Об установлении размеров социальной помощи для отдельно взятых категорий получателей к памятным датам и праздничным дням
Решение маслихата Иртышского района Павлодарской области от 30 апреля 2014 года № 134-30-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 30 апреля 2014 года № 3786. Утратило силу решением Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 14 декабря 2020 года № 264-60-6 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 14.12.2020 № 264-60-6 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, пунктом 10 Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504, Иртышский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Установить размеры единовременной социальной помощи к памятным датам и праздничным дням для отдельно взятых категорий получателей, а именно:
1) ко Дню Победы - 9 мая:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны ( далее - ВОВ) в размере 500000 (пятьсот тысяч) тенге, а также продуктовый набор в размере 5 МРП;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам ВОВ, а именно:
гражданам, работавшим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, учреждениях и организациях города и награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, в размере 10 МРП;
участникам боевых действий в Афганистане в размере 50000 (пятьдесят тысяч) тенге.
лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986 - 1987, 1988 - 1989 годах, в размере 50000 (пятьдесят тысяч) тенге;
другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам ВОВ:
супруге (супругу) погибших военнослужащих, не вступившим в повторный брак, лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы ВОВ, в размере 10 МРП;
лицам, проработавшим (прослужившим) не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы ВОВ, в размере 5 МРП;

Атаулы және мереке күндеріне жеке алынған санаттағы алушылар үшін әлеуметтік көмек мөлшерлерін белгілеу туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2014 жылғы 30 сәуірдегі № 134-30-5 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 30 сәуірде № 3786 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2020 жылғы 14 желтоқсандағы № 264-60-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 14.12.2020 № 264-60-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысымен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларының 10-тармағына сәйкес, Ертіс аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Жеке алынған санаттағы алушылар үшін атаулы және мереке күндеріне біржолғы әлеуметтік көмек мөлшерлері белгіленсін, атап айтқанда:
1) Жеңіс күніне - 9 мамыр:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне (бұдан әрі - ҰОС) 500000 (бес жүз мың) теңге мөлшерінде, сондай-ақ азық-түлік жиынтығына 5 АЕК мөлшерінде;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан ҰОС қатысушыларға теңестiрiлген адамдарға, атап айтқанда:
қоршаудағы кезеңінде Ленинград қаласының кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен әрі "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған азаматтарға, концлагерлердің жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарға 10 АЕК мөлшерінде;
Ауғанстандағы ұрыс қимылдарына қатысушыларға 50000 (елу мың) теңге мөлшерінде.
1986 - 1987, 1988 - 1989 жылдары Чернобыль атом электр станциясы апатының зардаптарын жоюға қатысқан тұлғаларға 50000 (елу мың) теңге мөлшерінде;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан ҰОС қатысушыларға теңестiрiлген басқа да санаттарға:
қаза тапқан әскери қызметшілердің қайталап некеге отырмаған зайыбына (жұбайға), ҰОС жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдерімен наградталған адамдарға 10 АЕК мөлшерінде;
1941 жылғы 22 маусымынан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет атқарған) және ҰОС жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендері мен медальдерімен наградталмаған адамдарға 5 АЕК мөлшерінде;

2) к Международному женскому дню - 8 марта, малообеспеченным многодетным матерям, имеющим четырех и более несовершеннолетних детей, в размере 2,4 МРП;
3) к Международному дню пожилых людей - 1 октября, гражданам в возрасте восьмидесяти и более лет, получающим минимальный размер пенсий и пособий, в размере 2,9 МРП;
4) ко Дню инвалидов Республики Казахстан – второе воскресенье октября, детям-инвалидам до восемнадцати лет, инвалидам первой и второй групп, женщинам (мужчинам) – инвалидам, имеющим несовершеннолетних детей, в размере 2,3 МРП.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иртышского района Павлодарской области от 25.02.2015 № 184-34-5 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 27.02.2019 № 164-38-6 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 16.05.2019 № 178-40-6 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 06.09.2019 № 189-44-6 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 24.09.2019 № 197-45-6 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Иртышского районного маслихата по экономике, бюджету и социальной политике.
3. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной сессии Ж. Беспаев
Секретарь Иртышского
районного маслихата Ж. Беспаев
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности акима
Павлодарской области Д. Турганов
"18" апреля 2014 года

2) Халықаралық әйелдер күніне - 8 наурыз, төрт және одан да көп жасы кәмелетке толмаған балалары бар аз қамтылған көпбалалы аналарға 2,4 АЕК мөлшерінде;
3) Халықаралық егде адамдар күніне -1 қазан, ең аз мөлшердегі зейнетақы және жәрдемақы алушы сексен жастағы және одан асқан азаматтарға 2,9 АЕК мөлшерінде;
4) Қазақстан Республикасының мүгедектер күніне - қазан айының екінші жексенбісі - он сегіз жасқа дейінгі мүгедек балаларға, бірінші және екінші топтардағы мүгедектерге, кәмелетке толмаған балалары бар мүгедек әйелдерге (ерлерге) 2,3 АЕК мөлшерінде.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 25.02.2015 № 184-34-5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 27.02.2019 № 164-38-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 16.05.2019 № 178-40-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 06.09.2019 № 189-44-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 24.09.2019 № 197-45-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ертіс аудандық мәслихатының экономика, бюджет және әлеуметтік саясат жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс
сессияның төрағасы Ж. Беспаев
Ертіс аудандық
мәслихатының хатшысы Ж. Беспаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Павлодар облысы әкімінің
міндетін атқарушы Д. Тұрғанов
2014 жылғы "18" сәуір