О бюджете Абайского района на 2015-2017 годы
Решение Абайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24 декабря 2014 года № 25/3-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 14 января 2015 года № 3626. Утратило силу - решением Абайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2015 года № 33/3-V
Сноска. Утратило силу - решением Абайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23.12.2015 № 33/3-V (вводится в действие с 01.01.2016).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 7375 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 10 декабря 2014 года № 24/289-V "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3589) Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 2510792,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 273573,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 15595,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 802,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2205822,3 тысяч тенге;
свободные остатки бюджетных средств – 15000,6 тысяч тенге;
2) затраты – 2510792,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 21946,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 27277,9 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5331,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Абайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 18.12.2015 № 32/2-V (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Принять к исполнению на 2015 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты району 100 процентов, установленный решением Восточно-Казахстанского областного маслихата № 24/289-V от 10 декабря 2014 года (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3589).
3. В соответствии с пунктами 2, 3 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности за счет бюджетных средств, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся с этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.

2015-2017 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 25/3-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 14 қаңтарда № 3626 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 33/3-V шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 23.12.2015 № 33/3-V шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 73, 75-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 10 желтоқсандағы № 24/289-V шешіміне сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3589 болып тіркелген) Абай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2510792,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 273573,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 15595,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 802,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 2205822,3 мың теңге;
бюджет қаражатының бос қалдықтары – 15000,6 мың теңге;
2) шығындар – 2510792,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 21946,9 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 27277,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5331,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 18.12.2015 № 32/2-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудан бюджетіне 2015 жылға арналған әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз болып Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 10 желтоқсандағы № 24/289-V белгіленген шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3589 болып тіркелген) орындауға қабылдансын.
3. Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 238 бабының 2, 3 тармақтарына сәйкес ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне, бюджет қаражаты есебінен қызметтің, осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда еңбекақылары жиырма бес пайызға көбейтіліп белгіленсін.
Ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілді органмен келісім бойынша жергілікті атқарушы орган айқындайды.

Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Абайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13.02.2015 № 26/3-V (вводится в действие с 01.01.2015).
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в размере 5799,0 тысяч тенге.
5. Учесть перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестированию в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год согласно приложению № 4.
6. Учесть в районном бюджете на 2015 год целевые трансферты из областного бюджета в размере 292579,0 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2015 год целевые трансферты из республиканского бюджета в размере 517297,0 тысяч тенге.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 13.02.2015 № 26/3-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2015 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 5799,0 мың теңге болып ескерілсін.
5. № 4 қосымшаға сәйкес 2015 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
6. 2015 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 292579,0 мың теңге болып ескерілсін.
7. 2015 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер 517297,0 мың теңге болып ескерілсін.

690,0
5
Налог на игорный бизнес
0,0
02
Фиксированный налог
0,0
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
1 200,0
1
Государственная пошлина
1 200,0
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
275,0
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
140,0
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
64,0
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
0,0
12
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу разрешений на приобретение, хранение или хранение и ношение, перевозку гражданского, служебного оружия и патронов к нему
0,0
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста-машиниста
0,0
26
Государственная пошлина, зачисляемая в местный бюджет
721,0
2
Неналоговые поступления
15 595,0
01
Доходы от государственной собственности
2 691,0
5
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности области
2 684,0
08
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
2 684,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
7,0
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
7,0
02
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
0,0
1
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
0,0
02
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
0,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
165,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора
165,0
18
Штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из местного бюджета специализированным организациям, физическим лицам
165,0
06
Прочие неналоговые поступления
12 739,0
1
Прочие неналоговые поступления
12 739,0
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
12 739,0
3
Поступления от продажи основного капитала
802,0
03
Продажа земли и нематериальных активов
802,0
1
Продажа земли
802,0
01
Поступления от продажи земельных участков
802,0
4
Поступления трансфертов
2 205 822,3
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
2 205 822,3
2
Трансферты из областного бюджета
2 205 822,3
01
Целевые текущие трансферты

690,0
5
Ойын бизнесіне салық
0,0
02
Тіркелген салық
0,0
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
1 200,0
1
Мемлекеттік баж
1 200,0
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады
275,0
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені үшін, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктерді және азаматтық хал актілері жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтіруге байланысты куәліктерді қайтадан бергені үшін мемлекеттік баж
140,0
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін мемлекеттік баж
64,0
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
0,0
12
Азаматтық, қызметтік қаруды және оның оқтарын сатып алуға, сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
0,0
21
Тракторшы-машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
0,0
26
Жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баж
721,0
2
Салықтық емес түсімдер
15 595,0
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
2 691,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
2 684,0
08
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
2 684,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
7,0
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
7,0
02
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
0,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
0,0
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін түсімдер
0,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
165,0
1
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
165,0
18
Мамандандырылған ұйымдарға, жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер (қарыздар) бойынша жергілікті бюджеттен берілген айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
165,0
06
Басқа да салықтық емес түсімдер
12 739,0
1
Басқа да салықтық емес түсімдер
12 739,0
09
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
12 739,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
802,0
03
Жерді және материалдық емес активтерді сату
802,0
1
Жерді сату
802,0
01
Жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
802,0
4
Трансферттердің түсімдері
2 205 822,3
02
Мемлекеттік басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер
2 205 822,3
2
Облыстық бюджеттен түсетін трансферттер
2 205 822,3
01
Ағымдағы нысаналы трансферттер