Об утверждении границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Городище Жанкент", расположенного в Казалинском районе
Решение Кызылординского областного маслихата от 21 ноября 2014 года N 233. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 12 декабря 2014 года N 4817. Утратило силу решением Кызылординского областного маслихата от 17 марта 2021 года № 14
Сноска. Утратило силу решением Кызылординского областного маслихата от 17.03.2021 № 14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия" Кызылординский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить границу охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Городище Жанкент", расположенного в Казалинском районе, согласно приложений 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Председатель внеочередной
сессии Кызылординского
областного маслихата
Исполняющий обязанности
секретаря Кызылординского
областного маслихата
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Управление культуры
Кызылординской области"
____________ Е. Абдрахманов
"21" ноября 2014 года
К. Бисенов
Н. Ерманов
Приложение 1
к решению Кызылординского
областного маслихата
от "21" ноября 2014 года № 233
Граница охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Городище Жанкент", расположенного в Казалинском районе
Наименование памятника истории и культуры, датировка
Вид памятника
Местона-хождение памятника
Площадь охранной зоны
Плошадь регулирования зон застройки
Площадь зоны охраняемого природного ландшафта
1
Группа памятников, расположенной на исторически сложившейся территории городища Жанкент:
Городище Жанкент ІХ-Х века
Курган могилы Мынтобе
VI-ХIV века
Средневековый
мавзолей
Археология
Археология
Археология
1,5 километра к юго-востоку от села Уркендеу
45 гектар
75 гектар
237 гектар
Приложение 2
к решению Кызылординского
областного маслихата
от "21" ноября 2014 года № 233
Карта – схема
Площадь охранной зоны : S= 45 гектар
Площадь регулирования зон застройки: S= 75 гектар
Площадь зоны охраняемого природного ландшафта: S= 237 гектар
Общая площадь: S= 357 гектар

Қазалы ауданында орналасқан "Жанкент қалашығы" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғат ландшафт аймағының шекарасын бекіту туралы
Қызылорда облыстық мәслихатының 2014 жылғы 21 қарашадағы N 233 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 12 желтоқсанда N 4817 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 2021 жылғы 17 наурыздағы № 14 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 17.03.2021 № 14 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шілдедегі Заңына сәйкес Қызылорда облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес Қазалы ауданында орналасқан "Жанкент қалашығы" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғат ландшафт аймағының шекарасы бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облыстық
мәслихатының кезектен тыс
32 сессиясының төрағасы
Қызылорда облыстық
мәслихаты хатшысының
міндетін атқарушы
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қызылорда облысының
мәдениет басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
________________ Е. Абдрахманов
2014 жылғы "21" қараша
Қ. Бисенов
Н. Ерманов
Қызылорда облыстық мәслихатының
2014 жылғы "21" қарашадағы № 233 шешіміне
1-қосымша
Қазалы ауданында орналасқан "Жанкент қалашығы" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғат ландшафт аймағының шекарасы
Тарихи және мәдени ескерткіштің атауы, мерзімі
Ескерткіштің түрі
Ескерткіштің орналасқан жері
Қорғау аймағының көлемі
Құрылыс салуды реттеу ауданының көлемі
Қорғалатын табиғи ландшафт аймағының көлемі
1
Жанкент қалашығының тарихи қалыптасқан аумағында орналасқан ескерткіштер тобы:
Жанкент қалашығы ІХ-Х ғасырдағы
Мыңтөбе моласы қорғаны
VI-ХIV ғасырдағы
Ортағасырлық кесене
Археология
Археология
Археология
Өркендеу ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 1,5 шақырымда
45 гектар
75 гектар
237 гектар
Қызылорда облыстық мәслихатының
2014 жылғы "21" қарашадағы № 233 шешіміне
2-қосымша
Карта – схема
Қорғау аймағының ауданы: S= 45 гектар
Құрылыс салуды реттеу ауданы: S= 75 гектар
Қорғалатын табиғат ландшафты аймағының ауданы: S= 237 гектар
Жалпы ауданы: S= 357 гектар