Об установлении образцов служебного удостоверения, нагрудного знака, номерного штампа и пломбира государственного инспектора
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 30 июня 2014 года № 327. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 августа 2014 года № 9656. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 ноября 2015 года № 942.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 19.11.2015 № 942.
В соответствии с подпунктом 62) пункта 1 статьи 12, пункта 2 статьи 37, пункта 3 статьи 38, пунктов 3, 4 статьи 39 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Установить образцы:
1) служебных удостоверений государственных инспекторов по государственному надзору в области промышленной безопасности, по государственному контролю в области пожарной безопасности, по государственному контролю в области гражданской обороны, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) нагрудных знаков государственных инспекторов по государственному надзору в области промышленной безопасности, по государственному контролю в области пожарной безопасности, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) штампа государственного инспектора по государственному надзору в области промышленной безопасности, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) пломбира государственного инспектора по государственному надзору в области промышленной безопасности, согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Комитету по государственному контролю за чрезвычайными ситуациями и промышленной безопасностью (Кунанбаев Н.С.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет", а также размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан Смаилова Ж.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
В. Божко
Приложение 1
к приказу Министра по
чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 30 июня 2014 года № 327
1. Образец служебного удостоверения государственного инспектора по государственному надзору в области промышленной безопасности
Примечание. Описание образца служебного удостоверения государственного инспектора по государственному надзору в области промышленной безопасности.
Полное наименование ведомства или территориального подразделения Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

Мемлекеттік инспектордың қызметтік куәлігі, төс белгісі, нөмірлі мөртабаны және пломбирінің үлгілерін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2014 жылғы 30 маусымдағы № 327 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 1 тамызда № 9656 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 19 қарашадағы № 942 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 19.11.2015 № 942 бұйрығымен.
«Азаматтық қорғау туралы» Қазақстан Республикасының Заңы 12-бабының 1-тармағы 62) тармақшасына, 37-бабының 2-тармағына, 38-бабының 3-тармағына, 39-бабының 3,4-тармақтарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Үлгілерді белгілеу:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшасына сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі, өрт қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік бақылау жөніндегі, азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік бақылау жөніндегі мемлекеттік инспекторлардың қызметтік куәлігін;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшасына сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі, өрт қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік бақылау жөніндегі, азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік бақылау жөніндегі мемлекеттік инспекторлардың төс белгілерін;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшасына сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспекторлардың мөртабын;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшасына сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспекторлардың пломбирін.
2. Төтенше жағдайларды және өнеркәсіптік қауіпсіздікті мемлекеттік бақылау комитеті (Н.С. Құнанбаев) заңнамамен белгіленген тәртіпте осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның алдағы уақытта бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді, сондай-ақ осы Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар Вице-министрі Ж.А. Смаиловқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
В. Божко
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2014 жылғы 30 маусымдағы
№ 327 бұйрығына
1-қосымша
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі
мемлекеттік инспектордың қызметтік куәлігінің үлгісі
Ескерту. Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың қызметтік куәлігінің үлгісін сипаттау.
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық бөлімшесінің немесе ведомствосының толық атауы.

При выдаче служебных удостоверений государственным инспекторам по государственному надзору в области промышленной безопасности номер удостоверения формируется с учҰтом предлагаемых шифров, а именно № 00-00 где первые две цифры 00 – шифр территориального подразделения, последующие две цифры 00 – порядковый номер удостоверения государственного инспектора по государственному надзору в области промышленной безопасности, согласно журналу выдачи служебных удостоверений, нагрудных знаков, штампов и пломбиров государственным инспекторам по государственному надзору в области промышленной безопасности.
Шифры территориальных подразделений согласно классификатору:
01 - город Астана;
02 - город Алматы;
03 - Акмолинская область;
04 - Актюбинская область;
05 - Алматинская область;
06 - Атырауская область;
07 - Восточно-Казахстанская область;
08 - Жамбылская область;
09 - Западно-Казахстанская область;
10 - Карагандинская область;
11 - Костанайская область;
12 - Кызылординская область;
13 - Мангистауская область;
14 - Павлодарская область;
15 - Северо-Казахстанская область;
16 - Южно-Казахстанская область.
Должность сотрудника в удостоверении указывается согласно структуре ведомства, территориальных подразделений уполномоченного органа, через тире указывается статус государственного инспектора по государственному надзору в области промышленной безопасности в соответствии с пунктом 3 статьи 39 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите".
Справа от фотографии располагается специальная голограмма с символикой МЧС РК. Подложка служебного удостоверения государственного инспектора по государственному надзору в области промышленной безопасности синего цвета.
2. Образец служебного удостоверения государственного инспектора по государственному контролю в области пожарной безопасности
3. Образец служебного удостоверения государственного инспектора по государственному контролю в области гражданской обороны
Примечание. Описание образцов служебных удостоверений государственных инспекторов по государственному контролю в области пожарной безопасности и государственному контролю в области гражданской обороны.
Полное наименование ведомства или территориального подразделения Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
Номер удостоверения формируется с учҰтом предлагаемых шифров, а именно № 00000 где первые две цифры 00 – шифр территориального подразделения, последующие три цифры 000 – порядковый номер удостоверения государственного инспектора по государственному контролю в области пожарной безопасности и государственному контролю в области гражданской обороны, согласно журналу выдачи служебных удостоверений и нагрудных знаков государственным инспекторам по государственному контролю в области пожарной безопасности и государственному контролю в области гражданской обороны.
Серия формируется согласно журналу выдачи служебных удостоверений государственным инспекторам по государственному контролю в области пожарной безопасности и государственному контролю в области гражданской обороны.
При выдаче служебных удостоверений государственным инспекторам по государственному контролю в области пожарной безопасности и государственному контролю в области гражданской обороны серия формируется согласно журналу выдачи служебных удостоверений государственным инспекторам по государственному контролю в области пожарной безопасности и государственному контролю в области гражданской обороны.
Шифры территориальных подразделений согласно классификатору:
01 - город Астана;
02 - город Алматы;
03 - Акмолинская область;
04 - Актюбинская область;
05 - Алматинская область;
06 - Атырауская область;
07 - Восточно-Казахстанская область;
08 - Жамбылская область;
09 - Западно-Казахстанская область;
10 - Карагандинская область;
11 - Костанайская область;
12 - Кызылординская область;
13 - Мангистауская область;
14 - Павлодарская область;
15 - Северо-Казахстанская область;
16 - Южно-Казахстанская область.
Должность сотрудника в удостоверении указывается согласно структуры ведомства, территориальных подразделений уполномоченного органа; через тире указывается статус должностного лица, осуществляющего государственный контроль в области пожарной безопасности и государственный контроль в области гражданской обороны.
Справа от фотографии располагается специальная голограмма с символикой МЧС РК. Подложка служебных удостоверений государственных инспекторов по государственному контролю в области пожарной безопасности и государственному контролю в области гражданской обороны синего цвета.
Приложение 2
к приказу Министра по
чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 30 июня 2014 года № 327
Образцы нагрудных знаков государственных инспекторов по государственному надзору в области промышленной безопасности и по государственному контролю в области пожарной безопасности

Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспекторларға қызметтік куәліктерін беру кезінде куәлік нөмірін ұсынылған шифрларды ескере отырып түзу қажет, атап айтқанда, № 00-00, ондағы алғашқы екі сан 00 – аумақтық бөлімшенің шифрі, одан кейінгі екі сан 00 – өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспекторларға қызметтік куәліктер, төс белгілер, мөртабандар және пломбирлер беру журналына сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектор куәлігінің реттік нөмірі.
Жіктегішке сәйкес аумақтық бөлімшелердің шифрлары:
01 - Астана қ.;
02 - Алматы қ.;
03 – Ақмола облысы;
04 – Ақтөбе облысы;
05 – Алматы облысы;
06 – Атырау облысы;
07 – Шығыс Қазақстан облысы;
08 – Жамбыл облысы;
09 – Батыс Қазақстан облысы;
10 – Қарағанды облысы;
11 – Қостанай облысы;
12 – Қызылорда облысы;
13 – Маңғыстау облысы;
14 – Павлодар облысы;
15 – Солтүстік Қазақстан облысы;
16 – Оңтүстік Қазақстан облысы.
Куәлікте қызметкердің лауазымы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі, ведомствосы құрылымына сәйкес көрсетіледі, сызықша арқылы «Азаматтық қорғау туралы» 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 39-бабы 3-тармағына сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың мәртебесі көрсетіледі.
Фотосуреттің оң жағында ҚР ТЖМ бейнелемесі бар арнайы голограмма орналастырылады. Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың қызметтік куәлігінің мұқабасы көк түсті.
Өрт қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік бақылау жөніндегі мемлекеттік
инспектордың қызметтік куәлігінің үлгісі
Азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік бақылау жөніндегі мемлекеттік
инспектордың қызметтік куәлігінің үлгісі
Ескерту. Өрт қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік бақылау және азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік бақылау жөніндегі мемлекеттік инспекторлардың қызметтік куәліктерінің үлгілерін сипаттау.
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық бөлімшесінің немесе ведомствосының толық атауы.
Куәлік нөмірін ұсынылған шифрларды ескере отырып түзу қажет, атап айтқанда, № 00000, ондағы алғашқы екі сан 00 – аумақтық бөлімшенің шифрі, одан кейінгі үш сан 000 – өрт қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік бақылау және азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік бақылау жөніндегі мемлекеттік инспекторларға қызметтік куәліктер және төс белгілер беру журналына сәйкес өрт қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік бақылау және азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік бақылау жөніндегі мемлекеттік инспектор куәлігінің реттік нөмірі.
Сериясы өрт қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік бақылау және азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік бақылау жөніндегі мемлекеттік инспекторларға қызметтік куәліктерді беру журналына сәйкес қалыптастырылады.
Өрт қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік бақылау және азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік бақылау жөніндегі мемлекеттік инспекторларға қызметтік куәліктерді беру кезінде сериясы өрт қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік бақылау және азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік бақылау жөніндегі мемлекеттік инспекторларға қызметтік куәліктерді беру журналына сәйкес қалыптастырылады.
Жіктегішке сәйкес аумақтық бөлімшелердің шифрлары:
01 - Астана қаласы;
02 - Алматы қаласы;
03 – Ақмола облысы;
04 – Ақтөбе облысы;
05 – Алматы облысы;
06 – Атырау облысы;
07 – Шығыс Қазақстан облысы;
08 – Жамбыл облысы;
09 – Батыс Қазақстан облысы;
10 – Қарағанды облысы;
11 – Қостанай облысы;
12 – Қызылорда облысы;
13 – Маңғыстау облысы;
14 – Павлодар облысы;
15 – Солтүстік Қазақстан облысы;
16 – Оңтүстік Қазақстан облысы.
Куәлікте қызметкердің лауазымы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі, ведомствосы құрылымына сәйкес көрсетіледі; сызықша арқылы өрт қауіпсіздігі саласында мемлекеттік бақылауды және азаматтық қорғаныс саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын лауазымды тұлғаның мәртебесі көрсетіледі.
Фотосуреттің оң жағында ҚР ТЖМ бейнелемесі бар арнайы голограмма орналастырылады. Өрт қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік бақылау және азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік бақылау жөніндегі мемлекеттік инспекторлардың қызметтік куәліктерінің мұқабасы көк түсті.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2014 жылғы 30 маусымдағы
№ 327 бұйрығына
2-қосымша
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау және
өрт қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік бақылау жөніндегі
мемлекеттік инспекторлардың төс белгілерінің үлгілері

1. Образец нагрудного знака государственного инспектора по государственному надзору в области промышленной безопасности
Рисунок 1.
Примечание. Описание образца нагрудного знака государственного инспектора по государственному надзору в области промышленной безопасности.
Нагрудный знак государственного инспектора по государственному надзору в области промышленной безопасности (рисунок 1) изготавливается из металла желтого цвета (алюминий анодированный), имеет форму лотоса высотой 75 миллиметров и шириной 55 миллиметров.
Края нагрудного знака желтого цвета.
Центральная часть выполнена заливкой голубого цвета.
На лицевой стороне нагрудного знака в центре изображен герб Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
Снизу герба по овалу надпись "ӨНЕРКӘСІПТІК ҚАУІПСІЗДІК САЛАСЫНДАҒЫ МЕМЛЕКЕТТІК ҚАДАҒАЛАУ" – желтого цвета.
Снизу надписи "МЕМЛЕКЕТТІК ҚАДАҒАЛАУ" – изображение молотка и штангенциркуля – желтого цвета.
В нижней части нагрудного знака находится полоса желтого цвета со вписанными в нее порядковыми номерами – черного цвета 00-00 где, первые две цифры 00 – шифр территориального подразделения, последующие две цифры 00 – порядковым номером – черного цвета, согласно журналу выдачи служебных удостоверений, нагрудных знаков, штампов и пломбиров государственным инспекторам по государственному надзору в области промышленной безопасности.
Все изображения и надписи на нагрудном знаке рельефные, буквы и фон блестящие.
2. Образец нагрудного знака государственного инспектора по государственному контролю в области пожарной безопасности
Рисунок 2.
Примечание. Описание образца нагрудного знака государственного инспектора по государственному контролю в области пожарной безопасности
Нагрудный знак государственного инспектора по государственному контролю в области пожарной безопасности (рисунок 2) изготавливается из металла желтого цвета (алюминий анодированный), имеет форму лотоса высотой 75 миллиметров и шириной 55 миллиметров.
Края нагрудного знака желтого цвета.
Центральная часть выполнена заливкой синнего цвета.
На лицевой стороне нагрудного знака в центре изображен герб Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
Снизу герба по овалу надпись "МЕМЛЕКЕТТІК ӨРТ" "БАҚЫЛАУ ИНСПЕКТОРЫ" желтого цвета.
Снизу надписи "БАҚЫЛАУ ИНСПЕКТОРЫ" – изображение парящего орла, обхватившего крыльями каску пожарного со скрещенными пожарными топорами.
В нижней части нагрудного знака находится полоса желтого цвета со вписанным в нее порядковым номером – черного цвета согласно журналу выдачи служебных удостоверений, нагрудных знаков государственным инспекторам по государственному контролю в области пожарной безопасности.
Все изображения и надписи на нагрудном знаке рельефные, буквы и фон блестящие.
Нагрудной знак с помощью винтовой закрутки крепится к одежде.
Приложение 3
к приказу Министра по
чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 30 июня 2014 года № 327
Образец номерного штампа государственного инспектора по государственному надзору в области промышленной безопасности
Примечание. Описание образца номерного штампа государственного инспектора по государственному надзору в области промышленной безопасности
Номерной штамп государственного инспектора по государственному надзору в области промышленной безопасности имеет круглую форму, диаметром 40 миллиметров.
Внутри контура круга указываются:
наименование должности, осуществляющей государственный надзор в области промышленной безопасности и аббревиатура ведомства или территориального подразделения Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
фамилия, имя, отчество (при его наличии) государственного инспектора по государственному надзору в области промышленной безопасности заполняются полностью.

1. Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі мемлекеттік
инспектордың төс белгісінің үлгісі
1-сурет
Ескерту. Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың төс белгісінің үлгісін сипаттау.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың төс белгісі (1-сурет) сары түсті металдан (анодталған алюминий) жасалады, биіктігі 75 миллиметр және ені 55 миллиметр лотос пішінінде болады.
Төс белгінің жиектері сары түсті.
Орталық бөлігі көгілдір түсті құймамен орындалған.
Төс белгінің өң бетінің ортасында Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің гербі бейнеленген.
Гербтің төменгі жағында сопақ пішінде сары түсті «ӨНЕРКӘСІПТІК ҚАУІПСІЗДІК САЛАСЫНДАҒЫ МЕМЛЕКЕТТІК ҚАДАҒАЛАУ» – деген жазуы бар.
«МЕМЛЕКЕТТІК ҚАДАҒАЛАУ» жазуының төменгі жағында – сары түсті балға мен штангенциркульдің бейнесі.
Төс белгінің төменгі бөлігінде қара түспен реттік нөмірі жазылған сары түсті жолақ бар, атап айтқанда: 00-00, ондағы алғашқы екі сан 00 – аумақтық бөлімшенің шифрі; одан кейінгі екі сан 00 – өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспекторларға қызметтік куәліктерді, төс белгілерді, мөртабандарды және пломбирлерді беру журналына сәйкес реттік нөмірі, қара түсті.
Төс белгідегі барлық бейнелер мен жазулар бедерлі, әріптер мен фоны жалтыр.
2. Өрт қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік бақылау жөніндегі мемлекеттік
инспектордың төс белгісінің үлгісі
2-сурет
Ескерту. Өрт қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік бақылау жөніндегі мемлекеттік инспектордың төс белгісінің үлгісін сипаттау.
Өрт қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік бақылау жөніндегі мемлекеттік инспектордың төс белгісі (2-сурет) сары түсті металдан (анодталған алюминий) жасалады, биіктігі 75 миллиметр және ені 55 миллиметр лотос пішінінде болады.
Төс белгінің жиектері сары түсті.
Орталық бөлігі көгілдір түсті құймамен орындалған.
Төс белгінің өң бетінің ортасында Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің гербі бейнеленген.
Гербтің төменгі жағында сопақ пішінде сары түсті «МЕМЛЕКЕТТІК ӨРТ» «БАҚЫЛАУ ИНСПЕКТОРЫ» – деген жазуы бар.
«БАҚЫЛАУ ИНСПЕКТОРЫ» жазуының төменгі жағында – айқастырылған өрт балтасы мен өрт сөндірушінің каскасын қанатымен қамтитын қалықтаған бүркіт бейнесі.
Төс белгінің төменгі бөлігінде өрт қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік бақылау жөніндегі мемлекеттік инспекторларға қызметтік куәліктерді, төс белгілерді беру журналына сәйкес қара түспен реттік нөмірі ойып жазылған сары түсті жолақ бар.
Төс белгідегі барлық бейнелер мен жазулар бедерлі, әріптер мен фоны жалтыр.
Төс белгі бұрағыш бұраудың көмегімен киімге бекітіледі.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2014 жылғы 30 маусымдағы
№ 327 бұйрығына
3-қосымша
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі мемлекеттік
инспектордың нөмірлі мөртабанының үлгісі
Ескерту. Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында мемлекеттік қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың нөмірлі мөртабаны үлгісін сипаттау.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында мемлекеттік қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың нөмірлі мөртабаны дөңгелек пішінді, диаметрі 40 миллиметр.
Дөңгелек контурының ішкі жағында мыналар көрсетіледі:
өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында мемлекеттік қадағалауды жүзеге асыратын лауазым атауы және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің ведомствосы немесе аумақтық бөлімшесінің аббревиатурасы;
өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) толық жазылады.

№ штампа 00-00, где:
первые две цифры 00 – шифр территориального подразделения;
последующие две цифры 00 – порядковый номер удостоверения государственного инспектора по государственному надзору в области промышленной безопасности, согласно журналу выдачи служебных удостоверений, нагрудных знаков, штампов и пломбиров государственным инспекторам по государственному надзору в области промышленной безопасности.
Приложение 4
к приказу Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 30 июня 2014 года № 327
Образцы оттисков пломбира государственного инспектора по государственному надзору в области промышленной безопасности
Примечание. Описание образцов оттисков пломбира государственного инспектора по государственному надзору в области промышленной безопасности.
Пломбир государственного инспектора по государственному надзору в области промышленной безопасности имеет круглую форму диаметром 10 миллиметров.
На одной стороне (рисунок 1):
надпись аббревиатуры ведомства или территориального подразделения Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, где необходимо указать территориальную принадлежность государственного инспектора по государственному надзору в области промышленной безопасности;
№ пломбира 00-00 где, первые две цифры 00 – шифр территориального подразделения, последующие две цифры 00 – порядковый номер, согласно журналу выдачи служебных удостоверений, нагрудных знаков, штампов и пломбиров государственным инспекторам по государственному надзору в области промышленной безопасности.
На другой стороне (рисунок 2) надпись аббревиатуры ведомства - МЧС РК.

мөртабан № 00-00, мұнда:
алғашқы екі сан 00 – аумақтық бөлімшенің шифрі;
келесі екі сан 00 – өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспекторларға қызметтік куәліктерді, төс белгілерді, мөртабандарды және пломбирлерді беру журналына сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектор куәлігінің реттік нөмірі.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2014 жылғы 30 маусымдағы
№ 327 бұйрығына
4-қосымша
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі мемлекеттік
инспектордың пломбирі таңбаларының үлгілері
1-сурет 2-сурет
Ескерту. Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың пломбирі таңбаларының үлгілерін сипаттау.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың пломбирі дөңгелек пішінді, диаметрі 10 миллиметр.
Бір жағында (1-сурет):
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің ведомствосы немесе аумақтық бөлімшесінің аббревиатурасының жазуы бар, онда өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспектордың аумақтық тиесілілігін көрсету қажет;
пломбир № 00-00, мұнда алғашқы екі сан 00 – аумақтық бөлімшенің шифрі, одан кейінгі екі сан 00 – өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспекторларға қызметтік куәліктерді, төс белгілерді, мөртабандарды және пломбирлерді беру журналына сәйкес реттік нөмірі.
Екінші жағында (2-сурет) ведомство аббревиатурасының – ҚР ТЖМ жазуы бар.