Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере земельных отношений
Постановление акимата Жамбылской области от 28 мая 2014 года № 169. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 8 июля 2014 года № 2266. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 24 апреля 2015 года № 69
Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 24.06.2015 № 69 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством";
2) регламент государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков";
3) регламент государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка";
4) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ";
5) регламент государственной услуги "Выдача разрешений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий".
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление земельных отношений акимата Жамбылской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции;
2) в течении десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Жамбылской области.
3. Признать утратившим силу постановление акимата Жамбылской области от 30 января 2013 года № 32 "Об утверждении регламентов государственных услуг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1899, опубликовано 30 марта 2013 года в газетах "Ақ жол" № 34 и "Знамя труда" № 34).
4. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Жолдасбаева М.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области К. Кокрекбаев
Утвержден постановлением
акимата Жамбылской области
от "28" мая 2014 года № 169
Регламент государственной услуги
"Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством" 1. Общие положения

Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы 28 мамырдағы № 169 қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 8 шілдеде № 2266 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 69 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 24.04.2015 № 69 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік 10 күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) "Суармалы егістікті суарылмайтын алқап түрлеріне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Жамбыл облысы әкімдігінің жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны ресми жариялауға, мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне жіберуді;
3) осы қаулының Жамбыл облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. "Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы" Жамбыл облысы әкімдігінің 2013 жылғы 30 қаңтардағы № 32 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1899 болып тіркелген, 2013 жылдың 30 наурызында № 34 "Ақ жол" және № 34 "Знамя труда" газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары М. Жолдасбаевқа жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және оның алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі К. Көкрекбаев
Жамбыл облысы әкімдігінің
2014 жылғы "28" мамырдағы
№ 169 қаулысымен бекітілген
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер

1. Государственная услуга "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством" (далее – государственная услуга) разработан коммунальным государственным учреждением "Управление земельных отношений акимата Жамбылской области (далее - Управления) в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и со стандартом государственной услуги "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" утвержденным Постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года за № 358 (далее - Стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – государственному услугополучателю либо его представитель с нотариально заверенной доверенностью (удостоверение личности либо представителю с доверенностью удостоверяющий его личность), в случае сдачи полный пакет документов указанных в пункте 5 настоящего утвержденного акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка.
Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является непредоставление получателем государственной услуги пакета документов.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
4. Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) Республиканское государственное учреждение "Центр обслуживания населения Жамбылской области" (далее – ЦОН).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Получение документов услугополучателя является для услугодателя основанием для начала оказания государственной услуги:
1) заявление по форме согласно приложению 1 настоящего регламента;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя, либо копия доверенности (нотариально заверенная) от услугополучателя и документа, удостоверяющего личность доверенного лица – для физического лица;
3) свидетельство о государственной регистрации юридического лица документ, подтверждающий полномочие представителя юридического лица и документ, удостоверяющего личность услугополучателя – для юридического лица;
4) акт определения оценочной стоимости земельного участка, рассчитанный государственным предприятием, ведущий государственный земельный кадастр по форме согласно приложению 2 к настоящему регламенту;

1. "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет Жамбыл облысы әкімдігінің жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – қызмет беруші) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 8 бабына және "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 қаулысымен мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты негізінде жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі – мемлекеттік қызмет алушыға немесе нотариалды куәландырылған сенім хат бойынша өкіліне ( төл құжат немесе жеке басын куәландыратын сенімхат бойынша өкіліне), осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының бекітілген актісі. Құжаттар топтамасын толық ұсынбау көрсетілген қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жауап болып табылады
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
4. Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Жамбыл облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – ХҚО).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметтер берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Көрсетілетін қызмет беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызмет алушының мына көрсетілген құжаттарын алу рәсімдері (іс-қимылдарды) бастауға негіздеме болып табылады:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушыдан нотариалды куәландырылған сенімхат;
3) Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі немесе паспорты туралы мәліметтерді, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаларды көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) ХҚО қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкілетті адамның ЭЦҚ-сымен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттар нысанында алады.
4) осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мемлекеттік жер кадастрын жүргізетін мемлекеттік кәсіпорын есептеген жер учаскесінің бағалау құнын айқындау актісі;

5) копия положительного заключения комиссии о предоставлении права на земельный участок, создаваемой соответствующими местными исполнительными органами.
Для проверки копий документов предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются услугополучателю.
6. Содержание процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
1) Канцелярия услугодателя в течении 15 минут проверяет полноту, соответствия документов услугополучателя и принимает.
2) соответствие документов является основанием канцелярией услугодателя регистрировать в журнале регистрации и выдачи услугополучателю копии заявления со штампом регистрации усулгодателя (входящий номер, дата, количество листов) о получении документов осуществляется в течении 15 минут.
3) Регистрация документов является основанием для рассмотрения их услугодателем.
4) С момента принятия документов услугодатель в течении 30 минут рассматривает документы, руководство услугодателя в течении 30 минут ставить резолюцию и передает ответственному исполнителю.
5) В случае сдачи полный пакет документов услугодатель в течении 3 (трех) рабочих дней издает утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка либо в течении 2 (двух) рабочих дней мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги передает руководству услугодателя;
6) Руководство рассматривает утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги и визирует.
7) Регистрация утвержденного акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде осуществляется канцелярией услугодателя в течение 15 минут с момента их получения и направляет услугополучателю либо в ЦОН почтой или нарочно.
8) Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через ЦОН приведены бизнес-процессы согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:

5) тиісті жергілікті атқарушы органдар құрған жер учаскесіне құқық беру туралы комиссиясының оң қорытындысының көшірмесі.
Құжаттар көшірмесін нақтылау үшін құжаттардың түп нұсқасы ұсынылады, тексеру нақтыланғаннан кейін қызмет алушыға қайтарылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) Көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі 15 минут ішінде көрсетілетін қызмет алушының құжаттарының толымдылығын, сәйкестігін тексеріп, қабылдайды;
2) Көрсетілетін қызмет берушінің кеңсе қызметкері 15 минут ішінде қабылдап алатын құжаттарды тіркеу журналына тіркеуге және құжаттарды қабылдап алғаны туралы көрсетілетін қызмет берушінің тіркеу мөртаңбасы (кіріс нөмірі, қабылданған күні, парақ саны) бар өтініштің көшірмесін беруге негіз болып табылады;
3) Құжаттардың тіркелуі көрсетілетін қызмет беруші тарапынан қаралуына негіз болып табылады;
4) Құжаттарды қабылдап алған сәттен бастап 30 минут ішінде көрсетілетін қызмет беруші құжаттарды қарап, көрсетілетін қызмет берушінің басшылығы 30 минут ішінде бұрыштама қол қойып жауапты орындаушыға жолдайды;
5) Құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда қызмет беруші 3 (үш) жұмыс күні ішінде жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының бекітілген актісі немесе 2 (екі) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауабын қызмет берушінің басшылығына жолдайды;
6) Басшылық жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының бекітілген актісін немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты қарастырып, қол қояды;
7) Көрсетілетін қызметті берушінің жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының бекітілген актісін немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты тіркеу көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі тарапынан оларды алған сәттен бастап 15 минут ішінде жүзеге асырылады және сол күні қызмет алушыға немесе ХҚО-на пошта арқылы немесе қолма-қол көрсетілетін қызмет берушінің кадастрлық (бағалау) құнының бекітілген актісін немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты жолдайды.
7. Рәсімнің (іс-қимылдардың) іске асырылу реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметтер берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында қызмет берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:

1) канцелярия услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками):
1) Работник канцелярии в течении 15 минут принимает документы услугополучателя, регистрирует в журнале регистрации и выдает копии заявления либо расписку со штампом регистрации услугодателя (входящий номер, дата, количество листов);
2) Зарегистрированные документы работник канцелярии в течении 30 минут вносить руководству;
3) Руководство усулогодателя в течении 30 минут ставить резолюцию и передает ответственному исполнителю;
4) Ответственный услугодатель в течении 3 (трех) рабочих дней готовит проект утвержденного акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка либо в течении 2 (двух) рабочих дней письменный мотивированный отказ и вносит руководству услугодателя;
5) Руководство услугодателя рассматривает акт либо письменный мотивированный отказ и визирует;
6) Ответственный исполнитель услугодателя в день подписания в течении 15 минут регистрирует утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка либо письменный мотивированный ответ и передает работнику канцелярии, для дальнейшего направления;
7) Регистрация утвержденного акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде осуществляется канцелярией услугодателя в течение 15 минут с момента их получения и направляет услугополучателю либо в ЦОН почтой или нарочно.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. При обращении в ЦОН с пакетом документов – 3 (трех) рабочих дней, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
10. Описание порядка обращения в ЦОН, длительность обработки запроса услугополучателя:
Работник ЦОНа в течении 15 минут производит регистрацию заявления и иных документов услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет услугодателю в форме электронных копий документов посредством информационной системы, удостоверенных электронной цифровой подписью работника ЦОН;
Максимальное допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в ЦОН – 15 минут.
Максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя в ЦОН – 15 минут.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, работник ЦОНа выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к настоящему регламенту государственной услуги.

1) қызмет көрсету кеңсесі;
2) қызмет көрсету басшылығы;
3) қызмет көрсетуші жауапты орындаушы.
9. Көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) Кеңсе қызметкері қызмет алушының құжаттарын 15 минут ішінде қабылдап, құжаттарды тіркеу журналында тіркейді және қызмет берушінің тіркеу мөртаңбасы (кіріс нөмірі, күні) қойылған өтініш немесе қолхат көшірмесін қызмет алушыға береді;
2) Кеңсе қызметкері тіркелген құжаттарды танысу үшін басшылыққа 30 минут ішінде ұсынады;
3) Кеңсе қызметкері ұсынған сәттен бастап 30 минут ішінде басшылық құжаттармен танысып, жауапты қызметкерге тиісті нұсқаумен жолдайды;
4) Жауапты қызметкер құжаттарды қабылдап алған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде құжаттарды қарап, көрсетілетін қызмет берушінің жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының бекітілген актісін немесе 2 (екі) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауап жобасын дайындап, қызмет берушінің басшылығына жолдайды;
5) Басшылық көрсетілетін қызмет берушінің жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының бекітілген актісін немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты қарастырып, қол қояды;
6) Жауапты қызметкер көрсетілетін қызмет берушінің бұрыштама қол қойылған жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының бекітілген актісін немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты кеңсе қызметкеріне қол қойылған күні 15 минут ішінде тіркеп, ары қарай жолдау үшін тапсырады;
7) Кеңсе қызметкері 15 минут ішінде көрсетілетін қызмет берушінің жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының бекітілген актісін немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты жазбаша түрде тіркейді және сол күні қызмет алушыға немесе ХҚО-на пошта арқылы немесе қолма-қол көрсетілетін қызмет берушінің жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының бекітілген актісін немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты жолдайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталығымен іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
10. ХҚО-ға жүгінген кезде құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 7 (жеті) жұмыс күні, құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.

11. Описание действий работников ЦОН при регистрации и обработке запроса услугополучателя в интегрированной информационной системе центров обслуживания населения:
1) услугополучатель государственной услуги подает необходимые документы и заявление оператору ЦОН, которое осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания путем электронной очереди;
2) процесс 1 – ввод оператора ЦОН в Автоматизированное рабочее место Интегрированной информационной системы ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
3) процесс 2 – выбор оператором ЦОН, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором ЦОН данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности-данные доверенности не заполняются);
4) процесс 3 – направление запроса через шлюз электронного правительства в государственную базу данных физических лиц/ государственную базу данных юридических лиц о данных услугополучателя, а также в Единую нотариальную информационную систему– о данных доверенности представителя услугополучателя;
5) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в государственную базу данных физических лиц/государственную базу данных юридических лиц, данных доверенности в Единой нотариальной информационной системе;
6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в государственную базу данных физических лиц/государственную базу данных юридических лиц, данных доверенности в Единой нотариальной информационной системе;
7) процесс 5 - направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью оператора ЦОНа через шлюз электронного правительства в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства;
8) процесс 6 - получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (выдача справки или мотивированный отказ), сформированный в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства.
12. Описание порядка в диаграмме функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через центр обслуживания населения, в графической форме согласно приложению 5 к настоящему регламенту государственной услуги.
13. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через ЦОН:
При приеме документов через ЦОН услугополучателю выдается талон о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя и их контактные телефоны.
Работник ЦОНа получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом государственной услуги в указанный в ней срок, ЦОН обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя в ЦОН за получением готовых документов по истечении одного месяца, ЦОН в течение одного рабочего дня делает запрос услугодателю. Услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в ЦОН, после чего ЦОН выдает готовые документы услугополучателю.
5. Заключительные положения

11. Халыққа қызмет көрсету орталығына жүгінудің тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін өңдеу ұзақтығы:
Халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері 15 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын және мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті өзге де құжаттарын тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға Халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің электрондық-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған ақпараттық жүйе арқылы электрондық құжат нысанындағы құжаттардың көшірмесін жолдайды;
Құжаттардың топтамасын Халыққа қызмет көрсету орталығына тапсыру үшін кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут.
Халыққа қызмет көрсету орталығы көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут.
Көрсетілген қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін мемлекеттік қызмет регламентіне сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
12. Халыққа қызмет көрсету орталығы әр рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығы көрсетілген жүгінулердің тәртібін сипаттау:
1) мемлекеттік қызметті алушы ХҚО операторына "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы электрондық кезек ретімен операциялық залда өтінішін және қажетті құжаттарды тапсырады;
2) 1-үдеріс – қызмет көрсету үшін Халыққа қызмет көрсету орталығы операторының Халыққа қызмет көрсету орталығының Ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің ақпараттық жұмыс орнына логинмен және парольді (авторизациялау үдерісі) енгізуі;
3) 2-үдеріс – Халыққа қызмет көрсету орталығы операторының қызметті таңдауы, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныс нысанының шығуы және Халыққа қызмет көрсету орталығы операторының қызмет алушының, сондай-ақ сенім хат бойынша қызмет алушы өкілінің (нотариалды куәландырылған сенім хат болған жағдайда, басқа куәландырылған сенім хатының мәліметтері толтырылмайды) мәліметтерін енгізуі;
4) 3-үдеріс – электрондық үкімет шлюзі арқылы жеке тұлғалар мемлекеттік деректер қорына/заңды тұлғалар мемлекеттік деректер қорына қызмет алушының мәліметтері туралы сұранысын, сондай-ақ Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесіне - қызмет алушы өкілінің сенім хат мәліметтері туралы жолдау;
5) 1-шарт - жеке тұлғалар мемлекеттік деректер қорына/заңды тұлғалар мемлекеттік деректер қорына қызмет алушының мәліметтерінің және Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесінде сенім хат мәліметтерінің бар болуын тексеру;
6) 4-үдеріс – қызмет алушының жеке тұлғалар мемлекеттік деректер қорына/заңды тұлғалар мемлекеттік деректер қорына және сенім хаттың Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесінде мәліметтерінің болмауына байланысты, мәліметтерді алуға мүмкіншіліктің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастыру;
7) 5-үдеріс – электрондық үкіметінің аумақтық шлюзі ақпараттық жұмыс орнына электрондық үкімет шлюзі арқылы Халыққа қызмет көрсету орталығы операторының электрондық сандық қолымен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарды (қызмет алушының сұранысын) жолдау;
8) 6-үдеріс – электрондық үкіметінің аумақтық шлюзі ақпараттық жұмыс орнында қалыптастырған мемлекеттік қызмет көрсету қорытындысын алушының алуы (бұйрық анықтама немесе анықтама беруден дәлелді бас тарту);
13. Рәсімнің (іс-қимылдардың) іске асырылу реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес іске қосылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеттерінің графикалық нысандағы диаграммасында көрсетілген.

14. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) ЦОН и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет–ресурсе услугодателя.
Приложение 1 к стандарту
государственной услуги
"Утверждение кадастровой
(оценочной) стоимости
конкретных земельных участков,
продаваемых в частную
собственность государством"
Руководителю:
_____________________________________(фамилия, имя, отчество) от _____________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица
_______________________________________
либо полное наименование юридического лица)
_____________________________________(реквизиты документа, удостоверяющего личность физического или юридического лица, контактный телефон, адрес)
Заявление
Прошу утвердить акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка, расположенного по адресу_____________________________________
____________________________________________________________________
(место нахождения земельного участка)
Дата __________Заявитель________________________________
(фамилия, имя, отчество физического или наименование юридического лица,
либо уполномоченного лица, подпись)
________________________
Приложение 2 к стандарту
государственной услуги
"Утверждение кадастровой
(оценочной) стоимости
конкретных земельных участков,
продаваемых в частную
собственность государством"
Акт
определения кадастровой (оценочной) стоимости земельного
участка
1. Акт составлен в соответствии с заявлением гражданина (ки) _____________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица или наименование юридического лица)
в связи с оценкой земельного участка: _______________________________________________
________________________________________________________________________________
(указание цели)
2. Кадастровый номер земельного участка:
______________________________________
3. Целевое назначение земельного участка:
______________________________________
________________________________________________________________________________
4. Местоположение земельного участка:_________________________________________
________________________________________________________________________________
5. Расчет кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка (права землепользования)
Номер зоны (для земель населенных пунктов), виды угодии, типы почв (для земель сельскохозяйственного использования)
Площадь гектар, квадратный метр
Базовая ставка платы за землю, тенге
Поправочный коэффициент
Кадастровая (оценочная) стоимость, тысячи тенге
Итого
6. Кадастровая (оценочная) стоимость земельного участка (права землепользования) составляет: ____________________________________________________________________
(сумма прописью)
Кадастровая (оценочная) стоимость земельного участка определена_______________
_______________________________________________________________________________
(наименование предприятия, ведущего земельный кадастр)
М.П. ____________________ _________________________________
(подпись) (Ф.И.О. руководителя)
Руководитель ____________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа по земельным отношениям)
М.П.____________________
______________________________________
(подпись) (Ф.И.О. руководителя)
Дата "____" ______________________________________
Приложение 3 к стандарту
государственной услуги
"Утверждение кадастровой
(оценочной) стоимости
конкретных земельных участков,
продаваемых в частную
собственность государством"
______________________________________
(Фамилия, имя, при наличии отчества (далее – ФИО), либо наименование организации услугополучателя)
_____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №__филиала РГП "Центр обслуживания населения" (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством" ввиду предоставления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

14. Мемлекеттік қызметті Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы алу процессінің сипаты, оның ұзақтығы:
ХҚО қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға мыналар көрсетіле отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы талон беріледі:
1) сұрау салудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде қызметтің нәтижесін алуға келмеген жағдайда, Халыққа қызмет көрсету орталығы бір ай бойы оның сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оларды көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтауға береді.
Көрсетілетін қызметті алушы дайын құжаттарды алуға Халыққа қызмет көрсету орталығы бір ай өткеннен кейін өтініш берген кезде Халыққа қызмет көрсету орталығы бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге сұрау салады. Көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды Халыққа қызмет көрсету орталығы жібереді, одан кейін Халыққа қызмет көрсету орталығы дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға береді.
5. Қорытынды ережелер
15. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады".
"Мемлекет жеке меншікке сататын
нақты жер учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
_______________________________________
басшысы________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
________________________________________
не заңды тұлғаның толық атауы)
________________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның жеке
________________________________________
басын куәландыратын құжаттың
________________________________________
деректемелері, байланыс телефоны,
____________________________________
мекенжайы)
Өтініш
____________________________________________________________ мекенжайы (жер учаскесінің орналасқан жері)
бойынша орналасқан жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісін бекітуді сұраймын.
Күні __________ Өтініш беруші________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты немесе заңды тұлғаның не
_____________________________________
уәкілетті тұлғаның атауы, қолы)
_________________________
"Мемлекет жеке меншікке сататын
нақты жер учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын айқындау актісі
1. Акті азамат (ша) ________________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты немесе заңды тұлғаның атауы)
өтінішіне сәйкес ________________________________________________________________
(мақсатын көрсету)
_____________________ жер учаскесін бағалауға байланысты жасалды.
2. Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі:__________________________________________
3. Жер учаскесінің нысаналы мақсаты: _________________________________________
________________________________________________________________________________
4. Жер учаскесінің орналасқан жері: ____________________________________________
________________________________________________________________________________
. Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының есебі (жер пайдалану құқығы)
Аймақ нөмірі (елді мекендер жерлеріне), алқап түрлері, топырақтың үлгісі (ауыл шаруашылығы пайдаланылатын жерлер үшін)
Ауданы гектар, шаршы метр
Жерге төлемнің базалық мөлшерлемесі, теңге
Түзету коэффициенті
Кадастрлық (бағалау) құны, мың теңге
Жиыны
6. Жер учаскесінің (жерді пайдалану құқығының) кадастрлық (бағалау) құны _______________________________________________________________________ құрайды.
(жазбаша сомасы)
Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны анықталды _________________________ ________________________________________________________________________________
(жер кадастрын жүргізетін кәсіпорынның атауы)
М.О. ______________ ________________________________
(қолы) (басшының Т.А.Ә.)
________________________________________________________________________басшысы
(жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органның атауы)
М.О. ____________________ ________________________________ (қолы ) fs24 (басшының Т.А.Ә.)
Күні "____"
Мемлекет жеке меншікке сататын
нақты жер учаскелерінің кадастрлық
(бағалау)құнын бекіту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
(Тегі, аты, болған кезде әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә) немесе көрсетілетін қызметті алушы ұйымының атауы)
________________________________________________
(көрсетілетін қызмет алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Халыққа қызмет көрсету орталығы" РМК филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:

1)________________________________________;
2)________________________________________;
3) Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
_______________________________ ____________________
ФИО (работника ЦОН) (подпись)
Исполнитель. Ф.И.О._____________
Телефон__________
Получил: Ф.И.О./подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ г.
_________________________
Приложение 4 к стандарту
государственной услуги
"Утверждение кадастровой
(оценочной) стоимости
конкретных земельных участков,
продаваемых в частную
собственность государством"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством"
Приложение 5 к стандарту
государственной услуги
"Утверждение кадастровой
(оценочной) стоимости
конкретных земельных участков,
продаваемых в частную
собственность государством"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через центр обслуживания населения, в графической форме
Утвержден постановлением
акимата Жамбылской области
от "28" мая 2014 года № 169
Регламент государственной услуги
"Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков" (далее – государственная услуга) разработан коммунальным государственным учреждением "Управление земельных отношений акимата Жамбылской области (далее - Управления) в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и со стандартом государственной услуги "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" утвержденным Постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года за № 358 (далее - Стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – государственному услугополучателю либо его представитель с нотариально заверенной доверенностью (удостоверение личности либо представителю с доверенностью удостоверяющий его личность), в случае сдачи полный пакет документов указанных в пункте 5 настоящего регламента приказ об утверждении землеустроительного проекта по формированию земельного участка (далее – приказ). Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является не предоставление получателем государственной услуги пакет документов.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.

1)_______________________________;
2)_______________________________;
3)
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік қызметін көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
______________________________ _______________
(ХҚО қызметкерінің) Т.А.Ә. (қолы)
Орындаушы Т.А.Ә. _________
Телефон _________
Алдым: Т.А.Ә. / көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ ж. "___" _________
_______________________
Мемлекет жеке меншікке сататын
нақты жер учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту"
"Мемлекет жеке меншікке сататын
нақты жер учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
5-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша іске қосылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеттерінің графикалық нысандағы диаграммасы
Жамбыл облысы әкімдігінің
2014 жылғы "28" мамырдағы
№ 169 қаулысымен бекітілген
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Жамбыл облысы әкімдігінің жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – қызмет беруші) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 8 бабына және "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 қаулысымен мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты негізінде жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі – мемлекеттік қызмет алушыға немесе нотариалды куәландырылған сенім хат бойынша өкіліне ( төл құжат немесе жеке басын куәландыратын сенімхат бойынша өкіліне), осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда жер учаскесін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобасын бекіту туралы бұйрық (бұдан әрі – бұйрық). Құжаттар топтамасын толық ұсынбау көрсетілген қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жауап болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.

4. Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя посредством канцелярии или веб-портала "Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее – портал);
2) Республиканское государственное учреждение "Центр обслуживания населения Жамбылской области" (далее – ЦОН).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Получение документов услугополучателя является для услугодателя основанием для начала оказания государственной услуги:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему регламенту;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (оригинал предоставляются для идентификации личности услугополучателя);
3) нотариально заверенная доверенность от услугополучателя;
4) землеустроительный проект;
5) копия положительного заключения комиссии, создаваемой соответствующими местными исполнительными органами, о предоставлении земельного участка при испрашивании права частной собственности на земельный участок или права землепользования;
6) согласование с уполномоченным государственным органом Республики Казахстан в сфере нефтегазотранспортной инфраструктуры в случае испрашивания земельного участка для строительства объектов нефтегазотранспортной инфраструктуры, связанных с транспортировкой по магистральным нефтепроводам, последующим хранением и перевалкой нефти и газа на другие виды транспорта (не требуется в случае наличия возможности получения из соответствующих информационных систем);
7) решение нижестоящего местного исполнительного органа о возможности предоставления соответствующего права на испрашиваемый земельный участок в тех случаях, когда предоставление земельных участков входит в компетенцию вышестоящего исполнительного органа (при необходимости).
6. Содержание процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
1) Канцелярия усулогодателя в течении 15 минут проверяет полноту, соответствия документы услугополучателя и принимает.
2) соответствие документов является основанием канцелярией услугодателя регистрировать в журнале регистрации и выдачи услугополучателю копии заявления со штампом регистрации услугодателя (входящий номер, дата, количество листов) о получении документов осуществляется в течении 15 минут.
3) Регистрация документов является основанием для рассмотрения их услугодателем.

4. Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы (бұдан әрі – портал);
2) "Жамбыл облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – ХҚО).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметтер берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Көрсетілетін қызмет беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызмет алушының мына көрсетілген құжаттарын алу рәсімдері (іс-қимылдарды) бастауға негіздеме болып табылады:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат не көрсетілетін қызметті алушыдан сенімхаттың және сенім білдірілген адамның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмелері – жеке тұлға үшін;
3) заңды тұлға өкілінің өкілеттігін куәландыратын құжат және көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат – заңды тұлға үшін;
4) жерге орналастыру жобасы;
5) жер учаскесіне жеке меншік құқығы немесе жер пайдалану құқығы сұратылған кезде тиісті жергілікті атқарушы органдар құрған жер учаскесін беру туралы комиссияның оң қорытындысының көшірмесі;
6) мұнай және газды магистральды мұнай құбырларымен тасымалдауға, одан кейiн сақтауға және көлiктiң басқа түрлеріне тиеуге байланысты мұнай-газ көлігі инфрақұрылымының объектiлерiн салу үшiн жер учаскесі сұралған жағдайда, Қазақстан Республикасының мұнай-газ тасымалдау көлігі инфрақұрылымы саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк органымен келiсу (тиісті ақпараттық жүйелерден алу мүмкіндігі болған жағдайда талап етілмейді);
7) жер учаскелерiн беру жоғары тұрған атқарушы органның құзыретiне кiретiн жағдайларда, төменгі тұрған жергiлiктi атқарушы органның сұралып отырған жер учаскесіне тиісті құқықты беру мүмкіндігі туралы шешімі (қажеттілігіне қарай).
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) Көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі 15 минут ішінде көрсетілетін қызмет алушының құжаттарының толымдылығын, сәйкестігін тексеріп, қабылдайды.
2) Көрсетілетін қызмет берушінің кеңсе қызметкері 15 минут ішінде қабылдап алатын құжаттарды тіркеу журналына тіркеуге және құжаттарды қабылдап алғаны туралы көрсетілетін қызмет берушінің тіркеу мөртаңбасы (кіріс нөмірі, қабылданған күні, парақ саны) бар өтініштің көшірмесін беруге негіз болып табылады.
3) Құжаттардың тіркелуі көрсетілетін қызмет беруші тарапынан қаралуына негіз болып табылады.

4) С момента принятия документов услугодатель в течении 30 минут рассматривает документы, руководство услугодателя в течении 30 минут ставить резолюцию и передает ответственному исполнителю.
5) В случае сдачи полный пакет документов услугодатель в течении 7 (семи) рабочих дней издает приказ, либо в течении 2 (двух) рабочих дней мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги передает руководству услугодателя;
6) Руководство рассматривает приказ, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги и визирует.
7) Регистрация приказа, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде осуществляется канцелярией услугодателя в течение 15 минут с момента их получения и направляет услугополучателю либо в ЦОН почтой или нарочно.
7. Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через ЦОН приведены бизнес-процессы согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками):
1) Работник канцелярии в течении 15 минут принимает документы услугополучателя, регистрирует в журнале регистрации и выдает копии заявления либо расписку со штампом регистрации услугодателя (входящий номер, дата, количество листов);
2) Зарегистрированные документы работник канцелярии в течении 30 минут вносит руководству;
3) Руководство услуогодателя в течении 30 минут ставит резолюцию и передает ответственному исполнителю;
4) Ответственный услугодатель в течении 7 (семи) рабочих дней готовит проект приказа либо в течении 2 (двух) рабочих дней письменный мотивированный отказ и вносит руководству услугодателя;
5) Руководство услугодателя рассматривает приказ либо письменный мотивированный отказ и визирует;

4) Құжаттарды қабылдап алған сәттен бастап 30 минут ішінде көрсетілетін қызмет беруші құжаттарды қарап, көрсетілетін қызмет берушінің басшылығы 30 (отыз) минут ішінде бұрыштама қол қойып, жауапты орындаушыға жолдайды.
5) Құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда қызмет беруші 7 (жеті) жұмыс күні ішінде бұйрықты немесе 2 (екі) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауабын қызмет берушінің басшылығына жолдайды.
6) Басшылық бұйрық немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты қарастырып, қол қояды.
7) Көрсетілетін қызметті берушінің бұйрығын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты тіркеу көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі тарапынан оларды алған сәттен бастап 15 минут ішінде жүзеге асырылады және сол күні қызмет алушыға немесе ХҚО-на пошта арқылы немесе қолма-қол көрсетілетін қызмет берушінің бұйрығын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты жолдайды.
7. Рәсімнің (іс-қимылдардың) іске асырылу реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметтер берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында қызмет берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) қызмет көрсету кеңсесі;
2) қызмет көрсету басшылығы;
3) қызмет көрсетуші жауапты орындаушы.
9. Көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) Кеңсе қызметкері қызмет алушының құжаттарын 15 минут ішінде қабылдап, құжаттарды тіркеу журналында тіркейді және қызмет берушінің тіркеу мөртаңбасы (кіріс нөмірі, күні, парақтар саны) қойылған өтініш немесе қолхат көшірмесін қызмет алушыға береді;
2) Кеңсе қызметкері тіркелген құжаттарды танысу үшін басшылыққа 30 минут ішінде ұсынады;
3) Кеңсе қызметкері ұсынған сәттен бастап 30 (отыз) минут ішінде басшылық құжаттармен танысып, жауапты қызметкерге тиісті нұсқаумен жолдайды;
4) Қызмет көрсетуші жауапты орындаушы 7 (жеті) жұмыс күні ішінде бұйрықты немесе 2 (екі) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауап жобасын дайындап, қызмет берушінің басшылығына жолдайды;
5) Басшылық бұйрықты немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты қарастырып, қол қояды;

6) Ответственный исполнитель услугодателя в день подписания в течении 15 минут регистрирует приказ либо письменный мотивированный ответ и передает работнику канцелярии, для дальнейшего направления публикует в портал;
7) Регистрация приказа, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде осуществляется канцелярией услугодателя в течение 15 минут с момента их получения и направляет услугополучателю либо в ЦОН почтой или нарочно.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. При обращении в ЦОН с пакетом документов – 7(семь) рабочих дней, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
11. Описание порядка обращения в ЦОН, длительность обработки запроса услугополучателя:
Работник ЦОНа в течении 15 минут производит регистрацию заявления и иных документов услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет услугодателю в форме электронных копий документов посредством информационной системы, удостоверенных электронной цифровой подписью работника ЦОН;
Максимальное допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в ЦОН – 15 минут.
Максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя в ЦОН – 15 минут.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, работник ЦОНа выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
12. Описание действий работников ЦОН при регистрации и обработке запроса услугополучателя в интегрированной информационной системе центров обслуживания населения:
1) услугополучатель государственной услуги подает необходимые документы и заявление оператору ЦОН, которое осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания путем электронной очереди;
2) процесс 1 – ввод оператора ЦОН в Автоматизированное рабочее место Интегрированной информационной системы ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
3) процесс 2 – выбор оператором ЦОН, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором ЦОН данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности-данные доверенности не заполняются);

6) Жауапты қызметкер бұйрықты немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты кеңсе қызметкеріне қол қойылған күні 15 минут ішінде тіркеп, ары қарай жолдау үшін тапсырады. Порталға жариялайды;
7) Кеңсе қызметкері 15 минут ішінде көрсетілетін қызмет берушінің бұйрығын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты жазбаша түрде тіркейді және сол күні қызмет алушыға немесе ХҚО-ға пошта арқылы немесе қолма-қол көрсетілетін қызмет берушінің бұйрығын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты жолдайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталығымен және ақпараттық жүйені пайдаланудағы өзара іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы.
10. ХҚО-ға жүгінген кезде құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 7 (жеті) жұмыс күні, құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
11. ХҚО жүгінудің тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін өңдеу ұзақтығы:
Халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері 15 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын және мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті өзге де құжаттарын тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға ХҚО қызметкерінің электрондық-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған ақпараттық жүйе арқылы электрондық құжат нысанындағы құжаттардың көшірмесін жолдайды;
Құжаттардың топтамасын ХҚО тапсыру үшін кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут.
ХҚО көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут.
Көрсетілген қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін мемлекеттік қызмет регламентіне сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
12. ХҚО-ның әр рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығы көрсетілген жүгінулердің тәртібін сипаттау:
1) мемлекеттік қызметті алушы ХҚО операторына "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы электрондық кезек ретімен операциялық залда өтінішін және қажетті құжаттарды тапсырады;
2) 1-үдеріс – қызмет көрсету үшін ХҚО операторының ХҚО Ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің ақпараттық жұмыс орнына логинмен және парольді (авторизациялау үдерісі) енгізуі;
3) 2-үдеріс – ХҚО операторының қызметті таңдауы, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныс нысанының шығуы және ХҚО операторының қызмет алушының, сондай-ақ сенім хат бойынша қызмет алушы өкілінің (нотариалды куәландырылған сенім хат болған жағдайда, басқа куәландырылған сенім хатының мәліметтері толтырылмайды) мәліметтерін енгізуі;

4) процесс 3 – направление запроса через шлюз электронного правительства в государственную базу данных физических лиц/ государственную базу данных юридических лиц о данных услугополучателя, а также в Единую нотариальную информационную систему– о данных доверенности представителя услугополучателя;
5) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в государственную базу данных физических лиц/государственную базу данных юридических лиц, данных доверенности в Единой нотариальной информационной системе;
6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в государственную базу данных физических лиц/государственную базу данных юридических лиц, данных доверенности в Единой нотариальной информационной системе;
7) процесс 5 - направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью оператора ЦОНа через шлюз электронного правительства в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства;
8) процесс 6 - получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (выдача справки или мотивированный отказ), сформированный автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства.
13. Описание порядка в Диаграмме № 1 функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через центр обслуживания населения, в графической форме согласно приложению 4 к настоящему регламенту государственной услуги.
14. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через ЦОН:
При приеме документов через ЦОН услугополучателю выдается талон о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) ) фамилии, имени, отчества работника ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя и их контактные телефоны.
Работник ЦОНа получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом государственной услуги в указанный в ней срок, ЦОН обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя в ЦОН за получением готовых документов по истечении одного месяца, ЦОН в течение одного рабочего дня делает запрос услугодателю. Услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в ЦОН, после чего ЦОН выдает готовые документы услугополучателю.

4) 3-үдеріс – электрондық үкімет шлюзі арқылы жеке тұлғалар мемлекеттік деректер қорына/заңды тұлғалар мемлекеттік деректер қорына қызмет алушының мәліметтері туралы сұранысын, сондай-ақ Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесіне - қызмет алушы өкілінің сенім хат мәліметтері туралы жолдау;
5) 1-шарт - жеке тұлғалар мемлекеттік деректер қорына/заңды тұлғалар мемлекеттік деректер қорына қызмет алушының мәліметтерінің және Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесінде сенім хат мәліметтерінің бар болуын тексеру;
6) 4-үдеріс – қызмет алушының жеке тұлғалар мемлекеттік деректер қорына/заңды тұлғалар мемлекеттік деректер қорына және сенім хаттың Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесінде мәліметтерінің болмауына байланысты, мәліметтерді алуға мүмкіншіліктің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастыру;
7) 5-үдеріс – электрондық үкіметінің аумақтық шлюзі ақпараттық жұмыс орнына электрондық үкімет шлюзі арқылы ХҚО операторының электрондық сандық қолымен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарды (қызмет алушының сұранысын) жолдау;
8) 6-үдеріс – электрондық үкіметінің аумақтық шлюзі ақпараттық жұмыс орнында қалыптастырған мемлекеттік қызмет көрсету қорытындысын алушының алуы (бұйрық анықтама немесе анықтама беруден дәлелді бас тарту);
13. Рәсімнің (іс-қимылдардың) іске асырылу реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес іске қосылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеттерінің графикалық нысандағы № 1 диаграммасында көрсетілген.
14. Мемлекеттік қызметті ХҚО арқылы алу процессінің сипаты, оның ұзақтығы ХҚО қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға мыналар көрсетіле отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы талон беріледі:
1) с ұрау салудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде қызметтің нәтижесін алуға келмеген жағдайда, ХҚО бір ай бойы оның сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оларды көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтауға береді.
Көрсетілетін қызметті алушы дайын құжаттарды алуға ХҚО бір ай өткеннен кейін өтініш берген кезде ХҚО бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге сұрау салады. Көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды ХҚО жібереді, одан кейін ХҚО орталығы дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға береді.

15. Описание порядка обращения при оказании государственной услуги через веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на Портале с помощью индивидуального идентификационного номера и бизнес–идентификационного номера, а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на Портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем индивидуального идентификационного номера / бизнес–идентификационного номера и пароля (процесс авторизации) на Портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через индивидуального идентификационного номера / бизнес–идентификационного номера и пароль;
4) процесс 2 – формирование Порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде указанные в пункте 5 настоящего регламента, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронно–цифровой подписи для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на Портале срока действия регистрационного свидетельства электронно–цифровой подписи и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между индивидуального идентификационного номера/бизнес–идентификационного номера указанным в запросе, и индивидуального идентификационного номера / бизнес–идентификационного номера указанным в регистрационном свидетельстве электронно–цифровой подписи);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности электронно–цифровой подписи услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) электронно–цифровой подписи услугополучателя через шлюз "электронного правительства" в автоматизированном рабочем месте региональный шлюз "электронного правительства" для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, для оказания услуги;
10) процесс 6 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;

15. www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен қызметті алушының жүгіну және рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігі тәртібін сипаттауы:
1) қызмет алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің және бизнес сәйкестендіру нөмірінің, сондай-ақ паролінің (Порталда тіркелмеген қызмет алушылар үшін) көмегімен портал арқылы тіркеуді жүзеге асырады;
2) 2) 1-ші рәсім –мемлекеттік қызметті алу үшін қызмет алушының жеке сәйкестендіру нөмірінің/бизнес сәйкестендіру нөмірінің және паролін (енгізу рәсімі) Порталға енгізу;
3) 1-ші шарт - қызмет алушының жеке сәйкестендіру нөмірінің / бизнес сәйкестендіру нөмірінің және паролі арқылы Порталда тіркелген құжаттарының толықтығы мен сәйкестігін тексеру;
4) 2-ші рәсім - қызмет алушының құжаттары толық немесе сәйкес болмаған жағдайда, тіркеуден бас тарту туралы хабарламаны Порталда жасақтау;
5) 3-ші рәсім – қызмет көрсету барысында қызмет алушының осы регламентте көрсетілген қызмет түрін таңдауына байланысты сұрау салу айқындылығы (расталған) үшін, қызмет алушының электрондық цифрлық қолтаңбасының тіркелу куәлігін таңдауы, сондай-ақ сұрау салу нысанын экранға шығарып, сұрау салу нысанына қоса тіркелген осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген қажетті құжаттар топтамасы электрондық көшірмесінің құрылымына және нысан талбына сай қызмет алушы нысанын (мәліметтердің енгізілуі) толтыру;
6) 2-ші шарт - электрондық цифрлық қолтаңбасы тіркелу куәлігінің жарамдылық мерзімін және оның тізімде болуы не болмауын (жойылуын), сондай-ақ сәйкестендіру мәліметінің (сұрау салуда көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірінің / бизнес сәйкестендіру нөмірінің мен электрондық цифрлық қолтаңбасы тіркелу куәлігінде көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірінің / бизнес сәйкестендіру нөмірінің) шынайылығын Порталда тексеру;
7) 4-ші рәсім – сұрау салушы электрондық цифрлық қолтаңбасы тіркелу куәлігінің шынайылығы расталмауына байланысты, сұранған қызметті көрсетуден бастарту хабарламасын жасақтау;
8) 5-ші рәсім–электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған (расталған) электрондық құжаттарды (қызмет алушының сұрау салуын) өңдеу үшін "электрондық үкімет" шлюзі "электрондық үкімет" шлюзі арқылы аймақтық "электрондық үкімет" шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнына жіберу;
9) 3-ші шарт – қызмет көрсетуші, қызмет алушы ұсынған осы регламентте көрсетілген құжаттардың сәйкестігін және қызмет көрсетуге негізділігін тексеру;
10) 6-шы рәсім - қызмет алушының құжаттары лайық болмаған жағдайда сұранған қызметті көрсетуден бастарту хабарламасын жасақтау;

11) процесс 7 – получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа) сформированный Порталом. Электронный документ формируется с использованием электронно–цифровой подписи уполномоченного лица услугодателя.
16. Описание порядка в Диаграмме № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП, в графической форме согласно приложению 5 к настоящему регламенту государственной услуги.
5. Заключительные положения
17. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) ЦОН и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале "электронного правительства", интернет–ресурсе услугодателя.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
"Утверждение
землеустроительных
проектов по формированию
земельных участков"
Руководителю уполномоченного органа
по земельным отношениям
_______________________________________
(наименование уполномоченного органа)
_______________________________________
(фамилия, имя, отчество)
от ____________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица
_______________________________________
либо полное наименование
_______________________________________
юридического лица)
(ИИН/БИН_____________________________________
_______________________________________________реквизиты документа, удостоверяющего _______________________________________
личность физического или юридического
_______________________________________
лица, контактный телефон, адрес)
Заявление на утверждение землеустроительного проекта по формированию земельных участков
Разработчик землеустроительного проекта - Фамилия, имя, отчество или полное наименование юридического лица
Фамилия, имя, отчество или наименование юридического лица ходатайствующего о предоставлении права на земельный участок
Наименова ние землеустроительного проекта
Адрес (место нахождения) земельного участка
Запрашиваемое целевое назначение земельного участка и площадь, га
Количество экземпляров землеустроительного проекта
1
2
3
4
5
6
Землеустроительный проект изготовлен: при предоставлении государством права частной собственности на земельный участок или права землепользования, в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка (нужное подчеркнуть)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах
Дата __________ Заявитель________________________________
(фамилия, имя, отчество физического
________________________________
или юридического лица либо
_______________________________
уполномоченного лица, подпись)
______________________
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
"Утверждение
землеустроительных
проектов по формированию
земельных участков"
(Фамилия, имя, при наличии отчество
(далее – ФИО), либо наименование
организации услугополучателя)
_________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов

11) 7-ші рәсім – қызмет алушының Порталмен жасақталған қызмет көрсету нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарлама) алуы.
Электрондық құжат қызмет көрсетуші уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы жасақталады.
16. Рәсімнің (іс-қимылдардың) іске асырылу реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 5-қосымшасына сәйкес ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша функционалдық өзара әрекеттерінің № 2 диаграммасында көрсетілген.
5. Қорытынды ережелер
17. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен ХҚО-мен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады".
Жер учаскелерін қалыптастыру
жөніндегі жерге орналастыру
жобаларын бекiту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Жер қатынастары бойынша уәкілетті
органның басшысы
_________________________________________
(уәкілетті органның атауы)
_________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
_________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
_________________________________________
не заңды тұлғаның толық атауы)
________________________________________
(ЖСН/БСН, жеке немесе заңды тұлғаның жеке
_________________________________________
басын куәландыратын құжаттардың
_________________________________________
деректемелері, байланыс телефоны,
_________________________________________
мекенжайы)
Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобасын бекiтуге өтініш
Жерге орналастыру жобасын әзірлеуші - тегі, аты, әкесінің аты немесе заңды тұлғаның толық атауы
Жер учаскесіне құқық беру туралы өтініш білдірушінің тегі, аты, әкесінің аты немесе заңды тұлғаның атауы
Жерге орналастыру жобасының атауы
Жер учаскесінің мекенжайы (орналасқан жері)
Жер учаскесінің сұралып отырған нысаналы мақсаты және ауданы, га
Жерге орналастыру жобасы
даналарының саны
1
2
3
4
5
6
Жерге орналастыру жобасы мемлекет жер учаскесіне жеке меншік құқығын немесе жер пайдалану құқығын берген кезде, жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамалары өзгерген жағдайда (қажеттісінің астын сызу) әзірленді.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Күні __________ Өтініш беруші________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның не
___________________________________
уәкілетті тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты,
_________________________________
қолы)
"Жер учаскелерін қалыптастыру
жөніндегіжерге орналастыру
жобаларын бекiту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
(Тегі, аты, болған кезде әкесінің аты
(бұдан әрі – Т.А.Ә),
немесе көрсетілетін қызметті алушы ұйымның атауы)
________________________________________________
(көрсетілетін қызмет алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №__ филиала РГП "Центр обслуживания населения" (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков" ввиду предоставления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному регламентом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3)
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
_______________________________ ____________________
ФИО (работника ЦОН) (подпись)
Исполнитель. Ф.И.О._____________
Телефон__________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ г.
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги
"Утверждение
землеустроительных
проектов по формированию
земельных участков"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков"
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги
"Утверждение
землеустроительных
проектов по формированию
земельных участков"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных в оказании государственной услуги через центр
обслуживания населения, в графической форме
Приложение 5 к регламенту
государственной услуги
"Утверждение
землеустроительных
проектов по формированию
земельных участков"
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Утвержден постановлением
акимата Жамбылской области
от "28" мая 2014 года № 169
Регламент государственной услуги
"Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка" 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка" (далее - государственная услуга) разработан коммунальным государственным учреждением "Управление земельных отношений акимата Жамбылской области (далее - Управления) в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и со стандартом государственной услуги "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" утвержденным Постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года за № 358. (далее - Стандарт).

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Халыққа қызмет көрсету орталығы" РМК филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1)_______________________________;
2)_______________________________;
3)
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік қызметін көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
__________________________________ ________________________
(ХҚО қызметкерінің) Т.А.Ә. ( қолы)
Орындаушы Т.А.Ә. ___________
Телефон ____________
Алдым: Т.А.Ә. / көрсетілетін қызмет алушының қолы
20__ ж. "___" _________
"Жер учаскелерін қалыптастыру
жөніндегі жерге орналастыру
жобаларын бекiту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту"
"Жер учаскелерін қалыптастыру
Жөніндегі жерге орналастыру
жобаларын бекiту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша іске қосылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеттерінің графикалық нысандағы № 1 диаграммасы
"Жер учаскелерін қалыптастыру
Жөніндегі жерге орналастыру
жобаларын бекiту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
5-қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша функционалдық өзара әрекеттерінің № 2 диаграммасы
Жамбыл облысы әкімдігінің
2014 жылғы "28" мамырдағы
№ 169 қаулысымен бекітілген
"Жер учаскелерінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскелерінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Жамбыл облысы әкімдігінің жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – қызмет беруші) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 8 бабына және "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 қаулысымен мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты негізінде жүзеге асырады.

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - государственному услугополучателю либо его представитель с нотариально заверенной доверенностью (удостоверение личности либо представителю с доверенностью удостоверяющий его личность), в случае сдачи полный пакет документов указанных в пункте 5 настоящего регламента постановление о выдаче решения на изменение целевого назначения земельного участка (далее - решение). Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является не предоставление получателем государственной услуги пакет документов.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
4. Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя посредством канцелярии или веб-портала лицензирование" www.elicense.kz (далее - портал);
2) Республиканское государственное учреждение "Центр обслуживания населения Жамбылской области" (далее - ЦОН).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Получение документов услугополучателя является для услугодателя основанием для начала оказания государственной услуги:
1) заявление по форме согласно приложению 1 настоящего регламента;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя, либо нотариально заверенная доверенность от услугополучателя и документ, удостоверяющий личность доверенного лица - для физического лица;
3) документ, подтверждающий полномочия представителя юридического лица и документ, удостоверяющего личность услугополучателя - для юридического лица;
4) копии идентификационного документа на земельный участок;
5) акт кадастровой (оценочного акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка в случае необходимости выкупа земельного участка;
6) копия согласования с органом, осуществляющим функции в сфере архитектуры и градостроительства к проектированию, строительству и/или реконструкций существующих зданий, в случае запрашивания изменения целевого назначения в черте населенного пункта;
7) копии договора, заключенного с каждым бывшим собственником недвижимости на земельном участке, о выкупе земельных участков, в случае строительства объектов, предусмотренных генеральным планом населенного пункта;
8) копия землеустроительного проекта (при изменении целевого назначения части или доли земельного участка).

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі – мемлекеттік қызмет алушыға немесе нотариалды куәландырылған сенім хат бойынша өкіліне ( төл құжат немесе жеке басын куәландыратын сенімхат бойынша өкіліне), осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру туралы қаулы (бұдан әрі – шешім). Құжаттар топтамасын толық ұсынбау көрсетілген қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жауап болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
4. Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы (бұдан әрі – портал);
2) "Жамбыл облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – ХҚО).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Көрсетілетін қызмет беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызмет алушының мына көрсетілген құжаттарын алу рәсімдері (іс-қимылдарды) бастауға негіздеме болып табылады:
3) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
4) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат не көрсетілетін қызметті алушыдан нотариалды куәландырған сенімхат және сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат – жеке тұлға үшін;
5) заңды тұлға өкілінің өкілеттігін растайтын құжат және көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат – заңды тұлға үшін;
6) жер учаскесіне сәйкестендіру құжатының көшірмесі;
7) жер учаскесін сатып алу қажет болған жағдайда, жер учаскесінің кадастрлық (кадастрлық бағалау актісі (бағалау) құнының актісі;
8) елді мекен шегінде нысаналы мақсатты өзгертуге сұрау салынған жағдайда жобалауға, салуға және/немесе бар ғимаратты реконструкциялауға сәулет және қала құрылысы саласында функцияларды жүзеге асыратын органмен келісімнің көшірмесі;
9) елді мекеннің бас жоспарында көзделген объектілерді салған жағдайда, жер учаскесіндегі жылжымайтын мүліктердің әр бұрынғы меншік иесімен жер учаскелерін сатып алу бойынша жасалған шарттың көшірмесі;
10) жерге орналастыру жобасының көшірмесі (жер учаскесі бөлігінің немесе үлесінің нысаналы мақсаты өзгертілген жағдайда);

6. Содержание процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
1) Канцелярия услугодателя в течении 15 минут проверяет полнату, соответствия документы услугополучателя и принимает.
2) соответствие документов является основанием канцелярией услугодателя регистрировать в журнале регистрации и выдачи услугополучателю копии заявления штампом регистрации усулгодателя (входящий номер, дата, количество листов) о получении документов осуществляется в течении 15 минут.
3) Регистрация документов является основанием для рассмотрения их услугодателем.
4) С момента принятия документов услугодатель в течении 30 минут рассматривает документы, руководство услугодателя в течении 30 минут ставить резолюцию и передает ответственному исполнителю.
5) В случае сдачи полный пакет документов услугодатель в течении 37 (тридцати семи) рабочих дней готовит решение, либо в течении 2 (двух) рабочих дней мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги передает руководству услугодателя;
6) Руководство рассматривает решение, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги и визирует.
7) Регистрация решения, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде осуществляется канцелярией услугодателя в течение 15 минут с момента их получения и направляет услугополучателю либо в ЦОН почтой или нарочно.
7. Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через ЦОН приведены бизнес-процессы согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками):
1) Работник канцелярии в течении 15 минут принимает документы услугополучателя, регистрирует в журнале регистрации и выдает копии заявления либо расписку со штампом регистрации услугодателя (входящий номер, дата, количество листов);

6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) Көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі 15 минут ішінде көрсетілетін қызмет алушының құжаттарының толымдылығын, сәйкестігін тексеріп, қабылдайды.
2) Көрсетілетін қызмет берушінің кеңсе қызметкері 15 минут ішінде қабылдап алатын құжаттарды тіркеу журналына тіркеуге және құжаттарды қабылдап алғаны туралы көрсетілетін қызмет берушінің тіркеу мөртаңбасы (кіріс нөмірі, қабылданған күні, парақ саны) бар өтініштің көшірмесін беруге негіз болып табылады.
3) Құжаттардың тіркелуі көрсетілетін қызмет беруші тарапынан қаралуына негіз болып табылады.
4) Құжаттарды қабылдап алған сәттен бастап 30 (отыз) минут ішінде көрсетілетін қызмет беруші құжаттарды қарап, көрсетілетін қызмет берушінің басшылығы 30 (отыз) минут ішінде бұрыштама қол қойып жауапты орындаушыға жолдайды.
5) Құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда қызмет беруші 37 (отыз жеті) жұмыс күні ішінде шешімді немесе 2 (екі) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауабын қызмет берушінің басшылығына жолдайды.
6) Басшылық шешімді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты қарастырып, қол қояды.
7) Көрсетілетін қызметті берушінің шешімін немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты тіркеу көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі тарапынан оларды алған сәттен бастап 15 минут ішінде жүзеге асырылады және сол күні қызмет алушыға немесе ХҚО-напошта арқылы немесе қолма-қол көрсетілетін қызмет берушінің шешімін немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты жолдайды.
7. Рәсімнің (іс-қимылдардың) іске асырылу реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметтер берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
8. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында қызмет берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) қызмет көрсету кеңсесі;
2) қызмет көрсету басшылығы;
3) қызмет көрсетуші жауапты орындаушы.
9. Көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) Кеңсе қызметкері қызмет алушының құжаттарын 15 минут ішінде қабылдап, құжаттарды тіркеу журналында тіркейді және қызмет берушінің тіркеу мөртаңбасы (кіріс нөмірі, күні, парақтар саны) қойылған өтініш немесе қолхат көшірмесін қызмет алушыға береді;

2) Зарегистрированные документы работник канцелярии в течении 30 минут вносит руководству;
3) Руководство услугодателя в течении 30 минут ставит резолюцию и передает ответственному исполнителю;
4) Ответственный услугодатель в течении 37 (тридцати семи) рабочих дней готовит проект решения либо в течении 2 (двух) рабочих дней письменный мотивированный отказ и вносит руководству услугодателя;
5) Руководство услугодателя рассматривает решение либо письменный мотивированный отказ и визирует;
6) Ответственный исполнитель услугодателя в день подписания в течении 15 минут регистрирует решение либо письменный мотивированный ответ и передает работнику канцелярии, для дальнейшего направления, публикует в портал;
7) Регистрация решения, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде осуществляется канцелярией услугодателя в течение 15 минут с момента их получения и направляет услугополучателю либо в ЦОН почтой или нарочно.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. При обращении в ЦОН с пакетом документов - 37 (тридцать семь) рабочих дней, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
11. Описание порядка обращения в ЦОН, длительность обработки запроса услугополучателя:
Работник ЦОНа в течении 15 минут производит регистрацию заявления и иных документов услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет услугодателю в форме электронных копий документов посредством информационной системы, удостоверенных электронной цифровой подписью работника ЦОН;
Максимальное допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в ЦОН - 15 минут.
Максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя в ЦОН - 15 минут.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, работник ЦОНа выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к настоящему регламенту государственной услуги.

2) Кеңсе қызметкері тіркелген құжаттарды танысу үшін басшылыққа 30 минут ішінде ұсынады;
3) Кеңсе қызметкері ұсынған сәттен бастап 30 (отыз) минут ішінде басшылық құжаттармен танысып, жауапты қызметкерге тиісті нұсқаумен жолдайды;
4) Қызмет көрсетуші жауапты орындаушы 37 (отыз жеті) жұмыс күні ішінде шешімді немесе 2 (екі) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауабын жобасын дайындап, қызмет берушінің басшылығына жолдайды;
5) Басшылық көрсетілетін қызмет берушінің шешімін немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты қарастырып, қол қояды;
6) Жауапты қызметкер шешімді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты кеңсе қызметкеріне қол қойылған күні 15 минут ішінде тіркеп, ары қарай жолдау үшін тапсырады;
7) Кеңсе қызметкері 15 минут ішінде көрсетілетін қызмет берушінің шешімін немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты жазбаша түрде тіркейді және сол күні қызмет алушыға немесе ХҚО-на пошта арқылы немесе қолма-қол көрсетілетін қызмет берушінің шешімін немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты жолдайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталығымен және ақпараттық жүйені пайдаланудағы өзара іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
10. ХҚО-ға жүгінген кезде құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 37 (отыз жеті) жұмыс күні, құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
11. Халыққа қызмет көрсету орталығына жүгінудің тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін өңдеу ұзақтығы:
Халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері 15 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын және мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті өзге де құжаттарын тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға Халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің электрондық-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған ақпараттық жүйе арқылы электрондық құжат нысанындағы құжаттардың көшірмесін жолдайды;
Құжаттардың топтамасын Халыққа қызмет көрсету орталығына тапсыру үшін кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут.
Халыққа қызмет көрсету орталығы көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут.
Көрсетілген қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін мемлекеттік қызмет регламентіне сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.

12. Описание действий работников ЦОН при регистрации и обработке запроса услугополучателя в интегрированной информационной системе центров обслуживания населения:
1) услугополучатель государственной услуги подает необходимые документы и заявление оператору ЦОН, которое осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания путем электронной очереди;
2) процесс 1 - ввод оператора ЦОН в Автоматизированное рабочее место Интегрированной информационной системы ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
3) процесс 2 - выбор оператором ЦОН, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором ЦОН данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности-данные доверенности не заполняются);
4) процесс 3 - направление запроса через шлюз электронного правительства в государственную базу данных физических лиц/ государственную базу данных юридических лиц о данных услугополучателя, а также в Единую нотариальную информационную систему- о данных доверенности представителя услугополучателя;
5) условие 1 - проверка наличия данных услугополучателя в государственную базу данных физических лиц/ государственную базу данных юридических лиц, данных доверенности в Единой нотариальной информационной системе;
6) процесс 4 - формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в государственную базу данных физических лиц/ государственную базу данных юридических лиц, данных доверенности в Единой нотариальной информационной системе;
7) процесс 5 - направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью оператора ЦОНа через шлюз электронного правительства в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства;
8) процесс 6 - получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (выдача справки или мотивированный отказ), сформированный автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства.
13. Описание порядка в диаграмме № 1 функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через центр обслуживания населения, в графической форме согласно приложению 4 к настоящему регламенту государственной услуги.
14. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через ЦОН:
При приеме документов через ЦОН услугополучателю выдается талон о приеме соответствующих документов с указанием:

12. Халыққа қызмет көрсету орталығы әр рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығы көрсетілген жүгінулердің тәртібін сипаттау:
1) мемлекеттік қызметті алушы Халыққа қызмет көрсету орталығы операторына "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы электрондық кезек ретімен операциялық залда өтінішін және қажетті құжаттарды тапсырады;
2) 1-үдеріс – қызмет көрсету үшін Халыққа қызмет көрсету орталығы операторының Халыққа қызмет көрсету орталығының Ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің ақпараттық жұмыс орнына логинмен және парольді (авторизациялау үдерісі) енгізуі;
3) 2-үдеріс – Халыққа қызмет көрсету орталығы операторының қызметті таңдауы, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныс нысанының шығуы және Халыққа қызмет көрсету орталығы операторының қызмет алушының, сондай-ақ сенім хат бойынша қызмет алушы өкілінің (нотариалды куәландырылған сенім хат болған жағдайда, басқа куәландырылған сенім хатының мәліметтері толтырылмайды) мәліметтерін енгізуі;
4) 3-үдеріс – электрондық үкімет шлюзі арқылы жеке тұлғалар мемлекеттік деректер қорына/заңды тұлғалар мемлекеттік деректер қорына қызмет алушының мәліметтері туралы сұранысын, сондай-ақ Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесіне - қызмет алушы өкілінің сенім хат мәліметтері туралы жолдау;
5) 1-шарт - жеке тұлғалар мемлекеттік деректер қорына/заңды тұлғалар мемлекеттік деректер қорына қызмет алушының мәліметтерінің және Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесінде сенім хат мәліметтерінің бар болуын тексеру;
6) 4-үдеріс – қызмет алушының жеке тұлғалар мемлекеттік деректер қорына/заңды тұлғалар мемлекеттік деректер қорына және сенім хаттың Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесінде мәліметтерінің болмауына байланысты, мәліметтерді алуға мүмкіншіліктің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастыру;
7) 5-үдеріс – электрондық үкіметінің аумақтық шлюзі ақпараттық жұмыс орнына электрондық үкімет шлюзі арқылы Халыққа қызмет көрсету орталығы операторының электрондық сандық қолымен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарды (қызмет алушының сұранысын) жолдау;
8) 6-үдеріс – электрондық үкіметінің аумақтық шлюзі ақпараттық жұмыс орнында қалыптастырған мемлекеттік қызмет көрсету қорытындысын алушының алуы (бұйрық анықтама немесе анықтама беруден дәлелді бас тарту);
13. Рәсімнің (іс-қимылдардың) іске асырылу реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес іске қосылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеттерінің графикалық нысандағы № 1 диаграммасында көрсетілген.
14. Мемлекеттік қызметті Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы алу процессінің сипаты, оның ұзақтығы:
ХҚО қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға мыналар көрсетіле отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы талон беріледі:

1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя и их контактные телефоны.
Работник ЦОНа получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом государственной услуги в указанный в ней срок, ЦОН обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя в ЦОН за получением готовых документов по истечении одного месяца, ЦОН в течение одного рабочего дня делает запрос услугодателю. Услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в ЦОН, после чего ЦОН выдает готовые документы услугополучателю.
15. Описание порядка обращения при оказании государственной услуги через веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя:
При обращении на портал- 33(тридцать три) рабочих дня.
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на Портале с помощью индивидуального идентификационного номера и бизнес-идентификационного номера, а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на Портале);
2) процесс 1 - процесс ввода услугополучателем индивидуального идентификационного номера/бизнес-идентификационного номера и пароля (процесс авторизации) на Портале для получения услуги;
3) условие 1 - проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через индивидуального идентификационного номера/бизнес-идентификационного номера и пароль;
4) процесс 2 - формирование Порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 - выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде указанные в пункте 5 настоящего регламента, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписи для удостоверения (подписания) запроса;

1) сұрау салудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде қызметтің нәтижесін алуға келмеген жағдайда, Халыққа қызмет көрсету орталығы бір ай бойы оның сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оларды көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтауға береді.
Көрсетілетін қызметті алушы дайын құжаттарды алуға Халыққа қызмет көрсету орталығы бір ай өткеннен кейін өтініш берген кезде Халыққа қызмет көрсету орталығы бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге сұрау салады. Көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды Халыққа қызмет көрсету орталығы жібереді, одан кейін Халыққа қызмет көрсету орталығы дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға береді.
15. www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен қызметті алушының жүгіну және рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігі тәртібін сипаттауы:
Порталға жүгінгенде- 33 (отыз үш) жұмыс күні.
1) қызмет алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің және бизнес сәйкестендіру нөмірінің, сондай-ақ паролінің (Порталда тіркелмеген қызмет алушылар үшін) көмегімен Портал арқылы тіркеуді жүзеге асырады;
2) 1-ші рәсім –мемлекеттік қызметті алу үшін қызмет алушының жеке сәйкестендіру нөмірінің / бизнес сәйкестендіру нөмірінің және паролін (енгізу рәсімі) Порталға енгізу;
3) 1-ші шарт - қызмет алушының жеке сәйкестендіру нөмірінің / бизнес сәйкестендіру нөмірінің және паролі арқылы Порталда тіркелген құжаттарының толықтығы мен сәйкестігін тексеру;
4) 2-ші рәсім - қызмет алушының құжаттары толық немесе сәйкес болмаған жағдайда, тіркеуден бас тарту туралы хабарламаны Порталда жасақтау;
5) 3-ші рәсім – қызмет көрсету барысында қызмет алушының осы регламентте көрсетілген қызмет түрін таңдауына байланысты сұрау салу айқындылығы (расталған) үшін, қызмет алушының электрондық цифрлық қолтаңбасының тіркелу куәлігін таңдауы, сондай-ақ сұрау салу нысанын экранға шығарып, сұрау салу нысанына қоса тіркелген Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттар топтамасы электрондық көшірмесінің құрылымына және нысан талбына сай қызмет алушы нысанын (мәліметтердің енгізілуі) толтыру;

6) условие 2 - проверка на Портале срока действия регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписи и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между индивидуального идентификационного номера/бизнес-идентификационного номера указанным в запросе, и индивидуального идентификационного номера / бизнес-идентификационного номера указанным в регистрационном свидетельстве электронно-цифровой подписи);
7) процесс 4 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности электронно-цифровой подписи услугополучателя;
8) процесс 5 - направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) электронно-цифровой подписи услугополучателя через шлюз "электронного правительства" в автоматизированном рабочем месте региональный шлюз "электронного правительства" для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 - проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, для оказания услуги;
10) процесс 6 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
11) процесс 7 - получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа) сформированный Порталом. Электронный документ формируется с использованием электронно-цифровой подписи уполномоченного лица услугодателя.
16. Описание порядка в Диаграмме № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП, в графической форме согласно приложению 5 к настоящему регламенту государственной услуги.
5. Заключительные положения
17. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) ЦОН и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
"Выдача решения на изменение
целевого назначения земельного
участка"
Акиму (области, города, района)
_______________________________________
(области, города)
_______________________________________
(фамилия, имя, отчество)
от_____________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица
_______________________________________
либо полное наименование
_______________________________________юридического лица)
ИИН/БИН______________________________
_______________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего _______________________________________
личность физического или юридического
_______________________________________
лица, контактный телефон, адрес)
Заявление
на изменение целевого назначения земельного участка
Прошу Вас изменить целевое назначение земельного участка принадлежащего мне на праве частной собственности (землепользования) расположенного по адресу ___________
__________________________________________________________________с кадастровым
номером _______________ с целевого назначения _____________________________________
на целевое назначение ____________________________________________________________
в связи с ________________________________________________________________________
(указать причину необходимости изменения целевого назначения
________________________________________________________________________________
земельного участка с указанием его размера)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах
Дата __________
Заявитель________________________________
(фамилия, имя, отчество физического
______________________________
или юридического лица либо
_______________________________
уполномоченного лица, подпись)
_________________________
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
"Выдача решения на изменение
целевого назначения земельного
участка"
(Фамилия, имя, при наличии отчество
(далее - ФИО), либо наименование
организации услугополучателя)
_______________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов

6) 2-ші шарт - электрондық цифрлық қолтаңбасы тіркелу куәлігінің жарамдылық мерзімін және оның тізімде болуы не болмауын (жойылуын), сондай-ақ сәйкестендіру мәліметінің (сұрау салуда көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірінің / бизнес сәйкестендіру нөмірінің мен электрондық цифрлық қолтаңбасы тіркелу куәлігінде көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірінің / бизнес сәйкестендіру нөмірінің) шынайылығын Порталда тексеру;
7) 4-ші рәсім – сұрау салушы электрондық цифрлық қолтаңбасы тіркелу куәлігінің шынайылығы расталмауына байланысты, сұранған қызметті көрсетуден бастарту хабарламасын жасақтау;
8) 5-ші рәсім–электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған (расталған) электрондық құжаттарды (қызмет алушының сұрау салуын) өңдеу үшін "электрондық үкімет" шлюзі "электрондық үкімет" шлюзі арқылы аймақтық "электрондық үкімет" шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнына жіберу;
9) 3-ші шарт – қызмет көрсетуші, қызмет алушы ұсынған Стандартта көрсетілген құжаттардың сәйкестігін және қызмет көрсетуге негізділігін тексеру;
10) 6-шы рәсім - қызмет алушының құжаттары лайық болмаған жағдайда сұранған қызметті көрсетуден бастарту хабарламасын жасақтау;
11) 7-ші рәсім – қызмет алушының Порталмен жасақталған қызмет көрсету нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарлама) алуы. Электрондық құжат қызмет көрсетуші уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы жасақталады.
Электрондық құжат қызмет көрсетуші уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы жасақталады.
16. Рәсімнің (іс-қимылдардың) іске асырылу реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 5-қосымшасына сәйкес ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша функционалдық өзара әрекеттерінің № 2 диаграммасында көрсетілген.
5. Қорытынды ережелер
17. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады".
"Жер учаскесінің нысаналы
мақсатын өзгертуге шешім беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
_____________________________________
(облыс, қала, аудан әкіміне)
(облыс, қала)
_______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
кімнен _______________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
_______________________________________
не заңды тұлғаның
_______________________________________
толық атауы)
ЖСН/БСН______________________________
_______________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның жеке басын
куәландыратын
_______________________________________
құжаттың деректемелері,
_______________________________________
байланыс телефоны, мекенжайы)
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге өтініш
Сізден маған жеке меншік (жер пайдалану құқығындағы тиесілі) _______________________
___________________________________________________________________ мекенжайында орналасқан, кадастрлық нөмірі____________________________, жер учаскесінің пайдалану ____________________________________________________________ нысаналы мақсатынан ____________________________________________________________ нысаналы мақсатына ________________________________________________________________________________
(жер учаскесінің көлемін көрсете отырып, оның нысаналы мақсатын өзгерту қажеттілігінің себебін көрсету) байланысты өзгертуді сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Күні __________ Өтініш беруші________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның не уәкілетті тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты,
_________________________________
қолы)
________________________
"Жер учаскесінің нысаналы
мақсатын өзгертуге шешім
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
_____________________________________________
(Тегі, аты, болған кезде әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә), немесе көрсетілетін қызметті алушы ұйымның атауы)
________________________________________________
(көрсетілетін қызмет алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года
"О государственных услугах", отдел №__ филиала РГП "Центр обслуживания населения" (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка" ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному регламентом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1)________________________________________;
2)________________________________________;
3)
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
_______________________________
_______________________
ФИО (работника ЦОН) (подпись)
Исполнитель. Ф.И.О._____________
Телефон__________
Получил: Ф.И.О./ подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ г.
_________________________
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги
"Выдача решения на изменение
целевого назначения земельного
участка"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка"
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги
"Выдача решения на изменение
целевого назначения земельного
участка"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через центр обслуживания населения, в графической форме
Приложение 5 к регламенту
государственной услуги
"Выдача решения на изменение
целевого назначения земельного
участка"
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области
от "28" мая 2014 года № 169
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ" 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ" (далее – государственная услуга) разработан коммунальным государственным учреждением "Управление земельных отношений акимата Жамбылской области (далее - Управления) в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и со стандартом государственной услуги "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" утвержденным Постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года за № 358 (далее-Стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Халыққа қызмет көрсету орталығы" филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1)_______________________________;
2)_______________________________;
3)
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
__________________________________ ________________________
(ХҚО қызметкерінің) Т.А.Ә. ( қолы)
Орындаушы Т.А.Ә. ___________
Телефон ____________
Алдым: Т.А.Ә. / көрсетілетін қызмет алушының қолы
20__ ж. "___" _________
________________________
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын
өзгертуге шешім беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Жер учаскелерінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру"
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын
өзгертуге шешім беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша іске қосылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеттерінің графикалық нысандағы № 1 диаграммасы
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын
өзгертуге шешім беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
5-қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша функционалдық өзара әрекеттерінің № 2 диаграммасы
Жамбыл облысы әкімдігінің
2014 жылғы "28" мамырдағы
№ 169 қаулысымен бекітілген
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Жамбыл облысы әкімдігінің жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – қызмет беруші) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 8 бабына және "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 қаулысымен мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты негізінде жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.

3. Результат оказания государственной услуги – государственному услугополучателю либо его представитель с нотариально заверенной доверенностью (удостоверение личности либо представителю с доверенностью удостоверяющий его личность), в случае сдачи полный пакет документов указанных в пункте 5 настоящего регламента распоряжение о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ (далее – разрешение).
Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является не предоставление получателем государственной услуги пакет документов.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
4. Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя посредством канцелярии или веб-портала "Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее – портал);
2) Республиканское государственное учреждение "Центр обслуживания населения Жамбылской области" (далее – ЦОН).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Получение документов услугополучателя является для услугодателя основанием для начала оказания государственной услуги:
1) заявление по форме согласно приложению 1 настоящего регламента;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);
3) план (схема) района проведения изыскательских работ;
4) копии задания на выполнение изыскательских работ.
6. Содержание процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
1) Канцелярия усулогодателя в течении 15 минут проверяет полноту, соответствия документов услугополучателя и принимает.
2) соответствие документов является основанием канцелярией услугодателя регистрировать в журнале регистрации и выдачи услугополучателю копии заявления со штампом регистрации услугодателя (входящий номер, дата, количество листов) о получении документов осуществляется в течении 15 минут.
3) Регистрация документов является основанием для рассмотрения их услугодателем.
4) С момента принятия документов услугодатель в течении 30 минут рассматривает документы, руководство услугодателя в течении 30 минут ставить резолюцию и передает ответственному исполнителю.
5) В случае сдачи полный пакет документов услугодатель в течении 10 (десяти) рабочих дней издает разрешение, либо в течении 2 (двух) рабочих дней мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги передает руководству услугодателя;

3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі – мемлекеттік қызмет алушыға немесе нотариалды куәландырылған сенім хат бойынша өкіліне (төл құжат немесе жеке басын куәландыратын сенімхат бойынша өкіліне), осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру туралы өкім (бұдан әрі – рұқсат). Құжаттар топтамасын толық ұсынбау көрсетілген қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жауап болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
4. Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы (бұдан әрі – портал);
2) "Жамбыл облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – ХҚО).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметтер берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Көрсетілетін қызмет беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызмет алушының мына көрсетілген құжаттарын алу рәсімдері (іс-қимылдарды) бастауға негіздеме болып табылады:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін түпнұсқа ұсынылады);
3) іздестіру жұмыстарын жүргізу ауданының жоспары (схема);
4) іздестіру жұмыстарын орындауға тапсырманың көшірмесі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) Көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі 15 минут ішінде көрсетілетін қызмет алушының құжаттарының толымдылығын, сәйкестігін тексеріп, қабылдайды.
2) Көрсетілетін қызмет берушінің кеңсе қызметкері 15 минут ішінде қабылдап алатын құжаттарды тіркеу журналына тіркеуге және құжаттарды қабылдап алғаны туралы көрсетілетін қызмет берушінің тіркеу мөртаңбасы (кіріс нөмірі, қабылданған күні, парақтар саны) бар өтініштің көшірмесін беруге негіз болып табылады.
3) Құжаттардың тіркелуі көрсетілетін қызмет беруші тарапынан қаралуына негіз болып табылады.
4) Құжаттарды қабылдап алған сәттен бастап 30 (отыз) минут ішінде көрсетілетін қызмет беруші құжаттарды қарап, көрсетілетін қызмет берушінің басшылығы 30 (отыз) минут ішінде бұрыштама қол қойып, жауапты орындаушыға жолдайды.
5) Құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда қызмет беруші 10 (он) жұмыс күні ішінде рұқсатты немесе 2 (екі) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауабын қызмет берушінің басшылығына жолдайды.

6) Руководство рассматривает разрешение, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги и визирует.
7) Регистрация разрешения, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде осуществляется канцелярией услугодателя в течение 15 минут с момента их получения и направляет услугополучателю либо в ЦОН почтой или нарочно.
7. Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через ЦОН приведены бизнес-процессы согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками):
1) Работник канцелярии в течении 15 минут принимает документы услугополучателя, регистрирует в журнале регистрации и выдает копии заявления либо расписку со штампом регистрации услугодателя (входящий номер, дата, количество листов);
2) Зарегистрированные документы работник канцелярии в течении 30 минут вносит руководству;
3) Руководство услуогодателя в течении 30 минут ставит резолюцию и передает ответственному исполнителю;
4) Ответственный услугодатель в течении 10 (десяти) рабочих дней готовит проект разрешения либо в течении 2 (двух) рабочих дней письменный мотивированный отказ и вносит руководству услугодателя;
5) Руководство усулгодателя рассматривает разрешение либо письменный мотивированный отказ и визирует;
6) Ответственный исполнитель услугодателя в день подписания в течении 15 минут регистрирует разрешение либо письменный мотивированный ответ и передает работнику канцелярии, для дальнейшего направления публикует ее в портал;
7) Регистрация разрешения, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде осуществляется канцелярией услугодателя в течение 15 минут с момента их получения и направляет услугополучателю либо в ЦОН почтой или нарочно.

6) Басшылық рұқсатты немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты қарастырып, қол қояды.
7) Көрсетілетін қызметті берушінің рұқсатын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты тіркеу көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі тарапынан оларды алған сәттен бастап 15 минут ішінде жүзеге асырылады және сол күні қызмет алушыға немесе ХҚО-на пошта арқылы немесе қолма-қол көрсетілетін қызмет берушінің рұқсатын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты жолдайды.
7. Рәсімнің (іс-қимылдардың) іске асырылу реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметтер берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында қызмет берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) қызмет көрсету кеңсесі;
2) қызмет көрсету басшылығы;
3) қызмет көрсетуші жауапты орындаушы.
9. Көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) Кеңсе қызметкері қызмет алушының құжаттарын 15 минут ішінде қабылдап, құжаттарды тіркеу журналында тіркейді және қызмет берушінің тіркеу мөртаңбасы (кіріс нөмірі, күні, парақтар саны) қойылған өтініш немесе қолхат көшірмесін қызмет алушыға береді.
2) Кеңсе қызметкері тіркелген құжаттарды танысу үшін басшылыққа 30 минут ішінде ұсынады.
3) Кеңсе қызметкері ұсынған сәттен бастап 30 (отыз) минут ішінде басшылық құжаттармен танысып, жауапты қызметкерге тиісті нұсқаумен жолдайды.
4) Қызмет көрсетуші жауапты орындаушы 10 (он) жұмыс күні ішінде рұқсатты немесе 2 (екі) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауабын жобасын дайындап, қызмет берушінің басшылығына жолдайды.
5) Басшылық шешімді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты қарастырып, қол қояды.
6) Жауапты қызметкер рұқсатты немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты кеңсе қызметкеріне қол қойылған күні 15 минут ішінде тіркеп, ары қарай жолдау үшін тапсырады. Порталға жариялайды.
7) Кеңсе қызметкері 15 минут ішінде көрсетілетін қызмет берушінің рұқсатын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты жазбаша түрде тіркейді және сол күні қызмет алушыға пошта арқылы немесе қолма-қол көрсетілетін қызмет берушінің рұқсатын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты жолдайды.

10) процесс 6 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
11) процесс 7 – получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа) сформированный Порталом.
Электронный документ формируется с использованием электронно – цифровой подписи уполномоченного лица услугодателя.
16. Описание порядка в Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП, в графической форме согласно приложению 5 к настоящему регламенту государственной услуги.
5. Заключительные положения
17. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) ЦОН и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале "электронного правительства", интернет – ресурсе услугодателя.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
"Выдача разрешения на
использование
земельного участка для
изыскательских работ"
Акиму области (города, района)
_______________________________________
(области, города)
_______________________________________
(фамилия, имя, отчество)
от _____________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица
_______________________________________
либо полное наименование
_______________________________________
юридического лица)
ИИН/БИН______________________________
_______________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего _______________________________________
личность физического или юридического
_______________________________________
лица, контактный телефон, адрес)
Заявление
о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ
Прошу выдать разрешение на использование земельного участка для проведения_________________________________________________________________работ,
(указать вид и цель изыскательских работ)
проводимого на основании ________________________________________________________
(указать основание проведения изыскательских работ)
расположенного по _______________________________________________________________
(адрес (место нахождения) земельного участка)
_________________________________________________________ площадью ____________
_______________________________________________________ на срок ________________
(указать вид угодий)
график проведения работ _________________________________________________________
Обязуюсь принимать условия по использованию земельного участка в связи проведением изыскательских работ в соответствии со статьей 71 Земельного кодекса ___________________________________________________
(согласие)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах
Дата __________ Заявитель________________________________
(фамилия, имя, отчество физического
_______________________________
или юридического лица либо
_______________________________
уполномоченного лица, подпись)
________________________
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
"Выдача разрешения на
использование земельного
участка для изыскательских
работ"
_____________________
(Фамилия, имя, при наличии отчество (далее – ФИО), либо наименование организации услугополучателя)
_________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов

10) 6-шы рәсім - қызмет алушының құжаттары лайық болмаған жағдайда сұранған қызметті көрсетуден бастарту хабарламасын жасақтау;
11) 7-ші рәсім – қызмет алушының Порталмен жасақталған қызмет көрсету нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарлама) алуы. Электрондық құжат қызмет көрсетуші уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы жасақталады.
16. Рәсімнің (іс-қимылдардың) іске асырылу реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 5-қосымшасына сәйкес ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша функционалдық өзара әрекеттерінің № 2 диаграммасында көрсетілген.
5. Қорытынды ережелер
17. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады".
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін
жер учаскесін пайдалануға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
______________________(облыс, қала, аудан) әкіміне
_____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
______________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
______________________________________________
не заңды тұлғаның толық атауы)
ЖСН/БСН____________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелері, байланыс телефоны, мекенжайы)
Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға
рұқсат беру туралы өтініш
_________________________________________________________________ бойынша
(жер учаскесінің мекенжайы (орналасқан орны)
орналасқан, алаңы _____________________________________________________________
(алқап түрін көрсету)
жер учаскесін ______________ мерзімге дейін____________________________________
____________________________________________________________негізінде жүргізілетін
___________________________________________________________жұмыстарды
(іздестіру жұмыстарының түрін және мақсатын көрсету)
жұмыстарды жүргізу кестесі __________________________________________________
жұмыстарын жүргізу үшін пайдалануға рұқсат беруіңізді өтінемін.
Жер кодексінің 71-бабына сәйкес іздестіру жұмыстарын жүргізуге байланысты жер учаскесін пайдалану шарттарын қабылдауға міндеттенемін. ________________________________________________________________________________
(келісу)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Күні __________ Өтініш беруші________________________________
(жеке тұлғаның немесе заңды тұлғаның не уәкілетті адамның
тегі, аты, әкесінің аты, қолы)
________________________
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін
жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
____________________________
(Тегі, аты, болған кезде әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
немесе көрсетілетін қызметті алушы ұйымның атауы) ________________________________________________
(көрсетілетін қызмет алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №__ филиала РГП "Центр обслуживания населения" (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ" ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному регламентом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1)________________________________________;
2)________________________________________;
3)
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
___________________________ ______________________
ФИО (работника ЦОН) (подпись)
Исполнитель. Ф.И.О._____________
Телефон__________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ г.
___________________________
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги
"Выдача разрешения на
использование
земельного участка для
изыскательских работ"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на использование земельного участка для
изыскательных работ"
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги
"Выдача разрешения на
использование земельного
участка для изыскательских
работ"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия информационных сиситем, задействованных оказании государственной услуги через центр обслуживания населения, в графической форме
Приложение 5 к регламенту
государственной услуги
"Выдача разрешения на
использование земельного
участка для изыскательских
работ"
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области
от "28" мая 2014 года № 169
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешении на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий" (далее – государственная услуга) разработан коммунальным государственным учреждением "Управление земельных отношений акимата Жамбылской области (далее - Управления) в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и со стандартом государственной услуги "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" утвержденным Постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года за № 358. (далее-Стандарт).

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Халыққа қызмет көрсету орталығы" филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне көзделген тізімге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) _______________________________;
2) _______________________________;
3) "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
_____________________________________ ___________________
(ХҚО қызметкерінің) Т.А.Ә. (қолы)
Орындаушы Т.А.Ә.
Телефон.
Алдым: Т.А.Ә./ көрсетілетін қызмет алушының қолы
20__ ж. "___" _________
________________________
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін
жер учаскелерін пайдалануға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру"
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін
жер учаскелерін пайдалануға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша іске қосылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеттерінің графикалық нысандағы № 1 диаграммасы
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін
жер учаскелерін пайдалануға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
5-қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша
функционалдық өзара әрекеттерінің № 2 диаграммасы
Жамбыл облысы әкімдігінің
2014 жылғы "28" мамырдағы
№ 169 қаулысымен бекітілген
"Суармалы егiстiктi суарылмайтын алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. "Суармалы егiстiктi суарылмайтын алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Жамбыл облысы әкімдігінің жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – қызмет беруші) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 8 бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 қаулысымен бекітілген "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі-Стандарт) негізінде жүзеге асырады.

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – государственному услугополучателю либо его представитель с нотариально заверенной доверенностью (удостоверение личности либо представителю с доверенностью удостоверяющий его личность), в случае сдачи полный пакет документов указанных в пункте 5 настоящего регламента постановление услугодателя о разрешении перевода орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий (далее – разрешение). Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является не предоставление получателем государственной услуги пакет документов.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
4. Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Получение документов услугополучателя является для услугодателя основанием для начала оказания государственной услуги:
1) заявление по форме согласно приложению 1 настоящего регламента;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (оригинал предоставляются для идентификации личности услугополучателя);
3) землеустроительный проект, утвержденный в установленном законодательством порядке, содержащий:
4) пояснительную записку с выводами и предложениями в части перевода орошаемых земель в неорошаемые;
5) планово-картографические материалы земельных участков, подлежащих к переводу из орошаемого в неорошаемые;
6) сведения земельного кадастра и инвентаризации земель для анализа и определения сельскохозяйственных угодий, подлежащих к переводу из орошаемого в неорошаемые;
7) акт полевого обследования с указанием местоположения орошаемых земель, намечаемых переводу в неорошаемые, их площади, вид использования, причина перевода;
8) чертеж полевого обследования с отображением выявленных орошаемых земель, подлежащих трансформации, подписанные представителями подразделений согласующих государственных органов и всех заинтересованных уполномоченных землепользователей (владельцев) этих земель;
9) качественную характеристику орошаемых земель, подлежащих к переводу в неорошаемые;
10) 1 справку c Бассейнового водохозяйственного управления о выполнении условий на специальное водопользование за последние три года и о прогнозируемой водообеспеченности на ближайшие три года;

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі – мемлекеттік қызмет алушыға немесе нотариалды куәландырылған сенім хат бойынша өкіліне (төл құжат немесе жеке басын куәландыратын сенімхат бойынша өкіліне), осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда суармалы егiстiктi суарылмайтын алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат (бұдан әрі – рұқсат) беру туралы көрсетілетін қызметті берушінің қаулысы. Құжаттар топтамасын толық ұсынбау көрсетілген қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жауап болып табылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметтер берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Көрсетілетін қызмет беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызмет алушының мына көрсетілген құжаттарын алу рәсімдері (іс-қимылдарды) бастауға негіздеме болып табылады:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1–қосымшасына сәйкес нысан бойынша суармалы егiстiктi суарылмайтын алқап түрлерiне ауыстыруға өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін түпнұсқасы беріледі);
3) заңнамада белгіленген тәртіппен бекітілген, мыналарды қамтитын жерге орналастыру жобасы;
4) суармалы жерлерді суарылмайтынға ауыстыру бөлігіндегі тұжырымдары және ұсыныстары бар түсiндiрме жазба;
5) суармалыдан суарылмайтынға ауыстыруға жататын жер учаскелерінің жоспарлау-картографиялық материалдары;
6) жер кадастрының және суармалыдан суарылмайтынға ауыстыруға жататын ауыл шаруашылығы алқаптарын талдау және анықтау үшін жерлерді түгендеу мәліметтері;
7) суарылмайтын жерлерге ауыстыру көзделген суармалы жерлердің орналасқан жерін, олардың алаңын, пайдалану түрін, ауыстыру себебін көрсете отырып, далалық қарап тексеру актiсi;
8) келісетін мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелерінің өкілдері мен осы жерлердің барлық мүдделі уәкілетті жер пайдаланушылары (иелері) қол қойған, анықталған суарылатын жерлерді көрсете отырып, далалық қарап тексеру сызбасы;
9) суарылмайтын жерлерге ауыстыруға жататын суарылатын жерлердің сапалық сипаттамасы;
10) Бассейндік су шаруашылығы басқармасынан соңғы үш жылда арнайы сумен пайдалануға шарттарды орындау туралы және алдағы үш жылға болжанған сумен қамтамасыз етілуі туралы анықтама;

11) справку о техническом состоянии оросительной сети, с приложением акта о непригодности к дальнейшей эксплуатации основных мелиоративных фондов, с указанием общей балансовой стоимости и суммы износа.
Для проверки копий документов предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются услугополучателю.
6. Содержание процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
1) Канцелярия усулогодателя в течении 15 минут проверяет полноту, соответствия документы услугополучателя и принимает.
2) соответствие документов является основанием канцелярией услугодателя регистрировать в журнале регистрации и выдачи услугополучателю копии заявления со штампом регистрации услугодателя (входящий номер, дата, количество листов) о получении документов осуществляется в течении 15 минут.
3) Регистрация документов является основанием для рассмотрения их услугодателем.
4) С момента принятия документов услугодатель в течении 30 минут рассматривает документы, руководство услугодателя в течении 30 минут ставить резолюцию и передает ответственному исполнителю.
5) В случае сдачи полный пакет документов услугодатель в течении 95 (девяносто пяти) рабочих дней готовит разрешение, либо в течении 2 (двух) рабочих дней мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги передает руководству услугодателя;
6) Руководство рассматривает разрешение, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги и визирует.
7) Регистрация разрешения, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде осуществляется канцелярией услугодателя в течение 15 минут с момента их получения и направляет услугополучателю почтой или нарочно.
7. Функциональные взаимодействия задействованных при оказании государственной услуги приведены бизнес-процессы согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.

11) жалпы теңгерімділік құны мен тозу сомасын көрсете отырып, негізгі мелиоративтік қорларды оның әрі пайдалануға жарамсыздығы туралы актіні қоса бере отырып, суландыру желісінің техникалық жай-күйі туралы анықтама.
Құжаттардың көшірмелерін тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерілгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) Көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі 15 минут ішінде көрсетілетін қызмет алушының құжаттарының толымдылығын, сәйкестігін тексеріп, қабылдайды.
2) Көрсетілетін қызмет берушінің кеңсе қызметкері 15 минут ішінде қабылдап алатын құжаттарды тіркеу журналына тіркеуге және құжаттарды қабылдап алғаны туралы көрсетілетін қызмет берушінің тіркеу мөртаңбасы (кіріс нөмірі, қабылданған күні, парақ саны) бар өтініштің көшірмесін беруге негіз болып табылады.
3) Құжаттардың тіркелуі көрсетілетін қызмет беруші тарапынан қаралуына негіз болып табылады.
4) Құжаттарды қабылдап алған сәттен бастап 30 (отыз) минут ішінде көрсетілетін қызмет беруші құжаттарды қарап, көрсетілетін қызмет берушінің басшылығы 30 (отыз) минут ішінде бұрыштама қол қойып жауапты орындаушыға жолдайды.
5) Құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда қызмет беруші 95 (тоқсан бес) жұмыс күні ішінде рұқсат немесе 2 (екі) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауабын қызмет берушінің басшылығына жолдайды.
6) Басшылық рұқсатты немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты қарастырып, қол қояды.
7) Көрсетілетін қызметті берушінің рұқсатын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты тіркеу көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі тарапынан оларды алған сәттен бастап 15 минут ішінде жүзеге асырылады және сол күні қызмет алушыға пошта арқылы немесе қолма-қол көрсетілетін қызмет берушінің рұқсатын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты жолдайды.
7. Рәсімнің (іс-қимылдардың) іске асырылу реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметтер берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында қызмет берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) қызмет көрсету кеңсесі;
2) қызмет көрсету басшылығы;
3) қызмет көрсетуші жауапты орындаушы.

9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками):
1) Работник канцелярии в течении 15 минут принимает документы услугополучателя, регистрирует в журнале регистрации и выдает копии заявления либо расписку со штампом регистрации услугодателя (входящий номер, дата, количество листов);
2) Зарегистрированные документы работник канцелярии в течении 30 минут вносит руководству;
3) Руководство услугодателя в течении 30 минут ставит резолюцию и передает ответственному исполнителю;
4) Ответственный услугодатель в течении 95(девяносто пяти) рабочих дней готовит проект разрешения, либо в течении 2 (двух) рабочих дней письменный мотивированный отказ и вносит руководству услугодателя;
5) Руководство услугодателя рассматривает разрешение либо письменный мотивированный отказ и визирует;
6) Ответственный исполнитель услугодателя в день подписания в течении 15 минут регистрирует разрешение либо письменный мотивированный ответ и передает работнику канцелярии, для дальнейшего направления. Публикует в портал;
7) Регистрация разрешения, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде осуществляется канцелярией услугодателя в течение 15 минут с момента их получения и направляет услугополучателю почтой или нарочно.
4. Заключительные положения
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале интернет – ресурсе услугодателя и на стендах услугодателя.
Приложение 1 к государственной
услуге "Выдача разрешения на
перевод орошаемой пашни в
неорошаемые виды угодий"
Акиму района (города областного значения)
________________________________
(фамилия, имя, отчество)
от
_______________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица либо
полное наименование юридического лица)
__________________________________
(ИИН/БИН реквизиты документа, удостоверяющего
личность физического или юридического лица,
контактный телефон, адрес)
Заявление
Прошу Вас перевести орошаемую пашню в неорошаемый вид угодий, расположенного по адресу _____________________________________________________
__________________________________________________________________________________________
(адрес (место нахождения) земельного участка)
с целевым назначением земельного участка________________________________________________________
кадастровым номером_________________ площадью _____________ гектар, в связи с ______________________________________________________________________________________________
(указать причину необходимости перевода)
__________________________________________________________________________________________
Дата__________
Заявитель_____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество физического или юридического лица либо уполномоченного лица, подпись)
Приложение 2
к государственной услуге
"Выдача разрешения на перевод
орошаемой пашни в
неорошаемые виды угодий"
Справочник
Бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача разрешении на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий"

9. Көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) Кеңсе қызметкері қызмет алушының құжаттарын 15 минут ішінде қабылдап, құжаттарды тіркеу журналында тіркейді және қызмет берушінің тіркеу мөртаңбасы (кіріс нөмірі, күні, парақтар саны) қойылған өтініш немесе қолхат көшірмесін қызмет алушыға береді.
2) Кеңсе қызметкері тіркелген құжаттарды танысу үшін басшылыққа 30 минут ішінде ұсынады.
3) Кеңсе қызметкері ұсынған сәттен бастап 30 минут ішінде басшылық құжаттармен танысып, жауапты қызметкерге тиісті нұсқаумен жолдайды.
4) Қызмет көрсетуші жауапты орындаушы 95 (тоқсан бес) жұмыс күні ішінде рұқсатты немесе 2 (екі) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауабын жобасын дайындап, қызмет берушінің басшылығына жолдайды.
5) Басшылық көрсетілетін қызмет берушінің рұқсатын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты қарастырып, қол қояды.
6) Жауапты қызметкер рұқсатты немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты кеңсе қызметкеріне қол қойылған күні 15 минут ішінде тіркеп, ары қарай жолдау үшін тапсырады.
7) Кеңсе қызметкері 15 минут ішінде көрсетілетін қызмет берушінің рұқсатын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты жазбаша түрде тіркейді және сол күні қызмет алушыға пошта арқылы немесе қолма-қол көрсетілетін қызмет берушінің рұқсатын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жазбаша жауапты жолдайды.
4. Қорытынды ережелер
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында, мекеме стендыларында орналастырылады".
"Суармалы егістікті суарылмайтын
алқап түрлеріне ауыстыруға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
__________________________________
ауданының (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі
___________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
___________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
___________________________________________
не заңды тұлғаның толық атауы)
___________________________________________
(ЖСН/БСН, жеке немесе заңды тұлғаның жеке
___________________________________________
басын куәландыратын құжаттың
___________________________________________
деректемелері, байланыс телефоны,
___________________________________________
мекенжайы)
Өтініш
_______________________________________________________________ бойынша (жер учаскесінің мекенжайы (орналасқан орны)
орналасқан, жер учаскесінің нысаналы мақсаты____________________________________, кадастрлық нөмірі _____________, алаңы _____________ гектар суармалы егістікті _________________________________________________________________
(ауыстыру қажеттілігінің себебін көрсету)
байланысты суарылмайтын алқап түріне ауыстыруды сұраймын.
Күні __________ Өтініш беруші________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты немесе заңды
_____________________________________________
тұлғаның не уәкілетті тұлғаның атауы, ____________________________________________
қолы)________________________
"Суармалы егiстiктi суарылмайтын
алқап түрлерiне ауыстыруға
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Суармалы егiстiктi суарылмайтын алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат беру"