Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области"
Постановление акимата Костанайской области от 8 июля 2014 года № 316. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 10 июля 2014 года № 4928. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 22 февраля 2017 года № 86
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 22.02.2017 № 86 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области".
2. Государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области" обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию в органах юстиции.
3. Пункт 2 постановления акимата Костанайской области от 14 апреля 2008 года № 217 "О переименовании государственного учреждения "Департамент координации занятости и социальных программ Костанайской области" отменить.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Н. Садуакасов
Утверждено
постановлением акимата
от 8 июля 2014 года № 316
Положение о государственном учреждении "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере координации занятости и социальных программ.
2. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области" имеет подведомственные организации, указанные в приложении к настоящему Положению.
3. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией, законодательными актами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

"Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2014 жылғы 8 шілдедегі № 316 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 10 шілдеде № 4928 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2017 жылғы 22 ақпандағы № 86 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 22.02.2017 № 86 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына сәйкес Қостанай облысының әкімдігіҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі әділет органдарында заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қостанай облысы әкімдігінің 2008 жылғы 14 сәуірдегі № 217 "Қостанай облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті" мемлекеттік мекемесін қайта атау туралы" қаулысының 2-тармағы жойылсын.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Облыс әкімі Н. Садуақасов
Әкімдіктің
2014 жылғы 8 шілдедегі
№ 316 қаулысымен бекітілген
"Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінде осы Ережеге қосымшада көрсетілген ведомстволық бағынысты ұйымдары бар.
3. "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, заңнамалық актілеріне, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

4. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Учредителем государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области" является акимат Костанайской области.
Учредитель является собственником имущества, находящегося в оперативном управлении у государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области".
Внесение изменений и дополнений в учредительные документы осуществляется Учредителем в порядке, предусмотренном законодательством.
6. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
7. Режим работы государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области" устанавливается в соответствии с Регламентом работы, утвержденным приказом руководителя государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области".
8. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
9. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области".
10. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
11. Юридический адрес государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области": индекс 110000, Республика Казахстан, Костанайская область, город Костанай, улица Касымканова, 34.
12. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области".

4. "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Қостанай облысының әкімдігі болып табылады.
Құрылтайшы "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жедел басқаруындағы мүліктің меншік иесі болып табылады.
Құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізуді заңнамада көзделген тәртіппен Құрылтайшы жүзеге асырады.
6. "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
7. "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмыс режимі "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрығымен бекітілген Жұмыс регламентіне сәйкес белгіленеді.
8. "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкiлеттiк берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
9. "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретiнiң мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен ресiмделетiн шешімдер қабылдайды.
10. "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекiтiледi.
11. "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің заңды мекенжайы: 110000 индексі, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Қасымқанов көшесі, 34.
12. Мемлекеттік органның толық атауы - "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі.

13. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области".
14. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области" осуществляется из местного бюджета.
15. Государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области".
Если государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области"
16. Миссия государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области" - осуществление государственных функций и реализация государственной политики в сфере координации занятости и социальных программ, миграции населения.
17. Задачи:
1) участие в разработке и реализации основных направлений государственной политики в области социальной защиты населения;
2) реализация государственной политики в области оплаты труда, социального партнерства, трудовых отношений, занятости населения и в сфере рынка труда;
3) организация и координация социальных услуг и социальной помощи отдельным категориям граждан в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
4) организация и координация разработки и внедрения информационных технологий, информации о предоставлении мер социальной поддержки и об оказании государственной социальной помощи;
5) обеспечение прав и социальных гарантий социально уязвимым слоям населения в соответствии с действующим законодательством.
18. Функции:
1) организует на территории Костанайской области социальную реабилитацию в соответствии с Законом Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" и индивидуальной программой реабилитации инвалида;
2) координирует оказание социальной помощи социально уязвимым слоям населения;

13. Осы Ереже "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
15. "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсiпкерлiк субъектілерімен "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кiрiсiне жiберiледi.
2. "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы, негiзгi мiндеттерi, функциялары, құқықтары мен мiндеттерi
16. "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы – жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар саласындағы мемлекеттік функцияларды жүзеге асыру және мемлекеттік саясатты іске асыру.
17. Міндеттері:
1) халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын әзірлеуге және іске асыруға қатысу;
2) еңбекақы төлемі, әлеуметтік әріптестік, еңбек қатынастары, халықты жұмыспен қамту және еңбек нарығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
3) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік қызметтер мен әлеуметтік көмек көрсетуді ұйымдастыру және үйлестіру;
4) ақпараттық технологияларды, әлеуметтік қолдау шараларын көрсету және мемлекеттік әлеуметтік көмек көрсету туралы ақпараттарды әзірлеу мен енгізуді ұйымдастыру және үйлестіру;
5) қолданыстағы заңнамаға сәйкес халықтың әлеуметтік әлсіз топтарының құқықтары мен әлеуметтік кепілдіктерін қамтамасыз ету.
18. Функциялары:
1) "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес Қостанай облысының аумағында әлеуметтік оңалтуды ұйымдастырады;
2) халықтың әлеуметтік әлсіз топтарына әлеуметтік көмек көрсетуді үйлестіреді;

3) организует обеспечение инвалидов техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами и (или) специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
4) обеспечивает санаторно-курортное лечение инвалидов и детей-инвалидов в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
5) обеспечивает санаторно-курортное лечение участников Великой Отечественной войны и лиц, приравненных по льготам и гарантиям к ним, других категорий лиц приравненных к участникам войны;
6) организует работу по обеспечению инвалидов протезно-ортопедической и слухопротезной помощью;
7) взаимодействует со всеми заинтересованными управлениями по вопросам социальной защиты инвалидов и медико-педагогической и коррекционной поддержки детей с ограниченными возможностями;
8) координирует деятельность организаций, указанных в Приложении к настоящему Положению;
9) формирует централизованный банк данных лиц, имеющих инвалидность;
10) разрабатывает и участвует в реализации программ по вопросам занятости и социальной защиты населения;
11) реализует государственную политику в сфере предоставления специальных социальных услуг, а также принимает меры по развитию системы предоставления специальных социальных услуг;
12) рассматривает и согласовывает нормы труда и параметры системы оплаты труда работников организаций, на услуги (товары, работы) которых вводится государственное регулирование тарифов (цен, ставок сборов), в порядке, установленном уполномоченным государственным органом по труду;
13) выдает разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан для осуществления трудовой деятельности на территории Костанайской области в пределах квоты, распределенной центральным исполнительным органом в сфере занятости населения, а также приостанавливает действие и отзывает выданные разрешения;
14) формирует областную информационную базу по вопросам занятости населения на основе региональных баз;
15) осуществляет анализ и прогнозирование потребности в специалистах и рабочих на рынке труда на среднесрочные периоды;
16) ведет мониторинг рынка труда и занятости населения;
17) координирует работу отделов занятости и социальных программ районов (города областного значения);
18) разрабатывает нормативные правовые акты;
19) участвует в разработке мер по снижению бедности, повышению уровня жизни и доходов населения в пределах своей компетенции;

3) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектерді техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен және (немесе) арнайы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз етуді ұйымдастырады;
4) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектерді және мүгедек балаларды санаторлық-курорттық емдеумен қамтамасыз етеді;
5) Ұлы Отан соғысының қатысушылары және жеңiлдiктер мен кепiлдiктер бойынша соларға теңестiрiлген адамдардың, соғысқа қатысушыларға теңестiрiлген адамдардың өзге де санаттарының санаторлық-курорттық емделуін қамтамасыз етеді;
6) мүгедектерді протездік-ортопедиялық және естуге арналған протездік көмекпен қамтамасыз ету жөніндегі жұмысты ұйымдастырады;
7) мүгедектерді әлеуметтік қорғау және мүмкіндіктері шектеулі балаларды медициналық-педагогикалық және түзетулік қолдау мәселелері бойынша барлық мүдделі басқармалармен өзара әрекет жасайды;
8) осы Ережеге Қосымшада көрсетілген ұйымдардың қызметін үйлестіреді;
9) мүгедектігі бар адамдардың орталықтандырылған деректер базасын қалыптастырады;
10) халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау мәселелері жөніндегі бағдарламаларды әзірлейді және оларды іске асыруға қатысады;
11) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады, сондай-ақ арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету жүйесін дамыту жөнінде шаралар қабылдайды;
12) еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органмен белгіленген тәртіппен қызметтеріне (тауарларға, жұмыстарға) тарифтердің (бағалардың, алым мөлшерлемелерінің) мемлекеттік реттеуі енгізілетін ұйымдар қызметкерлерінің еңбек нормаларын және еңбек ақы жүйесінің параметрлерін қарайды және келіседі;
13) халықты жұмыспен қамту саласында орталық атқарушы орган бөлген квота шегінде Қостанай облысының аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат береді, сондай-ақ берілген рұқсаттарды тоқтата тұрады және кері қайтарады;
14) өңірлік базалар негізінде халықты жұмыспен қамту мәселелері бойынша облыстық ақпараттық базаны қалыптастырады;
15) орташа мерзімді кезеңдерге еңбек нарығында мамандар мен жұмысшыларға деген қажеттілікті талдауды және болжауды жүзеге асырады;
16) еңбек нарығының және халықты жұмыспен қамтудың мониторингін жүргізеді;
17) аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінің жұмысын үйлестіреді;
18) нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді;
19) өз құзыреті шегінде кедейлікті төмендету, халықтың өмір сүру деңгейін және табыстарын арттыру жөніндегі шараларды әзірлеуге қатысады;

20) сопровождает информационные социальные программы, обеспечивает информатизационный обмен с отделами занятости и социальных программ районов (города областного значения);
21) осуществляет функции координатора областной комиссии по социальному партнерству и регулированию социальных и трудовых отношений;
22) рассматривает обращения физических и юридических лиц, принимает по ним необходимые меры;
23) разрабатывает и вносит предложения в вышестоящие органы по совершенствованию действующего законодательства Республики Казахстан в области координации занятости и социальных программ;
24) готовит и представляет государственную отчетность и информативные документы в вышестоящие органы по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области";
25) реализует гендерную политику в пределах своей компетенции;
26) осуществляет учет и регистрацию оралманов;
27) принимает заявление с приложением необходимых документов от этнических казахов о присвоении статуса оралмана;
28) принимает решение о присвоении статуса оралмана;
29) выдает удостоверение оралмана;
30) организует деятельность центров адаптации и интеграции оралманов, центров временного размещения;
31) осуществляет иные функции в соответствии с нормами действующего законодательства Республики Казахстан в сфере труда, координации занятости и миграции населения.
19. Функцией подведомственных организаций является предоставление специальных социальных услуг в условиях стационара, полустационара.
20. Права и обязанности государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области":
1) представлять интересы государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области" в государственных органах и организациях;
2) в пределах своей компетенции запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от государственных органов и должностных лиц и других организаций;
3) предоставлять юридическим и физическим лицам разъяснения по вопросам, отнесенным к компетенции государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области";
4) соблюдать нормы действующего законодательства Республики Казахстан;
5) качественно и своевременно исполнять акты и поручения Президента, Правительства и иных центральных исполнительных органов, а также акима и акимата области;

20) ақпараттық әлеуметтік бағдарламаларды сүйемелдейді, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен ақпараттық алмасуды қамтамасыз етеді;
21) әлеуметтік серіктестік пен әлеуметтік және еңбек қатынастарын реттеу жөніндегі облыстық комиссия үйлестірушісінің функцияларын жүзеге асырады;
22) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарайды, олар бойынша қажетті шаралар қабылдайды;
23) жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар аясында Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлейді және жоғары тұрған органдарға енгізеді;
24) "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын мәселелер бойынша жоғары тұрған органдарға мемлекеттік есептілік пен ақпараттық құжаттарды даярлайды және ұсынады;
25) өз құзыреті шегінде гендерлік саясатты іске асырады;
26) оралмандарды есепке алуды және тiркеудi жүзеге асырады;
27) этникалық қазақтардан оралман мәртебесiн беру туралы қажеттi құжаттарымен қоса берілген өтiнiштi қабылдайды;
28) оралман мәртебесін беру туралы шешім қабылдайды;
29) оралман куәліктерін береді;
30) оралмандарды бейімдеу және ықпалдастыру орталықтарының, уақытша орналастыру орталықтарының қызметін ұйымдастырады;
31) еңбек, халықты жұмыспен қамтуды үйлестіру және көші-қон саласында Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асырады.
19. Ведомстволық бағынысты ұйымдардың функциясы стационар, жартылай стационар жағдайларында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету болып табылады.
20. "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құқықтары мен міндеттері:
1) "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін мемлекеттік органдар мен ұйымдарда білдіру;
2) өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдар мен лауазымдық тұлғалардан және өзге де ұйымдардан қажетті ақпаратты, құжаттар мен өзге де материалдарды сұрату және алу;
3) "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғаларға түсініктемелер беру;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларын сақтау;
5) Президенттің, Үкіметтің және өзге де орталық атқарушы органдардың, сондай-ақ облыс әкімі мен әкімдіктің актілері мен тапсырмаларын уақтылы және сапалы орындау;

6) осуществлять в отношении государственных учреждений, находящихся в ведении государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области", функции органа государственного управления;
7) организовывать и проводить информационно-презентационные мероприятия (ярмарки вакансий, семинары и другие мероприятия), а также совещания по вопросам координации занятости и социальных программ;
8) осуществлять иные права и обязанности в соответствии с действующим законодательством.
3. Организация деятельности государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области"
21. Руководство государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области" задач и осуществление им своих функций.
22. Первый руководитель государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом Костанайской области.
23. Первый руководитель государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
24. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области":
1) определяет обязанности и круг полномочий своих заместителей и руководителей структурных подразделений государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области";
2) назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области" в соответствии с действующим законодательством;
3) утверждает положения о структурных подразделениях государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области", издает приказы и дает указания, обязательные для исполнения;
4) в установленном законодательством порядке решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи, наложения дисциплинарных взысканий;

6) "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бағынысты болып табылатын мемлекеттік ұйымдарға қатысты мемлекеттік басқару органының функцияларын жүзеге асыру;
7) ақпараттық-тұсаукесерлік іс-шараларды (бос орындар жәрмеңкелері, семинарлар және өзге де іс-шаралар), сондай-ақ жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар мәселелері бойынша кеңестерді ұйымдастыру және өткізу;
8) қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
21. "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бiрiншi басшы жүзеге асырады.
22. "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бiрiншi басшысын Қостанай облысының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
23. "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі бiрiншi басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
24. "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі бiрiншi басшысының өкілеттігі:
1) өз орынбасарларының және "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелері басшыларының міндеттері мен өкілеттіліктерінің шеңберін белгілейді;
2) қолданыстағы заңнамаға сәйкес "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелері туралы ережелерді бекітеді, орындауға міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
4) заңнамада белгіленген тәртіппен көтермелеу, материалдық көмек көрсету, тәртіптік жазалар қолдану мәселелерін шешеді;

5) без доверенности действует от имени государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области";
6) представляет государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области" во всех взаимоотношениях с государственными органами и иными организациями в соответствии с действующим законодательством;
7) несет персональную ответственность за непринятие мер по противодействию коррупции;
8) утверждает план финансирования государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области" по обязательствам и платежам, структуру государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области" в пределах установленного фонда оплаты труда и численности работников;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
25. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области"
26. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
27. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области" относится к коммунальной собственности.
28. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

5) "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің атынан сенімхатсыз әрекет жасайды;
6) қолданыстағы заңнамаға сәйкес мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен барлық қарым-қатынастарды "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің атынан жасайды;
7) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-шараларды қолданбағаны үшін дербес жауапты болады;
8) "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің міндеттемелері мен төлемдері бойынша қаржыландыру жоспарын, қызметкерлердің белгіленген еңбекақы төлеу қоры мен саны шегінде "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымын бекітеді;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бiрiншi басшысы болмаған кезеңде оның өкiлеттiктерiн қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
25. Бiрiншi басшы өз орынбасарларының өкiлеттiктерiн қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
26. "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінде заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
27. "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекiтiлген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
28. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекiтiлген мүлiктi және оған қаржыландыру жоспары бойынша бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлiктi өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.

5. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области"
29. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение
к Положению о государственном
учреждении "Управление
координации занятости и
социальных программ
акимата Костанайской области"
Перечень государственных учреждений, находящихся в ведении государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области"
1. Коммунальное государственное учреждение "Костанайский областной реабилитационный центр для инвалидов" Управления координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области.
2. Коммунальное государственное учреждение "Аркалыкский психоневрологический дом-интернат" Управления координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области.
3. Коммунальное государственное учреждение "Житикаринский региональный реабилитационный центр для инвалидов" Управления координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области.
4. Коммунальное государственное учреждение "Карабалыкский дом-интернат для престарелых и инвалидов общего типа" Управления координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области.
5. Коммунальное государственное учреждение "Карасуский дом-интернат для престарелых и инвалидов общего типа" Управления координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области.
6. Коммунальное государственное учреждение "Костанайский психоневрологический дом-интернат" Управления координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области.
7. Коммунальное государственное учреждение "Костанайский детский психоневрологический дом-интернат" Управления координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области.
8. Коммунальное государственное учреждение "Лисаковский дом-интернат для престарелых и инвалидов общего типа" Управления координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области.
9. Коммунальное государственное учреждение "Рудненский дом-интернат для престарелых и инвалидов общего типа" Управления координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области.
10. Коммунальное государственное учреждение "Рудненский дом-интернат для престарелых и инвалидов общего типа № 2" Управления координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области.

5. "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
29. "Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Қостанай облысы әкімдігінің
жұмыспен қамтуды үйлестіру
және әлеуметтік бағдарламалар
басқармасы" мемлекеттік
мекемесі туралы ережеге
қосымша
"Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бағынысты болып табылатын мемлекеттік мекемелердің тізбесі
1. Қостанай облысы әкімдігі жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Мүгедектерге арналған Қостанай облыстық оңалту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
2. Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Арқалық психоневрологиялық интернат үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
3. Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Мүгедектерге арналған Жітіқара өңірлік оңалту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
4. Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Қарттар мен мүгедектерге арналған жалпы үлгідегі Қарабалық интернат үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
5. Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Қарттар мен мүгедектерге арналған жалпы үлгідегі Қарасу интернат үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
6. Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Қостанай психоневрологиялық интернат үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
7. Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Қостанай балалар психоневрологиялық интернат үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
8. Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Қарттар мен мүгедектерге арналған жалпы үлгідегі Лисаков интернат үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
9. Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Қарттар мен мүгедектерге арналған жалпы үлгідегі Рудный интернат үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10. Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Қарттар мен мүгедектерге арналған жалпы үлгідегі Рудный № 2 интернат үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

11. Коммунальное государственное учреждение "Рудненский психоневрологический дом-интернат" Управления координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области.
12. Коммунальное государственное учреждение "Пешковский психоневрологический дом-интернат" Управления координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области.
13. Коммунальное государственное учреждение "Федоровский дом-интернат для престарелых и инвалидов общего типа" Управления координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области.
14. Коммунальное государственное казенное предприятия "Костанайский областной реабилитационный центр для инвалидов "Дружба" Управления координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области.

11. Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Рудный психоневрологиялық интернат үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
12. Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Пешков психоневрологиялық интернат үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
13. Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Қарттар мен мүгедектерге арналған жалпы үлгідегі Федоров интернат үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
14. Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының "Дружба" мүгедектерге арналған Қостанай облыстық оңалту орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.