Об утверждении положения и структуры государственного учреждения "Отдел жилищных отношений города Караганды"
Постановление акимата города Караганды от 14 мая 2014 года № 20/03. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 19 июня 2014 года № 2665. Утратило силу постановлением акимата города Караганды от 20 апреля 2016 года N 16/56
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Караганды от 20.04.2016 N 16/56 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 20) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением акимата города Караганды от 16 апреля 2014 года № 17/01 "О структуре и лимитах штатной численности исполнительных органов города Караганды" акимат города Караганды ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые положение и структуру государственного учреждения "Отдел жилищных отношений города Караганды".
2. Постановление акимата города Караганды от 5 марта 2014 года № 10/03 "Об утверждении положения и структуры государственного учреждения "Отдел жилищных отношений города Караганды" отменить.
Сноска. Постановление акимата города Караганды от 05.03.2014 № 10/03 в РЦПИ не поступало.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Караганды Бегимова К.Б.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его официального опубликования.
Аким города
М. Смагулов
Утверждено
постановлением
акимата города Караганды
14 мая 2014 года № 20/03
ПОЛОЖЕНИЕ
о государственном учреждении
"Отдел жилищных отношений города Караганды"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел жилищных отношений города Караганды" является государственным органом осуществляющим руководство в сфере управления жилым фондом города Караганды.
2. Государственное учреждение "Отдел жилищных отношений города Караганды" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Отдел жилищных отношений города Караганды" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Государственное учреждение "Отдел жилищных отношений города Караганды" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.

"Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесі мен құрылымын бекіту туралы
Қарағанды қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 14 мамырдағы № 20/03 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 19 маусымда № 2665 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды қаласының әкімдігінің 2016 жылғы 20 сәуірдегі № 16/56 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды қаласының әкімдігінің 20.04.2016 № 16/56 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31 бабының 1 тармағының 20) тармақшасына және "Қарағанды қаласының атқарушы органдарының құрылымы және штат санының лимиттері туралы" Қарағанды қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 17/01 қаулысына сәйкес Қарағанды қаласы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесі мен құрылымы бекітілсін.
2. "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесі мен құрылымын бекіту туралы" Қарағанды қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 5 наурыздағы № 10/03 қаулысының күші жойылсын.
Ескерту. Қарағанды қаласы әкімдігінің 05.03.2014 № 10/03 РҚАО-ға түскен жоқ.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қарағанды қаласы әкімінің орынбасары Қ.Б. Бегімовке жүктелсін.
4. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі
М. Смағұлов
Қарағанды қаласы әкімдігінің
2014 жыл 14 мамырдағы
№ 20/03 қаулысымен
БЕКІТІЛДІ
"Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі"
мемлекеттік мекемесі туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі – Қарағанды қаласының тұрғын үй қорын басқару саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметі актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідей бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" азаматтық – құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.

5. Государственное учреждение "Отдел жилищных отношений города Караганды" вправе выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Отдел жилищных отношений города Караганды" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Отдел жилищных отношений города Караганды" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел жилищных отношений города Караганды" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: индекс 100012, город Караганда, Бульвар Мира, 39.
9. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке - "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке - государственное учреждение "Отдел жилищных отношений города Караганды".
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел жилищных отношений города Караганды".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел жилищных отношений города Караганды" осуществляется из республиканского и местных бюджетов, бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан.
12. Если государственному учреждению "Отдел жилищных отношений города Караганды" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения
13. Миссия:
1) управление жилым фондом города, обеспечение жильем льготной категории граждан.
14. Задачи:
1) обеспечение жильем отдельных категорий граждан;
2) заключение договоров приватизации.
15. Функции:
1) оперативное управление государственным жилищным фондом города;
2) сохранение государственного жилищного фонда города;
3) проведение и организация мероприятий по инвентаризации государственного жилищного фонда города;
4) заключение и выдача в установленном порядке договоров найма на занятие жилых помещений, выдача дубликатов ордеров, договоров найма, приватизаций на получение жилья из государственного жилищного фонда;
5) анализ состояния учета граждан, нуждающихся в улучшении жилищных условий и внесение соответствующих предложений на рассмотрение акиму города;

5. Егер "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнамаға сәйкес уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарында және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілерімен рәсімделетін шешімдер қабылдайды.
7. "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 100012, Қарағанды қаласы, Бейбітшілік бульвары, 39.
9. Мемлекеттік мекеменің толық атауы:
мемлекеттік тілінде – "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде – государственное учреждение "Отдел жилищных отношений города Караганды".
10. Осы Ереже "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекеменің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесін қаржыландыру республикалық және жергілікті бюджеттерінен, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі бюджетінен (сметасынан) жүзеге асырылады.
12. Егер "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер Республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік мекеменің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. Миссиясы:
1) қаланың тұрғын үй қорын басқару, жеңілдік санатындағы азаматтарды тұрғын үймен қамтамасыз ету.
14. Міндеттері:
1) азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету;
2) жекешелендіру шарттарын жасау;
15. Функциялары:
1) қаланың мемлекеттік тұрғын үй қорын жедел басқару;
2) қаланың мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтау;
3) қаланың мемлекеттік тұрғын үй қорына түгендеу бойынша іс-шаралар ұйымдастыру және жүргізу;
4) белгіленген тәртіпте тұрғын үй жайды алу үшін жалдау шартын жасау және беру, мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй алу үшін ордерлер, жалдау, жекешелендіру шартының төлқұжаттарын беру;
5) тұрғын үй жағдайын жақсартуды талап ететін азаматтардың есебі жағдайын талдау және сәйкес ұсыныстарды қала әкіміне қарауға ұсыну;

6) постановка в очередь граждан на получение жилища из государственного жилищного фонда;
7) ведение раздельных списков очередности граждан на получение жилья из государственного жилищного фонда;
8) перевод бесхозяйного брошенного жилья в судебном порядке в коммунальную собственность город Караганды;
9) признание в судебном порядке лиц, утративших право на жилище в государственном жилищном фонде;
10) выселение незаконно проживающих граждан из государственного жилищного фонда;
11) в пределах своей компетенции оказание электронных услуг с применением информационных систем.
16. Права и обязанности:
1) участвовать на заседаниях, совещаниях, мероприятиях, проводимых в аппарате акимов области, города, районов и учреждениях;
2) запрашивать и получать от предприятий, организаций и учреждений информацию, документы и иные материалы, необходимые для выполнения возложенных функций;
3) вести служебную переписку с государственными и негосударственными органами и организациями;
4) привлекать руководителей организаций, учреждений и предприятий, расположенных на территории города, к участию в проработке проблемных вопросов;
5) созывать в установленном порядке совещания по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Отдел жилищных отношений города Караганды";
6) создавать в установленном порядке при государственном учреждении "Отдел жилищных отношений города Караганды" комиссии, консультативные и общественные советы, экспертные группы;
7) истребовать от граждан сведения и документы, необходимые для постановки на учет и предоставления жилой площади в рамках действующего законодательства;
8) планировать подготовку и разработку нормативных правовых актов, предполагаемых к принятию, в соответствии с компетенцией государственного учреждения "Отдел жилищных отношений города Караганды" согласно законодательству;
9) проводить мероприятия по содержанию и защите жилищного фонда города;
10) осуществлять деятельность по формированию и реализации бюджета, разработке и исполнению социально-экономических программ в сфере, отнесенной к ведению государственного учреждения "Отдел жилищных отношений города Караганды";
11) обеспечивать постоянный контроль и мониторинг за исполнением договоров государственных закупок работ и услуг, в том числе за освоением выделяемых бюджетных средств;
12) совершенствовать договорную работу;
13) в пределах компетенции рассматривать акты надзорных органов, вносить соответствующие предложения по устранению и недопущению нарушений, осуществлять подготовку соответствующих ответов, предложений и проектов правовых и нормативных правовых актов;

6) мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй алуға азаматтарды кезекке қою;
7) мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй алуға азаматтардың бөлек тізімдерін жүргізу;
8) иесіз тастанды пәтерлерді сот тәртібімен Қарағанды қаласының коммуналдық меншігіне беру;
9) мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге құқығынан айырылған тұлғаларды сот тәртібімен растау;
10) мемлекеттік тұрғын үй қорынан заңсыз тұрып жатқан азаматтарды шығару;
11) өз құзыреті аясында ақпараттық жүйелерді қолдану арқылы электрондық қызметтерді пайдалану заңнамасына сәйкес қолдану.
16. Құқықтары мен міндеттері:
1) облыс, қала, аудандар әкімдерінің аппараттарында және мекемелерде өткізілген отырыстар, мәжілістер, шараларға қатысу;
2) кәсіпорындар, ұйымдар және мекемелерден өзіне жүктелген міндеттерді орындауға қажетті ақпараттар, құжаттар және басқа да материалдарды сұрату және алу;
3) мемлекеттік және мемлекеттік емес органдар және ұйымдармен қызметтік хат алмасу;
4) қала аумағында орналасқан ұйымдар, мекемелер және кәсіпорындардың басшыларын проблемалық мәселелерді шешуге қатыстыру;
5) "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша белгіленген тәртіпте мәжілістерді шақыру;
6) "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жанында комиссиялар, кеңес беру және қоғамдық кеңестер, сараптамалық топтарды белгіленген тәртіпте құру;
7) қолданыстағы заңнама аясында азаматтарды кезекке қою және тұрғын үй ауданын ұсынуға қажетті мәліметтер мен құжаттарды талап ету;
8) "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құзыреті аясында заңнамаға сәйкес қабылдауға болжамданған нормативтік – құқықтық актілерді әзірлеу және жетілдіруді жоспарлау;
9) қаланың тұрғын үй қорын сақтау және қорғау бойынша іс-шаралар жүргізу;
10) бюджетті қалыптастыру және іске асыру қызметін орындау, мемлекеттік мекеменің жүргізуіне қатысты саладағы әлеуметтік-экономикалық бағдарламаларды әзірлеу және орындау;
11) мемлекеттік сатып алу және қызмет көрсету шарттарын орындау, соның ішінде бөлінген бюджеттік қаражатты игеру үшін тұрақты бақылау және мониторингті қамтамасыз ету;
12) шарттық жұмыстарды тұрақты іске асыру;
13) өзінің құзыреті аясында қадағалау органдарының нормативтік-құқықтық актілерін қарастыру, бұзушылықты болдырмау және құқықтық актілер ұсыныстарына сәйкес жауаптарды дайындау;

14) исполнять и нести ответственность за ненадлежащее исполнение поручений акима, акимата города Караганды;
15) осуществлять реализацию государственной политики по управлению государственным имуществом в пределах своей компетенции;
16) предъявлять иски и выступать в судах в качестве истца и ответчика;
17) приостанавливать оформление и выдачу ордеров, договоров, правоустанавливающих документов при выяснении обстоятельств, указывающих на нарушение действующего законодательства Республики Казахстан;
18) осуществлять прием документов от граждан на получение жилья из государственного жилищного фонда;
19) проводить мероприятия по содержанию и защите жилищного фонда города;
20) заключать с гражданами договоры на приватизацию жилых помещений;
21) контролировать использование и эксплуатацию жилища из государственного жилищного фонда;
22) проверять жилищные условия граждан для предоставления жилищ из государственного жилищного фонда;
23) выявлять путем проверок пустующие, бесхозные квартиры;
24) приватизация государственного жилищного фонда, вести учет приватизированного жилья по городу, выдача дубликатов договоров приватизации и ордеров;
25) подготавливать и вносить на заседание акимата проектов постановлений акимата города Караганды о предоставлении жилья, о выводе квартир из числа служебных, общежитий, о предоставлении служебного жилья, приравненного к служебному;
26) осуществлять иные права, возложенные на государственное учреждение "Отдел жилищных отношений города Караганды" действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения
17. Руководство государственного учреждения "Отдел жилищных отношений города Караганды" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел жилищных отношений города Караганды" задач и осуществление им своих функций.
18. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел жилищных отношений города Караганды" назначается на должность и освобождается от должности акимом города Караганды.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел жилищных отношений города Караганды" имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел жилищных отношений города Караганды":
1) без доверенности действует от имени государственного учреждения "Отдел жилищных отношений города Караганды";

14) Қарағанды қаласы әкімінің, әкімдігінің тапсырмаларын тиісті орындамау үшін жауапкершілік және орындау;
15) өз құзыреті аясында мемлекеттік мүлікті басқару бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру;
16) талап етуші және жауап беруші ретінде сотқа талап өтініштер беру;
17) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын бұзу жөніндегі жағдайларды анықтаған кезде ордерлерді, шарттарды, құқық бекітетін құжаттарды ресімдеуді және беруді тоқтату;
18) мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй алуға азаматтардан құжат қабылдау;
19) қаланың тұрғын үй қорын күтіп ұстау және қорғау бойынша шаралар жүргізу;
20) азаматтармен тұрғын жайларды жекешелендіруге шарттар жасау;
21) мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдалануды және қолдануды бақылау;
22) мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді беру үшін азаматтардың тұрғын үй жайларын тексеру;
23) бос тұрған, иесіз пәтерлерді тексеріс өткізу бойынша анықтау;
24) мемлекеттік тұрғын үй қорын жекешелендіру, қала ішіндегі жекешелендірілген тұрғын үйдің есебін жүргізу, жекешелендіру шартының және ордерлердің төлқұжаттарын беру;
25) Қарағанды қаласы әкімдігінің тұрғын үй беру туралы, қызметтік тұрғын үй беру, пәтерді жатақхана, қызметтік есебінен шығару туралы, қызметтік пәтерге теңестірілген тұрғын үй беру туралы қаулы жобаларын әкімдік отырысына енгізу және дайындау;
26) "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен жүктелген басқа да құқықтарды жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік мекеменің қызметін ұйымдастыру
17. "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және ашық функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын, "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесіндегі басшылықты бірінші басшы жүзеге асырады.
18. "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Қарағанды қаласының әкімі тағайындайды және жұмыстан шығарады.
19. "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
20. "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің атынан сенімхатсыз жұмыс істейді;

2) представляет интересы государственного учреждения "Отдел жилищных отношений города Караганды" во всех организациях;
3) в случаях и в пределах установленных законодательством распоряжается имуществом;
4) заключает договоры;
5) выдает доверенности;
6) издает приказы и дает указания, обязательные для всех работников государственного учреждения "Отдел жилищных отношений города Караганды";
7) назначает на должность и освобождает от должности работников государственного учреждения "Отдел жилищных отношений города Караганды" в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
8) принимает меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников государственного учреждения "Отдел жилищных отношений города Караганды";
9) определяет обязанности и круг полномочий своего заместителя (заместителей) и иных руководящих сотрудников государственного учреждения "Отдел жилищных отношений города Караганды";
10. утверждает функциональные обязанности работников государственного учреждения "Отдел жилищных отношений города Караганды";
11. осуществляет иные функции, возложенные на него законодательством, настоящим Положением и уполномоченным органом.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Отдел жилищных отношений города Караганды" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
21. Первый руководитель определяет полномочия своего заместителя в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения
22. Государственное учреждение "Отдел жилищных отношений города Караганды" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
23. Имущество государственного учреждения "Отдел жилищных отношений города Караганды" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан, стоимость которых отражается в балансе государственного учреждения "Отдел жилищных отношений города Караганды".
24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел жилищных отношений города Караганды", относится к коммунальной собственности.
25. Государственное учреждение "Отдел жилищных отношений города Караганды" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

2) Барлық ұйымдарда "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүддесін қорғайды;
3) заңнамамен бекітілген шекте мүлікке билік жүргізеді:
4) шарттар жасайды;
5) сенімхаттар береді;
6) барлық қызметкерлерге міндетті бұйрықтар шығарады және тапсырмалар береді;
7) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлері тағайындайды және қызметтен босатады;
8) "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне тәртіптік жазалау және ынталандыру шараларын қолданады;
9) "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің және өз орынбасарының (орынбасарларының) өкілеттік шеңбері мен міндетін анықтайды;
10) "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің қызметтік міндеттемелерін бекітеді;
11) заңнамамен осы Ереже және өкілетті органдармен жүктелген басқа да қызметтерді жүзеге асырады.
"Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы жұмыс орнында болмаған кезде басшылықты оның орынбасары жүргізеді.
21. Бірінші басшы өз орынбасарының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Мемлекеттік мекеменің мүлкі
22. "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің заңнамамен қарастырылған жағдайлардағы мүлікке шұғыл басқару құқығы бар.
23. "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған, "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің балансына көрсетілген өз қызметінің салдарынан алынған мүліктер (ақшалай қаражатты қосқанда) өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бекітілген мүлік Республикалық коммуналдық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе "Қарағанды қаласының тұрғын үй қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің атына бекітілген мүліктен өз еркімен немесе басқа әдіспен, қаржыландыру жоспары бойынша берілген, қаражатқа сатып алынған мүлікті өз бетімен беруге құқы жоқ.