Об утверждении форм информации, предоставляемой заемщиками, поверенными (агентами), конечными заемщиками
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 5 декабря 2014 года № 542. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 января 2015 года № 10059. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 22 декабря 2020 года № 1222.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 22.12.2020 № 1222 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 564 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220, и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить формы информации, предоставляемой заемщиками, поверенными (агентами), конечными заемщиками:
1) по кредитам, выданным из республиканского бюджета за счет внутренних источников согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) по кредитам, выданным из республиканского бюджета за счет средств правительственных внешних займов согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) по требованиям, возникшим в силу исполнения государственных гарантий согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) по кредитам, выданным в рамках программы жилищного строительства и приобретения жилья согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного кредитования, Национального фонда Республики Казахстан и взаимодействия с финансовым сектором Министерства финансов Республики Казахстан (Исенов А.С.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной
экономики Республики Казахстан
___________________ А. Смаилов
5 декабря 2014 год
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 5 декабря года 2014 года № 542
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Информация, предоставляемая заемщиками, поверенными (агентами),
конечными заемщиками по кредитам, выданным из республиканского
бюджета за счет внутренних источников,
по состоянию на _________ года
Отчетный период _____________
Индекс: 1 БК
Периодичность: Ежемесячная, годовая
Круг лиц, представляющих информацию: заемщики, поверенные (агенты), конечные заемщики
Куда представляется форма: Комитет казначейства Министерство финансов Республики Казахстан
Срок представления – ежемесячно до 10 числа следующего за отчетным периодом, ежегодно до 10 января года, следующего за отчетным периодом
Информация, предоставляемая заемщиками, поверенными
(агентами), конечными заемщиками по кредитам, выданным из
республиканского бюджета за счет внутренних источников,
по состоянию на _____ года
№ п/п
Наименование заемщика
Дата и № кредитного соглашения
Сумма кредита
Остаток долга на начало года
Просроченная задолженность на начало отчетного периода
Предоставлено кредитов из республиканского бюджета в отчетном периоде
Подлежит погашению в отчетном периоде
всего
в том числе
всего
в том числе
основной долг
вознаграждение
прочие
по основному долгу
по вознаграждениям
прочие
по основному долгу
по вознаграждениям
прочие
Дата
Сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Всего
продолжение таблицы
Погашено заемщиком поверенному агенту за отчетный период
Погашено заемщиком/поверенным агентом в республиканский бюджет за отчетный период
Остаток долга на конец отчетного периода
Просроченная задолженность на конец отчетного периода
примечание
дата
основной долг
вознаграждение
прочие
дата
основной долг
вознаграждение
прочие
всего
в том числе
сумма
Код бюджетной классификации
сумма
Код бюджетной классификации
сумма
Код бюджетной классификации
по основному долгу
по вознаграждениям
прочие
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
Примечание *Данная форма отчетности банками/заемщиками/финансовыми агентами предоставляется

Қарыз алушылар, сенім білдірілгендер (агенттер), түпкі қарыз алушылар ұсынатын ақпарат нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 5 желтоқсандағы № 542 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 6 қаңтарда № 10059 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 1222 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 22.12.2020 № 1222 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы № 220 қаулысымен бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 564-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес ішкі көздер есебінен республикалық бюджеттен берілген кредиттер бойынша;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Үкіметтің сыртқы қарыздары есебінен республикалық бюджеттен берілген кредиттер бойынша;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кепілдіктерді орындауға байланысты туындаған талаптар бойынша;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес тұрғын үй салу және тұрғын үйді сатып алу бағдарламасы шеңберінде берілген кредиттер бойынша қарыз алушылар, сенім білдірілгендер (агенттер), түпкі қарыз алушылардың берген ақпараттың бойынша нысандары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджеттік кредиттеу, Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры және қаржы секторы мәселелері бойынша өзара іс-қимыл департаменті (А.С. Есенов):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден өткізгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберу;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б.Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
__________________ Ә. Смайылов
2014 жылғы 5 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 542 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинақтауға арналған нысан
_________жылғы жағдай бойынша ішкі көздер есебінен
республикалық бюджеттен берілген кредиттер туралы қарыз
алушылар, сенім білдірілгендер (агенттер), түпкі қарыз алушылар
ұсынған ақпарат
Есепті кезең _____________
Индекс: 1 БК
Мерзімділігі: Ай сайын, жылдық
Ұсынылатын түлғалар тобы: қарыз алушылар, сенім білдірілгендер (агенттер), түпкі қарыз алушылар
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 10-ы күніне дейін, жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ына дейін
_________жылғы жағдай бойынша ішкі көздер есебінен республикалық бюджеттен берілген кредиттер туралы қарыз алушылар, сенім білдірілгендер (агенттер), түпкі қарыз алушылар ұсынған ақпарат
р/р №
Қарыз алушының атауы
Кредиттік келісімнің күні және №
Кредит сомасы
Жылдың басындағы борыш қалдығы
Есепті кезеңнің басындағы мерзімі өткен берешек
Есепті кезеңде республикалық бюджеттен берілген кредиттер
Есепті кезеңде өтелуі тиіс
барлығы
оның ішінде
барлығы
оның ішінде
Күні
сомасы
негізгі борыш
сыйақы
өзгелер
негізгі борыш бойынша
сыйақылар бойынша
өзгелер
негізгі борыш бойынша
сыйақылар бойынша
өзгелер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Барлығы:
кестенің жалғасы
Есепті кезеңде қарыз алушының сенім білдірілген агенттке өтегені
Есепті кезеңде қарыз алушының/сенім білдірілген агенттің республикалық бюджетке өтегені
Есепті кезеңнің соңындағы борыш қалдығы
Есепті кезеңнің соңындағы мерзімі өткен берешек
ескерту
күні
негізгі борыш
сыйақы
өзгелер
күні
негізгі борыш
сыйақы
өзгелер
барлығы
оның ішінде
сомасы
бюджеттік сыныптама коды
сомасы
бюджеттік сыныптама коды
сомасы
бюджеттік сыныптама коды
негізгі борыш бойынша
сыйақылар бойынша
басқалар
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
Ескерту. *Осы есептілік нысанын қарыз алушы/банктер/қаржы агенттері:

1) после завершения освоения кредитных средств в рамках бюджетных программ;
2) в случаях, когда на стадии освоения осуществляются по условиям кредитного договора уплата вознаграждения или погашение основного долга;
Наименование ________________ Адрес ______________
________________ Телефон ______________
________________ Электронный адрес ______________
Фамиоия и телефон исполнителя _________________ Телефон ______
Руководитель ________________ Ф.И.О., подпись ______________
Главный бухгалтер ____________ Ф.И.О., подпись ______________
М.П.
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Информация, предоставляемая заемщиками, поверенными (агентами),
конечными заемщиками по кредитам, выданным из республиканского
бюджета за счет внутренних источников,
по состоянию на ________ года
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы информации, предоставляемой заемщиками, поверенными (агентами), конечными заемщиками по кредитам, выданным из республиканского бюджета за счет внутренних источников, по состоянию на _______ года (далее – Форма отчета).
2. Форма отчета разработана в соответствии с подпунктом 15) пункта 16 Положения о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387.
3. Форма отчета заполняется и предоставляется ежемесячно до 10 числа следующего за отчетным периодом, ежегодно до 10 января года, следующего за отчетным периодом на основании данных первичного учета.
4. Форму отчета подписывают первый руководитель, главный бухгалтер и скрепляется печатью.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
5. В столбце 1 Формы отчета указаны порядковые номера.
6. В столбце 2 указывается наименование заемщика.
7. В столбце 3 Формы отчета указываются дата и номер кредитного соглашения.
8. В столбце 4 Формы отчета указывается сумма кредита.
9. В столбце 5 указывается всего остаток долга на начало года.
10. В столбце 6 указывается остаток долга на начало года по основному долгу.
11. В столбце 7 указывается остаток долга на начало года по вознаграждению.
12. В столбце 8 указывается остаток долга на начало года по прочим платежам.
13. В столбце 9 указывается всего просроченная задолженность на начало отчетного периода.
14. В столбце 10 указывается просроченная задолженность на начало отчетного периода по основному долгу.
15. В столбце 11 указывается просроченная задолженность на начало отчетного периода по вознаграждениям.
16. В столбце 12 указывается просроченная задолженность на начало отчетного периода по прочим платежам.

1) бюджеттік бағдарламалар шеңберінде кредит қаражатын игеру аяқталғаннан кейін;
2) игеру сатысында кредиттік шарт талаптары бойынша сыйақы төлеу және негізгі борышты өтеу жүзеге асырылған жағдайда ұсынады;
Атауы ________________ Мекенжайы ___________________
________________ Телефоны ___________________
________________ Электронды мекенжайы __________
Орындаушының аты және телефоны _____________ Телефон ______________
Басшы _______________ Т.А.Ә., қолы __________________
Бас бухгалтер _____________ Т.А.Ә., қолы __________________
М.О.
Әкімшілік деректерді жинақтауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
________жылғы жағдай бойынша ішкі көздер есебінен республикалық
бюджеттен берілген кредиттер туралы қарыз алушылар, сенім
білдірілгендер (агенттер), түпкі қарыз алушылар ұсынатын ақпарат
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме________жылғы жағдай бойынша ішкі көздер есебінен республикалық бюджеттен берілген кредиттер туралы қарыз алушылар, сенім білдірілгендер (агенттер), түпкі қарыз алушылар ұсынатын ақпарат нысанын (бұдан әрі – Есеп нысаны) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Есеп нысаны Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі туралы ереженің 16-тармағының 15) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Есеп нысаны бастапқы есепке алу деректерінің негізінде толтырылады және жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі жылдың 10-ыншы қаңтарына дейін, ай сайын есепті кезеңінен кейінгі 10-ы күніне дейін ұсынылады.
4. Есеп нысанына бірінші басшы, бас бухгалтер қол қояды және мөрмен бекітіледі.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. Есеп нысанының 1-бағанында реттік нөмірлері көрсетіледі.
6. 2-бағанда қарыз алушының атауы көрсетіледі.
7. Есеп нысанының 3-бағанында кредиттік келісімнің күні және нөмірі көрсетіледі.
8. Есеп нысанының 4-бағанында кредит сомасы көрсетіледі.
9. 5-бағанда жыл басындағы борыш қалдығының барлығы көрсетіледі.
10. 6-бағанда жылдың басындағы негізгі борыш бойынша борыштың қалдығы көрсетіледі.
11. 7-бағанда жылдың басындағы сыйақы бойынша борыштың қалдығы көрсетіледі.
12. 8-бағанда жылдың басындағы өзге төлемдер бойынша борыштың қалдығы көрсетіледі.
13. 9-бағанда есепті кезеңнің басындағы мерзімі өткен берешектің барлығы көрсетіледі.
14. 10-бағанда есепті кезеңнің басындағы негізгі борыш бойынша мерзімі өткен берешек көрсетіледі.
15. 11-бағанда есепті кезеңнің басындағы сыйақылар бойынша мерзімі өткен берешек көрсетіледі.
16. 12-бағанда есепті кезеңнің басындағы өзге төлемдер бойынша мерзімі өткен берешек көрсетіледі.

17. В столбце 13 формы отчета указывается дата предоставления кредитов из республиканского бюджета в отчетном периоде.
18. В столбце 14 указывается сумма предоставления кредитов из республиканского бюджета в отчетном периоде.
19. В столбце 15 указывается сумма основного долга, подлежащего погашению в отчетном периоде.
20. В столбце 16 указываются сумма вознаграждения, подлежащего выплате в отчетном периоде.
21. В столбце 17 указываются прочие суммы, подлежащие погашению в отчетном периоде.
22.. В столбце 18 Формы отчета указывается дата погашения заемщиком поверенному агенту за отчетный период.
23. В столбце 19 указывается погашение заемщиком поверенному агенту за отчетный период по основному долгу.
24. В столбце 20 указывается сумма выплат заемщиком поверенному агенту за отчетный период по вознаграждению.
25. В столбце 21 указывается сумма погашения заемщиком поверенному агенту за отчетный период по прочим выплатам.
26. В столбце 22 Формы отчета указывается дата погашений заемщиком/поверенным агентом в республиканский бюджет за отчетный период.
27. В столбце 23 указывается сумма погашения заемщиком/поверенным агентом в республиканский бюджет за отчетный период по основному долгу.
28. В столбце 24 указывается код бюджетной классификации по произведенному погашению заемщиком/поверенным агентом в республиканский бюджет за отчетный период по основному долгу.
29. В столбце 25 указывается сумма выплат заемщиком/поверенным агентом в республиканский бюджет за отчетный период по вознаграждению.
30. В столбце 26 указывается код бюджетной классификации по произведенным выплатам заемщиком/поверенным агентом в республиканский бюджет за отчетный период по вознаграждению.
31. В столбце 27 указывается сумма погашения заемщиком/поверенным агентом в республиканский бюджет за отчетный период по прочим платежам.
32. В столбце 28 указывается код бюджетной классификации по произведенному погашению заемщиком/поверенным агентом в республиканский бюджет за отчетный период по прочим платежам.
33. В столбце 29 указывается остаток долга на конец отчетного периода.
34. В столбце 30 указывается всего просроченная задолженность на конец отчетного периода.
35. В столбце 31 указывается просроченная задолженность на конец отчетного периода по основному долгу.
36. В столбце 32 указывается просроченная задолженность на конец отчетного периода по вознаграждению.
37. В столбце 33 указывается просроченная задолженность на конец отчетного периода по прочим платежам.
38. В столбце 34 указывается примечание.
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 5 декабря года 2014 года № 542
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Информация, предоставляемая заемщиками, поверенными (агентами)
конечными заемщиками по кредитам, выданным из республиканского
бюджета за счет средств правительственных внешних займов, по
состоянию на _________ года
Отчетный период ________________
Индекс: 2 БК
Периодичность: Ежемесячная, годовая
Круг лиц, представляющих информацию: заемщики, поверенные (агенты) конечные заемщики
Куда представляется форма: Комитет казначейства Министерство финансов Республики Казахстан
Срок представления – ежемесячно до 10 числа следующего за отчетным периодом, ежегодно до 10 января года, следующего за отчетным периодом
Информация, предоставляемая заемщиками, поверенными
(агентами) конечными заемщиками по кредитам, выданным из
республиканского бюджета за счет средств правительственных
внешних займов, по состоянию на _________ года
№ п/п
Заемщик
Наименование администратора и бюджетной программы
Дата и № кредитного соглашения
Валюта кредита
Сумма кредита
Срок освоения
Остаток долга на начало года
Просроченная задолженность на начало отчетного периода
Предоставлено кредитов из республиканского бюджета в отчетном периоде
Подлежит погашению в отчетном периоде
всего
в том числе
Всего
в том числе
Дата
в валюте
в тенге
основной долг
вознаграждение
Прочие
по основному долгу
по вознаграждениям
Прочие
по основному долгу
по вознаграждениям
прочие
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Всего
продолжение таблицы
Погашено заемщиком поверенному агенту за отчетный период
Погашено заемщиком/ поверенным агентом в республиканский бюджет за отчетный период (в тенге)
Остаток долга на конец отчетного периода
Просроченная задолженность на конец отчетного периода
примечание
дата
основной долг
вознаграждение
прочие
дата
основной долг
вознаграждение
прочие
в валюте
в тенге
всего
в том числе
сумма в валюте
сумма в тенге
сумма в валюте
сумма в тенге
сумма в валюте
сумма в тенге
сумма
Код бюджетной классификации
сумма
Код бюджетной классификации
сумма
Код бюджетной классификации
по основному долгу
по вознаграждениям
по основному долгу
по основному долгу
по вознаграждениям
прочие
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
Примечание *Данная форма отчетности банками/заемщиками/финансовыми агентами предоставляется:

17. Есеп нысанының 13-бағанында есепті кезеңде республикалық бюджеттен кредиттерді беру күні көрсетіледі.
18. 14-бағанда есепті кезеңде республикалық бюджеттен кредиттерді беру сомасы көрсетіледі.
19. 15-бағанда есепті кезеңде өтелуі тиіс негізгі борыш сомасы көрсетіледі.
20. 16-бағанда есепті кезеңде төленуі тиіс сыйақы сомасы көрсетіледі.
21. 17-бағанда есепті кезеңде өтелуі тиіс өзге сома көрсетіледі.
22. Есеп нысанының 18-бағанында есепті кезеңде қарыз алушының сенім білдірілген агентке өтеу күні көрсетіледі.
23. 19-бағанда қарыз алушының сенім білдірілген агентке негізгі борыш бойынша есепті кезеңдегі өтеуі көрсетіледі.
24. 20-бағанда есепті кезеңдегі сыйақы бойынша қарыз алушының сенім білдірілген агентке төлемдерінің сомасы көрсетіледі.
25. 21-бағанда есепті кезеңдегі өзге төлемдер бойынша қарыз алушының сенім білдірілген агентке өтеу сомасы көрсетіледі.
26. Есеп нысанының 22-бағанында қарыз алушының/сенім білдірілген агенттің есепті кезеңдегі республикалық бюджетке өтеулерінің күні көрсетіледі.
27. 23-бағанда есепті кезеңде республикалық бюджетке қарыз алушының/сенім білдірілген агенттің негізгі борыш бойынша өтеу сомасы көрсетіледі.
28. 24-бағанда есепті кезеңде республикалық бюджетке қарыз алушының/сенім білдірілген агенттің негізгі борыш бойынша жүргізген өтеуі жөнінде бюджеттік сыныптама коды көрсетіледі.
29. 25-бағанда есепті кезеңде республикалық бюджетке қарыз алушының/сенім білдірілген агенттің сыйақы бойынша төлемдерінің сомасы көрсетіледі.
30. 26-бағанда есепті кезеңде республикалық бюджетке қарыз алушының/сенім білдірілген агенттің сыйақы бойынша жүргізген төлемдері жөнінде бюджеттік сыныптама коды көрсетіледі.
31. 27-бағанда есепті кезеңде республикалық бюджетке қарыз алушының/сенім білдірілген агенттің өзге төлемдер бойынша өтеу сомасы көрсетіледі.
32. 28-бағанда есепті кезеңде республикалық бюджетке қарыз алушының/сенім білдірілген агенттің өзге төлемдер бойынша жүргізген төлемі жөнінде бюджеттік сыныптама коды көрсетіледі.
33. 29-бағанда есепті кезеңнің соңындағы борыш қалдығы көрсетіледі.
34. 30-бағанда есепті кезеңнің соңына мерзімі өткен берешектің барлығы көрсетіледі.
35. 31-бағанда есепті кезеңнің соңына негізгі борыш бойынша мерзімі өткен берешек көрсетіледі.
36. 32-бағанда есепті кезеңнің соңына сыйақы бойынша мерзімі өткен берешек көрсетіледі.
37. 33-бағанда есепті кезеңнің соңына өзге төлемдер бойынша мерзімі өткен берешек көрсетіледі.
38. 34-бағанда ескерту көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 542 бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік мәліметтерді жинақтауға арналған нысан
________жылдағы жағдай бойынша Үкіметтің сыртқы қарыздары есебінен республикалық бюджеттен берілген кредиттер туралы қарыз алушылар, сенім білдірілгендер (агенттер), түпкі қарыз алушылар ұсынған ақпарат
Есепті кезең _____________
Индекс: 2 БК
Кезеңділігі: Ай сайын, жыл сайын
Ұсынылатын тұлғалар тобы: қарыз алушылар, сенім білдірілгендер (агенттер), түпкі қарыз алушылар
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 10-ы күніне дейін, жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ына дейін
_________жылдағы жағдай бойынша Үкіметтің сыртқы қарыздары есебінен республикалық бюджеттен берілген кредиттер туралы қарыз алушылар, сенім білдірілгендер (агенттер), түпкі қарыз алушылар ұсынған ақпарат
№ р/с
Қарыз алушы
Әкімші және бюджеттік бағдарлама аты
Кредиттік келісім № және күн
Кредит валютасы
Кредит сомасы
Игеру мерзімі
Жыл басындағы қарыз қалдығы
Есепті кезең басындағы мерзімі өтіп кеткен берешек
Есепті кезеңде республикалық бюджеттен берілген кредиттер
Есепті кезеңде өтелуге тиісті
Барлығы
в том числе
Барлығы
в том числе
негізгі қарыз
сыйақы
басқа
негізгі қарыз бойынша
сыйақы бойынша
Басқа
негізгі қарыз бойынша
сыйақы бойынша
Басқа
Күні
валютамен
теңгемен
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Барлығы:
кестенің жалғасы
Қарыз алушының сенімді агентіне есепті кезең үшін өтелгені
Қарыз алушының/сенімді агенттің есепті кезең үшін республикалық бюджетке өтеуі (теңгемен)
Есепті кезең соңындағы қарыз қалдығы
Есепті кезең соңындағы мерзімі өтіп кеткен берешек
Ескертулер
күні
негізгі қарыз
сыйақы
басқа
күні
негізгі қарыз
сыйақы
басқа
валютамен
теңгемен
барлығы
соның ішінде
сома валютамен
сома теңгемен
сома валютамен
сома теңгемен
сома валютамен
сома теңгемен
сома
бюджеттік сыныптама коды
сома
бюджеттік сыныптама коды
сома
бюджеттік сыныптама коды
негізгі қарыз бойынша
сыйақы бойынша
сома
негізгі қарыз бойынша
сыйақы бойынша
басқа
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
Ескертулер. *Бұл есеп нысаны банк/қарыз алушыларымен/қаржы агенттерімен беріледі:

1) после завершения освоения кредитных средств в рамках бюджетных программ;
2) в случаях, когда на стадии освоения осуществляются по условиям кредитного договора уплата вознаграждения или погашение основного долга;
Наименование ________________ Адрес ______________
________________ Телефон ______________
________________ Электронный адрес ______________
Фамиоия и телефон исполнителя _________________ Телефон ______
Руководитель ________________ Ф.И.О., подпись ______________
Главный бухгалтер ___________ Ф.И.О., подпись ______________
М.П.
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Информация, предоставляемая заемщиками, поверенными (агентами)
конечными заемщиками по кредитам, выданным из республиканского
бюджета за счет средств правительственных внешних займов, по
состоянию на ________ года
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы информации, предоставляемой заемщиками, поверенными (агентами) конечными заемщиками по кредитам, выданным из республиканского бюджета за счет средств правительственных внешних займов, по состоянию на _______ года (далее – Форма отчета).
2. Форма отчета разработана в соответствии с подпунктом 15) пункта 16 Положения о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387.
3. Форма отчета заполняется и предоставляется ежемесячно до 10 числа следующего за отчетным периодом, ежегодно до 10 января года следующего за отчетным периодом на основании данных первичного учета.
4. Форму отчета подписывают первый руководитель, главный бухгалтер и скрепляется печатью.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
5. В столбце 1 Формы отчета указаны порядковые номера.
6. В столбце 2 указывается заемщик.
7. В столбце 3 Формы отчета указываются наименование администратора и бюджетной программы.
8. В столбце 4 указываются дата и номер кредитного соглашения.
9. В столбце 5 формы отчета указывается валюта кредита.
10. В столбце 6 указывается сумма кредита.
11. В столбце 7 указывается срок освоения.
12. В столбце 8 Формы отчета указывается всего остаток долга на начало года.
13. В столбце 9 указывается остаток долга на начало года по основному долгу.
14. В столбце 10 указывается остаток долга на начало года по вознаграждению.
15. В столбце 11 указывается остаток долга на начало года по прочим платежам.
16. В столбце 12 указывается всего просроченная задолженность на начало отчетного периода.
17. В столбце 13 указывается просроченная задолженность на начало отчетного периода по основному долгу.

1) бюджеттік бағдарламалар аясында кредиттік құралдарды игеру аяқталғанда;
2) игеру кезеңінде кредиттік келісім шарттарына сәйкес сыйақы төлеу және негізгі қарызды өтеу жүзеге асырылған жағдайда;
Атауы ________________ Мекенжайы ______________________
________________ Телефоны ______________________
________________ Электронды мекенжайы ___________
Орындаушының аты және телефоны _____________ Телефон ________________
Басшы _______________ Т.А.Ә., қолы ____________________
Бас бухгалтер _____________ Т.А.Ә., қолы ____________________
М.О.
Әкімшілік мәліметтерді жинақтауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
_________ жылдағы жағдай бойынша Үкіметтің сыртқы қарыздары
есебінен республикалық бюджеттен берілген кредиттер туралы
қарыз алушылар, сенім білдірілгендер (агенттер), түпкі қарыз
алушылар ұсынған ақпарат
1. Жалпы ережелер
1. Бұл түсіндірме _________ жылдағы жағдай бойынша Үкіметтің сыртқы қарыздары есебінен республикалық бюджеттен берілген кредиттер туралы қарыз алушылар, сенім білдірілгендер (агенттер), түпкі қарыз алушылар ұсынған ақпарат нысанын (бұдан әрі – Есеп нысаны) толтырудың бірыңғай талаптарын анықтайды.
2. Есеп нысаны Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітілген 2008 жылғы 24 ақпандағы № 387 Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі туралы ереженің 16-тармағының 15) тармақшасына сәйкес жасалған.
3. Есеп нысаны бастапқы есепке алу деректерінің негізінде толтырылады және ай сайын есепті кезеңнен кейінгі 10-ы күніне дейін, жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі 10-ыншы қаңтарға дейін ұсынылады.
4. Есеп нысанына бірінші басшы, бас бухгалтер қол қояды және мөрмен бекітіледі.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. Есеп нысанының 1-бағанында реттік сандар көрсетіледі.
6. 2-бағанда қарыз алушы көрсетіледі.
7. Есеп нысанының 3-бағанында бюджеттік бағдарламаның және әкімшінің атауы көрсетіледі.
8. 4-бағанда кредиттік келісімнің нөмірі мен күні көрсетіледі.
9. Есептің 5-бағанында кредит валютасы көрсетіледі.
10. 6-бағанда кредит сомасы көрсетіледі.
11. 7-бағанда игеру мерзімі көрсетіледі.
12. Есеп нысанының 8-бағанында жыл басындағы барлық борыш қалдығы көрсетіледі.
13. 9-бағанда жыл басындағы негізгі қарыз бойынша борыш қалдығы көрсетіледі.
14. 10-бағанда жыл басындағы сыйақы бойынша борыш қалдығы көрсетіледі.
15. 11-бағанда жыл басындағы басқа төлемдер бойынша борыш қалдығы көрсетіледі.
16. 12-бағанда есепті кезең басындағы барлық мерзімі өтіп кеткен берешек көрсетіледі.
17. 13-бағанда есепті кезең басындағы негізгі борыш бойынша мерзімі өтіп кеткен берешек көрсетіледі.

18. В столбце 14 указывается просроченная задолженность на начало отчетного периода по вознаграждениям.
19. В столбце 15 указывается просроченная задолженность на начало отчетного периода по прочим платежам.
20. В столбце 16 указывается дата предоставления кредитов из республиканского бюджета в отчетном периоде.
21. В столбце 17 формы отчета указывается сумма предоставления кредитов из республиканского бюджета в отчетном периоде в валюте.
22. В столбце 18 указывается сумма предоставления кредитов из республиканского бюджета в отчетном периоде в тенге.
23. В столбце 19 указывается сумма основного долга, подлежащего погашению в отчетном периоде.
24. В столбце 20 указываются сумма вознаграждения, подлежащего выплате в отчетном периоде.
25. В столбце 21 указываются прочие суммы, подлежащие погашению в отчетном периоде.
26. В столбце 22 Формы отчета указывается дата погашения заемщиком поверенному агенту за отчетный период.
27. В столбце 23 указывается сумма погашения заемщиком поверенному агенту за отчетный период по основному долгу в валюте.
28. В столбце 24 указывается сумма погашения заемщиком поверенному агенту за отчетный период по основному долгу в тенге.
29. В столбце 25 указывается сумма выплаты заемщиком поверенному агенту за отчетный период по вознаграждению в валюте.
30. В столбце 26 указывается сумма выплаты заемщиком поверенному агенту за отчетный период по вознаграждению в тенге.
31. В столбце 27 указывается сумма прочих платежей по погашению заемщиком поверенному агенту за отчетный период в валюте.
32. В столбце 28 указывается сумма прочих платежей по погашению заемщиком поверенному агенту за отчетный период в тенге.
33. В столбце 29 указывается дата погашения заемщиком/поверенным агентом в республиканский бюджет за отчетный период.
34. В столбце 30 указывается сумма погашения заемщиком/поверенным агентом в республиканский бюджет за отчетный период по основному долгу в тенге.
35. В столбце 31 указывается код бюджетной классификации по произведенному погашению заемщиком/поверенным агентом в республиканский бюджет за отчетный период по основному долгу.
36. В столбце 32 указывается сумма выплат заемщиком/поверенным агентом в республиканский бюджет за отчетный период по вознаграждению в тенге.
37. В столбце 33 указывается код бюджетной классификации по произведенным выплатам заемщиком/поверенным агентом в республиканский бюджет за отчетный период по вознаграждению.
38. В столбце 34 указывается сумма погашения заемщиком/поверенным агентом в республиканский бюджет за отчетный период по прочим платежам в тенге.

18. 14-бағанда есепті кезең басындағы сыйақы бойынша мерзімі өтіп кеткен берешек көрсетіледі.
19. 15-бағанда есепті кезең басындағы өзге төлемдер бойынша мерзімі өтіп кеткен берешек көрсетіледі.
20. 16-бағанда есепті кезеңде республикалық бюджеттен кредиттер берілген күн көрсетіледі.
21. Есеп нысанының 17-бағанында есепті кезеңде республикалық бюджеттен берілген валютадағы кредиттер сомасы көрсетіледі.
22. 18-бағанда есепті кезеңде республикалық бюджеттен берілген теңгедегі кредиттер сомасы көрсетіледі.
23. 19-бағанда есепті кезеңде өтелуге тиісті негізгі борыш сомасы көрсетіледі.
24. 20-бағанда есепті кезеңде төленуге тиісті сыйақы сомасы көрсетіледі.
25. 21-бағанда есепті кезеңде өтелуге тиісті өзге де сомалар көрсетіледі.
26. Есеп нысанының 22-бағанында есепті кезеңде қарыз алушының сенімді агентіне өтеу күні көрсетіледі.
27. 23-бағанда негізгі борыш бойынша есепті кезең үшін қарыз алушының сенімді агентіне өтелетін сомасы валютамен көрсетіледі.
28. 24-бағанда негізгі борыш бойынша есепті кезең үшін қарыз алушының сенімді агентіне өтелетін сомасы теңгемен көрсетіледі.
29. 25-бағанда сыйақы бойынша есепті кезең үшін қарыз алушының сенімді агентіне өтелетін сомасы валютамен көрсетіледі.
30. 26-бағанда сыйақы бойынша есепті кезең үшін қарыз алушының сенімді агентіне өтелетін сомасы теңгемен көрсетіледі.
31. 27-бағанда есепті кезең үшін қарыз алушының сенімді агентіне өтелетін басқа төлемдер сомасы валютамен көрсетіледі.
32. 28-бағанда есепті кезең үшін қарыз алушының сенімді агентіне өтелетін басқа төлемдер сомасы теңгемен көрсетіледі.
33. 29-бағанда қарыз алушының/сенімді агенттің есепті кезең үшін республикалық бюджетке өтеу күні көрсетіледі.
34. 30-бағанда қарыз алушының/сенімді агенттің негізгі қарыз бойынша есепті кезең үшін республикалық бюджетке өтелетін сомасы теңгемен көрсетіледі.
35. 31-бағанда қарыз алушының/сенімді агенттің негізгі қарыз бойынша есепті кезең үшін республикалық бюджетке өтеуінің бюджеттік сыныптамасының коды көрсетіледі.
36. 32 бағанда қарыз алушының/сенімді агенттің сыйақы бойынша есепті кезеңге республикалық бюджетке төленетін сомасы теңгемен көрсетіледі.
37. 33-бағанда қарыз алушының/сенімді агенттің сыйақы бойынша есепті кезең үшін республикалық бюджетке төленген төлемдердің бюджеттік сыныптамасының коды көрсетіледі.
38. 34-бағанда қарыз алушының/сенімді агенттің өзге төлемдер бойынша есепті кезең үшін республикалық бюджетке өтелген сомасы көрсетіледі.

39. В столбце 35 указывается код бюджетной классификации по произведенному погашению заемщиком/поверенным агентом в республиканский бюджет за отчетный период по прочим платежам.
40. В столбце 36 указывается остаток долга на конец отчетного периода по основному долгу в валюте.
41. В столбце 37 указывается остаток долга на конец отчетного периода по вознаграждению в валюте.
42. В столбце 38 указывается остаток долга на конец отчетного периода по основному долгу в тенге.
43. В столбце 39 указывается всего просроченная задолженность на конец отчетного периода.
44. В столбце 40 указывается просроченная задолженность на конец отчетного периода по основному долгу.
45. В столбце 41 указывается просроченная задолженность на конец отчетного периода по вознаграждению.
46. В столбце 42 указывается просроченная задолженность на конец отчетного периода по прочим платежам.
47. В столбце 43 указывается примечание.
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 5 декабря 2014 года № 542
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Информация, предоставляемая заемщиками, поверенными (агентами),
конечными заемщиками по требованиям, возникшим в силу
исполнения государственных гарантий,
по состоянию на _________ года
Отчетный период _________________
Индекс: 3 БК
Периодичность: Ежемесячная, годовая
Круг лиц, представляющих информацию: заемщики, поверенные (агенты), конечные заемщики
Куда представляется форма: Комитет казначейства Министерство финансов Республики Казахстан
Срок представления – ежемесячно до 10 числа следующего за отчетным периодом, ежегодно до 10 января года, следующего за отчетным периодом
Информация, предоставляемая заемщиками, поверенными (агентами),
конечными заемщиками по требованиям, возникшим в силу
исполнения государственных гарантий, по состоянию
на _________ года
№ п/п
Кредитные линии и наименование проектов
Заемщик
Сумма требований
Валюта
Остаток задолженности на начало отчетного периода
Выплаты из республиканского бюджета
Полдежит погашению в отчетном периоде
Сумма погашения заемщиками поверенному агенту
Всего
в том числе
дата
в валюте
в тенге
основ. Долг
вознаграж
прочие
Дата
Курс валюты
в том числе
основной долг
вознаграждения
прочие
основной долг
вознаграждения
прочие
в валюте
в тенге
в валюте
в тенге
в валюте
в тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
продолжение таблицы
Сумма перечисления заемщиком/поверенным агентом в республиканский бюджет (тенге)
Сумма, удержанная Банком - агентом
Остаток задолженности на конец отчетного периода
Просроченная задолженность на конец отчетного периода
примечание
основной долг
вознаграждение
прочие
Всего
в валюте
основной долг тенге
всего
в том числе
дата
сумма
код бюджетной классификации
дата
сумма
код бюджетной классификации
дата
сумма
код бюджетной классификации
основной долг
вознаграждения
по основному долгу
по вознаграждениям
прочие
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
Примечание
* Сведения заполняются с целью подтверждения данных Министерства финансов РК и данными инобанков
Наименование ________________ Адрес ______________
________________ Телефон ______________
________________ Электронный адрес ______________
Фамиоия и телефон исполнителя _________________ Телефон ______
Руководитель ________________ Ф.И.О., подпись ______________
Главный бухгалтер ____________ Ф.И.О., подпись ______________
М.П.
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Информация, предоставляемая заемщиками, поверенными (агентами),
конечными заемщиками по требованиям, возникшим в силу
исполнения государственных гарантий, по состоянию на
________ года

39. 35-бағанда қарыз алушының/сенімді агенттің басқа төлемдер бойынша есепті кезең үшін республикалық бюджетке төленген төлемдердің бюджеттік сыныптамасының коды көрсетіледі.
40. 36-бағанда есепті кезең соңындағы валютадағы негізгі борыш бойынша борыш қалдығы көрсетіледі.
41. 37-бағанда валютадағы сыйақы бойынша есепті кезең соңындағы борыш қалдығы көрсетіледі.
42. 38-бағанда теңгедегі негізгі борыш бойынша есепті кезең соңындағы борыш қалдығы көрсетіледі.
43. 39-бағанда есепті кезең соңындағы барлық мерзімі өтіп кеткен берешек көрсетіледі.
44. 40-бағанда есепті кезең соңындағы негізгі борыш бойынша мерзімі өтіп кеткен берешек көрсетіледі.
45. 41-бағанда есепті кезең соңындағы сыйақы бойынша мерзімі өтіп кеткен берешек көрсетіледі.
46. 42-бағанда есепті кезең соңындағы өзге де төлемдер бойынша мерзімі өтіп кеткен берешек көрсетіледі.
47. 43-бағанда ескертулер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 542 бұйрығына
3-қосымша
Әкімшілік мәліметтерді жинақтауға арналған нысан
_________ жылдағы жағдай бойынша мемлекеттік кепілдіктерді
орындауға байланысты туындаған талаптар бойынша қарыз алушылар,
сенім білдірілгендер (агенттер), түпкі қарыз алушылар берген
ақпарат
Есепті кезең _____________
Индекс: 3 БК
Мерзімділігі: Ай сайын, жыл сайын
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: қарыз алушылар, сенім білдірілгендер (агенттер), түпкі қарыз алушылар
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 10-ы күніне дейін, жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ына дейін
_________жылдағы жағдай бойынша мемлекеттік кепілдіктерді
орындауға байланысты туындаған талаптар бойынша қарыз алушылар,
сенім білдірілгендер (агенттер), түпкі қарыз алушылар ұсынған
ақпарат
р/с №
Кредиттік желілер және хаттамалардың атауы
Қарыз алушы
Талап етілетін сома
Валюта
Есептік кезең басындағы берешек қалдығы
Республикалық бюджеттен төлемдер
Есепті кезеңде өтелуге тиісті
Қарыз алушының сенімді агентіне өтелетін сомасы
Барлығы
соның ішінде
күні
валютада
теңгеде
негізгі борыш
сыйақы
өзгелер
Күні
Валюта курсы
в том числе
негізгі қарыз
сыйақы
басқа
негізгі борыш
сыйақы
өзгелер
валютамен
теңгемен
валютада
теңгеде
валютада
теңгеде
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
кестенің жалғасы
Қарыз алушының/сенімді агенттің есепті кезең үшін республикалық бюджетке өтеуі (теңгемен)
Банк-агентімен ұсталған сома
Есепті кезең соңындағы қарыз қалдығы
Есепті кезең соңындағы мерзімі өтіп кеткен берешек
ескертулер
негізгі борыш
сыйақы
өзгелер
Барлығы
валютамен
негізгі борыш теңгеде
барлығы
соның ішінде
күні
сома
бюджеттік сыныптама коды
күні
сома
бюджеттік сыныптама коды
күні
сома
бюджеттік сыныптама коды
негізгі борыш
сыйақы
негізгі борыш бойынша
сыйақы бойынша
өзгелер
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
Ескерту
* Бұл мәліметтер ҚР Қаржы министрлігінің және шетел банктерінің мәліметтерін растау үшін толтырылады
Атауы ________________ Мекенжайы ______________________
________________ Телефоны ______________________
________________ Электронды мекенжайы ___________
Орындаушының аты және телефоны _____________ Телефон _______________
Басшы _______________ Т.А.Ә., қолы ___________________
Бас бухгалтер _____________ Т.А.Ә., қолы ___________________
М.О.
Әкімшілік деректерді жинақтауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
________ жылдағы жағдай бойынша мемлекеттік кепілдіктерді орындауға байланысты туындаған талаптар бойынша қарыз алушылар, сенім білдірілгендер (агенттер), түпкі қарыз алушылар ұсынған ақпарат

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы информации, предоставляемой заемщиками, поверенными (агентами), конечными заемщиками по требованиям, возникшим в силу исполнения государственных гарантий, по состоянию на _______ года (далее – Форма отчета).
2. Форма отчета разработана в соответствии с подпунктом 15) пункта 16 Положения о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387.
3. Форма отчета заполняется и предоставляется ежемесячно до 10 числа следующего за отчетным периодом, ежегодно до 10 января года следующего за отчетным периодом на основании данных первичного учета.
4. Форму отчета подписывают первый руководитель, главный бухгалтер и скрепляется печатью.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
5. В столбце 1 Формы отчета указаны порядковые номера.
6. В столбце 2 указываются кредитные линии и наименование проектов.
7. В столбце 3 Формы отчета указывается наименование заемщика.
8. В столбце 4 Формы отчета указывается сумма требований.
9. В столбце 5 указывается валюта.
10. В столбце 6 указывается всего остаток задолженности на начало отчетного периода.
11. В столбце 7 указывается остаток задолженности на начало отчетного периода по основному долгу.
12. В столбце 8 указывается остаток задолженности на начало отчетного периода по вознаграждению.
13. В столбце 9 указывается остаток задолженности на начало отчетного периода по прочим платежам.
14. В столбце 10 Формы отчета указывается дата выплат из республиканского бюджета.
15. В столбце 11 указывается сумма выплат из республиканского бюджета в валюте.
16. В столбце 12 указывается сумма выплат из республиканского бюджета в тенге.
17. В столбце 13 указывается сумма основного долга, подлежащего погашению в отчетном периоде.
18. В столбце 14 указывается сумма вознаграждения, подлежащего выплате в отчетном периоде.
19. В столбце 15 Формы отчета указывается сумма прочих выплат, подлежащих погашению в отчетном периоде.
20. В столбце 16 указывается дата погашения заемщиком поверенному агенту.
21. В столбце 17 указывается курс валюты по погашению заемщиками поверенному агенту.
22. В столбце 18 Формы отчета указывается сумма основного долга погашения заемщиками поверенному агенту в валюте.
23. В столбце 19 указывается сумма основного долга, погашенная заемщиками поверенному агенту в тенге.
24. В столбце 20 указывается сумма вознаграждения, выплаченная заемщиками поверенному агенту в валюте.
25. В столбце 21 указывается сумма вознаграждения, выплаченная заемщиками поверенному агенту в тенге.

1. Жалпы ережелер
1. Бұл түсіндірме _________ жылдағы жағдай бойынша мемлекеттік кепілдіктерді орындауға байланысты туындаған талаптар бойынша қарыз алушылар, сенім білдірілгендер (агенттер), түпкі қарыз алушылар ұсынған ақпарат нысанын (бұдан әрі – Есеп нысаны) толтырудың бірыңғай талаптарын анықтайды.
2. Есеп нысаны Қазақстан Республикасы Үкімет қаулысымен бекітілген 2008 жылғы 24 ақпандағы № 387 Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі туралы ереженің 16-тармағының 15) тармақшасына сәйкес жасалған.
3. Есеп нысаны бастапқы есепке алу деректерінің негізінде толтырылады және ай сайын есепті кезеңнен кейінгі 10-шы күнге дейін, жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі 10-шы қаңтарға дейін ұсынылады.
4. Есеп нысанына бірінші басшы, бас бухгалтер қол қояды және мөрмен бекітіледі.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. Есеп нысанының 1-бағанында реттік саны көрсетіледі.
6. 2-бағанда кредиттік желілер және жобалардың атауы көрсетіледі.
7. Есеп нысанының 3-бағанында қарыз алушының атауы көрсетіледі.
8. Есеп нысанының 4-бағанында талап етілетін сома көрсетіледі.
9. 5-бағанда валюта көрсетіледі.
10. 6-бағанда есепті кезең басындағы барлық қарыз қалдығы көрсетіледі.
11. 7-бағанда есепті кезең басындағы негізгі борыш бойынша қарыз қалдығы көрсетіледі.
12. 8-бағанда есепті кезең басындағы сыйақы бойынша қарыз қалдығы көрсетіледі.
13. 9-бағанда есепті кезең басындағы өзге де төлемдер бойынша қарыз қалдығы көрсетіледі.
14. Есеп нысанының 10-бағанында республикалық бюджеттен төлемдер берілген күні көрсетіледі.
15. 11-бағанда республикалық бюджеттен валютадағы төлемдер сомасы көрсетіледі.
16. 12-бағанда республикалық бюджеттен теңгедегі төлемдер сомасы көрсетіледі.
17. 13-бағанда есепті кезеңде өтеуге жататын негізгі борыш сомасы көрсетіледі.
18. 14-бағанда есепті кезеңде өтеуге жататын сыйақы сомасы көрсетіледі.
19. 15-бағанда есепті кезеңде өтеуге жататын өзге төлемдер сомасы көрсетіледі.
20. 16-бағанда сенім білдірілген агентке қарыз алушының қарызды өтеу күні көрсетіледі.
21. 17-бағанда сенім білдірілген агентке қарыз алушының қарызды өтеу көрсетіледі.
22. Есеп нысанының 18-бағанында сенім білдірілген агентке қарыз алушының негізгі борышты өтеу сомасы көрсетіледі.
23. 19-бағанда сенім білдірілген агентке қарыз алушының теңгемен төлеген негізгі борыш сомасы көрсетіледі.
24. 20-бағанда сенім білдірілген агентке қарыз алушының валютамен төлеген сыйақы сомасы көрсетіледі.
25. 21-бағанда сенім білдірілген агентке қарыз алушының теңгемен төлеген сыйақы сомасы көрсетіледі.

26. В столбце 22 указывается сумма прочих платежей, погашенная заемщиками поверенному агенту в валюте.
27. В столбце 23 указывается сумма прочих выплат, погашенная заемщиками поверенному агенту в тенге.
28. В столбце 24 указывается дата перечисления заемщиком/поверенным агентом в республиканский бюджет по основному долгу.
29. В столбце 25 указывается сумма перечисления заемщиком/поверенным агентом в республиканский бюджет по основному долгу в тенге.
30. В столбце 26 указывается код бюджетной классификации по перечислению заемщиком/поверенным агентом в республиканский бюджет по основному долгу.
31. В столбце 27 указывается дата перечисления заемщиком/поверенным агентом в республиканский бюджет по вознаграждению.
32. В столбце 28 указывается сумма перечисления заемщиком/поверенным агентом в республиканский бюджет по вознаграждению в тенге.
33. В столбце 29 указывается код бюджетной классификации по перечислению заемщиком/ поверенным агентом в республиканский бюджет по вознаграждению.
34. В столбце 30 указывается дата перечисления заемщиком/поверенным агентом в республиканский бюджет по прочим платежам.
35. В столбце 31 указывается сумма перечисления заемщиком/поверенным агентом в республиканский бюджет по прочим платежам в тенге.
36. В столбце 32 указывается код бюджетной классификации по перечислению заемщиком/поверенным агентом в республиканский бюджет по прочим платежам.
37. В столбце 33 указывается сумма, удержанная Банком-агентом.
38. В столбце 34 указывается всего остаток задолженности на конец отчетного периода.
39. В столбце 35 указывается остаток задолженности на конец отчетного периода по основному долгу в валюте.
40. В столбце 36 указывается остаток задолженности на конец отчетного периода по вознаграждению.
41. В столбце 37 указывается остаток задолженности на конец отчетного периода по основному долгу в тенге.
42. В столбце 38 указывается всего просроченная задолженность на конец отчетного периода.
43. В столбце 39 указывается просроченная задолженность на конец отчетного периода по основному долгу.
44. В столбце 40 указывается просроченная задолженность на конец отчетного периода по вознаграждению.
45. В столбце 41 указывается просроченная задолженность на конец отчетного периода по прочим платежам.
46. В столбце 42 указывается примечание.
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 5 декабря года 2014 № 542
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Информация, предоставляемая заемщиками, поверенными (агентами),
конечными заемщиками по кредитам, выданным в рамках программы
жилищного строительства и приобретения жилья,
по состоянию на _________ года
Отчетный период _____________
Индекс: 4 БК
Периодичность: Ежемесячная, годовая
Круг лиц, представляющих информацию: заемщики, поверенные (агенты), конечные заемщики
Куда представляется форма: Комитет казначейства Министерство финансов Республики Казахстан

26. 22-бағанда сенім білдірілген агентке қарыз алушының валютамен төлеген өзге төлемдер сомасы көрсетіледі.
27. 23-бағанда сенім білдірілген агентке қарыз алушының теңгемен төлеген өзге төлемдер сомасы көрсетіледі.
28. 24-бағанда қарыз алушының/сенім білдірілген агенттің республикалық бюджетке негізгі борышты аудару сомасы көрсетіледі.
29. 25-бағанда қарыз алушының/сенім білдірілген агенттің республикалық бюджетке негізгі борышты теңгемен аудару сомасы көрсетіледі.
30. 26-бағанда қарыз алушының/сенім білдірілген агенттің республикалық бюджетке негізгі борышты аудару бойынша бюджеттік сыныптама коды көрсетіледі.
31. 27-бағанда қарыз алушының/сенім білдірілген агенттің республикалық бюджетке сыйақыны аудару күні көрсетіледі.
32. 28-бағанда қарыз алушының/сенім білдірілген агенттің республикалық бюджетке теңгемен сыйақы аудару күні көрсетіледі.
33. 29-бағанда қарыз алушының/сенім білдірілген агенттің республикалық бюджетке сыйақы аудару бойынша бюджеттік сыныптама коды көрсетіледі.
34. 30-бағанда қарыз алушының/сенім білдірілген агенттің республикалық бюджетке өзге төлемдерді аудару күні көрсетіледі.
35. 31-бағанда қарыз алушының/сенім білдірілген агенттің республикалық бюджетке теңгемен өзге төлемдерді аудару сомасы көрсетіледі.
36. 32-бағанда қарыз алушының/сенім білдірілген агенттің республикалық бюджетке өзге төлемдерді аудару бойынша бюджеттік сыныптама коды көрсетіледі.
37. 33-бағанда Агент банк ұстап қалған сома көрсетіледі.
38. 34-бағанда есепті кезеңнің аяғында берешектің небары қалған қалдығы көрсетіледі.
39. 35-бағанда негізгі борыш бойынша есепті кезеңнің аяғында берешектің небары қалған қалдығы көрсетіледі.
40. 36-бағанда сыйақы бойынша есепті кезеңнің аяғында берешектің қалдығы көрсетіледі.
41. 37-бағанда теңгемен негізгі борыш бойынша есепті кезеңнің аяғында берешектің қалдығы көрсетіледі.
42. 38-бағанда есепті кезеңнің аяғында небары мерзімі өткен берешек көрсетіледі.
43. 39-бағанда негізгі борыш бойынша есепті кезеңнің аяғында мерзімі өткен берешек көрсетіледі.
44. 40-бағанда сыйақы бойынша есепті кезеңнің аяғында мерзімі өткен берешек көрсетіледі.
45. 41-бағанда өзге төлемдер бойынша есепті кезеңнің аяғында мерзімі өткен берешек көрсетіледі.
46. 42-бағанда ескертпе көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 542 бұйрығына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинақтауға арналған нысан
_________жылдағы жағдай бойынша тұрғын үй салу және тұрғын үй
сатып алу бағдарламасы шеңберінде берілген кредиттер бойынша
қарыз алушылар, сенім білдірілгендер (агенттер), түпкі қарыз алушылар ұсынған ақпарат
Есепті кезең _________
Индекс: 4 БС
Мерзімділігі: Ай сайын, жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: қарыз алушылар, сенім білдірілгендер (агенттер), түпкі қарыз алушылар
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы информации, предоставляемой заемщиками, поверенными (агентами), конечными заемщиками по кредитам, выданным в рамках программы жилищного строительства и приобретения жилья, по состоянию на ________ года (далее – Форма отчета).
2. Форма отчета разработана в соответствии с подпунктом 15) пункта 16 Положения о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387.
3. Форма отчета заполняется и предоставляется ежемесячно до 10 числа следующего за отчетным периодом, ежегодно до 10 января года следующего за отчетным периодом на основании данных первичного учета.
4. Форму отчета подписывают руководитель, главный бухгалтер и скрепляется печатью.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
5. В столбце 1 Формы отчета указаны порядковые номера.
6. В столбце 2 указывается наименование министерства (ведомства).
7. В столбце 3 указывается всего остаток долга по кредиту на начало отчетного года по строке А всего по банку и по строке Б и далее в том числе по министерствам и ведомствам.
8. В столбце 4 указывается остаток по основному долгу на начало отчетного года по строке А всего по банку и по строке Б и далее в том числе по министерствам и ведомствам.
9. В столбце 5 указывается остаток по комиссии на начало отчетного года по строке А всего по банку и по строке Б и далее в том числе по министерствам и ведомствам.
10. В столбце 6 указывается остаток по вознаграждению на начало отчетного года по строке А всего по банку и по строке Б и далее в том числе по министерствам и ведомствам.
11. В столбце 7 указывается количество оформленных кредитов по строке А всего по банку и по строке Б и далее в том числе по министерствам и ведомствам.
12. В столбце 8 указывается сумма оформленных кредитов по строке А всего по банку и по строке Б и далее в том числе по министерствам и ведомствам.
13. В столбце 9 указывается сумма начисленных вознаграждений по строке А всего по банку и по строке Б и далее в том числе по министерствам и ведомствам.
14. В столбце 10 указываются всего погашения по строке А всего по банку и по строке Б и далее в том числе по министерствам и ведомствам.
15. В столбце 11 указывается погашенный основной долг по строке А всего по банку и по строке Б и далее в том числе по министерствам и ведомствам.

1. Жалпы ережелер
1. Бұл түсіндірме _________ жылдағы жағдай бойынша тұрғын үй салу және тұрғын үй сатып алу бағдарламасы шеңберінде берілген кредиттер бойынша қарыз алушылар, сенім білдірілгендер (агенттер), түпкі қарыз алушылар ұсынған ақпарат нысанын (бұдан әрі – Есеп нысаны) толтырудың бірыңғай талаптарын анықтайды.
2. Есеп нысаны Қазақстан Республикасы Үкімет қаулысымен бекітілген 2008 жылғы 24 ақпандағы № 387 Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі туралы ереженің 16-тармағының 15-тармақшасына сәйкес жасалған.
3. Есеп нысаны бастапқы есепке алу деректерінің негізінде толтырылады және ай сайын есепті кезеңнен кейінгі 10-шы күнге дейін, жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі 10-шы қаңтарға дейін ұсынылады.
4. Есеп нысанына бірінші басшы, бас бухгалтер қол қояды және мөрмен бекітіледі.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. Есеп нысанының 1-бағанында реттік саны көрсетіледі.
6. 2-бағанда министрліктің (ведомствоның) атауы көрсетіледі.
7. 3-бағанда барлығы банк бойынша А-жол бойынша және Б-жол бойынша және одан әрі, оның ішінде министрліктер мен ведомстволар бойынша есепті жылдың басына кредит бойынша борыш қалдығы көрсетіледі.
8. 4-бағанда барлығы банк бойынша А-жол бойынша және Б-жол бойынша және одан әрі, оның ішінде министрліктер мен ведомстволар бойынша есепті жылдың басына негізгі борыш бойынша қалдық көрсетіледі.
9. 5-бағанда барлығы банк бойынша А-жол бойынша және Б-жол бойынша және одан әрі, оның ішінде министрліктер мен ведомстволар бойынша есепті жылдың басына комиссия бойынша қалдық көрсетіледі.
10. 6-бағанда барлығы банк бойынша А-жол бойынша және Б-жол бойынша және одан әрі, оның ішінде министрліктер мен ведомстволар бойынша есепті жылдың басына сыйақы бойынша қалдық көрсетіледі.
11. 7-бағанда барлығы банк бойынша А-жол бойынша және Б-жол бойынша және одан әрі, оның ішінде министрліктер мен ведомстволар бойынша ресімделген кредиттер саны көрсетіледі.
12. 8-бағанда барлығы банк бойынша А-жол бойынша және Б-жол бойынша және одан әрі, оның ішінде министрліктер мен ведомстволар бойынша ресімделген кредиттер сомасы көрсетіледі.
13. 9-бағанда барлығы банк бойынша А-жол бойынша және Б-жол бойынша және одан әрі, оның ішінде министрліктер мен ведомстволар бойынша ресімделген кредиттер саны көрсетіледі.
14. 10-бағанда барлығы банк бойынша А-жол бойынша және Б-жол бойынша және одан әрі, оның ішінде министрліктер мен ведомстволар бойынша өтеудің небары көрсетіледі.
15. 11-бағанда барлығы банк бойынша А-жол бойынша және Б-жол бойынша және одан әрі, оның ішінде министрліктер мен ведомстволар бойынша өтелген негізгі борыш көрсетіледі.

16. В столбце 12 указываются выплаченные комиссии по строке А всего по банку и по строке Б и далее в том числе по министерствам и ведомствам.
17. В столбце 13 указываются выплаченные вознаграждения по строке А всего по банку и по строке Б и далее в том числе по министерствам и ведомствам.
18. В столбце 14 указывается количество закрытых кредитов по строке А всего по банку и по строке Б и далее в том числе по министерствам и ведомствам.
19. В столбце 15 указывается сумма закрытых кредитов по строке А всего по банку и по строке Б и далее в том числе по министерствам и ведомствам.
20. В столбце 16 указывается основной долг по закрытым кредитам по строке А всего по банку и по строке Б и далее в том числе по министерствам и ведомствам.
21. В столбце 17 указываются комиссии по закрытым кредитам по строке А всего по банку и по строке Б и далее в том числе по министерствам и ведомствам.
22. В столбце 18 указываются вознаграждения по закрытым кредитам по строке А всего по банку и по строке Б и далее в том числе по министерствам и ведомствам.
23. В столбце 19 указывается всего остаток долга по кредиту на конец отчетного периода по строке А всего по банку и по строке Б и далее в том числе по министерствам и ведомствам.
24. В столбце 20 указывается остаток по основному долгу на конец отчетного периода по строке А всего по банку и по строке Б и далее в том числе по министерствам и ведомствам.
25. В столбце 21 указываются остаток по комиссии на конец отчетного периода по строке А всего по банку и по строке Б и далее в том числе по министерствам и ведомствам.
26. В столбце 22 указываются остаток по вознаграждению на конец отчетного периода по строке А всего по банку и по строке Б и далее в том числе по министерствам и ведомствам.
27. В столбце 23 указывается всего задолженность по кредиту по строке А всего по банку и по строке Б и далее в том числе по министерствам и ведомствам.
28. В столбце 24 указывается задолженность по основному долгу по строке А всего по банку и по строке Б и далее в том числе по министерствам и ведомствам.
29. В столбце 25 указывается задолженность по комиссиям по строке А всего по банку и по строке Б и далее в том числе по министерствам и ведомствам.

16. 12-бағанда барлығы банк бойынша А-жол бойынша және Б-жол бойынша және одан әрі, оның ішінде министрліктер мен ведомстволар бойынша төленген комиссиялар көрсетіледі.
17. 13-бағанда барлығы банк бойынша А-жол бойынша және Б-жол бойынша және одан әрі, оның ішінде министрліктер мен ведомстволар бойынша төленген сыйақылар көрсетіледі.
18. 14-бағанда барлығы банк бойынша А-жол бойынша және Б-жол бойынша және одан әрі, оның ішінде министрліктер мен ведомстволар бойынша жабық кредиттер саны көрсетіледі.
19. 15-бағанда барлығы банк бойынша А-жол бойынша және Б-жол бойынша және одан әрі, оның ішінде министрліктер мен ведомстволар бойынша жабық кредиттер сомасы көрсетіледі.
20. 16-бағанда барлығы банк бойынша А-жол бойынша және Б-жол бойынша және одан әрі, оның ішінде министрліктер мен ведомстволар бойынша жабық кредиттер бойынша негізгі борыш көрсетіледі.
21. 17-бағанда барлығы банк бойынша А-жол бойынша және Б-жол бойынша және одан әрі, оның ішінде министрліктер мен ведомстволар бойынша жабық кредиттер бойынша комиссия көрсетіледі.
22. 18-бағанда барлығы банк бойынша А-жол бойынша және Б-жол бойынша және одан әрі, оның ішінде министрліктер мен ведомстволар бойынша жабық кредиттер бойынша сыйақылар көрсетіледі
23. 19-бағанда барлығы банк бойынша А-жол бойынша және Б-жол бойынша және одан әрі, оның ішінде министрліктер мен ведомстволар бойынша кредит бойынша борыштың небары қалдығы көрсетіледі
24. 20-бағанда барлығы банк бойынша А-жол бойынша және Б-жол бойынша және одан әрі, оның ішінде министрліктер мен ведомстволар бойынша есепті кезеңнің соңына негізгі борыш бойынша қалдық көрсетіледі.
25. 21-бағанда барлығы банк бойынша А-жол бойынша және Б-жол бойынша және одан әрі, оның ішінде министрліктер мен ведомстволар бойынша есепті кезеңнің соңына комиссия бойынша қалдық көрсетіледі.
26. 22-бағанда барлығы банк бойынша А-жол бойынша және Б-жол бойынша және одан әрі, оның ішінде министрліктер мен ведомстволар бойынша есепті кезеңнің соңына сыйақы бойынша қалдық көрсетіледі.
27. 23-бағанда барлығы банк бойынша А-жол бойынша және Б-жол бойынша және одан әрі, оның ішінде министрліктер мен ведомстволар бойынша небары берешек бойынша қалдық көрсетіледі.
28. 24-бағанда барлығы банк бойынша А-жол бойынша және Б-жол бойынша және одан әрі, оның ішінде министрліктер мен ведомстволар бойынша негізгі борыш бойынша берешек көрсетіледі.
29. 25-бағанда барлығы банк бойынша А-жол бойынша және Б-жол бойынша және одан әрі, оның ішінде министрліктер мен ведомстволар бойынша комиссиялар бойынша берешек көрсетіледі.

30. В столбце 26 указывается задолженность по вознаграждению по строке А всего по банку и по строке Б и далее в том числе по министерствам и ведомствам.
31. В столбце 27 указывается количество выкупивших за 20 % стоимости по строке А всего по банку и по строке Б и далее в том числе по министерствам и ведомствам.
32. В столбце 28 указывается сумма выкупивших за 20 % стоимости по строке А всего по банку и по строке Б и далее в том числе по министерствам и ведомствам.
33. В столбце 29 указывается примечание по строке А всего по банку и по строке Б и далее в том числе по министерствам и ведомствам.

30. 26-бағанда барлығы банк бойынша А-жол бойынша және Б-жол бойынша және одан әрі, оның ішінде министрліктер мен ведомстволар бойынша сыйақы бойынша берешек көрсетіледі.
31. 27-бағанда барлығы банк бойынша А-жол бойынша және Б-жол бойынша және одан әрі, оның ішінде министрліктер мен ведомстволар бойынша құнның 20%-на өтемін төлеп сатып алғандардың саны көрсетіледі.
32. 28-бағанда барлығы банк бойынша А-жол бойынша және Б-жол бойынша және одан әрі, оның ішінде министрліктер мен ведомстволар бойынша құнның 20%-на өтемін төлеп сатып алғандардың саны көрсетіледі.
33. 29-бағанда барлығы банк бойынша А-жол бойынша және Б-жол бойынша және одан әрі, оның ішінде министрліктер мен ведомстволар бойынша ескертпе көрсетіледі.