Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере строительной, архитектурной и градостроительной деятельности
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 11 апреля 2014 года № 103. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 15 мая 2014 года N 3333. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 29 июля 2015 года № 186
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
Сноска. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 29.07.2015 № 186 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктами 13 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2014 года № 237 "Об утверждении стандартов государственных услуг "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан", "Выдача архитектурно-планировочного задания" и "Выдача решения на реконструкцию (перепланировку, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования", Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Восточно-Казахстанской области";
2) регламент государственной услуги "Выдача архитектурно-планировочного задания";
3) регламент государственной услуги "Выдача решения на реконструкцию (перепланировку, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                                     Б. Сапарбаев
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от " 11 " апреля 2014 года № 103
Регламент государственной услуги "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Восточно-Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Услугодателями государственной услуги "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Восточно-Казахстанской области" (далее – государственная услуга) являются отделы строительства, архитектуры и градостроительства городов областного значения, районов Восточно-Казахстанской области (далее – услугодатели).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:

Құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 11 сәуірдегі N 103 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 15 мамырда N 3333 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 29 шілдедегі N 186 қаулысымен
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 29.07.2015 N 186 қаулысымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабының 13-тармақтарына, "Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын айқындау жөнінде анықтама беру", "Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру" және "Тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертуге байланысты емес қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 13 наурыздағы № 237 қаулысына сәйкес, Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Шығыс Қазақстан облысының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын айқындау бойынша анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) "Тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертуге байланысты емес қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                      Б. Сапарбаев
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің
2014 жылғы " 11 " сәуірдегі
№ 103 қаулысымен
бекітілген
"Шығыс Қазақстан облысының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау бойынша анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Шығыс Қазақстан облысының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау бойынша анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушілер (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Шығыс Қазақстан облысының облыстық маңызы бар қалаларының, аудандарының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушілер) болып табылады.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:

1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – ЦОН);
2) веб-портал "электронного правительства" www.e.gov.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 04.12.2014 № 323 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является одна из следующих справок: по уточнению, присвоению, упразднению адресов объекта недвижимости с указанием регистрационного кода адреса по форме согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2014 года № 237 (далее – Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя (либо его представителя по доверенности) по форме согласно приложению 2 к Стандарту.
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги и длительность их выполнения:
действие 1 – прием и регистрация заявления от услугополучателя (либо его представителя по доверенности) и пакета документов сотрудником канцелярии отдела, передача руководителю отдела (15 (пятнадцать) минут);
действие 2 – рассмотрение документов руководителем отдела (2 (два) часа);
действие 3 – рассмотрение документов специалистом отдела на соответствие требованиям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта и подготовка одной из следующих справок:
по уточнению адреса объекта недвижимости при отсутствии архивных сведений об изменении адреса объекта недвижимости в информационной системе "Адресный регистр" (4 (четыре) часа);
по присвоению или по упразднению адреса объекта недвижимости, с выездом на место нахождения объекта недвижимости и с обязательной регистрацией его в информационной системе "Адресный регистр" с указанием регистрационного кода адреса (4 (четыре) рабочего дня);

1) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады;
2) www.e.gov.kz "электронды үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 04.12.2014 № 323 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі төмендегі: Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 13 наурыздағы № 237 қаулысымен бекітілген "Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау бойынша анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мекенжайдың тіркеу коды көрсетілген жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайларын нақтылау, беру, жою жөніндегі анықтамалардың бірі болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға Стандартқа 2-қосымшада берілген нысанға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) өтінішінің болуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1-ші іс-қимыл – бөлім кеңсесі қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыдан (немесе сенімхат бойынша оның өкілінен) өтінішті және құжаттар топтамасын қабылдауы және тіркеуі, бөлім басшысына беруі (15 (он бес) минут);
2-ші іс-қимыл – бөлім басшысының құжаттарды қарауы (2 (екі) сағат);
3-ші іс-қимыл – бөлім маманының құжаттардың Стандарттың 9-тармағында көзделген талаптарға сәйкестігін қарауы және төмендегі анықтамалардың бірін дайындауы:
"Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесінде жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын өзгерту туралы мұрағаттық мәліметтер жоқ болған жағдайда жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын нақтылау бойынша (4 (төрт) сағат);
жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жеріне барып және мекенжайдың тіркеу кодын көрсете отырып, оны "Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесінде міндетті түрде тіркей отырып, жылжымайтын мүлік объектісіне мекенжай беру немесе жою бойынша (4 (төрт) жұмыс күні);

действие 4 – подписание результата государственной услуги руководителем отдела (1 (один) час);
действие 5 – направление подписанного руководителем отдела результата оказания государственной услуги курьеру ЦОНа (2 (два) часа).
Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов в ЦОН:
при уточнении адреса объекта недвижимости без истории изменений адреса объекта недвижимости – 15 (пятнадцать) минут;
при уточнении адреса объекта недвижимости с историей изменений адреса объекта недвижимости – 15 (пятнадцать) минут при наличии архивных сведений в информационной системе "Адресный регистр", при отсутствии архивных сведений об изменении адреса объекта недвижимости в информационной системе "Адресный регистр" – 3 (три) рабочих дня;
при присвоении или упразднении адреса объекта недвижимости, с выездом на место нахождения объекта недвижимости и с обязательной регистрацией его в информационной системе "Адресный регистр" с указанием регистрационного кода адреса – 7 (семь) рабочих дней;
при обращении в ЦОН день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом, услугодатель предоставляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания государственной услуги;
2) при обращении на портал:
при уточнении адреса объекта недвижимости без истории изменений адреса объекта недвижимости – 15 (пятнадцать) минут;
при уточнении адреса объекта недвижимости с историей изменений адреса объекта недвижимости – 15 (пятнадцать) минут при наличии архивных сведений в информационной системе "Адресный регистр", при отсутствии архивных сведений об изменении адреса объекта недвижимости в информационной системе "Адресный регистр" – 3 (три) рабочих дня.
6. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является выдача услугополучателю расписки о приеме соответствующих документов. Передача пакета документов руководителю отдела, является основанием для начала выполнения действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента. Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является рассмотрение документов руководителем отдела и передача документов с резолюцией руководителя отдела специалисту отдела, которые служат основанием для начала выполнения действия 3, указанного в пункте 5 настоящего Регламента. Результатом действия 3, указанного в пункте 5 настоящего Регламента является рассмотрение документов специалистом отдела на соответствие требованиям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта и подготовка одной из следующих справок: по уточнению, присвоению, упразднению адресов объекта недвижимости, которые являются основанием для выполнения действия 4, указанного в пункте 5 настоящего Регламента. Результатом по действию 4 является подписание результата оказания государственной услуги руководителем отдела, которое является основанием для выполнения действия 5, указанного в пункте 5, настоящего Регламента. Результатом по действию 5 является направление подписанного руководителем отдела результата курьеру ЦОНа.

4-ші іс-қимыл – бөлім басшысының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қоюы (1 (бір) сағат);
5-ші іс-қимыл – бөлім басшысы қол қойған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін курьерге жіберу (2 (екі) сағат).
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) құжаттар топтамасын ХҚО-ға тапсырған сәттен бастап:
жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын жылжымайтын мүлік объектісі мекенжайы өзгерістерінің тарихынсыз нақтылау кезінде – 15 (он бес) минут;
"Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесінде мұрағаттық мәліметтер бар болған жағдайда жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын жылжымайтын мүлік объектісі мекенжайы өзгерістерінің тарихымен нақтылау кезінде – 15 (он бес) минут, "Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесінде жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын өзгерту туралы мұрағаттық мәліметтер жоқ болған жағдайда – 3 (үш) жұмыс күні;
жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жеріне барып және мекенжайдың тіркеу кодын көрсете отырып, оны "Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесінде міндетті түрде тіркей отырып, жылжымайтын мүлік объектісіне мекенжай беру немесе жою кезінде – 7 (жеті) жұмыс күні;
ХҚО-ға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік көрсетілетін қызмет мерзіміне кірмейді, бұл ретте, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттiк көрсетілетін қызмет нәтижесiн мемлекеттiк көрсетілетін қызмет мерзiмі аяқталғанға дейiн бір күн қалғанда ұсынады;
2) порталға жүгінген кезде:
жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын жылжымайтын мүлік объектісі мекенжайы өзгерістерінің тарихынсыз нақтылау кезінде – 15 (он бес) минут;
"Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесінде мұрағаттық мәліметтер бар болған жағдайда жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын жылжымайтын мүлік объектісі мекенжайы өзгерістерінің тарихымен нақтылау кезінде – 15 (он бес) минут, "Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесінде жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын өзгерту туралы мұрағаттық мәліметтер жоқ болған жағдайда – 3 (үш) жұмыс күні.
6. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі көрсетілетін қызмет алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беру болып табылады. Бөлім басшысына құжаттардың топтамасын беру осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесі бөлім басшысының құжаттарды қарауы және бөлім басшысының қолы қойылған құжаттарды бөлім маманына беру болады, ол осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 3-ші іс-қимылды бастауға негіз болып табылады. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 3-ші іс-қимылдың нәтижесі бөлім маманының құжаттардың Стандарттың 9-тармағында көзделген талаптарға сәйкестігін қарауы және жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайларын нақтылау, беру, жою жөніндегі анықтамалардың бірін дайындауы болып табылады, олар осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 4-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады. 4-ші іс-қимылдың нәтижесі бөлім басшысының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қоюы болып табылады, ол осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 5-ші іс-қимылды бастау үшін негіз болады. 5-ші іс-қимылдың нәтижесі бөлім басшысы қол қойған нәтижені ХҚО курьеріне жіберу болып табылады.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии;
2) руководитель отдела;
3) специалист отдела.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
1) прием и регистрация заявления от услугополучателя (либо его представителя по доверенности) и пакета документов сотрудником канцелярии отдела, передача руководителю отдела (15 (пятнадцать) минут);
2) рассмотрение документов руководителем отдела (2 (два) часа);
3) рассмотрение документов специалистом отдела на соответствие требованиям предусмотренным пунктом 9 Стандарта и подготовка одной из следующих справок:
по уточнению адреса объекта недвижимости при отсутствии архивных сведений об изменении адреса объекта недвижимости в информационной системе "Адресный регистр" (4 (четыре) часа);
по присвоению или по упразднению адреса объекта недвижимости, с выездом на место нахождения объекта недвижимости и с обязательной регистрацией его в информационной системе "Адресный регистр" с указанием регистрационного кода адреса (4 (четыре) рабочего дня);
4) подписание результата государственной услуги руководителем отдела (1 (один) час);
5) направление подписанного руководителем отдела результата оказания государственной услуги курьеру ЦОНа (2 (два) часа).
Описание последовательности процедур (действий) указано блок-схеме согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Услугополучатели (либо их представители по доверенности) для получения государственной услуги обращаются в ЦОН и представляют документы, предусмотренные пунктом 9 Стандарта.
Длительность обработки запроса услугополучателя – 15 (пятнадцать) минут.
Порядок подготовки и направления запроса услугодателю:
1) заполнение оператором ЦОНа формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
2) направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора ЦОНа через интегрированную информационную систему ЦОН (далее - ИИС ЦОН);

3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметті берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет процесiне қатысатын құрылымдық бөлiмшелердiң (қызметкерлердiң) тiзбесi:
1) кеңсе қызметкері;
2) бөлім басшысы;
3) бөлім маманы.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті рәсімдердің (іс-қимылдардың) сипаттамасы:
1) бөлім кеңсесі қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыдан (немесе сенімхат бойынша оның өкілінен) өтінішті және құжаттар топтамасын қабылдауы және тіркеуі, бөлім басшысына тапсыруы (15 (он бес) минут);
2) бөлім басшысының құжаттарды қарауы (2 (екі) сағат);
3) бөлім маманының құжаттардың Стандарттың 9-тармағында көзделген талаптарға сәйкестігін қарауы және төмендегі анықтамалардың бірін дайындауы:
"Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесінде жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын өзгерту туралы мұрағаттық мәліметтер жоқ болған жағдайда жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын нақтылау бойынша (4 (төрт) сағат);
жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жеріне барып және мекенжайдың тіркеу кодын көрсете отырып, оны "Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесінде міндетті түрде тіркей отырып, жылжымайтын мүлік объектісіне мекенжай беру немесе жою бойынша (4 (төрт) жұмыс күні);
4) бөлім басшысының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қоюы (1 (бір) сағат);
5) бөлім басшысы қол қойған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ХҚО курьеріне жіберу (2 (екі) сағат).
Рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) реттiлiгiнің сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес блок-схемада көрсетілген.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелердi пайдалану тәртiбiн сипаттау
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметтi алушылар (немесе сенімхат бойынша олардың өкілдері) ХҚО-ға жүгінеді және Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынады.
Көрсетiлетiн қызметті алушының өтiнiшiн өңдеу ұзақтығы – 15 (он бес) минут.
Сұранымды дайындау және көрсетілетін қызметті берушіге жолдау тәртібі:
1) ХҚО операторының сұраным нысанын құжаттардың қағаз түрінде бар болуы бөлігінде толтыруы және мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды сканерден өткізуі, оларды сұраным нысанына қоса тіркеуі және қызмет көрсетуге электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы куәландырылған (қол қойылған) сұранымның толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) куәландыру;
2) ХҚО операторының ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұранымын) ХҚО біріктірілген ақпараттық жүйесі (бұдан әрі -ХҚО БАЖ) арқылы жіберу;

3) полученный пакет документов передается через накопительный сектор и курьера ЦОНа услугодателю.
Структурные подразделения или должностные лица, уполномоченные направлять запрос услугодателя:
оператор ЦОНа.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, оператор ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку по форме согласно приложению 3 Стандарта.
Действия работников ЦОНа при регистрации и обработке запроса услугополучателя в ИИС ЦОН указаны в диаграмме № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ИИС ЦОН согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
Последовательность и сроки взаимодействия с ЦОН и (или) иными услугодателями, в том числе процедуры (действия) формирования и направления запросов услугодателей по вопросам оказания государственных услуг:
1) процесс 1 – ввод оператора ЦОНа в ИИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором ЦОНа услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором ЦОНа данных услугополучателя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных услугополучателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) процесс 5 – заполнение оператором ЦОНа формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта, являющихся основанием для оказания услуги;
8) процесс 6 – в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 Стандарта;
9) процесс 7 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора ЦОНа через ИИС ЦОН;

3) қабылданған құжаттардың толық топтамасы көрсетілетін қызметті берушіге жинақтау секторы және курьер арқылы беріледі.
Көрсетiлетiн қызметті берушінің сұранымын жолдауға уәкілетті құрылымдық бөлімшелер немесе лауазымды тұлғалар:
ХҚО операторы.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қолхат береді.
ХҚО қызметкерлерінің көрсетілетін қызметті алушының сұранымын ХҚО БАЖ-да тіркеу және өңдеу кезіндегі іс-қимылдары осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес ХҚО БАЖ арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылының № 1 диаграммасында келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша ХҚО-мен және (немесе) өзге мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл реттілігі және мерзімдері, оның ішінде сұранымдарды қалыптастыру және жолдау рәсімдері (іс-қимылдары):
1) 1 процесс –ХҚО операторының қызмет көрсету үшін ХҚО БАЖ-ға логин мен пароль енгізуі (авторландыру процесі);
2) 2 процесс – ХҚО операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұраным нысанын экранға шығаруы және ХҚО операторының көрсетілетін қызмет алушының деректерін енгізуі;
3) 3 процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұранымды ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ / ЗТ МДҚ-ға жолдауы;
4) 1 шарт - көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да болуын тексеру;
5) 4 процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да жоқтығына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі жөнінде хабарлама қалыптастыру;
6) 5 процесс – ХҚО операторының сұраным нысанын құжаттардың қағаз түрінде бар болуы бөлігінде толтыруы және мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды сканерден өткізуі, оларды сұраным нысанына қоса тіркеуі және мемлекеттік қызметті көрсетуге сұранымның толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыруы;
7) 2 шарт – көрсетілетін қызметті берушінің қызмет көрсету үшін негіз болатын көрсетілетін қызметті алушы қоса берген құжаттардың Стандарттың 9-тармағына сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
8) 6 процесс – көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қолхат береді;
9) 7 процесс – ХҚО операторының ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұранымын) ХҚО БАЖ арқылы жіберу;

10) процесс 8 – получение оператором ЦОНа сообщения о готовности государственной услуги в ИИС ЦОН;
11) процесс 9 – получение услугополучателем через оператора ЦОНа результат услуги или на бумажном носителе сформированной услугодателем.
Действия работников ЦОНа при регистрации и обработке запроса услугополучателя в ИИС ЦОН указаны в блок-схеме согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
10. Пошаговые действия и решения через услугодателя приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту, диаграмма № 2:
1) процесс 1 – ввод специалистом отдела логина и пароля (процесс авторизации) в ИИС ЦОН для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИИС ЦОН подлинности данных о зарегистрированном специалисте отдела через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИИС ЦОН сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных специалиста отдела;
4) процесс 3 – формирование реестра прием/передачи документов услугодателю от ЦОН;
5) процесс 4 – изменение статуса заявки из поступивших на статус на исполнении;
6) процесс 5 – рассмотрение пакета документов согласно пункта 9 Стандарта и подготовка результата государственной услуги;
7) процесс 6 – формирование заявки с раздела на исполнении в раздел исполненные, ожидающие отправки в ЦОН;
8) процесс 7 – формирование реестра прием/передача документов от услугодателя в ЦОН.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес - процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему Регламенту. Справочник бизнес - процессов оказания государственной услуги размещается на веб - портале "электронного правительства", интернет - ресурсе услугодателя.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 11 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 04.12.2014 № 323 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание.
Расшифровка аббревиатур:
1) ИС – информационная система;

10) 8 процесс – ХҚО операторының ХҚО БАЖ-да мемлекеттік көрсетілетін қызметтің дайын болғандығы туралы хабарлама алуы;
11) 9 процесс – көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті беруші қалыптастырған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесiн ХҚО операторы арқылы немесе қағаз жеткізгіште алуы.
ХҚО қызметкерлерінің көрсетілетін қызметті алушының сұранымын ХҚО БАЖ-да тіркеу және өңдеу кезіндегі іс-қимылдары осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес блок-схемада көрсетілген.
10. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы қадамдық іс-әрекеттер мен шешімдер осы Регламентке 3-қосымшада келтірілген, № 2 диаграмма:
1) 1 процесс – бөлім маманының мемлекеттік қызмет көрсету үшін ХҚО БАЖ-ға логин мен пароль енгізуі (авторландыру процесі);
2) 1 шарт - логин мен пароль арқылы тіркелген бөлім маманы туралы деректердің түпнұсқалығын ХҚО БАЖ-да тексеру;
3) 2 процесс – бөлім маманының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ХҚО БАЖ-да авторландырудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
4) 3 процесс – көрсетілетін қызмет берушіге ХҚО-дан келіп түскен құжаттарды қабылдау/тапсыру тізілімін қалыптастыру;
5) 4 процесс – сұранымның келіп түскен мәртебесін орындалу үстінде мәртебесіне өзгерту;
6) 5 процесс –құжаттар топтамасын Стандарттың 9-тармағына сәйкес қарау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін дайындау;
7) 6 процесс – сұранымды орындалу үстінде тарауынан орындалғандар, ХҚО-ға жіберуді күту тарауына қалыптастыру;
8) 7 процесс – көрсетілетін қызметті берушіден ХҚО-ға келіп түскен құжаттарды қабылдау/тапсыру тізілімін қалыптастыру.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс - қимылдар) реттілігінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс - қимылдарының толық сипаттамасы, сондай - ақ өзге қызмет берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс - қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің 4 - қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес - процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес -процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб - порталында, қызмет берушінің интернет - ресурсында орналастырылған.
Ескерту. Регламент 11-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 04.12.2014 № 323 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту.
Қысқартылған атаулардың толық жазылуы:
1) АЖ – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздеуге, таратуға, жіберуге және беруге арналған ақпараттық жүйе;

2) ИИС ЦОН – интеграционная информационная система центров обслуживания населения;
3) ИС "Адресный регистр" – информационная система "Адресный регистр";
4) ШЭП – шлюз "электронного правительства";
5) ГБД ФЛ – государственная база данных "Физические лица";
6) ГБД ЮЛ – государственная база данных "Юридические лица";
7) ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
8) БИН – бизнес–идентификационный номер;
9) ЭЦП – электронная цифровая подпись.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача справки по
определению адреса объектов
недвижимости на территории
Восточно-Казахстанской области"
Блок-схема
последовательности процедур (действий) для получения государственной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача справки по
определению адреса объектов
недвижимости на территории
Восточно-Казахстанской области"
Блок-схема
последовательности процедур (действий) для получения государственной услуги через ЦОН
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача справки по
определению адреса объектов
недвижимости на территории
Восточно-Казахстанской области"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через ИИС ЦОН
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Выдача справки по
определению адреса
объектов недвижимости на
территории Восточно-
Казахстанской области"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги при оказании государственной услуги через ЦОН
Сноска. Регламент дополнен приложением 4 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 04.12.2014 № 323 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от " 11 " апреля 2014 года № 103
Регламент государственной услуги "Выдача архитектурно-планировочного задания"
1. Общие положения
1. Услугодателями государственной услуги "Выдача архитектурно-планировочного задания" (далее – государственная услуга) являются отделы строительства, архитектуры и градостроительства городов областного значения, районов Восточно-Казахстанской области (далее – услугодатели).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – ЦОН).

2) ХҚО БАЖ – халыққа қызмет көрсету орталықтарының біріктірілген ақпараттық жүйесі;
3) "Мекенжай тіркелімі" АЖ – "Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесі;
4) ЭҮШ – "электрондық үкіметтің" шлюзі;
5) ЖТ МДҚ – "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер қоры;
6) ЗТ МДҚ – "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қоры;
7) ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
8) БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
9) ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба.
"Шығыс Қазақстан облысының
аумағында жылжымайтын мүлік
объектілерінің мекенжайын
анықтау бойынша анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін рәсiмдер (iс-қимылдар) реттiлiгiнің блок-схемасы
"Шығыс Қазақстан облысының
аумағында жылжымайтын мүлік
объектілерінің мекенжайын
анықтау бойынша анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ХҚО арқылы алу үшін рәсiмдер (iс-қимылдар) реттiлiгiнің блок-схемасы
"Шығыс Қазақстан облысының
аумағында жылжымайтын мүлік
объектілерінің мекенжайын
анықтау бойынша анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
3-қосымша
ХҚО БАЖ арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
"Шығыс Қазақстан облысының
аумағында жылжымайтын мүлік
объектілерінің мекенжайын
анықтау бойынша анықтама
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы ХҚО арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
Ескерту. Регламент 4-қосымшамен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 04.12.2014 № 323 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Шартты белгілер:
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің
2014 жылғы " 11 " сәуірдегі
№ 103 қаулысымен
бекітілген
"Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушілер (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Шығыс Қазақстан облысының облыстық маңызы бар қалаларының, аудандарының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушілер) болып табылады.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 04.12.2014 № 323 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказываемой государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – справка с архитектурно-планировочным заданием и технических условий на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения (если есть необходимость в их получении), с указанием регистрационного кода на бумажном носителе согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Выдача архитектурно-планировочного задания", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2014 года № 237 (далее – Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления по форме согласно приложению 2 к Стандарту.
5. . Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги и длительность их выполнения:
действие 1 – прием и регистрация заявления по форме согласно приложению 2 Стандарта и пакета документов сотрудником канцелярии отдела, передача руководителю отдела (15 (пятнадцать) минут);
действие 2 – рассмотрение документов руководителем отдела (2 (два) часа);
действие 3 – рассмотрение документов специалистом отдела на соответствие требованиям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта, и подготовка справки с архитектурно-планировочным заданием (далее – АПЗ) (5 (пять) рабочих дня);
рассмотрение документов специалистом отдела на соответствие требованиям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта, и подготовка АПЗ для особых объектов строительства, которые перечислены в Стандарте (12 (двенадцать) рабочих дня);
рассмотрение документов специалистом отдела на соответствие требованиям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта, и подготовка АПЗ на разработку проекта реконструкции (перепланировки, переоборудования) помещений (отдельных частей) существующих зданий не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования, осуществляемые в существующих границах земельного участка (территории, трассы) (1 (один) рабочий день);
действие 4 – подписание результата государственной услуги руководителем отдела (1 (один) час);
действие 5 – направление подписанного руководителем отдела результата оказания государственной услуги услугополучателю (3 (три) часа).
Срок оказания государственной услуги:
с момента сдачи пакета документов услугодателю – 8 (восемь) рабочих дней;
15 (пятнадцать) рабочих дней – для следующих объектов строительства:
производственные предприятия, вырабатывающие электрическую и тепловую энергию;
горнодобывающие и обогатительные производственные предприятия;
производственные предприятия черной и цветной металлургии, машиностроительной промышленности;
гидротехнические и селезащитные сооружения (дамбы, плотины), обеспечивающие безопасность населенных пунктов и территорий;
линейные сооружения, расположенные за пределами границ населенных пунктов:
магистральные трубопроводы (нефте-, газопровод и т.д.) с объектами их обслуживания;
высоковольтные линии электропередач и волоконно-оптические линии связи;
железные дороги с объектами их обслуживания;
автомобильные дороги общего пользования, отнесенные к республиканской сети, включая мосты, мостовые переходы, тоннели, многоуровневые развязки;
3 (три) рабочих дня – на разработку проекта реконструкции (перепланировки, переоборудования) помещений (отдельных частей) существующих зданий не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования, осуществляемые в существующих границах земельного участка (территории, трассы).
При обращении в ЦОН, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом услугодатель предоставляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания государственной услуги.

Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 04.12.2014 № 323 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 13 наурыздағы № 237 қаулысымен бекітілген "Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшаға сәйкес қағаз жеткізгіште тіркеу коды көрсетілген, инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосылуға арналған (егер оларды алу қажет болса) техникалық шарттары және сәулет-жоспарлау тапсырмасы бар анықтама.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны – қағаз түрінде.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініштің болуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің құрамына кіретін рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны және оның орындалу ұзақтығы:
1-ші іс-қимыл – бөлім кеңсесі қызметкерінің Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті және құжаттардың топтамасын қабылдауы және тіркеуі, бөлім басшысына беруі (15 (он бес) минут);
2-ші іс-қимыл – бөлім басшысының құжаттарды қарауы (2 (екі) сағат);
3-ші іс-қимыл – бөлім маманының құжаттардың Стандарттың 9-тармағында көзделген талаптарға сәйкестігін қарауы және сәулет-жоспарлау тапсырмасы бар (бұдан әрі – СЖТ) анықтаманы дайындауы (5 (бес) жұмыс күні);
бөлім маманының құжаттардың Стандарттың 9-тармағында көзделген талаптарға сәйкестігін қарауы және Стандартта атап көрсетілген құрылыстың ерекше объектілері үшін СЖТ дайындауы (12 (он екі) жұмыс күні);
бөлім маманының құжаттардың Стандарттың 9-тармағында көзделген талаптарға сәйкестігін қарауы және тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертуге байланысты емес қолданыстағы жер учаскесінің (аумақтың, трассаның) шектерінде жүзеге асырылатын қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) қайта жаңарту (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) жобасын әзірлеуге СЖТ дайындауы (1 (бір) жұмыс күні);
4-ші іс-қимыл – бөлім басшысының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қоюы (1 (бір) сағат);
5-ші іс-қимыл – бөлім басшысы қол қойған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға жіберу (3 (үш) сағат).
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап - 8 (сегіз) жұмыс күні.
15 (он бес) жұмыс күн – құрылыстың келесі объектілері үшін:
электр және жылу энергиясын өндіретін өндірістік кәсіпорындар;
тау-кен өндіру және кен байыту өндірістік кәсіпорындары;
қара және түсті металлургия, машинажасау өнеркәсібінің өндірістік кәсіпорындары;
елді мекендер мен аумақтардың қауіпсіздігін қамтамасыз ететін гидротехникалық және селден қорғау құрылыстары (дамбалар, бөгеттер);
елді мекендердің шекараларынан тыс орналасқан желілік құрылыстар;
оларға қызмет көрсету объектілері бар магистральдік құбыржолдар (мұнай, газ құбырлары және т.б.);
жоғары вольтті электр беру желілері және талшықты-оптикалық байланыс желілері;
оларға қызмет көрсету объектілері бар темір жолдар;
көпірлерді, көпір өткелдерін, тоннельдерді, көп деңгейлі айрықтарды қоса алғанда, республикалық желіге жатқызылған жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдары;
3 (үш) жұмыс күні - тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертуге байланысты емес қолданыстағы жер учаскесінің (аумақтың, трассаның) шектерінде жүзеге асырылатын қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) қайта жаңарту (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) жобасын әзірлеуге.
ХҚО-ға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесiн мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмі аяқталғанға дейiн бір күн қалғанда ұсынады.

6. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является выдача услугополучателю копии заявления с отметкой о регистрации с указанием даты и времени приема пакета документов. Передача пакета документов руководителю отдела, является основанием для начала выполнения действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента. Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является рассмотрение документов руководителем отдела и передача документов с резолюцией руководителя отдела специалисту отдела, которые служат основанием для начала выполнения действия 3, указанного в пункте 5 настоящего Регламента. Результатом действия 3, указанного в пункте 5 настоящего Регламента является рассмотрение документов специалистом отдела на соответствие требованиям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта, и подготовка АПЗ, которые являются основанием для выполнения действия 4, указанного в пункте 5 настоящего Регламента. Результатом по действию 4 является подписание результата оказания государственной услуги руководителем отдела, которое является основанием для выполнения действия 5, указанного в пункте 5 настоящего Регламента. Результатом по действию 5 является направление подписанного руководителем отдела результата услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии;
2) руководитель отдела;
3) специалист отдела.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
1) прием и регистрация заявления по форме согласно приложению 2 Стандарта и пакета документов сотрудником канцелярии отдела, передача руководителю отдела (15 (пятнадцать) минут);
2) рассмотрение документов руководителем отдела (2 (два) часа);
3) рассмотрение документов специалистом отдела на соответствие требованиям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта, и подготовка справки с архитектурно-планировочным заданием (далее – АПЗ), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю (5 (пять) рабочих дня);
рассмотрение документов специалистом отдела на соответствие требованиям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта, и подготовка АПЗ для особых объектов строительства, которые перечислены в Стандарте, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю (12 (двенадцать) рабочих дня);

6. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі көрсетілетін қызмет алушыға құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақыты көрсетіліп, тіркеу туралы белгі қойылған өтініштің көшірмесін беру болып табылады. Бөлім басшысына құжаттардың топтамасын беру осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесі бөлім басшысының құжаттарды қарауы және бөлім басшысының қолы қойылған құжаттарды бөлім маманына беру болады, ол осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 3-ші іс-қимылды бастауға негіз болып табылады. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 3-ші іс-қимылдың нәтижесі бөлім маманының құжаттардың Стандарттың 9-тармағында көзделген талаптарға сәйкестігін қарауы және СЖТ дайындауы болады, ол осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 4-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болып табылады. 4-ші іс-қимылдың нәтижесі бөлім басшысының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қоюы болып табылады, ол осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 5-ші іс-қимылды бастау үшін негіз болады. 5-ші іс-қимылдың нәтижесі бөлім басшысы қол қойған нәтижені көрсетілетін қызметті алушыға жіберу болып табылады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметті берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет процесiне қатысатын құрылымдық бөлiмшелердiң (қызметкерлердiң) тiзбесi:
1) кеңсе қызметкері;
2) бөлім басшысы;
3) бөлім маманы.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті рәсімдердің (іс-қимылдардың) сипаттамасы:
1) бөлім кеңсесі қызметкерінің Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті және құжаттардың топтамасын қабылдауы және тіркеуі, бөлім басшысына тапсыруы (15 (он бес) минут);
2) бөлім басшысының құжаттарды қарауы (2 (екі) сағат);
3) бөлім маманының құжаттардың Стандарттың 9-тармағында көзделген талаптарға сәйкестігін қарауы және сәулет-жоспарлау тапсырмасымен бірге анықтама (бұдан әрі – СЖТ) немесе көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындауы (5 (бес) жұмыс күні);
бөлім маманының құжаттардың Стандарттың 9-тармағында көзделген талаптарға сәйкестігін қарауы және Стандартта атап көрсетілген құрылыстың ерекше объектілері үшін СЖТ немесе көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындауы (12 (он екі) жұмыс күні);

рассмотрение документов специалистом отдела на соответствие требованиям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта, и подготовка АПЗ на разработку проекта реконструкции (перепланировки, переоборудования) помещений (отдельных частей) существующих зданий не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования, осуществляемые в существующих границах земельного участка (территории, трассы), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю (1 (один) рабочий день);
4) подписание результата государственной услуги руководителем отдела (1 (один) час);
5) направление подписанного руководителем отдела результата оказания государственной услуги услугополучателю (3 (три) часа).
Описание последовательности процедур (действий) указано блок-схеме согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Услугополучатели (либо их представители по доверенности) для получения государственной услуги обращаются в ЦОН и представляют документы, предусмотренные пунктом 9 Стандарта.
Длительность обработки запроса услугополучателя – 15 (пятнадцать) минут.
Порядок подготовки и направления запроса услугодателю:
1) работник ЦОНа принимает пакет документов согласно перечню предусмотренному Стандартом и выдает расписку о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема документа;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
6) фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименование (для юридических лиц), контактных данных услугополучателя.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному Стандартом, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку по форме согласно приложению 3 к Стандарту;
1) принятые документы от услугополучателя поступают в накопительный сектор;
2) поступившие в накопительный сектор, заявления (с пакетом документов, если таковые имеются), формируются по направлениям, фиксируются в информационной системе "Интегрированная информационная система для Центров обслуживания населения" (далее – ИИС ЦОН) путем сканирования штрих-кода на расписке;
3) накопительный сектор передает документы курьеру;

бөлім маманының құжаттардың Стандарттың 9-тармағында қойылатын талаптарға сәйкестігін қарауы және тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертуге байланысты емес қолданыстағы жер учаскесінің (аумақтың, трассаның) шектерінде жүзеге асырылатын қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) қайта жаңарту (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) жобасын әзірлеуге СЖТ немесе көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындауы (1 (бір) жұмыс күні);
4) бөлім басшысының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қоюы (1 (бір) сағат);
5) бөлім басшысы қол қойған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға жіберу (3 (үш) сағат).
Рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) реттiлiгiнің сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес блок-схемада көрсетілген.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелердi пайдалану тәртiбiн сипаттау
9. Көрсетілетін қызметтi алушылар (немесе сенімхат бойынша олардың өкілдері) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ХҚО-ға жүгінеді және Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынады.
Көрсетiлетiн қызметті алушының өтiнiшiн өңдеу ұзақтығы – 15 (он бес) минут.
Сұранымды дайындау және көрсетілетін қызметті берушіге жолдау тәртібі:
1) ХҚО қызметкері Стандартта көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын қабылдайды және мыналарды:
1) құжаттардың нөмірі мен қабылданған күнін;
2) сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрін;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауын;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) мен құжаттарды беру орнын;
5) құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегін, атын, әкісінің атын;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегін, атын, әкесінің атын (жеке тұлғалар үшін) немесе атауын (заңды тұлғалар үшін), көрсетілетін қызметті алушының байланыс деректерін көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қолхат береді;
2) көрсетiлетiн қызметті алушыдан қабылдап алынған құжаттар жинақтау секторына келіп түседі;
3) жинақтау секторына келіп түскен өтініштер (егер болса, құжаттар топтамасымен) бағыттар бойынша қалыптастырылады, қолхаттағы штрих-кодты сканерлеу арқылы "Халыққа қызмет көрсету орталықтары үшін біріктірілген ақпараттық жүйе" ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – ХҚО БАЖ) тіркеледі;

4) курьер осуществляет передачу документов к услогодателю.
Структурные подразделения или должностные лица, уполномоченные направлять запрос услугодателя:
работник ЦОНа.
10. Процесс получения результата оказания государственной услуги через ЦОН:
1) услугополучатель приходит в ЦОН в указанный срок согласно выданной расписке и получает результат государственной услуги.
2) длительность оказания государственной услуги – 15 (пятнадцать) минут.
3) получение результата оказания государственной услуги осуществляется в порядке (электронной) очереди. Возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
Описание последовательности процедур (действий) указано в блок-схеме согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес - процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту. Справочник бизнес - процессов оказания государственной услуги размещается на веб - портале "электронного правительства", интернет - ресурсе услугодателя.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 11 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 04.12.2014 № 323 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача
архитектурно-планировочного
задания"
Блок-схема
последовательности процедур (действий) для получения государственной услуги при обращении к услугодателю
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача
архитектурно-планировочного
задания"
Блок-схема
последовательности процедур (действий) для получения государственной услуги при обращении в ЦОН
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги
"Выдача архитектурно
планировочного задания"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги при оказании государственной услуги через услугодателя
Сноска. Регламент дополнен приложением 3 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 04.12.2014 № 323 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги при оказании государственной услуги через ЦОН
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от " 11 " апреля 2014 года № 103
Регламент государственной услуги "Выдача решения на реконструкцию (перепланировку, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования"

4) жинақтау секторы құжаттарды курьерге береді;
5) курьер құжаттарды көрсетiлетiн қызметті алушыға тапсыруды жүзеге асырады.
Көрсетiлетiн қызметті берушінің сұранымын жолдауға уәкілетті құрылымдық бөлімшелер немесе лауазымды тұлғалар:
ХҚО қызметкері.
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ХҚО арқылы алу процесі:
1) көрсетілетін қызметті алушы оған берілген қолхатта көрсетілген мерзімде ХҚО-ға келеді және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алады;
2) мемлекеттік қызмет көрсету ұзақтылығы – 15 (он бес) минут;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу (электрондық) кезек тәртібімен жүзеге асырылады. Электрондық кезекті портал арқылы брондауға болады.
Рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) реттiлiгiнің сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес блок-схемада көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс - қимылдар) реттілігінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс - қимылдарының толық сипаттамасы, сондай - ақ өзге қызмет берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс - қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің 3 – қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес - процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес -процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб - порталында, қызмет берушінің интернет - ресурсында орналастырылған.
Ескерту. Регламент 11-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 04.12.2014 № 323 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Сәулет-жоспарлау
тапсырмасын беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кездегі рәсiмдер (iс-қимылдар) реттiлiгiнің блок-схемасы
"Сәулет-жоспарлау
тапсырмасын беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ХҚО жүгінген кездегі рәсiмдер (iс-қимылдар) реттiлiгiнің блок-схемасы
"Сәулет-жоспарлау
тапсырмасын беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 04.12.2014 № 323 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы ХҚО арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
Шартты белгілер:
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің
2014 жылғы " 11 " сәуірдегі
№ 103 қаулысымен
бекітілген
"Тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертуге байланысты емес қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Услугодателями государственной услуги "Выдача решения на реконструкцию (перепланировку, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования" (далее – государственная услуга) являются отделы строительства, архитектуры и градостроительства городов областного значения, районов Восточно-Казахстанской области (далее – услугодатели).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказываемой государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – решение услугодателя на реконструкцию (перепланировку, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления по форме, согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Выдача решения на реконструкцию (перепланировку, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2014 года № 237 (далее – Стандарт).
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги и длительность их выполнения:
действие 1 – прием и регистрация заявления от услугополучателя (либо его представителя по доверенности) и пакета документов сотрудником канцелярии отдела, передача руководителю отдела (30 (тридцать) минут);
действие 2 – рассмотрение документов руководителем отдела (1 (один) рабочий день);
действие 3 – рассмотрение документов специалистом отдела на соответствие требованиям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта, и подготовка решения (20 (двадцать) календарных дней);
действие 4 – подписание результата государственной услуги руководителем отдела (1 (один) час);
действие 5 – направление подписанного руководителем отдела результата оказания государственной услуги услугополучателю (1 (один) рабочий день).
Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугополучателем – 30 (тридцать) календарных дней.

1. Жалпы ережелер
1. "Тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертуге байланысты емес қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушілер (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Шығыс Қазақстан облысының облыстық маңызы бар қалаларының, аудандарының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушілер) болып табылады.
Сұранымдарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі - көрсетілетін қызмет берушінің тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертуге байланысты емес қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) шешім беру.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны – қағаз түрінде.
2. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 13 наурыздағы № 237 қаулысымен бекітілген "Тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертуге байланысты емес қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініштің болуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1-ші іс-қимыл – бөлім кеңсесі қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыдан (немесе сенімхат бойынша оның өкілінен) өтінішті және құжаттар топтамасын қабылдауы және тіркеуі, бөлім басшысына беруі (30 (отыз) минут);
2-ші іс-қимыл – бөлім басшысының құжаттарды қарауы (1 (бір) жұмыс күні);
3-ші іс-қимыл – бөлім маманының құжаттардың Стандарттың 9-тармағында көзделген талаптарға сәйкестігін қарауы және шешім дайындауы (20 (жиырма) күнтізбелік күн);
4-ші іс-қимыл – бөлім басшысының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қоюы (1 (бір) сағат);
5-ші іс-қимыл – бөлім басшысы қол қойған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға жіберу (1 (бір) жұмыс күні).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мерзімі көрсетілетін қызмет алушы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 30 (отыз) күнтізбелік күн.

6. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является выдача услугополучателю копии заявления с отметкой о регистрации с указанием даты и времени приема пакета документов. Передача пакета документов руководителю отдела, является основанием для начала выполнения действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента. Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является рассмотрение документов руководителем отдела и передача документов с резолюцией руководителя отдела специалисту отдела, которые служат основанием для начала выполнения действия 3, указанного в пункте 5 настоящего Регламента. Результатом действия 3, указанного в пункте 5 настоящего Регламента является рассмотрение документов специалистом отдела на соответствие требованиям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта, и подготовка решения, которое является основанием для выполнения действия 4, указанного в пункте 5 настоящего Регламента. Результатом по действию 4 является подписание результата оказания государственной услуги руководителем отдела, которое является основанием для выполнения действия 5, указанного в пункте 5 настоящего Регламента. Результатом по действию 5 является направление подписанного руководителем отдела результата услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии;
2) руководитель отдела;
3) специалист отдела.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
1) прием и регистрация заявления от услугополучателя (либо его представителя по доверенности) и пакета документов сотрудником канцелярии отдела, передача руководителю отдела (30 (тридцать) минут);
2) рассмотрение документов руководителем отдела (1 (один) рабочий день);
3) рассмотрение документов специалистом отдела на соответствие требованиям предусмотренным пунктом 9 Стандарта, и подготовка решения (20 (двадцать) календарных дней);
4) подписание результата государственной услуги руководителем отдела (1 (один) час);
5) направление подписанного руководителем отдела результата оказания государственной услуги услугополучателю (1 (один) рабочий день).
Описание последовательности процедур (действий) указано в блок - схеме согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.

6. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі көрсетілетін қызмет алушыға құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақыты көрсетіліп, тіркеу туралы белгі қойылған өтініштің көшірмесін беру болып табылады. Бөлім басшысына құжаттардың топтамасын беру осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимылдың нәтижесі бөлім басшысының құжаттарды қарауы және бөлім басшысының қолы қойылған құжаттарды бөлім маманына беру болады, ол осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 3-ші іс-қимылды бастауға негіз болып табылады. Осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 3-ші іс-қимылдың нәтижесі бөлім маманының құжаттардың Стандарттың 9-тармағында көзделген талаптарға сәйкестігін қарауы және шешім дайындауы болады, ол осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 4-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болып табылады. 4-ші іс-қимылдың нәтижесі бөлім басшысының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қоюы болып табылады, ол осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 5-ші іс-қимылды бастау үшін негіз болады. 5-ші іс-қимылдың нәтижесі бөлім басшысы қол қойған нәтижені көрсетілетін қызметті алушыға жіберу болып табылады.
3. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде көрсетiлетiн қызмет берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет процесiне қатысатын құрылымдық бөлiмшелердiң (қызметкерлердiң) тiзбесi:
1) кеңсе қызметкері;
2) бөлім басшысы;
3) бөлім маманы.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті рәсімдердің (іс-қимылдардың) сипаттамасы:
1) бөлім кеңсесі қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыдан (немесе сенімхат бойынша оның өкілінен) өтінішті және құжаттар топтамасын қабылдауы және тіркеуі, бөлім басшысына тапсыруы (30 (отыз) минут);
2) бөлім басшысының құжаттарды қарауы (1 (бір) жұмыс күні);
3) бөлім маманының құжаттардың Стандарттың 9-тармағында көзделген талаптарға сәйкестігін қарауы және шешім дайындауы (20 (жиырма) күнтізбелік күн);
4) бөлім басшысының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қоюы (1 (бір) сағат ішінде);
5) бөлім басшысы қол қойған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға жіберу (1 (бір) жұмыс күні).
Рәсімдердің (іс - қимылдардың) реттілігінің сипаттамасы осы Регламенттің 1 - қосымшасына сәйкес блок - схемада көрсетілген.

Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 04.12.2014 № 323 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту. Справочник бизнес - процессов оказания государственной услуги размещается на веб - портале "электронного правительства", интернет - ресурсе услугодателя.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 9 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 04.12.2014 № 323 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги "Выдача
решения на реконструкцию
(перепланировку,
переоборудование) помещений
(отдельных частей) существующих
зданий, не связанных с изменением
несущих и ограждающих
конструкций, инженерных систем и
оборудования"
Сноска. Правый верхний угол приложения - в редакции постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 04.12.2014 № 323 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Блок-схема
последовательности процедур (действий) для получения государственной услуги
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
"Выдача решения на
реконструкцию
(перепланировку,
переоборудование) помещений
(отдельных частей)
существующих зданий, не
связанных с изменением
несущих и ограждающих
конструкций, инженерных
систем и оборудования"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Сноска. Регламент дополнен приложением 2 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 04.12.2014 № 323 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Условные обозначения:

Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 04.12.2014 № 323 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс - қимылдар) реттілігінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс - қимылдарының толық сипаттамасы осы Регламенттің 2 - қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес - процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес -процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб - порталында, қызмет берушінің интернет - ресурсында орналастырылған.
Ескерту. Регламент 9-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 04.12.2014 № 323 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Тіреу және қоршау
конструкцияларын, инженерлік
жүйелер мен жабдықтарды
өзгертуге байланысты емес
қолданыстағы ғимараттардың үй -
жайларын (жекелеген бөліктерін)
реконструкциялауға (қайта
жоспарлауға, қайта жабдықтауға)
шешім беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1 – қосымша
Ескерту. Қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 04.12.2014 № 323 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін рәсiмдер (iс-қимылдар) реттiлiгiнің блок-схемасы
"Тіреу және қоршау
конструкцияларын, инженерлік
жүйелер мен жабдықтарды
өзгертуге байланысты емес
қолданыстағы ғимараттардың
үй-жайларын (жекелеген
бөліктерін) реконструкциялауға
(қайта жоспарлауға, қайта
жабдықтауға) шешім беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескерту. Регламент 2-қосымшамен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 04.12.2014 № 323 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Шартты белгілер: