О ставках платы за эмиссии в окружающую среду по Павлодарской области
Решение маслихата Павлодарской области от 12 декабря 2014 года № 301/37. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 26 декабря 2014 года № 4233. Утратило силу решением маслихата Павлодарской области от 14 июня 2019 года № 350/31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)

Павлодар облысы бойынша қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы мөлшерлемелері туралы
Павлодар облыстық мәслихатының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 301/37 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 26 желтоқсанда № 4233 болып тіркелді. Күші жойылды – Павлодар облыстық мәслихатының 2019 жылғы 14 маусымдағы № 350/31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)

Сноска. Утратило силу решением маслихата Павлодарской области от 14.06.2019 № 350/31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 9 статьи 495 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) от 10 декабря 2008 года и пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Павлодарский областной маслихат РЕШИЛ:

Ескерту. Күші жойылды – Павлодар облыстық мәслихатының 14.06.2019 № 350/31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Кодексінің 495-бабы 9-тармағына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 5-тармағына және сәйкес, Павлодар облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:

1. Утвердить прилагаемые ставки платы за эмиссии в окружающую среду по Павлодарской области.
2. Контроль за выполнением данного решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по экологии и охране окружающей среды.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии А. Оспанова
Секретарь областного маслихата В. Берковский
Утверждены
решением областного маслихата
(ХХХVІІ сессия V созыв)
от 12 декабря 2014 года № 301/37
Ставки платы за эмиссии в окружающую среду
по Павлодарской области

1. Қоса беріліп отырған Павлодар облысы бойынша қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы мөлшерлемелері бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың экология және қоршаған ортаны қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Оспанова
Облыстық мәслихаттың хатшысы В. Берковский
Облыстық мәслихаттың
(V сайланған, ХХХVІІ сессиясы)
2014 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 301/37 шешімімен
бекітілген
Павлодар облысы бойынша қоршаған
ортаға эмиссиялар үшін төлемақы мөлшерлемелері

0,38
2.3.
Бета-радиоактивные
0,04
2.4.
Ампульные радиоактивные источники
0,38
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата Павлодарской области от 10.12. 2015 № 401/46 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Ставки платы за размещение серы составляют 7,54 МРП за одну тонну.
7. Коэффициенты применяются:
1) для субъектов естественных монополий за объем эмиссий, образуемый при оказании коммунальных услуг, и энергопроизводящих организаций Республики Казахстан к ставкам платы, установленным согласно п. 7 ст. 495 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежей в бюджет" (Налоговый Кодекс):

0,38
2.3.
Бета-радиоактивті
0,04
2.4.
Шынақты радиоактивті көздер
0,38
Ескерту. 5-тармақ жана редакцияда – Павлодар облыстық мәслихатының 10.12.2015 № 401/46 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Күкіртті орналастырғаны үшін төлемақы ставкалары бір тонна үшін 7,54 АЕК-ті құрайды.
7. Мынадай коэффициенттер:
1) коммуналдық қызметтер көрсету кезінде түзілетін эмиссия көлемі үшін табиғи монополия субъектілері мен Қазақстан Республикасының энергия өндіруші ұйымдары үшін Қазақстан Республикасының Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі) 495 бабы 7 тармағымен белгіленген төлемақы мөлшерлемелеріне:

пунктом 1 – 0,3;
пунктом 4 – 0,43;
строкой 1.3.3. пункта 5 – 0,05;
2) для полигонов, осуществляющих размещение коммунальных отходов, за объем твердо-бытовых отходов, образуемый физическими лицами по месту жительства, к ставке платы, установленной строкой 1.1. пункта 5 – 0,2.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения маслихата Павлодарской области от 10.12. 2015 № 401/46 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Коэффициенты, предусмотренные пунктом 7 не распространяются на платежи за сверхнормативный объем эмиссий в окружающую среду;
9. За эмиссии в окружающую среду без экологического разрешения, а также сверх установленных нормативов применяются ставки, установленные настоящим решением.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения маслихата Павлодарской области от 12.12. 2016 № 79/10 (вводится в действие с 01.01.2017).
Примечание: расшифровка аббревиатур МРП - месячный расчетный показатель; Гбк - гигабеккерель.

1-тармақта – 0,3 коэффициенті;
4-тармақта – 0,43 коэффициенті;
5-тармақтың 1. 3. 3.-жолында – 0,05 коэффициенті;
2) коммуналдық қалдықтарды орналастыруды жүзеге асыратын полигондар үшін тұрғылықты жері бойынша жеке тұлғалардан жиналған тұрмыстық қатты қалдықтардың көлемі үшін 5-тармақтың 1. 1. - жолда белгіленген төлемақы мөлшерлемелеріне 0,2 коэффиценті қолданылады.
Ескерту. 7-тармақ жана редакцияда – Павлодар облыстық мәслихатының 10.12.2015 № 401/46 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 7-тармағында көзделген коэффициенттер қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтерден тыс көлемі үшін төленетін төлемақыға қолданылмайды;
9. Экологиялық рұқсатсыз, сондай-ақ белгіленген нормативтерден тыс қоршаған эмиссиялар үшін осы шешімде белгіленген мөлшерлемелер қолданылады.
Ескерту. 9-тармақ жана редакцияда – Павлодар облыстық мәслихатының 12.12.2016 № 79/10 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы: АЕК - айлық есептік көрсеткіш; Гбк - гигабеккерель.