О бюджете Уилского района на 2015-2017 годы
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 24 декабря 2014 года № 202. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 21 января 2015 года № 4176. Срок действия решения - до 1 января 2016 года
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Уилский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы                                                 2 507 243,8 тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям                                     231 797 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям                               27 103 тысячи тенге;
поступления от продажи
основного капитала                                           700 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов                               2 247 635,2 тысяч тенге;
2) затраты                                                 2 520 751 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование                         24 299 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты                                     29 730 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов                               5 431 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами                                     0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов                         0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета                                     -32 612,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета                         32 612,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Уилского района Актюбинской области от 12.03.2015 № 226 (вводится в действие с 01.01.2015); от 11.06.2015 № 244 (вводится в действие с 01.01.2015); от 06.08.2015 № 249 (вводится в действие с 01.01.2015); от 09.11.2015 № 259 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
акцизы на      бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятий отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
доходы от коммунальной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
другие неналоговые поступления в районный бюджет;
поступления от продажи основного капитала, то есть деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.

2015-2017 жылдарға арналған Ойыл ауданының бюджеті туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 202 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 21 қаңтарда № 4176 болып тіркелді. 2016 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің 9-бабына сәйкес, Ойыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер                                          2 507 243,8 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдері бойынша                         231 797 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша                   27 103 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан                               700 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша                         2 247 635,2 мың теңге;
2) шығындар                                     2 520 751 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру                         24 299 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                               29 730 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу                         5431 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын
операциялар бойынша сальдо                         0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу                         0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы                               -32 612,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын
қаржыландыру                                     32 612,8 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 12.03.2015 № 226 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.06.2015 № 244 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.08.2015 № 249 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.11.2015 № 259 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
бензинге (авиациялықты қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
дара кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркелгені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымайтын мүлікке құқықтарды және олармен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж;
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер;
аудан бюджетінен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдер;
аудан бюджетінен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелермен ұйымдастырылатын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшалар түсімдері;
аудан бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімдер, санкциялар, өндіріп алулар;
аудан бюджетіне түсетін салыққа жатпайтын басқа түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, яғни аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан түскен ақшалар;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.

3. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы" отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы" установлено:
с 1 января 2015 года:
1) минимальный размер заработной платы 21 364 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 1 982 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 21 364 тенге.
5. В соответствии с пунктом 10 решения сессии областного маслихата от 10 декабря 2014 года № 250 "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" предусмотрена на 2015 год субвенция, передаваемая из областного бюджета в районный бюджет в сумме 1 929 195 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
26 386 тысячи тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов;
39 529 тысячи тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
45 147 тысяч тенге - на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
2 000 тысяч тенге - на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
4 656 тысяч тенге - на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
2 992 тысячи тенге – на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
113 963 тысяч тенге – на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работникам государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;

3. Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5-бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
4. Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11 - бабына сәйкес:
2015 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 21 364 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 1 982 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 21 364 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
5. Облыстық мәслихаттың 2014 жылғы 10 желтоқсандағы "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 250 шешімінің 10 тармағына сәйкес 2015 жылға аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 1 929 195 мың теңге сомасында көзделген.
6. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін – 26 386 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 39 529 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға – 45 147 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақыларға – 2 000 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге – 4 656 мың теңге;
мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз етуге – 2 992 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтың жұмыскерлерінің, сондай-ақ, жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге – 113 963 мың теңге;

11 673 тысячи тенге – на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
2 005 тысячи тенге на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса.
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Уилского района Актюбинской области от 11.06.2015 № 244 (вводится в действие с 01.01.2015); от 09.11.2015 № 259 (вводится в действие с 01.01.2015).
7. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых текущих трансфертов на развитие из республиканского бюджета в следующих размерах:
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата Уилского района Актюбинской области от 11.06.2015 № 244 (вводится в действие с 01.01.2015).
8. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых текущих трансфертов и целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
19 362,8 тысяч тенге – на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения;
67 507 тысяч тенге – на дополнительное образование для детей и юношества по спорту;
13 949 тысяч тенге – на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению;
2 837 тысяча тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
3 792,6 тысячи тенге на ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020;
700 тысячи тенге на строительство и реконструкцию обьектов образования.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға – 11 673 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 2 005 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 11.06.2015 № 244 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.11.2015 № 259 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
Аталған нысаналы трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 11.06.2015 № 244 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2015 жылға арналған аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері көзделсін:
алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттын құнын иелеріне өтеуге – 19 362,8 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беруге – 67 507 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге – 13 949 мың теңге;
елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыруға – 2 837 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге – 3 792,6 мың теңге;
білім беру обьектілерін салу және реконструкциялауға – 700 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.

10. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год, согласно приложению 4.
11. Утвердить объем финансирования бюджетных программ аппаратов акимов сельских округов на 2015 год, согласно приложению 5.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии районного маслихата: Е. Жиеналин
Секретарь районного маслихата: Б. Бисекенов

10. 2015 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Ауылдық округтер әкімдері аппараттарының 2015 жылғы бюджеттік бағдарламалары бойынша қаржыландыру көлемі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессиясының төрағасы: Е. Жиеналин
Аудандық мәслихат хатшысы: Б. Бисекенов

003
Общеобразовательное обучение
Приложения № 5 к решению районного маслихата от 24 декабря 2014 года
Объем финансирования бюджетных программ аппаратов акимов сельских округов на 2015 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения маслихата Уилского района Актюбинской области от 09.11.2015 № 259 (вводится в действие с 01.01.2015).
Наименование
001 "Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа"
008 "Освещение улиц населенных пунктов"
009 "Обеспечение санитарии населенных пунктов"
Караойский сельский округ

003
Жалпы білім беру
Аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 202 шешіміне № 5 қосымша
Ауылдық округтер әкімдері аппараттарының 2015 жылға бюджеттік бағдарламалары бойынша қаржыландыру көлемі
Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 09.11.2015 № 259 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
001 "Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер"
008 "Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру"
009 "
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету"
Қараой ауылдық округі