О районном бюджете Амангельдинского района на 2015-2017 годы
Решение маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 24 декабря 2014 года № 278. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 9 января 2015 года № 5279
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 год, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Амангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Амангельдинского района на 2015-2017 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 1735667,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 190335,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 7019,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 699,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1537613,7 тысяч тенге;
2) затраты – 1748429,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7088,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 14419,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7331,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысячи тенге,
в том числе: приобретение финансовых активов – 0,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -19850,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 19850,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 07.12.2015 № 361 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 31792,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме – 16456,0 тысяч тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 78395,0 тысяч тенге;
на содержание кабинетов психолого-педагогической коррекции в связи с передачей функций по обеспечению обследования психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению – 8856,0 тысяч тенге;

Амангелді ауданының 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 278 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 9 қаңтарда № 5279 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес Аманкелді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Амангелді ауданының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1735667,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 190335,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 7019,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 699,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1537613,7 мың теңге;
2) шығындар – 1748429,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 7088,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 14419,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 7331,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге,
оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -19850,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 19850,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 07.12.2015 № 361 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 31792,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға – 16456,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге – 78395,0 мың теңге сомасында;
балалардың және жасөспірімдердің психикалық денсаулығын тексеруді қамтамасыз ету және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмекті көрсету бойынша функцияларды беруге байланысты психологиялық-педагогикалық түзету кабинеттерін ұстауға – 8856,0 мың теңге сомасында;

на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям в связи с передачей функций по оплате труда патронатным воспитателям путем перечисления денежных средств на его текущий счет – 1089,7 тысяч тенге;
на содержание детско-юношеских спортивных школ в связи с передачей функций по обеспечению деятельности районных и городских неспециализированных детско-юношеских спортивных школ – 22614,0 тысяч тенге;
на увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны - 142,8 тысяч тенге;
на зимнее содержание автомобильных дорог районного значения – 3000,0 тысяч тенге;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне – 4217,0 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов – 9491,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 630,0 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 4047,0 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий в рамках Дорожной карты занятости 2020 в сумме – 20854,0 тысяч тенге, из них:
на обеспечение деятельности центров занятости населения – 14143,0 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы в сумме – 2307,0 тысяч тенге;
на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации кадров в сумме – 2262,0 тысяч тенге;
на молодежную практику в сумме – 2142,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 20.03.2015 № 309; от 29.05.2015 № 324 (вводится в действие с 01.01.2015); от 18.08.2015 № 339 (вводится в действие с 01.01.2015).
2-1. На содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 4466,0 тысяч тенге;
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 20.03.2015 № 309 (вводится в действие с 01.01.2015).
2-2. На оплату широкополосного Интернета в рамках программы системы электронного обучения – 4632,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-2 в соответствии с решением маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 20.03.2015 № 309 (вводится в действие с 01.01.2015); в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 29.05.2015 № 324 (вводится в действие с 01.01.2015).
2-3. На приобретение и доставку учебного пособия «Подарок первокласснику от Президента Республики Казахстан «Менің Отаным – Қазақстан. Моя родина - Казахстан» – 273,2 тысяч тенге;

қамқоршы тәрбиелеушілерге еңбекақы төлеу бойынша функцияларды беруге байланысты қамқоршы тәрбиелеушілерге берілген баланы (балаларды) ұстауға – 1089,7 мың теңге сомасында;
аудандар мен қалалар деңгейіне аудандық және қалалық мамандандырылмаған балалар мен жасөспірімдер спорт мектептерінің қызметін қамтамасыз ету бойынша функцияларды беруге байланысты балалар мен жасөспірімдер спорт мектептерін ұстауға – 22614,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысы қатысушыларының және мүгедектерінің тұрмыстық қажеттіліктеріне әлеуметтік көмек мөлшерін ұлғайтуға – 142,8 мың теңге сомасында;
аудан деңгейіндегі автомобиль жолдарын қысқы ұстауына – 3000,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге – 4217,0 мың теңге сомасында;
мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 9491,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге - 630,0 мың теңге сомасында;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 4047,0 мың теңге сомасында;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасының шеңберінде іс-шараларды іске асыруға - 20854,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
жұмыспен қамту орталығының қызметін қамтамасыз етуге – 14143,0 мың теңге сомасында;
еңбекақыны ішінара субсидиялауға - 2307,0 мың теңге сомасында;
кадрларды кәсіптік даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыруға – 2262,0 мың теңге сомасында;
жастар тәжірибесіне – 2142,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 309 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.05.2015 № 324 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.08.2015 № 339 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2-1. Жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға – 4466 мың теңге сомасында;
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 309 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2-2. Электронды оқыту жүйесі бағдарламасы аясында кеңжолақты Интернетке ақы төлеуге – 4632,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 2-2-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 309 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 29.05.2015 № 324 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2-3. «Қазақстан Республикасы Президентінен «Менің Отаным - Қазақстан. Моя Родина – Казахстан» атты бірінші сынып оқушысына сыйлық» оқу құралын сатып алуға және жеткізуге – 273,2 мың теңге сомасында;

Сноска. Решение дополнено пунктом 2-3 в соответствии с решением маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 18.08.2015 № 339 (вводится в действие с 01.01.2015).
2-4. На проведение противоэпизоотических мероприятий – 603,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-4 в соответствии с решением маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 18.08.2015 № 339 (вводится в действие с 01.01.2015).
2-5. На проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных – 112,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-5 в соответствии с решением маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 20.10.2015 № 353 (вводится в действие с 01.01.2015).
3. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрено бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме – 8919,0 тысяча тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Амангельдинского района на 2015 год в сумме 1931,0 тысяч тенге.
4-1. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено распределение трансфертов органам местного самоуправления между селами, поселками, сельскими округами на 2015 год в сумме 200,0 тысяч тенге;
распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Амангельдинского района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 20.10.2015 № 353 (вводится в действие с 01.01.2015).
5. Объем субвенции на 2015 год выделяемых из областного бюджета на районный бюджет – 1366343,0 тысяч тенге.
6. Объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет не предусмотрено.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.

Ескерту. Шешім 2-3-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 18.08.2015 № 339 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2-4. Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 603,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 2-4-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 18.08.2015 № 339 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2-5. Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге – 112,0 мың теңге.
Ескерту. Шешім 2-5-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 20.10.2015 № 353 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 8919,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер түсімі қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2015 жылға арналған Амангелді ауданының жергілікті атқарушы орган резерві – 1931,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
4-1. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансфеттердің 2015 жылға арналған ауылдар, кенттер, ауылдық округтер арасында бөлінуі 200,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін;
көрсетілген трансферттердің бөлінуі Амангелді ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 20.10.2015 № 353 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2015 жылға арналған облыстық бюджеттен ауданның бюджетіне берілетін субвенция көлемі – 1366343,0 мың теңге.
6. Ауданның бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі көзделмеген.
7. 2015 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

8. Утвердить перечень бюджетных программ поселков, сел, сельских округов Амангельдинского района на 2015-2017 годы согласно приложениям 56 и 7.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель очередной
тринадцатой сессии                         Ташимов А.
Временно исполняющий
обязанности секретаря
районного маслихата                        Есенова М.
Приложение 1
к решению маслихата
от 24 декабря 2014 года № 278
Районный бюджет Амангельдинского района на 2015 год

8. 2015-2017 жылдарға арналған Амангелді ауданының кенттер, ауылдар, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалар тізбесі 56 және 7-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезекті он үшінші
сессия төрағасы                            А. Ташимов
Аудандық мәслихат хатшысының
уақытша міндетін атқарушы                  М. Есенова
Мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 278 шешіміне 1-қосымша
Амангелді ауданының 2015 жылға арналған аудандық бюджеті