О районном бюджете Костанайского района на 2015-2017 годы
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 24 декабря 2014 года № 259. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 13 января 2015 года № 5295
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Костанайского района на 2015-2017 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы - 4863833,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 2582753,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 12502,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 19244,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 2249334,5 тысячи тенге;
2) затраты - 5009621,0 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 85798,2 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 103663,2 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов - 17865,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -231585,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -231585,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 20.10.2015 № 334 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Принять к сведению, что объем субвенции передаваемых из областного бюджета районному бюджету на 2015 год определен в сумме 1123461,0 тысяча тенге.
3. Учесть, что в 2015 году бюджетные изъятия из бюджета района в областной бюджет не предусмотрены.
4. исключен решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 29.05.2015 № 308 (вводится в действие с 01.01.2015).
5. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление сумм бюджетных кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 103663,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 17.08.2015 № 325 (вводится в действие с 01.01.2015).
6. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 162914,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 20.03.2015 № 292 (вводится в действие с 01.01.2015).

Қостанай ауданының 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 259 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 13 қаңтарда № 5295 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай ауданының 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 4863833,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 2582753,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 12502,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 19244,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша - 2249334,5 мың теңге;
2) шығындар - 5009621,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 85798,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 103663,2 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 17865,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -231585,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) -231585,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 20.10.2015 № 334 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 1123461,0 мың теңге сомасында белгіленгені назарға алынсын.
3. 2015 жылы аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көзделмегені ескерілсін.
4. алып тасталды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 29.05.2015 № 308 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен 103663,2 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер сомаларының түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 17.08.2015 № 325 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға республикалық бюджеттен 162914,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 292 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).

7. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на содержание кабинетов психолого-педагогической коррекции в связи с передачей функций по обеспечению обследования психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению на уровень районов и городов в сумме 9510,0 тысяч тенге.
8. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям в связи с передачей функций по оплате труда патронатным воспитателям путем перечисления денежных средств на его текущий счет на уровень районов и городов в сумме 16341,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 20.10.2015 № 334 (вводится в действие с 01.01.2015).
9. исключен решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 29.05.2015 № 308 (вводится в действие с 01.01.2015).
10. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на выплату единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей) - сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 149,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 20.10.2015 № 334 (вводится в действие с 01.01.2015).
11. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 84579,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 20.03.2015 № 292 (вводится в действие с 01.01.2015).
12. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, в сумме 193519,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 29.05.2015 № 308 (вводится в действие с 01.01.2015).
13. исключен решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 20.03.2015 № 292 (вводится в действие с 01.01.2015).

7. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде қалалар және аудан деңгейінде балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуді қамтамасыз ету бойынша функциясын беруге байланысты психологиялық-педагогикалық түзету кабинеттерін қамтамасыз етуге облыстық бюджеттен 9510,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
8. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде қалалар және аудан деңгейінде оның ағымдағы шотына ақшалай қаражаттарды аудару жолымен патронат тәрбиешілерге еңбекақылары бойынша функциясын беруге байланысты патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға облыстық бюджеттен 16341,1 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 20.10.2015 № 334 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. алып тасталды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 29.05.2015 № 308 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдерге облыстық бюджеттен 149,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 20.10.2015 № 334 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 84579,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 292 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметкерлері болып табылмайтын, сондай-ақ мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 193519,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 29.05.2015 № 308 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. алып тасталды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 292 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).

14. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 25802,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 29.05.2015 № 308 (вводится в действие с 01.01.2015).
15. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда в сумме 74960,0 тысяч тенге, на строительство жилья для очередников.
Сноска. Пункт 15 - в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 29.05.2015 № 308 (вводится в действие с 01.01.2015).
16. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на оказание социальной защиты и помощи населению в рамках реализации Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в сумме 40558,0 тысяч тенге.
17. исключен решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 29.05.2015 № 308 (вводится в действие с 01.01.2015).
18. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 67506,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 18 - в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 20.10.2015 № 334 (вводится в действие с 01.01.2015).
19. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 19857,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 19 - в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 20.03.2015 № 292 (вводится в действие с 01.01.2015).
20. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на выплату государственных пособий на детей до 18 лет в сумме 1882,0 тысячи тенге.
21. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной войны с 6 до 10 месячных расчетных показателей, в сумме 1450,9 тысяч тенге.

14. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға республикалық және облыстық бюджеттерден 31021,0 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 29.05.2015 № 308 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен 74960,0 мың теңге сомасында кезекте тұрғандар үшін тұрғын үй құрылысына нысаналы даму трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 29.05.2015 № 308 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға республикалық бюджеттен 40558,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
17. алып тасталды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 29.05.2015 № 308 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
18. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 67506,8 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 20.10.2015 № 334 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
19. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге 19857,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 292 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
20. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 1882,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
21. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне тұрмыстық қажеттіліктеріне әлеуметтік көмек мөлшерін 6-дан 10 айлық есептік көрсеткіштеріне дейін ұлғайтуға 1450,9 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.

Сноска. Пункт 21 - в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 20.10.2015 № 334 (вводится в действие с 01.01.2015).
22. исключен решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 20.03.2015 № 292 (вводится в действие с 01.01.2015).
23. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов республиканского бюджета на изъятие земельных участков для государственных нужд в сумме 2169,0 тысяч тенге.
24. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на текущее содержание летнего оздоровительного комплекса в сумме 44327,0 тысяч тенге.
25. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на зимнее содержание автомобильных дорог районного значения в сумме 5000,0 тысяч тенге.
26. исключен решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 29.05.2015 № 308 (вводится в действие с 01.01.2015).
27. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на текущее содержание спортивного комплекса "Астана" в поселке Затобольск, на приобретение спортивного инвентаря и оборудования для проведения областной спартакиады в сумме 45444,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 27 - в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 20.03.2015 № 292 (вводится в действие с 01.01.2015).
27-1. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в следующих размерах:
в республиканский бюджет в сумме 588,4 тысячи тенге;
в областной бюджет в сумме 1,3 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 27-1 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 20.03.2015 № 292 (вводится в действие с 01.01.2015).
27-2. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на содержание штатной численности отдела регистрации актов гражданского состояния в сумме 1492,7 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 27-2 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 20.03.2015 № 292 (вводится в действие с 01.01.2015); в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 20.10.2015 № 334 (вводится в действие с 01.01.2015).
27-3. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме 10615,0 тысяч тенге.

Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 20.10.2015 № 334 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
22. алып тасталды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 292 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
23. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға 2169,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
24. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде жазғы сауықтандыру кешенін ағымдағы қамтамасыз етуге 44327,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
25. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын қысқы ұстауына 5000,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
26. алып тасталды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 29.05.2015 № 308 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
27. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде Затобол кентіндегі "Астана" спорт кешенін ағымдағы қамтамасыз етуге, облыстық спартакиаданы өткізу үшін спорт мүккамалдары мен жабдықтарды сатып алуға 45444,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 292 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
27-1. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде мынадай мөлшерлерде нысаналы трансферттерді қайтару көзделгені ескерілсін:
республикалық бюджетке 588,4 мың теңге сомасында;
облыстық бюджетке 1,3 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 27-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 292 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
27-2. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімінің штат санын ұстауға 1492,7 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 27-2-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 292 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 20.10.2015 № 334 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
27-3. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға 10615,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 27-3 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 20.03.2015 № 292 (вводится в действие с 01.01.2015).
27-4. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах в сумме 62005,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 27-4 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 20.03.2015 № 292 (вводится в действие с 01.01.2015).
27-5. исключен решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 29.05.2015 № 308 (вводится в действие с 01.01.2015).
27-6. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на подготовку и проведение культурно - массовых мероприятий в период проведения областной спартакиады в сумме 51100,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 27-6 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 20.03.2015 № 292 (вводится в действие с 01.01.2015).
27-7. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в сумме 91433,0 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 27-7 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 29.05.2015 № 308 (вводится в действие с 01.01.2015); в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 17.08.2015 № 325 (вводится в действие с 01.01.2015).
27-8. Сноска. Решение дополнено пунктом 27-8 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 29.05.2015 № 308 (вводится в действие с 01.01.2015); исключен решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 17.08.2015 № 325 (вводится в действие с 01.01.2015).
27-9. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на приобретение и доставку учебного пособия "Подарок первокласснику от Президента Республики Казахстан "Менің Отаным - Қазақстан. Моя Родина - Казахстан" в сумме 964,9 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 27-9 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 17.08.2015 № 325 (вводится в действие с 01.01.2015).
27-10. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на внедрение региональных пилотных проектов по оказанию социальной помощи малообеспеченным гражданам на контрактной основе в сумме 1265,0 тысяч тенге.

Ескерту. Шешім 27-3-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 292 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
27-4. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйесін дамытуға 62005,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 27-4-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 292 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
27-5. алып тасталды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 29.05.2015 № 308 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
27-6. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық спартакиада өткізу кезеңінде мәдени - бұқаралық іс-шаралар даярлауға және өткізуге 51100,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 27-6-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 292 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
27-7. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде ауылдық елдi мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 91433,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 27-7-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 29.05.2015 № 308 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 17.08.2015 № 325 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
27-8. Ескерту. Шешім 27-8-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 29.05.2015 № 308 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); алып тасталды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 17.08.2015 № 325 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
27-9. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде "Қазақстан Республикасының Президентінен "Менің Отаным - Қазақстан. Моя Родина - Казахстан" бірінші сынып оқушысына сыйлық" оқу құралын сатып алуға және жеткізуге облыстық бюджеттен 964,9 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 27-9-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 17.08.2015 № 325 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
27-10. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде табысы аз азаматтарға келісімшарт негізіндегі әлеуметтік көмек көрсету бойынша аймақтық пилоттық жобаларды ендіруге облыстық бюджеттен 1265,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 27-10 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 17.08.2015 № 325 (вводится в действие с 01.01.2015).
27-11. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на разработку генерального плана совмещенного с проектом детальной планировки села Мичуринское Костанайского района в сумме 10913,3 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 27-11 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 17.08.2015 № 325 (вводится в действие с 01.01.2015).
27-12. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 115,8 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 27-12 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 20.10.2015 № 334 (вводится в действие с 01.01.2015).
27-13. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на компенсацию потерь связанных с ожидаемым невыполнением доходной части в сумме 10913,3 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 27-13 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 20.10.2015 № 334 (вводится в действие с 01.01.2015).
27-14. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 500,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 27-14 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 20.10.2015 № 334 (вводится в действие с 01.01.2015).
28. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год, согласно приложению 4.

Ескерту. Шешім 27-10-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 17.08.2015 № 325 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
27-11. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде Қостанай ауданы Мичурин ауылының бөлшектік жоспарлау жобасымен біріктірілген бас жоспарын әзірлеуге облыстық бюджеттен 10913,3 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 27-11-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 17.08.2015 № 325 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
27-12. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге 115,8 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 27-12-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 20.10.2015 № 334 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
27-13. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде күтілетін кіріс бөлігінің орындалмауына байланысты ысырапты өтеуге 10913,3 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 27-13-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 20.10.2015 № 334 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
27-14. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде жергілікті өзін-өзі басқару органдарына 500,0 мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 27-14-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 20.10.2015 № 334 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
28. 2015 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

29. Утвердить свод бюджетных программ по аппаратам акимов поселка, сел, сельских округов на 2015 год, согласно приложению 5.
30. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель очередной
сессии Костанайского
районного маслихата                        А. Жумагулов
Секретарь Костанайского
районного маслихата                        А. Досжанов
Приложение 1
к решению маслихата
от 24 декабря 2014 года № 259
Районный бюджет на 2015 год

29. 2015 жылға арналған кент, ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары бойынша бюджеттік бағдарламалардың жиынтығы 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
30. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай аудандық
мәслихатының кезекті
сессиясының төрағасы                       А. Жумагулов
Қостанай аудандық
мәслихатының хатшысы                       А. Досжанов
Мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 259 шешіміне 1-қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджет