Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 15 сентября 2014 года № 305. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 октября 2014 года № 9790. Утратил силу приказом Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 27 мая 2015 года № 43
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета национальной безопасности РК от 27.05.2015 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на разработку и реализацию (в том числе иную передачу) средств криптографической защиты информации» согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на оказание услуг по выявлению технических каналов утечки информации и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий» согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент государственной услуги «Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на таможенную территорию Таможенного союза и вывоз с таможенной территории Таможенного союза специальных технических средств, предназначенных для негласного получения информации» согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент государственной услуги «Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на таможенную территорию Таможенного союза и вывоз с таможенной территории Таможенного союза шифровальных (криптографических) средств» согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) регламент государственной услуги «Проведение технического исследования на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий» согласно приложению 6 к настоящему приказу;

Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті көрсететін мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2014 жылғы 15 қыркүйектегі № 305 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 13 қазанда № 9790 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2015 жылғы 27 мамырдағы № 43 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 27.05.2015 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес «Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзiрлеу, өндіру, жөндеу және өткізу жөнiндегi қызметпен айналысу үшін лицензия беру, оны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес «Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзiрлеуге және өткізуге (оның ішінде өзге де беруге) лицензия беру, оны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес «Ақпарат таралып кететін техникалық арналарды және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша қызмет көрсетуге лицензия беру, оны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес «Ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды Кеден одағының кедендік аумағына әкелуге және Кеден одағының кедендік аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беретін құжат) беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес «Шифрлау (крифтографиялық) құралдарын Кеден одағының кедендік аумағына әкелуге және Кеден одағының кедендік аумағынан әкетуге (рұқсат беретін құжат) қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес «Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;

7) регламент государственной услуги «Регистрация нотификаций о характеристиках товаров (продукции), содержащих шифровальные (криптографические) средства» согласно приложению 7 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 13 июня 2012 года № 186 «Об утверждении регламентов государственных услуг «Проведение технического исследования на предмет отнесения товаров к специальным техническим средствам для проведения оперативно-розыскных мероприятий» и «Проведение технического исследования на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 17 июля 2012 года № 7795).
3. Специальной информационной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование;
2) размещение настоящего приказа на официальном Интернет-ресурсе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета                      Н. Абыкаев
Приложение 1
к приказу Председателя
Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан
от 15 сентября 2014 года № 305
Регламент государственной услуги «Выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов лицензии для
занятия деятельностью по разработке, производству, ремонту и
реализации специальных технических средств, предназначенных для
проведения оперативно-розыскных мероприятий»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий» (далее - государственная услуга) оказывается Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан (далее - КНБ, услугодатель) на основании Стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2014 года № 600 (далее - Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются Специальной информационной службой КНБ, в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее - портал).

7) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес «Шифрлау (криптографиялық) құралдарын қамтитын тауарлардың (өнімдердің) сипаттамасы туралы нотификацияларды тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. «Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізу үшін тауарларды арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізу» және «Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізу» бойынша мемлекеттік қызмет көрсетулер регламенттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2012 жылғы 13 маусымдағы № 186 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2012 жылы 17 шілдеде № 7795 тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Арнаулы ақпараттық қызметі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеулуін және оны ресми жариялауды;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының бірінші орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Комитет Төрағасы                           Н. Әбіқаев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2014 жылғы 15 қыркүйектегі
№ 305 бұйрығына
1-қосымша
«Жедел iздестiру іс-шараларын жүргiзуге арналған арнайы
техникалық құралдарды әзiрлеу, өндіру, жөндеу және өткізу
жөнiндегi қызметпен айналысу үшін лицензия беру, оны қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзiрлеу, өндіру, жөндеу және өткізу жөнiндегi қызметпен айналысу үшін лицензия беру, оны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 мамырдағы № 600 қаулысымен бекітілген «Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзiрлеу, өндіру, жөндеу және өткізу жөнiндегi қызметпен айналысу үшін лицензия беру, оны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – ҰҚК, көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштер қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді ҰҚК-нің Арнаулы ақпараттық қызметі жүзеге асырады, оның ішінде www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы.

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление лицензии, выдача дубликата лицензии для занятия деятельностью по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и иных документов услугополучателя или электронного запроса услугополучателя, предусмотренного в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация заявления в канцелярии услугодателя в день поступления;
2) рассмотрение заявления руководителем управления лицензирования в день поступления;
3) рассмотрение заявления, проверка соответствия услугополучателя установленным квалификационным требованиям и создание проекта результата оказания государственной услуги сотрудником управления лицензирования (далее - исполнитель):
при выдаче лицензии - в течение 12 рабочих дней. В случае установления факта неполноты представленных документов результатом оказания государственной услуги является мотивированный отказ в оказании государственной услуги, который формируется в течение 2 рабочих дней с момента регистрации заявления;
при переоформлении лицензии - в течение 8 рабочих дней;
при выдачи дубликата лицензии - в течение 1 рабочего дня;
4) формирование результата оказания государственной услуги руководителем услугодателя:
при выдаче лицензии - в течение 2 рабочих дней. В случае установления факта неполноты представленных документов - в день формирования результата оказания государственной услуги;
при переоформлении лицензии - в течение 2 рабочих дней;
при выдачи дубликата лицензии - в течение 1 рабочего дня;
5) направление результата оказания государственной услуги услугополучателю в день подписания.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с номером и датой регистрации;
2) определение исполнителя по заявлению услугополучателя;

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзiрлеу, өндіру, жөндеу және өткізу жөнiндегi қызметпен айналысу үшін лицензия беру, оны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл жасау тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген өзге де құжаттарын немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрауын алу мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде түскен күні тіркеу;
2) лицензиялау басқармасы басшысының өтінішті түскен күні қарауы;
3) өтінішті лицензиялау басқармасы қызметкерінің (бұдан әрі – орындаушы) қарауы, көрсетілетін қызметті алушының белгіленген біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеруі және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын:
лицензия беру кезінде – 12 жұмыс күні ішінде. Ұсынылған құжаттар толық болмау фактісі анықталған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі болып табылады, оны өтініш тіркелген сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде;
лицензияны қайта ресімдеу кезінде – 8 жұмыс күні ішінде;
лицензияның телнұсқасын беру кезінде – 1 жұмыс күні ішінде қалыптастырады;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін:
лицензия беру кезінде – 2 жұмыс күні ішінде. Ұсынылған құжаттар толық болмау фактісі анықталған жағдайда – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасы қалыптастырылған күні;
лицензияны қайта ресімдеу кезінде – 2 жұмыс күні ішінде;
лицензияның телнұсқасын беру кезінде – 1 жұмыс күні ішінде қалыптастырады;
5) көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қол қойылған күні жолдау.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-әрекеттің) нәтижесі, ол келесі рәсімді орындауды бастауға негіз болады:
1) тіркелген өтініш тіркеу нөмірі және күнімен;
2) көрсетілетін қызметті алушының өтініші бойынша орындаушыны белгілеу;

3) установление факта полноты/неполноты представленных документов и соответствия/несоответствия услугополучателя установленным квалификационным требованиям, а также готовый проект результата оказания государственной услуги;
4) сформированный результат оказания государственной услуги в виде электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) руководителя услугодателя;
5) сопроводительное письмо в адрес услугополучателя либо отметка в реестре передачи корреспонденции о получении результата оказания государственной услуги (в случае обращения за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
7. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель управления лицензирования;
4) исполнитель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в день поступления документов проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю управления лицензирования, при этом на заявлении проставляет регистрационный штамп с указанием даты поступления и входящего номера;
2) руководитель управления лицензирования в день поступления документов определяет исполнителя по заявлению услугополучателя;
3) исполнитель с момента получения пакета документов, рассматривает заявление услугополучателя, осуществляет проверку соответствия услугополучателя установленным квалификационным требованиям, формирует и направляет результат оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя:
при выдаче лицензии - в течение 12 рабочих дней. В случае установления факта неполноты представленных документов результатом оказания государственной услуги является мотивированный отказ в оказании государственной услуги, который формируется в течение 2 рабочих дней с момента регистрации заявления;
при переоформлении лицензии - в течение 8 рабочих дней;
при выдачи дубликата лицензии - в течение 1 рабочего дня;
4) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги:
при выдаче лицензии - в течение 2 рабочих дней. В случае установления факта неполноты представленных документов - в день формирования результата оказания государственной услуги;
при переоформлении лицензии - в течение 2 рабочих дней;
при выдачи дубликата лицензии - в течение 1 рабочего дня;

3) ұсынылған құжаттардың толық болу/болмау фактісін және көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкес болуын/болмауын анықтау, сондай-ақ дайын мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасы.
4) көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат түрінде қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі;
5) көрсетілетін қызметті алушының мекенжайына ілеспе хат не корреспонденцияны беру реестрінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алғаны туралы белгі (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген жағдайда).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл жасау тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) лицензиялау басқармасының басшысы;
4) орындаушы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттар түскен күні алынған құжаттарды тіркеуден өткізеді және лицензиялау басқармасының басшысына қарауға береді, бұл ретте, түскен күні мен кіріс нөмірі көрсетілген тіркеу мөртаңбасы өтінішке қойылады;
2) лицензиялау басқармасының басшысы құжаттар түскен күні көрсетілетін қызметті алушының өтініші бойынша орындаушыны белгілейді;
3) орындаушы құжаттарды алған сәттен бастап көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды, көрсетілетін қызметті алушының белгіленген біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді:
лицензияны беру кезінде – 12 жұмыс күні ішінде. Ұсынылған құжаттар толық болмау фактісі анықталған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі болып табылады, оны өтініш тіркелген сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде қалыптастырады.
лицензияны қайта ресімдеу – 8 жұмыс күні ішінде;
лицензияның телнұсқасын беру кезінде – 1 жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды:
лицензияны беру кезінде – 2 жұмыс күні ішінде. Ұсынылған құжаттар толық болмау фактісі анықталған жағдайда – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қалыптастырылған күні.
лицензияны қайта ресімдеу кезінде – 2 жұмыс күні ішінде;
лицензияның телнұсқасын беру кезінде – 1 жұмыс күні ішінде;

5) результат оказания государственной услуги в день подписания направляется сотрудником канцелярии услугодателя нарочно либо через почту в адрес услугополучателя.
4. Описание порядка взаимодействия и использования
информационных систем в процессе оказания государственной
услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал в виде диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведены в приложении к настоящему регламенту.
Направленный услугополучателем запрос через портал поступает на рассмотрение услугодателю.
Примечание: услугополучатель должен быть зарегистрирован и авторизован на портале.
Услугополучатель для запроса на получение государственной услуги на портале выбирает «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий». Портал формирует первый шаг подачи запроса, автоматически заполняя данные о услугополучателе.
Услугополучатель заполняет данные в соответствующих окнах:
1) информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора через платежный шлюз электронного правительства (далее - ПШЭП). В случае наличия квитанции на бумажном носителе ее сканированная копия прикрепляется к электронному запросу;
2) форму сведений в соответствии с квалификационными требованиями.
Услугополучатель сохраняет запрос, подписывая его ЭЦП. При отправке запроса через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация о запросе, которая обновляется в ходе его обработки услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя через портал:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в день поступления запроса от услугополучателя производит регистрацию запроса на портале и перенаправляет запрос через портал на рассмотрение руководителю управления лицензирования;
2) руководитель управления лицензирования в день поступления запроса определяет исполнителя путем перенаправления последнему запроса через портал на рассмотрение;

5) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қол қойылған күні көрсетілетін қызметті алушыға қолма-қол береді не пошта арқылы мекенжайына жібереді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде өзара іс-қимыл жасау
және ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібі мен көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық іс-қимылдар диаграммасы түрінде графикалық нысанда осы регламенттің қосымшасында келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушы жіберген сұрату көрсетілетін қызметті берушінің қарауына портал арқылы түседі.
Ескертпе: көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркелуі және авторизациялануы тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алуға сұрау салу үшін порталдан «Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзiрлеу, өндіру, жөндеу және өткізу жөнiндегi қызметпен айналысу үшін лицензия беру, оны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беруді» таңдайды. Портал көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді автоматты түрде толтыра отырып, сұрау салудың бастапқы адымын қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы деректерді тиісті терезелерде толтырады:
1) электрондық үкіметтің төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы ақпарат. Түбіртек қағаз жеткізгіште болған жағдайда оның сканерленген көшірмесі электрондық сұратуға тіркеледі;
2) біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер нысаны;
Көрсетілетін қызметті алушы сұрау салуды, оған ЭЦҚ қол қоя отырып, сақтайды. Сұрау салу портал арқылы жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинеттен» сұрау салу туралы ақпаратқа қол жетімді болады, көрсетілетін қызметті беруші оны өңдеу барысында ол жаңартылып отырады (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қаралғаны не қараудан бас тарту туралы жауап).
10. Портал арқылы жүгіну және көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан сұрау салу түскен күні оны порталда тіркеуден өткізеді және сұрау салуды лицензиялау басқармасы басшысының қарауына портал арқылы бағыттап жібереді;
2) лицензиялау басқармасының басшысы сұрау салу түскен күні орындаушыны белгілейді, соңғының қарауына сұрау салуды портал арқылы бағыттап жіберіп;

3) с момента получения запроса через портал исполнитель рассматривает запрос, осуществляет проверку соответствия услугополучателя установленным квалификационным требованиям, формирует и направляет результат оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя:
при выдаче лицензии - в течение 12 рабочих дней. В случае установления факта неполноты представленных документов результатом оказания государственной услуги является мотивированный отказ в оказании государственной услуги, который формируется в течение 2 рабочих дней с момента регистрации заявления;
при переоформлении лицензии - в течение 8 рабочих дней;
при выдачи дубликата лицензии - в течение 1 рабочего дня;
4) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги:
при выдаче лицензии - в течение 2 рабочих дней. В случае установления факта неполноты представленных документов - в день формирования результата оказания государственной услуги;
при переоформлении лицензии - в течение 2 рабочих дней;
при выдачи дубликата лицензии - в течение 1 рабочего дня.
Результат оказания государственной услуги автоматически направляется в «личный кабинет» услугополучателя.
Приложение
к регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии для занятия
деятельностью по разработке,
производству, ремонту и реализации
специальных технических средств,
предназначенных для проведения
оперативно-розыскных
мероприятий»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной
услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии для занятия деятельностью по разработке,
производству, ремонту и реализации специальных
технических средств, предназначенных для
проведения оперативно-розыскных мероприятий»
Приложение 2
к приказу Председателя
Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан
от 15 сентября 2014 года № 305
Регламент государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
разработку и реализацию (в том числе иную передачу) средств
криптографической защиты информации»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на разработку и реализацию (в том числе иную передачу) средств криптографической защиты информации» (далее - государственная услуга) оказывается Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан (далее - КНБ, услугодатель) на основании Стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на разработку и реализацию (в том числе иную передачу) средств криптографической защиты информации», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2014 года № 600 (далее - Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются Специальной информационной службой КНБ, в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее - портал).

3) орындаушы сұрау салуды портал арқылы алған сәттен бастап сұрау салуды қарайды, көрсетілетін қызметті алушының белгіленген біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді:
лицензия беру кезінде – 12 жұмыс күні ішінде. Ұсынылған құжаттар толық болмау фактісі анықталған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі болып табылады, оны өтініш тіркелген сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде қалыптастырады.
лицензияны қайта ресімдеу кезінде – 8 жұмыс күні ішінде;
лицензияның телнұсқасын беру кезінде – 1 жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды:
лицензия беру кезінде – 2 жұмыс күні ішінде. Ұсынылған құжаттар толық болмау фактісі анықталған жағдайда – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қалыптастырылған күні.
лицензияны қайта ресімдеу кезінде – 2 жұмыс күні ішінде;
лицензияның телнұсқасын беру кезінде – 1 жұмыс күні ішінде.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» автоматты түрде жолданады.
«Жедел iздестiру іс-шараларын жүргiзуге
арналған арнайы техникалық құралдарды әзiрлеу,
өндіру, жөндеу және өткізу жөнiндегi қызметпен
айналысу үшін лицензия беру, оны қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
қосымша
«Жедел iздестiру іс-шараларын жүргiзуге арналған арнайы
техникалық құралдарды әзiрлеу, өндіру, жөндеу және өткізу
жөнiндегi қызметпен айналысу үшін лицензия беру, оны қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет
көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2014 жылғы 15 қыркүйектегі
№ 305 бұйрығына
2-қосымша
Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзiрлеуге және
өткізуге (оның ішінде өзге де беруге) лицензия беру, оны қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзiрлеуге және өткізуге (оның ішінде өзге де беруге) лицензия беру, оны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 мамырдағы № 600 қаулысымен бекітілген «Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзiрлеуге және өткізуге (оның ішінде өзге де беруге) лицензия беру, оны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – ҰҚК, көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштер қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді ҰҚК-нің Арнаулы ақпараттық қызметі жүзеге асырады, оның ішінде www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы.

4) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги:
при выдаче лицензии - в течение 2 рабочих дней. В случае установления факта неполноты представленных документов - в день формирования результата оказания государственной услуги;
при переоформлении лицензии - в течение 2 рабочих дней;
при выдачи дубликата лицензии - в течение 1 рабочего дня.
Результат оказания государственной услуги автоматически направляется в «личный кабинет» услугополучателя.
Приложение
к регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
разработку и реализацию
(в том числе иную передачу) средств
криптографической защиты информации»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
разработку и реализацию (в том числе иную передачу)
средств криптографической защиты информации»
Приложение 3
к приказу Председателя
Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан
от 15 сентября 2014 года № 305
Регламент государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
оказание услуг по выявлению технических каналов утечки
информации и специальных технических средств, предназначенных
для проведения оперативно-розыскных мероприятий»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на оказание услуг по выявлению технических каналов утечки информации и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий» (далее - государственная услуга) оказывается Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан (далее - КНБ, услугодатель) на основании Стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на оказание услуг по выявлению технических каналов утечки информации и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2014 года № 600 (далее - Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются Специальной информационной службой КНБ, в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на оказание услуг по выявлению технических каналов утечки информации и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.

4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне:
лицензия беру кезінде – 2 жұмыс күні ішінде. Ұсынылған құжаттар толық болмау фактісі анықталған жағдайда – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қалыптастырылған күні;
лицензияны қайта ресімдеу кезінде – 2 жұмыс күні ішінде;
лицензияның телнұсқасын беру кезінде – 1 жұмыс күні ішінде қол қояды.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» автоматты түрде жолданады.
«Ақпаратты криптографиялық қорғау
құралдарын әзiрлеуге және өткізуге
(оның ішінде өзге де беруге)
лицензия беру, оны қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
қосымша
«Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзiрлеуге және
өткізуге (оның ішінде өзге де беруге) лицензия беру, оны қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет
көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2014 жылғы 15 қыркүйектегі
№ 305 бұйрығына
3-қосымша
«Ақпарат таралып кететін техникалық арналарды және жедел
iздестiру іс-шараларын жүргiзуге арналған арнайы техникалық
құралдарды анықтау бойынша қызмет көрсетуге лицензия беру,
оны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Ақпарат таралып кететін техникалық арналарды және жедел iздестiру іс-шараларын жүргiзуге арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша қызмет көрсетуге лицензия беру, оны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 мамырдағы № 600 қаулысымен бекітілген «Ақпарат таралып кететін техникалық арналарды және жедел-iздестiру іс-шараларын жүргiзуге арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша қызмет көрсетуге лицензия беру, оны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде негізінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – ҰҚК, көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштер қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді ҰҚК-нің Арнаулы ақпараттық қызметі жүзеге асырады, оның ішінде www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – ақпарат таралып кететін техникалық арналарды және жедел-iздестiру іс-шараларын жүргiзуге арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша қызмет көрсетуге лицензия беру, оны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.

4) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги:
при выдаче лицензии - в течение 2 рабочих дней. В случае установления факта неполноты представленных документов - в день формирования результата оказания государственной услуги;
при переоформлении лицензии - в течение 2 рабочих дней;
при выдачи дубликата лицензии - в течение 1 рабочего дня.
Результат оказания государственной услуги автоматически направляется в «личный кабинет» услугополучателя.
Приложение
к регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
оказание услуг по выявлению
технических каналов утечки
информации и специальных технических
средств, предназначенных для
проведения оперативно-
розыскных мероприятий»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
оказание услуг по выявлению технических каналов утечки
информации и специальных технических средств,
предназначенных для проведения
оперативно-розыскных мероприятий»
Приложение 4
к приказу Председателя
Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан
от 15 сентября 2014 года № 305
Регламент государственной услуги
«Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на
таможенную территорию Таможенного союза и вывоз с таможенной
территории Таможенного союза специальных технических средств,
предназначенных для негласного получения информации»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на таможенную территорию Таможенного союза и вывоз с таможенной территории Таможенного союза специальных технических средств, предназначенных для негласного получения информации» (далее - государственная услуга) оказывается Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан (далее - КНБ, услугодатель) на основании Стандарта государственной услуги «Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на таможенную территорию Таможенного союза и вывоз с таможенной территории Таможенного союза специальных технических средств, предназначенных для негласного получения информации», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2014 года № 600 (далее - Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются Специальной информационной службой КНБ, в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).

4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне:
лицензия беру кезінде – 2 жұмыс күні ішінде. Ұсынылған құжаттар толық болмау фактісі анықталған жағдайда – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қалыптастырылған күні.
лицензияны қайта ресімдеу кезінде – 2 жұмыс күні ішінде;
лицензияның телнұсқасын беру кезінде – 1 жұмыс күні ішінде қол қояды.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» автоматты түрде жолданады.
«Ақпарат таралып кететін техникалық
арналарды және жедел іздестіру іс-шараларын
жүргізуге арналған арнайы техникалық
құралдарды анықтау бойынша қызмет
көрсетуге лицензия беру, оны қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
қосымша
«Ақпарат таралып кететін техникалық арналарды және жедел
iздестiру іс-шараларын жүргiзуге арналған арнайы техникалық
құралдарды анықтау бойынша қызмет көрсетуге лицензия беру,
оны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік
қызмет көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2014 жылғы 15 қыркүйектегі
№ 305 бұйрығына
4-қосымша
«Ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды
Кеден одағының кедендік аумағына әкелуге және Кеден одағының
кедендік аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беретін құжат)
беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды Кеден одағының кедендік аумағына әкелуге және Кеден одағының кедендік аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беретін құжат) беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 мамырдағы № 600 қаулысымен бекітілген «Ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды Кеден одағының кедендік аумағына әкелуге және Кеден одағының кедендік аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беретін құжат) беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – ҰҚК, көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштер қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді ҰҚК-нің Арнаулы ақпараттық қызметі жүзеге асырады, оның ішінде www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған).

3. Результат оказания государственной услуги: выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на таможенную территорию Таможенного союза и вывоз с таможенной территории Таможенного союза специальных технических средств, предназначенных для негласного получения информации, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и иных документов услугополучателя или электронного запроса услугополучателя, предусмотренного в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация заявления в канцелярии услугодателя в день поступления;
2) рассмотрение заявления руководителем управления лицензирования в день поступления;
3) рассмотрение заявления, формирование уведомления о предоставлении образцов специальных технических средств (в случае необходимости) и проекта результата оказания государственной услуги сотрудником управления лицензирования (далее - исполнитель) в течение 13 календарных дней.
Срок предоставления образцов специальных технических средств составляет 5 календарных дней с момента получения услугополучателем соответствующего уведомления (при обращении к услугодателю) или с момента поступления уведомления в «личный кабинет» услугополучателя (при обращении на портал). Данный срок не входит в срок оказания государственной услуги;
4) формирование результата оказания государственной услуги руководителем услугодателя в течение 2 календарных дней;
5) направление результата оказания государственной услуги услугополучателю в день подписания.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с номером и датой регистрации;
2) определение исполнителя по заявлению услугополучателя;
3) готовый проект результата оказания государственной услуги;
4) сформированный результат оказания государственной услуги в виде электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) руководителя услугодателя;
5) сопроводительное письмо в адрес услугополучателя либо отметка в реестре передачи корреспонденции о получении результата оказания государственной услуги (в случае обращения за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе).

3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды Кеден одағының кедендік аумағына әкелуге және Кеден одағының кедендік аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беретін құжат) беру не осы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл жасау тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген өзге де құжаттарын немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұратуын алу мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде түскен күні тіркеу;
2) лицензиялау басқармасының басшысы өтінішті түскен күні қарау;
3) өтінішті лицензиялау басқармасы қызметкерінің (бұдан әрі – орындаушы) қарауы, арнайы техникалық құралдың үлгілерін (қажет болған жағдайда) ұсыну туралы хабарламаны және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын күнтізбелік 13 күн ішінде қалыптастыруы.
Арнайы техникалық құралдың үлгілерін ұсыну мерзімі көрсетілетін қызметті алушы тиісті хабарламаны алған сәттен бастап (көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде) немесе тиісті хабарлама көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» түскен сәттен бастап (портал арқылы жүгінген кезде) күнтізбелік 5 күнді құрайды. Осы мерзім мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін күнтізбелік 2 күн ішінде қалыптастыруы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қол қойылған күні жолдау.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-әрекеттің) нәтижесі, ол келесі рәсімді орындауды бастауға негіз болады:
1) тіркелген өтініш тіркеу нөмірі және күнімен;
2) көрсетілетін қызметті алушының өтініші бойынша орындаушыны белгілеу;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің дайын жобасы.
4) көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат түрінде қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі;
5) көрсетілетін қызметті алушының мекенжайына ілеспе хат не корреспонденцияны беру реестрінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алғаны туралы белгі (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген жағдайда).

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
7. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель управления лицензирования;
4) исполнитель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в день поступления документов проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю управления лицензирования, при этом на заявлении проставляет регистрационный штамп с указанием даты поступления и входящего номера;
2) руководитель управления лицензирования в день поступления документов определяет исполнителя по заявлению услугополучателя;
3) исполнитель с момента получения пакета документов, рассматривает заявление услугополучателя, формирует уведомление о предоставлении образцов специальных технических средств (в случае необходимости) и результат оказания государственной услуги в течение 13 календарных дней.
Срок предоставления образцов специальных технических средств составляет 5 календарных дней с момента получения услугополучателем соответствующего уведомления (при обращении к услугодателю) или с момента поступления уведомления в «личный кабинет» услугополучателя (при обращении на портал). Данный срок не входит в срок оказания государственной услуги;
4) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги в течение 2 календарных дней;
5) результат оказания государственной услуги в день подписания направляется сотрудником канцелярии услугодателя нарочно либо через почту в адрес услугополучателя.
4. Описание порядка взаимодействия и использования
информационных систем в процессе оказания государственной
услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал в виде диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведены в приложении к настоящему регламенту.
Направленный услугополучателем запрос через портал поступает на рассмотрение услугодателю.
Примечание: услугополучатель должен быть зарегистрирован и авторизован на портале.
Услугополучатель для запроса на получение государственной услуги на портале выбирает «Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на таможенную территорию Таможенного союза и вывоз с таможенной территории Таможенного союза специальных технических средств, предназначенных для негласного получения информации». Портал формирует первый шаг подачи запроса, автоматически заполняя данные о услугополучателе.
Услугополучатель заполняет данные в соответствующих окнах:
1) информацию о внешнеторговом договоре (контракте), приложении и (или) дополнении к нему, и (или) ином документе, подтверждающим намерения сторон;
2) техническую документацию на специальные технические средства.
Услугополучатель сохраняет запрос, подписывая его ЭЦП. При отправке запроса через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация о запросе, которая обновляется в ходе его обработки услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) лицензиялау басқармасының басшысы;
4) орындаушы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттар түскен күні алынған құжаттарды тіркеуден өткізеді және лицензиялау басқармасының басшысына қарауға береді, бұл ретте, түскен күні мен кіріс нөмірі көрсетілген тіркеу мөртаңбасы өтінішке қойылады;
2) лицензиялау басқармасының басшысы құжаттар түскен күні көрсетілетін қызметті алушының өтініші бойынша орындаушыны белгілейді;
3) орындаушы құжаттар топтамасын алған сәттен бастап көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды, арнайы техникалық құралдардың үлгілерін (қажет болған жағдайда) ұсыну туралы хабарламаны және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін күнтізбелік 13 күн ішінде қалыптастырады.
Арнайы техникалық құралдың үлгілерін ұсыну мерзімі көрсетілетін қызметті алушы тиісті хабарламаны алған сәттен бастап (көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде) немесе тиісті хабарлама көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» түскен сәттен бастап (портал арқылы жүгінген кезде) күнтізбелік 5 күнді құрайды. Осы мерзім мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне күнтізбелік 2 күн ішінде қол қояды;
5) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қол қойылған күні көрсетілетін қызметті алушыға қолма-қол береді не пошта арқылы мекенжайына жібереді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде өзара іс-қимыл және
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібі мен көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық іс-қимылдар диаграммасы түрінде графикалық нысанда осы регламенттің қосымшасында келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жіберген сұрату көрсетілетін қызметті берушінің қарауына түседі.
Ескертпе: көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркелуі және авторизациялануы тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алуға сұрау салу үшін порталдан «Ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды Кеден одағының кедендік аумағына әкелуге және Кеден одағының кедендік аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беретін құжат) беруді» таңдайды. Портал көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді автоматты түрде толтыра отырып, сұрау салудың бастапқы адымын қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы деректерді тиісті терезелерде толтырады:
1) сыртқы сауда келісім (келісімшарт), оған косымша және (немесе) толықтыру және (немесе) тараптардың ниеттерін растайтын өзге де құжат туралы ақпарат;
2) арнайы техникалық құралға техникалық құжаттама;
Көрсетілетін қызметті алушы сұрау салуды, оған ЭЦҚ қол қоя отырып, сақтайды. Сұрау салу портал арқылы жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинеттен» сұрау салу туралы ақпаратқа қол жетімді болады, көрсетілетін қызметті беруші оны өңдеу барысында ол жаңартылып отырады (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қаралғаны не қараудан бас тарту туралы жауап).

10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя через портал:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в день поступления запроса от услугополучателя производит регистрацию запроса на портале и перенаправляет запрос через портал на рассмотрение руководителю управления лицензирования;
2) руководитель управления лицензирования в день поступления запроса определяет исполнителя путем перенаправления последнему запроса через портал на рассмотрение;
3) с момента получения запроса через портал исполнитель рассматривает запрос, формирует уведомление о предоставлении образцов специальных технических средств (в случае необходимости) и направляет результат оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя в течение 13 календарных дней.
Срок предоставления образцов специальных технических средств составляет 5 календарных дней с момента поступления уведомления в «личный кабинет» услугополучателя. Данный срок не входит в срок оказания государственной услуги;
4) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги в течение 2 календарных дней.
Результат оказания государственной услуги автоматически направляется в «личный кабинет» услугополучателя.
Приложение
к регламенту государственной услуги
«Выдача заключения
(разрешительного документа)
на ввоз на таможенную территорию
Таможенного союза и вывоз с таможенной
территории Таможенного союза специальных
технических средств, предназначенных для
негласного получения информации»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на
таможенную территорию Таможенного союза и вывоз с
таможенной территории Таможенного союза специальных технических
средств, предназначенных для негласного получения информации»
Приложение 5
к приказу Председателя
Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан
от 15 сентября 2014 года № 305
Регламент государственной услуги
«Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на
таможенную территорию Таможенного союза и вывоз с таможенной
территории Таможенного союза шифровальных
(криптографических) средств»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на таможенную территорию Таможенного союза и вывоз с таможенной территории Таможенного союза шифровальных (криптографических) средств» (далее - государственная услуга) оказывается Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан (далее - КНБ, услугодатель) на основании Стандарта государственной услуги «Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на таможенную территорию Таможенного союза и вывоз с таможенной территории Таможенного союза шифровальных (криптографических) средств», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2014 года № 600 (далее - Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются Специальной информационной службой КНБ, в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее - портал).

10. Портал арқылы жүгіну және көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан сұрау салу түскен күні оны порталда тіркеуден өткізеді және сұрау салуды лицензиялау басқармасы басшысының қарауына портал арқылы бағыттап жібереді;
2) лицензиялау басқармасының басшысы сұрау салу түскен күні орындаушыны белгілейді, сонғының қарауына сұрау салуды портал арқылы бағыттап жіберу арқылы;
3) орындаушы құжаттар топтамасын портал арқылы алған сәттен бастап көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды, арнайы техникалық құралдың үлгілерін (қажет болған жағдайда) ұсыну туралы хабарламаны және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін күнтізбелік 13 күн ішінде қалыптастырады.
Арнайы техникалық құралдың үлгілерін ұсыну мерзімі тиісті хабарлама көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» түскен сәттен бастап күнтізбелік 5 күнді құрайды. Осы мерзім мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне күнтізбелік 2 күн ішінде қол қояды.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» автоматты түрде жолданады.
«Ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы
техникалық құралдарды Кеден одағының
кедендік аумағына әкелуге және Кеден
одағының кедендік аумағынан әкетуге
қорытынды (рұқсат беретін құжат) беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
қосымша
«Ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды
Кеден одағының кедендік аумағына әкелуге және Кеден одағының
кедендік аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беретін құжат)
беру» мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2014 жылғы 15 қыркүйектегі
№ 305 бұйрығына
5-қосымша
«Шифрлау (крифтографиялық) құралдарын Кеден одағының кедендік
аумағына әкелуге және Кеден одағының кедендік аумағынан әкетуге
(рұқсат беретін құжат) қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Шифрлау (крифтографиялық) құралдарын Кеден одағының кедендік аумағына әкелуге және Кеден одағының кедендік аумағынан әкетуге (рұқсат беретін құжат) қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 мамырдағы № 600 қаулысымен бекітілген «Шифрлау (крифтографиялық) құралдарын Кеден одағының кедендік аумағына әкелуге және Кеден одағының кедендік аумағынан әкетуге (рұқсат беретін құжат) қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – ҰҚК, көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштер қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді ҰҚК-нің Арнаулы ақпараттық қызметі жүзеге асырады, оның ішінде www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы.

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги: выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на таможенную территорию Таможенного союза и вывоз с таможенной территории Таможенного союза шифровальных (криптографических) средств либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и иных документов услугополучателя или электронного запроса услугополучателя, предусмотренного в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация заявления в канцелярии услугодателя в день поступления;
2) рассмотрение заявления руководителем управления лицензирования в день поступления;
3) рассмотрение заявления, формирование уведомления о предоставлении образцов шифровального средства (в случае необходимости) и проекта результата оказания государственной услуги сотрудником управления лицензирования (далее - исполнитель) в течение 13 календарных дней.
Срок предоставления образцов шифровального средства составляет 5 календарных дней с момента получения услугополучателем соответствующего уведомления (при обращении к услугодателю) или с момента поступления уведомления в «личный кабинет» услугополучателя (при обращении на портал). Данный срок не входит в срок оказания государственной услуги;
4) формирование результата оказания государственной услуги руководителем услугодателя в течение 2 календарных дней;
5) направление результата оказания государственной услуги услугополучателю в день подписания.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с номером и датой регистрации;
2) определение исполнителя по заявлению услугополучателя;
3) готовый проект результата оказания государственной услуги;
4) сформированный результат оказания государственной услуги в виде электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) руководителя услугодателя;
5) сопроводительное письмо в адрес услугополучателя либо отметка в реестре передачи корреспонденции о получении результата оказания государственной услуги (в случае обращения за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе).

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – шифрлау (крифтографиялық) құралдарын Кеден одағының кедендік аумағына әкелуге және Кеден одағының кедендік аумағынан әкетуге (рұқсат беретін құжат) қорытынды беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл жасау тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген өзге де құжаттарын немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұратуын алу мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде түскен күні тіркеу;
2) лицензиялау басқармасының басшысы өтінішті түскен күні қарауы;
3) өтінішті лицензиялау басқармасы қызметкерінің (бұдан әрі – орындаушы) қарауы, шифрлау құралдың үлгілерін (қажет болған жағдайда) ұсыну туралы хабарламаны және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын күнтізбелік 13 күн ішінде қалыптастыруы.
Шифрлау құралдың үлгілерін ұсыну мерзімі көрсетілетін қызметті алушы тиісті хабарламаны алған сәттен бастап (көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде) немесе тиісті хабарлама көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» түскен сәттен бастап (портал арқылы жүгінген кезде) күнтізбелік 5 күнді құрайды. Осы мерзім мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін күнтізбелік 2 күн ішінде қалыптастыруы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қол қойылған күні жолдау.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-әрекеттің) нәтижесі, ол келесі рәсімді орындауды бастауға негіз болады:
1) тіркелген өтініш тіркеу нөмірі және күнімен;
2) көрсетілетін қызметті алушының өтініші бойынша орындаушыны белгілеу;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің дайын жобасы.
4) көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат түрінде қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі;
5) көрсетілетін қызметті алушының мекенжайына ілеспе хат не корреспонденцияны беру реестрінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алғаны туралы белгі (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген жағдайда).

10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя через портал:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в день поступления запроса от услугополучателя производит регистрацию запроса на портале и перенаправляет запрос через портал на рассмотрение руководителю управления лицензирования;
2) руководитель управления лицензирования в день поступления запроса определяет исполнителя путем перенаправления последнему запроса через портал на рассмотрение;
3) с момента получения запроса через портал исполнитель рассматривает запрос, формирует уведомление о предоставлении образцов шифровального средства (в случае необходимости) и направляет результат оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя в течение 13 календарных дней.
Срок предоставления образцов шифровального средства составляет 5 календарных дней с момента поступления уведомления в «личный кабинет» услугополучателя. Данный срок не входит в срок оказания государственной услуги;
4) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги в течение 2 календарных дней.
Результат оказания государственной услуги автоматически направляется в «личный кабинет» услугополучателя.
Приложение
к регламенту государственной услуги
«Выдача заключения
(разрешительного документа)
на ввоз на таможенную территорию
Таможенного союза и вывоз с таможенной
территории Таможенного союза шифровальных
(криптографических) средств»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на
таможенную территорию Таможенного союза и вывоз с
таможенной территории Таможенного союза шифровальных
(криптографических) средств»
Приложение 6
к приказу Председателя
Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан
от 15 сентября 2014 года № 305
Регламент государственной услуги
«Проведение технического исследования на предмет отнесения
товаров к средствам криптографической защиты информации и
специальным техническим средствам, предназначенным для
проведения оперативно-розыскных мероприятий»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Проведение технического исследования на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий» (далее - государственная услуга) оказывается Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан (далее - КНБ, услугодатель) на основании Стандарта государственной услуги «Проведение технического исследования на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2014 года № 600 (далее - Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются Специальной информационной службой КНБ, в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее - портал).

10. Портал арқылы жүгіну және көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан сұрау салу түскен күні оны порталда тіркеуден өткізеді және сұрау салуды лицензиялау басқармасы басшысының қарауына портал арқылы бағыттап жібереді;
2) лицензиялау басқармасының басшысы сұрау салу түскен күні орындаушыны белгілейді, сонғының қарауына сұрау салуды портал арқылы бағыттап жіберу арқылы;
3) орындаушы құжаттар топтамасын портал арқылы алған сәттен бастап көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды, шифрлау құралдың үлгілерін (қажет болған жағдайда) ұсыну туралы хабарламаны және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін күнтізбелік 13 күн ішінде қалыптастырады.
Шифрлау құралының үлгілерін ұсыну мерзімі тиісті хабарлама көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» түскен сәттен бастап күнтізбелік 5 күнді құрайды. Осы мерзім мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне күнтізбелік 2 күн ішінде қол қояды.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» автоматты түрде жолданады.
«Шифрлау (крифтографиялық) құралдарын
Кеден одағының кедендік аумағына әкелуге
және Кеден одағының кедендік аумағынан әкетуге
(рұқсат беретін құжат) қорытынды беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
қосымша
«Шифрлау (крифтографиялық) құралдарын Кеден одағының кедендік
аумағына әкелуге және Кеден одағының кедендік аумағынан әкетуге
(рұқсат беретін құжат) қорытынды беру» мемлекеттік қызмет
көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2014 жылғы 15 қыркүйектегі
№ 305 бұйрығына
6-қосымша
«Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және
жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу
жүргізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 мамырдағы № 600 қаулысымен бекітілген «Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – ҰҚК, көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштер қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді ҰҚК-нің Арнаулы ақпараттық қызметі жүзеге асырады, оның ішінде www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы.

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача заключения по техническому исследованию на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и иных документов услугополучателя или электронного запроса услугополучателя, предусмотренного в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация заявления в канцелярии услугодателя в день поступления;
2) рассмотрение заявления руководителем управления лицензирования в день поступления;
3) рассмотрение заявления, формирование уведомления о предоставлении образца товара (в случае необходимости) и проекта результата оказания государственной услуги сотрудником управления лицензирования (далее - исполнитель):
в течение 5 рабочих дней (в случае отсутствия необходимости предоставления образца товара);
в течение 30 календарных дней со дня предоставления образца товара (в случае необходимости предоставления образца товара).
Срок предоставления образца товара составляет 5 календарных дней с момента получения услугополучателем соответствующего уведомления (при обращении к услугодателю) или с момента поступления уведомления в «личный кабинет» услугополучателя (при обращении на портал);
4) формирование результата оказания государственной услуги руководителем услугодателя в день формирования проекта результата оказания государственной услуги;
5) направление результата оказания государственной услуги услугополучателю в день подписания.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с номером и датой регистрации;
2) определение исполнителя по заявлению услугополучателя;
3) готовый проект результата оказания государственной услуги;
4) сформированный результат оказания государственной услуги в виде электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) руководителя услугодателя;

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу бойынша қорытынды беру.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл жасау тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген өзге де құжаттарын немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұратуын алу мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде түскен күні тіркеу;
2) лицензиялау басқармасының басшысы өтінішті түскен күні қарау;
3) өтінішті лицензиялау басқармасының қызметкері (бұдан әрі – орындаушы) қарау, тауардың үлгісін (қажет болған жағдайда) ұсыну туралы хабарламаны және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын қалыптастыру:
5 жұмыс күні ішінде (тауар үлгісін ұсыну қажет болмаған жағдайда);
тауар үлгісін ұсынған күннен бастап күнтізбелік 30 жұмыс күні ішінде (тауардың үлгісін ұсыну қажет болған жағдайда);
Тауар үлгісін ұсыну мерзімі көрсетілетін қызметті алушы тиісті хабарламаны алған сәттен бастап (көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде) немесе тиісті хабарлама көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» түскен сәттен бастап (портал арқылы жүгінген кезде) күнтізбелік 5 күнді құрайды;
4) көрсетілетін қызметті беруші басшысының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жобасы қалыптастырылған күні қалыптастыруы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қол қойылған күні жолдау.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-әрекеттің) нәтижесі, ол келесі рәсімді орындауды бастауға негіз болады:
1) тіркелген өтініш тіркеу нөмірі және күнімен;
2) көрсетілетін қызметті алушының өтініші бойынша орындаушыны белгілеу;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің дайын жобасы.
4) көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат түрінде қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі;

10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя через портал:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в день поступления запроса от услугополучателя производит регистрацию запроса на портале и перенаправляет запрос через портал на рассмотрение руководителю управления лицензирования;
2) руководитель управления лицензирования в день поступления запроса определяет исполнителя путем перенаправления последнему запроса через портал на рассмотрение;
3) с момента получения запроса через портал исполнитель рассматривает запрос, формирует уведомление о предоставлении образца товара (в случае необходимости) и направляет результат оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя:
в течение 5 рабочих дней (в случае отсутствия необходимости предоставления образца товара);
в течение 30 календарных дней со дня предоставления образца товара (в случае необходимости предоставления образца товара).
Срок предоставления образца товара составляет 5 календарных дней с момента поступления уведомления в «личный кабинет» услугополучателя;
4) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги в день формирования результата оказания государственной услуги.
Результат оказания государственной услуги автоматически направляется в «личный кабинет» услугополучателя.
Приложение
к регламенту государственной услуги
Проведение технического исследования на предмет
отнесения товаров к средствам криптографической
защиты информации и специальным техническим
средствам, предназначенным для проведения
оперативно-розыскных мероприятий»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Проведение технического исследования на предмет
отнесения товаров к средствам криптографической защиты
информации и специальным
техническим средствам, предназначенным для проведения
оперативно-розыскных мероприятий»
Приложение 7
к приказу Председателя
Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан
от 15 сентября 2014 года № 305
Регламент государственной услуги
«Регистрация нотификаций о характеристиках товаров (продукции),
содержащих шифровальные (криптографические) средства»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация нотификаций о характеристиках товаров (продукции), содержащих шифровальные (криптографические) средства» (далее - государственная услуга) оказывается Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан (далее - КНБ, услугодатель) на основании Стандарта государственной услуги «Регистрация нотификаций о характеристиках товаров (продукции), содержащих шифровальные (криптографические) средства», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2014 года № 600 (далее - Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются Специальной информационной службой КНБ, в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее — портал).

10. Портал арқылы жүгіну және көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан сұрау салу түскен күні оны порталда тіркеуден өткізеді және сұрау салуды лицензиялау басқармасы басшысының қарауына портал арқылы бағыттап жібереді;
2) лицензиялау басқармасы басшысы сұрау салу түскен күні орындаушыны белгілейді, сонғының қарауына сұрау салуды портал арқылы бағыттап жіберу арқылы;
3) орындаушы құжаттар топтамасын алған сәттен бастап көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды, тауардың үлгісін (қажет болған жағдайда) ұсыну туралы хабарламаны және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастырады:
5 жұмыс күні ішінде (тауардың үлгісін ұсыну қажет болмаған жағдайда);
тауардың үлгісін ұсынған күннен бастап күнтізбелік 30 жұмыс күні ішінде (тауардың үлгісін ұсыну қажет болған жағдайда);
Тауардың үлгісін ұсыну мерзімі тиісті хабарлама көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» түскен сәттен бастап күнтізбелік 5 күнді құрайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қалыптастырылған күні қол қояды;
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» автоматты түрде жолданады.
«Тауарларды ақпаратты криптографиялық
қорғау құралдарына және жедел іздестіру
іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан
техникалық зерттеу жүргізу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
қосымша
Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және
жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу
жүргізу» мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесінің
анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2014 жылғы 15 қыркүйектегі
№ 305 бұйрығына
7-қосымша
«Шифрлау (криптографиялық) құралдарын қамтитын тауарлардың
(өнімдердің) сипаттамасы туралы нотификацияларды тіркеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Шифрлау (криптографиялық) құралдарын қамтитын тауарлардың (өнімдердің) сипаттамасы туралы нотификацияларды тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 мамырдағы № 600 қаулысымен бекітілген «Шифрлау (криптографиялық) құралдарын қамтитын тауарлардың (өнімдердің) сипаттамасы туралы нотификацияларды тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – ҰҚК, көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштер қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді ҰҚК-нің Арнаулы ақпараттық қызметі жүзеге асырады, оның ішінде www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы.

1) нотификацию установленной формы;
2) нотификацию в формате *.xls;
3) информацию о документе, предусмотренном абзацем шестым пункта 9 Стандарта.
Услугополучатель сохраняет запрос, подписывая его ЭЦП. При отправке запроса через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация о запросе, которая обновляется в ходе его обработки услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур(действий) услугодателя через портал:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в день поступления запроса от услугополучателя производит регистрацию запроса на портале и перенаправляет запрос через портал на рассмотрение руководителю управления лицензирования;
2) руководитель управления лицензирования в день поступления запроса определяет исполнителя путем перенаправления последнему запроса через портал на рассмотрение;
3) с момента получения запроса через портал исполнитель рассматривает запрос, формирует уведомление о предоставлении услугодателю документа, предусмотренного абзацем шестым пункта 9 Стандарта, и направляет результат оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя в течение 10 рабочих дней.
Срок предоставления документа, предусмотренного абзацем шестым пункта 9 Стандарта, составляет 3 рабочих дня с момента поступления уведомления в «личный кабинет» услугополучателя;
4) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги в день формирования результата оказания государственной услуги.
Результат оказания государственной услуги автоматически направляется в «личный кабинет» услугополучателя.
Приложение
к регламенту государственной услуги
«Регистрация нотификаций о характеристиках
товаров (продукции), содержащих
шифровальные (криптографические) средства»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Регистрация нотификаций о характеристиках товаров
(продукции), содержащих шифровальные (криптографические)
средства»

1) белгіленген нысандағы нотификацияны;
2) *.xls. пішіндегі нотификацияны;
3) Стандарттың 9-тармағы алтыншы абзацында қарарстырылған құжат туралы ақпаратты.
Көрсетілетін қызметті алушы сұрау салуды, оған ЭЦҚ қол қоя отырып, сақтайды. Сұрау салу портал арқылы жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинеттен» сұрау салу туралы ақпаратқа қол жетімді болады, көрсетілетін қызметті беруші оны өңдеу барысында ол жаңартылып отырады (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қаралғаны не қараудан бас тарту туралы жауап).
10. Портал арқылы жүгіну және көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан сұрау салу түскен күні оны порталда тіркеуден өткізеді және сұрау салуды лицензиялау басқармасы басшысының қарауына портал арқылы бағыттап жібереді;
2) лицензиялау басқармасының басшысы сұрау салу түскен күні орындаушыны, сонғының қарауына сұрау салуды портал арқылы бағыттап жіберу арқылы белгілейді;
3) сұрау салуды порталдан алған сәттен бастап лицензиялау басқармасының қызметкері сұрау салуды қарайды, көрсетілетін қызметті берушіге Стандарттың 9-тармағы алтыншы абзацында қарарстырылған құжатты ұсыну туралы хабарламаны қалыптастырады және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға 10 жұмыс күні ішінде жібереді.
Стандарттың 9-тармағы алтыншы абзацында қарарстырылған құжатты ұсыну мерзімі хабарлама көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» түскен сәттен бастап 3 жұмыс күнін құрайды.
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қалыптастырылған күні мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды;
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» автоматты түрде жолданады.
«Шифрлау (криптографиялық) құралдарын
қамтитын тауарлардың (өнімдердің) сипаттамасы
туралы нотификацияларды тіркеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
қосымша
«Шифрлау (криптографиялық) құралдарын қамтитын тауарлардың
(өнімдердің) сипаттамасы туралы нотификацияларды тіркеу»
мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы