Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере социальной защиты
Постановление Кызылординского областного акимата от 21 мая 2014 года N 590. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 27 июня 2014 года за N 4710. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 13 ноября 2014 года N 759
Сноска. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 13.11.2014 N 759 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
регламент государственной услуги "Регистрация и постановка на учет безработных граждан";
регламент государственной услуги "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений";
регламент государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам";
регламент государственной услуги "Оформление документов инвалидам для предоставления им протезно-ортопедической помощи";
регламент государственной услуги "Оформление документов инвалидам для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами"
регламент государственной услуги "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет";
регламент государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи";
регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху";
регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски";
регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением";
регламент государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)";
регламент государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому";
регламент государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов";
регламент государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости";
регламент государственной услуги "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива";
регламент государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи";
регламент государственной услуги "Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому";
регламент государственной услуги "Выдача, переоформление и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы";
регламент государственной услуги "Присвоение статуса оралмана".

Әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қызылорда облыстық әкімдігінің 2014 жылғы 21 мамырдағы N 590 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 27 маусымда N 4710 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облыстық әкімдігінің 2014 жылғы 13 қарашадағы N 759 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облыстық әкімдігінің 13.11.2014 N 759 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
"Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
"Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет регламенті;
"Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
"Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
"Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
"Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
"Мүгедектерге кресло-арбалар беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
"Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
"Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
"Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
"Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
"Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
"Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
"Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
"Оралман мәртебесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.

2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Кызылординской области Годунову Н.Н.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования, но не ранее введения в действие постановления Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года N 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения".
Аким Кызылординской области
К.Кушербаев
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской области
от "21" мая 2014 года N 590
Регламент государственной услуги "Регистрация и постановка на учет безработных граждан"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: отделы занятости и социальных программ районов и города областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Кызылординской области, его отделы и отделения (далее – Центр);
3) веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – уведомление о регистрации и постановке на учет в качестве безработного в бумажном или электронном виде (далее – уведомление).
4. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) и услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: предоставление услугополучателем удостоверяющего личность документа услугодателю либо в Центр.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
1) услугополучатель предоставляет услугодателю документы согласно пункта 9 стандарта государственной услуги "Регистрация и постановка на учет безработных граждан" (далее - стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года N 217;
2) исполнитель рассматривает документы, заносит персональные данные услугополучателя в автоматизированную систему "Рынок труда" в качестве безработного, подготавливает и предоставляет уведомление руководителю услугодателя (в течение четырех рабочих дней);
исполнитель получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.

2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің орынбасары Н. Н. Годуноваға жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысы қолданысқа енгізілгеннен бұрын емес.
Қызылорда облысының әкімі
Қ. Көшербаев
Қызылорда облысы әкімдігінің
2014 жылғы "21" мамырдағы
№ 590 қаулысымен бекітілген
"Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қызылорда облысы бойынша филиалы, оның бөлімдері мен бөлімшелері (бұдан әрі - Орталық);
3) www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – қағаз немесе электрондық түрде жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама).
4. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге және Орталыққа жеке басын куәландыратын құжат ұсынуы.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін әрбір іс-қимылдың мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) орындаушы құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушының жеке мәліметтерін "Еңбек нарығы" автоматтандырылған жүйесіне жұмыссыз ретінде енгізеді, хабарламаны әзірлейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (төрт жұмыс күні ішінде);
орындаушы егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады;

3) руководитель услугодателя подписывает и направляет уведомление исполнителю (не более пятнадцати минут);
4) исполнитель регистрирует и выдает уведомление услугополучателю (не более пятнадцати минут).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) и услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников), услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель услугодателя;
2) исполнитель;
3) работник Центра;
4) работник накопительного отдела Центра;
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
9. Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании услуги через Центр:
1) услугополучатель предоставляет документы в Центр согласно пункта 9 стандарта;
2) работник Центра регистрирует документы, выдает расписку с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы, либо в случае предоставления неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта выдает расписку об отказе в приеме документов (не более пятнадцати минут);
работник Центра получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
3) работник накопительного отдела Центра перенаправляет документы услугодателю (в течение одного рабочего дня);
4) исполнитель регистрирует документы, подготавливает и предоставляет уведомление руководителю услугодателя (в течение двух рабочих дней);
5) руководитель услугодателя подписывает и направляет уведомление исполнителю (не более пятнадцати минут);

3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарламаға қол қояды және орындаушыға жолдайды (он бес минуттан аспайды);
4) орындаушы хабарламаны тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді (он бес минуттан аспайды).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара байланыс тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
2) орындаушы;
3) Орталық қызметкері;
4) Орталықтың жинақтау бөлімінің қызметкері.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
9. Әрбір іс-қимылдың (рәсімдердің) өтуіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
10. Қызметті Орталық арқылы көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының әрекеттерінің (іс-қимылдарының) кезектілігі мен жүгіну тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы Орталыққа стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) Орталық қызметкері құжаттарды тіркейді, тіркеу күні мен мемлекеттік қызметті алу күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген қолхат немесе стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді (он бес минуттан аспайды);
Орталық қызметкері мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады;
3) Орталықтың жинақтау бөлімінің қызметкері құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге қайта жолдайды (бір жұмыс күні ішінде);
4) орындаушы құжаттарды тіркейді, хабарламаны әзірлейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (екі жұмыс күні ішінде);
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарламаға қол қояды және орындаушыға жолдайды (он бес минуттан аспайды);

6) исполнитель регистрирует и направляет уведомление в Центр (в течение одного рабочего дня);
7) работник Центра регистрирует и выдает уведомление услугополучателю (не более пятнадцати минут).
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании услуги через портал:
1) услугополучатель регистрируется на портале и направляет заявление в форме электронного документа, удостоверенное электронно-цифровой подписью услугополучателя (далее – ЭЦП) и документы, согласно пункта 9 стандарта;
2) исполнитель принимает электронное заявление и документы, в "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление–отчет о принятии документов с указанием даты и времени получения результата государственной услуги (не более пятнадцати минут);
3) после принятия электронного заявления и документов действия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги осуществляются в соответствии с подпунктами 2, 3 пункта 6 настоящего регламента (в течение 4 рабочих дней);
4) исполнитель регистрирует результат оказания государственной услуги и направляет в "личный кабинет" услугополучателя (либо его представителя по доверенности) (не более пятнадцати минут).
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги в графической форме, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
12. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководитель услугодателя и Центра (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
13. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 3 стандарта.
14. Номер контактного телефона для получения информации об услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалования) их качества: 8 (7242) 26-38-20, единого контакт-центра: (1414).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Регистрация и постановка на учет безработных граждан"
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя к услугодателю
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование структурных подразделений
Исполнитель
Руководитель услугодателя
Исполнитель
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
регистрирует документы, заносит персональные данные услугополучателя в автоматизированную систему "Рынок труда" в качестве безработного, подготавливает уведомление
подписывает уведомление
регистрирует уведомление
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
предоставляет уведомление руководителю услугодателя
направляет уведомление исполнителю
выдает уведомление услугодателю
5
Срок исполнения
в течение 4 рабочих дней
не более 15 минут
не более 15 минут
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя в Центр
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование структурных подразделений
Работник Центра
Работник накопительного отдела Центра
Исполнитель
Руководитель услугодателя
Исполнитель
Работник Центра
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
регистрирует документы, выдает услугополучателю расписку о приеме документов либо об отказе в приеме документов
перенаправляет документы услугодателю
регистрирует документы и подготавливает уведомление
подписывает уведомление
регистрирует уведомление
регистрирует уведомление
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
направляет документы сотруднику накопительного отдела
предоставляет уведомление руководителю услугодателя
направляет уведомление исполнителю
направляет уведомление в Центр
выдает уведомление услугополучателю
5
Срок исполнения
не более 15 минут
в течение 1 рабочего дня
в течение 2 рабочих дней
не более 15 минут
в течение 1 рабочего дня
не более 15 минут
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Регистрация и постановка на учет безработных граждан"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя к услугодателю
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя в Центр
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Регистрация и постановка на учет безработных граждан"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской области
от "21" мая 2014 года N 590
Регламент государственной услуги "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений"

6) орындаушы хабарламаны тіркейді және Орталыққа жолдайды (бір жұмыс күні ішінде);
7) Орталық қызметкері хабарламаны тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді (он бес минуттан аспайды).
11. Қызметті портал арқылы көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының әрекеттерінің (іс-қимылдарының) кезектілігі мен жүгіну тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркелуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті алушының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған өтініш пен стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды жолдайды;
2) орындаушы электрондық өтініш пен құжаттарды қабылдайды, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" құжаттардың қабылданғаны туралы және мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күні көрсетілген хабарлама-есеп жолданады (он бес минуттан аспайды);
3) электрондық өтініш пен құжаттарды қабылданғаннан кейін мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы осы регламенттің 6-тармағының 2, 3-тармақшаларына сәйкес жүзеге асырылады (төрт жұмыс күні ішінде);
4) орындаушы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін тіркейді және көрсетілген қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды (он бес минуттан аспайды).
Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған графикалық нысандағы ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
12. Көрсетілетін қызметті берушінің және Орталықтың басшылары (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге жауапты тұлғалар болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапкершілікте болады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
14. Қызмет көрсету жөнінде ақпарат алуға, сондай-ақ, оның сапасын бағалау (оның ішінде шағымдану) қажет болған жағдайда ақпарат алу үшін байланыс телефонының нөмірі: 8 (7242) 26-38-20, бірыңғай байланыс орталығы (1414).
"Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
1
Iс-қимыл нөмірі (барысы, жұмыстар ағыны)
1
2
3
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Орындаушы
3
Iс-әрекеттердің (үдерiстiң,
рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушының жеке мәліметтерін "Еңбек нарығы" автоматтандырылған жүйесіне жұмыссыз ретінде енгізеді, хабарлама әзірлейді
хабарламаға қол қояды
хабарламаны тіркейді
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешiм)
хабарламаны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
хабарламаны орындаушыға жолдайды
хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға береді
5
Орындалу мерзiмi
4 жұмыс күні ішінде
15 минуттан аспайды
15 минуттан аспайды
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы Орталыққа жүгінген кезде:
1
Iс- әрекеттердің (барысы,
жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
4
5
6
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Орталық қызметкері
Орталықтың жинақтау бөлімінің қызметкері
Орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Орындаушы
Орталық қызметкері
3
Iс-әрекеттердің (үдерiстiң,
рәсiмнiң, операцияның)
атауы және олардың сипаттамасы
құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға құжаттардың қабылдағаны туралы немесе құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге қайта жолдайды
құжаттарды тіркейді және хабарлама әзірлейді
хабарламаға қол қояды
хабарламаны тіркейді
хабарламаны тіркейді
4
Аяқталу нысаны (деректер,
құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешiм)
құжаттарды жинақтау бөлімінің қызметкеріне жолдайды
хабарламаны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
хабарламаны орындаушыға жолдайды
хабарламаны Орталыққа жолдайды
хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға береді
5
Орындалу мерзiмi
15 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде
2 жұмыс күні ішінде
15 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде
15 минуттан аспайды
"Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2–қосымша
Әрбір іс-қимылдың (рәсімдердің) өтуіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
Әрбір іс-қимылдың (рәсімдердің) өтуіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы
Көрсетілетін қызметті алушы Орталыққа жүгінген кезде:
"Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған графикалық нысандағы ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Қызылорда облысы әкімдігінің
2014 жылғы "21" мамырдағы
№ 590 қаулысымен бекітілген
"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: отделы занятости и социальных программ районов и города областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) филиал республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Кызылординской области, его отделы и отделения (далее - Центр).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
Результат оказания государственной услуги:
у услугодателя или в Центре:
1) решение о признании граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее - решение);
2) выдача удостоверения или его дубликата;
в государственном центре выплаты пенсий (далее – ГЦВП):
1) выплата компенсации путем перечисления на лицевые счета услугополучателей;
2) выплата компенсации путем перечисления на контрольные счета наличности временного размещения денег физических и юридических лиц услугополучателей, отбывающим наказание в местах лишения свободы (далее - выплата компенсации).
4. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) и услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основание для начала процедур (действий) по оказанию государственной услуги: предоставление услугополучателем услугодателю либо в Центр заявления (заявлений) по формам согласно приложениям 1 и (или) 2 к стандарту государственной услуги "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений" (далее – стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года N 217.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
при регистрации и учете граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплате единовременной государственной денежной компенсации:
1) услугополучатель предоставляет услугодателю документы согласно пункта 9 стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы, выдает услугополучателю талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более пятнадцати минут);
сотрудник канцелярии получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.

1. Жалпы ережелер
1. Қызмет берушінің атауы: аудандардың, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қызылорда облысы бойынша филиалы, оның бөлімдері мен бөлімшелері (бұдан әрі – Орталық) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
көрсетілетін қызметті берушіде немесе Орталықта:
1) Қазақстан Республикасының азаматтарын Семей ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендер деп тану туралы шешім (бұдан әрі - шешім);
2) куәлікті немесе оның телнұсқасын беру;
Зейнетақы төлеу мемлекеттік орталығында (бұдан әрі - ЗТМО):
1) көрсетілетін қызметті алушының дербес шотына аудару арқылы өтемақы төлеу;
2) бас бостандығынан айыру орындарында жазасын өтеп жүрген көрсетілетін қызметті алушыларға жеке және заңды тұлғалардың ақшасын уақытша орналастыру қолма-қол ақшаны бақылау шоттарына қаражатты аудару арқылы өтемақы төлеу (бұдан әрі - өтемақы төлеу).
4. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге не Орталыққа Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 1 және (немесе) 2-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша өтініш (өтініштер) ұсынуы.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындаудың ұзақтығы:
Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу кезінде:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға тіркелу және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (он бес минуттан аспайды);
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады;

3) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю (не более пятнадцати минут);
4) исполнитель рассматривает документы и предоставляет на рассмотрение специальной комиссии (в течение двух рабочих дней);
5) специальная комиссия рассматривает документы, проверяет факт выплаты компенсации (невыплаты), принимает решение о регистрации услугополучателя (отказ в регистрации), направляет документы и решение специальной комиссии услугодателю (в течение девяти рабочих дней);
6) исполнитель выдает копию решения услугополучателю и на основании решения специальной комиссии составляет список, направляет документы и решение специальной комиссии в районные (городские) отделения ГЦВП (в течение двух рабочих дней);
7) сотрудник ГЦВП рассматривает документы, готовит проект решения о назначении выплаты и направляет в уполномоченный орган по назначению выплаты (департамент по контролю и социальной защите Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по Кызылординской области) (далее - уполномоченный орган)) (в течение двух рабочих дней);
8) сотрудник уполномоченного органа регистрирует документы, принимает решение о назначении выплаты и направляет документы в ГЦВП (в течение пяти рабочих дней);
9) сотрудник ГЦВП на основании принятых документов и решения производит выплату компенсации.
При выдаче удостоверения или его дубликата:
1) услугополучатель предоставляет услугодателю документы согласно пункта 9 стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы, выдает услугополучателю талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более пятнадцати минут);
сотрудник канцелярии получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
3) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю (не более пятнадцати минут);
4) исполнитель рассматривает документы и предоставляет на рассмотрение специальной комиссии (в течение одного рабочего дня);
5) специальная комиссия рассматривает документы, подготавливает удостоверение и направляет услугодателю (в течение двух рабочих дней);

3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыға жолдайды (он бес минуттан аспайды);
4) орындаушы құжаттарды қарайды және арнайы комиссияның қарауына ұсынады (екі жұмыс күні ішінде);
5) арнайы комиссия құжаттарды қарайды, көрсетілетін қызметті алушыға өтемақының төлену (төленбеу) фактісін тексереді, көрсетілетін қызметті алушыны тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы шешім қабылдайды, құжаттарды және арнайы комиссияның шешімін көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (тоғыз жұмыс күні ішінде);
6) орындаушы шешімді көрсетілетін қызметті алушыға береді және арнайы комиссия шешімінің негізінде тізім жасайды, құжаттарды және арнайы комиссияның шешімін ЗТМО-ның аудандық (қалалық) бөлімшелеріне жолдайды (екі жұмыс күні ішінде);
7) ЗТМО қызметкері құжаттарды тіркейді, өтемақы тағайындау туралы шешімнің жобасын дайындайды және өтемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органға (Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің Қызылорда облысы бойынша бақылау және әлеуметтік қорғау департаментіне) (бұдан әрі – уәкілетті орган)) жолдайды (екі жұмыс күні ішінде);
8) уәкілетті орган қызметкері құжаттарды тіркейді, өтемақы тағайындау туралы шешім қабылдайды және құжаттарды ЗТМО-ға жолдайды (бес жұмыс күні ішінде);
9) ЗТМО қызметкері қабылданған құжаттар мен шешімінің негізінде өтемақы төлеуді жүргізеді.
Куәлікті немесе оның телнұсқасын беру кезінде:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға тіркеу және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (он бес минуттан аспайды);
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыға жолдайды (он бес минуттан аспайды);
4) орындаушы құжаттарды қарайды және арнайы комиссияның қарауына ұсынады (бір жұмыс күні ішінде);
5) арнайы комиссия құжаттарды қарайды, куәлік дайындайды және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (екі жұмыс күні ішінде);

6) исполнитель регистрирует и выдает удостоверение услугополучателю (не более пятнадцати минут).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) и услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень услугодателя, структурных подразделений (работников), которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) исполнитель;
4) специальная комиссия;
5) сотрудник ГЦВП;
6) сотрудник уполномоченного органа.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложении 1 к настоящему регламенту.
9. Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании услуги через Центр.
При регистрации и учете граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне:
1) услугополучатель предоставляет в Центр документы согласно пункта 9 стандарта;
2) работник Центра услугодателя регистрирует документы, выдает услугополучателю расписку с указанием перечня принятых документов, фамилии, имени и отчества (при наличии) работника Центра, принявшего заявление, даты и времени подачи заявления либо в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, выдает расписку об отказе в приеме документов;
работник Центра получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
3) работник накопительного отдела Центра перенаправляет документы услугодателю (в течение одного рабочего дня);
4) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более пятнадцати минут);

6) орындаушы куәлікті тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді (он бес минуттан аспайды).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) орындаушы;
4) арнайы комиссия;
5) ЗТМО қызметкері;
6) уәкілетті орган қызметкері.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы осы регламенттің 1–қосымшасында келтірілген.
9. Әрбір іс-қимылдың (рәсімдердің) өтуіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
10. Қызметті Орталық арқылы көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының әрекеттерінің (іс-қимылдарының) кезектілігі мен жүгіну тәртібінің сипаттамасы.
Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу кезінде:
1) көрсетілетін қызметті алушы Орталыққа стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) Орталық қызметкері құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға құжаттардың тізбесі, өтінішті қабылдаған Орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде), өтінішті берген күні және уақыты көрсетілген қолхат береді немесе стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді (он бес минуттан аспайды);
Орталық қызметкері мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады;
3) Орталықтың жинақтау бөлімінің қызметкері құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге қайта жолдайды (бір жұмыс күні ішінде);
4) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (он бес минуттан аспайды);

5) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю (не более пятнадцати минут);
6) исполнитель рассматривает и предоставляет документы на рассмотрение специальной комиссии (в течение двух рабочих дней);
7) специальная комиссия рассматривает документы, проверяет факт выплаты компенсации (невыплаты), принимает решение о регистрации услугополучателя (отказ в регистрации), направляет документы и решение специальной комиссии услугодателю (в течение девяти рабочих дней);
8) исполнитель регистрирует решение и направляет копию решения в Центр (в течение одного рабочего дня);
9) работник Центра регистрирует и выдает копию решения услугополучателю (в течение пятнадцати минут).
При выдаче удостоверения или его дубликата:
1) услугополучатель предоставляет в Центр документы согласно пункта 9 стандарта;
2) работник Центра услугодателя регистрирует документы, выдает услугополучателю расписку с указанием перечня принятых документов, фамилии, имени и отчества (при наличии) работника Центра, принявшего заявление, даты и времени подачи заявления либо в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, выдает расписку об отказе в приеме документов (не более пятнадцати минут);
работник Центра получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.

5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыға жолдайды (он бес минуттан аспайды);
6) орындаушы құжаттарды қарайды және арнайы комиссияның қарауына құжаттарды ұсынады (екі жұмыс күні ішінде);
7) арнайы комиссия құжаттарды қарайды, көрсетілетін қызметті алушыға өтемақының төлену (төленбеу) фактісін тексереді, көрсетілетін қызметті алушыны тіркеу (тіркеуден бас тарту) туралы шешім қабылдайды, құжаттарды және арнайы комиссияның шешімін көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (тоғыз жұмыс күні ішінде);
8) орындаушы қабылданған шешімді тіркейді және көшірмесін Орталыққа жолдайды (бір жұмыс күні ішінде);
9) Орталық қызметкері шешімнің көшірмесін тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді (он бес минуттан аспайды).
Куәлікті немесе оның телнұсқасын беру кезінде:
1) көрсетілетін қызметті алушы Орталыққа стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) Орталық қызметкері құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға құжаттардың қабылданғандығы туралы құжаттардың тізбесі, өтінішті қабылдаған Орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде), өтінішті берген күні және уақыты көрсетілген қолхат береді немесе стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді (он бес минуттан аспайды);
Орталық қызметкері мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады;

7) специальная комиссия рассматривает документы, подготавливает удостоверение и направляет услугодателю (в течение двух рабочих дней);
8) исполнитель регистрирует и направляет удостоверение в Центр (в течение одного рабочего дня);
9) работник Центра регистрирует и выдает удостоверение услугополучателю (не более пятнадцати минут).
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
11. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководители услугодателя и Центра (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

7) арнайы комиссия құжаттарды қарайды, куәлік дайындайды және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (екі жұмыс күні ішінде);
8) орындаушы куәлікті тіркейді және Орталыққа жолдайды (1 жұмыс күні ішінде);
9) Орталық қызметкері куәлікті тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді (он бес минуттан аспайды).
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
11. Көрсетілетін қызметті беруші мен Орталық басшылары (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлғалар болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапкершілікте болады.

12. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 3 стандарта.
13. Номер контактного телефона для получения информации об услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалования) их качества: 8 (7242) 274165, единого контакт–центра: (1414).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие
ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном
ядерном полигоне, выплата единовременной
государственной денежной компенсации, выдача удостоверений"
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя к услугодателю для получения государственной услуги по регистрации и учету граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплате единовременной государственной денежной компенсации:
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Наименование структурных подразделений
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Исполнитель
Специальная комиссия
Исполнитель
Сотрудник ГЦВП
Сотрудник уполномоченного органа
Сотрудник ГЦВП
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
регистрирует документы, выдает талон услугополучателю
рассматривает документы
рассматривает документы
рассматривает документы, проверяет факт выплаты (невыплаты) компенсации, принимает решение
выдает копию решения услугополучателю, составляет список
рассматривает документы, готовит проект решения о назначении компенсации
рассматривает документы, принимает решение о назначении компенсации
производит выплату компенсации
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
предоставляет документы руководителю услугодателя
направляет исполнителю
предоставляет документы на рассмотрение специальной комиссии
направляет документы и решение услугодателю
направляет документы и решение в ГЦВП
направляет в уполномоченный орган
направляет документы в ГЦВП
5
Срок исполнения
не более 15 минут
не более 15 минут
в течение 2 рабочих дней
в течение 9 рабочих дней
в течение 2 рабочих дней
в течение 2 рабочих дней
в течение 5 рабочих дней
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя к услугодателю для получения государственной услуги по выдаче удостоверения или его дубликата:
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование структурных подразделений
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Исполнитель
Специальная комиссия
Исполнитель
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
регистрирует документы, выдает талон заявления услугополучателю
рассматривает документы
рассматривает документы
рассматривает документы, готовит удостоверение
регистрирует удостоверение
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
предоставляет документы руководителю услугодателя
направляет документы исполнителю
предоставляет документы на рассмотрение специальной комиссии
направляет услугодателю
выдает удостоверение услугополучателю
5
Срок исполнения
не более 15 минут
не более 15 минут
в течение 1 рабочего дня
в течение 2 рабочих дней
не более 15 минут
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя в Центр для получения государственной услуги по регистрации и учету граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплате единовременной государственной денежной компенсации:
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Наименование структурных подразделений
Работник Центра
Работник накопительного отдела Центра
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Исполнитель
Специальная комиссия
Исполнитель
Работник Центра
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
регистрирует документы
перенаправляет документы услугодателю
регистрирует документы
рассматривает документы
рассматривает документы
рассматривает документы, проверяет выплаты компенсации (невыплаты), принимает решение
регистрирует решение
регистрирует копию решения
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
выдает услугополучателю расписку о принятии документов или об отказе в приеме документов
предоставляет документы руководителю услугодателя
направляет исполнителю
предоставляет документы на рассмотрение специальной комиссии
направляет документы и решение услугодателю
направляет копию решения в Центр
выдает копию решения услугополучателю
5
Срок исполнения
не более 15 минут
в течение 1 рабочего дня
не более 15 минут
не более 15 минут
в течение 2 рабочих дней
в течение 9 рабочих дней
в течение 1 рабочего дня
не более 15 минут
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя в Центр для получения государственной услуги по выдаче удостоверения или его дубликата:
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Наименование структурных подразделений
Работник Центра
Работник накопительного отдела Центра
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Исполнитель
Специальная комиссия
Исполнитель
Работник Центра
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
регистрирует документы
перенаправляет документы услугодателю
регистрирует документы
рассматривает документы
рассматривает документы
рассматривает документы, готовит удостоверение
регистрирует удостоверение
регистрирует удостоверение
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
выдает услугополучателю расписку о принятии документов либо об отказе в приеме документов
предоставляет документы руководителю услугодателя
направляет исполнителю
предоставляет документы на рассмотрение специальной комиссии
направляет услугодателю
направляет в Центр
выдает удостоверение услугополучателю
5
Срок исполнения
15 минуттан аспайды
в течение 1 рабочего дня
не более 15 минут
не более 15 минут
в течение 1 рабочего дня
в течение 2 рабочих дней
в течение 1 рабочего дня
не более 15 минут
Приложение 2
к регламенту государстенной услуги "Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной
государственной денежной компенсации, выдача удостоверений"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя к услугодателю для получения государственной услуги по регистрации и учету граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплате единовременной государственной денежной компенсации:
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя к услугодателю для получения государственной услуги по выдаче удостоверения или его дубликата:
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя в Центр для получения государственной услуги по регистрации и учету граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне:
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя в Центр для получения государственной услуги по выдаче удостоверения или его дубликата:
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской области
от "21" мая 2014 года N 590
Регламент государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам"

12. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
13. Қызмет көрсету жөнінде ақпарат алуға, сондай-ақ, оның сапасын бағалау (оның ішінде шағымдану) қажет болған жағдайда ақпарат алу үшін байланыс телефондарының нөмірі: 8 (7242) 274165, бірыңғай байланыс орталығы (1414).
"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметін алу үшін жүгінген кезде:
1
Iс- әрекеттердің (барысы,
жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Орындаушы
Арнайы комиссия
Орындаушы
ЗТМО қызметкері
Уәкілетті орган қызметкері
ЗТМО қызметкері
3
Iс-әрекеттердің (үдерiстiң,
рәсiмнiң, операцияның)
атауы және олардың сипаттамасы
құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға талон береді
құжаттарды қарайды
құжаттарды қарайды
құжаттарды қарайды, өтемақының төлену (төленбеу) фактісін тексереді, шешім қабылдайды
шешімнің көшірмесін көрсетілетін қызметті алушыға береді, тізім жасайды
құжаттарды қарайды, өтемақы тағайындау туралы шешімнің жобасын дайындайды
құжаттарды тіркейді, өтемақы тағайындау туралы шешім қабылдайды
өтемақы төлеуді жүргізеді
4
Аяқталу нысаны (деректер,
құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешiм)
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
орындаушыға жолдайды
құжаттарды арнайы комиссияның қарауына ұсынады
құжаттарды, шешімді көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды
құжаттар мен шешімді ЗТМО-ға жолдайды
уәкілетті органға жолдайды
құжаттарды ЗТМО-ға жолдайды
5
Орындалу мерзiмi
15 минуттан аспайды
15 минуттан аспайды
2 жұмыс күні ішінде
9 жұмыс күні ішінде
2 жұмыс күні ішінде
2 жұмыс күні ішінде
5 жұмыс күні
ішінде
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге куәлік немесе оның телнұсқасын беру бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметін алу үшін жүгінген кезде:
1
Iс- әрекеттердің (барысы,
жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
4
5
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Орындаушы
Арнайы комиссия
Орындаушы
3
Iс-әрекеттердің (үдерiстiң,
рәсiмнiң, операцияның)
атауы және олардың сипаттамасы
құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға талон береді
құжаттарды қарайды
құжаттарды қарайды
құжаттарды қарайды, куәлік дайындайды
куәлікті тіркейді
4
Аяқталу нысаны (деректер,
құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешiм)
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
орындаушыға жолдайды
құжаттарды арнайы комиссияның қарауына ұсынады
көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды
куәлікті көрсетілетін қызметті алушыға береді
5
Орындалу мерзiмi
15 минуттан
аспайды
15 минуттан
аспайды
1 жұмыс күні ішінде
2 жұмыс күні ішінде
15 минуттан
аспайды
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы Орталыққа Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметін алу үшін жүгінген кезде:
1
Iс- әрекеттердің (барысы,
жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Орталық қызметкері
Орталықтың жинақтау бөлімінің қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Орындаушы
Арнайы комиссия
Орындаушы
Орталық қызметкері
3
Iс-әрекеттердің (үдерiстiң,
рәсiмнiң, операцияның)
атауы және олардың сипаттамасы
құжаттарды тіркейді
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге қайта жолдайды
құжаттарды тіркейді
құжаттарды қарайды
құжаттарды қарайды
құжаттарды қарайды, өтемақының төлену (төленбеу) фактісін тексереді, шешім қабылдайды
шешімді тіркейді
шешімнің көшірмесін тіркейді
4
Аяқталу нысаны (деректер,
құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешiм)
көрсетілетін қызметті алушыға құжаттардың қабылданғандығы не құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
орындаушыға жолдайды
құжаттарды арнайы комиссияның қарауына ұсынады
құжаттар мен шешімді көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды
шешімнің көшірмесін Орталыққа жолдайды
шешімнің көшірмесін көрсетілетін қызметті алушыға береді
5
Орындалу мерзiмi
15 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде
15 минуттан аспайды
15 минуттан аспайды
2 жұмыс күні ішінде
9 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
15 минуттан аспайды
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы Орталыққа куәлік немесе оның телнұсқасын беру бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметін алу үшін жүгінген кезде:
1
Iс- әрекеттердің (барысы,
жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Орталық қызметкері
Орталықтың жинақтау бөлімінің қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Орындаушы
Арнайы комиссия
Орындаушы
Орталық қызметкері
3
Iс-әрекеттердің (үдерiстiң,
рәсiмнiң, операцияның)
атауы және олардың сипаттамасы
құжаттарды тіркейді
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге қайта жолдайды
құжаттарды тіркейді
құжаттарды қарайды
құжаттарды қарайды
құжаттарды қарайды, куәлік дайындайды
куәлікті тіркейді
куәлікті тіркейді
4
Аяқталу нысаны (деректер,
құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешiм)
көрсетілетін қызметті алушыға құжаттардың қабылданғандығы не құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
орындаушыға жолдайды
құжаттарды арнайы комиссияның қарауына ұсынады
көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды
Орталыққа жолдайды
куәлікті көрсетілетін қызметті алушыға береді
5
Орындалу мерзiмi
15 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде
15 минуттан аспайды
15 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде
2 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
15 минуттан аспайды
"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Әрбір іс-қимылдың (рәсімдердің) өтуіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметін алу үшін жүгінген кезде:
Әрбір іс-қимылдың (рәсімдердің) өтуіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге куәлік немесе оның телнұсқасын беру бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметін алу үшін жүгінген кезде:
Әрбір іс-қимылдың (рәсімдердің) өтуіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы
Көрсетілетін қызметті алушы Орталыққа Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметін алу үшін жүгінген кезде:
Әрбір іс-қимылдың (рәсімдердің) өтуіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы
Көрсетілетін қызметті алушы Орталыққа куәлік немесе оның телнұсқасын беру бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметін алу үшін жүгінген кезде:
Қызылорда облысы әкімдігінің
2014 жылғы "21" мамырдағы
№ 590 қаулысымен бекітілген
"Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: отделы занятости и социальных программ районов и города областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Кызылординской области, его отделы и отделения (далее – Центр);
3) веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – справка о регистрации в качестве безработного (далее – справка).
4. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: предоставление услугополучателем услугодателю, в Центр либо через портал заявления согласно приложению к стандарту государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года N 217 (далее - стандарт).
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
1) услугополучатель предоставляет услугодателю документы согласно пункта 9 стандарта;
2) исполнитель регистрирует документы, получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, входит в автоматизированную информационную систему (далее – АИС) "Рынок труда", регистрирует услугополучателя в персональной карточке АИС "Рынок труда" в качестве безработного, распечатывает и предоставляет справку руководителю услугодателя (не более десяти минут);
3) руководитель услугодателя подписывает и направляет справку исполнителю (не более пяти минут);
4) исполнитель регистрирует и выдает справку услугополучателю (не более пяти минут).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) и услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников), услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:

1. Жалпы ережелер
1. Қызмет берушінің атауы: облыстық маңызы бар қаланың және аудандардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қызылорда облысы бойынша филиалы, оның бөлімдері мен бөлімшелері (бұдан әрі – Орталық);
3) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі - жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтама (бұдан әрі - анықтама).
4. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының қосымшасына сәйкес өтініш ұсынуы (бұдан әрі - стандарт).
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) орындаушы құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыдан, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін алады, "Еңбек нарығының" автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі - ААЖ) кіріп, көрсетілетін қызметті алушыны "Еңбек нарығының" ААЖ-дегі персоналды карточкасына жұмыссыз ретінде тіркейді, анықтаманы басып шығарады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (он минуттан аспайды);
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы анықтамаға қол қояды және орындаушыға жолдайды (бес минуттан аспайды);
4) орындаушы анықтаманы тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді (бес минуттан аспайды).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің), көрсетілетін қызметті берушінің тізбесі:

1) руководитель услугодателя;
2) исполнитель.
3) работник Центра;
4) работник накопительного отдела Центра.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
9. Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании услуги через Центр:
1) услугополучатель предоставляет в Центр документы согласно пункта 9 стандарта;
2) работник Центра регистрирует документы, выдает услугополучателю расписку с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы, либо в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренного пунктом 9 стандарта, выдает расписку об отказе в приеме документов, входит и регистрирует услугополучателя в АИС "Рынок труда" в качестве безработного, распечатывает и выдает справку услугополучателю (не более пятнадцати минут);
работник Центра при оказании государственной услуги получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале "электронного правительства" (далее -ПЭП) с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и пароля;
2) услугополучатель вводит ИИН и пароль (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) после введения ИИН и пароля на ПЭП производится проверка подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;

1) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
2) орындаушы;
3) Орталық қызметкері;
4) Орталықтың жинақтау бөлімінің қызметкері.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы осы регламенттің 1–қосымшасында келтірілген.
9. Әрбір іс-қимылдың (рәсімдердің) өтуіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
10. Қызметті Орталық арқылы көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы әрекеттерінің (іс-қимылдарының) кезектілігі мен жүгіну тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы Орталыққа стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) Орталық қызметкері құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға тіркелген күні және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген қолхат береді немесе көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді, "Еңбек нарығының" ААЖ-не кіріп, көрсетілетін қызметті алушы жөніндегі мәліметті "Еңбек нарығы" ААЖ-нде жұмыссыз ретінде тіркейді, анықтаманы басып шығарады және көрсетілетін қызметті алушыға береді (он бес минуттан аспайды);
Орталық қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
11. Қызметті портал арқылы көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы әрекеттерінің кезектілігі мен жүгіну тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) мен парольдің көмегі арқылы "электрондық үкіметтің" порталында (бұдан әрі – ЭҮП) тіркелуді жүзеге асырады;
2) көрсетілетін қызметті алушы электрондық мемлекеттік қызметті алу үшін ЭҮП-да ЖСН мен парольді (расталу үдерісі) енгізеді;
3) ЖСН мен пароль енгізілгеннен кейін ЭҮП-нда ЖСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтердің шынайылығы тексеріледі;

4) услугополучатель выбирает услугу "Выдача справок безработным гражданам", в это время на экран выводится форма запроса для оказания услуги и услугополучатель заполняет данную форму (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
5) услугополучатель подписывает посредством своего ЭЦП заполненную форму запроса на оказание электронной государственной услуги;
6) на ПЭП производится проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;
7) электронный документ (запрос услугополучателя), подписанный ЭЦП направляется через шлюз "электронного правительства"/региональный шлюз "электронного правительства" (далее - ШЭП/РШЭП) в АИС "Рынок труда";
8) на ПЭП формируется ответ результата оказания электронной государственной услуги (справка или мотивированный отказ) и передается в "личный кабинет" услугополучателя на ПЭП.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги в графической форме, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
12. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководитель услугодателя и Центра (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
13. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 3 стандарта.
14. Номер контактного телефона для получения информации об услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалования) их качества: 8 (7242) 26-38-20, единого контакт-центра: (1414).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача справок безработным гражданам"
Описание последовательности (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя к услугодателю
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование структурных подразделений
Исполнитель
Руководитель услугодателя
Исполнитель
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
входит в АИС "Рынок труда", регистрирует услугополучателя в качестве безработного, распечатывает справку
подписывает справку
регистрирует справку
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
предоставляет справку руководителю услугодателя
направляет справку исполнителю
выдает справку услугополучателю
5
Срок исполнения
не более 10 минут
не более 5 минут
не более 5 минут
При обращении услугополучателя в Центр
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
Наименование структурных подразделений
Сотрудник Центра
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
регистрирует документы, выдает услугополучателю расписку о приеме либо об отказе в приеме документов, регистрирует услугополучателя в АИС "Рынок труда" в качестве безработного, распечатывает справку
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
выдает справку услугополучателю
5
Срок исполнения
не более 15 минут
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача справок безработным гражданам"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя к услугодателю
При обращении услугополучателя в Центр
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача справок безработным гражданам"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской области
от "21" мая 2014 года N 590
Регламент государственной услуги "Оформление документов инвалидам для предоставления им протезно-ортопедической помощи"

4) көрсетілетін қызметті алушы "Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру" қызметін таңдайды, осы кезде экранға қызмет көрсету үшін сұраныс нысаны шығады және көрсетілетін қызметті алушы оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды толтырады (деректерді енгізу);
5) көрсетілетін қызметті алушы өзінің ЭЦҚ-сы арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге толтырылған сұраныстың нысанына қол қояды;
6) ЭҮП-нда ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң жарамдылық мерзiмi және қайтарылып алынған (жойылған) тiркеу куәлiктерiнiң тізімінде болмауы, сондай-ақ, сәйкестендіру деректерінің (сұраныста көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) сәйкестігі тексеріледі;
7) ЭЦҚ қойылған электрондық құжат (көрсетілетін қызметті алушының сұранысы) "электрондық үкіметтің шлюзі"/ "электрондық үкіметтің өңірлік шлюзі" (бұдан әрі - ЭҮШ/ЭҮӨШ) арқылы "Еңбек нарығының" ААЖ-не жолданады;
8) ЭҮП-да электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жауабы құрастырылады (анықтама) және көрсетілетін қызметті алушының ЭҮП-дағы "жеке кабинетіне" жолданады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған графикалық нысандағы ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
12. Көрсетілетін қызметті беруші мен Орталық басшылары (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлғалар болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапкершілікте болады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
14. Қызмет көрсету жөнінде ақпарат алуға, сондай-ақ, оның сапасын бағалау (оның ішінде шағымдану) қажет болған жағдайда ақпарат алу үшін байланыс телефондарының нөмірі: 8 (7242) 26-38-20, бірыңғай байланыс орталығы (1414).
"Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде
1
Іс-әрекеттің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Орындаушы
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімінің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
"Еңбек нарығы" ААЖ-не кіріп, көрсетілетін қызметті алушыны жұмыссыз ретінде тіркейді, анықтаманы басып шығарады
анықтамаға қол қояды
анықтаманы тіркейды
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру- әкімшілік шешім)
анықтаманы көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
анықтаманы орындаушыға жолдайды
анықтаманы көрсетілетін қызметті алушыға береді
5
Орындалу мерзімі
10 минуттан аспайды
5 минуттан аспайды
5 минуттан аспайды
Көрсетілетін қызметті алушы Орталыққа жүгінген кезде
1
Іс-әрекеттің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Орталық қызметкері
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімінің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға құжаттардың қабылданғаны немесе құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді, көрсетілетін қызметті алушыны "Еңбек нарығы" ААЖ-нде жұмыссыз ретінде тіркейді, анықтаманы басып шығарады
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру- әкімшілік шешім)
анықтаманы көрсетілетін қызметті алушыға береді
5
Орындалу мерзімі
15 минуттан аспайды
"Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Әрбір іс-қимылдың (рәсімдердің) өтуіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
Көрсетілетін қызметті алушы Орталыққа жүгінген кезде:
"Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған графикалық нысандағы ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Қызылорда облысы әкімдігінің
2014 жылғы "21" мамырдағы
№ 590 қаулысымен бекітілген
"Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: отделы занятости и социальных программ районов и города областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказываемой государственной услуги - уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам протезно-ортопедической помощи (далее – уведомление).
4. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: предоставление услугополучателем заявления услугодателю по форме согласно приложению к стандарту государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи" (далее - стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года N 217.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
1) услугополучатель предоставляет услугодателю документы согласно пункта 9 стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы, выдает услугополучателю талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более двадцати минут);
3) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю (не более двадцати минут);
4) исполнитель рассматривает документы, подготавливает и предоставляет уведомление руководителю услугодателя (в течение восьми рабочих дней);
5) руководитель услугодателя подписывает и направляет уведомление сотруднику канцелярии (не более двадцати минут);
6) сотрудник канцелярии регистрирует и выдает уведомление услугополучателю (не более двадцати минут).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;

1. Жалпы ережелер
1. Қызмет берушінің атауы: аудандардың және облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну мерзімдерін көрсете отырып, құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама).
4. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) қосымшасына сәйкес өтініш ұсынуы.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға тіркелген күні мен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (жиырма минуттан аспайды);
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыға жолдайды (жиырма минуттан аспайды);
4) орындаушы құжаттарды қарайды, хабарлама әзірлейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (сегіз жұмыс күні ішінде);
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарламаға қол қояды және кеңсе қызметкеріне жолдайды (жиырма минуттан аспайды);
6) кеңсе қызметкері хабарламаны тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді (жиырма минуттан аспайды).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;

2) руководитель услугодателя;
3) исполнитель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
9. Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
10. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель услугодателя (далее – должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за оказание государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
11. Обжалование действий (бездействия) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 3 стандарта.

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) орындаушы.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы осы регламенттің 1–қосымшасында келтірілген.
9. Әрбір іс-қимылдың (рәсімдердің) өтуіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
10. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы (бұдан әрі - лауазымды тұлға) мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапкершілікте болады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүргізіледі.

12. Номер контактного телефона для получения информации об услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалования) их качества: 8 (7242) 26-38-14, единого контакт-центра: (1414).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов
для предоставления им протезно-ортопедической помощи"
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование структурных подразделений
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Исполнитель
Руководитель услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
регистрирует документы, выдает услугополучателю талон
рассматривает документы
рассматривает документы и подготавливает уведомление
подписывает уведомление
регистрирует уведомление
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
предоставляет документы руководителю услугодателя
направляет документы исполнителю
предоставляет уведомление руководителю услугодателя
направляет уведомление сотруднику канцелярии
выдает уведомление услугополучателю
5
Срок исполнения
не более 20 минут
не более 20 минут
в течение 8 рабочих дней
не более 20 минут
не более 20 минут
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов
для предоставления им протезно-ортопедической помощи"
Блок – схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской области
от "21" мая 2014 года N 590
Регламент государственной услуги "Оформление документов инвалидам для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: отделы занятости и социальных программ районов и города областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказываемой государственной услуги - уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам сурдо-тифлотехнических и обязательных гигиенических средств (далее – уведомление).

12. Қызмет көрсету жөнінде ақпарат алуға, сондай-ақ, оның сапасын бағалау (оның ішінде шағымдану) қажет болған жағдайда ақпарат алу үшін байланыс телефонының нөмірі 8(7242) 26-38-14, бірыңғай байланыс-орталығы (1414).
"Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек
ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы
1
Іс-әрекеттің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
4
5
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Көрсетілетін
қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімінің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға талон береді
құжаттарды қарайды
құжаттарды қарайды және хабарлама әзірлейді
хабарламаға қол қояды
хабарламаны тіркейді
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру- әкімшілік шешім)
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
құжаттарды орындаушыға жолдайды
хабарламаны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
хабарламаны кеңсе қызметкеріне жолдайды
хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға береді
5
Орындалу мерзімі
20 минуттан аспайды
20 минуттан аспайды
8 жұмыс күні ішінде
20 минуттан аспайды
20 минуттан аспайды
"Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек
ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Әрбір іс-қимылдың (рәсімдердің) өтуіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы
Қызылорда облысы әкімдігінің
2014 жылғы "21" мамырдағы
№ 590 қаулысымен бекітілген
"Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Қызмет берушінің атауы: аудандардың және облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – мүгедектерге сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдар беру мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама).

1) услугодателя;
2) акима поселка, сельского округа (далее - аким сельского округа);
3) филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Кызылординской области, его отделы и отделения (далее - Центр).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - уведомление о назначении (далее – уведомление) либо мотивированный ответ об отказе (далее - отказ) в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет" (далее - стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года N 217.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) и услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: предоставление услугополучателем (либо его представителем по доверенности) услугодателю, акиму сельского округа либо в Центр заявления по форме согласно приложению 1 к стандарту.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю:
1) услугополучатель (либо его представитель по доверенности) предоставляет услугодателю документы согласно пункта 9 стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы, выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более пятнадцати минут);
сотрудник канцелярии услугодателя получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
3) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю (не более пятнадцати минут);
4) исполнитель рассматривает и направляет документы участковой комиссии (в течение двух рабочих дней);

1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) кент, ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі);
3) "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қызылорда облысы бойынша филиалы, оның бөлімдері мен бөлімшелері (бұдан әрі – Орталық) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі - тағайындау туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту).
4. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) көрсетілетін қызметті берушіге, ауылдық округ әкіміне не Орталыққа стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш ұсынуы.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындаудың ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттар ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) тіркелген және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талонын береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (он бес минуттан аспайды);
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыға жолдайды (он бес минуттан аспайды);
4) орындаушы құжаттарды қарайды және учаскелік комиссияға жолдайды (екі жұмыс күні ішінде);

5) участковая комиссия на основании представленных документов и результатов обследования материального положения услугополучателя готовит заключение и направляет услугодателю (в течение трех рабочих дней);
6) исполнитель на основании заключения участковой комиссии подготавливает и предоставляет уведомление либо отказ руководителю услугодателя (в течение одного рабочего дня);
7) руководитель услугодателя подписывает и направляет уведомление либо отказ исполнителю (не более пятнадцати минут);
8) исполнитель регистрирует и выдает уведомление либо отказ услугополучателю (либо его представителю по доверенности) (не более пятнадцати минут).
При обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к акиму сельского округа:
1) услугополучатель (либо его представитель по доверенности) предоставляет акиму сельского округа документы, согласно пункта 9 стандарта;
2) аким сельского округа регистрирует документы, выдает услугополучателю отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы (не более пятнадцати минут);
аким сельского округа получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
3) аким сельского округа направляет документы участковой комиссии (в течение двух рабочих дней);
4) участковая комиссия на основании представленных документов и результатов обследования материального положения услугополучателя готовит заключение и направляет акиму сельского округа (в течение трех рабочих дней);
5) аким сельского округа направляет документы и заключение участковой комиссии услугодателю (в течение семи рабочих дней);
6) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более пятнадцати минут);
7) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю (не более пятнадцати минут);
8) исполнитель на основании заключения участковой комиссии подготавливает и представляет уведомление либо отказ руководителю услугодателя (в течение одного рабочего дня);
9) руководитель услугодателя подписывает и направляет уведомление либо отказ сотруднику канцелярии (не более пятнадцати минут);
10) сотрудник канцелярии регистрирует и направляет уведомление либо отказ акиму сельского округа (в течение одного рабочего дня);

5) учаскелік комиссия ұсынылған құжаттардың және көрсетілетін қызметті алушының материалдық жағдайын тексеру нәтижелері негізінде қорытынды дайындайды және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (үш жұмыс күні ішінде;)
6) орындаушы учаскелік комиссияның қорытындысы негізінде хабарлама не бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (бір жұмыс күні ішінде);
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарламаға не бас тартуға қол қояды және орындаушыға жолдайды (он бес минуттан аспайды);
8) орындаушы хабарламаны не бас тартуды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) береді (он бес минуттан аспайды).
Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) ауылдық округ әкіміне жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) ауылдық округ әкіміне стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттар ұсынады;
2) ауылдық округ әкімі құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға тіркелген және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талонын береді (он бес минуттан аспайды);
ауылдық округ әкімі мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады;
3) ауылдық округ әкімі құжаттарды учаскелік комиссияға жолдайды (екі жұмыс күні ішінде);
4) учаскелік комиссия ұсынылған құжаттардың және көрсетілетін қызметті алушының материалдық жағдайын тексеру нәтижелері негізінде қорытынды дайындайды және ауылдық округ әкіміне жолдайды (үш жұмыс күні ішінде);
5) ауылдық округ әкімі учаскелік комиссияның қорытындысы мен қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (жеті жұмыс күні ішінде);
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (он бес минуттан аспайды);
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыға жолдайды (он бес минуттан аспайды);
8) орындаушы учаскелік комиссияның қорытындысы негізінде хабарлама не бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (бір жұмыс күні ішінде);
9) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарламаға не бас тартуға қол қояды және кеңсе қызметкеріне жолдайды (он бес минуттан аспайды);
10) кеңсе қызметкері хабарламаны не бас тартуды тіркейді және ауылдық округ әкіміне жолдайды (бір жұмыс күні ішінде);

11) аким селького округа регистрирует и выдает уведомление либо отказ услугополучателю (либо его представителю по доверенности) (не более пятнадцати минут).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) и услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников),услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) аким сельского округа;
2) сотрудник канцелярии услугодателя;
3) руководитель услугодателя;
4) исполнитель;
5) участковая комиссия;
6) работник Центра;
7) работник накопительного отдела Центра.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
9. Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями в процессе оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании услуги через Центр:
1) услугополучатель (либо его представитель по доверенности) предоставляет в Центр документы согласно пункта 9 стандарта;
2) работник Центра регистрирует документы и выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) расписку о приеме соответствующих документов с указанием:
заявления с указанием номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника Центра, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя, и их контактных телефонов, в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта выдает расписку об отказе в приеме документов (не более пятнадцати минут);
работник Центра получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;

11) ауылдық округ әкімі хабарламаны не бас тартуды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) береді (он бес минуттан аспайды).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің), көрсетілетін қызметті берушінің тізбесі:
1) ауылдық округ әкімі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
4) орындаушы;
5) учаскелік комиссия;
6) Орталық қызметкері;
7) Орталықтың жинақтау бөлімінің қызметкері.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы осы регламенттің 1–қосымшасында келтірілген.
9. Әрбір іс-қимылдың (рәсімдердің) өтуіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
10. Қызметті Орталық арқылы көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының әрекеттерінің (іс-қимылдарының) кезектілігі мен жүгіну тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) Орталыққа стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) Орталық қызметкері құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат береді, қолхатта мыналар:
өтініштің нөмірі мен қабылданған күні;
сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды берілетін күні (уақыты) және орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты, байланыс деректері көрсетіледі және көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді (он бес минуттан аспайды);
Орталық қызметкері мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады;

10) сотрудник канцелярии регистрирует и направляет уведомление либо отказ в Центр (в течение одного рабочего дня);
11) Работник Центра регистрирует и выдает уведомление либо отказ услугополучателю (либо его представителю по доверенности) (не более пятнадцати минут).
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
11. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководители услугодателя и Центра, аким сельского округа (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

10) кеңсе қызметкері хабарламаны не бас тартуды тіркейді және Орталыққа жолдайды (бір жұмыс күні ішінде);
11) Орталық қызметкері хабарламаны не бас тартуды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) береді (он бес минуттан аспайды).
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
11. Көрсетілетін қызметті беруші мен Орталық басшылары, ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлғалар болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапкершілікте болады.

12. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 3 стандарта.
13. Номер контактного телефона для получения информации об услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалования) их качества: 8 (7242) 274165, единого контакт–центра: (1414).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Назначение государственного пособия
на детей до восемнадцати лет"
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю:
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наименование структурных подразделений
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Исполнитель
Участковая комиссия
Исполнитель
Руководитель услугодателя
Исполнитель
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
регистрирует документы, выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) отрывной талон заявления
рассматривает документы
рассматривает документы
готовит заключение
подготавливает уведомление либо отказ
подписывает уведомление либо отказ
регистрирует уведомление либо отказ
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
предоставляет документы руководителю услугодателя
направляет документы исполнителю
направляет участковой комиссии
направляет услугодателю
предоставляет руководителю услугодателя
направляет исполнителю
выдает уведомление либо отказ услугополучателю (либо его представителю по доверенности)
5
Срок исполнения
не более 15 минут
не более 15 минут
в течение 2 рабочих дней
в течение 3 рабочих дней
в течение 1 рабочего дня
не более 15 минут
не более 15 минут
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к акиму сельского округа:
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наименование структурных подразделений
Аким сельского округа
Участковая комиссия
Аким сельского округа
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Исполнитель
Руководитель услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
Аким селького округа
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
регистрирует документы, выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) отрывной талон заявления
готовит заключение
направляет заключение и документы услугодателю
регистрирует документы
рассматривает документы
подготавливает уведомление либо отказ
подписывает уведомление либо отказ
регистрирует уведом ление либо отказ
регистрирует уведом ление либо отказ
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
направляет документы участковой комиссии
направляет акиму сельского округа
предоставляет документы руководи телю услугодателя
направляет документы исполнителю
предоставляет руководи телю услугодателя
направляет сотруднику канцелярии
направляет уведом ление либо отказ акиму сельского округа
выдает уведом ление либо отказ услуго получателю (либо его представителю по доверен ности)
5
Срок исполнения
в течение 2 рабочих дней
в течение3 рабочих дней
в течение7 рабочих дней
не более 15 минут
не более 15 минут
в течение 1 рабочего дня
не более 15 минут
в течение1 рабочего дня
не более 15 минут
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в Центр:
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
2
Наименование структурных подразделений
Работник Центра
Работник накопительного отдела Центра
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Исполни тель
Участковая комиссия
Исполни тель
Руководитель услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
Работник Центра
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
регистрирует документы, выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) расписку о приеме документов либо об отказе в приеме документов
перенаправляет документы услугодателю
регистрирует документы
рассматривает документы
рассматривает документы
готовит заключе ние
подготавливает уведомление либо отказ
подписы вает уведомление либо отказ
регистрирует уведомление либо отказ
регистрирует уведомление либо отказ
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
предоставляет документы руководителю услугодателя
направляет документы исполни телю
направляет документы участковой комиссии
направляет услугодателю
предоставляет руководителю услугодателя
направляет сотруднику канцелярии
направляет в Центр
выдает уведомление либо отказ услугополучателю (либо его представителю по доверен ности)
5
Срок исполнения
не более 15 минут
в течение1 рабочего дня
не более 15 минут
не более 15 минут
в течение1 рабочего дней
в течение3 рабочих дней
в течение1 рабочего дня
не более 15 минут
в течение1 рабочего дня
не более 15 минут
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Назначение государственного пособия
на детей до восемнадцати лет"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю:
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к акиму сельского округа:
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в Центр:
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской области
от "21" мая 2014 года N 590
Регламент государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи"

12. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
13. Қызмет көрсету жөнінде ақпарат алуға, сондай-ақ, оның сапасын бағалау (оның ішінде шағымдану) қажет болған жағдайда ақпарат алу үшін байланыс телефондарының нөмірі: 8 (7242) 274165, бірыңғай байланыс орталығы (1414).
"Он сегіз жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақы тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
1
Іс-қимыл нөмірі (іс-әрекет, жұмыс ағымы)
1
2
3
4
5
6
7
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Орындаушы
Учаскелік комиссия
Орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Орындаушы
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) өтініштің үзбелі талонын береді
құжаттарды қарайды
құжаттарды қарайды
қорытынды дайындайды
хабарлама не бас тартуды дайындайды
хабарламаға не бас тартуға қол қояды
хабарламаны не бас тартуды тіркейді
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешiм)
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
құжаттарды орындаушыға жолдайды
учаскелік комиссияға жолдайды
көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды
көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
орындаушыға жолдайды
хабарламаны не бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) береді
5
Орындалу мерзімі
15 минуттан аспайды
15 минуттан аспайды
2 жұмыс күні ішінде
3 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
15 минуттан аспайды
15 минуттан аспайды
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) ауылдық округ әкіміне жүгінген кезде:
1
Іс-қимыл нөмірі (іс-әрекет, жұмыс ағымы)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Ауылдық округ әкімі
Учаскелік комиссия
Ауылдық округ әкімі
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Ауылдық округ әкімі
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) өтініштің үзбелі талонын береді
қорытынды дайындайды
қорытын дыны және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды
құжаттарды тіркейді
құжаттарды қарайды
хабарлама не бас тарту дайындайды
хабарламаға не бас тартуға қол қояды
хабарламаны не бас тартуды тіркейді
хабарламаны не бас тартуды тіркейді
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешiм)
құжаттарды учаскелік комиссияға жолдайды
ауылдық округ әкіміне жолдайды
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
құжаттарды орындаушыға жолдайды
көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
кеңсе қызметкеріне жолдайды
хабарламаны не бас тартуды ауылдық округ әкіміне жолдайды
хабарламаны не бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) береді
5
Орындалу мерзімі
2 жұмыс күні ішінде
3 жұмыс күні ішінде
7 жұмыс күні ішінде
15 минуттан аспайды
15 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде
15 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде
15 минуттан аспайды
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) Орталыққа жүгінген кезде:
1
Іс-қимыл нөмірі (іс-әрекет, жұмыс ағымы)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Орталық қызметкері
Орталық тың жинақтау бөлімінің қызметкері
Көрсетіле тін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетіле
тін қызметті берушінің басшысы
Орындау шы
Учаскелік комиссия
Орындау шы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетіле тін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Орталық қызметкері
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) құжаттардың қабылданғаны не құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді
құжаттарды көрсетіле тін қызметті берушіге қайта жолдайды
құжаттарды тіркейді
құжаттарды қарайды
құжаттарды қарайды
қорытынды дайын дайды
хабарлама не бас тарту дайындай ды
хабарлама ға не бас тартуға қол қояды
хабарлама ны не бас тартуды тіркейді
хабарламаны не бас тартуды тіркейді
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешiм)
құжаттарды көрсетіле тін қызметті берушінің басшысы
на ұсынады
құжаттарды орындау шыға жолдайды
учаскелік комиссияға жолдайды
көрсетіле тін қызметті берушіге жолдайды
көрсетіле тін қызметті берушінің басшысы
на ұсынады
кеңсе қызмет керіне жолдайды
Орталыққа жолдайды
хабарлама ны не бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) береді
5
Орындалу мерзімі
15 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде
15 минуттан аспайды
15 минуттан аспайды
1 жұмыс күні
ішінде
3 жұмыс күні
ішінде
1 жұмыс күні
ішінде
15 минуттан аспайды
1 жұмыс күні
ішінде
15 минуттан аспайды
"Он сегіз жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақы тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Әрбір іс-қимылдың (рәсімдердің) өтуіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы
Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
Әрбір іс-қимылдың (рәсімдердің) өтуіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы
Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) ауылдық округ әкіміне жүгінген кезде:
Әрбір іс-қимылдың (рәсімдердің) өтуіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы
Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) Орталыққа жүгінген кезде:
Қызылорда облысы әкімдігінің
2014 жылғы "21" мамырдағы
№ 590 қаулысымен бекітілген
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: отделы занятости и социальных программ районов и города областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказываемой государственной услуги - уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху (далее – уведомление).
4. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: предоставление услугополучателем услугодателю заявления по форме согласно приложению к стандарту государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху" (далее - стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года N 217.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
1) услугополучатель предоставляет услугодателю документы согласно пункта 9 стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы, выдает услугополучателю талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более двадцати минут);
3) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю (не более двадцати минут);
4) исполнитель рассматривает документы, подготавливает и предоставляет уведомление руководителю услугодателя (в течение восьми рабочих дней);
5) руководитель услугодателя подписывает и направляет уведомление сотруднику канцелярии (не более двадцати минут);
6) сотрудник канцелярии регистрирует и выдает уведомление услугополучателю (не более двадцати минут).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

1. Жалпы ережелер
1. Қызмет берушінің атауы: аудандардың және облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама).
4. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) қосымшасына сәйкес өтініш ұсынуы.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға тіркелген күні мен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (жиырма минуттан аспайды);
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыға жолдайды (жиырма минуттан аспайды);
4) орындаушы құжаттарды қарайды, хабарлама әзірлейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (сегіз жұмыс күні ішінде);
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарламаға қол қояды және кеңсе қызметкеріне жолдайды (жиырма минуттан аспайды);
6) кеңсе қызметкері хабарламаны тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді (жиырма минуттан аспайды).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы

12. Номер контактного телефона для получения информации об услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалования) их качества: 8 (7242) 26-38-14, единого контакт-центра: (1414).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для
обеспечения их санаторно-курортным лечением"
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование структурных подразделений
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель
услугодателя
Исполнитель
Руководительуслугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
регистрирует документы, выдает услугополучателю талон
рассматривает документы
рассматривает документы и подготавливает уведомление
подписывает уведомление
регистрирует уведомление
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
предоставляет документы руководителю
услугодателя
направляет документы исполнителю
предоставляет уведомление руководителю услугодателя
направляет уведомление сотруднику канцелярии
выдает уведомление услугополучателю
5
Срок исполнения
не более 20 минут
не более 20 минут
в течение 8 рабочих дней
не более 20 минут
не более 20 минут
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для
обеспечения их санаторно-курортным лечением"
Блок – схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской области
от "21" мая 2014 года N 590
Регламент государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: отделы занятости и социальных программ районов и города областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказываемой государственной услуги - уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях) (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе (далее - отказ) в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)" (далее - стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года N 217.

12. Қызмет көрсету жөнінде ақпарат алуға, сондай-ақ, оның сапасын бағалау (оның ішінде шағымдану) қажет болған жағдайда ақпарат алу үшін байланыс телефонының нөмірі 8(7242) 26-38-14, бірыңғай байланыс-орталығы (1414).
"Мүгедектерді санаторий-курорттық
емдеумен қамтамасыз ету үшін
оларға құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы
1
Іс-әрекеттің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
4
5
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Көрсетілетін
қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімінің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға талон береді
құжаттарды қарайды
құжаттарды қарайды және хабарлама әзірлейді
хабарламаға қол қояды
хабарламаны тіркейді
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру- әкімшілік шешім)
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
құжаттарды орындаушыға жолдайды
хабарламаны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
хабарламаны кеңсе қызметкеріне жолдайды
хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға береді
5
Орындалу мерзімі
20 минуттан аспайды
20 минуттан аспайды
8 жұмыс күні ішінде
20 минуттан аспайды
20 минуттан аспайды
"Мүгедектерді санаторий-курорттық
емдеумен қамтамасыз ету үшін
оларға құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Әрбір іс-қимылдың (рәсімдердің) өтуіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы
Қызылорда облысы әкімдігінің
2014 жылғы "21" мамырдағы
№ 590 қаулысымен бекітілген
"Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Қызмет берушінің атауы: аудандардың және облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – қызмет көрсету мерзімі көрсетілген, медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту).

4. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: предоставление услугополучателем (либо его законным представителем) заявления услугодателю по форме согласно приложению к стандарту или ходатайство медицинской организации.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
1) услугополучатель (либо его законный представитель) предоставляет услугодателю документы согласно пункта 9 стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы, выдает услугополучателю (либо его законному представителю) талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более двадцати минут);
3) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю (не более двадцати минут);
4) исполнитель рассматривает документы, подготавливает и предоставляет уведомление (в течение двенадцати рабочих дней) либо отказ (в течение трех рабочих дней) руководителю услугодателя;
5) руководитель услугодателя подписывает и направляет уведомление либо отказ сотруднику канцелярии (не более двадцати минут);
6) сотрудник канцелярии регистрирует и выдает уведомление либо отказ услугополучателю (либо его законному представителю) или направляет по почте в медицинскую организацию (не более двадцати минут).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) исполнитель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
9. Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги

4. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 1-қосымшасына сәйкес өтініш немесе медициналық ұйымның қолдаухатын ұсынуы.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) тіркелген күні мен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (жиырма минуттан аспайды);
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыға жолдайды (жиырма минуттан аспайды);
4) орындаушы құжаттарды қарайды, хабарлама (он екі жұмыс күні ішінде) немесе бас тарту (үш жұмыс күні ішінде) әзірлейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарламаға не бас тартуға қол қояды және кеңсе қызметкеріне жолдайды (жиырма минуттан аспайды);
6) кеңсе қызметкері хабарламаны не бас тартуды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) береді (жиырма минуттан аспайды).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) орындаушы.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы осы регламенттің 1–қосымшасында келтірілген.
9. Әрбір іс-қимылдың (рәсімдердің) өтуіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі

10. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель услугодателя (далее – должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за оказание государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
11. Обжалование действий (бездействия) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 3 стандарта.
12. Номер контактного телефона для получения информации об услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалования) их качества: 8 (7242) 26-38-14, единого контакт-центра: (1414).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на оказание
специальных социальных услуг
в медико-социальных учреждениях (организациях)"
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование структурных подразделений
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Исполнитель
Руководитель услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
регистрирует документы, выдает услугополучателю (либо его законному представителю) талон
рассматривает документы
рассматривает документы и подготавливает уведомление либо отказ
подписывает уведомление либо отказ
регистрирует уведомление либо отказ
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное
решение)
предоставляет документы руководителю услугодателя
направляет документы исполнителю
предоставляет уведомление либо отказ руководителю услугодателя
направляет уведомление либо отказ сотруднику канцелярии
выдает уведомление либо отказ услугополучателю (либо его законному представителю)
5
Срок исполнения
не более 20 минут
не более 20 минут
при выдаче уведомления –
в течение 12 рабочих дней, при выдаче отказа - в течение 3 рабочих дней
не более 20 минут
не более 20 минут
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на оказание
специальных социальных услуг
в медико-социальных учреждениях (организациях)"
Блок – схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской области
от "21" мая 2014 года N 590
Регламент государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому"

10. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы (бұдан әрі - лауазымды тұлға) мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапкершілікте болады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
12. Қызмет көрсету жөнінде ақпарат алуға, сондай-ақ, оның сапасын бағалау (оның ішінде шағымдану) қажет болған жағдайда ақпарат алу үшін байланыс телефонының нөмірі 8(7242) 26-38-14, бірыңғай байланыс-орталығы (1414).
"Медициналық-әлеуметтік мекемелерде
(ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсетуге құжаттар ресімдеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы
1
Іс-әрекеттің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
4
5
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімінің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) талон береді
құжаттарды қарайды
құжаттарды қарайды және хабарлама немесе бас тарту әзірлейді
хабарламаға немесе бас тартуға қол қояды
хабарламаны немесе бас тартуды тіркейді
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру- әкімшілік шешім)
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
құжаттарды орындаушыға жолдайды
хабарламаны немесе бас тартуды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
хабарламаны немесе бас тартуды кеңсе қызметкеріне жолдайды
хабарламаны немесе бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) береді
5
Орындалу мерзімі
20 минуттан аспайды
20 минуттан аспайды
хабарлама беру кезінде - 12 жұмыс күні ішінде,
бас тарту беру кезінде – 3 жұмыс күні ішінде
20 минуттан аспайды
20 минуттан аспайды
"Медициналық-әлеуметтік мекемелерде
(ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсетуге құжаттар ресімдеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Әрбір іс-қимылдың (рәсімдердің) өтуіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы
Қызылорда облысы әкімдігінің
2014 жылғы "21" мамырдағы
№ 590 қаулысымен бекітілген
"Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: отделы занятости и социальных программ районов и города областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказываемой государственной услуги - уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в условиях ухода на дому (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее - отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому" (далее - стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года N 217.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: предоставление услугополучателем (либо его законным представителем) услугодателю заявления по форме согласно приложению 1 к стандарту или ходатайство медицинской организации.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
1) услугополучатель (либо его законный представитель) предоставляет услугодателю документы согласно пункта 9 стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы, выдает услугополучателю (либо его законному представителю) талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более двадцати минут);
3) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю (не более двадцати минут);
4) исполнитель рассматривает документы, подготавливает и предоставляет уведомление (в течение десяти рабочих дней) либо отказ (в течение трех рабочих дней) руководителю услугодателя;
5) руководитель услугодателя подписывает и направляет уведомление либо отказ сотруднику канцелярии (не более двадцати минут);
6) сотрудник канцелярии регистрирует и выдает уведомление либо отказ услугополучателю (либо его законному представителю) (не более двадцати минут) либо направляет по почте в медицинскую организацию (в течение одного рабочего дня).

1. Жалпы ережелер
1. Қызмет берушінің атауы: аудандардың және облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту).
4. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 1-қосымшасына сәйкес өтініш немесе медициналық ұйымның қолдаухатын ұсынуы.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) тіркелген күні мен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (жиырма минуттан аспайды);
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыға жолдайды (жиырма минуттан аспайды);
4) орындаушы құжаттарды қарайды, хабарлама (он жұмыс күні ішінде) немесе бас тарту (үш жұмыс күні ішінде) әзірлейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарламаға қол қояды және кеңсе қызметкеріне жолдайды (жиырма минуттан аспайды);
6) кеңсе қызметкері хабарламаны тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) (жиырма минуттан аспайды) береді немесе пошта арқылы медициналық ұйымға жолдайды (бір жұмыс күні ішінде).

1) услугодателя;
2) акима поселка, сельского округа (далее - аким сельского округа);
3) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал) инвалидам и лицам, имеющим социально-значимые заболевания.
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – уведомление о назначении социальной помощи (далее - уведомление).
4. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основание для начала процедур (действий) по оказанию государственной услуги: предоставление услугополучателем услугодателю, акиму сельского округа либо через портал заявления в произвольной форме с указанием согласия на сбор и обработку персональных данных, необходимых для назначения социальной помощи.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
При обращении услугополучателя к услугодателю:
1) услугополучатель предоставляет услугодателю документы согласно пункта 9 стандарта государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее - стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года N 217.
2) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы, выдает услугополучателю талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более пятнадцати минут);
3) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю (не более пятнадцати минут);
4) исполнитель рассматривает документы, подготавливает уведомление и предоставляет уведомление руководителю услугодателя (в течение семи рабочих дней);
5) руководитель услугодателя подписывает и направляет уведомление сотруднику канцелярии (не более пятнадцати минут);
6) сотрудник канцелярии регистрирует и выдает уведомление услугополучателю (не более пятнадцати минут).
В случаях недостаточности документов для оказания социальной помощи, либо невозможности предоставления заявителем необходимых документов в связи с их порчей, утерей:

1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) кенттің, ауылдық округтің әкімі (бұдан әрі - ауылдық округтің әкімі);
3) мүгедектер және әлеуметтік жағынан маңызды аурулары бар адамдарға www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама).
4. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге, ауылдық округтің әкіміне немесе портал арқылы әлеуметтік көмек тағайындау үшін қажетті дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісімді көрсете отырып, еркін нысанда өтініш ұсынуы.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындаудың ұзақтығы:
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға тіркелген күні және мемлекеттік қызметті алған күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (он бес минуттан аспайды);
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыға жолдайды (он бес минуттан аспайды);
4) орындаушы құжаттарды қарайды, хабарламаны дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады ( жеті жұмыс күні ішінде);
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарламаға қол қояды және кеңсе қызметкеріне жолдайды (он бес минуттан аспайды);
6) кеңсе қызметкері хабарламаны тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді (он бес минуттан аспайды).
Әлеуметтік көмек көрсету үшін құжаттар жетіспеген не олардың бүлінуіне, жоғалуына байланысты көрсетілетін қызметті алушының қажетті құжаттарды тапсыру мүмкіндігі болмаған жағдайда:

1) услугополучатель предоставляет услугодателю документы согласно пункта 9 стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы, выдает услугополучателю отрывной талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более пятнадцати минут);
3) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю (не более пятнадцати минут);
4) исполнитель рассматривает и направляет документы в участковую комиссию для проведения обследования материального положения семьи услугополучателя (в течение трех рабочих дней);
5) участковая комиссия проводит обследование, составляет акт о материальном положении услугополучателя, подготавливает заключение о нуждаемости и направляет заключение услугодателю (в течение пяти рабочих дней);
6) исполнитель на основании заключения участковой комиссии производит расчет среднедушевого дохода лица (семьи) в соответствии с законодательством Республики Казахстан и предоставляет на рассмотрение специальной комиссии (в течение пяти рабочих дней);
7) специальная комиссия выносит заключение о необходимости оказания социальной помощи и указывает размер социальной помощи (в течение трех рабочих дней);
8) исполнитель на основании заключения специальной комиссии подготавливает уведомление либо решение об отказе в оказании социальной помощи (далее - отказ) и предоставляет руководителю услугодателя (в течение двух рабочих дней);
9) руководитель услугодателя подписывает и направляет уведомление либо отказ и направляет сотруднику канцелярии (не более пятнадцати минут);
10) сотрудник канцелярии регистрирует и выдает уведомление либо отказ услугополучателю (не более пятнадцати минут).
При обращении услугополучателя к акиму сельского округа:
1) услугополучатель предоставляет акиму сельского округа документы согласно пункта 9 стандарта;
2) аким сельского округа регистрирует документы, выдает услугополучателю талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы (в течение одного рабочего дня);
3) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более пятнадцати минут);
4) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю (не более пятнадцати минут);

1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға тіркелген күні және мемлекеттік қызметті алған күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (он бес минуттан аспайды);
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыға жолдайды (он бес минуттан аспайды);
4) орындаушы құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті алушының отбасының материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін учаскелік комиссияға жолдайды (үш жұмыс күні ішінде);
5) учаскелік комиссия тексеру жүргізеді, көрсетілетін қызметті алушының материалдық жағдайы туралы акті жасайды, әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытынды дайындайды және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (бес жұмыс күні ішінде);
6) орындаушы учаскелік комиссиядан келіп түскен құжаттарға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысын есептеуді жүргізеді және арнайы комиссияның қарауына ұсынады (бес жұмыс күні ішінде);
7) арнайы комиссия әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытынды шығарады және әлеуметтік көмектің мөлшерін белгілейді (үш жұмыс күні ішінде);
8) орындаушы арнайы комиссияның қорытындысы негізінде хабарлама немесе әлеуметтік көмек көрсетуден бас тарту туралы (бұдан әрі - бас тарту) шешім дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (екі жұмыс күні ішінде);
9) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарламаға не бас тартуға қол қояды және кеңсе қызметкеріне жолдайды (он бес минуттан аспайды);
10) кеңсе қызметкері хабарламаны не бас тартуды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді (он бес минуттан аспайды).
Көрсетілетін қызметті алушы ауылдық округтің әкіміне жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушы ауылдық округтің әкіміне стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) ауылдық округтің әкімі құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға тіркелген күні және мемлекеттік қызметті алған күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (бір жұмыс күні ішінде);
3) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (он бес минуттан аспайды);
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыға жолдайды (он бес минуттан аспайды);

5) исполнитель рассматривает документы, подготавливает и предоставляет уведомление руководителю услугодателя (в течение пяти рабочих дней);
6) руководитель услугодателя подписывает и направляет уведомление сотруднику канцелярии (не более пятнадцати минут);
7) сотрудник канцелярии регистрирует и направляет уведомление акиму сельского округа (в течение одного рабочего дня);
8) аким сельского округа регистрирует и выдает уведомление услугополучателю (не более пятнадцати минут).
В случаях недостаточности документов для оказания социальной помощи, либо невозможности предоставления заявителем необходимых документов в связи с их порчей, утерей:
1) услугополучатель предоставляет акиму сельского округа документы согласно пункта 9 стандарта;
2) аким сельского округа регистрирует документы, выдает услугополучателю талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы и направляет документы в участковую комиссию для проведения обследования материального положения семьи услугополучателя (в течении трех рабочих дней);
3) участковая комиссия проводит обследование, составляет акт о материальном положении услугополучателя, подготавливает заключение о нуждаемости и направляет заключение акиму сельского округа (в течение двух рабочих дней);
4) аким сельского округа направляет документы и заключение участковой комиссии услугодателю (в течение двух рабочих дней);
5) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более пятнадцати минут);
6) руководитель услугодателя рассматривает документы и направляет исполнителю (не более пятнадцати минут);
7) исполнитель производит расчет среднедушевого дохода лица (семьи) в соответствии с законодательством Республики Казахстан и предоставляет на рассмотрение специальной комиссии (в течение пяти рабочих дней);
8) специальная комиссия выносит заключение о необходимости оказания социальной помощи и указывает размер социальной помощи (в течение трех рабочих дней);
9) исполнитель на основании заключения специальной комиссии подготавливает уведомление либо отказ и предоставляет руководителю услугодателя (в течение двух рабочих дней);
10) руководитель услугодателя подписывает и направляет уведомление либо отказ сотруднику канцелярии (не более пятнадцати минут);
11) сотрудник канцелярии регистрирует и направляет уведомление либо отказ акиму сельского округа (в течение одного рабочего дня);

5) орындаушы құжаттарды қарайды, хабарламаны дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (бес жұмыс күні ішінде);
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарламаға қол қояды және кеңсе қызметкері жолдайды (он бес минуттан аспайды);
7) кеңсе қызметкері хабарламаны тіркейді және хабарламаны ауылдық округтің әкіміне жолдайды (бір жұмыс күні ішінде);
8) ауылдық округтің әкімі хабарламаны тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді (он бес минуттан аспайды).
Әлеуметтік көмек көрсету үшін құжаттар жетіспеген не олардың бүлінуіне, жоғалуына байланысты көрсетілетін қызметті алушының қажетті құжаттарды тапсыру мүмкіндігі болмаған жағдайда:
1) көрсетілетін қызметті алушы ауылдық округтің әкіміне стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) ауылдық округтің әкімі құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға тіркелген күні және мемлекеттік қызметті алған күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді, отбасының материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін учаскелік комиссияға жолдайды (үш жұмыс күні ішінде);
3) учаскелік комиссия тексеру жүргізеді, көрсетілетін қызметті алушының материалдық жағдайы туралы акті жасайды, әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытынды дайындайды және ауылдық округтің әкіміне жолдайды (екі жұмыс күні ішінде);
4) ауылдық округтің әкімі учаскелік комиссияның қорытындысы мен қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (екі жұмыс күні ішінде);
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (он бес минуттан аспайды);
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыға жолдайды (он бес минуттан аспайды);
7) орындаушы құжаттарға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысын есептеуді жүргізеді және арнайы комиссияның қарауына ұсынады (бес жұмыс күні ішінде);
8) арнайы комиссия әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытынды шығарады және әлеуметтік көмектің мөлшерін белгілейді (үш жұмыс күні ішінде);
9) орындаушы арнайы комиссияның қорытындысы негізінде хабарлама немесе бас тарту дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (екі жұмыс күні ішінде);
10) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарламаға не бас тартуға қол қояды және кеңсе қызметкері жолдайды (он бес минуттан аспайды);
11) кеңсе қызметкері хабарламаны не бас тартуды тіркейді және ауылдық округтің әкіміне жолдайды (бір жұмыс күні ішінде);

12) аким сельского округа регистрирует и выдает услугополучателю уведомление либо отказ (не более пятнадцати минут).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) и услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников), услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) аким сельского округа;
2) сотрудник канцелярии услугодателя;
3) руководитель услугодателя;
4) исполнитель;
5) участковая комиссия;
6) специальная комиссия.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
9. Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя при оказании услуги через портал:
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и при оказании услуги через портал:
1) услугополучатель регистрируется на портале и направляет электронное заявление, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя и документы согласно пункта 9 стандарта;
2) исполнитель принимает электронное заявление и документы и в "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление-отчет о принятии документов с указанием даты получения результата государственной услуги (не более пятнадцати минут);
3) после принятия электронного заявления и документов, действия структурных подразделений услугодателя в процессе оказания государственной услуги осуществляются в соответствии с пунктом 6 настоящего регламента;
4) исполнитель регистрирует и отправляет результат оказания государственной услуги в "личный кабинет" услугополучателя (не более пятнадцати минут).
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
11. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководитель услугодателя и аким сельского округа (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

12) ауылдық округтің әкімі хабарламаны не бас тартуды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді (он бес минуттан аспайды).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің), көрсетілетін қызметті берушінің тізбесі:
1) ауылдық округтің әкімі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
4) орындаушы;
5) учаскелік комиссия;
6) арнайы комиссия.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы осы регламенттің 1–қосымшасында келтірілген.
9. Әрбір іс-қимылдың (рәсімдердің) өтуіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
10. Қызметті портал арқылы көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының әрекеттерінің (іс-қимылдарының) кезектілігі мен жүгіну тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркелуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті алушының электрондық–цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған өтініш пен стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды жолдайды;
2) орындаушы электрондық өтініш пен құжаттарды қабылдайды және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" құжаттардың қабылданғаны және қызмет нәтижесін алу күні көрсетілген хабарлама-есеп жолданады (он бес минуттан аспайды);
3) электрондық өтініш пен құжаттарды қабылданғаннан кейін мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы осы регламенттің 6-тармағына сәйкес жүзеге асырылады;
4) орындаушы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін тіркейді және көрсетілетін қызметті алушының жеке "кабинетіне" жолдайды (он бес минуттан аспайды).
Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған графикалық нысандағы ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мен ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапкершілікте болады.

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: отделы занятости и социальных программ районов и города областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выдача направления лицам на участие в активных мерах содействия занятости (далее - направление), которая включает в себя:
1) направление для трудоустройства;
2) направление на общественные работы;
3) направление лицам на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации;
4) направление для трудоустройства на социальные рабочие места;
5) направление на молодежную практику;
6) оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: предоставление услугодателю документа, удостоверяющего личность услугополучателя либо через портал.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
1) услугополучатель предоставляет услугодателю документы согласно пункта 9 стандарта государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости", (далее - стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года N 217;
2) исполнитель регистрирует документы, получает данные услугополучателя из соответствующих государственных информационных систем, подготавливает и предоставляет направление руководителю услугодателя (не более пятнадцати минут);
3) руководитель услугодателя подписывает и направляет направление исполнителю (не более десяти минут);
4) исполнитель регистрирует и выдает направление услугополучателю (не более пяти минут).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:

1. Жалпы ережелер
1. Қызмет берушінің атауы: ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) www.e.gov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді іс-шараларына қатысуға жолдама беру(бұдан әрі - жолдама), онда мыналар қамтылады:
1) жұмысқа орналасуға жолдама;
2) қоғамдық жұмыстарға жолдама;
3) адамдарға кәсіби даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға жолдама;
4) әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналасуға жолдама;
5) жастар практикасына жолдама;
6) адамдарға кәсіби бағдарлануға тегін қызметтер көрсету.
4. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді ( іс-қимылды) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге немесе портал арқылы жеке басын куәландыратын құжатты ұсынуы.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) орындаушы құжаттарды қарайды, мемлекеттік ақпараттық жүйелерден көрсетілетін қызметті алушы жөнінде мәліметті алады, жолдаманы әзірлейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (он бес минуттан аспайды);
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жолдамаға қол қояды және орындаушыға жолдайды (он минуттан аспайды);
4) орындаушы жолдаманы тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді (бес минуттан аспайды).
3 . Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:

1) руководитель услугодателя;
2) исполнитель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
9. Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании услуги через портал:
1) услугополучатель регистрируется на портале "электронного правительства" и направляет электронное заявление, удостоверенное электронной цифровой подписью услугополучателя (далее - ЭЦП) и документы согласно пункта 9 стандарта;
2) исполнитель принимает электронное заявление и документы, в "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление-отчет о принятии документов с указанием даты и времени получения результата государственной услуги (не более пятнадцати минут);
3) после принятия электронного заявления и документов действия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги осуществляются в соответствии с подпунктами 2,3 пункта 6 настоящего регламента (в течение одного рабочего дня);
4) исполнитель регистрирует и отправляет результат оказания государственной услуги в "личный кабинет" услугополучателя (не более пятнадцати минут).
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги в графической форме, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
11. Ответственным лицаом за оказание государственной услуги является руководитель услугодателя (далее – должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 3 стандарта.
13. Номер контактного телефона для получения информации об услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалования) их качества: 8 (7242) 26-38-20, единого контакт-центра: (1414).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача направлений лицам на участие
в активных формах содействия занятости"
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование структурных подразделений
Исполнитель
Руководитель услугодателя
Исполнитель
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
регистрирует документы, получает данные услугополучателя из соответствующих государственных информационных систем и подготавливает направление
подписывает направление
регистрирует направление
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
предоставляет направление руководителю услугодателя
направляет исполнителю
выдает направление услугополучателю
5
Срок исполнения
не более 15 минут
не более 10 минут
не более 5 минут
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача направлений лицам на участие в активных
формах содействия занятости"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача направлений лицам на участие в активных
формах содействия занятости"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской области
от "21" мая 2014 года N 590
Регламент государственной услуги "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива"

1) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
2) орындаушы.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы осы регламенттің 1–қосымшасында келтірілген.
9. Әрбір іс-қимылдың (рәсімдердің) өтуіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің барысында ақпараттық жүйелерін пайдалану тәртібінің сипаттамасы
10. Қызметті портал арқылы көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы әрекеттерінің (іс-қимылдардың) кезектілігі мен жүгіну тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы "электрондық үкімет" порталында тіркеледі және стандарттың 9–тармағына сәйкес құжаттарды және электрондық –цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған электронды өтінішті жолдайды;
2) орындаушы электрондық өтініш пен құжаттарды қабылдайды, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" құжаттардың қабылданғаны және мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күні көрсетілген хабарлама-есеп жолданады және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (он бес минуттан аспайды);
3) электрондық өтініш пен құжаттар қабылданған соң мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл әрекеттері осы регламенттің 6-тармағының 2,3-тармақшаларына сәйкес жүзеге асырылады (1 жұмыс күні ішінде).
4) орындаушы мемлекеттік қызмет нәтижесін тіркейді және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды (15 минуттан аспайды).
Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған графикалық нысандағы ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынушы лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлға) мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапкершілікте болады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
13. Қызмет көрсету жөнінде ақпарат алуға, сондай-ақ, оның сапасын бағалау (оның ішінде шағымдану) қажет болған жағдайда ақпарат алу үшін байланыс телефонының нөмірі: 8(7242) 26-38-20, бірыңғай байланыс орталығы (1414).
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы
1
Iс- әрекеттердің (барысы,
жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Орындаушы
3
Iс-әрекеттердің (үдерiстiң,
рәсiмнiң, операцияның)
атауы және олардың сипаттамасы
құжаттарды тіркейді, мемлекеттік ақпараттандыру жүйелерінен көрсетілетін қызметті алушы жөнінде мәліметті алады және жолдаманы әзірлейді
жолдамаға қол қояды
жолдаманы тіркейді
4
Аяқталу нысаны (деректер,
құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешiм)
жолдаманы көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
орындаушыға жолдайды
жолдаманы көрсетілетін қызметті алушыға береді
5
Орындалу мерзiмi
15 минуттан аспайды
10 минуттан аспайды
5 минуттан аспайды
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің
белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
Әрбір іс-қимылдың (рәсімдердің) өтуіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің
белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған графикалық нысандағы ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Қызылорда облысы әкімдігінің
2014 жылғы "21" мамырдағы
№ 590 қаулысымен бекітілген
"Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: отделы занятости и социальных программ районов и города областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) акима поселка, сельского округа (далее - аким сельского округа);
3) Филиал республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Кызылординской области, его отделы и отделения (далее - Центр).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - уведомление о назначении социальной помощи (далее – уведомление).
4. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя и в процессе оказания государственной услуги
5. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: предоставление услугополучателем (либо его представителем по доверенности) заявления в произвольной форме услугодателю, акиму сельского округа либо в Центр.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
1) услугополучатель (либо его представитель по доверенности) предоставляет услугодателю либо акиму сельского округа документы согласно пункта 9 стандарта государственной услуги "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива" (далее - стандарт) утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года N 217.
2) аким сельского округа регистрирует и направляет представленные услугополучателем (либо его представителем по доверенности) документы услугодателю либо в Центр (в течение двух рабочих дней);
3) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более пятнадцати минут);
сотрудник канцелярии услугодателя получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
4) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю (не более пятнадцати минут);
5) исполнитель рассматривает документы, подготавливает и предоставляет уведомление руководителю услугодателя (в течение восьми рабочих дней);

1. Жалпы ережелер
1. Қызмет берушінің атауы: аудандардың, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) кент, ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі);
3) Қызылорда облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы, оның бөлімдері мен бөлімшелері (бұдан әрі – Орталық) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі - әлеуметтік көмекті тағайындау туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама).
4. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) көрсетілетін қызметті берушіге, ауылдық округ әкіміне не Орталыққа еркін нысанда өтініш ұсынуы.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге не ауылдық округ әкіміне Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 9-тармағына сәйкес құжаттар ұсынады;
2) ауылдық округ әкімі көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) ұсынған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге не Орталыққа жолдайды (екі жұмыс күні ішінде);
3) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (он бес минуттан аспайды);
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыға жолдайды (он бес минуттан аспайды);
5) орындаушы құжаттарды қарайды, хабарламаны дайындайды және хабарламаны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (сегіз жұмыс күні ішінде);

7) руководитель услугодателя подписывает и направляет уведомление сотруднику канцелярии (не более пятнадцати минут);
8) сотрудник канцелярии регистрирует и направляет уведомление в Центр (в течение одного рабочего дня);
9) Работник Центра регистрирует и выдает уведомление услугополучателю (либо его представителю по доверенности) или акиму сельского округа (не более пятнадцати минут).
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги

7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарламаға қол қояды және кеңсе қызметкеріне жолдайды (он бес минуттан аспайды);
8) кеңсе қызметкері хабарламаны тіркейді және Орталыққа жолдайды (бір жұмыс күні ішінде);
9) Орталық қызметкері хабарламаны тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) немесе ауылдық округ әкіміне хабарламаны береді (он бес минуттан аспайды).
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі

13. Номер контактного телефона для получения информации об услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалования) их качества: 8 (7242) 274165, единого контакт–центра: (1414).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Назначение социальной помощи специалистам
социальной сферы, проживающим и работающим
в сельских населенных пунктах,
по приобретению топлива"
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) услугодателю либо акиму сельского округа:
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наименование структурных подразделений
Аким сельского округа
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Исполнитель
Руководитель услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
Аким сельского округа
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
регистрирует документы
регистрирует документы
рассматривает документы
рассматривает документы, подготавливает уведомление
подписывает уведомление
регистрирует уведомление
выдает уведомление услугополучателю (либо его представителю по доверенности)
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
направляет документы услугодателю либо в Центр
предоставляет документы руководителю услугодателя
направляет документы исполнителю
предоставляет уведомление руководителю услугодателя
направляет уведомление сотруднику канцелярии
выдает уведомление услугополучателю (либо его представителю по доверенности) или акиму сельского округа
5
Срок исполнения
в течение 2 рабочих дней
не более 15 минут
не более 15 минут
в течение 8 рабочих дней
не более 15 минут
не более 15 минут
не более 15 минут
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в Центр:
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Наименование структурных подразделений
Работник Центра
Работник накопительного отдела Центра
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Исполнитель
Руководитель услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
Работник Центра
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
регистрирует документы, выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) расписку о приеме документов либо об отказе в приеме документов
перенаправляет документы услугодателю
регистрирует документы
рассматривает документы
рассматривает документы, подготавливает уведомление
подписывает уведомление
регистрирует уведомление
регистрирует уведомление
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
направляет документы работнику накопительного отдела Центра
предоставляет документы руководителю услугодателя
направляет исполнителю
предоставляет уведомление руководителю услугодателя
направляет уведомление сотруднику канцелярии
направляет уведомление в Центр
выдает уведомление услугополу-чателю (либо его представи телю по доверенности) или акиму сельского округа
5
Срок исполнения
не более 15 минут
в течение 1 рабочего дня
не более 15 минут
не более 15 минут
в течении 7 рабочих дней
не более 15 минут
в течение 1 рабочего дня
не более 15 минут
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Назначение социальной помощи специалистам
социальной сферы, проживающим и работающим
в сельских населенных пунктах,по приобретению топлива"
Блок-схема описание последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) услугодателю либо акиму сельского округа:
Блок-схема описание последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в Центр:
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской области
от "21" мая 2014 года N 590
Регламент государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи"

13. Қызмет көрсету жөнінде ақпарат алуға, сондай-ақ, оның сапасын бағалау (сонымен қатар шағымдану) қажет болған жағдайда ақпарат алу үшін байланыс телефондарының нөмірі: 8 (7242) 274165, бірыңғай байланыс орталығы (1414).
"Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге немесе ауылдық округ әкіміне жүгінген кезде:
1
Іс-қимыл нөмірі (іс-әрекет, жұмыс ағымы)
1
2
3
4
5
6
7
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Ауылдық округ әкімі
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Ауылдық округ әкімі
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
құжаттарды тіркейді
құжаттарды тіркейді
құжаттарды қарайды
құжаттарды қарайды, хабарламаны дайындайды
хабарламаға қол қояды
хабарламаны тіркейді
хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) береді
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешiм)
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге не Орталыққа жолдайды
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
құжаттарды орындаушыға жолдайды
хабарламаны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
хабарламаны кеңсе қызметкеріне жолдайды
хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) немесе ауылдық округ әкіміне береді
5
Орындалу мерзімі
2 жұмыс күні ішінде
15 минуттан аспайды
15 минуттан аспайды
8 жұмыс күні ішінде
15 минуттан аспайды
15 минуттан аспайды
15 минуттан аспайды
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) Орталыққа жүгінген кезде:
1
Іс-қимыл нөмірі (іс-әрекет, жұмыс ағымы)
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Орталық қызметкері
Орталықтың жинақтау бөлімінің қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Орталық қызметкері
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) құжаттардың қабылданғандығы не құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге қайта жолдайды
құжаттарды тіркейді
құжаттарды қарайды
құжаттарды қарайды, хабарламаны дайындайды
хабарламаға қол қояды
хабарламаны тіркейді
хабарламаны тіркейді
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешiм)
құжаттарды Орталықтың жинақтау бөлімінің қызметкеріне жолдайды
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
құжаттарды орындаушыға жолдайды
хабарламаны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
хабарламаны кеңсе қызметкеріне жолдайды
хабарламаны Орталыққа жолдайды
хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) немесе ауылдық округ әкіміне береді
5
Орындалу мерзімі
15 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде
15 минуттан аспайды
15 минуттан аспайды
7 жұмыс күні ішінде
15 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде
15 минуттан аспайды
"Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс
істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу
бойынша әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Әрбір іс-қимылдың (рәсімдердің) өтуіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы
Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге не ауылдық округ әкіміне жүгінген кезде:
Әрбір іс-қимылдың (рәсімдердің) өтуіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы
Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) Орталыққа жүгінген кезде:
Қызылорда облысы әкімдігінің
2014 жылғы "21" мамырдағы
№ 590 қаулысымен бекітілген
"Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: отделы занятости и социальных программ районов и города областного значения (далее – услугодатель) и акимы поселка, сельского округа (далее - аким сельского округа).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) акима сельского округа;
3) филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Кызылординской области, его отделы и отделения (далее - Центр).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - справка, подтверждающая принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале (далее – справка).
4. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: предоставление услугополучателем (либо его представителем по доверенности) услугодателю, акиму сельского округа либо в Центр заявления по форме согласно приложению к стандарту государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи" (далее - стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года N 217.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
при обращении услугополучателя к услугодателю:
1) услугополучатель (либо его представитель по доверенности) предоставляет услугодателю документы согласно пункта 9 стандарта;
2) исполнитель регистрирует документы, подготавливает и предоставляет справку руководителю услугодателя (не более пяти минут);
исполнитель получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
3) руководитель услугодателя подписывает и направляет справку исполнителю (не более пяти минут);
4) исполнитель регистрирует и выдает справку услугополучателю (либо его представителю по доверенности) (не более пяти минут).
При обращении услугополучателя к акиму сельского округа:

1. Жалпы ережелер
1. Қызмет берушінің атауы: аудандардың, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) және кент, ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) ауылдық округ әкімі;
3) "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қызылорда облысы бойынша филиалы, оның бөлімдері мен бөлімшелері (бұдан әрі – Орталық) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға көрсетілетін қызметті алушының тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтама (бұдан әрі - анықтама).
4. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) көрсетілетін қызметті берушіге, ауылдық округ әкіміне не Орталыққа Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) қосымшасына сәйкес өтініш ұсынуы.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындаудың ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) орындаушы құжаттарды тіркейді, анықтама дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (бес минуттан аспайды);
орындаушы мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы анықтамаға қол қояды және орындаушыға жолдайды (бес минуттан аспайды);
4) орындаушы анықтаманы тіркейді және анықтаманы көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) береді (бес минуттан аспайды).
Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) ауылдық округ әкіміне жүгінген кезде:

1) услугополучатель (либо его представитель по доверенности) предоставляет акиму сельского округа документы согласно пункта 9 стандарта;
2) аким сельского округа регистрирует документы, подготавливает и выдает справку услугополучателю (либо его предстваителю по доверенности) (не более пятнадцати минут).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) и услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников), услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) аким сельского округа;
2) руководитель услугодателя;
3) исполнитель;
4) работник Центра;
5) работник накопительного отдела Центра.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
9. Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями в процессе оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании услуги через Центр:
1) услугополучатель (либо его представитель по доверенности) предоставляет в Центр документы согласно пункта 9 стандарта;
2) работник Центра регистрирует документы, при предоставлении неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) расписку об отказе в приеме документов (не более пятнадцати минут);
работник Центра получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
3) работник накопительного отдела Центра перенаправляет документы услугодателю (в течение одного рабочего дня, не входит в срок оказания государственной услуги);
4) исполнитель регистрирует документы, подготавливает и предоставляет справку руководителю услугодателя (в течение одного рабочего дня);
5) руководитель услугодателя подписывает и направляет справку исполнителю (не более пятнадцати минут);

1) көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) ауылдық округ әкіміне стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) ауылдық округ әкімі құжаттарды тіркейді, анықтаманы дайындайды және көрсетілетін қызметті алушыға береді (он бес минуттан аспайды).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің), көрсетілетін қызметті берушінің тізбесі:
1) ауылдық округ әкімі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) орындаушы;
4) Орталық қызметкері;
5) Орталықтың жинақтау бөлімінің қызметкері.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы осы регламенттің 1–қосымшасында келтірілген.
9. Әрбір іс-қимылдың (рәсімдердің) өтуіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
10. Қызметті Орталық арқылы көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы әрекеттерінің (іс-қимылдарының) кезектілігі мен жүгіну тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) Орталыққа стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) Орталық қызметкері құжаттарды тіркейді, стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасы толық ұсынылмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді (он бес минуттан аспайды);
Орталық қызметкері мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады;
3) Орталықтың жинақтау бөлімінің қызметкері құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге қайта жолдайды (бір жұмыс күні ішінде, мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
4) орындаушы құжаттарды тіркейді, анықтама дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (бір жұмыс күні ішінде);
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы анықтамаға қол қояды және орындаушыға жолдайды (он бес минуттан аспайды);

6) исполнитель регистрирует и направляет справку в Центр (в течение одного рабочего дня);
7) работник Центра регистрирует и выдает справку услугополучателю (либо его представителю по доверенности) (не более пятнадцати минут).
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
11. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководители услугодателя и Центра (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 3 стандарта.
13. Номер контактного телефона для получения информации об услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалования) их качества: 8 (7242) 27 41 65, единого контакт–центра: (1414).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи"
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю:
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование структурных подразделений
Исполнитель
Руководитель услугодателя
Исполнитель
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
регистрирует документы, подготавливает справку
подписывает справку
регистрирует справку
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
направляет справку руководителю услугодателя
направляет справку исполнителю
выдает справку услугополучателю (либо его представителю по доверенности)
5
Срок исполнения
не более 5 минут
не более 5 минут
не более 5 минут
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к акиму аульного округа:
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
Наименование структурных подразделений
Аким сельского округа
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
регистрирует документы, подготавливает справку
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
выдает справку услугополучателю (либо его представителю по доверенности)
5
Срок исполнения
не более 15 минут
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в Центр:
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование структурных подразделений
Работник Центра
Работник накопительного отдела Центра
Исполнитель
Руководитель услугодателя
Исполнитель
Работник Центра
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
регистрирует документы
перенаправляет документы услугодателю
регистрирует документы, подготавливает справку
подписывает справку
регистрирует справку
регистрирует справку
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
при предоставлении неполного пакета документов, выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) расписку об отказе в приеме документов
предоставляет справку руководителю услугодателя
направляет справку исполнителю
направляет справку в Центр
выдает справку услугополучателю (либо его представителю по доверенности)
5
Срок исполнения
не более 15 минут
в течение 1 рабочего дня (не входит в срок оказания государственной услуги)
в течение 1 рабочего дня
не более 15 минут
в течение 1 рабочего дня
не более 15 минут
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя
(семьи) к получателям адресной социальной помощи"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры)с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю:
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к акиму сельского округа:
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в Центр:
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской области
от "21" мая 2014 года N 590
Регламент государственной услуги "Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому"

6) орындаушы анықтаманы тіркейді және Орталыққа жолдайды (бір жұмыс күні ішінде);
7) Орталық қызметкері анықтаманы тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) береді (он бес минуттан аспайды).
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
11. Көрсетілетін қызметті беруші мен Орталық басшылары (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлғалар болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапкершілікте болады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
13. Қызмет көрсету жөнінде ақпарат алуға, сондай-ақ, оның сапасын бағалау (оның ішінде шағымдану) қажет болған жағдайда ақпарат алу үшін байланыс телефондарының нөмірі: 8 (7242) 27 41 65, бірыңғай байланыс орталығы (1414).
"Өтініш берушінің (отбасының) атаулы
әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін
растайтын анықтама беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
1
Iс- әрекеттердің (барысы,
жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Орындаушы
3
Iс-әрекеттердің (үдерiстiң,
рәсiмнiң, операцияның)
атауы және олардың сипаттамасы
құжаттарды тіркейді, анықтаманы дайындайды
анықтамаға қол қояды
анықтаманы тіркейді
4
Аяқталу нысаны (деректер,
құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешiм)
анықтаманы көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
анықтаманы орындаушыға жолдайды
анықтаманы көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) береді
5
Орындалу мерзiмi
5 минуттан аспайды
5 минуттан аспайды
5 минуттан аспайды
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) ауылдық округ әкіміне жүгінген кезде:
1
Iс- әрекеттердің (барысы,
жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Ауылдық округ әкімі
3
Iс-әрекеттердің (үдерiстiң,
рәсiмнiң, операцияның)
атауы және олардың сипаттамасы
құжаттарды тіркейді, анықтама дайындайды
4
Аяқталу нысаны (деректер,
құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешiм)
анықтаманы көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) береді
5
Орындалу мерзiмi
15 минуттан аспайды
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) Орталыққа жүгінген кезде:
1
Iс- әрекеттердің (барысы,
жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
4
5
6
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Орталық қызметкері
Орталықтың жинақтау бөлімінің қызметкері
Орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Орындаушы
Орталық қызметкері
3
Iс-әрекеттердің (үдерiстiң,
рәсiмнiң, операцияның)
атауы және олардың сипаттамасы
құжаттарды тіркейді
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге қайта жолдайды
құжаттарды тіркейді, анықтама дайындайды
анықтамаға қол қояды
анықтаманы тіркейді
анықтаманы тіркейді
4
Аяқталу нысаны (деректер,
құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешiм)
құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді
анықтаманы көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
анықтаманы орындаушыға жолдайды
анықтаманы Орталыққа жолдайды
анықтаманы көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) береді
5
Орындалу мерзiмi
15 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде (мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді)
1 жұмыс күні ішінде
15 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде
15 минуттан аспайды
"Өтініш берушінің (отбасының) атаулы
әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін
растайтын анықтама беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Әрбір іс-қимылдың (рәсімдердің) өтуіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы
Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
Әрбір іс-қимылдың (рәсімдердің) өтуіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы
Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) ауылдық округ әкіміне жүгінген кезде:
Әрбір іс-қимылдың (рәсімдердің) өтуіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы
Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) Орталыққа жүгінген кезде:
Қызылорда облысы әкімдігінің
2014 жылғы "21" мамырдағы
№ 590 қаулысымен бекітілген
"Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: отделы занятости и социальных программ районов и города областного значения (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Кызылординской области, его отделы и отделения (далее - Центр);
3) веб-портал "электронного правительства" www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги - электронная и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - уведомление о назначении материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому (далее - уведомление).
4. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: предоставление услугополучателем услугодателю либо в Центр или через портал заявления по форме согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому" (далее - стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года N 217.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
1) услугополучатель предоставляет услугодателю документы согласно пункта 9 стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы, выдает услугополучателю отрывной талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более пятнадцати минут);
3) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю (не более пятнадцати минут);
4) исполнитель рассматривает документы, подготавливает и предоставляет уведомление руководителю услугодателя (в течение восьми рабочих дней);
5) руководитель услугодателя подписывает и направляет уведомление сотруднику канцелярии (не более пятнадцати минут);
6) сотрудник канцелярии регистрирует и выдает уведомление услугополучателю (не более пятнадцати минут).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) и услугодателя в процессе оказания государственной услуги

1. Жалпы ережелер
1. Қызмет берушінің атауы: аудандардың, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қызылорда облысы бойынша "филиалы, оның бөлімдері мен бөлімшелері (бұдан әрі – Орталық);
3) www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама).
4. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге не Орталыққа немесе портал арқылы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш ұсынуы.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға тіркелген күні және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талонын береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (он бес минуттан аспайды);
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыға жолдайды (он бес минуттан аспайды);
4) орындаушы құжаттарды қарайды, хабарламаны дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (сегіз жұмыс күні ішінде);
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарламаға қол қояды және кеңсе қызметкеріне жолдайды (он бес минуттан аспайды);
6) кеңсе қызметкері хабарламаны тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді (он бес минуттан аспайды).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші мен құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы

8) сотрудник канцелярии регистрирует и направляет уведомление в Центр (в течение одного рабочего дня);
9) работник Центра регистрирует и выдает уведомление услугополучателю (не более пятнадцати минут).
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и при оказании услуги через портал:
1) услугополучатель регистрируется на портале и направляет электронное заявление, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя и документы согласно пункта 9 стандарта;
2) исполнитель принимает электронное заявление и документы, в "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление-отчет о принятии документов с указанием даты получения результата государственной услуги (не более двадцати минут);
3) после принятия электронного заявления и документов действия структурных подразделений услугодателя в процессе оказания государственной услуги осуществляются в соответствии с подпунктами 2-5 пункта 6 настоящего регламента (в течение семи рабочих дней);
4) исполнитель регистрирует и отправляет результат оказания государственной услуги в "личный кабинет" услугополучателя (не более пятнадцати минут).
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
12. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководители услугодателя и Центра (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

8) кеңсе қызметкері хабарламаны тіркейді және Орталыққа жолдайды (бір жұмыс күні ішінде);
9) Орталық қызметкері хабарламаны тіркейді және хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға береді (он бес минуттан аспайды).
11. Қызметті портал арқылы көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы әрекеттерінің (іс-қимылдарының) кезектілігі мен жүгіну тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркелуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті алушының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған өтініш пен стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды жолдайды;
2) орындаушы электрондық өтініш пен құжаттарды қабылдайды және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" құжаттардың қабылданғаны және мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күні көрсетілген хабарлама-есеп жолдайды (жиырма минуттан аспайды);
3) электрондық өтініш пен құжаттарды қабылдағаннан кейін мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы осы регламенттің 6-тармағының 2-5 тармақшаларына сәйкес жүзеге асырылады (жеті жұмыс күні ішінде);
4) орындаушы мемлекеттік қызмет нәтижесін тіркейді және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды (он бес минуттан аспайды).
Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған графикалық нысандағы ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
12. Көрсетілетін қызметті беруші мен Орталық басшылары (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлғалар болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапкершілікте болады.

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Кызылординской области" (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги - электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - выдача, переоформление и продление разрешения услугополучателю (работодателю) на привлечение иностранной рабочей силы;
выдача, переоформление и продление разрешения услугополучателю (иностранному работнику) на трудоустройство (далее – разрешение).
4. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) и услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: предоставление услугополучателем (либо его представителем по доверенности) (далее – его представитель)) услугодателю либо через портал заявления по форме согласно приложениям 1, 5 к стандарту государственной услуги "Выдача, переоформление и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы" (далее – стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года N 217.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
при выдаче разрешения, продлении либо переоформлении разрешения:
1) услугополучатель (либо его представитель по доверенности) предоставляет услугодателю документы согласно пункта 9 стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы, выдает услугополучателю либо его представителю отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более двадцати минут);
сотрудник канцелярии услугодателя получает письменное согласие услугополучателя (работодателя) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;

1. Жалпы ережелер
1. Қызмет берушінің атауы: "Қызылорда облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Өтініштер мен мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - көрсетілетін қызметті алушыға (жұмыс берушіге) шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту;
көрсетілетін қызметті алушыға (шетелдік қызметкерге) жұмысқа орналасуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту (бұдан әрі – рұқсат).
4. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) (бұдан әрі - оның өкілі)) көрсетілетін қызметті берушіге немесе портал арқылы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 1, 5-қосымшаларына сәйкес өтiнiш ұсынуы.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
рұқсат беру, рұқсатты қайта ресімдеу немесе рұқсатты ұзарту кезінде:
1) көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне тіркелген күні және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талонын береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (жиырма минуттан аспайды);
көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының (жұмыс берушінің) жазбаша келісімін алады;

3) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю (не более двадцати минут);
4) исполнитель рассматривает документы, в случае предоставления услугополучателем документов в неполном объеме и (или) незаполнения по установленным формам документов, предусмотренных пунктами 10, 16, 30, 34, 36, 41 и 45 Правил и условий выдачи разрешений иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 января 2012 года N 45 (далее - Правила), подготавливает отказ и предоставляет руководителю услугодателя (в течение пяти рабочих дней);
5) руководитель услугодателя подписывает и направляет отказ сотруднику канцелярии (не более двадцати минут);
6) сотрудник канцелярии регистрирует и выдает отказ услугополучателю либо его представителю (не более двадцати минут);
7) в случае соответствия документов требованиям, установленным пунктами 10, 16, 30, 34, 36, 41 и 45 Правил, исполнитель вносит документы на рассмотрение комиссии по выдаче и продлению срока разрешения на привлечение иностранной рабочей силы Кызылординской области (далее - комиссия) (в течение пяти рабочих дней);
8) комиссия рассматривает документы и рекомендует услугодателю о выдаче разрешения либо об отказе (в течение одного рабочего дня);
9) исполнитель согласно рекомендации комиссии подготавливает и предоставляет уведомление о принятом решении (далее - уведомление) руководителю услугодателя (в течение двух рабочих дней);
10) руководитель услугодателя подписывает и направляет уведомление исполнителю (не более двадцати минут);
11) исполнитель регистрирует и направляет уведомление услугополучателю либо его представителю и после сдачи услугополучателем копий документов, гарантирующих выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения (копии договора между банком и работодателем и документа, подтверждающего внесение гарантийных взносов на банковский счет работодателя), выдает услугополучателю либо его представителю разрешение (не более двадцати минут);
при выдаче – в течение сорока рабочих дней;
при переоформлении резрешения – в течение тридцати рабочих дней;
при продлении разрешения – в течение семи рабочих дней.
При выдаче разрешения, при продлении либо переоформлении разрешения иностранному работнику на трудоустройство:

3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыға жолдайды (жиырма минуттан аспайды);
4) орындаушы құжаттарды қарайды, құжаттар толық көлемде ұсынылмаған және (немесе) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 13 қаңтардағы № 45 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған квотаны белгілеу қағидаларын және Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат берудің қағидалары мен шарттарының (бұдан әрі – Қағида) 10, 16, 30, 34, 36, 41 және 45-тармақтарында белгіленген нысандар бойынша толтырылмаған жағдайда, бас тартуды әзірлейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (бес жұмыс күні ішінде);
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бас тартуға қол қояды және кеңсе қызметкеріне жолдайды (жиырма минуттан аспайды);
6) кеңсе қызметкері бас тартуды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне береді (жиырма минуттан аспайды);
7) көрсетілетін қызметті алушының не оның өкілінің ұсынған құжаттары Қағиданың 10, 16, 30, 34, 36, 41 және 45-тармақтарында көзделген талаптарға сәйкес келген жағдайда, орындаушы құжаттарды Қызылорда облысына шетелдік жұмыс күшін тартуға жұмыс берушілерге рұқсат беру және оның мерзімін ұзарту комиссиясының (бұдан әрі – комиссия) қарауына енгізеді (бес жұмыс күні ішінде);
8) комиссия құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті берушіге рұқсатты беру не оны беруден бас тарту туралы ұсыным береді (бір жұмыс күні ішінде);
9) орындаушы комиссияның ұсынымы бойынша қабылданған шешiм жөнiнде хабарламаны әзірлейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (екі жұмыс күні ішінде);
10) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарламаға қол қояды және орындаушыға жолдайды (жиырма минуттан аспайды);
11) орындаушы хабарламаны тіркеп, көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне жолдайды және көрсетілетін қызметті алушы рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың көшірмелерін (банк пен жұмыс беруші арасындағы шарттың және жұмыс берушінің банк шотына кепілді жарналарды салуды растайтын құжат көшірмелерін) тапсырғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне рұқсатты береді (жиырма минуттан аспайды);
рұқсат беру кезінде – қырық жұмыс күні ішінде;
рұқсатты қайта ресімдеу кезінде – отыз жұмыс күні ішінде;
рұқсатты ұзарту кезінде - жеті жұмыс күні ішінде.
Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға рұқсат беру не рұқсатты ұзарту немесе рұқсатты қайта ресімдеу кезінде:

1) услугополучатель предоставляет услугодателю документы согласно пункта 9 стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы, выдает услугополучателю либо его представителю отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более двадцати минут);
сотрудник канцелярии услугодателя получает письменное согласие услугополучателя (работодателя) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
3) руководитель услугодателя рассматривает документы, принимает решение о выдаче разрешения, продлении либо переоформлении разрешения на трудоустройство либо об отказе и направляет документы исполнителю (в течение одного рабочего дня);
4) исполнитель согласно принятого решения подготавливает и предоставляет уведомление руководителю услугодателя (в течение двух рабочих дней);
5) руководитель услугодателя подписывает и направляет уведомление исполнителю (не более двадцати минут);
6) исполнитель регистрирует и направляет уведомление услугополучателю или его представителю, и после сдачи услугополучателем копий документов, гарантирующих выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения (копии договора между банком и работодателем и документа, подтверждающего внесение гарантийных взносов на банковский счет работодателя), выдает услугополучателю либо его представителю разрешение, продленное либо переоформленное разрешение (не более двадцати минут);
при выдаче и продлении разрешения на трудоустройство – в течение тридцати рабочих дней;
при переоформлении разрешения на трудоустройство – в течение трех рабочих дней.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) и услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников), услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) исполнитель;
4) комиссия.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.

1) көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне тіркелген күні және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талонын береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (жиырма минуттан аспайды);
көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының (жұмыс берушінің) жазбаша келісімін алады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды, көрсетілетін қызметті алушыға рұқсат беру немесе ұзарту немесе ұзартудан бас тарту туралы шешім қабылдайды және құжаттарды орындаушыға жолдайды (бір жұмыс күні ішінде);
4) орындаушы құжаттарды қарайды, қабылданған шешім жөнінде хабарлама дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (екі жұмыс күні ішінде);
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарламаға қол қояды және орындаушыға жолдайды (жиырма минуттан аспайды);
6) орындаушы хабарламаны тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне жолдайды және көрсетілетін қызметті алушы рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың көшірмелерін (банк пен жұмыс беруші арасындағы шарттың және жұмыс берушінің банк шотына кепілді жарналарды салуды растайтын құжат көшірмелерін) тапсырғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне жұмысқа орналасуға рұқсатты не ұзартылған рұқсатты, немесе қайта ресімделген рұқсатты береді (жиырма минуттан аспайды);
шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға рұқсат беру және ұзарту кезінде – отыз жұмыс күні ішінде;
шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға рұқсатты қайта ресімдеу кезінде –үш жұмыс күні ішінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіндегі құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің), көрсетілетін қызметті берушінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) орындаушы;
4) комиссия.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы осы регламенттің 1–қосымшасында келтірілген.

9. Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании услуги через портал:
1) услугополучатель либо его представитель регистрируется на портале "электронного правительства" и направляет электронное заявление, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя и документы, согласно пункта 9 стандарта;
2) исполнитель принимает электронное заявление и документы, в "личный кабинет" услугополучателя либо его представителя направляется уведомление–отчет о принятии документов с указанием даты получения результата государственной услуги либо отказ в случае предоставления документов в неполном обьеме и (или) незаполнения документов по установленным формам (не более двадцати минут);
3) после принятия электронного заявления и документов, действия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги осуществляются в соответствии с пунктом 6 настоящего регламента;
4) исполнитель регистрирует результат оказания государственной услуги и при предоставлении копий необходимых документов, отправляет в "личный кабинет" услугополучателя либо его представителя (не более двадцати минут).
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
11. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель услугодателя (далее – должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за оказание государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 3 стандарта.
13. Номер контактного телефона для получения информации об услуге, а также в случае необходимости оценки (в том числе обжаловании) их качества: 8(7242) 27 90 24, единого контакт-центра: (1414).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача, переоформление и продление разрешения
иностранному работнику на трудоустройство и работодателям
на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления
трудовой деятельности на территории соответствующей
административно-территориальной единицы"
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При выдаче разрешения, при продлении либо переоформлении разрешения:
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование структурных подразделений
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Исполнитель
Руководитель услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
регистрирует документы, выдает услугополучателю либо его представителю отрывной талон заявления
рассматривает документы
рассматривает документы, в случае предоставления неполного пакета документов либо несоответствия документов установленным требованиям, подготавливает отказ
подписывает отказ
регистрирует отказ
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
предоставляет документы руководителю услугодателя
направляет
документыисполнителю
предоставляет отказ руководителю услугодателя
направляет отказ сотруднику канцелярии
выдает отказ услугополучателю либо его представителю
5
Срок исполнения
не более 20 минут
не более 20 минут
в течение 5 рабочих дней
не более 20 минут
не более 20 минут
1
Номер действия(хода, потока работ)
6
7
8
9
10
2
Наименование структурных подразделений
Исполнитель
Комиссия
Исполнитель
Руководитель услугодателя
Исполнитель
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
в случае соответствия документов установленным Правилами требованиям, вносит документы на рассмотрение комиссии
рассматривает документы
подготавливает уведомление о принятом решении
подписывает уведомление
регистрирует уведомление
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
рекомендует услугодателю о выдаче разрешения, продлении либо переоформлении разрешения либо об отказе
предоставляет уведомление руководителю услугодателя
направляет уведомление исполнителю
выдает услугополучателю либо его представителю уведомление, после предоставления копий необходимых документов, выдает разрешение, продленное либо переоформленное разрешение
5
Срок исполнения
в течение 5 рабочих дней
в течение 1 рабочего дня
в течение 2 рабочих дней
не более 20 минут
не более 20 минут
при выдаче – в течение сорока рабочих дней;
при переоформлении резрешения – в течение тридцати рабочих дней;
при продлении разрешения – в течение семи рабочих дней
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При выдаче разрешения, при продлении либо переоформлении разрешения иностранному работнику на трудоустройство:
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование структурных подразделений
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Исполнитель
Руководитель услугодателя
Исполнитель
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
регистрирует документы, выдает услугополучателю либо его представителю отрывной талон заявления
рассматривает документы, принимает решение о выдаче разрешения, продлении либо переоформлении разрешения на трудоустройство либо об отказе
подготавливает уведомление о принятом решении
подписывает уведомление
регистрирует уведомление
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
предоставляет документы руководителю услугодателя
направляет документы исполнителю
предоставляет уведомление
руководителю услугодателя
направляет уведомление исполнителю
направляет уведомление услугополучателю либо его представителю, после предоставления услугополучателем копий необходимых документов, выдает услугополучателю либо его представителю разрешение, продленное либо переоформленное разрешение
5
Срок исполнения
не более 20 минут
в течение 1 рабочего дня
в течение 2 рабочих дней
не более 20 минут
не более 20 минут
при выдаче и продлении разрешения на трудоустройство – в течение тридцати рабочих дней;
при переоформлении разрешения на трудоустройство – в течение трех рабочих дней
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача, переоформление и продление разрешения иностранному
работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение
иностранной рабочей силы для осуществления трудовой
деятельности на территории соответствующей
административно-территориальной единицы"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При выдаче разрешения, при продлении либо переоформлении разрешения:
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При выдаче разрешения, при продлении либо переоформлении разрешения на трудоустройство иностранному работнику
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача, переоформление и продление разрешения
иностранному работнику на трудоустройство и работодателям
на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления
трудовой деятельности на территории соответствующей
административно-территориальной единицы"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме
При выдаче разрешения, продлении либо переоформлении разрешения:
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме
При выдаче разрешения, при продлении либо переоформлении разрешения на трудоустройство иностранному работнику:
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской области
от "21" мая 2014 года N 590
Регламент государственной услуги "Присвоение статуса оралмана"

9. Әрбір іс-қимылдың (рәсімдердің) өтуіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
10. Қызметті портал арқылы көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы әрекеттерінің (іс-қимылдарының) кезектілігі мен жүгіну тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі "электрондық үкімет" порталында тіркелуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті алушының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған өтініш пен стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды жолдайды;
2) орындаушы электрондық өтініш пен құжаттарды қабылдайды, көрсетілетін қызметті алушының не оның өкілінің "жеке кабинетіне" құжаттардың қабылданғандығы және мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күні көрсетілген хабарлама-есеп немесе құжаттар толық ұсынылмаған не белгіленген талаптарға сәйкес толтырылмаған жағдайда бас тарту жолданады (жиырма минуттан аспайды);
3) электрондық өтініш пен құжаттар қабылданғаннан кейін мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы осы регламенттің 6-тармағына сәйкес жүзеге асырылады;
4) орындаушы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін тіркейді және тиісті құжаттардың көшірмелері ұсынылған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының не оның өкілінің "жеке кабинетіне" жолдайды (жиырма минуттан аспайды).
Мемлекеттік қызмет көрсетуде ақпараттық жүйелерді өзара байланыста функционалды пайдаланудың графикалық түрдегі диаграммасы осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлға) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапкершілікте болады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
13. Қызмет көрсету жөнінде ақпарат алуға, сондай-ақ, оның сапасын бағалау (оның ішінде шағымдану, қажет болған жағдайда ақпарат алу үшін байланыс телефонының нөмірі: 8(7242) 27 90 24, бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
"Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс
берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында
еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетел қызметкеріне
жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге шетел жұмыс күшін
тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы
Рұқсат беру, рұқсатты қайта ресімдеу немесе рұқсатты ұзарту кезінде:
1
Iс- әрекеттердің (барысы,
жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
4
5
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
3
Iс-әрекеттердің (үдерiстiң,
рәсiмнiң, операцияның)
атауы және олардың сипаттамасы
құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне өтініштің үзбелі талонын береді
құжаттарды қарайды
құжаттарды қарайды және құжаттар толық ұсынылмаған не белгіленген нысандар бойынша толтырылмаған жағдайда бас тартуды дайындайды
бас тартуға қол қояды
бас тартуды тіркейді
4
Аяқталу нысаны (деректер,
құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешiм)
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
құжаттарды орындаушыға жолдайды
бас тартуды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
бас тартуды кеңсе қызметкеріне жолдайды
бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне береді
5
Орындалу мерзiмi
20 минуттан аспайды
20 минуттан аспайды
5 жұмыс күні ішінде
20 минуттан аспайды
20 минуттан аспайды
1
Iс-әрекеттердің (барысы,
жұмыстар ағыны) нөмірі
6
7
8
9
10
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Орындаушы
Комиссия
Орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Орындаушы
3
Iс-әрекеттердің (үдерiстiң,
рәсiмнiң, операцияның)
атауы және олардың сипаттамасы
құжаттар Қағидалармен белгіленген талаптарға сәйкес келген жағдайда комиссияның қарауына енгізеді
құжаттарды қарайды
қабылданған шешім жөнінде хабарлама әзірлейді
хабарламаға қол қояды
хабарламаны тіркейді
4
Аяқталу нысаны (деректер,
құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешiм)
көрсетілетін қызметті берушіге рұқсат беру, рұқсатты ұзарту не қайта ресімдеу немесе бас тарту туралы ұсыным береді
хабарламаны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
хабарламаны орындаушыға жолдайды
хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне жолдайды, көрсетілетін қызметті алушы тиісті құжаттардың көшірмелерін тапсырған кезде рұқсатты, ұзартылған немесе қайта ресімделген рұқсатты береді
5
Орындалу мерзiмi
5 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
2 жұмыс күні ішінде
20 минуттан аспайды
20 минуттан аспайды
рұқсат беру кезінде – қырық жұмыс күні ішінде;
рұқсатты қайта ресімдеу кезінде – отыз жұмыс күні ішінде;
рұқсатты ұзарту кезінде - жеті жұмыс күні ішінде
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы
Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға рұқсат беру не рұқсатты ұзарту немесе рұқсатты қайта ресімдеу кезінде:
1
Iс-әрекеттердің (барысы,
жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
4
5
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Орындаушы
3
Iс-әрекеттердің (үдерiстiң,
рәсiмнiң, операцияның)
атауы және олардың сипаттамасы
құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне өтініштің үзбелі талонын береді
құжаттарды қарайды, көрсетілетін қызметті алушыға рұқсат беру немесе ұзарту немесе ұзартудан бас тарту туралы шешім қабылдайды
қабылданған шешім жөнінде хабарлама әзірлейді
хабарламаға қол қояды
хабарламаны тіркейді
4
Аяқталу нысаны (деректер,
құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешiм)
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
құжаттарды орындаушыға жолдайды
хабарламаны көрсетілетін қызметті берушінің басшына ұсынады
хабарламаны орындаушыға жолдайды
хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне жолдайды, көрсетілетін қызметті алушы тиісті құжаттардың көшірмелерін тапсырған кезде не оның өкіліне жұмысқа орналасуға рұқсатты не ұзартылған рұқсатты, немесе қайта ресімделген рұқсатты береді
5
Орындалу мерзiмi
20 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде
2 жұмыс күні ішінде
20 минуттан аспайды
20 минуттан аспайды
шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға рұқсат беру және ұзарту кезінде – отыз жұмыс күні ішінде;
шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға рұқсатты қайта ресімдеу кезінде – үш жұмыс күні ішінде
"Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетел қызметкеріне жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге шетел жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Әрбір іс-қимылдың (рәсімдердің) өтуіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы
Рұқсат беру, рұқсатты қайта ресімдеу немесе рұқсатты ұзарту кезінде:
Әрбір іс-қимылдың (рәсімдердің) өтуіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі сипаттамасының блок-схемасы
Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға рұқсат беру не рұқсатты ұзарту немесе рұқсатты қайта ресімдеу кезінде:
"Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетел қызметкеріне жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге шетел жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған графикалық нысандағы ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы Рұқсат беру, рұқсатты қайта ресімдеу немесе рұқсатты ұзарту кезінде:
Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған графикалық нысандағы ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға рұқсат беру немесе ұзарту, рұқсатты қайта ресімдеу кезінде:
Қызылорда облысы әкімдігінің
2014 жылғы "21" мамырдағы
№ 590 қаулысымен бекітілген
"Оралман мәртебесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: местный исполнительный орган области (государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Кызылординской области" (далее – услугодатель)).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - выдача услугополучателю удостоверения оралмана (далее - удостоверение).
4. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: предоставление услугополучателем заявления по форме согласно приложению к стандарту государственной услуги "Присвоение статуса оралмана" (далее – стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года N 217.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
1) услугополучатель предоставляет услугодателю документы согласно пункта 9 стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более двадцати минут);
3) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю (не более двадцати минут);
4) исполнитель рассматривает документы, подготавливает проект приказа о присвоении статуса оралмана (далее - приказ) и удостоверение, предоставляет руководителю услугодателя (в течение четырех рабочих дней);
5) руководитель услугодателя подписывает приказ и удостоверение, направляет удостоверение сотруднику канцелярии (не более двадцати минут);
6) сотрудник канцелярии регистрирует удостоверение и выдает услугополучателю (не более двадцати минут).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) исполнитель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.

1. Жалпы ережелер
1. Қызмет берушінің атауы: облыстың жергілікті атқарушы органы ("Қызылорда облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі –көрсетілетін қызметті беруші)).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға оралман куәлігін беру (бұдан әрі - куәлік).
4. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Оралман мәртебесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш ұсынуы.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (жиырма минуттан аспайды);
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыға жолдайды (жиырма минуттан аспайды);
4) орындаушы құжаттарды қарайды, оралман мәртебесін беру туралы бұйрықтың жобасы (бұдан әрі - бұйрық) мен куәлікті әзірлейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (төрт жұмыс күні ішінде);
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бұйрық пен куәлікке қол қояды және куәлікті кеңсе қызметкеріне жолдайды (жиырма минуттан аспайды);
6) кеңсе қызметкері куәлікті тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді (жиырма минуттан аспайды).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) орындаушы.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы осы регламенттің 1–қосымшасында келтірілген.