Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в сфере образования
Постановление акимата Павлодарской области от 24 апреля 2014 года № 120/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 28 мая 2014 года № 3830. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 24 июня 2015 года N 181/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 24.06.2015 N 181/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
"Выдача справок по опеке и попечительству";
"Установление опеки или попечительства над ребенком-сиротой (детьми-сиротами) и ребенком (детьми), оставшимся без попечения родителей";
"Выдача справок в единый накопительный пенсионный фонд и (или) добровольный накопительный пенсионный фонд, банки, в органы внутренних дел для распоряжения имуществом несовершеннолетних детей и оформления наследства несовершеннолетним детям";
"Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям";
"Предоставление бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой детям, проживающим в отдаленных сельских пунктах";
"Предоставление бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах";
"Назначение выплаты пособия опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей".
2. Государственному учреждению "Управление образования Павлодарской области" обеспечить официальное опубликование настоящего постановления в установленном законодательством порядке.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Садибекова Г.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области К. Бозумбаев
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "24" апреля 2014 года № 120/4
Регламент государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству"

Білім беру саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2014 жылғы 24 сәуірдегі № 120/4 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 28 мамырда № 3830 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2015 жылғы 24 маусымдағы N 181/6 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 24.06.2015 N 181/6 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16-бабы 3-тармағына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
"Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру";
"Жетім балаға (жетім балаларға) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаға (балаларға) қамқоршылық немесе қорғаншылық белгілеу";
"Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына және (немесе) ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, банктерге, ішкі істер органдарына кәмелетке толмаған балалардың мүлкіне иелік ету және кәмелетке толмаған балаларға мұра ресімдеу үшін анықтамалар беру";
"Кәмелетке толмаған балаларға меншік құқығында тиесілі мүлікпен жасалатын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық бойынша функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру";
"Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беру ұйымдарына және кері қарай үйлеріне тегін тасымалдауды ұсыну";
"Жалпы білім беретін мектептердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыруды ұсыну";
"Қамқоршыларға немесе қорғаншыларға жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағуға жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттері бекітілсін;
2. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте осы қаулының ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ғ.Қ. Сәдібековке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Қ. Бозымбаев
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "24" сәуірдегі
№ 120/4 қаулысымен
бекітілді
"Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справок по опеке и попечительству" (далее – государственная услуга) оказывается отделами образования городов и районов Павлодарской области согласно приложению 1 к данному регламенту (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через филиалы Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения по Павлодарской области" (далее - ЦОН), а также через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - Портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - выдача справки об опеке и попечительстве над ребенком-сиротой (детьми-сиротами) и ребенком (детьми), оставшимися без попечения родителей, согласно приложению 1 к Стандарту государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 115 (далее - Стандарт).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
при обращении в ЦОН: заявление услугополучателя по форме согласно приложению 2 к Стандарту с предоставлением необходимых документов, указанных в пункте 9 Стандарта;
при обращении через портал: запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя и свидетельство о рождении ребенка.
2. Содержание каждой процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность и последовательность его выполнения, в том числе этапы прохождения процедур (действия):
ответственный исполнитель отдела образования не более 5 минут вносит сведения об опекунах (попечителях) и подопечных в реестр электронной базы "Е-попечительство".
3. Результат – справка об опеке и попечительству.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель отдела образования.

1. Жалпы ережелер
1. "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес Павлодар облысы қалалары мен аудандарының білім беру бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелерін беру "Халыққа қызмет көрсету орталықтары" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Павлодар облысы бойынша филиалының бөлімдері (бұдан әрі – ХҚО), сондай-ақ "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 115 қаулысымен бекітілген "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес жетім балаға (балаларға) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаға (балаларға) қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеу туралы анықтама беру.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) әрекет тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімдерді (әрекеттерді) бастау үшін негіз:
ХҚО-ға жүгіну кезінде: Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды ұсынумен осы Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының өтініші;
Портал арқылы жүгіну кезінде: көрсетілетін қызметті алушы электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электронды құжат нысанындағы сұрау және баланың туу туралы куәлігі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің (әрекетінің) құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, ұзақтығы мен оны орындау реттілігі, соның ішінде рәсімдердің (әрекеттердің) өту кезеңі:
білім беру бөлімінің жауапты орындаушысы 5 минуттан кем емес уақыт ішінде "Е-қамқоршылық" электрондық базасының тізіліміне қорғаншылар (қамқоршылар) және қамқорлықтағылар туралы мәлімет енгізеді.
3. Нәтижесі – қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара әрекет тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) білім беру бөлімінің жауапты орындаушысы.

2. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается таблицей и блок-схемой согласно приложений 2, 3 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) веб-порталом "электронного правительства",
а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
1. Описание порядка обращения в ЦОН с указанием каждой процедуры (действия) (не более 5 минут):
1) услугополучатель государственной услуги подает необходимые документы и заявление оператору ЦОН согласно приложениям к Стандарту, которое осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания путем электронной очереди;
2) процесс 1 – ввод оператора ЦОН в Автоматизированное рабочее место Интегрированного информационной системы ЦОН (далее – АРМ ИИС ЦОН) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
3) процесс 2 – выбор оператором ЦОН услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором ЦОН услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности);
4) процесс 3 – направление запроса через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП) в государственную базу данных физических лиц (далее - ГБД ФЛ) о данных услугополучателя, а также в Единой нотариальной информационной системе (далее - ЕНИС) – о данных доверенности представителя услугополучателя;
5) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ и данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ и данных доверенности в ЕНИС;
7) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) оператора ЦОН через ШЭП в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства (далее - АРМ РШЭП).
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через ЦОН приведены диаграммой согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
2. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через ЦОН с указанием каждой процедуры (действия) (не более 5 минут):

2. Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 2, 3-қосымшаларына сәйкес кестемен және блок-сызбамен қоса беріледі.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе)
"электрондық үкімет" веб-порталымен өзара әрекет тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде
ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау
1. Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, ХҚО-ға жүгіну тәртібін сипаттау (5 минуттан кем емес):
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы ХҚО операторына қажетті құжаттарды және Стандарттың қосымшасына сәйкес өтінішті тапсырады, ол электрондық кезек ретімен "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады;
2) 1-үдеріс – қызмет көрсету үшін ХҚО операторының Халыққа қызмет көрсету орталығы ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің Ақпараттық жұмыс орнына (бұдан әрі – ХҚО ЫАЖ АЖО) логин мен парольді енгізуі (авторизациялау үдерісі);
3) 2-үдеріс – ХҚО операторының қызметті таңдауы, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау нысанын шығаруы және ХҚО операторының көрсетілетін қызметті алушының деректерін, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенім хат бойынша (нотариалды түрде куәландырылған сенім хат болған жағдайда) деректерін енгізуі;
4) 3-үдеріс – электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы жеке тұлғалар мемлекеттік деректер қорына (бұдан әрі – ЖТ МДҚ) көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы, сондай-ақ Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйеге (бұдан әрі – БНАЖ) – көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенім хат деректері туралы сұрауды жіберу;
5) 1-шарт – ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің және БНАЖ-да сенім хат деректерінің бар болуын тексеру;
6) 4-үдеріс – ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінің және БНАЖ-да сенім хат деректерінің болмауына байланысты, деректерді алу мүмкін болмауы туралы хабарламаны қалыптастыру;
7) 5-үдеріс – ЭҮШ арқылы өңірлік электрондық үкімет шлюзінің ақпараттық жұмыс орнына (бұдан әрі – ӨЭҮШ АЖО) ХҚО операторының ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) жіберу.
ХҚО арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде қатыстырылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеті осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес диаграммада келтірілген.
2. Әрбір рәсімді (әрекетті) көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін ХҚО арқылы алу рәсімдерін сипаттау (5 минуттан кем емес):

1) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
2) условие 2 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте и основания для оказания услуги;
3) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
4) процесс 8 – получение услугополучателем через оператора ЦОН результата услуги (справка либо письменный мотивированный ответ об отказе), сформированной АРМ РШЭП.
3. Описание порядка обращения при оказании государственной услуги через Портал и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя (не более 5 минут):
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на Портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН), а также пароля;
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на Портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование Порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в Стандарте, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на Портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте и основаниия для оказания услуги;

1) 6-үдеріс – ӨЭҮШ АЖО-да электрондық құжатты тіркеу;
2) 2-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының қоса берілген, Стандартта көрсетілген құжаттарының сәйкестігін және негіздемелерін тексеруі;
3) 7-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту жөнінде хабарламаны қалыптастыру;
4) 8-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ХҚО операторы арқылы ӨЭҮШ АЖО-да қалыптастырылған қызметтің нәтижесін (анықтаманы немесе бас тарту туралы дәлелді жауап) алуы.
3. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жүгіну мен көрсетілетін қызметті беруші және көрсетілетін қызметті алушының рәсімдерінің (әрекеттері) сәйкестігі кезінде өтініш тәртібін сипаттау (5 минуттан кем емес):
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН), сондай-ақ парольдің көмегімен Порталда тіркелуді жүзеге асырады;
2) 1-үдеріс – қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының Порталда ЖСН мен паролін енгізуі (авторизациялау үдерісі);
3) 1-шарт – ЖСН мен пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын Порталда тексеру;
4) 2-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтың болуына байланысты Порталдың авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін экранға сұраныс нысанын шығару және нысан талаптары мен оның құрылымын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), Стандартта көрсетілген қажетті құжаттардың электрондық түріндегі көшірмелерін сұраныс нысанына бекіту, сондай-ақ сұранысты куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – Порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұраныста көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында) тексеру;
7) 4-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ расталмауына байланысты сұратылып жатқан қызметтен бас тарту жөнінде хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-үдеріс – көрсетілетін қызметті беруші сұранысты өңдеуі үшін ЭҮШ арқылы көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының сұранысын) ӨЭҮШ АЖО-ға жіберу;
9) 3-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының қоса берілген, Стандартта көрсетілген құжаттарының сәйкестігін және негіздерін тексеруі;

10) процесс 6 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
11) процесс 7 – получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированной АРМ РШЭП.
Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Портал приведены диаграммой согласно приложению 5 к настоящему Регламенту.
4. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями, центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 6 к настоящему регламенту.
Сноска. Раздел 4 дополнен пунктом 4 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 05.08.2014 N 269/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги
"Выдача справок по опеке и
попечительству"
Список отделов образования Павлодарской области
№ п/п
Отдел образования
Адрес
телефон
e-mail
1
Актогайский районный отдел образования
Павлодарская область, Актогайский район, село Актогай, улица Алина, 97

10) 6-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту жөнінде хабарламаны қалыптастыру;
11) 7-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ӨЭҮШ АЖО қалыптастырған қызметтің нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарламаны) алуы.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түрінде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде қатыстырылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекет диаграммасы осы регламенттің 5-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен, халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібінің және ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің толық сипаттамасы осы регламенттің 6-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістердің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. 4-бөлім 4-тармақпен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 05.08.2014 N 269/8 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қорғаншылық және
қамқоршылық жөнінде
анықтама беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Павлодар облысы білім беру бөлімдерінің тізімі
Р/с №
Білім беру бөлімі
Мекенжайы
Телефоны
e-mail
1
Ақтоғай аудандық білім беру бөлімі
Павлодар облысы, Ақтоғай ауданы, Ақтоғай ауылы, Алин көшесі, 97

6-71-77
aksu_gorono@mail.ru
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги
"Выдача справок по опеке и
попечительству"
Таблица
описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока, работ
1
2
Структурные подразделения (работники)
Ответственный исполнитель услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
своевременно вносит сведения об опекунах (попечителях) и подопечных в реестр электронной базы "Е-попечительство".
4
Форма завершения
своевременное внесение сведений об опекунах (попечителях) и подопечных в реестр электронной базы "Е-попечительство"
5
Сроки исполнения
1 рабочий день
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги
"Выдача справок по опеке и
попечительству"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий)
между структурными подразделениями (работниками)
услугодателя с указанием длительности каждой
процедуры (действия)
Ответственный исполнитель услугодателя своевременно вносит сведения об опекунах (попечителях) и подопечных в реестр электронной базы "Е-попечительство".
(не более 5 минут)
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги
"Выдача справок по опеке и
попечительству"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных в оказании государственной услуги через
центр обслуживания населения, в графической форме
Приложение 5
к регламенту государственной
услуги
"Выдача справок по опеке и
попечительству"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных в оказании государственной услуги через Портал
Таблица. Условные обозначения
Приложение 6
к регламенту государственной
услуги "Выдача справок по опеке
и попечительству"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству"
Сноска. Регламент дополнен приложением 6 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 05.08.2014 N 269/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Условные обозначения
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "24" апреля 2014 года № 120/4
Регламент государственной услуги
"Установление опеки или попечительства над ребенком-сиротой
(детьми-сиротами) и ребенком (детьми), оставшимся без
попечения родителей"

6-71-77
aksu_gorono@mail.ru
"Қорғаншылық және
қамқоршылық жөнінде анықтама
беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуші үдерісінде көрсетілетін қызметті
беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлер) өзара
әрекеттесу реттілігін сипаттау кестесі
Негізгі үдерістің әрекеті (барысы, жұмыс ағымы)
1
Әрекет № (барысы, жұмыс ағымы)
1
2
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер)
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операциялардың) атауы және олардың сипаттамасы
"Е-қамқоршылық" электрондық базасының тізіліміне қорғаншылар (қамқоршылар) және қамқорлықтағылар туралы мәліметтерді уақытында енгізеді
4
Аяқтау нысаны
"Е-қамқоршылық" электрондық базасының тізіліміне қорғаншылар (қамқоршылар) және қамқорлықтағылар туралы мәліметтерді уақытында енгізу
5
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
"Қорғаншылық және
қамқоршылық жөнінде анықтама
беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып,
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің
(әрекеттердің) реттілігін сипаттау блок-сызбасы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы "Е-қамқоршылық" электрондық базасының тізіліміне қорғаншылар (қамқоршылар) және қамқорлықтағылар туралы мәліметтерді уақытында енгізеді
(5 минуттан кем емес)
"Қорғаншылық және
қамқоршылық жөнінде анықтама
беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы мемлекеттік қызметті
көрсету кезінде қатыстырылған ақпараттық жүйелердің
функционалдық өзара әрекет диаграммасы,
графикалық нысанда
"Қорғаншылық және
қамқоршылық жөнінде
анықтама беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
5-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
қатыстырылған ақпараттық жүйелердің функционалдық
өзара әрекет диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер
"Қорғаншылық және
қамқоршылық жөнінде анықтама
беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
6-қосымша
"Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру"
мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерісі анықтамалығы
Ескерту. Регламент 6-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 05.08.2014 N 269/8 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Шартты белгілер
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "24" сәуірдегі
№ 120/4 қаулысымен
бекітілді
"Жетім балаға (жетім балаларға) және ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған балаға (балаларға) қамқоршылық
немесе қорғаншылық белгілеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Установление опеки или попечительства над ребенком-сиротой (детьми-сиротами) и ребенком (детьми), оставшимся без попечения родителей" оказывается отделами образования городов и районов Павлодарской области согласно приложению 1 к настоящему регламенту (далее – услугодатель). Прием заявлений и выдача результатов оказания государственных услуг осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее - Портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – справка об установлении опеки или попечительства над ребенком-сиротой (детьми-сиротами) и ребенком (детьми), оставшимся без попечения родителей по форме согласно приложению 1, либо мотивированный отказ согласно пункту 10 Стандарта государственной услуги "Установление опеки или попечительства над ребенком-сиротой (детьми-сиротами) и ребенком (детьми), оставшимся без попечения родителей", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 115 (далее - Стандарт).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Основанием для начала действия по оказанию государственной услуги является:
при обращении к услугодателю: заявление услугополучателя по форме согласно приложению 2 к Стандарту с предоставлением необходимых документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
2. Содержание каждой процедуры (действия) и его результат, входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя с момента подачи необходимых документов услугополучателем указанных в пункте 9 Стандарта осуществляет прием и их регистрацию и направляет на резолюцию руководству (не более 20 минут);
2) руководство услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного специалиста (в течение 1 календарного дня);
3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает поступившие документы, готовит проект решения местного исполнительного органа города или района о назначении опеки и попечительства над ребенком-сиротой (детьми-сиротами) и ребенком (детьми), оставшимся без попечения родителей о назначении опеки или попечительства, либо мотивированный ответ об отказе (в течение 14 календарных дней);

1. Жалпы ережелер
1. "Жетім балаға (жетім балаларға) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаға (балаларға) қамқоршылық немесе қорғаншылық белгілеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Павлодар облысы қалаларының және аудандардың білім беру бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес көрсетеді. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – Портал): www.egov.kz арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 115 қаулысының 1-қосымшасына сәйкес "Жетім балаға (жетім балаларға) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаға, (балаларға) қамқоршылық немесе қорғаншылық белгілеу" туралы немесе мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 10-тармағына сәйкес "Жетім балаға (балаларға) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаға (балаларға) қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеу туралы" дәлелді бас тартудың анықтамасы.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
әрекет тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімдерді (әрекетті) бастау үшін негіз:
көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну кезінде: Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың қоса берілуімен Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының өтініші.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің (әрекетінің) құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны және оның нәтижесі:
1) кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжатты берген сәттен бастап қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады және басшылыққа құжаттарды бұрыштама қоюға жібереді (20 минуттан аспайды);
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарастырады, жауапты маманды анықтайды (1 күнтізбелік күн ішінде);
3) жауапты орындаушы келіп түскен құжаттарды қарастырады, қаланың немесе ауданның жергілікті атқарушы органының жетім балаға (балаларға) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаға (балаларға) қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеу туралы шешімнің жобасын немесе бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды, қаулы жобасын әкімдікке бекіту үшін жібереді (14 күнтізбелік күн ішінде);

4) акимат выносит и регистрирует решение, готовит выписку (в течение 14 календарных дней);
5) ответственный исполнитель услугодателя регистрирует выписку в журнале учета и выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги (в течение 1 календарного дня).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений (работников), которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
2. Описание последовательности процедур (действий) услугодателя между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается таблицей и блок-схемой согласно приложению 2 и 3 к настоящему регламенту.
3. Результат – выписка приложения к постановлению.
4. Описание порядка взаимодействия с веб-порталом "электронного
правительства", а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
1. Описание порядка обращения при оказании государственной услуги через Портал и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя (не более 20 минут):
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на Портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН), а также пароля;
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на Портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование Порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в Стандарте, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на Портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);

4) шешім шығарады және тіркейді, көшірмені дайындайды (14 күнтізбелік күн ішінде);
5) жауапты орындаушы есепке алу журналына көшірмені тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін береді (1 күнтізбелік күн ішінде).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара әрекет тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
2. Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 2 және 3-қосымшаларына сәйкес кестемен және блок-сызбамен қоса беріледі.
3. Нәтижесі – қаулы қосымшасына көшірме.
4. "Электрондық үкімет" веб-порталымен өзара әрекет тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық
жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау
1. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы үдерістерінің (әрекеттерінің) реттілігін сипаттау (20 минуттан аспайды):
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН), сондай-ақ парольдің көмегімен Порталда тіркелуді жүзеге асырады;
2) 1-үдеріс – қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының Порталда ЖСН мен паролін енгізуі (авторизациялау үдерісі);
3) 1-шарт – ЖСН мен пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын Порталда тексеру;
4) 2-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтың болуына байланысты Порталдың авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін экранға сұраныс нысанын шығару және нысан талаптары мен оның құрылымын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізу), Стандартта көрсетілген қажетті құжаттардың электрондық түріндегі көшірмелерін сұраныс нысанына бекіту, сондай-ақ сұранысты куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – Порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұраныста көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында) тексеруі;

7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте и основаниия для оказания услуги;
10) процесс 6 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
11) процесс 7 – получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированной АРМ РШЭП.
Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Портал приведены диаграммой 4 к настоящему регламенту.
2. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя, а также порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 5 к настоящему регламенту.
Сноска. Раздел 4 дополнен пунктом 2 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 05.08.2014 N 269/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги
"Установление опеки или
попечительства
над ребенком–сиротой
(детьми-сиротами)
и ребенком (детьми), оставшимся
без попечения родителей"
Список отделов образования Павлодарской области
№ п/п
Отдел образования
Адрес
телефон
e-mail
1
Актогайский районный отдел образования
Павлодарская область, Актогайский район, село Актогай, улица Алина, 97

7) 4-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ расталмауына байланысты сұратылып жатқан қызметтен бас тарту жөнінде хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-үдеріс – көрсетілетін қызметті беруші сұранысты өңдеуі үшін ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының сұранысын) ЭҮШ арқылы ӨЭҮШ АЖО-на жіберу;
9) 3-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының қоса берілген, Стандартта көрсетілген құжаттарының сәйкестігін және негізін тексеруі;
10) 6-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтың болуына байланысты, сұратылып отырған қызметтен бас тарту жөнінде хабарламаны қалыптастыру;
11) 7-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ӨЭҮШ АЖО қалыптастырған қызметтің нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарламаны) алуы.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түрінде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде қатыстырылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекет диаграммасы осы регламенттің 4-қосымшасында келтірілген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің және ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің толық сипаттамасы осы регламенттің 5-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістердің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. 4-бөлім 2-тармақпен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 05.08.2014 N 269/8 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Жетім балаға (жетім балаларға)
және ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған
балаға (балаларға) қамқоршылық
немесе қорғаншылық белгілеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Павлодар облысы білім беру бөлімдерінің тізімі
Р/с №
Білім беру бөлімі
Мекенжайы
Телефоны
e-mail
1
Ақтоғай аудандық білім беру бөлімі
Павлодар облысы, Ақтоғай ауданы, Ақтоғай ауылы, Алин көшесі, 97

2-17-01
cherbroo@mail.ru
11
Отдел образования города Павлодара
Павлодарская область, город Павлодар, улица Каирбаева, 32
32-21-67
pavl-goo@yandex.ru
12
Отдел образования города Экибастуза
Павлодарская область, город Экибастуз, улица Машһур Жусупа, 101А
77-16-92
ekibastuz-goroo@yandex.ru
13
Отдел образования города Аксу
Павлодарская область, город Аксу, улица Пушкина, 42
6-71-77
aksu_gorono@mail.ru
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги
"Установление опеки или
попечительства
над ребенком–сиротой
(детьми-сиротами)
и ребенком (детьми), оставшимся
без попечения родителей"
Таблица описания последовательности процедур (действий) между
структурными подразделениями (работниками) услугодателя с
указанием длительности каждой процедуры (действия)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока, работ
1
2
3
4
5
2
Структурные подразделения (работники)
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Ответственный исполнитель услугодателя
Акимат
Ответственный исполнитель услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Осуществляет прием и регистрацию документов
Рассматривает и определяет ответственного исполнителя
Оформляет выписку из приложения к постановлению акимата района (города), либо мотивированный отказ
Выносит регистрирует постановление, готовит выписку из приложения к постановлению
Регистрирует выписку в журнале учета
4
Форма завершения
Выдача расписки о приеме документов и передача на рассмотрение руководителю
Резолюция
Направление проекта выписки из приложения к постановлению акимата района (города)
Направляет услугодателю выписку из приложения к постановлению
Выдача результата государственной услуги услугополучателю
5
Сроки исполнения
Не более 20 минут
1 календарный день
14 календарных дней
14 календарный день
1 календарный день
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги
"Установление опеки или
попечительства
над ребенком–сиротой
(детьми-сиротами)
и ребенком (детьми), оставшимся
без попечения родителей"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий)
между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с
указанием длительности каждой процедуры (действия) услугодателя
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги
"Установление опеки или
попечительства
над ребенком–сиротой
(детьми-сиротами)
и ребенком (детьми), оставшимся
без попечения родителей"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных в оказании электронной государственной
услуги через Портал
Таблица. Условные обозначения
Приложение 5
к регламенту государственной
услуги "Установление опеки
или попечительства над
ребенком-сиротой
(детьми-сиротами)
и ребенком (детьми), оставшимся
без попечения родителей"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Установление опеки или попечительства над ребенком-сиротой
(детьми-сиротами) и ребенком (детьми), оставшимся
без попечения родителей"

2-17-01
cherbroo@mail.ru
11
Павлодар қаласының білім беру бөлімі
Павлодар облысы, Павлодар қаласы, Қайырбаев көшесі, 32
32-21-67
pavl-goo@yandex.ru
12
Екібастұз қаласының білім беру бөлімі
Павлодар облысы, Екібастұз қаласы, Мәшһүр Жүсіп көшесі, 101А
77-16-92
ekibastuz-goroo@yandex.ru
13
Ақсу қаласы-ның білім беру бөлімі
Павлодар облысы, Ақсу қаласы, Пушкин көшесі, 42
6-71-77
aksu_gorono@mail.ru
"Жетім балаға (жетім балаларға)
және ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған
балаға (балаларға) қамқоршылық
немесе қорғаншылық белгілеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық
бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің
(әрекеттердің) реттілігін сипаттау
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағымы)
1.
Әрекет № (барысы, жұмыс ағымы)
1
2
3
4
5
2.
Құрылымдық бөлімше (қызметкер) атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
3.
Әрекет (үдеріс, рәсім, операция) атауы және оны сипаттау
Көрсетілетін қызметті алушыдан алынған құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, құжаттардың көшірмелерімен көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының түпнұсқаларымен салыстырады және түпнұсқаларын көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады
Қарастырады және жауапты орындаушыны анықтайды
Анықтама жобасын рәсімдейді
Қарастырады және жауапты орындаушыны анықтайды
Анықтаманы тіркейді
4.
Аяқталу нысаны
Құжаттарды қабылдау туралы қолхат беру және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға беру
Бұрыштама
Анықтама жобасын басшыға қарастыруға және қол қоюға жіберу
Анықтама
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру
5.
Орындау мерзімдері
20 минуттан аспайды
1 күнтізбелік күн
14 күнтізбелік күн
14 күнтізбелік күн
1 күнтізбелік күн
"Жетім балаға (жетім балаларға)
және ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған
балаға (балаларға) қамқоршылық
немесе қорғаншылық белгілеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып,
құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы
рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігін сипаттау
блок-сызбасы
"Жетім балаға (жетім балаларға)
және ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған
балаға (балаларға) қамқоршылық
немесе қорғаншылық белгілеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
қатыстырылған ақпараттық жүйелердің функционалдық
өзара әрекет диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер
"Жетім балаға (жетім балаларға)
және ата-анасының
қамқорлығынсыз
қалған балаға (балаларға)
қамқоршылық немесе
қорғаншылық белгілеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
5-қосымша
"Жетім балаға (жетім балаларға) және ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған балаға (балаларға) қамқоршылық немесе
қорғаншылық белгілеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
бизнес-үдерісі анықтамалығы

Сноска. Регламент дополнен приложением 5 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 05.08.2014 N 269/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Условные обозначения
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "24" апреля 2014 года № 120/4
Регламент государственной услуги
"Выдача справок в единый накопительный пенсионный фонд и (или)
добровольный накопительный пенсионный фонд, банки, в органы
внутренних дел для распоряжения имуществом несовершеннолетних
детей и оформления наследства несовершеннолетним детям"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справок в единый накопительный пенсионный фонд и (или) добровольный накопительный пенсионный фонд, банки, в органы внутренних дел для распоряжения имуществом несовершеннолетних детей и оформления наследства несовершеннолетним детям" (далее - государственная услуга) оказывается отделами образования городов и районов Павлодарской области согласно приложению 1 к данному регламенту (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания электронной государственной услуги осуществляется через отделы филиала Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Павлодарской области (далее - ЦОН), а также через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - Портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - выдача справки в единый накопительный пенсионный фонд и (или) добровольный накопительный пенсионный фонд, банки, в органы внутренних дел для оформления наследства несовершеннолетним детям, справок в органы внутренних дел для распоряжения имуществом несовершеннолетних детей, справок в банки для распоряжения имуществом несовершеннолетних детей, согласно приложениям 1, 2, 3 к Стандарту государственной услуги "Выдача справок в единый накопительный пенсионный фонд и (или) добровольный накопительный пенсионный фонд, банки, в органы внутренних дел для распоряжения имуществом несовершеннолетних детей и оформления наследства несовершеннолетним детям", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 115 (далее – Стандарт).
В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется подписью руководителя услугодателя.

Ескерту. Регламент 5-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 05.08.2014 N 269/8 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Шартты белгілер
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "24" сәуірдегі
№ 120/4 қаулысымен
бекітілді
"Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына және (немесе) ерікті
жинақтаушы зейнетақы қорына, банктерге, ішкі істер
органдарына кәмелетке толмаған балалардың мүлкіне
иелік ету және кәмелетке толмаған балаларға мұра
ресімдеу үшін анықтамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына және (немесе) ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, банктерге, ішкі істер органдарына кәмелетке толмаған балалардың мүлкіне иелік ету және кәмелетке толмаған балаларға мұра ресімдеу үшін анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес Павлодар облысының қалалық және аудандық білім беру бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелерін беру "Халыққа қызмет көрсету орталықтары" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Павлодар облысы бойынша филиалының бөлімдері (бұдан әрі – ХҚО), сондай-ақ "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 115 қаулысымен бекітілген "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына және (немесе) ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, банктерге, ішкі істер органдарына кәмелетке толмаған балалардың мүлкіне иелік ету және кәмелетке толмаған балаларға мұра ресімдеу үшін анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына және (немесе) ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, банктерге, ішкі істер органдарына кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін, ішкі істер органдарына кәмелетке толмаған балалардың мүлкіне иелік ету үшін, банктерге кәмелетке толмаған балалардың мүлкіне иелік ету туралы анықтама беру.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті қағаз жеткізгіште алу үшін өтініш берген жағдайда, нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, қағазға басып шығарылады және көрсетілетін қызмет беруші басшысының қолымен расталады.

2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Основанием для начала действия по оказанию государственной услуги является:
при обращении в центр обслуживания населения (далее - ЦОН): заявление по форме согласно приложениям 4, 5, 6 к Стандарту с предоставлением необходимых документов, указанных в пункте 9 Стандарта;
при обращении через портал: запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя и свидетельство о рождении ребенка.
2. Содержание каждой процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность и последовательность его выполнения, в том числе этапы прохождения процедур (действия):
1) сотрудник канцелярии услугодателя с момента поступления из ЦОНа необходимых документов услугополучателя, указанных в пункте 9 Стандарта, осуществляет прием и их регистрацию, направляет документы на резолюцию руководству услугодателя (не более 20 минут);
2) руководство услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя (в течение 1 рабочего дня);
3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает поступившие документы, готовит справку в единый накопительный пенсионный фонд и (или) добровольный накопительный пенсионный фонд, банки, в органы внутренних дел для распоряжения имуществом несовершеннолетних детей и оформления наследства несовершеннолетним детям (в течение 1 рабочего дня);
4) руководство услугодателя рассматривает справку и подписывет (в течение 1 рабочего дня);
5) ответственный исполнитель услугодателя регистрирует справку в журнале учета и направляет в ЦОН результат оказания государственной услуги (в течение 1 рабочего дня).
3. Результат - справка в единый накопительный пенсионный фонд и (или) добровольный накопительный пенсионный фонд, банки, в органы внутренних дел для оформления наследства несовершеннолетним детям, справка в органы внутренних дел для распоряжения имуществом несовершеннолетних детей, справок в банки для распоряжения имуществом несовершеннолетних детей.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;

2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) әрекет тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімдерді (әрекеттерді) бастау үшін негіз:
Халыққа қызмет көрсету орталығына (бұдан әрі - ХҚО) жүгіну кезінде: Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды ұсынумен осы Стандарттың 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының өтініші;
Портал арқылы жүгіну кезінде: көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электронды құжат нысанындағы сұрау және баланың туу туралы куәлігі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің (әрекетінің) құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, ұзақтығы мен оны орындау реттілігі, соның ішінде рәсімдердің (әрекеттердің) өту кезеңі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжатты берген сәттен бастап қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына құжаттарды бұрыштама қоюға жібереді (20 минуттан аспайды);
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарастырады, жауапты маманды анықтайды (1 жұмыс күні ішінде);
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы келіп түскен құжаттарды қарастырады, бiрыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына және (немесе) ерiктi жинақтаушы зейнетақы қорына, банктерге, iшкi iстер органдарына кәмелетке толмаған балалардың мүлкіне иелік ету және кәмелетке толмаған балаларға мұра ресімдеу үшін берiлетiн анықтама дайындайды (1 жұмыс күні ішінде);
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы анықтаманы қарастырады және қол қояды (1 жұмыс күні ішінде);
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы есепке алу журналына көшірмені тіркейді және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ХҚО-ға береді (1 жұмыс күні ішінде).
3. Нәтижесі – бiрыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына және (немесе) ерiктi жинақтаушы зейнетақы қорына, банктерге, iшкi iстер органдарына кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресiмдеу үшiн, iшкi iстер органдарына кәмелетке толмаған балалардың мүлкіне иелік ету үшiн, банктерге кәмелетке толмаған балалардың мүлкіне иелік ету берiлетiн анықтама.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара әрекет тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;

2) руководство услугодателя;
3) ответственный специалист услугодателя.
2. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается таблицей и блок-схемой согласно приложений 2 и 3 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) веб-порталом "электронного правительства", а
также порядка использования информационных систем в
процессе оказания государственной услуги
1. Описание порядка обращения в ЦОН с указанием каждой процедуры (действия) (не более 20 минут):
1) услугополучатель государственной услуги подает необходимые документы и заявление оператору ЦОН согласно приложениям к Стандарту, которое осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания путем электронной очереди;
2) процесс 1 – ввод оператора ЦОН в автоматизированное рабочее место интегрированной информационной системы ЦОН (далее – АРМ ИИС ЦОН) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
3) процесс 2 – выбор оператором ЦОН услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором ЦОН данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности);
4) процесс 3 – направление запроса через шлюз электронного правительства (далее - ШЭП) в государственную базу данных физических лиц (далее - ГБД ФЛ) о данных услугополучателя, а также в Единой нотариальной информационной системе (далее - ЕНИС) – о данных доверенности представителя услугополучателя;
5) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ и данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ и данных доверенности в ЕНИС;
7) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора ЦОН через ШЭП в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства (далее - АРМРШЭП).
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через ЦОН приведены диаграммой согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
2. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через ЦОН с указанием каждой процедуры (действия) (не более 20 минут):

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
2. Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 2 және 3-қосымшаларына сәйкес кестемен және блок-сызбамен қоса беріледі.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе)
"электрондық үкімет" веб-порталымен өзара әрекет тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық
жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау
1. Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, ХҚО-ға жүгіну тәртібін сипаттау (20 минуттан аспайды):
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы ХҚО операторына Стандарттың қосымшаларына сәйкес қажетті құжаттарды және өтінішті тапсырады, ол электрондық кезек ретімен "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады;
2) 1-үдеріс – қызмет көрсету үшін ХҚО операторының Халыққа қызмет көрсету орталығы ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің Ақпараттық жұмыс орнына (бұдан әрі – ХҚО ЫАЖ АЖО) логин мен парольді енгізуі (авторизациялау үдерісі);
3) 2-үдеріс – ХҚО операторының қызметті таңдауы, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау нысанын шығаруы және ХҚО операторының көрсетілетін қызметті алушының деректерін, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенім хат бойынша (нотариалды түрде куәландырылған сенім хат болған жағдайда) деректерін енгізуі;
4) 3-үдеріс – электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы жеке тұлғалар мемлекеттік деректер қорына (бұдан әрі – ЖТ МДҚ) көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы, сондай-ақ Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйеге (бұдан әрі – БНАЖ) – көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенім хат деректері туралы сұрауды жіберу;
5) 1-шарт – ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің және БНАЖ-да сенім хат деректерінің бар болуын тексеру;
6) 4-үдеріс – ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің және БНАЖ-да сенім хат деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін болмауы туралы хабарламаны қалыптастыру;
7) 5-үдеріс – ЭҮШ арқылы өңірлік электрондық үкімет шлюзінің ақпараттық жұмыс орнына (бұдан әрі – ӨЭҮШ АЖО) ХҚО операторының ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) жіберу.
ХҚО арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде қатыстырылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеті осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес диаграммада келтірілген.
2. Әрбір рәсімді (әрекетті) көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін ХҚО арқылы алу рәсімін (әрекетін) сипаттау (20 минуттан аспайды):

1) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
2) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте и основании для оказания услуги;
3) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
4) процесс 8 – получение услугополучателем через оператора ЦОН результата услуги (справка либо письменный мотивированный ответ об отказе), сформированной АРМ РШЭП.
3. Описание порядка обращения при оказании государственной услуги через портал и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя (не более 20 минут):
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на Портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН), а также пароля;
2) процесс 1 - ввод услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на Портале для получения услуги;
3) условие 1 - проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 - формирование Порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 - выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в Стандарте, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 - проверка на Портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 - направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 - проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте и основаниия для оказания услуги;

1) 6-үдеріс – ӨЭҮШ АЖО-да электрондық құжатты тіркейді;
2) 2-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының қоса берілген, Стандартта көрсетілген құжаттарының сәйкестігін және негіздерін тексеруі;
3) 7-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту жөнінде хабарламаны қалыптастыру;
4) 8-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ХҚО операторы арқылы ӨЭҮШ АЖО-да қалыптастырылған қызметтің нәтижесін (анықтаманы немесе бас тарту туралы дәлелді жауап) алуы.
3. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы үдерістерінің (әрекеттерінің) реттілігін сипаттау (20 минуттан аспайды):
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН), сондай-ақ парольдің көмегімен Порталда тіркелуді жүзеге асырады;
2) 1-үдеріс – қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының Порталда ЖСН мен паролін енгізуі (авторизациялау үдерісі);
3) 1-шарт – ЖСН мен пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын Порталда тексеру;
4) 2-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтың болуына байланысты Порталдың авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін экранға сұрау нысанын шығару және нысан талаптары мен оның құрылымын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), Стандартта көрсетілген қажетті құжаттардың электрондық түріндегі көшірмелерін сұраныс нысанына бекіту, сондай-ақ сұрауды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – Порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрауда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында) тексеру;
7) 4-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ расталмауына байланысты сұратылып жатқан қызметтен бас тарту жөнінде хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-үдеріс – көрсетілетін қызметті беруші сұрауды өңдеуі үшін ЭҮШ арқылы көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) ӨЭҮШ АЖО-ға жіберу;
9) 3-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының қоса берілген, Стандартта көрсетілген құжаттарының сәйкестігін және негіздерін тексеруі;

10) процесс – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
11) процесс 7 - получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированной АРМ РШЭП.
Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Портал приведены диаграммой согласно приложению 5 к настоящему регламенту.
4. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями, центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 6 к настоящему регламенту.
Сноска. Раздел 4 дополнен пунктом 4 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 05.08.2014 N 269/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача справок
в единый накопительный
пенсионный фонд и
(или) добровольный
накопительный
пенсионный фонд, банки,
в органы внутренних дел
для распоряжения имуществом
несовершеннолетних детей
и оформления наследства
несовершеннолетним детям"
Список отделов образования Павлодарской области
№ п/п
Отдел образования
Адрес
телефон
e-mail
1
Актогайский районный отдел образования
Павлодарская область, Актогайский район, село Актогай, улица Алина, 97

10) 6-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту жөнінде хабарламаны қалыптастыру;
11) 7-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ӨЭҮШ АЖО қалыптастырған қызметтің нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарламаны) алуы.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түрінде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде қатыстырылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекет диаграммасы осы регламенттің 5-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен, халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібінің және ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің толық сипаттамасы осы регламенттің 6-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістердің аңықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. 4-бөлім 4-тармақпен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 05.08.2014 N 269/8 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорына және
(немесе) ерікті жинақтаушы
зейнетақы қорына,
банктерге, ішкі істер
органдарына кәмелетке
толмаған балалардың мүлкіне
иелік ету және
кәмелетке толмаған балаларға
мұра ресімдеу
үшін анықтамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Павлодар облысы білім беру бөлімдерінің тізімі
Р/с№
Білім беру бөлімі
Мекенжайы
Телефоны
e-mail
1
Ақтоғай аудандық білім беру бөлімі
Павлодар облысы, Ақтоғай ауданы, Ақтоғай ауылы, Алин көшесі, 97

2-17-01
cherbroo@mail.ru
11
Отдел образования города Павлодара
Павлодарская область, г.Павлодар, улица Каирбаева, 32
32-21-67
pavl-goo@yandex.ru
12
Отдел образования города Экибастуза
Павлодарская область, город Экибастуз, улица Машһур Жусупа, 101А
77-16-92
ekibastuz-goroo@yandex.ru
13
Отдел образования города Аксу
Павлодарская область, город Аксу, улица Пушкина, 42
6-71-77
aksu_gorono@mail.ru
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги
"Выдача справок в единый
накопительный пенсионный
фонд и
(или) добровольный
накопительный
пенсионный фонд, банки, в
органы
внутренних дел для
распоряжения
имуществом
несовершеннолетних
детей и оформления наследства
несовершеннолетним детям"
Таблица описания последовательности процедур (действий) между
структурными подразделениями (работниками) услугодателя с
указанием длительности каждой процедуры (действия)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока, работ)
1
2
3
4
5
2
Структурные подразделения (работники)
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Ответственный исполнитель услугодателя
Руководитель услугодателя
Ответственный исполнитель услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Осуществляет прием и регистрацию полученных из ЦОНа документов услугополучателя.
Рассматривает и определяет ответственного исполнителя
Оформляет справку
Рассматривает справку и подписывает
Регистрирует справку
4
Форма завершения
Передача на рассмотрение руководителю
Резолюция
Направление справки на рассмотрение и подписание руководителю
Справка
Направляет справку в ЦОН
5
Сроки исполнения
Не более 20 минут
1 рабочий день
1 рабочий день
1 рабочий день
1 рабочий день
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача справок в
единый накопительный
пенсионный фонд и
(или) добровольный
накопительный
пенсионный фонд, банки,
в органы внутренних дел
для распоряжения
имуществом
несовершеннолетних
детей и оформления наследства
несовершеннолетним детям"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий)
между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с
указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Выдача справок
в единый накопительный
пенсионный фонд и
(или) добровольный
накопительный
пенсионный фонд, банки,
в органы
внутренних дел для
распоряжения
имуществом
несовершеннолетних
детей и оформления наследства
несовершеннолетним детям"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных в оказании государственной услуги через центр
обслуживания населения, в графической форме
Приложение 5
к регламенту государственной
услуги "Выдача справок
в единый накопительный
пенсионный фонд и
(или) добровольный
накопительный
пенсионный фонд, банки,
в органы внутренних дел
для распоряжения
имуществом
несовершеннолетних
детей и оформления наследства
несовершеннолетним детям"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных в оказании государственной услуги через Портал
Таблица. Условные обозначения
Приложение 6
к регламенту государственной
услуги "Выдача справок
в единый накопительный
пенсионный фонд
и (или) добровольный
накопительный
пенсионный фонд, банки,
в органы внутренних дел
для распоряжения
имуществом
несовершеннолетних детей
и оформления наследства
несовершеннолетним детям"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача справок в единый накопительный пенсионный фонд
и (или) добровольный накопительный пенсионный фонд,
банки, в органы внутренних дел для распоряжения
имуществом несовершеннолетних детей и оформления
наследства несовершеннолетним детям"

2-17-01
cherbroo@mail.ru
11
Павлодар қаласының білім беру бөлімі
Павлодар облысы, Павлодар қаласы, Қайырбаев көшесі, 32
32-21-67
pavl-goo@yandex.ru
12
Екібастұз қаласының білім беру бөлімі
Павлодар облысы, Екібастұз қаласы, Мәшһүр Жүсіп көшесі, 101А
77-16-92
ekibastuz-goroo@yandex.ru
13
Ақсу қаласы-ның білім беру бөлімі
Павлодар облысы, Ақсу қаласы, Пушкин көшесі, 42
6-71-77
aksu_gorono@mail.ru
"Бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорына және
(немесе) ерікті жинақтаушы
зейнетақы қорына,
банктерге, ішкі істер
органдарына кәмелетке
толмаған балалардың мүлкіне
иелік ету және
кәмелетке толмаған балаларға
мұра ресімдеу
үшін анықтамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсетумен көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлердің)
арасындағы рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігін сипаттау
кестесі
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағымы)
1.
Әрекет № (барысы, жұмыс ағымы)
1
2
3
4
5
2.
Құрылымдық бөлімше (қызметкер) атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы
3.
Әрекет (үдеріс, рәсім, операция) атауы және оны сипаттау
Көрсетілетін қызметті алушының ХҚО-дан алынған құжаттарын қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады
Қарастырады және жауапты орындаушыны анықтайды
Анықтаманы рәсімдейді
Анықтаманы қарастырады және оған қол қояды
Анықтаманы тіркейді
4.
Аяқталу нысаны
Басшыға қарауға беру
Бұрыштама
Анықтаманы басшыға қарастыруға және қол қоюға жіберу
Анықтама
Анықтаманы ХҚО-ға жіберу
Орындау мерзімдері
20 минуттан аспайды
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
"Бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорына және
(немесе) ерікті жинақтаушы
зейнетақы қорына,
банктерге, ішкі істер
органдарына кәмелетке
толмаған балалардың мүлкіне
иелік ету және
кәмелетке толмаған балаларға
мұра ресімдеу
үшін анықтамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып,
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері
(қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (әрекеттердің)
реттілігін сипаттау
блок-сызбасы
"Бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорына және
(немесе) ерікті жинақтаушы
зейнетақы қорына,
банктерге, ішкі істер
органдарына кәмелетке
толмаған балалардың мүлкіне
иелік ету және
кәмелетке толмаған балаларға
мұра ресімдеу
үшін анықтамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы мемлекеттік
қызметті көрсету кезінде қатыстырылған ақпараттық
жүйелердің функционалдық әрекет диаграммасы,
графикалық нысанда
"Бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорына және
(немесе) ерікті жинақтаушы
зейнетақы қорына,
банктерге, ішкі істер
органдарына кәмелетке
толмаған балалардың мүлкіне
иелік ету және
кәмелетке толмаған балаларға
мұра ресімдеу
үшін анықтамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
5-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
қатыстырылған ақпараттық жүйелердің функционалдық
өзара әрекет диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер
"Бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорына және
(немесе) ерікті жинақтаушы
зейнетақы қорына,
банктерге, ішкі істер
органдарына кәмелетке
толмаған балалардың
мүлкіне иелік ету және кәмелетке
толмаған балаларға мұра
ресімдеу үшін анықтамалар
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
6-қосымша
"Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына және (немесе) ерікті
жинақтаушы зейнетақы қорына, банктерге, ішкі істер органдарына
кәмелетке толмаған балалардың мүлкіне иелік ету және кәмелетке
толмаған балаларға мұра ресімдеу үшін анықтамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-үдерісі анықтамалығы

Сноска. Регламент дополнен приложением 6 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 05.08.2014 N 269/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Условные обозначения
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "24" апреля 2014 года № 120/4
Регламент государственной услуги
"Выдача справок органов, осуществляющих функции
по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом,
принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям" (далее – государственная услуга) оказывается отделами образования городов и районов Павлодарской области согласно приложению 1 к данному регламенту (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания электронной государственной услуги осуществляется через филиалы Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения по Павлодарской области" (далее - ЦОН), а также через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выдача справки органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству, для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям, выдаваемая по месту нахождения недвижимого имущества, по форме согласно приложению 1 к Стандарту государственной услуги "Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 115 (далее – Стандарт).
Результат государственной услуги предоставляется в электронной форме. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется подписью руководителя услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.

Ескерту. Регламент 6-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 05.08.2014 N 269/8 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Шартты белгілер
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "24" сәуірдегі
№ 120/4 қаулысымен
бекітілді
"Кәмелетке толмаған балаларға меншік құқығында тиесілі мүлікпен
жасалатын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе
қамқоршылық бойынша функцияларды жүзеге асыратын
органдардың анықтамаларын беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Кәмелетке толмаған балаларға меншік құқығында тиесілі мүлікпен жасалатын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық бойынша функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес Павлодар облысының қалалық және аудандық білім беру бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелерін беру "Халыққа қызмет көрсету орталықтары" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Павлодар облысы бойынша филиалының бөлімдері (бұдан әрі – ХҚО), сондай-ақ "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 115 қаулысымен бекітілген "Кәмелетке толмаған балаларға меншік құқығында тиесілі мүлікпен жасалатын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық бойынша функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша кәмелетке толмаған балаларға меншік құқығында тиесілі мүлікпен жасалатын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық бойынша функцияларды жүзеге асыратын органдардың жылжымайтын мүліктің орналасқан мекенжайы туралы анықтама.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі электрондық форматта ұсынылады. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті қағаз жеткізгіште алу үшін өтініш берген жағдайда, нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, қағазға басып шығарылады және көрсетілетін қызмет беруші басшысының қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат форматында жіберіледі.

2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
при обращении в ЦОН: заявление услугополучателя по форме согласно приложению 2 к Стандарту с предоставлением необходимых документов, указанных в пункте 9 Стандарта;
при обращении через портал: запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя и свидетельство о рождении ребенка.
2. Содержание каждой процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность и последовательность его выполнения, в том числе этапы прохождения процедур (действия):
1) сотрудник канцелярии услугодателя с момента поступления из ЦОН необходимых документов услугополучателя указанных в пункте 9 Стандарта осуществляет прием и их регистрацию (не более 20 минут);
2) руководство услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя (в течение 1 рабочего дня);
3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает поступившие документы, готовит справку органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям (в течение 2 рабочих дней);
4) руководство услугодателя рассматривает справку и подписывет (в течение 1 рабочего дня);
5) ответственный исполнитель услугодателя регистрирует справку в журнале учета и направляет в ЦОН результат оказания государственной услуги (в течение 1 рабочего дня).
3. Результат – справка органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству, для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) ответственный специалист услугодателя.
2. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается таблицей и блок-схемой согласно приложений 2 и 3 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) веб-порталом "электронного правительства", а
также порядка использования информационных систем в процессе
оказания государственной услуги

2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
әрекет тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімдерді (әрекеттерді) бастау үшін негіз:
ХҚО-ға жүгіну кезінде: Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды ұсынумен осы Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының өтініші;
Портал арқылы жүгіну кезінде: көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электронды құжат нысанындағы сұраныс және баланың туу туралы куәлігі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің (әрекетінің) құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, ұзақтығы мен оны орындау реттілігі, соның ішінде рәсімдердің (әрекеттердің) өту кезеңі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжатты берген сәттен бастап қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады (20 минуттан аспайды);
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарастырады, жауапты маманды анықтайды (1 жұмыс күні ішінде);
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы келіп түскен құжаттарды қарастырады, кәмелетке толмаған балаларға меншік құқығында тиесілі мүлікпен жасалатын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық бойынша функцияларды жүзеге асыратын органдарға анықтама дайындайды (2 жұмыс күні ішінде);
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы анықтаманы қарастырады және қол қояды (1 жұмыс күні ішінде);
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы есепке алу журналына көшірмені тіркейді және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ХҚО-ға береді (1 жұмыс күні ішінде).
3. Нәтижесі – кәмелетке толмаған балаларға меншік құқығында тиесілі мүлікпен жасалатын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық туралы анықтама.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара әрекет тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы.
2. Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 2 және 3-қосымшаларына сәйкес кестемен және блок-сызбамен қоса беріледі.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе)
"электрондық үкімет" веб-порталымен өзара әрекет тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық
жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау

Сноска. Регламент дополнен приложением 6 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 05.08.2014 N 269/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Условные обозначения
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "24" апреля 2014 года № 120/4
Регламент государственной услуги
"Предоставление бесплатного подвоза к
общеобразовательным организациям и обратно домой
детям, проживающим в отдаленных сельских пунктах"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой детям, проживающим в отдаленных сельских пунктах" (далее - государственная услуга) оказывается аппаратом акима поселка, села, сельского округа городов и районов Павлодарской области (далее - услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - справка об обеспечении бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования и обратно домой.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление услугополучателя с приложением необходимых документов, указанных в пункте 9 Стандарта государственной услуги "Предоставление бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 115 (далее - Стандарт).
2. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность и последовательность его выполнения, в том числе этапы прохождения процедур (действий):
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием и регистрацию полученных от услугополучателя документов, сверяет копии с оригиналами документов, возвращает оригиналы услугополучателю с распиской о приеме документов по форме согласно приложению 4 к Стандарту и передает на рассмотрение руководителю услугодателя (не более 20 минут);
2) руководитель услугодателя рассматривает и определяет ответственного исполнителя (1 рабочий день);
3) ответственный исполнитель услугодателя оформляет проект справки, направляет на рассмотрение и подписание руководителю (1 рабочий день);
4) руководитель услугодателя рассматривает проект справки, подписывает и направляет в канцелярию (1 рабочий день);

Ескерту. Регламент 6-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 05.08.2014 N 269/8 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Шартты белгілер
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "24" сәуірдегі
№ 120/4 қаулысымен
бекітілді
"Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы
білім беру ұйымдарына және кері қарай үйлеріне тегін
тасымалдауды ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беру ұйымдарына және кері қарай үйлеріне тегін тасымалдауды ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – жалпы білім беру ұйымдарына және кері қарай үйлеріне тегін тасымалдауды қамтамасыз ету жөніндегі анықтама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
әрекет тәртібін сипаттау
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 115 қаулысымен бекітілген "Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беру ұйымдарына және кері қарай үйлеріне тегін тасымалдауды ұсыну" стандартының (одан әрі – Стандарт) 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың қоса берілуімен көрсетілетін қызметті алушының өтініші мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (әрекетті) бастау үшін негіз болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеті) мазмұны, ұзақтығы мен оны орындау реттілігі, соның ішінде рәсімдердің (әрекеттердің) өту кезеңі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан алынған құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, құжаттардың көшірмелерімен көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының түпнұсқаларымен салыстырады және Стандарттың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдау туралы қолхат берумен түпнұсқаларын көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға береді (20 минуттан аспайды);
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарастырады, жауапты орындаушыны анықтайды (1 жұмыс күні);
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы анықтама жобасын рәсімдейді, басшыға қарастыруға және қол қоюға жібереді (1 жұмыс күні);
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы анықтама жобасын қарастырады, қол қояды және кеңсеге жібереді (1 жұмыс күні);

5) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует справку и выдает результат государственной услуги услугополучателю (1 рабочий день);
3. Результат - справка об обеспечении бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования и обратно домой.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
2. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается таблицей согласно приложению 1 и блок-схемой согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
3. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Сноска. Раздел 3 дополнен пунктом 3 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 05.08.2014 N 269/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения, а также порядка использования
информационных систем в процессе
оказания государственной услуги
1. Согласно Стандарту государственная услуга не оказывается через республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Павлодарской области и веб-портал "электронного правительства".
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги
"Предоставление бесплатного
подвоза
к общеобразовательным
организациям и
обратно домой детям,
проживающим
в отдаленных сельских пунктах"
Таблица
Описание последовательности действий между
(структурными подразделениями) работниками
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия (хода, потока, работ
1
2
3
4
5
2.
Структурные подразделения (работники)
Сотрудник канцелярии
Руководитель
Ответственный исполнитель
Руководитель
Сотрудник канцелярии
3.
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Осуществляет прием и регистрацию документов, полученных от услугополучателя, сверяет копии документов с оригиналами документов и возвращает оригиналы услугополучателю
Рассматривает и определяет ответственного исполнителя
Оформляет проект справки
Рассматривает проект справки и подписывает
Регистрирует справку
4.
Форма завершения
Выдача расписки о приеме документов и передача на рассмотрение руководителю
Резолюция
Направление проекта справки на рассмотрение и подписание руководителю
Справка
Выдача результата государственной услуги услугополучателю
Сроки исполнения
Не более 20 минут
1 рабочий день
1 рабочий день
1 рабочий день
1 рабочий день
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги
"Предоставление бесплатного
подвоза
к общеобразовательным
организациям и
обратно домой детям,
проживающим
в отдаленных сельских пунктах"
Блок–схема прохождения услугодателя каждого действия
(процедуры)
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
"Предоставление бесплатного
подвоза
к общеобразовательным
организациям
и обратно домой детям,
проживающим
в отдаленных сельских пунктах"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Предоставление бесплатного подвоза к общеобразовательным
организациям и обратно домой детям, проживающим
в отдаленных сельских пунктах"

5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері анықтаманы тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметтің нәтижесін береді (1 жұмыс күні).
3. Нәтижесі – жалпы білім беру ұйымдарына және кері қарай үйлеріне тегін тасымалдауды қамтамасыз ету туралы анықтама.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара әрекет тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлер) тізімі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысы
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
2. Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес кестемен және 2-қосымшасына сәйкес блок-сызбамен қоса беріледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. 3-бөлім 3-тармақпен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 05.08.2014 N 269/8 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара әрекет тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық
жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау
1. Стандартқа сәйкес мемлекеттік қызмет Павлодар облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны және "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілмейді.
"Шалғайдағы ауылдық елді
мекендерде тұратын балаларды
жалпы білім беру
ұйымдарына және кері қарай
үйлеріне тегін тасымалдауды
ұсыну" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Кесте
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара әрекет тәртібін сипаттамасы
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағымы)
1.
Әрекет № (барысы, жұмыс ағымы)
1
2
3
4
5
2.
Құрылымдық бөлімше (қызметкер) атауы
Кеңсе қызметкері
Басшы
Жауапты орындаушы
Басшы
Кеңсе қызметкері
3.
Әрекет (үдеріс, рәсім, операция) атауы және оны сипаттау
Көрсетілетін қызметті алушыдан алынған құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, құжаттардың көшірмелерімен көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының түпнұсқаларымен салыстырады және түпнұсқаларын көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады
Қарастырады және жауапты орындаушыны анықтайды
Анықтама жобасын рәсімдейді
Қарастырады және жауапты орындаушыны анықтайды
Анықтаманы тіркейді
4.
Аяқталу нысаны
Құжаттарды қабылдау туралы қолхат беру және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға беру
Бұрыштама
Анықтама жобасын басшыға қарастыруға және қол қоюға жіберу
Анықтама
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру
Орындау мерзімдері
20 минуттан аспайды
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
"Шалғайдағы ауылдық елді
мекендерде тұратын балаларды
жалпы білім беру
ұйымдарына және кері қарай
үйлеріне тегін тасымалдауды
ұсыну" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің әрбір рәсімінің
(әрекетінің) өту кезеңінің блок-сызбасы
"Шалғайдағы ауылдық елді
мекендерде тұратын балаларды
жалпы білім беру ұйымдарына
және кері қарай үйлеріне тегін
тасымалдауды ұсыну"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
"Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы
білім беру ұйымдарына және кері қарай үйлеріне
тегін тасымалдауды ұсыну" өрсетілетін қызметті
алушы арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің
бизнес-процестерінің анықтамалығы

Сноска. Регламент дополнен приложением 3 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 05.08.2014 N 269/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Условные обозначения
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "24" апреля 2014 года № 120/4
Регламент государственной услуги
"Предоставление бесплатного питания отдельным категориям
обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах" (далее - государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами областей, городов, районов Павлодарской области (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственных услуг осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - справка о предоставлении бесплатного питания в общеобразовательной школе.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление услугополучателя с приложением необходимых документов, указанных в пункте 9 Стандарта государственной услуги "Предоставление бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 115 (далее - Стандарт).
2. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность и последовательность его выполнения, в том числе этапы прохождения процедур (действий):
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием и регистрацию полученных от услугополучателя документов, сверяет копии документов с оригиналами документов услугополучателя и возвращает оригиналы услугополучателю с распиской о приеме документов по форме согласно приложению 3 к Стандарту и передает на рассмотрение руководителю услугодателя (не более 20 минут);
2) руководитель услугодателя рассматривает и определяет ответственного исполнителя (1 рабочий день);

Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 05.08.2014 N 269/8 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Шартты белгілер
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "24" сәуірдегі
№ 120/4 қаулысымен
бекітілді
"Жалпы білім беретін мектептердегі білім алушылар мен
тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыруды
ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жалпы білім беретін мектептердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыруды ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстың, Павлодар облысы қалаларының, аудандарының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – жалпы білім беретін мектепте тегін тамақтандыруды ұсыну туралы анықтама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
әрекет тәртібін сипаттау
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 115 қаулысымен бекітілген "Жалпы білім беретін мектептердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін тамақтандыруды ұсыну" стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың қоса берілуімен көрсетілетін қызметті алушының өтініші мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (әрекетті) бастау үшін негіз болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеті) мазмұны, ұзақтығы мен оны орындау реттілігі, соның ішінде рәсімдердің (әрекеттердің) өту кезеңі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан алынған құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, құжаттардың көшірмелерімен көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының түпнұсқаларымен салыстырады және Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдау туралы қолхат берумен түпнұсқаларын көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға береді (20 минуттан аспайды);
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарастырады, жауапты орындаушыны анықтайды (1 жұмыс күні);

3) ответственный исполнитель услугодателя оформляет проект справки, направляет на рассмотрение и подписание руководителю (1 рабочий день);
4) руководитель услугодателя рассматривает проект справки, подписывает и направляет в канцелярию (1 рабочий день);
5) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует справку и выдает результат государственной услуги услугополучателю (1 рабочий день).
3. Результат - справка о предоставлении бесплатного питания в общеобразовательной школе.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
2. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается таблицей согласно приложению 1 и блок-схемой согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
1. Согласно Стандарту государственная услуга не оказывается через республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Павлодарской области.
2. Описание порядка обращения при оказании государственной услуги через портал и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на Портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН), а также пароля;
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на Портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование Порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимся нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структурыи форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в Стандарте, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;

3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы анықтама жобасын рәсімдейді, басшыға қарастыруға және қол қоюға жібереді (1 жұмыс күні);
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы анықтама жобасын қарастырады, қол қояды және кеңсеге жібереді (1 жұмыс күні);
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері анықтаманы тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметтің нәтижесін береді (1 жұмыс күні).
3. Нәтижесі – жалпы білім беру мектептерінде тегін тамақтануды ұсыну туралы анықтама.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара әрекет тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлер) тізімі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысы
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
2. Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес кестемен және 2-қосымшасына сәйкес блок-сызбамен қоса беріледі.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара әрекет тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық
жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау
1. Стандартқа сәйкес мемлекеттік қызмет Павлодар облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны арқылы көрсетілмейді.
2. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы үдерістерінің (әрекеттерінің) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН), сондай-ақ парольдің көмегімен Порталда тіркелуді жүзеге асырады;
2) 1-үдеріс – қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының Порталда ЖСН мен паролін енгізуі (авторизациялау үдерісі);
3) 1-шарт – ЖСН мен пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын Порталда тексеру;
4) 2-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтың болуына байланысты Порталдың авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін экранға сұрау нысанын шығару және нысан талаптары мен оның құрылымын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), Стандартта көрсетілген қажетті құжаттардың электрондық түріндегі көшірмелерін сұраныс нысанына бекіту, сондай-ақ сұрауды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;

Сноска. Регламент дополнен приложением 4 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 05.08.2014 N 269/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Условные обозначения
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "24" апреля 2014 года № 120/4
Регламент государственной услуги
"Назначение выплаты пособия опекунам или попечителям на
содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей),
оставшегося без попечения родителей"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Назначение выплаты пособия опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей" (далее - государственная услуга) оказывается отделами образования городов и районов Павлодарской области согласно приложению 1 к данному регламенту (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - решение о назначении пособия опекуну или попечителю на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей по форме согласно приложению 1 к Стандарту государственной услуги "Назначение выплаты пособия опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 115 (далее - Стандарт).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление услугополучателя по форме согласно приложению 2 к Стандарту с предоставлением необходимых документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
2. Содержание каждой процедуры (действия) и его результат, входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя с момента подачи необходимых документов услугополучателем осуществляет прием и их регистрацию, направляет документы на резолюцию руководству услугодателя (не более 20 минут);
2) руководство услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя (в течение 1 рабочего дня);

Ескерту. Регламент 4-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 05.08.2014 N 269/8 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Шартты белгілер
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "24" сәуірдегі
№ 120/4 қаулысымен
бекітілді
"Қамқоршыларға немесе қорғаншыларға жетiм баланы
(жетiм балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған
баланы (балаларды) асырап-бағуға жәрдемақы тағайындау"
мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Қамқоршыларға немесе қорғаншыларға жетiм баланы (жетiм балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағуға жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Павлодар облысы қалалары мен аудандарының білім беру бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 115 қаулысымен бекітілген "Қамқоршыларға немесе қорғаншыларға жетiм баланы (жетiм балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағуға жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қамқоршыларға немесе қорғаншыларға жетiм баланы (жетiм балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағуға жәрдемақы тағайындау туралы шешiм.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
әрекет тәртібін сипаттау
1. Стандартының 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың қоса берілуімен Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының өтініші мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (әрекетті) бастау үшін негіз болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің (әрекетінің) құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны мен оның нәтижесі:
1) кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжатты берген сәттен бастап қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына құжаттарды бұрыштама қоюға жібереді (20 минуттан аспайды);
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарастырады, жауапты маманды анықтайды (1 жұмыс күні ішінде);

3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает поступившие документы, готовит решение о назначении пособия опекуну или попечителю на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей (в течение 6 рабочих дней);
4) руководство услугодателя рассматривает проект решения и подписывет (в течение 1 рабочего дня);
5) ответственный исполнитель услугодателя регистрирует решение в журнале учета и выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги (в течение 1 рабочего дня).
3. Результат – решение о назначении пособия опекуну или попечителю на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений (работников), которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
2. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается таблицей и блок-схемой согласно приложений 2 и 3 к настоящему регламенту.
3. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Сноска. Раздел 3 дополнен пунктом 3 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 05.08.2014 N 269/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Описание порядка взаимодействия с веб-порталом "электронного
правительства", а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
1. Согласно Стандарту государственная услуга не оказывается через отделы филиала Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения".
2. Государственная услуга не оказывается через веб-портал "электронного правительства".
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги
"Назначение выплаты пособия
опекунам
или попечителям на содержание
ребенка-сироты (детей-сирот) и
ребенка
(детей), оставшегося без
попечения родителей"
Список отделов образования Павлодарской области
№ п/п
Отдел образования
Адрес
телефон
e-mail
1
Актогайский районный отдел образования
Павлодарская область, Актогайский район, село Актогай, улица Алина, 97

3) жауапты орындаушы келіп түскен құжаттарды қарастырады, қамқоршыларға немесе қорғаншыларға жетiм баланы (жетiм балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағуға жәрдемақы тағайындау туралы шешiм дайындайды (6 жұмыс күн ішінде);
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы анықтаманы қарастырады және қол қояды (1 жұмыс күні ішінде);
5) жауапты орындаушы есепке алу журналына шешімді тіркейді және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді (1 жұмыс күні ішінде).
3. Нәтижесі – қамқоршыларға немесе қорғаншыларға жетiм баланы (жетiм балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағуға жәрдемақы тағайындау туралы шешiм.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара әрекет тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
2. Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 2 және 3-қосымшаларына сәйкес кестемен және блок-сызбамен қоса беріледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. 3-бөлім 3-тармақпен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 05.08.2014 N 269/8 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. "Электрондық үкімет" веб-порталымен өзара әрекет тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық
жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау
1. Стандартқа сәйкес мемлекеттік қызмет "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Павлодар облысы бойынша филиалы арқылы көрсетілмейді.
2. Мемлекеттік қызмет "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілмейді.
"Қамқоршыларға немесе
қорғаншыларға жетiм
баланы (жетiм балаларды) және
ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған баланы (балаларды)
асырап-бағуға жәрдемақы
тағайындау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Павлодар облысы білім беру бөлімдерінің тізімі
Р/с№
Білім беру бөлімі
Мекенжайы
Телефоны
e-mail
1
Ақтоғай аудандық білім беру бөлімі
Павлодар облысы, Ақтоғай ауданы, Ақтоғай ауылы, Алин көшесі, 97

2-17-01
cherbroo@mail.ru
11
Отдел образования города Павлодара
Павлодарская область, город Павлодар, улица Каирбаева, 32
32-21-67
pavl-goo@yandex.ru
12
Отдел образования города Экибастуза
Павлодарская область, город Экибастуз, улица Машһур Жусупа, 101А
77-16-92
ekibastuz-goroo@yandex.ru
13
Отдел образования города Аксу
Павлодарская область, город Аксу, улица Пушкина, 42
6-71-77
aksu_gorono@mail.ru
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги
"Назначение выплаты пособия
опекунам
или попечителям на содержание
ребенка-сироты (детей-сирот) и
ребенка
(детей), оставшегося без
попечения родителей"
Таблица описания последовательности процедур (действий) между
структурными подразделениями (работниками) услугодателя с
указанием длительности каждой процедуры (действия)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока, работ)
1
2
3
4
5
2
Структурные подразделения (работники)
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Ответственный исполнитель услугодателя
Руководитель услугодателя
Ответственный исполнитель услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Осуществляет прием и регистрацию полученных от услугополучателя документов, сверяет копии документов с оригиналами документов услугополучателя и возвращает оригиналы услугополучателю
Рассматривает и определяет ответственного исполнителя
Оформляет проект решения
Рассматривает проект решения и подписывает
Регистрирует решение
4
Форма завершения
Выдача расписки о приеме документов и передача на рассмотрение руководителю
Резолюция
Направление проекта решения на рассмотрение и подписание руководителю
Решение
Выдача результата государственной услуги услугополучателю
5
Сроки исполнения
Не более 20 минут
1 рабочий день
6 рабочих дней
1 рабочий день
1 рабочий день
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги
"Назначение выплаты пособия
опекунам
или попечителям на содержание
ребенка-сироты (детей-сирот) и
ребенка
(детей), оставшегося без
попечения родителей"
Блок-схема
описания последовательности процедур (действий) между
структурными подразделениями (работниками) услугодателя
с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Назначение выплаты
пособия опекунам или
попечителям
на содержание ребенка-сироты
(детей-сирот) и ребенка (детей),
оставшегося без попечения
родителей"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Назначение выплаты пособия опекунам или попечителям на
содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей),
оставшегося без попечения родителей" через услугодателя

2-17-01
cherbroo@mail.ru
11
Павлодар қаласының білім беру бөлімі
Павлодар облысы, Павлодар қаласы, Қайырбаев көшесі, 32
32-21-67
pavl-goo@yandex.ru
12
Екібастұз қаласының білім беру бөлімі
Павлодар облысы, Екібастұз қаласы, Мәшһүр Жүсіп көшесі, 101А
77-16-92
ekibastuz-goroo@yandex.ru
13
Ақсу қаласының білім беру бөлімі
Павлодар облысы, Ақсу қаласы, Пушкин көшесі, 42
6-71-77
aksu_gorono@mail.ru
"Қамқоршыларға немесе
қорғаншыларға жетiм
баланы (жетiм балаларды) және
ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған баланы
(балаларды) асырап-бағуға
жәрдемақы тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып,
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелері (қызметкерлер) арасындағы
рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігін сипаттау кесте
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағымы)
1
Әрекет № (барысы, жұмыс ағымы)
1
2
3
4
5
2
Құрылымдық бөлімше (қызметкер)
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы
3
Әрекет (үдеріс, рәсім, операция) атауы және оны сипаттау
Құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының түпнұсқасын көшірмелерімен салыстырады және түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады
Қарастырады және жауапты орындаушыны анықтайды
Шешім жобасын рәсімдейді
Шешім жобасын қарастырады және қол қояды
Шешімдерді тіркейді
4
Аяқталу нысаны
Құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беру және басшыға қарауға жіберу
Бұрыштама
Шешім жобасын басшыға қарастыруға және қол қоюға жіберу
Шешім
Көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру
5
Орындау мерзімдері
20 минуттан аспайды
1 жұмыс күні
6 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
"Қамқоршыларға немесе
қорғаншыларға жетiм
баланы (жетiм балаларды) және
ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған баланы (балаларды)
асырап-бағуға жәрдемақы
тағайындау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық
бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (әрекеттер)
сәйкестігі сипаттамасының блок-сызбасы
"Қамқоршыларға немесе
қорғаншыларға жетiм баланы
(жетiм балаларды)
және ата-анасының
қамқорлығынсыз
қалған баланы (балаларды)
асырап-бағуға жәрдемақы
тағайындау" мемлекеттік
қызмет регламентіне
4-қосымша
"Қамқоршыларға немесе қорғаншыларға жетiм баланы (жетiм
балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы
(балаларды) асырап-бағуға жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік
қызмет көрсетудің бизнес-үдерісі анықтамалығы