О районном бюджете на 2015-2017 годы
Решение Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 25 декабря 2014 года № 5С-37/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 9 января 2015 года № 4571
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Акмолинского областного маслихата от 12 декабря 2014 года № 5С-32-2 «Об областном бюджете на 2015-2017 годы», Бурабайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы, согласно приложениям 12 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 6086227,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2665270,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 22714,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 117632,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3280610,0 тысяч тенге;
2) затраты – 6459417,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -22332,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 23784,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 46116,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -350858,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 350858,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 22.12.2015 № 5С-49/1 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Утвердить доходы бюджета района за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
налог на игорный бизнес;
государственная пошлина.
2) неналоговых поступлений:
поступления части чистого дохода государственных предприятий;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
прочие неналоговые поступления.
3) поступлений от продажи основного капитала:
продажа земли;
продажа нематериальных активов.

2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 5С-37/1 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 9 қаңтарда № 4571 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9 бабының 2 тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, «2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 5С-32-2 Ақмола облыстық мәслихаттың шешіміне сәйкес, Бурабай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТI:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет осы шешімнің 12 және 3 қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2015 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6086227,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2665270,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22714,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 117632,4 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3280610,0 мың теңге;
2) шығындар – 6459417,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -22332,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 23784,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 46116,0 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -350858,4 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 350858,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 22.12.2015 № 5С-49/1 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Келесі көздер есебінен аудандық бюджеттің кірістері бекiтiлсiн:
1) салықтық түсiмдер:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салықтар;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
ойын бизнесіне салық;
мемлекеттік баж.
2) салықтық емес түсiмдер:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
мемлекеттік меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
басқа салықтық емес түсімдер.
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
жерді сату;
материалдық емес активтерді сату.

4) поступления трансфертов:
трансферты из областного бюджета.
3. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2015 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета согласно приложению 4 к настоящему решению.
Распределение целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
4. Учесть, что в районном бюджете предусмотрен возврат средств в областной бюджет в связи с передачей расходов, предусмотренных на осуществление образовательного процесса в организациях среднего образования в соответствии с государственными общеобязательными стандартами образования, для проведения апробации по внедрению подушевого финансирования в среднем образовании в сумме 24992,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 31.03.2015 № 5С-41/2 (вводится в действие с 01.01.2015).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета бюджету района в сумме 660153,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме 6116,0 тысяч тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в сумме 55914,0 тысяч тенге.
8. Установить специалистам социального обеспечения, образования, культуры и спорта, проживающим и работающим в сельской местности повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню, согласованному с районным маслихатом.
9. Утвердить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год, согласно приложению 5 к настоящему решению.
10. Утвердить бюджетные программы города районного значения, поселка, сельских округов на 2015 год, согласно приложению 6 к настоящему решению.
11. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель
ХХXVIІ сессии
районного маслихата                        К.Байбуров
Секретарь
районного маслихата                        У.Бейсенов
СОГЛАСОВАНО
Аким Бурабайского района                   Т.Ташмагамбетов
Приложение 1
к решению Бурабайского
районного маслихата

4) трансферттердің түсімдері:
облыстық бюджеттен түсетін трансферттер.
3. 2015 жылға арналған аудандық бюджеттің түсімдері құрамында облыстық бюджеттің мақсатты трансферттері мен бюджеттік кредиттері осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес есепке алынсын.
Мақсатты трансферттердің бөлінуі аудан әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
4. Орта білім беруде жан басына шаққандағы қаржыландыруды енгізу бойынша сынамалауды өткізу үшін 24992,0 мың теңге сомасында мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарына сәйкес орта білім беру ұйымдарында білім беру процесін жүзеге асыруға көзделген шығыстарды беруге байланысты аудандық бюджетте облыстық бюджетке қаражаттарды қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 31.03.2015 № 5С-41/2 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен аудан бюджетіне 660153,0 мың теңге сомасында жәрдем қаражаттың көлемі қарастырылғаны есепке алынсын.
6. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде 6116,0 мың теңге сомасында облыстық бюджетке бюджеттік кредиттерінің өтелуі қарастырылғаны есепке алынсын.
7. 2015 жылға арналған жергілікті атқарушы органның резерві 55914,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. Аудандық мәслихатпен келістірілген тізімге сәйкес ауылдық жерлерде тұрып жұмыс істейтін әлеуметтік қамтамасыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандарының еңбекақыларынан және тарифтік ставкаларынан қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың тарифтік ставкаларымен және еңбекақыларымен салыстырғанда аудандық бюджет қаражаты есебінен қосымша жиырма бес пайыз көлемінде белгіленсін.
9. 2015 жылға арналған жергілікті бюджеттің орындалуы барысында секвестрге жатпайтын жергілікті бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 5 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
10. Аудандық маңызы бар қала, кент, ауылдық округтердің 2015 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары осы шешімнің 6 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
11. Осы шешiм Ақмола облысының Әдiлет департаментінде мемлекеттiк тiркелген күнінен бастап күшіне енедi және 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
XXХVIІ сессиясының төрағасы                Қ.Байбуров
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    Ө.Бейсенов
КЕЛІСІЛДІ
Бурабай ауданының әкімі                    Т.Ташмағамбетов
Бурабай аудандық мәслихатының

Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 22.12.2015 № 5С-49/1 (вводится в действие с 01.01.2015).
Наименование
1
Всего
2 940 181,0
Целевые текущие трансферты
1 563 183,4
в том числе:
На оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов
185 178,0
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
2 332,0
На увеличение штатной численности местных исполнительных органов по регистрации актов гражданского состояния
2 332,0
Отдел образования района (города областного значения)
444 702,7
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
324 183,0
На повышение оплаты учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
42 672,0
На апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего образования
39 818,7
На обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
9 689,0
На содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
2 595,0
На оснащение электронными учебниками в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
1 812,5
На приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования
23 932,5
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
69 951,1
На внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
12 496,0
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов, на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
5 720,0
На оказание единовременной материальной помощи в связи с празднованием 70-ой годовщины Победы в Великой Отечественной войне
51 735,1
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
56 226,0
На проведение противоэпизоотических мероприятий
50 493,0
На возмещение (до 50 %) стоимости сельскохозяйственных животных направляемых на санитарный убой
293,0
На увеличение штатной численности местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в области ветеринарии
5 440,0
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
920,3
На увеличение штатной численности местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в области сельского хозяйства
920,3
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 22.12.2015 № 5С-49/1 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
сома
мың теңге
1
2
Барлығы
2 940 181,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 563 183,4
соның iшiнде:
Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге
185 178,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
2 332,0
Азаматтық хал актілерін тіркеу бойынша жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға
2 332,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
444 702,7
Мектекпке дейінгі білім беру ұйымдарында білім беру тапсырысын жүзеге асыруға
324 183,0
Үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге
42 672,0
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнен, жан басты қаржыландыруын мақұлдауға
39 818,7
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге
9 689,0
Патронатты тәрбиелеуге берілген баланы (балаларды) асырауға
2 595,0
Негізгі орта және жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерінде электрондық оқулықтармен жабдықтауға
1 812,5
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
23 932,5
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
69 951,1
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге
12 496,0
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету мен өмірін жақсарту бойынша іс-шаралар жоспарын іске асырудан мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын арттыруға
5 720,0
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 70 жылдығын атап өтуге байланысты бір жолғы көмек көрсетуге
51 735,1
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
56 226,0
Эпозоотияға қарсы іс-шаралар өткізу үшін
50 493,0
Санитарлық союына жіберілген ауыл шаруашылық жануарлардың құнын қайтаруға (50 %-ға дейін)
293,0
Ветеринария саласындағы агроөнеркәсіп кешеніндегі жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайту
5 440,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық бөлімі
920,3
Ауыл шаруашылық саласындағы агроөнеркәсіп кешеніндегі жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайту
920,3
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

759 827,0
Ремонт автомобильных дорог
279 827,0
На содержание автомобильных дорог
30 000,0
На подготовку и прохождение отопительного сезона теплоснабжающим предприятиям
325 000,0
На завершение отопительного сезона теплоснабжающим предприятиям
125 000,0
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
44 046,3
На разработку градостроительной документации
44 046,3
Целевые трансферты на развитие
1 057 273,6
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
957 273,6
Строительство школы на 900 учащихся в городе Щучинске
165 459,0
На строительство жилья для молодых семей
55 500,0
На проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры, за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан к 75 квартирным жилым домам
74 555,0
Разработка проектно-сметной документации на строительство ливневой канализации города Щучинска (12 км) в рамках плана развития Щучинско-Боровской курортной зоны на 2014-2016 годы
16 425,5
На развитие системы водоснабжения и водоотведения, строительство канализационных очистных сооружений поселка Бурабай
641 735,0
Разработка проектно-сметной документации на строительство водопроводных сетей в селе Акылбай
3 599,1
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
100 000,0
На развитие транспортной инфраструктуры
100 000,0
Бюджетные кредиты
319 724,0
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
295 940,0
Строительство 75 квартирного жилого дома в городе Щучинске (позиция № 2)
295 940,0
в том числе, за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
50 348,0
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
23 784,0
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
23 784,0
Приложение 5
к решению Бурабайского
районного маслихата
от 25 декабря 2014
года № 5С-37/1
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
1
2
3
4
04
Образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 6
к решению Бурабайского
районного маслихата
от 25 декабря 2014
года № 5С-37/1
Бюджетные программы города районного значения, поселка, сельского округа на 2015 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 22.12.2015 № 5С-49/1 (вводится в действие с 01.01.2015).
Функциональная группа
всего сумма
тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
1
2
3
4
5
01
Государственные услуги общего характера

759 827,0
Автомобиль жолдарын жөндеуге
279 827,0
Автомобиль жолдарын күтіп ұстауға
30 000,0
Жылумен қамтамасыз ететін кәсіпорындарына жылу беру маусымына дайындалуға және өткізуге
325 000,0
Жылумен қамтамасыз ететін кәсіпорындардың от жағатын маусымын аяқтау
125 000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылыс бөлімі
44 046,3
Қала құрылысы құжаттамасын әзірлеуге
44 046,3
Дамытуға арналған насаналы трансферттер
1 057 273,6
соның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
957 273,6
Щучинск қаласында 900 орындық мектептің құрылысы
165 459,0
Жас отбасыларына тұрғын үй құрылысына
55 500,0
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттер есебінен 75 пәтерлік тұрғын үйлерге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға
74 555,0
2014-2016 жылдарға арналған Щучинск-Бурабай курорттық аймағын дамыту жоспарының шеңберінде Щучинск қаласының ағынды канализациясы (12 км) құрылысына жобалық-сметалық құжаттама әзірлеуге
16 425,5
Бурабай кентінің сумен қамтамасыз ету және су бұру жүйелерін дамыту, канализациялық тазарту құрылыстарының құрылысы
641 735,0
Ақылбай ауылының сумен қамту желілерінің құрылысына жобалық-сметалық құжаттама әзірлеуге
3 599,1
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
100 000,0
Көліктік инфрақұрылымды дамытуға
100 000,0
Бюджеттік кредиттер
319 724,0
соның ішінде:
-
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
295 940,0
Щучинск қаласында 75 пәтерлік тұрғын үйдің құрылысы (№ 2 позиция)
295 940,0
соның ішінде, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттер есебінен
50 348,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
23 784,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
23 784,0
Бурабай аудандық мәслихатының
2014 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 5С-37/1 шешіміне 5 қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджеттің орындалуы барысында секвестрге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Бағдарлама
1
2
3
4
04
Білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
Бурабай аудандық мәслихатының
2014 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 5С-37/1 шешіміне 6 қосымша
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауылдық округтердің 2015 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 22.12.2015 № 5С-49/1 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
барлығы сома
мың теңге
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Бағдарлама
1
2
3
4
5
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер