Об утверждении положений о Комитете лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и его областных территориальных инспекциях
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 10 октября 2014 года № 20-04/518. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 октября 2014 года № 9810. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 июня 2015 года № 18-5/520
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 05.06.2015 № 18-5/520 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 3 и подпунктом 6) пункта 1 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», а также постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 «Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о Комитете лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Положение о Акмолинской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Положение о Актюбинской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Положение о Алматинской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Положение о Атырауской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Положение о Восточно-Казахстанской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Положение о Жамбылской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан согласно приложению 7 к настоящему приказу;

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің және оның облыстық аумақтық инспекцияларының ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 10 қазандағы № 20-04/518 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 21 қазанда № 9810 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 5 маусымдағы № 18-5/520 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 05.06.2015 № 18-5/520 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Нормативтiк құқықтық актiлер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 3-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және 29-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына, сондай-ақ «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң кейбiр мәселелерi» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310  қаулысына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті туралы ережесі;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінiң Ақмола облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы туралы ереже;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінiң Ақтөбе облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы туралы ереже;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінiң Алматы облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы туралы ереже;
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінiң Атырау облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы туралы ереже;
6) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінiң Шығыс Қазақстан облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы туралы ереже;
7) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінiң Жамбыл облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы туралы ереже;

8) Положение о Западно-Казахстанской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) Положение о Карагандинской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) Положение о Костанайской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) Положение о Кызылординской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) Положение о Мангистауской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) Положение о Павлодарской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) Положение о Северо-Казахстанской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) Положение о Южно-Казахстанской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан согласно приложению 15 к настоящему приказу.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование в установленном законодательством порядке.
3. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и его областным территориальным инспекциям принять все необходимые меры по реализации настоящего приказа.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр
А. Мамытбеков
Приложение 1
к приказу Министра сельского
хозяйства
Республики Казахстан

8) осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінiң Батыс Қазақстан облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы туралы ереже;
9) осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінiң Қарағанды облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы туралы ереже;
10) осы бұйрықтың 10-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінiң Қостанай облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы туралы ереже;
11) осы бұйрықтың 11-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінiң Қызылорда облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы туралы ереже;
12) осы бұйрықтың 12-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінiң Маңғыстау облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы туралы ереже;
13) осы бұйрықтың 13-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінiң Павлодар облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі инспекциясы туралы ереже;
14) осы бұйрықтың 14-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінiң Солтүстік Қазақстан облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы туралы ереже;
15) осы бұйрықтың 15-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінiң Оңтүстiк Қазақстан облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы туралы ереже бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және заңнамада белгіленген тәртіппен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін;
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті және оның облыстық аумақтық инспекциялары осы бұйрықты іске асыру жөнінде барлық қажетті шараларды қабылдасын.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                        А. Мамытбеков
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің

от 10 октября 2014 года
№ 20-04/518
Положение о
Комитете лесного хозяйства и животного мира Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет) является государственным органом и ведомством в пределах компетенции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, осуществляющим реализационные, контрольные и надзорные функции в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий.
2. Комитет осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Комитет является юридическим лицом, подведомственным Министерству сельского хозяйства, в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Комитет вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Комитет имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Комитет по вопросам своей компетенции в установленном законодательстве порядке принимает решения, оформляемые приказами Председателя Комитета и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Комитета утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Юридический адрес Комитета: Республика Казахстан, 010000, город Астана, Есильский район, улица Орынбор, дом 8, административное здание «Дом министерств».
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение «Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
10. Настоящее Положение является учредительным документом Комитета.
11. Финансирование деятельности Комитета осуществляется из республиканского бюджета.
12. Комитету запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Комитета.
Если Комитету законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

2014 жылғы 10 қазандағы
№ 20-04/518 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман
шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті (бұдан әрi - Комитет) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң құзыретi шегінде орманшаруашылығы, жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқарушылық, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыратын мемлекеттік орган және ведомство болып табылады.
2. Комитет өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Комитет Министрлiкке ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы жазылған мөрлерi мен мөртабандары, белгiленген үлгідегi бланкілерi, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Комитет өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседi.
5. Егер Комитетке заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берiлген болса, оның мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болуына құқығы бар.
6. Комитет өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Комитет төрағасының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Комитеттің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Комитеттің заңды орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, «Министрліктер үйі» әкімшілік ғимараты.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті» республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Комитеттiң құрылтай құжаты болып табылады.
11.Комитеттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Комитеттің функциялары болып табылатын міндеттердi орындау мәселесіне кәсiпкерлiк субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге Комитетке тыйым салынады.
Егер Комитетке заңнамалық актілермен оған табыстар әкелетiн қызметті жүзеге асыру құқығы берiлсе, мұндай қызметтен алынған табыстар мемлекеттік бюджеттің кiрiсiне жiберiледi.

2. Основные задачи, функции, права и обязанности Комитета
13. Задачи - выполнение реализационных и контрольных функций в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий.
14. Функции:
1) осуществляет владение и пользование государственным лесным фондом в пределах компетенции, установленной Правительством Республики Казахстан;
2) осуществляет координацию и методическое руководство местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы, ведающих лесным хозяйством, а также лесных учреждений и природоохранных организаций по вопросам охраны, защиты, пользования лесным фондом, воспроизводства лесов и лесоразведения;
3) участвует в выработке предложений по формированию государственной лесной политики и ее реализации;
4) организовывает научное исследование и проектно-изыскательские работы в области охраны, защиты и пользования лесным фондом, воспроизводства лесов и лесоразведения, лесной селекции и лесного семеноводства;
5) организовывает и обеспечивает охрану, защиту, воспроизводство лесов и лесоразведение, регулирует лесопользование на территории государственного лесного фонда, находящегося в его функциональном ведении;
6) заслушивает отчет руководителя структурного подразделения местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, ведающего лесным хозяйством, а также руководителей лесных учреждений и природоохранных организаций по вопросам состояния, охраны, защиты, пользования лесным фондом, воспроизводства лесов и лесоразведения;
7) осуществляет государственный контроль и надзор за выполнением мероприятий по защите лесов от вредителей и болезней, своевременностью принятых мер по предупреждению возникновения, распространения, точностью учета и прогнозирования очагов вредителей и болезней леса, ослабления и гибели насаждений от неблагоприятных воздействий природного, антропогенного характера;
8) осуществляет государственный контроль и надзор за отводом лесосек;
9) осуществляет государственный контроль и надзор за соблюдением Правил отпуска древесины на корню и рубок леса, иных Правил лесопользования на участках государственного лесного фонда;
10) осуществляет государственный контроль и надзор за соблюдением режимов охраны в лесах особо охраняемых природных территорий;
11) осуществляет государственный контроль и надзор за соблюдением лесосеменного районирования, заготовки, переработки, хранения и использования лесных семян, ведением питомнического хозяйства на участках государственного лесного фонда;

2. Комитеттің негiзгi мiндеттерi, функциялары, құқықтары мен мiндеттері
13. Міндеттері -орман шаруашылығы, жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы іске асыру және бақылау функцияларын орындау.
14. Функциялары:
1) Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген құзыреті шегінде мемлекеттік орман қорын иелену мен пайдалануды жүзеге асырады;
2) орман қорын күзету, қорғау, пайдалану, ормандарды молықтыру және орман өсiру мәселелерi бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың орман шаруашылығымен айналысатын жергiлiктi атқарушы органдарын, сондай-ақ орман мекемелерi мен табиғат қорғау ұйымдарын үйлестiрудi және оларға әдістемелік басшылық жасауды жүзеге асырады;
3) мемлекеттік орман саясатын қалыптастыру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге және оны іске асыруға қатысады;
4) орман қорын күзету, қорғау және пайдалану, ормандарды молықтыру мен орман өсіру, орман селекциясы және орман тұқым шаруашылығы саласындағы ғылыми зерттеуді және жобалау-іздестіру жұмыстарын ұйымдастырады;
5) орман қорын күзетуді, қорғауды, ормандарды молықтыруды және орман өсіруді ұйымдастырады және қамтамасыз етеді, өзінің функционалдық қарамағындағы мемлекеттік орман қоры аумағында орман пайдалануды реттейді;
6) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының орман шаруашылығымен айналысатын құрылымдық бөлімшесі басшысының, сондай-ақ орман мекемелері мен табиғат қорғау ұйымдары басшыларының орман қорының жай-күйі, оны күзету, қорғау, пайдалану, ормандарды молықтыру және орман өсіру мәселелері бойынша есебін тыңдайды;
7) ормандарды орман зиянкестері мен ауруларынан қорғау жөнiндегi іс-шаралардың орындалуын, орман зиянкестері мен аурулары ошақтарының, екпелердің табиғи, антропогендік сипаттағы қолайсыз әсерлерден қурап-солып қалуының, таралуының алдын алу, олардың есебін жүргізу мен болжаудың дәлдiгi жөнiндегi шаралардың дер кезінде қабылдануына мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асырады;
8) кеспеағаштардың бөлінуіне мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
9) Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде сүректі түбірімен босату мен ағаш кесу қағидаларының, орман пайдаланудың өзге де қағидаларының сақталуына мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асырады;
10) ерекше қорғалатын табиғи аумақтар ормандарындағы күзет режимдерінің сақталуын мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
11) мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман тұқымдарының аудандастырылуына, орман тұқымдарын дайындау, өңдеу, сақтау мен пайдалану және олардың сапасын бақылау қағидаларының сақталуына, тұқымбақтар шаруашылығының жүргізілуіне мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асырады;

12) осуществляет государственный контроль и надзор за использованием земель лесного фонда в соответствии с их целевым назначением и охраной этих земель;
13) осуществляет государственный контроль и надзор за соблюдением порядка пользования государственным лесным фондом при строительных работах, добыче полезных ископаемых, прокладке коммуникаций и выполнении иных работ, не связанных с ведением лесного хозяйства и лесопользованием;
14) определяет направления научно-технического развития, организовывает научное исследование и проектно-изыскательские работы в области охраны, защиты и пользования лесным фондом, воспроизводства лесов и лесоразведения, лесной селекции и лесного семеноводства;
15) утверждает лесоустроительные проекты;
16) утверждает ежегодные объемы рубок леса на территории государственного лесного фонда;
17) утверждает лесосеменное районирование;
18) утверждает расчетные лесосеки на участках государственного лесного фонда и возраст рубок;
19) выдает разрешения на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы объектов растительного мира, их частей и дериватов, в том числе видов растений, отнесенных к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
20) обеспечивает ведение государственного учета лесного фонда, государственного лесного кадастра, государственного мониторинга лесов и лесоустройства на территории государственного лесного фонда;
21) выдает разрешения на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения;
22) устанавливает форму отчетности по выдаче удостоверений охотника;
23) осуществляет контрольный лов, лов с целью интродукции, реинтродукции и гибридизации, организует лов в замороопасных водоемах и (или) участках;
24) выдает разрешения на производство интродукции, реинтродукции, гибридизации животных, пользование животным миром, а также акклиматизацию;
25) организует и (или) обеспечивает проведение научных исследований и проектно-изыскательских работ в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
26) организует ведение государственного учета, кадастра и мониторинга животного мира;
27) на основании научных рекомендаций ведет паспортизацию рыбохозяйственных водоемов и (или) участков;

12) орман қоры жерлерiнiң олардың нысаналы мақсатына сәйкес пайдаланылуына және осы жерлердің қорғалуына мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асырады;
13) құрылыс жұмыстары, пайдалы қазбаларды өндіру, коммуникацияларды тарту және орман шаруашылығын жүргізумен және орман пайдаланумен байланысты емес өзге де жұмыстарды орындау кезінде мемлекеттік орман қорын пайдалану тәртiбiнiң сақталуына мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асырады;
14) орман қорын күзету, қорғау және пайдалану, ормандардың өсімін молайту және орман өсіру, орман селекциясы және орман тұқым шаруашылығы саласындағы ғылыми-техникалық даму бағыттарын айқындайды, ғылыми-зерттеулер және жобалау-іздестіру жұмыстарын ұйымдастырады;
15) орман орналастыру жобаларын бекітеді;
16) мемлекеттік орман қоры аумағында ағаш кесудің жыл сайынғы көлемдерін бекітеді;
17) орман тұқымдарын аудандастыруды бекітеді;
18) мемлекеттік орман қоры учаскелеріндегі есептік кеспеағаш аймағын және ағаштың кесілетін жасын бекітеді;
19) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен өсімдіктер дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын, оның ішінде өсімдіктердің сирек кездесетін және жойылып кету қаупі төнген санатқа жатқызылған түрлерін Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсаттар береді;
20) мемлекеттік орман қоры аумағында орман қорының мемлекеттік есебін, мемлекеттік орман кадастрын, ормандардың және орман орналастырудың мемлекеттік мониторингін жүргізуді қамтамасыз етеді;
21) Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенция қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсаттар береді;
22) аңшы куәлігін беру жөніндегі есептіліктің нысанын белгілейді;
23) бақылау үшін аулауды, интродукциялау, реинтродукциялау және будандастыру мақсатында аулауды жүзеге асырады, балықтың қырылу қаупі бар су айдындарында және (немесе) учаскелерінде аулауды ұйымдастырады;
24) жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге, жануарлар дүниесін пайдалануға, сондай-ақ жерсіндіруге рұқсаттар береді;
25) жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы ғылыми-зерттеулер мен жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізуді ұйымдастырады және (немесе) қамтамасыз етеді;
26) жануарлар дүниесін мемлекеттік есепке алуды, оның кадастры мен мониторингін жүргізуді ұйымдастырады;
27) ғылыми ұсынымдар негізінде балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін паспорттандыруды жүргізеді;

28) на основании научных рекомендаций принимает решение о мелиоративном лове рыб в случаях возникновения угрозы замора, который неизбежно приведет к гибели рыб и невозможности устранения такой угрозы путем проведения текущей рыбохозяйственной мелиорации водных объектов или их частей;
29) реализует государственную политику в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также особо охраняемых природных территорий;
30) согласовывает установку рыбозащитных устройств водозаборных сооружений;
31) распределяет с участием республиканских ассоциаций общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, а также общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства квоты изъятия объектов животного мира на основании, утвержденных лимитов;
32) устанавливает квоту изъятия объектов животного мира для научных исследований в соответствии с программами научных исследований в пределах лимита изъятия объектов животного мира, утвержденного Правительством Республики Казахстан;
33) ведет, размещает и ежеквартально обновляет на интернет-ресурсе реестр зоологических коллекций;
34) разрабатывает перечень рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения;
35) заключает договоры на ведение рыбного хозяйства и рыболовство;
36) осуществляет государственный контроль и надзор за соблюдением порядка осуществления интродукции, реинтродукции, гибридизации и акклиматизации животных;
37) проверяет деятельность пользователей животным миром в целях определения соблюдения требований законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
38) осуществляет государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
39) осуществляет контроль за соблюдением Правил ведения охотничьего, рыбного хозяйства;
40) осуществляет контроль за соблюдением Правил охоты и рыболовства;
41) осуществляет контроль за соблюдением нормативов в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
42) осуществляет контроль за соблюдением порядка содержания животных в неволе или полувольных условиях, а также зоологических коллекций;
43) осуществляет контроль за выполнением мероприятий по охране, воспроизводству и использованию животного мира;
44) при выявлении нарушений законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира приостанавливает деятельность или вносит предложение о запрещении деятельности пользователей животным миром в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;

28) ғылыми ұсынымдар негізінде балықтардың міндетті түрде қырылуына әкеп соғатын қырылу қаупі туындаған және су объектілерін немесе олардың бөліктерін ағымдағы балық шаруашылық мелиорациялауды жүргізу жолымен мұндай қауіпті жою мүмкін болмаған жағдайларда балықтарды мелиорациялық аулау туралы шешім қабылдайды;
29) жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, сондай-ақ ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады;
30) су жинау құрылыстарына балықтарды қорғау құрылғыларын орналастыруды келісімдеді;
31) бекітілген лимиттер негізінде қоғамдық аңшылар бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарының және аңшылық шаруашылығы субъектілерінің, сондай-ақ қоғамдық балық аулаушылар бірлестіктерінің және балық шаруашылығы субъектілерінің қатысуымен жануарлар дүниесінің объектілерін алу квоталарын бөледі;
32) Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен жануарлар дүниесі объектілерін алу лимиттерінің шегінде ғылыми зерттеулер бағдарламаларына сәйкес ғылыми зерттеулер үшін жануарлар дүниесі объектілерін алу квотасын белгілейді;
33) зоологиялық коллекциялар тізілімін жүргізеді, интернет-ресурста орналастырады және тоқсан сайын жаңартып отырады;
34) жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесін әзірлейді;
35) балық шаруашылығын жүргізуге және балық аулауға шарттар жасасады;
36) жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды, будандастыруды және жерсіндіруді жүзеге асыру тәртібінің сақталуына мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асырады;
37) Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасы талаптарының сақталуын айқындау мақсатында жануарлар дүниесін пайдаланушылардың қызметін тексереді;
38) жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
39) Аң, балық шаруашылығын жүргізу қағидаларының сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
40) Аңшылық және балық аулау қағидаларының сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
41) жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы нормативтердің сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
42) жануарларды еріксіз немесе жартылай ерікті жағдайларда ұстау тәртібінің, сондай-ақ зоологиялық коллекциялардың сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
43) жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану жөніндегі іс-шаралардың орындалуын бақылауды жүзеге асырады;
44) Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасының бұзылуы анықталған кезде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жануарлар дүниесін пайдаланушының қызметін тоқтата тұрады немесе қызметіне тыйым салу туралы ұсыныс енгізеді;

45) осуществляет контроль за выполнением условий договора физическими и юридическими лицами на ведение охотничьего и рыбного хозяйства;
46) осуществляет контроль за соблюдением установленных ограничений и запретов на пользование животным миром;
47) выдает справку о происхождении вылова;
48) согласовывает на основании биологического обоснования рыбохозяйственную мелиорацию на закрепленном рыбохозяйственном водоеме и (или) участке ежегодную корректировку данных промыслового запаса рыбных ресурсов и других водных животных, проводимую пользователями животным миром при специальном пользовании;
49) согласовывает решения местного исполнительного органа области о закреплении охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков;
50) согласовывает технико-экономическое обоснование и проектно-сметную документацию, разрабатываемые субъектами, осуществляющими хозяйственную и иную деятельность, указанную в пунктах 1 и 2 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира»;
51) согласовывает движение всех видов водного транспорта с включенными двигателями в запретный для рыболовства период на рыбохозяйственных водоемах и (или) участках, а также в местах, запретных для рыболовства;
52) организует разработку проектов естественно-научных и технико-экономических обоснований по созданию и расширению особо охраняемых природных территорий республиканского значения, находящихся в его ведении, экологических коридоров и их утверждение;
53) осуществляет межотраслевую координацию деятельности государственных органов в области особо охраняемых природных территорий;
54) ведет государственный кадастр особо охраняемых природных территорий;
55) осуществляет руководство особо охраняемыми природными территориями, находящимися в его ведении, обеспечение проведения их охраны, защиты и восстановления, а также научных исследований;
56) утверждает объемы лова рыбы на водных объектах, входящих в состав особо охраняемых природных территорий со статусом юридического лица;
57) утверждает размеры тарифов за услуги, предоставляемые особо охраняемыми природными территориями республиканского значения со статусом юридического лица;
58) утверждает символики (эмблема и флаг) природоохранной организации, а также порядок разработки и использования символики (эмблема и флаг) природоохранного учреждения;
59) утверждает положения природоохранных учреждений, находящихся в его ведении;
60) утверждает естественно-научные и технико-экономические обоснования по созданию и расширению особо охраняемых природных территорий республиканского значения;

45) жеке және заңды тұлғалардың аңшылық және балық шаруашылығын жүргізу шартының талаптарын орындауын бақылауды жүзеге асырады;
46) жануарлар дүниесін пайдалануға белгіленген шектеулер мен тыйым салулардың сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
47) балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама береді;
48) биологиялық негіздеменің негізінде бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдынында және (немесе) учаскесінде пайдаланушылар арнайы пайдалану кезiнде жүргізген балық шаруашылығы мелиорациясын, балық ресурстарының және басқа да су жануарларының кәсіпшілік қорының деректерін жыл сайын түзетуді келісімдейді;
49) облыстың жергілікті атқарушы органының аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру туралы шешiмiн келісімдейді;
50) «Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы» 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 17-бабының 1 және 2-тармақтарында көрсетілген шаруашылық және өзге де қызметті жүзеге асыратын субъектілер әзірлейтін техникалық-экономикалық негіздемені және жобалау-сметалық құжаттаманы келісімдейді;
51) балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде балық аулауға тыйым салынған кезеңде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған жерлерде қозғалтқыштары қосылған су көлігінің барлық түрлерінің жүруін келісімдейді;
52) өзінің қарамағындағы ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды, экологиялық дәліздерді құру және кеңейту жөніндегі жаратылыстану-ғылыми және техникалық-экономикалық негіздемелердің жобаларын әзірлеуді және оларды бекітуді ұйымдастырады;
53) ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мемлекеттік органдардың қызметін салааралық үйлестіруді жүзеге асырады;
54) ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың мемлекеттік кадастрын жүргізеді;
55) өзінің қарамағындағы ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды басқаруды, оларды күзетуді, қорғауды және қалпына келтіруді, сондай-ақ ғылыми зерттеулердің жүргізілуін қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
56) заңды тұлға мәртебесі бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтар құрамына кіретін су объектілерінде балық аулау көлемдерін бекітеді;
57) заңды тұлға мәртебесі бар республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтар көрсететін қызметтер үшін тарифтер мөлшерін бекітеді;
58) табиғат қорғау ұйымының рәміздерін (эмблемасы мен туын), сондай-ақ табиғат қорғау мекемесінің рәміздерін (эмблемасы мен туын) әзірлеу және пайдалану тәртібін бекітеді;
59) өзінің қарамағындағы табиғат қорғау мекемелерінің ережелерін бекітеді;
60) республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту жөніндегі жаратылыстану-ғылыми және техникалық-экономикалық негіздемелерді бекітеді;

61) согласовывает естественно-научные и технико-экономические обоснования по созданию и расширению особо охраняемых природных территорий местного значения;
62) выдает физическим и юридическим лицам разрешения на использование под объекты строительства участков государственных национальных природных парков, предоставленных им в пользование для осуществления туристской и рекреационной деятельности;
63) выдает разрешения на осуществление любительского (спортивного) рыболовства, мелиоративного лова, научно-исследовательского лова, лова в воспроизводственных целях на водных объектах, расположенных на особо охраняемых природных территориях со статусом юридического лица, на основании биологического обоснования при наличии положительного заключения государственной экологической экспертизы;
64) осуществляет согласование генеральных схем организации территории Республики Казахстан, межрегиональных схем территориального развития, комплексных схем градостроительного планирования и иной градостроительной документации, затрагивающей территории экологических коридоров;
65) рассматривает отчеты центральных и местных исполнительных органов по вопросам состояния, охраны, защиты, использования и финансирования особо охраняемых природных территорий, находящихся в их ведении;
66) организует научную деятельность на особо охраняемых природных территориях республиканского значения;
67) осуществляет государственный контроль и надзор за состоянием, охраной, защитой и использованием особо охраняемых природных территорий и объектов государственного природно-заповедного фонда;
68) вносит предложения по созданию и расширению особо охраняемых природных территорий республиканского значения, а также переводу земель особо охраняемых природных территорий в земли запаса только в случаях, установленных частью второй пункта 2 статьи 23 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года «Об особо охраняемых природных территориях», в пределах своей компетенции.
15. Права и обязанности:
1) принимать обязательные для исполнения нормативные правовые акты в пределах своей компетенции;
2) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, организаций, их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
3) осуществлять иные права и обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами.
3. Организация деятельности Комитета
16. Руководство Комитета осуществляется Председателем Комитета, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Комитет задач и осуществление им своих функций.

61) жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту жөніндегі жаратылыстану-ғылыми және техникалық-экономикалық негіздемелерді келісімдейді;
62) өздеріне туристік және рекреациялық қызметті жүзеге асыру үшін пайдалануға берілген мемлекеттік ұлттық табиғи парктердің учаскелерін құрылыс объектілерін салуға пайдалануға жеке және заңды тұлғаларға рұқсаттар береді;
63) мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы болған кезде биологиялық негіздеменің негізінде заңды тұлға мәртебесі бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда орналасқан су объектілерінде әуесқой (спорттық) балық аулауды, мелиорациялық аулауды, ғылыми-зерттеу мақсатында аулауды, өсімін молайту мақсатында аулауды жүзеге асыруға рұқсат береді;
64) Қазақстан Республикасының аумағын ұйымдастырудың бас схемаларын, аумақтарды дамытудың өңіраралық схемаларын, қала құрылысын жоспарлаудың кешенді схемаларын және экологиялық дәліздердің аумақтарын қозғайтын өзге де қала құрылысы құжаттамаларын келісімдеуді жүзеге асырады;
65) өздерінің қарамағындағы ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жай-күйі, оларды күзету, қорғау, пайдалану және қаржыландыру мәселелері бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдардың есептерін қарайды;
66) республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда ғылыми қызметті ұйымдастырады;
67) ерекше қорғалатын табиғи аумақтар мен мемлекеттік табиғи-қорық қоры объектілерінің жай-күйіне, күзетілуіне, қорғалуына және пайдаланылуына мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асырады;
68) «Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы» 2006 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 23-бабы 2-тармағының екінші бөлігінде белгіленген жағдайларда ғана республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту, сондай-ақ ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерін босалқы жерге ауыстыру жөнінде өз құзыреті шегінде ұсыныстар енгізеді;
15. Құқықтары мен міндеттері:
1) өз құзыреті шегінде орындалуы үшін міндетті нормативтік құқықтық актілерді қабылдайды;
2) мемлекеттік органдардан, ұйымдардан, олардың лауазымды тұлғаларынан қажетті ақпаратты және материалдарды заңнамада белгіленген тәртіппен сұратады және алады;
3) қолданыстағы заңнамалық актілерде көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асырады.
3. Комитеттің қызметін ұйымдастыру
16. Комитетке басшылықты Комитетке жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын Комитет төрағасы жүзеге асырады.

17. Комитет возглавляет Председатель, назначаемый на должность и освобождаемый от должностиприказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
18. Председатель Комитета имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Председатель Комитета:
1) в пределах своей компетенции подписывает приказы;
2) представляет руководству Министерства предложения по структуре и штатному расписанию Комитета;
3) назначает на должности и освобождает от должностей сотрудников Комитета, кроме заместителей Председателя Комитета;
4) вносит представления Ответственному секретарю о назначении на должности и освобождения от должностей, а также о поощрении и привлечении к дисциплинарной ответственности первых руководителей территориальных подразделений и их заместителей;
5) определяет и утверждает обязанности и полномочия своих заместителей, работников, руководителей территориальных подразделений Комитета;
6) в пределах своей компетенции принимает меры, направленные на противодействие коррупции в Комитете и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
7) поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Комитета кроме заместителей Председателя Комитета и первых руководителей территориальных подразделений и их заместителей;
8) в пределах своей компетенции решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования;
9) утверждает положения о структурных подразделениях;
10) вырабатывает предложения по формированию государственной политики в регулируемой сфере;
11) определяет компетенцию и порядок взаимодействия территориальных подразделений с Комитетом;
12) отменяет или приостанавливает полностью или в части действие актов территориальных подразделений;
13) представляет Комитет в государственных органах и иных организациях без доверенности;
14) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Председателя Комитета в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
20. Председатель Комитета определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество Комитета
21. Комитет может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Комитета формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

17. Комитетті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығымен қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын Төраға басқарады.
18. Комитет төрағасының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
19. Комитет төрағасы:
1) өзінің құзыреті шегінде бұйрықтарға қол қояды;
2) Министрліктің басшылығына Комитеттің құрылымы мен штат кестесі бойынша ұсыныстар береді;
3) Комитет төрағасының орынбасарларынан басқа, Комитет қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымынан босатады;
4) Жауапты хатшыға аумақтық бөлімшелердің бірінші басшылары мен олардың орынбасарларын қызметке тағайындау және қызметтен босату туралы, сондай-ақ оларды ынталандыру және тәртіптік жауаптылыққа тарту туралы ұсынымдар енгізеді;
5) өз орынбасарларының, қызметкерлерінің, Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің басшыларының міндеттері мен өкілеттіктерін белгілейді және бекітеді;
6) өзінің құзыреті шегінде Комитетте сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет жасауға бағытталған шаралар қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қабылдау үшін дербес жауаптылықта болады;
7) Комитет төрағасының орынбасарларынан және аумақтық бөлімшелердің бірінші басшылары мен олардың орынбасарларынан басқа, Комитет қызметкерлерін ынталандырады және оларға тәртіптік жаза қолданады;
8) өзінің құзыреті шегінде іссапарға жіберу, еңбек демалысын беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, ынталандыру, үстемақы мен сыйақы төлеу мәселелерін шешеді;
9) Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін бекітеді;
10) реттелетін салада мемлекеттік саясатты қалыптастыру жөнінде ұсыныстар тұжырымдайды;
11) аумақтық бөлімшелердің Комитетпен өзара іс-қимыл жасау құзыреті мен тәртібін айқындайды;
12) аумақтық бөлімшелер актілерінің қолданылуын жояды не толық немесе ішінара тоқтатады;
13) мемлекеттік органдарда және өзге ұйымдарда сенімхатсыз Комитеттің өкілі болады;
14) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Төраға болмаған кезде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
20. Комитет төрағасы қолданыстағы заңнамаға сәйкес өз орынбасарларының өкілеттіктерін белгілейді.
4. Комитеттің мүлкi
21. Комитеттiң заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Комитеттiң мүлкi оған меншік иесі берген мүлiктiң, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасы тыйым салмаған өз қызметінің және өзге де көздердің нәтижесінде сатып алынған мүліктің (ақшалай табыстарды қоса алғанда) есебінен қалыптасады.

22. Имущество, закрепленное за Комитетом, относится к республиканской собственности.
23. Комитет не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Комитета
24. Реорганизация и упразднение Комитета осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2
к приказу Министра сельского
хозяйства
Республики Казахстан
от 10 октября 2014 года
№ 20-04/518
Положение
о Акмолинской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Акмолинская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных, контрольных и надзорных функции в области лесного и рыбного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира, особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль, надзор и координацию деятельности Коргалжынского государственного природного заповедника, государственных национальных природных парков «Кокшетау» и «Буйратау», Сандыктауского учебно-производственного лесного хозяйства, республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Жасыл Аймак», коммунального государственного предприятия «Астана орманы», охрану Восточного государственного зоологического природного заказника, а также на водоемах Есильского бассейна (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административной границы Акмолинской области.
2. Инспекция в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

22. Комитетке бекітілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Комитеттің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 10 қазандағы
№ 20-04/518 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман
шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Ақмола облыстық
орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы
туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Ақмола облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы (бұдан әрi - Инспекция) орман және балық шаруашылығы, жануарлар дүниесi, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқару, бақылау және қадағалау функцияларын орындауға уәкілетті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция Қорғалжын мемлекеттік табиғи қорығының, «Көкшетау» және «Бұйратау» мемлекеттік ұлттық табиғи парктерінің, Сандықтау оқу-өндірістік орман шаруашылығының, шаруашылық жүргізу құқығындағы «Жасыл аймақ» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының, «Астана орманы» коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнының қызметіне және Шығыс мемлекеттік зоологиялық табиғи қаумалының қорғалуына және Ақмола облысы әкімшілік шекарасының шегіндегі Есіл бассейнінің су айдындарында (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ олардың қызметін үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.
2. Инспекция өзінің қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының Президентi мен Yкiметiнiң актілерін, өзге де нормативтiк құқықтық актілердi, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
3. Инспекция Комитетке ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өзінің атауы жазылған мөрi мен мөртабандары, белгiленген үлгідегi бланкілерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарда шоттары болады.

4. Инспекция вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Инспекция выступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если уполномочена на это в соответствии с законодательством.
6. Инспекция по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Инспекции и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и штатная численность Инспекции утверждаются Ответственным секретарем Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по согласованию с Министром сельского хозяйства Республики Казахстан в пределах общей численности территориальных подразделении Комитета.
8. Юридический адрес Инспекции: 020000, Акмолинская область, г. Кокшетау, ул. Громова, 21.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение «Акмолинская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
10. Настоящее положение является учредительным документом республиканского государственного учреждения «Акмолинская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан».
11. Финансирование расходов на содержание Инспекции осуществляется из республиканского бюджета.
12. Инспекции не допускается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Инспекции.
В случае предоставления законодательными актами Инспекции прав по осуществлению деятельности, приносящей доходы, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.
2. Основные задачи, функции, права и обязанности Инспекции
13. Задачи: выполнение реализационных и контрольных функций в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий.
14. Функции:
1) обеспечение реализации государственной политики в области лесного хозяйства, животного мира, особо охраняемых природных территорий;
2) осуществление координации и методическое руководство местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, ведающих лесным хозяйством, а также лесных учреждений и природоохранных организаций по вопросам охраны, защиты, пользования лесным фондом, воспроизводства лесов и лесоразведения;

4. Инспекция өзінің атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседi.
5. Егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілетті болса, Инспекцияның мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болады.
6. Инспекция өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Инспекция басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Инспекцияның құрылымы және штат санын Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің жалпы саны шегінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жауапты хатшысы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрімен келісім бойынша бекітеді.
8. Инспекцияның заңдық мекен жайы: 020000 Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Громов көшесі, 21.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Ақмола облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы» республикалық мемлекеттiк мекемесi.
10. Осы Ереже «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Ақмола облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Инспекцияны ұстауға жұмсалатын шығындарды қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Инспекцияның функциялары болып табылатын міндеттердi орындау мәселесінде Инспекцияның кәсiпкерлiк субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуіне жол берілмейді.
Инспекцияға заңнамалық актілер оған табыс әкелетiн қызметті жүзеге асыру жөнінде құқық берген жағдайда мұндай қызметтен алынған табыс республикалық бюджеттің кiрiсiне жiберiледi.
2. Инспекцияның негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. Мiндеттерi: орман шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында іске асыру және бақылау функциаларын орындау.
14. Функциялар:
1) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесі және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету;
2) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың орман шаруашылығымен айналысатын жергілікті атқарушы органдарының, сондай-ақ орман мекемелері мен табиғат қорғау ұйымдарының орман қорын күзету, қорғау, пайдалану, ормандарды молықтыру және орман өсіру мәселелері бойынша қызметін үйлестіру және әдістемелік басшылықты жүзеге асыру;

3) заслушивание отчета руководителя структурного подразделения местного исполнительного органа областей, ведающего лесным хозяйством, а также руководителей лесных учреждений и природоохранных организаций по вопросам состояния, охраны, защиты, пользования лесным фондом, воспроизводства лесов и лесоразведения;
4) приостановление, ограничивание, прекращение прав лесопользования на участках государственного лесного фонда, а также работ, представляющие опасность для состояния и воспроизводства лесов, в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области лесного хозяйства;
5) рассмотрение дел об административных правонарушениях в области лесного законодательства Республики Казахстан, законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий;
6) согласование с местным исполнительным органом области, разработанные ими проекты ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда (за исключением ставок за древесину, отпускаемую на корню);
7) осуществление государственного контроля и надзора путем проверок в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
8) проверяет деятельность пользователей животным миром в целях определения соблюдения требований законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
9) выдает разрешения:
на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных, за исключением редких и находящихся под угрозой исчезновения;
на пользование животным миром в целях научно-исследовательского лова на рыбохозяйственных водоемах расположенных на двух и более областях;
10) заключает договор об использовании рыбохозяйственного водоема и (или) участка для развития аквакультуры;
11) организует и (или) обеспечивает:
воспроизводство и государственный учет животного мира в резервном фонде охотничьих угодий и в рыбохозяйственных водоемах и (или) участках;
проведение научных исследований и проектно-изыскательских работ в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
ведение государственного учета, кадастра и мониторинга животного мира;
лов в замороопасных водоемах и (или) участках;
12) ведет, размещает и ежеквартально обновляет на интернет-ресурсе реестр зоологических коллекций;

3) облыстардың орман шаруашылығымен айналысатын жергілікті атқарушы органының құрылымдық бөлімшесі басшысының, сондай-ақ орман мекемелері мен табиғат қорғау ұйымдары басшыларының орман қорының жай-күйі, оны күзету, қорғау, пайдалану, ормандарды молықтыру және орман өсіру мәселелері бойынша есебін тыңдау;
4) мемлекеттік орман қоры учаскелерiнде орман пайдалану құқығын, сондай-ақ ормандардың жай-күйi мен молықтырылуына қауiп төндiретiн жұмыстарды орман шаруашылығы саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тоқтата тұру, шектеу, тоқтату;
5) Қазақстан Республикасының орман заңнамасы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасы аясындағы әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы iстердi қарау;
6)мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдалану үшін төлемақы ставкаларының (өсіп тұрған күйінде босатылатын сүрек үшін ставкаларды қоспағанда) өзі әзірлеген жобаларын облыстың жергілікті атқарушы органымен келісімдеу;
7) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесі, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тексерулер арқылы мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру;
8) жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасының заңнама талаптарының сақталуын анықтау мақсатында жануарлар дүниесін пайдаланушылардың қызметін тексереді;
9) мынаған:
сирек кездесетіндерін және құрып кету қаупі төнгендерін қоспағанда, жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге;
екi және одан да көп облыстарда орналасқан балық шаруашылығы су айдындарында ғылыми-зерттеу мақсатында аулау үшін жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттар береді;
10) акваөсіруді дамыту үшін балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін пайдалау жөнінде шарт жасайды;
11) мыналарды:
аңшылық алқаптарының және балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерiнiң резервтiк қорындағы жануарлар дүниесінің өсiмiн молайтуды және мемлекеттiк есепке алуды;
жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында ғылыми зерттеулер мен жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізуді;
жануарлар дүниесін мемлекеттік есепке алуды, оның кадастры мен мониторингін жүргізуді;
балықтың қырылу қаупі бар су айдындарында және (немесе) учаскелерінде аулауды ұйымдастырады және (немесе) қамтамасыз етеді;
12) зоологиялық коллекциялар тізілімін жүргізеді, интернет-ресурста орналастырады және тоқсан сайын жаңартып отырады;

13) выдает справку о происхождении вылова;
14) осуществляет:
координацию и методическое руководство местных исполнительных органов в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
международное сотрудничество в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
контрольный лов, лов с целью интродукции, реинтродукции и гибридизации;
производство по делам об административных правонарушениях в пределах компетенции, установленной законами Республики Казахстан;
15) согласовывает:
установку рыбозащитных устройств водозаборных сооружений;
решения местного исполнительного органа области о закреплении охотничьих угодий, рыбохозяйственных водоемов и (или) участков;
движение всех видов водного транспорта с включенными двигателями в запретный для рыболовства период на рыбохозяйственных водоемах и (или) участках, а также в местах, запретных для рыболовства;
технико-экономическое обоснование и проектно-сметную документацию, разрабатываемые субъектами, осуществляющими хозяйственную и иную деятельность, указанную в пунктах 1 и 2 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира»;
рыбохозяйственную мелиорацию на закрепленном рыбохозяйственном водоеме и (или) участке, ежегодную корректировку данных промыслового запаса рыбных ресурсов и других водных животных, проводимых пользователями животным миром при специальном пользовании на основании биологического обоснования;
применение ядохимикатов при истреблении полевых и мышевидных грызунов, а также в случаях эпизоотии бешенства и других болезней животных;
16) принимает решение о мелиоративном лове рыб в случаях возникновения угрозы замора, который неизбежно приведет к гибели рыб и невозможности устранения такой угрозы путем проведения текущей рыбохозяйственной мелиорации водных объектов или их частей, на основании научных рекомендаций;
17) вносит:
предложение об изъятии редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных, их частей или дериватов;
предложение по введению ограничений и запретов на пользование объектами животного мира, их частей и дериватов;
представление в местный исполнительный орган области о закреплении охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, за исключением рыбохозяйственных участков водоемов, расположенных на территории двух и более областей, срок закрепления по которым истек для перезакрепления без проведения конкурса по заявке лиц, за которыми они ранее были закреплены, при условии соответствия квалификационным требованиям, выполнения договорных обязательств;

13) балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама береді;
14) жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласында жергілікті атқарушы органдарды үйлестіруді және оларға әдістемелік басшылық жасауды;
жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында халықаралық ынтымақтастықты және халықаралық келісімдер мен шарттарды;
бақылау үшін аулауды, интродукциялау, реинтродукциялау және будандастыру мақсатында аулауды;
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген құзыреті шегінде әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізүді іске асырады;
15) мыналарды:
су тарту құрылыстарының балық қорғау құрылғыларын орнатуды;
аңшылық алқаптарды, балық шаруашылығының су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекітіп беру туралы облыстың жергілікті атқарушы органының шешімін;
балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде балық аулауға тыйым салынған кезеңде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған жерлерде, двигательдері қосылған су көлігінің барлық түрлерінің жүруін;
«Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 17-бабы 1 - және 2-тармақтарында көрсетілген шаруашылық және басқа қызметті жүзеге асыратын субъектілер әзірлейтін, техникалық-экономикалық негіздеме мен жобалау-сметалық құжаттаманы;
жануарлар дүниесiн пайдаланушылар арнайы пайдалану кезінде биологиялық негіздеменің негізінде бекітіп берген балық шаруашылығы су айдынында және (немесе) учаскесінде балық шаруашылығы мелиорациясын, балық ресурстарының және басқа да су жануарларының кәсіпшілік қорының деректерін жыл сайын түзетуді;
дала кемiргiштерiн қыру кезiнде, сондай-ақ жануарлардың құтыру iндетi мен басқа да аурулары жағдайларында улы химикаттарды қолдануды келісімдейді;
16) балықтардың сөзсіз қырылуына әкеп соғатын қырылу қаупі туындаған және су объектілерін немесе олардың бөліктерін ағымдағы балық шаруашылық мелиорациялауды жүргізу жолымен мұндай қауіпті болдырмау мүмкін болмаған жағдайларда ғылыми ұсынымдар негізінде балықтарды мелиорациялық аулау туралы шешім қабылдайды;
17) мыналарды:
сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген жануарлар түрлерін, олардың бөліктері мен дериваттарын алу жөнінде;
жануарлар дүниесінің объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын пайдалануға шектеу мен тыйым салу енгізу жөнінде;
біліктілік талаптарына сәйкес келген, шарттық міндеттемелер орындалған жағдайда бұдан бұрын бекітілген, бекіту мерзімі өтіп кеткен аңшылық алқаптары мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін олар бекітілген тұлғалардың өтінімі бойынша оларды конкурссыз қайта бекіту жөнінде ұсыныстар енгізеді

18) разрабатывает перечень рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения;
19) осуществляет государственный контроль и надзор за:
соблюдением правил ведения охотничьего, рыбного хозяйства;
соблюдением правил охоты и рыболовства;
выполнением условий договора физическими и юридическими лицами на ведение охотничьего и рыбного хозяйства;
соблюдением порядка содержания животных в неволе или полувольных условиях, а также зоологических коллекций;
соблюдением установленных ограничений и запретов на пользование животным миром;
выполнением мероприятий по охране, воспроизводству и использованию животного мира;
соблюдением порядка осуществления интродукции, реинтродукции, гибридизации и акклиматизации животных;
соблюдением нормативов в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
выполнением иных требований законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира.
15. Права и обязанности:
1) вносить предложения по разработке или внесению изменений и дополнений в нормативные правовые акты Республики Казахстан в области лесного хозяйства, животного мира, особо охраняемых природных территорий с приложением редакций предполагаемых проектов по вопросам своей компетенции;
2) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, организаций, их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
3) осуществлять иные права и обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами.
3. Организация деятельности Инспекции
16. Инспекцию возглавляет руководитель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Ответственным секретарем Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по согласованию с Министром сельского хозяйства Республики Казахстан.
Руководитель имеет заместителя (ей), назначаемого (ых) на должность и освобождаемого (ых) от должности Ответственным секретарем Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
17. Руководитель организует и руководит работой Инспекции за выполнение возложенных на Инспекцию задач и осуществление им своих функций, за качество и своевременность исходящих документов, а также целевым использованием выделенных средств из республиканского бюджета.
18. В этих целях руководитель:
1) назначает на должности и освобождает от должностей сотрудников Инспекции, кроме заместителей;
2) определяет обязанности и полномочия работников Инспекции и руководителей структурных подразделений Инспекции;
3) в установленном законодательством Республики Казахстан в области лесного хозяйства и животного мира, особо охраняемых природных территорий поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Инспекции, а также вносит представления председателю Комитета о поощрений и наложении дисциплинарных взысканий на заместителей;

18) жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерiнің тізімін жасайды;
19) мынадай:
аңшылық және балық шаруашылығын жүргізу қағидаларының сақталуына;
аң аулау және балық аулау қағидаларының сақталуына;
жеке және заңды тұлғалардың аңшылық және балық шаруашылығын жүргiзу шарттары талаптарының орындалуына;
жануарларды ерiксiз немесе жартылай ерiктi жағдайларда ұстау тәртiбiнiң, сондай-ақ зоологиялық коллекциялардың сақталуына;
жануарлар дүниесін пайдалануға белгіленген шектеулер мен тыйым салулардың сақталуына;
жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану бойынша іс шаралардың орындалуына;
жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды, будандастыруды және жерсіндіруді жүргізу тәртіптерінің сақталуына;
жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы нормативтердің сақталуына;
жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамаларының өзге де талаптарының орындалуына бақылауды іске асырады;
15. Құқықтары мен міндеттері:
1) өзінің құзыреті мәселелері бойынша көзделіп отырған жобалардың редакцияларын қоса тіркеп, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін әзiрлеу немесе оларға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу жөнінде ұсыныстар енгізуге;
2) мемлекеттік органдардан, ұйымдардан, олардың лауазымды тұлғаларынан қажетті ақпаратты және материалдарды заңнамада белгіленген тәртіппен сұратады және алады;
3) қолданыстағы заңнамалық актілерде көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асырады.
3. Инспекцияның қызметін ұйымдастыру
16. Инспекцияны Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің келісімі бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жауапты хатшысы қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын басшы басқарады. Басшының Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жауапты хатшысы қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын орынбасары (лары) болады.
17. Басшы Инспекцияның жұмысын ұйымдастырады және басқарады және Инспекцияға жүктелген міндеттердің орындалуын және оның өз функцияларын жүзеге асыруын, сондай-ақ шығыс құжаттарының сапасы мен уақтылығын, сондай-ақ республикалық бюджеттен бөлінген қаражаттың нысаналы пайдаланылуын қамтамасыз етеді.
18. Осы мақсаттарда басшы:
1) орынбасарларынан басқа, Инспекция қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
2) Инспекция қызметкерлерінің, Инспекцияның құрылымдық бөлімшелері басшыларының міндеттері мен өкілеттіктерін айқындайды;
3) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесі және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Инспекция қызметкерлерін ынталандырады және оларға тәртіптік жазалар қолданады, сондай-ақ Комитет төрағасына өз орынбасарларын ынталандыру және оларға тәртіптік жазалар қолдану туралы ұсыным береді;

4) в пределах своей компетенции принимает меры, направленные на противодействие коррупции в инспекции и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
5) подписывает приказы;
6) утверждает положения структурных подразделений и должностные обязанности сотрудников Инспекции;
7) представляет Инспекцию в государственных органах, иных организациях без доверенности.
19. В случае отсутствия руководителя и заместителей Инспекции полномочия руководителя Инспекции возлагаются на основании представления председателя Комитета приказом Ответственного секретаря Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по согласованию с Министром сельского хозяйства Республики Казахстан на других сотрудников Инспекции.
4. Имущество Инспекции
20. Инспекция осуществляет оперативное управление обособленным имуществом.
Имущество Инспекции формируется за счет имущества, переданного ему государством, и состоит из основных и оборотных средств, а также иного имущества, стоимость которых отражается в балансе Инспекции.
21. Имущество, закрепленное за Инспекцией, относится к республиканской собственности.
22. Инспекция не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом.
Инспекции предоставляется право распоряжения имуществом в случаях и пределах, установленных законодательством Республики Казахстан в области государственного имущества.
5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
23. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 3
к приказу Министра сельского
хозяйства
Республики Казахстан
от 10 октября 2014 года
№ 20-04/518
Положение
о Актюбинской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Актюбинская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных, контрольных и надзорных функции в области лесного хозяйства и животного мира, особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль, надзор и координацию деятельности Иргиз-Тургайского государственного природного резервата и охрану Тургайского государственного зоологического заказника, а также на водоемах Тобол-Торгайского бассейна (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административной границы Актюбинской области.

4) өзінің құзіреті шегінде Инспекцияда сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұруға бағытталған шаралар қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қолданылуына жеке жауапкершілікте болады.
5) бұйрықтарға қол қояды;
6) Инспекцияның құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін және қызметкерлерінің лауазымдық міндеттерін бекітеді;
7) мемлекеттік органдарда, өзге ұйымдарда сенімхатсыз Инспекцияның өкілі болады.
19. Инспекция басшысы мен орынбасарлары болмаған жағдайда Инспекция басшысының өкілеттігі Комитет төрағасының ұсынымы негізінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрімен келісім бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жауапты хатшысының бұйрығымен Инспекцияның басқа қызметкерлеріне жүктеледі.
4. Инспекцияның мүлкі
20. Инспекцияның оқшауланған мүлікті жедел басқаруды жүзеге асырады.
Инспекцияның мүлкі оған мемлекет берген мүліктің есебінен қалыптасады, негізгі және айналым құрал-жабдықтарынан, сондай-ақ құны Инспекция балансында көрсетілетін өзге мүліктен тұрады.
21. Инспекцияға бекітіп берілген мүлік республикалық мүлікке жатады.
22. Инспекцияның өзіне бекітіп берілген мүлікті өз бетімен оқшауламайды немесе өзге де тәсілмен иелік етпейді.
Инспекцияға мемлекеттік мүлік саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда және шекте мүлікті иелену құқығы беріледі.
5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
23. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 10 қазандағы
№ 20-04/518 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман
шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Ақтөбе облыстық
орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы
туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Ақтөбе облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы (бұдан әрi - Инспекция) орман және балық шаруашылығы, жануарлар дүниесi, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқару, бақылау және қадағалау функцияларын орындауға уәкілетті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция Ырғыз-Торғай мемлекеттік табиғи резерватының қызметін және Торғай мемлекеттік зоологиялық қаумалының қорғалуын және Ақтөбе облысы әкімшілік шекарасының шегіндегі Тобыл-Торғай бассейнінің су айдындарында (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ қызметін үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.

12) ведет, размещает и ежеквартально обновляет на интернет-ресурсе реестр зоологических коллекций;
13) выдает справку о происхождении вылова;
14) осуществляет:
координацию и методическое руководство местных исполнительных органов в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
международное сотрудничество в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
контрольный лов, лов с целью интродукции, реинтродукции и гибридизации;
производство по делам об административных правонарушениях в пределах компетенции, установленной законами Республики Казахстан;
15) согласовывает:
установку рыбозащитных устройств водозаборных сооружений;
решения местного исполнительного органа области о закреплении охотничьих угодий, рыбохозяйственных водоемов и (или) участков;
движение всех видов водного транспорта с включенными двигателями в запретный для рыболовства период на рыбохозяйственных водоемах и (или) участках, а также в местах, запретных для рыболовства;
технико-экономическое обоснование и проектно-сметную документацию, разрабатываемые субъектами, осуществляющими хозяйственную и иную деятельность, указанную в пунктах 1 и 2 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира»;
рыбохозяйственную мелиорацию на закрепленном рыбохозяйственном водоеме и (или) участке, ежегодную корректировку данных промыслового запаса рыбных ресурсов и других водных животных, проводимых пользователями животным миром при специальном пользовании на основании биологического обоснования;
применение ядохимикатов при истреблении полевых и мышевидных грызунов, а также в случаях эпизоотии бешенства и других болезней животных;
16) принимает решение о мелиоративном лове рыб в случаях возникновения угрозы замора, который неизбежно приведет к гибели рыб и невозможности устранения такой угрозы путем проведения текущей рыбохозяйственной мелиорации водных объектов или их частей, на основании научных рекомендаций;
17) вносит:
предложение об изъятии редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных, их частей или дериватов;
предложение по введению ограничений и запретов на пользование объектами животного мира, их частей и дериватов;
представление в местный исполнительный орган области о закреплении охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, за исключением рыбохозяйственных участков водоемов, расположенных на территории двух и более областей, срок закрепления по которым истек для перезакрепления без проведения конкурса по заявке лиц, за которыми они ранее были закреплены, при условии соответствия квалификационным требованиям, выполнения договорных обязательств;

12) зоологиялық коллекциялар тізілімін жүргізеді, интернет-ресурста орналастырады және тоқсан сайын жаңартады;
13) балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтаманы береді;
14) жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласында жергілікті атқарушы органдарды үйлестіруді және оларға әдістемелік басшылық жасауды;
жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында халықаралық ынтымақтастықты және халықаралық келісімдер мен шарттарды іске асыруды;
бақылау үшін аулауды, интродукциялау, реинтродукциялау және будандастыру мақсатында аулауды;
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген құзыреті шегінде әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізеді;
15) су тарту құрылыстарының балық қорғау құрылғыларын орнатуды;
аңшылық алқаптарды, балық шаруашылығының су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекітіп беру туралы облыстың жергілікті атқарушы органының шешімін;
балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде балық аулауға тыйым салынған кезеңде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған жерлерде, двигательдері қосылған су көлігінің барлық түрлерінің жүруін;
«Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 17-бабы 1- және 2-тармақтарында көрсетілген шаруашылық және басқа қызметті жүзеге асыратын субъектілерімен әзірленетін, техникалық-экономикалық негіздеме мен жобалау-сметалық құжаттаманы;
жануарлар дүниесiн пайдаланушылармен арнайы пайдалану кезінде биологиялық негіздеменің негізінде бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдынында және (немесе) учаскесінде балық шаруашылық мелиорациясын, балық ресурстарының және басқа да су жануарларының кәсіпшілік қорының деректерін жыл сайын түзетуді;
дала кемiргiштерiн қыру кезiнде, сондай-ақ жануарлардың құтыру iндетi мен басқа да аурулары жағдайларында улы химикаттарды қолдануды келіседі.
16) балықтардың сөзсіз қырылуына әкеп соғатын қырылу қаупі туындаған және су объектілерін немесе олардың бөліктерін ағымдағы балық шаруашылық мелиорациялауды жүргізу жолымен мұндай қауіпті болдырмау мүмкін болмаған жағдайларда ғылыми ұсынымдар негізінде балықтарды мелиорациялық аулау туралы шешім қабылдайды;
17) сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген жануарлар түрлерін, олардың бөліктері мен дериваттарын алу жөнінде;
жануарлар дүниесінің объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын пайдалануға шектеу мен тыйым салу енгізу жөнінде;
біліктілік талаптарына сәйкес келген, шарттық міндеттемелер орындалған жағдайда бұдан бұрын бекітілген, бекіту мерзімі өтіп кеткен аңшылық алқаптары мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін олар бекітілген тұлғалардың өтінімі бойынша оларды конкурссыз қайта бекітуге ұсыныстар енгізеді

4) в пределах своей компетенции принимает меры, направленные на противодействие коррупции в инспекции и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
5) подписывает приказы;
6) утверждает положения структурных подразделений и должностные обязанности сотрудников Инспекции;
7) представляет Инспекцию в государственных органах, иных организациях без доверенности.
19. В случае отсутствия руководителя и заместителей Инспекции полномочия руководителя Инспекции возлагаются на основании представления председателя Комитета приказом Ответственного секретаря Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по согласованию с Министром сельского хозяйства Республики Казахстан на других сотрудников Инспекции.
4. Имущество Инспекции
20. Инспекция осуществляет оперативное управление обособленным имуществом.
Имущество Инспекции формируется за счет имущества, переданного ему государством, и состоит из основных и оборотных средств, а также иного имущества, стоимость которых отражается в балансе Инспекции.
21. Имущество, закрепленное за Инспекцией, относится к республиканской собственности.
22. Инспекция не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом.
Инспекции предоставляется право распоряжения имуществом в случаях и пределах, установленных законодательством Республики Казахстан в области государственного имущества.
5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
23. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 4
к приказу Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 10 октября 2014 года
№ 20-04/518
Положение
о Алматинской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Алматинская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных, контрольных и надзорных функции в области лесного хозяйства и животного мира, особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль, надзор и координацию деятельности Алакольского и Алматинского государственных природных заповедников, Иле-Алатауского, Чарынского и Жонгар-Алатауского государственных национальных природных парков, государственных национальных природных парков «Алтын-Эмель» и «Көлсай-Көлдері», государственного регионального природного парка «Медеу», городского комунального казенного предприятия «Алматинский зоологический парк», Илийского и Главного ботанических садов, а также на водоемах Балхаш-Алакольского бассейна (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административной границы Алматинской области.

4) өзінің құзіреті шегінде Инспекцияда сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұруға бағытталған шаралар қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қолданылуына жеке жауапкершілікте болады.
5) бұйрықтарға қол қояды;
6) Инспекцияның құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін және қызметкерлерінің лауазымдық міндеттерін бекітеді;
7) мемлекеттік органдарда, өзге ұйымдарда сенімхатсыз Инспекцияның өкілі болады.
19. Инспекция басшысы мен орынбасарлары болмаған жағдайда Инспекция басшысының өкілеттігі Комитет төрағасының ұсынымы негізінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрімен келісім бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жауапты хатшысының бұйрығымен Инспекцияның басқа қызметкерлеріне жүктеледі.
4. Инспекцияның мүлкі
20. Инспекцияның оқшауланған мүлікті жедел басқаруды жүзеге асырады.
Инспекцияның мүлкі оған мемлекет берген мүліктің есебінен қалыптасады, негізгі және айналым құрал-жабдықтарынан, сондай-ақ құны Инспекция балансында көрсетілетін өзге мүліктен тұрады.
21. Инспекцияға бекітіп берілген мүлік республикалық мүлікке жатады.
22. Инспекцияның өзіне бекітіп берілген мүлікті өз бетімен оқшауламайды немесе өзге де тәсілмен иелік етпейді.
Инспекцияға мемлекеттік мүлік саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда және шекте мүлікті иелену құқығы беріледі
5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
23. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 10 қазандағы
№ 20-04/518 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман
шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Алматы облыстық
орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы
туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Алматы облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы (бұдан әрi - Инспекция) орман және балық шаруашылығы, жануарлар дүниесi, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқару, бақылау және қадағалау функцияларын орындауға уәкілетті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция Алакөл және Алматы мемлекеттік табиғи қорықтарының, Іле Алатауы, Шарын және Жоңғар Алатауы, «Алтын Емел» және «Көлсай көлдері» мемлекеттік ұлттық табиғи парктерінің, «Медеу» мемлекеттік өңірлік табиғи паркінің, «Алматы хайуанаттар бағы» қалалық коммуналдық қазыналық кәсіпорнының, Іле және Бас ботаникалық бақтарының қызметін және Алматы облысы әкімшілік шекарасының шегіндегі Балқаш-Алакөл бассейнінің су айдындарында (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.

4) в пределах своей компетенции принимает меры, направленные на противодействие коррупции в инспекции и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
5) подписывает приказы;
6) утверждает положения структурных подразделений и должностные обязанности сотрудников Инспекции;
7) представляет Инспекцию в государственных органах, иных организациях без доверенности.
19. В случае отсутствия руководителя и заместителей Инспекции полномочия руководителя Инспекции возлагаются на основании представления председателя Комитета приказом Ответственного секретаря Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по согласованию с Министром сельского хозяйства Республики Казахстан на других сотрудников Инспекции.
4. Имущество Инспекции
20. Инспекция осуществляет оперативное управление обособленным имуществом.
Имущество Инспекции формируется за счет имущества, переданного ему государством, и состоит из основных и оборотных средств, а также иного имущества, стоимость которых отражается в балансе Инспекции.
21. Имущество, закрепленное за Инспекцией, относится к республиканской собственности.
22. Инспекция не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом.
Инспекции предоставляется право распоряжения имуществом в случаях и пределах, установленных законодательством Республики Казахстан в области государственного имущества.
5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
23. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 5
к приказу Министра сельского
хозяйства
Республики Казахстан
от 10 октября 2014 года
№ 20-04/518
Положение
о Атырауской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Атырауская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных, контрольных и надзорных функции в области лесного хозяйства и животного мира, особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять охрану Новинского государственного зоологического природного заказника, реализационные, контрольные и надзорные функции в области животного мира на водоемах Жайык-Каспийского бассейна (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административной границы Атырауской области.

4) өзінің құзіреті шегінде Инспекцияда сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұруға бағытталған шаралар қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қолданылуына жеке жауапкершілікте болады.
5) бұйрықтарға қол қояды;
6) Инспекцияның құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін және қызметкерлерінің лауазымдық міндеттерін бекітеді;
7) мемлекеттік органдарда, өзге ұйымдарда сенімхатсыз Инспекцияның өкілі болады.
19. Инспекция басшысы мен орынбасарлары болмаған жағдайда Инспекция басшысының өкілеттігі Комитет төрағасының ұсынымы негізінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрімен келісім бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жауапты хатшысының бұйрығымен Инспекцияның басқа қызметкерлеріне жүктеледі.
4. Инспекцияның мүлкі
20. Инспекцияның оқшауланған мүлікті жедел басқаруды жүзеге асырады.
Инспекцияның мүлкі оған мемлекет берген мүліктің есебінен қалыптасады, негізгі және айналым құрал-жабдықтарынан, сондай-ақ құны Инспекция балансында көрсетілетін өзге мүліктен тұрады.
21. Инспекцияға бекітіп берілген мүлік республикалық мүлікке жатады.
22. Инспекцияның өзіне бекітіп берілген мүлікті өз бетімен оқшауламайды немесе өзге де тәсілмен иелік етпейді.
Инспекцияға мемлекеттік мүлік саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда және шекте мүлікті иелену құқығы беріледі.
5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
23. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 10 қазандағы
№ 20-04/518 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман
шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Атырау облыстық
орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы
туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Атырау облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы (бұдан әрi - Инспекция) орман және балық шаруашылығы, жануарлар дүниесi, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқару, бақылау және қадағалау функцияларын орындауға уәкілетті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция Новинск мемлекеттік зоологиялық табиғи қаумалын, Атырау, облысы әкімшілік шекарасының шегіндегі Жайық-Каспий бассейнінің су айдындарында (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) қорғауға уәкілетті.

4) в пределах своей компетенции принимает меры, направленные на противодействие коррупции в инспекции и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
5) подписывает приказы;
6) утверждает положения структурных подразделений и должностные обязанности сотрудников Инспекции;
7) представляет Инспекцию в государственных органах, иных организациях без доверенности.
19. В случае отсутствия руководителя и заместителей Инспекции полномочия руководителя Инспекции возлагаются на основании представления председателя Комитета приказом Ответственного секретаря Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по согласованию с Министром сельского хозяйства Республики Казахстан на других сотрудников Инспекции.
4. Имущество Инспекции
20. Инспекция осуществляет оперативное управление обособленным имуществом.
Имущество Инспекции формируется за счет имущества, переданного ему государством, и состоит из основных и оборотных средств, а также иного имущества, стоимость которых отражается в балансе Инспекции.
21. Имущество, закрепленное за Инспекцией, относится к республиканской собственности.
22. Инспекция не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом.
Инспекции предоставляется право распоряжения имуществом в случаях и пределах, установленных законодательством Республики Казахстан в области государственного имущества.
5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
23. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 6
к приказу Министра сельского
хозяйства
Республики Казахстан
от 10 октября 2014 года
№ 20-04/518
Положение
о Восточно-Казахстанской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Восточно-Казахстанская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных, контрольных и надзорных функции в области лесного хозяйства и животного мира, особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль, надзор и координацию деятельности Западно-Алтайского и Маркакольского государственных природных заповедников, Катон-Карагайского государственного национального природного парка, государственного лесного природного резервата «Семей-Орманы» и Алтайского ботанического сада, а также на водоемах Ертисского бассейна(включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административной границы Восточно-Казахстанской области.

4) өзінің құзіреті шегінде Инспекцияда сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұруға бағытталған шаралар қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қолданылуына жеке жауапкершілікте болады.
5) бұйрықтарға қол қояды;
6) Инспекцияның құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін және қызметкерлерінің лауазымдық міндеттерін бекітеді;
7) мемлекеттік органдарда, өзге ұйымдарда сенімхатсыз Инспекцияның өкілі болады.
19. Инспекция басшысы мен орынбасарлары болмаған жағдайда Инспекция басшысының өкілеттігі Комитет төрағасының ұсынымы негізінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрімен келісім бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жауапты хатшысының бұйрығымен Инспекцияның басқа қызметкерлеріне жүктеледі.
4. Инспекцияның мүлкі
20. Инспекцияның оқшауланған мүлікті жедел басқаруды жүзеге асырады.
Инспекцияның мүлкі оған мемлекет берген мүліктің есебінен қалыптасады, негізгі және айналым құрал-жабдықтарынан, сондай-ақ құны Инспекция балансында көрсетілетін өзге мүліктен тұрады.
21. Инспекцияға бекітіп берілген мүлік республикалық мүлікке жатады.
22. Инспекцияның өзіне бекітіп берілген мүлікті өз бетімен оқшауламайды немесе өзге де тәсілмен иелік етпейді.
Инспекцияға мемлекеттік мүлік саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда және шекте мүлікті иелену құқығы беріледі.
5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
23. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 10 қазандағы
№ 20-04/518 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман
шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Шығыс Қазақстан
облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық
инспекциясы туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Шығыс Қазақстан облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы (бұдан әрi - Инспекция) орман және балық шаруашылығы, жануарлар дүниесi, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқару, бақылау және қадағалау функцияларын орындауға уәкілетті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция Батыс Алтай және Марқакөл мемлекеттік табиғи қорықтарының, Қатонқарағай мемлекеттік ұлттық табиғи паркінің, «Семей орманы» мемлекеттік орман табиғи резерватының және Алтай ботаникалық бағының және Шығыс Қазақстан облысы әкімшілік шекарасының шегіндегі Ертіс бассейнінің су айдындарында (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) қызметін бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.

4) в пределах своей компетенции принимает меры, направленные на противодействие коррупции в инспекции и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
5) подписывает приказы;
6) утверждает положения структурных подразделений и должностные обязанности сотрудников Инспекции;
7) представляет Инспекцию в государственных органах, иных организациях без доверенности.
19. В случае отсутствия руководителя и заместителей Инспекции полномочия руководителя Инспекции возлагаются на основании представления председателя Комитета приказом Ответственного секретаря Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по согласованию с Министром сельского хозяйства Республики Казахстан на других сотрудников Инспекции.
4. Имущество Инспекции
20. Инспекция осуществляет оперативное управление обособленным имуществом.
Имущество Инспекции формируется за счет имущества, переданного ему государством, и состоит из основных и оборотных средств, а также иного имущества, стоимость которых отражается в балансе Инспекции.
21. Имущество, закрепленное за Инспекцией, относится к республиканской собственности.
22. Инспекция не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом.
Инспекции предоставляется право распоряжения имуществом в случаях и пределах, установленных законодательством Республики Казахстан в области государственного имущества.
5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
23. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 7
к приказу Министра сельского
хозяйства
Республики Казахстан
от 10 октября 2014 года
№ 20-04/518
Положение
о Жамбылской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Жамбылская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных, контрольных и надзорных функции в области лесного хозяйства и животного мира, особо охраняемых природных территорий, а также на водоемах Шу-Таласского бассейна (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административной границы Жамбылской области.

4) өзінің құзіреті шегінде Инспекцияда сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұруға бағытталған шаралар қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қолданылуына жеке жауапкершілікте болады.
5) бұйрықтарға қол қояды;
6) Инспекцияның құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін және қызметкерлерінің лауазымдық міндеттерін бекітеді;
7) мемлекеттік органдарда, өзге ұйымдарда сенімхатсыз Инспекцияның өкілі болады.
19. Инспекция басшысы мен орынбасарлары болмаған жағдайда Инспекция басшысының өкілеттігі Комитет төрағасының ұсынымы негізінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрімен келісім бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жауапты хатшысының бұйрығымен Инспекцияның басқа қызметкерлеріне жүктеледі.
4. Инспекцияның мүлкі
20. Инспекцияның оқшауланған мүлікті жедел басқаруды жүзеге асырады.
Инспекцияның мүлкі оған мемлекет берген мүліктің есебінен қалыптасады, негізгі және айналым құрал-жабдықтарынан, сондай-ақ құны Инспекция балансында көрсетілетін өзге мүліктен тұрады.
21. Инспекцияға бекітіп берілген мүлік республикалық мүлікке жатады.
22. Инспекцияның өзіне бекітіп берілген мүлікті өз бетімен оқшауламайды немесе өзге де тәсілмен иелік етпейді.
Инспекцияға мемлекеттік мүлік саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда және шекте мүлікті иелену құқығы беріледі.
5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
23. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 10 қазандағы
№ 20-04/518 бұйрығына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман
шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Жамбыл облыстық
орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы
туралы ереже 1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Жамбыл облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы (бұдан әрi - Инспекция) орман және балық шаруашылығы, жануарлар дүниесi, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқару және Жамбыл облысы әкімшілік шекарасының шегіндегі Шу-Талас бассейнінің су айдындарында (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) бақылау және қадағалау функцияларын орындауға уәкілетті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.

4) в пределах своей компетенции принимает меры, направленные на противодействие коррупции в инспекции и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
5) подписывает приказы;
6) утверждает положения структурных подразделений и должностные обязанности сотрудников Инспекции;
7) представляет Инспекцию в государственных органах, иных организациях без доверенности.
19. В случае отсутствия руководителя и заместителей Инспекции полномочия руководителя Инспекции возлагаются на основании представления председателя Комитета приказом Ответственного секретаря Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по согласованию с Министром сельского хозяйства Республики Казахстан на других сотрудников Инспекции.
4. Имущество Инспекции
20. Инспекция осуществляет оперативное управление обособленным имуществом.
Имущество Инспекции формируется за счет имущества, переданного ему государством, и состоит из основных и оборотных средств, а также иного имущества, стоимость которых отражается в балансе Инспекции.
21. Имущество, закрепленное за Инспекцией, относится к республиканской собственности.
22. Инспекция не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом.
Инспекции предоставляется право распоряжения имуществом в случаях и пределах, установленных законодательством Республики Казахстан в области государственного имущества.
5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
23. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 8
к приказу Министра сельского
хозяйства
Республики Казахстан
от 10 октября 2014 года
№ 20-04/518
Положение
о Западно-Казахстанской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Западно-Казахстанская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных, контрольных и надзорных функции в области лесного хозяйства и животного мира, особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль и надзор за охраной части территории Бударинского государственного зоологического природного заказника, не входящей в государственный лесной фонд, а также на водоемах Жайык-Каспийского бассейна (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административной границы Западно-Казахстанской области.

4) өзінің құзіреті шегінде Инспекцияда сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұруға бағытталған шаралар қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қолданылуына жеке жауапкершілікте болады.
5) бұйрықтарға қол қояды;
6) Инспекцияның құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін және қызметкерлерінің лауазымдық міндеттерін бекітеді;
7) мемлекеттік органдарда, өзге ұйымдарда сенімхатсыз Инспекцияның өкілі болады.
19. Инспекция басшысы мен орынбасарлары болмаған жағдайда Инспекция басшысының өкілеттігі Комитет төрағасының ұсынымы негізінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрімен келісім бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жауапты хатшысының бұйрығымен Инспекцияның басқа қызметкерлеріне жүктеледі.
4. Инспекцияның мүлкі
20. Инспекцияның оқшауланған мүлікті жедел басқаруды жүзеге асырады.
Инспекцияның мүлкі оған мемлекет берген мүліктің есебінен қалыптасады, негізгі және айналым құрал-жабдықтарынан, сондай-ақ құны Инспекция балансында көрсетілетін өзге мүліктен тұрады.
21. Инспекцияға бекітіп берілген мүлік республикалық мүлікке жатады.
22. Инспекцияның өзіне бекітіп берілген мүлікті өз бетімен оқшауламайды немесе өзге де тәсілмен иелік етпейді.
Инспекцияға мемлекеттік мүлік саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда және шекте мүлікті иелену құқығы беріледі.
5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
23. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 10 қазандағы
№ 20-04/518 бұйрығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман
шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Батыс Қазақстан
облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық
инспекциясы туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Батыс Қазақстан облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы»республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi - Инспекция) орман және балық шаруашылығы, жануарлар дүниесi, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқару, бақылау және қадағалау функцияларын орындауға уәкілетті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция мемлекеттік орман қорына енбейтін Бударин мемлекеттік зоологиялық табиғи қаумалы аумағының күзет бөлігіне және Батыс Қазақстан облысы әкімшілік шекарасының шегіндегі Жайық-Каспий бассейнінің су айдындарында (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) бақылау мен қадағалауды жүзеге асыруға уәкілетті.

4) в пределах своей компетенции принимает меры, направленные на противодействие коррупции в инспекции и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
5) подписывает приказы;
6) утверждает положения структурных подразделений и должностные обязанности сотрудников Инспекции;
7) представляет Инспекцию в государственных органах, иных организациях без доверенности.
19. В случае отсутствия руководителя и заместителей Инспекции полномочия руководителя Инспекции возлагаются на основании представления председателя Комитета приказом Ответственного секретаря Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по согласованию с Министром сельского хозяйства Республики Казахстан на других сотрудников Инспекции.
4. Имущество Инспекции
20. Инспекция осуществляет оперативное управление обособленным имуществом.
Имущество Инспекции формируется за счет имущества, переданного ему государством, и состоит из основных и оборотных средств, а также иного имущества, стоимость которых отражается в балансе Инспекции.
21. Имущество, закрепленное за Инспекцией, относится к республиканской собственности.
22. Инспекция не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом.
Инспекции предоставляется право распоряжения имуществом в случаях и пределах, установленных законодательством Республики Казахстан в области государственного имущества.
5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
23. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 9
к приказу Министра сельского
хозяйства
Республики Казахстан
от 10 октября 2014 года
№ 20-04/518
Положение
о Карагандинской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Карагандинская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных, контрольных и надзорных функции в области лесного хозяйства и животного мира, особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль, надзор и координацию за деятельностью Каркаралинского государственного национального природного парка, государственного национального природного парка «Буйратау», коммунального государственного казенного предприятия «Карагандинский государственный зоологический парк» и Жезказганского ботанического сада, а также на водоемах Нура-Сарысуского бассейна (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административной границы Карагандинской области.

4) өзінің құзіреті шегінде Инспекцияда сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұруға бағытталған шаралар қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қолданылуына жеке жауапкершілікте болады.
5) бұйрықтарға қол қояды;
6) Инспекцияның құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін және қызметкерлерінің лауазымдық міндеттерін бекітеді;
7) мемлекеттік органдарда, өзге ұйымдарда сенімхатсыз Инспекцияның өкілі болады.
19. Инспекция басшысы мен орынбасарлары болмаған жағдайда Инспекция басшысының өкілеттігі Комитет төрағасының ұсынымы негізінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрімен келісім бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жауапты хатшысының бұйрығымен Инспекцияның басқа қызметкерлеріне жүктеледі.
4. Инспекцияның мүлкі
20. Инспекцияның оқшауланған мүлікті жедел басқаруды жүзеге асырады.
Инспекцияның мүлкі оған мемлекет берген мүліктің есебінен қалыптасады, негізгі және айналым құрал-жабдықтарынан, сондай-ақ құны Инспекция балансында көрсетілетін өзге мүліктен тұрады.
21. Инспекцияға бекітіп берілген мүлік республикалық мүлікке жатады.
22. Инспекцияның өзіне бекітіп берілген мүлікті өз бетімен оқшауламайды немесе өзге де тәсілмен иелік етпейді.
Инспекцияға мемлекеттік мүлік саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда және шекте мүлікті иелену құқығы беріледі.
5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
23. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 10 қазандағы
№ 20-04/518 бұйрығына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман
шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Қарағанды
облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық
инспекциясы туралыереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Қарағанды облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы (бұдан әрi - Инспекция) орман және балық шаруашылығы, жануарлар дүниесi, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқару, бақылау және қадағалау функцияларын орындауға уәкілетті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция Қарқаралы, «Бұйратау» мемлекеттік ұлттық табиғи парктерінің, «Қарағанды мемлекеттік хайуанаттар бағы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының, Жезқазған ботаникалық бағы және Балқаш көлін қоспағанда Қарағанды облысы әкімшілік шекарасының шегіндегі Нұра-Сарысу бассейнінің су айдындарында (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) қызметін бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.

4) в пределах своей компетенции принимает меры, направленные на противодействие коррупции в инспекции и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
5) подписывает приказы;
6) утверждает положения структурных подразделений и должностные обязанности сотрудников Инспекции;
7) представляет Инспекцию в государственных органах, иных организациях без доверенности.
19. В случае отсутствия руководителя и заместителей Инспекции полномочия руководителя Инспекции возлагаются на основании представления председателя Комитета приказом Ответственного секретаря Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по согласованию с Министром сельского хозяйства Республики Казахстан на других сотрудников Инспекции.
4. Имущество Инспекции
20. Инспекция осуществляет оперативное управление обособленным имуществом.
Имущество Инспекции формируется за счет имущества, переданного ему государством, и состоит из основных и оборотных средств, а также иного имущества, стоимость которых отражается в балансе Инспекции.
21. Имущество, закрепленное за Инспекцией, относится к республиканской собственности.
22. Инспекция не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом.
Инспекции предоставляется право распоряжения имуществом в случаях и пределах, установленных законодательством Республики Казахстан в области государственного имущества.
5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
23. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 10
к приказу Министра сельского
хозяйства
Республики Казахстан
от 10 октября 2014 года
№ 20-04/518
Положение
о Костанайской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Костанайская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных, контрольных и надзорных функции в области лесного хозяйства и животного мира, особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль, надзор и координацию за деятельностью Наурзумского государственного природного заповедника и государственного природного резервата «Алтын Дала», а также на водоемах Тобол-Торгайского бассейна (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административной границы Костанайской области.

4) өзінің құзіреті шегінде Инспекцияда сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұруға бағытталған шаралар қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қолданылуына жеке жауапкершілікте болады.
5) бұйрықтарға қол қояды;
6) Инспекцияның құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін және қызметкерлерінің лауазымдық міндеттерін бекітеді;
7) мемлекеттік органдарда, өзге ұйымдарда сенімхатсыз Инспекцияның өкілі болады.
19. Инспекция басшысы мен орынбасарлары болмаған жағдайда Инспекция басшысының өкілеттігі Комитет төрағасының ұсынымы негізінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрімен келісім бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жауапты хатшысының бұйрығымен Инспекцияның басқа қызметкерлеріне жүктеледі.
4. Инспекцияның мүлкі
20. Инспекцияның оқшауланған мүлікті жедел басқаруды жүзеге асырады.
Инспекцияның мүлкі оған мемлекет берген мүліктің есебінен қалыптасады, негізгі және айналым құрал-жабдықтарынан, сондай-ақ құны Инспекция балансында көрсетілетін өзге мүліктен тұрады.
21. Инспекцияға бекітіп берілген мүлік республикалық мүлікке жатады.
22. Инспекцияның өзіне бекітіп берілген мүлікті өз бетімен оқшауламайды немесе өзге де тәсілмен иелік етпейді.
Инспекцияға мемлекеттік мүлік саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда және шекте мүлікті иелену құқығы беріледі.
5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
23. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 10 қазандағы
№ 20-04/518 бұйрығына
10-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман
шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Қостанай
облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық
инспекциясы туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Қостанай облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы (бұдан әрi - Инспекция) орман және балық шаруашылығы, жануарлар дүниесi, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқару, бақылау және қадағалау функцияларын орындауға уәкілетті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция Наурызым мемлекеттік табиғи қорығының және «Алтын Дала» мемлекеттік табиғи резерватының және Қостанай облысы әкімшілік шекарасының шегіндегі Тобыл-Торғай бассейнінің су айдындарында (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) қызметін бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.

4) в пределах своей компетенции принимает меры, направленные на противодействие коррупции в инспекции и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
5) подписывает приказы;
6) утверждает положения структурных подразделений и должностные обязанности сотрудников Инспекции;
7) представляет Инспекцию в государственных органах, иных организациях без доверенности.
19. В случае отсутствия руководителя и заместителей Инспекции полномочия руководителя Инспекции возлагаются на основании представления председателя Комитета приказом Ответственного секретаря Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по согласованию с Министром сельского хозяйства Республики Казахстан на других сотрудников Инспекции.
4. Имущество Инспекции
20. Инспекция осуществляет оперативное управление обособленным имуществом.
Имущество Инспекции формируется за счет имущества, переданного ему государством, и состоит из основных и оборотных средств, а также иного имущества, стоимость которых отражается в балансе Инспекции.
21. Имущество, закрепленное за Инспекцией, относится к республиканской собственности.
22. Инспекция не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом.
Инспекции предоставляется право распоряжения имуществом в случаях и пределах, установленных законодательством Республики Казахстан в области государственного имущества.
5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
23. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 11
к приказу Министра сельского
хозяйства
Республики Казахстан
от 10 октября 2014 года
№ 20-04/518
Положение
о Кызылординской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Кызылординская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных, контрольных и надзорных функции в области лесного хозяйства и животного мира, особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль, надзор и координацию деятельности Барсакельмесского государственного природного заповедника, а также на водоемах Арало-Сырдарьинского бассейна (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административной границы Кызылординской области.

4) өзінің құзіреті шегінде Инспекцияда сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұруға бағытталған шаралар қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қолданылуына жеке жауапкершілікте болады.
5) бұйрықтарға қол қояды;
6) Инспекцияның құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін және қызметкерлерінің лауазымдық міндеттерін бекітеді;
7) мемлекеттік органдарда, өзге ұйымдарда сенімхатсыз Инспекцияның өкілі болады.
19. Инспекция басшысы мен орынбасарлары болмаған жағдайда Инспекция басшысының өкілеттігі Комитет төрағасының ұсынымы негізінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрімен келісім бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жауапты хатшысының бұйрығымен Инспекцияның басқа қызметкерлеріне жүктеледі.
4. Инспекцияның мүлкі
20. Инспекцияның оқшауланған мүлікті жедел басқаруды жүзеге асырады.
Инспекцияның мүлкі оған мемлекет берген мүліктің есебінен қалыптасады, негізгі және айналым құрал-жабдықтарынан, сондай-ақ құны Инспекция балансында көрсетілетін өзге мүліктен тұрады.
21. Инспекцияға бекітіп берілген мүлік республикалық мүлікке жатады.
22. Инспекцияның өзіне бекітіп берілген мүлікті өз бетімен оқшауламайды немесе өзге де тәсілмен иелік етпейді.
Инспекцияға мемлекеттік мүлік саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда және шекте мүлікті иелену құқығы беріледі.
5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
23. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 10 қазандағы
№ 20-04/518 бұйрығына
11-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман
шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Қызылорда
облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық
инспекциясы туралыереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Қызылорда облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы (бұдан әрi - Инспекция) орман және балық шаруашылығы, жануарлар дүниесi, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқару, бақылау және қадағалау функцияларын орындауға уәкілетті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция Барсакелмес мемлекеттік табиғи қорығының және Қызылорда облысы әкімшілік шекарасының шегіндегі Арал-Сырдария бассейнінің су айдындарында (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) қызметін бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.

4) в пределах своей компетенции принимает меры, направленные на противодействие коррупции в инспекции и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
5) подписывает приказы;
6) утверждает положения структурных подразделений и должностные обязанности сотрудников Инспекции;
7) представляет Инспекцию в государственных органах, иных организациях без доверенности.
19. В случае отсутствия руководителя и заместителей Инспекции полномочия руководителя Инспекции возлагаются на основании представления председателя Комитета приказом Ответственного секретаря Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по согласованию с Министром сельского хозяйства Республики Казахстан на других сотрудников Инспекции.
4. Имущество Инспекции
20. Инспекция осуществляет оперативное управление обособленным имуществом.
Имущество Инспекции формируется за счет имущества, переданного ему государством, и состоит из основных и оборотных средств, а также иного имущества, стоимость которых отражается в балансе Инспекции.
21. Имущество, закрепленное за Инспекцией, относится к республиканской собственности.
22. Инспекция не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом.
Инспекции предоставляется право распоряжения имуществом в случаях и пределах, установленных законодательством Республики Казахстан в области государственного имущества.
5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
23. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 12
к приказу Министра сельского
хозяйства
Республики Казахстан
от 10 октября 2014 года
№ 20-04/518
Положение
о Мангистауской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Мангистауская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных, контрольных и надзорных функции в области лесного хозяйства и животного мира, особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль, надзор и координацию деятельности Устюртского государственного природного заповедника, Мангышлакского экспериментального ботанического сада и охрану Актау-Бузачинского государственного зоологического природного заказника, а также на водоемах Жайык-Каспийского бассейна (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административной границы Мангистауской области.

4) өзінің құзіреті шегінде Инспекцияда сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұруға бағытталған шаралар қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қолданылуына жеке жауапкершілікте болады.
5) бұйрықтарға қол қояды;
6) Инспекцияның құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін және қызметкерлерінің лауазымдық міндеттерін бекітеді;
7) мемлекеттік органдарда, өзге ұйымдарда сенімхатсыз Инспекцияның өкілі болады.
19. Инспекция басшысы мен орынбасарлары болмаған жағдайда Инспекция басшысының өкілеттігі Комитет төрағасының ұсынымы негізінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрімен келісім бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жауапты хатшысының бұйрығымен Инспекцияның басқа қызметкерлеріне жүктеледі.
4. Инспекцияның мүлкі
20. Инспекцияның оқшауланған мүлікті жедел басқаруды жүзеге асырады.
Инспекцияның мүлкі оған мемлекет берген мүліктің есебінен қалыптасады, негізгі және айналым құрал-жабдықтарынан, сондай-ақ құны Инспекция балансында көрсетілетін өзге мүліктен тұрады.
21. Инспекцияға бекітіп берілген мүлік республикалық мүлікке жатады.
22. Инспекцияның өзіне бекітіп берілген мүлікті өз бетімен оқшауламайды немесе өзге де тәсілмен иелік етпейді.
Инспекцияға мемлекеттік мүлік саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда және шекте мүлікті иелену құқығы беріледі.
5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
23. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 10 қазандағы
№ 20-04/518 бұйрығына
12-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман
шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Маңғыстау
облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық
инспекциясы туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Маңғыстау облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы (бұдан әрi - Инспекция) орман және балық шаруашылығы, жануарлар дүниесi, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқару, бақылау және қадағалау функцияларын орындауға уәкілетті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция Үстірт мемлекеттік табиғи қорығының, Маңғышлақ тәжірибелік ботаникалық бағының және Ақтау-Бозашы мемлекеттік зоологиялық табиғи қаумалының және Маңғыстау облысы әкімшілік шекарасының шегіндегі Жайық-Каспий бассейнінің су айдындарында (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) қызметін бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.

4) в пределах своей компетенции принимает меры, направленные на противодействие коррупции в инспекции и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
5) подписывает приказы;
6) утверждает положения структурных подразделений и должностные обязанности сотрудников Инспекции;
7) представляет Инспекцию в государственных органах, иных организациях без доверенности.
19. В случае отсутствия руководителя и заместителей Инспекции полномочия руководителя Инспекции возлагаются на основании представления председателя Комитета приказом Ответственного секретаря Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по согласованию с Министром сельского хозяйства Республики Казахстан на других сотрудников Инспекции.
4. Имущество Инспекции
20. Инспекция осуществляет оперативное управление обособленным имуществом.
Имущество Инспекции формируется за счет имущества, переданного ему государством, и состоит из основных и оборотных средств, а также иного имущества, стоимость которых отражается в балансе Инспекции.
21. Имущество, закрепленное за Инспекцией, относится к республиканской собственности.
22. Инспекция не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом.
Инспекции предоставляется право распоряжения имуществом в случаях и пределах, установленных законодательством Республики Казахстан в области государственного имущества.
5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
23. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 13
к приказу Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 10 октября 2014 года
№ 20-04/518
Положение
о Павлодарской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Павлодарская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных, контрольных и надзорных функции в области лесного хозяйства и животного мира, особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль, надзор и координацию деятельности Баянаульского государственного национального природного парка и государственного лесного природного резервата «Ертіс Орманы» и охрану государственного комплексного природного заказника «Пойма реки Иртыш» и государственного памятника природы «Гусиный перелет», а также на водоемах Ертисского бассейна (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административных границ Павлодарской области.

4) өзінің құзіреті шегінде Инспекцияда сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұруға бағытталған шаралар қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қолданылуына жеке жауапкершілікте болады.
5) бұйрықтарға қол қояды;
6) Инспекцияның құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін және қызметкерлерінің лауазымдық міндеттерін бекітеді;
7) мемлекеттік органдарда, өзге ұйымдарда сенімхатсыз Инспекцияның өкілі болады.
19. Инспекция басшысы мен орынбасарлары болмаған жағдайда Инспекция басшысының өкілеттігі Комитет төрағасының ұсынымы негізінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрімен келісім бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жауапты хатшысының бұйрығымен Инспекцияның басқа қызметкерлеріне жүктеледі.
4. Инспекцияның мүлкі
20. Инспекцияның оқшауланған мүлікті жедел басқаруды жүзеге асырады.
Инспекцияның мүлкі оған мемлекет берген мүліктің есебінен қалыптасады, негізгі және айналым құрал-жабдықтарынан, сондай-ақ құны Инспекция балансында көрсетілетін өзге мүліктен тұрады.
21. Инспекцияға бекітіп берілген мүлік республикалық мүлікке жатады.
22. Инспекцияның өзіне бекітіп берілген мүлікті өз бетімен оқшауламайды немесе өзге де тәсілмен иелік етпейді.
Инспекцияға мемлекеттік мүлік саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда және шекте мүлікті иелену құқығы беріледі.
5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
23. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 10 қазандағы
№ 20-04/518 бұйрығына
13-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман
шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Павлодар
облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық
инспекциясы туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Павлодар облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы (бұдан әрi - Инспекция) орман және балық шаруашылығы, жануарлар дүниесi, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқару, бақылау және қадағалау функцияларын орындауға уәкілетті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция Баянауыл мемлекеттік ұлттық табиғи паркінің және «Ертіс орманы» мемлекеттік орман табиғи резерватының қызметін және «Ертіс жағалауы» мемлекеттік кешенді табиғи қаумалы мен «Қаз қайтуы» мемлекеттік табиғат ескерткішінің қорғалуын және Павлодар облысы әкімшілік шекарасының шегіндегі Ертіс бассейнінің су айдындарында (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.

4) в пределах своей компетенции принимает меры, направленные на противодействие коррупции в инспекции и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
5) подписывает приказы;
6) утверждает положения структурных подразделений и должностные обязанности сотрудников Инспекции;
7) представляет Инспекцию в государственных органах, иных организациях без доверенности.
19. В случае отсутствия руководителя и заместителей Инспекции полномочия руководителя Инспекции возлагаются на основании представления председателя Комитета приказом Ответственного секретаря Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по согласованию с Министром сельского хозяйства Республики Казахстан на других сотрудников Инспекции.
4. Имущество Инспекции
20. Инспекция осуществляет оперативное управление обособленным имуществом.
Имущество Инспекции формируется за счет имущества, переданного ему государством, и состоит из основных и оборотных средств, а также иного имущества, стоимость которых отражается в балансе Инспекции.
21. Имущество, закрепленное за Инспекцией, относится к республиканской собственности.
22. Инспекция не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом.
Инспекции предоставляется право распоряжения имуществом в случаях и пределах, установленных законодательством Республики Казахстан в области государственного имущества.
5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
23. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 14
к приказу Министра сельского
хозяйства
Республики Казахстан
от 10 октября 2014 года
№ 20-04/518
Положение
о Северо-Казахстанской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Северо-Казахстанская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных, контрольных и надзорных функции в области лесного хозяйства и животного мира, особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль, надзор и координацию деятельности государственного национального природного парка «Кокшетау», в пределах компетенции и охрану Мамлютского и Смирновского государственных зоологических природных заказников, а также на водоемах Есильского бассейна (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административной границы Северо-Казахстанской области.

4) өзінің құзіреті шегінде Инспекцияда сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұруға бағытталған шаралар қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қолданылуына жеке жауапкершілікте болады.
5) бұйрықтарға қол қояды;
6) Инспекцияның құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін және қызметкерлерінің лауазымдық міндеттерін бекітеді;
7) мемлекеттік органдарда, өзге ұйымдарда сенімхатсыз Инспекцияның өкілі болады.
19. Инспекция басшысы мен орынбасарлары болмаған жағдайда Инспекция басшысының өкілеттігі Комитет төрағасының ұсынымы негізінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрімен келісім бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жауапты хатшысының бұйрығымен Инспекцияның басқа қызметкерлеріне жүктеледі.
4. Инспекцияның мүлкі
20. Инспекцияның оқшауланған мүлікті жедел басқаруды жүзеге асырады.
Инспекцияның мүлкі оған мемлекет берген мүліктің есебінен қалыптасады, негізгі және айналым құрал-жабдықтарынан, сондай-ақ құны Инспекция балансында көрсетілетін өзге мүліктен тұрады.
21. Инспекцияға бекітіп берілген мүлік республикалық мүлікке жатады.
22. Инспекцияның өзіне бекітіп берілген мүлікті өз бетімен оқшауламайды немесе өзге де тәсілмен иелік етпейді.
Инспекцияға мемлекеттік мүлік саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда және шекте мүлікті иелену құқығы беріледі.
5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
23. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 10 қазандағы
№ 20-04/518 бұйрығына
14-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман
шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің
Солтүстік Қазақстан облыстық орман шаруашылығы және жануарлар
дүниесі аумақтық инспекциясы туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Солтүстік Қазақстан облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы (бұдан әрi - Инспекция) орман және балық шаруашылығы, жануарлар дүниесi, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқару, бақылау және қадағалау функцияларын орындауға уәкілетті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция «Көкшетау» мемлекеттік ұлттық табиғи паркінің қызметін, құзіреті шегінде Мамлют және Смирнов мемлекеттік зоологиялық табиғи қаумалдарының және Солтүстік Қазақстан облысы әкімшілік шекарасының шегіндегі Есіл бассейнінің су айдындарында (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) қорғалуын да бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.

4) в пределах своей компетенции принимает меры, направленные на противодействие коррупции в инспекции и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
5) подписывает приказы;
6) утверждает положения структурных подразделений и должностные обязанности сотрудников Инспекции;
7) представляет Инспекцию в государственных органах, иных организациях без доверенности.
19. В случае отсутствия руководителя и заместителей Инспекции полномочия руководителя Инспекции возлагаются на основании представления председателя Комитета приказом Ответственного секретаря Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по согласованию с Министром сельского хозяйства Республики Казахстан на других сотрудников Инспекции.
4. Имущество Инспекции
20. Инспекция осуществляет оперативное управление обособленным имуществом.
Имущество Инспекции формируется за счет имущества, переданного ему государством, и состоит из основных и оборотных средств, а также иного имущества, стоимость которых отражается в балансе Инспекции.
21. Имущество, закрепленное за Инспекцией, относится к республиканской собственности.
22. Инспекция не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом.
Инспекции предоставляется право распоряжения имуществом в случаях и пределах, установленных законодательством Республики Казахстан в области государственного имущества.
5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
23. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 15
к приказу Министра сельского
хозяйства
Республики Казахстан
от 10 октября 2014 года
№ 20-04/518
Положение
о Южно-Казахстанской областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Южно-Казахстанская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных, контрольных и надзорных функции в области лесного хозяйства и животного мира, особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль, надзор и координацию деятельности Аксу-Жабаглинского и Каратауского государственных природных заповедников, Сайрам-Угамского государственного национального природного парка и государственного коммунального казенного предприятия «Шымкентский государственный зоологический парк», а также на водоемах Арало-Сырдарьинского бассейна (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административной границы Южно-Казахстанской области.

4) өзінің құзіреті шегінде Инспекцияда сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұруға бағытталған шаралар қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қолданылуына жеке жауапкершілікте болады.
5) бұйрықтарға қол қояды;
6) Инспекцияның құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін және қызметкерлерінің лауазымдық міндеттерін бекітеді;
7) мемлекеттік органдарда, өзге ұйымдарда сенімхатсыз Инспекцияның өкілі болады.
19. Инспекция басшысы мен орынбасарлары болмаған жағдайда Инспекция басшысының өкілеттігі Комитет төрағасының ұсынымы негізінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрімен келісім бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жауапты хатшысының бұйрығымен Инспекцияның басқа қызметкерлеріне жүктеледі.
4. Инспекцияның мүлкі
20. Инспекцияның оқшауланған мүлікті жедел басқаруды жүзеге асырады.
Инспекцияның мүлкі оған мемлекет берген мүліктің есебінен қалыптасады, негізгі және айналым құрал-жабдықтарынан, сондай-ақ құны Инспекция балансында көрсетілетін өзге мүліктен тұрады.
21. Инспекцияға бекітіп берілген мүлік республикалық мүлікке жатады.
22. Инспекцияның өзіне бекітіп берілген мүлікті өз бетімен оқшауламайды немесе өзге де тәсілмен иелік етпейді.
Инспекцияға мемлекеттік мүлік саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда және шекте мүлікті иелену құқығы беріледі.
5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
23. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 10 қазандағы
№ 20-04/518 бұйрығына
15-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман
шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Оңтүстік
Қазақстан облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі
аумақтық инспекциясы туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Оңтүстік Қазақстан облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы (бұдан әрi - Инспекция) орман және балық шаруашылығы, жануарлар дүниесi, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқару, бақылау және қадағалау функцияларын орындауға уәкілетті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция Ақсу-Жабағылы және Қаратау мемлекеттік табиғи қорықтарының, Сайрам-Өгем мемлекеттік ұлттық табиғи паркінің және «Шымкент мемлекеттік хайуанаттар бағы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының және Оңтүстік Қазақстан облысы әкімшілік шекарасының шегіндегі Арал-Сырдария бассейнінің су айдындарында (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) қызметін бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.