О внесении изменений в решение маслихата от 27 декабря 2013 года № 146 "О бюджете города Аркалыка на 2014-2016 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 28 ноября 2014 года № 203. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 11 декабря 2014 года № 5222
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 27 декабря 2013 года № 146 "О бюджете города Аркалыка на 2014-2016 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4377, опубликовано 10 января 2014 года в газете "Торгай") следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2014-2016 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 4260559,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1141873,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 128530,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 44288,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2945868,2 тысяч тенге, из них объем субвенций – 1720482,0 тысячи тенге;
2) затраты – 4039261,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 47584,3 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 310435,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -136722,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 136722,0 тысяч тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. В бюджете города на 2014 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 550329,4 тысяч тенге, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 65759,0 тысяч тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы в сумме 10263,3 тысяча тенге;
на оказание социальной защиты и помощи населению в сумме 14371,0 тысяча тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 12700,0 тысяч тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов в сумме 471,0 тысяч тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в сумме 84338,0 тысяч тенге;

Мәслихаттың 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 146 "Арқалық қаласының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2014 жылғы 28 қарашадағы № 203 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 11 желтоқсанда № 5222 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 146 "Арқалық қаласының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4377 тіркелген, 2014 жылғы 10 қаңтарда "Торғай" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4260559,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1141873,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 128530,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 44288,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 2945868,2 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 1720482,0 мың теңге;
2) шығындар – 4039261,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 47584,3 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 310435,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -136722,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 136722,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2014 жылға арналған қала бюджетінде 550329,4 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі қарастырылған, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 65759,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 10263,3 мың теңге сомасында;
халықты әлеуметтiк қорғауға және оған көмек көрсетуге 14371,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 12700,0 мың теңге сомасында;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгiлерiн және көрсеткiштерін орнатуға 471,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлық ақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстеме төлеуге 84338,0 мың теңге сомасында;

на выплату государственных пособий на детей до 18 лет в сумме 5000,0 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 1250,0 тысяч тенге;
на текущее обустройство моногородов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы в сумме 330177,1 тысяч тенге;
на субсидирование процентной ставки по кредитам для реализации проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы в сумме 18000,0 тысяч тенге;
на предоставление грантов на развитие новых производств в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы в сумме 8000,0 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. В бюджете города на 2014 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 16008,8 тысяч тенге, в том числе:
на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности на 2013-2015 годы в сумме 11556,0 тысяч тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов в сумме 206,0 тысяч тенге;
на увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны с 1 мая 2014 года с 6 до 10 месячных расчетных показателей в сумме 414,8 тысяч тенге;
на покрытие необеспеченности фонда оплаты труда на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 3666,0 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 166,0 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. В бюджете города на 2014 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 642272,0 тысячи тенге, в том числе:
на реконструкцию водопроводных сетей поселка Нефтебаза города Аркалыка в сумме 53753,0 тысячи тенге;
на реконструкцию водопроводных сетей поселка Новый города Аркалыка в сумме 115303,0 тысячи тенге;
на реконструкцию улицы Ауельбекова от улицы Каирбекова до проспекта Абая, города Аркалыка в сумме 162781,0 тысяча тенге;
на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций в сумме 310435,0 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. В бюджете города на 2014 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 16776,0 тысячи тенге, в том числе:
на реконструкцию водопроводных сетей поселка Нефтебаза города Аркалыка в сумме 5807,0 тысячи тенге;
на реконструкцию водопроводных сетей поселка Новый города Аркалыка в сумме 3281,0 тысячи тенге;

18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 5000,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 1250,0 мың теңге сомасында;
моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде моноқалаларды ағымдағы жайластыруға 330177,1 мың теңге сомасында;
моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде жобаларды іске асыру үшін кредиттер бойынша пайыздық ставканы субсидиялауға 18000,0 мың теңге сомасында;
моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде жаңа өндірістерді дамытуға гранттар беруге 8000,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2014 жылға арналған қала бюджетінде 16008,8 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі қарастырылған, оның ішінде:
2013-2015 жылдарға арналған коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 11556,0 мың теңге сомасында;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгiлерiн және көрсеткiштерін орнатуға 206,0 мың теңге сомасында;
2014 жылдың 1 мамырынан бастап Ұлы Отан Соғысының қатысушылар мен мүгедектеріне тұрмыстық қажеттіліктеріне әлеуметтік көмектің мөлшері 6-дан 10 айлық есептік көрсеткішке ұлғайтуға 414,8 мың теңге сомасында;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға, қамтамасыз етілмеген еңбекақы төлеу қорын жабуға 3666,0 мың теңге сомасында;
166,0 мың теңге сомасында эпизоотияға қарсы іс шаралар өткізуге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2014 жылға арналған қала бюджетінде 642272,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттер қарастырылған, оның ішінде:
Арқалық қаласының Нефтебаза кентіндегі су құбыры желілерін реконструкциялауға 53753,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласының Новый кентіндегі су құбыры желілерін реконструкциялауға 115303,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласының Қаирбеков көшесінен Абай даңғылына дейін Әуелбеков көшесін реконструкциялауға 162781,0 мың теңге сомасында;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға 310435,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2014 жылға арналған қала бюджетінде 16776,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттер қарастырылған, оның ішінде:
Арқалық қаласының Нефтебаза кентіндегі су құбыры желілерін реконструкциялауға 5807,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласының Новый кентіндегі су құбыры желілерін реконструкциялауға 3281,0 мың теңге сомасында;

на реконструкцию улицы Ауельбекова от улицы Каирбекова до проспекта Абая, города Аркалыка в сумме 7688,0 тысяча тенге.";
приложения 14 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель внеочередной сессии           Т. Ержанов
Секретарь Аркалыкского
городского маслихата                       Н. Шалдыбаев
Приложение 1
к решению маслихата
от 28 ноября 2014 года № 203
Приложение 1
к решению маслихата
от 27 декабря 2013 года № 146
Бюджет города Аркалыка на 2014 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

Арқалық қаласының Қаирбеков көшесінен Абай даңғылына дейін Әуелбеков көшесін реконструкциялауға 7688,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 14-қосымшалары осы шешімнің 12-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс сессияның төрағасы            Т. Ержанов
Арқалық қалалық
мәслихатының хатшысы                       Н. Шалдыбаев
Мәслихаттың
2014 жылғы 28 қарашадағы
№ 203 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2013 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 146 шешіміне 1-қосымша
Арқалық қаласының 2014 жылға арналған бюджетi
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
І. Кiрiстер