Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере углеводородов
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 28 октября 2014 года № 77. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 декабря 2014 года № 9998.
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра энергетики РК от 22.08.2018 № 326 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1-1) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Министра энергетики РК от 25.11.2021 № 367 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере углеводородов.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра энергетики РК от 22.08.2018 № 326 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства энергетики Республики Казахстан (Момышев Т.А.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление на официальное опубликование настоящего приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрациив Министерстве юстиции Республики Казахстан в средства массовой информации и информационно-правовую систему "Әділет";
3) опубликование настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования, но не ранее 21 ноября 2014 года.
Министр энергетики
Республики Казахстан
В. Школьник
"СОГЛАСОВАНО"
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Е. Досаев
27 ноября 2014 года
"СОГЛАСОВАНО"
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
_______________ А. Исекешев
21 ноября 2014 года
Утверждены приказом
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 28 октября 2014 года № 77
Квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере углеводородов

Көмірсутектер саласындағы қызметтi жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестiкті растайтын құжаттар тiзбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 28 қазандағы № 77 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 24 желтоқсанда № 9998 тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 22.08.2018 № 326 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 12-бабының 1-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің м.а. 25.11.2021 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған көмірсутектер саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 22.08.2018 № 326 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Экологиялық реттеу, бақылау және мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциялау комитеті (Момышев Т.А.) мыналарды:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркеуден өтуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны ресми жариялау үшін бұқаралық ақпарат құралдарына және "Әділет" ақпараттық - құқықтық жүйеге жолдауын;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бiр күн өткен соң, бірақ 2014 жылғы 21 қарашадан кейін қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
В. Школьник
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
________________Е.Досаев
20014 жылғы 27 қараша
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрі
________________Ә.Исекешев
20014 жылғы 28 қараша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2014 жылғы 28 қазандағы
№ 77 бұйрығымен
бекітілген
Көмірсутектер саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі

Сноска. Квалификационные требования и перечень документов - в редакции приказа Министра энергетики РК от 31.10.2022 № 338 (вводится в действие с 01.01.2023).
Квалификационные требования
Документы
Примечание
1
2
3
4
Квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере углеводородов включают наличие:
1
Технологического регламента, описывающего технологию и порядок выполнения заявленных лицензируемых подвидов деятельности (работ), заверенного печатью (при ее наличии) и подписью первого руководителя заявителя или лица, его замещающего – для юридических лиц, либо подписью заявителя – для физических лиц, с указанием основных используемых установок и (или) оборудования
форма сведений*, содержащая информацию о наличии утвержденного технологического регламента на заявленный подвид деятельности
не требуется для деятельности по: составлению базовых проектных документов для месторождений углеводородов и анализа разработки месторождений углеводородов; составлению технических проектных документов для месторождений углеводородов; эксплуатации магистральных трубопроводов.
Наличие утвержденного технологического регламента устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
2
На праве собственности или ином законном основании:

Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 31.10.2022 № 338 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
р/с
Біліктілік талаптары
Құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
Көмірсутектер саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі мыналардың болуын қамтиды:
1
Заңды тұлғалар үшін – өтініш берушінің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болса), немесе жеке тұлғалар үшін – өтініш берушінің қолымен куәландырылған, негізгі пайдаланылатын қондырғыларды және (немесе) жабдықтарды көрсете отырып, мәлімделген лицензияланатын қызметтің кіші түрлерін (жұмыстарды) орындау технологиясы мен тәртібін сипаттайтын технологиялық регламенттің болуы
мәлімделген қызметтің кіші түріне бекітілген технологиялық регламенттің болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
көмірсутектер кен орындарына арналған базалық жобалау құжаттарын жасау және көмірсутектер кен орындарын игеруді талдау; көмірсутектер кен орындарына арналған техникалық жобалау құжаттарын жасау; магистральдық құбырларды пайдалану жөніндегі қызмет үшін талап етілмейді.
Бекітілген технологиялық регламенттің болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады
2
Меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі:

1) производственной базы по адресу, указанному в заявлении на получение лицензии и (или) приложения к лицензии (производственного помещения/ склада/цеха), для подвидов деятельности:
промысловые исследования при разведке и добыче углеводородов;
сейсморазведочные работы при разведке и добыче углеводородов;
геофизические работы при разведке и добыче углеводородов;
прострелочно-взрывные работы в скважинах при разведке и добыче углеводородов;
бурение скважин на суше, на море и на внутренних водоемах при разведке и добыче углеводородов;
подземный ремонт, испытание, освоение, опробование, консервация, ликвидация скважин при разведке и добыче углеводородов;
цементация скважин при разведке и добыче углеводородов;
повышение нефтеотдачи нефтяных пластов и увеличение производительности скважин при разведке и добыче углеводородов;
работы по предотвращению и ликвидации разливов на месторождениях углеводородов на море;
эксплуатация нефтегазохимических производств;
2) здания или нежилого помещения (офиса) по адресу, указанному в заявлении на получение лицензии и (или) приложения к лицензии, для осуществления деятельности по:
составлению базовых проектных документов для месторождений углеводородов и анализа разработки месторождений углеводородов; составлению технических проектных документов для месторождений углеводородов
форма сведений*, содержащая:
1) инвентарный номер технического паспорта производственной базы/здания/
нежилого помещения (офиса) (идентификационные характеристики объекта недвижимости);
2) номер, дата, срок договора аренды/
доверительного управления – в случае аренды/
доверительного управления
в случае наличия производственной базы на праве собственности или ином законном основании (аренда/доверительное управление на срок более одного года) информация получается с информационной системы "Государственная база данных "Регистр недвижимости".
Наличие указанных объектов и подтверждающих документов устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
3
На праве собственности или ином законном основании для заявленных подвидов деятельности:
1) для промысловых исследований при разведке и добыче углеводородов – скважинных приборов и оборудования (отбор глубинных проб, замер пластового давления и температуры) и установки (лебедки) для спускоподъемных операций
форма сведений*, содержащая:
наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя скважинных приборов (отбор глубинных проб, замер пластового давления и температуры) и установки (лебедки) для спускоподъемных операций в скважине;
место размещения***
в случае отсутствия серийного номера завода-изготовителя указывается номер вин-кода или иной идентификационный номер.
Наличие скважинных приборов и установки (лебедки) и подтверждающих документов устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"

1) кіші қызмет түрлері үшін лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініште көрсетілген мекенжай бойынша өндірістік базаның (өндірістік үй-жайдың/ қойманың/цехтың) болуы:
көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі кәсіпшілік зерттеулер;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі сейсмикалық барлау жұмыстары;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі геофизикалық жұмыстар;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымалардағы атқылау-жару жұмыстары;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде құрлықта, теңізде және ішкі су айдындарында ұңғымаларды бұрғылау;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымаларды жер астында жөндеу, сынау, игеру, сынамалау, консервациялау, жою;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымаларды цементтеу;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде мұнай қабаттарының мұнай беруін арттыру және ұңғымалардың өнімділігін ұлғайту;
теңіздегі көмірсутектер кен орындарында төгілуді болғызбау және жою жөніндегі жұмыстар;
мұнай-газ-химия өндірістерін пайдалану;
2) көмірсутектер кен орындарына арналған базалық жобалау құжаттарын жасау және көмірсутектер кен орындарын игеруді талдау; көмірсутектер кен орындарына арналған техникалық жобалау құжаттарын жасауға байланысты қызметтің кіші түрі үшін – лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініште көрсетілген мекенжай бойынша ғимарат немесе тұрғын емес үй-жайдың (кеңсенің) болуы
1) өндірістік базаның /ғимараттың/тұрғын емес үй-жайдың (кеңсенің) техникалық паспортының (жылжымайтын мүлік объектісінің сәйкестендіру сипаттамалары) түгендеу нөмірі;
2) жалға алу/сенімгерлік басқару жағдайында – жалға алу/сенімгерлік басқару шартының нөмірі, күні, мерзімі қамтылған мәліметтер нысаны*
меншік құқығында немесе өзге заңды негізде өндірістік база болған жағдайда (бір жылдан астам мерзімге жалдау/сенімгерлік басқару) ақпарат "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік деректер қоры" ақпараттық жүйесінен алынады.
Көрсетілген объектілердің және растайтын құжаттардың болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады
3
Мәлімделген кіші қызмет түрлері үшін меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде:
1) көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі кәсіпшілік зерттеулер үшін – ұңғымалық аспаптар мен жабдықтар (тереңдік сынамаларды іріктеу, қабаттық қысым мен температураны өлшеу) және түсіру-көтеру операцияларына арналған қондырғының (шығырдың) болуы
ұңғымалық аспаптардың (тереңдік сынамаларды іріктеу, қабаттық қысым мен температураны өлшеу) және ұңғымадағы түсіру-көтеру операцияларына арналған қондырғының (шығырды) атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін;
орналасқан жерін***
қамтитын мәліметтер нысаны*
дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі болмаған жағдайда вин-кодтың нөмірі немесе өзге де сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
Ұңғымалық аспаптар мен қондырғының (шығырдың) және растайтын құжаттардың болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады

2) для сейсморазведочных работ при разведке и добыче углеводородов – сейсмостанции и сейсморазведочного оборудования
форма сведений*, содержащая:
наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя сейсмостанции и сейсморазведочного оборудования;
место размещения***
в случае отсутствия серийного номера завода-изготовителя указывается номер вин-кода или иной идентификационный номер.
Наличие сейсмостанции, сейсморазведочного оборудования и подтверждающих документов устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
3) для геофизических работ при разведке и добыче углеводородов – скважинных приборов и оборудования (отбор глубинных проб, замер пластового давления и температуры, приборы акустического, электрического и радиоактивного каротажа) и установки (лебедки) для спускоподъемных операций в скважине
форма сведений*, содержащая:
наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя скважинных приборов (отбор глубинных проб, замер пластового давления и температуры, приборы акустического, электрического и радиоактивного каротажа) и установки (лебедки) для спускоподъемных операций в скважине;
место размещения***
в случае отсутствия серийного номера завода-изготовителя указывается номер вин-кода или иной идентификационный номер.
Наличие скважинных приборов и установки (лебедки) и подтверждающих документов устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
4) для прострелочно-взрывных работ в скважинах при разведке и добыче углеводородов:
разрешения либо договора с организацией, имеющей разрешение на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе;
склада либо договора со специализированной организацией, имеющей склад для хранения взрывчатых веществ;
перфорационного оборудования
форма сведений*, содержащая:
наименование, номер и дату разрешения либо номер и дату договора с организацией, имеющей разрешение на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе;
информацию о наличии склада для хранения взрывчатых веществ либо договора со специализированной организацией, имеющей склад для хранения взрывчатых веществ;
место нахождения склада***;
наименование, марку, год выпуска, перфорационного оборудования

2) көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі сейсмикалық барлау жұмыстары үшін – сейсмикалық станцияның және сейсмикалық барлау жабдықтарының болуы
сейсмикалық станция мен сейсмикалық барлау жабдығының атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін;
орналасқан жерін*** қамтитын мәліметтер нысаны*
дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі болмаған жағдайда вин-кодтың нөмірі немесе өзге де сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі
Сейсмикалық станцияның, сейсмикалық барлау жабдығының және растайтын құжаттардың болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады
3) көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі геофизикалық жұмыстар үшін – ұңғымалық аспаптардың және жабдықтың (тереңдік сынамаларды іріктеу, қабаттық қысым мен температураны өлшеу, акустикалық, электрлік және радиоактивті каротаж аспаптары) және ұңғымадағы түсіру-көтеру операцияларына арналған қондырғының (шығырдың) болуы
ұңғымалық аспаптардың (тереңдік сынамаларды іріктеу, қабаттық қысым мен температураны өлшеу, акустикалық, электрлік және радиоактивті каротаж аспаптары) және ұңғымадағы түсіру-көтеру операцияларына арналған қондырғының (шығырды) атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін;
орналасқан жерін*** қамтитын мәліметтер нысаны*
дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі болмаған жағдайда вин-кодтың нөмірі немесе өзге де сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі
Ұңғымалық аспаптар мен қондырғының (шығырдың) және растайтын құжаттардың болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады
4) көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымалардағы атқылау-жару жұмыстары үшін: рұқсаттың не жарылғыш заттарды және олардың негізінде жасалған бұйымдарды үнемі қолдануға рұқсаты бар ұйыммен жасалған шарттың; қойманың немесе жарылғыш заттарды сақтауға арналған қоймасы бар мамандандырылған ұйыммен шарттың; перфорациялық жабдықтың болуы
рұқсаттың атауын, нөмірін және берілген күнін не жарылғыш заттарды және олардың негізінде жасалған бұйымдарды үнемі қолдануға рұқсаты бар ұйыммен жасалған шарттың нөмірін және берілген күнін; жарылғыш заттарды сақтауға арналған қойманың не жарылғыш заттарды сақтауға арналған қоймасы бар мамандандырылған ұйыммен шарттың болуы туралы ақпаратты;
қойманың орналасқан жерін***; перфорациялық жабдықтың атауын, маркасын, шығарылған жылын қамтитын мәліметтер нысаны*

наличие склада, оборудования и подтверждающих документов устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
5) для бурения скважин на суше, на море и на внутренних водоемах при разведке и добыче углеводородов – буровой установки, бурового насоса, противовыбросового оборудования, узла подготовки, циркуляции и очистки бурового раствора
форма сведений*, содержащая:
наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя буровой установки, бурового насоса, противовыбросового оборудования;
информацию о наличии узла подготовки, циркуляции и очистки бурового раствора; место размещения***
наличие соответствующих установок, оборудования, насоса, узла и подтверждающих документов устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
6) для подземного ремонта, испытания, освоения, опробования, консервации, ликвидации скважин при разведке и добыче углеводородов
– подъемной установки по ремонту, испытанию, освоению, опробованию, консервации, ликвидации скважин; противовыбросового оборудования, насосного агрегата и емкости
форма сведений*, содержащая:
наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя подъемной установки, предназначенной для ремонта, испытания, освоения, опробования, консервации, ликвидации скважин; противовыбросового оборудования, насосного агрегата; информацию о наличии емкости; место размещения***
в случае отсутствия серийного номера завода-изготовителя указывается номер вин-кода или иной идентификационный номер.
Наличие соответствующих установок, оборудования, агрегата, емкости и подтверждающих документов устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
7) для цементации скважин при разведке и добыче углеводородов – специализированных цементировочных агрегатов и емкости;
форма сведений*, содержащая:
наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя цементировочных агрегатов **;
информация о наличии емкости;
место размещения***;
в случае отсутствия серийного номера завода-изготовителя указывается номер вин-кода или иной идентификационный номер.

қойманың, жабдықтың және растайтын құжаттардың болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады
5) көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде құрлықта, теңізде және ішкі су айдындарында ұңғымаларды бұрғылау үшін – бұрғылау қондырғысының, бұрғылау сорғысының, шығарындыға қарсы жабдықтың, бұрғылау ерітіндісін дайындау, циркуляциялау және тазалау торабының болуы
бұрғылау қондырғысын, бұрғылау сорғысын, шығарындыға қарсы жабдықтың атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін; бұрғылау ерітіндісін дайындау, циркуляциялау және тазалау торабының болуы туралы ақпаратты;
орналасқан жерін*** қамтитын мәліметтер нысаны*
тиісті қондырғылардың, жабдықтың, сорғының, тораптың және растайтын құжаттардың болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады
6) көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымаларды жер астында жөндеу, сынау, игеру, сынамалау, консервациялау, жою үшін – ұңғымаларды жөндеу, сынау, игеру, сынамалау, консервациялау, жою
жөніндегі көтергіш қондырғының; шығарындыға қарсы жабдықтың, сорғы агрегатының және ыдыстың болуы
ұңғымаларды жөндеу, сынау, игеру, сынамалау, консервациялау, жою бойынша көтергіш қондырғының; шығарындыға қарсы жабдықтың, сорғы агрегатының атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін; ыдыстың болуы туралы ақпаратты; орналасқан жерін*** қамтитын мәліметтер нысаны*
дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі болмаған жағдайда вин-кодтың нөмірі немесе өзге де сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
Тиісті қондырғылардың, жабдықтың, агрегаттың, ыдыстың және растайтын құжаттардың болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады
7) көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымаларды цементтеу үшін – мамандандырылған цементтеу агрегаттарының және ыдыстардың болуы
цементтеу агрегаттарының атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін**; ыдыстың болуы туралы ақпаратты;
орналасқан жерін*** қамтитын мәліметтер нысаны*
дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі болмаған жағдайда вин-кодтың нөмірі немесе өзге де сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.

