Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере физической культуры и спорта
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 20 августа 2014 года N 296. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 22 сентября 2014 года N 2944. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 20 августа 2015 года N 309
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 20.08.2015 N 309 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории";
2) регламент государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Северо-Казахстанской области
Е. Султанов
Утвержден постановлением акимата
Северо-Казахстанской области
от 20 августа 2014 года № 296
Регламент государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории"
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается на основании постановления Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 118 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере физической культуры и спорта, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культур, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта и о внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан", местным исполнительным органом по вопросам физической культуры и спорта области – государственным учреждением "Управление физической культуры и спорта Северо-Казахстанской области" (далее - услугодатель).
Стандарт государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории" (далее - Стандарт).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан (далее – ЦОН), адреса которых указаны в приложении 1, к настоящему регламенту государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории" (далее - регламент государственной услуги).
Государственная услуга – не автоматизирована, оказывается физическим лицам (далее – услугополучатель) бесплатно.

Дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 20 тамыздағы N 296 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 22 қыркүйекте N 2944 болып тіркелді. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 20 тамыздағы N 309 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 20.08.2015 N 309 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабының 3-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi cпорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiнші жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан
облысының әкімі
Е. Сұлтанов
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің
2014 жылғы 20 тамыздағы
№ 296 қаулысымен бекітілген
"Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi" cпорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "Қазақстан Республикасы спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, жергілікті атқарушы органдар дене шынықтыру және спорт саласында көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 118 қаулысының негізінде облыстың дене шынықтыру және спорт мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органы – "Солтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
"Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi" cпорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт).
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады, олардың мекенжайлары "Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi" cпорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті) 1-қосымшада көрсетілген.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет автоматтандырылмаған, жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақысыз көрсетіледі.

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат государственной услуги – выписка из приказа о присвоении спортивного звания, о присвоении категории тренерам, методистам, инструкторам-спортсменам, о присвоении судейской категории по спорту (далее – результат государственной услуги).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги.
4. Основанием для начала процедуры по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем (либо его представителя по доверенности) перечня документов необходимых для оказания государственной услуги, согласно пункта 9 Стандарта:
1) для получения государственной услуги о присвоении спортивного звания "Кандидат в мастера спорта":
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
представление по форме согласно приложению 2 к настоящему регламенту государственной услуги;
копии протоколов соревнований, заверенные печатью областной федерации по виду спорта и (или) соревнований областного, городского, районного значения, заверенные печатью областной федерации по виду спорта, при отсутствии областной федерации по виду спорта, заверенные печатью областного, городского, районного исполнительного органа по физической культуре и спорту;
две цветные фотографии размером 3х4;
документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя физического лица и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности).
2) для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) спортивного разряда "Спортсмен 1 разряда":
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
представление по форме согласно приложению 2 к настоящему регламенту государственной услуги;
копии протоколов соревнований, заверенные печатью районных (городских) федераций по виду спорта, при отсутствии районных (городских) федераций по виду спорта заверенные печатью районных, городских исполнительных органов по физической культуре и спорту;
две цветные фотографии размером 3х4;
документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя физического лица и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности).
3) для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категорий "Тренер высшего уровня квалификации первой категории", "Тренер среднего уровня квалификации первой категории", "Тренер высшего уровня квалификации без категории", и "Тренер среднего уровня квалификации без категории":
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
заявление по форме согласно приложению 3 к настоящему регламенту государственной услуги;
копия диплома о профессиональном образовании;
копия трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения или выписка из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивная справка, содержащая сведения о трудовой деятельности работника;
справка установленной формы о подготовке спортсменов тренером согласно приложению 4 к настоящему регламенту государственной услуги (за исключением присвоения категории "Тренер высшего и среднего уровней квалификации без категории");
копии протоколов республиканских соревнований, заверенные печатью республиканской федерации по виду спорта и (или) соревнований областного, городского, районного значения, заверенные областной федерацией по виду спорта, при отсутствии областной федерации, заверенные печатью областного, городского, районного исполнительного органа по физической культуре и спорту (за исключением присвоения квалификационной категории "Тренер высшего и среднего уровней квалификации без категории");
документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя физического лица и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности).

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – спорттық атақ беру туралы, жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушы-спортшыларға санаттар беру туралы, спорттан төреші санатын беру туралы бұйрықтан үзінді көшірме (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) әрекеттері тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) Стандарттың 9-тармағына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесін ұсынуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдерді бастау үшін негіз болып табылады.
1) "Спорт шеберіне кандидат" спорттық атағын беру туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсыным;
спорт түрі бойынша облыстық федерацияның мөрімен расталған жарыстар және (немесе) спорт түрі бойынша облыстық федерацияның мөрімен расталған, спорт түрі бойынша облыстық федерация болмаған жағдайда, облыстық, қалалық, аудандық дене шынықтыру және спорт жөніндегі атқарушы органның мөрімен расталған облыстық, қалалық, аудандық маңызы бар жарыстар хаттамаларының көшірмелері;
3х4 көлеміндегі түрлі-түсті екі фотосурет;
көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – жеке тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттіктерді куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі).
2) "1 разрядтағы спортшы" спорттық разрядын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсыным;
спорт түрі бойынша аудандық (қалалық) федерацияның мөрімен расталған, спорт түрі бойынша аудандық (қалалық) федерация болмаған жағдайда, аудандық, қалалық дене шынықтыру және спорт жөніндегі атқарушы органның мөрімен расталған жарыстар хаттамаларының көшірмелері;
3х4 көлеміндегі түрлі-түсті екі фотосурет;
көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – жеке тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттіктерді куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
3) "Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы", "Біліктiлiгi орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы", "Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы" және "Біліктiлiгi орта деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы" санаттарын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
кәсіптік білімі туралы дипломның көшірмесі;
жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек кітапшасының немесе еңбек шартының, немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзінді көшірме, немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтер қамтылған мұрағаттық анықтама;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жаттықтырушының спортшыларды дайындауы туралы анықтама ("Біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі санаты жоқ жаттықтырушы" санатын беруді қоспағанда);
спорт түрі бойынша республикалық федерацияның мөрімен расталған республикалық жарыстар және (немесе) спорт түрі бойынша облыстық федерацияның мөрімен расталған, спорт түрі бойынша облыстық федерация болмаған жағдайда, облыстық, қалалық, аудандық дене шынықтыру және спорт жөніндегі атқарушы органның мөрімен расталған облыстық, қалалық, аудандық маңызы бар жарыстар хаттамаларының көшірмелері ("Біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі санаты жоқ жаттықтырушы" біліктілік санатын беруді қоспағанда);
көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – жеке тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттіктерді куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);

4) для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категорий "Методист высшего уровня квалификации первой категории" и "Методист среднего уровня квалификации первой категории":
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
заявление по форме согласно приложению 3 к настоящему регламенту государственной услуги;
копия диплома о профессиональном образовании;
копия трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения или выписка из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивная справка, содержащая сведения о трудовой деятельности работника;
документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя физического лица и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности).
5) для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категории "Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории":
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
заявление по форме согласно приложению 3 к настоящему регламенту государственной услуги;
копия диплома об образовании;
копия трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения или выписка из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, архивная справка, содержащая сведения о трудовой деятельности работника;
ходатайство, заверенное печатью областной федерации по виду спорта о присвоении категории, при отсутствии областной федерации по виду спорта, заверенное печатью организации, в которой инструктор-спортсмен числится;
документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя физического лица и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности).
6) для получения государственной услуги о присвоении судейской категории "Судья по спорту первой категории":
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
представление по форме согласно приложению 2 к настоящему регламенту государственной услуги;
документ, подтверждающий прохождение курса судейской практики в соответствии с требованиями спортивной классификации Республики Казахстан;

4) "Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты әдіскер" және "Біліктiлiгi орта деңгейдегi бірiншi санатты әдіскер" санатын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
кәсіптік білімі туралы дипломның көшірмесі;
жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек кітапшасының немесе еңбек шартының, немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзінді көшірме, немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтер қамтылған мұрағаттық анықтама;
көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – жеке тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттіктерді куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
5) "Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы" санатын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
білімі туралы димпломның көшірмесі;
жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек кітапшасының немесе еңбек шартының, немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзінді көшірме, немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтер қамтылған мұрағаттық анықтама;
спорт түрлері бойынша облыстық федерацияның мөрімен расталған, облыстық федерация болмаған жағдайда, нұсқаушы-спортшы құрамына кіретін ұйымның мөрімен расталған санат беру туралы қолдаухат;
көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – жеке тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттіктерді куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
6) "Бірінші санатты спорт төрешісі" төреші санатын беру туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсыным;
Қазақстан Республикасының спорттық жіктемесінің талаптарына сәйкес төрешілік тәжірибесі курсынан өткенін растайтын құжат;

две цветные фотографии размером 3х4;
документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя физического лица и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием документов из ЦОНа и передача их руководителю (15 минут);
2) рассмотрение представленных документов руководителем и на направление их ответственному исполнителю (в течение 1 рабочего дня);
3) проверка полноты и достоверности документов, направление их на рассмотрение комиссии (в течение 1 рабочего дня);
4) решение комиссии о присвоении спортивного звания, разряда и судейской категорий по спорту (в течение 20 календарных дней);
5) издание приказа о присвоении спортивных званий, разрядов и судейской категорий по спорту (в течении трех рабочих дней);
6) подготовка результата государственной услуги и направление для подписания (в течение 1 рабочего дня);
7) подписание результата государственной услуги (в течение 1 часа);
8) регистрация и направление в ЦОН результат государственной услуги (в течение 1 рабочего дня).
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) расписка о приеме документов из ЦОНа и передача их на рассмотрение руководителю местного исполнительного органа;
2) направление ответственному исполнителю местного исполнительного органа;
3) направление документов на рассмотрение комиссии по присвоению спортивных званий, разрядов и судейской категорий по спорту;
4) протокол заседания комиссии;
5) приказ;
6) направление результат государственной услуги руководителю местного исполнительного органа на подпись;
7) результат государственной услуги;
8) направление результата в ЦОН.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) ответственный специалист местного исполнительного органа;
2) комиссия по присвоению спортивных званий, разрядов;
3) руководитель местного исполнительного органа.
8. Подробный порядок взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
1) ответственный специалист местного исполнительного органа принимает документы из ЦОНа и передает на рассмотрение руководителю местного исполнительного органа;

3х4 көлеміндегі түрлі-түсті екі фотосурет, көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – жеке тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттіктерді куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі).
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үдерісінің құрамына кіретін әр рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) құжаттарды ХҚО-нан алу және оларды басшыға беру (15 минут);
2) басшымен ұсынылған құжаттарды қарастыру және жауапты орындаушыға жолдау (1 жұмыс күні ішінде);
3) құжаттардың толықтығын және дәйектілігін тексеру, комиссияның қарастыруына жолдау (1 жұмыс күні ішінде);
4) комиссияның спорттық атақ, разряд және спорт төрешісі санатын беру немесе спорттық атақты, разрядты және спорт төрешісі санатын беру туралы шешімі (күнтізбелік 20 күн ішінде);
5) спорттық атақтар, спорттық разрядтар және спорт төрешісі санатын беру туралы бұйрық шығару (үш жұмыс күні ішінде);
6) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін әзірлеу және қол қоюға жолдау (1 жұмыс күні ішінде);
7) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіне қол қою (1 сағат ішінде);
8) мемлекеттік қызмет көрсету тіркейді және ХҚО жолдайды (1 жұмыс күні ішінде).
6. Мына рәсімдерді (әрекеттерді) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету жөніндегі рәсімнің (әрекеттің) нәтижелері:
1) ХҚО-дан құжаттарды алу туралы қолхат және оларды жергілікті атқарушы органның басшысына қарастыруға беру;
2) жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысына жолдау;
3) құжаттарды спорттық атақтар, разрядтарды беру жөніндегі комиссияның қарастыруына жолдау;
4) комиссия отырысының хаттамасы;
5) бұйрық;
6) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты жергілікті атқарушы органның басшысына қол қоюға жолдау;
7) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі немесе бас тарту туралы дәлелді жауап;
8) нәтижені ХҚО жолдау.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекеттері тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) жергілікті атқарушы органның жауапты маманы;
2) спорттық атақтар, разрядтар беру жөніндегі комиссия;
3) жергілікті атқарушы органның басшысы.
8. Қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің өзара әрекетінің тәртібі мен кезектілігі:
1) жергілікті атқарушы органның жауапты маманы құжаттарды ХҚО-дан қабылдайды және жергілікті атқарушы органның басшысына қарастыруға жолдайды;.

2) руководитель местного исполнительного органа осуществляет рассмотрение представленных документов, направляет документы ответственному исполнителю местного исполнительного органа;
3) ответственный исполнитель местного исполнительного органа осуществляет проверку полноты и достоверности документов, направляет на рассмотрение комиссии по присвоению спортивных званий, разрядов (далее – Комиссия);
4) комиссия рассматривает представленные документы. При рассмотрении на заседании, комиссия принимает решение о присвоении спортивного звания, разряда и судейской категорий по спорту;
5) руководитель местного исполнительного органа на основании протокола Комиссии, в течение трех рабочих дней со дня проведения заседания Комиссии, издает приказ о присвоении спортивных званий, разрядов и судейской категорий по спорту;
6) ответственный исполнитель местного исполнительного органа подготавливает результат государственной услуги и направляет руководителю местного исполнительного органа для подписания (в течение 1 рабочего дня);
7) руководитель местного исполнительного органа подписывает результат государственной услуги и направляет ответственному специалисту местного исполнительного органа;
8) ответственный специалист местного исполнительного органа регистрирует и направляет в ЦОН результат государственной услуги.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги.
9. Порядок обращения в ЦОН, длительность обработки запроса услугодателя:
1) Для получения государственной услуги услугополучатель либо его представитель (по нотариально заверенной доверенности) при обращении в ЦОН представляет сотруднику оригинал документа удостоверяющего личность (для идентификации) и перечень необходимых документов указанных в пункте 4 настоящего регламента государственной услуги.
2) Инспектор ЦОНа принимает документы, проверяет полноту представленных документов, при наличии полного пакета документов выдает получателю расписку о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и название приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя, и их контактные телефоны.
При приеме документов работник ЦОНа сверяет подлинность оригиналов с воспроизведенными электронными копиями документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному настоящим регламентом государственной услуги, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку по форме согласно приложению 5 к настоящему регламенту государственной услуги.

2) жергілікті атқарушы органның басшысы ұсынылған құжаттарды қарастыруды іске асырады, құжаттарды жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысына жолдайды;
3) жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын және дәйектілігін тексеруді іске асырады, спорттық атақтар, разрядтар беру жөніндегі комиссияның (бұдан әрі –Комиссия) қарастыруына жолдайды.
4) комиссия ұсынылған құжаттарды қарастырады. Отырыста қарастыру кезінде комиссия спорттық атақ, разряд және спорт төрешісі санатын беру туралы шешім қабылдайды;
5) жергілікті атқарушы органның басшысы Комиссия хаттамасы негізінде, Комиссия отырыс өткен күннен кейін үш жұмыс күні ішінде спорттық атақ, разряд және спорт төрешісі санатын беру туралы бұйрық шығарады;
6) жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін дайындайды және жергілікті атқарушы органның басшысына қол қоюға жолдайды;
7) жергілікті атқарушы органның басшысы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіне қол қояды және жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысына жолдайды;
8) жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін тіркейді және ХҚО-ға жолдайды.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. ХҚО-ға жүгіну тәртібі, көрсетілетін қызметті алушының сауалын өңдеу ұзақтығы:
1) Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызмет алушы немесе оның өкілі (нотариалды расталған сенімхат бойынша) ХҚО-ға жүгінген кезде қызметкерге жеке басты куәландыратын құжаттың түпнұсқасын (сәйкестендіру үшін) және осы регламентке 4-тармақта көрсетілген қажетті құжаттарды ұсынады.
2) ХҚО инспекторы құжаттарды қабылдайды, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, құжаттардың толық топтамасы болған кезде, мыналарды көрсете отыра, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді:
сұраудың қабылданған күні мен нөмірі;
сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
қоса берілген құжаттардың атауы мен саны;
құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары.
Құжаттарды қабылдау кезінде ХҚО қызметкері түпнұсқалардың түпнұсқалылығын құжаттардың шығарылған электрондық көшірмелерімен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері өтініш қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.

3) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут, максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
4) Инспектор ЦОНа при наличии полного пакета документов передает их инспектору накопительного отдела ЦОНа, а он в свою очередь направляет их в местный исполнительный орган.
10. Процесс получения результата оказания государственной услуги через ЦОН, его длительность:
1) в ЦОНе выдача готовых документов услугополучателю осуществляется его работником на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности и доверенности (либо его представителя по доверенности).
2) При наличии расписки и удостоверения личности услугополучателю в течении 15 минут, выдается результат государственной услуги.
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом государственной услуги в указанный в ней срок, ЦОН обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя в ЦОН за получением готовых документов по истечении одного месяца, ЦОН в течение одного рабочего дня делает запрос услугодателю. Услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в ЦОН, после чего ЦОН выдает готовые документы услугополучателю.
В случае утери удостоверения о присвоении спортивного звания, удостоверения о присвоении категории тренерам, методистам, инструкторам, удостоверения о присвоении судейской категории по спорту услугополучатель в ЦОНе должен заполнить форму согласно приложению 6 к настоящему регламенту государственной услуги.
3) с момента сдачи пакета документов в ЦОН длительность получения – результата государственной услуги 30 (тридцать) календарных дней, в соответствии с пунктом 4 Стандарта. При обращении в ЦОН день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
11. Описание функционального взаимодействия информационных систем через ЦОН, задействованных в оказании государственной услуги приведена в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги, согласно приложению 7 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1 к регламенту государственной
услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий:
кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд,
тренер высшего и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор-спортсмен высшего уровня
квалификации первой категории, методист высшего и
среднего уровня квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории"
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через ЦОН
наименование центров
юридический адрес
контактный телефон
график работы
Отдел № 1 города Петропавловска филиала республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо-Казахстанской области
Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Ауэзова, 157.
8 (7152) 33-12-57

3) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күту уақытының ең ұзақ рұқсат етілетін уақыты – 15 (он бес) минут, қызмет көрсетудің ең ұзақ рұқсат етілетін уақыты – 15 (он бес) минут.
4) ХҚО инспекторы құжаттардың толық топтамасы болған кезде оларды ХҚО жинақтаушы бөлімінің инспекторына береді, ал ол өз кезегінде оларды жергілікті атқарушы органға жолдайды.
Халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара әрекет тәртібінің сипаттамасы әр рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсетумен осы регламентке 7-қосымшада келтірілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін ХҚО арқылы алу үдерісі, оның ұзықтығы:
1) ХҚО-да дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға оның қызметкері қолхат негізінде, жеке басын куәландыратын құжатын және сенімхатты (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) көрсеткен кезде береді.
2) қолхат және жеке куәлік болған кезде көрсетілетін қызметті алушыға 15 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі беріледі.
Егер көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алуға келмесе, ХҚО оның бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтау үшін береді.
Спорттық атақ беру туралы куәлікті, жаттықтырушы, әдіскер, нұсқаушы санатын беру туралы куәлікті, спорт төрешісі санатын беру туралы куәлікті жоғалтқан жағдайда көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-да осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 6-қосымшаға сәйкес нысанды толтыруы қажет.
3) құжаттар топтамасын ХҚО тапсырған сәттен бастап мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу ұзақтығы күнтізбелік 30 (отыз) күн, Стандарттың 4-тармағына сәйкес. ХҚО жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысқан ХҚО арқылы ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеті мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерісінің анықтамалығында келтірілген, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 7-қосымшасына сәйкес.
"Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi
санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi
санатты спорт төрешiсi" cпорттық разрядтары мен
санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру ХҚО арқылы
Орталықтардың атауы
Заңды мекенжайлары
Байланыс телефондары
Жұмыс кестесі
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Петропавл қаласының № 1 бөлімі
Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Әуезов көшесі, 157.
8 (7152) 33-31-03

С 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней.
Отдел № 2 города Петропавловска филиала республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо-Казахстанской области
Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции
Казахстана, 72
8 (7152) 33-02-29
С 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней.
Приложение 2 к регламенту государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий:
кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд,
тренер высшего и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор-спортсмен высшего уровня
квалификации первой категории, методист высшего и
среднего уровня квалификации первой категории, судья
по спорту первой категории"
Форма
ПРЕДСТАВЛЕНИЕ
Звание
Место для фото
Вид спорта
Фамилия, имя, отчество (в случае наличия) ( заполняется на государственном и русском языках)
Дата рождения
ИИН
Представляющий регион (область, город)
Ведомство
Спортивная школа
Место учебы, работы
Образование
Физкультурное образование
Стаж занятий спортом
Домашний адрес
Предыдущее звание
Дата присвоения или подтверждения
Фамилия, имя, отчество (в случае наличия)тренера, подготовившего спортсмена
Тренерская категория
Первичная физкультурная организация
Руководитель ________
МП
Дата "__"___ 20_ г.
Управление физической культуры и спорта (область, город)
Руководитель _________
МП
Дата "__"___ 20_ г.
Филиал федерации по видам спорта и (или) Федерация Республики Казахстан по данному виду спорта регионального или местного уровня
Руководитель __________
МП
Дата "__" _ 20_ г.
Дата поступления на рассмотрение комиссии: "_____"______ 20__ год
Основные показатели (нормативы)
Дата выполнения (число месяц, год)
Наименование соревнований
Ранг, категория соревнования
Показанный результат
Должность судьи
Фамилия, имя, отчество (в случае наличия)судьи
Город (страна)
Судейская категория
Главный судья
Главный секретарь
Старший судья
Отметка о присвоении
Ответственное лицо (фамилия, имя, отчество (в случае наличия))
Должность
Отметка о нарушениях
Дата отправки "___"___________ 20___ год
Приложение 3 к регламенту государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат
в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер
высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой
категории, методист высшего и среднего уровня квалификации
первой категории, судья по спорту первой категории"
Форма
Председателю _____________________________ квалификационной комиссии
____________________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа по физической культуре и спорту)
Заявление
____________________________________________________________________
(вид спорта)
Я, __________________________________________________________________
почетное звание___________
место работы, занимаемая должность ___________________________________
стаж тренерско-преподавательской работы _______________________________
Прошу рассмотреть вопрос присвоения мне ______________________________
Основанием для присвоения квалификационной категории считаю следующие результаты работы:
_________________________________________________________________
____________________________________________________________________
с Правилами присвоения квалификационных категорий тренерам, методистам, инструкторам ознакомлен (а) __________________________________________
"___" __________ 20__ г. _________________
(личная подпись)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах ___________________
"___" _____________ 20__г.
Приложение 4 к регламенту государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат
в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер
высшего и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор-спортсмен высшего уровня
квалификации первой категории, методист высшего и
среднего уровня квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории"
Форма
Справка о подготовке спортсменов тренером
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
подготовленного спортсмена
Год рождения
Стаж работы со спорт-сменом
Подтверж-дающий
документ
Спортивный результат
Куда зачислен
(передан)
Подтверж-дающий
документ
_______________________________________________________________________________________________________________________________________
Подпись руководителя ______________________
М.П. "____" __________ г.
Подпись руководителя управления
по физической культуре и спорту
области (республиканского значения, столицы) ______________________
М.П. "____" __________ г.
Приложение 5 к регламенту государственной
услуги "Присвоение спортивных разрядов и
категорий: кандидат в мастера спорта, первый
спортивный разряд, тренер высшего и среднего
уровня квалификации первой категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
первой категории, методист высшего и среднего
уровня квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории"
Форма
(ФИО, либо наименование
организации услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №__ филиала РГП "Центр обслуживания населения" (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

Демалыс және мереке күндерін қоспағанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Петропавл қаласының № 2 бөлімі
Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 72.
8 (7152) 33-02-29
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз
"Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi
санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi
санатты спорт төрешiсi" cпорттық разрядтары мен
санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Нысан
ҰСЫНЫМ
Атағы
Фотосурет орны
Спорт түрі
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады)
Туған күні
ЖСН
Ұсынып отырған өңір (облыс, қала)
Ведомство
Спорт мектебі
Оқу, жұмыс орны
Білімі
Дене шынықтыру білімі
Спортпен шұғылдану өтілі
Үйінің мекенжайы
Алдыңғы атағы
Атақ берілген немесе расталған күн
Спортшыны даярлаған жаттықтырушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жаттықтырушылық санаты
Бастапқы дене шынықтыру ұйымы
Басшы ________
МО
Күні 20___ ж. "__"___
Дене шынықтыру және спорт басқармасы (облыс, қала)
Басшы ________
МО
Күні 20___ж. "__"___
Спорт түрлері бойынша федерацияның филиалы және (немесе) осы спорт түрі бойынша Қазақстан Республикасының өңірлік немесе жергілікті деңгейдегі федерациясы
Басшы ________
МО
Күні 20____ж. "__"___
Комиссияның қарауына келіп түскен күні 20___ж. "___"__________
Негізгі көрсеткіштер (нормативтер)
Орындаған күні (күні, айы, жылы)
Жарыстардың атауы
Жарыс дәрежесі, санаты
Көрсеткен нәтижесі
Төреші лауазымы
Төрешінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қала (ел)
Төрешілік санаты
Бас төреші
Бас хатшы
Аға төреші
Атақ беру туралы белгі
Жауапты тұлға (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Лауазымы
тәртіп бұзушылық туралы белгі
Жіберілген күні 20__ж. "___"_________
"Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi
санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi
санатты спорт төрешiсi" cпорттық разрядтары мен
санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
Нысан
____________________________________________________________________
(дене шынықтыру және спорт жөніндегі ведомствоның немесе жергілікті атқарушы органның атауы)
біліктілік комиссиясының төрағасы ____________________________________
ӨТІНІШ
________________________
(спорт түрі)
Мен, ________________________________________________________
құрметті атағы _________________
жұмыс орны, атқаратын қызметі___________________________________
жаттықтырушы-оқытушылық жұмыс өтілі_____________________________
Маған ________________________________________________________ беру туралы мәселені қарауыңызды сұраймын.
Мына жұмыс нәтижелерін біліктілік санатын беру үшін негіздеме ретінде санаймын: _________________________________________________________
Жаттықтырушының, әдіскердің, нұсқаушы-спортшының лауазымдарына арналған біліктілік талаптарымен таныстым ______________________________
"___" ___________ 20___ ж. ________________
(жеке қолы)
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін ________
20 __ жылғы "______ "_________________
"Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi
санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт
төрешiсi" cпорттық разрядтары мен санаттарын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 4-қосымша
Нысан
Жаттықтырушының спортшыларды даярлауы туралы анықтама
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Р/с №
Дайындаған спортшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған жылы
Спортшымен жұмыс істеген өтілі
Растаушы құжат
Спорттық нәтижесі
Тіркелген (берілген) орны
Растаушы құжат
Басшының қолы ____________
М.О. 20 ___ ж. "____" ____________
Дене шынықтыру және спорт жөніндегі
облыстық (республикалық маңызы
бар қаланың, астананың) басқарма
басшысының қолы ____________
М.О. 20 ___ ж. "_____" ___________
"Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi"
cпорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне 5-қосымша
Нысан
(көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә.
не ұйымының атауы)
____________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Халыққа қызмет көрсету орталығы" РМК филиалының №__ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) мемлекеттік қызмет көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес көрсетілсін) құжаттарды қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:

1. ________________________________________;
2. ________________________________________;
3 ...
Настоящая расписка составлена в 2 экз., по одному для каждой стороны.
ФИО (работника ЦОН) (подпись)
Исп. ФИО_____________
Тел.__________
Получил: ФИО / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__
Приложение 6 к регламенту государственной
услуги "Присвоение спортивных разрядов и
категорий: кандидат в мастера спорта, первый
спортивный разряд, тренер высшего и среднего
уровня квалификации первой категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
первой категории, методист высшего и среднего
уровня квалификации первой категории, судья по
спорту первой категории"
Форма
Председателю ________________________ квалификационной комиссии
_______________________________________________________________
(наименование ведомства или местного исполнительного органа по физической культуре и ________________________________________________________________________________спорту)
Заявление
Я _____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
____________________________по __________________________________
(звание) (вид спорта)
житель города/область _____________________________________________
(место подачи представления на спортивное звание)
прошу восстановить удостоверение присвоенного мне _____________________
(указать примерный год присвоения)
связи с утерей.
"___" __________ 20__ г. _________________
(личная подпись)
Приложение 7 к регламенту государственной
услуги "Присвоение спортивных разрядов и
категорий: кандидат в мастера спорта, первый
спортивный разряд, тренер высшего и среднего
уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации первой категории,
методист высшего и среднего уровня квалификации
первой категории, судья по спорту первой категории"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги ("Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории")
Условные обозначения:
Утвержден постановлением акимата
Северо-Казахстанской области
от 20 августа 2014 года № 296
Регламент государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту"

1. _______________________________;
2. _______________________________;
3 ....
ұсынбауыңызға байланысты бас тартады.
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
Аты-жөні (ХҚО қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. ____________________
Телефоны: ____________________
Алды: аты-жөні /көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ ж. "___" _________
"Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi
санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi
санатты спорт төрешiсi" cпорттық разрядтары мен санаттарын
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 6-қосымша
Нысан
____________________________________________________________________
(дене шынықтыру және спорт жөніндегі ведомствоның немесе жергілікті атқарушы органның атауы)
біліктілік комиссиясының төрағасы
____________________________________
ӨТІНІШ
Мен ___________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
__________________________________________________________ бойынша
(атағы) (спорт түрі)
__________________________________________________ қаланың/облыстың
(спорттық атағына ұсыныс берілген жер)
тұрғыны __________________________ жоғалуына байланысты куәлікті
(спорттық атақ берілген жылды шамамен көрсету)
жаңадан беруді сұраймын.
20___ ж. "___" ______________ ____________________
(жеке қолы)
"Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi
санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi
санатты спорт төрешiсi" cпорттық разрядтары мен
санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 7-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-үдерістерінің
Анықтамалығы
("Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi cпорттық разрядтары мен санаттарын беру")
Шартты белгілер:
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің
2014 жылғы 20 тамыздағы
№ 296 қаулысымен бекітілген
"Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламеті

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается на основании постановления Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 118 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере физической культуры и спорта, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культур, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта и о внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан", местными исполнительными органами Северо-Казахстанской области по вопросам физической культуры и спорта района, города областного значения – государственным учреждением "Отдел физической культуры и спорта" районов и города Петропавловска (далее - услугодатель).
Стандарт государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту" (далее - Стандарт).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан (далее – ЦОН), адреса которых указаны в приложении 1, к настоящему регламенту государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту" (далее - регламент государственной услуги).
Государственная услуга – не автоматизирована, оказывается физическим лицам (далее – услугополучатель) бесплатно.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат государственной услуги – выписка из приказа о присвоении спортивного звания, разряда спортсменам, о присвоении категории тренерам, методистам, инструкторам-спортсменам, о присвоении судейской категории по спорту (далее – результат государственной услуги).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги.

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, жергілікті атқарушы органдар дене шынықтыру және спорт саласында көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 118 қаулысының негізінде облыстың дене шынықтыру және спорт мәселелері жөніндегі аудандардың, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарымен – аудандардың және Петропавл қаласының "Дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
"Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт).
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады, олардың мекенжайлары "Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламетінінің (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламеті) 1-қосымшада көрсетілген.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет автоматтандырылмаған, жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақысыз көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – спорттық атақ беру туралы, жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушы-спортшыларға санаттар беру туралы, спорттан төреші санатын беру туралы бұйрықтан үзінді көшірме (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) әрекеттері тәртібінің сипаттамасы

4. Основанием для начала процедуры по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем (либо его представителя по доверенности) перечня документов необходимых для оказания государственной услуги, согласно пункта 9 Стандарта:
1) для получения государственной услуги о присвоении спортивных разрядов: "Спортсмен 2 разряда", "Спортсмен 3 разряда", "Спортсмен
1 юношеского разряда", "Спортсмен 2 юношеского разряда", "Спортсмен
3 юношеского разряда":
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
ходатайство, заверенное подписью и печатью первичной спортивной организации;
копии протоколов областных и (или) городских соревнований, заверенные печатью областной федерации по виду спорта, при отсутствии областной федерации по виду спорта, соревнований, заверенные печатью областного исполнительного органа по физической культуре и спорту или районных соревнований, заверенные печатью районных, городских исполнительных органов по физической культуре и спорту;
документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя физического лица и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности).
2) для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категорий "Тренер высшего уровня квалификации второй категории", "Тренер среднего уровня квалификации второй категории":
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему регламенту государственной услуги;
копия диплома о профессиональном образовании;
копия трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, или выписка из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивная справка, содержащая сведения о трудовой деятельности работника;
справка о подготовке спортсменов тренером по форме согласно приложению 3 к настоящему регламенту государственной услуги (за исключением присвоения категории "Тренер высшего и среднего уровней квалификации без категории");
копии протоколов соревнований, заверенные печатью областной федерации по виду спорта, при отсутствии областной федерации по виду спорта, заверенные печатью областного исполнительного органа по физической культуре и спорту (за исключением присвоения квалификационной категории "Тренера высшего и среднего уровней квалификации без категории");
документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя физического лица и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности).

4. Көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) Стандарттың 9-тармағына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесін ұсынуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдерді бастау үшін негіз болып табылады.
1) "2 разряд спортшысы", "3 разряд спортшысы", "1 жасөспірімдік разряд спортшысы", "2 жасөспірімдік разряд спортшысы", "3 жасөспірімдік разряд спортшысы" спорттық разрядтарын беру туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
бастапқы спорттық ұйымның мөрімен және қолымен расталған қолдаухаты;
спорт түрі бойынша облыстық федерацияның мөрімен расталған облыстық және (немесе) қалалық жарыстар, спорт түрі бойынша облыстық федерация болмаған жағдайда, облыстық дене шынықтыру және спорт жөніндегі атқарушы органның мөрімен расталған жарыстар немесе аудандық, қалалық дене шынықтыру және спорт жөніндегі атқарушы органның мөрімен расталған аудандық жарыстар хаттамаларының көшірмелері;
көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – жеке тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттіктерді куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
2) "Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екінші санатты жаттықтырушы", "Біліктiлiгi орта деңгейдегi екінші санатты жаттықтырушы" санаттарын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
кәсіптік білімі туралы дипломның көшірмесі;
жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек кітапшасының немесе еңбек шартының, немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзінді көшірме, немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтер қамтылған мұрағаттық анықтама;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жаттықтырушының спортшыларды дайындауы туралы анықтама ("Біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі санаты жоқ жаттықтырушы" санатын беруді қоспағанда);
спорт түрі бойынша облыстық федерацияның мөрімен расталған, спорт түрі бойынша облыстық федерация болмаған жағдайда, облыстық дене шынықтыру және спорт жөніндегі атқарушы органның мөрімен расталған жарыстар хаттамаларының көшірмелері ("Біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі санаты жоқ жаттықтырушы" санатын беруді қоспағанда);
көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – жеке тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттіктерді куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);

3) для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категории "Методист высшего уровня квалификации второй категории", "Методист среднего уровня квалификации второй категории":
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему регламенту государственной услуги;
копия диплома о профессиональном образовании;
копия трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, или выписка из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивная справка, содержащая сведения о трудовой деятельности работника;
документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя физического лица и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности).
4) для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категории "Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории":
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему регламенту государственной услуги;
копия диплома об образовании;
копия трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, или выписка из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивная справка, содержащая сведения о трудовой деятельности работника;
ходатайство, заверенное печатью областной федерации по виду спорта о присвоении категории, при отсутствии областной федерации по виду спорта, заверенное печатью организации в которой инструктор-спортсмен числится;
документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя физического лица и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности).
5) для получения государственной услуги о присвоении судейской категории "Судья по спорту":
документ, удостоверяющий личность услугодателя (для идентификации личности услугополучателя);
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему регламенту государственной услуги;
документ, подтверждающий опыт судейской практики (прохождение курсов, семинаров), в соответствии с требованиями спортивной классификации Республики Казахстан;
документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя физического лица и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности).

3) "Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екінші санатты әдіскер", "Біліктiлiгi орта деңгейдегi екінші санатты әдіскер" санаттарын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
кәсіптік білімі туралы дипломның көшірмесі;
жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек кітапшасының немесе еңбек шартының, немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзінді көшірме, немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтер қамтылған мұрағаттық анықтама;
көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – жеке тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттіктерді куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
4) "Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екінші санатты нұсқаушы-спортшы" санатын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
білімі туралы дипломның көшірмесі;
жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек кітапшасының немесе еңбек шартының, немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзінді көшірме, немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтер қамтылған мұрағаттық анықтама;
спорт түрі бойынша облыстық федерацияның мөрімен расталған, облыстық федерация болмаған жағдайда нұсқаушы-спортшы құрамына кіретін ұйымның мөрімен расталған санат беру туралы қолдаухат;
көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – жеке тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттіктерді куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
5) "Спорт төрешісі" төреші санатын беру туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін:
жеке басын куәландыратын құжат (көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін керек);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
Қазақстан Республикасының спорттық жіктемесінің талаптарына сәйкес төрешілік тәжірибесін (курстар, семинарлардан өткенін) растайтын құжат;
көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – жеке тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттіктерді куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі).

С 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней.
8 -7152-33-12-57
Отдел № 2 города Петропавловска филиала республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо–Казахстанской области
Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 72.
С 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней.
8 -7152- 33-02-29
Айыртауский районный отдел филиала республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо–Казахстанской области
Айыртауский район,
село Саумалколь, улица Даулетбай Сыздыкова, 4.
С 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней.
8-7153-32-01-84.
Акжарский районный отдел филиала республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо–Казахстанской области
Акжарский район, село Талшык, улица Победы, 67.
С 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней.
8-7154-62-21-08
Аккайынский районный отдел филиала республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо–Казахстанской области
Аккайынский район, село Смирново, улица Труда, 11.
С 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней.
8-7153-22-25-86
Есильский районный отдел филиала республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо–Казахстанской области
Есильский район, село Явленка, улица Ленина, 6.
С 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней.
8-7154-32-20-03
Жамбылский районный отдел филиала республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо–Казахстанской области
Жамбылский район, село Пресновка, улица Горького, 10 г.
С 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней.
8-7154-42-29-16
Кызылжарский районный отдел филиала республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо–Казахстанской области
Кызылжарский район, село Бескол, улица Институтская, 1 в.
С 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней.
8-7153-82-17-46
Мамлютский районный отдел филиала республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо–Казахстанской области
Мамлютский район, город Мамлютка улица Сабита Муканова, 11.
С 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней.
8-7154-12-21-49
Районный отдел имени Магжана Жумабаева филиала республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо–Казахстанской области
район Магжана Жумабаева, город Булаево, улица Юбилейная, 62.

Демалыс және мереке күндерін қоспағанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз
8-7152-33-12-57
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Петропавл қаласының № 2 бөлімі
Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 72
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз
8-7152-33-02-29
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Айыртау ауданының бөлімі
Айыртау аудыны, Саумалкөл ауылы, Дәулетбай Сыздықов көшесі, 4
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз
8-7153-32-01-84
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Ақжар ауданының бөлімі
Ақжар ауданы, Талшық ауылы, Победа көшесі, 67
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз
8-7154-62-21-08
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Аққайың ауданының бөлімі
Аққайың ауданы, Смирнов ауылы,
Труд көшесі,11
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз
8-7153-22-25-86
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Есіл ауданының бөлімі
Есіл ауданы, Явленка ауылы, Ленин көшесі, 6
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз
8-7154-32-20-03
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Жамбыл ауданының бөлімі
Жамбыл ауданы, Пресновка ауылы, Горький көшесі,10 Г
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз
8-7154-42-29-16
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Айыртау ауданының бөлімі
Қызылжар ауданы, Бескөл ауылы, Институт көшесі, 1 В
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз
8-7153-82-17-46
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Мамлют ауданының бөлімі
Мамлют ауданы, Мамлютка қаласы, С. Мұқанов көшесі,11
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз
8-7154-12-21-49
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Мағжан Жұмабаев ауданының бөлімі
Мағжан Жұмабаев ауданы, Булаев қаласы, Юбилейная көшесі, 62

С 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней.
8-7153-12-03-74
Районный отдел имени Габита Мусрепова филиала республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо–Казахстанской области
район имени Габита Мусрепова, поселок Новоишимский, улица Ленина, 7.
С 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней.
8-7153-52-22-19
Тайыншинский районный отдел филиала республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо–Казахстанской области
Тайыншинский район, город Тайынша, улица Конституции Казахстана, 208.
С 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней.
8-7153-62-36-03
Тимирязевский районный отдел филиала республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо–Казахстанской области
Тимирязевский район село Тимирязево, улица Шокана Уалиханова, 17.
С 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней.
8-7153-72-03-02
Уалихановский районный отдел филиала республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо–Казахстанской области
Уалихановский район, село Кишкенеколь, улица Уалиханова, 80.
С 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней.
8-7154-22-28-11
Отдел по району Шал акына филиала республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Северо–Казахстанской области
район Шал акына, город Сергеевка, улица Желтоксан, 31.
С 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней.
8-7153-42-73-80
Приложение 2 к регламенту государственной
услуги "Присвоение спортивных разрядов и
категорий: второй и третий, первый, второй и
третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня
квалификации второй категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации второй категории, методист
высшего и среднего уровня квалификации второй категории,
судья по спорту"
Форма
Председателю _____________________________ квалификационной комиссии
____________________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа по физической культуре и спорту)
Заявление
____________________________________________________________________
(вид спорта)
Я, _________________________________________________________________
почетное звание ___________
место работы, занимаемая должность ________________________________
стаж тренерско-преподавательской работы ____________________________
Прошу рассмотреть вопрос присвоения мне _____________________________
Основанием для присвоения квалификационной категории считаю следующие результаты работы: __________________________________________________________________
с Правилами присвоения квалификационных категорий тренерам, методистам, инструкторам ознакомлен (а) _________________________________________
"___" __________ 20__ г. _________________
(личная подпись)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах ___________________
"___" _____________ 20__г.
Приложение 3 к регламенту государственной
услуги "Присвоение спортивных разрядов и
категорий: второй и третий, первый, второй и
третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня
квалификации второй категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации второй категории,
методист высшего и среднего уровня квалификации
второй категории, судья по спорту"
Форма
Справка о подготовке спортсменов тренером
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подготовленного спортсмена
Год
рождения
Стаж работы со спортсменом
Подтверждающий
документ
Спортивный результат
Куда зачислен
(передан)
Подтверждающий
документ
________________________________________________________________________________________________________________________________________
Подпись руководителя __________________
М.П. "____" __________ г.
Подпись руководителя управления
по физической культуре и спорту
области (города республиканского значения, столицы)__________
М.П. "____" __________ г.
Приложение 4 к регламенту государственной
услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий юношеские,
тренер высшего и среднего уровня квалификации второй
категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
второй категории, методист высшего и среднего уровня
квалификации второй категории, судья по спорту"
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №__ филиала РГП "Центр обслуживания населения" (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

Демалыс және мереке күндерін қоспағанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз
8-7153-12-03-74
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның бөлімі
Ғабит Мүсірепов атындағы аудан, Новоишимка ауылы, Ленин көшесі, 7
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз
8-7153-52-22-19
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Тайынша ауданының бөлімі
Тайынша ауданы, Тайынша қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 208
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз
8-7153-62-36-03
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Тимирязев ауданының бөлімі
Тимирязев ауданы, Тимирязев ауылы, Уәлиханов көшесі, 17
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз
8-7153-62-36-03
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Уәлиханов ауданының бөлімі
Уәлиханов ауданы, Кішкенекөл ауылы, Уәлиханов көшесі, 80
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз
8-7154-22-28-11
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалының Шал ақын ауданының бөлімі
Шал ақын аудыны, Сергеевка қаласы, Желтоқсан көшесі, 31
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз
8-7153-42-73-80
"Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және
үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және
орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi
жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт
төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
Нысан
____________________________________________________________________
(дене шынықтыру және спорт жөніндегі ведомствоның немесе жергілікті атқарушы органның атауы)
Біліктілік комиссиясының төрағасы ___________________________________
ӨТІНІШ
________________________
(спорт түрі)
Мен, _________________________________________________________
құрметті атағы _________________
жұмыс орны, атқаратын қызметі______________________________________
жаттықтырушы-оқытушылық жұмыс өтілі_____________________________
Маған ____________________________________________________________ беру туралы мәселені қарауыңызды сұраймын.
Мына жұмыс нәтижелерін біліктілік санатын беру үшін негіздеме ретінде санаймын: _________________________________________________________
Жаттықтырушының, әдіскердің, нұсқаушы-спортшының лауазымдарына арналған біліктілік талаптарымен таныстым ______________________________
20___ ж. "___" ______________ ____________________
(жеке қолы)
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін ________
20 __ жылғы "______ "_________________
"Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және
үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы,
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары
мен санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
Нысан
Жаттықтырушының спортшыларды даярлауы туралы анықтама
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Р/с №
Дайындаған спортшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған жылы
Спортшымен жұмыс істеген өтілі
Растаушы құжат
Спорттық нәтижесі
Тіркелген (берілген) орны
Растаушы құжат
Басшының қолы ____________
М.О. 20 ___ ж. "____" ____________
Дене шынықтыру және спорт жөніндегі
облыстық (республикалық маңызы
бар қаланың, астананың) басқарма басшысының қолы ____________
М.О. 20 ___ ж. "_____" ___________
"Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi
және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi
жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы,
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер,
спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 4-қосымша
Нысан
(көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә.
не ұйымының атауы)
__________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Халыққа қызмет көрсету орталығы" РМК филиалының №__ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) мемлекеттік қызмет көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес көрсетілсін) құжаттарды қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:

1. ________________________________________;
2. ________________________________________;
3...
Настоящая расписка составлена в 2 экз., по одному для каждой стороны.
ФИО (работника ЦОН) (подпись)
Исп. ФИО_____________
Тел.__________
Получил: ФИО / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ г.
Приложение 5 к регламенту государственной
услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий юношеские,
тренер высшего и среднего уровня квалификации второй
категории, инструктор-спортсмен высшего уровня
квалификации второй категории, методист высшего и среднего
уровня квалификации второй категории, судья по спорту"
Форма
Председателю ________________________ квалификационной комиссии
____________________________________________________________________
(наименование ведомства или местного исполнительного органа по физической культуре и спорту)
Заявление
Я ___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
____________________________ по __________________________________
(звание) (вид спорта)
житель города/область _____________________________________________
(место подачи представления на спортивное звание)
прошу восстановить удостоверение присвоенного мне __________________________________
(указать примерный год присвоения)
связи с утерей.
"___" __________ 20__ г.
(личная подпись) ________________
Приложение 6 к регламенту государственной
услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий юношеские,
тренер высшего и среднего уровня квалификации второй
категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
второй категории, методист высшего и среднего уровня
квалификации второй категории, судья по спорту"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги ("Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту")
Условные обозначения:

1. _______________________________;
2. _______________________________;
3. ....
ұсынбауыңызға байланысты бас тартады.
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
Аты-жөні (ХҚО қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. ____________________
Телефоны: ____________________
Алды: аты-жөні /көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ ж. "___" _________
"Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және
үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және
орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi
жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт
төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 5-қосымша
Нысан
____________________________________________________________________
(дене шынықтыру және спорт жөніндегі ведомствоның немесе жергілікті атқарушы органның атауы)
біліктілік комиссиясының төрағасы
____________________________________
ӨТІНІШ
Мен _________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
__________________________________________________________ бойынша
(атағы) (спорт түрі)
_____________________________________________ қаланың/облыстың
(спорттық атағына ұсыныс берілген жер)
тұрғыны __________________________ жоғалуына байланысты куәлікті
(спорттық атақ берілген жылды шамамен көрсету)
жаңадан беруді сұраймын.
20___ ж. "___" ______________ ____________________
(жеке қолы)
"Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және
үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы,
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi
спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне 6-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-үдерістерінің
Анықтамалығы
("Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру")
Шартты белгілер: