Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере медицинской и фармацевтической деятельности
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 26 марта 2014 года № 70. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 05 мая 2014 года N 3287. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 10 сентября 2015 года № 229
Сноска. Утратило силу  - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 10.09.2015 № 229 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", постановлениями Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 2013 года № 983 "Об утверждении реестра государственных услуг", 24 февраля 2014 года № 141 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере медицинской деятельности", 24 февраля 2014 года № 142 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности", Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность";
2) регламент государственной услуги "Выдача лицензий, переоформление, выдача дубликатов лицензии на фармацевтическую деятельность";
3) регламент государственной услуги "Выдача лицензий, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, но не ранее введения в действие постановлений Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 141 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере медицинской деятельности", 24 февраля 2014 года № 142 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности".
Аким области
Б. Сапарбаев
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "26" марта 2014 года
№ 70
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на медицинскую деятельность"

Медициналық және фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 26 наурыздағы N 70 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 05 мамырда N 3287 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 10 қыркүйектегі N 229 қаулысымен
Сноска. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 10.09.2015 N 229 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабының 3-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" 2013 жылғы 18 қыркүйектегі № 983, "Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" 2014 жылғы 24 ақпандағы № 141, "Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2014 жылғы 24 ақпандағы № 142 қаулыларына сәйкес, Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "Фармацевтикалық қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) "Денсаулық сақтау саласындағы есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" 2014 жылғы 24 ақпандағы № 141, "Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2014 жылғы 24 ақпандағы № 142 қаулыларының қолданысқа енгізілуінен бұрын емес.
Облыс әкімі
Б. Сапарбаев
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2014 жылғы
"26" наурыздағы № 70
қаулысымен бекітілген
"Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті

1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность" (далее – государственная услуга) является местный исполнительный орган Восточно-Казахстанской области (исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета, уполномоченный на регулирование отношений в сфере здравоохранения) (далее – услугодатель). Прием заявлений на получение государственной услуги и выдача результатов государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя посредством канцелярии или веб-портала "Е-лицензирование": www.elicense.kz (далее – портал);
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на медицинскую деятельность либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 141 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги электронная.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю – результат оказания государственной услуги оформляется на бумажном носителе, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица - руководителя услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги

1. Жалпы ережелер
1. "Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсетілетін қызмет берушісі Шығыс Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органы (денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттеуге уәкілетті, жергілікті бюджет есебінен қаржыландырылатын атқарушы орган) (бұдан әрі - көрсетілетін қызмет беруші) болып табылады. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы (бұдан әрі – портал);
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" (бұдан әрі – ХҚО) шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
3) www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – медициналық қызметке лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасы немесе Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 141 қаулысымен бекітілген "Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз жеткізгіште ресімделеді, басып шығарылады, көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қолымен куәландырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
2. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде көрсетiлетiн
қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң(қызметкерлерiнiң)
iс-қимыл тәртiбiн сипаттау

4. Основанием для начала действий по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем перечня документов, предусмотренного пунктом 9 стандарта.
5. Содержание действий, входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии:
действие 1 – прием, регистрация документов услугополучателя и передача их на рассмотрение руководителю услугодателя – максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 минут, максимально допустимое время обслуживания – 15 минут;
действие 2 – определение исполнителя руководителем услугодателя – 15 минут;
действие 3 – рассмотрение полноты пакета представленных документов услугополучателя на соответствие квалификационным требованиям лицензиата – 7 часов 45 минут;
условие 1 – в случае установления факта предоставления неполного пакета документов услугодатель направляет услугополучателю мотивированный отказ в рассмотрении заявления;
действие 4 – внесение данных лицензиата - услугополучателя в портал и направление запроса в департамент по защите прав потребителей Восточно-Казахстанской области Агентства Республики Казахстан по защите прав потребителей (далее – государственный орган) о соответствии либо несоответствии услугополучателя предъявляемым квалификационным требованиям – 2 рабочих дня;
действие 5 – получение ответа от государственного органа – 10 рабочих дней;
действие 6 – обработка и подготовка результата государственной услуги в портале – 1 рабочий день;
действие 7 – выдача результата оказания государственной услуги -лицензии и (или) приложения к лицензии на медицинскую деятельность либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги – 1 рабочий день;
2) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии:
действие 1 – прием, регистрация документов услугополучателя и передача их на рассмотрение руководителю услугодателя – максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 минут, максимально допустимое время обслуживания – 15 минут;
действие 2 – определение исполнителя руководителем услугодателя – 15 минут;
действие 3 – рассмотрение полноты пакета представленных документов услугополучателя на соответствие квалификационным требованиям лицензиата – 7 часов 45 минут;
действие 4 – внесение данных услугополучателя в портал – 2 рабочих дня;

4. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет бойынша iс-қимылды бастауға көрсетiлетiн қызмет алушының стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттардың тізбесін ұсыну негіз болып табылады.
5. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнiң құрамына кiретiн iс-қимылдың мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде:
1-ші іс-қимыл - көрсетілетін қызмет алушының құжаттарын қабылдау, тіркеу және оларды көрсетілетін қызмет беруші басшысының қарауына беру - құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут; қызмет көрсету үшін рұқсат етілген ең ұзақ уақыт – 15 минут;
2-ші іс-қимыл – көрсетілетін қызмет беруші басшысының орындаушыны анықтауы -15 минут;
3-ші іс-қимыл – көрсетілетін қызмет алушы ұсынған құжаттар пакетінің лицензиаттың біліктілік талаптарына толық сәйкестігіне қарау – 7 сағат 45 минут;
1-ші шарт - ұсынылған құжаттар пакетінің толық емес фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызмет беруші көрсетілетін қызмет алушыға өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжделген жауап жолдайды;
4-ші іс-қимыл – лицензия алушы - көрсетілетін қызмет алушының деректерін порталға енгізу және Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігінің Шығыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментіне (бұдан әрі - мемлекеттік орган) көрсетілетін қызмет алушының қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі немесе сәйкес еместігі жөнінде сұраным жолдау - 2 жұмыс күні;
5-ші іс-қимыл – мемлекеттік органнан жауап алу - 10 жұмыс күні;
6-шы іс-қимыл – мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін порталда өңдеу және дайындау -1 жұмыс күні;
7-ші іс-қимыл – мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін - медициналық қызметке лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты беру - 1 жұмыс күні;
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде:
1-ші іс-қимыл- көрсетілетін қызмет алушының құжаттарын қабылдау, тіркеу және оларды көрсетілетін қызмет беруші басшысының қарауына беру - құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут, қызмет көрсету үшін рұқсат етілген ең ұзақ уақыт – 15 минут;
2-ші іс-қимыл – көрсетілетін қызмет беруші басшысының орындаушыны анықтауы - 15 минут;
3-ші іс-қимыл – көрсетілетін қызмет алушы ұсынған құжаттар пакетінің лицензиаттың біліктілік талаптарына толық сәйкестігіне қарау – 7 сағат 45 минут;
4-ші іс-қимыл – көрсетілетін қызмет алушының деректерін порталға енгізу - 2 жұмыс күні;

действие 5 – обработка и подготовка результата государственной услуги в портале - 6 рабочих дней;
действие 6 – выдача результата оказания государственной услуги – переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии на медицинскую деятельность либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – 1 рабочий день;
3) при выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии:
действие 1 – прием, регистрация документов услугополучателя и передача их на рассмотрение руководителю услугодателя - максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 минут, максимально допустимое время обслуживания – 15 минут;
действие 2 – определение исполнителя руководителем услугодателя – 15 минут;
действие 3 - внесение данных услугополучателя в портал для выдачи дубликата лицензии и (или) приложений к лицензий и подготовка результата государственной услуги – 7 часов 45 минут;
действие 4 – выдача результата оказания государственной услуги –дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии на медицинскую деятельность либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги – 1 рабочий день.
6. Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является регистрация документов услугополучателя и направление на рассмотрение руководителю услугодателя, которое служит основанием для начала выполнения действия 2. Результатом действия 2, указанного в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является определение исполнителя путем наложения визы руководителя услугодателя, что является основанием для начала выполнения действия 3. Результатом действия 3, указанного в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является проверка полноты перечня представленных документов услугополучателя, что является основанием для начала действия 4. Результатом действия 4, указанного в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является направление запроса в государственный орган, что является основанием для выполнения действия 5. Результатом действия 5, указанного в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является получение ответа от государственного органа, что является основанием для начала выполнения действия 6. Результатом действия 6, указанного в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является подготовка результата государственной услуги в портале, что является основанием для начала выполнения действия 7. Результатом действия 7, указанного в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является выдача результата государственной услуги услугополучателю.

5-ші іс-қимыл – мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін порталда өңдеу және дайындау – 6 жұмыс күні;
6-шы іс-қимыл – мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін - медициналық қызметке лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты беру - 1 жұмыс күні;
3) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру кезінде:
1-ші іс-қимыл – көрсетілетін қызмет алушының құжаттарын қабылдау, тіркеу және оларды көрсетілетін қызмет беруші басшысының қарауына беру - құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут, қызмет көрсету үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 15 минут;
2-ші іс-қимыл – көрсетілетін қызмет беруші басшысының орындаушыны анықтауы - 15 минут;
3-ші іс-қимыл – көрсетілетін қызмет алушының деректерін лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру үшін порталға енгізу және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін дайындау – 7 сағат 45 минут;
4-ші іс-қимыл - мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін- медициналық қызметке лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты беру – 1 жұмыс күні;
6. Осы Регламенттің 5-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің нәтижесi көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеу және көрсетілетін қызмет беруші басшысының қарауына жолдау болып табылады, ол 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесi көрсетілетін қызмет беруші басшысының қолын қою арқылы орындаушыны анықтау болып табылады, ол 3-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 3-ші іс-қимылдың нәтижесi көрсетілетін қызмет алушы ұсынған құжаттар тізбесінің толықтығын тексеру болып табылады, ол 4-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 4-ші іс-қимылдың нәтижесi мемлекеттік органға сұраным жолдау болып табылады, ол 5-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 5-ші іс-қимылдың нәтижесi мемлекеттік органнан жауап алу болып табылады, ол 6-шы іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 6-шы іс-қимылдың нәтижесi мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін порталда дайындау болып табылады, ол 7-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 7-ші іс-қимылдың нәтижесi көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін көрсетілетін қызмет алушыға беру болып табылады.

Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является регистрация документов услугополучателя и направление на рассмотрение руководителю услугодателя, которое служит основанием для начала выполнения действия 2. Результатом действия 2, указанного в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является определение исполнителя путем наложения визы руководителя услугодателя, что является основанием для начала выполнения действия 3. Результатом действия 3, указанного в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является проверка полноты пакета представленных документов услугополучателя, что является основанием для начала действия 4. Результатом действия 4, указанного в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является внесение данных услугополучателя на портал, что является основанием для выполнения действия 5. Результатом действия 5, указанного в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является подготовка результата государственной услуги в портале, что является основанием для начала выполнения действия 6. Результатом действия 6, указанного в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является выдача результата государственной услуги услугополучателю.
Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в подпункте 3) пункта 5 настоящего Регламента, является регистрация документов услугополучателя и направление на рассмотрение руководителю услугодателя, которое служит основанием для начала выполнения действия 2. Результатом действия 2, указанного в подпункте 3) пункта 5 настоящего Регламента, является определение исполнителя путем наложения визы руководителя услугодателя, что является основанием для начала выполнения действия 3. Результатом действия 3, указанного в подпункте 3) пункта 5 настоящего Регламента, является подготовка результата государственной услуги в портале, что является основанием для начала выполнения действия 4. Результатом действия 4, указанного в подпункте 3) пункта 5 настоящего Регламента, является выдача результата государственной услуги услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:

Осы Регламенттің 5-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің нәтижесi көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеу және көрсетілетін қызмет беруші басшысының қарауына жолдау болып табылады, ол 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесi көрсетілетін қызмет беруші басшысының қолын қою арқылы орындаушыны анықтау болып табылады, ол 3-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 3-ші іс-қимылдың нәтижесi көрсетілетін қызмет алушы ұсынған құжаттар пакетінің толықтығын тексеру болып табылады, ол 4-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 4-ші іс-қимылдың нәтижесi көрсетілетін қызмет алушының деректерін порталға енгізу болып табылады, ол 5-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 5-ші іс-қимылдың нәтижесi мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін порталда дайындау болып табылады, ол 6-шы іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 6-шы іс-қимылдың нәтижесi мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру болып табылады.
Осы Регламенттің 5-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің нәтижесi көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеу және көрсетілетін қызмет беруші басшысының қарауына жолдау болып табылады, ол 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесi көрсетілетін қызмет беруші басшысының қолын қою арқылы орындаушыны анықтау болып табылады, ол 3-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген 3-ші іс-қимылдың нәтижесi мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін порталда дайындау болып табылады, ол 4-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген 4-ші іс-қимылдың нәтижесi мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін көрсетілетін қызмет алушыға беру болып табылады.
3. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде көрсетiлетiн
қызмет берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң)
өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет процесiне қатысатын көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) тiзбесi:

1) руководитель услугодателя;
2) специалист отдела услугодателя;
3) специалист канцелярии услугодателя.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
1) при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии:
действие 1 - прием, регистрация документов услугополучателя и передача их на рассмотрение руководителю услугодателя производится специалистом канцелярии услугодателя - максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов - 15 минут, максимально допустимое время обслуживания – 15 минут;
действие 2 – определение исполнителя - специалиста отдела услугодателя производится руководителем услугодателя путем наложения визы – 15 минут;
действие 3 – рассмотрение полноты пакета представленных документов услугополучателя на соответствие квалификационным требованиям лицензиата производится специалистом отдела услугодателя - 7 часов 45 минут;
условие 1 – в случае установления факта предоставления неполного пакета документов услугодатель направляет услугополучателю мотивированный отказ в рассмотрении заявления;
действие 4 – внесение специалистом отдела услугодателя данных лицензиата – услугополучателя в портал и направление запроса в департамент по защите прав потребителей Восточно-Казахстанской области Агентства Республики Казахстан по защите прав потребителей (далее – государственный орган), для получения согласований на предмет соответствия услугополучателя требованиям законодательства Республики Казахстан – 2 рабочих дня;
действие 5 – получение ответа - государственный орган на основании запроса услугодателя направляет санитарно-эпидимиологическое заключение о соответствии или несоответствии услугополучателя предъявляемым квалификационным требованиям – 10 рабочих дней;
действие 6 – обработка и подготовка результата государственной услуги – лицензии и (или) приложения к лицензии на медицинскую деятельность либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в портале, вывод бумажной формы, заверение печатью и подписью руководителя услугодателя производится специалистом отдела услугодателя - 1 рабочий день;
действие 7 – выдача результата оказания государственной услуги производится специалистом отдела услугодателя – 1 рабочий день;
2) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии:

1) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы;
2) көрсетілетін қызмет берушінің бөлім маманы;
3) көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің маманы.
8. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн қажеттi рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) сипаттамасы:
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде:
1-ші іс-қимыл – көрсетілетін қызмет алушының құжаттарын қабылдау, тіркеу және оларды көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қарауға беруді көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің маманы жүзеге асырады - құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут; қызмет көрсету үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 15 минут;
2-ші іс-қимыл – орындаушыны - көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманын анықтау көрсетілетін қызмет беруші басшысының қол қоюы арқылы жүзеге асырылады – 15 минут;
3-ші іс-қимыл – лицензиаттың көрсетілетін қызмет алушы ұсынған құжаттар пакетінің біліктілік талаптарына толық сәйкестігіне қарауды көрсетілетін қызмет берушінің бөлім маманы жүзеге асырады – 7 сағат 45 минут;
1-ші шарт - ұсынылған құжаттар пакетінің толық емес фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызмет беруші көрсетілетін қызмет алушыға өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжделген жауап жолдайды;
4-ші іс-қимыл – көрсетілетін қызмет берушінің маманы лицензия алушы - көрсетілетін қызмет алушының деректерін порталға енгізеді және Қазақстан Республикасы Тұтынушылар құқын қорғау жөніндегі агенттігінің Шығыс Қазақстан облысы тұтынушылар құқын қорғау жөніндегі департаментіне (бұдан әрі - мемлекеттік орган) көрсетілетін қызмет алушының Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігіне келісім алу үшін сұраным жолдайды - 2 жұмыс күні;
5-ші іс-қимыл – жауап алу - мемлекеттік орган көрсетілетін қызмет берушінің сұранымының негізінде көрсетілетін қызмет алушының қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі немесе сәйкес еместігі жөнінде санитарлық-эпидимиологиялық қорытынды жолдайды - 10 жұмыс күні;
6-шы іс-қимыл - мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін - медициналық қызметке лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты порталда өңдеу және дайындауды, қағаз нысанын басып шығаруды, көрсетілетін қызмет беруші басшысының мөрін бастыру мен қол қойғызуды көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманы жүзеге асырады - 1 жұмыс күні;
7-ші іс-қимыл - мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беруді көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманы жүзеге асырады - 1 жұмыс күні;
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде:

действие 1 – прием, регистрация документов услугополучателя и передача их на рассмотрение руководителю услугодателя производится специалистом канцелярии услугодателя – максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 минут, максимально допустимое время обслуживания – 15 минут;
действие 2 – определение исполнителя - специалиста отдела услугодателя производится руководителем услугодателя путем наложения визы – 15 минут;
действие 3 – рассмотрение полноты пакета представленных документов услугополучателя на соответствие квалификационным требованиям лицензиата осуществляется специалистом отдела услугодателя - 7 часов 45 минут;
действие 4 – внесение данных услугополучателя в портал производится специалистом отдела услугодателя – 2 рабочих дня;
действие 5 – обработка и подготовка результата государственной услуги - переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии на медицинскую деятельность либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в портале, вывод бумажной формы, заверение печатью и подписью руководителя услугодателя производится специалистом отдела услугодателя – 6 рабочих дней;
действие 6 – выдача результата оказания государственной услуги производится специалистом отдела услугодателя – 1 рабочий день;
3) при выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии:
действие 1 – прием, регистрация документов услугополучателя и передача их на рассмотрение руководителю услугодателя производится специалистом канцелярии услугодателя – максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 минут, максимально допустимое время обслуживания – 15 минут;
действие 2 – определение исполнителя - специалиста отдела услугодателя производится руководителем услугодателя путем наложения визы – 15 минут;
действие 3 – обработка и подготовка результата государственной услуги – дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии на медицинскую деятельность либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в портале, вывод бумажной формы, заверение печатью и подписью руководителя услугодателя производится специалистом отдела услугодателя – 7 часов 45 минут;
действие 4 – выдача результата оказания государственной услуги производится специалистом отдела услугодателя – 1 рабочий день.

1-ші іс-қимыл - көрсетілетін қызмет алушының құжаттарын қабылдау, тіркеу және оларды көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қарауға беруді көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің маманы жүзеге асырады - құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут; қызмет көрсету үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут;
2-ші іс-қимыл – орындаушыны - көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманын анықтау көрсетілетін қызмет беруші басшысының қол қоюы арқылы жүзеге асырылады - 15 минут;
3-ші іс-қимыл – лицензиаттың көрсетілетін қызмет алушы ұсынған құжаттар пакетінің біліктілік талаптарына толық сәйкестігіне қарауды көрсетілетін қызмет берушінің бөлім маманы жүзеге асырады – 7 сағат 45 минут;
4-ші іс-қимыл - көрсетілетін қызмет алушының деректерін порталға енгізуді көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманы жүзеге асырады – 2 жұмыс күні;
5-ші іс-қимыл – мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін - медициналық қызметке лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты порталда өңдеу және дайындауды, қағаз нысанын басып шығаруды, көрсетілетін қызмет беруші басшысының мөрін бастыру мен қол қойғызуды көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманы жүзеге асырады - 6 жұмыс күні;
6-ші іс-қимыл - мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беруді көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманы жүзеге асырады – 1 жұмыс күні;
3) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру кезінде:
1-ші іс-қимыл - көрсетілетін қызмет алушының құжаттарын қабылдау, тіркеу және оларды көрсетілетін қызмет беруші басшысына қарауға беруді көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің маманы жүзеге асырады - құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут; қызмет көрсету үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 15 минут;
2-ші іс-қимыл – орындаушыны - көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманын анықтау көрсетілетін қызмет беруші басшысының қол қою арқылы жүзеге асырылады - 15 минут;
3-ші іс-қимыл - мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін - медициналық қызметке лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты порталда өңдеу және дайындауды, қағаз нысанын басып шығаруды, көрсетілетін қызмет беруші басшысының мөрін бастыру мен қол қойғызуды көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманы жүзеге асырады - 7 сағат 45 минут;
4-ші іс-қимыл - мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беруді көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманы жүзеге асырады - 1 жұмыс күні.

Описание последовательности действий указано в блок-схеме прохождения каждого действия, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
9. Услугополучатели для получения государственной услуги обращаются также в ЦОН и предоставляют документы согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта.
10. Длительность обработки запроса услугополучателя - максимально допустимое время обслуживания в день обращения - 15 минут.
Действия работников ЦОН при регистрации и обработке запроса услугополучателя в интегрированной информационной системе центров обслуживания населения (далее – ИС ЦОН) указаны в диаграмме 1 функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через ЦОН, его длительность:
1) процесс 1 – ввод оператора ЦОН в ИС ГБД "Е-лицензирование" логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором ЦОН услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором ЦОНа данных услугополучателя государственной услуги;
3) процесс 3 – направление запроса через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП), в государственной базе данных "Физические лица" (далее- ГБД ФЛ) / государственной базе данных "Юридические лица" (далее – ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя государственной услуги;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя государственной услуги в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя государственной услуги в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) процесс 5 – заполнение оператором ЦОН формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем государственной услуги, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса услугополучателя государственной услуги) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в ИС ГБД "Е-лицензирование";
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в ИС ГБД "Е-лицензирование";

Іс-қимылдардың реттiлiгiн сипаттау осы Регламентке 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, әрбiр iс-қимылды өту блок-схемасында көрсетілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызмет берушілермен өзара іс- қимыл тәртібінің,
сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде ақпараттық
жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы
9. Көрсетілетін қызмет алушылар мемлекеттік көрсетілетін қызмет алу үшін сондай-ақ, ХҚО –ға жүгінеді және стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар ұсынады.
10. Көрсетілетін қызмет алушының сұранымын өңдеу ұзақтығы – жүгінген күні қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут.
ХҚО қызметкерлерінің көрсетілетін қызмет алушының сұранымын халыққа қызмет көрсету орталықтарының біріктірілген ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ХҚО АЖ) тіркеу және өңдеу кезіндегі іс-қимылдары осы Регламентке 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметке қатыстырылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының 1- диаграммасында келтірілген.
ХҚО арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу процесін сипаттау, оның ұзақтығы:
1) 1 процесс – ХҚО қызметкерінің қызмет көрсету үшін "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-ға логин мен парольді енгізуі (авторландырылу процесі);
2) 2 процесс – ХҚО қызметкерінің қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұраным нысанын экранға шығару және ХҚО операторының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
3) 3 процесс – "электрондық үкімет" шлюзі арқылы (бұдан әрі - ЭҮШ) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер қорына (бұдан әрі- ЖТ МДҚ)/ "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қорына (бұдан әрі - ЗТ МДҚ) сұраным жолдау;
4) 1 шарт – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ болуын тексеру;
5) 4 процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ жоқтығына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі жөнінде хабарлама қалыптастыру;
6) 5 процесс – ХҚО операторының сұраным нысанын құжаттардың қағаз түрінде бар болуы бөлігінде толтыруы және мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды сканерден өткізуі, оларды сұраным нысанына қоса тіркеуі және мемлекеттік қызметті көрсетуге сұранымның толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыру;
7) 6 процесс – Орталық операторының ЭЦҚ куәландырылған (қолы қойылған) электрондық құжатты (мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының сұранымын) ЭҮШ арқылы "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-ға жіберу;
8) 7 процесс – электрондық құжатты "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да тіркеу;

9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 стандарта и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя государственной услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
11) процесс 9 – получение услугополучателем через оператора ЦОН результата государственной услуги.
Длительность оказания государственной услуги с момента сдачи документов в ЦОН, а также при обращении на портал:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 15 рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 10 рабочих дней;
при выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии – 2 рабочих дня.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал указаны в диаграмме 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги, согласно приложению 5 к настоящему Регламенту.
Последовательность действий при получении государственной услуги через портал:
1) услугополучатель государственной услуги осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных получателей государственной услуги на портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя государственной услуги регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем государственной услуги пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) / бизнес–идентификационный номер (далее – БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, вывод на экранные формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;

9) 2 шарт – көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының қоса берген құжаттарының стандарттың 9-тармағында көрсетілгендерге және қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
10) 8 процесс – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының құжаттарындағы бұзушылықтарға байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
11) 9 процесс - көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесiн ХҚО операторы арқылы алуы.
Құжаттарды ХҚО-ға тапсырған, сондай-ақ порталға жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету ұзақтығы:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде - 15 жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде - 10 жұмыс күні;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру кезінде - 2 (екі) жұмыс күні;
11. Көрсетілетін қызмет беруші мен көрсетілетін қызмет алушының "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі жүгіну тәртібі мен рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау осы Регламентке 5-қосымшаға сәйкес электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың 2-ші диаграммасында келтірілген.
Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет алу кезіндегі іс-қимылдардың реттілігі:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызмет алушының компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркелуді жүзеге асырады (порталда тiркелмеген мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушылар үшiн жүзеге асырылады);
2) 1 процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушының компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ тіркеу куәлігін тіркеу, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталға мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушының парольді енгізу процесі (авторландырылу процесі);
3) 1 шарт – логин (жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/ бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) және пароль арқылы тiркелген көрсетілетін қызмет алушы туралы деректердiң түпнұсқалығын порталда тексеру;
4) 2 процесс - көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты порталда авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметтi таңдауы, қызмет көрсету үшін сұраным нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының қажетті құжаттарды электрондық түрде сұраным нысанына бекiте отырып, нысанды оның құрылымдық және пішіндік талаптарын ескере толтыруы (деректерді енгізуі);

6) процесс 4 – оплата услуги на платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП), а затем эта информация поступает на портал;
7) условие 2 – проверка на портале факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в портале;
9) процесс 6 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 - проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) на портале и обработка запроса на портале;
14) условие 4 - проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям для оказания государственной услуги;
15) процесс 10 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя на портале;
16) процесс 11 – получение услугополучателем результата государственной услуги, сформированной порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП руководителя услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензий, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
медицинскую деятельность"
Блок-схема прохождения каждого действия (процедуры)
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензий, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на медицинскую деятельность"
Блок-схема прохождения каждого действия (процедуры)
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензий, переоформление
выдача дубликатов лицензии
на медицинскую деятельность"
Блок-схема прохождения каждого действия (процедуры)
при выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на медицинскую деятельность"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ИС ЦОН
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии на медицинскую деятельность"
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата

6) 4 процесс – "электрондық үкіметтің" төлем шлюзінде (бұдан әрі –ЭҮТШ) қызметті төлеу, содан кейін осы ақпарат порталға түседі;
7) 2 шарт – қызмет көрсеткені үшін төлеу фактісін порталда тексеру;
8) 5 процесс – порталда қызмет көрсеткені үшін төлем болмағандықтан, сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 процесс – сұранымды куәландыру (қол қою) үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3 шарт – ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және қайтарып алынған (жойылған) тіркеу куәліктер тізімінде болмауын, сондай-ақ сұранымда көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін порталда тексеру;
11) 7 процесс – көретілетін қызмет алушының ЭЦҚ түпнұсқалығы расталмағанына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8 процесс – қызметті көрсетуге толтырылған сұранымның нысанын (деректер енгізумен) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
13) 9 процесс – порталда электрондық құжатты тiркеу (көрсетілетін қызметті алушының сұранымы) және сұранымды порталда өңдеу;
14) 4 шарт – көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарға сәйкестігін тексеруі;
15) 10 процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталдағы деректерiндегі бұзушылықтарға байланысты сұратылған қызметтi ұсынудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
16) 11 процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған қызмет нәтижесiн алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ пайдаланумен қалыптасады.
"Медициналық қызметке лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 1-қосымша
Лицензия беру және (немесе) лицензияға қосымша беру кезіндегі
әрбір іс-қимылды (рәсімді) өту блок-схемасы
"Медициналық қызметке лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2 -қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу
кезіндегі әрбір іс-қимылды (рәсімді) өту блок-схемасы
"Медициналық қызметке лицензияның
және (немесе) лицензияға
қосымшаның телнұсқасын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 3-қосымша
Лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын
беру кезіндегі әрбір іс-қимылды (рәсімді) өту блок-схемасы
"Медициналық қызметке лицензия беру,
қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқасын беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне 4-қосымша
ХҚО АЖ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі
функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
"Медициналық қызметке лицензия беру,
қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқасын беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
5-қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі
функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Шартты белгілер
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің

от "26" марта 2014 года
№ 70
Регламент государственной услуги "Выдача лицензий,
переоформление, выдача дубликатов лицензии на фармацевтическую
деятельность"
1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Выдача лицензий, переоформление, выдача дубликатов лицензии на фармацевтическую деятельность" (далее – государственная услуга) является местный исполнительный орган Восточно-Казахстанской области (исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета, уполномоченный на регулирование отношений в сфере здравоохранения) (далее – услугодатель). Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя посредством канцелярии или веб-портала "Е-лицензирование": www.elicense.kz (далее – портал);
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz.
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выдача лицензий, переоформление, выдача дубликатов лицензии на фармацевтическую деятельность либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача лицензий, переоформление, выдача дубликатов лицензии на фармацевтическую деятельность", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 142 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения услугополучателя за получением лицензии на бумажном носителе лицензия распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала действий по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем перечня документов, предусмотренного пунктом 9 стандарта.
5. Содержание действий, входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии:
действие 1- прием, регистрация документов услугополучателя и передача их на рассмотрение руководителю услугодателя – максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 минут, максимально допустимое время обслуживания – 15 минут;

2014 жылғы "26" наурыздағы
№ 70 қаулысымен бекітілген
"Фармацевтикалық қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Фармацевтикалық қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсетілетін қызмет берушісі Шығыс Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органы (денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттеуге уәкілетті, жергілікті бюджет есебінен қаржыландырылатын атқарушы орган) (бұдан әрі - көрсетілетін қызмет беруші) болып табылады. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы (бұдан әрі – портал);
2) www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі фармацевтикалық қызметке лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу беру, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын немесе Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 142 қаулысымен бекітілген "Фармацевтикалық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап беру болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген жағдайда, лицензия басып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қолымен расталады.
2. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде көрсетiлетiн
қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң)
iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет бойынша iс-қимылды бастауға көрсетiлетiн қызмет алушының стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттардың тізбесін ұсыну негіз болып табылады.
5. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнiң құрамына кiретiн iс-қимылдың мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде:
1-ші іс-қимыл - көрсетілетін қызмет алушының құжаттарын қабылдау, тіркеу және оларды көрсетілетін қызмет беруші басшысының қарауына беру - құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут; қызмет көрсету үшін рұқсат етілген ең ұзақ уақыт – 15 минут;

действие 2 - определение исполнителя руководителем услугодателя – 15 минут;
действие 3 - рассмотрение полноты пакета представленных документов услугополучателя на соответствие квалификационным требованиям лицензиата – 7 часов 45 минут;
условие 1 – в случае установления факта предоставления неполного пакета документов услугодатель направляет услугополучателю мотивированный отказ в рассмотрении заявления;
действие 4 – внесение данных лицензиата - услугополучателя в портал и направление запроса в департамент по защите прав потребителей Восточно-Казахстанской области Агентства Республики Казахстан по защите прав потребителей (далее – государственный орган) о соответствии либо несоответствии услугополучателя предъявляемым квалификационным требованиям – 2 рабочих дня;
действие 5 – получение ответа от государственного органа – 10 рабочих дней;
действие 6 – обработка и подготовка результата государственной услуги в портале – 1 рабочий день;
действие 7 – выдача результата оказания государственной услуги -лицензии и (или) приложения к лицензии на фармацевтическую деятельность либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги – 1 рабочий день;
2) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии:
действие 1 - прием, регистрация документов услугополучателя и передача их на рассмотрение руководителю услугодателя - максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 минут, максимально допустимое время обслуживания – 15 минут;
действие 2 – определение исполнителя руководителем услугодателя – 15 минут;
действие 3 - рассмотрение полноты пакета представленных документов услугополучателя на соответствие квалификационным требованиям лицензиата – 7 часов 45 минут;
действие 4 – внесение данных услугополучателя в портал – 2 рабочих дня;
действие 5 – обработка и подготовка результата государственной услуги в портале – 6 рабочих дней;
действие 6 – выдача результата оказания государственной услуги – переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии на фармацевтическую деятельность либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – 1 рабочий день;
3) при выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии:
действие 1 – прием, регистрация документов услугополучателя и передача их на рассмотрение руководителю услугодателя – максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 минут, максимально допустимое время обслуживания – 15 минут;

2-ші іс-қимыл – көрсетілетін қызмет беруші басшысының орындаушыны анықтауы -15 минут;
3-ші іс-қимыл – көрсетілетін қызмет алушы ұсынған құжаттар пакетінің лицензиаттың біліктілік талаптарына толық сәйкестігіне қарау – 7 сағат 45 минут;
1-ші шарт – ұсынылған құжаттардың толық емес факті анықталған жағдайда көрсетілетін қызмет беруші көрсетілетін қызмет алушыға өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжделген жауап жолдайды;
4-ші іс-қимыл – лицензия алушы - көрсетілетін қызмет алушының деректерін порталға енгізу және Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігінің Шығыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментіне (бұдан әрі - мемлекеттік орган) көрсетілетін қызмет алушының қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі немесе сәйкес еместігі жөнінде сұраным жолдау - 2 жұмыс күні;
5- ші іс-қимыл – мемлекеттік органнан жауап алу - 10 жұмыс күні;
6-шы іс-қимыл – мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін порталда өңдеу және дайындау -1 жұмыс күні;
7-ші іс-қимыл - мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін - фармацевтикалық қызметке лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты беру - 1 жұмыс күні;
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде:
1-ші іс-қимыл- көрсетілетін қызмет алушының құжаттарын қабылдау, тіркеу және оларды көрсетілетін қызмет беруші басшысының қарауына беру - құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут, қызмет көрсету үшін рұқсат етілген ең ұзақ уақыт – 15 минут;
2- ші іс-қимыл – көрсетілетін қызмет беруші басшысының орындаушыны анықтауы -15 минут;
3- ші іс-қимыл – көрсетілетін қызмет алушы ұсынған құжаттар пакетінің лицензиаттың біліктілік талаптарына толық сәйкестігіне қарау – 7 сағат 45 минут;
4-ші іс-қимыл – көрсетілетін қызмет алушының деректерін порталға енгізу - 2 жұмыс күні;
5-ші іс-қимыл – мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін порталда өңдеу және дайындау – 6 жұмыс күні;
6-ші іс-қимыл – мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін - фармацевтикалық қызметке лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты беру - 1 жұмыс күні;
3) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру кезінде:
1-ші іс-қимыл – көрсетілетін қызмет алушының құжаттарын қабылдау, тіркеу және оларды көрсетілетін қызмет беруші басшысының қарауына беру - құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут, қызмет көрсету үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 15 минут;

действие 2 – определение исполнителя руководителем услугодателя – 15 минут;
действие 3 – внесение данных услугополучателя в портал для выдачи дубликата лицензии и (или) приложений к лицензий и подготовка результата государственной услуги - 7 часов 45 минут;
действие 4 – выдача результата оказания государственной услуги –дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии на фармацевтическую деятельность либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги – 1 рабочий день.
6. Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является регистрация документов услугополучателя и направление на рассмотрение руководителю услугодателя, которое служит основанием для начала выполнения действия 2. Результатом действия 2, указанного в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является определение исполнителя путем наложения визы руководителя услугодателя, что является основанием для начала выполнения действия 3. Результатом действия 3, указанного в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является проверка полноты пакета представленных документов услугополучателя, что является основанием для начала действия 4. Результатом действия 4, указанного в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является направление запроса в государственный орган, что является основанием для выполнения действия 5. Результатом действия 5, указанного в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является получение ответа от государственного органа, что является основанием для начала выполнения действия 6. Результатом действия 6, указанного в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является подготовка результата государственной услуги в портале, что является основанием для начала выполнения действия 7. Результатом действия 7, указанного в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является выдача результата государственной услуги услугополучателю.
Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является регистрация документов услугополучателя и направление на рассмотрение руководителю услугодателя, которое служит основанием для начала выполнения действия 2. Результатом действия 2, указанного в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является определение исполнителя путем наложения визы руководителя услугодателя, что является основанием для начала выполнения действия 3. Результатом действия 3, указанного в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является проверка полноты пакета представленных документов услугополучателя, что является основанием для начала действия 4. Результатом действия 4, указанного в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является внесение данных услугополучателя на портал, что является основанием для выполнения действия 5. Результатом действия 5, указанного в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является подготовка результата государственной услуги в портале, что является основанием для начала выполнения действия 6. Результатом действия 6, указанного в подпункте 2) пункта 5 настоящего Регламента, является выдача результата государственной услуги услугополучателю.

2-ші іс-қимыл – көрсетілетін қызмет беруші басшысының орындаушыны анықтауы -15 минут;
3-ші іс-қимыл - көрсетілетін қызмет алушының деректерін лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру үшін порталға енгізу және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін дайындау – 7 сағат 45 минут;
4-ші іс-қимыл – мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін - фармацевтикалық қызметке лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты беру – 1 жұмыс күні.
6. Осы Регламенттің 5-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің нәтижесi көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеу және көрсетілетін қызмет беруші басшысының қарауына жолдау болып табылады, ол 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесi көрсетілетін қызмет беруші басшысының қолын қою арқылы орындаушыны анықтау болып табылады, ол 3-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 3-ші іс-қимылдың нәтижесi көрсетілетін қызмет алушының ұсынған құжаттар пакетінің толықтығын тексеру болып табылады, ол 4-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 4-ші іс-қимылдың нәтижесi мемлекеттік органға сұраным жолдау болып табылады, ол 5-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 5-ші іс-қимылдың нәтижесi мемлекеттік органнан жауап алу болып табылады, ол 6-шы іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 6-шы іс-қимылдың нәтижесi мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін порталда дайындау болып табылады, ол 7-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 7-ші іс-қимылдың нәтижесi көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін көрсетілетін қызмет алушыға беру болып табылады.
Осы Регламенттің 5-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің нәтижесi көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеу және көрсетілетін қызмет беруші басшысының қарауына жолдау болып табылады, ол 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесi көрсетілетін қызмет беруші басшысының қолын қою арқылы орындаушыны анықтау болып табылады, ол 3-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 3-ші іс-қимылдың нәтижесi көрсетілетін қызмет алушының ұсынған құжаттар пакетінің толықтығын тексеру болып табылады, ол 4-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 4-ші іс-қимылдың нәтижесi көрсетілетін қызмет алушының деректерін порталға енгізу болып табылады, ол 5-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 5-ші іс-қимылдың нәтижесi мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін порталда дайындау болып табылады, ол 6-шы іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген 6-шы іс-қимылдың нәтижесi мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру болып табылады.

Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в подпункте 3) пункта 5 настоящего Регламента, является регистрация документов услугополучателя и направление на рассмотрение руководителю услугодателя, которое служит основанием для начала выполнения действия 2. Результатом действия 2, указанного в подпункте 3) пункта 5 настоящего Регламента, является определение исполнителя путем наложения визы руководителя услугодателя, что является основанием для начала выполнения действия 3. Результатом действия 3, указанного в подпункте 3) пункта 5 настоящего Регламента, является подготовка результата государственной услуги в портале, что является основанием для начала выполнения действия 4. Результатом действия 4, указанного в подпункте 3) пункта 5 настоящего Регламента, является выдача результата государственной услуги услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель услугодателя;
2) специалист отдела услугодателя;
3) специалист канцелярии услугодателя.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
1) при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии:
действие 1 – специалистом канцелярии услугодателя производится прием, регистрация документов услугополучателя, подтверждением чего является отметка о регистрации на копии заявления с указанием даты и времени приема пакета документов и передача их на рассмотрение руководителю услугодателя – максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 минут, максимально допустимое время обслуживания – 15 минут;
действие 2 – определение исполнителя - специалиста отдела услугодателя производится руководителем услугодателя путем наложения визы – 15 минут;
действие 3 – рассмотрение полноты пакета представленных документов услугополучателя на соответствие квалификационным требованиям лицензиата производится специалистом отдела услугодателя – 7 часов 45 минут;
условие 1 – в случае установления факта предоставления неполного пакета документов услугодатель направляет услугополучателю мотивированный отказ в рассмотрении заявления;
действие 4 – внесение специалистом отдела услугодателя данных лицензиата – услугополучателя в портал и направление запроса в департамент по защите прав потребителей Восточно-Казахстанской области Агентства Республики Казахстан по защите прав потребителей (далее – государственный орган), для получения согласований на предмет соответствия услугополучателя требованиям законодательства Республики Казахстан – 2 рабочих дня;

Осы Регламенттің 5-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің нәтижесi көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеу және көрсетілетін қызмет беруші басшысының қарауына жолдау болып табылады, ол 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесi көрсетілетін қызмет беруші басшысының қолын қою арқылы орындаушыны анықтау болып табылады, ол 3-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген 3-ші іс-қимылдың нәтижесi мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін порталда дайындау болып табылады, ол 4-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген 4-ші іс-қимылдың нәтижесi мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін көрсетілетін қызмет алушыға беру болып табылады.
3. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде көрсетiлетiн
қызмет берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң)
өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет процесiне қатысатын көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) тiзбесi:
1) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы;
2) көрсетілетін қызмет берушінің бөлім маманы;
3) көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің маманы.
8. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн қажеттi рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) сипаттамасы:
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде:
1-ші іс-қимыл - көрсетілетін қызмет берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызмет алушының құжаттарын қабылдау, тіркеу жүргізеді, оның дәлелі өтініштің көшірмесіне құжаттар пакетін қабылдау күні және уақыты көрсетілген тіркеу туралы белгі болып табылады және оларды көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қарауға береді - құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут; қызмет көрсету үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 15 минут;
2-ші іс-қимыл – орындаушыны - көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманын анықтау көрсетілетін қызмет беруші басшысының қол қоюы арқылы жүзеге асырылады -15 минут;
3-ші іс-қимыл – лицензиаттың көрсетілетін қызмет алушы ұсынған құжаттар пакетінің біліктілік талаптарына толық сәйкестігіне қарауы – 7 сағат 45 минут;
1-ші шарт - ұсынылған құжаттар пакетінің толық емес факті анықталған жағдайда көрсетілетін қызмет беруші көрсетілетін қызмет алушыға өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжделген жауап жолдайды;
4-ші іс-қимыл – көрсетілетін қызмет берушінің маманы лицензия алушы- көрсетілетін қызмет алушының деректерін порталға енгізеді және Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігінің Шығыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментіне (бұдан әрі - мемлекеттік орган) көрсетілетін қызмет алушының Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігіне келісім алу үшін сұраным жолдайды - 2 жұмыс күні;

действие 5 – получение ответа - государственный орган на основании запроса услугодателя направляет санитарно-эпидимиологическое заключение о соответствии или несоответствии услугополучателя предъявляемым квалификационным требованиям – 10 рабочих дней;
действие 6 –- обработка и подготовка результата государственной услуги - лицензии и (или) приложения к лицензии на фармацевтическую деятельность либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в портале, вывод бумажной формы, заверение печатью и подписью руководителя услугодателя производится специалистом отдела услугодателя – 1 рабочий день;
действие 7 – выдача результата оказания государственной услуги производится специалистом отдела услугодателя – 1 рабочий день;
2) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии:
действие 1 – прием, регистрация документов услугополучателя, подтверждением чего является выдача талона услугополучателю, и передача их на рассмотрение руководителю услугодателя производится специалистом канцелярии услугодателя - максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 минут, максимально допустимое время обслуживания – 15 минут;
действие 2 – определение исполнителя - специалиста отдела услугодателя производится руководителем услугодателя путем наложения визы – 15 минут;
действие 3 – рассмотрение полноты пакета представленных документов услугополучателя на соответствие квалификационным требованиям лицензиата осуществляется специалистом отдела услугодателя – 7 часов 45 минут;
действие 4 – внесение данных услугополучателя в портал производится специалистом отдела услугодателя – 2 рабочих дня;
действие 5 – обработка и подготовка результата государственной услуги – переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии на фармацевтическую деятельность либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в портале, вывод бумажной формы, заверение печатью и подписью руководителя услугодателя производится специалистом отдела услугодателя – 6 рабочих дней;
действие 6 – выдача результата оказания государственной услуги производится специалистом отдела услугодателя - 1 рабочий день;
3) при выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии:
действие 1 – прием, регистрация документов услугополучателя, подтверждением чего является выдача талона услугополучателю, и передача их на рассмотрение руководителю услугодателя производится специалистом канцелярии услугодателя - максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 минут, максимально допустимое время обслуживания – 15 минут;

5-ші іс-қимыл – жауап алу - мемлекеттік орган көрсетілетін қызмет берушінің сұранымының негізінде көрсетілетін қызмет алушының қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі немесе сәйкес еместігі жөнінде санитарлық-эпидимиологиялық қорытынды жолдайды - 10 жұмыс күні;
6-шы іс-қимыл - мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін - фармацевтикалық қызметке лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты порталда өңдеу және дайындауды, қағаз нысанын басып шығаруды, көрсетілетін қызмет беруші басшысының мөрін бастыру мен қол қойғызуды көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманы жүзеге асырады - 1 жұмыс күні;
7-ші іс-қимыл - мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беруді көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманы жүзеге асырады - 1 жұмыс күні;
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде:
1-ші іс-қимыл - көрсетілетін қызмет алушының құжаттарын қабылдау, тіркеу, оны растау үшін көрсетілетін қызмет алушыға талон беріледі және оларды көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қарауына беруді көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің маманы жүзеге асырады - құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут, қызмет көрсету үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 15 минут;
2-ші іс-қимыл –орындаушыны - көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманын анықтау көрсетілетін қызмет беруші басшысының қол қоюы арқылы жүзеге асырылады -15 минут;
3-ші іс-қимыл – көрсетілетін қызмет алушы ұсынған құжаттар пакетінің лицензиаттың біліктілік талаптарына толық сәйкестігіне қарауды көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманы жүзеге асырады – 7 сағат 45 минут;
4-ші іс-қимыл - көрсетілетін қызмет алушының деректерін порталға енгізуді көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманы жүзеге асырады – 2 жұмыс күні;
5-ші іс-қимыл – мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін - фармацевтикалық қызметке лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты порталда өңдеу және дайындауды, қағаз нысанын басып шығаруды, көрсетілетін қызмет беруші басшысының мөрін бастыру мен қол қойғызуды көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманы жүзеге асырады - 6 жұмыс күні;
6-ші іс-қимыл - мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беруді көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманы жүзеге асырады - 1 жұмыс күні;
3) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру кезінде:
1-ші іс-қимыл - көрсетілетін қызмет алушының құжаттарын қабылдау, тіркеу, оны растау үшін көрсетілетін қызмет алушыға талон беріледі және оларды көрсетілетін қызмет беруші басшысына қарауға беруді көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің маманы жүзеге асырады - құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты - 15 минут, қызмет көрсету үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 15 минут;

действие 2 – определение исполнителя - специалиста отдела услугодателя производится руководителем услугодателя путем наложения визы – 15 минут;
действие 3 – обработка и подготовка результата государственной услуги – дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии на фармацевтическую деятельность либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в портале, вывод бумажной формы, заверение печатью и подписью руководителя услугодателя производится специалистом отдела услугодателя – 7 часов 45 минут;
действие 4 – выдача результата оказания государственной услуги производится специалистом отдела услугодателя – 1 рабочий день.
Описание последовательности действий указано в блок-схеме прохождения каждого действия, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
9. Услугополучатели для получения государственной услуги через портал предоставляют документы согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта.
10. Длительность оказания государственной услуги с момента сдачи документов через портал:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 15 рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 10 рабочих дней;
при выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии – 2 рабочих дня.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал указаны в диаграмме 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги, согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
Последовательность действий при получении государственной услуги через портал:
1) услугополучатель государственной услуги осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных получателей государственной услуги на портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя государственной услуги регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем государственной услуги пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;

2-ші іс-қимыл – орындаушыны - көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманын анықтау көрсетілетін қызмет беруші басшысының қол қою арқылы жүзеге асырылады - 15 минут;
3-ші іс-қимыл - мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін - фармацевтикалық қызметке лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты порталда өңдеу және дайындауды, қағаз нысанын басып шығаруды, көрсетілетін қызмет беруші басшысының мөрін бастыру мен қол қойғызуды көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманы жүзеге асырады – 7 сағат 45 минут;
4-ші іс-қимыл - мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беруді көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманы жүзеге асырады - 1 жұмыс күні.
Іс-қимылдардың реттiлiгiн сипаттау осы Регламентке 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, әрбiр iс-қимылды өту блок-схемасында көрсетілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызмет берушілермен өзара іс- қимыл тәртібінің,
сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде ақпараттық
жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы
9. Көрсетілетін қызмет алушылар портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар ұсынады.
10. Портал арқылы құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету ұзақтығы:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде - 15 жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде - 10 жұмыс күні;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру кезінде - 2 жұмыс күні.
11. Көрсетілетін қызмет беруші мен көрсетілетін қызмет алушының портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі жүгіну тәртібі мен рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау осы Регламенке 4-қосымшаға сәйкес электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың 1-ші диаграммасында келтірілген.
Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет алу кезіндегі іс-қимылдардың реттілігі:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызмет алушының компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркелуді жүзеге асырады (порталда тiркелмеген мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушылар үшiн жүзеге асырылады);
2) 1 процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушының компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ тіркеу куәлігін тіркеу, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталға мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушының парольді енгізу процесі (авторландырылу процесі);

3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) / бизнес–идентификационный номер (далее – БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, вывод на экранные формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП), а затем эта информация поступает на портал;
7) условие 2 – проверка на портале факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в портале;
9) процесс 6 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) на портале и обработка запроса на портале;
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям для оказания государственной услуги;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя на портале;
16) процесс 11 – получение услугополучателем результата государственной услуги, сформированной порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП руководителя услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензий, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на фармацевтическую деятельность"
Блок-схема прохождения каждого действия (процедуры)
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензий, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на фармацевтическую деятельность"
Блок-схема прохождения каждого действия (процедуры)
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензий, переоформление
выдача дубликатов лицензии
на фармацевтическую деятельность"
Блок-схема прохождения каждого действия (процедуры)
при выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензий, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на фармацевтическую деятельность"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "20" марта 2014 года
№ 70
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензий, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств,
психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения"

3) 1 шарт – логин (жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/ бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) және пароль арқылы тiркелген көрсетілетін қызмет алушы туралы деректердiң түпнұсқалығын порталда тексеру;
4) 2 процесс - көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты порталда авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 процесс – көрсетілетін қызметті алушынының мемлекеттік көрсетілетін қызметтi таңдауы, қызмет көрсету үшін сұраным нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының қажетті құжаттарды электрондық түрде сұраным нысанына бекiте отырып, нысанды оның құрылымдық және пішіндік талаптарын ескере толтыруы (деректерді енгізуі);
6) 4 процесс – "электрондық үкіметтің" төлем шлюзінде (бұдан әрі –ЭҮТШ) қызметті төлеу, содан кейін осы ақпарат порталға түседі;
7) 2 шарт – қызмет көрсеткені үшін төлеу фактісін порталда тексеру;
8) 5 процесс – порталда қызмет көрсеткені үшін төлем болмағандықтан, сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 процесс – сұранымды куәландыру (қол қою) үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3 шарт – ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және қайтарылып алынған (жойылған) тіркеу куәліктер тізімінде болмауын, сондай-ақ сұранымда көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін порталда тексеру;
11) 7 процесс – көретілетін қызмет алушының ЭЦҚ түпнұсқалығы расталмағанына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8 процесс – қызметті көрсетуге толтырылған сұранымның нысанын (деректер енгізумен) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
13) 9 процесс – порталда электрондық құжатты тiркеу (көрсетілетін қызметті алушының сұранымы) және сұранымды порталда өңдеу;
14) 4 шарт – көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарға сәйкестігін тексереді;
15) 10 процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталдағы деректерiндегі бұзушылықтарға байланысты сұратылған қызметтi ұсынудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
16) 11 процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған қызмет нәтижесiн алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ пайдаланумен қалыптасады.
"Фармацевтикалық қызметке лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Лицензия беру және (немесе) лицензияға қосымша беру кезіндегі
әрбір іс-қимылды (рәсімді) өту блок-схемасы
"Фармацевтикалық қызметке лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу
кезіндегі әрбір іс-қимылды (рәсімді) өту блок-схемасы
"Фармацевтикалық қызметке лицензияның
және (немесе) лицензияға қосымшаның
телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын
беру кезіндегі әрбір іс-қимылды (рәсімді) өту блок-схемасы
"Фармацевтикалық қызметке лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі
функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Шартты белгілер
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2014 жылғы
"26" наурыздағы № 70
қаулысымен бекітілген
"Денсаулық сақтау саласындағы есірткі құралдарының,
психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты
қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Выдача лицензий, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения" (далее – государственная услуга) является местный исполнительный орган Восточно-Казахстанской области (исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета, уполномоченный на регулирование отношений в сфере здравоохранения) (далее – услугодатель). Прием заявлений на получение государственной услуги и выдача результатов государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя посредством канцелярии или веб-портала "Е-лицензирование": www.elicense.kz (далее – портал);
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги – выдача лицензий, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача лицензий, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 142 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги электронная.
В случае обращения услугополучателя за получением лицензии на бумажном носителе лицензия распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
1. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги

1. Жалпы ережелер
1. "Денсаулық сақтау саласындағы есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсетілетін қызмет берушісі Шығыс Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органы (денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттеуге уәкілетті, жергілікті бюджет есебінен қаржыландырылатын атқарушы орган) (бұдан әрі - көрсетілетін қызмет беруші) болып табылады. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы (бұдан әрі – портал);
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" (бұдан әрі – ХҚО) шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
3) www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі денсаулық сақтау саласындағы есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беру, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқаларын немесе Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 142 қаулысымен бекітілген "Денсаулық сақтау саласындағы есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап беру болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген жағдайда, лицензия басып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қолымен расталады.
2. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде көрсетiлетiн
қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң)
iс-қимыл тәртiбiн сипаттау

4. Основанием для начала действий по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем перечня документов, предусмотренного пунктом 9 стандарта.
5. Содержание действий, входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии:
действие 1 – прием, регистрация документов услугополучателя и передача их на рассмотрение руководителю услугодателя – максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 минут, максимально допустимое время обслуживания – 15 минут;
действие 2 – определение исполнителя руководителем услугодателя – 15 минут;
действие 3 – рассмотрение полноты пакета представленнных документов услугополучателя на соответствие квалификационным требованиям лицензиата – 7 часов 45 минут;
условие 1 – в случае установления факта предоставления неполного пакета документов услугодатель направляет услугополучателю мотивированный отказ в рассмотрении заявления;
действие 4 – внесение данных лицензиата – услугополучателя в портал и направление запросов в департамент по защите прав потребителей Восточно-Казахстанской области Агентства Республики Казахстан по защите прав потребителей и департамент по чрезвычайным ситуациям по Восточно-Казахстанской области (далее – государственные органы) о соответствии либо несоответствии услугополучателя предъявляемым квалификационным требованиям – 2 рабочих дня;
действие 5 – получение ответа от государственных органов – 10 рабочих дней;
действие 6 – обработка и подготовка результата государственной услуги в портале – 1 рабочий день;
действие 7 – выдача результата оказания государственной услуги –лицензии и (или) приложения к лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги - 1 рабочий день;
2) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии:
действие 1 – прием, регистрация документов услугополучателя и передача их на рассмотрение руководителю услугодателя – максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 минут, максимально допустимое время обслуживания – 15 минут;
действие 2 – определение исполнителя руководителем услугодателя – 15 минут;
действие 3 – рассмотрение полноты пакета представленных документов услугополучателя на соответствие квалификационным требованиям лицензиата – 7 часов 45 минут;

4. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет бойынша iс-қимылды бастауға көрсетiлетiн қызмет алушының стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттардың тізбесін ұсыну болып табылады.
5. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнiң құрамына кiретiн iс-қимылдың мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде – 1-ші іс-қимыл - көрсетілетін қызмет алушының құжаттарын қабылдау, тіркеу және оларды көрсетілетін қызмет беруші басшысының қарауына беру - құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут; қызмет көрсету үшін рұқсат етілген ең ұзақ уақыт – 15 минут;
2-ші іс-қимыл – көрсетілетін қызмет беруші басшысының орындаушыны анықтауы -15 минут;
3-ші іс-қимыл – көрсетілетін қызмет алушы ұсынған құжаттар пакетінің лицензиаттың біліктілік талаптарына толық сәйкестігіне қарау - 7 сағат 45 минут;
1-ші шарт - ұсынылған құжаттар пакетінің толық емес фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызмет беруші көрсетілетін қызмет алушыға өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжделген жауап жолдайды;
4-ші іс-қимыл – лицензия алушы - көрсетілетін қызмет алушының деректерін порталға енгізу және Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігінің Шығыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментіне және Шығыс Қазақстан облысы төтенше жағдайлар жөніндегі департаментіне (бұдан әрі - мемлекеттік органдар) көрсетілетін қызмет алушының қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі немесе сәйкес еместігі жөнінде сұранымдар жолдау - 2 жұмыс күні;
5-ші іс-қимыл – мемлекеттік органдардан жауап алу- 10 жұмыс күні;
6-шы іс-қимыл – мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін порталда өңдеу және дайындау -1 жұмыс күні;
7-ші іс-қимыл - мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін - денсаулық сақтау саласындағы есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты беру - 1 жұмыс күні;
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде:
1-ші іс-қимыл- көрсетілетін қызмет алушының құжаттарын қабылдау, тіркеу және оларды көрсетілетін қызмет беруші басшысының қарауына беру - құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут, қызмет көрсету үшін рұқсат етілген ең ұзақ уақыт – 15 минут;
2-ші іс-қимыл - көрсетілетін қызмет беруші басшысының орындаушыны анықтауы - 15 минут;
3-ші іс-қимыл – көрсетілетін қызмет алушы ұсынған құжаттар пакетінің лицензиаттың біліктілік талаптарына толық сәйкестігіне қарау – 7 сағат 45 минут;

действие 4 – внесение данных услугополучателя в портал – 2 рабочих дня;
действие 5 – обработка и подготовка результата государственной услуги в портале – 6 рабочих дней;
действие 6 – выдача результата оказания государственной услуги – переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – 1 рабочий день;
2) при выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии:
действие 1 - прием, регистрация документов услугополучателя и передача их на рассмотрение руководителю услугодателя – максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 минут, максимально допустимое время обслуживания – 15 минут;
действие 2 – определение исполнителя руководителем услугодателя – 15 минут;
действие 3 – внесение данных услугополучателя в портал для выдачи дубликата лицензии и (или) приложений к лицензии и подготовка результата государственной услуги – 7 часов 45 минут;
действие 4 – выдача результата оказания государственной услуги –дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги -1 рабочий день.
6. Результатом оказания государственной услуги по действию 1, указанному в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является регистрация документов услугополучателя и направление на рассмотрение руководителю услугодателя, которое служит основанием для начала выполнения действия 2. Результатом действия 2, указанного в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является определение исполнителя путем наложения визы руководителя услугодателя, что является основанием для начала выполнения действия 3. Результатом действия 3, указанного в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является проверка полноты пакета представленных документов услугополучателя, что является основанием для начала действия 4. Результатом действия 4, указанного в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является направление запроса в государственный орган, что является основанием для выполнения действия 5. Результатом действия 5, указанного в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является получение ответа от государственного органа, что является основанием для начала выполнения действия 6. Результатом действия 6, указанного в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является подготовка результата государственной услуги в портале, что является основанием для начала выполнения действия 7. Результатом действия 7, указанного в подпункте 1) пункта 5 настоящего Регламента, является выдача результата государственной услуги услугополучателю.

4-ші іс-қимыл – көрсетілетін қызмет алушының деректерін порталға енгізу - 2 жұмыс күні;
5-ші іс-қимыл – мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін порталда өңдеу және дайындау – 6 жұмыс күні;
6-шы іс-қимыл - мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін - денсаулық сақтау саласындағы есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты беру – 1 жұмыс күні;
3) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру кезінде:
1-ші іс-қимыл - көрсетілетін қызмет алушының құжаттарын қабылдау, тіркеу және оларды көрсетілетін қызмет беруші басшысының қарауына беру - құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут, қызмет көрсету үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 15 минут;
2-ші іс-қимыл – көрсетілетін қызмет беруші басшысының орындаушыны анықтауы -15 минут;
3-ші іс-қимыл - көрсетілетін қызмет алушының деректерін лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру үшін порталға енгізу және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін дайындау – 7 сағат 45 минут;
4-ші іс-қимыл - мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін- денсаулық сақтау саласындағы есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты беру – 1 жұмыс күні.
6. Осы Регламенттің 5-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің нәтижесi көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеу және көрсетілетін қызмет беруші басшысының қарауына жолдау болып табылады, ол 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесi көрсетілетін қызмет беруші басшысының қолын қою арқылы орындаушыны анықтау болып табылады, ол 3-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 3-ші іс-қимылдың нәтижесi көрсетілетін қызмет алушының ұсынған құжаттар пакетінің толықтығын тексеру болып табылады, ол 4-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 4-ші іс-қимылдың нәтижесi мемлекеттік органға сұраным жолдау болып табылады, ол 5-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 5-ші іс-қимылдың нәтижесi мемлекеттік органнан жауап алу болып табылады, ол 6-шы іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 6-шы іс-қимылдың нәтижесi мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін порталда дайындау болып табылады, ол 7-ші іс-қимылды орындауды бастау үшiн негiз болады. Осы Регламенттің 5-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген 7-ші іс-қимылдың нәтижесi көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін көрсетілетін қызмет алушыға беру болып табылады.

1) руководитель услугодателя;
2) специалист отдела услугодателя;
3) специалист канцелярии услугодателя.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
1) при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии:
действие 1 – специалистом канцелярии услугодателя производится прием, регистрация документов услугополучателя, подтверждением чего является отметка о регистрации на копии заявления с указанием даты, времени и инициалов специалиста, принявшего пакет документов и заявления услугополучателя, и передача их на рассмотрение руководителю услугодателя – максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 минут, максимально допустимое время обслуживания – 15 минут;
действие 2 – определение исполнителя - специалиста отдела услугодателя производится руководителем услугодателя путем наложения визы – 15 минут;
действие 3 – рассмотрение полноты пакета представленных документов на соответствие квалификационным требованиям услугополучателя производится специалистом отдела услугодателя - 7 часов 45 минут;
условие 1 – в случае установления факта предоставления неполного пакета документов услугодатель направляет услугополучателю мотивированный отказ в рассмотрении заявления;
действие 4 – внесение специалистом отдела услугодателя данных лицензиата – услугополучателя в портал и направление запроса в департамент по защите прав потребителей Восточно-Казахстанской области Агентства Республики Казахстан по защите прав потребителей и департамент по чрезвычайным ситуациям по Восточно-Казахстанской области (далее – государственные органы), для получения согласований на предмет соответствия служебных помещений для размещения работающего персонала, отвечающего санитарно-эпидемиологическим требованиям услугополучателя, а также заключения в области промышленной безопасности при осуществлении деятельности, связанной с оборотом прекурсоров – 2 рабочих дня;
действие 5 – получение ответа - государственные органы на основании запроса услугодателя направляют ответы о соответствии или несоответствии услугополучателя предъявляемым квалификационным требованиям – 10 рабочих дней;
действие 6 – обработка и подготовка результата государственной услуги - лицензии и (или) приложения к лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в портале, вывод бумажной формы, заверение печатью и подписью руководителя услугодателя производится специалистом отдела услугодателя – 1 рабочий день;

1) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы;
2) көрсетілетін қызмет берушінің бөлім маманы;
3) көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің маманы.
8. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн қажеттi рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) сипаттамасы:
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде:
1-ші іс-қимыл - көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің маманы көрсетілетін қызмет алушының құжаттарын қабылдау, тіркеу жүргізеді, оның дәлелі өтініштің көшірмесіне көрсетілетін қызмет алушының құжаттар пакетін және өтінішін қабылдап алған маманның аты-жөні, қабылдау күні мен уақыты көрсетілген белгі болып табылады, және оларды көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қарауға беру - құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут; қызмет көрсету үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 15 минут;
2-ші іс-қимыл – орындаушыны - көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманын анықтау көрсетілетін қызмет беруші басшысының қол қою арқылы жүзеге асырылады -15 минут;
3-ші іс-қимыл – ұсынылған құжаттар пакетінің көрсетілетін қызмет алушының біліктілік талаптарына толық сәйкестігін қарауды көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманы жүзеге асырады – 7 сағат 45 минут;
1-ші шарт- ұсынылған құжаттар пакетінің толық емес фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызмет беруші көрсетілетін қызмет алушыға өтінішті қараудан бас тарту туралы уәжделген жауап жолдайды;
4-ші іс-қимыл – көрсетілетін қызмет берушінің маманы лицензия алушы- көрсетілетін қызмет алушының деректерін порталға енгізеді және Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігінің Шығыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментіне және Шығыс Қазақстан облысы бойынша төтенше жағдайлар жөніндегі департаментіне (бұдан әрі - мемлекеттік органдар) көрсетілетін қызмет алушының жұмыс істейтін құрамды орналастыруға арналған қызметтік үй-жайларының санитарлық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкестігіне келісім, сондай-ақ прекурсорлардың айналымына байланысты қызметті жүзеге асыру кезінде өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында қорытынды алу үшін сұраным жолдайды - 2 жұмыс күні;
5-ші іс-қимыл – жауап алу - мемлекеттік органдар көрсетілетін қызмет берушінің сұранымының негізінде көрсетілетін қызмет алушының қойылатын біліктілік талаптарға сәйкестігі немесе сәйкес еместігі жөнінде санитарлық-эпидимиологиялық қорытынды жолдайды - 10 жұмыс күні;
6-шы іс-қимыл- мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін - денсаулық сақтау саласындағы есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты порталда өңдеу және дайындауды, қағаз нысанын басып шығаруды, көрсетілетін қызмет беруші басшысының мөрін бастыру мен қол қойғызуды көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманы жүзеге асырады - 1 жұмыс күні;

действие 7 – выдача результата оказания государственной услуги производится специалистом отдела услугодателя - 1 рабочий день;
2) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии:
действие 1 – прием, регистрация документов услугополучателя, подтверждением чего является отметка о регистрации на копии заявление услугополучателя, и передача их на рассмотрение руководителю услугодателя производится специалистом канцелярии услугодателя – максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 минут, максимально допустимое время обслуживания – 15 минут;
действие 2 – определение исполнителя - специалиста отдела услугодателя производится руководителем услугодателя путем наложения визы – 15 минут;
действие 3 – рассмотрение полноты пакета представленных документов на соответствие квалификационным требованиям услугополучателя осуществляется специалистом отдела услугодателя – 7 часов 45 минут;
действие 4 – внесение данных услугополучателя в портал производится специалистом отдела услугодателя – 2 рабочих дня;
действие 5 – обработка и подготовка результата государственной услуги – переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в портале, вывод бумажной формы, заверение печатью и подписью руководителя услугодателя производится специалистом отдела услугодателя – 6 рабочих дней;
действие 6 – выдача результата оказания государственной услуги производится специалистом услугодателя – 1 рабочий день;
3) при выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии:
действие 1 – прием, регистрация документов услугополучателя, подтверждением чего является отметка о регистрации на копии заявление услугополучателя, и передача их на рассмотрение руководителю услугодателя производится специалистом канцелярии услугодателя – максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 минут, максимально допустимое время обслуживания – 15 минут;
действие 2 – определение исполнителя - специалиста отдела услугодателя производится руководителем услугодателя путем наложения визы – 15 минут;

7-ші іс-қимыл - мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беруді көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманы жүзеге асырады - 1 жұмыс күні;
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде:
1-ші іс-қимыл - көрсетілетін қызмет алушының құжаттарын қабылдау, тіркеу, оны растау үшін көрсетілетін қызмет алушының өтінішінің көшірмесіне тіркелгені жөнінде белгі қойылады және оларды көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қарауға беруді көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің маманы жүзеге асырады - құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут; қызмет көрсету үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 15 минут;
2-ші іс-қимыл – орындаушыны - көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманын анықтау көрсетілетін қызмет беруші басшысының қол қою арқылы жүзеге асырылады -15 минут;
3-ші іс-қимыл – ұсынылған құжаттар пакетінің көрсетілетін қызмет алушының біліктілік талаптарына толық сәйкестігін қарауды көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманы жүзеге асырады - 7 сағат 45 минут;
4-ші іс-қимыл - көрсетілетін қызмет алушының деректерін порталға енгізуді көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманы жүзеге асырады – 2 жұмыс күні;
5-ші іс-қимыл – мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін - денсаулық сақтау саласындағы есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуді не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты порталда өңдеу және дайындауды, қағаз нысанын басып шығаруды, көрсетілетін қызмет беруші басшысының мөрін бастыру мен қол қойғызуды көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманы жүзеге асырады - 6 жұмыс күні;
6-ші іс-қимыл - мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беруді көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманы жүзеге асырады - 1 жұмыс күні;
3) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру кезінде:
1-ші іс-қимыл - көрсетілетін қызмет алушының құжаттарын қабылдау, тіркеу, оны растау үшін көрсетілетін қызмет алушының өтінішінің көшірмесіне тіркелгені жөнінде белгі қойылады және оларды көрсетілетін қызмет беруші басшысына қарауға беруді көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің маманы жүзеге асырады - құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут; қызмет көрсету үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 15 минут;
2-ші іс-қимыл – орындаушыны - көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманын анықтау көрсетілетін қызмет беруші басшысының қол қою арқылы жүзеге асырылады -15 минут;

действие 3 - обработка и подготовка результата государственной услуги - дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в портале, вывод бумажной формы, заверение печатью и подписью руководителя услугодателя производится специалистом отдела услугодателя – 7 часов 45 минут;
действие 4 – выдача результата оказания государственной услуги производится специалистом отдела услугодателя – 1 рабочий день.
Описание последовательности действий указано в блок-схеме прохождения каждого действия, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
9. Услугополучатели для получения государственной услуги обращаются также в ЦОН и предоставляют документы согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта.
10. Длительность обработки запроса услугополучателя - максимально допустимое время обслуживания в день обращения – 15 минут.
Действия работников ЦОН при регистрации и обработке запроса услугополучателя в интегрированной информационной системе центров обслуживания населения (далее – ИС ЦОН) указаны в диаграмме 1 функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через ЦОН, его длительность:
1) процесс 1 – ввод оператора ЦОН в ИС ГБД "Е-лицензирование" логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором ЦОН услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором ЦОНа данных услугополучателя государственной услуги;
3) процесс 3 – направление запроса через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП), в государственной базе данных "Физические лица" (далее - ГБД ФЛ) / государственной базе данных "Юридические лица" (далее – ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя государственной услуги;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя государственной услуги в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя государственной услуги в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;

3-ші іс-қимыл - мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін - денсаулық сақтау саласындағы есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты порталда өңдеу және дайындауды, қағаз нысанын басып шығаруды, көрсетілетін қызмет беруші басшысының мөрін бастыру мен қол қойғызуды көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманы жүзеге асырады – 7 сағат 45 минут;
4-ші іс-қимыл - мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беруді көрсетілетін қызмет беруші бөлімінің маманы жүзеге асырады - 1 жұмыс күні.
Іс-қимылдардың реттiлiгiн сипаттау осы Регламентке 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, әрбiр iс-қимылды өту блок-схемасында көрсетілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызмет берушілермен өзара іс- қимыл тәртібінің,
сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде ақпараттық
жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы
9. Көрсетілетін қызмет алушылар мемлекеттік көрсетілетін қызмет алу үшін сондай-ақ, ХҚО-ға жүгінеді және стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар ұсынады.
10. Көрсетілетін қызмет алушының сұранымын өңдеу ұзақтығы – жүгінген күні қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут.
ХҚО қызметкерлерінің көрсетілетін қызмет алушының сұранымын халыққа қызмет көрсету орталықтарының біріктірілген ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ХҚО АЖ) тіркеу және өңдеу кезіндегі іс-қимылдары осы Регламентке 4 - қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметке қатыстырылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының 1- диаграммасында келтірілген.
ХҚО арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу процесін сипаттау, оның ұзақтығы:
1) 1 процесс – ХҚО операторының қызмет көрсету үшін "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-ға логин мен парольді енгізуі (авторландырылу процесі);
2) 2 процесс – ХҚО операторының қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұраным нысанын экранға шығару және ХҚО қызметкерінің мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
3) 3 процесс – "электрондық үкімет" шлюзі арқылы (бұдан әрі - ЭҮШ) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер қорына (бұдан әрі- ЖТ МДҚ)/ "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қорына (бұдан әрі - ЗТ МДҚ) сұраным жолдау;
4) 1 шарт – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ болуын тексеру;
5) 4 процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ жоқтығына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі жөнінде хабарлама қалыптастыру;

4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, вывод на экранные формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП), а затем эта информация поступает на портал;
7) условие 2 - проверка на портале факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в портале;
9) процесс 6 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) на портале и обработка запроса на портале;
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям для оказания государственной услуги;
15) процесс 10 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя на портале;
16) процесс 11 – получение услугополучателем результата государственной услуги, сформированной порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП руководителя услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензий, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на деятельность, связанную с оборотом
наркотических средств,
психотропных веществ и прекурсоров
в области здравоохранения"
Блок-схема прохождения каждого действия (процедуры)
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензий, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на деятельность, связанную с оборотом
наркотических средств,
психотропных веществ и прекурсоров
в области здравоохранения"
Блок-схема прохождения каждого действия (процедуры)
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензий, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на деятельность, связанную с оборотом
наркотических средств,
психотропных веществ и прекурсоров
в области здравоохранения"
Блок-схема прохождения каждого действия (процедуры)
при выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензий, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на деятельность, связанную с оборотом
наркотических средств, психотропных веществ и
прекурсоров в области здравоохранения"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ИС ЦОН
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензий, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на деятельность, связанную с оборотом
наркотических средств, психотропных веществ и
прекурсоров в области здравоохранения"
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Условные обозначения

4) 2 процесс - көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты порталда авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 процесс – көрсетілетін қызметті алушынының мемлекеттік көрсетілетін қызметтi таңдауы, қызмет көрсету үшін сұраным нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының қажетті құжаттарды электрондық түрде сұраным нысанына бекiте отырып, нысанды оның құрылымдық және пішіндік талаптарын ескере толтыруы (деректерді енгізуі);
6) 4 процесс – "электрондық үкіметтің" төлем шлюзінде (бұдан әрі –ЭҮТШ) қызметті төлеу, содан кейін осы ақпарат порталға түседі;
7) 2 шарт – қызмет көрсеткені үшін төлеу фактісін порталда тексеру;
8) 5 процесс – порталда қызмет көрсеткені үшін төлем болмағандықтан, сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 процесс – сұранымды куәландыру (қол қою) үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3 шарт – ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және шақырылған (жойылған) тіркеу куәліктер тізімінде болмауын, сондай-ақ сұранымда көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін порталда тексеру;
11) 7 процесс – көретілетін қызмет алушының ЭЦҚ түпнұсқалығы расталмағанына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8 процесс – қызметті көрсетуге толтырылған сұранымның нысанын (деректер енгізумен) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
13) 9 процесс – порталда электрондық құжатты тiркеу (көрсетілетін қызметті алушының сұранымы) және сұранымды порталда өңдеу;
14) 4 шарт – көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарға сәйкестігін тексереді;
15) 10 процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталдағы деректерiндегі бұзушылықтарға байланысты сұратылған қызметтi ұсынудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
16) 11 процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған қызмет нәтижесiн алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ пайдаланумен қалыптасады.
"Денсаулық сақтау саласындағы есірткі
құралдарының, психотроптық заттар
мен прекурсорлардың айналымына байланысты
қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Лицензия беру және (немесе) лицензияға қосымша беру кезіндегі
әрбір іс-қимылды (рәсімді) өту блок-схемасы
"Денсаулық сақтау саласындағы есірткі
құралдарының, психотроптық заттар мен
прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке
лицензиялар беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезіндегі әрбір іс-қимылды (рәсімді) өту блок-схемасы
"Денсаулық сақтау саласындағы есірткі
құралдарының, психотроптық заттар мен
прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке
лицензиялар беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
Лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын
беру кезіндегі әрбір іс-қимылды (рәсімді) өту блок-схемасы
"Денсаулық сақтау саласындағы есірткі
құралдарының, психотроптық заттар мен
прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке
лицензиялар беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 4-қосымша
ХҚО АЖ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі
функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
"Денсаулық сақтау саласындағы есірткі
құралдарының, психотроптық заттар мен
прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке
лицензиялар беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 5-қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі
функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Шартты белгілер