Наличие соответствующих агрегатов, емкости и подтверждающих документов устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
8) для повышения нефтеотдачи нефтяных пластов и увеличение производительности скважин при разведке и добыче углеводородов – насосных агрегатов
форма сведений*, содержащая:
наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя насосных агрегатов**;
место размещения***
в случае отсутствия серийного номера завода-изготовителя указывается номер вин-кода или иной идентификационный номер.
Наличие насосных агрегатов и подтверждающих документов устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
9) для работ по предотвращению и ликвидации разливов на месторождениях углеводородов на море – нефтесборного устройства на море, плавающих резервуаров и боновых заграждений
форма сведений*, содержащая:
наименование, марку нефтесборного устройства на море, плавающих резервуаров и боновых заграждений**;
место размещения***
наличие устройств, резервуаров, заграждений и подтверждающих документов устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
10) для эксплуатации нефтегазохимических производств: основных технологических установок и оборудования; складов, необходимых для нефтехимического производства; лаборатории, аккредитованной в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, или договора на обслуживание с аккредитованной лабораторией по контролю соответствия продукции стандартам, нормам и техническим условиям
форма сведений*, содержащая:
наименование, марку, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя основных технологических установок и оборудования;
информацию о наличии складов, необходимых для нефтегазохимического производства;
номер и дату выдачи аттестата аккредитации на лабораторию или номер и дату договора на обслуживание с аккредитованной лабораторией по контролю соответствия продукции стандартам, нормам и техническим условиям

Тиісті агрегаттардың, ыдыстың және растайтын құжаттардың болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады
8) көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде мұнай қабаттарының мұнай беруін арттыру және ұңғымалардың өнімділігін ұлғайту үшін – сорғы агрегаттарының болуы
сорғы агрегаттарының атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін**;
орналасқан жерін*** қамтитын мәліметтер нысаны*
дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі болмаған жағдайда вин-кодтың нөмірі немесе өзге де сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
Сорғы агрегаттарының және растайтын құжаттардың болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады
9) теңіздегі көмірсутектер кен орындарында төгілуді болғызбау және жою жөніндегі жұмыстар
үшін – теңізде мұнай жинау құрылғысы, қалқымалы резервуарлар мен бондық бөгеттердің болуы
теңізде мұнай жинау құрылғысының, қалқымалы резервуарлар мен бондық бөгеттердің** атауын, маркасын;
орналасқан жерін*** қамтитын мәліметтер нысаны*
тқұрылғылардың, резервуарлардың, бөгеттердің және растайтын құжаттардың болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады
10) мұнай-газ-химия өндірістерін пайдалану үшін: негізгі технологиялық қондырғылар мен жабдықтың; мұнай-химия өндірісі үшін қажетті қоймалардың; Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте аккредиттелген зертхананың немесе өнімнің стандарттарға, нормалар мен техникалық шарттарға сәйкестігін бақылау бойынша аккредиттелген зертханамен қызмет көрсету шартының болуы
негізгі технологиялық қондырғылардың және жабдықтың атауын, маркасын, шығарылған жылын, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірін; мұнай-газ-химия өндірісі үшін қажетті қоймалардың болуы туралы ақпаратты; зертханаға берілген аккредиттеу аттестатының нөмірін және күнін немесе өнімнің стандарттарға, нормалар мен техникалық шарттарға сәйкестігін бақылау бойынша аккредиттелген зертханамен қызмет көрсету шартының нөмірін және берілген күнін қамтитын мәліметтер нысаны*

наличие основных технологических установок, оборудования, складов, лаборатории и подтверждающих документов устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
11) для составления базовых проектных документов для месторождений углеводородов и анализа разработки месторождений углеводородов – лицензионных программных обеспечений, предназначенных для проектирования в сфере углеводородов (по геологическому моделированию месторождений нефти и газа, предусматривающее описание структуры, стратиграфии и свойств пород залежи, гидродинамическому моделированию нефтяных и газовых пластов (залежей) для проектирования системы разработки и прогнозирования объема добычи углеводородов); специализированной техники и (или) оборудования (компьютеров, принтера, плоттера (устройство для автоматического вычерчивания с большой точностью рисунков, схем, сложных чертежей, карт и другой графической информации на бумаге размером до A0 или кальке), скважинных приборов для промысловых исследований (отбор глубинных проб, замер пластового давления и температуры) и установки (лебедки) спускоподъемных операций в скважине), используемого для проектирования
форма сведений*, содержащая:
наименования лицензионных программных обеспечений;
номера и даты документов, подтверждающих законное право использования лицензионных программных обеспечений;
наименования, марки и количество используемых компьютеров, принтера, плоттера, скважинных приборов для промысловых исследований (отбор глубинных проб, замер пластового давления и температуры) и установки (лебедки) спускоподъемных операций в скважине; место размещения***
наличие лицензионных программных обеспечений, специализированной техники и (или) оборудования и подтверждающих документов устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
12) для составления технических проектных документов для месторождений углеводородов – лицензионных программных обеспечений, предназначенных для проектирования в сфере углеводородов (по проектированию бурения скважин (проводка скважин, расчет градиентов давлений и гидродинамических характеристик, расчет бурильных и обсадных колонн, расчет процесса цементирования)); специализированной техники и (или) оборудования (компьютеров, принтера, плоттера (устройство для автоматического вычерчивания с большой точностью рисунков, схем, сложных чертежей, карт и другой графической информации на бумаге размером до A0 или кальке))
форма сведений*, содержащая:
наименования лицензионных программных обеспечений;
номера и даты документов, подтверждающих законное право использования лицензионных программных обеспечений;
наименования, марки и количество используемых компьютеров, принтера и плоттера; место размещения***
наличие лицензионных программных обеспечений, специализированной техники и (или) оборудования и подтверждающих документов устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
4
Для эксплуатации магистральных трубопроводов наличие на праве собственности или ином законном основании:

негізгі технологиялық қондырғылардың, жабдықтың, қоймалардың, зертханалардың және растайтын құжаттардың болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады
11) көмірсутектер кен орындарына арналған базалық жобалау құжаттарын жасау және көмірсутектер кен орындарын игеруді талдау үшін – көмірсутектер саласында жобалауға арналған лицензиялық бағдарламалық қамтылымның болуы (кен шоғырларының құрылымын, стратиграфиясын және қасиеттерін сипаттауды, көмірсутектерді өндіру көлемін әзірлеу және болжау жүйесін жобалау үшін мұнай және газ қабаттарын (кен шоғырларын) гидродинамикалық модельдеуді көздейтін мұнай және газ кен орындарын геологиялық модельдеу бойынша); мамандандырылған техниканың және (немесе) жабдықтың (компьютерлер, принтер, плоттер (суреттерді, схемаларды, күрделі сызбаларды, карталарды және көлемі A0 немесе калькаға дейінгі қағаздағы басқа да графикалық ақпаратты үлкен дәлдікпен автоматты түрде сызуға арналған құрылғы), кәсіпшілік зерттеулерге арналған ұңғыма аспаптарының (тереңдік сынамаларды іріктеу, қабаттық қысым мен температураны өлшеу) және жобалау үшін пайдаланылатын ұңғымадағы түсіру-көтеру операцияларына арналған қондырғының (шығырдың) болуы
лицензиялық бағдарламалық қамтылымдардың атауын; лицензиялық бағдарламалық қамтылымдарды пайдаланудың заңды құқығын растайтын құжаттардың нөмірі мен күнін; қолданылатын компьютерлердің, принтердің, плоттердің атауларын, маркалары мен санын;
орналасқан жерін*** қамтитын мәліметтер нысаны*
лицензиялық бағдарламалық қамтылымдардың, мамандандырылған техниканың және (немесе) жабдықтың және растайтын құжаттардың болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады
12) көмірсутектер кен орындарына арналған техникалық жобалау құжаттарын жасау үшін – көмірсутектер саласында жобалауға арналған лицензиялық бағдарламалық қамтылымның (ұңғымаларды бұрғылауды жобалауды (ұңғымаларды өткізу, қысым градиенттерін және гидродинамикалық сипаттамаларды есептеу, бұрғылау және шегендеу бағаналарын есептеу, цементтеу процесін есептеу);
мамандандырылған техниканы және (немесе) жабдықтың (компьютерлер, принтер, плоттер (суреттерді, схемаларды, күрделі сызбаларды, карталарды және көлемі A0 немесе калькаға дейінгі қағаздағы басқа да графикалық ақпаратты үлкен дәлдікпен автоматты түрде сызуға арналған құрылғы) болуы
лицензиялық бағдарламалық қамтылымның атауын; лицензиялық бағдарламалық қамтылымды пайдаланудың заңды құқығын растайтын құжаттардың нөмірі мен күнін; қолданылатын компьютерлердің, принтердің, плоттердің, атауларын, маркалары мен санын;
орналасқан жерін*** қамтитын мәліметтер нысаны*
лицензиялық бағдарламалық қамтылымның, мамандандырылған техниканың және (немесе) жабдықтың және растайтын құжаттардың болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады
4
Магистральдық құбырларды пайдалану үшін меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде:

1) магистрального трубопровода;
2) приборов и оборудования, обеспечивающих эксплуатацию магистральных трубопроводов, которые используются в зависимости от технических требований, необходимых для выполнения заявленных работ подвида деятельности;
3) для технического диагностирования магистральных трубопроводов – диагностических приборов;
4) для технического обслуживания магистральных трубопроводов – контрольно-измерительных приборов, инструментов, оборудования;
5) утвержденных программ по реконструкции, модернизации действующих производственных объектов с использованием современного оборудования и технологий; планов (программ) выполнения ремонтных работ
форма сведений*, содержащая:
1) наименование, номер и дату документов, подтверждающих наличие магистрального трубопровода с указанием протяженности линейной части магистральных трубопроводов;
2) наименование приборов и оборудования, обеспечивающих эксплуатацию магистральных трубопроводов, которые используются в зависимости от технических требований, необходимых для выполнения заявленных работ подвида деятельности;
3) для технического диагностирования магистральных трубопроводов – наименование диагностических приборов;
4) для технического обслуживания магистральных трубопроводов – наименование контрольно-измерительных приборов, инструментов, оборудования;
5) наименование и дату утверждения программ и планов
распространяется только на подвид деятельности "эксплуатация магистральных трубопроводов".
Наличие магистрального трубопровода, приборов, инструментов, оборудования, программ и подтверждающих документов устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
5
Ответственных лиц, обеспечивающих:
1) надлежащую эксплуатацию и техническое обслуживание установок, машин, механизмов, приборов, оборудования;
2) безопасность труда и промышленную безопасность;
3) охрану окружающей среды;
4) метрологический контроль;
5) соблюдение технологического процесса и выпуска продукции заданного качества (распространяется только на подвид деятельности "эксплуатация нефтегазохимических производств");
6) соблюдение технологического процесса эксплуатации магистральных трубопроводов (распространяется только на подвид деятельности "эксплуатация магистральных трубопроводов")
форма сведений*, содержащая информацию о наличии приказов о назначении ответственных лиц
не требуется для деятельности по составлению базовых проектных документов для месторождений углеводородов и анализа разработки месторождений углеводородов; составлению технических проектных документов для месторождений углеводородов.

1) магистральдық құбырдың;
2) қызметтің кіші түрінің мәлімделген жұмыстарын орындау үшін қажетті техникалық талаптарға байланысты пайдаланылатын магистральдық құбырды пайдалануды қамтамасыз ететін аспаптар мен жабдықтың болуы;
3) магистральдық құбырларды техникалық диагностикалау үшін – диагностикалық аспаптардың;
4) магистральдық құбырларға техникалық қызмет көрсету үшін – бақылау-өлшеу аспаптарының, құралдар мен жабдықтардың;
5) заманауи жабдықтар мен технологияларды пайдалана отырып, жұмыс істеп тұрған өндірістік объектілерді реконструкциялау, жаңғырту жөніндегі бекітілген бағдарламалардың; жөндеу жұмыстарын орындау жоспарларының (бағдарламаларының) болуы
1) магистральдық құбырлардың желілік бөлігінің ұзындығын көрсете отырып, магистральдық құбырлардың болуын растайтын құжаттардың атауын, нөмірін және күнін;
2) қызметтің кіші түрінің мәлімделген жұмыстарын орындау үшін қажетті техникалық талаптарға байланысты пайдаланылатын, магистральдық құбырларды пайдалануды қамтамасыз ететін аспаптар мен жабдықтардың атауын;
3) магистральдық құбырларды техникалық диагностикалау үшін –диагностикалық аспаптардың атауын;
4) магистральдық құбырларға техникалық қызмет көрсету үшін –бақылау-өлшеу аспаптарының, құралдардың, жабдықтардың атауын;
5) бағдарламалар мен жоспарлардың атауы мен бекітілген күнін қамтитын мәліметтер нысаны*
"магистральдық құбырларды пайдалану" қызметінің кіші түріне ғана қолданылады.
Магистральдық газ құбырларының, мұнай құбырларының, мұнай өнімдері құбырларының, аспаптардың, құралдардың, жабдықтардың, бағдарламалардың, жоспарлардың және растайтын құжаттардың болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады
5
Мыналарды:
1) қондырғыларды, машиналарды, механизмдерді, аспаптарды, жабдықтарды тиісінше пайдалану және оларға техникалық қызмет көрсетуді;
2) еңбек қауіпсіздігі және өнеркәсіптік қауіпсіздікті;
3) қоршаған ортаны қорғауды;
4) метрологиялық бақылауды;
5) технологиялық процесті және берілген сападағы өнімдерді шығаруды сақтауды ("мұнай-газ-химия өндірістерін пайдалану" қызметінің кіші түріне ғана қолданылады);
6) магистральдық құбырларды пайдаланудың технологиялық процесін сақтауды ("магистральдық құбырларды пайдалану" қызметінің кіші түріне ғана қолданылады) қамтамасыз ететін жауапты тұлғалардың болуы
жауапты тұлғаларды тағайындау туралы бұйрықтардың болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
көмірсутектер кен орындарына арналған базалық жобалау құжаттарын жасау және көмірсутектер кен орындарын игеруді талдау; көмірсутектер кен орындарына арналған техникалық жобалау құжаттарын жасау жөніндегі қызмет үшін талап етілмейді.

Наличие приказов устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
6
Квалификационного состава:
1) технический руководитель, назначенный приказом работодателя – с высшим техническим образованием в сфере углеводородов и опытом практической работы в указанной сфере – не менее 3 лет;
2) 3 специалиста с высшим техническим или средним специальным образованием в сфере углеводородов и опытом практической работы в сфере углеводородов – не менее 2 лет
форма сведений*, содержащая информацию:
1) фамилию, имя, отчество (при наличии) технического руководителя, осуществляющего организацию заявленных подвидов деятельности;
2) фамилию, имя, отчество (при наличии) 3-х специалистов, выполняющих заявленные подвиды деятельности
опыт практической работы по специальности в сфере углеводородов для технического руководителя и специалистов определяется согласно документам, подтверждающим трудовую деятельность, в соответствии со статьей 35 Трудового кодекса Республики Казахстан.
Наличие квалифицированного состава специалистов (документы, подтверждающие соответствующее образование, стаж, опыт работы и должность) устанавливается лицензиаром путем проведения разрешительного контроля с посещением заявителя, по результатам которого составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным требованиям в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
Примечания:
* Форма сведений приведена в приложении к настоящим Квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере углеводородов;
** наличие не менее двух агрегатов, резервуаров и боновых заграждений;
*** место размещения установок, техники, приборов и оборудования указывается для осуществления разрешительного контроля.
Приложение
к Квалификационным требованиям
и перечню документов,
подтверждающих соответствие
им, для осуществления
деятельности в сфере
углеводородов
Форма сведений к Квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере углеводородов*
1. О наличии технологического регламента (не требуется для деятельности по составлению базовых проектных документов
для месторождений углеводородов и анализа разработки месторождений углеводородов; составлению технических проектных
документов для месторождений углеводородов; эксплуатации магистральных трубопроводов):
_________________________________________________________________________________________
(информация о наличии утвержденного технологического регламента на заявленный подвид деятельности)

Бұйрықтардың болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады
6
Мынадай біліктілік құрамының болуы:
1) жұмыс берушінің бұйрығымен тағайындалған техникалық басшы – көмірсутектер саласында жоғары техникалық білімі бар және көрсетілген салада практикалық жұмыс тәжірибесі кемінде 3 жыл;
2) көмірсутектер саласында жоғары техникалық білімі және көмірсутектер саласында практикалық жұмыс тәжірибесі кемінде 2 жыл болатын 3 маман
мынадай ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*:
1) мәлімделген кіші қызмет түрлерін ұйымдастыруды жүзеге асыратын техникалық басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
2) мәлімделген қызметтің кіші түрлерін орындайтын 3 маманның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
техникалық басшыға және мамандар үшін көмірсутектер саласындағы практикалық жұмыс тәжірибесі Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес еңбек қызметін растайтын құжаттарға сәйкес анықталады.
Мамандардың білікті құрамының (тиісті білімін, өтілін, жұмыс тәжірибесі мен лауазымын растайтын құжаттар) болуын лицензиар өтініш берушіге бару арқылы рұқсаттық бақылау жүргізу жолымен анықтайды, оның нәтижелері бойынша "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағына сәйкес өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды жасалады
Ескертпелер:
* Мәліметтер нысаны осы Көмірсутектер саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне қосымшада көрсетілген;
** кемінде екі агрегаттың, резервуарлардың және бондық бөгеттердің болуы;
*** қондырғыларды, техниканы, аспаптар мен жабдықтарды орналастыру орны рұқсаттық бақылау жүргізу үшін көрсетіледі.
Көмірсутектер саласындағы
қызметті жүзеге асыру үшін
қойылатын біліктілік талаптары
мен оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне
қосымша
Көмірсутектер саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне мәліметтер нысаны*
1. Технологиялық регламенттің болуы туралы (көмірсутектер кен орындарына арналған
базалық жобалау құжаттарын жасау және көмірсутектер кен орындарын игеруді талдау;
көмірсутектер кен орындарына арналған техникалық жобалау құжаттарын жасау;
магистральдық құбырларды пайдалану жөніндегі қызмет үшін қолданылмайды):
____________________________________________________________________________.
(мәлімделген қызметтің кіші түріне технологиялық регламенттің болуы туралы ақпарат)

2. О наличии на праве собственности или ином законном основании:
1) производственной базы (производственного помещения/склада/цеха) – для подвидов деятельности:
промысловые исследования при разведке и добыче углеводородов;
сейсморазведочные работы при разведке и добыче углеводородов; геофизические работы при разведке
и добыче углеводородов;
прострелочно-взрывные работы в скважинах при разведке и добыче углеводородов;
бурение скважин на суше, на море и на внутренних водоемах при разведке и добыче углеводородов;
подземный ремонт, испытание, освоение, опробование, консервация, ликвидация скважин при разведке
и добыче углеводородов;
цементация скважин при разведке и добыче углеводородов;
повышение нефтеотдачи нефтяных пластов и увеличение производительности скважин при разведке
и добыче углеводородов;
работы по предотвращению и ликвидации разливов на месторождениях углеводородов на море;
эксплуатация нефтегазохимических производств
__________________________________________________________________________________________;
(инвентарный номер и дата технического паспорта производственной базы (идентификационные характеристики
объекта недвижимости), номер, дата, срок договора аренды/доверительного управления
– в случае аренды/доверительного управления)*
2) здания или нежилого помещения (офиса) – для подвида деятельности: составление базовых проектных документов
для месторождений углеводородов и анализа разработки месторождений углеводородов;
составление технических проектных документов для месторождений углеводородов
___________________________________________________________________________________________.
(инвентарный номер и дата технического паспорта здания или нежилого помещения (офиса) (идентификационные
характеристики объекта недвижимости), номер, дата, срок договора аренды/доверительного управления – в случае
аренды/доверительного управления)*
Примечание к настоящему пункту:
* в случае наличия производственной базы, здания или нежилого помещения (офиса) на праве собственности
или ином законном основании (аренда/доверительное управление на срок более одного года) информация
получается с информационной системы "Государственная база данных "Регистр недвижимости".
3. На праве собственности или ином законном основании для заявленных подвидов деятельности:
1) для промысловых исследований при разведке и добыче углеводородов _________________________________________________________________________________________________;
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя* скважинных приборов (отбор глубинных проб,
замер пластового давления и температуры) и установки (лебедки) для спускоподъемных операций в скважине; место размещения***)
Примечания к настоящему подпункту:
* в случае отсутствия серийного номера завода-изготовителя скважинных приборов и установки (лебедки)
указывается номер вин-кода или иной идентификационный номер;
*** место размещения приборов и установки (лебедки) указывается для осуществления разрешительного контроля;

2. Меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі:
1) кіші қызмет түрлері үшін – өндірістік базаның (өндірістік үй- жайдың/қойманың/цехтың)
болуы:
көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі кәсіпшілік зерттеулер;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі сейсмикалық барлау жұмыстары;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі геофизикалық жұмыстар;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымалардағы атқылау-жару жұмыстары;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде құрлықта, теңізде және ішкі су айдындарында
ұңғымаларды бұрғылау;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымаларды жер астында жөндеу, сынау, игеру,
сынамалау, консервациялау, жою;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымаларды цементтеу;
көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде мұнай қабаттарының мұнай беруін арттыру және
ұңғымалардың өнімділігін ұлғайту;
теңіздегі көмірсутектер кен орындарында төгілуді болғызбау және жою жөніндегі жұмыстар;
мұнай-газ-химия өндірістерін пайдалану
____________________________________________________________________________;
(өндірістік базаның техникалық паспортының (жылжымайтын мүлік объектісінің
сәйкестендіру сипаттамалары) түгендеу нөмірі; жалдау/сенімгерлік басқару жағдайында –
жалдау/сенімгерлік басқару мерзімдерін көрсете отырып, шарттың нөмірі мен күні)*
2) көмірсутектер кен орындарына арналған базалық жобалау құжаттарын жасау және
көмірсутектер кен орындарын игеруді талдау; көмірсутектер кен орындарына арналған
техникалық жобалау құжаттарын жасауға байланысты қызметтің кіші түрі үшін –
ғимараттың, тұрғын емес үй-жайдың (кеңсенің) болуы
____________________________________________________________________________.
(ғимараттың/тұрғын емес үй–жайдың (кеңсенің) техникалық паспортының (жылжымайтын
мүлік объектісінің сәйкестендіру сипаттамалары) түгендеу нөмірі;
жалдау/сенімгерлік басқару мерзімдерін көрсете отырып,
жалдау/сенімгерлік басқару жағдайында – шарттың нөмірі мен күні)*
Осы тармаққа ескертпе:
* егер меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі (жалдау/сенімгерлікпен басқару
шартының мерзімі бір жылдан көп болса) өндірістік база/ғимарат/тұрғын емес үй-жай
(кеңсе) болған жағдайда, ақпарат "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік деректер
қоры" ақпараттық жүйесінен алады.
3. Мәлімделген кіші қызмет түрлері үшін меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде:
1) көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі кәсіпшілік зерттеулер үшін:
_____________________________________________________________________________;
(ұңғымалық аспаптардың (тереңдік сынамаларды іріктеу, қабаттық қысым мен
температураны өлшеу) және ұңғымадағы түсіру-көтеру операцияларына арналған
қондырғының (шығырдың) атауы, маркасы, шығарылған жылы,
дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі * орналасқан жері***)
Осы тармақшаға ескертпелер:
* ұңғымалық аспаптарды және қондырғыларды (шығырларды) дайындаушы зауыттың
сериялық нөмірі болмаған жағдайда вин-кодтың нөмірі немесе өзге сәйкестендіру нөмірі
көрсетіледі;
*** аспаптар мен қондырғылардың (шығырлардың) орналасқан жері рұқсаттық бақылауды
жүзеге асыру үшін көрсетіледі;

2) для сейсморазведочных работ при разведке и добыче углеводородов
_________________________________________________________________________________________________;
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя* сейсмостанции и сейсморазведочного
оборудования; место размещения***)
Примечания к настоящему подпункту:
* в случае отсутствия серийного номера завода-изготовителя сейсмостанции и сейсморазведочного оборудования
указывается номер вин-кода или иной идентификационный номер;
*** место размещения сейсмостанции и сейсморазведочного оборудования указывается для осуществления
разрешительного контроля;
3) для геофизических работ при разведке и добыче углеводородов __________________________________________________________________________________________________;
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя* скважинных приборов (отбор глубинных проб,
замер пластового давления и температуры, приборы акустического, электрического и радиоактивного каротажа)
и установки (лебедки) для спускоподъемных операций в скважине; место размещения***)
Примечания к настоящему подпункту:
* в случае отсутствия серийного номера завода-изготовителя скважинных приборов и установки (лебедки) указывается
номер вин-кода или иной идентификационный номер;
*** место размещения приборов, оборудования, установки (лебедки) указывается для осуществления разрешительного контроля;
4) для прострелочно-взрывных работ в скважинах при разведке и добыче углеводородов: наличие разрешения либо договора
с организацией, имеющей разрешение на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе
_______________________________________________________________________________________________;
(наименование, номер и дата разрешения на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе)
_______________________________________________________________________________________________;
(номер и дата договора с организацией, имеющей разрешение на постоянное применение взрывчатых веществ
и изделий на их основе)*
Примечание к настоящему подпункту:
* в случае наличия у организации разрешения на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе
строка не заполняется; наличие склада для хранения взрывчатых веществ либо договора со специализированной
организацией, имеющей склад для хранения взрывчатых веществ
________________________________________________________________________________________________;
(информация о наличии склада для хранения взрывчатых веществ; место нахождения склада***)
________________________________________________________________________________________________;
(информация о наличии договора со специализированной организацией, имеющей склад для хранения взрывчатых веществ*;
место нахождения склада***)
Примечания к настоящему подпункту:
* в случае наличия у организации склада на праве собственности строка не заполняется;
*** место нахождения склада указывается для осуществления разрешительного контроля перфорационного оборудования
__________________________________________________________________________________________________;
(наименование, марка, год выпуска перфорационного оборудования)

2) көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі сейсмикалық барлау жұмыстары үшін:
______________________________________________________________________________;
(сейсмикалық станция мен сейсмикалық барлау жабдығының атауы, маркасы, шығарылған
жылы, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі*; орналасқан жері***)
Осы тармақшаға ескертпелер:
* сейсмикалық станцияны және сейсмикалық барлау жабдығын дайындаушы зауыттың
сериялық нөмірі болмаған жағдайда вин-кодтың нөмірі немесе өзге де сәйкестендіру нөмірі
көрсетіледі;
*** сейсмикалық станция мен сейсмикалық барлау жабдығының орналасқан жері рұқсаттық
бақылауды жүзеге асыру үшін көрсетіледі;
3) көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі геофизикалық жұмыстар үшін:
______________________________________________________________________________;
(ұңғымалық аспаптардың (тереңдік сынамаларды іріктеу, қабаттық қысым мен
температураны өлшеу, акустикалық, электрлік және радиоактивті каротаж аспаптарының)
және ұңғымадағы түсіру-көтеру операцияларына арналған қондырғының (шығырдың) атауы,
маркасы, шығарылған жылы, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі*, орналасқан жері***)
Осы тармақшаға ескертпелер:
* ұңғымалық аспаптарды және қондырғыларды (шығырларды) дайындаушы зауыттың
сериялық нөмірі болмаған жағдайда вин-кодтың нөмірі немесе өзге сәйкестендіру нөмірі
көрсетіледі;
*** аспаптар мен қондырғылардың (шығырлардың) орналасқан жері рұқсаттық бақылауды
жүзеге асыру үшін көрсетіледі;
4) көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымалардағы атқылау- жару жұмыстарын
жүргізу үшін:
рұқсаттың не жарылғыш заттарды және олардың негізінде жасалған бұйымдарды үнемі
қолдануға рұқсаты бар ұйыммен жасалған шарттың болуы
______________________________________________________________________________;
(жарылғыш материалдарды және олардың негізінде жасалған бұйымдарды үнемі қолдануға
рұқсаттың атауы, нөмірі және берілген күні)
______________________________________________________________________________;
(жарылғыш материалдарды және олардың негізінде жасалған бұйымдарды үнемі қолдануға
рұқсаты бар ұйыммен жасалған шарттың атауы, нөмірі және берілген күні)*
Осы тармақшаға ескертпе:
* ұйымның жарылғыш материалдарды және олардың негізінде жасалған бұйымдарды үнемі
қолдануға рұқсаты бар болған жағдайда жол толтырылмайды; жарылғыш заттарды сақтауға
арналған қойманың не жарылғыш заттарды сақтауға арналған қоймасы бар
мамандандырылған ұйыммен шарттың болуы
______________________________________________________________________________;
(жарылғыш заттарды сақтауға арналған қойманың болуы туралы ақпарат; қойманың
орналасқан жері***)
_______________________________________________________________________________;
(жарылғыш заттарды сақтауға арналған қоймасы бар мамандандырылған ұйыммен шарттың
болуы туралы ақпарат; қойманың орналасқан жері***)
Осы тармақшаға ескертпе:
* ұйымның қоймасы жеке меншік құқығында болған жағдайда, жол толтырылмайды;
*** қойманың орналасқан жері рұқсаттық бақылауды жүзеге асыру үшін көрсетіледі;
перфорациялық жабдықтың болуы
______________________________________________________________________________;
(перфорациялық жабдықтың атауы, маркасы, шығарылған жылы)

5) для бурения скважин на суше, на море и на внутренних водоемах при разведке и добыче углеводородов:
наличие буровой установки, бурового насоса, противовыбросового оборудования
__________________________________________________________________________________________________;
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя буровой установки, бурового насоса,
противовыбросового оборудования; место размещения***) наличие узла подготовки, циркуляции и очистки бурового раствора
__________________________________________________________________________________________________;
(информация о наличии узла подготовки, циркуляции и очистки бурового раствора; место размещения***)
Примечание к настоящему подпункту:
*** место размещения буровой установки, бурового насоса, противовыбросового оборудования, узла подготовки,
циркуляции и очистки бурового раствора указывается для осуществления разрешительного контроля;
6) для подземного ремонта, испытания, освоения, опробования, консервации, ликвидации скважин при разведке и добыче
углеводородов: наличие подъемной установки по ремонту, испытанию, освоению, опробованию, консервации, ликвидации
скважин; противовыбросового оборудования, насосного агрегата и емкости
___________________________________________________________________________________________________;
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя* подъемной установки, предназначенной для ремонта,
испытания, освоения, опробования, консервации, ликвидации скважин; противовыбросового оборудования, насосного агрегата;
место размещения***) информацию о наличии емкости
___________________________________________________________________________________________________;
(информация о наличии емкости; место размещения***)
Примечания к настоящему подпункту:
* в случае отсутствия серийного номера завода-изготовителя указывается номер вин- кода или иной идентификационный номер;
*** место размещения подъемной установки, предназначенной для ремонта, испытания, освоения, опробования, консервации,
ликвидации скважин; противовыбросового оборудования, насосного агрегата, емкости указывается для осуществления
разрешительного контроля;
7) для цементации скважин при разведке и добыче углеводородов: о наличии специализированных цементировочных агрегатов
___________________________________________________________________________________________________;
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя* цементировочных агрегатов**; место размещения***)
о наличии емкости ___________________________________________________________________________________;
(информация о наличии емкости; место размещения***)
Примечания к настоящему подпункту:
* в случае отсутствия серийного номера завода-изготовителя указывается номер вин- кода или иной идентификационный номер;
** наличие не менее двух цементировочных агрегатов;
*** место размещения специализированных цементировочных агрегатов и емкости указывается для осуществления разрешительного контроля;

5) көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде құрлықта, теңізде және ішкі су айдындарында
ұңғымаларды бұрғылау үшін:
бұрғылау қондырғысының, бұрғылау сорғысының, шығарындыға қарсы жабдықтың болуы
______________________________________________________________________________;
(бұрғылау қондырғысы, бұрғылау сорғысы, шығарындыға қарсы жабдықтың атауы,
маркасы, шығарылған жылы, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі; орналасқан жері***)
бұрғылау ерітіндісін дайындау, циркуляциялау және тазалау торабының болуы
______________________________________________________________________________;
(бұрғылау ерітіндісін дайындау, циркуляциялау және тазалау торабының болуы туралы ақпарат;
орналасқан жері***)
Осы тармақшаға ескертпе:
*** бұрғылау қондырғысының, бұрғылау сорғысы, шығарындыға қарсы жабдықтың,
бұрғылау ерітіндісін дайындау, циркуляциялау және тазарту торабының орналасқан жері
рұқсаттық бақылауды жүзеге асыру үшін көрсетіледі;
6) көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымаларды жер астында жөндеу, сынау,
игеру, сынамалау, консервациялау, жою үшін:
ұңғымаларды жөндеу, сынау, игеру, сынамалау, консервациялау, жою бойынша көтергіш
қондырғының; шығарындыға қарсы жабдықтың, сорғы агрегаты мен ыдыстың болуы
_____________________________________________________________________________;
(ұңғымаларды жөндеуге, сынауға, игеруге, сынамалауға, консервациялауға, жоюға арналған
көтергіш қондырғының; шығарындыға қарсы жабдықдың, сорғы агрегатының атауы, маркасы,
шығарылған жылы, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі*; орналасқан жері***)
ыдыстың болуы туралы ақпарат
____________________________________________________________________________;
(ыдыстың болуы туралы ақпарат; орналасқан жері***)
Осы тармақшаға ескертпелер:
* дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі болмаған жағдайда, вин-кодтың нөмірі немесе өзге
де сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
*** ұңғымаларды жөндеуге, сынауға, игеруге, сынамалауға, консервациялауға, жоюға
арналған көтергіш қондырғының, шығарындыға қарсы жабдықтың, сорғы агрегатының
орналасқан жері рұқсаттық бақылауды жүзеге асыру үшін көрсетіледі;
7) көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымаларды цементтеу үшін:
мамандандырылған цементтеу агрегаттарының болуы туралы
____________________________________________________________________________;
(цементтеу агрегаттарының атауы**, маркасы, шығарылған жылы, дайындаушы зауыттың
сериялық нөмірі*; орналасқан жері***)
ыдыстың болуы туралы
____________________________________________________________________________;
(ыдыстың болуы туралы ақпарат; орналасқан жері***)
Осы тармақшаға ескертпелер:
* дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі болмаған жағдайда вин-кодтың нөмірі немесе өзге
де сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
** кемінде екі цементтеу агрегатының болуы;
*** мамандандырылған цементтеу агрегаттары мен ыдыстардың орналасқан жері рұқсаттық
бақылауды жүзеге асыру үшін көрсетіледі;

8) для повышения нефтеотдачи нефтяных пластов и увеличение производительности скважин при разведке и добыче углеводородов:
о наличии насосных агрегатов _________________________________________________________________________________;
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя* насосных агрегатов**; место размещения***)
Примечания к настоящему подпункту:
* в случае отсутствия серийного номера завода-изготовителя указывается номер вин- кода или) иной идентификационный номер;
** наличие не менее двух насосных агрегатов;
*** место размещения насосных агрегатов указывается для осуществления разрешительного контроля;
9) для работ по предотвращению и ликвидации разливов на месторождениях углеводородов на море: _____________________________________________________________________________________________________________;
(наименование, марка нефтесборного устройства на море, плавающих резервуаров и боновых заграждений**; место размещения***)
Примечания к настоящему подпункту:
** наличие не менее двух устройств на море, плавающих резервуаров и боновых заграждений;
*** место размещения нефтесборного устройства на море, плавающих резервуаров и боновых заграждений указывается для осуществления
разрешительного контроля;
10) для эксплуатации нефтегазохимических производств: о наличии основных технологических установок и оборудования
_______________________________________________________________________________________________________________;
(наименование, марка, год выпуска, серийный номер завода-изготовителя основных технологических установок и оборудования)
о наличии складов, необходимых для нефтегазохимического производства
_______________________________________________________________________________________________________________;
(информация о наличии складов) о наличии аккредитованной лаборатории или договора на обслуживание с аккредитованной лабораторией
_______________________________________________________________________________________________________________;
(номер и дата выдачи аттестата аккредитации на лабораторию по контролю соответствия продукции стандартам, нормам и техническим условиям)
_______________________________________________________________________________________________________________;
(номер и дата выдачи договора на обслуживание с аккредитованной лабораторией по контролю соответствия продукции стандартам, нормам
и техническим условиям)*
Примечание к настоящему подпункту:
* в случае наличия у организации собственной лаборатории строка не заполняется;

8) көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде мұнай қабаттарының мұнай беруін арттыру
және ұңғымалардың өнімділігін ұлғайту үшін:
сорғы агрегаттарының болуы туралы
____________________________________________________________________________;
(сорғы агрегаттарының** атауы, маркасы, шығарылған жылы, дайындаушы зауыттың
сериялық нөмірі*; орналасқан жері***)
Осы тармақшаға ескертпелер:
* дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі болмаған жағдайда вин-кодтың нөмірі немесе өзге
де сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
** кемінде екі сорғы агрегаттың болуы;
*** сорғы агрегаттарының орналасқан жері рұқсаттық бақылауды жүзеге асыру үшін
көрсетіледі;
9) теңіздегі көмірсутектер кен орындарында төгілуді болғызбау және жою жөніндегі
жұмыстар үшін:
____________________________________________________________________________;
(теңіздегі мұнай жинау құрылғысының, қалқымалы резервуарлар мен бондық бөгеттердің**
атауы, маркасын; орналасқан жері***)
Осы тармақшаға ескертпелер:
** теңізде кемінде екі құрылғының, жүзбелі резервуарлардың және бондық бөгеттердің болуы;
*** теңізде мұнай жинау құрылғысының, қалқымалы резервуарлардың және бондық
бөгеттердің орналасқан жері рұқсаттық бақылауды жүзеге асыру үшін көрсетіледі;
10) мұнай-газ-химия өндірістерін пайдалану үшін: негізгі технологиялық қондырғылардың
және жабдықтардың болуы туралы
___________________________________________________________________________;
(негізгі технологиялық қондырғылар мен жабдықтардың атауы, маркасы, шығарылған
жылы, дайындаушы зауыттың сериялық нөмірі) мұнай-газ-химия өндірісі үшін қажетті
қоймалардың болуы туралы
___________________________________________________________________________;
(қоймалардың болуы туралы ақпарат) аккредиттелген зертхананың немесе аккредиттелге
зертханамен қызмет көрсетуге шарттың болуы туралы
___________________________________________________________________________;
(өнімнің стандарттарға, нормалар мен техникалық шарттарға сәйкестігін бақылау бойынша
зертханаға берілген аккередиттеу аттестаттың нөмірі және күні)
___________________________________________________________________________.
(өнімнің стандарттарға, нормалар мен техникалық шарттарға сәйкестігін бақылау бойынша
аккредиттелген зертханамен қызмет көрсетуге арналған шарттың нөмірі және берілген күні)*
Осы тармақшаға ескертпе:
* ұйымның өзінің зертханасы бар болған жағдайда жол толтырылмайды;

11) для составления базовых проектных документов для месторождений углеводородов и анализа разработки месторождений
углеводородов: наличие лицензионных программных обеспечений
_________________________________________________________________________________________________________________;
(наименования лицензионных программных обеспечений; номера и даты документов, подтверждающих законное право использования
лицензионных программных обеспечений) наличие компьютеров, принтеров, плоттеров, скважинных приборов для промысловых
исследований (отбор глубинных проб, замер пластового давления и температуры) и установки (лебедки) спускоподъемных операций
в скважине ________________________________________________________________________________________________________;
(наименования, марка и количество используемых компьютеров, принтеров, плоттеров и скважинных приборов для промысловых
исследований (отбор глубинных проб, замер пластового давления и температуры) и установки (лебедки) спускоподъемных операций
в скважине); место размещения***)
Примечание к настоящему подпункту:
*** место размещения специализированной техники и (или) оборудования указывается для осуществления разрешительного контроля;
12) для составления технических проектных документов для месторождений углеводородов: наличие лицензионных программных обеспечений
_____________________________________________________________________________________________________;
(наименования лицензионных программных обеспечений; номера и даты документов, подтверждающих законное право
использования лицензионных программных обеспечений) наличие компьютеров, принтера и плоттера
_____________________________________________________________________________________________________.
(наименования, марка и количество используемых компьютеров, принтера и плоттера; место размещения***)
Примечание к настоящему подпункту:
*** место размещения специализированной техники и (или) оборудования указывается для осуществления разрешительного контроля.
4. Для эксплуатации магистральных трубопроводов наличие на праве собственности или ином законном основании:
1) магистральных трубопроводов ________________________________________________________________________________;
(наименование, номер и дату документов, подтверждающих наличие магистральных трубопроводов с указанием протяженности
линейной части магистральных трубопроводов)
2) приборов и оборудования, обеспечивающих эксплуатацию магистральных трубопроводов, которые используются
в зависимости от технических требований, необходимых для выполнения заявленных работ подвида деятельности
____________________________________________________________________________________________________________;
(наименование приборов и оборудования, обеспечивающих эксплуатацию трубопроводов, которые используются в зависимости
от технических требований, необходимых для выполнения заявленных работ подвида деятельности)

11) көмірсутектер кен орындарына арналған базалық жобалау құжаттарын жасау және
көмірсутектер кен орындарын игеруді талдау үшін:
лицензиялық бағдарламалық қамтылымның болуы
____________________________________________________________________________;
(лицензиялық бағдарламалық қамтылымның атауы; лицензиялық бағдарламалық
қамтылымды пайдаланудың заңды құқығын растайтын құжаттардың нөмірі мен күні)
кәсіпшілік зерттеулерге арналған компьютерлердің, принтерлердің, плоттерлердің, ұңғыма
аспаптарының (тереңдік сынамаларды іріктеу, қабаттық қысым мен температураны өлшеу)
және ұңғымада түсіру-көтеру операцияларына арналған қондырғының (шығырдың) болуы
____________________________________________________________________________;
(кәсіпшілік зерттеулерге арналған қолданылатын компьютерлердің, принтерлердің,
плоттерлердің, ұңғымалық аспаптардың (тереңдік сынамаларды алу, қабаттық қысым мен
температураны өлшеу) және ұңғымада түсіру-көтеру операцияларына арналған
қондырғының (шығырдың) атаулары, маркалары мен саны; орналасқан жері***)
Осы тармақшаға ескертпе:
*** мамандандырылған техниканың және (немесе) жабдықтың орналасқан жері рұқсаттық
бақылауды жүзеге асыру үшін көрсетіледі;
12) көмірсутектер кен орындарына арналған техникалық жобалау құжаттарын жасау үшін:
лицензиялық бағдарламалық қамтылымның болуы
____________________________________________________________________________;
(лицензиялық бағдарламалық қамтылымның атауы; лицензиялық бағдарламалық
қамтылымды пайдаланудың заңды құқығын растайтын құжаттардың нөмірі мен күні)
компьютерлердің, принтерлердің және плоттерлердің болуы
____________________________________________________________________________.
(пайдаланылатын компьютерлердің, принтердің және плоттердің атауы, маркасы мен саны;
орналасқан жері***)
Осы тармақшаға ескертпе:
*** мамандандырылған техниканың және (немесе) жабдықтың орналасқан жері рұқсаттық
бақылауды жүзеге асыру үшін көрсетіледі.
4. Магистральдық құбырларды пайдалану үшін меншік құқығындағы немесе өзге де заңды
негізде мыналардың болуы:
1) магистральдық құбырлар
___________________________________________________________________________;
(магистральдық құбырлардың желілік бөлігінің ұзындығын көрсете отырып, магистральдық
газ құбырларының, мұнай құбырларының, мұнай өнімдері құбырларының болуын
растайтын құжаттардың атауы, нөмірі және берілген күні)
2) мәлімделген кіші қызмет түрлеріне қажетті техникалық талаптарға сәйкес қолданылатын
магистральдық құбырларды пайдалануды қамтамасыз ететін аспаптары және жабдықтары
___________________________________________________________________________;
(мәлімделген кіші қызмет түрлеріне қажетті техникалық талаптарға сәйкес қолданылатын
магистральдық құбырларды пайдалануды қамтамасыз ететін аспаптардың және
жабдықтардың атауы)

3) для технического диагностирования магистральных трубопроводов:
____________________________________________________________________________________________________________;
(наименование диагностических приборов)
4) для технического обслуживания магистральных трубопроводов:
____________________________________________________________________________________________________________;
(наименование контрольно-измерительных приборов, инструментов, оборудования)
5) программ по реконструкции, модернизации действующих производственных объектов с использованием современного
оборудования и технологий; планов (программ) выполнения ремонтных работ
____________________________________________________________________________________________________________.
(наименование и дата утверждения программ и планов)
5. Ответственных лиц, обеспечивающих*:
1) эксплуатацию и техническое обслуживание установок, машин, механизмов, приборов, оборудования;
2) безопасность труда и промышленную безопасность;
3) охрану окружающей среды;
4) метрологический контроль;
5) соблюдение технологического процесса и выпуска продукции заданного качества (распространяется только на подвид деятельности
"эксплуатация нефтегазохимических производств");
6) соблюдение технологического процесса эксплуатации магистральных трубопроводов (распространяется только на подвид
деятельности "эксплуатация магистральных трубопроводов"):
_________________________________________________________________________________________________________________.
(информация о наличии приказов о назначении ответственных лиц)
Примечание к настоящему пункту:
* не требуется для деятельности по составлению базовых проектных документов для месторождений углеводородов и анализа разработки
месторождений углеводородов; составлению технических проектных документов для месторождений углеводородов.
6. Информация о наличии квалификационного состава:
1) технического руководителя, назначенного приказом работодателя – с высшим техническим образованием в сфере углеводородов и опытом
практической работы в указанной сфере – не менее 3-х лет*
________________________________________________________________________________________________________________;
(фамилия, имя, отчество (при наличии) технического руководителя, осуществляющего организацию заявленных подвидов деятельности)
2) 3-х специалистов с высшим техническим или средним специальным образованием в сфере углеводородов и опытом практической работы
в сфере углеводородов – не менее 2-х лет*
_________________________________________________________________________________________________________________.
(фамилия, имя, отчество (при наличии) 3-х специалистов, выполняющих заявленные подвиды деятельности)
Примечание к настоящему пункту:
* опыт практической работы по специальности в сфере углеводородов для технического руководителя и специалистов определяется
согласно документам, подтверждающим трудовую деятельность, в соответствии со статьей 35 Трудового кодекса Республики Казахстан.
______________________________________________________________

3) магистральдық құбырларды техникалық диагностикалау үшін:
___________________________________________________________________________;
(диагностикалық аспаптардың атауы)
4) магистральдық құбырларға техникалық қызмет көрсету үшін:
___________________________________________________________________________;
(бақылау-өлшеу аспаптарының, құралдардың,жабдықтардың атауы)
5) заманауи жабдықтар мен технологияларды пайдалана отырып, қолданыстағы өндірістік
объектілерді реконструкциялау, жаңғырту жөніндегі бекітілген бағдарламалар;
жөндеу жұмыстарын орындау жоспарлары (бағдарламалары)
___________________________________________________________________________.
(бағдарламалар мен жоспарлардың атауы және олардың бекітілген күні)
5. Мыналарды*:
1) қондырғыларды, машиналарды, механизмдерді, аспаптарды, жабдықтарды пайдалануды
және оларға техникалық қызмет көрсетуді;
2) еңбек қауіпсіздігі және өнеркәсіптік қауіпсіздікті;
3) қоршаған ортаны қорғауды;
4) метрологиялық бақылауды;
5) технологиялық процесті және берілген сападағы өнімдерді шығаруды сақтау (тек "мұнай-
газ-химия өндірістерін пайдалану" қызметінің кіші түріне ғана қолданылады);
6) магистральдық құбырларды пайдаланудың технологиялық процесін сақтауды
("магистральдық құбырларды пайдалану" қызметтерінің кіші түрлеріне ғана қолданылады)
қамтамасыз ететін қызметтер және (немесе) жауапты тұлғалар:
____________________________________________________________________________.
(жауапты тұлғаларды тағайындау туралы бұйрықтардың болуы туралы ақпарат)
Осы тармаққа ескертпе:
* көмірсутектер кен орындарына арналған базалық жобалау құжаттарын жасау және
көмірсутектер кен орындарын игеруді талдау; көмірсутектер кен орындарына арналған
техникалық жобалау құжаттарын жасау жөніндегі қызмет үшін талап етілмейді.
6. Біліктілік құрамының болуы туралы ақпарат:
1) жұмыс берушінің бұйрығымен тағайындалған техникалық басшы үшін – көмірсутектер
саласында жоғары техникалық білімі, көрсетілген салада кемінде 3 жыл жұмыс
тәжірибесінің болуы*
____________________________________________________________________________;
(мәлімделген кіші қызмет түрлерін ұйымдастыруды жүзеге асыратын техникалық
басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
2) көмірсутектер саласында жоғары техникалық немесе орта арнаулы білімі бар және
көмірсутектер саласында практикалық жұмыс тәжірибесі кемінде 2 жыл* болатын 3 маман
____________________________________________________________________________.
(мәлімделген қызметтің кіші түрлерін орындайтын 3 маманның тегі, аты,
әкесінің аты (бар болған жағдайда)).
Осы тармаққа ескертпе:
* техникалық басшы мен мамандардың көмірсутектер саласындағы мамандық бойынша
практикалық жұмыс тәжірибесі Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес
еңбек қызметін растайтын құжаттар бойынша анықталады.