О бюджете города на 2015-2017 годы
Решение ХXXVI сессии Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 24 декабря 2014 года № 285. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 9 января 2015 года № 2915. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание РЦПИ:
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2015 - 2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 566 722 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 725 991 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 590 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 623 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 819 518 тысяч тенге;
2) затраты – 1 575 909 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 9 187 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 187 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 187 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 30.11.2015 N 378 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Учесть, в составе поступлений бюджета города на 2015 год целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 4.
3. Учесть, что на 2015 год установлены нормативы распределения доходов в областной бюджет, бюджету города в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 50 процентов;
2) по социальному налогу – 50 процентов.
4. Учесть, в составе расходов бюджета города на 2015 год распределение целевых трансфертов по администраторам бюджетных программ согласно приложению 5.
5. Учесть, что в бюджете города на 2015 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме – 522 471 тысяч тенге.
6. Утвердить на 2015 год, распределение сумм резерва местного исполнительного органа города на 2015 год согласно приложению 6 настоящего решения.

2015-2017 жылдарға арналған қала бюджеті туралы
Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының ХХХVI сессиясының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы N 285 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 9 қаңтарда N 2915 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтіп кетуіне байланысты тоқтатылды
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШIМ ЕТТI:
1. 2015–2017 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 566 722 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 725 991 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 590 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 623 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 819 518 мың теңге;
2) шығындар – 1 575 909 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 9 187 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 187 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 9 187 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 30.11.2015 N 378 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2015 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2015 жылға арналған облыстық бюджетке, қала бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде ескерілсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 50 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 50 пайыз.
4. 2015 жылға арналған қала бюджетінің шығыстарының құрамында бюджеттік бағдарламалар әкімшіліктері бойынша нысаналы трансферттердің бөлінуі 5-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
5. 2015 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі – 522 471 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
6. 2015 жылға қаланың жергілікті атқарушы органы резервінің сомаларын бөлу осы шешімнің 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

7. Утвердить расходы бюджетных программ на 2015 год, финансируемые через аппараты акимов поселков Жайрем, Шалгинск согласно приложению 7 настоящего решения.
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2015 год согласно приложению 8.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель XXXVI сессии
Т. Касимов
Секретарь городского маслихата
З. Оспанова
Приложение 1
к решению
Каражалского городского маслихата
от 24 декабря 2014 года № 285
Бюджет города Каражал на 2015 год

7. 2015 жылы Жәйрем, Шалғы кенттері әкімдерінің аппараттары арқылы қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламалардың шығыстары осы шешімнің 7-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
8. 2015 жылға арналған қала бюджетін атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 8-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
ХХХVI сессияның төрағасы
Т. Қасымов
Қалалық мәслихаттың хатшысы
З. Оспанова
Қаражал қалалық мәслихатының
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 285 шешіміне
1-қосымша
2015 жылға арналған Қаражал қаласының бюджеті

97225
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
64447
На повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
32778
Управление координации занятости и социальных программ области
4811
На реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
1594
На проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
3217
Управление ветеринарии области
4000
На содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса
4000
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
128065
На текущее обустройство моногородов
98065
На жилищно-коммунальное хозяйство
30000
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
3010
На субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
3010
Приложение 5
к решению
Каражалского городского маслихата
от 24 декабря 2014 года № 285
Распределение целевых трансфертов по администраторам бюджетных программ на 2015 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 30.11.2015 N 378 (вводится в действие с 01.01.2015).
Наименование
сумма (тысяч тенге)
Всего
297047
в том числе:
Целевые текущие трансферты
297047
в том числе:
Аппарат маслихата района (города областного значения)
84
На выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов
84
Аппарат акима района (города областного значения)
2138
На выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов
809
На содержание штатной численности отделов регистрации актов
1329
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
904
На выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов
904
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
234
На выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов
234
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

97225
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
64447
Үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге
32778
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4811
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға
1594
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге
3217
Облыстың ветеринария басқармасы
4000
Агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға
4000
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
128065
Моноқалаларды ағымдағы жайластыруға
98065
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа
30000
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
3010
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға
3010
Қаражал қалалық мәслихатының
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 285 шешіміне
5-қосымша
2015 жылға арналған бюджеттік бағдарламалар әкімшіліктері бойынша нысаналы трансферттердің бөлінуі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 30.11.2015 N 378 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
сомасы (мың теңге)
Барлығы
297047
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
297047
оның ішінде:
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
84
Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге
84
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2138
Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге
809
Азаматтық жағдайдағы актілерді тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға
1329
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
904
Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге
904
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
234
Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге
234
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

3010
На выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов
374
На жилищно - коммунальное хозяйство
30000
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
4039
На выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов
4039
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
180
На выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов
180
Приложение 6
к решению
Каражалского городского Маслихата
от 24 декабря 2014 года № 285
Распределение сумм резерва местного исполнительного органа города на 2015 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 31.03.2015 N 302 (вводится в действие с 01.01.2015).
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
2
3
4
5
6
13
Прочие
12744
9
Прочие
12744
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
12744
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
12744
Приложение 7
к решению
Каражалского городского Маслихата
от 24 декабря 2014 года № 285
Расходы бюджетных программ на 2015 год, финансируемые через аппараты акимов поселков Жайрем, Шалгинск
Сноска. Приложение 7 - в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 31.03.2015 N 302 (вводится в действие с 01.01.2015).
Программа
сумма (тысяч тенге)
Наименование
Затраты
46903
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
32627
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
3280
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
5000
008
Освещение улиц населенных пунктов
3000
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
700
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
36
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов

3010
Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге
374
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа
30000
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
4039
Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге
4039
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
180
Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге
180
Қаражал қалалық мәслихатының
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 285 шешіміне
6-қосымша
2015 жылға қаланың жергілікті атқарушы органы резервінің сомаларын бөлу
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 31.03.2015 N 302 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функионалдық топ
сомасы (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
6
13
Басқалар
12744
9
Басқалар
12744
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
12744
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
12744
Қаражал қалалық мәслихатының
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 285 шешіміне
7-қосымша
2015 жылы Жәйрем, Шалғы кенттері әкімдерінің аппараттары арқылы қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламалардың шығыстары
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 31.03.2015 N 302 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Бағдарлама
сомасы (мың теңге)
Атауы
Шығындар
46903
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
32627
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
3280
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
5000
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
3000
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
700
010
Жерлеу орындарын ұстау және туыcтары жоқ адамдарды жерлеу
36
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру