Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 27 марта 2014 года № 103. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 мая 2014 года № 9396. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 620
Сноска. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 28.05.2015 № 620 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Регламент государственной услуги «Регистрация контрактов на недропользование, за исключением контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу углеводородного сырья и общераспространенных полезных ископаемых» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Регламент государственной услуги «Регистрация договора залога права недропользования, за исключением контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу углеводородного сырья и общераспространенных полезных ископаемых» согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Регламент государственной услуги «Выдача разрешения на использование средств ликвидационного фонда согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Регламент государственной услуги «Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки, добычи или строительства и (или) эксплуатации подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан «О недрах и недропользовании» согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Признать утратившим силу приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 25 декабря 2012 года № 469 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья".
2. Департаменту недропользования Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (Токтабаев Т.С.) в установленном законодательством порядке обеспечить:

Көмірсутекті шикізатты қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2014 жылғы 27 наурыздағы № 103 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 5 мамырда № 9396 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестиция және даму министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 620 бұйрығымен. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестиция және даму министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 620 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Инвестиция және даму министрінің 28.05.2015 № 620 (алғаш ресми жарияланғанынан кейiн күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес «Көмірсутек шикізатын және кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісімшарттарды қоспағанда, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес «Көмірсутек шикізатын және кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісімшарттарды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес «Тарату қорын пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, барлауды, өндіруді жүргізу немесе барлауға немесе өндіруге байланысты емес жер асты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану үшін берілген жер қойнауын пайдалану учаскелеріне сервитуттарды тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін;
5) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 469 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 26 желтоқсанда № 8223 тіркелген «Көмірсутек шикізатын қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттiк қызметтердің регламенттерін бекіту туралы» бұйрығының күші жойылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Жер қойнауын пайдалану департаменті (Т.С. Тоқтабаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Сауранбаева Н.Е.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министр индустрии и новых
технологий Республики Казахстан
А. Исекешев
Приложение 1
к приказу Заместителя
Премьер-Министра Республики
Казахстан – Министра
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
от 27 марта 2014 года № 103
Регламент государственной услуги
«Регистрация контрактов на недропользование, за исключением контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу углеводородного сырья и общераспространенных полезных ископаемых»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги – акт регистрации контракта на проведение операций по недропользованию (далее - акт), по форме согласно приложению к стандарту государственной услуги «Регистрация контрактов на недропользование, за исключением контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу углеводородного сырья и общераспространенных полезных ископаемых» утвержденной Постановлением Правительства «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья» от 26 февраля 2014 года № 154 (далее - Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
4. Срок оказания государственной услуги установлен пунктом 4 Стандарта.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление в произвольной форме услугополучателя с приложением документов согласно пункту 9 Стандарта.
6. Порядок действий работников структурных подразделений при оказании государственной услуги, процедуры (действия), и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур (действий) в разрезе каждого структурного подразделения:
процедура 1 – принятые документы проходят регистрацию специалистом канцелярии услугодателя и направляются вице-министру (далее - руководителю услугодателя);
процедура 2 – документы с резолюцией руководителя услугодателя направляются в ответственное структурное подразделение (далее – структурное подразделение услугодателя);
процедура 3 – руководитель структурного подразделения услугодателя определяет ответственного исполнителя для рассмотрения и оформления принятых документов;
процедура 4 – ответственный исполнитель рассмотривает документы на полноту, оформляет проект акта;
процедура 5 – проект акта визируют руководителем структурного подразделения услугодателя;
процедура 6 – акт подписывают курирующим руководителем услугодателя;
процедура 7 – ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя заверяет акт специальной печатью, регистрирует и направляет его в канцелярию;
процедура 8 – сотрудник канцелярии выдает акт получателю государственной услуги (его представителю по доверенности) нарочно.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) указан в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны күнтізбелік он күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында және Әділет ақпараттық – құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің интернет – ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1)2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметті ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар вице–министрі Н.Е. Сауранбаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары-
Қазақстан Республикасының Индустрия
және жаңа технологиялар министрі
Ә. Исекешев
Қазақстан Республикасы
Премьер – Министрінің
орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар
министрінің 2014 жылғы 27
наурыздағы
№ 103 бұйрығымен бекітілген
«Көмірсутек шикізатын және кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге
немесе бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісімшарттарды қоспағанда, жер
қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін кызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі - жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiмшартты тiркеу актiсi (бұдан әрі – акт) «Көмірсутек шикізатын және кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісімшарттарды қоспағанда, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу» мемлекеттік қызметік стандарт қосымша нысанына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 ақпандағы № 154 қаулысымен бекітілген «Көмірсутек шикізатын қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекiту туралы».
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз жүзінде.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі Стандарттың 4-тармағымен анықталған.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимыл) бастауға негіздеме стандартының 9-тармағына сәйкес ұсыналған құжаттары бар көрсетілген қызметті алушының еркін өтініш нысанда болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде құрылымдық бөлімшелер қызметкерлерінің іс-қимыл тәртібі, рәсімдері (іс-қимыл), және олардың орындалу бірізділігі, оның ішінде әрбір құрылымдық бөлімше бөлінісінде барлық рәсімдерді (іс-қимылды) өту кезеңдері:
1-рәсім - қабылданған құжаттар көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманынан тіркеуден өтеді және вице-министрге (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы) жіберіледі;
2-рәсім - көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарары бар құжаттар жауапты құрылымдық бөлімшеге (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесіне) жіберіледі;
3-рәсім - көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшенің басшысы құжаттарды қарастыру және ресімдеу үшін жауапты орындаушыны айқындайды;
4-рәсім - жауапты орындаушы құжаттарды толықтығына қарайды, актінің жобасын ресімдейді;
5-рәсім - көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы актінің жобасына бұрыштама қол қояды;
6-рәсім - актіге көрсетілетін қызметті берушінің жетекшілік ететін басшысы қол қояды.
7-рәсім - көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы актіні арнайы мөрмен бекітеді, оны тіркейді және оны кеңсеге жібереді.
8-рәсім - көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы актіні мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға (сенімхат негізінде оның өкіліне) қолма қол береді.
6. Келесі рәсімді (іс-қимыл) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің (іс-қимыл) нәтижесі, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшада көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысқан көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көресетілетін қызметті берушінің басшысы;
2) көресетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
3) көресетілетін қызметті беруші жауапты құрылымдық бөлімшесінің орындаушысы;
4) көресетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы.

8. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель услугодателя;
2) руководитель структурного подразделения услугодателя;
3) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя;
4) сотрудник канцелярии услугодателя.
9. Описание последовательности и блок-схема процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложении 1 и 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги «Регистрация контрактов
на недропользование, за
исключением контрактов на
разведку добычу или
совмещенную разведку
и добычу углеводородного
сырья и общераспространенных
полезных ископаемых»
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц (далее - СФЕ)
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ
№ действия (хода, потока работ) 1 2 3 4 5 6 7 8
Наименование СФЕ Сотрудник канцелярии услугодателя Руководитель услугодателя Руководитель структурного подразделения Ответственный исполнитель структурного подразделения Руководитель структурного подразделения Руководитель услугодателя Ответственный исполнитель структурного подразделения Сотрудник канцелярии услугодателя
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов,
регистрация заявления,
направление документов
руководителю услугодателя
Определение ответственного структурного подразделения услугодателя, наложение резолюции
Определение ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов
Рассмотрение
документов на полноту,
оформление проекта акта
Визирование проекта акта
Подписание акта
Заверение акта специальной печатью, регистрация его, направляет его в канцелярию
Выдача акта получателю государственной услуги (его представителю по доверенности) нарочно
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Зарегистрированное заявление
Резолюция
Резолюция
Проект акта
Завизированный проект
акта
Подписанный
акт
Зарегистрированный , заверенный специальной печатью акт
Акт
Сроки исполнения
15 минут
В течение 1 рабочего
дня
15 минут
В течение
2 рабочих
дней
В течение
1 рабочего
дня
В течение
1 рабочего
дня
15 минут
15 минут
№ следующего действия
2
3
4
5
6
7
8
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги «Регистрация контрактов
на недропользование,
за исключением контрактов на
разведку, добычу или
совмещенную разведку и
добычу углеводородного сырья
и общераспространенных
полезных ископаемых»
Блок-схема процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками)
Приложение 2
к приказу Заместителя
Премьер-Министра Республики
Казахстан – Министра
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
от 27 марта 2014 года № 103
Регламент государственной услуги
«Регистрация договора залога права недропользования, за исключением контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу углеводородного сырья и общераспространенных полезных ископаемых»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее - услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги - электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги – свидетельство о регистрации договора залога права недропользования (далее - свидетельство), по форме согласно приложению к стандарту государственной услуги «Регистрация договора залога права недропользования, за исключением контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу углеводородного сырья и общераспространенных полезных ископаемых» утвержденной Постановлением Правительства «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья» от 26 февраля 2014 года № 154 (далее - Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
4. Срок оказания государственной услуги установлен пунктом 4 Стандарта.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление или электронный запрос услугополучателя с приложением документов согласно пункту 9 Стандарта.
6. Порядок действий работников структурных подразделений при оказании государственной услуги, процедуры (действия), и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур (действий) в разрезе каждого структурного подразделения:
процедура 1 – принятые документы проходят регистрацию специалистом канцелярии услугодателя и направляются вице-министру (далее - руководителю услугодателя);
процедура 2 – документы с резолюцией руководителя услугодателя направляются в ответственное структурное подразделение (далее – структурное подразделение услугодателя);
процедура 3 – руководитель структурного подразделения услугодателя определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов;
процедура 4 – ответственного исполнитель рассматривает документы на полноту, оформляет проект свидетельства;
процедура 5 – проект свидетельства визируют руководителем структурного подразделения услугодателя;
процедура 6 – свидетельство подписывают курирующим руководителем услугодателя;
процедура 7 – ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя заверяет свидетельство специальной печатью, регистрирует его и направляет его в канцелярию;
процедура 8 – сотрудник канцелярии выдает свидетельство получателю государственной услуги (его представителю по доверенности) нарочно.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) указан в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процедурае оказания государственной услуги

8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) бірізділігінің сипаттамасы мен блок-схемалары осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1 және 2–қосымшаларда келтірілген.
«Көмірсутек шикізатын және
кең таралған пайдалы
қазбаларды барлауға, өндіруге
немесе бірлескен барлау мен
өндіруге арналған
келісімшарттарды қоспағанда,
жер қойнауын пайдалануға
арналған келісімшарттарды
тіркеу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенттіне
1-қосымша
Кесте 1. ҚФБ әрекетін сипаттау
ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (рәсімі) реттілігін және өзара әрекеттерін сипаттау
Іс-қимыл № (бүрысы, жұмыс ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
ҚФБ атауы
Көрсететін қызметті беруші кеңсесінің маманы
Көресетін қызметті берушінің басшысы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Көресетін қызметті берушінің басшысы
Көрсететін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы
Көрсететін қызметті беруші кеңсесінің маманы
Әрекеттің (үрдістің, рәсімінің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу,
құжаттарды
қызметті берушінің басшысына жіберу
Қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесін анықтау,
бұрыштама қол қою
Қабылданған құжаттарды қарастыру үшін жауапты орындаушыны анықтау
Құжаттарды толығына қарастыру, акт жобасын рәсімдеу
Акт жобасына бұрыштама қол қою
Актіге қол қою
Актіге арнайы мөр қою және оны
тіркеу, оны кеңсеге жіберу
Актіні мемлекеттік қызметті алушыға (сенімхат негізінде оның өкіліне) қолма қол беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Тіркелген өтініш
Қарар
Қарар
Акт жобасы
Бұрыштама қол қойылған акт жобасы
Қол қойылған акт
Тіркелген, арнайы мөр басылған акт
Акт
Орындау мерзімдері
15 минут
1 жұмыс күні ішінде
15 минут
2 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
15 минут
15 минут
Келесі іс-қимыл №
2
3
4
5
6
7
8
«Көмірсутек шикізатын және
кең таралған пайдалы
қазбаларды барлауға, өндіруге
немесе бірлескен барлау мен
өндіруге арналған
келісімшарттарды қоспағанда,
жер қойнауын пайдалануға
арналған келісімшарттарды
тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдар) блок-схемасы
Қазақстан Республикасы
Премьер – Министрінің
орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар
министрінің 2014 жылғы 27 наурыздағы
№ 103 бұйрығымен бекітілген
«Көмірсутек шикізатын және кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге
немесе бiрлескен барлау мен өндiруге арналған келiсiмшарттарды қоспағанда, жер
қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін кызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді, оның ішінде «электрондық үкімет» веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі - жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) «Көмірсутек шикізатын және кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге немесе бiрлескен барлау мен өндiруге арналған келiсiмшарттарды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу» мемлекеттік қызметік стандарт қосымша нысанына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 ақпандағы № 154 қаулысымен бекітілген «Көмірсутек шикізатын қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекiту туралы».
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз жүзінде.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі Стандарттың 4 тармағымен анықталған.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимыл) бастауға негіздеме стандартының 9-тармағына сәйкес ұсыналған құжаттары бар көрсетілген қызметті алушының өтініші немесе электрондық сұрауы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде құрылымдық бөлімшелер қызметкерлерінің іс-қимыл тәртібі, рәсімдері (іс-қимыл), және олардың орындалу бірізділігі, оның ішінде әрбір құрылымдық бөлімше бөлінісінде барлық рәсімдерді (іс-қимылды) өту кезеңдері:
1-рәсім - қабылданған құжаттар көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманынан тіркеуден өтеді және вице-министрге (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы) жіберіледі;
2-рәсім - көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарары бар құжаттар жауапты құрылымдық бөлімшеге (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесіне) жіберіледі;
3-рәсім - көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшенің басшысы құжаттарды қарастыру және ресімдеу үшін жауапты орындаушыны айқындайды;
4-рәсім - жауапты орындаушы құжаттарды толықтығына қарайды, куәліктің жобасын ресімдейді;
5-рәсім - көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы куәліктің жобасына бұрыштама қол қояды;
6-рәсім - куәлікке көрсетілетін қызметті берушінің жетекшілік ететін басшысы қол қояды.
7-рәсім - көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы куәлікті арнайы мөрмен бекітеді, оны жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу журналында тіркейді және оны кеңсеге жібереді.
8-рәсім - көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы куәлікті мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға (сенімхат негізінде оның өкіліне) қолма қол береді.
6. Келесі рәсімді (іс-қимыл) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің (іс-қимыл) нәтижесі, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшада көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысқан көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көресетілетін қызметті берушінің басшысы;
2) көресетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
3) көресетілетін қызметті беруші жауапты құрылымдық бөлімшесінің орындаушысы;
4) көресетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы.

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявка услугополучателя с приложением документов согласно пункту 9 Стандарта.
5. Порядок действий работников структурных подразделений при оказании государственной услуги, процедуры (действия), и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур (действий) в разрезе каждого структурного подразделения:
процедура 1 – принятые документы проходят регистрацию специалистом канцелярии услугодателя и направляются вице-министру (далее - руководителю услугодателя);
процедура 2 – документы с резолюцией руководителя услугодателя направляются в ответственное структурное подразделение (далее – структурное подразделение услугодателя);
процедура 3 – руководитель структурного подразделения услугодателя определяет ответственного исполнителя для рассмотрения и оформления принятых документов;
процесс 4 – ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя рассматривает предоставленные документы на полноту и в случае положительного решения оформляет проект разрешения;
процесс 5 – проект разрешения визируют руководителем структурного подразделения услугодателя;
процесс 6 – разрешение подписывают курирующим руководителем услугодателя;
процесс 7 – ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя направляет его в канцелярию;
процесс 8 – сотрудник канцелярии регистрирует и выдает разрешение получателю государственной услуги (его представителю по доверенности) нарочно.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) указан в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель услугодателя;
2) руководитель структурного подразделения услугодателя;
3) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя;

4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимыл) бастауға негіздеме «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, барлауды, өндіруді жүргізу немесе барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану үшін берілген жер қойнауын пайдалану учаскелеріне сервитуттарды тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес ұсыналған құжаттары бар көрсетілген қызметті алушының өтініші болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде құрылымдық бөлімшелер қызметкерлерінің іс-қимыл тәртібі, рәсімдері (іс-қимыл), және олардың орындалу бірізділігі, оның ішінде әрбір құрылымдық бөлімше бөлінісінде барлық рәсімдерді (іс-қимылды) өту кезеңдері:
1-рәсім - қабылданған құжаттар көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманынан тіркеуден өтеді және вице-министрге (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы) жіберіледі;
2-рәсім - көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарары бар құжаттар жауапты құрылымдық бөлімшеге (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесіне) жіберіледі;
3-рәсім - көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшенің басшысы құжаттарды қарастыру және ресімдеу үшін жауапты орындаушыны айқындайды;
4-рәсім - жауапты орындаушы құжаттарды толықтығына қарайды, хабарлама-хат жобасын ресімдейді;
5-рәсім - көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы хабарлама-хат жобасына бұрыштама қол қояды;
6-рәсім - хабарлама-хатқа көрсетілетін қызметті берушінің жетекшілік ететін басшысы қол қояды.
7-рәсім - көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы оны кеңсеге жібереді.
8-рәсім - көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы хабарлама-хатты тіркейді мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға (сенімхат негізінде оның өкіліне) қолма қол береді.
6. Келесі рәсімді (іс-қимыл) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің (іс-қимыл) нәтижесі, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшада көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысқан көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көресетілетін қызметті берушінің басшысы;
2) көресетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
3) көресетілетін қызметті беруші жауапты құрылымдық бөлімшесінің орындаушысы;

4) сотрудник канцелярии услугодателя.
8. Описание последовательности и блок-схема процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложении 1 и 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги «Регистрация сервитутов
на участки недр,
предоставленных для
проведения разведки, добычи
или строительства и (или)
эксплуатации подземных
сооружений, не связанных с
разведкой или добычей,
в случаях, предусмотренных
Законом Республики Казахстан
«О недрах и недропользовании»
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц (далее - СФЕ)
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ
№ действия (хода, потока работ) 1 2 3 4 5 6 7 8
Наименование СФЕ Сотрудник канцелярии услугодателя Руководитель услугодателя Руководитель структурного подразделения Ответственный исполнитель структурного подразделения Руководитель структурного подразделения Руководитель услугодателя Ответственный исполнитель структурного подразделения Сотрудник канцелярии услугодателя
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов,
регистрация заявления,
направление документов
руководителю услугодателя
Определение ответственного структурного подразделения услугодателя, наложение резолюции
Определение ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов
Рассмотрение
документов на полноту,
оформление проект письма – уведомления
Визирование проекта письма – уведомления
Подписание письма – уведомления
Направляет в канцелярию
Выдача акта (его представителю по доверенности) нарочно
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Зарегистрированное заявление
Резолюция
Резолюция
Проект письма – уведомления
Завизированный проект письма – уведомления
Подписанный
письмо – уведомление
Письмо – уведомление
Акт
Сроки исполнения
15 минут
В течение 1 календарного дня
15 минут
В течение
26 календарных дней
В течение 1 календарного дня
В течение 1 календарного дня
В течение 1 календарного дня
15 минут
№ следующего действия
2
3
4
5
6
7
8
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги «Регистрация сервитутов
на участки недр,
предоставленных для
проведения разведки, добычи
или строительства и (или)
эксплуатации подземных
сооружений, не связанных с
разведкой или добычей, в
случаях, предусмотренных
Законом Республики Казахстан
«О недрах и недропользовании»
Блок-схема процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками)

4) көресетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) бірізділігінің сипаттамасы мен блок-схемалары осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1 және 2–қосымшаларда келтірілген.
«Жер қойнауы және жер
қойнауын пайдалану туралы»
Қазақстан Республикасының
Заңында көзделген жағдайларда,
барлауды, өндіруді жүргізу
немесе барлауға немесе өндіруге
байланысты емес жер асты
құрылыстарын салу және
(немесе) пайдалану үшін
берілген жер қойнауын
пайдалану учаскелеріне
сервитуттарды тіркеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Кесте 1. ҚФБ әрекетін сипаттау
ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (тәртәбі) реттілігін және өзара әрекеттерін сипаттау
Іс-қимыл № (бүрысы, жұмыс ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
ҚФБ атауы
Көрсететін қызметті беруші кеңсесінің маманы
Көресетін қызметті берушінің басшысы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Көресетін қызметті берушінің басшысы
Көрсететін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы
Көрсететін қызметті беруші кеңсесінің маманы
Әрекеттің (рәсімінің, тәртіптің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, құжаттарды
қызметті берушінің басшысына жіберу
Қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесін анықтау,
бұрыштама қол қою
Қабылданған құжаттарды қарастыру үшін қызметті берушінің жауапты орындаушыны анықтау
Берілген құжаттардын толығын қарастыру, хабарлама-хат жобасын рәсімдеу
Хабарлама-хат жобасына бұрыштама қол қою
Хабарлама-хатқа қол қою
Хабарлама-хатты кеңсеге жібереді
Хабарлама-хатты мемлекеттік қызметті алушыға (сенімхат негізінде оның өкіліне) қолма қол беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-жарлық шешім)
Тіркелген өтініш
Қарар
Қарар
Хабарлама-хат жобасы
Бұрыштама қойылған хабарлама-хат жобасы
Қол қойылған хабарлама-хат
Қол қойылған хабарлама-хат
Хабарлама-хат
Орындау мерзімдері
15 минут
1 жұмыс күн ішінде
15 минут
2 жұмыс күн ішінде
1 жұмыс күн ішінде
1 жұмыс күн ішінде
15 минут
Келесі іс-қимыл №
2
3
4
5
6
7
8
«Жер қойнауы және жер
қойнауын пайдалану туралы»
Қазақстан Республикасының
Заңында көзделген жағдайларда,
барлауды, өндіруді жүргізу
немесе барлауға немесе өндіруге
байланысты емес жер асты
құрылыстарын салу және
(немесе) пайдалану үшін
берілген жер қойнауын
пайдалану учаскелеріне
сервитуттарды тіркеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар)
реттілігінің сипаттмасы (іс-қимылдар)