О районном бюджете на 2015-2017 годы
Решение Индерского районного маслихата Атырауской области от 24 декабря 2014 года № 248-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 16 января 2015 года № 3087
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2015-2017 годы, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 260 191 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 648 167 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 10 602 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 379 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 598 043 тысяч тенге;
2) затраты – 5 308 047 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45 187 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 35 090 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10 082 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 35 090 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -  93 043 тысяч тенге:
поступление займов – 35 090 тысяч тенге;
погашение займов – 10 082 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 47 871 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Индерского районного маслихата Атырауской области от 26.03.2015 № 254-V; 22.06.2015 № 287-V; от 16.09.2015 № 297-V; от 25.11.2015 № 310-V (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Утвердить на 2015 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в районный бюджет в следующих объемах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100%;
по социальному налогу – 50%.
3. Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляются:
по коду "Социальный налог" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд.
по коду "Бензин (за исключением авиационного) собственного производства, реализуемый производителями оптом" - задолженность по сбору с бензина, ранее поступавшему в Дорожный фонд;
по коду "Дизельное топливо собственного производства, реализуемое производителями оптом" - задолженность по сбору с дизельного топлива, ранее поступавшему в Дорожный фонд.

2015 -2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 248-V шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 16 қаңтарда № 3087 болып тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігі ұсынған 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет жобасын қарап, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 260 191 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 648 167 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 602 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 379 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 4 598 043 мың теңге;
2) шығындар – 5 308 047 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 45 187 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 35 090 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 10 082 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 35 090 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 93 043 мың теңге:
қарыздар түсімі – 35 090 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 082 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 47 871 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 26.03.2015 № 254-V; 22.06.2015 № 287-V;  16.09.2015 № 297-V; 25.11.2015 № 310-V шешімдерімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудан бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2015 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100%;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100%;
әлеуметтік салық – 50%.
3. Тиісті бюджеттің кірісіне:
бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Әлеуметтік салық" коды бойынша - бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа, Міндетті медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар жөніндегі берешек, сондай-ақ автомобиль жолдарын пайдаланушылардың Жол қорына түсіп келген аударымдары;
"Өндірушілер көтерме саудада өткізетін, өзі өндіретін бензин (авиациялық бензинді қоспағанда)" коды бойынша – бұрын Жол қорына түсіп келген бензиннен алынатын алым бойынша берешек;
"Өндірушілер көтерме саудада өткізетін, өзі өндіретін дизель отыны" коды бойынша - бұрын Жол қорына түсіп келген дизель отынынан алынатын алым бойынша берешек есептелетін болып белгіленсін.

4. Отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
5. Установить на 2015 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет, в сумме – 1 785 266 тысяч тенге.
6. Установить:
выплату с 1 января 2015 года ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в размере 10 процентов;
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Индерского районного маслихата Атырауской области от 26.03.2015 № 254-V (вводится в действие с 01.01.2015).
7. Учесть, что объем текущих трансфертов и целевых трансфертов на развитие выделенной из республиканского и местного бюджета на 2015 год согласно приложению 6:
145 353 тысяч тенге – на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;
0 тысяч тенге – на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
141 729 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
50 922 тысяч тенге - на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
1 000 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
2 927 тысяч тенге - на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
3 385 тысяч тенге - на оказание социальной защиты и помощи населению;
9 721 тысяч тенге – на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
3 242 тысяч тенге - на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса";
1 123 тысяч тенге на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Индерского районного маслихата Атырауской области от 26.03.2015 № 254-V; от 25.11.2015 № 310-V (вводится в действие с 01.01.2015).

4. Жұмыс берушiлер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктiлiгi мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорынан төленiп келген жәрдемақы сомаларының көрсетілген қорға аударымдардың есептелген сомасынан асып түсуi нәтижесiнде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған терiс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегiнде әлеуметтiк салық төлеу есебiне жатқызылады.
5. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемдері 2015 жылға – 1 785 266 мың теңге сомасында белгіленсін.
6. Мыналар:
2015 жылғы 1 қаңтардан бастап, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемеақы төлеу;
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 26.03.2015 № 254-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2015 жылға арналған республикалық және жергілікті бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттерінің көлемі 6-қосымшаға сәйкес:
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 145 353 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге төленетін еңбекақы деңгейін арттыруға – 0 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 141 729 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға – 50 922 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек – 1 000 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 2 927 мың теңге;
халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге – 3 385 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге – 9 721 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 3 242 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға - 1 123 мың теңге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 26.03.2015 № 254-V; 25.11.2015 № 310-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).

8. Учесть, что в районном бюджете в рамках "Дорожной карты занятости 2020" на 2015 год предусмотрены - 4 093 тысяч тенге целевые текущие трансферты на капитальный ремонт объектов образования.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Индерского районного маслихата Атырауской области от 26.03.2015 № 254-V; 22.06.2015 № 287-V (вводится в действие с 01.01.2015).
9. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год за счет трансфертов из республиканского бюджета предусмотрены бюджетные кредиты в сумме – 32 703 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов;
15 тысяч тенге – на обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета;
10 082 тысяч тенге – на погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением Индерского районного маслихата Атырауской области от 25.11.2015 № 310-V (вводится в действие с 01.01.2015).
10. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты в следующих объемах:
5 662 тысяч тенге – на приобретение автотранспорта перевоза детей;
26 038 тысяч тенге - на обеспечение горячим питанием учащихся детей из малообеспеченных семей и детей с 1 по 4 классы;
2 318 тысяч тенге – на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям;
2 255 тысяч тенге – на возмещение коммунальных расходов участников и инвалидов Великой Отечественной войны, вдовам воинов погибших в Великой Отечественной войне и участникам войны в Афганистане и семьям погибших;
200 тысяч тенге – на материальную помощь участникам Великой Отечественной войны в связи с празднованием 70-летия Победы Великой Отечественной войны;
280 тысяч тенге – на материальную помощь лицам награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную войнскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
1 100 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документаций на ограждение мест твердых бытовых отходов в сельских населенных пунктах;
199 570 тысяч тенге - на приобретение спецтехники и оборудования для жилищно-коммунального хозяйства;
35 070 тысяч тенге - на капитальный ремонт административного здания;
1 389 507 тысяч тенге - на капитальный ремонт автомобильных дорог.
3 329 тысяч тенге – на организацию летнего отдыха учащихся районным отделом образования;
8 614 тысяч тенге - на организацию водоснабжения населенных пунктов Индерского района.

8. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте "Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" шеңберінде білім беру объектілерін күрделі жөндеуге – 4 093 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 26.03.2015 № 254-V; 22.06.2015 № 287-V шешімдерімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 32 703 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер беру көзделгенi ескерiлсiн;
жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету - 15 мың теңге;
жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу- 10 082 мың теңге.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 25.11.2015 № 310-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте төмендегідей көлемдерде:
балаларды тасымалдау үшін автокөлік сатып алу үшін – 5 662 мың теңге;
аз қамтылған отбасылардың оқушы балаларын және 1 мен 4 сыныптардағы балаларды ыстық тамақпен қамтамасыз етуге – 26 038 мың теңге;
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға - 2 318 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысында қаза тапқан жауынгерлердің жесірлеріне және Ауғаныстандағы ұрыс қимылдарға қатысушыларға, қаза тапқандардың отбасыларына коммуналдық шығындарын өтеуге – 2 255 мың теңге;
Ұлы Отан соғысы Жеңісінің 70 жылдығын тойлауға байланысты Ұлы Отан соғысына қатысушыларға материалдық көмекке – 200 мың теңге;
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған тұлғаларға материалдық көмекке – 280 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі қатты тұрмыстық қалдықтарды төгетін орындарды қоршауға жобалық-сметалық құжаттама жасақтауға – 1 100 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа арнаулы техникалар және жабдықтар сатып алуға – 199 570 мың теңге;
әкімшілік ғимаратын күрделі жөндеуге – 35 070 мың теңге;
автокөлік жолдарын күрделі жөндеуге – 1 389 507 мың теңге жергілікті бюджет есебінен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
аудандық білім беру бөлімінің оқушылардың жазғы демалысын ұйымдастыруға – 3 329 мың теңге;
Индер ауданындағы елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға – 8 614 мың теңге.

Сноска. Пункт 10 с изменениями и дополнениями, внесенными решениями Индерского районного маслихата Атырауской области от 26.03.2015 № 254-V; 22.06.2015 № 287-V; от 25.11.2015 № 310-V(вводится в действие с 01.01.2015).
11. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые трансферты на развитие в следующих объемах:
299 457 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
68 651 тысяч тенге – на развитие теплоэнергетической системы;
317 246 тысяч тенге – на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
40 260 тысяч тенге – на строительство общественно-культурного центра в поселке Индербор;
25 684 тысяч тенге – на приобретение и доставке учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района;
5 699 тысяч тенге - на систему электронного обучения "e-learning"";
6 555 тысяч тенге – на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению";
2 243 тысяч тенге - фонд оплаты труда привликаемых медицинских работников, консультация и диагностика призывников для прохождения медицинской комиссии";
884 тысяч тенге – на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения";
6 341 тысяч тенге - на строительство подводящих газопроводных линий, строительство автономной котельной и установка системы отопление детского лагеря "Жас-Оркен" в селе Елтай.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями Индерского районного маслихата Атырауской области от 26.03.2015 № 254-V; от 25.11.2015 № 310-V (вводится в действие с 01.01.2015).
12. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2015 год в сумме - 169 тысяч тенге;
4 386 тысяч тенге – трансферты органам местного самоуправления.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями Индерского районного маслихата Атырауской области от 26.03.2015 № 254-V; от 25.11.2015 № 310-V (вводится в действие с 01.01.2015).
12-1. 2 718 тысяч тенге – на услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда;
2 911 тысяч тенге – на услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства.
Сноска. Решение дополнено пунктом 12-1 в соответствии с решением Индерского районного маслихата Атырауской области от 16.09.2015 № 297-V (вводится в действие с 01.01.2015).

Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер мен толықтырулар енгізілді - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 26.03.2015 № 254-V; 22.06.2015 № 287-V; 25.11.2015 № 310-V шешімдерімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте:
елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 299 457 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 68 651 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 317 246 мың теңге;
ауданның мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге – 25 684 мың теңге;
"e-learning" электрондық оқыту жүйесіне – 5 699 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге – 6 555 мың теңге;
әскерге шақыру кезінде шақырушыларды дәрігерлік комиссиядан өткізу үшін кеңес беру және диагностика жасау мақсатында жұмысқа тартылған дәрігерлердің еңбек ақы қорына – 2 243 мың теңге;
алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеуге – 884 мың теңге;
Елтай ауылында орналасқан "Жас-Өркен" балалар лагеріне газ желілерін тарту, дербес жылу қазандығын салу және газ жүйелерін жүргізуге – 6 341 мың теңге;
Индербор кентінде мәдени-көпшілік орталығы құрылысын салуға – 40 260 мың теңге жергілікті бюджет есебінен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 26.03.2015 № 254-V; 25.11.2015 № 310-V шешімдерімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2015 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві – 169 мың теңге;
жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер" - 4 386 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 25.11.2015 № 310-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
12-1. Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтеріне – 2 718 мың теңге;
жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтеріне – 2 911 мың теңге.
Ескерту. Шешім 12-1 тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 16.09.2015 № 297-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).

13. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год согласно приложению 4.
14. Утвердить объем финансирования бюджетных программ на 2015 год аппаратов акимов поселка, сельских округов согласно приложению 7 и выделенный объем из средств местного бюджета на 2015 год в рамках государственной программы Республики Казахстан по образованию на 2010-2015 годы на укрепление материально-технической базы в учреждениях образования на 2015 год согласно приложению 5.

13. 2015 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвертрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4-қосымшағасәйкес бекітілсін.
14. Кенттiк, ауылдық округтер әкiмдерi аппараттарының 2015 жылға арналған бюджеттiк бағдарламаларын қаржыландыру мөлшерi 7-қосымшаға және Қазақстан Республикасында білім берудің 2010-2015 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру мақсатында 2015 жылға жергілікті бюджеттің білім беру ұйымдарын материалдық-техникалық базасын нығайтуға бағытталған қаражат мөлшері 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

15. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам развития экономики, бюджета, финансов, малого и среднего предпринимательства, сельского хозяйства, экологии (А. Умиткалиев).
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель очередной
ХХVІІІ сессии районного
маслихата                                  О. Дилмукашева
Секретарь районного маслихата              Б. Сапаров
Приложение 1 к решению
248-V очередной ХXVІІІ
сессии районного маслихата

15. Осы шешімнің атқарылуына бақылау жасау аудандық мәслихаттың экономикалық даму, бюджет, қаржы, шағын және орта кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы, экология мәселелері жөніндегі тұрақты комиссияға жүктелсін (А. Үмітқалиев).
16. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезекті
ХХVІІІ сессиясының төрағасы                О. Ділмұқашева
Аудандық мәслихат хатшысы                  Б. Сапаров
Аудандық мәслихаттың

17 337
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
17 337
801
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
152 097
004
Программа занятости
70 617
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 040
007
Оказание жилищной помощи
1 325
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 142
010
Государственная адресная социальная помощь
3 753
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
14 464
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
36 907
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
8 775
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
249
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
9 825
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
26 83
801
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
775
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
775
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 908
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
1 908
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 041 608
1
Жилищное хозяйство
395 385
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
4 473
007
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, села, сельского округа
380
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
4 093
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
387 894
003
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
318 351
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
69 543
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
3 018
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда

17 337
003
Мұқтаж азаматтарға үйiнде әлеуметтiк көмек көрсету
17 337
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
152 097
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
70 617
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 040
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 325
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 142
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 753
011
Жергiлiктi өкілетті органдардың шешiмі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
14 464
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
36 907
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
8 775
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
249
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
9 825
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
26 83
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
775
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
775
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 908
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 908
7
Тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық
1 041 608
1
Тұрғын үй шаруашылығы
395 385
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
4 473
007
Аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
380
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
4 093
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
387 894
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
318 351
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
69 543
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3 018
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты
іске асыру жөніндегі қызметтер

Выделенный объем из средств местного бюджета на 2015 год в рамках реализации государственной программы Республики Казахстан по образованию на 2010-2015 годы на укрепление материально-технической базы в учреждениях образования
Администратор бюджетных программ
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Отдел образования района (города областного значения)
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций приобретение автотранспорта перевоза детей

Қазақстан Республикасында білім берудің 2010-2015 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру мақсатында 2015 жылға жергілікті бюджеттің білім беру ұйымдарын материалдық-техникалық базасын нығайтуға бағытталған қаражат мөлшері
Бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары бағдарламасы оқушыларды тасымалдауға автокөлік сатып алу

7 000
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
18 932
Всего
25 932
Приложение 6 к решению
248-V очередной ХXVІІІ
сессии районного маслихата
от 24 декабря 2014 года
Объем целевых текущих трансфертов и целевых трансфертов на развитие выделенный из республиканского и местного бюджета на 2015 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Целевые текущие трансферты
1 882 989
За счет республиканского бюджета
574 629
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования по программе "Балапан"
137 508
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
43 134
Государственная адресная социальная помощь
1 000
Государственные пособия на детей до 18 лет
2 927
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2 610
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
12 692
Повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих
11 122
Оплата труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов
363 636
За счет средств местного бюджета
1 308 360
Обеспечение горячим питанием учащихся детей из малообеспеченных семей и детей с 1 по 4 классы
75 938
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
2 581
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
18 862
Приобретение автотранспорта перевоза детей
7 000
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
8 140
Разработка проектно-сметной документаций на ограждение мест твердых бытовых отходов в сельских населенных пунктах
1 400
Приобретение спецтехники и оборудования для жилищно-коммунального хозяйства
107 000
Капитальные расходы государственных органов капитальный ремонт административного здания
35 070
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1 052 369
Целевые трансферты на развитие за счет средств местного бюджета
716 706
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

7 000
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
18 932
БАРЛЫҒЫ:
25 932
Аудандық мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
кезекті ХXVІІІ сессиясының
№ 248-V шешiмiне 6-қосымша
2015 жылға арналған республикалық және жергілікті бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттердің көлемі
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 882 989
Республикалық бюджет есебінен
574 629
Білім саласында балаларды мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамтамасыз ету жөніндегі "Балапан" бағдарламасын іске асыруға
137 508
Үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға
43 134
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 000
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
2 927
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
2 610
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге
12 692
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге төленетін еңбекақы деңгейін арттыруға
11 122
Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге
363 636
Жергілікті бюджет есебінен
1 308 360
Аз қамтылған отбасылардың оқушы балаларын және 1 мен 4 сыныптардағы балаларды ыстық тамақпен қамтамасыз етуге
75 938
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
2 581
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
18 862
Оқушыларды тасымалдауға автокөлік сатып алу
7 000
Жергiлiктi өкілетті органдардың шешiмі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
8 140
Ауылдық елді мекендердегі қатты тұрмыстық қалдықтарды төгетін орындарды қоршауға жобалық-сметалық құжаттама жасақтауға
1 400
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа арнаулы техникалар және жабдықтар сатып алуға
107 000
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары-әкімшілік ғимаратын күрделі жөндеуге
35 070
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 052 369
Нысаналы даму трансферттері
716 706
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға

323 018
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
36 182
Проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
317 246
Строительство общественно-культурного центра в поселке Индербор
40 260
Чистое бюджетное кредитование
32 703
Бюджетные кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов
32 703
Всего
2 632 398
Приложение 7 к решению
248-V очередной ХXVІІІ
сессии районного маслихата
от 24 декабря 2014 года
Объем финансирования бюджетных программ на 2015 год аппаратов акимов поселка, сельских округов
Сноска. Приложение 7 в редакции решения Индерского районного маслихата Атырауской области от 25.11.2015 № 310-V (вводится в действие с 01.01.2015).
(тысяч тенге)
Код программы
Наименование поселка, сельских округов
Наименование бюджетных программ
Поселок Индербор
Жарсуатский сельский округ
Боденевский сельский оруг
Коктогайский сельский округ

323 018
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
36 182
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
317 246
Индербор кентінде мәдени-көпшілік орталығы құрылысын салуға
40 260
Таза бюджеттік кредит беру
32 703
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер
32 703
Барлығы
2 632 398
Аудандық мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
кезекті ХXVІІІ сессиясының
№ 248-V шешiмiне 7-қосымша
Кенттiк, ауылдық округтер әкiмдерi аппараттарының 2015 жылға арналған бюджеттiк бағдарламаларын қаржыландыру мөлшерi
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 25.11.2015 № 310-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
(мың теңге)
Бағдарламалардың коды
Кенттiң, ауылдық округтердiң атауы
Бюджеттiк бағдарламалардың атауы
Индербор кенті
Жарсуат ауылдық округi
Бөдене ауылдық округi
Көктоғай ауылдық округi