «Исполнитель», с другой
стороны, при совместном упоминании именуемые «Стороны», а по
отдельности «Сторона», заключили настоящий Договор (далее по тексту -
Договор) о нижеследующем:
1. Предмет договора
1.1. Заказчик поручает и оплачивает, а Исполнитель принимает на
себя обязательство по надлежащему оказанию услуг по разработке и
внедрению норм труда (норм времени, норм выработки, норм
обслуживания, нормативов численности) персонала Заказчика (далее по
тексту – «Услуги») согласно Приложению 1 к настоящему Договору,
которое является его неотьемлемой частью.

1. Кәсіпорынның толық атауы.
2. Кәсіпорынның орналасқан жері (мекенжайы, байланыс деректері).
3. Кәсіпорын басшысы (тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы).
4. Қызметтің негізгі түрі (экономикалық қызметтің жалпы жіктеуішінің кодын көрсету)
5. Шығарылатын өнімнің номенклатурасы (Кеден одағы сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы кодын көрсету).
6. Ағымдағы/жоспарланатын өндірістің сипаттамасы.
7. Кәсіпорынның белгіленген/жоспарланған қуаты (заттай және ақшалай көріністе).
8. Қуаттың ағымдағы/жоспарланатын жүктемесі (%).
9. Өндірістік жабдықтың ағымдағы тозуы (%).
10. Өнім өткізу нарығы.
11. Ағымдағы/жоспарланатын еңбек өнімділігі (мың теңге/адам және мың/АҚШ доллары/адам).
12. Ағымдағы/жоспарланатын энергия тұтыну/ өндірістің энергия сыйымдылығы (киловатт-сағ/теңге).
13. Құралды іске асырудың күтілетін мерзімі (басталу және аяқталу күні).
Сауалнаманы толтырған тұлға (тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы, телефон, е-mail): ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________________________   _______________________________
(өтінім берушінің атынан құжаттарға           қолы/фамилиясы/
қол қою уәкілеттігіне ие тұлғаның лауазымы)
мөр
«Өнімділік 2020» бағдарламасын
іске асыру регламентіне
15-қосымша
нысан
Еңбекті техникалық нормалау жөніндегі шарт
Астана қаласы                                 201_жылғы «____» ______
Бұдан әрі «Тапсырыс беруші» деп аталатын, _______________ негізінде
әрекет ететін, __________________________________________ тұлғасында
(тегі, аты, әкесінің аты)
____________________________________________________________________,
(кәсіпорын атауы)
бір тараптан және одан әрі «Орындаушы» деп аталатын,
___________ негізінде әрекет ететін, директор
__________________________________________________________ тұлғасында
(тегі, аты, әкесінің аты)
____________________________________________________________________,
(еңбекті техникалық нормалауды жүргізу жөніндегі
консультанттың атауы)
екінші тараптан, бірлесіп «Тараптар» деп аталатын, ал әрбіреуі жеке «Тарап» деп аталатындар, мына төмендегі туралы осы Шартты (бұдан әрі мәтін бойынша – Шарт) жасасты:
1. Шарттың мәні
1.1. Тапсырыс беруші осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын 1-қосымшаға сәйкес Тапсырыс беруші персоналының еңбек нормаларын (уақыт нормалары, өңдеу нормалары, қызмет көрсету нормалары, сандық нормативтер) әзірлеу және енгізу бойынша қызметтерге (бұдан әрі мәтін бойынша – «Қызметтер») тапсырыс береді және оған ақы төлейді, ал Орындаушы оларды тиісті түрде көрсету жөніндегі міндеттемелерді өзіне қабылдайды.

1.2. Срок оказания Услуг: с момента получения предоплаты по
настоящему Договору и до (дата) 20__ года, включительно.
2. Права и обязанности Сторон
2.1. Заказчик имеет право:
2.1.1. Проверять ход и качество оказываемых Услуг, выполняемых
Исполнителем, не вмешиваясь в его деятельность.
2.1.2. запрашивать информацию о ходе оказания Услуг по
настоящему Договору.
2.2. Заказчик обязан:
2.2.1. оплатить оказанные Услуги в соответствии с условиями
настоящего Договора;
2.2.2. принять оказанные Исполнителем Услуги по акту
выполненных работ, путем его подписания;
2.2.3. в случае выявления факта ненадлежащего оказания Услуг
Исполнителем, письменно уведомить Исполнителя о факте ненадлежащего
оказания Услуг в течение 5 (пяти) рабочих дней после получения акта
выполненных работ от Исполнителя.
2.3. Исполнитель имеет право:
2.3.1. Получать от Заказчика информацию, данные и документы,
необходимые для оказания Услуг.
2.4. Исполнитель обязан:
2.4.1. оказать Услуги своевременно, согласно п 1.2. настоящего
Договора;
2.4.2. оказать Услуги надлежащим образом и в полном объеме, в
соответствии с условиями настоящего Договора;
2.4.3. соблюдать конфиденциальность по всем вопросам,
касающимся условий настоящего Договора.
3. Цена договора и порядок расчетов
3.1. Общая стоимость Услуг по настоящему Договору составляет
___________________ () тенге, без учета налог на добавленную
стоимость (далее – НДС).
3.2. Расчеты с Исполнителем осуществляются в полном объеме или
в следующем порядке:
3.2.1. Заказчик производит предоплату в размере ____% от
стоимости настоящего Договора, что составляет -------- () тенге, без
учета НДС, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента подписания
настоящего Договора.
3.2.2. Оплата оставшихся _____% по настоящему Договору, что
составляет --------- () тенге, без учета НДС, производится в
течение 5 (пяти) рабочих дней с момента подписания Сторонами акта
выполненных работ, путем перечисления денежных средств на
банковский счет Исполнителя, указанного в Разделе 11 настоящего
Договора.
4. Порядок сдачи и приемки Услуг
4.1. Заказчик обязуется принять Услуги в течение 5 (пяти)
рабочих дней со дня получения акта выполненных работ и направить
Исполнителю подписанный соответствующий акт или мотивированный отказ
в приемке Услуг.
4.2. В случае мотивированного отказа Заказчика от приемки Услуг
Исполнителя, Сторонами составляется двухсторонний акт с указанием
перечня необходимых доработок и сроков их устранения Исполнителем.
5. Конфиденциальность
5.1. Стороны обязуются соблюдать строгую конфиденциальность в
части всей информации, входящей в настоящий Договор, включая
приложения и дополнения, а также любых сведений, полученных в
результате выполнения обязательств по настоящему Договору.

1.2. Қызметтерді көрсету мерзімі: осы Шарт бойынша алдын ала төлем алу сәтінен бастап 20__ жылғы (күні) дейін, қоса алғанда.
2. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
2.1. Тапсырыс беруші:
2.1.1. Орындаушының қызметіне араласпай, ол орындайтын көрсетілетін Қызметтердің барысы мен сапасын тексеруге;
2.1.2. осы Шарт бойынша Қызметтерді көрсету барысы туралы ақпаратты сұратуға құқылы.
2.2. Тапсырыс беруші:
2.2.1. осы Шарт талаптарына сәйкес көрсетілген Қызметтерге ақы төлеуге;
2.2.2. Орындаушы көрсеткен Қызметтерді орындалған жұмыс актісі бойынша оған қол қою арқылы қабылдауға;
2.2.3. Орындаушының Қызметтерді тиісті түрде көрсетпеу фактісі анықталған жағдайда Орындаушыдан орындалған жұмыс актісін алғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде Орындаушыға Қызметтердің тиісті түрде орындалмау фактісі туралы жазбаша түрде хабарлауға міндетті.
2.3. Орындаушы:
2.3.1. Тапсырыс берушіден Қызметтерді көрсету үшін қажетті ақпаратты, деректер мен құжаттарды алуға құқылы.
2.4. Орындаушы:
2.4.1. Қызметтерді осы Шарттың 1.2-тармағына сәйкес уақтылы көрсетуге;
2.4.2. Қызметтерді осы Шарт талаптарына сәйкес тиісті түрде және толық көлемде көрсетуге;
2.4.3. осы Шарт талаптарына қатысты барлық мәселелер бойынша құпиялылықты сақтауға міндетті.
3. Шарттың құны және есеп айырысу тәртібі
3.1. Осы Шарт бойынша Қызметтердің жалпы құны қосымша құн салығын (бұдан әрі – ҚҚС) есепке алмағанда ___________________ () теңгені құрайды.
3.2. Орындаушымен есеп айырысу толық көлемде немесе мынадай тәртіпте жүзеге асырылады:
3.2.1. Тапсырыс беруші осы Шартқа қол қойылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде осы Шарт құнының __% мөлшерінде алдын ала төлем жасайды, бұл ҚҚС санамағанда, -------- () теңгені құрайды.
3.2.2. Осы Шарт бойынша қалған __%, бұл ҚҚС санамағанда --------- () теңгені құрайды, Тараптар орындалған жұмыс актісіне қол қойған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде осы Шарттың 11-бөлімінде көрсетілген Орындаушының банк шотына ақша қаражатын аудару арқылы төленеді.
4. Қызметтерді тапсыру және қабылдау тәртібі
4.1. Тапсырыс беруші орындалған жұмыс актісін алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде Қызметтерді қабылдауға және қол қойылған тиісті актіні немесе Қызметтерді қабылдаудан уәжделген бас тартуды Орындаушыға жіберуге міндеттенеді.
4.2. Тапсырыс беруші Орындаушының қызметтерін қабылдаудан уәжделген бас тартуы кезінде Тараптар қажетті пысықтаулардың тізбесін және Орындаушы жоюы тиіс мерзімді көрсете отырып, екіжақты акт жасалады.
5. Құпиялылық
5.1. Тараптар қосымшалар мен толықтыруларды қоса алғанда осы Шартқа кіретін барлық ақпараттың, сондай-ақ осы Шарт бойынша міндеттерді орындау нәтижесінде алынған кез келген мәліметтердің құпиялылығын қатаң сақтауға міндеттенеді.

5.2. Исполнитель не вправе раскрывать полученную от Заказчика
информацию за исключением случаев, установленных законом, а также с
разрешения Заказчика.
5.3. Заказчик не вправе передавать третьим лицам и использовать
в коммерческих целях соответствующую методику Исполнителя,
используемую в ходе оказания Услуг, без согласия Исполнителя.
6. Ответственность сторон
6.1. За неисполнение и/или ненадлежащее исполнение своих
обязательств по настоящему Договору, Стороны несут ответственность в
соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
6.2. Исполнитель несет ответственность за нарушение сроков
выполнения Услуг установленных в п. 1.2. настоящего Договора, в виде
уплаты Заказчику неустойки в размере 0,1 % (ноль целых одна десятых
процентов) от общей стоимости Услуг за каждый день просрочки до
полного выполнения своих обязательств по настоящему Договору.
6.3. Заказчик несет ответственность за несвоевременную оплату
Услуг согласно п. 3.2. настоящего Договора, в виде уплаты Исполнителю
неустойки в размере 0,1 % (ноль целых одна десятых процентов) за
каждый рабочий день просрочки от суммы, подлежащей оплате, но всего
не более 10% (десять процентов) от суммы задолженности.
6.4. Уплата неустойки не освобождает виновную Сторону от
исполнения своих обязательств по настоящему Договору.
7. Форс-мажор
7.1. Стороны освобождаются от ответственности за частичное или
полное неисполнение обязательств по настоящему Договору, если это
неисполнение явилось следствием обстоятельств непреодолимой силы,
возникших после заключения настоящего Договора в результате событий
чрезвычайного характера, которые участник не мог ни предвидеть, ни
предотвратить разумными мерами (форс-мажор). К таким событиям
чрезвычайного характера относятся стихийные бедствия, военные
действия, акты органов государственной власти и управления.
7.2. Сторона, подвергающаяся действию обстоятельств
непреодолимой силы должна письменно уведомить другую Сторону о
наступлении таких обстоятельств в течение 3 (трех) календарных дней с
даты их наступления, а также предоставить подтверждающие документы,
свидетельствующие о наступлении таких обстоятельств. Достаточным
доказательством наступления обстоятельств непреодолимой силы являются
документы, выданные уполномоченными государственными органами или
иными компетентными организациями Республики Казахстан.
7.3. В случае возникновения обстоятельств непреодолимой силы,
любая из Сторон вправе отказаться от исполнения настоящего
Договора в одностороннем порядке, с письменным уведомлением об
этом другой Стороны не менее чем за 5 (пять) календарных дней до даты
прекращения настоящего Договора. При этом Стороны обязуются
осуществить все взаиморасчеты в течение 3 (трех) рабочих дней с
даты прекращения настоящего Договора.

5.2. Орындаушының заңмен белгіленген, сондай-ақ Тапсырыс берушінің рұқсатымен болған жағдайларды қоспағанда, Тапсырыс берушіден алынған ақпаратты ашуға құқығы жоқ.
5.3. Тапсырыс берушінің Орындаушының Қызметтерді көрсету барысында қолданатын тиісті әдістемесін оның келісімінсіз үшінші тұлғаларға таратуға және коммерциялық мақсаттарда пайдалануға құқығы жоқ.
6. Тараптардың жауапкершілігі
6.1. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамағаны және/немесе тиісті түрде орындамағаны үшін Тараптар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке тартылады.
6.2. Орындаушы осы Шарттың 1.2-тармағында көрсетілген Қызметтерді орындау мерзімін бұзғаны үшін осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін толық орындағанға дейін мерзімін өткізген әрбір күн үшін Тапсырыс берушіге Қызметтердің жалпы құнының 0,1 % (нөл бүтін бір ондық пайызы) мөлшерінде тұрақсыздық айыбын төлеу түрінде жауап береді.
6.3. Тапсырыс беруші осы Шарттың 3.2-тармағына сәйкес Қызметтерге ақыны уақтылы төлемегені үшін Орындаушыға мерзімін өткізген әрбір жұмыс күні үшін төленуі тиіс соманың 0,1 % (нөл бүтін бір ондық пайызы) мөлшерінде, бірақ берешек сомасының 10% (он пайызынан) артық болмайтын тұрақсыздық айыбын төлеу түрінде жауап береді.
6.4. Тұрақсыздық айыбын төлеу кінәлі Тарапты осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындаудан босатпайды.
7. Форс-мажор
7.1. Тараптар осы Шарт бойынша міндеттемелерін жартылай немесе толық орындамағаны үшін, егер осы орындамау осы Шартты жасағаннан кейін қатысушы болжай алмаған, тиісті шаралармен алдын ала алмаған төтенше сипаттағы оқиғалар нәтижесінде пайда болған еңсерілмейтін күш жағдайларының салдарлары болып табылса (форс-мажор), жауапкершіліктен босатылады. Мұндай төтенше сипаттағы оқиғаларға табиғи апаттар, әскери әрекеттер, мемлекеттік билік және басқару органдарының актілері жатады.
7.2. Еңсерілмейтін күш жағдайларының әрекетіне ұшырайтын Тарап олар төнген күннен бастап күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде басқа Тарапқа мұндай жағдайлардың төнуі жөнінде жазбаша хабарлауы, сондай-ақ мұндай жағдайлардың төнуін куәландыратын растайтын құжаттарды ұсынуы тиіс. Қазақстан Республикасының уәкілетті мемлекеттік органдары немесе өзге де құзыретті ұйымдары берген құжаттар еңсерілмейтін күш жағдайлары төнуінің жеткілікті дәлелі болып табылады.
7.3. Еңсерілмейтін күш жағдайлары пайда болған жағдайда кез келген Тарап осы Шарт бұзылған күнге дейін кемінде күнтізбелік 5 (бес) күн бұрын басқа Тарапқа жазбаша түрде хабарлай отырып, біржақты тәртіпте осы Шартты орындаудан бас тартуға құқылы. Бұл ретте Тараптар осы Шарт бұзылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде барлық өзара есеп айырысуларды жүзеге асыруға міндеттенеді.

8. Срок действия договора, порядок его изменения и расторжения
8.1. Настоящий Договор вступает в силу с момента его подписания
Сторонами и действует до полного исполнения Сторонами своих
обязанностей по настоящему Договору, а в части взаиморасчетов - до их
полного завершения.
8.2. Все изменения или дополнения настоящего Договора
действительны только в том случае, если они совершены в письменной
форме, подписаны Сторонами, скреплены оттиском печати юридических
лиц.
8.3. Допускается досрочное оказание Исполнителем Услуг по
настоящему Договору.
8.4. Исполнитель не имеет право в одностороннем порядке
отказываться от исполнения настоящего Договора, в том числе требовать
досрочного расторжения настоящего Договора, за исключением оснований,
предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Разрешение споров
9.1. Все спорные вопросы, связанные с исполнением настоящего
Договора, Стороны будут стремиться урегулировать путем переговоров
между ними.
9.2. В случае, если споры (разногласия) не будут урегулированы
путем переговоров, они подлежат разрешению в судебном порядке,
предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан
10. Заключительные положения
10.1. Ни одна из Сторон не вправе передавать свои права и/или
обязательства по настоящему Договору третьим лицам без письменного
согласия на то другой Стороны.
10.2. С момента подписания настоящего Договора все предыдущие
устные или письменные договоренности Сторон в отношении предмета и
условий настоящего Договора теряют свою силу.
10.3. При изменении реквизитов, Стороны обязуются в течение 5
(пяти) рабочих дней известить об этом друг друга.
10.4. Настоящий Договор, Приложения и другие документы к
настоящему Договору, переданные посредством факсимильной связи
признаются Сторонами юридически значимыми документами. Использование
факсимильной связи, не освобождает Сторону от обязанности
представления оригиналов документов в течение 3 (трех) календарных
дней с момента отправки по факсу.
10.5. Взаимоотношения Сторон, не урегулированные условиями
настоящего Договора, регламентируются действующим законодательством
Республики Казахстан.
10.6. Настоящий Договор составлен в двух экземплярах на
государственном (казахском) и русском языках, имеющих одинаковую
юридическую силу, по одному для каждой из Сторон.
11. Реквизиты и подписи Сторон:
Заказчик ТОО «__________»
Юридический адрес: Республика Казахстан,
г. Астана, ул., д.
РНН
БИН
IBAN: KZ
BIC:
Директор
___________________
(печать)
Исполнитель
_____________
(печать)
Приложение 16
к Регламенту реализации Программы
«Производительность 2020»
форма
Отчет по техническому нормированию труда

8. Шартың әрекет ету мерзімі, оны өзгерту және бұзу тәртібі
8.1. Осы Шарт Тараптар қол қойған сәттен бастап күшіне енеді және Тараптар осы Шарт бойынша өз міндеттерін толық орындағанға дейін, ал өзара есеп айырысу бөлігінде олар толық аяқталғанға дейін қолданылады.
8.2. Осы Шарттың барлық өзгерістері немесе толықтырулары олар жазбаша нысанда орындалған, Тараптар қол қойған, заңды тұлғалардың мөр таңбасы қойылған жағдайда ғана жарамды болады.
8.3. Орындаушының осы Шарт бойынша Қызметтерді мерзімінен бұрын көрсетуіне жол беріледі.
8.4. Орындаушының осы Шартты орындаудан біржақты тәртіпте бас тартуға, оның ішінде Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген негіздемелерді қоспағанда, осы Шартты мерзімінен бұрын бұзуды талап етуге құқығы жоқ.
9. Дауларды шешу
9.1. Осы Шартты орындаумен байланысты барлық даулы мәселелерді Тараптар өзара келіссөз жүргізу арқылы шешуге тырысады.
9.2. Даулар (келіспеушіліктер) келіссөз жүргізу арқылы реттелмеген жағдайда олар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген сот тәртібімен шешілуі тиіс.
10. Қорытынды ережелер
10.1. Тараптардың ешқайсысы осы Шарт бойынша өз құқықтарын және/немесе міндеттемелерін басқа Тараптың жазбаша келісімінсіз үшінші тұлғаларға беруге құқылы емес.
10.2. Осы Шартқа қол қойылған сәттен бастап Тараптардың осы Шарттың мәніне және талаптарына қатысты барлық алдыңғы ауызша немесе жазбаша келісулері өз күшін жоғалтады.
10.3. Деректемелер өзгерген кезде Тараптар бұл туралы бір-біріне 5 (бес) жұмыс күні ішінде хабарлауға міндетті.
10.4. Осы Шартты, Қосымшаларды және осы Шартқа факстық байланыс арқылы берілген басқа да құжаттарды Тараптар заңды маңызды құжаттар деп таниды. Факстық байланысты пайдалану Тарапты факс бойынша жіберген сәттен бастап күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде құжаттардың түпнұсқаларын ұсыну міндетінен босатпайды.
10.5. Тараптардың осы Шарт талаптарымен реттелмеген өзара қарым-қатынастары Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен регламенттеледі.
10.6. Осы Шарт Тараптардың әрқайсысына бір-бірден бірдей заңды күші бар, екі данада, мемлекеттік (қазақ) және орыс тілдерінде жасалады.
11. Тараптардың деректемелері мен қолдары:
Тапсырыс беруші
«__________» ЖШС
Заңды мекенжайы:
Қазақстан Республикасы,
Астана қаласы, көшесі, үй.
СТН
БСН
IBAN: KZ
BIC:
Директор
___________________
(мөр)
Орындаушы
_____________
(мөр)
«Өнімділік 2020» бағдарламасын
іске асыру регламентіне
16-қосымша
нысан
Еңбекті техникалық нормалау бойынша есеп

1. Общие положение.
Настоящие Требования к отчету по техническому нормированию
труда (далее - Требования) подготовлены для разработки и внедрения
системы технического нормирования труда на промышленных предприятиях.
Социально-экономическое значение от внедрения систем
технического нормирования заключается в том, что она позволяет
обеспечить: строгую зависимость заработной платы от количества труда,
всестороннюю дифференциацию основной части заработной платы
работников в зависимости качества труда.
При подготовке отчета по техническому нормированию труда
консультант по нормированию труда принимает на себя всю
ответственность за полноту и достоверность представленных исходных
данных и расчетов. Для всех исходных данных и расчетных величин
указываются источники их получения.
Отчет по техническому нормированию труда представляется
консультантом по нормированию труда на бумажном и электронном
носителях: текстовые документы в файлах Word-формата, таблицы с
расчетами в файлах Excel-формата.
Отчет по техническому нормированию труда пронумеровывается,
переплетается, прошивается, скрепляется бумажной пломбой, на
которой делается запись о количестве прошитых и пронумерованных
листов, а также подписывается консультантом по нормированию труда с
оттиском печати. Подпись и оттиск печати должны быть нанесены
частично на бумажную пломбу, частично на лист документа.
2. Цель.
Целью внедрения системы технического нормирования заключается
совершенствование организации труда и заработной платы для повышения
эффективности производства и увеличения производительности труда.
3. Задачи Проекта:
1) Разработка и внедрение системы технического нормирования
труда
2) Разработка и внедрение системы тарифных условий оплаты
труда
4. Порядок проведения и содержание, а также результат
работ по системе технического нормирования труда:
Наименование этапов работ
Содержание работы
Требуемые документы для разработки системы
Наименование окончательной разработанной документации
Первый этап – проверка производственных возможностей предприятия и изучение структуры нормируемых работ.
Изучение организации производственных процессов, данных о выполнении действующих норм; уточнение перечня работ, на которые должны будут установлены нормативы; составление и согласование рабочего плана; подбор паспортов оборудования, характеристик применяемого инструмента и приспособлений; определение других технологических параметров (содержание технологического процесса, характеристики материалов, заготовок и сырья, режимы работы оборудования и др.); изучение содержания трудового процесса, передовых приемов и методов труда; выбор факторов влияющих на величину затрат; определение состава исполнителей (бригад) и порядка организации облуживания рабочих мест; разработка рабочей методики.
- Технологические регламенты.
- Паспорта оборудований.
- Перечень применяемых инструментов и приспособлений
- Организационная структура управления.
- Производственная структура
- Штатное расписание и расстановка.
- Должностные инструкции.
- Режим работы
Второй этап – изучение фактических затрат рабочего времени.
Исследование и анализ всех затрат рабочего времени непосредственно на рабочих местах методами хронометражных, фотохронометражных наблюдений, фотографий рабочего дня и систематизация результатов изучения по отдельным категориям затрат рабочего времени.
- Сводный баланс рабочего времени.
- Карты индивидуального и группового хронометража.
Третий этап:
а) подготовка исходных материалов
Подбор типовых общепромышленных и отраслевых нормативов по труду, систематизированных материалов изучения затрат рабочего времени.
- Типовые нормативы по труду.
- Хронометражные карты
б) проектирование регламента наиболее производительной работы
Проектирование наиболее рационального содержания и последовательности выполнения работ, наилучшей организации труда и обслуживания рабочих мест, нормальных физиологических условий работы, снижающих утомляемость рабочих и облегчающих их труд.
- Трудовой регламент (карты организации труда на рабочих местах).
- Рекомендации по эффективной форме организации труда (индивидуальной, бригадной).
- Рекомендации по рациональному режиму работы
в) разработка технически обоснованных норм затрат труда
Расчет аналитическим методом технического нормирования норм времени, норм выработки, норм обслуживания, нормативов численности. Определение нормативной трудоемкости изготовления продукции
- Проект сборника норм труда (норм времени, норм выработки, норм обслуживания, нормативов численности) – математическая модель
Четвертый этап
а) Классификация персонала
Определение профессионально-квалификационного и функционального состава работников
Положение по профессиональной структуре персонала
б) тарификация работ
Определение разрядов работ по тарифно-квалификационным справочникам.
- Действующие тарифно-квалификационные справочники работ и профессий рабочих (актуализация)
в) выбор форм и систем оплаты труда
Определение наиболее целесообразных в данных производственных условиях систем и форм заработной платы. Определение тарифных ставок и расчет сдельных расценок.
- Действующее Положение об оплате труда
- Схема должностных окладов.
- Рекомендации по эффективной системе и формам заработной платы (Положение);
- Минимальная тарифная ставка; тарифная сетка; тарифные ставки, сдельные расценки – математическая модель
г) учет труда
Систематизация затрат рабочего времени
Формуляр затрат рабочего времени и инструкция по его ведению.
Пятый этап - внедрение норм труда
Подготовка проекта сборника норм труда в целом. Рассылка проекта сборника предприятиям на проверку и заключение. Обработка и систематизация результатов проверки. Корректировка сборника. Утверждение проекта сборника. Доведение норм труда до исполнителей и обеспечение освоения норм путем создания организационно-технических условий, предусмотренных при разработке норм.
- Сборник норм труда с приложениями соответствующих разработанных документов

1. Жалпы ережелер.
Осы Еңбекті техникалық нормалау бойынша есепке қойылатын талаптар (бұдан әрі – Талаптар) өнеркәсіптік кәсіпорындарда еңбекті техникалық нормалау жүйесін әзірлеу және енгізу үшін дайындалған.
Техникалық нормалау жүйелерін енгізудің әлеуметтік-экономикалық маңызы оның еңбекақының еңбек санына қатаң тәуелділігін, еңбек сапасына байланысты қызметкерлердің еңбекақысының негізгі бөлігін жан-жақты саралауды қамтамасыз етуге мүмкіндік беретіндігінде.
Еңбекті техникалық нормалау бойынша есепті дайындау кезінде еңбекті нормалау жөніндегі консультант ұсынылған бастапқы деректер мен есептердің толықтығы мен дұрыстығы үшін барлық жауапкершілікті өзіне алады. Барлық бастапқы деректер мен есептік көлемдер үшін оларды алу дереккөздері көрсетіледі.
Еңбекті техникалық нормалау бойынша есепті еңбекті нормалау жөніндегі консультант қағаз және электрондық тасығыштарда: мәтіндік құжаттарды Word-формат файлдарында, ал есептері бар кестелерді Excel-формат файлдарында ұсынады.
Еңбекті техникалық нормалау бойынша есеп нөмірленеді, түптеледі, тігіледі, қағаз пломбамен бекітіледі, оған тігілген және нөмірленген парақтардың саны туралы жазба жазылады, сондай-ақ еңбекті нормалау жөніндегі консультант қол қойып, мөр таңбасын басады. Қолы мен мөр таңбасы ішінара қағаз пломбаға, ішінара құжат парағына қойылуы тиіс.
2. Мақсаты.
Техникалық нормалау жүйесін енгізу мақсаты өндірістің тиімділігін арттыру және еңбек өнімділігін ұлғайту үшін еңбекті ұйымдастыруды және еңбекақыны жетілдіруді білдіреді.
3. Жоба міндеттері:
1) Еңбекті техникалық нормалау жүйесін әзірлеу және енгізу
2) Еңбекке ақы төлеудің тарифтік шарттары жүйесін әзірлеу және енгізу
4. Өткізу тәртібі мен мазмұны, сондай-ақ еңбекті техникалық нормалау жүйесі бойынша жұмыстардың нәтижесі:
Жұмыс кезеңдерінің атауы
Жұмыс мазмұны
Жүйені әзірлеу үшін талап етілетін құжаттар
Түпкілікті әзірленген құжаттаманың атауы
Бірінші кезең – кәсіпорынның өндірістік мүмкіндіктерін тексеру және нормаланатын жұмыстардың құрылымын зерделеу.
Өндірістік процестердің ұйымдастырылуын, қолданыстағы нормалардың орындалуы туралы деректерді зерделеу; нормативтер белгіленуі тиіс жұмыстардың тізбесін нақтылау; жұмыс жоспарын құрастыру және келісу; жабдық паспорттарын, қолданылатын құрал-саймандары мен аспаптарының сипаттамаларын іріктеу; басқа технологиялық параметрлерді анықтау (технологиялық процестің мазмұны, материалдардың, әзірлемелер мен шикізаттың сипаттамалары, жабдықтың жұмыс режимі және т.б.); еңбек процесінің мазмұнын, еңбектің озық тәсілдері мен әдістерін зерделеу; шығындардың көлеміне әсер ететін факторларды таңдау; орындаушылардың (бригадалар) құрамын және жұмыс орындарына қызмет көрсетуді ұйымдастыру тәртібін айқындау; жұмыс әдістемесін әзірлеу.
- Технологиялық регламенттер.
- Жабдық паспорты
- Қолданылатын құрал-саймандары мен аспаптар тізбесі
- Басқарманың ұйымдық құрылымы
- Өндірістік құрылым
- Штаттық кесте және орналастыру
- Лауазымдық нұсқаулықтар
- Жұмыс режимі
Екінші кезең – жұмыс уақытының нақты жұмсалуын зерделеу.
Тікелей жұмыс орындарында жұмыс уақытының жұмсалуын хронометражды, фотохронометражды бақылау, жұмыс күнін суретке түсіру әдістерімен зерттеу және талдау және зерттеу нәтижелерін жұмыс уақыты шығындарының жекелеген санаттары бойынша жүйелендіру.
-Жұмыс уақытының жиынтық теңгерімі.
- Жеке және топтық хронометражды карталар
Үшінші кезең:
а) бастапқы материалдарды дайындау
Еңбек бойынша үлгілік жалпы өнеркәсіптік және салалық нормативтерді, жұмыс уақыты шығынын зерделеудің жүйелендірілген материалдарын іріктеу.
- Еңбек бойынша үлгілік нормативтер
- Хронометражды карталар
б) анағұрлым өнімді жұмыс регламентін жобалау
Жұмыстардың анағұрлым тиімді мазмұны мен орындау ретін, еңбекті және жұмыс орындарында қызмет көрсетуді, қызметкерлердің шаршағанын азайтатын және олардың еңбегін жеңілдететін қалыпты физиологиялық жұмыс жағдайларын ең үздік ұйымдастыруды жобалау.
- Еңбек регламенті (жұмыс орындарында еңбекті ұйымдастыру карталары).
- Еңбекті ұйымдастырудың тиімді нысаны жөніндегі ұсынымдар (жеке, бригадалық).
- Тиімді жұмыс режимі жөніндегі ұсынымдар
в) еңбек шығынының техникалық негізделген нормаларын әзірлеу
Техникалық нормалаудың талдау әдісімен уақыт нормаларын, өңдеу нормаларын, қызмет көрсету нормаларын, сандық нормативтерді есептеу. Өнімді дайындаудың нормативтік еңбек қажетсінуін анықтау.
- Еңбек нормалары жинағының жобасы (уақыт нормалары, өңдеу нормалары, қызмет көрсету нормалары, сандық нормативтер) – математикалық модель
Төртінші кезең –
а) Персоналды жіктеу
Қызметкерлердің кәсіби-білікті және функционалдық құрамын анықтау
Персоналдың кәсіптік құрылымы жөніндегі ереже
б) жұмыстарды тарифтеу
Тарифтік-біліктілік анықтамалары бойынша жұмыс разрядтарын анықтау.
- Жұмыстардың және жұмысшы кәсіптерінің қолданыстағы тарифтік-біліктілік анықтамалықтары (өзектендіру)
в) еңбекақы төлеу нысандары мен жүйелерін таңдау
Осы өндірістік жағдайлардағы анағұрлым орынды еңбекақы жүйелері мен нысандарын анықтау. Тарифтік ставкаларды белгілеу және келісілген бағаларды есептеу.
- Қолданыстағы Еңбекақы төлеу туралы ереже
- Лауазымдық жалақылар сызбасы.
- Еңбекақының тиімді жүйесі мен нысандары бойынша ұсынымдар (Ереже);
- Ең төменгі тарифтік ставка; тарифтік желі; тарифтік ставкалар, келісілген бағалар – математикалық модель
г) еңбекті есепке алу
Жұмыс уақытының жұмсалуын жүйелендіру
Жұмыс уақытын жұмсау формуляры және оны жүргізу жөніндегі нұсқаулық
Бесінші кезең – еңбек нормаларын енгізу
Жалпы еңбек нормалары жинағының жобасын дайындау. Жинақ жобасын кәсіпорындарға тексеруге және қорытынды жасауға тарату. Тексеру нәтижелерін өңдеу және жүйелендіру. Жинақты түзету. Жинақ жобасын бекіту. Еңбек нормаларын орындаушыларға жеткізу және нормаларды әзірлеу кезінде көзделген ұйымдық-техникалық жағдайларды жасау арқылы нормалардың меңгерілуін қатамасыз ету.
- Әзірленген тиісті құжаттары қоса берілген еңбек нормаларының жинағы

5. Показатели экономической эффективности мероприятий по
системе технического нормирования труда
Наименование показателей
Единица измерения
До внедрения инструмента (факт)
После внедрения инструмента (план)
1
Прирост производительности труда
%
%
2
Годовой экономический эффект
тенге
тенге
3
Снижение трудоемкости продукции
нормо-час
нормо-час
4
Относительная экономия численности работников
человек
человек
5
Прирост объемов производства
%
%
6
Экономия рабочего времени
человека час
человека час
7
Экономия по элементам себестоимости продукции (заработная плата)
тенге
тенге
Приложение 17
к Регламенту реализации Программы
«Производительность 2020»
форма
Заявка консалтинговой компании
(заполняется на бланке консалтинговой компании)
1. Общая информация о консалтинговой компании (указывается
наименование компании, год основания и опыт работы на рынке
консалтинговых услуг, фамилия, имя, отчество, должность руководителя,
адрес компании (телефон/факс, e-mail, web-сайт).
2. Информация об учредителях (указываются фамилия, имя,
отчество учредителей, либо наименование компании в разрезе долей в
уставном капитале).
3. Сведения о квалификации компании, подтверждающие
наличие опыта работы не менее 3 (трех) лет в области разработки
бизнес-планов и технико-экономического обоснования по проектам
в обрабатывающей промышленности.
Приложить к заявке нотариально засвидетельствованные копии
учредительных документов: устав/учредительный договор, свидетельство
о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица,
свидетельство налогоплательщика Республики Казахстан, статистическая
карточка (при наличии).
4. Сведения о наличии не менее 3 (трех) крупных работ в
области разработки бизнес-планов и технико-экономического
обоснования по проектам в обрабатывающей промышленности,
указываются по ниже приведенной таблице:
п/п
Наименование оказанных услуг
Наименование заказчиков (адрес, телефон, факс, e-mail)
Место, год и сроки оказания услуг
Сумма проекта, млн.тенге
1
2
3
4
5
Приложить к заявке не менее 3 (трех) оригиналов или нотариально
засвидетельствованных копий рекомендаций от клиентов, которым
компания оказывала консалтинговые услуги в области
разработки бизнес-планов и ТЭО по проектам в обрабатывающей
промышленности
5. Сведения, подтверждающие наличие у консалтинговой
компании не менее 5 (пяти) специалистов: технолог или
отраслевой специалист; маркетолог; финансовый аналитик, имеющих
высшее специальное образование и производственный опыт работы
не менее 3 (трех) лет в области разработки бизнес-планов и
технико-экономического обоснования по проектам в обрабатывающей
промышленности, указываются по ниже приведенной таблице:
п/п
Фамилия, имя, отчество
Должность
Квалификация или специальность по диплому, свидетельству и другим документам об образовании
Категория, разряд, класс по специальности (ученая степень)
Стаж работы в сфере оказания консалтинговых услуг
Наименование проекта (раздела), в разработке которого было принято участие
1
2
3
4
5
6
7
Всего: _______ человек
Приложить к заявке копии дипломов и трудовых книжек
специалистов.

5. Еңбекті техникалық нормалау жүйесі жөніндегі іс-шаралардың экономикалық тиімділігінің көрсеткіштері
Көрсеткіштердің атауы
Өлшем бірлігі
Құралды енгізгенге дейін (факті)
Құралды енгізгеннен кейін (жоспар)
1
Еңбек өнімділігінің өсуі
%
%
2
Жылдық экономикалық тиімділік
теңге
теңге
3
Өнімнің еңбек қажетсінуінің төмендеуі
норма-сағат
норма-сағат
4
Қызметкерлер санының қатыстық үнемделуі
адам
адам
5
Өндіріс көлемдерінің өсуі
%
%
6
Жұмыс уақытының үнемделуі
адам сағат
адам сағат
7
Өнімнің өзіндік құнының элементтері бойынша үнемдеу (еңбекақы)
теңге
теңге
«Өнімділік 2020» бағдарламасын
іске асыру регламентіне
17-қосымша
нысан
Консалтингтік компанияның өтінімі
(консалтингтік компанияның бланкісінде толтырылады)
1. Консалтингтік компания туралы жалпы ақпарат (компанияның атауы, құрылған жылы және консалтингтік қызметтер нарығындағы жұмыс тәжірибесі, басшының тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы, компанияның мекенжайы (телефон/ факс, e-mail, web-сайт) көрсетіледі).
2. Құрылтайшылар туралы ақпарат (құрылтайшылардың тегі, аты, әкесінің аты не жарғылық капиталындағы үлесу бөлінісінде компанияның атауы көрсетіледі).
3. Өңдеуші өнеркәсіптегі жобалар бойынша бизнес-жоспарлар мен ТЭН әзірлеу саласында кемінде 3 (үш) жыл тәжірибесінің болуын растайтын компанияның біліктілігі туралы мәліметтер.
Өтінімге құрылтайшылық құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері қоса берілсін: жарғы/құрылтайшылық шарт, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік, Қазақстан Республикасы салық төлеушісінің куәлігі, статистикалық карточка (бар болса).
4. Өңдеуші өнеркәсіпте жобалар бойынша бизнес-жоспарлар мен ТЭН әзірлеу саласында кемінде 3 (үш) ірі жұмысының болуы туралы мәліметтер төменде келтірілген кестеде көрсетіледі:
Р/с №
Көрсетілген қызметтердің атауы
Тапсырыс берушілердің атауы (мекенжай, телефон, факс, e-mail)
Қызметтерді көрсету орны, жылы мен мерзімдері
Жоба сомасы, млн.теңге
1
2
3
4
5
Компания өңдеуші өнеркәсіпте жобалар бойынша бизнес-жоспарлар мен ТЭН әзірлеу саласында консалтингтік қызметтерді көрсеткен клиенттерден ұсынымдардың кемінде 3 (үш) түпнұсқалары немесе нотариалды куәландырылған көшірмелері қоса берілсін.
5. Консалтингтік компанияда өңдеуші өнеркәсіпте жобалар бойынша бизнес-жоспарлар мен ТЭН әзірлеу саласында жоғары арнайы білімі және кемінде 3 (үш) жыл өндірістік жұмыс тәжірибесі бар кемінде 5 (бес) маманның: технолог немесе салалық маман; маркетолог; қаржы талдаушысының болуын растайтын мәліметтер төменде келтірілген кестеде көрсетіледі:
№ рР/с №
Тегі, аты, әкесінің аты
Лауазымы
Дипломы, куәлігі немесе білімі туралы басқа құжаттары бойынша біліктілігі немесе мамандығы
Мамандығы бойынша санаты, разряды, сыныбы (ғылыми дәрежесі)
Консалтингтік қызметтер көрсету саласындағы жұмыс тәжірибесі
Әзірленуіне қатысқан жоба (бөлім) атауы
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы: _______адам
Өтінімге мамандардың дипломдары мен еңбек кітапшаларының көшірмелері қоса берілсін.

6. Область проведения исследований в разрезе отраслей
промышленности (перечислить).
7. Сведения об отсутствии у консалтинговой компании
налоговой задолженности и задолженности по обязательным
пенсионным взносам и социальным отчислениям (приложить оригинал
справки с налогового комитета об отсутствии задолженности по налогам
и другим обязательным платежам в бюджет).
8. Сведения о наличии у консалтинговой компании доступа к
базам данных отечественной и зарубежной статистики,
маркетинговых исследований, анализа рынка, также других
источников доступа.
Достоверность всех сведений о квалификации компании
подтверждаю.
Руководитель компании
__________________________________________
(подпись)           (Фамилия, имя, отчество)
печать
Приложение 18
к Регламенту реализации Программы
«Производительность 2020»
форма
Заявка тренинговой компании
(заполняется на бланке консалтинговой компании)
1. Общая информация о тренинговой компании (указывается
наименование компании, год основания и опыт работы на рынке
тренинговых и консалтинговых услуг, в рамках различных программ или
проектов (вопросы бережливого производства, Лин-технологий, Кайдзен)
производительности труда и энергоэффективности, фамилия, имя,
отчество, должность руководителя, адрес компании (телефон/факс,
e-mail, web-сайт).
2. Информация об учредителях (указываются фамилия, имя,
отчества учредителей, либо наименование компании в разрезе долей в
уставном капитале).
3. Сведения о квалификации компании, подтверждающие
наличие практического опыта работы не менее 3 (трех) лет в
области проведения корпоративных тренингов, сертификационных
программ, круглых столов, конференций по вопросам повышения
производительности труда и энергоэффективности.
Приложить к заявке нотариально засвидетельствованные копии
учредительных документов: устав/учредительный договор, свидетельство
о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица,
свидетельство налогоплательщика Республики Казахстан, статистическая
карточка (при наличии), заверенные печатью и подписью первого
руководителя описание опыта работы не менее 3 (трех) лет в области
проведения корпоративных тренингов, сертификационных программ,
круглых столов, конференций, в рамках различных программ или проектов
(вопросы бережливого производства, Лин-технологий, Кайдзен)
производительности труда и энергоэффективности.
4. Сведения о наличии не менее 4 (четырех) мероприятий:
корпоративных тренингов, сертификационных программ, круглых
столов, конференций в рамках различных программ или проектов
(вопросы бережливого производства, Лин-технологий, Кайдзен)
производительности труда и энергоэффективности:
п/п
Наименование мероприятия
Наименование заказчиков (адрес, телефон, факс, e-mail)
Место, год и сроки оказания услуг
1
2
3
4
Приложить к заявке не менее 4 (четырех) рекомендаций от
клиентов, которым компания организовывала вышеуказанные мероприятия.

6. Өнеркәсіп салалары бөлінісінде зерттеулер жүргізу саласы (тізіп шықсын).
7. Консалтингтік компанияда салық берешегі және міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдары бойынша берешектің жоқ болуы туралы мәліметтер (салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша берешектің жоқ болуы туралы салық комитеті анықтамасының түпнұсқасын қоса беру).
8. Консалтингтік компанияда отандық және шетелдік статистиканың, маркетингтік зерттеулердің, нарық талдауының дерекқорына қолжетімділіктің, сондай-ақ қолжетімділіктің басқа көздерінің бар болуы туралы мәліметтер.
Компанияның біліктілігі туралы барлық мәліметтің дұрыстығын растаймын.
Компанияның басшысы
__________________________________________
(қолы)       (Тегі, аты, әкесінің аты)
(мөр)
«Өнімділік 2020» бағдарламасын
іске асыру регламентіне
18-қосымша
нысан
Тренингтік компанияның өтінімі
(консалтингтік компанияның бланкісінде толтырылады)
1. Тренингтік компания туралы жалпы ақпарат (компанияның атауы, құрылған жылы және еңбек өнімділігі мен энергия тиімділігінің әр түрлі бағдарламалары немесе жобалары шеңберінде (ұқыпты өндіріс, Лин-технологиялар, Кайдзен мәселелері) тренингтік және консалтингтік қызметтер нарығындағы жұмыс тәжірибесі, басшының тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы, компанияның мекенжайы (телефон/ факс, e-mail, web-сайт) көрсетіледі.
2. Құрылтайшылар туралы ақпарат (құрылтайшылардың тегі, аты, әкесінің аты не жарғылық капиталындағы үлес бөлісінде компанияның атауы көрсетіледі).
3. Еңбек өнімділігін және энергия тиімділігін арттыру мәселелері бойынша корпоративтік тренингтерді, сертификаттау бағдарламаларын, дөңгелек үстелдерді, конференцияларды өткізу саласында кемінде 3 (үш) жыл практикалық жұмыс тәжірибесінің болуын растайтын компанияның біліктілігі туралы мәліметтер.
Өтінімге құрылтайшылық құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері қоса берілсін: жарғы/құрылтайшылық шарт, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік, Қазақстан Республикасы салық төлеушісінің куәлігі, статистикалық карточка (бар болса), бірінші басшының қолымен және мөрімен куәландырылған, еңбек өнімділігі мен энергия тиімділігінің әр түрлі бағдарламалары немесе жобалары шеңберінде (үнемді өндіріс, Лин-технологиялар, Кайдзен мәселелері) корпоративтік тренингтерді, сертификаттау бағдарламаларын, дөңгелек үстелдерді, конференцияларды өткізу саласындағы кемінде 3 (үш) жыл жұмыс тәжірибесінің сипаттамасы.
4. Кемінде 4 (төрт) ірі іс-шараның: еңбек өнімділігі мен энергия тиімділігінің әр түрлі бағдарламалары немесе жобалары шеңберінде (үнемді өндіріс, Лин-технологиялар, Кайдзен мәселелері) корпоративтік тренингтердің, сертификаттау бағдарламаларының, дөңгелек үстелдердің, конференциялардың болуы туралы мәліметтер:
Р/с №
Іс-шараның атауы
Тапсырыс берушілердің атауы (мекенжай, телефон, факс, e-mail)
Қызметтерді көрсету орны, жылы мен мерзімдері
1
2
3
4
Компания жоғарыда көрсетілген іс-шараларды ұйымдастырған клиенттерден кемінде 4 (төрт) ұсыным өтінімге қоса берілсін.

5. Сведения, подтверждающие наличие у тренинговой компании, не
менее 3 (трех) специалистов, имеющих высшее образование и опыт работы
не менее 3 (трех) лет в области проведения тренингов в рамках
различных программ или проектов (вопросы бережливого производства,
Лин-технологий, Кайдзен) производительности труда и
энергоэффективности:
п/п
Ф.И.О.
Должность
Квалификация или специальность по диплому, свидетельству и другим документам об образовании
Стаж работы в сфере оказания тренинговых услуг
Область специализации тренингов
1
2
3
4
5
6
Всего: _______человек
Приложить к заявке копии дипломов, сертификатов и резюме
специалистов.
6. Сведения об отсутствии у тренинговой компании налоговой
задолженности и задолженности по обязательным пенсионным
взносам и социальным отчислениям (приложить оригинал справки с
налогового комитета об отсутствии задолженности по налогам и другим
обязательным платежам в бюджет).
Достоверность всех сведений о квалификации компании
подтверждаю.
Руководитель компании
__________________________________________
(подпись)     (фамилия, имя, отчество)
печать
Приложение 19
к Регламенту реализации Программы
«Производительность 2020»
форма
Заявка консультанта по технической диагностике
(заполняется на бланке консалтинговой компании)
1. Общая информация о консультанте по технической
диагностике (указывается наименование компании, год основания и опыт
работы на рынке услуг по технической диагностике, фамилия, имя,
отчество, должность руководителя, адрес компании (телефон/факс,
e-mail, web-сайт).
2. Информация об учредителях (указываются фамилия, имя,
отчество учредителей, либо наименование компании в разрезе долей в
уставном капитале).
3. Сведения о квалификации компании, подтверждающие
наличие опыта работы не менее 3 (трех) лет в области проведения
технической диагностики промышленных предприятий.
Приложить к заявке (для юридического лица) нотариально
засвидетельствованные копии учредительных документов:
устав/учредительный договор, свидетельство о государственной
регистрации (перерегистрации) юридического лица, свидетельство
налогоплательщика Республики Казахстан, статистическая карточка (при
наличии).
Приложить к заявке (для физического лица) нотариально
засвитетельствованная копия свидетельства индивидуального
предпринимателя
Консультант по технической диагностике является плательщиком
НДС.
4.Сведения о наличии не менее 3 (трех) крупных работ в
области проведения технической диагностики промышленных
предприятий указываются по ниже приведенной таблице:
п/п
Наименование оказанных услуг
Наименование заказчиков (адрес, телефон, факс, e-mail)
Место, год и сроки оказания услуг
1
2
3
4
Приложить к заявке не менее 3 (трех) оригиналов или нотариально
засвидетельствованных копий рекомендаций от клиентов, которым
компания оказывала услуги в области проведения технической
диагностики промышленных предприятий.

5. Тренингтік компанияда еңбек өнімділігі мен энергия тиімділігінің әр түрлі бағдарламалары немесе жобалары шеңберінде (үнемді өндіріс, Лин-технологиялар, Кайдзен мәселелері) тренинг өткізу саласында жоғары арнайы білімі және кемінде 3 (үш) жыл жұмыс тәжірибесі бар кемінде 3 (үш) маманның болуын растайтын мәліметтер:
Р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты
Лауазымы
Дипломы, куәлігі немесе білімі туралы басқа құжаттары бойынша біліктілігі немесе мамандығы
Тренингтік қызметтер көрсету саласындағы жұмыс тәжірибесі
Тренингтердің мамандану саласы
1
2
3
4
5
6
Барлығы: адам
Өтінімге мамандардың дипломдарының, сертификаттарының көшірмелері және түйіндемелері қоса берілсін.
6. Тренингтік компанияда салық берешегі және міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдары бойынша берешектің жоқ болуы туралы мәліметтер (салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша берешектің жоқ болуы туралы салық комитеті анықтамасының түпнұсқасын қоса беру).
Компанияның біліктілігі туралы барлық мәліметтің дұрыстығын растаймын.
Компанияның басшысы
__________________________________________
(қолы)      (Тегі, аты, әкесінің аты)
(мөр)
«Өнімділік 2020» бағдарламасын
іске асыру регламентіне
19-қосымша
нысан
Техникалық диагностика жөніндегі консультанттың өтінімі
(консалтингтік компанияның бланкісінде толтырылады)
1. Техникалық диагностика жөніндегі консультант туралы жалпы ақпарат (компанияның атауы, құрылған жылы және техникалық диагностика бойынша қызметтер нарығындағы жұмыс тәжірибесі, басшының тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы, компанияның мекенжайы (телефон/ факс, e-mail, web-сайт) көрсетіледі.
2. Құрылтайшылар туралы ақпарат (құрылтайшылардың тегі, аты, әкесінің аты не жарғылық капиталындағы үлес бөлісінде компанияның атауы көрсетіледі).
3. Өнеркәсіптік кәсіпорынның техникалық диагностикасын жүргізу саласында кемінде 3 (үш) жыл жұмыс тәжірибесінің болуын растайтын компанияның біліктілігі туралы мәліметтер.
Өтінімге (заңды тұлға үшін) құрылтайшылық құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері қоса берілсін: жарғы/құрылтайшылық шарт, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік, Қазақстан Республикасы салық төлеушісінің куәлігі, статистикалық карточка (бар болса).
Өтінімге (жеке тұлға үшін) жеке кәсіпкер куәлігінің нотариалды куәландырылған көшірмесі қоса берілсін.
Техникалық диагностика жөніндегі консультант міндетті ҚҚС төлеуші болып табылады.
4. Өнеркәсіптік кәсіпорынның техникалық диагностикасын жүргізу саласында кемінде 3 (үш) ірі жұмысының болуы туралы мәліметтер төменде келтірілген кестеде көрсетіледі:
Р/с №
Көрсетілген қызметтердің атауы
Тапсырыс берушілердің атауы (мекенжай, телефон, факс, e-mail)
Қызметтерді көрсету орны, жылы мен мерзімдері
1
2
3
4
Компания өнеркәсіптік кәсіпорынның техникалық диагностикасын жүргізу саласындағы қызметтерді көрсеткен клиенттерден ұсынымдардың кемінде 3 (үш) түпнұсқалары немесе нотариалды куәландырылған көшірмелері қоса берілсін.

5. Сведения, подтверждающие наличие у консультанта по
технической диагностике специалистов, имеющих высшее
специальное образование и производственный опыт работы не менее
3 (трех) лет в области проведения технической диагностики,
указываются по ниже приведенной таблице:
п/п
Фамилия, имя, отчество
Должность
Квалификация или специальность по диплому, свидетельству и другим документам об образовании
Категория, разряд, класс по специальности (ученая степень)
Стаж работы в сфере оказания услуг по технической диагностике
Наименование предприятия в диагностике которого было принято участие
1
2
3
4
5
6
7
Всего: _______человек
Приложить к заявке копии дипломов и трудовых книжек
специалистов.

5. Техникалық диагностика жөніндегі консультантта техникалық диагностика жүргізу саласында жоғары арнайы білімі және кемінде 3 (үш) жыл өндірістік жұмыс тәжірибесі бар мамандардың болуын растайтын мәліметтер төменде келтірілген кестеде көрсетіледі:
Р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты
Лауазымы
Дипломы, куәлігі немесе білімі туралы басқа құжаттары бойынша біліктілігі немесе мамандығы
Мамандығы бойынша санаты, разряды, сыныбы (ғылыми дәрежесі)
Техникалық диагностика бойынша қызметтер көрсету саласындағы жұмыс тәжірибесі
Диагностикасына қатысқан кәсіпорынның атауы
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы: _______адам
Өтінімге мамандардың дипломдары мен еңбек кітапшаларының көшірмелері қоса берілсін.

6. Область проведения работ в разрезе отраслей
промышленности (перечислить).
7. Сведения об отсутствии у консультанта по технической
диагностике налоговой задолженности и задолженности по
обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям
(приложить оригинал справки с налогового комитета об отсутствии
задолженности по налогам и другим обязательным платежам в бюджет).
8. Сведения о наличии у консультанта по технической диагностике
доступа к базам данных отечественной и зарубежной статистики,
маркетинговых исследований, анализа рынка, также других источников
доступа.
Достоверность всех сведений о квалификации компании
подтверждаю.
Руководитель компании
__________________________________________
(подпись)       (Фамилия, имя, отчество)
(печать)
Приложение 20
к Регламенту реализации Программы
«Производительность 2020»
форма
Заявка консультанта по техническому нормированию труда
(заполняется на бланке конультационной компании)
1. Общая информация о консультанте (указывается наименование
компании, год основания и опыт работы на рынке консультационных услуг
по техническому нормированию труда, фамилия, имя, отчество, должность
руководителя, адрес компании (телефон/факс, e-mail, web-сайт).
2. Информация об учредителях (указываются фамилия, имя,
отчество, учредителей, либо наименование компании в разрезе долей в
уставном капитале).
3. Сведения о квалификации компании, подтверждающие
наличие опыта работы не менее 3 (трех) лет в области разработки
и внедрении системы технического нормирования труда по проектам
в обрабатывающей промышленности.
Приложить к заявке нотариально засвидетельствованные копии
учредительных документов: устав/учредительный договор, свидетельство
о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица,
свидетельство налогоплательщика Республики Казахстан, статистическая
карточка (при наличии).
4. Сведения о наличии не менее 3 (трех) крупных работ в
области разработки и внедрения системы технического
нормирования труда по проектам в обрабатывающей промышленности
указываются по ниже приведенной таблице:
п/п
Наименование оказанных услуг
Наименование заказчиков (адрес, телефон, факс, e-mail)
Место, год и сроки оказания услуг
1
2
3
4
Приложить к заявке не менее 3 (трех) оригиналов или нотариально
засвидетельствованных копий рекомендаций от клиентов, которым
компания оказывала консультационные услуги в области разработки и
внедрения системы технического нормирования по проектам в
обрабатывающей промышленности.
5. Сведения, подтверждающие наличие у консультационной
компании специалистов, имеющих высшее специальное образование и
производственный опыт работы не менее 3 (трех) лет в области
разработки и внедрения системы технического нормирования труда
по инфраструктурным проектам и проектам в обрабатывающей
промышленности, указываются по ниже приведенной таблице:
п/п
Фамилия, имя, отчество
Должность
Квалификация или специальность по диплому, свидетельству и другим документам об образовании
Категория, разряд, класс по специальности (ученая степень)
Стаж работы в сфере оказания услуг по нормированию труда
Наименование предприятий, в внедрении которого было принято участие
1
2
3
4
5
6
7
Всего: _______человек
Приложить к заявке копии дипломов, сертификатов и трудовых
книжек специалистов.

6. Өнеркәсіп салалары бөлінісінде жұмыстар жүргізу саласы (тізіп шықсын).
7. Техникалық диагностика жөніндегі консультантта салық берешегі және міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдары бойынша берешектің жоқ болуы туралы мәліметтер (салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша берешектің жоқ болуы туралы салық комитеті анықтамасының түпнұсқасын қоса беру).
8. Техникалық диагностика жөніндегі консультантта отандық және шетелдік статистиканың, маркетингтік зерттеулердің, нарық талдауының дерекқорына қолжетімділіктің, сондай-ақ қолжетімділіктің басқа көздерінің бар болуы туралы мәліметтер.
Компанияның біліктілігі туралы барлық мәліметтің дұрыстығын растаймын.
Компанияның басшысы
__________________________________________
(қолы)       (Тегі, аты, әкесінің аты)
(мөр)
«Өнімділік 2020» бағдарламасын
іске асыру регламентіне
20-қосымша
нысан
Еңбекті техникалық нормалау жөніндегі консультанттың өтінімі
(консультациялық компанияның бланкісінде толтырылады)
1. Консультант туралы жалпы ақпарат (компанияның атауы, құрылған жылы және еңбекті техникалық нормалау жөніндегі консультациялық қызметтер нарығындағы жұмыс тәжірибесі, басшының тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы, компанияның мекенжайы (телефон/ факс, e-mail, web-сайт) көрсетіледі.
2. Құрылтайшылар туралы ақпарат (құрылтайшылардың тегі, аты, әкесінің аты не жарғылық капиталындағы үлес бөлісінде компанияның атауы көрсетіледі).
3. Өңдеуші өнеркәсіптегі жобалар бойынша еңбекті техникалық нормалау жүйесін әзірлеу және енгізу саласында кемінде 3 (үш) жыл тәжірибесінің болуын растайтын компанияның біліктілігі туралы мәліметтер.
Өтінімге құрылтайшылық құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері қоса берілсін: жарғы/құрылтайшылық шарт, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік, Қазақстан Республикасы салық төлеушісінің куәлігі, статистикалық карточка (бар болса).
4. Өңдеуші өнеркәсіпте жобалар бойынша еңбекті техникалық нормалау жүйесін әзірлеу және енгізу саласында кемінде 3 (үш) ірі жұмысының болуы туралы мәліметтер төменде келтірілген кестеде көрсетіледі:
Р/с №
Көрсетілген қызметтердің атауы
Тапсырыс берушілердің атауы (мекенжай, телефон, факс, e-mail)
Қызметтерді көрсету орны, жылы мен мерзімдері
1
2
3
4
Өңдеуші өнеркәсіпте жобалар бойынша еңбекті техникалық нормалау жүйесін әзірлеу және енгізу саласында консультациялық қызметтерді компания көрсеткен клиенттерден ұсынымдардың кемінде 3 (үш) түпнұсқалары немесе нотариалды куәландырылған көшірмелері қоса берілсін.
5. Консультациялық компанияда өңдеуші өнеркәсіпте инфрақұрылымдық жобалар мен жобалар бойынша еңбекті техникалық нормалау жүйесін әзірлеу және енгізу саласында жоғары арнайы білімі және кемінде 3 (үш) жыл өндірістік жұмыс тәжірибесі бар мамандардың болуын растайтын мәліметтер төменде келтірілген кестеде көрсетіледі:
Р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты
Лауазымы
Дипломы, куәлігі немесе білімі туралы басқа құжаттары бойынша біліктілігі немесе мамандығы
Мамандығы бойынша санаты, разряды, сыныбы (ғылыми дәрежесі)
Еңбекті нормалау бойынша қызмет көрсету саласындағы жұмыс тәжірибесі
Енгізілуіне қатысқан кәсіпорындардың атауы
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы: _______адам
Өтінімге мамандардың дипломдарының, сертификаттарының және еңбек кітапшаларының көшірмелері қоса берілсін.

6. Область проведения исследований в разрезе отраслей
промышленности (перечислить).
7. Сведения об отсутствии у консультационной компании
налоговой задолженности и задолженности по обязательным
пенсионным взносам и социальным отчислениям (приложить оригинал
справки с налогового комитета об отсутствии задолженности по налогам
и другим обязательным платежам в бюджет).
8. Сведения о наличии у консультационной компании доступа
к базам данных отечественной и зарубежной статистики,
маркетинговых исследований, анализа рынка, также других
источников доступа.
Достоверность всех сведений о квалификации компании
подтверждаю.
Руководитель компании
__________________________________________
(подпись)       (Фамилия, имя, отчество)
(печать)
Приложение 21
к Регламенту реализации Программы
«Производительность 2020»
форма
Отчет оператора инструмента
о ходе предоставления инструмента «долгосрочное лизинговое
финансирование» в рамках Программы «Производительность 2020»
по состоянию на ____________
тысяч тенге
№ п/п
Наименование предриятия
Дата поступления заявки
Дата поступления полного пакета документов
Дата принятия решения
Сведения по договорам, заключенным с участником Программы
Кредитный комитет, Правление
Совет директоров
номер и дата договора
условия финансирования по договору
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Сумма предмета лизинга
Сумма профинансированиая на отчетную дату
Информация по поставщику производственного оборудованияоборудования
Уточняющая информация по проекту, в случае отрицательного решения по проекту указать причину отказа с приложением официального письма
собственное участие заявителя проекта
государственная поддержка
Наименование поставщика оборудования
дата заключения договора на поставку оборудования
дата поставки оборудования оборудования
дата запуска оборудования
9
10
11
12
13
14
15
16
Руководитель оператора инструмента: __________________ /Ф.И.О./
(подпись)
(печать)
Приложение 22
к Регламенту реализации Программы
«Производительность 2020»
форма
Отчет оператора инструмента
о ходе предоставления инструмента «предоставление
инновационных грантов» в рамках Программы
«Производительность 2020»
по состоянию на ____________
тысяч тенге
№ п/п
Наименование предриятия
Наименование инновационного гранта
Дата поступления заявки
Дата принятия решения о предоставлении инновационного гранта
Сумма инновационного гранта
Сумма профинансированиая на отчетную дату
Уточняющая информация по проекту, в случае отрицательного решения по предоставлению инновационного гарнта указать причину отказа с приложением официального письма
собственное участие заявителя
государственная поддержка
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Руководитель оператора инструмента: __ /Фамилия, имя, отчество/
(подпись)
(печать)
Приложение 23
к Регламенту реализации Программы
«Производительность 2020»
форма
Отчет оператора инструмента
о ходе предоставления инструмента
«возмещение части затрат по сертификации продукции и систем
менеджмента качества в соответствии с международными
стандартами (API, ASTM, GMP, EN)»
в рамках Программы «Производительность 2020»
по состоянию на ____________
тысяч тенге
№ п/п
Наименование предриятия
Наименование сертификации продукции и системы менеджмента качества
Дата поступления заявки
Дата принятия решения о предоставлении инновационного гранта
Сумма сертификации продукции и систем менеджмента качества
Сумма профинансированиая на отчетную дату
Уточняющая информация по проекту, в случае отрицательного решения по предоставлению инновационного гранта указать причину отказа с приложением официального письма
собственное участие заявителя
государственная поддержка
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Руководитель оператора инструмента: __ /Фамилия, имя, отчество/
(подпись)
(печать)
Приложение 24
к Регламенту реализации Программы
«Производительность 2020»
форма
Отчет оператора Программы
о реализации Программы в рамках первой задачи
по состоянию на ____________
тысяч тенге
Мониторинг инвестиционных проектов, получивших положительное заключение экспертной оценки оператора Программы в рамках первой задачи Программы «Производительность 2020»
№п/п
Наименование предприятия
Регион / место реализации инвестиционного проекта
Отрасль
Наименование инвестиционного проекта
Цель проекта
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Мониторинг инвестиционных проектов, получивших положительное заключение экспертной оценки оператора Программы в рамках первой задачи Программы «Производительность 2020»
Заявленные меры государственной поддержки в рамках Программы, млн.тенге
Оплата за разработку/экспертизу комплексного плана инвестиционного проекта
Долгосрочное лизинговое финансирование
Повышение квалификации инженерно-технического персонала за рубежом
Привлечение высококвалифицированных иностранных специалистов
Привлечение консалтинговых, проектных и инжиниринговых организаций
Внедрение управленческих и производственных технологий
7
8
9
10
11
12
продолжение таблицы
Мониторинг инвестиционных проектов, получивших положительное заключение экспертной оценки оператора Программы в рамках первой задачи Программы «Производительность 2020»
Стоимость проекта, млн. тенге
Период реализации проекта, год
Дата ввода в эксплуатацию объекта
Планируемое производство продукции в натуральном выражении
Фактическое производство продукции в натуральном выражении
Количество планируемых к созданию рабочих мест
Текущее состояние реализации проекта
Изменение производительности труда, раз *
Изменение средней загрузки мощностей, % *
13
14
15
16
17
18
19
20
21
* - столбец заполняется по инвестиционным проектам, по которым
заключены Соглашения о мониторинге инвестиционного проекта
Руководитель оператора Программы: ____ /Фамилия, имя, отчество/
(подпись)
(печать)
Приложение 25
к Регламенту реализации Программы
«Производительность 2020»
форма
Отчет оператора Программы
о реализации Программы в рамках
сервисной поддержки предприятий
по состоянию на ____________
тысяч тенге
п/п
Наименование предриятия
Наименование инструмента
Дата поступления заявки
Дата принятия решения о предоставлении инструмента
Сумма
Сумма профинансированиая на отчетную дату
Уточняющая информация по проекту, в случае отрицательного решения по предоставлению инструмента указать причину отказа с приложением официального письма
собственное участие заявителя
государственная поддержка
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Руководитель оператора Программы: ____ /Фамилия, имя, отчество/
(подпись)
(печать)

6. Өнеркәсіп салалары бөлінісінде зерттеулер жүргізу саласы (тізіп шықсын).
7. Консультациялық компанияда салық берешегі және міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдары бойынша берешектің жоқ болуы туралы мәліметтер (салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша берешектің жоқ болуы туралы салық комитеті анықтамасының түпнұсқасын қоса беру).
8. Консультациялық компанияда отандық және шетелдік статистиканың, маркетингтік зерттеулердің, нарық талдауының дерекқорына қолжетімділіктің, сондай-ақ қолжетімділіктің басқа көздерінің бар болуы туралы мәліметтер.
Компанияның біліктілігі туралы барлық мәліметтің дұрыстығын растаймын.
Компанияның басшысы
__________________________________________
(қолы)      (Тегі, аты, әкесінің аты)
(мөр)
«Өнімділік 2020» бағдарламасын
іске асыру регламентіне
21-қосымша
нысан
______________жағдай бойынша
«Өнімділік 2020» бағдарламасы шеңберінде «Ұзақ мерзімді
лизингтік қаржыландыру» құралын ұсыну барысы туралы құрал
операторының есебі
мың теңге
Р/с №
Кәсіпорын атауы
Өтінімнің түскен күні
Құжаттардың толық пакетінің түсу күні
Шешім қабылдау күні
Бағдарламаның қатысушысымен жасалған шарттар бойынша мәліметтер
Лизинг мәнінің сомасы
Есептік күнге қаржыландыру сомасы
Өндірістік жабдықты жеткізуші бойынша ақпарат
Жоба бойынша нақтылайтын ақпарат, жоба бойынша теріс шешім қабылданған жағдайда ресми хатты қоса беріп, бас тарту себебін көрсету
Кредит комитеті, Басқарма
Директорлар кеңесі
Шарттың нөмірі мен күні
Шарт бойынша қаржыландыру талабы
Жоба мәлімдеушісінің өз қатысуы
Мемлекеттік қолдау
Жабдықты жеткізушінің атауы
Жабдықты жеткізу шартын жасау күні
Жабдықты жеткізу күні
Жабдықты іске қосу күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Құрал операторының басшысы: _____________________ /Т.А.Ә./
(қолы)
(мөр)
«Өнімділік 2020» бағдарламасын
іске асыру регламентіне
22-қосымша
нысан
______________жағдай бойынша
«Өнімділік 2020» бағдарламасы шеңберінде «инновациялық
гранттарды ұсыну» құралын ұсыну
барысы туралы құрал операторының есебі
мың теңге
Р/с №
Кәсіпорын атауы
Инновациялық грант атауы
Өтінімнің түскен күні
Инновациялық грант ұсыну туралы шешім қабылдау күні
Инновациялық грант сомасы
Есепті кезеңдегі қаржыландыру сомасы
Жоба бойынша нақтылайтын ақпарат, инновациялық грант ұсыну бойынша теріс шешім қабылданған жағдайда ресми хатты қоса беріп, бас тарту себебін көрсету
Өтініш иесінің жеке қатысуы
Мемлекеттік қолдау
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Құрал операторының басшысы: _______________ /Тегі, аты, әкесінің аты/
(қолы)
(мөр)
«Өнімділік 2020» бағдарламасын
іске асыру регламентіне
23-қосымша
нысан
______________жағдай бойынша
«Өнімділік 2020» бағдарламасы шеңберінде «Халықаралық
стандарттарға сәйкес (API, ASTM, GMP, EN) өнімді және сапа
менеджменті жүйелерін сертификаттау жөніндегі шығындардың бір
бөлігін өтеу» құралын ұсыну барысы туралы құрал
операторының есебі
мың теңге
Р/с №
Кәсіпорын атауы
Өнімді және сапа менеджменті жүйесін сертификаттау атауы
Өтінімнің түскен күні
Инновациялық грант ұсыну туралы шешім қабылдау күні
Өнімді және сапа менеджменті жүйесін сертификаттау сомасы
Есепті кезеңдегі қаржыландыру сомасы
Жоба бойынша нақтылайтын ақпарат, инновациялық грант ұсыну бойынша теріс шешім қабылданған жағдайда ресми хатты қоса отырып бас тарту себебін көрсету
Өтініш иесінің жеке қатысуы
Мемлекеттік қолдау
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Құрал операторының басшысы: _______________ /Тегі, аты, әкесінің аты/
(қолы)
(мөр)
«Өнімділік 2020» бағдарламасын
іске асыру регламентіне
24-қосымша
нысан
____________ жағдай бойынша бірінші
міндет шеңберінде Бағдарламаны іске асыру туралы
Бағдарлама операторының есебі
мың тенге
«Өнімділік 2020» бағдарламасының бірінші міндеті щенберіндегі Бағдарлама операторының оң сараптамалық бағалауының қорытындысын алған инвестициялық жобалардың мониторингі
р/с №
Кәсіпорын атауы
Өңір/инвестициялық жобаны іске асыру орны
Сала
Инвестициялық жобаның атауы
Жобаның мақсаты
Бағдарлама шеңберінде өтінім берілген мемлекеттік қолдау шаралары, млн тенге
Жобаның құны
Жобаның жүзеге асыру кезеңі, жыл
Объектіні пайдалануға беру күні
Заттай көріністе жоспарланған өнім өндірісі
Заттай көріністе нақты өнім өндірісі
Қалыптастыруға жоспарланған жұмыс орны саны
Жобаның жүзеге асырылуының ағымдағы жағдайы
Еңбек өнімділігінің өзгерісі, рет *
Қуаттың орташа жүктемесінің өзгерісі, % *
Инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлегені немесе сараптама жүргізгені үшін төлемдер
Ұзақ мерзімді лизингтік қаржылындыру
Шетелде инженерлік-техникалық персоналдың біліктілігін арттыру
Біліктілігі жоғары және шетел мамандарды тарту
Консалгтингтік, жобалау және инжинирингтік ұйымдарды тарту
Басқарушылық және өндірістік технологияларды енгізу
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
* - баған инвестициялық жобаны бақылау жүргізу жөніндегі Келісімде қол койылған инвестициялық жобалар бойынша
Бағдалама операторының басшысы: ___________ /Тегі, аты, әкесінің аты/
(қолы)
(мөр)
«Өнімділік 2020» бағдарламасын
іске асыру регламентіне
25-қосымша
Нысан
__________жағдай бойынша кәсіпорынды
сервистік қолдау щеңберінде Бағдарламаны іске асыру туралы
Бағдарлама операторының есебі
мың тенге
Р/с №
Кәсіпорын атауы
Құрал атауы
Өтінімнің түскен күні
Құралдарды ұсыну туралы шешім қабылдау күні
Сомасы
Есепті кезеңдегі қаржыландыру сомасы
Жоба бойынша нақтылайтын ақпарат, құралдарды
ұсыну бойынша теріс шешім қабылданған жағдайда ресми хатты қоса отырып бас тарту себебін көрсету
Өтініш иесінің жеке қатысуы
Мемлекеттік қолдау
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Бағдалама операторының басшысы: ___________ /Тегі, аты, әкесінің аты/
(қолы)
(мөр)