О внесении изменений и дополнения в решение Мангистауского районного маслихата от 12 декабря 2013 года № 14/114 "О районном бюджете на 2014-2016 годы"
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 21 ноября 2014 года № 21/170. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 26 ноября 2014 года № 2532.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Мангистауского областного маслихата от 19 ноября 2014 года № 20/297 «О внесении изменений в решение областного маслихата от 10 декабря 2013 года № 13/188 «Об областном бюджете на 2014-2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2524), Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата от 12 декабря 2013 года № 14/114 «О районном бюджете на 2014-2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2335, опубликовано в информационно-правовой системе «Әділет» от 17 января 2014 года) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1.Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложению соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 523 268,2 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 275 848,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 18 052,8 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 14 282,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 2 215 085,4 тысячи тенге;
2) затраты – 6 557 797,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 62 537,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 72 221,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 684,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – 97 066,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –  97 066,3 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 69 443,0 тысячи тенге;
погашение займов – 9 684,0 тысячи тенге;
использование остатков бюджетных средств – 37 307,3 тысячи тенге.
пункт 3 изложить в новой редакции:
«3. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрены в следующем объеме целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:

Маңғыстау аудандық мәслихатының 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 14/114 "2014 - 2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Маңғыстау ауданы мәслихатының 2014 жылғы 21 қарашадағы № 21/170 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2014 жылғы 26 қарашада № 2532 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына және «2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» облыстық мәслихаттың 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 13/188 шешіміне өзгерістер енгізу туралы» 2014 жылғы 19 қарашадағы № 20/297 Маңғыстау облыстық мәслихатының шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2524 болып тіркелген) сәйкес, Маңғыстау аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Маңғыстау аудандық мәслихатының 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 14/114 «2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2335 болып тіркелген, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылы 17 қаңтарда жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 523 268,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 4 275 848,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 18 052,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсімдер- 14 282,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша - 2 215 085,4 мың теңге;
2) шығындар – 6 557 797,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 62 537,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 72 221,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 684,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 97 066,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 97 066,3 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 69 443,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9 684,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары- 37 307,3 мың теңге.
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«3.2014 жылға арналған аудандық бюджетте мына көлемде республикалық бюджеттен ағымдағы мақсатты трансферт қарастырылғаны ескерілсін:

на реализацию государственного общеобразовательного заказа в дошкольных организациях образования - 252 156 тысяч тенге;
128 627 тысяч тенге – на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в размере 10 процентов с 1 апреля 2014 года;
2 577 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи.».
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
«3-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2014 год из областного бюджета субвенция в объеме 428 017,4 тысячи тенге.».
пункт 4 изложить в новой редакции:
«4. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрены в следующем объеме целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 379 495 тысяч тенге.».
пункт 4-1 изложить в новой редакции:
«4-1. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрены в следующем объеме целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
137 973 тысячи тенге – на строительство сельского клуба село Шебир на 200 мест;
118 292 тысячи тенге – на строительство автомобильных дорог село Жынгылды.».
пункт 5 изложить в новой редакции:
«5. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрены в следующем объеме бюджетные кредиты из республиканского бюджета:
на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 69 443 тысячи тенге.».
пункт 7 изложить в новой редакции:
«7. В соответствии с пунктами 2 и 3 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, ветеринарии работающим в сельской местности, за счет бюджетных средств повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.».
пункт 8 изложить в новой редакции:
«8.Утвердить резерв акима района в сумме 576 тысяч тенге.
2.Руководителью аппарата Мангистауского районного маслихата (Е.Калиев) после государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистаукой области обеспечить официальное опубликование настоящего решения в информационно-правовой системе «Әділет».
3.Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима Мангистауского района (А.Сарбалаев).
4.Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии                     Ж.Керелбаева
Секретарь районного
маслихата                               Т.Кыланов
«СОГЛАСОВАНО»:
Шабикова Рима Нерражимовна
Руководитель государственного
учреждения «Мангистауский районный
отдел экономики и финансов»
21 ноября 2014 года
Приложение
к решению районного маслихата
от 21 ноября 2014 года № 21/170
Районный бюджет на 2014 год
Кат.
Кл.
Пдк
Наименование
Сумма, тыс.тенге
I.Доходы

252 156 мың теңге - мемлекеттік білім беру тапсырысын мектепке дейінгі бiлiм беру мекемелерінде іске асыруға;
128 627 мың теңге - жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік қызметкерлер болып табылмайтын мемлекеттік мекемелер қызметкерлеріне, сонымен қатар мемлекеттік кәсіпорындар қызметкерлеріне 2014 жылдың 1 сәуірінен бастап ерекше жағдайдағы еңбегі үшін лауазымдық жалақысына ай сайын 10 пайыз көлемінде қосымша төлеуге;
2 577 мың теңге –мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге.».
мынадай мазмұндағы 3-1 тармақпен толықтырылсын:
«3-1. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 428 017,4 мың теңге көлемінде субвенция қарастырылсын.».
4 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«4.2014 жылға арналған аудандық бюджетте мына көлемде республикалық бюджеттен дамуға арналған мақсатты трансферт қарастырылғаны ескерілсін:
379 495 мың теңге - инжернерлік- коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға.».
4-1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«4-1.2014 жылға арналған аудандық бюджетте мына көлемде облыстық бюджеттен дамуға арналған мақсатты трансферт қарастырылғаны ескерілсін:
137 973 мың теңге – Шебір селосынан 200 орындық селолық клуб құрылысын салуға;
118 292 мың теңге - Жыңғылды селосынан көлік жолының құрылысын салуға.».
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«5.2014 жылға арналған аудандық бюджетте мына көлемде республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттің қарастырылғаны ескерілсін:
69 443 мың теңге- ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік саланың мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.».
7 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«7. Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 238-бабының 2 және 3- тармақтарына сәйкес, ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария салаларының азаматтық қызметшілеріне бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.».
8 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«8.Аудан әкімдігінің резерві 576 мың теңге сомасында бекітілсін.».
2. Маңғыстау аудандық Мәслихаты аппаратының басшысы (Е.Қалиев) осы шешімнің Маңғыстау облыстық әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Маңғыстау ауданының әкімінің орынбасарына (А.Сарбалаев) жүктелсін.
4. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                         Ж.Керелбаева
Аудандық Мәслихат
хатшысы                                 Т.Қылаңов
«КЕЛІСІЛДІ»:
«Маңғыстау аудандық экономика
және қаржы бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Шабикова Рима Нерражимқызы
21 қараша 2014ж.
Аудандық мәслихаттың
2014 жылғы 21 қарашадағы
№ 21/170шешіміне
қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджет
Сан
Сын
Ішкі
сын
А т а у ы
Сомасы, мың теңге
I.Кірістер

14 154,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
8 228,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
55 088,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
125 701,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
94 077,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
12 266,0
003
Капитальные расходы государственного органа
660,0
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
58 334,0
012
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
22 817,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
21 312,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
21 312,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
10 312,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
9 912,0
007
Капитальные расходы государственного органа
400,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
17 226,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
17 226,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
16 726,0
015
Капитальные расходы государственного органа
500,0
12
Транспорт и коммуникации
891 616,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
891 616,0
022
Развитие транспортной инфраструктуры
551 382,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
246 617,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
93 617,0
13
Прочие
133 623,0
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
9 663,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
9 663,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
123 384,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог

14 154,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
8 228,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
55 088,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
125 701,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық және ветеринария бөлімі
94 077,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 266,0
003
Мемлекеттік органнын күрделі шығыстары
660,0
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
58 334,0
012
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды жүргізу
22 817,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
21 312,0
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
21 312,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
10 312,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 912,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
17 226,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
17 226,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
16 726,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500,0
12
Көлік және коммуникация
891 616,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
891 616,0
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
551 382,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
246 617,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
93 617,0
13
Басқалар
133 623,0
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
9 663,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 663,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
123 384,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер