О внесении изменений в решение маслихата района Шал акына от 3 февраля 2014 года № 25/1 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в районе Шал акына Северо-Казахстанской области"
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 29 августа 2014 года N 31/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 24 сентября 2014 года N 2945. Утратило силу решением маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2015 года N 44/4
Сноска. Утратило силу решением маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 23.12.2015 N 44/4 (вводится в действие с 01.01.2016).
В соответствии со статьей 21 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах", маслихат района Шал акына РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Шал акына от 3 февраля 2014 года № 25/1 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в районе Шал акына Северо-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2580 от 3 марта 2014 года, опубликовано от 14 марта 2014 года в районной газете "Бірінші сөз", 14 марта 2014 года в районной газете "Первое слово") следующие изменения:
абзац второй пункта 8 Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в районе Шал акына Северо-Казахстанской области (далее - Правила) дополнить подпунктами 14) и 15) следующего содержания:
"14) участники и инвалиды Великой Отечественной войны и лица приравненные по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам войны;
15) дети-инвалиды до 18 лет."
приложения 1 и 2 Правил изложить в новой редакции согласно приложений 1 и 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
XXХІ сессии маслихата
района Шал акына
Северо-Казахстанской области
С. Руткаускас
Секретарь маслихата
района Шал акына
Северо-Казахстанской области
Н. Дятлов
"СОГЛАСОВАНО"
аким
Северо-Казахстанской области
29 августа 2014 года
Е. Султанов
Приложение 1
к решению маслихата
района Шал акына
от 29 августа 2014 года № 31/1
Приложение 1
к Правилам оказания социальной помощи,
установления размеров и определения
перечня отдельных категорий
нуждающихся граждан
Перечень
памятных дат и праздничных дней для оказания социальной помощи, кратность и размер оказания социальной помощи
№ п/п
Памятные даты и праздничные дни
Категория граждан
Размер и кратность социальной помощи, (месячный расчетный показатель)
1
15 февраля - День вывода войск с территории Афганистана
Военнослужащие Советской Армии, Военно-Морского флота, Комитета государственной безопасности, лица рядового и начальствующего состава Министерства внутренних дел бывшего Союза ССР (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза ССР принимали участие в боевых действиях на территории других государств; военнообязанные, призывавшиеся на учебные сборы и направлявшиеся в Афганистан в период ведения боевых действий; военнослужащие автомобильных батальонов, направлявшиеся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий; военнослужащие летного состава, совершавшие вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза ССР; рабочие и служащие, обслуживающие советский воинский контингент в Афганистане, получившие ранения, контузии или увечья, либо награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий.
15 МРП, единовременно 1 раз в год
Военнослужащие, ставшие инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученные при защите бывшего Союза ССР, при исполнении иных обязанностей воинской службы в другие периоды или вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте, а также при прохождении военной службы в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия.
15 МРП, единовременно 1 раз в год
Рабочие и служащие соответствующих категорий, обслуживавшие действующие воинские контингенты других странах и ставшие инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья либо заболевания, полученных в период ведения боевых действий.
15 МРП, единовременно 1 раз в год
Семьи военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия.
15 МРП, единовременно 1 раз в год

"Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданында әлеуметтік көмек көрсету, мөлшерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларын бекіту туралы" Шал ақын ауданы мәслихатының 2014 жылғы 3 ақпандағы № 25/1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2014 жылғы 29 тамыздағы N 31/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 24 қыркүйекте N 2945 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы N 44/4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 23.12.2015 N 44/4 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 21-бабына сәйкес Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Солтүстік Қазақстан Шал ақын ауданында әлеуметтік көмек көрсету, мөлшерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларын бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2014 жылғы 3 ақпандағы № 25/1 шешіміне (2014 жылдың 3 наурызында № 2580 нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізімінде тіркелген, 2014 жылдың 14 наурызында аудандық "Бірінші сөз" газетінде, 2014 жылдың 14 наурызында аудандық "Первое слово" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1. Әлеуметтік көмек көрсету, мөлшерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларының (әрі қарай - Қағида) 8-тармағының екінші абзацы келесі мазмұндағы 14) және 15)-тармақшаларымен толықтырылсын:
"14) Ұлы Отан Соғысына қатысушылар мен мүгедектер және жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғыс қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғалар;
15) 18 жасқа дейінгі мүгедек балалар."
Қағиданың 1 және 2-қосымшасы осы шешімге 1 және 2-қосымша ретінде жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім бірінші ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енеді.
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы
мәслихатының
ХХХІ сессиясының төрағасы
С. Руткаускас
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы
мәслихатының хатшысы
Н. Дятлов
"КЕЛІСІЛДІ"
Солтүстік Қазақстан
облысының әкімі
2014 жылғы 29 тамыз
Е. Сұлтанов
Шал ақын ауданы мәслихатының
2014 жылғы 29 тамыздағы
№ 31/1 шешіміне
1-қосымша
Әлеуметтік көмек көрсетудің,
оның мөлшерлерін белгілеудің
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының тізбесін
айқындаудың қағидаларына
1-қосымша
Әлеуметтік көмек көрсету үшін атаулы күндер мен мереке күндерінің, сондай-ақ әлеуметтік көмек көрсетудің еселігінің
Тізбесі
№ т/т
Естелік даталар мен мерекелік күндер
Азаматтардың санаттары
Әлеуметтік көмек бөлгіштігі мен көлемі, (Айлық Есептік Көрсеткіш)
1
15 ақпан - Ауғанстан аумағынан бұрыңғы КСРО әскерін шығару күні
Совет Армиясының, Әскери-Теңіз флотының, Мемлекеттік қауіпсіздік қызметінің әскери қызметкерлері, басқа мемлекеттер аумағында жауынгерлік іс-қимылдарда қатысқан бұрыңғы ССР Одағы (әскери мамандар мен кеңесшілерді қосқанда) ішкі істер Министрлігі құрамының басшысы мен қатардағы тұлғалар; жауынгерлік іс-қимылдар жүргізу кезіндегі Ауғанстанға бағытталған және оқу жиылымдарына шақырылған әскери міндеттілер; жауынгерлік іс-қимылдар жүргізу кезіндегі бұл елге жүктерді жеткізуге Ауғанстанға бағытталған әскери міндетті автокөлік батальондары; бұрыңғы ССР Одағы аумағынан Ауғанстанға жауынгерлік іс-қимылдармен ұшқан әскери міндеттілердің ұшқыш құрамы; мертіккен немесе зақымданған, жараланған Ауғанстандағы совет әскери құрамына қызмет еткен жұмысшылар мен қызметкерлер немесе жауынгерлік іс-қимылдарды қамтуда қатысқаны үшін бұрыңғы ССР Одағы медаль және ордендарымен марапатталғандар.
15 АЕК, біржолғы, жылына 1 рет
Жауынгерлік іс-қимылдар жүрген Ауғанстанда немес басқа мемлекеттерде әскери қызметін өтеу кезіндегі фронтта болған аурулар салдарынан немесе қызметтік міндеттерін орындау кезінде, бұрыңғы ССР Одағын қорғау кезінде мертіккен, зақымданған, жаралану салдарынан мүгедек болған әскери қызметкерлер.
15 АЕК, біржолғы, жылына 1 рет
Жауынгерлік іс-қимылдар кезінде алған зақымдар, мертігу немесе аурулар салдарынан мүгедек болған басқа елдердегі әскери құрамдарындағы сәйкес санаттағы жұмысшылар мен қызметкерлер.
15 АЕК, біржолғы, жылына 1 рет
Жауынгерлік іс-қимылдар болған Ауғанстан немесе басқа мемлекеттерде жауынгерлік іс-қимылдар кезінде алған зақымдар, мертігу немесе аурулар салдарынан алған зақымдар, мертігу немесе аурулар салдарынан қаза болған (хабарсыз жоғалған) өлген әскери қызметшілердің отбасылары
15 АЕК, біржолғы, жылына 1 рет

Рабочие и служащие, направлявшиеся на работу в Афганистан в период с 1 декабря 1979 года по декабрь 1989 года и в другие страны, в которых велись боевые действия.
Рабочие и служащие Комитета государственной безопасности бывшего Союза ССР, временно находившихся на территории Афганистана и не входившие в состав ограниченного контингента советских войск.
15 МРП, единовременно 1 раз в год
2
8 марта - "Международный женский день"
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алка", "Күміс алка", орденами "Материнская Слава" I и II степени или ранее получивших звание "Мать-Героиня".
5 МРП, единовременно 1 раз в год
3
26 апреля - "День памяти аварии на Чернобыльской атомной электростанции"
Лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986 - 1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях.
15 МРП, единовременно 1 раз в год
Лица, ставшие инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, испытания ядерного оружия, и их дети, инвалидность которых генетически связана с радиационным облучением одного из родителей.
15 МРП, единовременно 1 раз в год
Семьи лиц, погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения.
15 МРП, единовременно 1 раз в год
Семьи умерших вследствие лучевой болезни или умерших инвалидов, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний.
15 МРП, единовременно 1 раз в год
Лица из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988 - 1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии.
15 МРП, единовременно 1 раз в год
4
9 мая - День Победы в Великой Отечественной войне
Участники и инвалиды Великой Отечественной войны.
50 МРП, 1 раз в год (за исключением 9 мая 2015 года)
Военнослужащие, а также лица начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, проходившие в период Великой Отечественной войны службу в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 г. в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии.
5 МРП единовременно 1 раз в год
Лица вольнонаемного состава Советской Армии, Военно-Морского Флота, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, занимавшие штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период Великой Отечественной войны, либо находившиеся в соответствующие периоды в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 г. в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии.
5 МРП единовременно 1 раз в год
Лица, которые в период Великой Отечественной войны находились в составе частей, штабов и учреждений, входивших в состав действующей армии и флота в качестве сыновей (воспитанников) полков и юнг.
5 МРП единовременно 1 раз в год
Лица, принимавшие участие в боевых действиях против фашистской Германии и ее союзников в годы второй мировой войны на территории зарубежных стран в составе партизанских отрядов, подпольных групп и других антифашистских формирований.
5 МРП единовременно 1 раз в год
Работники спецформирований Народного комиссариата путей сообщения, Народного комиссариата связи, плавающего состава промысловых и транспортных судов и летно-подъемного состава авиации, Народного комиссариата рыбной промышленности бывшего Союза ССР, Морского и речного флота, летно-подъемного состава Главсевморпути, переведенные в период Великой Отечественной войны на положение военнослужащих и выполнявшие задачи в интересах действующей армии и флота в пределах тыловых границ действующих фронтов, оперативных зон флотов, а также члены экипажей судов транспортного флота, интернированных в начале Великой Отечественной войны в портах других государств.
5 МРП единовременно 1 раз в год
Граждане, работающие в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденные медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда".
10 МРП единовременно 1 раз в год
Бывшие несовершеннолетние узники концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны.
10 МРП единовременно 1 раз в год
Лица начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, ставшие инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей, либо вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте или выполнением служебных обязанностей в государствах, где велись боевые действия.
5 МРП единовременно 1 раз в год

Жауынгерлік іс-қимылдар кезінде басқа қалаларда және 1979 жылдың 1 желтоқсанынан 1989 жылдың желтоқсанына дейін Ауғанстанға жұмысқа жіберілген жұмысшылар мен қызметшілер.
15 АЕК, біржолғы, жылына 1 рет
Совет әскерінің шектелген құрамына кірмейтін және Ауғанстан аумағында уақытша болған бұрыңғы ССР Одағы Мемлекеттік қауіпсіздік комитетінің жұмысшылары мен қызметшілері.
15 АЕК, біржолғы, жылына 1 рет
2
8 наурыз - "Халықаралық әйелдер күні"
Көп балалы аналар, "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен, I және II дәрежелі "Ана Даңқы" орденімен марапатталғандар немесе бұдан бұрын "Батыр-Ана" атағын алғандар.
5 АЕК, біржолғы, жылына 1 рет
3
26 сәуір - "Чернобыль атомдық электростансасындағы апатты еске алу күн"
1986 - 1987 жылдары Чернобыль атомдық электростансасындағы зардаптары салдарын жоюға, басқа азаматтық немесе әскери тағайындалған апаттар мен радиациялық зардаптарға, сонымен қатар ядролық зерттеулер мен оқуларға қатысқан тұлғалар.
15 АЕК біржолғы жылына 1 рет
Чернобыль атомдық электростансасындағы апатының және басқа азаматтық немесе әскери тағайындалған апаттар мен радиациялық зардаптар, ядролық қару зерттеуі және олардың балалары ата-ананың біреуі радиациялық сәулеге байланысты мүгедек болған тұлғалар.
15 АЕК біржолғы жылына 1 рет
Чернобыль атомдық электростансасындағы апатын және басқа азаматтық немесе әскери тағайындалған апаттар мен радиациялық зардаптарын жою салдарынан қайтқан тұлғалардың отбасылары.
15 АЕК біржолғы жылына 1 рет
Чернобыль атомдық электростансасындағы апатының және басқа азаматтық немесе әскери тағайындалған апаттар мен радиациялық зардаптардың ықпалына байланысты белгіленген тізімде қаза болған азаматтар, сонымен қатар сәулелердің салдарынан ауру болып және мүгедек болып қаза болғандардың отбасылары.
15 АЕК біржолғы жылына 1 рет
1988 - 1989 жылдары Чернобыль атомдық электростансасындағы зардаптары салдарын жоюға қатысқан, Қазақстан Республикасына мүлкін алу және жер аудару зоналарынан көшірілген (өздігінен кеткен), көшіру күні ішіндегі жағдайда болған балаларын қосқанда тұлғалар
15 АЕК біржолғы жылына 1 рет
4
9 мамыр - Ұлы Отан соғысының Жеңіс Күні
Ұлы Отан соғысы қатысушылары мен мүгедектері
50 АЕК, жылына бір рет (2015 ж 9 мамырынан басқа)
Қолданыстағы әскердің құрамындағы әскери қызметшілерге белгіленген жәрдемақы тағайындауға сіңірген еңбегіне 1998 жылдың 1 қаңтарына дейін саналатын қалаларды қорғауға қатысқан Ұлы Отан соғысы кезінде бұрыңғы ССР Одағы мемлекеттік қауіпсіздігін және ішкі істер қатарындағы басшы тұлғалар және әскери қызметкерлер.
5 АЕК, Біржолғы жылына бір рет
Қолданыстағы әскердің құрамындағы әскери қызметшілерге белгіленген жәрдемақы тағайындауға сіңірген еңбегіне 1998 жылдың 1 қаңтарына дейін саналатын қалаларды қорғауға қатысқан Ұлы Отан соғысы кезінде қолданыстағы әскер құрамына кіретін, штабтар, әскери бөлімдерде штаттық лауазымдағылар, бұрыңғы ССР Одағы мемлекеттік қауіпсіздігін және ішкі істер органдары мен әскер, Әскери-Теңіз Флоты, Совет Армиясының құрамындағы еркін жалдамалы тұлғалар.
5 АЕК, Біржолғы жылына бір рет
Ұлы Отан соғысы кезінде полк баласы (тәрбиеленуші) юнга ретінде флот және армия құрамына кіретін штабтар мен мекемелер құрамына кірген тұлғалар
5 АЕК, Біржолғы жылына бір рет
Фашистке қарсы және басқа астыртын партизандар отряды құрамындағы фашистік Германия және оның одақтастарына қарсы екінші дүниежүзілік соғыс кезінде шет елдік елдерде жауынгерлік іс-қимылдарға қатысқан тұлғалар.
5 АЕК, Біржолғы жылына бір рет
Басқа мемлекеттер порттарында Ұлы Отан соғысы басында құрылған су флоты экипажы мүшелері, Ұлы Отан соғысы кезінде ағымдағы фронттар шекарасында тапсырмаларды орындау және әскери қызметші ретіндегі, бұрыңғы КСР Одағы балық өнеркәсібінің халық коммисариаты, ұшу авиация және көлік және кәсіпшілік құрамдағы байланысты Халық комиссариаты, хабарлау жолындағы Халық комиссариаты арнайы құрылған жұмысшылар.
5 АЕК, Біржолғы жылына бір рет
Қаланың ұйымдары мен мекемелерінде Ленинград қаласында блокада кезеңінде жұмыс істеген және "Ленинградты қорғағаны үшін" медельмен және "Блокадтық ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған азаматтар
10 АЕК, Біржолғы жылына бір рет
Екінші дүние жүзілік соғыс кезінде фашистер мен оның одақтастарымен құрылған концлагерь, гетто мен мәжбүрлеу орындарының кәмілетке толмаған бұрыңғы тұтқындар.
10 АЕК, Біржолғы жылына бір рет
Бұрыңғы КСР Одағының мемлекеттік қауіпсіздік және ішкі істер органдары құрамындағы қатардағы және басшы тұлғалалар, жауынгерлік іс-шаралар болған фронтта мемлекеттегі қызметтік міндеттерді орындау немесе фронтта болуына байланысты немесе қызметін атқару кезінде мертігу, зақым алу және жаралану салдарынган мүгедек болғандар.
5 АЕК, Біржолғы жылына бір рет

Лица из числа бойцов и командного состава истребительных батальонов, взводов и отрядов защиты народа, действовавших в период с 1 января 1944 года по 31 декабря 1951 года на территории Украинской ССР, Белорусской ССР, Литовской ССР, Латвийской ССР, Эстонской ССР, ставшие инвалидами вследствие ранения, контузии или увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей в этих батальонах, взводах, отрядах.
5 МРП единовременно 1 раз в год
Семьи погибших в Великую Отечественную войну лиц из числа личного состава групп самозащиты объектовых и аварийных команд местной противовоздушной обороны, семьи погибших работников госпиталей и больниц города Ленинграда.
5 МРП единовременно 1 раз в год
Жены (мужья) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также жены (мужья) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак.
10 МРП единовременно 1 раз в год
Лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны.
10 МРП, 1 раз в год (за исключением 9 мая 2015 года)
Участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лица, их сопровождающего, на поездку в страны Содружества Независимых Государств, к местам захоронений погибших воинов.
100 % стоимости проезда на участника и инвалида ВОВ и лица его сопровождающего человека (9 мая 2015 года).
5
7 мая - "День защитника Отечества"
Семьи военнослужащих, лиц начальствующего и рядового состава, призванных на сборы военнообязанных Министерства обороны, органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, погибших (умерших) во время выполнения задач по охране общественного порядка при чрезвычайных обстоятельствах, связанных с антиобщественными проявлениями.
5 МРП единовременно 1 раз в год
Семьи военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время.
5 МРП единовременно 1 раз в год
6
31 мая - "День памяти жертв политических репрессий"
Лица, непосредственно подвергавшиеся политическим репрессиям на территории бывшего Союза ССР и в настоящее время являющихся гражданами Республики Казахстан.
15 МРП единовременно 1 раз в год
7
30 августа - "День Конституции Республики Казахстан"
Лица, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан, пенсионеры, имеющие статус персонального пенсионера областного значения, почетные граждане области, города (района).
10 МРП единовременно 1 раз в год
Приложение 2
к решению маслихата
района Шал акына
от 29 августа 2014 года № 31/1
Приложение 2
к Правилам оказания социальной помощи,
установления размеров и определения
перечня отдельных категорий
нуждающихся граждан
Перечень категорий получателей, предельные размеры социальной помощи, сроки обращения за социальной помощью при наступлении трудной жизненной ситуации вследствие стихийного бедствия или пожара
№ п/п
Категория получателей социальной помощи
Предельный размер социальной помощи
Сроки обращения за социальной помощью
1
Сиротство;
отсутствие родительского попечения;
безнадзорность несовершеннолетних в том числе девиантное поведение;
ограничение возможностей раннего психофизического развития детей от рождения до трех лет;
стойкие нарушения функций организма, обусловленные физическими и (или) умственными возможностями;
ограничение жизнедеятельности вследствие социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих;
неспособность к самообслуживанию в связи с преклонным возрастом, вследствие перенесенной болезни и (или) инвалидности;
жестокое обращение, приведшее к социальной дезадаптации и социальной депривации;
бездомность (лица без определенного места жительства);
освобождение из мест лишения свободы;
нахождение на учете службы пробации уголовно-исполнительной инспекции;
нахождение несовершеннолетних в организациях образования с особым режимом содержания.
Не более 10 месячных расчетных показателей
Не позднее 6 месяцев со дня наступления трудной жизненной ситуации
2
Граждане, пострадавшие вследствие стихийного бедствия или пожара, дети- инвалиды), проживающие на территории района Шал акына со среднедушевым доходом, не превышающим 1,5 прожиточного минимума.
60 месячных расчетных показателей
Не позднее 6 месяцев со дня наступления трудной жизненной ситуации
3
Малообеспеченные семьи, со среднедушевым доходом, не превышающим установленного порога для обучения детей в органах высшего профессионального образования, на очной форме обучения расположенных на территории Республики Казахстан, имеющие совокупный доход семьи не ниже 1 прожиточного минимума.
Стоимость обучения на соответствующий учебный год
Не позднее 6 месяцев со дня наступления трудной жизненной ситуации
4
Гражданам, проживающим на территории района Шал акына Северо-Казахстанской области и имеющие социально-значимое заболевание (больные активной формой туберкулеза, гемодиализ)
5 месячных расчетных показателей
Не позднее 6 месяцев со дня наступления трудной жизненной ситуации

1944 жылдың 1 қаңтарынан 1951 жылдың 31 желтоқсаны аралығында Украин КСР, Белорус КСР, Литва КСР, Латвия КСР, Эстон КСР аумағында халықты қорғау жауынгерлері және атқыштар батальоны, взводы мен отрядтарында соғыс жүргізген, осы батальондардың, взводтар мен отрядтардың қызметін атқару кезінде мүгедек болған, зақым алған, контузия алған тұлғалар.
5 АЕК, Біржолғы жылына бір рет
Ұлы Отан соғысында жергілікті әуеге қарсы қорғаныстың апаттық командасы мен нысандардың қорғаныс тобының жеке құрамында қаза болғандардың отбасылары, Ленинград қаласының госпиталі мен ауруханаларының қаза болған жұмысшыларының отбасылары.
5 АЕК, Біржолғы жылына бір рет
"Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен, "Қоршаудағы Ленинградтың тұрғыны" белгісімен марапатталған, жалпы аурулардың, еңбек зақымдарының және басқа да себептердің (құқыққа қарсыдан басқа) нәтижесінде мүгедек болып танылғандар, қаза болған соғыс мүгедектері мен оларға теңестірілген адамдардың басқа некеге тұрмаған әйелдері (күйеулері), сонымен қатар қаза болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың әйелдері (күйеулері)
10 АЕК, Біржолғы жылына бір рет
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы ерен еңбегі мен жақсы әскери қызметі үшін бұрынғы КСРО ордендерімен және медальдармен марапатталған тұлғалар
10 АЕК, Біржолғы жылына бір рет (2015 ж 9 мамырдан басқа)
Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушыларына және оларды шығарып салушыларға, қайтқан жауынгерлер жерленген жерлерге Тәуелсіз Мемлекеттер Достатығы елдеріне баруға әр адамға көрсеткіші көлемінде шығыстар төлену.
ҰОС қатысушысы мен мүгедегінің және оны алып жүрген тұлғаның жол жүру құнының 100 % (2015 жылғы 9 мамыр)
5
7 мамыр - "Отан қорғаушылар күні"
Қоғамға қарсы әрекеттерге байланысты төтенше жағдайлар кезінде қоғамдық тәртіпті қорғау жөніндегі тапсырмаларды орындау кезінде қаза (қайтыс) болған, Қорғаныс министрлігінің, бұрынғы КСРО ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының әскери міндетіне шақырылған әскери қызметшілердің, басшылық және қатардағы құрамдағылардың отбасылары
5 АЕК, Біржолғы жылына бір рет
Бейбіт уақытта әскери қызметін өтеп жүргенде қаза (қайтыс) болған әскери қызметшілердің отбасылары
5 АЕК, Біржолғы жылына бір рет
6
31 мамыр - "Саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күні"
Бұрынғы КСРО аумағында саяси қуғын-сүргінге тап болған және қазіргі уақытта Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын адамдар
15 АЕК, Біржолғы жылына бір рет
7
30 тамыз - "Қазақстан Республикасының Конституциясы күні"
Қазақстан Республикасының ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған тұлғалар, облыстық маңыздағы дербес зейнеткер дәрежесіндегі зейнеткерлер, облыстың, қаланың (ауданның) құрметті азаматтары
10 АЕК, Біржолғы жылына бір рет
Шал ақын ауданы
мәслихатының
2014 жылғы 29 тамыздағы
№ 31/1 шешіміне
2-қосымша
Әлеуметтік көмек көрсетудің,
оның мөлшерлерін белгілеудің
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының тізбесін
айқындаудың қағидаларына
2-қосымша
Табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан қиын өмір жағдайы туындауғанда әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының
Тізбегі
№ р/н
Әлеуметтік көмекті алушылар санаты
Әлеуметтік көмектің шекті көлемі
Әлеуметтік көмекке жүгіну мерзімі
1
Жетімдер;
ата-ана қамқоршылығынан айырылғандар;
қараусыз кәмелет жасына толмағандар, оның ішінде девианттық мінез-құлығы барлар;
туғаннан үш жасқа дейін ерте психофизикалық дамуының мүмкіндігі шектеулі балалар;
әлеуметтік мәні бар ауру және қоршаған орта үшін қауіпті аурулар салдарынан тіршілік әрекетінің шектеулі тұлғалар;
жасы ұлғайған шақтыққа, ауырған ауру салдарына және (немесе) мүгедектікке байланысты өзіне қызмет көрсете алмайтын тіршілік әрекеті шектелген тұлғалар;
әлеуметтік дезадаптация және әлеуметтік депривацияға әкелген қатал ұстаудан азап шеккен тұлғалар;
баспанасыздар (тұрақты тұратын баспанасыз тұлға);
бас бостандығын айыратын жерден босатылған тұлғалар;
қылмыстық-атқару инспекциясының пробация есебі қызметінде тұрған
10 айлық есептік көрсеткіштен көп емес
Қиын өмір жағдайы туған күннен 6 айдан кеш емес
2
Шал ақын аумағында тұратын Төтенше жағдайға ұшырап, зардап шеккен отбасыларға, (мүгедек балалар), орташа кіріспен 1,5 ең төменгі күн көріс мөлшері
60 айлық есептік көрсеткіш
Қиын өмір жағдайы туған күннен 6 айдан кеш емес
3
Қазақстан Республикасының аймағында ең төменгі күн көріс мөлшері 1 азқамтылған отбастары, орташа табысты, және де балаларын жоғары білім алуға мүмкіншілігі жоқ, табыс жиынтығы күнкөріс деңгей шегінен төмен азаматтар.
Оқу жылына сәйкес оқу төлем ақысы
Қиын өмір жағдайы туған күннен 6 айдан кеш емес
4
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының аумағында тұратын әлеуметтік маңызды ауруы бар (белсенді туберкулез ауруы гемодиализ) азаматтар
5 айлық есептік көрсеткіш
Қиын өмір жағдайы туған күннен 6 айдан кеш емес