Об утверждении регламентов государственных услуг в области ветеринарии
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 июля 2014 года № 7-1/374. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 сентября 2014 года № 9713. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 августа 2015 года № 7-1/764.
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 24.08.2015 № 7-1/764 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Выдача действующего внутри Республики Казахстан и на экспорт ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги "Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги "Выдача регистрационного удостоверения на кормовые добавки с их государственной регистрацией" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент государственной услуги "Выдача регистрационного удостоверения на ветеринарные препараты с их государственной регистрацией" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент государственной услуги "Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) регламент государственной услуги "Выдача акта экспертизы (протокола испытаний), выдаваемой ветеринарными лабораториями" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) регламент государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) регламент государственной услуги "Проведение учетной регистрации физических и юридических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии" согласно приложению 9 к настоящему приказу.

Ветеринария саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 21 шілдедегі № 7-1/374 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 2 қыркүйекте № 9713 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 24 тамыздағы № 7-1/764 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 24.08.2015 № 7-1/764 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) «Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге Қазақстан Республикасының ішінде қолданылатын және экспортқа арналған ветеринариялық сертификат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) «Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) «Азықтық қоспаларды мемлекеттік тіркей отырып, оларға тіркеу куәлігін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес;
4) «Ветеринариялық препараттарды мемлекеттік тіркей отырып, оларға тіркеу куәлігін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес;
5) «Жануарларды өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, азықтар мен азықтық қоспаларды өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес;
6) «Ветеринариялық зертханалар беретін сараптама актiлерiн (сынақ хаттамасын) беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес;
7) «Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес;
8) «Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес;
9) «Ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларды тіркеуді жүргізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан согласно приложению 10 к настоящему приказу.
3. Департаменту ветеринарной и пищевой безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан Исаеву Г.С.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
А. Мамытбеков
Приложение 1
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
21 июля 2014 года № 7-1/374
Регламент государственной услуги
"Выдача действующего внутри Республики Казахстан и на экспорт ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача действующего внутри Республики Казахстан и на экспорт ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты" (далее - государственная услуга) оказывается главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором гг. Астаны и Алматы, района, города областного значения и его заместителем, государственными ветеринарно-санитарными инспекторами на основании утвержденного списка главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором гг. Астаны и Алматы, района, городов областного значения и его заместителем (далее – услугодатель) в соответствии со Стандартом государственной услуги "Выдача действующего внутри Республики Казахстан и на экспорт ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2014 года № 664 (далее – Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярии территориальных инспекций Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – теринспекции);
2) веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – ветеринарный сертификат, действующий внутри Республики Казахстан или на экспорт (далее – ветеринарный сертификат).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринария және тамақ қауіпсіздігі департаменті осы бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасың Ауыл шаруашылығы министрлігінің Вице-минитрі Г.С. Исаеваға жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
А.Мамытбеков
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 21 шілдедегі
№ 7-1/374 бұйрығымен
бекітілген
1-қосымша
«Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге
Қазақстан Республикасының ішінде қолданылатын және экспортқа
арналған ветеринариялық сертификат беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті
Жалпы ережелер
1. «Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге Қазақстан Республикасының ішінде қолданылатын және экспортқа арналған ветеринариялық сертификат беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Астана және Алматы қалаларының, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы және оның орынбасары бекіткен тізбе негізінде Астана және Алматы қалаларының, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы және оның орынбасары, мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторлар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 17 маусымдағы № 664 қаулысымен бекітілген «Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге Қазақстан Республикасының ішінде қолданылатын және экспортқа арналған ветеринариялық сертификат беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің аумақтық инспекцияларының кеңселері;
2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасының ішінде қолданылатын немесе экспортқа арналған ветеринариялық сертификат (бұдан әрі – ветеринариялық сертификат).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с прилагаемыми документами, указанными в пункте 9 Стандарта (далее – заявление), поданного услугодателю бумажным или электронным способом.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) регистрация работником канцелярии теринспекции заявления на получение государственной услуги – не более 30 (тридцати) минут;
2) выбор руководством теринспекции ответственного исполнителя – не более 2 часов;
3) рассмотрение ответственным исполнителем документов, представленных в запросе на достоверность, а также соответствие перечню, указанному в пункте 9 Стандарта – в день поступления заявления;
4) ответственный исполнитель проводит осмотр перемещаемого (перевозимого) объекта и оценку ветеринарно-санитарного состояния транспортного средства и по результатам которого:
оформление ветеринарного сертификата действующий внутри Республики Казахстан – в день обращения услугополучателя;
оформление ветеринарного сертификата на экспорт – 3 (три) рабочих дня;
5) подписание услугодателем ветеринарного сертификата не более 1 часа;
6) выдача результатов оказания государственной услуги услугополучателю – не более 30 (тридцати) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) наложение резолюции руководством теринспекции;
3) полнота и достоверность, представленных документов;
4) осмотр перемещаемого (перевозимого) объекта и оценка ветеринарно-санитарного состояния транспортного средства, по результатам которого:
оформление ветеринарного сертификата;
оформление ветеринарного сертификата на экспорт;
5) электронный документ, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугодателя;
6) выдача результатов оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии теринспекции;
2) ответственный исполнитель, который рассматривает и подготавливает проект решения;
3) руководство теринспекции;
4) услугодатель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация канцелярией теринспекции заявления на получение государственной услуги не более 30 минут, поступившего от услугополучателей через портал или на бумажном носителе и передача руководству теринспекции;
2) руководство теринспекции определяет ответственного исполнителя и передает на исполнение – не более 2 часов;
3) проверка полноты и достоверности ответственным исполнителем представленных документов – в день поступления заявления;
4) ответственный исполнитель проводит осмотр перемещаемого (перевозимого) объекта и оценку ветеринарно-санитарного состояния транспортного средства по результатам которого:
оформление ветеринарного сертификата действующего внутри Республики Казахстан – в день обращения услугополучателя;
оформление ветеринарного сертификата на экспорт – 3 (три) рабочих дня;

4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процедураны (іс-қимылды) бастау үшін көрсетілетін қызметті берушіге қағаз немесе электронды тәсілмен жолданған Стандарттың 9-тармағына сәйкес (бұдан әрі – өтініш) құжаттар тізімін ұсыну негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:
1) аумақтық инспекция кеңселерінің қызметшісі мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті тіркеуі- 30 (отыз) минуттан артық емес;
2) аумақтық инспекция басшылығының жауапты орындаушыны таңдау- 2 сағаттан артық емес;
3) орындаушымен өтініште ұсынылған құжаттардың дұрыстығын, сондай-ақ стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізіміне сәйкестігін қарау;
4) жауапты орындаушы ветеринариялық зертхананың сараптама актісінің нәтижелерін зерделейді, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні байқап қарауды және көлік құралының ветеринариялық-санитариялық жай-күйін бағалауды жүргізеді:
Қазақстан Республикасының ішінде қолданылатын ветеринариялық сертификат рәсімдеу – көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні;
экспортқа арналған ветеринариялық сертификат рәсімдеу – 3 (үш) жұмыс күні;
5) ветеринариялық сертификатқа қызмет беруші басшының қолы 1 сағаттан артық емес;
6) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелері – 30 (отыз) минуттан артық емес.
6. Мынадай рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-қимылдар) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) аумақтық инспекцияның басшысы резолюция қолдану;
3) ұсынылған құжаттардың толықтығы;
4) келесілердің қорытындысы бойынша орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні байқап қарауды және көлік құралының ветеринариялық-санитариялық жай-күйін бағалауды жүргізеді:
ветеринариялық сертификатты рәсімдеу;
экспортқа ветеринариялық сертификатты рәсімдеу;
5) электронды құжат көрсетілетін қызметті берушінің электронды сандық қолымен(әрі қарай - ЭСҚ);
6) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелері.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) аумақтық инспекцияның кеңсе қызметшісі;
2) қарайтын және шешім жобасын әзірлейтін жауапты орындаушы;
3) көрсетілетін қызметті беруші.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсетіп, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) жүйелігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішін портал арқылы не қағаз тасығышта және аумақтық инспекция басшысы арқылы берген аумақтық инспекция кеңселерінің қызметшісі мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті тіркеу 30 минуттан артық емес;
2) аумақтық инспекция басшысы жауапты орындаушыны 2 сағаттан артық емес анықтайды және орындауға жібереді;
3) өтініш түскен күні жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын және дұрыстығын тексеру;
4) жауапты орындаушы ветеринариялық зертхананың сараптама актісінің нәтижелерін зерделейді, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні байқап қарауды және көлік құралының ветеринариялық-санитариялық жай-күйін бағалауды жүргізеді:
Қазақстан Республикасының ішінде қолданылатын ветеринариялық сертификат рәсімдеу – көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні;
экспортқа арналған ветеринариялық сертификат рәсімдеу – 3 (үш) жұмыс күні;

5) подписание ветеринарного сертификата услугодателем не более 1 часа;
6) выдача результатов оказания государственной услуги услугополучателю – не более 30 (тридцати) минут.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги приведены в Справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача действующего внутри Республики Казахстан и на экспорт ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты" согласно приложению 1 к регламенту государственной услуги "Выдача действующего внутри Республики Казахстан и на экспорт ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты" (далее – Регламент).
4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление через портал.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал.
Пошаговые действия и решения услугодателя через портал приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию через портал с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей через портал);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) через портал для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка порталом подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы заявления для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;

5) ветеринариялық сертификатқа қызмет беруші басшының қолы 1 сағаттан артық емес;
6) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелері - 30 (отыз) минуттан артық емес.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында «Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге Қазақстан Республикасының ішінде қолданылатын және экспортқа арналған ветеринариялық сертификат беру» осы «Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге Қазақстан Республикасының ішінде қолданылатын және экспортқа арналған ветеринариялық сертификат беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентіне (бұдан әрі – Регламент) 1-қосымшасында келісілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібінің сипаттамасы
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушіге өтінішін береді.
2. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсеткенде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібінің және рәсімі (іс-қимыл) жүйелілігінің сипаттамасы.
Портал арқылы қызмет көрсетушінің қызмет қадамдары мен шешімдері осы Регламенттiң 2-қосымшасында келтірілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегiмен порталда тiркелуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (порталда тiркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшiн жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталға көрсетілетін қызметті алушының паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын логин (жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (бұдан әрі – БСН) мен пароль порталмен тексеру;
4) 2-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты порталда авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және қажетті құжаттарды электрондық түріндегі сұратуын тіркей отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып толтыруы (деректерді енгізу);
6) 4-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының сұратуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін таңдауы;

7) условие 2 – проверка порталом срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) заявления на оказание государственной услуги;
10) процесс 7 – обработка услугодателем заявления услугополучателя полученного из портала в единой автоматизированной системе управления отраслями агропромышленного комплекса "e-Agriculture" (далее - ИС ЕАСУ);
11) условие 3 – проверка услугодателем соответствия предоставляемых документов услугополучателя и оснований для выдачи разрешения;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ЕАСУ;
13) процесс 9 – получение услугополучателем уведомление о принятии документов в работу, дате и времени получения ветеринарного сертификата в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Пошаговые действия и решения при оказании государственной услуги через услугодателя приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод исполнителем услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ЕАСУ для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ЕАСУ подлинности данных о зарегистрированном исполнителе услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование в ИС ЕАСУ сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных исполнителя услугодателя;
4) процесс 3 – выбор исполнителем услугодателя государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы заявления для оказания государственной услуги и ввод исполнителем услугодателя данных услугополучателя;
5) процесс 4 – направление запроса через шлюз "электронного правительства" в государственную базу данных "Физические лица" (далее – ГБД ФЛ) или "Юридические лица" (далее – ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;

7) 2-шарт – порталмен ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің ішінде болмауын, сондай-ақ сұратуда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру.
8) 5-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ-ның дұрыстығы расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – қызметті көрсетуге сұратуға толтырылған нысанды (енгiзiлген деректердi) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы растауы (қол қою);
10) 7-үдеріс – көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан агроөнеркәсіптік кешеннің салаларын басқарудың бірынғай автоматтандырылған жүйесі «e-Agriculture» (бұдан әрі – ББАЖ АЖ) порталына түскен өтінішті қайта өңдейді;
11) 3-шарт – рұқсат беру үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың сәйкестігін және негіздерге сай екенін қызмет көрсетушінің тексеруі;
12) 8-үдеріс – ББАЖ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметінен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
13) 9-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ветеринариялық сертификатты алу күні мен уақыты туралы хабарлама көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электронды құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдану арқылы жасалады.
Қызмет көрсетушінің қызмет қадамдары мен шешімдері осы Регламенттiң 3-қосымшасында келтірілген:
1) 1-үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы мемлекеттік қызметті көрсету үшін ББАЖ АЖ логині мен паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
2) 1-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген орындаушысы туралы деректердің дұрыстығын логин мен пароль арқылы ББАЖ АЖ -да тексеру;
3) 2-үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты ББАЖ АЖ -да авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы осы Регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызметтi көрсету үшiн сұрату нысанын экранға шығаруы және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысымен көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
5) 4-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы «Жеке тұлғалар» (бұдан әрі – ЖТ МДҚ) немесе «Заңды тұлғалар» (бұдан әрі – ЗТ МДҚ) мемлекеттік деректер қорына «электрондық үкімет» шлюзі арқылы сұратуды жолдау;
6) 2-шарт – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да болуын тексеру;

7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы заявления в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование исполнителем услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме заявления;
9) процесс 7 – регистрация и обработка заявления в ИС ЕАСУ;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствие предоставляемых документов услугополучателем и основаниям для выдачи разрешения;
11) процесс 8 – прекращение оказания государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя и направление услугополучателю соответствующее уведомление;
12) процесс 9 – оформление ветеринарного сертификата в электронном формате, распечатывание на специальном бланке, заверение печатью и подписывание руководителем услугодателя.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача действующего
внутри Республики Казахстан и
на экспорт ветеринарного
сертификата на перемещаемые
(перевозимые) объекты"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача действующего внутри Республики Казахстан и на экспорт ветеринарного
сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты"
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Выдача действующего
внутри Республики Казахстан и
на экспорт ветеринарного
сертификата на перемещаемые
(перевозимые) объекты "
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту государственной
услуги "Выдача действующего
внутри Республики Казахстан и
на экспорт ветеринарного
сертификата на перемещаемые
(перевозимые) объекты"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 2
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
21 июля 2014 года № 7-1/374
Регламент государственной услуги
"Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора" (далее - государственная услуга) оказывается главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором гг. Астаны и Алматы, района, города областного значения и его заместителем, государственными ветеринарно-санитарными инспекторами на основании утвержденного списка главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором гг. Астаны и Алматы, района, городов областного значения и его заместителем (далее – услугодатель) в соответствии со Стандартом государственной услуги "Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2014 года № 664 (далее – Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярии территориальных инспекций Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – теринспекции);
2) веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.

7) 5-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДБ / ЗТ МДБ-да болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – өтініш нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгі қою бөлігінде толтыру және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды өтініш нысанына тіркеуі;
9) 7-үдеріс – сұратуды ББАЖ АЖ -да тіркеу және өңдеу;
10) 3-шарт – рұқсат беру үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың сәйкестігін және негіздерге сай екенін қызмет көрсетушінің тексеруі;
11) 8-үдеріс – ББАЖ АЖ -да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратқан қызметінен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-үдеріс – ветеринариялық сертификатты рәсімдеу электрондық форматта ресімделеді, арнайы бланкке басып шығарылады, мөрмен расталады және оған көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылады
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
регламенті
«Орны ауыстырылатын
(тасымалданатын) объектілерге
Қазақстан Республикасының
ішінде қолданылатын және
экспортқа арналған
ветеринариялық сертификат
беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентіне
1 қосымша
«Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге Қазақстан Республикасының
ішінде қолданылатын және экспортқа арналған ветеринариялық сертификат беру»
мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
регламенті
«Орны ауыстырылатын
(тасымалданатын) объектілерге
Қазақстан Республикасының
ішінде қолданылатын және
экспортқа арналған
ветеринариялық сертификат беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламентіне
2 қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің диаграммасы
Шартты белгілер:
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
регламенті
«Орны ауыстырылатын
(тасымалданатын) объектілерге
Қазақстан Республикасының
ішінде қолданылатын және
экспортқа арналған
ветеринариялық сертификат беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламентіне
3 қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі
функционалдық өзара әрекеттесудің диаграммасы
Шартты белгілер:
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 21 шілдедегі № 7-1/374
бұйрығымен бекітілген
2-қосымша
«Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне
ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті
Жалпы ережелер
1. «Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Астана және Алматы қалаларының, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы және оның орынбасары бекіткен тізбе негізінде Астана және Алматы қалаларының, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы және оның орынбасары, мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторлар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 17 маусымдағы № 664 қаулысымен бекітілген «Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің аумақтық инспекцияларының кеңселері;
2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
1. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектісінің ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) қағидаларға, талаптарға және нормаларға сәйкестігі туралы ветеринариялық-санитариялық қорытынды;
2) анықталған бұзушылықтарды жоюға ұсынымдар бере отырып, мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектісінің ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) қағидаларға, талаптарға және нормаларға сәйкес еместігі туралы ветеринариялық-санитариялық қорытынды (бұдан әрі – ветеринариялық-санитариялық қорытынды).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы

3. Результат оказания государственной услуги:
1) ветеринарно-санитарное заключение о соответствии объекта государственного ветеринарного контроля и надзора ветеринарным (ветеринарно-санитарным) правилам, требованиям и нормам;
2) ветеринарно-санитарное заключение о несоответствии объекта государственного ветеринарного контроля и надзора ветеринарным (ветеринарно-санитарным) правилам, требованиям и нормам с выдачей рекомендации в устранении выявленных нарушений (далее – ветеринарно-санитарное заключение).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с прилагаемыми документами, указанными в пункте 9 Стандарта (далее – заявление), поданного услугодателю бумажным или электронным способом.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) регистрация работником канцелярии теринспекции заявления на получение государственной услуги – не более 30 (тридцати) минут;
2) выбор руководством теринспекции ответственного исполнителя – не более 2 часов;
3) рассмотрение ответственным исполнителем документов, представленных в запросе на достоверность, а также соответствие перечню, указанному в пункте 9 Стандарта – в день поступления заявления;
4) ответственный исполнитель не более 5 рабочих дней проводит:
проводит инспектирование объекта;
проверяет соответствие объекта представленным документам;
проверяет соответствие объекта ветеринарным (ветеринарно-санитарным) правилам;
составляет акт инспектирования и вносит на рассмотрение руководителю услугодателя и государственному ветеринарно-санитарному инспектору из списка для принятия решения;
5) услугодатель не более 1 часа принимает решение о выдачи ветеринарно-санитарного заключения о:
соответствии объекта государственного ветеринарного контроля и надзора ветеринарным (ветеринарно-санитарным) правилам, требованиям и нормам;
несоответствии объекта государственного ветеринарного контроля и надзора ветеринарным (ветеринарно-санитарным) правилам, требованиям и нормам с выдачей рекомендации в устранении выявленных нарушений;
6) выдача результатов оказания государственной услуги услугополучателю – не более 30 (тридцати) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) наложение резолюции руководством теринспекции;
3) полнота и достоверность, представленных документов;
4) акт инспектирования по итогам обследования объекта;

3. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процедураны (іс-қимылды) бастау үшін көрсетілетін қызметті берушіге қағаз немесе электронды тәсілмен жолданған Стандарттың 9-тармағына сәйкес (бұдан әрі – өтініш) құжаттар тізімін ұсыну негіздеме болып табылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:
1) аумақтық инспекция кеңселерінің қызметшісі мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті тіркеуі- 30 минуттан артық емес;
2) аумақтық инспекция басшылығының жауапты орындаушыны таңдау - 2 сағаттан артық емес;
3) орындаушымен өтініште ұсынылған құжаттардың дұрыстығын, сондай-ақ стандарттың 9-тармағына көрсетілген тізіміне сәйкестігін қарау;Өтініш қаралғаннан кейін инспектордың нұсқауы бойынша объектіге инспекторлық тексеру жүргізу үшін мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор жіберіледі;
4) жауапты орындаушы 5 жұмыс күнінен артық емес жүргізеді:
обьектіні инспекциялауды жүзеге асырады;
объектінің ұсынылған құжаттарға сәйкестігін тексереді;
объектінің ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) ережелерге сәйкестігін тексереді;
инспекциялау актісін жасайды және тізімдегі мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектордың қарауына шешім қабылдау үшін енгізеді.
5) көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық қорытынды жайлы 1 сағаттан артық емес:
мөрмен және қолымен расталған объектінің ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) ережелерге сәйкестігін;
айқындалған бұзушылықтарды жою туралы ұсынымдармен бірге мөрмен және қолымен расталған объектінің ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) ережелерге сәйкес келмеуі туралы қорытынды береді.
6) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелері-30(отыз) минуттан артық емес.
5. Мынадай рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-қимылдар) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) аумақтық инспекцияның басшысы резолюция қолдану;
3) ұсынылған құжаттардың толықтығы;
4) объектінің тексеру қорытындысы бойынша сараптаманың актісі;

5) процесс 4 – направление запроса через шлюз "электронного правительства" в государственную базу данных "Физические лица" (далее – ГБД ФЛ) или "Юридические лица" (далее – ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы заявления в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование исполнителем услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме заявления;
9) процесс 7 – регистрация и обработка заявления в ИС ЕАСУ;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствие предоставляемых документов услугополучателем и основаниям для выдачи разрешения;
11) процесс 8 – прекращение оказания государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя и направление услугополучателю соответствующее уведомление;
12) процесс 9 – оформление ветеринарно-санитарного заключения в электронном формате, распечатывание на специальном бланке, заверение печатью и подписывание руководителем услугодателя.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача ветеринарно-
санитарного заключения на
объекты государственного
ветеринарно-санитарного
контроля и надзора"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного
ветеринарно-санитарного контроля и надзора"
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Выдача ветеринарно-
санитарного заключения на
объекты государственного
ветеринарно-санитарного
контроля и надзора"
Диаграмма 1 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту государственной
услуги "Выдача ветеринарно-
санитарного заключения на
объекты государственного
ветеринарно-санитарного
контроля и надзора"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 3
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
21 июля 2014 года № 7-1/374
Регламент государственной услуги
"Выдача регистрационного удостоверения на кормовые добавки с их государственной регистрацией"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача регистрационного удостоверения на кормовые добавки с их государственной регистрацией" (далее - государственная услуга) оказывается Комитетом ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель) в соответствии со Стандартом государственной услуги "Выдача регистрационного удостоверения на кормовые добавки с их государственной регистрацией", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2014 года № 664 (далее – Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.

5) 4-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы «Жеке тұлғалар» (бұдан әрі – ЖТ МДҚ) немесе «Заңды тұлғалар» (бұдан әрі – ЗТ МДҚ) мемлекеттік деректер қорына «электрондық үкімет» шлюзі арқылы сұратуды жолдау;
6) 2-шарт – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да болуын тексеру;
7) 5-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДБ / ЗТ МДБ-да болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – өтініш нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгі қою бөлігінде толтыру және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды өтініш нысанына тіркеуі;
9) 7-үдеріс – сұратуды ББАЖ АЖ -да тіркеу және өңдеу;
10) 3-шарт – рұқсат беру үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың сәйкестігін және негіздерге сай екенін қызмет көрсетушінің тексеруі;
11) 8-үдеріс – ББАЖ АЖ -да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратқан қызметінен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-үдеріс – ветеринариялы-санитариялық қорытындыны рәсімдеу электрондық форматта ресімделеді, арнайы бланкке басып шығарылады, мөрмен расталады және оған көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылады
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
регламенті «Мемлекеттік
ветеринариялық-cанитариялық
бақылау және қадағалау
объектілеріне ветеринариялық-
санитариялық қорытынды беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламентіне
1 қосымша
«Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне
ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру»мемлекеттік қызмет көрсетудің
бизнес-процестерінің анықтамалығы
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
регламенті «Орны ауыстырылатын
(тасымалданатын) объектілерге
Қазақстан Республикасының
ішінде қолданылатын және
экспортқа арналған
ветеринариялық сертификат беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламентіне
2 қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің диаграммасы
Шартты белгілер:
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
регламенті «Орны ауыстырылатын
(тасымалданатын) объектілерге
Қазақстан Республикасының
ішінде қолданылатын және
экспортқа арналған
ветеринариялық сертификат беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламентіне
3 қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі
функционалдық өзара әрекеттесудің диаграммасы
Шартты белгілер:
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 21 шілдедегі № 7-1/374
бұйрығымен бекітілген
3-қосымша
«Азықтық қоспаларды мемлекеттік тіркей отырып, оларға тіркеу куәлігін беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті
Жалпы ережелер
1. «Азықтық қоспаларды мемлекеттік тіркей отырып, оларға тіркеу куәлігін беру»мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Мемлекеттік қызметті Министрліктің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 17 маусымдағы № 664 қаулысымен бекітілген «Азықтық қоспаларды мемлекеттік тіркей отырып, оларға тіркеу куәлігін беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің аумақтық инспекцияларының кеңселері;
2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.

3. Результат оказания государственной услуги - регистрационное удостоверение на кормовые добавки или его дубликат (далее – удостоверение).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с прилагаемыми документами, указанными в пункте 9 Стандарта (далее – заявление), поданного услугодателю бумажным или электронным способом.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) регистрация работником канцелярии заявления на получение государственной услуги – не более 30 (тридцати) минут;
2) выбор руководством ответственного исполнителя – не более 2 часов;
3) рассмотрение ответственным исполнителем документов на достоверность, а также соответствие перечню, указанному в пункте 9 Стандарта – в день поступления заявления;
4) ответственный исполнитель направляет пакет документов (или отклоняет) на экспертизу и на испытание - в течение 5 (пяти) рабочих дней;
5) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный референтный центр по ветеринарии" Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, проводит:
апробацию - не более 2 (двух) лет;
регистрационные испытания - не более 60 (шестидесяти) календарных дней;
6) услугодатель принимает решение, на основании результатов лабораторных исследований - в течение 5 (пяти) рабочих дней;
при получении дубликата регистрационного удостоверения - в течение 10 (десяти) календарных дней.
7) подписание услугодателем удостоверения в течении 1 часа.
8) выдача результатов оказания государственной услуги услугополучателю – не более 30 (тридцати) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) наложение резолюции руководством;
3) полнота и достоверность, представленных документов;
4) направление на экспертизу и на испытание;
5) проведение апробации и регистрационных испытании;
6) на основании результатов лабораторных исследований услугодатель принимает решение;
7) электронный документ, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя услугодателя.
8) выдача результатов оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии;
2) ответственный исполнитель, который рассматривает и подготавливает проект решения;
3) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный референтный центр по ветеринарии" Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, которое осуществляет регистрационные испытания и апробацию;
4) руководство.

3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – азықтық қоспаларға тіркеу куәлігі (бұдан әрі – куәлік) немесе оның телнұсқасы.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процедураны (іс-қимылды) бастау үшін көрсетілетін қызметті берушіге қағаз немесе электронды тәсілмен жолданған Стандарттың 9-тармағына сәйкес (бұдан әрі – өтініш) құжаттар тізімін ұсыну негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:
1) аумақтық инспекция кеңселерінің қызметшісі мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті тіркеуі- 30 минуттан артық емес;
2) аумақтық инспекция басшылығының жауапты орындаушыны таңдау - 2 cағаттан артық емес;
3) орындаушымен өтініште ұсынылған құжаттардың дұрыстығын, сондай-ақ стандарттың 9-тармағына көрсетілген тізіміне сәйкестігін қарау;
4) жауапты орындаушы құжат топтамасын 5 (бес) жұмыс күнінің ішінде сынаққа және сараптамаға және (немесе) байқаудан өткізуге жібереді;
5) Министрліктің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің «Ветеринариядағы ұлттық референттік орталық» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын:
байқаудан өткізу – 2 (екі) жылдан аспайды;
тіркеу сынақтары – күнтізбелік 60 (алпыс) күннен аспайды;
6) көрсетілетін қызметті беруші зертханалық зерттеулер нәтижелерінің негізінде шешім қабылдайды – 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
7) көрсетілетін қызметті беруші 1 сағаттан артық емес күәлікке қол қоюы;
8) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелер і- 30 (отыз) минуттан артық емес.
6. Мынадай рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-қимылдар) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) аумақтық инспекцияның басшысы резолюция қолдану;
3) ұсынылған құжаттардың толықтығы;
4) сынаққа және сараптамаға жіберу;
5) тіркеу сынақтарынан және байқаудан өткізу;
6) көрсетілетін қызметті беруші зертханалық зерттеулер нәтижелерінің негізінде шешім қабылдайды;
7) көрсетілетін қызметті беруші басшысының электронды сандық қолы (әрі қарай-ЭСҚ) қойылған электрондық құжат.
8) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелері
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің
сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) кеңсе қызметшісі;
2) қарайтын және шешім жобасын әзірлейтін жауапты орындаушы;
3) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің «Ветеринариядағы ұлттық референттік орталық» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнын байқаудан өткізу және тіркеу сынақтарын жүргізеді;
4) басшылық.

5) процесс 4 – направление запроса через шлюз "электронного правительства" в государственную базу данных "Физические лица" (далее – ГБД ФЛ) или "Юридические лица" (далее – ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы заявления в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование исполнителем услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме заявления;
9) процесс 7 – регистрация и обработка заявления в ИС ЕАСУ;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствие предоставляемых документов услугополучателем и основаниям для выдачи разрешения;
11) процесс 8 – прекращение оказания государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя и направление услугополучателю соответствующее уведомление;
12) процесс 9 – оформление удостоверения в электронном формате, распечатывание на специальном бланке, заверение печатью и подписывание руководителем услугодателя.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача
регистрационного
удостоверения
на кормовые добавки с их
государственной регистрацией"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача регистрационного удостоверения на кормовые добавки с их государственной
регистрацией"
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Выдача
регистрационного
удостоверения
на кормовые добавки с их
государственной регистрацией"
Диаграмма 1 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту государственной
услуги "Выдача
регистрационного
удостоверения
на кормовые добавки с их
государственной регистрацией"
Диаграмма 2 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 4
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
21 июля 2014 года № 7-1/374
Регламент государственной услуги
"Выдача регистрационного удостоверения на ветеринарные препараты с их государственной регистрацией"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача регистрационного удостоверения на ветеринарные препараты с их государственной регистрацией" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель) в соответствии со Стандартом государственной услуги "Выдача регистрационного удостоверения на ветеринарные препараты с их государственной регистрацией", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2014 года № 664 (далее – Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.

5) 4-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы «Жеке тұлғалар» (бұдан әрі – ЖТ МДҚ) немесе «Заңды тұлғалар» (бұдан әрі – ЗТ МДҚ) мемлекеттік деректер қорына «электрондық үкімет» шлюзі арқылы сұратуды жолдау;
6) 2-шарт – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да болуын тексеру;
7) 5-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДБ / ЗТ МДБ-да болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – өтініш нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгі қою бөлігінде толтыру және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды өтініш нысанына тіркеуі;
9) 7-үдеріс – сұратуды ББАЖ АЖ -да тіркеу және өңдеу;
10) 3-шарт – рұқсат беру үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың сәйкестігін және негіздерге сай екенін қызмет көрсетушінің тексеруі;
11) 8-үдеріс – ББАЖ АЖ -да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратқан қызметінен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-үдеріс – куәлікті рәсімдеу электрондық форматта ресімделеді, арнайы бланкке басып шығарылады, мөрмен расталады және оған көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылады
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
регламенті «Азықтық қоспаларды
мемлекеттік тіркей отырып,
оларға тіркеу куәлігін беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламентіне
1 қосымша
«Азықтық қоспаларды мемлекеттік тіркей отырып, оларға тіркеу куәлігін беру»
мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
регламенті «Азықтық қоспаларды
мемлекеттік тіркей отырып,
оларға тіркеу куәлігін беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламентіне
2 қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің диаграммасы
Шартты белгілер:
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
регламенті «Азықтық қоспаларды
мемлекеттік тіркей отырып,
оларға тіркеу куәлігін беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламентіне
3-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі
функционалдық өзара әрекеттесудің диаграммасы
Шартты белгілер:
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 21 шілдедегі
№ 7-1/374 бұйрығымен бекітілген
4-қосымша
«Ветеринариялық препараттарды мемлекеттік тіркей отырып, оларға тіркеу
куәлігін беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті
Жалпы ережелер
1. «Ветеринариялық препараттарды мемлекеттік тіркей отырып, оларға тіркеу куәлігін беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Мемлекеттік қызметті Министрліктің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 17 маусымдағы № 664 қаулысымен бекітілген «Ветеринариялық препараттарды мемлекеттік тіркей отырып, оларға тіркеу куәлігін беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің аумақтық инспекцияларының кеңселері;
2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.

3. Результат оказания государственной услуги – регистрационное удостоверение на ветеринарные препараты (далее – удостоверение).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с прилагаемыми документами, указанными в пункте 9 Стандарта (далее – заявление), поданного услугодателю бумажным или электронным способом.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) регистрация работником канцелярии заявления на получение государственной услуги – не более 30 (тридцати) минут;
2) выбор руководством ответственного исполнителя – не более 2 часов;
3) рассмотрение ответственным исполнителем заявление, представленных в запросе на достоверность, а также соответствие перечню, указанному в пункте 9 Стандарта – в день поступления заявления;
4) ответственный исполнитель рассматривает пакет документов (отклоняет) и направляет на экспертизу или регистрационные испытания - в течение 5 (пяти) рабочих дней;
5) научно-исследовательский институт или научно-технический совет проводит экспертизу - не более 1 (одного) месяца;
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный референтный центр по ветеринарии" Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства, который осуществляет:
регистрационные испытания - не более 55 (пятидесяти пяти) календарных дней;
апробацию - не более 2 (двух) лет;
6) услугодатель принимает решение, на основании результатов лабораторных исследований - в течение 5 (пяти) рабочих дней;
7) подписание услугодателем удостоверения не более 1 часа;
8) выдача результатов оказания государственной услуги услугополучателю – не более 30 (тридцати) минут.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) наложение резолюции руководством;
3) полнота и достоверность, представленных документов;
4) направление на экспертизу и на испытание и (или) апробацию;
5) проведение апробации и регистрационных испытаний;
6) на основании результатов лабораторных исследований услугодатель принимает решение;
7) электронный документ, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя услугодателя;
8) выдача результатов оказания государственной услуги.

3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – азықтық қоспаларға тіркеу куәлігі (бұдан әрі – куәлік) немесе оның телнұсқасы.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процедураны (іс-қимылды) бастау үшін көрсетілетін қызметті берушіге қағаз немесе электронды тәсілмен жолданған Стандарттың 9-тармағына сәйкес (бұдан әрі – өтініш) құжаттар тізімін ұсыну негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:
1) аумақтық инспекция кеңселерінің қызметшісі мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті тіркеуі- 30 минуттан артық емес;
2) аумақтық инспекция басшылығының жауапты орындаушыны таңдау- 2 сағаттан артық емес;
3) орындаушымен өтініште ұсынылған құжаттардың дұрыстығын, сондай-ақ стандарттың 9-тармағына көрсетілген тізіміне сәйкестігін қарау;
4) жауапты орындаушы құжат топтамасын 5 (бес) жұмыс күнінің ішінде сынаққа және сараптамаға және (немесе) байқаудан өткізуге жібереді;
5) ғылыми-зерттеу институты немесе ғылыми-техникалық кеңес 1 айдан артық емес сараптама жүргізеді;
Министрліктің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің «Ветеринариядағы ұлттық референттік орталық» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын:
тіркеу сынақтары – күнтізбелік 55 (елу бес) күннен аспайды;
байқаудан өткізу – 2 (екі) жылдан аспайды;
6) көрсетілетін қызметті беруші зертханалық зерттеулер нәтижелерінің негізінде шешім қабылдайды – 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
7) көрсетілетін қызметті беруші 1 сағаттан артық емес күәлікке қол қоюы;
8) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелері - 30 (отыз) минуттан артық емес.
6. Мынадай рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-қимылдар) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) аумақтық инспекцияның басшысы резолюция қолдану;
3) ұсынылған құжаттардың толықтығы;
4) сынаққа және сараптамаға жіберу;
5) тіркеу сынақтарынан және байқаудан өткізу;
6) көрсетілетін қызметті беруші зертханалық зерттеулер нәтижелерінің негізінде шешім қабылдайды;
7) көрсетілетін қызметті беруші басшысының электронды сандық қолы (әрә қарай-ЭСҚ) қойылған электрондық құжат.
8) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелері

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии;
2) ответственный исполнитель, который рассматривает и подготавливает проект решения;
3) научно-исследовательский институт или научно-технический совет, который осуществляет экспертизу;
4) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный референтный центр по ветеринарии" Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстна, которое осуществляет регистрационные испытания и апробацию;
5) руководство.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация канцелярией заявления на получение государственной услуги не более 30 минут, поступившего от услугополучателей через портал или на бумажном носителе и передача руководству;
2) руководство определяет ответственного исполнителя и передает на исполнение - не более 2 часов;
3) проверка полноты и достоверности ответственным исполнителем представленных документов - в день поступления заявления;
4) ответственный исполнитель рассматривает пакет документов (отклоняет) и направляет на экспертизу или регистрационные испытания - в течение 5 (пяти) рабочих дней;
5) научно-исследовательский институт или научно-технический совет проводит экспертизу - не более 1 (одного) месяца;
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный референтный центр по ветеринарии" Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, проводит:
регистрационные испытания - не более 55 (пятидесяти пяти) календарных дней;
апробацию - не более 2 (двух) лет;
6) услугодатель принимает решение, на основании результатов лабораторных исследований - в течение 5 (пяти) рабочих дней;
7) подписание услугодателем удостоверения не более 1 часа;
8) выдача результатов оказания государственной услуги услугополучателю – не более 30 (тридцати) минут.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги приведены в Справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача регистрационного удостоверения на ветеринарные препараты с их государственной регистрацией" согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги "Выдача регистрационного удостоверения на ветеринарные препараты с их государственной регистрацией" (далее - Регламент).

3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) аумақтық инспекцияның кеңсе қызметшісі;
2) қарайтын және шешім жобасын әзірлейтін жауапты орындаушы;
3) ғылыми-зерттеу институты немесе ғылыми-техникалық кеңес 1 айдан артық емес сараптама жүргізеді;
4) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің «Ветеринариядағы ұлттық референттік орталық» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнын байқаудан өткізу және тіркеу сынақтарын жүргізеді;
5) басшылық.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсетіп, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) жүйелігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішін портал арқылы не қағаз тасығышта және аумақтық инспекция басшысы арқылы берген аумақтық инспекция кеңселерінің қызметшісі мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті тіркеу 30 минуттың ішінде тіркеу;
2) аумақтық инспекция басшысы жауапты орындаушыны 2 сағаттан артық емес анықтайды және орындауға жібереді;
3) өтініш түскен күні жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын және дұрыстығын тексеру;
4) жауапты орындаушы құжат топтамасын 5 (бес) жұмыс күнінің ішінде сынаққа және сараптамаға және (немесе) байқаудан өткізуге жібереді
5) ғылыми-зерттеу институты немесе ғылыми-техникалық кеңес 1 айдан артық емес сараптама жүргізеді
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің «Ветеринариядағы ұлттық референттік орталық» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын:
байқаудан өткізу – 2 (екі) жылдан аспайды;
тіркеу сынақтары – күнтізбелік 55 (елу бес) күннен аспайды;
6) көрсетілетін қызметті беруші зертханалық зерттеулер нәтижелерінің негізінде шешім қабылдайды – 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
тіркелген куәліктің көшірмесін алу 10 (он) күнтізбелік күннің ішінде.
6. көрсетілетін қызметті беруші 1 сағаттан артық емес күәлікке қол қоюы;
7. мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелері – 30 (отыз) минуттан артық емес.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында «Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру» осы «Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру» регламентіне (бұдан әрі – Регламент) 1-қосымшасында келісілген.

11) условие 3 – проверка услугодателем соответствия предоставляемых документов услугополучателя и оснований для выдачи разрешения;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ЕАСУ;
13) процесс 9 – получение услугополучателем уведомление о принятии документов в работу, дате и времени получения удостоверения в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Пошаговые действия и решения при оказании государственной услуги через услугодателя приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод исполнителем услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ЕАСУ для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ЕАСУ подлинности данных о зарегистрированном исполнителе услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование в ИС ЕАСУ сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных исполнителя услугодателя;
4) процесс 3 – выбор исполнителем услугодателя государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы заявления для оказания государственной услуги и ввод исполнителем услугодателя данных услугополучателя;
5) процесс 4 – направление запроса через шлюз "электронного правительства" в государственную базу данных "Физические лица" (далее – ГБД ФЛ) или "Юридические лица" (далее – ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы заявления в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование исполнителем услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме заявления;
9) процесс 7 – регистрация и обработка заявления в ИС ЕАСУ;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствие предоставляемых документов услугополучателем и основаниям для выдачи разрешения;
11) процесс 8 – прекращение оказания государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя и направление услугополучателю соответствующее уведомление;
12) процесс 9 – оформление удостоверения в электронном формате, распечатывание на специальном бланке, заверение печатью и подписывание руководителем услугодателя.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача
регистрационного
удостоверения
на ветеринарные препараты
с их государственной
регистрацией"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача регистрационного удостоверения на ветеринарные препараты с их
государственной регистрацией"
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Выдача
регистрационного
удостоверения
на ветеринарные препараты
с их государственной
регистрацией"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту государственной
услуги "Выдача
регистрационного
удостоверения
на ветеринарные препараты
с их государственной
регистрацией"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 5
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
21 июля 2014 года № 7-1/374
Регламент государственной услуги
"Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок" (далее - государственная услуга) оказывается территориальными инспекциями Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства (далее - услугодатель) в соответствии со Стандартом государственной услуги "Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2014 года № 664 (далее – Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярии услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.

11) 3-шарт – рұқсат беру үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың сәйкестігін және негіздерге сай екенін қызмет көрсетушінің тексеруі;
12) 8-үдеріс – ББАЖ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметінен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
13) 9-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының куәлікті алу күні мен уақыты туралы хабарлама көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электронды құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдану арқылы жасалады
Қызмет көрсетушінің қызмет қадамдары мен шешімдері осы Регламенттiң 3-қосымшасында келтірілген:
1) 1-үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы мемлекеттік қызметті көрсету үшін ББАЖ АЖ логині мен паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
2) 1-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген орындаушысы туралы деректердің дұрыстығын логин мен пароль арқылы ББАЖ АЖ -да тексеру;
3) 2-үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты ББАЖ АЖ -да авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы осы Регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызметтi көрсету үшiн сұрату нысанын экранға шығаруы және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысымен көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
5) 4-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы «Жеке тұлғалар» (бұдан әрі – ЖТ МДҚ) немесе «Заңды тұлғалар» (бұдан әрі – ЗТ МДҚ) мемлекеттік деректер қорына «электрондық үкімет» шлюзі арқылы сұратуды жолдау;
6) 2-шарт – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да болуын тексеру;
7) 5-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДБ / ЗТ МДБ-да болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – өтініш нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгі қою бөлігінде толтыру және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды өтініш нысанына тіркеуі;
9) 7-үдеріс – сұратуды ББАЖ АЖ -да тіркеу және өңдеу;
10) 3-шарт – рұқсат беру үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың сәйкестігін және негіздерге сай екенін қызмет көрсетушінің тексеруі;
11) 8-үдеріс – ББАЖ АЖ -да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратқан қызметінен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-үдеріс – куәлікті рәсімдеу электрондық форматта ресімделеді, арнайы бланкке басып шығарылады, мөрмен расталады және оған көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылады
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
регламенті «Ветеринариялық
препараттарды мемлекеттік
тіркей отырып, оларға тіркеу
куәлігін беру» мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
«Ветеринариялық препараттарды мемлекеттік тіркей отырып, оларға тіркеу куәлігін
беру» мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
регламенті «Ветеринариялық
препараттарды мемлекеттік
тіркей отырып, оларға тіркеу
куәлігін беру» мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің диаграммасы
Шартты белгілер:
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
регламенті «Ветеринариялық
препараттарды мемлекеттік
тіркей отырып, оларға тіркеу
куәлігін беру» мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі
функционалдық өзара әрекеттесудің диаграммасы
Шартты белгілер:
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 21 шілдедегі
№ 7-1/374 бұйрығымен бекітілген
5-қосымша
«Жануарларды өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты
дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс
объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, азықтар мен азықтық
қоспаларды өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті
Жалпы ережелер
1. «Жануарларды өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, азықтар мен азықтық қоспаларды өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Министрліктің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті аумақтық инспекция (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 17 маусымдағы № 664 қаулысымен бекітілген «Жануарларды өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, азықтар мен азықтық қоспаларды өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің аумақтық инспекцияларының кеңселері;
2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде..

3. Результат оказания государственной услуги - выдача подтверждения о присвоении учетного номера объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок и его дубликат или переоформление присвоенного учетного номера (далее – подтверждение, дубликат).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с прилагаемыми документами, указанными в пункте 9 Стандарта (далее – заявление), поданного услугодателю бумажным или электронным способом.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) регистрация работником канцелярии теринспекции заявления на получение государственной услуги – не более 30 (тридцати) минут;
2) выбор руководством теринспекции ответственного исполнителя – не более 2 часов;
3) рассмотрение ответственным исполнителем документов, представленных в запросе на достоверность, а также соответствие перечню, указанному в пункте 9 Стандарта – в день поступления заявления;
4) при сдачи пакета документов услугодателю:
при получении учетного номера:
в районную территориальную инспекцию:
районная территориальная инспекция со дня поступления заявления проверяет полноту представленных документов и осуществляет обследование объекта производства, направляет запрос в областную территориальную инспекцию в срок - не более 5 (пяти) рабочих дней;
областная территориальная инспекция со дня поступления пакета документов выносит решение о присвоении учетного номера в срок не более 3 (трех) рабочих дней;
районная территориальная инспекция в течение одного рабочего дня с момента подтверждения направляет его услугополучателю;
в территориальную инспекцию города республиканского значения, столицы:
территориальная инспекция города республиканского значения, столицы со дня поступления заявления выдает решение о присвоении учетного номера или об отказе в присвоении учетного номера в срок не более 7 (семи) рабочих дней.
при получении дубликата учетного номера – в течение 3 (трех) рабочих дней;
в случае изменения наименования и/или организационно-правовой формы и не повлекшее изменение вида осуществляемой деятельности объекта производства, услугодатель переоформляет учетный номер и выдает подтверждение – в течение 5 (пяти) рабочих дней;
в случае изменения вида деятельности объект производства проходит повторную процедуру присвоения учетного номера в сроки, установленные в пункте 4 Стандарта;

3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жануарларды өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, азықтар мен азықтық қоспаларды өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмір беру және оның телнұсқасын (бұдан әрі – растама, телнұсқа) беру немесе берілген есептік нөмірді қайта ресімдеу.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процедураны (іс-қимылды) бастау үшін көрсетілетін қызметті берушіге қағаз немесе электронды тәсілмен жолданған Стандарттың 9-тармағына сәйкес (бұдан әрі – өтініш) құжаттар тізімін ұсыну негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:
1) аумақтық инспекция кеңселерінің қызметшісі мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті тіркеуі - 30 минуттан артық емес;
2) аумақтық инспекция басшылығының жауапты орындаушыны таңдау - 2 сағаттан артық емес;
3) орындаушымен өтініште ұсынылған құжаттардың дұрыстығын, сондай-ақ стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізіміне сәйкестігін қарау;
4) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәтте:
есепке алу нөмірін алу кезінде:
аудандық аумақтық инспекцияға:
аудандық аумақтық инспекция өтініш келіп түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және өндіріс объектісін қарап тексеруді жүзеге асырып облыстық аумақтық инспекцияға сұраныс жібереді;
облыстық аумақтық инспекция құжаттар топтамасы келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде есепке алу нөмірін беру туралы шешім шығарады;
аудандық аумақтық инспекция растау сәтінен бастап бір жұмыс күні ішінде оны көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды;
өтініш республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық инспекциясына түскен жағдайда:
республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық инспекциясы өтініш келіп түскен күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде есептік нөмір беру туралы немесе есептік нөмір беруден бас тарту туралы шешім береді;
есептік нөмірдің телнұсқасын алу – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
жүзеге асыратын қызмет түрінің өзгеруіне әкеп соқтырмайтын өндіріс объектісі атауы және/немесе ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны өзгерген жағдайда аумақтық бөлімше 5 (бес) жұмыс күні ішінде есептік нөмірді қайта ресімдейді және растама береді;
өндіріс объектісі қызметінің түрі өзгерген жағдайда осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет 4 Стандартта белгіленген мерзімдерде есептік нөмір берудің қайталама рәсімінен өтеді;

5) выдача результатов оказания государственной услуги услугополучателю – не более 30 (тридцати) минут.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) полнота и достоверность, представленных документов;
3) обследование объекта;
4) решение о присвоении учетного номера или об отказе в присвоении учетного номера;
5) выдача результатов оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень работников услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии;
2) ответственный исполнитель районной, областной, территориальная инспекция города республиканского значения, столицы, который рассматривает и подготавливает проект решения;
3) руководство.
8. Описание последовательности процедур (действий) между работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация канцелярией заявления на получение государственной услуги не более 30 минут, поступившего от услугополучателей через портал или на бумажном носителе и передача руководству;
2) руководство определяет ответственного исполнителя и передает на исполнение – не более 2 часов;
3) проверка полноты и достоверности ответственным исполнителем представленных документов – в день поступления заявления;
4) при сдачи пакета документов услугодателю:
при получении учетного номера:
в районную территориальную инспекцию:
районная территориальная инспекция со дня поступления заявления проверяет полноту представленных документов и осуществляет обследование объекта производства и направляет запрос и ветеринарно-санитарное заключение в областную территориальную инспекцию на присвоение учетного номера в срок - не более 5 (пяти) рабочих дней;
областная территориальная инспекция со дня поступления пакета документов выносит решение о присвоении учетного номера в срок не более 3 (трех) рабочих дней и направляет в районную территориальную инспекцию;
районная территориальная инспекция в течение одного рабочего дня с момента подтверждения направляет его услугополучателю;
в территориальную инспекцию города республиканского значения, столицы:
территориальная инспекция города республиканского значения, столицы со дня поступления заявления выдает решение о присвоении учетного номера или об отказе в присвоении учетного номера в срок не более 7 (семи) рабочих дней;
при получении дубликата учетного номера – в течение 3 (трех) рабочих дней;
в случае изменения наименования и/или организационно-правовой формы и не повлекшее изменение вида осуществляемой деятельности объекта производства, услугодатель переоформляет учетный номер и выдает подтверждение – в течение 5 (пяти) рабочих дней;
в случае изменения вида деятельности объект производства проходит повторную процедуру присвоения учетного номера в сроки, установленные в пункте 4 Стандарта.

5) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелері – 30 (отыз) минуттан артық емес.
6. Мынадай рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-қимылдар) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығы;
3) объектіге тексеру жүргізу;
4) есептік номірін иемдену немесе есептік номірін иемденуден бас тарту жайлы шешімі;
5) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелері.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
6) кеңсе қызметшісі;
7) қарайтын және шешім жобасын әзірлейтін аудандық, облыстық, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық инспекциясының жауапты орындаушы;
8) басшылық.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсетіп, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) жүйелігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішін портал арқылы не қағаз тасығышта және аумақтық инспекция басшысы арқылы берген аумақтық инспекция кеңселерінің қызметшісі мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті тіркеу 30 минуттан артық емес тіркеу;
2) аумақтық инспекция басшысы жауапты орындаушыны 2 сағаттан артық емес анықтайды және орындауға жібереді;
3) өтініш түскен күні жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын және дұрыстығын тексеру;
4) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәтте:
есепке алу нөмірін алу кезінде:
аудандық аумақтық инспекцияға:
ұсынылған құжаттар мен ақпаратты тексеру нәтижелері бойынша, сондай-ақ ветеринариялық-санитариялық қорытындының негізінде аудандық бөлімше ведомствоның облыстық аумақтық бөлімшесіне (бұдан әрі - облыстық бөлімше) есептік нөмір беруге сұрау мен ветеринариялық-санитариялық қорытындыны 5 (бес) жұмыс күнінің ішінде жолдайды;
облыстық аумақтық инспекция құжаттар топтамасы түскен күннен басап 3 жұмыс күнінің ішінде есептік номерді иемдену жайлы шешім шығарады және аудандық бүлімшелерге жолдайды;
аудандық аумақтық инспекция растау сәтінен бастап бір жұмыс күні ішінде оны көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды;
республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық инспекциясы:
республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық инспекциясы өтініш келіп түскен күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде реттік номір иемдену немесе реттік номірді иемденуден бас тарту жайлы шешім шығарады.
есептік нөмірдің телнұсқасын алу – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
жүзеге асыратын қызмет түрінің өзгеруіне әкеп соқтырмайтын өндіріс объектісі атауы және/немесе ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны өзгерген жағдайда аумақтық бөлімше 5 (бес) жұмыс күні ішінде есептік нөмірді қайта ресімдейді және растама береді;
өндіріс объектісі қызметінің түрі өзгерген жағдайда осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет 4 Стандартта белгіленген мерзімдерде есептік нөмір берудің қайталама рәсімінен өтеді;

5) оформляет подтверждение и направляет услугополучателю - не более 30 (тридцати) минут.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги приведены в Справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок" согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги "Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок" (далее - Регламент).
4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление через портал.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал.
Пошаговые действия и решения услугодателя через портал приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию через портал с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей через портал);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) через портал для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка порталом подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;

5) растауды рәсімдейді және көрсетілетін қызметті алушыға 30 (отыз) минуттан артық емес уақытта жолдайды.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында «Жануарларды өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, азықтар мен азықтық қоспаларды өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру» осы анықтамалығында «Жануарларды өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, азықтар мен азықтық қоспаларды өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру» регламентіне (бұдан әрі – Регламент) 1-қосымшасында келісілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушіге өтінішін береді.
11. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсеткенде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібінің және рәсімі (іс-қимыл) жүйелілігінің сипаттамасы.
Портал арқылы қызмет көрсетушінің қызмет қадамдары мен шешімдері осы Регламенттiң 2-қосымшасында келтірілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегiмен порталда тiркелуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (порталда тiркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшiн жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталға көрсетілетін қызметті алушының паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын логин (жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (бұдан әрі – БСН) мен пароль порталмен тексеру;
4) 2-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты порталда авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

5) процесс 4 – направление запроса через шлюз "электронного правительства" в государственную базу данных "Физические лица" (далее – ГБД ФЛ) или "Юридические лица" (далее – ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы заявления в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование исполнителем услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме заявления;
9) процесс 7 – регистрация и обработка заявления в ИС ЕАСУ;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствие предоставляемых документов услугополучателем и основаниям для выдачи разрешения;
11) процесс 8 – прекращение оказания государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя и направление услугополучателю соответствующее уведомление;
12) процесс 9 – оформление подтверждения или дубликата в электронном формате, распечатывание на специальном бланке, заверение печатью и подписывание руководителем услугодателя.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Присвоение учетных
номеров объектам производства,
осуществляющим выращивание
животных, заготовку (убой),
хранение, переработку и
реализацию животных,
продукции и сырья животного
происхождения, а также
организациям по производству,
хранению и реализации
ветеринарных препаратов,
кормов и кормовых добавок"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим
выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию
животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по
производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых
добавок"
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Присвоение учетных
номеров объектам производства,
осуществляющим выращивание
животных, заготовку (убой),
хранение, переработку и
реализацию животных,
продукции и сырья животного
происхождения, а также
организациям по производству,
хранению и реализации
ветеринарных препаратов,
кормов и кормовых добавок"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту государственной
услуги "Присвоение учетных
номеров объектам производства,
осуществляющим выращивание
животных, заготовку (убой),
хранение, переработку и
реализацию животных,
продукции и сырья животного
происхождения, а также
организациям по производству,
хранению и реализации
ветеринарных препаратов,
кормов и кормовых добавок"
Диаграмма 2 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 6
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
21 июля 2014 года № 7-1/374
Регламент государственной услуги
"Выдача акта экспертизы (протокол испытаний), выдаваемой ветеринарными лабораториями"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача акта экспертизы (протокол испытаний), выдаваемой ветеринарными лабораториями" (далее – государственная услуга) оказывается в соответствии со Стандартом государственной услуги "Выдача акта экспертизы (протокол испытаний), выдаваемой ветеринарными лабораториями", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2014 года № 664 (далее – Стандарт):
1) областными и районными филиалами республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканская ветеринарная лаборатория" Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства;
2) республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный референтный центр по ветеринарии" Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства и его филиалом (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярии услугодателя;
2) веб-портала "электронного правительства": www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.

5) 4-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы «Жеке тұлғалар» (бұдан әрі – ЖТ МДҚ) немесе «Заңды тұлғалар» (бұдан әрі – ЗТ МДҚ) мемлекеттік деректер қорына «электрондық үкімет» шлюзі арқылы сұратуды жолдау;
6) 2-шарт – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да болуын тексеру;
7) 5-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДБ / ЗТ МДБ-да болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – өтініш нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгі қою бөлігінде толтыру және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды өтініш нысанына тіркеуі;
9) 7-үдеріс – сұратуды ББАЖ АЖ -да тіркеу және өңдеу;
10) 3-шарт – рұқсат беру үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың сәйкестігін және негіздерге сай екенін қызмет көрсетушінің тексеруі;
11) 8-үдеріс – ББАЖ АЖ -да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратқан қызметінен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-үдеріс – растаманы немесе телнұсқаны рәсімдеу электрондық форматта ресімделеді, арнайы бланкке басып шығарылады, мөрмен расталады және оған көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылады
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
регламенті «Жануарларды
өсіруді, жануарларды,
жануарлардан алынатын өнім
мен шикізатты дайындауды
(союды), сақтауды, өңдеуді және
өткізуді жүзеге асыратын
өндіріс объектілеріне, сондай-ақ
ветеринариялық препараттарды,
азықтар мен азықтық
қоспаларды өндіру, сақтау және
өткізу жөніндегі ұйымдарға
есептік нөмірлер беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламентіне
1 қосымша
«Жануарларды өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты
дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс
объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, азықтар мен азықтық
қоспаларды өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер
беру» мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
регламенті «Жануарларды
өсіруді, жануарларды,
жануарлардан алынатын өнім
мен шикізатты дайындауды
(союды), сақтауды,
өңдеуді және өткізуді жүзеге
асыратын өндіріс объектілеріне,
сондай-ақ ветеринариялық
препараттарды, азықтар мен
азықтық қоспаларды өндіру,
сақтау және өткізу жөніндегі
ұйымдарға есептік нөмірлер
беру» мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентіне
2 қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің диаграммасы
Шартты белгілер:
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
регламенті «Жануарларды
өсіруді, жануарларды,
жануарлардан алынатын өнім
мен шикізатты дайындауды
(союды), сақтауды, өңдеуді және
өткізуді жүзеге асыратын
өндіріс объектілеріне, сондай-ақ
ветеринариялық препараттарды,
азықтар мен азықтық
қоспаларды өндіру, сақтау және
өткізу жөніндегі ұйымдарға
есептік нөмірлер беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламентіне
3 қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі
функционалдық өзара әрекеттесудің диаграммасы
Шартты белгілер:
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 21 шілдедегі
№ 7-1/374 бұйрығымен бекітілген
6-қосымша
«Ветеринариялық зертханалар беретін сараптама актiлерiн
(сынақ хаттамасын) беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті
Жалпы ережелер
1. «Ветеринариялық зертханалар беретін сараптама актiлерiн (сынақ хаттамасын) беру» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 17 маусымдағы № 664 қаулысымен бекітілген «Ветеринариялық зертханалар беретін сараптама актiлерiн (сынақ хаттамасын) беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес.
1) Министрліктің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің «Республикалық ветеринариялық зертхана» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының облыстық және аудандық филиалдары;
2) Министрліктің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің «Ветеринариядағы ұлттық референттік орталық» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны және оның филиалы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі;
2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.

7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы заявления в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование исполнителем услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме заявления;
9) процесс 7 – регистрация и обработка заявления в ИС ЕАСУ;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствие предоставляемых документов услугополучателем и основаниям для выдачи разрешения;
11) процесс 8 – прекращение оказания государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя и направление услугополучателю соответствующее уведомление;
12) процесс 9 – оформление акта экспертизы (протокола испытания) в электронном формате, распечатывание на специальном бланке, заверение печатью и подписывание руководителем услугодателя.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача акта экспертизы
(протокол испытаний),
выдаваемой ветеринарными
лабораториями"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача акта экспертизы (протокол испытаний), выдаваемой ветеринарными
лабораториями"
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Выдача акта экспертизы
(протокол испытаний),
выдаваемой ветеринарными
лабораториями"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту государственной
услуги "Выдача акта экспертизы
(протокол испытаний),
выдаваемой ветеринарными
лабораториями"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 7
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
21 июля 2014 года № 7-1/374
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии" (далее - государственная услуга) оказывается Комитетом ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - услугодатель) в соответствии со Стандартом государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2014 года № 664 (далее – Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярия услугодателя;
2) веб-портал "Е-лицензирование": www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.

7) 5-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДБ / ЗТ МДБ-да болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – өтініш нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгі қою бөлігінде толтыру және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды өтініш нысанына тіркеуі;
9) 7-үдеріс – сұратуды ББАЖ АЖ -да тіркеу және өңдеу;
10) 3-шарт – рұқсат беру үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың сәйкестігін және негіздерге сай екенін қызмет көрсетушінің тексеруі;
11) 8-үдеріс – ББАЖ АЖ -да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратқан қызметінен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-үдеріс – сараптама актісін (сынақ хаттамасы) рәсімдеу электрондық форматта ресімделеді, арнайы бланкке басып шығарылады, мөрмен расталады және оған көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылады
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
регламенті «Ветеринариялық
зертханалар беретін сараптама
актiлерiн (сынақ хаттамасын)
беру» мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентіне
1 қосымша
«Ветеринариялық зертханалар беретін сараптама актiлерiн (сынақ хаттамасын)
беру» мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
регламенті «Ветеринариялық
зертханалар беретін сараптама
актiлерiн (сынақ хаттамасын)
беру» мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентіне
2 қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің диаграммасы
Шартты белгілер:
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
регламенті «Ветеринариялық
зертханалар беретін сараптама
актiлерiн (сынақ хаттамасын)
беру» мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі
функционалдық өзара әрекеттесудің диаграммасы
Шартты белгілер:
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 21 шілдедегі
№ 7-1/374 бұйрығымен бекітілген
7-қосымша
«Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Министрліктің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті аумақтық инспекция (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 17 маусымдағы № 664 қаулысымен бекітілген «Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңселері;
2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.

3. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с прилагаемыми документами, указанными в пункте 9 Стандарта (далее – заявление), поданного услугодателю бумажным или электронным способом.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) регистрация работником канцелярии услугодателя заявления на получение государственной услуги – не более 30 (тридцати) минут;
2) выбор руководителем услугодателя ответственного исполнителя – не более 2 часов;
3) рассмотрение ответственным исполнителем документов, представленных в запросе в день поступления заявления, по результатам которого подготавливает:
лицензию и (или) приложение к лицензии либо мотивированый ответ об отказе в оказании государственной услуги не позднее 15 (пятнадцать) рабочих дней.
При переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии - не позднее 15 (пятнадцать) рабочих дней;
При выдаче дубликатов лицензии и (или) приложения к лицензии - в течение 2 (двух) рабочих дней;
4) подписание руководителем услугодателя лицензии и (или) приложение к лицензии, переоформление, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии не более 2 часов в день выдачи результата государственной услуги;
5) выдача результатов оказания государственной услуги услугополучателю – не более 30 (тридцати) минут.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) наложение резолюции руководством;
3) подготовка ответственным лицом лицензии и (или) приложения к лицензии, переоформление, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги;
4) электронный документ, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя услугодателя;

3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, оны қайта ресімдеу, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасы не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процедураны (іс-қимылды) бастау үшін көрсетілетін қызметті берушіге қағаз немесе электронды тәсілмен жолданған Стандарттың 9-тармағына сәйкес (бұдан әрі – өтініш) құжаттар тізімін ұсыну негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:
1) аумақтық инспекция кеңселерінің қызметшісі мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті тіркеуі- 30 минуттан артық емес;
2) аумақтық инспекция басшылығының жауапты орындаушыны таңдау - 2 сағаттан артық емес;
3) жауапты орындаушының құжаттарды қарауы, сұранысқа өтініш түскен күні ұсынылған дайындаудың нәтижесі бойынша:
лицензия және лицензия қосымшасы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап 15 (он бес) жұмыс күнінің ішінде;
лицензияны және лицензия қосымшасын қайта рәсімдеу кезінде 15 жұмыс күнінен кеш емес;
лицензияны және лицензия қосымшасының телнұсқасын беру 2 жұмыс күнінің ішінде;
4) жауапты тарапқа лицензияны және лицензия қосымшасын дайындау, лицензияны, қайта рәсімдеуді және лицензия қосымшасының дубликатын ветеринария саласында қызмет ету немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметке дәлелді бас тартуға көрсетілетін қызметті беруші басшының қол қоюы 2 сағаттан артық емес;
5) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелері - 30(отыз) минуттан артық емес.
1. Мынадай рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-қимылдар) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) басшының резолюция қолдануы;
3) жауапты тарапқа лицензияны және лицензия қосымшасын дайындау, лицензияны және лицензия қосымшасының дубликатын ветеринария саласында қызмет ету немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметке дәлелді бас тарту;
4) электронды құжат көрсетілетін қызметті берушінің электронды сандық қолымен(әрі қарай - ЭСҚ);

5) выдача результатов оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень работников услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии услугодателя;
2) ответственный исполнитель, который рассматривает и подготавливает результаты государственной услуги;
3) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация канцелярией заявления на получение государственной услуги не более 30 минут, поступившего от услугополучателей через портал или на бумажном носителе и передача руководству;
2) руководство определяет ответственного исполнителя и передает на исполнение – не более 2 часов;
3) проверка полноты и достоверности ответственным исполнителем представленных документов – в день поступления заявления и подготовка лицензии и (или) приложения к лицензии, переоформление, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии – в сроки, указанные в пункте 4 Стандарта;
4) подписание руководителем услугодателя лицензии и (или) приложения к лицензии, переоформление, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии – не более 2 часов;
5) выдача результатов оказания государственной услуги услугополучателю – не более 30 (тридцати) минут.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги приведены в Справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии" согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии" (далее - Регламент).
4. Описание порядка взаимодействия использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление через портал.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал.
Пошаговые действия и решения услугодателя через портал приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:

5) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) кеңсе қызметшісі;
2) қарайтын және шешім жобасын әзірлейтін жауапты орындаушы;
3) басшылық.
3. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсетіп, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) жүйелігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішін портал арқылы не қағаз тасығышта және аумақтық инспекция басшысы арқылы берген аумақтық инспекция кеңселерінің қызметшісі мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті тіркеу 30 минуттан артық емес;
2) аумақтық инспекция басшысы жауапты орындаушыны 2 сағаттан артық емес анықтайды және орындауға жібереді;
3) өтініш түскен күні жауапты орындаушы ұсынылған құжаттың толықтығы мен нақтылығын тексеру, лицензияны және лицензия қосымшасын дайындау, лицензияны, қайта рәсімдеуді және лицензия қосымшасының дубликатын ветеринария саласында қызмет ету немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметке дәлелді бас тартуға көрсетілетін қызметті беру мерзімі Стандарттың 4 тармағында көрсетілген;
4) жауапты тарапқа лицензияны және лицензия қосымшасын дайындау, лицензияны, қайта рәсімдеуді және лицензия қосымшасының дубликатын ветеринария саласында қызмет ету немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметке дәлелді бас тартуға көрсетілетін қызметті беруші басшының қол қоюы 2 сағаттан артық емес;
5) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелері - 30(отыз) минуттан артық емес.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында «Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» осы «Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» регламентіне (бұдан әрі – Регламент) 1-қосымшасында келісілген.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушіге өтінішін береді.
6. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсеткенде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібінің және рәсімі (іс-қимыл) жүйелілігінің сипаттамасы.
Портал арқылы қызмет көрсетушінің қызмет қадамдары мен шешімдері осы Регламенттiң 2-қосымшасында келтірілген:

1) процесс 1 – ввод исполнителем услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в "Е-лицензировании" для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в "Е-лицензировании" подлинности данных о зарегистрированном исполнителе услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование в "Е-лицензировании" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных исполнителя услугодателя;
4) процесс 3 – выбор исполнителем услугодателя государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы заявления для оказания государственной услуги и ввод исполнителем услугодателя данных услугополучателя;
5) процесс 4 – направление запроса через шлюз "электронного правительства" в государственную базу данных "Физические лица" (далее – ГБД ФЛ) или "Юридические лица" (далее – ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы заявления в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование исполнителем услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме заявления;
9) процесс 7 – регистрация и обработка заявления в "Е-лицензировании";
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствие предоставляемых документов услугополучателем и основаниям для выдачи разрешения;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в "Е-лицензировании";
12) процесс 9 – получение услугополучателем результата государственной услуги (электронное разрешение) сформированной в "Е-лицензировании". Электронное разрешение формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии,
переоформление, выдача
дубликатов лицензии для
занятия деятельностью в
области ветеринарии"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия
деятельностью в области ветеринарии"
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии,
переоформление, выдача
дубликатов лицензии для
занятия деятельностью в
области ветеринарии"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии,
переоформление, выдача
дубликатов лицензии для
занятия деятельностью в
области ветеринарии"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 8
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
21 июля 2014 года № 7-1/374
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории"

1) 1-үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы мемлекеттік қызметті көрсету үшін «Е-лицензиялауға» логині мен паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
2) 1-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген орындаушысы туралы деректердің дұрыстығын логин мен пароль арқылы «Е-лицензиялауда» тексеру;
3) 2-үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты «Е-лицензиялауда» авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы осы Регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызметтi көрсету үшiн сұрату нысанын экранға шығаруы және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысымен көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
5) 4-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы «Жеке тұлғалар» (бұдан әрі – ЖТ МДҚ) немесе «Заңды тұлғалар» (бұдан әрі – ЗТ МДҚ) мемлекеттік деректер қорына «электрондық үкімет» шлюзі арқылы сұратуды жолдау;
6) 2-шарт – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да болуын тексеру;
7) 5-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДБ / ЗТ МДБ-да болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – өтініш нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгі қою бөлігінде толтыру және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды өтініш нысанына тіркеуі;
9) 7-үдеріс – сұратуды «Е-лицензиялауда» тіркеу және өңдеу;
10) 3-шарт – рұқсат беру үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың сәйкестігін және негіздерге сай екенін қызмет көрсетушінің тексеруі;
11) 8-үдеріс – «Е-лицензиялауда» көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратқан қызметінен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының «Е-лицензиялауда» қалыптасқан қызмет қорытындысын (электрондық рұқсат) алуы. Электрондық рұқсат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып қалыптастырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
регламенті «Ветеринария
саласындағы қызметпен
айналысуға лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру» мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет регламентіне
1 қосымша
«Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің
анықтамалығы
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
регламенті «Ветеринария
саласындағы қызметпен
айналысуға лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру» мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет регламентіне
2 қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің диаграммасы
Шартты белгілер:
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
регламенті «Ветеринария
саласындағы қызметпен
айналысуға лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру» мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет регламентіне
3 қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі
функционалдық өзара әрекеттесудің диаграммасы
Шартты белгілер:
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 21 шілдедегі
№ 7-1/374 бұйрығымен бекітілген
8-қосымша
«Тиiстi аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны
ауыстырылатын (тасымалданатын) объектiлердiң экспортына, импортына және
транзитiне рұқсат беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории" (далее - государственная услуга) оказывается Главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором Республики Казахстан или его заместителями (далее - услугодатель) в соответствии со Стандартом государственной услуги "Выдача разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2014 года № 664 (далее – Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Агентства Республики Казахстан по связи и информации (далее – центр);
2) канцелярии территориальных инспекций Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - теринспекции);
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги - электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - разрешение на импорт, экспорт, транзит перемещаемых (перевозимых) объектов (далее – разрешение).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с прилагаемыми документами, указанными в пункте 9 Стандарта (далее – заявление), поданного услугодателю бумажным или электронным способом.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) регистрация работником канцелярии теринспекции заявления на получение государственной услуги – не более 15 (пятнадцати) минут;
2) выбор руководством теринспекции ответственного исполнителя – не более 2 часов;
3) рассмотрение ответственным исполнителем документов, представленных в запросе на достоверность, а также соответствие перечню, указанному в пункте 9 Стандарта – в день поступления заявления;
4) на импорт, экспорт перемещаемого (перевозимого) объекта - не более 10 (десяти) рабочих дней, за исключением разрешений, требующих транзитного согласования со службами других государств на транзитный провоз перемещаемого (перевозимого) объекта - до 30 (тридцать) рабочих дней и прохождения карантина живых животных - до 60 (шестьдесят) календарных дней; на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов – 5 (пять) рабочих дней:
руководитель теринспекции на основании результатов ветеринарно-санитарного заключения направляет запрос в ведомство уполномоченного органа в области ветеринарии (далее – ведомство) на выдачу разрешения.
ответственный исполнитель ведомства рассматривает, анализирует содержащиеся сведения в запросе и вносит услугодателю для принятия решения;
услугодатель после рассмотрения представленных документов, выдает разрешение при условии наличия предприятия или лица в Едином реестре организации и лиц (в виде телетайпограммы с указанием наименования перемещаемого (перевозимого) объекта, его объема и маршрута следования, а также: для юридических лиц - наименования, адреса и учетного номера объекта производства, выданного ведомством, для физических лиц - фамилии, имени, отчества и адреса проживания, осуществляющих транспортировку (перемещение) перемещаемых (перевозимых) объектов).

1. Жалпы ережелер
1. «Тиiстi аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектiлердiң экспортына, импортына және транзитiне рұқсат беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Мемлекеттік қызметті Министрліктің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 17 маусымдағы № 664 қаулысымен бекітілген «Тиiстi аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектiлердiң экспортына, импортына және транзитiне рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасы ақпарат және байланыс агенттігі (әрі қарай-орталық) құқықтық шаруашылық жүргізуге «Халыққа қызмет күрсету орталығына»;
2) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің аумақтық инспекцияларының кеңселері;
3) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына, транзитіне рұқсат (бұдан әрі – рұқсат).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процедураны (іс-қимылды) бастау үшін көрсетілетін қызметті берушіге қағаз немесе электронды тәсілмен жолданған Стандарттың 9-тармағына сәйкес (бұдан әрі – өтініш) құжаттар тізімін ұсыну негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:
1) аумақтық инспекция кеңселерінің қызметшісі мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті тіркеуі - 30 минуттан артық емес;
2) аумақтық инспекция басшылығының жауапты орындаушыны таңдау - 2 сағаттан артық емес;
3) орындаушымен өтініште ұсынылған құжаттардың дұрыстығын, сондай-ақ стандарттың 9-тармағына көрсетілген тізіміне сәйкестігін қарау;
4) сұраныстың қаралу мерзімі құжаттар тапсырған сәттен бастап орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні импортқа, экспортқа – 10 (он) жұмыс күнінен артық емес, басқа мемлекеттердің қызметтерімен транзиттік келісуді талап ететін рұқсаттарды қоспағанда орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні транзиттік тасуға – 30 (отыз) жұмыс күніне дейін және тірі жануарлардың карантиннен өтуіне – күнтізбелік 60 (алпыс) күнге дейін орны ауыстырылатын транзиттік объектілерге - 5 (бес) жұмыс күнінен аспайды;
ветеринариялық-санитариялық қорытынды нәтижелерінің негізінде аумақтық инспекция басшысы уәкілетті органның ведомствосына белгіленген нысан бойынша орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні импорттауға, экспорттауға рұқсат беруге өтінім немесе жазбаша түрде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні импорттауға, экспорттауға рұқсат беруге дәлелді бас тарту шығаруды жолдайды;
өтінімде бар мәліметтерді қарайды, талдайды және көрсетілетін қызметті берушіге шешім қабылдау үшін енгізеді;
көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттарды қарап болғаннан кейін келесідей шешім шығарады:
көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттарды қарағаннан кейін ұйымдар мен тұлғалардың біріңғай тізілімінде кәсіпорынның немесе тұлғаның бар болуы шартымен орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні импорттауға, экспорттауға рұқсатты (орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің атауын, оның көлемін және жүру маршрутын, сондай-ақ, орны ауыстырылатын (тасымалданатын объектілерді тасымалдауды (орнын ауыстыруды) жүзеге асыратын: заңды тұлғалар үшін атауын, мекен-жайын және ведомство берген өндірістік объектінің есептік нөмірін, жеке тұлғалар үшін тегін, атын, әкесінің атын және тұрғылықты мекен-жайын көрсете отырып, телетайпограмма түрінде) береді;
орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні импорттауға, экспорттауға рұқсат беруге жазбаша түрде дәлелді бас тарту шешімін беру.

5) выдача результатов оказания государственной услуги услугополучателю – не более 30 (тридцати) минут.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) наложение резолюции руководством теринспекции;
3) полнота и достоверность, представленных документов;
4) ветеринарно-санитарное заключение, запрос в ведомство на выдачу разрешения, анализ запроса и подготавка проект решения;
5) выдача результатов оказания государственной услуги.
3 Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень работников услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии теринспекции;
2) ответственный исполнитель теринспекции, который проводит ветеринарно-санитарную экспертизу;
3) руководство теринспекции, направляет запрос в ведомство на выдачу разрешения;
4) ответственный исполнитель ведомства, который рассматривает и подготавливает проект решения;
5) услугодатель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация канцелярией теринспекции заявления на получение государственной услуги не более 15 минут, поступившего от услугополучателей через портал или на бумажном носителе и передача руководству теринспекции;
2) руководство теринспекции определяет ответственного исполнителя и передает на исполнение не более 2 часов;
3) проверка полноты и достоверности ответственным исполнителем теринспекии представленных документов - в день поступления заявления;
4) на импорт, экспорт перемещаемого (перевозимого) объекта - не более 10 (десяти) рабочих дней, за исключением разрешений, требующих транзитного согласования со службами других государств на транзитный провоз перемещаемого (перевозимого) объекта - до 30 (тридцать) рабочих дней и прохождения карантина живых животных - до 60 (шестьдесят) календарных дней; на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов – 5 (пять) рабочих дней:
руководитель теринспекции на основании результатов ветеринарно-санитарного заключения направляет запрос в ведомство уполномоченного органа в области ветеринарии (далее – ведомство) на выдачу разрешения.
ответственный исполнитель ведомства рассматривает, анализирует содержащиеся сведения в запросе и вносит услугодателю для принятия решения;
услугодатель после рассмотрения представленных документов, выдает разрешение при условии наличия предприятия или лица в Едином реестре организации и лиц (в виде телетайпограммы с указанием наименования перемещаемого (перевозимого) объекта, его объема и маршрута следования, а также: для юридических лиц - наименования, адреса и учетного номера объекта производства, выданного ведомством, для физических лиц - фамилии, имени, отчества и адреса проживания, осуществляющих транспортировку (перемещение) перемещаемых (перевозимых) объектов);

5) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелері – 30 (отыз) минуттан артық емес.
1. Мынадай рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-қимылдар) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) аумақтық инспекция басшысының резолюция қолдануы;
3) ұсынылған құжаттың толықтығын және нақтылығы;
4) ветеринариялық-санитариялық қорытынды, рұқсат беруге ведомстваға сұраныс, сұранысқа талдау және шешім жобасын дайындау;
5) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) аумақтық инспекцияның кеңсе қызметшісі;
2) ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізетін аумақтық инспекцияның жауапты орындаушы;
3) ведомстваға рұқсат беруге сұраныс жіберетін аумақтық инспекция басшысы;
4) қарайтын және шешім жобасын әзірлейтін мекеменің жауапты орындаушы;
5) басшылық.
3. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсетіп, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) жүйелігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішін портал арқылы не қағаз тасығышта және аумақтық инспекция басшысы арқылы берген аумақтық инспекция кеңселерінің қызметшісі мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті тіркеу 15 минуттың ішінде тіркеу;
2) аумақтық инспекция басшысы жауапты орындаушыны 2 сағаттан артық емес анықтайды және орындауға жібереді;
3) өтініш түскен күні жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын және дұрыстығын тексеру;
4) сұраныстың қаралу мерзімі құжаттар тапсырған сәттен бастап орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні импортқа, экспортқа –10 (он) жұмыс күнінен артық емес, басқа мемлекеттердің қызметтерімен транзиттік келісуді талап ететін рұқсаттарды қоспағанда орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні транзиттік тасуға – 30 (отыз) жұмыс күніне дейін және тірі жануарлардың карантиннен өтуіне – күнтізбелік 60 (алпыс) күнге дейін орны ауыстырылатын транзиттік объектілерге - 5 (бес) жұмыс күнінен аспайды;
ветеринариялық-санитариялық қорытынды нәтижелерінің негізінде аумақтық инспекция басшысы уәкілетті органның ведомствосына белгіленген нысан бойынша орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні импорттауға, экспорттауға рұқсат беруге өтінім жолдайды;
жауапты орындаушы өтінімде бар мәліметтерді қарайды, талдайды және көрсетілетін қызметті берушіге шешім қабылдау үшін енгізеді;
көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттарды қарап болғаннан кейін келесідей шешім шығарады:
көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттарды қарағаннан кейін ұйымдар мен тұлғалардың біріңғай тізілімінде кәсіпорынның немесе тұлғаның бар болуы шартымен орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні импорттауға, экспорттауға рұқсатты (орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің атауын, оның көлемін және жүру маршрутын, сондай-ақ, орны ауыстырылатын (тасымалданатын объектілерді тасымалдауды (орнын ауыстыруды) жүзеге асыратын: заңды тұлғалар үшін атауын, мекен-жайын және ведомство берген өндірістік объектінің есептік нөмірін, жеке тұлғалар үшін тегін, атын, әкесінің атын және тұрғылықты мекен-жайын көрсете отырып, телетайпограмма түрінде) береді;
орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні импорттауға, экспорттауға рұқсат беруге жазбаша түрде себептері көрсетілген дәлелді бас тарту шешімін беру.

5) выдача результатов оказания государственной услуги услугополучателю – не более 30 (тридцати) минут.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги приведены в Справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории" согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги "Выдача разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории" (далее - Регламент).
4. Описание порядка взаимодействия с центром, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление с прилагаемыми документами указанными в пункте 9 Стандарта в центр.
Пошаговые действия и решения услугодателя через центр приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора Центра в информационной системе Центра логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод оператором Центра данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности-данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ПШЭП в государственной базе данных юридических лиц (далее - ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя, а также в единой нотариальной информационной системе (далее – ЕНИС) – о данных доверенности представителя услугополучателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;

5) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелері - 30(отыз) минуттан артық емес.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында «Тиiстi аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектiлердiң экспортына, импортына және транзитiне рұқсат беру» осы «Тиiстi аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектiлердiң экспортына, импортына және транзитiне рұқсат беру» регламентіне (бұдан әрі – Регламент) 1-қосымшасында келісілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде орталықпен өзара
іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану
тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушіге өтінішін береді.
Орталықтың кіріктірілген ақпараттық жүйесі арқылы қадамдық іс-қимылдар мен шешімдер осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген:
1) 1-үрдіс – Орталықтың ақпараттық жүйесіне Орталық операторының мемлекеттік қызмет көрсету үшін логин мен құпия сөз (авторлану үрдісі) енгізуі;
2) 2-үрдіс – Орталық операторының осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұраным нысанын экранға шығару және Орталық операторының көрсетілетін қызметті алушы деректерін, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхат бойынша деректерді енгізуі (нотариалды куәландырылған сенімхат болған кезде, сенімхатты өзгеше куәландырған сенімхат деректері толтырылмайды);
3) 3-үрдіс – ЭҮТШ арқылы заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер базасына (бұдан әрі – ЗТ МДБ) көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы, сондай-ақ бірыңғай нотариалды ақпараттық жүйеге (бұдан әрі - БНАЖ) – көрсетілетін қызметті алушы өкілінің деректері туралы сұраным жолдау;
4) 1-шарт – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЗТ МДБ-да, сенімхат деректерінің БНАЖ-да бар-жоғын тексеру;
5) 4-үрдіс – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЗТ МДБ-да, сенімхат деректерінің БНАЖ-да болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
6) 5-үрдіс – Орталық операторының сұранымды қағаз нысанында құжаттардың бар-жоғы туралы белгілеу және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды сканерден өткізу, оларды сұраным нысанына бекіту және мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранымның толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыру бөлігінде толтыруы;

7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ПШЭП в ИС ГБД;
8) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД и обработка государственной услуги в ИС ГБД;
9) условие 2 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя для выдачи разрешения;
10) процесс 8 – прекращение оказания государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя и направление услугополучателю соответствующее уведомление;
11) процесс 9 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (электронное разрешение) сформированной ИС ГБД. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
10. Пошаговые действия и решения услугодателя через портал приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию через портал с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей через портал);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) через портал для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка порталом подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы заявления для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка через портал срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;

7) 6-үрдіс - ЭҮТШ арқылы Орталық операторы ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұранымын) «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-ға жіберу;
8) 7-үрдіс – сұранымды МДБ АЖ-да тіркеу және «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да мемлекеттік көрсетілетін қызметті өңдеу;
9) 2-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің лицензия беру үшін көрсетілетін қызметті алушының сәйкестігін тексеруі;
10) 8-үрдіс – ББАЖ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметінен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9-үрдіс –МДБ АЖ қалыптастырған мемлекеттік қызмет көрсету (электрондық лицензия) нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасы ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырады.
6. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібі мен рәсімдері (іс-қимылдары) кезектілігінің сипаттамасы:
Портал арқылы қызмет көрсетушінің қызмет қадамдары мен шешімдері осы Регламенттiң 3-қосымшасында келтірілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегiмен порталда тiркелуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (порталда тiркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшiн жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталға көрсетілетін қызметті алушының паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын логин (жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (бұдан әрі – БСН) мен пароль порталмен тексеру;
4) 2-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты порталда авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және қажетті құжаттарды электрондық түріндегі сұратуын тіркей отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып толтыруы (деректерді енгізу);
6) 4-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының сұратуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін таңдауы;
7) шарт – порталда ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің ішінде болмауын, сондай-ақ сұратуда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру.

9) процесс 7 – регистрация и обработка заявления в ИС ЕАСУ;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствие предоставляемых документов услугополучателем и основаниям для выдачи разрешения;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя на портале;
12) процесс 9 – получение услугополучателем результата государственной услуги (электронное разрешение) сформированной на портале. Электронное разрешение формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения на
экспорт, импорт и транзит
перемещаемых (перевозимых)
объектов с учетом оценки
эпизоотической ситуации
на соответствующей
территории"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых)
объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории"
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения на
экспорт, импорт и транзит
перемещаемых (перевозимых)
объектов с учетом оценки
эпизоотической ситуации
на соответствующей
территории"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через Центр обслуживания населения
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения на
экспорт, импорт и транзит
перемещаемых (перевозимых)
объектов с учетом оценки
эпизоотической ситуации
на соответствующей
территории"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 4
к Регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения на
экспорт, импорт и транзит
перемещаемых (перевозимых)
объектов с учетом оценки
эпизоотической ситуации
на соответствующей
территории"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 9
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 21 июля 2014 года № 7-1/374
Регламент государственной услуги
"Проведение учетной регистрации физических или юридических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Проведение учетной регистрации физических или юридических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель) в соответствии со Стандартом государственной услуги "Проведение учетной регистрации физических или юридических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2014 года № 664 (далее – Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:

9) 7-үдеріс – сұратуды ББАЖ АЖ -да тіркеу және өңдеу;
10) 3-шарт – рұқсат беру үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың сәйкестігін және негіздерге сай екенін қызмет көрсетушінің тексеруі;
11) 8-үдеріс – ББАЖ АЖ -да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратқан қызметінен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
регламенті «Тиiстi аумақтағы
эпизоотиялық жағдайды
бағалауды ескере отырып,
орны ауыстырылатын (тасымалданатын)
объектiлердiң экспортына,
импортына және транзитiне
рұқсат беру» мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет регламентіне
1 қосымша
«Тиiстi аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны
ауыстырылатын (тасымалданатын) объектiлердiң экспортына, импортына және
транзитiне рұқсат беру» мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің
анықтамалығы
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
регламенті «Тиiстi аумақтағы
эпизоотиялық жағдайды
бағалауды ескере отырып, орны
ауыстырылатын
(тасымалданатын)
объектiлердiң экспортына,
импортына және транзитiне
рұқсат беру» мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2 қосымша
Орталық арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің диаграммасы
Шартты белгілер:
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
регламенті «Тиiстi аумақтағы
эпизоотиялық жағдайды
бағалауды ескере отырып, орны
ауыстырылатын
(тасымалданатын)
объектiлердiң экспортына,
импортына және транзитiне
рұқсат беру» мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет регламентіне
3 қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің диаграммасы
Шартты белгілер:
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
регламенті
«Тиiстi аумақтағы эпизоотиялық
жағдайды
бағалауды ескере отырып, орны
ауыстырылатын
(тасымалданатын)
объектiлердiң экспортына,
импортына және транзитiне
рұқсат беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламентіне
4 қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі
функционалдық өзара әрекеттесудің диаграммасы
Шартты белгілер:
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 21 шілдедегі
№ 7-1/374 бұйрығымен бекітілген
9-қосымша
«Ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын заңды және жеке
тұлғаларды тіркеуді жүргізу» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларды тіркеуді жүргізу» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Министрліктің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті аумақтық инспекция (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 17 маусымдағы № 664 қаулысымен бекітілген «Ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларды тіркеуді жүргізу» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:

1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги - электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – направление услугополучателю уведомления о включении или не включении его в Реестр специалистов, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с прилагаемыми документами, указанными в пункте 9 Стандарта (далее – заявление), поданного услугодателю бумажным или электронным способом.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) регистрация работником канцелярии заявления на получение государственной услуги – не более 30 (тридцати) минут;
2) выбор руководством ответственного исполнителя – не более 2 часов;
3) рассмотрение ответственным исполнителем документов, представленных в запросе на достоверность, а также соответствие перечню, указанному в пункте 9 Стандарта – в день поступления заявления;
4) ответственный исполнитель рассматривает и подготавливает проект решения не более 3 (трех) рабочих дней;
5) подписание руководством решения о включении/не включении в Реестр не более 1 часа;
6) ответственный исполнитель направляет уведомление физическому и/или юридическому лицу о включении/не включении в Реестр не более 5 минут.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) наложение резолюции руководством теринспекции;
3) полнота и достоверность, представленных документов;
4) внесение записи в Реестр;
5) электронный документ, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя услугодателя.
6) уведомление физическому и/или юридическому лицу о включении/не включении в Реестр.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень работников услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:

1) көрсетілетін қызметті беруші кеңселері;
2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде..3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – сараптама актісі (сынақ хаттамасы).
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға оны ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын мамандар тізіліміне енгізу немесе енгізбеу туралы хабарламаны жолдау.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процедураны (іс-қимылды) бастау үшін көрсетілетін қызметті берушіге қағаз немесе электронды тәсілмен жолданған Стандарттың 9-тармағына сәйкес (бұдан әрі – өтініш) құжаттар тізімін ұсыну негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:
1) аумақтық инспекция кеңселерінің қызметшісі мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті тіркеуі- 30 минуттан артық емес;
2) аумақтық инспекция басшылығының жауапты орындаушыны таңдау - 2 сағаттан артық емес;
3) орындаушымен өтініште ұсынылған құжаттардың дұрыстығын, сондай-ақ стандарттың 9-тармағына көрсетілген тізіміне сәйкестігін қарау;
4) қарайтын және шешім жобасын дайындайтын жауапты орындаушы 3 (үш) жұмыс күнінен артық емес;
5) Реестрге кірістіру немесе кірістірмеу шешімі жайлы басшының қол қоюы 1 жұмыс күнінен артық емес;
6) жауапты орындаушының заңды және жеке тұлғаларға реестрге кірістіру немесе кірістірмеу шешімі жайлы жолдауы 15 минуттан артық емес;
6. Мынадай рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-қимылдар) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) аумақтық инспекция басшысының резолюция қолдануы;
3) ұсынылған құжаттардың толықтығы мен дұрыстығы;
4) Реестрге жазба енгізу;
5) электронды құжат көрсетілетін қызметті берушінің электронды сандық қолымен(әрі қарай - ЭСҚ);
6) заңды және жеке тұлғаларға реестрге кірістіру немесе кірістірмеу шешімі жайлы хабарлау.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:

1) работник канцелярии;
2) ответственный исполнитель, который рассматривает и подготавливает проект решения;
3) руководитель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация канцелярией заявления на получение государственной услуги не более 30 минут, поступившего от услугополучателей через портал или на бумажном носителе и передача руководству;
2) руководство определяет ответственного исполнителя и передает на исполнение не более 2 часов;
3) проверка полноты и достоверности ответственным исполнителем представленных документов - в день поступления заявления;
4) ответственный исполнитель рассматривает и подготавливает проект решения не более 3 (трех) рабочих дней;
5) подписание руководством решения о включении/не включении в Реестр не более 1 часа;
6) направление уведомления физического и/или юридического лица о включении/не включении в Реестр не более 15 минут.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги приведены в Справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Проведение учетной регистрации физических или юридических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии" согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги "Проведение учетной регистрации физических или юридических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии" (далее - Регламент).
4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление через портал.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал.
Пошаговые действия и решения услугодателя через портал приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию через портал с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей через портал);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) через портал для получения государственной услуги;

1) кеңсе қызметшісі;
2) қарайтын және шешім жобасын әзірлейтін жауапты орындаушы;
3) басшылық.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсетіп, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) жүйелігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішін портал арқылы не қағаз тасығышта және аумақтық инспекция басшысы арқылы берген аумақтық инспекция кеңселерінің қызметшісі мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті тіркеу 30 минуттың ішінде тіркеу;
2) аумақтық инспекция басшысы жауапты орындаушыны 2 сағаттан артық емес анықтайды және орындауға жібереді;
3) өтініш түскен күні жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын және дұрыстығын тексеру;
4) қарайтын және шешім жобасын дайындайтын жауапты орындаушы 3 (үш) жұмыс күнінен артық емес;
5) Реестрге кірістіру немесе кірістірмеу шешімі жайлы басшының қол қоюы 1 жұмыс күнінен артық емес;
6) заңды және жеке тұлғаларға реестрге кірістіру немесе кірістірмеу шешімі жайлы хабарлауды жолдау 15 минуттан артық емес.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында «Ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларды тіркеуді жүргізу» осы «Ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларды тіркеуді жүргізу» регламентіне (бұдан әрі – Регламент) 1-қосымшасында келісілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің
сипаттамасы
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушіге өтінішін береді.
11. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсеткенде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібінің және рәсімі (іс-қимыл) жүйелілігінің сипаттамасы.
Портал арқылы қызмет көрсетушінің қызмет қадамдары мен шешімдері осы Регламенттiң 2-қосымшасында келтірілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегiмен порталда тiркелуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (порталда тiркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшiн жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталға көрсетілетін қызметті алушының паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);

3) условие 1 – проверка порталом подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы заявления для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка порталом срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) заявления на оказание государственной услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного разрешения (заявление услугополучателя) и обработка заявления на портале;
11) условие 3 – проверка услугодателем соответствие предоставляемых документов услугополучателем и основаниям для выдачи разрешения;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя на портале;
13) процесс 9 – получение услугополучателем результата государственной услуги, сформированной на портале. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Пошаговые действия и решения при оказании государственной услуги через услугодателя приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод исполнителем услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) на портале для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном исполнителе услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование на портале сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных исполнителя услугодателя;

3) 1-шарт – тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын логин (жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (бұдан әрі – БСН) мен пароль арқылы порталмен тексеру;
4) 2-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты порталда авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және қажетті құжаттарды электрондық түріндегі сұратуын тіркей отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып толтыруы (деректерді енгізу);
6) 4-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының сұратуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт – порталмен ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің ішінде болмауын, сондай-ақ сұратуда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру.
8) 5-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ-ның дұрыстығы расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – қызметті көрсетуге сұратуға толтырылған нысанды (енгiзiлген деректердi) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы растауы (қол қою);
10) 7-үдеріс –порталында электрондық рұқсатты (көрсетілетін қызметті алушының өтініші) тіркеу және өтінішті өңдеу;
11) 3-шарт – рұқсат беру үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың сәйкестігін және негіздерге сай екенін қызмет көрсетушінің тексеруі;
12) 8-үдеріс –көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметінен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
13) 9-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ұйымдастырылған қызмет қорытындысын (рұқсат) алу. Электронды құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдану арқылы жасалады.
Қызмет көрсетушінің қызмет қадамдары мен шешімдері осы Регламенттiң 3-қосымшасында келтірілген:
1) 1-үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы мемлекеттік қызметті көрсету үшін портал логині мен паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
2) 1-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген орындаушысы туралы деректердің дұрыстығын логин мен пароль арқылы порталмен тексеру;
3) 2-үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты порталмен авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

4) процесс 3 – выбор исполнителем услугодателя государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы заявления для оказания государственной услуги и ввод исполнителем услугодателя данных услугополучателя;
5) процесс 4 – направление запроса через шлюз "электронного правительства" в государственную базу данных "Физические лица" (далее – ГБД ФЛ) или "Юридические лица" (далее – ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы заявления в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование исполнителем услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме заявления;
9) процесс 7 – регистрация и обработка заявления на портале;
10) 1 условие 3 – проверка услугодателем соответствие предоставляемых документов услугополучателем и основаниям для выдачи разрешения;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя на портале;
12) процесс 9 – получение услугополучателем результата государственной услуги сформированной на портале. Электронное разрешение формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Проведение учетной
регистрации физических или
юридических лиц,
осуществляющих
предпринимательскую
деятельность в области
ветеринарии"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Проведение учетной регистрации физических или юридических лиц, осуществляющих
предпринимательскую деятельность в области ветеринарии"
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Проведение учетной
регистрации физических или
юридических лиц,
осуществляющих
предпринимательскую
деятельность в области
ветеринарии"
Диаграмма 1 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту государственной
услуги "Проведение учетной
регистрации физических или
юридических лиц,
осуществляющих
предпринимательскую
деятельность в области
ветеринарии"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 10
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
21 июля 2014 года № 7-1/374
Перечень утративших силу некоторых приказов Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
1. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 7 июля 2011 года № 08-3/383 "Об утверждении регламента оказания государственной услуги "Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7107, опубликованный 8 октября 2011 года в газете "Казахстанская правда" № 323-324 (26714-26715)).

4) 3-үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы осы Регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызметтi көрсету үшiн сұрату нысанын экранға шығаруы және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысымен көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
5) 4-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы «Жеке тұлғалар» (бұдан әрі – ЖТ МДҚ) немесе «Заңды тұлғалар» (бұдан әрі – ЗТ МДҚ) мемлекеттік деректер қорына «электрондық үкімет» шлюзі арқылы сұратуды жолдау;
6) 2-шарт – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да болуын тексеру;
7) 5-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДБ / ЗТ МДБ-да болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – өтініш нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгі қою бөлігінде толтыру және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды өтініш нысанына тіркеуі;
9) 7-үдеріс – сұратуды порталмен тіркеу және өңдеу;
10) 3-шарт – рұқсат беру үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың сәйкестігін және негіздерге сай екенін қызмет көрсетушінің тексеруі;
11) 8-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратқан қызметінен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының қалыптасқан қызмет қорытындысын (электрондық рұқсат) алуы. Электрондық рұқсат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып қалыптастырылады.
1. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қажетті ақпарат пен консультацияны порталдың сall-орталығының телефоны (1414) арқылы алуға болады.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
регламенті
«Ветеринария саласында
кәсіпкерлік қызметті
жүзеге асыратын заңды және
жеке тұлғаларды
тіркеуді жүргізу» мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1 қосымша
«Ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын заңды және жеке
тұлғаларды тіркеуді жүргізу»мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің
анықтамалығы
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
регламенті
«Ветеринария саласында
кәсіпкерлік қызметті
жүзеге асыратын заңды және
жеке тұлғаларды
тіркеуді жүргізу» мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2 қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі
функционалдық өзара әрекеттесудің диаграммасы
Шартты белгілер:
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
регламенті
«Ветеринария саласында
кәсіпкерлік қызметті
жүзеге асыратын заңды және
жеке тұлғаларды
тіркеуді жүргізу» мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2 қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі
функционалдық өзара әрекеттесудің диаграммасы
Шартты белгілер:
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 21 шілдедегі
№ 7-1/374 бұйрығымен бекітілген
10-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрінің күші жойылған кейбір
бұйрықтарының тізбесі
1. «Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2011 жылғы 07 шілдедегі № 08-3/383 Бұйрығы (Қзақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылғы 8 тамызындағы № 7107 болып тіркелген, 2011 жылғы 8 тамызындағы № 323-324 (26714-26715) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған);

2. Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 августа 2011 года № 08-3/465 "Об утверждении Регламентов государственных услуг в области ветеринарии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7160, опубликованный 10 апреля 2012 года в газетах "Казахстанская правда" № 95-96 (26914-26915)).
3. Подпункты 13) и 14) пункта 1 приказа Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 октября 2012 года № 1-3/490 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области сельского хозяйства" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8065, опубликованный 28 декабря 2013 года в газете "Казахстанская правда" № 346 (27620)).

2. «Ветеринария саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2011 жылғы 9 тамыздағы № 08-3/465 Бұйрығы (Қзақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылғы 5 қыркүйегіндегі № 7160 болып тіркелген,2012 жылғы 10 сәуіріндегі № 138-412 (27215) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған);
3. «Ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 2 қазандағы № 1-3/490 Бұйрығы.( Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2012 жылы 8 қарашада № 8065 тіркелген, 2013 жылғы 28 желтоқсанындағы № 284 (28223) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған).