О бюджете Жаксынского района на 2015-2017 годы
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2014 года № 5С-34-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 8 января 2015 года № 4569
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2015-2017 годы, согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 2268930,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 512792,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10909,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6266,8 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 1738961 тысяч тенге;
2) затраты – 2314211,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11471,8 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 23784 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12312,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -56752,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 56752,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 25.12.2015 № 5С-45-2 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Учесть норматив распределения социального налога в районный бюджет в размере 100 процентов.
3. Учесть, что в бюджете района на 2015 год из областного бюджета предусмотрена субвенция в сумме 1447856 тысячи тенге.
4. Учесть в составе поступлений бюджета района на 2015 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по районному бюджету определяется постановлением акимата Жаксынского района.
5. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по районному бюджету определяется постановлением акимата Жаксынского района.
6. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в сумме 6135 тысяч тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в сумме 9273 тысяч тенге.

2015-2017 жылдарға арналған Жақсы ауданының бюджеті туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 5С-34-2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 8 қаңтарда № 4569 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Жақсы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудан бюджетті 12 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2015 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2268930,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 512792,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10909,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6266,8 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1738961 мың теңге:
2) шығындар – 2314211,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11471,8 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 23784 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12312,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -56752,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 56752,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 25.12.2015 № 5С-45-2 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудандық бюджетке 100 пайыз көлемінде әлеуметтік салықты бөлу нормативі қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен 1447856 мың теңге сомасында субвенция қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2015 жылға арналған аудан бюджеті түсімдерінің құрамында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік несиелер 4 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Аудандық бюджет бойынша нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Жақсы ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
5. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 5 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Аудандық бюджет бойынша нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Жақсы ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
6. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде бюджеттік несиелерді өтеуге 6135 мың теңге сома қарастырылғаны ескерілсін.
7. 2015 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 9273 мың теңге сомасында бекітілсін.

8. Установить специалистам образования, социального обеспечения и культуры, ветеринарии, работающим в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню согласованному с районным маслихатом.
9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2015 год, согласно приложению 6.
10. Учесть, что в бюджете района предусмотрены бюджетные программы каждого села, сельского округа, согласно приложению 7.
11. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель
очередной сессии
Жаксынского районного
маслихата                                  В.Гертнер
Секретарь Жаксынского
районного маслихата                        Б.Джанадилов
СОГЛАСОВАНО
Аким Жаксынского района                    К.Суюндиков
Приложение 1
к решению Жаксынского
районного маслихата

8. Ауылдық жерлерде жұмыс істейтін білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және ветеринария мамандары, осы қызметтің түрлерімен ауылдық жағдайда айналысатын мамандардың жалақысына және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар және тарифтік ставкалар аудандық мәслихатымен келісілген тізімге сәйкес белгіленсін.
9. 2015 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылу процесінде секвестрленуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Аудандық бюджетінде әр ауыл, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалары 7 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
11. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жақсы аудандық
мәслихатының кезекті
сессиясының төрағасы                       В.Гертнер
Жақсы аудандық
мәслихатының хатшысы                       Б.Жанәділов
КЕЛІСІЛГЕН
Жақсы ауданының әкімі                      Қ.Сүйіндіков
Жақсы аудандық мәслихатының

1223
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
16017
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
7047
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
5363
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
3607
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
12872
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
7373
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1896
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
3603
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
35434
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
13190
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
13190
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5418
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
5418
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
8610
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
7760
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
850
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
8216
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
7146
004
Организация работ по зонированию земель
1070
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
15942
472
Отдел строительства архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
15942
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
8714
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
7228
12
Транспорт и коммуникации
59088
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
11049
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
11049
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

1223
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
16017
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7047
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
5363
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
3607
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
12872
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7373
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткізу
1896
007
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
3603
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
35434
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
13190
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13190
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5418
099
Мамандарды әлеуметтік қолдау жөніндегі шараларды іске асыру
5418
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
8610
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7760
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
850
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
8216
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7146
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
1070
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
15942
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
15942
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8714
013
Ауданның қала құрылысы даму аумағын және елді мекендердің бас жоспарлары схемаларын әзірлеу
7228
12
Көлік және коммуникация
59088
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
11049
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
11049
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

34344
На проведение противоэпизоотических мероприятий
34184
На проведение санитарного убоя мелкий рогатый скот больных брузелезом
0
На возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных направляемых на санитарный убой
160
Отдел образования района (города областного значения)
15690
На содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям, в связи с передачей расходов на нижестоящий уровень
14815
На оснащение электронными учебниками в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования

34344
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге
34184
Брузелезбен ауыратын ұсақ қара мал санитарлық союды жүргізуге
0
Санитарлық союға жіберілген ауыл шаруашылық малдарының құнын (50% дейін) өтеуге
160
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
15690
төмен тұрған деңгейіне шығыстарды тапсыруына байланысты патронаттық тәрбиешілерге тапсырылған балаларды ұстауға
14815
Орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі электрондық оқулықпен жарақтандыруға

875
Отдел Жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
55000
На ремонт автомобильных дорог
50000
На подготовку к отопительному сезону
5000
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1950
На проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
1950
Приложение 6
к решению Жаксынского
районного маслихата
от 24 декабря 2014 года
№ 5С-34-2
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2015 год
II. ЗАТРАТЫ
Образование
Отдел образования района (города областного значения)
Общеобразовательное обучение
Приложение 7
к решению Жаксынского
районного маслихата
от 24 декабря 2014 года
№ 5С-34-2
Перечень бюджетных программ поселков, сел, сельских округов на 2015 год

875
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары болімі
55000
Автомобиль жолдарын жөндеуге
50000
Жыылу беру мезгіліне дайындалу үшін
5000
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1950
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге
1950
Жақсы аудандық мәслихатының
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 5С-34-2 шешіміне
6 қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджетін атқарылу процесінде секвестрленуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
II. ШЫҒЫНДАР
Білім беру
Аудан (облыстық маңызы бар қала) білім беру бөлімі
Жалпы білім беру
Жақсы аудандық мәслихатының
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 5С-34-2 шешіміне
7 қосымша
2015 жылға арналған кент, ауыл, ауылдық округтерінің бюджеттік бағдарламалардың тізбесі