О районном бюджете Уалихановского района на 2015 -2017 годы
Решение маслихата Уалихановского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2014 года № 2-29с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 9 января 2015 года № 3052
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Уалихановский районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы — 2 246 556,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления — 317 687,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления — 21 617,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала — 10 144 тысяч тенге;
поступления трансфертов — 1 897 107,7 тысяч тенге;
2) затраты — 2 291 663,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование — 14 794,2 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 23 784 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8 989,8 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами — 0 , в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета — - 59 901,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –59 901,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 23 784 тысяч тенге;
погашение займов – 8 989,8 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 45 106,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 04.11.2015 N 2-35с (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2015 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
социального налога;
налога на имущество физических лиц, юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов, кроме акцизов, зачисляемых в республиканский бюджет;
платы за пользование земельными участками;
сборов за ведения предпринимательской и профессиональной деятельности, кроме сборов, зачисляемых в республиканский бюджет;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

2015-2017 жылдарға арналған Уәлиханов ауданының бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 2014 жылғы 26 желтоқсандағы № 2-29с шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 9 қаңтарда N 3052 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабы 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сәйкесінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2015-2017 жылдарға, соның ішінде 2015 жылға арналған Уәлиханов аудандық бюджеті келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2 246 556,4 мың теңге, соның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 317 687,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 617,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 144 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 897 107,7 мың теңге;
2) шығындар – 2 291 663,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 14 794,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 23 784 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8 989,8 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 59 901,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 59 901,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 23 784 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 989,8 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 45 106,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 04.11.2015 N 2-35с шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енеді).
2. 2015 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
әлеуметтік салығынан;
жеке тұлғалардың мүлкiне, заңды тұлғалардың және жеке кәсiпкерлердiң мүлкiне салынатын салығынан;
жер салығынан;
көлік құралдарына салынатын салығынан;
бірыңғай жер салығынан;
акциздер, республикалық бюджетке аударылатын акциздерден басқа;
жер учаскілерін пайдаланған үшін төлем;
кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар, республикалық бюджетке аударылатын алымдардан басқа;
тіркелген салық;
мемлекеттік баждар, республикалық бюджетке аударылатын мемлекеттік баждар және консулдық алымдардан басқа.

3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от аренды имущества, находящейся в коммунальной собственности района.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.
5. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет:
поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета.
6. Установить, что в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год не подлежат секвестру бюджетные программы, согласно приложению 4.
7. Установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Действие настоящего пункта распространяется на ветеринарных специалистов ветеринарных пунктов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в сумме 5000 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджетные программы каждого сельского округа на 2015-2017 годы согласно приложениям 5, 6, 7 соответственно.
10. Обеспечить в 2015 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
11. Установить, что в расходах районного бюджета на 2015 по бюджетной программе 451.007.000 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" предусмотрены социальные выплаты отдельным категориям нуждающихся граждан, согласно приложению 8.
12. Учесть в районном бюджете на 2015 год целевые трансферты из республиканского бюджета в том числе на:
1) выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;
2) - исключен решением Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 30.03.2015 N 2-31с (вводится в действие с 01.01.2015);
3) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
4) повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;

3. Аудандық бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауданның коммуналдық меншігіндегі мүліктерді жалға беруден түскен кірістер.
4. Аудандық бюджеттің түсімдері мына негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауылшаруашылық нысандағы жер учаскілерінен басқа, жер учаскілерін сатудан түсетін түсімдер.
5. Аудандық бюджеттің кірістері мыналар есебінен қалыптастырылатыны белгілесін:
мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеуден түскен түсімдер.
6. 2015 жылға арналған аудан бюджетін орындау кезінде 4 қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалар секвестрге жатпайтыны белгіленсін.
7. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары айлықақы мен тарифтiк ставкалар белгіленсін.
Осы тармақтың күші ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыратын ветеринария пункттерінің ветеринария мамандарына қолданылады.
8. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2015 жылға резерві 5 000 мың теңге көлемінде бекітілсін.
9. Сәйкесінше 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес 2015-2017 жылдарға арналған әр бір ауылдық округтін бюджеттік бағдарламалары бекітілсін.
10. 2015 жылы бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақыны толық көлемінде төлеу қамтамасыз етілсін.
11. 2015 жылдың аудан бюджетінің шығындарында 451.007.000 "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасы бойынша 8 қосымшаға сәйкес мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек қарастырылсын.
12. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін, соның ішінде:
1) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскелеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерленіне еңбекақы төлеу жүйесінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге;
2) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 30.03.2015 N 2-31с шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енеді);
3) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
4) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;

5) выплату государственной адресной социальной помощи;
6) выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
7) оказание социальной защиты и помощи населению;
8) проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
9) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах.
10) на содержание государственного учреждения "Отдела ветеринарии Уалихановского района.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Уалихановского района о реализации решения Уалихановского районного маслихата о районном бюджете на 2015-2017 годы.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решением Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 30.03.2015 N 2-31с (вводится в действие с 01.01.2015).
13. Учесть в районном бюджете на 2015 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
14. Учесть в районном бюджете на 2015 год целевые трансферты из областного бюджета в том числе на:
1) реконструкцию водовода села Чехово - села Кишкенеколь Уалихановского района;
2) - исключен решением Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 30.03.2015 N 2-31с (вводится в действие с 01.01.2015);
3) - исключен решением Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 30.03.2015 N 2-31с (вводится в действие с 01.01.2015);
4) - исключен решением Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 30.03.2015 N 2-31с (вводится в действие с 01.01.2015);
5) на увеличение размера социальной помощи к памятным датам и праздничным дням;
6) - исключен решением Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 30.03.2015 N 2-31с (вводится в действие с 01.01.2015);
7) - исключен решением Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 30.03.2015 N 2-31с (вводится в действие с 01.01.2015);
8) проведение профилактических мероприятий противоэнзоотических болезней.
9) на приобретение и доставку учебников;
10) на предоставление услуг к сети Интернет;
11) на капитальный ремонт размытых участков автомобильной дороги районного значения KTUL-341 "Кулыколь - Каратал" Уалихановского района.
Распределение указанных сумм определяется постановлением акимата Уалихановского района о реализации решения Уалихановского районного маслихата о районном бюджете на 2015-2017 годы.

5) мемлекеттік атаулы әлеументтік көмек төлеуге;
6) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
7) халықты әлеументтік қорғауға және оған көмек көрсетуге;
8) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге;
9) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
10) "Уәлиханов ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесін ұстауға.
Аталған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Уәлиханов ауданының әкімдігінің 2015-2017 жылдарға арналған аудандық маслихат шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 30.03.2015 N 2-31с шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енеді).
13. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер ескерілсін.
14. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде келесі көлемде облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есепке алынсын:
1) Уәлиханов ауданының Чехов ауылы – Кішкенекөл ауылы су тартқыш жүйесін қайта құруына;
2) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 30.03.2015 N 2-31с шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енеді);
3) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 30.03.2015 N 2-31с шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енеді);
4) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 30.03.2015 N 2-31с шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енеді);
5) мереке күндеріне және естелік күндеріне әлеументтік көмек мөлшерін көбейтуге;
6) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 30.03.2015 N 2-31с шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енеді);
7) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 30.03.2015 N 2-31с шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енеді);
8) энзоотикалық ауруларға қарсы профилактикалық іс-шаралар өткізуге.
9) оқулықтарды сатып алуға және жеткiзуіне;
10) желi ғаламтор қызмет түрлерiн ұсынуға;
11) Уәлиханов ауданы "Қулыкөл - Қаратал" аудандық мағынаның KTUL-341 автомобиль жолынын көмескi уческелiрін күрделi жөндеуiне.
Аталған аудандық бюджеттен берілетін сомалар Уәлиханов ауданының әкімдігінің 2015-2017 жылдарға арналған аудандық маслихат шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.

Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решением Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 30.03.2015 N 2-31с (вводится в действие с 01.01.2015).
14-1. Предусмотреть в районном бюджете расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 45 106,9 тысяч тенге, согласно приложению 9.
Сноска. Решение дополнено пунктом 14-1 в соответствии с решением Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 30.03.2015 N 2-31с (вводится в действие с 01.01.2015).

Ескерту. 14-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 30.03.2015 N 2-31с шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енеді).
14-1. 9 қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттiң шығыстары қаржылық жыл басына 45 106,9 мың теңге сомада қалыптасқан аудандық бюджет қаражатының бос қалдықтары көзделсін.
Ескерту. Шешім 14-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 30.03.2015 N 2-31с шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енеді).

72357,8
003
Капитальные расходы государственного органа
3730
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
105283,2
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
105283,2
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2862,5
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
419
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2443,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства,пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8190,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
8190,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
21263,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета района и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
21263,2
2
Оборона
7222,3
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7222,3
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5231,3
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
991
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
407,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства,пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
407,5
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
407,5
4
Образование
1523307,8
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
860
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
860
464
Отдел образования района (города областного значения)
224478
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
93654
040
Реализация государственного образовательного заказа
в дошкольных организациях образования
130824
464
Отдел образования района (города областного значения)
1234047,1
003
Общеобразовательное обучение
1195395,1
006
Дополнительное образование для детей
25394
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)

72357,8
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3730
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл , ауылдық округ әкімінің аппараты
105283,2
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
105283,2
459
Ауданның (облыстық манызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2862,5
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
419
010
Жекешелендiру, коммуналдық меншiктi басқару, жекешелендiруден кейiнгi қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2443,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8190,1
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8190,1
459
Ауданның (облыстық манызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
21263,2
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттiк атқару және коммуналдық меншiгiн басқару саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
21263,2
2
Қорғаныс
7222,3
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7222,3
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5231,3
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою
1000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
991
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
407,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
407,5
021
Елдi мекендерде жол жүрісі қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
407,5
4
Білім беру
1523307,8
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл , ауылдық округ әкімінің аппараты
860
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
860
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
224478
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
93654
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
130824
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1234047,1
003
Жалпы білім беру
1195395,1
006
Балаларға қосымша білім беру
25394
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу

1164
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
2701
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
6160
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
6160
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
25043
006
Функционирование районных (городских) библиотек
24641
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
402
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
14344
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
8029
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
6315
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
7795
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
7795
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
93345
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
44826
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
17338
006
Организация санитарного убоя больных животных
2190
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1832
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
14445
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
9021
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
7803
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
7803
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
40716
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
40716
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
6851
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
6851
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне

1164
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
2701
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
6160
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
6160
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
25043
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
24641
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
402
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
14344
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8029
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
6315
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
7795
001
Жергілікті деңгей тілдерді дамыту және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7795
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
7811
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7811
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
93345
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
44826
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17338
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
2190
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1832
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
14445
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
9021
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
7803
001
Аудан (областық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7803
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
40716
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
40716
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
6851
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
6851
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер