О районном бюджете на 2015-2017 годы
Решение Макатского районного маслихата Атырауской области от 24 декабря 2014 года № 265-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 14 января 2015 года № 3080
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложение акимата района о бюджете района на 2015-2017 годы, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 12 и 3, в том числе 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 012 000 тысяч тенге;
налоговым поступлениям – 1 616 437 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 7 100 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 8 500 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 244 137 тысяч тенге;
2) затраты – 3 012 000 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – 5 946 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 5 946 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 5 946 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 86 279 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 86 279 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Макатского районного маслихата Атырауской области от 20.03.2015 № 282-V; от 24.06.2015 № 300-V; от 17.09.2015 № 313-V; от 25.11.2015 № 331-V (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Утвердить на 2015 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджет района в следующих объемах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100%;
по социальному налогу – 50%;
3. Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляются:
по коду "Социальный налог" классификации доходов единой бюджетной классификации – задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд.
по коду "Бензин (за исключением авиационного бензина) собственного производства, реализуемый производителями оптом"- задолженность по сбору с бензина, ранее поступавшему в Дорожный фонд;
по коду "Дизельное топливо собственного производства, реализуемое производителями оптом"-задолженность по сбору с дизельного топлива, ранее поступавшему в Дорожный фонд.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением Макатского районного маслихата Атырауской области от 20.03.2015 № 282-V (вводится в действие с 01.01.2015).

2015–2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 265-V шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 14 қаңтарда № 3080 болып тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігі ұсынған 2015–2017 жылдарға арналған аудандық бюджет жобасын қарап, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015 – 2017 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3 012 000 мың теңге;
салықтық түсімдер – 1 616 437 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 100 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 500 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 244 137 мың теңге.
2) шығындар – 3 012 000 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 5 946 мың теңге;
бюджеттік несиелер – 5 946 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге.
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 5 946 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану):
қарыздар түсімі – 86 279 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 86 279 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 20.03.2015 № 282-V; 24.06.2015 № 300-V; 17.09.2015 № 313-V; 25.11.2015 № 331-V шешімдерімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудан бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2015 жылға келесі көлемде бекітілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы - 100%;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы - 100%;
әлеуметтік салық бойынша - 50%.
3. Тиісті бюджеттің кірісіне:
бірыңғай бюджеттік сыныптаманың кірістер сыныптамасының "Әлеуметтік салық" коды бойынша – бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа, Міндетті медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар жөніндегі берешек, сондай-ақ автомобиль жолдарын пайдаланушылардың бұрын Жол қорына түсіп келген аударымдары;
"Өндірушілер көтерме саудада сататын өзі өндіретін бензин (авиациялық бензинді қоспағанда)" коды бойынша – бұрын Жол қорына түсіп келген бензиннен алынатын алым бойынша берешек;
"Өндірушілер көтерме саудада сататын өзі өндіретін дизель отыны" коды бойынша – бұрын Жол қорына түсіп келген дизель отынынан алынатын алым бойынша берешек есептелетін болып белгіленсін.

4. Установить на 2015 год объем субвенций, передаваемый из областного бюджета в районный бюджет, в сумме 134 256 тысяч тенге.
5. Установить:
выплату с 1 января 2015 года ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в размере 10 процентов;
с 1 июля 2015года оплату труда работникам государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в связи с внедрением новой модели системы оплаты труда.
6. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих объемах:
281 795 тысяч тенге - на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;
9 348 тысяч тенге - на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
187 638 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования (из них: 15 788 тысяч тенге - на доведение размера оплаты труда до уровня в соответствии с Новой моделью системы оплаты труда);
62 716 тысяч тенге - на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе (из них: 4 778 тысяч тенге - на доведение размера оплаты труда до уровня в соответствии с Новой моделью системы оплаты труда);
200 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
390 тысяч тенге - на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
2 427 тысяч тенге - на оказание социальной защиты и помощи населению;
2710 тысяч тенге - на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены бюджетные кредиты местным исполнительным органам на релизацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 5 946 тысяч тенге.
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2015 год целевые текущие трансферты из областного бюджета:
82 083 тысяч тенге - на обеспечение горячим питанием учащихся детей из малообеспеченных семей и детей с 1 по 4 классы;
1 680 тысяч тенге - на возмещение коммунальных расходов участников и инвалидов Великой Отечественной Войны, вдовам воинов погибших на Великой Отечественной Войне и участникам войны в Афганистане и семьям погибших;

4. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 2015 жылға 134 256 мың теңге сомасында белгіленсін.
5. Мыналар:
2015 жылғы 1 қаңтардан бастап, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемақы төлеу;
еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделінің енгізілуіне байланысты 2015 жылғы 1 шілдеден бастап, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу белгіленсін.
6. 2015 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардын жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жұйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге 281 795 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысынын деңгейін арттыруға 9348 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға 187 638 мың теңге (оның ішінде Еңбекақы жүйесінің жаңа моделінің деңгейіне сәйкес еңбекақы мөлшерін жеткізуге 15788 мың теңге);
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 62 716 мың теңге (оның ішінде Еңбекақы жүйесінің жаңа моделінің деңгейіне сәйкес еңбекақы мөлшерін жеткізуге – 4778 мың теңге);
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 200 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 390 мың теңге;
халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге 2427 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды откізуге 2710 мың теңге көзделгені ескерілсін.
7. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға - 5 946 мың теңге сомасында бюджеттік несие беру көзделгені ескерілсін.
8. 2015 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен:
аз қамтылған отбасылардың оқушы балаларын және 1 мен 4 сыныптардағы балаларды ыстық тамақпен қамтамасыз етуге – 82 083 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысында қаза тапқан жауынгерлердің жесірлеріне және Ауғанстандағы ұрыс қимылдарға қатысушыларға, қаза тапқандардың отбасыларына коммуналдық шығындарын өтеуге 1 680 мың теңге;

1 800 тысяч тенге - на материальную помощь участникам Великой Отечественной Войны в связи с празднованием 70-летия Великой Отечественной Войны;
140 тысяч тенге - на материальную помощь лицам награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную войнскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
20 000 тысяч тенге – на текущее содержание учреждений культуры;
329 345 тысяч тенге – на капитальный ремонт автомобильных дорог.
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2015 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
10 000 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
6 000 тысяч тенге – на развитие теплоэнергетической системы;
600 000 тысяч тенге – на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья;
100 000 тысяч тенге – на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;

Ұлы Отан соғысының 70 жылдығын тойлауға байланысты Ұлы Отан соғысында қатысушыларға материалдық көмекке 1 800 мың теңге;
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсізщ әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдарға материалдық көмек көрсетуге 140 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға 20 000 мың теңге;
автокөлік жолдарын күрделі жөндеуге 329 345 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін.
9. 2015 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен:
елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 10 000 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға 6 000 мың теңге;
тұрғын үй жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға 600 000 мың теңге;
инженерлік-коммунакциялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға 100 000 мың тенге;

9 360 тысяч тенге – на реконструкцию подъезных и внутрипоселковых дорог в населенных пунктах;
Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным решением Макатского районного маслихата Атырауской области от 20.03.2015 № 282-V (вводится в действие с 01.01.2015).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2015 год в сумме 32 323 тысяч тенге.
11. Утвердить финансирование бюджетных программ аппарата акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа, согласно приложению 4.
12. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2015 год, согласно приложению 5.

елді мекендердің кірме және ішкі жолдарын қайта жаңғыртуға 9 360 мың теңге нысаналы даму трансферттері көзделсін.
10. 2015 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 32 323 мың теңге сомасында бекітілсін.
11. Қаладағы аудан, маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімі аппаратының бюджеттік бағдарламаларының қаржыландыру мөлшері 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. 2015 жылға арналған жергілікті бюджеттің орындау процесінде қысқартуға жатпайтын аудандық бюджеттің бағдарлама тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

13. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии районного маслихата по вопросам бюджетного планирования, хозяйственной деятельности, использования земли, охраны природы и обеспечения законности (Д. Алтаева).
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Секретарь районного маслихата,
председатель очередной ХХХІ сессии         Т. Жолмагамбетов
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 24 декабря 2014 года № 265-V
Районный бюджет на 2015 год

13. Осы шешімнің орындалуына бақылау жасау бюджеттік жоспарлау, шаруашылық қызмет, жерді пайдалану, табиғатты қорғау және заңдылықты қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасына (Д. Алтаева) жүктелсін.
14. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Аудандық мәслихат хатшысы,
кезекті ХХХІ сессиясының төрағасы          Т. Жолмағамбетов
Аудандық мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 265-V шешіміне 1 қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджеті

362871
321536
17357
701764
Приложение 5
к решению районного маслихата
от 24 декабря 2014 года № 265-V
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестору в процессе исполнения местного бюджета на 2015 год
Сноска. Приложение 5 в редакции решения Макатского районного маслихата Атырауской области от 20.03.2015 № 282-V (вводится в действие с 01.01.2015).
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
4
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 6 к решению
районного маслихата от
24 декабря 2014 года № 265-V
Расшифровка трансфертов органам местного самоуправления
Сноска. Решение дополнено приложением 6 в соответствии с решением Макатского районного маслихата Атырауской области от 25.11.2015 № 331-V (вводится в действие с 01.01.2015).
Программа
Наименование бюджетных программ
Аппарат акима поселка Макат
Аппарат акима поселка Доссор
Аппарат акима сельского округа Байгетобе
Сумма (тыс.тенге)

362871
321536
17357
701764
Аудандық мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 265-V шешіміне 5 қосымша
2015 жылға арналған жергілікті бюджеттің орындау процесінде қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттің бағдарлама тізбесі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 20.03.2015 № 282-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Кіші функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
4
Білім беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
аудандық мәслихаттың № 265-V
шешіміне № 6 қосымша
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің бөліндісі
Ескерту. Шешім 6-қосымшамен толықтырылды - Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 25.11.2015 № 331-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
Бағдарлама
Бюджеттік бағдарлама атауы
Макат кенті әкімінің аппараты
Доссор поселкесі әкімінің аппараты
Бәйгетобе ауылдық округі әкімінің аппараты
Барлығы (мың теңге)