О бюджете района имени Габита Мусрепова на 2015-2017 годы
Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2014 года № 32-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 9 января 2015 года № 3049. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 14 января 2016 года N 6.2.1-22/15)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 14.01.2016 N 6.2.1-22/15).
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 949 923,5 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 935 693,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 75 681,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 90 816,3 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 2 847 732,7 тысяча тенге;
2) затраты – 3 956 261,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 164,8 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 32 703,3 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16 538,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 6 584,0 тысяч тенге в том числе:
приобретение финансовых активов – 6 584,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 29086,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 29086,4 тысячи тенге:
поступление займов – 32 703 тысяч тенге;
погашение займов – 16 538,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 12921,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 30.10.2015 N 38-2 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2015 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом, в размере 100 процентов;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельного налога;
единого земельного налога;
налога на транспортные средства;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
платы за пользование земельными участками;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности, кроме сборов, зачисляемых в республиканский бюджет;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

2015-2017 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық мәслихатының 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 32-2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 9 қаңтарда N 3049 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихаты аппаратының 2016 жылғы 14 қаңтардағы N 6.2.1-22/15)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихаты аппаратының 14.01.2016 N 6.2.1-22/15).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 75 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және сәйкесінше 3 қосымшаларға сәйкес бекітілсін, соның ішінде 2015 жылға арналғаны келесі көлемде:
1) кірістер – 3 949 923,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 935 693,0 мың теңге;
салыққа жатпайтын түсімдер – 75 681,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсім – 90816,3 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 847 732,7 мың теңге;
2) шығыстар – 3 956 261,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 16 164,8 мың теңге, соның ішінде:
бюджет несиесі – 32 703,3 мың теңге;
бюджет несиесін өтеу – 16 538,5 мың теңге;
4) қаржы активтері бойынша операциялар сальдосы – 6 584,0 мың теңге соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 6584,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсім – 0;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -29 086,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру бюджеттің (профицитты пайдалану) – 29 086,4 мың теңге:
қарыздардың түсімі – 32 703 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 16 538,5 мың теңге;
бюджеттік қаражат қалдықтарын пайдалану – 12 921,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 30.10.2015 N 38-2 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
100 пайыз көлемінде облыстық мәслихат белгілегендей, әлеуметтік салықты норма бойынша кірістерді бөлу;
жеке және заңды тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің мүліктері салығы;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
транспорт құралдарының салығы;
жанармай мен бензинге акциздер (авиациялықтан басқа);
жер учаскесін пайдаланған үшін төлем;
республикалық бюджетке жіберілетін алымдардан басқа, кәсіпкерлік және мамандық қызметтермен айналысқаны үшін алымдар;
республикалық бюджетке түсетін консулдық алымнан және мемлекеттік баждан басқа, мемлекеттік баж.

3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
поступлений части чистого дохода коммунальных государственных предприятий;
доходов от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
поступлений от реализации товаров (работ, услуг), государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
штрафы взыскиваемые по бюджетным кредитам;
других неналоговых поступлений в бюджет района.
4. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.
5. Объем бюджетной субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет района составляет 2 10 352 тысяч тенге.
6. Установить, что в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 4.
7. Учесть в районном бюджете на 2015 год целевые трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
87 666 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
2) 46271 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
4) 121 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
5) 343 тысяч тенге – на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
6) 6 407 тысяч тенге – на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
7) 21 179 тысяч тенге – на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
8) 172 050 тысяч тенге – на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;
9) - исключен решением маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 27.03.2015 N 34-3 (вводится в действие с 01.01.2015);
10) 872 тысячи тенге – на содержание штатной численности отдела регистрации актов гражданского состояния;
11) 5 691 тысяча тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 27.03.2015 N 34-3 (вводится в действие с 01.01.2015).
8. Учесть в районном бюджете на 2015 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета:
для реализации мер социальной поддержки специалистов – 32 703 тысяч тенге.

3. Аудан бюджеті келесі салықтық емес түсімдерден құралатыны белгіленсін:
кәсіпорындардың коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін түсімдер;
мемлекеттік меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін түсімдер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер, тауар (жұмыс, қызмет) жүзеге асыру түсімдері;
бюджеттік несиелер бойынша айыппұлды талап ету;
аудан бюджетіне басқа да салықтық емес түсімдері.
4. Аудан бюджеті түсімдері ауылшаруашылығында пайдаланатын жер учаскелерінен басқа, жер учаскілерін сатудан түскен түсім арқылы құралатыны белгіленсін.
5. Аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенция көлемі 2 110 352 мың теңгені құрайды.
6. 4 қосымшаға сәйкес, 2015 жылға аудан бюджетін орындау барысында секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарлама белгіленсін.
7. 2015 жылға арналған аудан бюджетіндегі республикалық бюджеттің мақсатты трансферттері келесі көлемде есепке алынсын:
1) 87666 мың теңге - мектепке дейінгі білім мекемелерінде мемлекеттік білім тапсырысын жүзеге асыруға;
2) 46 271 мың теңге – үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін жоғарылату курстарынан өткен мұғалімдердің еңбек ақысын көтеру;
4) 121 мың теңге – мемлекеттік әлеуметтік көмек көрсету төлемдері;
5) 343 мың теңге – 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеу;
6) 6407 мың теңге – Мүгедектерге керекті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету;
7) 21 179 мың теңге – Ұлы Отан Соғысына жетпіс жыл толуын тойлау шараларына;
8) 172 050 мың теңге – жергілікті бюджеттен қаржыланатын мемлекеттік мекеме жұмысшыларының жалақыларына, мемлекеттік қызметшілерге жатпайтындарға, және мемлекеттік кәсіпорындар жұмысшыларына ерекше еңбек жағдайларына айлық үстеме төлеу;
9) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 27.03.2015 N 34-3 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
10) 872 мың теңге – азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімінің штаттық санын ұстауына;
11) 5 691 мың теңге – жергілікті атқарушы органдардың агро өнеркәсіп кешенін ұстауға.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 27.03.2015 N 34-3 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджет есебінен берілетін бюджеттік несиелер қарастырылсын:
мамандарды әлеуметтік қолдауға іс-шараларды іске асыру үшін – 32703 мың теңге.

9. Учесть в районном бюджете на 2015 год целевые трансферты из областного бюджета в размерах:
1) 183 182 тысячи тенге – на строительство средней школы в селе Буденное;
2) – исключен решением маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 27.03.2015 N 34-3 (вводится в действие с 01.01.2015);
3) 88 387 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию канализационных сетей и очистных сооружений канализации в селе Новоишимское;
4) 9 126,8 тысяч тенге – софинансирование на ремонт школы в рамках Дорожной карты занятости 2020;
5) – исключен решением маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 27.03.2015 N 34-3 (вводится в действие с 01.01.2015);
6) – исключен решением маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 27.03.2015 N 34-3 (вводится в действие с 01.01.2015);
7) 9 605 тысяч тенге – на корректировку проектно-сметной документации на строительство центральной котельной в селе Новоишимское;
8) 29 017,9 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
9) 3 726 тысяч тенге – на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
10) – исключен решением маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 27.03.2015 N 34-3 (вводится в действие с 01.01.2015);
11) – исключен решением маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 27.03.2015 N 34-3 (вводится в действие с 01.01.2015);
12) 7 129 тысяч тенге – на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней.
13) 28 907 тысяч тенге – на приобретение и доставку учебников;
14) 1 875 тысяч тенге – на приобретение электронных учебников;
15) 7 459 тысяч тенге – на предоставление услуг к сети интернет.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 30.10.2015 N 38-2 (вводится в действие с 01.01.2015).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в сумме 600 тысяч тенге.
11. Утвердить перечень бюджетных программ каждого сельского округа района согласно приложению 5.
12. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
13. Установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях. Действие настоящего пункта распространяется на ветеринарных специалистов ветеринарных пунктов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии.

9. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде облыс бюджет есебінен мақсатты трансферттер келесі көлемде есепке алынсын:
1) 183 182 мың теңге – Буденный ауылындағы орта мектеп құрылысына;
2) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 27.03.2015 N 34-3 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
3) 88 387 мың теңге – Новоишим ауылында канализация желілеріне және тазалау ғимараттарын жөндеуге жобалы-сметалық құжаттарды дайындау;
4) 9 126,8 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шегінде мектеп жөндеуіне ортақтаса қаржыландыру;
5) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 27.03.2015 N 34-3 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
6) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 27.03.2015 N 34-3 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
7) 9 605 мың теңге – Новоишим ауылында орталық қазандардың құрылысына жобалы-сметалық құжаттарды дайындауға;
8) 29 017,9 мың теңге – ауылдық елді мекендерде суды көрсету және сумен жабдықтау жүйесін дамыту;
9) 3 726 мың теңге - Ұлы Отан Соғысына жетпіс жыл толуын тойлау шараларына;
10) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 27.03.2015 N 34-3 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
11) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 27.03.2015 N 34-3 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
12) 7 129 мың теңге – энзоотика ауруларына қарсы шараларды өткізуге.
13) 28 907 мың теңге –оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге;
14) 1 875 мың теңге – электронды оқулықтарды алуға;
15) 7 459 мың теңге – интернет желі қызметін беруге.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 30.10.2015 N 38-2 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2015 жылға резерві 600 мың теңге соммасында бекітілсін.
11. 5 қосымшаға сәйкес ауданның әр ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалар тізімі бекітілсін.
12. Бюджет саласындағы қызметкерлерге еңбек ақыны төлеу толық көлемде қамтамасыз етілсін.
13. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк ставкалар белгіленсін. Берілген нұсқа ветеринария саласында қызмет атқаратын ветеринарлық пункттердің ветеринар мамандарына қолданылады.

14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель
ХХХІІ сессии маслихата
района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
К. Мукушев
Cекретарь маслихата
района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
Б. Искакова
Приложение 1 к решению районного маслихата от 25 декабря 2014 года № 32-2
Бюджет района имени Габита Мусрепова на 2015 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 30.10.2015 N 38-2 (вводится в действие с 01.01.2015).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
I. Доходы

14. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы
мәслихатыныңXXXII сессиясының
төрағасы
К.Мұкышев
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы
мәслихатының хатшысы
Б. Ысқақова
Аудан мәслихатының 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 32-2 шешіміне 1 қосымша
Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның 2015 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 30.10.2015 N 38-2 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
Категория
Сынып
Сыныпша
Атауы
Сома (мың теңге)
I. Табыстар

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
16538
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
16538
Приложение 4 к решению районного маслихата от 25 декабря 2014 года № 32-2
ПЕРЕЧЕНЬ
районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год
функциональная группа
Наименование
администратор
программа
4
Образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
3
Общеобразовательное обучение
Приложение 5 к решению районного маслихата от 25 декабря 2014 года № 32-2
ПЕРЕЧЕНЬ
районных бюджетных программ сельских округов на 2015 год
тыс. тенге
Наименование
Затраты на функционирование аппарата акима сельского округа
Капитальные расходы государственного органа
Затраты на поддержку культурно-досуговой работы на местном уровне
Затраты на организацию благоустройства и озеленения населенных пунктов
Затраты на организацию водоснабжения населенных пунктов
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
Всего
1
Андреевский сельский округ

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
16538
005
Жоғары тұрған бюджет алдында жергілікті атқаушы органдардың қарыздарын жабу
16538
Аудандық мәслихаттың 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 32-2 шешіміне 4 қосымша
2015 жылға арналған аудан бюджетін орындау процессінде секвестрге келіссіз аудан бюджетінің бағдарламаларының тізімі
Қызметінің тобы
Атауы
басқарушы
бағдарлама
4
Білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3
Жалпы білім беру
Аудандық мәслихаттың 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 32-2 шешіміне 4 қосымша
2015 жылға ауданның ауылдық округтер бюджеттік бағдарламалар тізімі
Атауы
Ауылдық округ әкімі аппаратының жұмыс істеуіне шығындар
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау үшін шығындар
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру үшін шығындар
Елді мекендерде су тарту жүйесін ұйымдастыруға шығындар
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске іске асыру
Барлығы
1
Андреев ауылдық округі