О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 июля 2010 года № 325 "Об утверждении Инструкции по проведению военно-врачебной экспертизы в органах внутренних дел"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 10 сентября 2014 года № 601. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 октября 2014 года № 9813. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 18 ноября 2015 года № 939
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 18.11.2015 № 939 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 60 Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 июля 2010 года № 325 «Об утверждении Инструкции по проведению военно-врачебной экспертизы в органах внутренних дел» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6407, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан от 25 ноября 2010 года за № 15) следующие изменения:
в Инструкции по проведению военно-врачебной экспертизы в органах внутренних дел, утвержденной указанным приказом:
в пункте 6:
части четырнадцать, пятнадцать, шестнадцать исключить;
часть семнадцать изложить в следующей редакции:
«Вывод «не рекомендуется» выносится в отношении лиц:
индивидуальные особенности которых не позволяют надежно прогнозировать успешность службы на предполагаемой должности или обучения даже при качественной профессиональной подготовке и высокой мотивации к службе в связи с быстрым истощением функциональных резервов из-за постоянного перенапряжения;
имеющих выраженные признаки дезадаптации с высокой вероятностью развития заболеваний, низкую мотивацию к службе или учебе, негативные личностные особенности, асоциальные формы поведения;
имеющих низкий уровень профессионально значимых психологических и психофизиологических качеств, сниженные резервы функциональных систем.».
2. Департаменту тыла Министерства внутренних дел в установленном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе «Әділет»;

"Ішкі істер органдарында әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2010 жылғы 27 шілдедегі № 325 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 10 қыркүйектегі № 601 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 21 қазанда № 9813 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істері министрінің 2015 жылғы 18 қарашадағы № 939 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істері министрінің 18.11.2015 № 939 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасы кодексінің 60-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Ішкі істер органдарында әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2010 жылғы 27 шілдедегі № 325 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6407 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық, атқарушылық және өзге де мемлекеттік органдарының 2010 жылғы 25 қарашадағы № 15 нормативтік құқықтық актілер жинағында жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ішкі істер органдарында әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу жөніндегі нұсқаулықта:
6-тармақта:
он төртінші, он бесінші, он алтыншы бөліктер алынып тасталсын;
он жетінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Ұсынылмайды» деген қорытынды:
жеке ерекшеліктері тіпті сапалы кәсіптік даярлығы және қызметке деген жоғары мотивациясы болған кездің өзінде ұдайы шамадан тыс жүктеменің болуынан функционалдық резервтерінің тез түгесілуіне байланысты көзделген лауазымдағы немесе оқудағы қызметтік табысын сенімді болжауға мүмкіндік бермейтін адамдарға;
аурулардың дамуының жоғары ықтималдылығымен айқын дезадаптация белгілері, қызметке немесе оқуға қанағаттанарлықсыз мотивациясы, жеке басының теріс ерекшеліктері, мінез-құлықтың әлеуметке жат нысандары бар адамдарға;
кәсіби маңызды психологиялық және психофизиологиялық қасиеттерінің деңгейі төмен, функциялық жүйелерінің резервтері төмендеген адамдарға қатысты шығарылады.».
2. Ішкі істер министрлігінің Тыл департаменті белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдауды;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра внутренних дел полковника полиции Бисенкулова Б.Б. и Департамент тыла Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Нургазин Н.К.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
генерал-лейтенант полиции
К. Касымов
«СОГЛАСОВАНО»
Министр здравоохранения
и социального развития
____________Т. Дуйсенова
10 сентября 2014 года

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Ішкі істер министрінің орынбасары полиция полковнигі Б.Б. Бисенқұловқа және Ішкі істер министрлігінің Тыл департаментіне (Н.Қ. Нұрғазин) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
полиция генерал-лейтенанты
Қ. Қасымов
«КЕЛІСІЛДІ»
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
____________ Т. Дүйсенова
2014 жылғы 10 қыркүйек