Об утверждении регламента государственной услуги по вопросам выдачи экспертного заключения авторам и авторскому коллективу на учебные издания дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального высшего образования
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 23 июня 2014 года № 241. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 июля 2014 года № 9612. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 июня 2015 года № 372
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 09.06.2015 № 372 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Выдача экспертного заключения авторам и авторскому коллективу на учебные издания дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального высшего образования».
2. Департаменту дошкольного и среднего образования, информационных технологий (Жонтаева Ж.) обеспечить:
1) в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Имангалиева Е.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр
А. Саринжипов
Утвержден
приказом Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 июня 2014 года № 241
Регламент государственной услуги «Выдача экспертного заключения авторам и авторскому коллективу на учебные издания дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального высшего образования»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Министерством образования и науки Республики Казахстан (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги «Выдача экспертного заключения авторам и авторскому коллективу на учебные издания дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального высшего образования», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 мая 2014 года № 538 (далее – Стандарт).

Мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік және жоғарғы білім берудің оқулық басылымдары бойынша авторларға және авторлар ұжымына сараптамалық қорытынды беру мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 23 маусымдағы № 241 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2014 жылы 24 шілдеде № 9612 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 9 маусымдағы № 372 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 09.06.2015 № 372 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасы 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабы 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1.Қоса беріліп отырған «Мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсiптік және жоғарғы білім берудің оқулық басылымдары бойынша авторларға және авторлар ұжымына сараптамалық қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2.Мектепке дейінгі және орта білім, ақпараттық технологиялар департаменті (Ж. Жонтаева):
1) осы бұйрықтың белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) мемлекеттік тіркеуден өткен соң осы бұйрықты бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Е. Иманғалиевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
А. Сәрінжіпов
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2014 жылғы 23 маусымдағы
№ 241 бұйрығымен бекітілген
«Мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсiптік жоғары білім берудің оқулық басылымдары бойынша авторларға және авторлар ұжымына сараптамалық қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 мамырдағы № 538 қаулысымен бекітілген «Мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсiптік жоғары білім берудің оқулық басылымдары бойынша авторларға және авторлар ұжымына сараптамалық қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетеді.

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является экспертное заключение, выданное авторам и авторскому коллективу на учебные издания дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального высшего образования.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем пакет документов, согласно пункту 9 Стандарта (далее – пакет документов).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
1) Канцелярия Министерства принимает и регистрирует пакет документов и направление их в Департамент в течение 1 (одного) календарного дня;
2) Департамент направляет письмом пакет документов в Центр на проведение экспертизы (в течение 4 (четырех) календарных дней);
3) Центр проводит экспертизу учебных изданий дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального и высшего образования и направляет экспертное заключение в Канцелярию Министерства (в течение 47 (сорока семи) календарных дней);
4) Канцелярия Министерства направляет экспертное заключение в Департамент для подготовки ответа авторам и авторскому коллективу (в течение 1 (одного) календарного дня);
5) Департамент готовит письмо авторам и авторскому коллективу на основании экспертного заключения Центра (в течение 5 (пяти) календарных дней) и направляет на подпись руководству Департамента;
6) руководство Департамента подписывает письмо о результатах экспертизы услугополучателю (в течение 1 (одного) календарного дня) и направляет в Канцелярию Министерства;
7) Канцелярия Министерства выдает письмо о результатах экспертизы услугополучателю нарочно либо отправляет по почте в течение 1 (одного) календарного дня.
1. Результаты каждой процедуры (действия) по оказанию государственной услуги:
1 – входящий номер Канцелярии Министерства;
2 – письмо Департамента;
3 – экспертное заключение Центра;
4 – входящий номер Канцелярии Министерства на письмо Центра;
5 – письмо Департамента;
6 – подписанное письмо руководством Департамента;
7 – выдача письма Канцелярией Министерства услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие подразделения услугодателя:
1) Канцелярия Министерства;
2) Департамент;
3) Центр;
4) руководство Департамента.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсiптік жоғары білім берудің оқулық басылымдары бойынша авторларға және авторлар ұжымына берілген сараптамалық қорытынды болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-қимыл жүргізу тәртібінің сипаттамасы
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттар топтамасын (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) ұсынуы негіз болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны:
1) Министрлік Кеңсесі құжаттар топтамасын қабылдайды және тіркейді және күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде Департаментке жолдайды;
2) Департамент хатпен құжаттар топтамасын Орталыққа сараптамадан өткізуге жібереді (күнтізбелік 4 (төрт) күн ішінде);
3) Орталық мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік және жоғары білім берудің оқулық басылымдарына сараптама жүргізеді және сараптама қорытындысын Министрліктің Кеңсесіне жолдайды (күнтізбелік 47 (қырық жеті) күн ішінде);
4) Министрлік Кеңсесі авторларға және авторлар ұжымына жауап дайындау үшін сараптамалық қорытындыны Департаментке жолдайды (күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде);
5) Департамент Орталық сараптамасының қорытындысы негізінде авторларға және авторлар ұжымына хат дайындайды, Департамент басшылығына қол қою үшін жолдайды (күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде);
6) Департамент басшылығы көрсетілетін қызметті алушының сараптамалық қорытындысы туралы хатқа қол қояды (күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде) және Министрлік Кеңсесіне жолдайды;
7) Министрлік Кеңсесі сараптамалық қорытынды туралы хатты күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде көрсетілетін қызметті алушыға қолма-қол береді немесе поштамен жібереді.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) нәтижесі:
1 – Министрлік Кеңсесінің кіріс нөмірі;
2 – Департаменттің хаты;
3 – Орталықтың сараптамалық қорытындысы;
4 – Орталық хатына Министрлік Кеңсесінің кіріс нөмірі;
5 – Департаменттің хаты;
6 – Департамент Басшылығы қол қойған хат;
7 – Министрлік Кеңсесінің көрсетілетін қызметті берушіге хатты беруі.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара
іс-қимыл жүргізу тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мынадай бөлімшелері қатысады:
Министрлік Кеңсесі;
Департамент;
Орталық;
Департамент басшылығы.

