Об утверждении Положения аппарата акима сельских округов Кордайского района Жамбылской области
Постановление акимата Кордайского района Жамбылской области от 2 сентября 2014 года № 477. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 2 октября 2014 года № 2332. Утратило силу постановлением акимата Кордайского района Жамбылской области от 26 ноября 2020 года № 538
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Кордайского района Жамбылской области от 26.11.2020 №538 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.

Жамбыл облысы Қордай ауданының ауылдық округтер әкімі аппаратының Ережесін бекіту туралы
Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің 2014 жылғы 2 қыркүйектегі № 477 қаулысы. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2014 жылғы 2 қазанда № 2332 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 26 қарашадағы № 538 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы Қордай ауданы әкімдігінің 26.11.2020 № 538 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.

В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении Республики Казахстан и самоуправлении в Республике Казахстан" и Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" акимат Кордайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Согласно приложению утвердить прилагаемые Положения аппарата акима Республики Казахстансельских округов Кордайского района Жамбылской области.

"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Жарлығына сәйкес Қордай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес қоса беріліп отырған Жамбыл облысы Қордай ауданының ауылдық округтер әкімі аппаратының Ережесі бекітілсін.

2. Отделу государственно - правовой работы аппарата акима района обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции и его официальное опубликование.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима района Д. Абдукасымова.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района К. Досаев
Приложение к постановлению
акимата Кордайского района
от 2 сентября 2014 года № 477
Наименование сельских округов
1
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Алгинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
2
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Аухатинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
3
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Беткайнарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
4
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
5
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Какпатасского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
6
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Каракемерского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
7
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Карасайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
8
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Карасуского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
9
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Касыкского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
10
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Кененского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
11
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Кордайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
12
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Масанчинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
13
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Ногайбайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
14
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Отарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
15
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сарыбулакского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
16
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сортобинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
17
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Степновского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
18
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
19
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Улкен-Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
Утверждено постановлением
акимата Кордайского района
от 2 сентября 2014 года № 477
ПОЛОЖЕНИЕ
о коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Алгинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области"

2. Аудан әкімі аппаратының мемлекеттік-құқықтық жұмысы бөлімшесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімі аппаратының басшысы Д. Әбдіқасымовқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Қ. Досаев
Қордай ауданы әкімдігінің
2014 жылғы 2 қыркүйектегі № 477
қаулысына қосымша
Ауылдық округтердің атауы
1
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Алға ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
2
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Ауқатты ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
3
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Бетқайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
4
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
5
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Қақпатас ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
6
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Қаракемер ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
7
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
8
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
9
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Қасық ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Кенен ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
11
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Қордай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
12
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Масаншы ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
13
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Ноғайбай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
14
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Отар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
15
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Сарыбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
16
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Сортөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
17
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Степной ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
18
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
19
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Үлкен-Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Қордай ауданы әкімдігінің
2014 жылғы 2 қыркүйектегі № 477
қаулысымен бекітілген
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Алға ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ЕРЕЖЕ

1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Алгинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.
2. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Алгинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Алгинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Алгинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Алгинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Алгинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения и распоряжение.
7. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Алгинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 080405, Республика Казахстан, Жамбылская область, Кордайский район, село Алга, улица Алдабергенова, 95.
9. Полное наименование государственного органа - Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Алгинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
10. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Алгинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".

1. Жалпы ережелер
1. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Алға ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Алға ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Алға ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Алға ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Алға ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Алға ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен өкімдер мен шешімдер қабылдайды.
7. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Алға ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 080405, Қазақстан Республикасы, Жамбыл облысы, Қордай ауданы, Алға ауылы, Алдабергенов көшесі, 95.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Жамбыл облысы Қордай ауданы Алға ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Жамбыл облысы Қордай ауданы Алға ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.

11. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Алгинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется из местного бюджета.
12. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Алгинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Алгинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссия Коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Алгинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области":
осуществление информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.
14. Задачи:
1) оказание содействия акиму сельского округа в обеспечении проведения общегосударственной политики исполнительной власти в сочетании с интересами и потребностями развития соответствующей территории;
2) проведение в жизнь политики Президента Республики Казахстан по охране и укреплению государственного суверенитета, конституционного строя, обеспечению безопасности, территориальной целостности Республики Казахстан, прав и свобод граждан;
3) осуществление основных направлений государственной, социально-экономической политики и управления социальными и экономическими процессами в сельском округе, обеспечение в этих целях согласованного функционирования всеми органами местной исполнительной власти;
4) осуществление мер по укреплению законности и правопорядка, повышению уровня правосознания граждан и их активной гражданской позиции в общественно-политической жизни страны;
5) взаимодействие с местным представительным органом по вопросам обеспечения комплексного социально-экономического развития сельского округа, защиты прав граждан, удовлетворения их законных интересов;
6) иные задачи, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
15. Функции:
1) предоставляет информацию акиму, акимату района и в вышестоящие органы по запрашиваемым ими вопросам;
2) обеспечивает освещение деятельности акима сельского округа, аппарата акима сельского округа в средствах массовой информации;
3) обеспечивает регистрацию в органах юстиции и мониторинг нормативных правовых актов акима сельского округа;
4) проводит анализ состояния исполнительской дисциплины в аппарате акима сельского округа и информирует по данному вопросу акима сельского округа;

11. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Алға ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджетінен жүзеге асырылады.
12. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Алға ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Жамбыл облысы Қордай ауданы Алға ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Алға ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
Ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру.
14. Міндеттері:
1) тиісті аумақты дамыту мүдделерімен және қажеттіліктерімен қатар атқарушы биліктің жалпы мемлекеттік саясатын жүргізуді қамтамасыз етуде ауылдық округ әкіміне көмек көрсету;
2) мемлекеттік егемендікті, конституциялық саланы қорғау және нығайту, Қазақстан Республикасының аумақтық тұтастығын, қауіпсіздігін, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз ету бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің саясатын жүргізу;
3) мемлекеттік, әлеуметтік-экономикалық саясаттың негізгі бағыттарын жүзеге асыру және ауылдық округтегі әлеуметтік және экономикалық үдерістерді басқару, осы мақсатта жергілікті атқарушы биліктің барлық органдарымен үйлесімді жұмыс істеуін қамтамасыз ету;
4) заңдылықты және құқықтық тәртіпті нығайту, азаматтардың құқықтық таным деңгейін арттыру және елдің қоғамдық -саяси өмірінде олардың белсенді азаматтық көзқарас ұстануы бойынша шараларды жүзеге асыру;
5) ауылдық округтің кешенді әлеуметтік – экономикалық дамуын, азаматтар құқықтарының қорғалуын, олардың заңды мүдделерінің қанағаттандырылуын қамтамасыз ету мәселелері бойынша жергілікті өкілді органдармен өзара іс-әрекет жасау;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған өзге де міндеттер.
15. Функциялары:
1) аудан әкіміне, әкімдігіне және жоғары тұрған органдарға олардың сұраған мәселелері бойынша ақпарат беру;
2) ауылдық округ әкімінің, ауылдық округ әкімі аппаратының қызметтерін бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз ету;
3) ауылдық округ әкімінің нормативтік құқықтық актілерін әділет органында тіркеуді және мониторинг жүргізуді қамтамасыз ету;
4) ауылдық округ әкімі аппаратының тәртіп жағдайына талдау жүргізеді және осы мәселе бойынша ауылдық округ әкімін ақпараттандыру;

5) планирует работу аппарата акима сельского округа, проведение заседаний, совещаний, семинаров и других мероприятий, организует их подготовку и проведение;
6) разрабатывает проекты решений и распоряжений акима сельского округа;
7) осуществляет регистрацию и рассылку актов акима сельского округа;
8) планирует и организует подготовку и проведение заседаний акима сельского округа, совещаний акима сельского округа, дней акима, часов контроля, правового всеобуча и иных мероприятий, осуществляет оформление и рассылку материалов, протоколов совещаний;
9) осуществляет организационную и информационную связь между государственными органами района и аппаратом акима сельского округа;
10) осуществляет контроль за исполнением актов и поручений Президента, Правительства и центральных органов Республики Казахстан, а также акима и акимата области, акима и акимата района;
11) организует своевременное рассмотрение акимом сельского округа входящих документов, осуществляет их первоначальную обработку, предварительное рассмотрение, регистрацию, учет, хранение, доставку и рассылку;
12) осуществляет государственные услуги оказываемым аппаратом акима сельского округа;
13) осуществляет процедуру организации и проведения государственных закупок;
14) организует и проводит привлечение к дисциплинарной ответственности, увольнение государственных служащих и работников аппарата акима сельского округа;
15) обеспечивает учет и рассмотрение обращений физических и юридических лиц, организует проведение личного приема граждан акимом сельского округа;
16) реализует гендерную политику в пределах своей компетенции;
17) осуществляет иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
16. Права и обязанности:
1) представлять интересы акима сельского округа, аппарата акима сельского округа в судах, во взаимоотношениях с государственными органами, организациями по вопросам повышения эффективности управления на соответствующей территории;
2) в пределах своей компетенции запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от должностных лиц государственных органов и других организаций в пределах компетенции акима сельского округа и аппарата акима сельского округа;
3) исполнять качественно и в срок акты и поручения Президента, Правительства Республики Казахстан и иных центральных исполнительных органов, акима и акимата области, района, акима сельского округа;
4) представлять необходимые материалы и информацию в пределах своей компетенции и в рамках законодательства в случае официального запроса об этом юридических и физических лиц;

5) ауылдық округ әкімі аппаратының жұмысын, отырыстарының, мәжілістердің, семинарлардың және басқа да іс-шаралардың өткізілуін жоспарлайды, оларды дайындау мен өткізуді ұйымдастыру;
6) ауылдық округ әкімнің шешімдері мен өкімдерінің жобаларын әзірлеу;
7) ауылдық округ әкімнің актілерін тіркеуді және таратуды жүзеге асырады;
8) ауылдық округ әкімнің отырыстарын, ауылдық округ әкімнің мәжілістерін, әкім күндерін, бақылау сағаттарын, құқықтық жалпыға міндетті оқытуды және өзге де іс-шараларды дайындауды және өткізуді жоспарлайды және ұйымдастырады, материалдарды, мәжіліс хаттамаларын ресімдеу және таратуды жүзеге асырады;
9) ауданның мемлекеттік органдарымен және ауылдық округ әкімнің аппаратының арасындағы ұйымдастыру және ақпараттық байланысты жүзеге асырады;
10) Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және орталық органдарының, сонымен қатар, облыс әкімінің және әкімдігінің, аудан әкімінің және әкімдігінің актілерімен тапсырмаларының орындалуын жүзеге асыру;
11) ауылдық округ әкімінің кіріс құжаттарын уақытылы қарауын ұйымдастырады, олардың алғашқы өңделулерін, алдын-ала қаралуын, тіркелуін, сақталуын, есебін, жеткізілуін және таратылуын жүзеге асыру;
12) ауылдық округ әкімі аппаратымен көрсететін мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыру;
13) мемлекеттік сатып алуларды ұйымдастыру және өткізу рәсімдерін жүзеге асыру;
14) ауылдық округ әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілерін және қызметкерлерін тәртіптік жазаға тартуды, жұмыстан босатуды ұйымдастыру және жүргізу;
15) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есептеуді және қарауды қамтамасыз етеді, ауылдық округ әкімінің азаматтарды жеке қабылдау жүргізулерін ұйымдастыру;
16) өз құзыреті шегінде гендерлік саясатты іске асыру;
17) Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған өзге де функцияларды жүзеге асыру.
16. Құқықтары мен міндеттері:
1) соттарда, тиісті аумақта басқару тиімділігін арттыру мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен, ұйымдармен өзара қарым-қатынаста ауылдық округ әкімінің, ауылдық округ әкімі аппаратының мүдделерін ұсыну;
2) ауылдық округ әкімінің және ауылдық округ әкімі аппаратының құзыреті шегінде мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларынан және өзге де ұйымдардан қажетті ақпараттарды, құжаттарды және басқа да материалдарды сұрату және алу;
3) Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және өзге де орталық атқарушы органдарының, облыс, аудан әкімдері мен әкімдіктерінің, ауылдық округ әкімінің актілері мен тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындау;
4) бұл жөнінде заңды және жеке тұлғалар ресми сұраныс жасаған жағдайда өз құзыреті шегінде және заңнама аясында қажетті материалдар мен ақпаратты беруге;

5) участвовать на заседаниях акиматов различных уровней, коллегий, совещаниях местных исполнительных органов;
6) соблюдать нормы действующего законодательства Республики Казахстан;
7) давать физическим и юридическим лицам разъяснения по вопросам, отнесенным к компетенции;
8) участвовать в разработке проектов нормативных правовых актов;
9) приобретать и осуществлять имущественные и неимущественные права;
10) быть истцом и ответчиком в суде от имени акима и аппарата акима сельского округа;
11) обеспечивать соблюдение сотрудниками коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Алгинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" норм этики государственных служащих;
12) осуществлять иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Алгинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Алгинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" задач и осуществление им своих функций.
18. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Алгинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" не имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия первого руководителя коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Алгинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области":
1) давать доверенности и представляет аппарат акима района в государственных органах, иных организациях, во взаимоотношениях с гражданами;
2) организует и руководит работой аппарата акима и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на него функций и задач;
3) осуществляет перспективное и текущее планирование деятельности аппарата акима сельского округа;
4) организует работу по контролю за выполнением законов Республики Казахстан, Указов Президента Республики Казахстан, постановлений Правительства Республики Казахстан, решений и распоряжений акима области и района, постановлений акимата области и района;
5) проводит личный прием граждан согласно графику приема, рассматривает в установленные законодательством сроки обращения физических и юридических лиц, принимает по ним необходимые меры;

5) әр деңгейдегі әкімдіктердің мәжілістеріне, жергілікті атқарушы органдардың алқаларына, жиналыстарына қатысуға;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларын сақтау;
7) құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғаларға түсініктемелер беру;
8) нормативтік-құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысуға;
9) мүліктік және мүліктік емес құқықтарды иеленуге және жүзеге асыруға;
10) ауылдық округ әкімінің және әкім аппараты атынан сотта талапкер және жауапкер болуға;
11) "Жамбыл облысы Қордай ауданы Алға ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің мемлекеттік қызметшілерінің этика нормаларының сақталуын қамтамасыз етуге;
12) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Алға ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Жамбыл облысы Қордай ауданы Алға ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
18. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Алға ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болмайды.
19. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Алға ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда, азаматтармен өзара қарым-қатынаста аудан әкімі аппаратының атынан өкілдік ету және сенімхат беру;
2) әкім аппаратына жүктелген міндеттердің орындалуы және аппараттың өз функцияларын жүзеге асыру үшін жеке жауап береді;
3) ауылдық округ әкімі аппаратының болашақтағы және ағымдағы қызметін жоспарлауды жүзеге асыру;
4) Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасы Президенті Жарлықтарының, Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының, облыс және аудан әкімі шешімдері мен өкімдерінің, облыс және аудан әкімдіктері қаулыларының орындалуына бақылау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
5) қабылдау кестесіне сәйкес азаматтарды жеке қабылдауды жүргізеді, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін заңнамамен белгіленген мерзімдерде қарайды, олар бойынша қажетті шаралар қабылдау;

6) в установленном законодательством порядке принимает, увольняет, привлекает к дисциплинарной ответственности работников и государственных служащих, принятых по трудовому договору, решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи и наложения дисциплинарных взысканий, оформляет командировочные документы, представляет ежегодные трудовые отпуска;
7) издает распоряжений и решений, дает указания обязательные для исполнения работниками аппарата акима сельского округа, подписывает служебную документацию в пределах компетенции;
8) в пределах своей компетенции распоряжается денежными средствами аппарата акима сельского округа, осуществляет контроль за целевым использованием бюджетных средств, имеет право подписи на финансовых документах;
9) устанавливает внутренний трудовой распорядок в аппарате акима сельского округа;
10) утверждает смету расходов аппарата акима сельского округа;
11) возлагается непосредственная обязанность по противодействию коррупции с установлением персональной ответственности;
12) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий первого руководителя коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Алгинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
20. Аппарат акима Алгинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области возглавляется акимом сельского округа, назначаемым или избираемым на должность и освобождаемым от должности определяемым Президентом Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
21. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Алгинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
22. Имущество коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Алгинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Аппарат акима Алгинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области", относится к коммунальной собственности.
24. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Алгинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

6) еңбек шарты бойынша және мемлекеттік қызметке қабылданған қызметкерлерді заңнамамен белгіленген тәртіпте жұмысқа тағайындайды, босатады, тәртіптік жауапкершілікке тартады, марапаттау, материалдық көмек көрсету және тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешу, іссапар құжаттарын рәсімдейді, жыл сайынғы еңбек демалыстарын береді;
7) өкімдер мен шешімдер қабылдайды, ауылдық округ әкімі аппаратының қызметкерлерімен орындалуы міндетті нұсқаулар береді, құзыреті шегінде қызметтік құжаттамаларға қол қою;
8) өз құзыреті шегінде ауылдық округі әкімі аппаратының ақшалай қаражаттарын басқарады, бюджеттік қаражаттардың нысаналы қолданылуына бақылауды жүзеге асыру, қаржылық құжаттарға қол қою құқығы бар;
9) ауылдық округ әкімі аппаратындағы ішкі еңбек тәртібін белгілейді;
10) ауылдық округ әкімі аппаратының шығыстар сметасын бекітеді және оның шегінде қаржыны жұмсауға басшылық жасайды;
11) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл үшін дербес жауаптылық белгілене отырып, осы жөнінде тікелей міндет жүктеледі;
12) оның құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Алға ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
20. Жамбыл облысы Қордай ауданы Алға ауылдық округі әкімінің аппаратын Қазақстан Республикасының Президенті белгілейтін тәртіпте қызметке тағайындалатын немесе сайланатын және қызметтен босатылатын ауылдық округ әкімі басқарады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Алға ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
22. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Алға ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Алға ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Жамбыл облысы Қордай ауданы Алға ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.

5. Реорганизация и упразднение государственного органа
25. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Алгинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено постановлением
акимата Кордайского района
от 2 сентября 2014 года № 477
ПОЛОЖЕНИЕ
о коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Аухаттинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Аухаттинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.
2. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Аухаттинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Аухаттинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Аухаттинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Аухаттинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Аухаттинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения и распоряжение.
7. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Аухаттинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.

5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
25. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Алға ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қордай ауданы әкімдігінің
2014 жылғы 2 қыркүйектегі № 477
қаулысымен бекітілген
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Ауқатты ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ауқатты ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ауқатты ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ауқатты ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ауқатты ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ауқатты ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ауқатты ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен өкімдер мен шешімдер қабылдайды.
7. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ауқатты ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.

8. Местонахождение юридического лица: 080406, Республика Казахстан, Жамбылская область, Кордайский район, село Аухатты, переулок Школьный, дом 3 А.
9. Полное наименование государственного органа - Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Аухаттинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
10. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Аухаттинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
11. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Аухаттинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется из местного бюджета.
12. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Аухаттинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Аухаттинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссия Коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Аухаттинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области":
осуществление информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.
14. Задачи:
1) оказание содействия акиму сельского округа в обеспечении проведения общегосударственной политики исполнительной власти в сочетании с интересами и потребностями развития соответствующей территории;
2) проведение в жизнь политики Президента Республики Казахстан по охране и укреплению государственного суверенитета, конституционного строя, обеспечению безопасности, территориальной целостности Республики Казахстан, прав и свобод граждан;
3) осуществление основных направлений государственной, социально-экономической политики и управления социальными и экономическими процессами в сельском округе, обеспечение в этих целях согласованного функционирования всеми органами местной исполнительной власти;
4) осуществление мер по укреплению законности и правопорядка, повышению уровня правосознания граждан и их активной гражданской позиции в общественно-политической жизни страны;
5) взаимодействие с местным представительным органом по вопросам обеспечения комплексного социально-экономического развития сельского округа, защиты прав граждан, удовлетворения их законных интересов;

8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 080406, Қазақстан Республикасы, Жамбыл облысы, Қордай ауданы, Ауқатты ауылы, Школьный қалтарысы, 3 А.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ауқатты ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ауқатты ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ауқатты ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджетінен жүзеге асырылады.
12. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ауқатты ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ауқатты ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ауқатты ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
Ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру.
14. Міндеттері:
1) тиісті аумақты дамыту мүдделерімен және қажеттіліктерімен қатар атқарушы биліктің жалпы мемлекеттік саясатын жүргізуді қамтамасыз етуде ауылдық округ әкіміне көмек көрсету;
2) мемлекеттік егемендікті, конституциялық саланы қорғау және нығайту, Қазақстан Республикасының аумақтық тұтастығын, қауіпсіздігін, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз ету бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің саясатын жүргізу;
3) мемлекеттік, әлеуметтік-экономикалық саясаттың негізгі бағыттарын жүзеге асыру және ауылдық округтегі әлеуметтік және экономикалық үдерістерді басқару, осы мақсатта жергілікті атқарушы биліктің барлық органдарымен үйлесімді жұмыс істеуін қамтамасыз ету;
4) заңдылықты және құқықтық тәртіпті нығайту, азаматтардың құқықтық таным деңгейін арттыру және елдің қоғамдық -саяси өмірінде олардың белсенді азаматтық көзқарас ұстануы бойынша шараларды жүзеге асыру;
5) ауылдық округтің кешенді әлеуметтік – экономикалық дамуын, азаматтар құқықтарының қорғалуын, олардың заңды мүдделерінің қанағаттандырылуын қамтамасыз ету мәселелері бойынша жергілікті өкілді органдармен өзара іс-әрекет жасау;

2) в пределах своей компетенции запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от должностных лиц государственных органов и других организаций в пределах компетенции акима сельского округа и аппарата акима сельского округа;
3) исполнять качественно и в срок акты и поручения Президента, Правительства Республики Казахстан и иных центральных исполнительных органов, акима и акимата области, района, акима сельского округа;
4) представлять необходимые материалы и информацию в пределах своей компетенции и в рамках законодательства в случае официального запроса об этом юридических и физических лиц;
5) участвовать на заседаниях акиматов различных уровней, коллегий, совещаниях местных исполнительных органов;
6) соблюдать нормы действующего законодательства Республики Казахстан;
7) давать физическим и юридическим лицам разъяснения по вопросам, отнесенным к компетенции;
8) участвовать в разработке проектов нормативных правовых актов;
9) приобретать и осуществлять имущественные и неимущественные права;
10) быть истцом и ответчиком в суде от имени акима и аппарата акима сельского округа;
11) обеспечивать соблюдение сотрудниками коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Аухаттинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" норм этики государственных служащих;
12) осуществлять иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Аухаттинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Аухаттинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" задач и осуществление им своих функций.
18. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Аухаттинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия первого руководителя коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Аухаттинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области":
1) давать доверенности и представляет аппарат акима района в государственных органах, иных организациях, во взаимоотношениях с гражданами;
2) организует и руководит работой аппарата акима и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на него функций и задач;

2) ауылдық округ әкімінің және ауылдық округ әкімі аппаратының құзыреті шегінде мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларынан және өзге де ұйымдардан қажетті ақпараттарды, құжаттарды және басқа да материалдарды сұрату және алу;
3) Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және өзге де орталық атқарушы органдарының, облыс, аудан әкімдері мен әкімдіктерінің, ауылдық округ әкімінің актілері мен тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындау;
4) бұл жөнінде заңды және жеке тұлғалар ресми сұраныс жасаған жағдайда өз құзыреті шегінде және заңнама аясында қажетті материалдар мен ақпаратты беруге;
5) әр деңгейдегі әкімдіктердің мәжілістеріне, жергілікті атқарушы органдардың алқаларына, жиналыстарына қатысуға;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларын сақтау;
7) құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғаларға түсініктемелер беру;
8) нормативтік-құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысуға;
9) мүліктік және мүліктік емес құқықтарды иеленуге және жүзеге асыруға;
10) ауылдық округ әкімінің және әкім аппараты атынан сотта талапкер және жауапкер болуға;
11) "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ауқатты ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің мемлекеттік қызметшілерінің этика нормаларының сақталуын қамтамасыз етуге;
12) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ауқатты ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ауқатты ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
18. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ауқатты ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
19. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ауқатты ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда, азаматтармен өзара қарым-қатынаста аудан әкімі аппаратының атынан өкілдік ету және сенімхат беру;
2) әкім аппаратына жүктелген міндеттердің орындалуы және аппараттың өз функцияларын жүзеге асыру үшін жеке жауап береді;

3) осуществляет перспективное и текущее планирование деятельности аппарата акима сельского округа;
4) организует работу по контролю за выполнением законов Республики Казахстан, Указов Президента Республики Казахстан, постановлений Правительства Республики Казахстан, решений и распоряжений акима области и района, постановлений акимата области и района;
5) проводит личный прием граждан согласно графику приема, рассматривает в установленные законодательством сроки обращения физических и юридических лиц, принимает по ним необходимые меры;
6) в установленном законодательством порядке принимает, увольняет, привлекает к дисциплинарной ответственности работников и государственных служащих, принятых по трудовому договору, решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи и наложения дисциплинарных взысканий, оформляет командировочные документы, представляет ежегодные трудовые отпуска;
7) издает распоряжений и решений, дает указания обязательные для исполнения работниками аппарата акима сельского округа, подписывает служебную документацию в пределах компетенции;
8) в пределах своей компетенции распоряжается денежными средствами аппарата акима сельского округа, осуществляет контроль за целевым использованием бюджетных средств, имеет право подписи на финансовых документах;
9) устанавливает внутренний трудовой распорядок в аппарате акима сельского округа;
10) утверждает смету расходов аппарата акима сельского округа;
11) возлагается непосредственная обязанность по противодействию коррупции с установлением персональной ответственности;
12) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
13) Исполнение полномочий первого руководителя коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Аухаттинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
20. Аппарат акима Аухаттинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области возглавляется акимом сельского округа, назначаемым или избираемым на должность и освобождаемым от должности определяемым Президентом Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
21. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Аухаттинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
22. Имущество коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Аухаттинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

3) ауылдық округ әкімі аппаратының болашақтағы және ағымдағы қызметін жоспарлауды жүзеге асыру;
4) Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасы Президенті Жарлықтарының, Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының, облыс және аудан әкімі шешімдері мен өкімдерінің, облыс және аудан әкімдіктері қаулыларының орындалуына бақылау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
5) қабылдау кестесіне сәйкес азаматтарды жеке қабылдауды жүргізеді, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін заңнамамен белгіленген мерзімдерде қарайды, олар бойынша қажетті шаралар қабылдау;
6) еңбек шарты бойынша және мемлекеттік қызметке қабылданған қызметкерлерді заңнамамен белгіленген тәртіпте жұмысқа тағайындайды, босатады, тәртіптік жауапкершілікке тартады, марапаттау, материалдық көмек көрсету және тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешу, іссапар құжаттарын рәсімдейді, жыл сайынғы еңбек демалыстарын береді;
7) өкімдер мен шешімдер қабылдайды, ауылдық округ әкімі аппаратының қызметкерлерімен орындалуы міндетті нұсқаулар береді, құзыреті шегінде қызметтік құжаттамаларға қол қою;
8) өз құзыреті шегінде ауылдық округі әкімі аппаратының ақшалай қаражаттарын басқарады, бюджеттік қаражаттардың нысаналы қолданылуына бақылауды жүзеге асыру, қаржылық құжаттарға қол қою құқығы бар;
9) ауылдық округ әкімі аппаратындағы ішкі еңбек тәртібін белгілейді;
10) ауылдық округ әкімі аппаратының шығыстар сметасын бекітеді және оның шегінде қаржыны жұмсауға басшылық жасайды;
11) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл үшін дербес жауаптылық белгілене отырып, осы жөнінде тікелей міндет жүктеледі;
12) оның құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Ауқатты ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
20. Жамбыл облысы Қордай ауданы Ауқатты ауылдық округі әкімінің аппаратын Қазақстан Республикасының Президенті белгілейтін тәртіпте қызметке тағайындалатын немесе сайланатын және қызметтен босатылатын ауылдық округ әкімі басқарады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ауқатты ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
22. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ауқатты ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

23. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Аппарат акима Аухаттинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области", относится к коммунальной собственности.
24. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Аухаттинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
25. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Аухаттинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено постановлением
акимата Кордайского района
от 2 сентября 2014 года № 477
ПОЛОЖЕНИЕ
о коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Беткайнарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Беткайнарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.
2. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Беткайнарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Беткайнарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Беткайнарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Беткайнарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.

23. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ауқатты ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ауқатты ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
25. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ауқатты ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қордай ауданы әкімдігінің
2014 жылғы 2 қыркүйектегі № 477
қаулысымен бекітілген
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Бетқайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Бетқайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Бетқайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Бетқайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Бетқайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Бетқайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.

6. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Беткайнарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения и распоряжение.
7. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Беткайнарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 080408, Республика Казахстан, Жамбылская область, Кордайский район, село Беткайнар, улица Казахстан, дом 72.
9. Полное наименование государственного органа - Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Беткайнарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
10. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Беткайнарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
11. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Беткайнарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется из местного бюджета.
12. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Беткайнарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Беткайнарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссия Коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Беткайнарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области":
осуществление информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.
14. Задачи:
1) оказание содействия акиму сельского округа в обеспечении проведения общегосударственной политики исполнительной власти в сочетании с интересами и потребностями развития соответствующей территории;
2) проведение в жизнь политики Президента Республики Казахстан по охране и укреплению государственного суверенитета, конституционного строя, обеспечению безопасности, территориальной целостности Республики Казахстан, прав и свобод граждан;
3) осуществление основных направлений государственной, социально-экономической политики и управления социальными и экономическими процессами в сельском округе, обеспечение в этих целях согласованного функционирования всеми органами местной исполнительной власти;

6. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Бетқайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен өкімдер мен шешімдер қабылдайды.
7. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Бетқайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 080408, Қазақстан Республикасы, Жамбыл облысы, Қордай ауданы, Бетқайнар ауылы, Қазақстан көшесі, 72 үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Жамбыл облысы Қордай ауданы Бетқайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Жамбыл облысы Қордай ауданы Бетқайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Бетқайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджетінен жүзеге асырылады.
12. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Бетқайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Жамбыл облысы Қордай ауданы Бетқайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Бетқайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
Ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру.
14. Міндеттері:
1) тиісті аумақты дамыту мүдделерімен және қажеттіліктерімен қатар атқарушы биліктің жалпы мемлекеттік саясатын жүргізуді қамтамасыз етуде ауылдық округ әкіміне көмек көрсету;
2) мемлекеттік егемендікті, конституциялық саланы қорғау және нығайту, Қазақстан Республикасының аумақтық тұтастығын, қауіпсіздігін, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз ету бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің саясатын жүргізу;
3) мемлекеттік, әлеуметтік-экономикалық саясаттың негізгі бағыттарын жүзеге асыру және ауылдық округтегі әлеуметтік және экономикалық үдерістерді басқару, осы мақсатта жергілікті атқарушы биліктің барлық органдарымен үйлесімді жұмыс істеуін қамтамасыз ету;

16) реализует гендерную политику в пределах своей компетенции;
17) осуществляет иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
16. Права и обязанности:
1) представлять интересы акима сельского округа, аппарата акима сельского округа в судах, во взаимоотношениях с государственными органами, организациями по вопросам повышения эффективности управления на соответствующей территории;
2) в пределах своей компетенции запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от должностных лиц государственных органов и других организаций в пределах компетенции акима сельского округа и аппарата акима сельского округа;
3) исполнять качественно и в срок акты и поручения Президента, Правительства Республики Казахстан и иных центральных исполнительных органов, акима и акимата области, района, акима сельского округа;
4) представлять необходимые материалы и информацию в пределах своей компетенции и в рамках законодательства в случае официального запроса об этом юридических и физических лиц;
5) участвовать на заседаниях акиматов различных уровней, коллегий, совещаниях местных исполнительных органов;
6) соблюдать нормы действующего законодательства Республики Казахстан;
7) давать физическим и юридическим лицам разъяснения по вопросам, отнесенным к компетенции;
8) участвовать в разработке проектов нормативных правовых актов;
9) приобретать и осуществлять имущественные и неимущественные права;
10) быть истцом и ответчиком в суде от имени акима и аппарата акима сельского округа;
11) обеспечивать соблюдение сотрудниками коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Беткайнарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" норм этики государственных служащих;
12) осуществлять иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Беткайнарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Беткайнарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" задач и осуществление им своих функций.
18. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Беткайнарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" не имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

16) өз құзыреті шегінде гендерлік саясатты іске асыру;
17) Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған өзге де функцияларды жүзеге асыру.
16. Құқықтары мен міндеттері:
1) соттарда, тиісті аумақта басқару тиімділігін арттыру мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен, ұйымдармен өзара қарым-қатынаста ауылдық округ әкімінің, ауылдық округ әкімі аппаратының мүдделерін ұсыну;
2) ауылдық округ әкімінің және ауылдық округ әкімі аппаратының құзыреті шегінде мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларынан және өзге де ұйымдардан қажетті ақпараттарды, құжаттарды және басқа да материалдарды сұрату және алу;
3) Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және өзге де орталық атқарушы органдарының, облыс, аудан әкімдері мен әкімдіктерінің, ауылдық округ әкімінің актілері мен тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындау;
4) бұл жөнінде заңды және жеке тұлғалар ресми сұраныс жасаған жағдайда өз құзыреті шегінде және заңнама аясында қажетті материалдар мен ақпаратты беруге;
5) әр деңгейдегі әкімдіктердің мәжілістеріне, жергілікті атқарушы органдардың алқаларына, жиналыстарына қатысуға;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларын сақтау;
7) құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғаларға түсініктемелер беру;
8) нормативтік-құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысуға;
9) мүліктік және мүліктік емес құқықтарды иеленуге және жүзеге асыруға;
10) ауылдық округ әкімінің және әкім аппараты атынан сотта талапкер және жауапкер болуға;
11) Жамбыл облысы Қордай ауданы Бетқайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің мемлекеттік қызметшілерінің этика нормаларының сақталуын қамтамасыз етуге;
12) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Бетқайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Жамбыл облысы Қордай ауданы Бетқайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
18. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Бетқайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болмайды.

4. Имущество государственного органа
21. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Беткайнарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
22. Имущество коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Беткайнарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Аппарат акима Беткайнарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области", относится к коммунальной собственности.
24. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Беткайнарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
25. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Беткайнарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено постановлением
акимата Кордайского района
от 2 сентября 2014 года № 477
ПОЛОЖЕНИЕ
о коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Кордайского района Жамбылской области"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.
2. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Бетқайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
22. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Бетқайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Бетқайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Жамбыл облысы Қордай ауданы Бетқайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
25. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Бетқайнар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қордай ауданы әкімдігінің
2014 жылғы 2 қыркүйектегі № 477
қаулысымен бекітілген
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

4. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения и распоряжение.
7. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 080411, Республика Казахстан, Жамбылская область, Кордайский район, село Жамбыл, улица Новая, дом 7.
9. Полное наименование государственного органа - Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
10. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
11. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется из местного бюджета.
12. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссия Коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Кордайского района Жамбылской области":
осуществление информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.
14. Задачи:
1) оказание содействия акиму сельского округа в обеспечении проведения общегосударственной политики исполнительной власти в сочетании с интересами и потребностями развития соответствующей территории;

4. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен өкімдер мен шешімдер қабылдайды.
7. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 080411, Қазақстан Республикасы, Жамбыл облысы, Қордай ауданы, Жамбыл ауылы, Новая көшесі, 7 үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Жамбыл облысы Қордай ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Жамбыл облысы Қордай ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджетінен жүзеге асырылады.
12. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Жамбыл облысы Қордай ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
Ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру.
14. Міндеттері:
1) тиісті аумақты дамыту мүдделерімен және қажеттіліктерімен қатар атқарушы биліктің жалпы мемлекеттік саясатын жүргізуді қамтамасыз етуде ауылдық округ әкіміне көмек көрсету;

20. Аппарат акима Жамбылского сельского округа Кордайского района Жамбылской области возглавляется акимом сельского округа, назначаемым или избираемым на должность и освобождаемым от должности определяемым Президентом Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
21. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
22. Имущество коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Кордайского района Жамбылской области", относится к коммунальной собственности.
24. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
25. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено постановлением
акимата Кордайского района
от 2 сентября 2014 года № 477
ПОЛОЖЕНИЕ
о коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Какпатасского сельского округа Кордайского района Жамбылской области"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Какпатасского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.
2. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Какпатасского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

20. Жамбыл облысы Қордай ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппаратын Қазақстан Республикасының Президенті белгілейтін тәртіпте қызметке тағайындалатын немесе сайланатын және қызметтен босатылатын ауылдық округ әкімі басқарады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
22. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Жамбыл облысы Қордай ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
25. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қордай ауданы әкімдігінің
2014 жылғы 2 қыркүйектегі № 477
қаулысымен бекітілген
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Қақпатас ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қақпатас ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қақпатас ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

3. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Какпатасского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Какпатасского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Какпатасского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Какпатасского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения и распоряжение.
7. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Какпатасского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 080414, Республика Казахстан, Жамбылская область, Кордайский район, село Какпатас, улица Конаева, дом 27.
9. Полное наименование государственного органа - Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Какпатасского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
10. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Какпатасского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
11. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Какпатасского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется из местного бюджета.
12. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Какпатасского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Какпатасского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
1. Миссия Коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Какпатасского сельского округа Кордайского района Жамбылской области":
осуществление информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.

3. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қақпатас ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қақпатас ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қақпатас ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қақпатас ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен өкімдер мен шешімдер қабылдайды.
7. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қақпатас ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 080414, Қазақстан Республикасы, Жамбыл облысы, Қордай ауданы, Қақпатас ауылы, Қонаев көшесі, 27 үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қақпатас ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қақпатас ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қақпатас ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджетінен жүзеге асырылады.
12. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қақпатас ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қақпатас ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қақпатас ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
Ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру.

17. Руководство коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Какпатасского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Какпатасского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" задач и осуществление им своих функций.
18. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Какпатасского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" не имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия первого руководителя коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Какпатасского сельского округа Кордайского района Жамбылской области":
1) давать доверенности и представляет аппарат акима района в государственных органах, иных организациях, во взаимоотношениях с гражданами;
2) организует и руководит работой аппарата акима и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на него функций и задач;
3) осуществляет перспективное и текущее планирование деятельности аппарата акима сельского округа;
4) организует работу по контролю за выполнением законов Республики Казахстан, Указов Президента Республики Казахстан, постановлений Правительства Республики Казахстан, решений и распоряжений акима области и района, постановлений акимата области и района;
5) проводит личный прием граждан согласно графику приема, рассматривает в установленные законодательством сроки обращения физических и юридических лиц, принимает по ним необходимые меры;
6) в установленном законодательством порядке принимает, увольняет, привлекает к дисциплинарной ответственности работников и государственных служащих, принятых по трудовому договору, решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи и наложения дисциплинарных взысканий, оформляет командировочные документы, представляет ежегодные трудовые отпуска;
7) издает распоряжений и решений, дает указания обязательные для исполнения работниками аппарата акима сельского округа, подписывает служебную документацию в пределах компетенции;
8) в пределах своей компетенции распоряжается денежными средствами аппарата акима сельского округа, осуществляет контроль за целевым использованием бюджетных средств, имеет право подписи на финансовых документах;
9) устанавливает внутренний трудовой распорядок в аппарате акима сельского округа;

17. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қақпатас ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қақпатас ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
18. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қақпатас ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болмайды.
19. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қақпатас ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда, азаматтармен өзара қарым-қатынаста аудан әкімі аппаратының атынан өкілдік ету және сенімхат беру;
2) әкім аппаратына жүктелген міндеттердің орындалуы және аппараттың өз функцияларын жүзеге асыру үшін жеке жауап береді;
3) ауылдық округ әкімі аппаратының болашақтағы және ағымдағы қызметін жоспарлауды жүзеге асыру;
4) Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасы Президенті Жарлықтарының, Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының, облыс және аудан әкімі шешімдері мен өкімдерінің, облыс және аудан әкімдіктері қаулыларының орындалуына бақылау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
5) қабылдау кестесіне сәйкес азаматтарды жеке қабылдауды жүргізеді, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін заңнамамен белгіленген мерзімдерде қарайды, олар бойынша қажетті шаралар қабылдау;
6) еңбек шарты бойынша және мемлекеттік қызметке қабылданған қызметкерлерді заңнамамен белгіленген тәртіпте жұмысқа тағайындайды, босатады, тәртіптік жауапкершілікке тартады, марапаттау, материалдық көмек көрсету және тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешу, іссапар құжаттарын рәсімдейді, жыл сайынғы еңбек демалыстарын береді;
7) өкімдер мен шешімдер қабылдайды, ауылдық округ әкімі аппаратының қызметкерлерімен орындалуы міндетті нұсқаулар береді, құзыреті шегінде қызметтік құжаттамаларға қол қою;
8) өз құзыреті шегінде ауылдық округі әкімі аппаратының ақшалай қаражаттарын басқарады, бюджеттік қаражаттардың нысаналы қолданылуына бақылауды жүзеге асыру, қаржылық құжаттарға қол қою құқығы бар;
9) ауылдық округ әкімі аппаратындағы ішкі еңбек тәртібін белгілейді;

10) утверждает смету расходов аппарата акима сельского округа;
11) возлагается непосредственная обязанность по противодействию коррупции с установлением персональной ответственности;
12) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий первого руководителя коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Какпатасского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
20. Аппарат акима Какпатасского сельского округа Кордайского района Жамбылской области возглавляется акимом сельского округа, назначаемым или избираемым на должность и освобождаемым от должности определяемым Президентом Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
21. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Какпатасского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
22. Имущество коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Какпатасского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Аппарат акима Какпатасского сельского округа Кордайского района Жамбылской области", относится к коммунальной собственности.
24. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Какпатасского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
25. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Какпатасского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено постановлением
акимата Кордайского района
от 2 сентября 2014 года № 477
ПОЛОЖЕНИЕ
о коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Каракемерского сельского округа Кордайского района Жамбылской области"

10) ауылдық округ әкімі аппаратының шығыстар сметасын бекітеді және оның шегінде қаржыны жұмсауға басшылық жасайды;
11) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл үшін дербес жауаптылық белгілене отырып, осы жөнінде тікелей міндет жүктеледі;
12) оның құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Қақпатас ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
20. Жамбыл облысы Қордай ауданы Қақпатас ауылдық округі әкімінің аппаратын Қазақстан Республикасының Президенті белгілейтін тәртіпте қызметке тағайындалатын немесе сайланатын және қызметтен босатылатын ауылдық округ әкімі басқарады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қақпатас ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
22. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қақпатас ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қақпатас ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қақпатас ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
25. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қақпатас ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қордай ауданы әкімдігінің
2014 жылғы 2 қыркүйектегі № 477
қаулысымен бекітілген
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Қаракемер ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ЕРЕЖЕ

1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Каракемерского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.
2. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Каракемерского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Каракемерского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Каракемерского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Каракемерского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Каракемерского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения и распоряжение.
7. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Каракемерского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 080415, Республика Казахстан, Жамбылская область, Кордайский район, село Каракемер, улица Конаева, дом 4.
9. Полное наименование государственного органа - Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Каракемерского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
10. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Каракемерского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".

1. Жалпы ережелер
1. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қаракемер ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қаракемер ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қаракемер ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қаракемер ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қаракемер ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қаракемер ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен өкімдер мен шешімдер қабылдайды.
7. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қаракемер ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 080415, Қазақстан Республикасы, Жамбыл облысы, Қордай ауданы, Қаракемер ауылы, Қонаев көшесі, 4.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қаракемер ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қаракемер ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.

5) участвовать на заседаниях акиматов различных уровней, коллегий, совещаниях местных исполнительных органов;
6) соблюдать нормы действующего законодательства Республики Казахстан;
7) давать физическим и юридическим лицам разъяснения по вопросам, отнесенным к компетенции;
8) участвовать в разработке проектов нормативных правовых актов;
9) приобретать и осуществлять имущественные и неимущественные права;
10) быть истцом и ответчиком в суде от имени акима и аппарата акима сельского округа;
11) обеспечивать соблюдение сотрудниками коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Каракемерского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" норм этики государственных служащих;
12) осуществлять иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Каракемерского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Каракемерского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" задач и осуществление им своих функций.
18. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Каракемерского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" не имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия первого руководителя коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Каракемерского сельского округа Кордайского района Жамбылской области":
1) давать доверенности и представляет аппарат акима района в государственных органах, иных организациях, во взаимоотношениях с гражданами;
2) организует и руководит работой аппарата акима и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на него функций и задач;
3) осуществляет перспективное и текущее планирование деятельности аппарата акима сельского округа;
4) организует работу по контролю за выполнением законов Республики Казахстан, Указов Президента Республики Казахстан, постановлений Правительства Республики Казахстан, решений и распоряжений акима области и района, постановлений акимата области и района;
5) проводит личный прием граждан согласно графику приема, рассматривает в установленные законодательством сроки обращения физических и юридических лиц, принимает по ним необходимые меры;

5) әр деңгейдегі әкімдіктердің мәжілістеріне, жергілікті атқарушы органдардың алқаларына, жиналыстарына қатысуға;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларын сақтау;
7) құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғаларға түсініктемелер беру;
8) нормативтік-құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысуға;
9) мүліктік және мүліктік емес құқықтарды иеленуге және жүзеге асыруға;
10) ауылдық округ әкімінің және әкім аппараты атынан сотта талапкер және жауапкер болуға;
11) "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қаракемер ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің мемлекеттік қызметшілерінің этика нормаларының сақталуын қамтамасыз етуге;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қаракемер ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қаракемер ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
18. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қаракемер ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болмайды.
19. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қаракемер ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда, азаматтармен өзара қарым-қатынаста аудан әкімі аппаратының атынан өкілдік ету және сенімхат беру;
2) әкім аппаратына жүктелген міндеттердің орындалуы және аппараттың өз функцияларын жүзеге асыру үшін жеке жауап береді;
3) ауылдық округ әкімі аппаратының болашақтағы және ағымдағы қызметін жоспарлауды жүзеге асыру;
4) Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасы Президенті Жарлықтарының, Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының, облыс және аудан әкімі шешімдері мен өкімдерінің, облыс және аудан әкімдіктері қаулыларының орындалуына бақылау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
5) қабылдау кестесіне сәйкес азаматтарды жеке қабылдауды жүргізеді, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін заңнамамен белгіленген мерзімдерде қарайды, олар бойынша қажетті шаралар қабылдау;

6) в установленном законодательством порядке принимает, увольняет, привлекает к дисциплинарной ответственности работников и государственных служащих, принятых по трудовому договору, решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи и наложения дисциплинарных взысканий, оформляет командировочные документы, представляет ежегодные трудовые отпуска;
7) издает распоряжений и решений, дает указания обязательные для исполнения работниками аппарата акима сельского округа, подписывает служебную документацию в пределах компетенции;
8) в пределах своей компетенции распоряжается денежными средствами аппарата акима сельского округа, осуществляет контроль за целевым использованием бюджетных средств, имеет право подписи на финансовых документах;
9) устанавливает внутренний трудовой распорядок в аппарате акима сельского округа;
10) утверждает смету расходов аппарата акима сельского округа;
11) возлагается непосредственная обязанность по противодействию коррупции с установлением персональной ответственности;
12) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий первого руководителя коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Каракемерского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
20. Аппарат акима Каракемерского сельского округа Кордайского района Жамбылской области возглавляется акимом сельского округа, назначаемым или избираемым на должность и освобождаемым от должности определяемым Президентом Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
21. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Каракемерского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
22. Имущество коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Каракемерского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Аппарат акима Каракемерского сельского округа Кордайского района Жамбылской области", относится к коммунальной собственности.

6) еңбек шарты бойынша және мемлекеттік қызметке қабылданған қызметкерлерді заңнамамен белгіленген тәртіпте жұмысқа тағайындайды, босатады, тәртіптік жауапкершілікке тартады, марапаттау, материалдық көмек көрсету және тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешу, іссапар құжаттарын рәсімдейді, жыл сайынғы еңбек демалыстарын береді;
7) өкімдер мен шешімдер қабылдайды, ауылдық округ әкімі аппаратының қызметкерлерімен орындалуы міндетті нұсқаулар береді, құзыреті шегінде қызметтік құжаттамаларға қол қою;
8) өз құзыреті шегінде ауылдық округі әкімі аппаратының ақшалай қаражаттарын басқарады, бюджеттік қаражаттардың нысаналы қолданылуына бақылауды жүзеге асыру, қаржылық құжаттарға қол қою құқығы бар;
9) ауылдық округ әкімі аппаратындағы ішкі еңбек тәртібін белгілейді;
10) ауылдық округ әкімі аппаратының шығыстар сметасын бекітеді және оның шегінде қаржыны жұмсауға басшылық жасайды;
11) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл үшін дербес жауаптылық белгілене отырып, осы жөнінде тікелей міндет жүктеледі;
12) оның құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Қаракемер ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
20. Жамбыл облысы Қордай ауданы Қаракемер ауылдық округі әкімінің аппаратын Қазақстан Республикасының Президенті белгілейтін тәртіпте қызметке тағайындалатын немесе сайланатын және қызметтен босатылатын ауылдық округ әкімі басқарады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қаракемер ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
22. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қаракемер ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қаракемер ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.

24. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Каракемерского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
25. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Каракемерского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено постановлением
акимата Кордайского района
от 2 сентября 2014 года № 477
ПОЛОЖЕНИЕ
о коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Карасайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Карасайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.
2. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Карасайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Карасайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Карасайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Карасайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Карасайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения и распоряжение.

24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қаракемер ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
25. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қаракемер ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қордай ауданы әкімдігінің
2014 жылғы 2 қыркүйектегі № 477
қаулысымен бекітілген
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен өкімдер мен шешімдер қабылдайды.

7. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Карасайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 080416, Республика Казахстан, Жамбылская область, Кордайский район, село Карасай, улица Саурык Батыра, дом 64.
9. Полное наименование государственного органа - Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Карасайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
10. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Карасайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
11. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Карасайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется из местного бюджета.
12. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Карасайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Карасайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссия Коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Карасайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области":
осуществление информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.
14. Задачи:
1) оказание содействия акиму сельского округа в обеспечении проведения общегосударственной политики исполнительной власти в сочетании с интересами и потребностями развития соответствующей территории;
2) проведение в жизнь политики Президента Республики Казахстан по охране и укреплению государственного суверенитета, конституционного строя, обеспечению безопасности, территориальной целостности Республики Казахстан, прав и свобод граждан;
3) осуществление основных направлений государственной, социально-экономической политики и управления социальными и экономическими процессами в сельском округе, обеспечение в этих целях согласованного функционирования всеми органами местной исполнительной власти;
4) осуществление мер по укреплению законности и правопорядка, повышению уровня правосознания граждан и их активной гражданской позиции в общественно-политической жизни страны;

7. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 080416, Қазақстан Республикасы, Жамбыл облысы, Қордай ауданы, Қарасай ауылы, Саурық Батыр көшесі, 64.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджетінен жүзеге асырылады.
12. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
Ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру.
14. Міндеттері:
1) тиісті аумақты дамыту мүдделерімен және қажеттіліктерімен қатар атқарушы биліктің жалпы мемлекеттік саясатын жүргізуді қамтамасыз етуде ауылдық округ әкіміне көмек көрсету;
2) мемлекеттік егемендікті, конституциялық саланы қорғау және нығайту, Қазақстан Республикасының аумақтық тұтастығын, қауіпсіздігін, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз ету бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің саясатын жүргізу;
3) мемлекеттік, әлеуметтік-экономикалық саясаттың негізгі бағыттарын жүзеге асыру және ауылдық округтегі әлеуметтік және экономикалық үдерістерді басқару, осы мақсатта жергілікті атқарушы биліктің барлық органдарымен үйлесімді жұмыс істеуін қамтамасыз ету;
4) заңдылықты және құқықтық тәртіпті нығайту, азаматтардың құқықтық таным деңгейін арттыру және елдің қоғамдық -саяси өмірінде олардың белсенді азаматтық көзқарас ұстануы бойынша шараларды жүзеге асыру;

17) осуществляет иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
16. Права и обязанности:
1) представлять интересы акима сельского округа, аппарата акима сельского округа в судах, во взаимоотношениях с государственными органами, организациями по вопросам повышения эффективности управления на соответствующей территории;
2) в пределах своей компетенции запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от должностных лиц государственных органов и других организаций в пределах компетенции акима сельского округа и аппарата акима сельского округа;
3) исполнять качественно и в срок акты и поручения Президента, Правительства Республики Казахстан и иных центральных исполнительных органов, акима и акимата области, района, акима сельского округа;
4) представлять необходимые материалы и информацию в пределах своей компетенции и в рамках законодательства в случае официального запроса об этом юридических и физических лиц;
5) участвовать на заседаниях акиматов различных уровней, коллегий, совещаниях местных исполнительных органов;
6) соблюдать нормы действующего законодательства Республики Казахстан;
7) давать физическим и юридическим лицам разъяснения по вопросам, отнесенным к компетенции;
8) участвовать в разработке проектов нормативных правовых актов;
9) приобретать и осуществлять имущественные и неимущественные права;
10) быть истцом и ответчиком в суде от имени акима и аппарата акима сельского округа;
11) обеспечивать соблюдение сотрудниками коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Карасайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" норм этики государственных служащих;
12) осуществлять иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Карасайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Карасайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" задач и осуществление им своих функций.
18. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Карасайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" не имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

17) Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған өзге де функцияларды жүзеге асыру.
16. Құқықтары мен міндеттері:
1) соттарда, тиісті аумақта басқару тиімділігін арттыру мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен, ұйымдармен өзара қарым-қатынаста ауылдық округ әкімінің, ауылдық округ әкімі аппаратының мүдделерін ұсыну;
2) ауылдық округ әкімінің және ауылдық округ әкімі аппаратының құзыреті шегінде мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларынан және өзге де ұйымдардан қажетті ақпараттарды, құжаттарды және басқа да материалдарды сұрату және алу;
3) Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және өзге де орталық атқарушы органдарының, облыс, аудан әкімдері мен әкімдіктерінің, ауылдық округ әкімінің актілері мен тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындау;
4) бұл жөнінде заңды және жеке тұлғалар ресми сұраныс жасаған жағдайда өз құзыреті шегінде және заңнама аясында қажетті материалдар мен ақпаратты беруге;
5) әр деңгейдегі әкімдіктердің мәжілістеріне, жергілікті атқарушы органдардың алқаларына, жиналыстарына қатысуға;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларын сақтау;
7) құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғаларға түсініктемелер беру;
8) нормативтік-құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысуға;
9) мүліктік және мүліктік емес құқықтарды иеленуге және жүзеге асыруға;
10) ауылдық округ әкімінің және әкім аппараты атынан сотта талапкер және жауапкер болуға;
11) "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің мемлекеттік қызметшілерінің этика нормаларының сақталуын қамтамасыз етуге;
12) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
18. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болмайды.

4. Имущество государственного органа
21. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Карасайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
22. Имущество коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Карасайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Аппарат акима Карасайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области", относится к коммунальной собственности.
24. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Карасайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
25. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Карасайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено постановлением
акимата Кордайского района
от 2 сентября 2014 года № 477
ПОЛОЖЕНИЕ
о коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Карасуского сельского округа Кордайского района Жамбылской области"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Карасуского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.
2. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Карасуского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Карасуского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
22. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
25. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қордай ауданы әкімдігінің
2014 жылғы 2 қыркүйектегі № 477
қаулысымен бекітілген
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

4. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Карасуского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Карасуского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Карасуского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения и распоряжение.
7. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Карасуского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 080417, Республика Казахстан, Жамбылская область, Кордайский район, село Карасу, улица Ленина, дом 157.
9. Полное наименование государственного органа - Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Карасуского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
10. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Карасуского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
11. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Карасуского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется из местного бюджета.
12. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Карасуского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Карасуского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссия Коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Карасуского сельского округа Кордайского района Жамбылской области":
осуществление информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.
14. Задачи:
1) оказание содействия акиму сельского округа в обеспечении проведения общегосударственной политики исполнительной власти в сочетании с интересами и потребностями развития соответствующей территории;

4. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен өкімдер мен шешімдер қабылдайды.
7. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 080417, Қазақстан Республикасы, Жамбыл облысы, Қордай ауданы, Қарасу ауылы, Ленин көшесі, 157 үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджетінен жүзеге асырылады.
12. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
Ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру.
14. Міндеттері:
1) тиісті аумақты дамыту мүдделерімен және қажеттіліктерімен қатар атқарушы биліктің жалпы мемлекеттік саясатын жүргізуді қамтамасыз етуде ауылдық округ әкіміне көмек көрсету;

20. Аппарат акима Карасуского сельского округа Кордайского района Жамбылской области возглавляется акимом сельского округа, назначаемым или избираемым на должность и освобождаемым от должности определяемым Президентом Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
21. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Карасуского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
22. Имущество коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Карасуского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Аппарат акима Карасуского сельского округа Кордайского района Жамбылской области", относится к коммунальной собственности.
24. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Карасуского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
25. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Карасуского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено постановлением
акимата Кордайского района
от 2 сентября 2014 года № 477
ПОЛОЖЕНИЕ
о коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Касыкского сельского округа Кордайского района Жамбылской области"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Касыкского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.
2. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Касыкского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

20. Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасу ауылдық округі әкімінің аппаратын Қазақстан Республикасының Президенті белгілейтін тәртіпте қызметке тағайындалатын немесе сайланатын және қызметтен босатылатын ауылдық округ әкімі басқарады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
22. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
25. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қордай ауданы әкімдігінің
2014 жылғы 2 қыркүйектегі № 477
қаулысымен бекітілген
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Қасық ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қасық ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қасық ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

3. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Касыкского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Касыкского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Касыкского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Касыкского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения и распоряжение.
7. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Касыкского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 080418, Республика Казахстан, Жамбылская область, Кордайский район, село Касык, улица Домалак ана, дом 72.
9. Полное наименование государственного органа - Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Касыкского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
10. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Касыкского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
11. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Касыкского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется из местного бюджета.
12. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Касыкского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Касыкского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссия Коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Касыкского сельского округа Кордайского района Жамбылской области":
осуществление информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.

3. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қасық ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қасық ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қасық ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қасық ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен өкімдер мен шешімдер қабылдайды.
7. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қасық ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 080418, Қазақстан Республикасы, Жамбыл облысы, Қордай ауданы, Қасық ауылы, Домалақ ана көшесі, 72.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қасық ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қасық ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қасық ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджетінен жүзеге асырылады.
12. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қасық ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қасық ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қасық ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
Ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру.

17. Руководство коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Касыкского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Касыкского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" задач и осуществление им своих функций.
18. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Касыкского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" не имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия первого руководителя коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Касыкского сельского округа Кордайского района Жамбылской области":
1) давать доверенности и представляет аппарат акима района в государственных органах, иных организациях, во взаимоотношениях с гражданами;
2) организует и руководит работой аппарата акима и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на него функций и задач;
3) осуществляет перспективное и текущее планирование деятельности аппарата акима сельского округа;
4) организует работу по контролю за выполнением законов Республики Казахстан, Указов Президента Республики Казахстан, постановлений Правительства Республики Казахстан, решений и распоряжений акима области и района, постановлений акимата области и района;
5) проводит личный прием граждан согласно графику приема, рассматривает в установленные законодательством сроки обращения физических и юридических лиц, принимает по ним необходимые меры;
6) в установленном законодательством порядке принимает, увольняет, привлекает к дисциплинарной ответственности работников и государственных служащих, принятых по трудовому договору, решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи и наложения дисциплинарных взысканий, оформляет командировочные документы, представляет ежегодные трудовые отпуска;
7) издает распоряжений и решений, дает указания обязательные для исполнения работниками аппарата акима сельского округа, подписывает служебную документацию в пределах компетенции;
8) в пределах своей компетенции распоряжается денежными средствами аппарата акима сельского округа, осуществляет контроль за целевым использованием бюджетных средств, имеет право подписи на финансовых документах;
9) устанавливает внутренний трудовой распорядок в аппарате акима сельского округа;
10) утверждает смету расходов аппарата акима сельского округа;

17. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қасық ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қасық ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
18. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қасық ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болмайды.
19. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қасық ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда, азаматтармен өзара қарым-қатынаста аудан әкімі аппаратының атынан өкілдік ету және сенімхат беру;
2) әкім аппаратына жүктелген міндеттердің орындалуы және аппараттың өз функцияларын жүзеге асыру үшін жеке жауап береді;
3) ауылдық округ әкімі аппаратының болашақтағы және ағымдағы қызметін жоспарлауды жүзеге асыру;
4) Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасы Президенті Жарлықтарының, Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының, облыс және аудан әкімі шешімдері мен өкімдерінің, облыс және аудан әкімдіктері қаулыларының орындалуына бақылау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
5) қабылдау кестесіне сәйкес азаматтарды жеке қабылдауды жүргізеді, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін заңнамамен белгіленген мерзімдерде қарайды, олар бойынша қажетті шаралар қабылдау;
6) еңбек шарты бойынша және мемлекеттік қызметке қабылданған қызметкерлерді заңнамамен белгіленген тәртіпте жұмысқа тағайындайды, босатады, тәртіптік жауапкершілікке тартады, марапаттау, материалдық көмек көрсету және тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешу, іссапар құжаттарын рәсімдейді, жыл сайынғы еңбек демалыстарын береді;
7) өкімдер мен шешімдер қабылдайды, ауылдық округ әкімі аппаратының қызметкерлерімен орындалуы міндетті нұсқаулар береді, құзыреті шегінде қызметтік құжаттамаларға қол қою;
8) өз құзыреті шегінде ауылдық округі әкімі аппаратының ақшалай қаражаттарын басқарады, бюджеттік қаражаттардың нысаналы қолданылуына бақылауды жүзеге асыру, қаржылық құжаттарға қол қою құқығы бар;
9) ауылдық округ әкімі аппаратындағы ішкі еңбек тәртібін белгілейді;
10) ауылдық округ әкімі аппаратының шығыстар сметасын бекітеді және оның шегінде қаржыны жұмсауға басшылық жасайды;

11) возлагается непосредственная обязанность по противодействию коррупции с установлением персональной ответственности;
12) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий первого руководителя коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Касыкского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
20. Аппарат акима Касыкского сельского округа Кордайского района Жамбылской области возглавляется акимом сельского округа, назначаемым или избираемым на должность и освобождаемым от должности определяемым Президентом Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
21. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Касыкского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
22. Имущество коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Касыкского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Аппарат акима Касыкского сельского округа Кордайского района Жамбылской области", относится к коммунальной собственности.
24. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Касыкского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
25. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Касыкского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено постановлением
акимата Кордайского района
от 2 сентября 2014 года № 477
ПОЛОЖЕНИЕ
о коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Кененского сельского округа Кордайского района Жамбылской области"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Кененского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.

11) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл үшін дербес жауаптылық белгілене отырып, осы жөнінде тікелей міндет жүктеледі;
12) оның құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Қасық ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
20. Жамбыл облысы Қордай ауданы Қасық ауылдық округі әкімінің аппаратын Қазақстан Республикасының Президенті белгілейтін тәртіпте қызметке тағайындалатын немесе сайланатын және қызметтен босатылатын ауылдық округ әкімі басқарады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қасық ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
22. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қасық ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қасық ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қасық ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
25. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қасық ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қордай ауданы әкімдігінің
2014 жылғы 2 қыркүйектегі № 477
қаулысымен бекітілген
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Кенен ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Кенен ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.

2. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Кененского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Кененского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства
4. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Кененского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Кененского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Кененского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения и распоряжение.
7. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кененского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 080419, Республика Казахстан, Жамбылская область, Кордайский район, село Кенен, улица К.Азербаева, 30.
9. Полное наименование государственного органа - Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Кененского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
10. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кененского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
11. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кененского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется из местного бюджета.
12. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Кененского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кененского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".

2. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Кенен ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Кенен ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Кенен ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Кенен ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Кенен ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен өкімдер мен шешімдер қабылдайды.
7. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Кенен ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 080419, Қазақстан Республикасы, Жамбыл облысы, Қордай ауданы, Кенен ауылы, К.Әзірбаев көшесі, 30.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Жамбыл облысы Қордай ауданы Кенен ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Жамбыл облысы Қордай ауданы Кенен ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Кенен ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджетінен жүзеге асырылады.
12. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Кенен ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Жамбыл облысы Қордай ауданы Кенен ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.

11) обеспечивать соблюдение сотрудниками коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кененского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" норм этики государственных служащих;
12) осуществлять иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кененского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Кененского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" задач и осуществление им своих функций.
18. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кененского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" не имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия первого руководителя коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кененского сельского округа Кордайского района Жамбылской области":
1) давать доверенности и представляет аппарат акима района в государственных органах, иных организациях, во взаимоотношениях с гражданами;
2) организует и руководит работой аппарата акима и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на него функций и задач;
3) осуществляет перспективное и текущее планирование деятельности аппарата акима сельского округа;
4) организует работу по контролю за выполнением законов Республики Казахстан, Указов Президента Республики Казахстан, постановлений Правительства Республики Казахстан, решений и распоряжений акима области и района, постановлений акимата области и района;
5) проводит личный прием граждан согласно графику приема, рассматривает в установленные законодательством сроки обращения физических и юридических лиц, принимает по ним необходимые меры;
6) в установленном законодательством порядке принимает, увольняет, привлекает к дисциплинарной ответственности работников и государственных служащих, принятых по трудовому договору, решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи и наложения дисциплинарных взысканий, оформляет командировочные документы, представляет ежегодные трудовые отпуска;
7) издает распоряжений и решений, дает указания обязательные для исполнения работниками аппарата акима сельского округа, подписывает служебную документацию в пределах компетенции;

11) "Жамбыл облысы Қордай ауданы Кенен ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің мемлекеттік қызметшілерінің этика нормаларының сақталуын қамтамасыз етуге;
12) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Кенен ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Жамбыл облысы Қордай ауданы Кенен ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
18. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Кенен ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болмайды.
19. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Кенен ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда, азаматтармен өзара қарым-қатынаста аудан әкімі аппаратының атынан өкілдік ету және сенімхат беру;
2) әкім аппаратына жүктелген міндеттердің орындалуы және аппараттың өз функцияларын жүзеге асыру үшін жеке жауап береді;
3) ауылдық округ әкімі аппаратының болашақтағы және ағымдағы қызметін жоспарлауды жүзеге асыру;
4) Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасы Президенті Жарлықтарының, Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының, облыс және аудан әкімі шешімдері мен өкімдерінің, облыс және аудан әкімдіктері қаулыларының орындалуына бақылау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
5) қабылдау кестесіне сәйкес азаматтарды жеке қабылдауды жүргізеді, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін заңнамамен белгіленген мерзімдерде қарайды, олар бойынша қажетті шаралар қабылдау;
6) еңбек шарты бойынша және мемлекеттік қызметке қабылданған қызметкерлерді заңнамамен белгіленген тәртіпте жұмысқа тағайындайды, босатады, тәртіптік жауапкершілікке тартады, марапаттау, материалдық көмек көрсету және тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешу, іссапар құжаттарын рәсімдейді, жыл сайынғы еңбек демалыстарын береді;
7) өкімдер мен шешімдер қабылдайды, ауылдық округ әкімі аппаратының қызметкерлерімен орындалуы міндетті нұсқаулар береді, құзыреті шегінде қызметтік құжаттамаларға қол қою;

8) в пределах своей компетенции распоряжается денежными средствами аппарата акима сельского округа, осуществляет контроль за целевым использованием бюджетных средств, имеет право подписи на финансовых документах;
9) устанавливает внутренний трудовой распорядок в аппарате акима сельского округа;
10) утверждает смету расходов аппарата акима сельского округа;
11) возлагается непосредственная обязанность по противодействию коррупции с установлением персональной ответственности;
12) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий первого руководителя коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кененского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
20. Аппарат акима Кененского сельского округа Кордайского района Жамбылской области возглавляется акимом сельского округа, назначаемым или избираемым на должность и освобождаемым от должности определяемым Президентом Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
21. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Кененского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
22. Имущество коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кененского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Аппарат акима Кененского сельского округа Кордайского района Жамбылской области", относится к коммунальной собственности.
24. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Кененского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
25. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кененского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено постановлением
акимата Кордайского района

8) өз құзыреті шегінде ауылдық округі әкімі аппаратының ақшалай қаражаттарын басқарады, бюджеттік қаражаттардың нысаналы қолданылуына бақылауды жүзеге асыру, қаржылық құжаттарға қол қою құқығы бар;
9) ауылдық округ әкімі аппаратындағы ішкі еңбек тәртібін белгілейді;
10) ауылдық округ әкімі аппаратының шығыстар сметасын бекітеді және оның шегінде қаржыны жұмсауға басшылық жасайды;
11) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл үшін дербес жауаптылық белгілене отырып, осы жөнінде тікелей міндет жүктеледі;
12) оның құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Кенен ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
20. Жамбыл облысы Қордай ауданы Кенен ауылдық округі әкімінің аппаратын Қазақстан Республикасының Президенті белгілейтін тәртіпте қызметке тағайындалатын немесе сайланатын және қызметтен босатылатын ауылдық округ әкімі басқарады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Кенен ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
22. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Кенен ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Кенен ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Жамбыл облысы Қордай ауданы Кенен ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
25. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Кенен ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қордай ауданы әкімдігінің

от 2 сентября 2014 года № 477
ПОЛОЖЕНИЕ
о коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Кордайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Кордайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.
2. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Кордайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Кордайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Кордайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Кордайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Кордайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения и распоряжение.
7. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кордайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 080400, Республика Казахстан, Жамбылская область, Кордайский район, село Кордай, улица Жибек Жолы, дом 278.
9. Полное наименование государственного органа - Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Кордайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".

2014 жылғы 2 қыркүйектегі № 477
қаулысымен бекітілген
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Қордай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қордай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қордай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қордай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қордай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қордай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қордай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен өкімдер мен шешімдер қабылдайды.
7. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қордай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 080400, Қазақстан Республикасы, Жамбыл облысы, Қордай ауданы, Қордай ауылы, Жібек Жолы көшесі, 278.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қордай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

10. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кордайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
11. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кордайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется из местного бюджета.
12. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Кордайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кордайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссия Коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кордайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области":
осуществление информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.
14. Задачи:
1) оказание содействия акиму сельского округа в обеспечении проведения общегосударственной политики исполнительной власти в сочетании с интересами и потребностями развития соответствующей территории;
2) проведение в жизнь политики Президента Республики Казахстан по охране и укреплению государственного суверенитета, конституционного строя, обеспечению безопасности, территориальной целостности Республики Казахстан, прав и свобод граждан;
3) осуществление основных направлений государственной, социально-экономической политики и управления социальными и экономическими процессами в сельском округе, обеспечение в этих целях согласованного функционирования всеми органами местной исполнительной власти;
4) осуществление мер по укреплению законности и правопорядка, повышению уровня правосознания граждан и их активной гражданской позиции в общественно-политической жизни страны;
5) взаимодействие с местным представительным органом по вопросам обеспечения комплексного социально-экономического развития сельского округа, защиты прав граждан, удовлетворения их законных интересов;
6) иные задачи, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
15. Функции:
1) предоставляет информацию акиму, акимату района и в вышестоящие органы по запрашиваемым ими вопросам;
2) обеспечивает освещение деятельности акима сельского округа, аппарата акима сельского округа в средствах массовой информации;

10. Осы Ереже "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қордай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қордай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджетінен жүзеге асырылады.
12. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қордай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қордай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қордай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
Ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру.
14. Міндеттері:
1) тиісті аумақты дамыту мүдделерімен және қажеттіліктерімен қатар атқарушы биліктің жалпы мемлекеттік саясатын жүргізуді қамтамасыз етуде ауылдық округ әкіміне көмек көрсету;
2) мемлекеттік егемендікті, конституциялық саланы қорғау және нығайту, Қазақстан Республикасының аумақтық тұтастығын, қауіпсіздігін, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз ету бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің саясатын жүргізу;
3) мемлекеттік, әлеуметтік-экономикалық саясаттың негізгі бағыттарын жүзеге асыру және ауылдық округтегі әлеуметтік және экономикалық үдерістерді басқару, осы мақсатта жергілікті атқарушы биліктің барлық органдарымен үйлесімді жұмыс істеуін қамтамасыз ету;
4) заңдылықты және құқықтық тәртіпті нығайту, азаматтардың құқықтық таным деңгейін арттыру және елдің қоғамдық -саяси өмірінде олардың белсенді азаматтық көзқарас ұстануы бойынша шараларды жүзеге асыру;
5) ауылдық округтің кешенді әлеуметтік – экономикалық дамуын, азаматтар құқықтарының қорғалуын, олардың заңды мүдделерінің қанағаттандырылуын қамтамасыз ету мәселелері бойынша жергілікті өкілді органдармен өзара іс-әрекет жасау;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған өзге де міндеттер.
15. Функциялары:
1) аудан әкіміне, әкімдігіне және жоғары тұрған органдарға олардың сұраған мәселелері бойынша ақпарат беру;
2) ауылдық округ әкімінің, ауылдық округ әкімі аппаратының қызметтерін бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз ету;

3) исполнять качественно и в срок акты и поручения Президента, Правительства Республики Казахстан и иных центральных исполнительных органов, акима и акимата области, района, акима сельского округа;
4) представлять необходимые материалы и информацию в пределах своей компетенции и в рамках законодательства в случае официального запроса об этом юридических и физических лиц;
5) участвовать на заседаниях акиматов различных уровней, коллегий, совещаниях местных исполнительных органов;
6) соблюдать нормы действующего законодательства Республики Казахстан;
7) давать физическим и юридическим лицам разъяснения по вопросам, отнесенным к компетенции;
8) участвовать в разработке проектов нормативных правовых актов;
9) приобретать и осуществлять имущественные и неимущественные права;
10) быть истцом и ответчиком в суде от имени акима и аппарата акима сельского округа;
11) обеспечивать соблюдение сотрудниками коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кордайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" норм этики государственных служащих;
12)осуществлять иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кордайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Кордайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" задач и осуществление им своих функций.
18. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кордайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия первого руководителя коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кордайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области":
1) давать доверенности и представляет аппарат акима района в государственных органах, иных организациях, во взаимоотношениях с гражданами;
2) организует и руководит работой аппарата акима и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на него функций и задач;
3) осуществляет перспективное и текущее планирование деятельности аппарата акима сельского округа;
4) организует работу по контролю за выполнением законов Республики Казахстан, Указов Президента Республики Казахстан, постановлений Правительства Республики Казахстан, решений и распоряжений акима области и района, постановлений акимата области и района;

3) Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және өзге де орталық атқарушы органдарының, облыс, аудан әкімдері мен әкімдіктерінің, ауылдық округ әкімінің актілері мен тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындау;
4) бұл жөнінде заңды және жеке тұлғалар ресми сұраныс жасаған жағдайда өз құзыреті шегінде және заңнама аясында қажетті материалдар мен ақпаратты беруге;
5) әр деңгейдегі әкімдіктердің мәжілістеріне, жергілікті атқарушы органдардың алқаларына, жиналыстарына қатысуға;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларын сақтау;
7) құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғаларға түсініктемелер беру;
8) нормативтік-құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысуға;
9) мүліктік және мүліктік емес құқықтарды иеленуге және жүзеге асыруға;
10) ауылдық округ әкімінің және әкім аппараты атынан сотта талапкер және жауапкер болуға;
11) "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қордай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің мемлекеттік қызметшілерінің этика нормаларының сақталуын қамтамасыз етуге;
12) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қордай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қордай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
18. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қордай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.19. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қордай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда, азаматтармен өзара қарым-қатынаста аудан әкімі аппаратының атынан өкілдік ету және сенімхат беру;
2) әкім аппаратына жүктелген міндеттердің орындалуы және аппараттың өз функцияларын жүзеге асыру үшін жеке жауап береді;
3) ауылдық округ әкімі аппаратының болашақтағы және ағымдағы қызметін жоспарлауды жүзеге асыру;
4) Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасы Президенті Жарлықтарының, Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының, облыс және аудан әкімі шешімдері мен өкімдерінің, облыс және аудан әкімдіктері қаулыларының орындалуына бақылау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;

5) проводит личный прием граждан согласно графику приема, рассматривает в установленные законодательством сроки обращения физических и юридических лиц, принимает по ним необходимые меры;
6) в установленном законодательством порядке принимает, увольняет, привлекает к дисциплинарной ответственности работников и государственных служащих, принятых по трудовому договору, решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи и наложения дисциплинарных взысканий, оформляет командировочные документы, представляет ежегодные трудовые отпуска;
7) издает распоряжений и решений, дает указания обязательные для исполнения работниками аппарата акима сельского округа, подписывает служебную документацию в пределах компетенции;
8) в пределах своей компетенции распоряжается денежными средствами аппарата акима сельского округа, осуществляет контроль за целевым использованием бюджетных средств, имеет право подписи на финансовых документах;
9) устанавливает внутренний трудовой распорядок в аппарате акима сельского округа;
10) утверждает смету расходов аппарата акима сельского округа;
11) возлагается непосредственная обязанность по противодействию коррупции с установлением персональной ответственности;
12) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий первого руководителя коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кордайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
20. Аппарат акима Кордайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области возглавляется акимом сельского округа, назначаемым или избираемым на должность и освобождаемым от должности определяемым Президентом Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
21. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Кордайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
22. Имущество коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кордайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Аппарат акима Кордайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области", относится к коммунальной собственности.

5) қабылдау кестесіне сәйкес азаматтарды жеке қабылдауды жүргізеді, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін заңнамамен белгіленген мерзімдерде қарайды, олар бойынша қажетті шаралар қабылдау;
6) еңбек шарты бойынша және мемлекеттік қызметке қабылданған қызметкерлерді заңнамамен белгіленген тәртіпте жұмысқа тағайындайды, босатады, тәртіптік жауапкершілікке тартады, марапаттау, материалдық көмек көрсету және тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешу, іссапар құжаттарын рәсімдейді, жыл сайынғы еңбек демалыстарын береді;
7) өкімдер мен шешімдер қабылдайды, ауылдық округ әкімі аппаратының қызметкерлерімен орындалуы міндетті нұсқаулар береді, құзыреті шегінде қызметтік құжаттамаларға қол қою;
8) өз құзыреті шегінде ауылдық округі әкімі аппаратының ақшалай қаражаттарын басқарады, бюджеттік қаражаттардың нысаналы қолданылуына бақылауды жүзеге асыру, қаржылық құжаттарға қол қою құқығы бар;
9) ауылдық округ әкімі аппаратындағы ішкі еңбек тәртібін белгілейді;
10) ауылдық округ әкімі аппаратының шығыстар сметасын бекітеді және оның шегінде қаржыны жұмсауға басшылық жасайды;
11) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл үшін дербес жауаптылық белгілене отырып, осы жөнінде тікелей міндет жүктеледі;
12) оның құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Қордай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
20. Жамбыл облысы Қордай ауданы Қордай ауылдық округі әкімінің аппаратын Қазақстан Республикасының Президенті белгілейтін тәртіпте қызметке тағайындалатын немесе сайланатын және қызметтен босатылатын ауылдық округ әкімі басқарады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қордай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
22. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қордай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қордай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.

24. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Кордайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
25. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кордайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено постановлением
акимата Кордайского района
от 2 сентября 2014 года № 477
ПОЛОЖЕНИЕ
о коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Масанчинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Масанчинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.
2. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Масанчинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Масанчинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Масанчинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Масанчинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Масанчинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения и распоряжение.

24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қордай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
25. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Қордай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қордай ауданы әкімдігінің
2014 жылғы 2 қыркүйектегі № 477
қаулысымен бекітілген
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Масаншы ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Масаншы ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Масаншы ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Масаншы ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Масаншы ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Масаншы ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Масаншы ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен өкімдер мен шешімдер қабылдайды.

7. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Масанчинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 080421, Республика Казахстан, Жамбылская область, Кордайский район, село Масанчи, улица Ворошилова, дом 14.
9. Полное наименование государственного органа - Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Масанчинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
10. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Масанчинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
11. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Масанчинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется из местного бюджета.
12. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Масанчинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Масанчинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссия Коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Масанчинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области":
осуществление информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.
14. Задачи:
1) оказание содействия акиму сельского округа в обеспечении проведения общегосударственной политики исполнительной власти в сочетании с интересами и потребностями развития соответствующей территории;
2) проведение в жизнь политики Президента Республики Казахстан по охране и укреплению государственного суверенитета, конституционного строя, обеспечению безопасности, территориальной целостности Республики Казахстан, прав и свобод граждан;
3) осуществление основных направлений государственной, социально-экономической политики и управления социальными и экономическими процессами в сельском округе, обеспечение в этих целях согласованного функционирования всеми органами местной исполнительной власти;
4) осуществление мер по укреплению законности и правопорядка, повышению уровня правосознания граждан и их активной гражданской позиции в общественно-политической жизни страны;

7. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Масаншы ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 080421, Қазақстан Республикасы, Жамбыл облысы, Қордай ауданы, Масаншы ауылы, Ворошилов көшесі, 14.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Жамбыл облысы Қордай ауданы Масаншы ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Жамбыл облысы Қордай ауданы Масаншы ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Масаншы ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджетінен жүзеге асырылады.
12. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Масаншы ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Жамбыл облысы Қордай ауданы Масаншы ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Масаншы ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
Ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру.
14. Міндеттері:
1) тиісті аумақты дамыту мүдделерімен және қажеттіліктерімен қатар атқарушы биліктің жалпы мемлекеттік саясатын жүргізуді қамтамасыз етуде ауылдық округ әкіміне көмек көрсету;
2) мемлекеттік егемендікті, конституциялық саланы қорғау және нығайту, Қазақстан Республикасының аумақтық тұтастығын, қауіпсіздігін, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз ету бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің саясатын жүргізу;
3) мемлекеттік, әлеуметтік-экономикалық саясаттың негізгі бағыттарын жүзеге асыру және ауылдық округтегі әлеуметтік және экономикалық үдерістерді басқару, осы мақсатта жергілікті атқарушы биліктің барлық органдарымен үйлесімді жұмыс істеуін қамтамасыз ету;
4) заңдылықты және құқықтық тәртіпті нығайту, азаматтардың құқықтық таным деңгейін арттыру және елдің қоғамдық -саяси өмірінде олардың белсенді азаматтық көзқарас ұстануы бойынша шараларды жүзеге асыру;

17) осуществляет иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
16. Права и обязанности:
1) представлять интересы акима сельского округа, аппарата акима сельского округа в судах, во взаимоотношениях с государственными органами, организациями по вопросам повышения эффективности управления на соответствующей территории;
2) в пределах своей компетенции запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от должностных лиц государственных органов и других организаций в пределах компетенции акима сельского округа и аппарата акима сельского округа;
3) исполнять качественно и в срок акты и поручения Президента, Правительства Республики Казахстан и иных центральных исполнительных органов, акима и акимата области, района, акима сельского округа;
4) представлять необходимые материалы и информацию в пределах своей компетенции и в рамках законодательства в случае официального запроса об этом юридических и физических лиц;
5) участвовать на заседаниях акиматов различных уровней, коллегий, совещаниях местных исполнительных органов;
6) соблюдать нормы действующего законодательства Республики Казахстан;
7) давать физическим и юридическим лицам разъяснения по вопросам, отнесенным к компетенции;
8) участвовать в разработке проектов нормативных правовых актов;
9) приобретать и осуществлять имущественные и неимущественные права;
10) быть истцом и ответчиком в суде от имени акима и аппарата акима сельского округа;
11) обеспечивать соблюдение сотрудниками коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Масанчинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" норм этики государственных служащих;
12) осуществлять иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Масанчинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Масанчинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" задач и осуществление им своих функций.
18. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Масанчинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

17) Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған өзге де функцияларды жүзеге асыру.
16. Құқықтары мен міндеттері:
1) соттарда, тиісті аумақта басқару тиімділігін арттыру мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен, ұйымдармен өзара қарым-қатынаста ауылдық округ әкімінің, ауылдық округ әкімі аппаратының мүдделерін ұсыну;
2) ауылдық округ әкімінің және ауылдық округ әкімі аппаратының құзыреті шегінде мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларынан және өзге де ұйымдардан қажетті ақпараттарды, құжаттарды және басқа да материалдарды сұрату және алу;
3) Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және өзге де орталық атқарушы органдарының, облыс, аудан әкімдері мен әкімдіктерінің, ауылдық округ әкімінің актілері мен тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындау;
4) бұл жөнінде заңды және жеке тұлғалар ресми сұраныс жасаған жағдайда өз құзыреті шегінде және заңнама аясында қажетті материалдар мен ақпаратты беруге;
5) әр деңгейдегі әкімдіктердің мәжілістеріне, жергілікті атқарушы органдардың алқаларына, жиналыстарына қатысуға;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларын сақтау;
7) құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғаларға түсініктемелер беру;
8) нормативтік-құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысуға;
9) мүліктік және мүліктік емес құқықтарды иеленуге және жүзеге асыруға;
10) ауылдық округ әкімінің және әкім аппараты атынан сотта талапкер және жауапкер болуға;
11) "Жамбыл облысы Қордай ауданы Масаншы ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің мемлекеттік қызметшілерінің этика нормаларының сақталуын қамтамасыз етуге;
12. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Масаншы ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Жамбыл облысы Қордай ауданы Масаншы ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
18. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Масаншы ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.

4. Имущество государственного органа
21. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Масанчинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
22. Имущество коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Масанчинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Аппарат акима Масанчинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области", относится к коммунальной собственности.
24. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Масанчинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
25. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Масанчинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено постановлением
акимата Кордайского района
от 2 сентября 2014 года № 477
ПОЛОЖЕНИЕ
о коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Ногайбайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Ногайбайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.
2. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Ногайбайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Ногайбайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Масаншы ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
22. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Масаншы ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Масаншы ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Жамбыл облысы Қордай ауданы Масаншы ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
25. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Масаншы ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қордай ауданы әкімдігінің
2014 жылғы 2 қыркүйектегі № 477
қаулысымен бекітілген
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Ноғайбай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ноғайбай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ноғайбай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ноғайбай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

4. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Ногайбайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Ногайбайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Ногайбайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения и распоряжение.
7. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Ногайбайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 080422, Республика Казахстан, Жамбылская область, Кордайский район, село Ногайбай, улица Б.Момышулы, 15.
9. Полное наименование государственного органа - Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Ногайбайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
10. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Ногайбайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
11. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Ногайбайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется из местного бюджета.
12. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Ногайбайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Ногайбайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности
государственного органа
13. Миссия Коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Ногайбайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области":
осуществление информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.
14. Задачи:
1) оказание содействия акиму сельского округа в обеспечении проведения общегосударственной политики исполнительной власти в сочетании с интересами и потребностями развития соответствующей территории;

4. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ноғайбай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ноғайбай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ноғайбай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен өкімдер мен шешімдер қабылдайды.
7. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ноғайбай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 080422, Қазақстан Республикасы, Жамбыл облысы, Қордай ауданы, Ноғайбай ауылы, Б.Момышұлы көшесі, 15.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ноғайбай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ноғайбай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ноғайбай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджетінен жүзеге асырылады.
12. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ноғайбай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ноғайбай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ноғайбай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
Ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру.
14. Міндеттері:
1) тиісті аумақты дамыту мүдделерімен және қажеттіліктерімен қатар атқарушы биліктің жалпы мемлекеттік саясатын жүргізуді қамтамасыз етуде ауылдық округ әкіміне көмек көрсету;

20. Аппарат акима Ногайбайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области возглавляется акимом сельского округа, назначаемым или избираемым на должность и освобождаемым от должности определяемым Президентом Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
21. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Ногайбайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
22. Имущество коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Ногайбайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Аппарат акима Ногайбайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области", относится к коммунальной собственности.
24. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Ногайбайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
25. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Ногайбайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено постановлением
акимата Кордайского района
от 2 сентября 2014 года № 477
ПОЛОЖЕНИЕ
о коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Отарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Отарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.
2. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Отарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

20. Жамбыл облысы Қордай ауданы Ноғайбай ауылдық округі әкімінің аппаратын Қазақстан Республикасының Президенті белгілейтін тәртіпте қызметке тағайындалатын немесе сайланатын және қызметтен босатылатын ауылдық округ әкімі басқарады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ноғайбай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
22. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ноғайбай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ноғайбай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ноғайбай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
25. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Ноғайбай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қордай ауданы әкімдігінің
2014 жылғы 2 қыркүйектегі № 477
қаулысымен бекітілген
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Отар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Отар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Отар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

3. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Отарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Отарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Отарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Отарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения и распоряжение.
7. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Отарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 080423, Республика Казахстан, Жамбылская область, Кордайский район, село Отар, улица Гагарина, 3.
9. Полное наименование государственного органа - Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Отарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
10. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Отарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
11. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Отарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется из местного бюджета.
Коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Отарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Отарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссия Коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Отарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области":
осуществление информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.

3. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Отар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Отар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Отар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Отар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен өкімдер мен шешімдер қабылдайды.
7. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Отар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 080423, Қазақстан Республикасы, Жамбыл облысы, Қордай ауданы, Отар ауылы, Гагарин көшесі, 3.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Жамбыл облысы Қордай ауданы Отар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Жамбыл облысы Қордай ауданы Отар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Отар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджетінен жүзеге асырылады.
12. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Отар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Жамбыл облысы Қордай ауданы Отар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Отар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
Ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру.

17. Руководство коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Отарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Отарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" задач и осуществление им своих функций.
18. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Отарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия первого руководителя коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Отарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области":
1) давать доверенности и представляет аппарат акима района в государственных органах, иных организациях, во взаимоотношениях с гражданами;
2) организует и руководит работой аппарата акима и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на него функций и задач;
3) осуществляет перспективное и текущее планирование деятельности аппарата акима сельского округа;
4) организует работу по контролю за выполнением законов Республики Казахстан, Указов Президента Республики Казахстан, постановлений Правительства Республики Казахстан, решений и распоряжений акима области и района, постановлений акимата области и района;
5) проводит личный прием граждан согласно графику приема, рассматривает в установленные законодательством сроки обращения физических и юридических лиц, принимает по ним необходимые меры;
6) в установленном законодательством порядке принимает, увольняет, привлекает к дисциплинарной ответственности работников и государственных служащих, принятых по трудовому договору, решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи и наложения дисциплинарных взысканий, оформляет командировочные документы, представляет ежегодные трудовые отпуска;
7) издает распоряжений и решений, дает указания обязательные для исполнения работниками аппарата акима сельского округа, подписывает служебную документацию в пределах компетенции;
8) в пределах своей компетенции распоряжается денежными средствами аппарата акима сельского округа, осуществляет контроль за целевым использованием бюджетных средств, имеет право подписи на финансовых документах;
9) устанавливает внутренний трудовой распорядок в аппарате акима сельского округа;
10) утверждает смету расходов аппарата акима сельского округа;

17. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Отар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Жамбыл облысы Қордай ауданы Отар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
18. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Отар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
19. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Отар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда, азаматтармен өзара қарым-қатынаста аудан әкімі аппаратының атынан өкілдік ету және сенімхат беру;
2) әкім аппаратына жүктелген міндеттердің орындалуы және аппараттың өз функцияларын жүзеге асыру үшін жеке жауап береді;
3) ауылдық округ әкімі аппаратының болашақтағы және ағымдағы қызметін жоспарлауды жүзеге асыру;
4) Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасы Президенті Жарлықтарының, Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының, облыс және аудан әкімі шешімдері мен өкімдерінің, облыс және аудан әкімдіктері қаулыларының орындалуына бақылау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
5) қабылдау кестесіне сәйкес азаматтарды жеке қабылдауды жүргізеді, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін заңнамамен белгіленген мерзімдерде қарайды, олар бойынша қажетті шаралар қабылдау;
6) еңбек шарты бойынша және мемлекеттік қызметке қабылданған қызметкерлерді заңнамамен белгіленген тәртіпте жұмысқа тағайындайды, босатады, тәртіптік жауапкершілікке тартады, марапаттау, материалдық көмек көрсету және тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешу, іссапар құжаттарын рәсімдейді, жыл сайынғы еңбек демалыстарын береді;
7) өкімдер мен шешімдер қабылдайды, ауылдық округ әкімі аппаратының қызметкерлерімен орындалуы міндетті нұсқаулар береді, құзыреті шегінде қызметтік құжаттамаларға қол қою;
8) өз құзыреті шегінде ауылдық округі әкімі аппаратының ақшалай қаражаттарын басқарады, бюджеттік қаражаттардың нысаналы қолданылуына бақылауды жүзеге асыру, қаржылық құжаттарға қол қою құқығы бар;
9) ауылдық округ әкімі аппаратындағы ішкі еңбек тәртібін белгілейді;
10) ауылдық округ әкімі аппаратының шығыстар сметасын бекітеді және оның шегінде қаржыны жұмсауға басшылық жасайды;

11) возлагается непосредственная обязанность по противодействию коррупции с установлением персональной ответственности;
12) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий первого руководителя коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Отарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
20. Аппарат акима Отарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области возглавляется акимом сельского округа, назначаемым или избираемым на должность и освобождаемым от должности определяемым Президентом Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
21. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Отарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
22. Имущество коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Отарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Аппарат акима Отарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области", относится к коммунальной собственности.
24. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Отарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
25. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Отарского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено постановлением
акимата Кордайского района
от 2 сентября 2014 года № 477
ПОЛОЖЕНИЕ
о коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Сарыбулакского сельского округа Кордайского района Жамбылской области"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сарыбулакского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.

11) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл үшін дербес жауаптылық белгілене отырып, осы жөнінде тікелей міндет жүктеледі;
12) оның құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Отар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
20. Жамбыл облысы Қордай ауданы Отар ауылдық округі әкімінің аппаратын Қазақстан Республикасының Президенті белгілейтін тәртіпте қызметке тағайындалатын немесе сайланатын және қызметтен босатылатын ауылдық округ әкімі басқарады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Отар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
22. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Отар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Отар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Жамбыл облысы Қордай ауданы Отар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
25. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Отар ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қордай ауданы әкімдігінің
2014 жылғы 2 қыркүйектегі № 477
қаулысымен бекітілген
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Сарыбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сарыбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.

2. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сарыбулакского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сарыбулакского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сарыбулакского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сарыбулакского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сарыбулакского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения и распоряжение.
7. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Сарыбулакского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 080424, Республика Казахстан, Жамбылская область, Кордайский район, село Сарыбулак, улица Целинная, дом 1.
9. Полное наименование государственного органа - Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сарыбулакского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
10. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Сарыбулакского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
11. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Сарыбулакского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется из местного бюджета.
12. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Сарыбулакского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Сарыбулакского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".

2. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сарыбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сарыбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сарыбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сарыбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сарыбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен өкімдер мен шешімдер қабылдайды.
7. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сарыбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 080424, Қазақстан Республикасы, Жамбыл облысы, Қордай ауданы, Сарыбұлақ ауылы, Целинный көшесі, 1 үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сарыбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сарыбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сарыбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджетінен жүзеге асырылады.
12. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сарыбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сарыбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.

11) обеспечивать соблюдение сотрудниками коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Сарыбулакского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" норм этики государственных служащих;
12) осуществлять иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Сарыбулакского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сарыбулакского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" задач и осуществление им своих функций.
18. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Сарыбулакского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия первого руководителя коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Сарыбулакского сельского округа Кордайского района Жамбылской области":
1) давать доверенности и представляет аппарат акима района в государственных органах, иных организациях, во взаимоотношениях с гражданами;
2) организует и руководит работой аппарата акима и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на него функций и задач;
3) осуществляет перспективное и текущее планирование деятельности аппарата акима сельского округа;
4) организует работу по контролю за выполнением законов Республики Казахстан, Указов Президента Республики Казахстан, постановлений Правительства Республики Казахстан, решений и распоряжений акима области и района, постановлений акимата области и района;
5) проводит личный прием граждан согласно графику приема, рассматривает в установленные законодательством сроки обращения физических и юридических лиц, принимает по ним необходимые меры;
6) в установленном законодательством порядке принимает, увольняет, привлекает к дисциплинарной ответственности работников и государственных служащих, принятых по трудовому договору, решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи и наложения дисциплинарных взысканий, оформляет командировочные документы, представляет ежегодные трудовые отпуска;
7) издает распоряжений и решений, дает указания обязательные для исполнения работниками аппарата акима сельского округа, подписывает служебную документацию в пределах компетенции;

11) "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сарыбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің мемлекеттік қызметшілерінің этика нормаларының сақталуын қамтамасыз етуге;
12) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сарыбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сарыбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
18. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сарыбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
19. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сарыбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда, азаматтармен өзара қарым-қатынаста аудан әкімі аппаратының атынан өкілдік ету және сенімхат беру;
2) әкім аппаратына жүктелген міндеттердің орындалуы және аппараттың өз функцияларын жүзеге асыру үшін жеке жауап береді;
3) ауылдық округ әкімі аппаратының болашақтағы және ағымдағы қызметін жоспарлауды жүзеге асыру;
4) Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасы Президенті Жарлықтарының, Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының, облыс және аудан әкімі шешімдері мен өкімдерінің, облыс және аудан әкімдіктері қаулыларының орындалуына бақылау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
5) қабылдау кестесіне сәйкес азаматтарды жеке қабылдауды жүргізеді, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін заңнамамен белгіленген мерзімдерде қарайды, олар бойынша қажетті шаралар қабылдау;
6) еңбек шарты бойынша және мемлекеттік қызметке қабылданған қызметкерлерді заңнамамен белгіленген тәртіпте жұмысқа тағайындайды, босатады, тәртіптік жауапкершілікке тартады, марапаттау, материалдық көмек көрсету және тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешу, іссапар құжаттарын рәсімдейді, жыл сайынғы еңбек демалыстарын береді;
7) өкімдер мен шешімдер қабылдайды, ауылдық округ әкімі аппаратының қызметкерлерімен орындалуы міндетті нұсқаулар береді, құзыреті шегінде қызметтік құжаттамаларға қол қою;

8) в пределах своей компетенции распоряжается денежными средствами аппарата акима сельского округа, осуществляет контроль за целевым использованием бюджетных средств, имеет право подписи на финансовых документах;
9) устанавливает внутренний трудовой распорядок в аппарате акима сельского округа;
10) утверждает смету расходов аппарата акима сельского округа;
11) возлагается непосредственная обязанность по противодействию коррупции с установлением персональной ответственности;
12) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий первого руководителя коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Сарыбулакского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
20. Аппарат акима Сарыбулакского сельского округа Кордайского района Жамбылской области возглавляется акимом сельского округа, назначаемым или избираемым на должность и освобождаемым от должности определяемым Президентом Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
21. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сарыбулакского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
22. Имущество коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Сарыбулакского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Аппарат акима Сарыбулакского сельского округа Кордайского района Жамбылской области", относится к коммунальной собственности.
24. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сарыбулакского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
25. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Сарыбулакского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено постановлением
акимата Кордайского района

8) өз құзыреті шегінде ауылдық округі әкімі аппаратының ақшалай қаражаттарын басқарады, бюджеттік қаражаттардың нысаналы қолданылуына бақылауды жүзеге асыру, қаржылық құжаттарға қол қою құқығы бар;
9) ауылдық округ әкімі аппаратындағы ішкі еңбек тәртібін белгілейді;
10) ауылдық округ әкімі аппаратының шығыстар сметасын бекітеді және оның шегінде қаржыны жұмсауға басшылық жасайды;
11) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл үшін дербес жауаптылық белгілене отырып, осы жөнінде тікелей міндет жүктеледі;
12) оның құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Сарыбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
20. Жамбыл облысы Қордай ауданы Сарыбұлақ ауылдық округі әкімінің аппаратын Қазақстан Республикасының Президенті белгілейтін тәртіпте қызметке тағайындалатын немесе сайланатын және қызметтен босатылатын ауылдық округ әкімі басқарады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сарыбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
22. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сарыбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сарыбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сарыбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
25. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сарыбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қордай ауданы әкімдігінің

от 2 сентября 2014 года № 477
ПОЛОЖЕНИЕ
о коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Сортобинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сортобинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.
2. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сортобинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сортобинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сортобинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сортобинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сортобинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения и распоряжение.
7. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Сортобинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 080426, Республика Казахстан, Жамбылская область, Кордайский район, село Сортобе, улица Ленина, дом 182.
9. Полное наименование государственного органа - Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сортобинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".

2014 жылғы 2 қыркүйектегі № 477
қаулысымен бекітілген
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Сортөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сортөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сортөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сортөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сортөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сортөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сортөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен өкімдер мен шешімдер қабылдайды.
7. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сортөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 080426, Қазақстан Республикасы, Жамбыл облысы, Қордай ауданы, Сортөбе ауылы, Ленин көшесі, 182.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сортөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

10. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Сортобинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
11. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Сортобинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется из местного бюджета.
12. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Сортобинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Сортобинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссия Коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Сортобинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области":
осуществление информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.
14. Задачи:
1) оказание содействия акиму сельского округа в обеспечении проведения общегосударственной политики исполнительной власти в сочетании с интересами и потребностями развития соответствующей территории;
2) проведение в жизнь политики Президента Республики Казахстан по охране и укреплению государственного суверенитета, конституционного строя, обеспечению безопасности, территориальной целостности Республики Казахстан, прав и свобод граждан;
3) осуществление основных направлений государственной, социально-экономической политики и управления социальными и экономическими процессами в сельском округе, обеспечение в этих целях согласованного функционирования всеми органами местной исполнительной власти;
4) осуществление мер по укреплению законности и правопорядка, повышению уровня правосознания граждан и их активной гражданской позиции в общественно-политической жизни страны;
5) взаимодействие с местным представительным органом по вопросам обеспечения комплексного социально-экономического развития сельского округа, защиты прав граждан, удовлетворения их законных интересов;
6) иные задачи, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
15. Функции:
1) предоставляет информацию акиму, акимату района и в вышестоящие органы по запрашиваемым ими вопросам;
2) обеспечивает освещение деятельности акима сельского округа, аппарата акима сельского округа в средствах массовой информации;

10. Осы Ереже "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сортөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сортөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджетінен жүзеге асырылады.
12. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сортөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сортөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сортөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
Ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру.
14. Міндеттері:
1) тиісті аумақты дамыту мүдделерімен және қажеттіліктерімен қатар атқарушы биліктің жалпы мемлекеттік саясатын жүргізуді қамтамасыз етуде ауылдық округ әкіміне көмек көрсету;
2) мемлекеттік егемендікті, конституциялық саланы қорғау және нығайту, Қазақстан Республикасының аумақтық тұтастығын, қауіпсіздігін, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз ету бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің саясатын жүргізу;
3) мемлекеттік, әлеуметтік-экономикалық саясаттың негізгі бағыттарын жүзеге асыру және ауылдық округтегі әлеуметтік және экономикалық үдерістерді басқару, осы мақсатта жергілікті атқарушы биліктің барлық органдарымен үйлесімді жұмыс істеуін қамтамасыз ету;
4) заңдылықты және құқықтық тәртіпті нығайту, азаматтардың құқықтық таным деңгейін арттыру және елдің қоғамдық -саяси өмірінде олардың белсенді азаматтық көзқарас ұстануы бойынша шараларды жүзеге асыру;
5) ауылдық округтің кешенді әлеуметтік – экономикалық дамуын, азаматтар құқықтарының қорғалуын, олардың заңды мүдделерінің қанағаттандырылуын қамтамасыз ету мәселелері бойынша жергілікті өкілді органдармен өзара іс-әрекет жасау;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған өзге де міндеттер.
15. Функциялары:
1) аудан әкіміне, әкімдігіне және жоғары тұрған органдарға олардың сұраған мәселелері бойынша ақпарат беру;
2) ауылдық округ әкімінің, ауылдық округ әкімі аппаратының қызметтерін бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз ету;

3) исполнять качественно и в срок акты и поручения Президента, Правительства Республики Казахстан и иных центральных исполнительных органов, акима и акимата области, района, акима сельского округа;
4) представлять необходимые материалы и информацию в пределах своей компетенции и в рамках законодательства в случае официального запроса об этом юридических и физических лиц;
5) участвовать на заседаниях акиматов различных уровней, коллегий, совещаниях местных исполнительных органов;
6) соблюдать нормы действующего законодательства Республики Казахстан;
7) давать физическим и юридическим лицам разъяснения по вопросам, отнесенным к компетенции;
8) участвовать в разработке проектов нормативных правовых актов;
9) приобретать и осуществлять имущественные и неимущественные права;
10) быть истцом и ответчиком в суде от имени акима и аппарата акима сельского округа;
11) обеспечивать соблюдение сотрудниками коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Сортобинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" норм этики государственных служащих;
12) осуществлять иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Сортобинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сортобинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" задач и осуществление им своих функций.
18. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Сортобинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия первого руководителя коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Сортобинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области":
1) давать доверенности и представляет аппарат акима района в государственных органах, иных организациях, во взаимоотношениях с гражданами;
2) организует и руководит работой аппарата акима и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на него функций и задач;
3) осуществляет перспективное и текущее планирование деятельности аппарата акима сельского округа;
4) организует работу по контролю за выполнением законов Республики Казахстан, Указов Президента Республики Казахстан, постановлений Правительства Республики Казахстан, решений и распоряжений акима области и района, постановлений акимата области и района;

3) Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және өзге де орталық атқарушы органдарының, облыс, аудан әкімдері мен әкімдіктерінің, ауылдық округ әкімінің актілері мен тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындау;
4) бұл жөнінде заңды және жеке тұлғалар ресми сұраныс жасаған жағдайда өз құзыреті шегінде және заңнама аясында қажетті материалдар мен ақпаратты беруге;
5) әр деңгейдегі әкімдіктердің мәжілістеріне, жергілікті атқарушы органдардың алқаларына, жиналыстарына қатысуға;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларын сақтау;
7) құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғаларға түсініктемелер беру;
8) нормативтік-құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысуға;
9) мүліктік және мүліктік емес құқықтарды иеленуге және жүзеге асыруға;
10) ауылдық округ әкімінің және әкім аппараты атынан сотта талапкер және жауапкер болуға;
11) "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сортөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің мемлекеттік қызметшілерінің этика нормаларының сақталуын қамтамасыз етуге;
12) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сортөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сортөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
18. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сортөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
19. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сортөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда, азаматтармен өзара қарым-қатынаста аудан әкімі аппаратының атынан өкілдік ету және сенімхат беру;
2) әкім аппаратына жүктелген міндеттердің орындалуы және аппараттың өз функцияларын жүзеге асыру үшін жеке жауап береді;
3) ауылдық округ әкімі аппаратының болашақтағы және ағымдағы қызметін жоспарлауды жүзеге асыру;
4) Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасы Президенті Жарлықтарының, Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының, облыс және аудан әкімі шешімдері мен өкімдерінің, облыс және аудан әкімдіктері қаулыларының орындалуына бақылау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;

5) проводит личный прием граждан согласно графику приема, рассматривает в установленные законодательством сроки обращения физических и юридических лиц, принимает по ним необходимые меры;
6) в установленном законодательством порядке принимает, увольняет, привлекает к дисциплинарной ответственности работников и государственных служащих, принятых по трудовому договору, решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи и наложения дисциплинарных взысканий, оформляет командировочные документы, представляет ежегодные трудовые отпуска;
7) издает распоряжений и решений, дает указания обязательные для исполнения работниками аппарата акима сельского округа, подписывает служебную документацию в пределах компетенции;
8) в пределах своей компетенции распоряжается денежными средствами аппарата акима сельского округа, осуществляет контроль за целевым использованием бюджетных средств, имеет право подписи на финансовых документах;
9) устанавливает внутренний трудовой распорядок в аппарате акима сельского округа;
9) утверждает смету расходов аппарата акима сельского округа;
11) возлагается непосредственная обязанность по противодействию коррупции с установлением персональной ответственности;
12) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий первого руководителя коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Сортобинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
Аппарат акима Сортобинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области возглавляется акимом сельского округа, назначаемым или избираемым на должность и освобождаемым от должности определяемым Президентом Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
21. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сортобинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
22. Имущество коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Сортобинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Аппарат акима Сортобинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области", относится к коммунальной собственности.

5) қабылдау кестесіне сәйкес азаматтарды жеке қабылдауды жүргізеді, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін заңнамамен белгіленген мерзімдерде қарайды, олар бойынша қажетті шаралар қабылдау;
6) еңбек шарты бойынша және мемлекеттік қызметке қабылданған қызметкерлерді заңнамамен белгіленген тәртіпте жұмысқа тағайындайды, босатады, тәртіптік жауапкершілікке тартады, марапаттау, материалдық көмек көрсету және тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешу, іссапар құжаттарын рәсімдейді, жыл сайынғы еңбек демалыстарын береді;
7) өкімдер мен шешімдер қабылдайды, ауылдық округ әкімі аппаратының қызметкерлерімен орындалуы міндетті нұсқаулар береді, құзыреті шегінде қызметтік құжаттамаларға қол қою;
8) өз құзыреті шегінде ауылдық округі әкімі аппаратының ақшалай қаражаттарын басқарады, бюджеттік қаражаттардың нысаналы қолданылуына бақылауды жүзеге асыру, қаржылық құжаттарға қол қою құқығы бар;
9) ауылдық округ әкімі аппаратындағы ішкі еңбек тәртібін белгілейді;
10) ауылдық округ әкімі аппаратының шығыстар сметасын бекітеді және оның шегінде қаржыны жұмсауға басшылық жасайды;
11) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл үшін дербес жауаптылық белгілене отырып, осы жөнінде тікелей міндет жүктеледі;
12) оның құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Сортөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
20. Жамбыл облысы Қордай ауданы Сортөбе ауылдық округі әкімінің аппаратын Қазақстан Республикасының Президенті белгілейтін тәртіпте қызметке тағайындалатын немесе сайланатын және қызметтен босатылатын ауылдық округ әкімі басқарады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сортөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
22. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сортөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сортөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.

24. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сортобинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Сортобинского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено постановлением
акимата Кордайского района
от 2 сентября 2014 года № 477
ПОЛОЖЕНИЕ
о коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Степновского сельского округа Кордайского района Жамбылской области"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Степновского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.
2. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Степновского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Степновского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Степновского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Степновского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Степновского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения и распоряжение.

24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сортөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
25. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сортөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қордай ауданы әкімдігінің
2014 жылғы 2 қыркүйектегі № 477
қаулысымен бекітілген
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Степной ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Степной ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Степной ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Степной ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Степной ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Степной ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Степной ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен өкімдер мен шешімдер қабылдайды.

7. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Степновского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 080427, Республика Казахстан, Жамбылская область, Кордайский район, село Степное, улица Юбилейная, дом 25.
9. Полное наименование государственного органа - Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Степновского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
10. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Степновского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
11. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Степновского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется из местного бюджета.
12. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Степновского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Степновского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссия Коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Степновского сельского округа Кордайского района Жамбылской области":
осуществление информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.
14. Задачи:
1) оказание содействия акиму сельского округа в обеспечении проведения общегосударственной политики исполнительной власти в сочетании с интересами и потребностями развития соответствующей территории;
2) проведение в жизнь политики Президента Республики Казахстан по охране и укреплению государственного суверенитета, конституционного строя, обеспечению безопасности, территориальной целостности Республики Казахстан, прав и свобод граждан;
3) осуществление основных направлений государственной, социально-экономической политики и управления социальными и экономическими процессами в сельском округе, обеспечение в этих целях согласованного функционирования всеми органами местной исполнительной власти;
4) осуществление мер по укреплению законности и правопорядка, повышению уровня правосознания граждан и их активной гражданской позиции в общественно-политической жизни страны;

7. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Степной ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 080427, Қазақстан Республикасы, Жамбыл облысы, Қордай ауданы, Степное ауылы, Юбилейная көшесі, 25 үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Жамбыл облысы Қордай ауданы Степной ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Жамбыл облысы Қордай ауданы Степной ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Степной ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджетінен жүзеге асырылады.
12. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Степной ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Жамбыл облысы Қордай ауданы Степной ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Степной ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
Ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру.
14. Міндеттері:
1) тиісті аумақты дамыту мүдделерімен және қажеттіліктерімен қатар атқарушы биліктің жалпы мемлекеттік саясатын жүргізуді қамтамасыз етуде ауылдық округ әкіміне көмек көрсету;
2) мемлекеттік егемендікті, конституциялық саланы қорғау және нығайту, Қазақстан Республикасының аумақтық тұтастығын, қауіпсіздігін, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз ету бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің саясатын жүргізу;
3) мемлекеттік, әлеуметтік-экономикалық саясаттың негізгі бағыттарын жүзеге асыру және ауылдық округтегі әлеуметтік және экономикалық үдерістерді басқару, осы мақсатта жергілікті атқарушы биліктің барлық органдарымен үйлесімді жұмыс істеуін қамтамасыз ету;
4) заңдылықты және құқықтық тәртіпті нығайту, азаматтардың құқықтық таным деңгейін арттыру және елдің қоғамдық -саяси өмірінде олардың белсенді азаматтық көзқарас ұстануы бойынша шараларды жүзеге асыру;

17) осуществляет иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
16. Права и обязанности:
1) представлять интересы акима сельского округа, аппарата акима сельского округа в судах, во взаимоотношениях с государственными органами, организациями по вопросам повышения эффективности управления на соответствующей территории;
2) в пределах своей компетенции запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от должностных лиц государственных органов и других организаций в пределах компетенции акима сельского округа и аппарата акима сельского округа;
3) исполнять качественно и в срок акты и поручения Президента, Правительства Республики Казахстан и иных центральных исполнительных органов, акима и акимата области, района, акима сельского округа;
4) представлять необходимые материалы и информацию в пределах своей компетенции и в рамках законодательства в случае официального запроса об этом юридических и физических лиц;
5) участвовать на заседаниях акиматов различных уровней, коллегий, совещаниях местных исполнительных органов;
6) соблюдать нормы действующего законодательства Республики Казахстан;
7) давать физическим и юридическим лицам разъяснения по вопросам, отнесенным к компетенции;
8) участвовать в разработке проектов нормативных правовых актов;
9) приобретать и осуществлять имущественные и неимущественные права;
10) быть истцом и ответчиком в суде от имени акима и аппарата акима сельского округа;
11) обеспечивать соблюдение сотрудниками коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Степновского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" норм этики государственных служащих;
12) осуществлять иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Степновского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Степновского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" задач и осуществление им своих функций.
18. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Степновского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" не имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

17) Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған өзге де функцияларды жүзеге асыру.
16. Құқықтары мен міндеттері:
1) соттарда, тиісті аумақта басқару тиімділігін арттыру мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен, ұйымдармен өзара қарым-қатынаста ауылдық округ әкімінің, ауылдық округ әкімі аппаратының мүдделерін ұсыну;
2) ауылдық округ әкімінің және ауылдық округ әкімі аппаратының құзыреті шегінде мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларынан және өзге де ұйымдардан қажетті ақпараттарды, құжаттарды және басқа да материалдарды сұрату және алу;
3) Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және өзге де орталық атқарушы органдарының, облыс, аудан әкімдері мен әкімдіктерінің, ауылдық округ әкімінің актілері мен тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындау;
4) бұл жөнінде заңды және жеке тұлғалар ресми сұраныс жасаған жағдайда өз құзыреті шегінде және заңнама аясында қажетті материалдар мен ақпаратты беруге;
5) әр деңгейдегі әкімдіктердің мәжілістеріне, жергілікті атқарушы органдардың алқаларына, жиналыстарына қатысуға;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларын сақтау;
7) құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғаларға түсініктемелер беру;
8) нормативтік-құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысуға;
9) мүліктік және мүліктік емес құқықтарды иеленуге және жүзеге асыруға;
10) ауылдық округ әкімінің және әкім аппараты атынан сотта талапкер және жауапкер болуға;
11) "Жамбыл облысы Қордай ауданы Степной ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің мемлекеттік қызметшілерінің этика нормаларының сақталуын қамтамасыз етуге;
12) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Степной ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Жамбыл облысы Қордай ауданы Степной ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
18. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Степной ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болмайды.

4. Имущество государственного органа
21. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Степновского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
22. Имущество коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Степновского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Аппарат акима Степновского сельского округа Кордайского района Жамбылской области", относится к коммунальной собственности.
24. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Степновского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Степновского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено постановлением
акимата Кордайского района
от 2 сентября 2014 года № 477
ПОЛОЖЕНИЕ
о коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.
2. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Степной ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
22. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Степной ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Степной ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Жамбыл облысы Қордай ауданы Степной ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
25. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Степной ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қордай ауданы әкімдігінің
2014 жылғы 2 қыркүйектегі № 477
қаулысымен бекітілген
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

4. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения и распоряжение.
7. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 080428, Республика Казахстан, Жамбылская область, Кордайский район, село Сулутор, улица Жамбыла, 45.
9. Полное наименование государственного органа - Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
10. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
11. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется из местного бюджета.
12. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссия Коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области":
осуществление информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.
14. Задачи:
1) оказание содействия акиму сельского округа в обеспечении проведения общегосударственной политики исполнительной власти в сочетании с интересами и потребностями развития соответствующей территории;

4. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен өкімдер мен шешімдер қабылдайды.
7. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 080428, Қазақстан Республикасы, Жамбыл облысы, Қордай ауданы, Сұлутөр ауылы, Жамбыл көшесі, 45.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджетінен жүзеге асырылады.
12. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
Ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру.
14. Міндеттері:
1) тиісті аумақты дамыту мүдделерімен және қажеттіліктерімен қатар атқарушы биліктің жалпы мемлекеттік саясатын жүргізуді қамтамасыз етуде ауылдық округ әкіміне көмек көрсету;

20. Аппарат акима Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области возглавляется акимом сельского округа, назначаемым или избираемым на должность и освобождаемым от должности определяемым Президентом Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
21. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
22. Имущество коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Аппарат акима Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области", относится к коммунальной собственности.
24. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
25. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено постановлением
акимата Кордайского района
от 2 сентября 2014 года № 477
ПОЛОЖЕНИЕ
о коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Улкен-Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Улкен-Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима сельского округа.
2. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Улкен-Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

20. Жамбыл облысы Қордай ауданы Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппаратын Қазақстан Республикасының Президенті белгілейтін тәртіпте қызметке тағайындалатын немесе сайланатын және қызметтен босатылатын ауылдық округ әкімі басқарады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
22. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
25. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қордай ауданы әкімдігінің
2014 жылғы 2 қыркүйектегі № 477
қаулысымен бекітілген
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Үлкен-Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Үлкен-Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Үлкен-Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

3. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Улкен-Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Улкен-Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Улкен-Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Улкен-Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения и распоряжение.
7. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Улкен-Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 080429, Республика Казахстан, Жамбылская область, Кордайский район, село Улкен-Сулутор, улица Куттыкадамбаева, 50.
9. Полное наименование государственного органа - Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Улкен-Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
10. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Улкен-Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
11. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Улкен-Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется из местного бюджета.
12. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Улкен-Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Улкен-Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области".
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа

3. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Үлкен-Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Үлкен-Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Үлкен-Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Үлкен-Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен өкімдер мен шешімдер қабылдайды.
7. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Үлкен-Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 080429, Қазақстан Республикасы, Жамбыл облысы, Қордай ауданы, Үлкен-Сұлутөр ауылы, Құттықадамбаев көшесі, 50.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Жамбыл облысы Қордай ауданы Үлкен-Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Жамбыл облысы Қордай ауданы Үлкен-Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Үлкен-Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджетінен жүзеге асырылады.
12. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Үлкен-Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Жамбыл облысы Қордай ауданы Үлкен-Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері

11) обеспечивать соблюдение сотрудниками коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Улкен-Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" норм этики государственных служащих;
12) осуществлять иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Улкен-Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Улкен-Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" задач и осуществление им своих функций.
18. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Улкен-Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" не имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия первого руководителя коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Улкен-Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области":
1) давать доверенности и представляет аппарат акима района в государственных органах, иных организациях, во взаимоотношениях с гражданами;
2) организует и руководит работой аппарата акима и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на него функций и задач;
3) осуществляет перспективное и текущее планирование деятельности аппарата акима сельского округа;
4) организует работу по контролю за выполнением законов Республики Казахстан, Указов Президента Республики Казахстан, постановлений Правительства Республики Казахстан, решений и распоряжений акима области и района, постановлений акимата области и района;
5) проводит личный прием граждан согласно графику приема, рассматривает в установленные законодательством сроки обращения физических и юридических лиц, принимает по ним необходимые меры;
6) в установленном законодательством порядке принимает, увольняет, привлекает к дисциплинарной ответственности работников и государственных служащих, принятых по трудовому договору, решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи и наложения дисциплинарных взысканий, оформляет командировочные документы, представляет ежегодные трудовые отпуска;
7) издает распоряжения и решения, дает указания обязательные для исполнения работниками аппарата акима сельского округа, подписывает служебную документацию в пределах компетенции;

11) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Үлкен-Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Жамбыл облысы Қордай ауданы Үлкен-Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
18. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Үлкен-Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болмайды.
19. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Үлкен-Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда, азаматтармен өзара қарым-қатынаста аудан әкімі аппаратының атынан өкілдік ету және сенімхат беру;
2) әкім аппаратына жүктелген міндеттердің орындалуы және аппараттың өз функцияларын жүзеге асыру үшін жеке жауап береді;
3) ауылдық округ әкімі аппаратының болашақтағы және ағымдағы қызметін жоспарлауды жүзеге асыру;
4) Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасы Президенті Жарлықтарының, Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының, облыс және аудан әкімі шешімдері мен өкімдерінің, облыс және аудан әкімдіктері қаулыларының орындалуына бақылау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
5) қабылдау кестесіне сәйкес азаматтарды жеке қабылдауды жүргізеді, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін заңнамамен белгіленген мерзімдерде қарайды, олар бойынша қажетті шаралар қабылдау;
6) еңбек шарты бойынша және мемлекеттік қызметке қабылданған қызметкерлерді заңнамамен белгіленген тәртіпте жұмысқа тағайындайды, босатады, тәртіптік жауапкершілікке тартады, марапаттау, материалдық көмек көрсету және тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешу, іссапар құжаттарын рәсімдейді, жыл сайынғы еңбек демалыстарын береді;
7) өкімдер мен шешімдер қабылдайды, ауылдық округ әкімі аппаратының қызметкерлерімен орындалуы міндетті нұсқаулар береді, құзыреті шегінде қызметтік құжаттамаларға қол қою;

8) в пределах своей компетенции распоряжается денежными средствами аппарата акима сельского округа, осуществляет контроль за целевым использованием бюджетных средств, имеет право подписи на финансовых документах;
9) устанавливает внутренний трудовой распорядок в аппарате акима сельского округа;
10) утверждает смету расходов аппарата акима сельского округа;
11) возлагается непосредственная обязанность по противодействию коррупции с установлением персональной ответственности;
12) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий первого руководителя коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Улкен-Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
20. Аппарат акима Улкен-Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области возглавляется акимом сельского округа, назначаемым или избираемым на должность и освобождаемым от должности определяемым Президентом Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
21. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Улкен-Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
22. Имущество коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Улкен-Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Аппарат акима Улкен-Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области", относится к коммунальной собственности.
24. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Улкен-Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
25. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Улкен-Сулуторского сельского округа Кордайского района Жамбылской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Ка

8) өз құзыреті шегінде ауылдық округі әкімі аппаратының ақшалай қаражаттарын басқарады, бюджеттік қаражаттардың нысаналы қолданылуына бақылауды жүзеге асыру, қаржылық құжаттарға қол қою құқығы бар;
9) ауылдық округ әкімі аппаратындағы ішкі еңбек тәртібін белгілейді;
10) ауылдық округ әкімі аппаратының шығыстар сметасын бекітеді және оның шегінде қаржыны жұмсауға басшылық жасайды;
11) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл үшін дербес жауаптылық белгілене отырып, осы жөнінде тікелей міндет жүктеледі;
12) оның құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
"Жамбыл облысы Қордай ауданы Үлкен-Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
20. Жамбыл облысы Қордай ауданы Үлкен-Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппаратын Қазақстан Республикасының Президенті белгілейтін тәртіпте қызметке тағайындалатын немесе сайланатын және қызметтен босатылатын ауылдық округ әкімі басқарады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Үлкен-Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
22. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Үлкен-Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Үлкен-Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Жамбыл облысы Қордай ауданы Үлкен-Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
25. "Жамбыл облысы Қордай ауданы Үлкен-Сұлутөр ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.