Об установлении единого размера социальной помощи к памятным датам и праздничным дням
Решение Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 15 апреля 2014 года № 152. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 29 апреля 2014 года № 3862. Утратило силу решением Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 14 января 2016 года № 291
Сноска. Утратило силу решением Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 14.01.2016 № 291.
Сноска. В заголовке решения на государственном языке слово "бекіту" заменено словом "белгілеу" решением Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 10.11.2015 № 268 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Айтекебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Установить согласованный с местным исполнительным органом области единый размер социальной помощи к памятным датам и праздничным дням, согласно приложения к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии Секретарь районного
районного маслихата маслихата
М. Коптлеуова А. Ермагамбет
СОГЛАСОВАНО:
Заместитель акима Актюбинской области
С. Нуркатова
15 апреля 2014 год.
Приложение
к решению маслихата
Айтекебийского района
от 15 апреля 2014 года № 152
Единый размер социальной помощи к памятным датам и праздничным дням
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными решением Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 10.11.2015 № 268 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Следующим категориям:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, ко Дню Победы - 9 Мая, в размере 100 тысяч тенге;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны, ко Дню Победы - 9 Мая, в размере 50 тысяч тенге;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны, ко Дню Победы - 9 Мая, в размере 30 тысяч тенге;
другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны, ко Дню Победы - 9 Мая, в размере 30 тысяч тенге;
женам (мужьям) умерших участников Великой Отечественной войны, не признававшихся инвалидами, не вступившим в повторный брак, ко Дню Победы – 9 Мая, в размере 25 тысяч тенге;
родителям и женам умерших воинов-афганцев, не вступившим в повторный брак, ко Дню Победы – 9 Мая, в размере 25 тысяч тенге;

Атаулы күндер мен мерекелік күндерге біржолғы әлеуметтік көмектің мөлшерін белгілеу туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2014 жылғы 15 сәуірдегі № 152 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 29 сәуірде № 3862 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2016 жылғы 14 қаңтардағы № 291 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 14.01.2016 № 291 шешімімен.
Ескерту. Атауға өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 10.11.2015 № 268 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 2-3 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, Әйтеке би аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Облыстық жергілікті атқарушы органмен келісілген атаулы күндер мен мерекелік күндерге біржолғы әлеуметтік көмектің мөлшері осы шешімдегі қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат Аудандық мәслихаттың
сессиясының төрағасы хатшысы
М.Көптілеуова А.Ермағамбет
КЕЛІСІЛДІ:
Ақтөбе облысы әкімінің орынбасары
С. Нұрқатова
15 сәуір 2014 ж.
Әйтеке би аудандық мәслихатының
2014 жылғы 15 сәуірдегі № 152
шешіміне қосымша
Атаулы күндер мен мерекелік күндерге біржолғы әлеуметтік көмектің мөлшері
Ескерту. Қосымшаға өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 10.11.2015 № 268 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Келесі санаттарға:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, 9 мамыр - Жеңіс күніне орай 100 мың теңге мөлшерiнде;
жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген тұлғаларға, 9 мамыр - Жеңіс күніне орай 50 мың теңге мөлшерiнде;
жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға, 9 мамыр - Жеңіс күніне орай 30 мың теңге мөлшерiнде;
жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдардың басқа да санаттары, 9 мамыр - Жеңіс күніне орай 30 мың теңге мөлшерiнде;
мүгедек деп танылмаған, екінші рет некеге отырмаған, қайтыс болған Ұлы Отан соғысына қатысушылардың әйелдеріне (күйеулеріне), 9 мамыр - Жеңіс күніне орай 25 мың теңге мөлшерiнде
қайтыс болған ауғандық жауынгерлерінің ата-аналарына және екінші рет некеге отырмаған әйелдеріне, 9 мамыр - Жеңіс күніне орай 25 мың теңге мөлшерiнде;

лицам, труженникам тыла, проработавшие не менее 6 месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, получающим специальное государственное пособие, ко Дню Победы - 9 Мая, в размере 15 тысяч тенге;
инвалидам, получающим государственные социальные пособия, ко Дню инвалидов – второе воскресенье октября, в размере 30 тысяч тенге;
Малообеспеченным семьям из числа получателей государственной адресной социальной помощи, воспитывающим детей до 18 лет, ко Дню защиты детей - 1 июня, в размере 20 тысяч тенге.
В случае наличия права отдельных категории граждан на социальную помощь (в соответствии статуса) к различным памятным датам и праздничным дням, оказывается один вид социальной помощи (более высокий по размеру).
Выплата сумм социальной помощи производится через отделения банков второго уровня Айтекебийского района путем перечисления денежных средств на лицевые счета или картсчета получателей.

мемлекеттік арнайы жәрдемақы алатын 1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 9 мамыры аралығында кемінде 6 ай еңбек еткен тыл еңбеккерлеріне, 9 мамыр - Жеңіс күніне орай 15 мың теңге мөлшерiнде;
мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушы мүгедектерге, қазан айының екінші жексенбісі мүгедектер күніне орай – 30 мың теңге мөлшерiнде;
Атаулы әлеуметтік көмек алушылардың ішінде 18 жасқа дейінгі бала тәрбилеп отырған аз қамтылған отбасыларға, 1 маусым - Балаларды қорғау күніне орай 20 мың теңге мөлшерiнде.
Азаматтардың кейбір санаттары біржолғы әлеуметтік көмектің бірнеше түріне құқылы болған жағдайда, (статусына сәйкес) әр түрлі атаулы күндер мен мереке күндеріне біржолғы әлеуметтік көмектің тек бір түрі (мөлшері бойынша ең жоғары) көрсетіледі.
Әлеуметтiк көмектiң сомаларын төлеу ақшалай қаражатты Әйтеке би ауданындағы екiншi деңгейдегi банктер бөлiмшелерi арқылы алушылардың дербес шоттары немесе карталық шоттарына аудару арқылы жүргiзiледi.