О внесении изменений в решение маслихата от 27 декабря 2013 года № 146 "О бюджете города Аркалыка на 2014-2016 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 25 апреля 2014 года № 175. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 6 мая 2014 года № 4673
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 27 декабря 2013 года № 146 "О бюджете города Аркалыка на 2014-2016 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4377, опубликовано 10 января 2014 года в газете "Торгай") следующие изменения:
пункты 1234 указанного решения изложить в новой редакции:
" 1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2014-2016 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 4128106,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1162000,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 110068,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 34978,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2821060,8 тысяч тенге, из них объем субвенций – 1720482,0 тысячи тенге;
2) затраты – 3906809,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 40123,1 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 310435,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -129260,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 129260,8 тысяч тенге.
2. В бюджете города на 2014 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 229574,0 тысяч тенге, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 64969,0 тысяч тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы в сумме 12291,0 тысяча тенге;
на оказание социальной защиты и помощи населению в сумме 14371,0 тысяча тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 12700,0 тысяч тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов в сумме 825,0 тысяч тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в сумме 96206,0 тысяч тенге;

Мәслихаттың 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 146 "Арқалық қаласының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2014 жылғы 25 сәуірдегі № 175 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 6 мамырда № 4673 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 146 "Арқалық қаласының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4377 тіркелген, 2014 жылғы 10 қаңтарда "Торғай" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1234-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4128106,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1162000,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 110068,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 34978,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2821060,8 мың тенге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 1720482,0 мың теңге;
2) шығындар – 3906809,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 40123,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 310435,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -129260,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 129260,8 мың теңге.
2. 2014 жылға арналған қала бюджетінде 229574,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі қарастырылған, оның ішінде:
64969,0 мың теңге сомасында мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
12291,0 мың теңге сомасында Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға;
14371,0 мың теңге сомасында халықты әлеуметтiк қорғауға және оған көмек көрсетуге;
12700,0 мың теңге сомасында үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;
825,0 мың теңге сомасында мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгiлерiн және көрсеткiштерін орнатуға;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлық ақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстеме төлеуге 96206,0 мың теңге сомасында;

на выплату государственных пособий на детей до 18 лет в сумме 17283,0 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 10929,0 тысяч тенге.
3. В бюджете города на 2014 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 12176,8 тысяч тенге, в том числе:
на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности на 2013-2015 годы в сумме 11556,0 тысяч тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов в сумме 206,0 тысяч тенге;
на увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны с 1 мая 2014 года с 6 до 10 месячных расчетных показателей в сумме 414,8 тысяч тенге.
4. В бюджете города на 2014 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 817198,0 тысячи тенге, в том числе:
на реконструкцию водопроводных сетей поселка Нефтебаза города Аркалыка в сумме 53753,0 тысячи тенге;
на строительство двух резервных линий электропередач по 35 киловольт с понижающей подстанцией 35/10 киловольт, строительство канализационного коллектора в селе Айдар города Аркалыка в сумме 174926,0 тысяч тенге;
на реконструкцию водопроводных сетей поселка Новый города Аркалыка в сумме 115303,0 тысячи тенге;
на реконструкцию улицы Ауельбекова от улицы Каирбекова до проспекта Абая, города Аркалыка в сумме 162781,0 тысяча тенге;
на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций в сумме 310435,0 тысяч тенге.";
приложения 14 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель очередной
сессии Аркалыкского
городского маслихата                       Р. Шалабаев
Секретарь Аркалыкского
городского маслихата                       Н. Шалдыбаев
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата города Аркалыка"
_________________ А. Мухамбетжанова
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата города Аркалыка"
_________________ Н. Гайдаренко
Приложение 1
к решению маслихата
от 25 апреля 2014 года № 175
Приложение 1
к решению маслихата
от 27 декабря 2013 года № 146
Бюджет города Аркалыка на 2014 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 17283,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 10929,0 мың теңге сомасында.
3. 2014 жылға арналған қала бюджетінде 12176,8 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі қарастырылған, оның ішінде:
11556,0 мың теңге сомасында 2013-2015 жылдарға арналған коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға;
206,0 мың теңге сомасында мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгiлерiн және көрсеткiштерін орнатуға;
2014 жылдың 1 мамырынан бастап Ұлы Отан Соғысының қатысушылар мен мүгедектеріне тұрмыстық қажеттіліктеріне әлеуметтік көмектің мөлшері 6-дан 10 айлық есептік көрсеткішке ұлғайтуға 414,8 мың теңге сомасында.
4. 2014 жылға арналған қала бюджетінде 817198,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттер қарастырылған, оның ішінде:
53753,0 мың теңге сомасында Арқалық қаласының Нефтебаза кентіндегі су құбыры желілерін реконструкциялауға;
174926,0 мың теңге сомасында Арқалық қаласының Айдар ауылында 35/10 киловольт түсіруші шағын станциясы бар 35 киловольт болатын екі резервтік электр беру желілерінің құрылысына, кәріз коллекторын салуға;
115303,0 мың теңге сомасында Арқалық қаласының Новый кентіндегі су құбыры желілерін реконструкциялауға;
162781,0 мың теңге сомасында Арқалық қаласының Қаирбеков көшесінен Абай даңғылына дейін Әуелбеков көшесін реконструкциялауға;
310435,0 мың теңге сомасында мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға.";
көрсетілген шешімнің 14-қосымшалары осы шешімнің 12-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық мәслихатының
кезекті сессиясының төрағасы               Р. Шалабаев
Арқалық қалалық
мәслихатының хатшысы                       Н. Шалдыбаев
КЕЛІСІЛДІ:
"Арқалық қаласы әкімдігінің
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
________________ А. Мұхамбетжанова
"Арқалық қаласы әкімдігінің экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
________________ Н. Гайдаренко
Мәслихаттың
2014 жылғы 25 сәуірдегі
№ 175 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2013 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 146 шешіміне 1-қосымша
Арқалық қаласының 2014 жылға арналған бюджетi
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
І. Кiрiстер