7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателями.
1) Канцелярия Министерства принимает и регистрирует пакет документов и направление их в Департамент в течение 1 (одного) календарного дня;
2) Департамент направляет письмом пакет документов в Центр на проведение экспертизы (в течение 4 (четырех) календарных дней);
3) Центр проводит экспертизу учебных изданий дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального и высшего образования и направляет экспертное заключение в Канцелярию Министерства (в течение 47 (сорока семи) календарных дней);
4) Канцелярия Министерства направляет экспертное заключение в Департамент для подготовки ответа авторам и авторскому коллективу (в течение 1 (одного) календарного дня);
5) Департамент готовит письмо авторам и авторскому коллективу на основании экспертного заключения Центра (в течение 5 (пяти) календарных дней) и направляет на подпись руководству Департамента;
6) руководство Департамента подписывает письмо услугополучателю о результатах экспертизы (в течение 1 (одного) календарного дня) и направляет в Канцелярию Министерства;
7) Канцелярия Министерства выдает письмо услугополучателю нарочно либо отправляет по почте в течение 1 (одного) календарного дня.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями приведены в блок-схеме взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя (работников) согласно приложению 1 Регламента государственной услуги «Выдача экспертного заключения авторам и авторскому коллективу на учебные издания дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального высшего образования», утвержденного приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 23 июня 2014 года № 241 (далее - Регламент).
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
1. Взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги данным Стандартом не предусмотрены.
2. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги приведены в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Выдача экспертного
заключения авторам и
авторскому коллективу на
учебные издания дошкольного,
начального, основного среднего,
общего среднего, технического
и профессионального и высшего
образования»
Блок-схема взоимодействия структурных пдразделений (работников) услугодателя (работников)
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
«Выдача экспертного
заключения авторам и
авторскому коллективу на
учебные издания дошкольного,
начального, основного среднего,
общего среднего, технического
и профессионального и высшего
образования»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Выдача экспертного заключения авторам и авторскому коллективу на учебные издания дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального высшего образования»
(наименование государственной услуги)

7. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы.
1) Министрлік Кеңсесі құжаттар топтамасын қабылдайды және тіркейді және күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде Департаментке жолдайды;
2) Департамент хатпен құжаттар топтамасын Орталыққа сараптамадан өткізуге жібереді (күнтізбелік 4 (төрт) күн ішінде);
3) Орталық мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік және жоғары білім берудің оқулық басылымдарына сараптама жүргізеді және сараптама қорытындысын Министрліктің Кеңсесіне жолдайды (күнтізбелік 47 (қырық жеті) күн ішінде);
4) Министрлік Кеңсесі авторларға және авторлар ұжымына жауап дайындау үшін сараптамалық қорытындыны Департаментке жолдайды (күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде);
5) Департамент Орталық сараптамасының қорытындысы негізінде авторларға және авторлар ұжымына хат дайындайды, Департамент басшылығына қол қою үшін жолдайды (күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде);
6) Департамент басшылығы көрсетілетін қызметті алушының сараптамалық қорытындысы туралы хатқа қол қояды (күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде) және Министрлік Кеңсесіне жолдайды;
7) Министрлік Кеңсесі сараптамалық қорытынды туралы хатты күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде көрсетілетін қызметті алушыға қолма-қол береді немесе поштамен жібереді.
8. Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер (іс-әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлердің) құрылымдық бөлімшелерінің өзара іс-қимылының блок-схемасында Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 23 маусымдағы № 241 бұйрығымен бекітілген «Мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсiптік жоғары білім берудің оқулық басылымдары бойынша авторларға және авторлар ұжымына сараптамалық қорытынды беру» (бұдан әрі – Регламент) мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшаға сәйкес көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жүргізу, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жүргізу, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану Стандартта қарастырылмаған.
10. Рәсімдер (іс-әрекеттер) реттілігінің, мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін толық сипаттамасы қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара іс-қимылының осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
«Мектепке дейінгі, бастауыш,
негізгі орта, жалпы орта,
техникалық және кәсiптік және
жоғары білім беру оқулық
басылымдары бойынша
авторларға және авторлар
ұжымына сараптамалық
қорытынды беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлердің) құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлердің) өзара іс-қимылының блок-схемасы
Мектепке дейінгі, бастауыш,
негізгі орта, жалпы орта,
техникалық және кәсiптік және
жоғары білім беру
оқулық басылымдары бойынша
авторларға және авторлар
ұжымына сараптамалық
қорытынды беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
«Мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсiптік жоғары білім беру оқулық басылымдары бойынша авторларға және авторлар ұжымына сараптамалық қорытынды беру»
(мемлекеттік қызмет атауы)